PDA

Επιστροφή στο Forum : CreaCore (Muscletech)



sofos
03-06-12, 18:57
http://assets.bodybuilding.com/store/prodimage/prod_prod900008/image_prodprod900008_white450px.jpg

http://assets.bodybuilding.com/store/deploy/images/brands/muscletech/creacore/header.jpg
CreaCore is a uniquely developed concentrated creatine powder that is the first and only to use a scientifically advanced combination of creatine and fenugreek suggested by research to help subjects increase lean muscle and strength.* Unlike the other concentrated creatine powder on the market that recommends a "micro-dosing" protocol that can have you taking up to 4 scoops a day, CreaCore delivers a powerful dose of creatine HCl supported by scientific research in only 2 scoops. Make no mistake: CreaCore is built for performance, not to be your new favorite "fruity shake."

http://assets.bodybuilding.com/store/deploy/images/brands/muscletech/creacore/chart.gif

Unlike the other concentrated creatine powder that recommends a "micro-dosing" protocol that can have you taking up to 4 scoops a day, CreaCore™ delivers more creatine HCl in just 2 concentrated scoops. Not only does every bottle of CreaCore™ deliver more value, it also delivers results supported by scientific research.*
A leading competitor relies on a rat study to make a targeted subcutaneous fat burning claim for humans. While animal studies can be important first steps in research, making the leap directly from rats to humans is just plain wrong.
Researchers believe that ingesting fenugreek in combination with creatine may be an effective way for improving creatine uptake into the muscle similarly to dextrose, without having to ingest large amounts of simple carbohydrates.


80 Servings Fruit Punch
Serving Size:1Scoop(3.7g)
Servings Per Container:80
Amount Per 1 Scoop % Daily Value
Creatine HCl 1,750mg †
Fenugreek Extract (As Trigonella Foenum-Graecum) (Seed) 450mg †
† Daily Value not established.

Other Ingredients:
Natural And Artificial Flavors, Sodium Bicarbonate, Calcium Carbonate, Sucralose, Acesulfame-Potassium, FD&C Yellow No. 5, FD&C Blue No. 1.
Processed in a faculity that also processes milk, egg, wheat, soy, peanut, and tree nut ingredients.
Directions For CreaCore: Mix 1 serving (1 scoop) with 5 oz. (148 ml) of water once daily. For full effects, mix 2 scoops with 10 oz. (296 ml) of water. On workout days, consume immediately after your workout. Read the entire label before use and follow directions provided. As with all creatine products, maintain an adequate state of hydration during use.

Lao
04-06-12, 14:45
«Creatine HCL»; :unsure:

beefmeup
04-06-12, 14:45
ψαξε κ στο φορουμ con-cret.

sofos
17-08-12, 19:34
αυτο που μ κανει ιδιαιτερη εντυπωση ειναι οτι ανα σκουπ δινει παραπανω creatine hcl απ οτι η concret +τo fenugreek αλλα παρ ολα αυτα ειναι φτηνοτερη αυτη της muscletech :unsure:

Mcstefan7
24-08-12, 12:01
Το παράγγειλα...Απο μεσα Σεπτ θα αρχίσω το δοκιμή να δούμε τη λεει και αυτό... Η δόση θα είναι 2 σκουπ τν μέρα για 40μέρες

sofos
14-10-12, 01:34
Το παράγγειλα...Απο μεσα Σεπτ θα αρχίσω το δοκιμή να δούμε τη λεει και αυτό... Η δόση θα είναι 2 σκουπ τν μέρα για 40μέρες

πως παει μ αυτο το αρχισες?

Mcstefan7
14-10-12, 16:40
Δεν μου άρεσε σαν προιον δν μπορώ να πω είδα πολλα...Το έφτασα μεχρι τη μεση τ κουτι κ τ σταμάτησα άρχισα την φόρμουλα ΕΠΙΚ και βλέπω καλύτερα αποτελέσματα (Την είχα παρει και παλιότερα). Όταν λέω αποτελέσματα ενοώ να μ δίνει μια δύναμη παραπάνω

sobral
14-10-12, 16:45
Δεν μου άρεσε σαν προιον δν μπορώ να πω είδα πολλα...Το έφτασα μεχρι τη μεση τ κουτι κ τ σταμάτησα άρχισα την φόρμουλα ΕΠΙΚ και βλέπω καλύτερα αποτελέσματα (Την είχα παρει και παλιότερα). Όταν λέω αποτελέσματα ενοώ να μ δίνει μια δύναμη παραπάνω

αν εννοείς αυτό http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?21754-Epic-(Dedicated-Nutrition), συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Έχει πολλά παραπάνω από μία κρεατίνη όπως αυτή της ΜΤ, καμία σχέση. Το επικ πάει σε non stim pre-workout. Λογικό είναι να σε βοηθάει πιο πολύ με αυτά που έχει...

sofos
21-12-12, 16:21
παιδια εδω κανενα review καποιος που να την εχει δοκιμασει και να ειδε διαφορα σε σχεση με την μονουδρικη κτλπ?..

kostas kou
02-01-13, 12:58
λεει τπτ αυτη?καλη ειναι?

