PDA

Επιστροφή στο Forum : Marinas Log...lalalala



marina99
05-06-12, 20:48
Καλως σας ηρθαααα...:welcome: θα με βλεπετε συχνα πυκνα για να μην ξεφευγω απο το προγραμμα μου..επιτρεπονται οι παρατηρησεις οι συμβουλες το βρισιμο (οχι πολυυυ..:unsure: ) κ.τ.λ.

Θα ξανασηστηθω ειμαι 1.70 20 χρονων μελαχρινη , πρασινα ματια ...:P :P
καθε μερα θα γραφω τη τρωω κ την προπονηση μου..ξεκιναω απο αυριο γιατι επεσα απο τις σκαλες....μπραβο μου! κ γιαυτο σταματησα τη γυμναστικη.. απο αυριο δυναμικα παλι....!!

Stella
05-06-12, 20:52
Μαρίνα καλωσήλθες!
Ξεκίνα εσύ και μην ανησυχεις εδώ είμαστε!
Περαστικά κιόλας, ελπίζω να είναι κάτι επιπόλαιο!;)
Τα υπόλοιπα στην πορεία...:)

koukoutsaki
05-06-12, 20:56
γεια σου Μαρινα...παμε δυναμικα ! :thumbup::thumbup::thumbup::)

Miss Fit
05-06-12, 20:56
Γειά σου Μαρίνα και απο εδώ:welcome: Εδώ θα ειμαστε να τα λέμε:weights:

billy89
05-06-12, 20:57
ξεκιναω απο αυριο γιατι επεσα απο τις σκαλες....μπραβο μου!

Jesus! Αυτό είναι που λέμε καλή αρχή...!:rolf:

marina99
05-06-12, 21:01
Μαρίνα καλωσήλθες!
Ξεκίνα εσύ και μην ανησυχεις εδώ είμαστε!
Περαστικά κιόλας, ελπίζω να είναι κάτι επιπόλαιο!;)
Τα υπόλοιπα στην πορεία...:)

Σε ευχαριστω πολυ!!ευτυχως ολα καλα τωρα!!

marina99
05-06-12, 21:03
γεια σου Μαρινα...παμε δυναμικα ! :thumbup::thumbup::thumbup::)

Εννοειται..!!!;);)

marina99
05-06-12, 21:04
Γειά σου Μαρίνα και απο εδώ:welcome: Εδώ θα ειμαστε να τα λέμε:weights:

Με εσας σιγουρα θαχω καλη καθοδηγηση..:)

marina99
05-06-12, 21:04
Jesus! Αυτό είναι που λέμε καλή αρχή...!:rolf:

Χαχαχαχα......θα μπορουσε ναταν κ χειροτερα τα πραγματα..:P

Ηλαπ
05-06-12, 21:10
Αντε καλη αρχη!!!
Χτυπησες τπτ με το πεσιμο???Εγω ειχα κανει βλακεια πτωση και ειχε γυρισει καπως το ποδι και επειδη δν το προσεξα και συνεχισα κανονικα την γυμναστικη με κρατησε για κανα 2μηνο!!!Οποτε προσοχη οχι βιασυνες!!!!Και να μην ξεκινησεις τρ και να ξεκινησεις σε μια βδομαδα δν υπαρχει προμπ!!!

marina99
05-06-12, 21:20
Αντε καλη αρχη!!!
Χτυπησες τπτ με το πεσιμο???Εγω ειχα κανει βλακεια πτωση και ειχε γυρισει καπως το ποδι και επειδη δν το προσεξα και συνεχισα κανονικα την γυμναστικη με κρατησε για κανα 2μηνο!!!Οποτε προσοχη οχι βιασυνες!!!!Και να μην ξεκινησεις τρ και να ξεκινησεις σε μια βδομαδα δν υπαρχει προμπ!!!

Σε ευχαριστω!!οχι ευτυχως...εκανα τις απαραιτητες εξετασεις..!μου ειπαν να μεινω στο κρεβατι εκατσα 1 βδομαδα,και τωρα
μου ειπαν να μηνσηκωσω καθολου βαρη για 20 μερες..μπορω να κανω ομως διαδρομο ..οχι τρεξιμο ακομα..

koukoutsaki
05-06-12, 21:22
Σε ευχαριστω!!οχι ευτυχως...εκανα τις απαραιτητες εξετασεις..!μου ειπαν να μεινω στο κρεβατι εκατσα 1 βδομαδα,και τωρα
μου ειπαν να μηνσηκωσω καθολου βαρη για 20 μερες..μπορω να κανω ομως διαδρομο ..οχι τρεξιμο ακομα..

κουραγιο και περαστικα ! !

billys15
06-06-12, 00:22
Καλη αρχη κι απο μενα Μαρινα! :thumbup:

magdaline
06-06-12, 00:25
Καλησπέρα, καλωσήρθες, ύψος μάθαμε, ηλικία μάθαμε, μαλλιά μάθαμε κ μάτια, από κιλά πως πάμε;
ό,τι θελήσεις μη διστάσεις, είμαστε γερό team αν αποφασίσεις να αφήσεις τις τρίχες και να ασχοληθείς σοβαρά.:green:

υ.γ. περαστικά!

marina99
06-06-12, 01:38
Καλη αρχη κι απο μενα Μαρινα! :thumbup:

Σε ευχαριστω billys15..!!:)

marina99
06-06-12, 01:46
Καλησπέρα, καλωσήρθες, ύψος μάθαμε, ηλικία μάθαμε, μαλλιά μάθαμε κ μάτια, από κιλά πως πάμε;
ό,τι θελήσεις μη διστάσεις, είμαστε γερό team αν αποφασίσεις να αφήσεις τις τρίχες και να ασχοληθείς σοβαρά.:green:

υ.γ. περαστικά!

Γεια σου magdaline..Το ειχα αναφερει σε ενα αλλο θεμα που ειχα ανοιξει..Ημουν 66κλ. τωρα ειμαι 65.θελω να φτασω 58..
Ειμαι πεισματαρα :P και με εσας εδω να με καθοδηγειτε ειμαι σιγουρη πως θα εχω τα αποτελεσματα που θελω!!

RAMBO
06-06-12, 03:58
Που ειχες εξαφανιστει εσυ και λεω το αφησες το σπορ.....:P

Περαστηκα καλη αναρωση και συντομη επιστροφη στους χωρους του σιδερενιου αθληματος,να βλεπουμε φαι και σκληρη προπο στο log lalala...:P

marina99
06-06-12, 18:26
Που ειχες εξαφανιστει εσυ και λεω το αφησες το σπορ.....:P

Περαστηκα καλη αναρωση και συντομη επιστροφη στους χωρους του σιδερενιου αθληματος,να βλεπουμε φαι και σκληρη προπο στο log lalala...:P

Σε ευχαριστω!! Τα παραταει η θηλυκια RAMBO?Non Non Non...:P
Ολα θα τα καταγραφω...!!:turtle:

ελμερ
06-06-12, 18:29
Σιδερενια και καλη αρχη....:toast::welcome::welcome:

marina99
06-06-12, 18:35
Σιδερενια και καλη αρχη....:toast::welcome::welcome:

Σε ευχαριστω πολυ!!!:)

Χριστοφορος123
06-06-12, 18:36
Καλη αρχη και για οτι θες ειμαι εδω να σε βαλω στον ισιο δρομο:green::green::green::green::green:

marina99
06-06-12, 18:42
Καλη αρχη και για οτι θες ειμαι εδω να σε βαλω στον ισιο δρομο:green::green::green::green::green:

Σε ευχαριστω πολυ Χριστοφορε!!:):):)

marina99
07-06-12, 21:02
Καλησπερα Καλησπερα.....:welcome:Ξεκινησα δυναμικα σημερα(οσο μπορω)....εχουμε κ λεμε.

10:11 20' διαδρομο (στο 5,5-6,5 )
11:20 1 ποτηρι γαλα και 50 γρ.κουακερ
14:00 2 μπιφτεκια μικρα 1 μικρη πατατα βραστη και σαλατα
16:00 6 αμυγδαλα αναλατα
17:00 2 μηλα μικρα
20:20 σαλατα μιση πιπερια 1 μπιφτεκι
+2 λιτρα νερο κ 2 ποτηρ.πρασινο τσαι
Θαρρω πως πηγα καλα για αρχη...αλλα εσεις ειστε οι κριτες στο ημερολογιο.. lalalalala :P Μιληστε ελευθεραα...

katerina.
07-06-12, 22:40
περαστικα μαρινακι ..και καλη αρχη ....:welcome::welcome:

Χριστοφορος123
07-06-12, 22:43
Καλησπερα Καλησπερα.....:welcome:Ξεκινησα δυναμικα σημερα(οσο μπορω)....εχουμε κ λεμε.

10:11 20' διαδρομο (στο 5,5-6,5 )
11:20 1 ποτηρι γαλα και 50 γρ.κουακερ
14:00 2 μπιφτεκια μικρα 1 μικρη πατατα βραστη και σαλατα
16:00 6 αμυγδαλα αναλατα
17:00 2 μηλα μικρα
20:20 σαλατα μιση πιπερια 1 μπιφτεκι
+2 λιτρα νερο κ 2 ποτηρ.πρασινο τσαι
Θαρρω πως πηγα καλα για αρχη...αλλα εσεις ειστε οι κριτες στο ημερολογιο.. lalalalala :P Μιληστε ελευθεραα...

Μια χαρα μου φενεται!

exkaliber
07-06-12, 22:51
Μια χαρα μου φενεται!

τα μακρος πως σου φαινονται?
μν ειναι λιγα?

