PDA

Επιστροφή στο Forum : αγαπητο ημερολογιο.. :P



theodorafiam
05-06-12, 03:17
ηλικια 20
υψος 1.67
κιλα 56
σκοπος ειναι η γραμμωση και συσφιξη!
4/6
10:30 γαλα με κουακερ+μισο σκουπ πρωτεινη
12:30 τοστ με βραστη γαλοπουλα
13:30 γυμναστηριο χερια και ωμους κανα μισαωρο(μετα εκλεισε το gym-.-)
14:00 1 σκουπ πρωτεινη
κανονικα μετα απο 2 ωρες θα ετρωγα (για μεσημερι) αλλα επειδη αργησα να κανω τα παντα σημερα πηγε πισω το προγραμμα και ετσι εγινε ανακατεμα οποτε
κατα τις 18:00 γιαουρτι 2% +10 ξηρους καρπους
21:00 2 καλαμακια κοτοπουλο

το προγραμμα μου γενικα ειναι αλλο οπως θα διαπιστωσετε τις επομενες μερες, απλα σημερα λογω "εξωτερικων παραγοντων" διαμορφωθηκε λιγο :) αντε καλη μου αρχη και καλη δυναμη! (και καλο καλοκαιρι!!)

RAMBO
05-06-12, 03:20
Καλη αρχη...

και αμα κανεις καμοια παρασπονδια να την γραφεις:P

Ηλαπ
05-06-12, 03:20
Για περνα μια το προγραμμα του γυμναστηριου σου^^

theodorafiam
05-06-12, 03:22
Καλη αρχη...

και αμα κανεις καμοια παρασπονδια να την γραφεις:P

χαχαχαχχααχ λιωνω με τα κιτρινα γραμματα!! yes sir αν και γενικα τις παρανομοιες τις εχω ελλατωσει αλλα ποτε δεν ξερεις! xD να σαι καλα!!ευχαριστω!

theodorafiam
05-06-12, 03:23
Για περνα μια το προγραμμα του γυμναστηριου σου^^

xD πωπωπω απο κοσκινο περναω το αμοιρο!!!μισο ν βρω το προγραμμα του γυμναστηριου γτ απο ονομασιες ασκησεων ειμαι σκραπας! :P

RAMBO
05-06-12, 03:24
xD πωπωπω απο κοσκινο περναω το αμοιρο!!!μισο ν βρω το προγραμμα του γυμναστηριου γτ απο ονομασιες ασκησεων ειμαι σκραπας! :P

Τι θα ακουσουμε παλι..κλαιω :rolf:

Ηλαπ
05-06-12, 03:25
xD πωπωπω απο κοσκινο περναω το αμοιρο!!!μισο ν βρω το προγραμμα του γυμναστηριου γτ απο ονομασιες ασκησεων ειμαι σκραπας! :P

Το μυστικο για να γινεις καλυτερη ;)



Τι θα ακουσουμε παλι..κλαιω :rolf:

+1 δυσκολα βλεπω να σου εχουν βγαλει προγραμμα της προκοπης :P

Eddie
05-06-12, 03:33
Καλη αρχη Θεοδωρα και καλως ηρθες στο φορουμ :welcome:

Ειδα οτι εισαι πατριωτακι..σωστα?? :green:

theodorafiam
05-06-12, 03:33
λοιπον προγραμμα γυμναστηριου:
1η μερα στηθος-πλατη
πιεσης παγκου στη μηχανη 6x20
πιεσης παγκου 3x15
πεκ ντεκ 6x15
εμπροσθολαιμιες ελξεις 3x20
oπισθολαιμιες ελξεις 4x20
αναστροφες 3x15
κωπηλατικη στη μηχανη 4x15
ραχιαιους 6x25

2η μερα ποδια
εκτασεις ποδιων 4x25
πιεσεις στο μηχανημα 4x12
προβολες 4x20
προβολες στο μηχανημα 3x20
καμψεις ποδιων στη μηαχανη 5x25

3η μερα ωμοι χερια
πιεσεις ωμων 4x οσο παει (μου βγαινει η πιστη καθε φορα)
απαγωγες με αλτηρες 3x20
εναλλαξ προτασεις με αλτηρες 3x20
καμψεις δικεφαλων μπαρα 3x12
με αλτηρες 3x20
πιεσεις με σχοινι 3x15
εκταση με αλτηρα 3x20

και καθε φορα μετα τα βαρη κανω κανα μισαωρο αεροβια ασκηση και 2-3 φορες τη βδομαδα κοιλιακους!αυτα!

theodorafiam
05-06-12, 03:35
Το μυστικο για να γινεις καλυτερη ;)




+1 δυσκολα βλεπω να σου εχουν βγαλει προγραμμα της προκοπης :P

ενα σου λεω τις περισσοετρες φορες ξεχναω το προγραμμα το μονο που θυμαμαι ειναι οτι πρεπει να κανω στηθος πλατη πχ ε και τα κανω αλλα οχι ακριβως τις επαναληψεις που μου γραφουν,αντι για 12 να κανω 15 ξερω γω για να μαι στανταρ μεσα και τετοια O:)

theodorafiam
05-06-12, 03:36
Καλη αρχη Θεοδωρα και καλως ηρθες στο φορουμ :welcome:

Ειδα οτι εισαι πατριωτακι..σωστα?? :green:

μμ παντως δεν ειμαι απο βολο :P σπουβαζω πατρα! :D
ευχαριστω πολυ καλως σας βρηκα!

Ηλαπ
05-06-12, 03:37
Ποιος στο εβγαλε αυτο το προγραμμα???? :shock: Στηθος με πλατη μαζι???? :shock::shock::shock::shock::shock:


ενα σου λεω τις περισσοετρες φορες ξεχναω το προγραμμα το μονο που θυμαμαι ειναι οτι πρεπει να κανω στηθος πλατη πχ ε και τα κανω αλλα οχι ακριβως τις επαναληψεις που μου γραφουν,αντι για 12 να κανω 15 ξερω γω για να μαι στανταρ μεσα και τετοια O:)

Αυτο δεν ειναι σωστο για διαφορους λογους....1)Μπορει να οδηγησει σε υπερπροπονιση και 2)Σημαινει οτι δν κανεις και σωστη δουλειααα αμα μπορεις να βγαλεις 15 επαν ενω λεει 12!!

theodorafiam
05-06-12, 03:38
Τι θα ακουσουμε παλι..κλαιω :rolf:
σε πληροφορω δεν θα βρεις κανενα λαθος στα λεγομενα μου!!ειναι λες και κανα copy paste απ αυτα που μου χουνε γραψει μουαχαχα! :P

RAMBO
05-06-12, 03:39
Απο την στιγμη που πας 5 μερες να κανεις ενα αντιστοιχο προγραμμα διοτι με το να επαναλαμβανεις μεσα στην βδομαδα 2 φορες σχεδον τις ομαδες οι μυσ σου δεν αναρωνουν με αποτελεσμα να βελτιωνεσαι και πολυ πιο αργα αλλα και να κουραζεσαι περισσοτερο διχως λογο γιατι το παρα πολυ δεν σημαινει οτι κανει καλο αλλα σε παει πισω αντι για μπροστα...


Γουσταρω επαναληψεις,μηπως σε περνει ο υπνος και σε καθε ασκηση?...:P

theodorafiam
05-06-12, 03:40
Ποιος στο εβγαλε αυτο το προγραμμα???? :shock: Στηθος με πλατη μαζι???? :shock::shock::shock::shock::shock:
μ το βγαλε η γυμναστρια το χει φτιαξει το προγραμμα για 3 φορες την εβδομαδα και μετα ξανα απ την αρχη!



Αυτο δεν ειναι σωστο για διαφορους λογους....1)Μπορει να οδηγησει σε υπερπροπονιση και 2)Σημαινει οτι δν κανεις και σωστη δουλειααα αμα μπορεις να βγαλεις 15 επαν ενω λεει 12!!
μα..αφου μπορω να βγαλω 15 επαναληψεις στις περισσοτερες τουλαχιστον!δλδ να το κοψω ? χμμ απλα πιστευα καλυτερα αν δν θυμαμαι στο περιπου ποσες επαναληψεις ειναι να κανω λιγο περισσοτερο αντι για λιγο λιγοτερο! λαθος φιλοσοφια ε?

theodorafiam
05-06-12, 03:42
Απο την στιγμη που πας 5 μερες να κανεις ενα αντιστοιχο προγραμμα διοτι με το να επαναλαμβανεις μεσα στην βδομαδα 2 φορες σχεδον τις ομαδες οι μυσ σου δεν αναρωνουν με αποτελεσμα να βελτιωνεσαι και πολυ πιο αργα αλλα και να κουραζεσαι περισσοτερο διχως λογο γιατι το παρα πολυ δεν σημαινει οτι κανει καλο αλλα σε παει πισω αντι για μπροστα...



Γουσταρω επαναληψεις,μηπως σε περνει ο υπνος και σε καθε ασκηση?...:P
ναι εχεις ενα ποιντ στο πρωτο η αληθεια ειναι πως οτν εκανα φουλ τ προγραμμα και πηγα να το ξανακανω οτν ηρθε η ωρα ακομα πονουσα στα σημεια που υποτιθετε θα ξαναγυμναζα!οποτε να της πω να μου το ξαναφτιαξει με βαση το 5ημερο που πηγαινω ε?
ελα μωρε δεν με πιανει ο υπνος λιγο βαρεμαρα μπορει xD

Ηλαπ
05-06-12, 03:44
μα..αφου μπορω να βγαλω 15 επαναληψεις στις περισσοτερες τουλαχιστον!δλδ να το κοψω ? χμμ απλα πιστευα καλυτερα αν δν θυμαμαι στο περιπου ποσες επαναληψεις ειναι να κανω λιγο περισσοτερο αντι για λιγο λιγοτερο! λαθος φιλοσοφια ε?

ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ!!! αμα μπορεις να βγαλεις με χ κιλα 15 και ο στοχος ειναι 12 τοτε πας χ+1 κιλα αμα παλι μπορεις πανω απο 12 τοτε πας χ+2 και συνεχιζεις χ+3 χ+4 χ+5 κλπ κλπ κλπ μεχρι να μποριεςι 12!!!

ΣΕ ευχαριστουμε ρε θεοδωρα(ετσι δν σε φωναζουν??) που μας εκανες και γελεσαμε :P Αυτο το προγραμμα πραγματικα δν υπαρχει.......Λυπαμαι που ανθρωπους σαν αυτους που σου εβγαλαν το προγραμμα υπαρχουν ανθρωποι που τους εμπιστευονται....



ναι εχεις ενα ποιντ στο πρωτο η αληθεια ειναι πως οτν εκανα φουλ τ προγραμμα και πηγα να το ξανακανω οτν ηρθε η ωρα ακομα πονουσα στα σημεια που υποτιθετε θα ξαναγυμναζα!οποτε να της πω να μου το ξαναφτιαξει με βαση το 5ημερο που πηγαινω ε?
ελα μωρε δεν με πιανει ο υπνος λιγο βαρεμαρα μπορει xD
Αυτα ειναι τα λεγομενα ντομς (doms) και ειναι πονοι τους οποιους τους δημιουργει το σωμα κυριως στην αρχη του νεου προγραμματος γτ ουσιαστικα το ξεβολεψες απο αυτοο που ηταν συνηθισμενο να κανει :P

theodorafiam
05-06-12, 03:46
ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ!!! αμα μπορεις να βγαλεις με χ κιλα 15 και ο στοχος ειναι 12 τοτε πας χ+1 κιλα αμα παλι μπορεις πανω απο 12 τοτε πας χ+2 και συνεχιζεις χ+3 χ+4 χ+5 κλπ κλπ κλπ μεχρι να μποριεςι 12!!!

ΣΕ ευχαριστουμε ρε θεοδωρα(ετσι δν σε φωναζουν??) που μας εκανες και γελεσαμε :P Αυτο το προγραμμα πραγματικα δν υπαρχει.......Λυπαμαι που ανθρωπους σαν αυτους που σου εβγαλαν το προγραμμα υπαρχουν ανθρωποι που τους εμπιστευονται....

αγνοια βλεπεις και ελλειψη πληροφορησεις!!οσο ζουμε μαθαινουμε οποτε αναδιοργανωση απο αυριο! καλα το πιασα 12 επαναληψεις δεν τιθετε θεμα!!! :P

theodorafiam
05-06-12, 03:47
btw εξαρχεια μενω στην αθηνα πλακα θ χει ν σε ξερω κ ολας!

Ηλαπ
05-06-12, 03:49
χαλαρα αφου εξαρχεια λιγο πλ γνωριζομαστε ολοι :P Μια βολτα βγαινεις στην πλατεια και περνεις 20 γειαα :P Διαβασε λιγο και το εντιτ που εκανε 3 ποστ πιο πανω!!

RAMBO
05-06-12, 03:49
Θα σου ελεγα να μη πεις τπτ φοβηθηκε λιγο το ματι μας:P,θα σε βοηθησουμε εμεις εδω να βγαλεις αλλα και να μαθεις την λογικη της καθε ασκησης και των επαναληψεων,το να παρεις ενα ετοιμο προγραμμα και απλα να το κανεις δεν λεει κατι,σωστο θα ειναι να ξερεις γιατι το κανεις και που επεμβαινει η καθε ασκηση.Ετσι θα μπορεις με τον καιρο να κανεις και μονη σου αλλαγες και τροποποιησεις οπως εννοειται και πανω στο θεμα της διατροφης,οχι οτι ειμαστε τπτ οι ειδικοι οι περισσοτεροι,αλλα με τα χρονια στο αθλημα και εδω με το φορουμ και την ανταλαγη αποψεων και αρκετου διαβασματος πανω σε αρθα κτλ εχουμε καταφερει πολλα

theodorafiam
05-06-12, 03:51
ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ!!! αμα μπορεις να βγαλεις με χ κιλα 15 και ο στοχος ειναι 12 τοτε πας χ+1 κιλα αμα παλι μπορεις πανω απο 12 τοτε πας χ+2 και συνεχιζεις χ+3 χ+4 χ+5 κλπ κλπ κλπ μεχρι να μποριεςι 12!!!