ArgoSixna
21-03-13, 01:22
Η αγαπημενη μου κρεατινη! Η γευση απαισια και η μυρωδια που σταδιακα την συνηθισα μια μερα μου αρεσε μαλιστα! Τα παντα παραμενουν πρησμενα ακομη και 27 ωρες απο την χτεσινη απογευματινη προπονηση! καλα το πρηξιμο στο γυμναστηριο δεν περιγραφεται! Ειχαν 1.5 μηνα να με δουνε και με κοιτουσανε λες και πηρα κανα φαρμακι ...

μαλλον θα θαυμαζαν τα χερια που ποτε δεν τα ειχα ξαναδει ετσι!

Mε την hcl απο το ασσαθλτ ειχα δει τρελα πρηξιματα παλι αλλα απο την con cret promera αν θυμαμαι καλα δεν ειχα καταλαβει διαφορα στο 1.5-2.25..

RAMBO
21-03-13, 01:25
Στην πρωτη παραγραφο νομιζα οτι διαβαζα διαφημιστικο της muscletech :P

ArgoSixna
21-03-13, 01:49
Που να την εκανα και στακ με την νιτρο ε? χαχαχα! περα απο την πλακα εμενα μου αρεσε πολυ σαν κρεατινη!

Απο δυναμη μην ρωτατε , δεν καταλαβα διαφορα γιατι δεν παιζω κατι στανταρ σε κιλα.

RAMBO
21-03-13, 01:56
Θα κανω μια δοκιμη ;)

dhmhtrhs 1979
22-03-13, 17:07
την εχω 2 βδομαδες ...την περνω στο τελος καθε προπονησης μετα την 3-4 μερα νιοθω να εχει ανεβει η δυναμη και να εχω περισοτερη ορεξη για προπονηση ...πριξιμο βλεπω καλο και χωρις να εχω παρει νερα πορολο που περνω πρωτεινη ογκου την serius mass ... σαν συνδιασμος μου εχουν βγει καλα αυτα τα 2 μαζι ...
ειμαι ευχαριστημένος !!!

skiadis
23-03-13, 00:19
στα 1 ή 2 scoop?

dhmhtrhs 1979
02-05-13, 00:01
εγω 2...

kazabubu
08-06-13, 14:14
Καλησπέρα παιδιά.
Μόλις ψώνισα το εν λόγο προιον.
Ο πωλητης είπε 2 σκουπ μετά την προπόνηση και τις μέρες OFF ένα σκούπ το πρωί.
Εσείς που το πήρατε και είχατε τρομερά πρηξήματα πώς το πέρνατε πρίν ή μετά την προπόνηση?????
ΕΠίσης να το πέρνω μαζί με bcaa????

kazabubu
06-07-13, 19:08
Kαλησπέρα.
Μετα απο περιπου 20 ημερες εχω να πω τα καλυτερα για το creacore.
Πολυ καλά πρηξιματα και αρκετα καλη αναρρωση.
Καθολου φουσκωμα στο στομαχι με 2 σκουπ.
Μια νευρικοτητα και καποια ξεσπασματα αλλά δε νομιζω να ειναι η τριγονελα..............αν και ειμαι και 36.
Το παιρνω μαζι με το anabolic state σαν post και αμινοξεα eaa stack universal μετα απο 20 λεπτα.
Γενικα πολυ καλες εντυπωσεις και το καλυτερο δεν θελει off.
Απο γευση δεν εχω να πω κατι απλα για καποιους μαλλον θα ειναι πολύ χαλια, εγω συνηθησα..
Και οσον αφορα νερα κτλ δεν εχω βαλει καθολου νερα.
Γεινκα 9/10 απο εμενα.

spuropou
12-08-13, 18:15
Την πηρα και εγω...2 μερες την εχω τωρα οπότε δεν ξέρω ακομα αν δουλευει 'η όχι! Λεω να ξεκινησω με 2 scoop τισ μέρες προπόνησης και 1 'η κανενα τισ μερες off.