Χριστοφορος123
07-06-12, 22:53
τα μακρος πως σου φαινονται?
μν ειναι λιγα?

Η μιλας με γριφους ι δεν σε επιασα απλα.

exkaliber
07-06-12, 22:56
:)
η ποσοτητα πρωτεινης και υ/α μηπως ειναι λιγη,λεω

επειδη σου φανηκε καλο δλδ

marina99
07-06-12, 22:59
περαστικα μαρινακι ..και καλη αρχη ....:welcome::welcome:

Σε εθχαριστς πολυ!!..Κατερινα :)

marina99
07-06-12, 23:01
:)
η ποσοτητα πρωτεινης και υ/α μηπως ειναι λιγη,λεω

επειδη σου φανηκε καλο δλδ
Βαζω λιγο υδατανθακα επειδη δεν εκανα πολυ καυση...αυριο που θα κανω 1 ωρα αεροβικη θα την ανεβασω λιγο...
Δεν ξερω αν σκεφτομαι ορθα...

marina99
07-06-12, 23:01
Μια χαρα μου φενεται!

Χαιρομαιιι....:) :) :)

Χριστοφορος123
07-06-12, 23:03
τα μακρος πως σου φαινονται?
μν ειναι λιγα?

Υδατανθρακα οκ τον περιοριζει οσο θελει..πρωτεινη ναι μου φανηκε καπως λιγη..θα εβαζα και ασπραδια!:thumbup:

exkaliber
07-06-12, 23:05
Υδατανθρακα οκ τον περιοριζει οσο θελει..πρωτεινη ναι μου φανηκε καπως λιγη..θα εβαζα και ασπραδια!:thumbup:

ειναι που σου φανηκε μια χαρα :P




Βαζω λιγο υδατανθακα επειδη δεν εκανα πολυ καυση...αυριο που θα κανω 1 ωρα αεροβικη θα την ανεβασω λιγο...
Δεν ξερω αν σκεφτομαι ορθα...


ε δεν ξερω,δεν διαβασα ολο το λογ νε ξερω δεταιλς

koukoutsaki
07-06-12, 23:05
Συμφωνω με το χριστοφορο ασπραδια
η κοτατζ η κανα γιαουρτακι πχ το απογευμα ...;)
μαρινα δοκιμαζεις κ βλεπεις ...

RAMBO
07-06-12, 23:05
Καλησπερα Καλησπερα.....:welcome:Ξεκινησα δυναμικα σημερα(οσο μπορω)....εχουμε κ λεμε.

10:11 20' διαδρομο (στο 5,5-6,5 )θα μπορουσες να βαλεις κατι ελαφρυ 40 λεπτα πριν
11:20 1 ποτηρι γαλα και 50 γρ.κουακερ...το γαλα αργει να αποροφηθει,εχει και λιγη πρωτεινη
14:00 2 μπιφτεκια μικρα 1 μικρη πατατα βραστη και σαλατα
16:00 6 αμυγδαλα αναλατα...μονο?? θα επρεπε να ειχες ενα αντιστοιχο γευμα με το μεσημεριανο
17:00 2 μηλα μικρα
20:20 σαλατα μιση πιπερια 1 μπιφτεκι..λιγο παραπανω πρωτεινη και πριν τον υπνο ενα γιαουρτι θα ηταν καλο;)
+2 λιτρα νερο κ 2 ποτηρ.πρασινο τσαι
Θαρρω πως πηγα καλα για αρχη...αλλα εσεις ειστε οι κριτες στο ημερολογιο.. lalalalala :P Μιληστε ελευθεραα...

Θηλυκo δειγμα rambo παιζει να γινεις με τοσο λιγο φαι:P

marina99
07-06-12, 23:08
Συμφωνω με το χριστοφορο ασπραδια
η κοτατζ η κανα γιαουρτακι πχ το απογευμα ...;)
μαρινα δοκιμαζεις κ βλεπεις ...

Ωραια θα το δοκιμασω..ευχαριστω koukoutsaki :)

exkaliber
07-06-12, 23:09
εχεις γραψει καπου το προγραμμα που ακολουθεις?

marina99
07-06-12, 23:10
ειναι που σου φανηκε μια χαρα :P






ε δεν ξερω,δεν διαβασα ολο το λογ νε ξερω δεταιλς

οκ ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!!!!σιγα σιγα θα καλυτερευσω...!!

marina99
07-06-12, 23:12
εχεις γραψει καπου το προγραμμα που ακολουθεις?

Σημερα αρχισα ..γραφωγια τη γυμναστικη και τη διατροφη μαζι εδω..
Μονο αεροβια κανω προς το παρον (διαδρομο συγκεκριμενα) ....εκανα 20' σημερα κ απο αυριο θα κανω 1 ωρα...

exkaliber
07-06-12, 23:15
εννοω ολοκληρο το προγραμμα που κανεις
ολης της εβδομαδας

marina99
07-06-12, 23:17
Θηλυκo δειγμα rambo παιζει να γινεις με τοσο λιγο φαι:P

αχαχαχαχαχαχα.....!!!καλεε προσπαθω βαζω ξυπνητηρια μηπως αμελησω κανενα γευμα :P
Μετα τη προπονηση δηλαδη να μην βαλω γαλα..?50 γρ.κουακερ μου προτεινατε να βαζω....:unsure:

marina99
07-06-12, 23:21
εννοω ολοκληρο το προγραμμα που κανεις
ολης της εβδομαδας

Οχι δεν εχω γραψει κατι..το προγραμμα θα ειναι αεροβια-διαδρομο Πρωι 1:30 ωρα
Απογευμα παλι 1:30..Ελπιζω να σε καλυψα ..σαν καινουργιο μελος ψαχνομαι...οποτε σορι..:unsure:

RAMBO
07-06-12, 23:21
μπορεις να κανεις μια ομελετα με 4 ασπραδια και καποιες κουταλιες κουακερ(και σαν πρωινο ειναι πολυ καλο αλλα πιο λιγο αν ειναι να κανεις αεροβιο)

Εχε ανοιχτο το παραθυρο να σε ξυπναει το φως,ετσι κανω αλλιως θα ημουν ενα με το κρεββατι:P

marina99
07-06-12, 23:26
μπορεις να κανεις μια ομελετα με 4 ασπραδια και καποιες κουταλιες κουακερ(και σαν πρωινο ειναι πολυ καλο αλλα πιο λιγο αν ειναι να κανεις αεροβιο)

Εχε ανοιχτο το παραθυρο να σε ξυπναει το φως,ετσι κανω αλλιως θα ημουν ενα με το κρεββατι:P

Επειδη μπερδευτικα τα αυγα με το κουακερ να το αντικαταστησω απο το γαλα με κουακερ..?
Τοσο υπναρου που ειμαι ..και με ανοιχτα ματια κοιμαμαι...:turtle:

RAMBO
07-06-12, 23:27
Nαι,αυτο ειναι που λεμε το πιτακι βρωμης

magdaline
07-06-12, 23:30
Δεν χρειάζεται υπερβολές με το αερόβιο, 1 ώρα την ημέρα καλα είναι.

marina99
07-06-12, 23:30
Nαι,αυτο ειναι που λεμε το πιτακι βρωμης

complet ...πιτακι?....πιτακι...

marina99
07-06-12, 23:32
Δεν χρειάζεται υπερβολές με το αερόβιο, 1 ώρα την ημέρα καλα είναι.

Αα...νομιζα πως βοηθαει στο να χασεις πιο γρηγορα...
ευχαριστω :)...οποτε μονο το πρωι.!

magdaline
08-06-12, 00:11
μια φορά το πρωι αρκει, αν θες παραπανω κ το απογευμα δλδ μπορείς αλλά γεμισε λιγο τα γευματα με πρωτεινη και φτιαξε το προγραμμα σου πρωτα..

marina99
08-06-12, 00:20
μια φορά το πρωι αρκει, αν θες παραπανω κ το απογευμα δλδ μπορείς αλλά γεμισε λιγο τα γευματα με πρωτεινη και φτιαξε το προγραμμα σου πρωτα..

Ωραια...θα προσθεσω και αλλη πρωτεινη ...σε ποσοτητα η σε γευματα ?

magdaline
08-06-12, 00:35
Καλησπερα Καλησπερα.....:welcome:Ξεκινησα δυναμικα σημερα(οσο μπορω)....εχουμε κ λεμε.

10:11 20' διαδρομο (στο 5,5-6,5 )40 λεπτά ειναι το ιδανικο +
11:20 1 ποτηρι γαλα και 50 γρ.κουακερ αν είσαι σπίτι δε βρισκω λόγο να πίνεις μόνο γάλα, βράσε 4 ασπράδια ή καντα ομελετα
14:00 2 μπιφτεκια μικρα 1 μικρη πατατα βραστη και σαλατα
16:00 6 αμυγδαλα αναλατα καντα 10 αν ειναι να πας παλι για προπόνηση αλλα όχι παντα,, μονο οταν νιωθεις οτι θες ενεργεια
17:00 2 μηλα μικρα τι μήλα; να προτιμας τα σμιθ α.κ.α. ξινόμηλα, κ 1 δε χρειαζεσαι και 2ο
20:20 σαλατα μιση πιπερια 1 μπιφτεκι γενικα να προτιμας τις πρασινες σαλάτες. Επίσης λάδι ξυδι λεμονι κ τετοια δεν μας γραφεις ποσοτητες
+2 λιτρα νερο κ 2 ποτηρ.πρασινο τσαι κ περισσοτερο νερο αν μπορουσες
Θαρρω πως πηγα καλα για αρχη...αλλα εσεις ειστε οι κριτες στο ημερολογιο.. lalalalala :P Μιληστε ελευθεραα...