ΣΕ ευχαριστουμε ρε θεοδωρα(ετσι δν σε φωναζουν??) που μας εκανες και γελεσαμε :P Αυτο το προγραμμα πραγματικα δν υπαρχει.......Λυπαμαι που ανθρωπους σαν αυτους που σου εβγαλαν το προγραμμα υπαρχουν ανθρωποι που τους εμπιστευονται....



Αυτα ειναι τα λεγομενα ντομς (doms) και ειναι πονοι τους οποιους τους δημιουργει το σωμα κυριως στην αρχη του νεου προγραμματος γτ ουσιαστικα το ξεβολεψες απο αυτοο που ηταν συνηθισμενο να κανει :P

χμμ καταλαβα ναι το ειχα υποψην μου απλα δεν ειχα ιδεα πως υπηρχε ονομασια και γ αυτο! :P

Ηλαπ
05-06-12, 03:53
χμμ καταλαβα ναι το ειχα υποψην μου απλα δεν ειχα ιδεα πως υπηρχε ονομασια και γ αυτο! :P

Ουτε εγωωω αλλα σιγα σιγα εδω στο φορουμ μαθενεις διαφορα πραγματακια!!!

theodorafiam
05-06-12, 03:55
Θα σου ελεγα να μη πεις τπτ φοβηθηκε λιγο το ματι μας:P,θα σε βοηθησουμε εμεις εδω να βγαλεις αλλα και να μαθεις την λογικη της καθε ασκησης και των επαναληψεων,το να παρεις ενα ετοιμο προγραμμα και απλα να το κανεις δεν λεει κατι,σωστο θα ειναι να ξερεις γιατι το κανεις και που επεμβαινει η καθε ασκηση.Ετσι θα μπορεις με τον καιρο να κανεις και μονη σου αλλαγες και τροποποιησεις οπως εννοειται και πανω στο θεμα της διατροφης,οχι οτι ειμαστε τπτ οι ειδικοι οι περισσοτεροι,αλλα με τα χρονια στο αθλημα και εδω με το φορουμ και την ανταλαγη αποψεων και αρκετου διαβασματος πανω σε αρθα κτλ εχουμε καταφερει πολλα
αμε ευχαριστως ειμαι ολη αφτια γι αυτο εξαλλου ανοιξα και θεμα!
κοιτα ξερω σχεδον ολες οι ασκησεις με βαρη τι κανουνε (να ναι καλα οι εικονιτσες πανω στα μηχανηματα!!!)το θεμα ειναι δεν μπορω να αναγνωρισω ποιες ειναι αυτες οι ασκησεις με βαση την ονομασια!!μονο το πεκ ντεκ ξερω κ αυτο γτ εχει περιεργη ονομασια :P αλλα αν μου πεις ασ πουμε κανε ασκησεις για ποδια,ωμους,χερια,πλατη,στηθος ξερω ποια μηχανηματα ειναι αυτα που θα παω :) :D

Ηλαπ
05-06-12, 03:59
Νμζω θα συμφωνησει και ο ραμπο αλλα τα μηχανηματα δν μπρουν να συγκριθουν με τα ελευθερα βαρη!! Στα ελευθερα βαρη (βρακια-αλτηρες, μπαρες κλπ ) γινεται πλ καλυτερη δουλεια!!!!
Μηπως εχεις κινητο με λειτουργικο συστημα ανροιντ???Γιαιτ υπαχει μια πλ ενδιαφερουσα εφαρμογη που εχει μεσα πααρα πλ ασκσηεις και λεει τι γυμναζει η καθε ασκηση και εχει και εικονιτσα που σου λεει πως να την κανεις!!

theodorafiam
05-06-12, 03:59
Ουτε εγωωω αλλα σιγα σιγα εδω στο φορουμ μαθενεις διαφορα πραγματακια!!!
ωραια!!ευκαιρια να μαθω και για ενα σωστο προγραμμα 5 ημερων!! :P xD

Ηλαπ
05-06-12, 04:03
Εισαι πλ τυχερη που εχεις 5μερες για προπο!!ΜΠορεις να κανες πλ καλη δουλεια!!!

theodorafiam
05-06-12, 04:03
Νμζω θα συμφωνησει και ο ραμπο αλλα τα μηχανηματα δν μπρουν να συγκριθουν με τα ελευθερα βαρη!! Στα ελευθερα βαρη (βρακια-αλτηρες, μπαρες κλπ ) γινεται πλ καλυτερη δουλεια!!!!
Μηπως εχεις κινητο με λειτουργικο συστημα ανροιντ???Γιαιτ υπαχει μια πλ ενδιαφερουσα εφαρμογη που εχει μεσα πααρα πλ ασκσηεις και λεει τι γυμναζει η καθε ασκηση και εχει και εικονιτσα που σου λεει πως να την κανεις!!
οχι δεν εχω δυστυχως αλλα σιγα πληροφορουμαι μια χαρα κ απο δω!!με αλτηρες μπαρες κλπ κλπ κανω εννοειτε και ειναι και απ τις αγαπημενες μου! :)

theodorafiam
05-06-12, 04:04
Εισαι πλ τυχερη που εχεις 5μερες για προπο!!ΜΠορεις να κανες πλ καλη δουλεια!!!
τα τυχερα του φοιτητη!!τωρα με την εξεταστικη να δω τι θα κανω -_-

Ηλαπ
05-06-12, 04:07
Οτι κανω και εγω :P Πας λιγοτερες ωρες και αναλογα με το ποτε γραφεις :P
Αυτο σου κανει και καλο γιατι καθαριζει το μυαλο και ξεσκας κιολας!!!

theodorafiam
05-06-12, 04:11
Οτι κανω και εγω :P Πας λιγοτερες ωρες και αναλογα με το ποτε γραφεις :P
Αυτο σου κανει και καλο γιατι καθαριζει το μυαλο και ξεσκας κιολας!!!
καλα οτι θα πηγαινω θα πηγαινω δεν τιθετε θεμα!!ανυπομονω για το "καινουριο προγραμμα" βασικα την αναδιαμοφωση του παλιου :D οντως πεφτουνε πολλες ασκησεις και κατανταει κουραστικο-βαρετο..

Ηλαπ
05-06-12, 04:14
ΤΟ βαρετο ειναι το θεμα...Γτ στο γυμν πας για να περνας καλα και να ξεφευγεις λιγο απο τα αγχη της καθημερηνοτητας.....Ειδικα αμα κανεις δουλεια γραφειου χειροτερα αμα πηγαινεις σχολ ή εισαι σε μια δυσκολη σχολη που η δουλεια σου δν τελιωνει οταν τελιωσει το ωραριο σου τοτε το μυαλο θελει να ξεφυγει λιγο απο το διαβασμα!!

theodorafiam
05-06-12, 04:17
ΤΟ βαρετο ειναι το θεμα...Γτ στο γυμν πας για να περνας καλα και να ξεφευγεις λιγο απο τα αγχη της καθημερηνοτητας.....Ειδικα αμα κανεις δουλεια γραφειου χειροτερα αμα πηγαινεις σχολ ή εισαι σε μια δυσκολη σχολη που η δουλεια σου δν τελιωνει οταν τελιωσει το ωραριο σου τοτε το μυαλο θελει να ξεφυγει λιγο απο το διαβασμα!!
ισχυει!!το μονο σιγουρο ειναι πως θα αλλαξω το προγραμμα γτ οντως δεν παλευεται και παλι καλα που το αναρτησα δηλαδη!!!

koukoutsaki
05-06-12, 07:37
Καλημεραααα καλη αρχη στο λογκ σου ! :green:

marvin
05-06-12, 09:06
Καλημερα Θεοδωρα και καλη αρχη στο λογκ σου.Ειδα τις φωτο σου και η βελτιωση απο τις πρωτες φωτο ειναι εμφανης!!Συμφωνω με τα παιδια (αυτο θα πει προθυμια στις 5 παρα το πρωι να βοηθανε ...:green:) οτι δεν χρειαζεσαι να χασεις αλλο αλλα να γυμνασεις σωστα το σωμα σου.Δεν ξερω το σκεπτικο του γυμναστη σου ,αλλα μεσα στο φορουμ θα βρεις πολλα προγραμματα που θα σου ταιριαζουν!!!
Στη διατροφη σου προς το παρον θα αλλαζα το προτελευταιο γιαουρτι ..με την σαλατα!!Φαε σαλατα με κοτοπουλο η ψαρι ,ειναι ευκολο να μην ξεμενεις αν εχεις ψημενο η βρασμενο στην καταψυξη σου ;) και γιαουρτακι με ξηρους καρπους λιγο πριν τον υπνο,καθως θα σε κρατησουν χορτατη μεχρι το επομενο πρωι!!!

Αν θες περνα και απο εδω..http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18568-Female-Gym-Tips&p=586945#post586945

ειναι η γυναικεια στηλη του φορουμ να σε γνωρισουν και οι κοπελες του φορουμ !!!:welcome:

theodorafiam
05-06-12, 11:06
Καλημερα Θεοδωρα και καλη αρχη στο λογκ σου.Ειδα τις φωτο σου και η βελτιωση απο τις πρωτες φωτο ειναι εμφανης!!Συμφωνω με τα παιδια (αυτο θα πει προθυμια στις 5 παρα το πρωι να βοηθανε ...:green:) οτι δεν χρειαζεσαι να χασεις αλλο αλλα να γυμνασεις σωστα το σωμα σου.Δεν ξερω το σκεπτικο του γυμναστη σου ,αλλα μεσα στο φορουμ θα βρεις πολλα προγραμματα που θα σου ταιριαζουν!!!
Στη διατροφη σου προς το παρον θα αλλαζα το προτελευταιο γιαουρτι ..με την σαλατα!!Φαε σαλατα με κοτοπουλο η ψαρι ,ειναι ευκολο να μην ξεμενεις αν εχεις ψημενο η βρασμενο στην καταψυξη σου ;) και γιαουρτακι με ξηρους καρπους λιγο πριν τον υπνο,καθως θα σε κρατησουν χορτατη μεχρι το επομενο πρωι!!!

Αν θες περνα και απο εδω..http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18568-Female-Gym-Tips&p=586945#post586945

ειναι η γυναικεια στηλη του φορουμ να σε γνωρισουν και οι κοπελες του φορουμ !!!:welcome:
ευχαριστω πολυ!!ναι τα χω ξεκοκαλισει τα περισσοτερα λογκ,αυτο με το γιαουρτι θα το εφαρμοσω δεν το ξερω!καλα και ισχυει κοτοπουλο εχω ΠΑΝΤΑ :)ευχαριστω πολυ γ τς συμβουλες!!!!

theodorafiam
05-06-12, 11:06
Καλημεραααα καλη αρχη στο λογκ σου ! :green:
ευχαριστω πολυ κουκουτσακιιιι!σε χασα εσενα τελευταια ε? :)

Stella
05-06-12, 11:26
πεσ πως το αλλαξα ηδη αυτο με το γιαουρτι :P
καλα ετσι κι αλλιως το καλοκαιρι δεν σκεφτομαι να καθησω και καθολου οποτε θαρρω δεν θα χω θεμα παρολο που δεν θα γυμναζομαι σε γυμναστηριο!ευχαριστω πολυ!

To γιαουρτάκι εκεινη την ώρα που το έχεις εφόσον γυμναζεσαι νωρίς το μεσημέρι δεν είναι προβλημα μια χαρά είναι μπορείς να το αφήσεις.
Αν ήταν γευμα πριν την προπόνηση τοτε ίσως θα μπορουσες και να το αλλάξεις, τώρα όμως μια χαρά είναι!

theodorafiam
05-06-12, 11:39
To γιαουρτάκι εκεινη την ώρα που το έχεις εφόσον γυμναζεσαι νωρίς το μεσημέρι δεν είναι προβλημα μια χαρά είναι μπορείς να το αφήσεις.
Αν ήταν γευμα πριν την προπόνηση τοτε ίσως θα μπορουσες και να το αλλάξεις, τώρα όμως μια χαρά είναι!
κατι παραπανω θα ξερετε οι παλιοι! :P στο ενα γιαουρτακι θα τα χαλασουμε τωρα? :P

Stella
05-06-12, 11:50
κατι παραπανω θα ξερετε οι παλιοι! :P στο ενα γιαουρτακι θα τα χαλασουμε τωρα? :P

Κοίτα και αυτό που σου είπε η marvin είναι πολύ σωστο, δηλ το γιαουρτάκι να πάει πριν τον ύπνο.
Αλλά απ΄οτι καταλαβα το εχεις σαν απογευματινο κατα τις 6-7.
Δεν ξέρω δηλ κατα πόσο θα σε βολευε να φας εκεινη την ώρα το κρέας με τη σαλάτα και μετα το βράδυ το γιαούρτι.
Εμένα πχ δε θα με βόλευε καθόλου να έτρωγα μεσημεριανό στις 3, μέτα στις 6-7 κρέας με σαλάτα και μετα το βράδυ το γιαούρτι.
Εξαρταται δηλαδη από το προγραμμά σου μέσα στη μέρα και την ΄ωρα που κάνεις τα γευματά σου.

Μπορείς όμως και στη θέση από το γιαουρτι να βάλεις κανα φρούτο για απογευματινό, αργότερα κανονικά το βραδυνό σου και πριν πέσεις για ύπνο το γιαούρτι με τους ξηρους καρπούς.
Αλλά όπως είπες και συ, όλα αυτά προς το παρόν είναι πολύυυυ λεπτομέρειες.
Κοίτα να τρως καλά και σωστα και να κάνεις βάρη και όταν λέμε βάρη να ζορίζεσαι για να βγάλεις τις επαναλήψεις και όχι να βαριέσαι.;)

Miss Fit
05-06-12, 13:51
Καλή αρχη με το λόγκ σου Θεοδωρα:welcome: Καλές προπονησεις σου ευχομαι .
Οι στόχοι σου ποιοι ειναι;

theodorafiam
05-06-12, 13:53
Κοίτα και αυτό που σου είπε η marvin είναι πολύ σωστο, δηλ το γιαουρτάκι να πάει πριν τον ύπνο.
Αλλά απ΄οτι καταλαβα το εχεις σαν απογευματινο κατα τις 6-7.
Δεν ξέρω δηλ κατα πόσο θα σε βολευε να φας εκεινη την ώρα το κρέας με τη σαλάτα και μετα το βράδυ το γιαούρτι.
Εμένα πχ δε θα με βόλευε καθόλου να έτρωγα μεσημεριανό στις 3, μέτα στις 6-7 κρέας με σαλάτα και μετα το βράδυ το γιαούρτι.
Εξαρταται δηλαδη από το προγραμμά σου μέσα στη μέρα και την ΄ωρα που κάνεις τα γευματά σου.