skouras xristos
24-08-13, 13:13
Τις μερες που δν κανουμε gym ενα σκουπ το πρωι με αδειο ή γεματο στομαχι?

giorgos!
30-08-13, 15:22
απεσια γευση κοντεψα να ξερασω .. αλλα καθολου νερα μουδοσε διναμη αλλα ογκο τρελω με την καμια ομοςςςς .. σιμπαθητικο....

giorgos!
30-08-13, 15:23
με αριστα το 10 .... εεεε 7,5

Marios1991
11-10-13, 19:27
Παιδια γινεται να περνω 1 σκουπ πριν την προπονηση και ενα μετα ?

indianboy
29-10-13, 18:21
Παιδια γινεται να περνω 1 σκουπ πριν την προπονηση και ενα μετα ?

ναι μπορειs και ετσι

spirakas
15-12-13, 20:02
παιδια σε θεμα ενεργειαςς και δυναμης στο γυμναστηριο πως σας φαινεται???και απο κατακρατηση υγρων τι γινεται??κραταει πολυ νερο?

xDVP
20-12-13, 00:47
«Creatine HCL»; :unsure:


υδροχλωρική κρεατίνη είναι φίλε μου

baspax1
05-02-14, 00:09
Ποσο καιρο μπορει να την παιρνει κανεις την συγκεκριμένη κρεατινη? μεχρι 2 μηνες ειναι ασφαλές?

mika68
06-02-14, 18:17
Ποσο καιρο μπορει να την παιρνει κανεις την συγκεκριμένη κρεατινη? μεχρι 2 μηνες ειναι ασφαλές?

Μπορείς και για πολυ παραπάνω. Η δόση ειναι πολυ χαμηλή

sobral
06-02-14, 18:29
Μπορείς και για πολυ παραπάνω. Η δόση ειναι πολυ χαμηλή

καλό είναι όταν δεν γνωρίζεις κάτι, να μην απαντάς με σιγουριά. Η υδροχλωρική λοιπόν χρησιμοποιείται με ασφάλεια σε αυτές τις δόσεις κ μάλιστα εδώ αυτή της MT έχει κ παραπάνω ποσότητα από την προτεινόμενη. Προσωπικά προτείνω μέχρι 2gr max ημερησίως. Και στο 1.5γρ δουλεύει πολύυυ καλά.

mika68
07-02-14, 12:30
καλό είναι όταν δεν γνωρίζεις κάτι, να μην απαντάς με σιγουριά. Η υδροχλωρική λοιπόν χρησιμοποιείται με ασφάλεια σε αυτές τις δόσεις κ μάλιστα εδώ αυτή της MT έχει κ παραπάνω ποσότητα από την προτεινόμενη. Προσωπικά προτείνω μέχρι 2gr max ημερησίως. Και στο 1.5γρ δουλεύει πολύυυ καλά.

Είχα διαβάσει πως τα 3 γρ που δίνει η υδροχλωρικη ειναι πολυ χαμηλότερη σαν δόση απο τα 5-20 γρ που κάποιοι παίρνουν στην μονουδρικη και θέλει διακοπή

staurosvolos
01-08-14, 13:18
αξίζει το κόπο να την πάρο τι λέει για αύξηση όγκου καθαρού

beefmeup
01-08-14, 18:04
ογκος=θερμιδες.

το προιον που ρωτας οκ ειναι ,αλλα ασχετο με αυτο που ρωτας.

shadowstalker
05-08-14, 16:03
Γεια σας μια ερωτηση?
χρειαζεται υδατανθρακα η συγκεκριμενη κρεατινη για καλυτερη απορροφηση?
και αν ναι2 φετες ολικης με μελι σε στυλ τοστ αλλα με το μελι στη θεσητων αλλαντικων θα εκανε τη δουλεια?

PanosDanis
24-06-15, 22:46
Μεταξυ της creacore κ μιας απλης μονουδρικης/μικροιονισμενης κρεατινης ποια θα προτιμαγατε;

manowar
03-11-15, 17:52
Αν την παρω πριν την προπονηση,εχει τα ιδια αποτελέσματα με το αν την επαιρνα μετα?
Τις μερες που δεν κανω προπονηση,παιρνω ένα σκουπ το πρωι,η να μην παιρνω καθολου?

chris12234
03-11-15, 19:04
Μεταξυ της creacore κ μιας απλης μονουδρικης/μικροιονισμενης κρεατινης ποια θα προτιμαγατε;

η μονουδρικη ειναι απλα στανταρακι δεν συγκρινεται με καμια αλλη!!