;)

eri_87
08-06-12, 01:26
Καλή αρχή και από μένα Μαρίνα!!! :welcome:
Εδώ... ξεφτέρι θα γίνεις κι εσύ! ;) Πάντως αδύνατη είσαι ήδη και τα 58 μου φαίνονται πολύ λίγα για 1,70 ύψος! Αμα βάλεις κ κανένα μυικό κιλό ξεχνάς το 58 και πας για 60-62... χεχε... αλλά θα σαρέσει... :P

Δεν έτυχε να τα ξαναπούμε κι όλας εμείς οι δύο:P

Stella
08-06-12, 06:00
Μια χαρά τα πήγες για αρχή.
Το γάλα αν σου αρέσει και σε καλύπτει στο πρωινό σου μια χαρά είναι.
Τι σε αγώνες θα σε κατεβάσουμε σε κανα μήνα καλέ και θα σου το κοψουμε; Πιες εκει πουλάκι μου αν σου αρέσει και δε σε πειράζει στο στομάχι.
Από κει και επειτα και τα αυγά καλά είναι και τα γιαουρτια και οι ξηροί καρποι.
Και εντάξει αν δε σε κάλυψε το ένα φρούτο δεν υπάρχει πρόβλημα που έφαγες και 2ο εφόσον είσαι στις θερμίδες σου.
Οι σαλάτες οκ φαε μπολικες για να χορταινεις.
Κανεις δεν πάχυνε από σαλάτες και μήλα!:green:

billy89
08-06-12, 11:51
Μπράβο, βλέπω ξεκίνησες δυνατά!:thumbup:

Διατροφή κομπλέ, αερόβια κομπλέ... κάτι λείπει... ΤΙ ΛΕΙΠΕΙ???:rolf:

marina99
08-06-12, 19:35
;)

Εχεις δικιο...θα τα διορθωσω!!καλα κανεις κ εισαι αυστηρη μαζι μου...!!:) :thumbup:

magdaline
08-06-12, 19:41
όταν φτάνεις σε ένα σημείο που θέλεις να δεις αλλαγές και έχεις χάσει και τα κιλά που θέλεις μετά κοιτάς τις λεπτομέρειες, και ακόμα και 2 κουτ λάδι ή το ξύδι/λεμόνι μπορεί να κάνει τη διαφορά όπως επίσης και 2 λίτρα παραπανω νερό. Εγώ έχασα 35 κιλά μια εποχη και για 1 χρόνο δεν έβλεπα αποτελεσματα στο σώμα μου γιατί παρέλειπα αυτές τις λεπτομέρειες. Δε σου λέω να το παρατραβήξεις βέβαια, θέλει υπομονή και πειθαρχία και μια φορά στο τόσο κάνουμε και τα cheat meals μας αλλά όταν θέτεις το πήχη ψηλά τότε πλησιάζεις ολοενα και περισσότερο το στόχο σου κάνοντας λιγοτερες ατασθαλείες

marina99
08-06-12, 19:46
Καλή αρχή και από μένα Μαρίνα!!! :welcome:
Εδώ... ξεφτέρι θα γίνεις κι εσύ! ;) Πάντως αδύνατη είσαι ήδη και τα 58 μου φαίνονται πολύ λίγα για 1,70 ύψος! Αμα βάλεις κ κανένα μυικό κιλό ξεχνάς το 58 και πας για 60-62... χεχε... αλλά θα σαρέσει... :P

Δεν έτυχε να τα ξαναπούμε κι όλας εμείς οι δύο:P

Γεια σου eri_87 :welcome:..!οντως με βοηθουν πολυ οι κοπελες και τα αγορια..!!εχω μαθει πολλα..και εχω καταριψει μυθους που ακουγα,...
Ερη μου ..ειμαι μεσογιακη με καμπυλες..δηλαδη λεπτο κορμο λιγη περιφερεια κ λιγο ποπο...:green: αλλα βαρεθηκα τις καμπυλες ..θελω να "στεγνωσω"..γιαυτο ειμαι αυστηρη με τον ευατο μου...ελπιζω να φτασω εστω στα 60 ...
Ναι οντως..!δεν ταπαμε..χαρηκα που μπηκες στο Log μου:)

marina99
08-06-12, 19:52
όταν φτάνεις σε ένα σημείο που θέλεις να δεις αλλαγές και έχεις χάσει και τα κιλά που θέλεις μετά κοιτάς τις λεπτομέρειες, και ακόμα και 2 κουτ λάδι ή το ξύδι/λεμόνι μπορεί να κάνει τη διαφορά όπως επίσης και 2 λίτρα παραπανω νερό. Εγώ έχασα 35 κιλά μια εποχη και για 1 χρόνο δεν έβλεπα αποτελεσματα στο σώμα μου γιατί παρέλειπα αυτές τις λεπτομέρειες. Δε σου λέω να το παρατραβήξεις βέβαια, θέλει υπομονή και πειθαρχία και μια φορά στο τόσο κάνουμε και τα cheat meals μας αλλά όταν θέτεις το πήχη ψηλά τότε πλησιάζεις ολοενα και περισσότερο το στόχο σου κάνοντας λιγοτερες ατασθαλείες

Καταρχας συνχαρητηρια που μπορεσες να χασεις τοσα κιλα...ενω εγω παιδευομαι με τα 5-6..Πραγματικα σε θαυμαζω!!!!!
magdaline επειδη θελω να στεγνωσω και επειδη το πηρα πεισματικα πιστευω να τα καταφερω...θελω να προσεχω αρκετα!Να με πιεζεις !!εχεις το ελευθερο...;) οτι κανω λαθος βαρα...:)χτες ακουσα που μου ειπες να πινω πολλυ νερο..σημερα εχω πιει 3 λιτρα..

marina99
08-06-12, 19:55
Μια χαρά τα πήγες για αρχή.
Το γάλα αν σου αρέσει και σε καλύπτει στο πρωινό σου μια χαρά είναι.
Τι σε αγώνες θα σε κατεβάσουμε σε κανα μήνα καλέ και θα σου το κοψουμε; Πιες εκει πουλάκι μου αν σου αρέσει και δε σε πειράζει στο στομάχι.
Από κει και επειτα και τα αυγά καλά είναι και τα γιαουρτια και οι ξηροί καρποι.
Και εντάξει αν δε σε κάλυψε το ένα φρούτο δεν υπάρχει πρόβλημα που έφαγες και 2ο εφόσον είσαι στις θερμίδες σου.
Οι σαλάτες οκ φαε μπολικες για να χορταινεις.
Κανεις δεν πάχυνε από σαλάτες και μήλα!:green:

Γεια σου Στελλα μου...:)
Αν και καθε αρχη κ δυσκολη προσαρμοζομαι ευκολα..!χαχχα..Καλα κανει και ειναι αυστηρη μαζι μου..γιατι αυτα τα 5-6 κιλα ολο λεω θα τα χασω και ολο τα βλεπω να με ακολουθουν..:P Σευχαριστω για τις συμβουλες σου...:):):)

marina99
08-06-12, 19:57
Μπράβο, βλέπω ξεκίνησες δυνατά!:thumbup:

Διατροφή κομπλέ, αερόβια κομπλέ... κάτι λείπει... ΤΙ ΛΕΙΠΕΙ???:rolf:

Εεεμ..αφου ειπαμε πεισματαρα ωσ το κοκκαλο ειμαι..σαυτο θα κολωσουμε...:P
μμ...πολυ νερο?(πινω) η μηπως βαρη..?(που δεν μπορω να κανω..):turtle:

Stella
08-06-12, 20:00
Ναι καλέ εσύ θα επιλέξεις τον τρόπο που σε βολευει να τα χάσεις!;)
Απλά αυτό που θέλω να σου πω εγώ είναι ότι επειδή το bbιng έχει πολλές λεπτομέρειες όσον αφορά στη διατροφή καμια φορά και ειδικά οι αρχάριοι κολλαμε στις λεπτομέρειες και χανουμε την ουσία που είναι η σωστη διατροφή σε βάθος χρόνου και η σκληρή προπόνηση!

magdaline
08-06-12, 20:00
Καταρχας συνχαρητηρια που μπορεσες να χασεις τοσα κιλα...ενω εγω παιδευομαι με τα 5-6..Πραγματικα σε θαυμαζω!!!!!
magdaline επειδη θελω να στεγνωσω και επειδη το πηρα πεισματικα πιστευω να τα καταφερω...θελω να προσεχω αρκετα!Να με πιεζεις !!εχεις το ελευθερο...;) οτι κανω λαθος βαρα...:)χτες ακουσα που μου ειπες να πινω πολλυ νερο..σημερα εχω πιει 3 λιτρα..

Χαίρομαι πολύ που μ ακουσες στο θεμα του νερού κ πιστεψε με οσο περισσοτερο πίνεις τοσο περισσοτερο θα διψας, βεβαια θα υπάρχει θεματακι με τη τουαλέτα θα την επισκέπτεσαι συχνα αλλά έτσι θα φεύγουν οι τοξίνες απο τον οργανισμό σου. Το νερό βοηθά απίστευτα.
Αν θες να χάσεις στο πίσω μέρος, κάνε πολύ γρήγορο περπάτημα, παραλίγο τρέξιμο δλδ και δοκίμασε και καθίσματα με πολλά σετ και επαναλήψεις, βοηθάνε.'
Επίσης προσπάθησε να εναλλάσεις τη γυμναστική σου μη κολάς μόνο στο περπάτημα, είτε πηγαίνοντας γυμναστήριο τη μια μέρα, είτε ανεβοκατεβαίνοντας κερκίδες ή σκαλιά, είτε τρέχοντας ή ανεβαινοντας μια ορεινή περιοχή. Εμένα αυτές οι εναλλαγές δείχνουν αποτελεσματα.
Αυστηρη δε θα μαι εγώ μαζί σου, εσύ πρέπει να βρεις τη πειθαρχία που έχεις μέσα σου, η οποία θα σε βοηθήσει γενικότερα στη ζωή σου όχι μόνο σε θεμα διατροφής.

marina99
08-06-12, 20:07
8/6/12 -- καθημρ. θερμι. που πρεπει να καταναλωνω 1.900

Μια υπεροχη μερα ξεκινησε στη lalala περιοχη μου... :turtle: λοιποοον...