Μπορείς όμως και στη θέση από το γιαουρτι να βάλεις κανα φρούτο για απογευματινό, αργότερα κανονικά το βραδυνό σου και πριν πέσεις για ύπνο το γιαούρτι με τους ξηρους καρπούς.
Αλλά όπως είπες και συ, όλα αυτά προς το παρόν είναι πολύυυυ λεπτομέρειες.
Κοίτα να τρως καλά και σωστα και να κάνεις βάρη και όταν λέμε βάρη να ζορίζεσαι για να βγάλεις τις επαναλήψεις και όχι να βαριέσαι.;)
αχαχ ναι δικιο εχεις θα το διαμορφωσω οσον αφορα τη διατροφη το απογευμα και βραδυ!και ναι αυτο με τα βαρη προσπαθω να το κανω τωρα να ζοριζομαι δηλαδη παραπανω!ηδη τωρα σηκωνω κιλα που στην αρχη δεν μπορουσα!επισης σμρ αλλαξα λιγο το προγραμμα του γυμναστηριου (στηθος-πλατη,εβγαλα την πλατη και εβαλα δικεφαλους,και αποφασισα ναβαλω μια μερα που θα κανω ας πουμε πλατη και τρικεφαλους,οποτε το προγραμμα βγαινει 4 μερες αντιο για 3 αρχικα) :)

theodorafiam
05-06-12, 13:54
Καλή αρχη με το λόγκ σου Θεοδωρα:welcome: Καλές προπονησεις σου ευχομαι .
Οι στόχοι σου ποιοι ειναι;
ευχαριστω πολυ!στοχοι ειναι γραμμωση και συσφιξη! :)

Miss Fit
05-06-12, 14:08
ευχαριστω πολυ!στοχοι ειναι γραμμωση και συσφιξη! :)

Ναι τώρα ειδα και τις φωτό σου και θα συμφωνήσω με τα παιδιά πως εχεις ήδη κάνει καλή δουλειά επάνω σου, φαινεται πως εχεις χάσει κάποια κιλά. Τωρα εγω θα σου προτεινα να παιξεις δυνατά με τα βάρη έτσι ωστε να βάλεις μθες και να φανει στην συνέχεια και η γραμμωση που θέλεις. Φτιάξε σίγα σιγα ενα πρόγραμμα γυμναστικής και αυξησε λίγο την πρωτεινη σου στο βραδυνό σου (σαλατα+ πρωτεινη). Αν δεν κάνεις πολλα τσιτ σε λίγο καιρό θα εισαι σουπερ γιατί εισαι αδυνατουλα ( και μικρούλα:green:) :toast:

Stella
05-06-12, 14:15
αχαχ ναι δικιο εχεις θα το διαμορφωσω οσον αφορα τη διατροφη το απογευμα και βραδυ!και ναι αυτο με τα βαρη προσπαθω να το κανω τωρα να ζοριζομαι δηλαδη παραπανω!ηδη τωρα σηκωνω κιλα που στην αρχη δεν μπορουσα!επισης σμρ αλλαξα λιγο το προγραμμα του γυμναστηριου (στηθος-πλατη,εβγαλα την πλατη και εβαλα δικεφαλους,και αποφασισα ναβαλω μια μερα που θα κανω ας πουμε πλατη και τρικεφαλους,οποτε το προγραμμα βγαινει 4 μερες αντιο για 3 αρχικα) :)

Οκ φτιάξτο κυρίως όπως σε βολευει, να το προσαρμόσεις στην καθημερινότητα σου ετσι ώστε να μην καταπιέζεσαι για να μπορέσεις να το τηρήσεις σε βάθος χρόνου.
Όταν το φτιάξεις αν θελεις γραψτο και εδώ με τις ώρες των γευματων και της προπόνησης στο περίπου!:)

theodorafiam
05-06-12, 14:27
Ναι τώρα ειδα και τις φωτό σου και θα συμφωνήσω με τα παιδιά πως εχεις ήδη κάνει καλή δουλειά επάνω σου, φαινεται πως εχεις χάσει κάποια κιλά. Τωρα εγω θα σου προτεινα να παιξεις δυνατά με τα βάρη έτσι ωστε να βάλεις μθες και να φανει στην συνέχεια και η γραμμωση που θέλεις. Φτιάξε σίγα σιγα ενα πρόγραμμα γυμναστικής και αυξησε λίγο την πρωτεινη σου στο βραδυνό σου (σαλατα+ πρωτεινη). Αν δεν κάνεις πολλα τσιτ σε λίγο καιρό θα εισαι σουπερ γιατί εισαι αδυνατουλα ( και μικρούλα:green:) :toast:

ναι συμφωνω κυριως στο γυμναστηριο βαρη κανω,τωρα βραδυνο ασ πουμε σαλατα και κοτοπουλο?ή ενα σκουπ ή μισο πρωτεινη?τι απ τα 2? :)

theodorafiam
05-06-12, 14:29
Οκ φτιάξτο κυρίως όπως σε βολευει, να το προσαρμόσεις στην καθημερινότητα σου ετσι ώστε να μην καταπιέζεσαι για να μπορέσεις να το τηρήσεις σε βάθος χρόνου.
Όταν το φτιάξεις αν θελεις γραψτο και εδώ με τις ώρες των γευματων και της προπόνησης στο περίπου!:)
ευχαριστως τωρα το βραδυ θα γραψω γενικα τι εκανα σημερα απο φαγητο και γυμναστηριο!νομιζω καλα θα παμε θα δειξει τελη του μηνα παλι! :P

Miss Fit
05-06-12, 21:59
ναι συμφωνω κυριως στο γυμναστηριο βαρη κανω,τωρα βραδυνο ασ πουμε σαλατα και κοτοπουλο?ή ενα σκουπ ή μισο πρωτεινη?τι απ τα 2? :)

Αν εισαι σπιτι βεβαιως το κοτοπουλάκι-ψαράκι- τόνος κτλ με την σαλάτα σου και 1 η 2 κσ λάδι

Αν εισαι εξω και δεν μπορεις να πάρεις μαζί σου φαγητό σε τάπερ τοτε πας σε 1 σκουπ πρωτεινης.;)

theodorafiam
05-06-12, 23:06
5/6
πρωινο 8:00 μισο σκουπ πρωτεινη με νερο (μου τελειωσε το γαλα τωρα εχω :P )
προγευμα 11:00 τοστ με γαλοπουλα
11+ γυμναστηριο στηθος + δικεφαλους
12:30 1 σκουπ πρωτεινη με νερο
μεσημεριανο 15:00+ κοτοπουλο με σαλατα
απογευματινο (τιποτα ημουνα για εργασια και παρασυρθηκα με αποτελεσμα ν μν φαω κατι εκτος απο καφε)
βραδινο 11:00 οτι και το μεσημερι!!

αυτα!!!

theodorafiam
05-06-12, 23:07
Αν εισαι σπιτι βεβαιως το κοτοπουλάκι-ψαράκι- τόνος κτλ με την σαλάτα σου και 1 η 2 κσ λάδι

Αν εισαι εξω και δεν μπορεις να πάρεις μαζί σου φαγητό σε τάπερ τοτε πας σε 1 σκουπ πρωτεινης.;)

χμμ ωραια καταλαβα ευχαριστω πολυ :)

Miss Fit
05-06-12, 23:17
5/6
πρωινο 8:00 μισο σκουπ πρωτεινη με νερο (μου τελειωσε το γαλα τωρα εχω :P )
προγευμα 11:00 τοστ με γαλοπουλα
11+ γυμναστηριο στηθος + δικεφαλους
12:30 1 σκουπ πρωτεινη με νερο
μεσημεριανο 15:00+ κοτοπουλο με σαλατα
απογευματινο (τιποτα ημουνα για εργασια και παρασυρθηκα με αποτελεσμα ν μν φαω κατι εκτος απο καφε)
βραδινο 11:00 οτι και το μεσημερι!!

αυτα!!!

Μια χαρούλα;) Στο μεσημεριανό θα έβαζα και λίγο υδατανθρακα (πατάτα-γλυκοπατατα- μαυρο ρύζι) για ενέργεια και για να μην πάθεις κουκουρούκου σε λίγο καιρό και ορμιξεις σε ψωμιά-γλυκα-μακαρονάδες.... Για το απογευμα μπορεις να έχεις μαζί σου ενα γιαουρτάκι 2% με ενα φρουτο ή εστω μόνο ενα φρουτο ( μπανάνα-μηλο χωράνε σε κάθε τσάντα) γιατί περασανε πολλές ωρες απο της 3 εως της 11 οπου ξαναεφαγες. Εμεις θέλουμε τον μεταβολισμό μας να τον κρατάμε σε υψηλα επιπεδα και αυτό γινεται όταν του δίνουμε τροφή να επεξεργάζεται καθε 3-4 ωρες.

theodorafiam
05-06-12, 23:20
Μια χαρούλα;) Στο μεσημεριανό θα έβαζα και λίγο υδατανθρακα (πατάτα-γλυκοπατατα- μαυρο ρύζι) για ενέργεια και για να μην πάθεις κουκουρούκου σε λίγο καιρό και ορμιξεις σε ψωμιά-γλυκα-μακαρονάδες.... Για το απογευμα μπορεις να έχεις μαζί σου ενα γιαουρτάκι 2% με ενα φρουτο ή εστω μόνο ενα φρουτο ( μπανάνα-μηλο χωράνε σε κάθε τσάντα) γιατί περασανε πολλές ωρες απο της 3 εως της 11 οπου ξαναεφαγες. Εμεις θέλουμε τον μεταβολισμό μας να τον κρατάμε σε υψηλα επιπεδα και αυτό γινεται όταν του δίνουμε τροφή να επεξεργάζεται καθε 3-4 ωρες.

καλα ναι απογευμα γιαουρτι ή φρουτο ξερω γω τρωω απλα σημερα ητν ιδιαιτερη μερα παραδιδω εργασια μεθαυρια και ετρεχα να προλαβαω και γω νομιζα κανα 3 ωρο θα μου περνε αλλα τελικα γυρισα σπιτι πριν κανα μισαωρο xD :rolf:

koukoutsaki
05-06-12, 23:25
ωραια η διατροφουλα εγω οπωσδηποτε θα προσθετα μπασματι η πατατα το μεσημερι
μη ξεχνας διαβαζεις κιολας :green:;)

theodorafiam
05-06-12, 23:28
ωραια η διατροφουλα εγω οπωσδηποτε θα προσθετα μπασματι η πατατα το μεσημερι
μη ξεχνας διαβαζεις κιολας :green:;)

καλα με την πεινα που χα εκεινη τη στιγμη σιγα μν περιμενα να γινει το ρυζι!!! xD :rolf:

koukoutsaki
05-06-12, 23:33
καλα με την πεινα που χα εκεινη τη στιγμη σιγα μν περιμενα να γινει το ρυζι!!! xD :rolf:

εγω βραζω διπλη ποσοτητα κ το φυλαω σε ταπερακι στο ψυγειο για 2-3 μερες δε παθαινει τιποτα ;)
το ιδιο κανω κ με πατατα

theodorafiam
05-06-12, 23:41
εγω βραζω διπλη ποσοτητα κ το φυλαω σε ταπερακι στο ψυγειο για 2-3 μερες δε παθαινει τιποτα ;)
το ιδιο κανω κ με πατατα

το επιχειρισα μια φορα κ το ρυζι της επομενης μερας βγηκε μπλιαχ!!! xD:green:

Miss Fit
05-06-12, 23:41
εγω βραζω διπλη ποσοτητα κ το φυλαω σε ταπερακι στο ψυγειο για 2-3 μερες δε παθαινει τιποτα ;)
το ιδιο κανω κ με πατατα

κι εγω το ιδιο κανω ή αλλίως πατάτα την τρυπάς με μαχαίρι σε 2-3 σημεία και για 3 λεπτάκια στον φουρνο μικροκ.

koukoutsaki
05-06-12, 23:49
κι εγω το ιδιο κανω ή αλλίως πατάτα την τρυπάς με μαχαίρι σε 2-3 σημεία και για 3 λεπτάκια στον φουρνο μικροκ.

θα το πιστεψετε οτι δεν εχω μικροκυματα??:shock:
αλλα ενταξει για να εξυπηρετουμαστε 2-3 μερες μια χαρα ειναι το μαζικο βρασιμο
κ τη θεοδωρα θα την εξυπηρετησει πολυ πιστευω με τις υποχρεωσεις της

theodorafiam
05-06-12, 23:57
θα το πιστεψετε οτι δεν εχω μικροκυματα??:shock:
αλλα ενταξει για να εξυπηρετουμαστε 2-3 μερες μια χαρα ειναι το μαζικο βρασιμο
κ τη θεοδωρα θα την εξυπηρετησει πολυ πιστευω με τις υποχρεωσεις της
ε αφου πρεπει υδατανθρακας δν φτιαχνω καμια μακαροναδα κλτρ ν φαω να το ευχαριστηθω παρα νεροβραστο ρυζι? xD πλακα πλακα :turtle::green:

koukoutsaki
06-06-12, 00:00
κ γω το υποστηριζω αυτο αλλα το ατιμο το μακαρονι δε χορταινει κ ξεφευγουμε σε ποσοτητες ενω τα αλλα χορταινουν περισσοτερο..

theodorafiam
06-06-12, 00:03
κ γω το υποστηριζω αυτο αλλα το ατιμο το μακαρονι δε χορταινει κ ξεφευγουμε σε ποσοτητες ενω τα αλλα χορταινουν περισσοτερο..
δεν σε χορταινει το υπεροχο μακαρονακι?καλα τι μεριδα βαζεις 5-6 μακαρονια? xD:green:
εγω ετσι και φαω (τα μακαρονια της μανας μου) μπορω χαλαρα ν μν φαω για την υπολοιπη μερα xD δυστυχως ομως η μαμα ειναι 2 ωρες απο δω :'(

magdaline
06-06-12, 00:41
δεν σε χορταινει το υπεροχο μακαρονακι?καλα τι μεριδα βαζεις 5-6 μακαρονια? xD:green:
εγω ετσι και φαω (τα μακαρονια της μανας μου) μπορω χαλαρα ν μν φαω για την υπολοιπη μερα xD δυστυχως ομως η μαμα ειναι 2 ωρες απο δω :'(

Το μακαρόνι το αποφεύγουμε εμείς τα κοριτσούδια. Για κανα τσιτ μηλ μια φορά στο τόσο καλό είναι ..για ημερίσια διατροφή θα το απεφευγα.. Σε λυγώνει, σε φουσκώνει για λίγο αλλά αργότερα θα δεις θα πεινάς και θα ζητάς κ αλλο, είναι διαολεμένο :p

H ποσότητα πάντως που μας επιτρέπεται να τρώμε είναι πολύ λίγη αλήθεια.. ενώ η πατάτα και το ριζάκι θεωρείται μακροπρόθεσμα πιο χορταστικό και για γράμμωση θεωρούνται must.

exkaliber
06-06-12, 01:48
διαβασα μονο το πρωτο ποστ,μετα το χασα


γραφε ολες τις ασκησεις που κανεις,ποσα κιλα,ποσες επαναληψεις
τι συμπληρωματα χρησιμοποιεις εκτος απο την πρωτεινη?
τι μαρκα ειναι η πρωτεινη?

theodorafiam
06-06-12, 07:08
Το μακαρόνι το αποφεύγουμε εμείς τα κοριτσούδια. Για κανα τσιτ μηλ μια φορά στο τόσο καλό είναι ..για ημερίσια διατροφή θα το απεφευγα.. Σε λυγώνει, σε φουσκώνει για λίγο αλλά αργότερα θα δεις θα πεινάς και θα ζητάς κ αλλο, είναι διαολεμένο :p

H ποσότητα πάντως που μας επιτρέπεται να τρώμε είναι πολύ λίγη αλήθεια.. ενώ η πατάτα και το ριζάκι θεωρείται μακροπρόθεσμα πιο χορταστικό και για γράμμωση θεωρούνται must.

πλακα κανω ντεεεεε!ακους εκει καθε μερα μακαρονια!!! :P

theodorafiam
06-06-12, 07:16
διαβασα μονο το πρωτο ποστ,μετα το χασα


γραφε ολες τις ασκησεις που κανεις,ποσα κιλα,ποσες επαναληψεις
τι συμπληρωματα χρησιμοποιεις εκτος απο την πρωτεινη?
τι μαρκα ειναι η πρωτεινη?

λπν ασκησεισ για στηθος στον παγκο (και οι 2 ασκησεις που εχει το ενα μηχανημα,οχι το πεκ ντεκ) 5 σετ των 12 επαναληψεων 30 κιλα,στο πεκ ντεκ,3(ή 4 δεν θυμαμαι xD) σετ των 15 επαναληψεων,για δικεφαλους βαρακια τν 5 κιλων το ενα 4-5 σετ των 15 επαναληψεων(και αυτο 2 φορες την μιαμιση ωρα που ημουνα γυμναστηριο δλδ 2 φορες 4-5 σετ),εκτασεις χεριων με τους αλτηρες 3-4 σετ 15 επαναληψεων ε και μετα κοιλιακους,ραχιαιους και 15 μιν γρηγορο περπατημα στ διαδρομο!!
συμπληρωματα τρ μονο πρωτεινη τπτ αλλο κ αυτη της ον

marvin
06-06-12, 10:44
λπν ασκησεισ για στηθος στον παγκο (και οι 2 ασκησεις που εχει το ενα μηχανημα,οχι το πεκ ντεκ) 5 σετ των 12 επαναληψεων 30 κιλα,στο πεκ ντεκ,3(ή 4 δεν θυμαμαι xD) σετ των 15 επαναληψεων,για δικεφαλους βαρακια τν 5 κιλων το ενα 4-5 σετ των 15 επαναληψεων(και αυτο 2 φορες την μιαμιση ωρα που ημουνα γυμναστηριο δλδ 2 φορες 4-5 σετ),εκτασεις χεριων με τους αλτηρες 3-4 σετ 15 επαναληψεων ε και μετα κοιλιακους,ραχιαιους και 15 μιν γρηγορο περπατημα στ διαδρομο!!
συμπληρωματα τρ μονο πρωτεινη τπτ αλλο κ αυτη της ον

Θεοδωρα δες πως γραφουν αλλα κοριτσια στο λογκ τους το προγραμμα γυμν γιατι ετσι οπως τα γραφεις δεν διαβαζονται καλα και δεν βγαινει ευκολα νοημα!!:welcome:

theodorafiam
06-06-12, 10:51
Θεοδωρα δες πως γραφουν αλλα κοριτσια στο λογκ τους το προγραμμα γυμν γιατι ετσι οπως τα γραφεις δεν διαβαζονται καλα και δεν βγαινει ευκολα νοημα!!:welcome:

oups! οκ θα το χω υποψην μου για τις σημερινες ασκησεις!!

exkaliber
06-06-12, 11:05
^
μν την ακους
κανε την διαφορα :thumbup:

theodorafiam
06-06-12, 11:18
^
μν την ακους
κανε την διαφορα :thumbup:
αχαχαχ χαλαρα!! :D

marvin
06-06-12, 11:18
^
μν την ακους
κανε την διαφορα :thumbup:

Εξ..αντε να δεις αν ερχομαι βρε!!!!!:P:P:P

exkaliber
06-06-12, 11:24
:P:P:P:green:

ρεπαρεις τουντει?

theodorafiam
06-06-12, 11:26
Εξ..αντε να δεις αν ερχομαι βρε!!!!!:P:P:P
χααχαχαχα
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

exkaliber
06-06-12, 11:39
την νικη να την ακους,γτ ειναι μανα και ξερει

theodorafiam
06-06-12, 13:00
6/6 γυμναστηριο

πλατη-τρικεφαλους

εμπροσθολαιμιες ελξεις 3x20
οπισθολαιμιες ελξεις 4x20
αναστροφες ελξεις 3x15
κωπηλατικη στη μηχανη 4x15
ραχιαιους 3x20
πιεσης στην τροχαλια 3x15
κοιλιακους
διαδρομος 15 μιν

και τωρα μπορω να πεσω ξερη για υπνο! :P

RAMBO
06-06-12, 14:29
Επειδη ειμαι λιγο χαμμενος τελικα ποσες μερες χωρισες το προγραμμα?

*Ρυζι μπορεις να περνεις αυτο που ειναι μεσα στα σακουλακια,ειναι ακριβως μια δοση και κατι,ξεμπεδευεις γρηγορα ουτε να στραγγιζεις ουτε τπτ;)

theodorafiam
06-06-12, 14:48
Επειδη ειμαι λιγο χαμμενος τελικα ποσες μερες χωρισες το προγραμμα?

*Ρυζι μπορεις να περνεις αυτο που ειναι μεσα στα σακουλακια,ειναι ακριβως μια δοση και κατι,ξεμπεδευεις γρηγορα ουτε να στραγγιζεις ουτε τπτ;)
βσκ το χωρισα μονη μ
στηθος-δικεφαλους
ποδια
ωμοι
πλατη-τρικεφαλους
4 μερες δηλαδη!!!πολυ "αραιο" μηπως ειναι? XD

RAMBO
06-06-12, 14:54
Αποφασισες ποσες μερες θα πηγαινει στανταρ για βαρη?

Επισης ειδα στην προπο οτι εχεις βαλει στα τρικεφαλα μονο μια ασκηση,εγραψες καπου ολο το προγραμμα με τις ασκησεις?

theodorafiam
06-06-12, 14:56
Αποφασισες ποσες μερες θα πηγαινει στανταρ για βαρη?

Επισης ειδα στην προπο οτι εχεις βαλει στα τρικεφαλα μονο μια ασκηση,εγραψες καπου ολο το προγραμμα με τις ασκησεις?
εμ ναι βσκ μια ειναι οντως ξεχασα να ρωτησω στπ γυμναστηριο ποιες αλλες ασκησεις ειναι γ τρικεφαλους κ ετσι δεν το γραψα xD :green:
τι αλλο μπορω να κανω για τρικεφαλους?ειναι και μια με τους αλτηρες νομιζω αλλα δεν ειμαι σιγουρη! :unsure:

α και θα πηγαινω οσες πηγαινω και τωρα γυρω στσ 5 xD

Χριστοφορος123
06-06-12, 15:00
εμ ναι βσκ μια ειναι οντως ξεχασα να ρωτησω στπ γυμναστηριο ποιες αλλες ασκησεις ειναι γ τρικεφαλους κ ετσι δεν το γραψα xD :green:
τι αλλο μπορω να κανω για τρικεφαλους?ειναι και μια με τους αλτηρες νομιζω αλλα δεν ειμαι σιγουρη! :unsure:

α και θα πηγαινω οσες πηγαινω και τωρα γυρω στσ 5 xD

Γεια σου..εχει πολλες ασκησεις..στις γραφω στα αγγλικα για να τις γοογλαρεις..french press,tricep extension,dips,kick backs,dumbbell french press,πιεσεις στην τροχαλια..(δεν ξερω την ονομασια την αγγλικη) close grip bench press

theodorafiam
06-06-12, 15:02
Γεια σου..εχει πολλες ασκησεις..στις γραφω στα αγγλικα για να τις γοογλαρεις..french press,tricep extension,dips,kick backs,dumbbell french press,πιεσεις στην τροχαλια..(δεν ξερω την ονομασια την αγγλικη) close grip bench press
google time!! μουαχαχα ευχαριστω θα το ψαξω τωρα!!! :) :thumbup:

RAMBO
06-06-12, 15:03
Ε τοτε βρε γιατι δεν το εκανες για 5 μερες και να βαλεις τα χερια μονα τους?

Βαλε 3 ασκησεις για τρικεφαλους και 2 για δικεφαλους,ειναι μικρες ομαδες δεν χρειαζονται παραπανο

Για τρικεφαλους μπορεις να βαλεις γαλλικες με στραβομπαρα η με αλτηρα ορθια,σχοινι σε τροχαλια συν αυτη που εχεις ...

koukoutsaki
06-06-12, 15:04
εγω προτεινω να δοκιμασεις kick backs...:thumbup:

RAMBO
06-06-12, 15:08
εγω προτεινω να δοκιμασεις kick backs...:thumbup:

Eλεινη ασκηση,κλεβει τρομερα

exkaliber
06-06-12, 15:12
δε μου λες,το φορουμ,πως το ανακαλυψες?






Eλεινη ασκηση,κλεβει τρομερα

τωρα την πληγωσες..

koukoutsaki
06-06-12, 15:15
Eλεινη ασκηση,κλεβει τρομερα

αναλογως τον τροπο εκτελεσης
να μου επιτρεψεις να διαφωνησω ;)

οπως κ να χει θα δοκιμασει κ θα δει τι προτιμαει :green:

theodorafiam
06-06-12, 15:18
Γεια σου..εχει πολλες ασκησεις..στις γραφω στα αγγλικα για να τις γοογλαρεις..french press,tricep extension,dips,kick backs,dumbbell french press,πιεσεις στην τροχαλια..(δεν ξερω την ονομασια την αγγλικη) close grip bench press
καλα τις γαλλικες πιεσεις αστες γ την ωρα αν ειναι αυτο που δα στ youtube θα πεθανω μεχρι ν σηκωσω την μπαρα ξαπλωτα xD

tricep extension αυτο πιο βατο το κοβω xD
dips,kick back αυτο το κανω και στο σπιτι:green::thumbup:
dumbbell french press μ αυτη πιστευω θα μου ανεβει το αιμα στο κεφαλι αλλα θα την δοκιμασω xD:rolf:
πιεσης στην τροχαλια κανω
close grip bench press αυτη δεν την εχω δοκιμασει ποτε αν βρω κανεναν για βοηθεια την πρωτη φορα θα το δοκιμασω :P ευχαριστω πολυυυ;)

theodorafiam
06-06-12, 15:19
Ε τοτε βρε γιατι δεν το εκανες για 5 μερες και να βαλεις τα χερια μονα τους?

Βαλε 3 ασκησεις για τρικεφαλους και 2 για δικεφαλους,ειναι μικρες ομαδες δεν χρειαζονται παραπανο

Για τρικεφαλους μπορεις να βαλεις γαλλικες με στραβομπαρα η με αλτηρα ορθια,σχοινι σε τροχαλια συν αυτη που εχεις ...
δεν τα βαλα μονα του γτ αισθανομουν οτι καν ω πολυ λιγο αν κανω μια μια ασκηση και δεν μ αρεσεεε!εκτος και αν εκτελω καθε ασκηση με διαφορετικο τροπο!χμμμμ

theodorafiam
06-06-12, 15:26
δε μου λες,το φορουμ,πως το ανακαλυψες?







τωρα την πληγωσες..
ηθελα να διαβασω σχετικα γ συμπληρωματα κατεληξα, σε μια ξενη ιστοσελιδα κ μετα σ αυτη την ελληνικη και λεω δεν γραφομαι(γτ ειχα καποιες αποριες κ ηθελα να μαθω) ε και μετα αρχισα να διαβαζω αρθρα xD
:P

RAMBO
06-06-12, 15:31
δεν τα βαλα μονα του γτ αισθανομουν οτι καν ω πολυ λιγο αν κανω μια μια ασκηση και δεν μ αρεσεεε!εκτος και αν εκτελω καθε ασκηση με διαφορετικο τροπο!χμμμμ

Mια προπονηση με χερια μονο δηλαδη γυρω στις 5-6 ασκησεις ειναι μια χαρα απο το να κανεις παλι κυκλο μεσα στην βδομαδα,μπορεις να βαλεις και τους κοιλιακους κτλ οποτε εισαι κομπλε;)

Κουκουτσι η ασκηση καλη ειναι αλλα στην συγκεκριμενη σταση κλεβεις λογω βαρυτητας,αμα κανεις την ιδια ορθιος ειναι πολυ διαφορετικα

theodorafiam
06-06-12, 15:34
Mια προπονηση με χερια μονο δηλαδη γυρω στις 5-6 ασκησεις ειναι μια χαρα απο το να κανεις παλι κυκλο μεσα στην βδομαδα,μπορεις να βαλεις και τους κοιλιακους κτλ οποτε εισαι κομπλε;)

Κουκουτσι η ασκηση καλη ειναι αλλα στην συγκεκριμενη σταση κλεβεις λογω βαρυτητας,αμα κανεις την ιδια ορθιος ειναι πολυ διαφορετικα
ορθιος πως παει η ασκηση?καποιο βιντεο st youtube? :P εχω και αλτηρες σπιτι οποτε κανω και στ σπιτι οτν βρμ xD

koukoutsaki
06-06-12, 15:35
Mια προπονηση με χερια μονο δηλαδη γυρω στις 5-6 ασκησεις ειναι μια χαρα απο το να κανεις παλι κυκλο μεσα στην βδομαδα,μπορεις να βαλεις και τους κοιλιακους κτλ οποτε εισαι κομπλε;)

Κουκουτσι η ασκηση καλη ειναι αλλα στην συγκεκριμενη σταση κλεβεις λογω βαρυτητας,αμα κανεις την ιδια ορθιος ειναι πολυ διαφορετικα

τι να σου πω....εγω παντως που την κανω αργα αργα μετα τρεμουν τα χερακια μου :P κι επειδη το συζητουσαμε κ με την gym oτι παιζει ρολο ο τροπος εκτελεσης οχι κουνια μπελα καταλαβες φανταζομαι πως το λεω..:unsure:
υγ δεν ειδα τη σταση που λες

exkaliber
06-06-12, 15:38
μαλιστα,
παντως λιγο λαθος στιγμη διαλεξες,απο την αποψη οτι ειναι καλοκαιρι και θα φυγεις απο το μερος που σπουδαζεις και θα αφησεις και το γυμν εκει
θα το συνεχισεις στο σπιτι σου?