07:00-08:00 1 ωρα διαδρομο(ενταση 6.0-6.5)
08:20 πρωινο 4 ασπραδια
11:00 1 ποτηρι γαλα
14:00 σαλατα +2 μπιφτακια +μιση κοκκι.πιπερια 1 κουτ.σ.λαδι
17:00 1 μηλο μετριο κοκκινο(θα τα κανω πρασινα απο αυριο)
18:30 σαλατα+2 μπιφτεκια+μιση κοκκι.πιπερια 1 κουτ.σ.λαδι
21:30 1 γιαουρτι ο% (που θα φαω..)

πολυ νερο 3 λιτ.2 ποτηρια πρασινο τσαι..

magdaline
08-06-12, 20:10
8/6/12 -- καθημρ. θερμι. που πρεπει να καταναλωνω 1.900

Μια υπεροχη μερα ξεκινησε στη lalala περιοχη μου... :turtle: λοιποοον...

07:00-08:00 1 ωρα διαδρομο(ενταση 6.0-6.5)
08:20 πρωινο 4 ασπραδια <-------------
11:00 1 ποτηρι γαλα <------------
14:00 σαλατα +2 μπιφτακια +μιση κοκκι.πιπερια 1 κουτ.σ.λαδι <-----------
17:00 1 μηλο μετριο κοκκινο(θα τα κανω πρασινα απο αυριο)
18:30 σαλατα+2 μπιφτεκια+μιση κοκκι.πιπερια 1 κουτ.σ.λαδι
21:30 1 γιαουρτι ο% (που θα φαω..)

πολυ νερο 3 λιτ.2 ποτηρια πρασινο τσαι..

Που είναι οι υδατάνθρακες οεο; Είναι σημαντικό να τρως και λίγους υδατάνθρακες, πάω για προπόνηση, φιλια

marina99
08-06-12, 20:13
Χαίρομαι πολύ που μ ακουσες στο θεμα του νερού κ πιστεψε με οσο περισσοτερο πίνεις τοσο περισσοτερο θα διψας, βεβαια θα υπάρχει θεματακι με τη τουαλέτα θα την επισκέπτεσαι συχνα αλλά έτσι θα φεύγουν οι τοξίνες απο τον οργανισμό σου. Το νερό βοηθά απίστευτα.
Αν θες να χάσεις στο πίσω μέρος, κάνε πολύ γρήγορο περπάτημα, παραλίγο τρέξιμο δλδ και δοκίμασε και καθίσματα με πολλά σετ και επαναλήψεις, βοηθάνε.'
Επίσης προσπάθησε να εναλλάσεις τη γυμναστική σου μη κολάς μόνο στο περπάτημα, είτε πηγαίνοντας γυμναστήριο τη μια μέρα, είτε ανεβοκατεβαίνοντας κερκίδες ή σκαλιά, είτε τρέχοντας ή ανεβαινοντας μια ορεινή περιοχή. Εμένα αυτές οι εναλλαγές δείχνουν αποτελεσματα.
Αυστηρη δε θα μαι εγώ μαζί σου, εσύ πρέπει να βρεις τη πειθαρχία που έχεις μέσα σου, η οποία θα σε βοηθήσει γενικότερα στη ζωή σου όχι μόνο σε θεμα διατροφής.

Ωραια απο αυριο θα το εφαρμωσω...!Ναι εννοειται πως αν δεν εισαι συγκεντρομενος στο το στοχο σου..δεν θα δεις αποτελεσματα..αναφερομαι σε ολους τους τομεις!!!Απλα αν δεις καποιο λαθος πες το μου..να μαστηγωθω ..:P θελω να βελτιωνομαι οχι να παω παλι πισω...

magdaline
08-06-12, 20:16
Ωραια απο αυριο θα το εφαρμωσω...!Ναι εννοειται πως αν δεν εισαι συγκεντρομενος στο το στοχο σου..δεν θα δεις αποτελεσματα..αναφερομαι σε ολους τους τομεις!!!Απλα αν δεις καποιο λαθος πες το μου..να μαστηγωθω ..:P θελω να βελτιωνομαι οχι να παω παλι πισω...

αυτή τη τακτική ακολουθώ εγώ δε σημαίνει ότι είναι κ σωστή, κάποιος άλλος θα σου πει κάτι διαφορετικό, το θέμα είναι τι λειτουργεί σε σένα. Προσπάθησε να διαβάσεις και να ψάξεις λίγο το φόρουμ εδώ έχει χρήσιμα θέματα κ μην ακούς εμένα ή τη σΤέλλα ή τον οποιοδήποτε, διαμόρφωσε μονη την άποψη σου περι διατροφής γυμναστικής.

marina99
08-06-12, 20:18
Ναι καλέ εσύ θα επιλέξεις τον τρόπο που σε βολευει να τα χάσεις!;)
Απλά αυτό που θέλω να σου πω εγώ είναι ότι επειδή το bbιng έχει πολλές λεπτομέρειες όσον αφορά στη διατροφή καμια φορά και ειδικά οι αρχάριοι κολλαμε στις λεπτομέρειες και χανουμε την ουσία που είναι η σωστη διατροφή σε βάθος χρόνου και η σκληρή προπόνηση!

Ααα ναι απο λεπτομερειες αλλο τιποτα...υπαρχουν στιγμες(σχεδον ολες):green: που διαβαζω σχολιασμους ανδρων κ γυναικων και δεν καταλαβαινω τισ τοσες λεπτομερειες ουτε τα απλα βασικα.....οποτε παω στα αρθα και ξαναδιαβαζω....
Ναι συμφωνω για την υγιεινη διατροφη...:):):):)

RAMBO
08-06-12, 21:03
8/6/12 -- καθημρ. θερμι. που πρεπει να καταναλωνω 1.900

Μια υπεροχη μερα ξεκινησε στη lalala περιοχη μου... :turtle: λοιποοον...

07:00-08:00 1 ωρα διαδρομο(ενταση 6.0-6.5)
08:20 πρωινο 4 ασπραδια
11:00 1 ποτηρι γαλα...Προσθεσε και μια αραβικη πιτα με βραστη πατατα και γαλοπουλα η λιγο κοτοπουλο
14:00 σαλατα +2 μπιφτακια +μιση κοκκι.πιπερια 1 κουτ.σ.λαδι ...ο υδατανθρακας που ειναι οεο?:unsure:
17:00 1 μηλο μετριο κοκκινο(θα τα κανω πρασινα απο αυριο)...Επισης ενα γευμα σαν την αραβικη θα ηταν πολυ καλυτερο
18:30 σαλατα+2 μπιφτεκια+μιση κοκκι.πιπερια 1 κουτ.σ.λαδι....υ/δ:unsure:
21:30 1 γιαουρτι ο% (που θα φαω..)

πολυ νερο 3 λιτ.2 ποτηρια πρασινο τσαι..

Βγαινει και σε αλλες αποχρωσεις?:P:P:P

marina99
08-06-12, 21:13
Βγαινει και σε αλλες αποχρωσεις?:P:P:P χαχαχαχαχα......:turtle:



Το μηλο το εβαλα γιατι ημουν στη σχολη...επειδη ειναι προτελευταιο γευμα δεν εβαλα υδατανθρακα..να βαζω...?:unsure:

RAMBO
08-06-12, 21:16
Μα το κανεις στην 5 το μεσημερι,ειναι νωρις...δοκιμασε αυτο με την αραβικη και δες πως θα παει

marina99
08-06-12, 21:25
Μα το κανεις στην 5 το μεσημερι,ειναι νωρις...δοκιμασε αυτο με την αραβικη και δες πως θα παει

okeik...Θα το δοκιμασω..και θα σου πω...;)

RAMBO
08-06-12, 21:31
okeik...Θα το δοκιμασω..και θα σου πω...;)

Κατα λαθος λεγονται αυτα που εχουμε στο μυαλο μας:PTα κεικ απαγορευονται...Σε επιασα:green::turtle:

marina99
08-06-12, 21:41
Κατα λαθος λεγονται αυτα που εχουμε στο μυαλο μας:PTα κεικ απαγορευονται...Σε επιασα:green::turtle:

χαχαχαχαχαχαχα.....μες στο μυαλο μου εισαι..!!
Περιμενω πως και πως το cheat meal .......:turtle:....

marina99
09-06-12, 23:23
9/6/12

Αλλη μια καλη μερα...:turtle: με πολυυ διαβασμα δυστηχως...

7:00-8:00 40'διαδρομο γρηγορο περπατημα
08:20 50γρ.βρωμη και 1 ποτηρι γαλα 0%
Υ
Π
Ν
Ο
Σ
14:00 σαλατα+μιση πρασινη πιπερια+2 μπιφτεκια+1κουτλ. σ. λαδι
17:00 1 μηλο πρασινο
19:00 4 αυγα βραστα +σαλατα
22:00 1 γιαουρτι 0%

3L.νερο

Χριστοφορος123
09-06-12, 23:25
9/6/12

Αλλη μια καλη μερα...:turtle: με πολυυ διαβασμα δυστηχως...