ηθελα να διαβασω σχετικα γ συμπληρωματα

βγαλαμε λαυρακι
τι εψαχνες??

theodorafiam
06-06-12, 15:38
τι να σου πω....εγω παντως που την κανω αργα αργα μετα τρεμουν τα χερακια μου :P κι επειδη το συζητουσαμε κ με την gym oτι παιζει ρολο ο τροπος εκτελεσης οχι κουνια μπελα καταλαβες φανταζομαι πως το λεω..:unsure:
υγ δεν ειδα τη σταση που λες
καλα ναι κανοντας μια ασκηση αργα και σταθερα τρεμει το φιλοκαρδι σου μεχρι ν την τελειωσεις ενω στο γρηγορο δν νιωθεις και πολλα μονο υστερα απο επαναληψεις αερκετες! εγω αυτο παρατηρησα xD

exkaliber
06-06-12, 15:39
τι να σου πω....εγω παντως που την κανω αργα αργα

το πανω γρηγορα,το κατω αργα

theodorafiam
06-06-12, 15:41
μαλιστα,
παντως λιγο λαθος στιγμη διαλεξες,απο την αποψη οτι ειναι καλοκαιρι και θα φυγεις απο το μερος που σπουδαζεις και θα αφησεις και το γυμν εκει
θα το συνεχισεις στο σπιτι σου?




βγαλαμε λαυρακι
τι εψαχνες??
χαχαχα πρωτεινη παιδι μου πω πω δεν εκανα και εγκλημα!! xD κοιτα ναι μεν θα φυγω αλλα στ χωριο εχει δασος=τρεξιμο,εχω ποδηλατο,θαλασσα =κολυμπι,πολλες ωρες ρακετες,εχω αλτηρες οποτε καλα τη βγαζω!κανω και κοιλιακους τρεφομαι σωστα!
αυτα!! :) καλα βγαινει θαρρω!

exkaliber
06-06-12, 15:43
αμα βγει,να μου τρυπησεις την μυτη:green:
το κολυμπι τουλαχιστον θα το χεις στανταρ,
και κανα κοιλιακο,και λιγα πραγματακια για την πλατη


θα σαι οκ

theodorafiam
06-06-12, 15:46
αμα βγει,να μου τρυπησεις την μυτη:green:
το κολυμπι τουλαχιστον θα το χεις στανταρ,
και κανα κοιλιακο,και λιγα πραγματακια για την πλατη


θα σαι οκ
μμ στο λεω γτ και περσυ τα ιδια εκανα(ας μην σχολιασουμε τη διατροφη :P ) και ημουνα συνεχεια πιασμενη σχεδον!!σου βαζω και στοιχημα κ ολας οτι θ υπαρξει διαφορα σωματικα περνωντας το καλοκαιρι!! :turtle::turtle:

exkaliber
06-06-12, 15:50
μμ στο λεω γτ και περσυ τα ιδια εκανα(ας μην σχολιασουμε τη διατροφη :P ) και ημουνα συνεχεια πιασμενη σχεδον!!σου βαζω και στοιχημα κ ολας οτι θ υπαρξει διαφορα σωματικα περνωντας το καλοκαιρι!! :turtle::turtle:



http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16649-Τζογαδόροι-του-Forum-ενωθείτε...


:thumbup:

theodorafiam
06-06-12, 15:53
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16649-Τζογαδόροι-του-Forum-ενωθείτε...


:thumbup:
χααχχααχαχχααχ:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf: busted επαιζα ποκερ τρ στ φβ xD

anastasia39
06-06-12, 16:50
Νμζω θα συμφωνησει και ο ραμπο αλλα τα μηχανηματα δν μπρουν να συγκριθουν με τα ελευθερα βα.ρη!! Στα ελευθερα βαρη (βρακια-αλτηρες, μπαρες κλπ ) γινεται πλ καλυτερη δουλεια!!!!
Μηπως εχεις κινητο με λειτουργικο συστημα ανροιντ???Γιαιτ υπαχει μια πλ ενδιαφερουσα εφαρμογη που εχει μεσα πααρα πλ ασκσηεις και λεει τι γυμναζει η καθε ασκηση και εχει και εικονιτσα που σου λεει πως να την κανεις!!

Καλησπερα, μπορεις να μου πεις το ονομα της εν λογο εφαρμογης σε παρακαλω ενδιαφερον ακουγεται

marvin
06-06-12, 17:39
Θεοδωρα μου μια συμβουλη...δεν θα μιλας με τον Εξ για βιταμινες και κυριως D....:green: και οσα σου γραφει θα ψαχνεις παντα την κεντρικη ιδεα και το βαθυ νοημα.........:P:P:P

RAMBO
06-06-12, 17:46
τι να σου πω....εγω παντως που την κανω αργα αργα μετα τρεμουν τα χερακια μου :P κι επειδη το συζητουσαμε κ με την gym oτι παιζει ρολο ο τροπος εκτελεσης οχι κουνια μπελα καταλαβες φανταζομαι πως το λεω..:unsure:
υγ δεν ειδα τη σταση που λες

Αυτο ειναι http://www.youtube.com/watch?v=EEYlr2qgbZA

theodorafiam
06-06-12, 19:18
Θεοδωρα μου μια συμβουλη...δεν θα μιλας με τον Εξ για βιταμινες και κυριως D....:green: και οσα σου γραφει θα ψαχνεις παντα την κεντρικη ιδεα και το βαθυ νοημα.........:P:P:P
αχαχαχα ωχ ωχ
μαααλιστα τωρα τι ν πω δεν ξερω αν με δουλευεται ή σοβαρολογειτε κ οι 2 xD:rolf::rolf::rolf::rolf:

theodorafiam
06-06-12, 19:32
6/6
πρωινο 7.00 γαλα(χωρις λακτοζη) με κουακερ κ μισο σκουπ πρωτεινη
προγευμα μπανανα
12 παρα-13.00 γυμναστηριο
13.00 1 σκουπ πρωτεινη και μια μπανανα
μεσημεριανο 2.00+ κοτοπουλο με σαλατα(πουπουλα θα βγαλω με τοσο κοτοπουλο!!)
18.00 υπεκυψα στον πειρασμο λιγων πατατακιων ΑΠΑΓΧΟΝΙΣΤΕ ΜΕ!! xD :green::green::green::green:
βραδινο οτι και το μεσημερι!!!

koukoutsaki
06-06-12, 19:36
6/6
πρωινο 7.00 γαλα(χωρις λακτοζη) με κουακερ κ μισο σκουπ πρωτεινη
προγευμα μπανανα
12 παρα-13.00 γυμναστηριο
13.00 1 σκουπ πρωτεινη και μια μπανανα
μεσημεριανο 2.00+ κοτοπουλο με σαλατα(πουπουλα θα βγαλω με τοσο κοτοπουλο!!)
18.00 υπεκυψα στον πειρασμο λιγων πατατακιων ΑΠΑΓΧΟΝΙΣΤΕ ΜΕ!! xD :green::green::green::green:
βραδινο οτι και το μεσημερι!!!

oxi δε σε απαγχονιζουμε καλε
αλλα θα μπορουσες να φας γιαουρτακι με ενα φρουτο ;) αντις για τα πατατακια..

theodorafiam
06-06-12, 19:43
oxi δε σε απαγχονιζουμε καλε
αλλα θα μπορουσες να φας γιαουρτακι με ενα φρουτο ;) αντις για τα πατατακια..
καλα ναι ισχυει το ξερω θα τρωγα αμα ειχα απλα υπαρχει ελλειψη σημερα!! xD :green::green::green:

koukoutsaki
06-06-12, 20:15
καλα ναι ισχυει το ξερω θα τρωγα αμα ειχα απλα υπαρχει ελλειψη σημερα!! xD :green::green::green:

καλα σιγουρα, εσυ ξερεις τους λογους ...που σε οδηγησαν σε αυτη την επιλογη σημερα..
απλα ιδεες σ δινουμε ....μαζευε ιδεες ;)

theodorafiam
06-06-12, 20:17
καλα σιγουρα, εσυ ξερεις τους λογους ...που σε οδηγησαν σε αυτη την επιλογη σημερα..
απλα ιδεες σ δινουμε ....μαζευε ιδεες ;)

μαζευω μαζευω!!!! εχω μαθει ηδη παααρα πολλα!! :D:thumbup:

beefmeup
06-06-12, 20:28
θα γινω λιγο σπαστης,αλλα λογκ που ανοιξε χθες κ σημερα εχει ηδη 5 σελιδες ποστ,κατι δεν παει καλα..:unsure:

προς την τοπικ σταρτερ..
ειναι καλυτερα για σενα να καταγραφεις εδω μεσα τις προπονησεις σου κ την διατροφη σου κ να δεχεσαι σχολια μονο σε αυτα..
οτι αλλες αποριες εχεις καλο ειναι να τις ρωτας αλλου,γιατι μετα ακρη δεν θα βγαζεις εδω μεσα..

προς τους υπολοιπους-ες..βρηκατε ευκαιρια να σπαμαρετε?:unsure:
τα μισα ποστ ειναι τυπου "τσατ"

theodorafiam
06-06-12, 20:43
θα γινω λιγο σπαστης,αλλα λογκ που ανοιξε χθες κ σημερα εχει ηδη 5 σελιδες ποστ,κατι δεν παει καλα..:unsure:

προς την τοπικ σταρτερ..
ειναι καλυτερα για σενα να καταγραφεις εδω μεσα τις προπονησεις σου κ την διατροφη σου κ να δεχεσαι σχολια μονο σε αυτα..
οτι αλλες αποριες εχεις καλο ειναι να τις ρωτας αλλου,γιατι μετα ακρη δεν θα βγαζεις εδω μεσα..

προς τους υπολοιπους-ες..βρηκατε ευκαιρια να σπαμαρετε?:unsure:
τα μισα ποστ ειναι τυπου "τσατ"
oκ done!!!! :)

dorita
07-06-12, 00:30
καλη αρχη συνονοματη..............:welcome:

περαστικα σου ευχομαι κ να μπεις δυναμικα!!:toast:

exkaliber
07-06-12, 14:11
6/6
πρωινο 7.00 γαλα(χωρις λακτοζη) με κουακερ κ μισο σκουπ πρωτεινη
προγευμα μπανανα



ποσο γαλα?
ποσο κουακερ

επρεπε να βαλεις ολο το σκουπ πρωτεινη

τι μαρκα τα πατατακια?

theodorafiam
07-06-12, 18:52
ποσο γαλα?
ποσο κουακερ

επρεπε να βαλεις ολο το σκουπ πρωτεινη

τι μαρκα τα πατατακια?

θες μηπως να σου πω και τι μαρκα αποσμητικο βαζω ? xD :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
κουακερ 2-3 κουταλεις τις σουπας
γαλα... ε δεν ξερω μισο ποτηρι περιπου (και λιγο παραπανω..)
μαρκα πατατακιων δεν σου λεω για σπασιμο!! xD:green:

exkaliber
07-06-12, 19:38
βρωμη γεμισε μια φορα το σκουπ της πρωτεινης και μετρησε τις κουταλιες
1 σκουπ πρωτεινης κραταει 50γρ βρωμης

το 1 ποτηρι γαλα ειναι 250μλ,δλδ το 1/4 του μπουκαλιου
εσυ πινεις μισο ποτηρι,δλδ το 1/8,δλδ 4γρ πρωτεινης περιπου


πολυ φτωχο,το πρωι θελουμε πλουσιο γευμα


διαβασε το λογ του vaggan,τις 2 τελευταιες σελιδες,
θα παρεις καμια ιδεα :thumbup:

theodorafiam
07-06-12, 20:17
βρωμη γεμισε μια φορα το σκουπ της πρωτεινης και μετρησε τις κουταλιες
1 σκουπ πρωτεινης κραταει 50γρ βρωμης

το 1 ποτηρι γαλα ειναι 250μλ,δλδ το 1/4 του μπουκαλιου
εσυ πινεις μισο ποτηρι,δλδ το 1/8,δλδ 4γρ πρωτεινης περιπου


πολυ φτωχο,το πρωι θελουμε πλουσιο γευμα


διαβασε το λογ του vaggan,τις 2 τελευταιες σελιδες,
θα παρεις καμια ιδεα :thumbup:
οκ θα το δω και αναλογα θα το διαμορφωσω!ευχαριστω!:thumbup:

theodorafiam
07-06-12, 22:13
7/6

πρωινο 10.30 γαλα με κουακερ+μισο σκουπ πρωτεινη
μεσημεριανο 13.00 κοτοπουλο με σαλατα
απογευματινο 17.00+ 5-6 κριτσινια ολικης
βραδινο 10.00 το ιδιο με το μεσημερι!

exkaliber
07-06-12, 22:39
γραφε και ποσοτητες:thumbup:

theodorafiam
08-06-12, 21:20
8/6
8.30 ενα ποτηρι γαλα χωρις λακτοζη+μισο σκουπ πρωτεινη (χωρις βρωμη ειναι απλα απαισιο για καποιο λογο το στομαχι μ ηταν σκατα μετα νερο FTW!!)
12.30 μια μπανανα
13.30+ κοτοπουλο με σαλατα
17.00+ 1 σκουπ πρωτεινη με νερο
19.00 ενας καφες μετριος
22.00 1-2 καλαμακια κοτοπουλο!

RAMBO
08-06-12, 21:24
Θεωδορα αυτο δεν ειναι φαι,εκτος του οτι κανεις τα γευματα πολυ μακρια το ενα με το αλλο ειναι και λιγο σαν ποσοτητα

theodorafiam
08-06-12, 22:21
Θεωδορα αυτο δεν ειναι φαι,εκτος του οτι κανεις τα γευματα πολυ μακρια το ενα με το αλλο ειναι και λιγο σαν ποσοτητα

ε τι να κανω σχολη βλεπεις!!!εγω παντως δεν πειναω xD

Ηλαπ
10-06-12, 00:36
Πολλες φορες το σωμα μας, μας παραπαλανει ξεκινα να τρως και θα ερθει η ορεξη!!

theodorafiam
17-06-12, 23:37
καλησπερα!!επρεπε να λειψω για ενα διαστημα δεν ειχα πσ!!!ας γραψω τι εφαγα σημερα!!
:P

9:00 τυροπιτα
13:30 λιγα μακαρονια και μια χουφτα κερασια μετα
17:30 2 βερυκοκα

και εφαγα παλι στις 22:00 περιπου (γιατι ταξιδευα) κοτοπουλο 2 μπουτια(μεγαλη πεινα)

ειχα να παω γυμναστηριο σχεδον μια βδομαδα γιατι δεν ημουν πατρα οτι εκανα στο σπιτι κοιλιακους,βαρακια και μπανιο στη θαλασσα xD
θα ανεβασω φωτογραφιες συντομα!

Ηλαπ
17-06-12, 23:39
Αρχνες πιασαμεεε :P

Μοοονο αυτα εφαγες????

Ασκησεις με το βαρος του σωματος σου γτ δν κανεις???

theodorafiam
17-06-12, 23:54
Αρχνες πιασαμεεε :P

Μοοονο αυτα εφαγες????

Ασκησεις με το βαρος του σωματος σου γτ δν κανεις???

εε ετυχε ηταν λογω ταξιδιου απο αυριο ξανα μπαινω σε προγραμμα ντε!! ασκησεις με βαρος του σωματος οπως?πους απς? xD

Χριστοφορος123
17-06-12, 23:55
εε ετυχε ηταν λογω ταξιδιου απο αυριο ξανα μπαινω σε προγραμμα ντε!! ασκησεις με βαρος του σωματος οπως?πους απς? xD

Πους απς,μονοζυγο,βυθισεις..ειναι πολυ βασικες ασκησεις!

Ηλαπ
17-06-12, 23:55
τστστσ μιση θα μηνεις!!! Και δν εχεις και πλ ακομα να χασεις!!!!
ΠΟυσ απ και σκουατ ειναι θεικες ασκησεις!!!! Και αμα μπορεις και καμια ελξη!!Αληθεια στο γυμν τι προγραμμα κανεις???

theodorafiam
18-06-12, 00:01
Πους απς,μονοζυγο,βυθισεις..ειναι πολυ βασικες ασκησεις!

hmm πους απς δεν εκανα τοσο,βυθισεις εκανα για τρικεφαλους,μονοζυγο δεν εχω σπιτι!!και γενικα θελω μια μικρη ωθηση με τ μονοζυγο xD

Ηλαπ
18-06-12, 00:04
Βαλε τα πουσ απ!!!ΜΟνοζυγο ουτε εγω μπορουσα αλλα με ενα προγραμματικι που νρηκα καταφερα και βγαζω τρ 5 με κλειστη λαβη και 2 με ανοιχτη αμα θες να στο δωσω...

Χριστοφορος123
18-06-12, 00:10
hmm πους απς δεν εκανα τοσο,βυθισεις εκανα για τρικεφαλους,μονοζυγο δεν εχω σπιτι!!και γενικα θελω μια μικρη ωθηση με τ μονοζυγο xD

Στην αρχη κανε μονο αρνητικες (δηλαδη μην ανεβαινεις..κατεβαινε μονο) και σιγα σιγα θα μπορεσεις...ειναι φοβερη ασκηση.

theodorafiam
18-06-12, 00:23
Στην αρχη κανε μονο αρνητικες (δηλαδη μην ανεβαινεις..κατεβαινε μονο) και σιγα σιγα θα μπορεσεις...ειναι φοβερη ασκηση.

ναι ε?χμμ θα κανω μια δοκιμη με την πρωτη ευκαιρια!!

theodorafiam
18-06-12, 00:25
Βαλε τα πουσ απ!!!ΜΟνοζυγο ουτε εγω μπορουσα αλλα με ενα προγραμματικι που νρηκα καταφερα και βγαζω τρ 5 με κλειστη λαβη και 2 με ανοιχτη αμα θες να στο δωσω... για πεσ το προγραμμα οτν μπορεσεις :P

Ηλαπ
18-06-12, 00:33
αυτοοο (http://www.youtube.com/watch?v=mRznU6pzez0) ειναι :thumbup:

theodorafiam
18-06-12, 17:53
αυτοοο (http://www.youtube.com/watch?v=mRznU6pzez0) ειναι :thumbup:
καλα με το βιντεο ψηθηκα ασχημα να παρω ενα μονοζυγο για το σπιτι να αρχισω με την ασκηση που δειχνει!!! ευχαριστωω!

theodorafiam
19-06-12, 00:16
10.00 μισο σκουπ πρωτεινη(δν ειχαμε γαλα σημερα :P )
12.30 4-5 ντολμαδακια (της γιαγιασ xD)
16.00 γυμναστηριο(στηθος-ποδια θα βαλω πιο μετα το προγραμμα)
16.15 1 σκουπ πρωτεινη
19.00 2 φετες ψωμι ολικης με 2 κομματακια κιτρινο τυρι
23.00 γιαουρτι 2%

RAMBO
20-06-12, 03:01
10.00 μισο σκουπ πρωτεινη(δν ειχαμε γαλα σημερα :P )...ισα ισα που επρεπε να βαλεις παραπανω απο μισο σκουπ;)
12.30 4-5 ντολμαδακια (της γιαγιασ xD)...πρωτεινη?:unsure:
16.00 γυμναστηριο(στηθος-ποδια θα βαλω πιο μετα το προγραμμα)
16.15 1 σκουπ πρωτεινη..υ/θ
19.00 2 φετες ψωμι ολικης με 2 κομματακια κιτρινο τυρι..πρωτεινη?:unsure:
23.00 γιαουρτι 2%

...

theodorafiam
20-06-12, 20:25
...
ποση πρωτεινη καλε? XD

koukoutsaki
20-06-12, 20:26
ποση πρωτεινη καλε? XD

ο ραμπο λεει - και πολυ σωστα- οτι εχεις συνολικα μεσα στη μερα πολυ μικρη ληψη πρωτεινης
επισης αμεσως μετα το γυμναστηριο που εχεις μονο πρωτεινη να βαλεις κ κατι σε υδατανθρακα :)

theodorafiam
20-06-12, 20:46
ο ραμπο λεει - και πολυ σωστα- οτι εχεις συνολικα μεσα στη μερα πολυ μικρη ληψη πρωτεινης
επισης αμεσως μετα το γυμναστηριο που εχεις μονο πρωτεινη να βαλεις κ κατι σε υδατανθρακα :)

χμμ του στυλ καμια ρυζογκοφρετα?ρυζι τι?
πρωτεινη ποσες φορες να περνω?πρωι και μετα τ γυμναστηριο περνω ποτε παλι?αντε να παρω και απο κανα αυγο αν φτιαξω μεσα στην μερα ή αν εχω κοτοπουλο :P

koukoutsaki
20-06-12, 21:12
εγω πχ βαζω φρουτο με πρωτεινη αμεσως μετα την προπο ...

βασικα καθε γευμα σου πρεπει να εχει κ μια πηγη πρωτεινης
πχ εκει που εχεις τα ντολμαδακια δεν εχεις τπτ πρωτεινουχο..

theodorafiam
20-06-12, 21:17
εγω πχ βαζω φρουτο με πρωτεινη αμεσως μετα την προπο ...

βασικα καθε γευμα σου πρεπει να εχει κ μια πηγη πρωτεινης
πχ εκει που εχεις τα ντολμαδακια δεν εχεις τπτ πρωτεινουχο..
hmm ασ πουμε θα μπορουσα να φαω ντολμαδακια με ασππραδι αυγου? θελω να πω οχι απαραιτητα να παρω ενα σκουπ πρωτεινη αλλα απο φαγητο πχ αυγο,κοτοπουλο κλπ κλπ?σωστα? :/

koukoutsaki
20-06-12, 21:19
hmm ασ πουμε θα μπορουσα να φαω ντολμαδακια με ασππραδι αυγου? θελω να πω οχι απαραιτητα να παρω ενα σκουπ πρωτεινη αλλα απο φαγητο πχ αυγο,κοτοπουλο κλπ κλπ?σωστα? :/

ναι θα μπορουσες μερικα ασπραδια ή λιγο κοτατζ

κοτοπουλα,ψαρια τα παντα ολα ,μοσχαρι,σηκωτι μοσχαρισιο (αν το τρως)
ομελετες με λαχανικα ασπραδια κ 1 κροκο

theodorafiam
20-06-12, 21:22
ναι θα μπορουσες μερικα ασπραδια ή λιγο κοτατζ

κοτοπουλα,ψαρια τα παντα ολα ,μοσχαρι,σηκωτι μοσχαρισιο (αν το τρως)
ομελετες με λαχανικα ασπραδια κ 1 κροκο
καταλαβα!!οποτε πρωτεινη με καθε γευμα!!ωραια!! εμαθα πολλα σημερα θαρρω :P :D :D :D :turtle::turtle::turtle:

RAMBO
20-06-12, 21:49
Το προλαλισαντο Κουκουτσι με καλυψε:green:

την πρωτεινη την υπολογιζουμε αναλογα με το σωματικο μας βαρος και το υψος για να βρουμε ποσο θελουμε μεσα στην μερα,το συμπληρωμα πρωτεινης ειναι για οταν δεν μπορουμε να παρουμε αυτον τον αριθμο απο την διατροφη,τωρα εσυ αν σε ενα γευμα εχεις πρωτεινη,απο το συμπληρωμα θα προσθεσεις λιγοτερη ποσοτητα ενω αμα δεν εχεις γευμα (αναφερομαι στο πρωινο που λες δεν ειχα γαλα)τοτε επρεπε να βαλεις την κανονικη δοση,για υ/δ μπορεις ρυζι πατατα μακαρονια ρυζογκοφρετες

theodorafiam
20-06-12, 21:53
Το προλαλισαντο Κουκουτσι με καλυψε:green:

την πρωτεινη την υπολογιζουμε αναλογα με το σωματικο μας βαρος και το υψος για να βρουμε ποσο θελουμε μεσα στην μερα,το συμπληρωμα πρωτεινης ειναι για οταν δεν μπορουμε να παρουμε αυτον τον αριθμο απο την διατροφη,τωρα εσυ αν σε ενα γευμα εχεις πρωτεινη,απο το συμπληρωμα θα προσθεσεις λιγοτερη ποσοτητα ενω αμα δεν εχεις γευμα (αναφερομαι στο πρωινο που λες δεν ειχα γαλα)τοτε επρεπε να βαλεις την κανονικη δοση,για υ/δ μπορεις ρυζι πατατα μακαρονια ρυζογκοφρετες
ωραια με καλυψατε!!ευχαριστω πολυυυ :P

gym
26-06-12, 20:47
δηλαδη ραμπε κ κουκουτσι εαν συνολικα μεσα στη μερα της παρει οση πρωτεινη της χρειαζεται κ σε ενα γευμα δεν εχει μια ποσοτητα τι θα γινει?

οτι δηλαδη ντε και καλα με το ντολμαδακι πρεπει να φαει κ διπλα το ασπραδι?
μου το εξηγειτε λιγο αυτο για να καταλαβω...?:unsure:

koukoutsaki
26-06-12, 21:11
Συγγνωμην αλλα δεν εχει ειπωθει πολλακις οτι σε καθε γευμα πρεπει να υπαρχει μια πηγη πρωτεινης?
εαν δεν ισχυει να το ξερω κ γω για τον εαυτο μου γιατι καμια φορα αναλογα με τις ορεξεις μας κ το στομαχι μας δεν κανουμε κεφι για πρωτεινουχα πηγη απαραιτητως σε καθε γευμα ή μικρογευμα ....

gym
26-06-12, 21:13
Συγγνωμην αλλα δεν εχει ειπωθει πολλακις οτι σε καθε γευμα πρεπει να υπαρχει μια πηγη πρωτεινης?
εαν δεν ισχυει να το ξερω κ γω για τον εαυτο μου γιατι καμια φορα αναλογα με τις ορεξεις μας κ το στομαχι μας δεν κανουμε κεφι για πρωτεινουχα πηγη απαραιτητως σε καθε γευμα ή μικρογευμα ....

ακριβως αυτο κουκουτσι μου....

δεν υπαρχει πρεπει...δηλαδη το θεωρω βλακωδες να ΠΡΕΠΕΙ να φαω ασπραδι με ντολμαδακι...καταλαβες?
σημασια εχει συνολικα τι κανεις μεσα στη μερα σου/εβδομαδα σου...
απλα κολλαμε σε λεπτομερειες αυτου του τυπου κ χανουμε το δασος κοιτωντας το δεντρο...