7:00-8:00 40'διαδρομο γρηγορο περπατημα
08:20 50γρ.βρωμη και 1 ποτηρι γαλα 0%
Υ
Π
Ν
Ο
Σ
14:00 σαλατα+μιση πρασινη πιπερια+2 μπιφτεκια+1κουτλ. σ. λαδι
17:00 1 μηλο πρασινο
19:00 4 αυγα βραστα +σαλατα
22:00 1 γιαουρτι 0%

3L.νερο

Μια χαρα αλλα ρε συ κοπελα μου πως μπορεις και το πινεις το 0% γαλα;;
Και το γιαουρτι;;

marvin
09-06-12, 23:34
Μια χαρα αλλα ρε συ κοπελα μου πως μπορεις και το πινεις το 0% γαλα;;
Και το γιαουρτι;;

Σε αυτο συμφωνω και εγω βρε Μαρινα..:welcome:,ειναι μικρες οι διαφορες σε λιπαρα ενω η γευση και η ποιοτητα στο 2% πολυ καλυτερη απο το 0%!!:toast:

marina99
09-06-12, 23:34
Μια χαρα αλλα ρε συ κοπελα μου πως μπορεις και το πινεις το 0% γαλα;;
Και το γιαουρτι;;

Πανευκολα..μπορω να ζησω μονο με αυτα τα δυο...:P Και μαρεσουν πιο πολυ απο τα 1,5% η τα 2%..

Χριστοφορος123
09-06-12, 23:45
Πανευκολα..μπορω να ζησω μονο με αυτα τα δυο...:P Και μαρεσουν πιο πολυ απο τα 1,5% η τα 2%..

Εγω γενικα προτεινω 1,5% καθως περιεχει και κααποια παραπανω συστατικα

marina99
09-06-12, 23:54
Εγω γενικα προτεινω 1,5% καθως περιεχει και κααποια παραπανω συστατικα

Εφοσον εχει παραπανω συστατικα το 1,5% τοτε...απο αυριο σνομπαρω το 0%....:)

marina99
11-06-12, 00:01
10/6/12

Η σημερινη μερα ηταν αρκετααα χαλαρη...δεν ειχε γυμναστικη σημερα αλλα, κυρια στη διατροφη μου..!:)

12:00 1 ποτηρι γαλα 1%+50γρ. κουακερ
15:00 1 φιλετακι κοτοπουλο+μιση κουπα φλιτζ.ρυζι ασπρο(δεν ειχα καστανο)+σαλατα
18:00 1 ξινομηλο
20:00 4 βραστα αυγα +2 μικρες ντοματες
23:15 1 ποτηρι γαλα 1%

Αυτααα..........lalalaa

billy89
11-06-12, 00:10
Έτσι μπράβο! On ή off, πιστοί στη διατροφή μας! Αν και εγώ έφαγα 2 παγωτά! (και τα ευχαριστήθηκα:P)

marina99
11-06-12, 00:16
Έτσι μπράβο! On ή off, πιστοί στη διατροφή μας! Αν και εγώ έφαγα 2 παγωτά! (και τα ευχαριστήθηκα:P)

Aυτα ειναι..!!:thumbup: σε λιγες μερες θα φαω ενα παγωτακι....:turtle:

Χριστοφορος123
11-06-12, 10:27
10/6/12

Η σημερινη μερα ηταν αρκετααα χαλαρη...δεν ειχε γυμναστικη σημερα αλλα, κυρια στη διατροφη μου..!:)

12:00 1 ποτηρι γαλα 1%+50γρ. κουακερ
15:00 1 φιλετακι κοτοπουλο+μιση κουπα φλιτζ.ρυζι ασπρο(δεν ειχα καστανο)+σαλατα
18:00 1 ξινομηλο
20:00 4 βραστα αυγα +2 μικρες ντοματες
23:15 1 ποτηρι γαλα 1%

Αυτααα..........lalalaa

Mια χαρα εισαι..αλλα θα εβαζα λιγο παραπανω γαλατακι το πρωι

magdaline
11-06-12, 16:09
10/6/12

Η σημερινη μερα ηταν αρκετααα χαλαρη...δεν ειχε γυμναστικη σημερα αλλα, κυρια στη διατροφη μου..!:)

12:00 1 ποτηρι γαλα 1%+50γρ. κουακερ
15:00 1 φιλετακι κοτοπουλο+μιση κουπα φλιτζ.ρυζι ασπρο(δεν ειχα καστανο)+σαλατα
18:00 1 ξινομηλο
20:00 4 βραστα αυγα +2 μικρες ντοματες
23:15 1 ποτηρι γαλα 1%

Αυτααα..........lalalaa

λαδακι δεν?

SHRED
11-06-12, 19:58
Καλή αρχή και απο μένα στο λογκ σου Μαρίνα. Ποιος είναι ο στόχος σου? γράμμωση να φανταστώ? Σα να μου φένονται λίγα αυτά που τρώς αλλά εντάξει εξαρτάται και απο την προπόνηση που κάνεις και τον στόχο σου και τα κιλά σου φυσικά ;)

marina99
11-06-12, 22:29
λαδακι δεν? 1 κουτ.σουπ. το ξεχασα να το αναφερω..παντα βαζω την ιδια ποσοτητα..:) :)


Καλή αρχή και απο μένα στο λογκ σου Μαρίνα. Ποιος είναι ο στόχος σου? γράμμωση να φανταστώ? Σα να μου φένονται λίγα αυτά που τρώς αλλά εντάξει εξαρτάται και απο την προπόνηση που κάνεις και τον στόχο σου και τα κιλά σου φυσικά ;)

Νασαι καλα!!εχω γραψει τι ακριβως θελω να πετυχω..εχω τα κοριτσια εδω και μερικα boys που με διορθωνουν...;)
Προς το παρον ακουω θετικα σχολια για θερμιδες...

koukoutsaki
11-06-12, 22:31
μαρινακι εννοεις μια κουταλια ελαιολαδο για ολοκληρη τη μερα?

Χριστοφορος123
11-06-12, 22:34
1 κουτ.σουπ. το ξεχασα να το αναφερω..παντα βαζω την ιδια ποσοτητα..:) :)



Νασαι καλα!!εχω γραψει τι ακριβως θελω να πετυχω..εχω τα κοριτσια εδω και μερικα boys που με διορθωνουν...;)
Προς το παρον ακουω θετικα σχολια για θερμιδες...

Μωρεε αμα δεν πεινας μια χαρα ειναι για να πετυχεις τον στοχο σου.

marina99
11-06-12, 22:44
11/6/12

Πφφφφφφ...
Σημερα ηταν "ιδιαιτερη " μερα...οοοοσο κιαν ηθελα να κρατηθω ειχα λιγουρεεεεεες:unsure: να αναφερω πως 1 φορα το μηνα θα κανω τσιτ.Το εκανα παλια κ με βοηθουσε καλυτερα....δηλαδη οταν υπαρχουν "οι ιδιαιτερες μερες¨"1 μερα Μονο!!Βριστεμε βαρεστε ..αλλα πραγματικα δεν ηταν ξεσπασμα απο τη διατροφη!!!!!!οποτε εχουμε...

10:00 1 ποτηρι γαλα 1% και 50 γρ.βρωμη

Σχολη

4:00 1 τοστ 1 γαλοπουλα βραση +1 φετα τυρι μιλνερ +3 βερικοκα
6:00 παλι το ιδιο τοστ+1 γλυφιτζουρι
8:00 γαλα με κουακερ οπως το πρωι...

εε...αυτα.....:spank:
απο αυριο παλι διαδρομο και διατροφη...

marina99
11-06-12, 22:50
μαρινακι εννοεις μια κουταλια ελαιολαδο για ολοκληρη τη μερα?

Βαζω 2 φορες τη μερα στα 2 κυριως γευματα μου...να βαζω λιγοτερο?

koukoutsaki
11-06-12, 22:53
Βαζω 2 φορες τη μερα στα 2 κυριως γευματα μου...να βαζω λιγοτερο?

οχι δα!!!:shock:
μια χαρα εισαι :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
μας ειναι απαραιτητο για πολλους λογους

marina99
11-06-12, 23:16
Μωρεε αμα δεν πεινας μια χαρα ειναι για να πετυχεις τον στοχο σου.

Eυτυχως δεν πειναω...;)

marina99
12-06-12, 21:26
12/6/12

Μετα τη χθεσινη λιγουρα...Σημερα ημουν καθως πρεπει...!!!

10-11 1 ωρα ελλειπτικο, μιση ωρα διαδρομο

12:00 1 ποτηρι γαλα+30 γρ.κουακερ
14:00 4 αυγα βραστα μια ντοματα+1 κουταλιες μπαλσαμ.+1 κουτλ.σ.λαδι
17:30 σαλατα+1 κουτ.σ.λαδ.+ 2 καλαμακια κοτοπουλο μισο μαυρο ψωμι
21:20 1 γιαουρτι 2%

..............

marina99
15-06-12, 00:13
15/6/12

Μια πολυ Ζεστηη Μερα.......με πολυ νεροοο.....