το ξερω οτι εχει ειπωθει πολλακις αλλα δεν χρειαζεται να τρελαινομαστε κιολας αν σε ενα γευμα δεν φαμε τοση μεγαλη ποσοτητα πρωτεινης ;)

koukoutsaki
26-06-12, 21:16
Παρα πολυ καλα !!!! :):weights:
θα χρειαστει και σε εμενα η πληροφορια ;)

gym
26-06-12, 21:18
και επειδη γινεται κουβεντα κ να τσεκαρετε γενικα δειτε κ αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18888-IIFYM-If-It-Fits-Your-Macros-%CE%91%CE%BD-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%83%CE%B1%CF%82....&highlight=fits

theodorafiam
26-06-12, 22:43
καλησπερα σ ολους!λπν τρ που μπηκε για τα καλα το καλοκαιρι θα ναι δυσκολο να πηγαινω γυμναστηριο,θα μαι χωριο οποτε δυσκολευει το θεμα!λπν ολα αυτα περι διατροφης τα χω,ξερω τι πρεπει να τρωω και τι ν αποφευγω κλπ κλπ.εχω μια απορια μιας και δεν θα γυμναζομαι οπως θελω με οργανα κλπ θα γυμναστω με οτι εχω στο σπιτι,αλτηρες,το πολυαγαπημενο μου ποδηλατο,κλασσικα κοιλιακους,τρεξιμο στο δασος και σκεφτομαι να παρω ενα μονοζυγο να γυμναζω και την πλατη οσο μπορω( ξερω πως θα δυσκολευτω γτ δν κανω μονοζυγο αλλα μου πανε τα παιδια μερικα τιπ και μπορω να ξεκινησω) το θεμα ειναι πως μιας και γενικα το προγραμμα γυμναστικησ θ ναι λιγο αστατο κ οχι τοσο εντονο,την πρωτεινη π μου χει μεινει ποτε ειναι καλο ν την περνω?τρεξιμο θα κανω τα πρωινα και γυμναστικη με αλτηρες και μονοζυγο μεσμερι απογευμα.τωρα ποδηλατο τ χρησιμοποιω συνεχεια πρωι μεσημερι απογευμα βραδυ :P

RAMBO
26-06-12, 22:44
Για καλυτερη αποροφηση για να μην μπουχτιζεις κτλ κτλ...αν ηταν ετσι θα καναμε 2 τεραστια γευματα και θα ελυνα το θεμα με το μαγειρεμα,καποιος που ειναι 40 κιλα πχ δεν εχε ιιδιες αναγκες με καποιον που ειναι 80 αρα θα χρειαστει περισοοτερα γευματα μιας και απο οτι ξερουμε αποροφαμε μεχρι 30 γρ πρωτεινης

theodorafiam
26-06-12, 23:14
μμ κατι ποιο συγκεκριμενο για το παραπανω θεμα? xD

theodorafiam
26-06-12, 23:43
επισης την πρωτεινη οταν κανω μονο τρεξιμο το πρωι να την περνω πριν παω για τρεξιμο ή μετα?μετα τα "βαρη" αν μπορουν να θεωρηθουν,με τους αλτηρες,κοιλιακους και το μονοζυγο που θα προσπαθησω να κανω να περνω και μετα κατι πχ το συμπληρωμα πρωτεινη, ή απλα καποιο αυγο ή τιποτα τετοιο!?

gym
27-06-12, 10:22
Για καλυτερη αποροφηση για να μην μπουχτιζεις κτλ κτλ...αν ηταν ετσι θα καναμε 2 τεραστια γευματα και θα ελυνα το θεμα με το μαγειρεμα,καποιος που ειναι 40 κιλα πχ δεν εχε ιιδιες αναγκες με καποιον που ειναι 80 αρα θα χρειαστει περισοοτερα γευματα μιας και απο οτι ξερουμε αποροφαμε μεχρι 30 γρ πρωτεινης

χμ αυτο μαλλον παει στο κομματι πρωτεινη παραπανω?

ραμπε ειναι γνωστο οτι ΚΑΙ λογω του μαγειρεματος που λες σε πολλους εχει βρεθει η λυση του να τρωνε δυο γευματα κ να ναι οκ...

σαφως κ δεν εχουν τις ιδιες αναγκες ενας 40 με εναν 80 κιλα αλλα τι συγκρινουμε εδω?

εγω ανεφερα την μανια του να πιεζομαστε ντε και καλα να τρωμε κατι με το ζορι κ εδωσα μαλιστα και αυτο το λινκ το οποιο φαινεται δεν εχουν διαβασει πολλα μελη...το ξαναδινω λοιπον εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18888-IIFYM-If-It-Fits-Your-Macros-%CE%91%CE%BD-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%83%CE%B1%CF%82....&highlight=fits

επισης καλυτερη απορροφηση απο τι?για να μην μπουχτιζεις απο τι?τι ειναι τα κτλ κτλ?

gym
27-06-12, 10:24
καλησπερα σ ολους!λπν τρ που μπηκε για τα καλα το καλοκαιρι θα ναι δυσκολο να πηγαινω γυμναστηριο,θα μαι χωριο οποτε δυσκολευει το θεμα!λπν ολα αυτα περι διατροφης τα χω,ξερω τι πρεπει να τρωω και τι ν αποφευγω κλπ κλπ.εχω μια απορια μιας και δεν θα γυμναζομαι οπως θελω με οργανα κλπ θα γυμναστω με οτι εχω στο σπιτι,αλτηρες,το πολυαγαπημενο μου ποδηλατο,κλασσικα κοιλιακους,τρεξιμο στο δασος και σκεφτομαι να παρω ενα μονοζυγο να γυμναζω και την πλατη οσο μπορω( ξερω πως θα δυσκολευτω γτ δν κανω μονοζυγο αλλα μου πανε τα παιδια μερικα τιπ και μπορω να ξεκινησω) το θεμα ειναι πως μιας και γενικα το προγραμμα γυμναστικησ θ ναι λιγο αστατο κ οχι τοσο εντονο,την πρωτεινη π μου χει μεινει ποτε ειναι καλο ν την περνω?τρεξιμο θα κανω τα πρωινα και γυμναστικη με αλτηρες και μονοζυγο μεσμερι απογευμα.τωρα ποδηλατο τ χρησιμοποιω συνεχεια πρωι μεσημερι απογευμα βραδυ :P


επισης την πρωτεινη οταν κανω μονο τρεξιμο το πρωι να την περνω πριν παω για τρεξιμο ή μετα?μετα τα "βαρη" αν μπορουν να θεωρηθουν,με τους αλτηρες,κοιλιακους και το μονοζυγο που θα προσπαθησω να κανω να περνω και μετα κατι πχ το συμπληρωμα πρωτεινη, ή απλα καποιο αυγο ή τιποτα τετοιο!?

την πρωτεινη μπορεις να την παρεις μετα την εκγυμναση σου με ασκησεις με ο,τι κανεις...μετα την αεροβια οχι...
και μετα μπορεις να την εχεις και σαν επιλογη γευματος με ενα φρουτο πχ μαζι

την πρωτεινη μπορεις να την δουλευεις οπως ενα κομματι κρεας δηλαδη....φαγητο...μην κολλας μονο στην χρηση της σε σχεση με την προπονηση

ant
27-06-12, 10:28
την πρωτεινη μπορεις να την παρεις μετα την εκγυμναση σου με ασκησεις με ο,τι κανεις...μετα την αεροβια οχι...
και μετα μπορεις να την εχεις και σαν επιλογη γευματος με ενα φρουτο πχ μαζι

την πρωτεινη μπορεις να την δουλευεις οπως ενα κομματι κρεας δηλαδη....φαγητο...μην κολλας μονο στην χρηση της σε σχεση με την προπονηση


Γιατί δεν κάνει μετά την αερόβια?

gym
27-06-12, 10:31
Γιατί δεν κάνει μετά την αερόβια?

οχι απλα δεν ειναι απαραιτητο...καλυτερα να παει να φαει το γευμα της κανονικα...

theodorafiam
27-06-12, 11:40
την πρωτεινη μπορεις να την παρεις μετα την εκγυμναση σου με ασκησεις με ο,τι κανεις...μετα την αεροβια οχι...
και μετα μπορεις να την εχεις και σαν επιλογη γευματος με ενα φρουτο πχ μαζι

την πρωτεινη μπορεις να την δουλευεις οπως ενα κομματι κρεας δηλαδη....φαγητο...μην κολλας μονο στην χρηση της σε σχεση με την προπονηση

χμμ ωραια ευχαριστω πολυ :)

theodorafiam
27-06-12, 11:53
α και κατι αλλο δεδομενου οτι δεν θα γυμναζομαι οσο γυμναζομουν και σκεφτομαι μην χαλαρωσω γενικα ειναι κτ που πρεπει να προσεξω συγκεκριμενα στη διατροφη?ή να κοιταξω για καποια βιταμινη?

gym
27-06-12, 13:25
α και κατι αλλο δεδομενου οτι δεν θα γυμναζομαι οσο γυμναζομουν και σκεφτομαι μην χαλαρωσω γενικα ειναι κτ που πρεπει να προσεξω συγκεκριμενα στη διατροφη?ή να κοιταξω για καποια βιταμινη?

να χαλαρωσεις εννοεις να πλαδαρεψεις?η κατι αλλο?:unsure:

theodorafiam
27-06-12, 17:01
να χαλαρωσεις εννοεις να πλαδαρεψεις?η κατι αλλο?:unsure:

μμ μαλλον αυτο αφου δεν θα γυμανζομαι οπως γυμναζομουν..θα προσπαθησω δηλαδη..θα πρεπει ν προσεξω κατι?

theodorafiam
27-06-12, 17:09
επισης τι αλλες ασκησεις μπορω να κανω στο σπιτι με βαρακια και μονοζυγο?

theodorafiam
27-06-12, 19:45
σημερα αποφασησα να κανω τρεξιμο στο δασος...εκανα 10 μιν και γυρισα σπιτι κατακοκκινη διπλα κουρασμενη κ ιδρωμενη απ οταν κανω διαδρομο στ γυμναστηριο..τι στο καλο γτ τετοια διαφορα? xD το ιδιο δεν ειναι?

gym
28-06-12, 10:54
ας καθοσουν καλε κ λιγο παραπανω...ας περπατουσες στο δασος...next time !;)

καμια σχεση ο διαδρομος με το πραγματικο εδαφος και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για δασος που εχεις και διαφορετικη κλιση στο επιπεδο!

δεν ειναι τυχαιο το πιασιμο που εχεις μετα απο τρεξιμο στο δασος απο οταν τρεχεις σε διαδρομο!

theodorafiam
28-06-12, 13:17
ας καθοσουν καλε κ λιγο παραπανω...ας περπατουσες στο δασος...next time !;)

καμια σχεση ο διαδρομος με το πραγματικο εδαφος και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για δασος που εχεις και διαφορετικη κλιση στο επιπεδο!

δεν ειναι τυχαιο το πιασιμο που εχεις μετα απο τρεξιμο στο δασος απο οταν τρεχεις σε διαδρομο!

να πω την μαυρη μου αληθεια εχεις δικιο..σμρ εχω πιασμενες γαμπες και ποναν οι πλαγιοι κοιλιακοι σου λεω ημουνα σε φαση που καιγα ολοκληρη δν γινοταν αυτο τ πραγμα..μαλλον γτ δν ειχα καποια σταθερη ενταση στο τρεξιμο γτ υπηρχαν φασεις π δν ετρεχα με σταθερο ρυθμο αλλα πιο γρηγορα!

theodorafiam
29-06-12, 16:42
και χθες ξεκινησα ασκησεις στο μονοζυγο βασικα μια ασκηση 10 επαναληψεων αντεξα μετα με πεθαναν τα χερια μ xD ξερω ελεινολ αλλα ειναι μια αρχη!!ενα εχω να πω!!σημερα ειναι πιασμενη ολοκληρη η πλατη μ!!! ειναι γαματο το μονοζυγο :D :P

gym
30-06-12, 13:45
σιγα σιγα θα ανεβαινεις...πολυ χαιρομαι οταν βλεπω γυναικες να ασχολουνται με το μονοζυγο ειτε ειναι ελξεις ειτε αλλες ασκησεις :clap:

theodorafiam
08-08-12, 15:13
καλησπερα σας!!εχω καιρο να γραψω η αληθεια ειναι λογω διακοπων και αποχης απο υπολογιστη!! παρολα αυτα θα θελα ν ενημερωσω οσον αφορα διατροφη και ασκηση! με την διατροφη δν υπαρχει καποιο θεμα αν και στην αρχη δυσκολα προσαρμοστικα!οταν εχεισ φιλους που σου λενε ελα παμε για βαφλα για κανα παγωτο κλπ κλπ σου αναβουν τα λαμπακια!αν και παραστρατησα μερικες φορες παρολα αυτα τρ το καθημερινο προγραμμα διατροφης παει πολυ καλα!το στανταρ ειναι πρωινο κουακερ με γαλα δεκατιανο κανα τοστ με γαλοπουλα,μεσημεριανο οτι εχει φτιαξει η μαμα+σαλατα αν κ αποφευγουμε τα ζυμαρικα και γενικα μεγαλες ποσοτητες φαγητου!μετα παλι τ απογευμα ή καμια σαλατα,ή γιαουρτι 2% με λιγα δημητριακα(γενικα οποτε βγαινω εξω ή θελω ν πιω κατι εκτος απο νερο πινω πρασινο τσαι αρχιζω και το συμπαθω σιγα σιγα xD) μετα παλι τ βραδινο μ ή θα ναι 2 καλαμακια κοτοπουλο,η ενα σουβλακι κοτοπουλο χωρις σαλτσες κλπ κλπ ή καμια σαλατα!συνηθως αν μ πιασει καμια μεταμεσονυκτια λιγουρα τρωω κανα τοστ παλι xD αυτα περι διατροφης! οσον αφορα τη γυμναστικη καθε δευτερη μερα κανω κοιλιακους,βαρακια,μονοζυγο και ποδηλατο που το χρησιμοποιω ετσι κ αλλιως καθε μερα :P μ αυτα και με κεινα δν ξερω για ποιο λογο κ αιτια εχασα ενα κιλο πηγα στα 55 τουλαχιστον δεν εχω χαλαρωσει xD αυτα τα πολλα ευχομαι καλη συνεχεια στο καλοκαιρι σας!!!

koukoutsaki
08-08-12, 15:18
Μπραβο μην το βαζεις κατω!!!:clap::clap:
Καλη συνεχεια στις διακοπες σου! :)

Ηλαπ
10-08-12, 14:21
κανε ενα απ ντειτ και γραψε τι κανεις απο γυμναστικηη!!!

theodorafiam
10-08-12, 14:45
κανε ενα απ ντειτ και γραψε τι κανεις απο γυμναστικηη!!!

μην φανταστεις κατι τρομερο απλα καθημερινακανω ποδηλατο γτ μετακινουμε πολυ και τ χρησιμοποιω!πλεον τ εχς στ τερμα τελειως σκληρο πεταλι κ τ χω συνθισει xD εχω ενα προγραμμα στ κιν κ μ δειχνει διαφορες ασκησεις γ τρικεφαλους κοιλιακους δικεφαλους κλπ κλπ(κανω εχει γ ολα τα μελη του σωματος απλα εγω κανω αυτες π δν χρειαζετε να χω μηχανημα) και γενικα εχει ποικιλια στις ασκησεις!ειναι πολυ ωραιο! γενικα ασκησεις κανω καθε δευτερη μερα.κοιλιακους,δικεφαλους και τρικεφαλους με τα βαρακια και το μονοζυγο π χω!αλλα κυριως προσεχω τι τρωω!ενα σ λεω μ αυτα κ μ κεινα ενω περσυ ειχα ενα σορτσακι τ οποιο μ αρεσε πλ μ τανε τσιτα τελειως στα μπουτια με πιεζε κ ετσι δν τ φορουσα..ειχα αυτο τ θεμα μεχρι αρχες ιουνη περιπου..τωρα το φοραω κ χει ενα κενο γυρω στα 2 δαχτυλα μεταξυ ποδιου κ σορτσακι!!ασε σ λεω πορωση!! xD

Ηλαπ
10-08-12, 14:48
Ενα μπραβο για το πορωσηη!!!
Ετσι το θεμα ειναι να μπεις στο τρυπακι και ολα σιγα σιγα θα γινουν!!Ακηθεια γτ δν περνεις και ενα ζευγαρι λαστιχα γυμναστκης??Μπορεις να κανεις παρα πλ καλη δουλεια!!

theodorafiam
10-08-12, 14:49
Ενα μπραβο για το πορωσηη!!!
Ετσι το θεμα ειναι να μπεις στο τρυπακι και ολα σιγα σιγα θα γινουν!!Ακηθεια γτ δν περνεις και ενα ζευγαρι λαστιχα γυμναστκης??Μπορεις να κανεις παρα πλ καλη δουλεια!!

ναι το χω σκεφτει απλα δεν ξερω τι ασκησεις κανω με τα λαστιχα!εχω δει μια ασκηση γ τα χερια κ χω ακουσει πως κανεις και ποδια απλα αν δν εχω καποιον ν μ δειξει ακριβως παιζει ν μν τα κανω σωστα!

Ηλαπ
10-08-12, 14:52
παντως πλ καλο προγραμμα ειναι το http://jefit.com/ θα σε βοηθησει πλ!!

theodorafiam
10-08-12, 14:58
παντως πλ καλο προγραμμα ειναι το http://jefit.com/ θα σε βοηθησει πλ!!

αυτο εχω!!οταν πηρα τ κιν τ πρωτο πραμα π σκεφτηκα ητν αυτο τ προγραμμα π μ χες πει!! απλα γαμει!!! :P

Ηλαπ
10-08-12, 15:02
και εμενα με εχει σωσει ;)

gym
17-08-12, 17:35
52539

κανεις εδω?

theodorafiam
19-08-12, 14:11
52539

κανεις εδω?

αμε αμε!

gym
09-09-12, 13:02
αμε αμε καλε αλλα κανεις τιποτες?;)

theodorafiam
12-09-12, 17:44
αμε αμε καλε αλλα κανεις τιποτες?;)

αμε εχω αρχισει γυμναστηριο απ την προηγουμενη βδομαδα παω 4 φορες τη βδομαδα απλα δεν εχω χρονο ν γραφω τωρα λογω εξεταστικης!στις 19 τελειωνω οποτε τοτε θα γραψω πως παν τα πραματα διατροφες που οσο μπορω προσεχω κλπ κλπ! :)

theodorafiam
24-09-12, 00:15
επιτελους τελος η εξεταστικη!ν πω την αληθεια ειχα σταματισει τ γυμ λογω χτυπημενου χεριου και διατροφη τ παρακανα λιγακι βγηκα εκτος προγραμματος..τωρα ομως ελπιζω να παει καλυτερα ξεκιναμε δυναμικa!απο αυριο γραφω προγραμματα τα παντα!αντε και καλη αρχη!

theodorafiam
24-09-12, 01:13
καλησπερα θελω να ρωτησω κατι.τα συμπληρωματα που θα χρησιμοποιω θ ναι βιταμινες κ πρωτεινη.ποια πρωτεινη να χρησιμοποιησω?ειχα παρει την on whey να συνεχισω αυτη η καποια αλλη?οπως λεω και αρχικα θελω γραμμωση κ συσφιξη

gym
24-09-12, 10:31
μια χαρα ειναι η ον...αν σου αρεσει συνεχισε την...

χτυπησες χερι σε προπονηση η απο κατι αλλο?

αντε καλη αρχη παλι...για να δουμεεεεεεεεε!:green::green:

theodorafiam
24-09-12, 10:49
μια χαρα ειναι η ον...αν σου αρεσει συνεχισε την...

χτυπησες χερι σε προπονηση η απο κατι αλλο?

αντε καλη αρχη παλι...για να δουμεεεεεεεεε!:green::green:

ωραια οποτε συνεχιζω μ αυτη! οσο για το χτυπημα ενα θ πω..ο σκυλος μου αποδειχτηκε πιο ζορικος απο προπονηση :P με δαγκωσε στο χερι.. -_-

gym
24-09-12, 10:50
ωχ καταλαβα..περαστικα ρε...:(

theodorafiam
24-09-12, 10:55
ωχ καταλαβα..περαστικα ρε...:(

σχεδον περασε απλα δεν μπορω να το χρησιμοποιησω ακομα σε ασκησεις!θα κανω ντουκυ ποδια :P λοιπον θα βαλω το σημερινο προγραμμα μου και διατροφη στο τελος της ημερας λογικα!! καλη μερα ευχομαι!

vaggan
24-09-12, 11:10
καλησπερα θελω να ρωτησω κατι.τα συμπληρωματα που θα χρησιμοποιω θ ναι βιταμινες κ πρωτεινη.ποια πρωτεινη να χρησιμοποιησω?ειχα παρει την on whey να συνεχισω αυτη η καποια αλλη?οπως λεω και αρχικα θελω γραμμωση κ συσφιξηπαρε καποια αλλη προτεινω την iso 100 της dymatize αν σου φαινεται ακριβη μπορεις να δοκιμασεις την elite της ιδιας εταιριας βασικα εγω αυτη θα επαιρνα σιγα μην σε θολωσουν τωρα τα δυο τρια γραμμαρια υδατανθρακα που εχει εξτρα

theodorafiam
24-09-12, 17:44
11.00 γαλα με κουακερ
13.30 γιαουρτι2%
17.30 σνιτσελ κοτοπουλο κ ντοματοαγγουρο σαλατα
19.00ενα πρασινο τσαι
21.00-21.30 θα δω τι θα φαω καμια σαλατα ισως

προπονηση

λογω χεριου εκανα μονο ποδια

προσαγωγους 3*15
γλουτους 3*15
γαμπα 3*15
απαγωγους 3*15(αν λεγονται ετσι :P)
κοιλιακους
τρεξιμο 12 min

Χριστοφορος123
24-09-12, 17:49
11.00 γαλα με κουακερ
13.30 γιαουρτι2%
17.30 σνιτσελ κοτοπουλο κ ντοματοαγγουρο σαλατα
19.00ενα πρασινο τσαι
21.00-21.30 θα δω τι θα φαω καμια σαλατα ισως

προπονηση

λογω χεριου εκανα μονο ποδια

προσαγωγους 3*15
γλουτους 3*15
γαμπα 3*15
απαγωγους 3*15(αν λεγονται ετσι :P)
κοιλιακους
τρεξιμο 12 min

Λιγα μου φενονται..δεν πεινας με αυτα που τρως;;
Επισης προσθεσε και μερικα αυγουλακια κανα γιαουρτακι για να παιρνεις περισσοτερη πρωτεινη

theodorafiam
24-09-12, 18:01
Λιγα μου φενονται..δεν πεινας με αυτα που τρως;;
Επισης προσθεσε και μερικα αυγουλακια κανα γιαουρτακι για να παιρνεις περισσοτερη πρωτεινη

νταξει δεν λιμοκτονω κ ολας xD τα αυγουλακια ποια ωρα της ημερας να τα χωσω στο προγραμμα? το βραδυ ξερω γω? πχ 2 βραστα αυγα με σαλατα?

theodorafiam
24-09-12, 18:07
μια ερωτηση μονο
επειδη ψαχνετε και ο φιλος μου για συμπληρωματα πρωτεινη και βιταμινες καποιος που να μπορει ν μου πει καποια για να του την προτινω? γενικα ειναι φυσιολογικος στα κοιλα του μονο κοιλιτσα εχει που θελει να χασει,πηγαινει ηδη gym.

theodorafiam
24-09-12, 18:22
κιλα*

theodorafiam
25-09-12, 17:54
25/9

11.30 γαλα με κουακερ
12.00 ενα τοστ με γαλοπουλα
13.00 gym
14.00+ 1 σκουπ πρωτεινη κ λιγο μετα μια μπανανα
17.30 σνιτσελ με σαλατα αγγουρι-ντοματα
18.30 μια βυσσιναδα(ή καφε θα δω)
21.30+ σαλατα με τονο ή με 2 αυγα
(αυτα υποθετω αν φαω κατι αλλο θα το προσθεσω :P

gym:
εκανα παλι ποδια σημερα οτι και χθες δηλ
γλουτους 3*15
προσαγωγους 3*15
απαγωγους 3*15
εκτασεις 3*15
12 min διαδρομο και κοιλιακους

ελπιζω απο βδομαδα ν μπορω να κανω χερια ωμους πλατη...

eri_87
26-09-12, 18:11
Γεια σου!
Νομίζω ότι έχεις πολύ χαμηλά τον υδ/κα χωρίς λόγο.. Έχεις υπολογίσει πόσες θερμίδες πρέπει να παίρνεις για συντήρηση κι εσύ πόσες τρως τώρα??

beefmeup
26-09-12, 18:20
μια ερωτηση μονο
επειδη ψαχνετε και ο φιλος μου για συμπληρωματα πρωτεινη και βιταμινες καποιος που να μπορει ν μου πει καποια για να του την προτινω? γενικα ειναι φυσιολογικος στα κοιλα του μονο κοιλιτσα εχει που θελει να χασει,πηγαινει ηδη gym.

για πρωτεινη κοιταξτε τις whey shake(syntrax),nutrisport 90+,instant whey(reflex).
υπαρχουν κ θεματα στην αξιολογηση..ολες καλες κ σχετικα αξιοπιστες εταιριες..

για βιταμινες θες κατι σε πολυβιταμινη λογικα?
ριξε μια ματια σε αυτην Opti-Men (ON) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1736-Opti-Men-(ON)),αν κ υπαρχουν πολλες εκει εξω σαν επιλογες.

theodorafiam
26-09-12, 18:33
Γεια σου!
Νομίζω ότι έχεις πολύ χαμηλά τον υδ/κα χωρίς λόγο.. Έχεις υπολογίσει πόσες θερμίδες πρέπει να παίρνεις για συντήρηση κι εσύ πόσες τρως τώρα??

ναι η αληθεια ειναι πρεπει ν το φτιαξω λιγο τ προγραμμα απλα λογω του οτι ειμαι φοιτητρια δν εχω τοσο χρονο να μαγειρευω πολλα πολλα που περνουν ωρα δηλαδη αλλα ναι θα το βαλω στο προγραμμα για τους υδατανθρακες.ποτε πρεπει ν τσ καταναλωνω πριν την προπονηση?ή μετα?

eri_87
26-09-12, 20:56
ναι η αληθεια ειναι πρεπει ν το φτιαξω λιγο τ προγραμμα απλα λογω του οτι ειμαι φοιτητρια δν εχω τοσο χρονο να μαγειρευω πολλα πολλα που περνουν ωρα δηλαδη αλλα ναι θα το βαλω στο προγραμμα για τους υδατανθρακες.ποτε πρεπει ν τσ καταναλωνω πριν την προπονηση?ή μετα?

Εδώ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?21980-%CE%A3%CF%85%CF%87%CE%BD%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE%CF%82 θα βρεις πολλές πληροφορίες για να χτίσεις αν θες μια διατροφή με ακρίβεια...
Δεν είναι δύσκολο αν φτιάξεις μια ποσότητα μπασμάτι, ρύζι, πλιγούρι, μακαρόνια ολικής, πατάτα βραστή ή ψητή και να έχεις για 2-3μέρες.. Καλά το ρύζι και τα συναφή αν δε βάλεις τίποτα και είναι νερόβραστα, κρατάνε στάνταρ 1βδομάδα στο ψυγείο. Υδ/κα μπορείς να βάλεις σε όλα τα γεύματα, μέχρι και το βραδινό, αρκεί να υπολογίσεις να είσαι μέσα στις θερμίδες σου. Απλά όσο πλησιάζει να κοιμηθούμε χρειαζόμαστε λιγότερη ενέργεια, άρα λιγότερο υδ/κα.

theodorafiam
26-09-12, 22:04
26/9

10.00 γαλα με κουακερ
13.30 gym
14.30++ μια μπανανα και ενα τοστ γαλοπουλα
16.00(περιπου) σνιτσελ
17.30 2 τοστ με γαλοπουλα(πολυ τοστ σημερα xD)
18.30 ενα πρασινο τσαι
10.00 αγγουροντοματοσαλατα με 2 αυγα βραστα

gym
μου πε η γυμναστρια σημερα λογω χεριου που δεν μπορω ν τ χρησιμοποιησω ν μν κανω ποδια παλι και ετσι εκανα 30 μιν διαδρομο τρεξιμο κ γρηγορο περπατημα και κοιλιακους!

gym
29-09-12, 13:00
εαν ποναει το χερι σου μην δουλευεις ακομα πανω...οτι σου ποναει,το αφηνεις μεχρι να περασει...

και ποδια καθε μερα επειδη αν κανεις σωστα δεν βγαινει προπονηση παιζε με εναλλαγες ποδια -κορμο-ευλυγισια -αεροβιο...οχι ολα μαζι εφοσον ακομα εχεις θεμα με το χερι σου