Εχω βρει το ρυθμο μου με τη διατροφη και την φυσικη ασκηση!βλεπω μια μικρη διαφορα πανω μου!:weights:οποτε οπως καθε μερα ετσι και σημερα εχουμε κ λεμε..
10:00-11:00 (νυστικια) 1 ωρα ελλειπτικο
11:15 50γρ.βρωμη κ 1%γαλα και λιγο παραπανω
14:00 3 μικρα βερικ.
15:00 σολωμο+σαλατα+2 κουτλ.σ.λαδι+λιγη κοκκιν.πιπερ
20:00 3 αυγα ομελετ.+σαλατα +1 κουτ.λαδι σ.+κοκκ.πιπερ.
22:10 20' ελλειπτικο
23:00 γιαουρτι 2%
3 λιτρα νερο...

magdaline
15-06-12, 00:16
15/6/12

Μια πολυ Ζεστηη Μερα.......με πολυ νεροοο.....


Εχω βρει το ρυθμο μου με τη διατροφη και την φυσικη ασκηση!βλεπω μια μικρη διαφορα πανω μου!:weights:οποτε οπως καθε μερα ετσι και σημερα εχουμε κ λεμε..
10:00-11:00 (νυστικια) 1 ωρα ελλειπτικο
11:15 50γρ.βρωμη κ 1%γαλα και λιγο παραπανω
14:00 3 μικρα βερικ.
15:00 σολωμο+σαλατα+2 κουτλ.σ.λαδι+λιγη κοκκιν.πιπερ
20:00 3 αυγα ομελετ.+σαλατα +1 κουτ.λαδι σ.+κοκκ.πιπερ.
22:10 20' ελλειπτικο
23:00 γιαουρτι 2%
3 λιτρα νερο...
σωστό σε βρίσκω Μαρινάκι, μπράβο

kokolakis
15-06-12, 00:18
οταν εισαι στην σχολη τρωε κατι απο το κυλικειο, οτι εχετε πιο υγιεινο.... πολλες ωρες χωρις να εχεις φαει τιποτα...

magdaline
15-06-12, 00:23
οταν εισαι στην σχολη τρωε κατι απο το κυλικειο, οτι εχετε πιο υγιεινο.... πολλες ωρες χωρις να εχεις φαει τιποτα...

ένα 5ωρο έχει κενό σιγά, εξάλλου το μεσημεριανό κάνουμε περισσότερη ώρα να το χωνέψουμε..έχει κ ζέστη.. απλά θα περιόριζα λίγο τα φρούτα ή αν τα έτρωγα θα άφηνα 3 ώρες διαφορά απο το επόμενο γεύμα αλλά κατα τ αλλα μια χαρά τα πάει το κορίτσι μας

marina99
15-06-12, 00:28
σωστό σε βρίσκω Μαρινάκι, μπράβο :) :)


οταν εισαι στην σχολη τρωε κατι απο το κυλικειο, οτι εχετε πιο υγιεινο.... πολλες ωρες χωρις να εχεις φαει τιποτα...

Το ξερω..!λαθος μου..θα παιρνω τοστ απο το σπιτι καλυτερα...

marina99
15-06-12, 00:30
ένα 5ωρο έχει κενό σιγά, εξάλλου το μεσημεριανό κάνουμε περισσότερη ώρα να το χωνέψουμε..έχει κ ζέστη.. απλά θα περιόριζα λίγο τα φρούτα ή αν τα έτρωγα θα άφηνα 3 ώρες διαφορά απο το επόμενο γεύμα αλλά κατα τ αλλα μια χαρά τα πάει το κορίτσι μας

Συνηθως τρωω ενα μηλο κοκκινο η ξινομηλο...αλλα λογο καλοκαιριου τα ζηλεψα...
Θα ξαναβαλω τα μηλα...

magdaline
15-06-12, 00:37
Συνηθως τρωω ενα μηλο κοκκινο η ξινομηλο...αλλα λογο καλοκαιριου τα ζηλεψα...
Θα ξαναβαλω τα μηλα...

οχι κοριτσακι μ μην εισαι τοσο αυστηρη δεν είναι κακό ν τρως και κανα φρουτάκι διαφορετικο;)

RAMBO
17-06-12, 12:28
Τρελοκοριτσο :Pπως παει η διατροφη...?

lila_1
17-06-12, 12:32
Προπόνηση κάνεις ή λαλαλαραλαλα?

marina99
17-06-12, 23:58
Προπόνηση κάνεις ή λαλαλαραλαλα?



Χαχαχαχα...καλε κανω:)!!Αγορασα ελλειπτικο και κανω καθε μερα 2 ωρες :weights:!!Επειδη δεν εχω χρονο να πηγαινω γυμν.λογο εξεταστικης..

marina99
18-06-12, 00:03
Τρελοκοριτσο :Pπως παει η διατροφη...?

Μμμ...μας θυμηθηκες.....:P
Πολυ καλα παει!!POWERR..βλεπω διαφορα πανω μου!!Τελος του μηνα ελπιζω να εχω χασει 2 κιλακια...
Δεν εμπαινα λογο χρονου..επεστρεψα δρημητερη! ;)

Ηλαπ
18-06-12, 00:07
Χαχαχαχα...καλε κανω:)!!Αγορασα ελλειπτικο και κανω καθε μερα 2 ωρες :weights:!!Επειδη δεν εχω χρονο να πηγαινω γυμν.λογο εξεταστικης..

Γτ τοσο πολυ???:shock:

marina99
18-06-12, 00:14
Γτ τοσο πολυ???:shock:

Ειμαι εθισμενη...μαρεσει παρα πολυ!βεβαια δεν κανω το ΣΚ...

Ηλαπ
18-06-12, 00:17
Τουλαχιστον τρως περισσοτερο για να ρυθμιζεις τις θερμηδες που καις???

marina99
18-06-12, 00:24
Τουλαχιστον τρως περισσοτερο για να ρυθμιζεις τις θερμηδες που καις???

Oχι.....:unsure: Θα πρεπει να τρωω περισσοτερο?αφου θελω να χασω.... ο σκοπος αυτος δεν ειναι?
μειωνω θερμιδες καιω θερμιδες?...

Χριστοφορος123
18-06-12, 00:30
Oχι.....:unsure: Θα πρεπει να τρωω περισσοτερο?αφου θελω να χασω.... ο σκοπος αυτος δεν ειναι?
μειωνω θερμιδες καιω θερμιδες?...

Ναι ρε κοριτσι μ αλλα δεν χανεις σωστα...θα χανεις πολλη δυναμη και μυ παρα λιπος....αμα κανεις 2 ωρες πρεπει να τρως τοσο ωστε να χανεις σωστα.

Ηλαπ
18-06-12, 00:34
Ναι ρε κοριτσι μ αλλα δεν χανεις σωστα...θα χανεις πολλη δυναμη και μυ παρα λιπος....αμα κανεις 2 ωρες πρεπει να τρως τοσο ωστε να χανεις σωστα.

αυτοοο....

πρεπει να το ελειμα να ειναι περιπου 200-300 θερμιδες απο τις θερμηδες συντηρισης....

marina99
18-06-12, 00:38
αυτοοο....

πρεπει να το ελειμα να ειναι περιπου 200-300 θερμιδες απο τις θερμηδες συντηρισης....

Μου ειχε βγαλει ενα παιδι οτι πρεπει να καταναλωνω 1.800 θερμιδες με 1.900..η συντηρηση ειναι παραπανω..αρα δεν ειμαι οκ..?

Ηλαπ
18-06-12, 00:45
Οσο κανεις αεροβιο τοσο πιο πλ ανεβενουν και οι συντιρισης μεσα στην ημερα που το εκανες γτ καις παραπανω θερμηδες.....

marina99
18-06-12, 00:51
Οσο κανεις αεροβιο τοσο πιο πλ ανεβενουν και οι συντιρισης μεσα στην ημερα που το εκανες γτ καις παραπανω θερμηδες.....

Κταλαβα..ωραια να βαλω 200 θερμιδες παραπανω δηλαδη..?

Ηλαπ
18-06-12, 01:04
Dn μπορω να σου πω με σιγουρια γτ πολυ απλα δν ξερω πποσε θερμιδες καις ο ταν κανεις τοοοσο αεροβιο....Εγω αν εκανα 2 ωρες ετσι χαλαρα συμφωνα με το ελιπτικο θα εκαιγα περι τις 1500 θερμιδες και μπορει να σου λεω και λιγεες....

marina99
18-06-12, 01:12
Dn μπορω να σου πω με σιγουρια γτ πολυ απλα δν ξερω πποσε θερμιδες καις ο ταν κανεις τοοοσο αεροβιο....Εγω αν εκανα 2 ωρες ετσι χαλαρα συμφωνα με το ελιπτικο θα εκαιγα περι τις 1500 θερμιδες και μπορει να σου λεω και λιγεες....

Δεν χανω τοσες..γυρω στις 800 χανω..
Το μηχανημα τοσο μου εγραφε..σε ζαλισα...!ασε.. θα ανεβασω τις θερμιδες σε 200 και θα δω αν συνεχιζω να χανω..

Χριστοφορος123
18-06-12, 10:26
Δεν χανω τοσες..γυρω στις 800 χανω..
Το μηχανημα τοσο μου εγραφε..σε ζαλισα...!ασε.. θα ανεβασω τις θερμιδες σε 200 και θα δω αν συνεχιζω να χανω..

Εεε μην ακους το ελειπτικο...κι εγω αμα ανεβω τα ιδια θα λεει πως χασαμε αλλα δεν ειναι ετσι...το μηχανημα δεν υπολογιζει ποσα κιλα εισαι...
Μη φοβασαι να φας..ειδικα αμα κανεις 2 ωρες αυξησε κατα 300-500

lila_1
18-06-12, 10:30
Χαχαχαχα...καλε κανω:)!!Αγορασα ελλειπτικο και κανω καθε μερα 2 ωρες :weights:!!Επειδη δεν εχω χρονο να πηγαινω γυμν.λογο εξεταστικης..
Καλέ δε κάνεις.....Προπόνηση με βάρη εννοώ...κόψε το ελλειπτικό και μη τρως πάστες, το ίδιο αποτέλεσμα θα χεις...:turtle:

lila_1
18-06-12, 10:32
Εεε μην ακους το ελειπτικο...κι εγω αμα ανεβω τα ιδια θα λεει πως χασαμε αλλα δεν ειναι ετσι...το μηχανημα δεν υπολογιζει ποσα κιλα εισαι...
Μη φοβασαι να φας..ειδικα αμα κανεις 2 ωρες αυξησε κατα 300-500

ΚΑΛΑ ΝΤΑΞΕΙ...
Με την ένταση που κανει, ζήτημα να χει κάψει κανα 500ρι θερμίδες με 2 ώρες....και μετά θα πάει να φάει να τις ξαναπάρει....
:banghead:

marina99
18-06-12, 16:28
Καλέ δε κάνεις.....Προπόνηση με βάρη εννοώ...κόψε το ελλειπτικό και μη τρως πάστες, το ίδιο αποτέλεσμα θα χεις...:turtle:

Προπονηση με βαρη εκανα και δεν εμεινα ευχαριστημενη..θα μου πεις πως αποτελεσματα βλεπεις μετα απο μεγαλο χρονικο διαστημα..!πιστευω πως καθε οργανισμος ανταποκρινεται διαφορετικα..εχω δοκιμασει και τα 2...με το ελλειπτικο βλεπω πως εχω ξεπρηστει,χανω,και δεν με κουραζει τοσο...με τα βαρη αντιθετα πρηζομουνα κουραζομουνα σε μεγαλο βαθμο με αποτελεσμα να μην μπορω να πηγαινω γυμν. οσο θα ηθελα..και πηγαινα ανα 3 μερες.επισης ειχα πεσει απο τις σκαλες και οι γιατροι μου ειπαν για ενα διαστημα να κανω συγκεκριμενα οργανα..:P
Καλε τοχεις δοκιμασει το ελλειπτικο..?οι πιο πολυ το προτιμουν για χασιμο κιλων..:turtle:

marina99
18-06-12, 16:30
Εεε μην ακους το ελειπτικο...κι εγω αμα ανεβω τα ιδια θα λεει πως χασαμε αλλα δεν ειναι ετσι...το μηχανημα δεν υπολογιζει ποσα κιλα εισαι...
Μη φοβασαι να φας..ειδικα αμα κανεις 2 ωρες αυξησε κατα 300-500

Ελεγα να το αυξησω κατα 200...μετα παει πολυ νομιζω...:unsure:

dorita
18-06-12, 17:11
Καλέ δε κάνεις.....Προπόνηση με βάρη εννοώ...κόψε το ελλειπτικό και μη τρως πάστες, το ίδιο αποτέλεσμα θα χεις...:turtle:


ΚΑΛΑ ΝΤΑΞΕΙ...
Με την ένταση που κανει, ζήτημα να χει κάψει κανα 500ρι θερμίδες με 2 ώρες....και μετά θα πάει να φάει να τις ξαναπάρει....
:banghead:

μαρινακι...καλησπερα!!

συμφωνω εδω με την λιλα ...μηπως θα επρεπε να αναθεωρησεις λιγο με το ελλειπτικο k να φτιαξεις λιγο την διατροφη σου;;;;)

lila_1
18-06-12, 17:23
Προπονηση με βαρη εκανα και δεν εμεινα ευχαριστημενη..θα μου πεις πως αποτελεσματα βλεπεις μετα απο μεγαλο χρονικο διαστημα..!πιστευω πως καθε οργανισμος ανταποκρινεται διαφορετικα..εχω δοκιμασει και τα 2...με το ελλειπτικο βλεπω πως εχω ξεπρηστει,χανω,και δεν με κουραζει τοσο...με τα βαρη αντιθετα πρηζομουνα κουραζομουνα σε μεγαλο βαθμο με αποτελεσμα να μην μπορω να πηγαινω γυμν. οσο θα ηθελα..και πηγαινα ανα 3 μερες.επισης ειχα πεσει απο τις σκαλες και οι γιατροι μου ειπαν για ενα διαστημα να κανω συγκεκριμενα οργανα..:P
Καλε τοχεις δοκιμασει το ελλειπτικο..?οι πιο πολυ το προτιμουν για χασιμο κιλων..:turtle:

Πως να δείς πουλάκι μου διαφορά με τα 2κιλα και τα ροζ...
Να κουράζεσαι, και λοιπόν?

ΝΑ σε ρωτήσω...Για ποιό λόγο είσαι εδώ μέσα? πώς βρέθηκες σε bb φορουμ?

marina99
18-06-12, 17:38
Πως να δείς πουλάκι μου διαφορά με τα 2κιλα και τα ροζ...
Να κουράζεσαι, και λοιπόν?

ΝΑ σε ρωτήσω...Για ποιό λόγο είσαι εδώ μέσα? πώς βρέθηκες σε bb φορουμ?

Ροζζ...?ελα μου...? βρεθηκα εδω μεσα οπως βρεθηκες και εσυ...;)

Χριστοφορος123
18-06-12, 18:28
Πως να δείς πουλάκι μου διαφορά με τα 2κιλα και τα ροζ...
Να κουράζεσαι, και λοιπόν?

ΝΑ σε ρωτήσω...Για ποιό λόγο είσαι εδώ μέσα? πώς βρέθηκες σε bb φορουμ?

Ειναι πολυ απλο...εγω οτι γραφω στο γοογλε σχετικα με γυμναστικη με βγαζει εδω:green::green:

SHRED
18-06-12, 21:37
marina99 αυτό που σου λένε τα παιδιά με λίγα λόγια είναι να αναθεωρήσεις την διατροφή σου όπως σου είπα και εγώ πριν δηλαδη να τρως πιο πολύ αλλα το ίδιο ποιοτικά και να πιάσεις τα βάρη, άσε κατα μερος τα ελλειπτικά. Μη φοβάσαι δε θα γίνεις ντούκι

lalalaalalala :turtle:

marina99
18-06-12, 23:55
marina99 αυτό που σου λένε τα παιδιά με λίγα λόγια είναι να αναθεωρήσεις την διατροφή σου όπως σου είπα και εγώ πριν δηλαδη να τρως πιο πολύ αλλα το ίδιο ποιοτικά και να πιάσεις τα βάρη, άσε κατα μερος τα ελλειπτικά. Μη φοβάσαι δε θα γίνεις ντούκι

lalalaalalala :turtle:

Πουλάει τρέλα τελικα το lalalala μου :p
Δεν Ειπα οτι δεν θα ξανακανω βάρη;απλός τα εχω αφήσει στην άκρη για λίγο διάστημα..το οτι με κουράζουν και το οτι δεν βλεπω αποτελέσματα δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά ασχοληθώ ...προκειμένου να κάθομαι κανω ελλειπτικο..... ;);)

RAMBO
20-06-12, 03:09
Προπονηση με βαρη εκανα και δεν εμεινα ευχαριστημενη..θα μου πεις πως αποτελεσματα βλεπεις μετα απο μεγαλο χρονικο διαστημα..!πιστευω πως καθε οργανισμος ανταποκρινεται διαφορετικα..εχω δοκιμασει και τα 2...με το ελλειπτικο βλεπω πως εχω ξεπρηστει,χανω,και δεν με κουραζει τοσο...με τα βαρη αντιθετα πρηζομουνα κουραζομουνα σε μεγαλο βαθμο με αποτελεσμα να μην μπορω να πηγαινω γυμν. οσο θα ηθελα..και πηγαινα ανα 3 μερες.επισης ειχα πεσει απο τις σκαλες και οι γιατροι μου ειπαν για ενα διαστημα να κανω συγκεκριμενα οργανα..:P


Να κανεις με βαρη που αισθανεσαι την αντισταση και ας κουραζεσαι..

Μηπως πηγαινες στο γυμναστηριο με τετοιο αερα...:eleph: και αντι να κανεις βαρη φωναζες lalala..?:tongue:
Για λες οτι σε εχω γραμμενη και εχεις παραπονο,σχολιασα...:green:..

marina99
20-06-12, 17:06
Να κανεις με βαρη που αισθανεσαι την αντισταση και ας κουραζεσαι..

Μηπως πηγαινες στο γυμναστηριο με τετοιο αερα...:eleph: και αντι να κανεις βαρη φωναζες lalala..?:tongue: χαχααχα...μηπως με παρακολουθης..?
Για λες οτι σε εχω γραμμενη και εχεις παραπονο,σχολιασα...:green:..

τωρα σταματησα το γυμν.κανω ελλειπτικο στο σπιτι θα το ξεκινησω τον αυγουστο παλι...
εεμμ...σε εχω για προτυπο αν δεν σε βλεπω μεσα στο log..αποπροσανατολιζομαι απο τον στοχο μου!:P

RAMBO
20-06-12, 17:27
Κακως λιωνεις στο ελλειπτικο..σαν οδοντογλυφιδα θα γινεις:P

εγω υποσχομαι να δινω το παρων ωστε να μην αποπροσανατολιζεσαι...:geek:

marina99
21-06-12, 21:21
Κακως λιωνεις στο ελλειπτικο..σαν οδοντογλυφιδα θα γινεις:P

εγω υποσχομαι να δινω το παρων ωστε να μην αποπροσανατολιζεσαι...:geek:


Εμ αυτο θελουμε....:turtle:ετσι.. Μην μου χανεσαι...τι θα απογινει το θηλυκο RAMBO ..:bowdown:
21/6΄/12


Εχω πολυ καιρο να γραψω γιατι δεν μπαινω συχνα....Να ενημερωσω οτι
Βλεπω διαφορα στο σωμα μου οπως ειχα αναφερει τις προηγουμενες μερες!!
Η σημερινη διατροφη (σχεδον παρομοια ηταν και τις προηγουμενες μερες) ειναι η εξης:
11-12:30 ελλειπτικο

12:45 γαλα 0% (δεν ειχα 1%)+50 γρ.βρωμη
15:00 σαλατα+1 κουτ.λαδ.σ.+4 αυγα βραστα
18:30 1 μηλο κοκκ.+1 γιαουρτι 0%
21:00 μαυροματικα μικρη μεριδα+μιση πρασινη πιπερια¨+1 κουτ.λα.σ.
22:00 30' ελλειπτικο
22:30 1 ποτηει γαλα 0%

(ελλειτπικο κ γαλα θα γινουν τις ωρες που γραφτηκαν....) ¨
αυταααα..................................................................................................................................................................................
:banana:

RAMBO
22-06-12, 01:39
Αμαν με το ελλειπτικο,2 φορες την μερα?:smash:..η διατροφη οσο παει και βελτιωνεται

Μην τα λες αυτα κοκκινιζω:oops:

tasos2
24-06-12, 11:39
Μηπως πηγαινες στο γυμναστηριο με τετοιο αερα...:eleph:

Σκεφτηκα τωρα να εμπαινε καποιος ετσι στο γυμναστηριο και μου φανηκε πολυ γελοιο :rolf::rolf::turtle::turtle:

marina99
24-06-12, 19:52
Σκεφτηκα τωρα να εμπαινε καποιος ετσι στο γυμναστηριο και μου φανηκε πολυ γελοιο :rolf::rolf::turtle::turtle:

Αχαχα χαχαχα...τωρα παρατήρησα το σχόλιο του...
Δεν μπαίνω ετσι στο γυμν.στα αποδυτήρια ομως ΝΑΙ...... :p

marina99
24-06-12, 19:58
Αμαν με το ελλειπτικο,2 φορες την μερα?:smash:..η διατροφη οσο παει και βελτιωνεται

Μην τα λες αυτα κοκκινιζω:oops:

Σευχαριστω Κώστα μου...
:):)

marina99
25-06-12, 22:10
25/6/12

Το 2ημερο ημουν ατακτη στη διατροφη..σε ενα νησι με ξενυχτια και φαγητο απο τεβερνες ποσο να προσεξεις...
Σημερα τα πηγα καπως καλυτερα..απο αυρο στη σουτινα μας κ again...

06:00 γαλα με 3 κουτ..κουακερ
11:00 το ιδιο
12:00 60'ελλεπτικο
15:00 κοτοπουλο με σαλατα +μιση κοκκ.πιπερια+1κουλ.λαδι
18:00 2 μπιφτεκια μικρα+σλατα +1 γερμα
22:10 60'ελλεπτικο
23:00 1 ποτηρι γαλα 0%
πολυυυ νερο!!3L και λιγο παραπανω....
Ζεστηηηηηηη θεε μουυ...............................

RAMBO
25-06-12, 22:38
25/6/12

Το 2ημερο ημουν ατακτη στη διατροφη..σε ενα νησι με ξενυχτια και φαγητο απο τεβερνες ποσο να προσεξεις...
Σημερα τα πηγα καπως καλυτερα..απο αυρο στη σουτινα μας κ again...

06:00 γαλα με 3 κουτ..κουακερ
11:00 το ιδιο
12:00 60'ελλεπτικο
15:00 κοτοπουλο με σαλατα +μιση κοκκ.πιπερια+1κουλ.λαδι
18:00 2 μπιφτεκια μικρα+σλατα +1 γερμα
22:10 60'ελλεπτικο
23:00 1 ποτηρι γαλα 0%
πολυυυ νερο!!3L και λιγο παραπανω....
Ζεστηηηηηηη θεε μουυ...............................

greece please:P

Toν υ/δ τον σνομπαρεις και εχεις ελαχιστο?:unsure:

marina99
26-06-12, 00:28
greece please:P

Toν υ/δ τον σνομπαρεις και εχεις ελαχιστο?:unsure:

Τον υδατανθρακα τον φοβάμαι...αρκετα...βάζω βρώμη το πρωι ..δεν καλυπτομαι..
Μερικές φορες βάζω..αλλα αυτο θάναι μιση πατάτα βραστη...

RAMBO
26-06-12, 00:31
Κακως,ειναι καυσιμο για τους μυς....;)

marina99
26-06-12, 00:41
Κακως,ειναι καυσιμο για τους μυς....;)

Αυτες ειναι Γνώσεις... ;)!δεν το ξερα..θα βάζω τοτε υδατάνθρακα !!!

RAMBO
26-06-12, 00:51
Βαζε μεχρι το απογευμα και μετα κρατα πρωτεινουχα γευματα,οσο πλησιαζουμε στον υπνο λιγοστευουν οι αναγκες σε ενεργεια

lila_1
26-06-12, 09:55
Κακως,ειναι καυσιμο για τους μυς....;)

Aφού δε τους χρησιμοποιεί ρε, τι καύσιμο κ @@ιές ?

marvin
26-06-12, 09:59
lila_1

Aφού δε τους χρησιμοποιεί ρε, τι καύσιμο κ @@διές ?

:rolf:Εγραψες!!:thumbup:

marina99
26-06-12, 13:30
:rolf:Εγραψες!!:thumbup:

Επειδη δεν γνωριζω πολλα..κατατοπιστεμε λιγο..με την αεροβικη δεν λειτουργουν οι μυς...???
δηλαδη να μην χρησιμοποιω υ/δ...??

RAMBO
26-06-12, 13:54
Λιλα πρωτεινη καιει?

gym
26-06-12, 20:24
μαρινα θερμιδες μετρας κ εσυ?ξερεις που κινεισαι εστω πανω κατω θερμιδικα η πας κουτουρου?

υγ θα σε συμβουλευα και σενα αλλα και τους επισκεπτες σου στο λογκ να παραμενετε ον τοπικ για το δικο σου καλο και να μην σπαμαρετε γιατι ειναι ενα ημερολογιο προπονησης κ οχι τσατ...
αν απο τα δεκα μηνυματα τα 7 ειναι τσατ,τοτε τι κανουμε?;)

marina99
26-06-12, 20:34
μαρινα θερμιδες μετρας κ εσυ?ξερεις που κινεισαι εστω πανω κατω θερμιδικα η πας κουτουρου?

υγ θα σε συμβουλευα και σενα αλλα και τους επισκεπτες σου στο λογκ να παραμενετε ον τοπικ για το δικο σου καλο και να μην σπαμαρετε γιατι ειναι ενα ημερολογιο προπονησης κ οχι τσατ...
αν απο τα δεκα μηνυματα τα 7 ειναι τσατ,τοτε τι κανουμε?;)

Ναι..(η κανουμε δουλεια η δεν κανουμε..;) )...2.300 θερμ, ειναι η συντηρηση μου..οποτε ημερησιος κυμαινομαι στις 1.800 θερμιδες...

gym
26-06-12, 20:35
Ναι..(η κανουμε δουλεια η δεν κανουμε..;) )...2.300 θερμ, ειναι η συντηρηση μου..οποτε ημερησιος κυμαινομαι στις 1.800 θερμιδες...

αρα στοχος σου να ριξεις λιπος?
ποσο καιρο πας ετσι?διαφορες επανω σου?

σορρυ αν ρωταω πολλα αλλα θελω να δω η καθε κοπελα πως παει κ που βρισκεται

marina99
26-06-12, 20:40
αρα στοχος σου να ριξεις λιπος?
ποσο καιρο πας ετσι?διαφορες επανω σου?

σορρυ αν ρωταω πολλα αλλα θελω να δω η καθε κοπελα πως παει κ που βρισκεται

Οχι..καλα κανεις και ρωτας..
Ναι θελω να χασω λιπος..6-7 κιλα..εδω και 2 βδομαδες ξεκινησα και κανω καθε μερα 2 ωρες ελλειπτικο..(βαρη κ γυμν.θα ξεκινησω απο Αυγουστο)
βλεπω διαφορα πανω μου..οτι εχω ξεπρηστει..δεν εχω ζυγιστει θα ζυγιστω τελος Ιουλιου..

gym
26-06-12, 20:42
Οχι..καλα κανεις και ρωτας..
Ναι θελω να χασω λιπος..6-7 κιλα..εδω και 2 βδομαδες ξεκινησα και κανω καθε μερα 2 ωρες ελλειπτικο..(βαρη κ γυμν.θα ξεκινησω απο Αυγουστο)
βλεπω διαφορα πανω μου..οτι εχω ξεπρηστει..δεν εχω ζυγιστει θα ζυγιστω τελος Ιουλιου..

αυτο τι ειναι?για μαραθωνιο στο ελλειπτικο πας?

οκ βαρη απο αυγουστο αλλα ασκησεις με το βαρος του σωματος σου γιατι δεν κανεις?

εχεις πολλες επιλογες...σκουωτ,καμψεις,προβολες...απλα τρια πχ σου δινω...υπαρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ...

κοψε το ελλειπτικο...εαν δε εννοεις κ δυο ωρες συνεχομενα απλα κανεις βολτα...

τι παλμους πιανεις?

marina99
26-06-12, 20:47
αυτο τι ειναι?για μαραθωνιο στο ελλειπτικο πας?

οκ βαρη απο αυγουστο αλλα ασκησεις με το βαρος του σωματος σου γιατι δεν κανεις?

εχεις πολλες επιλογες...σκουωτ,καμψεις,προβολες...απλα τρια πχ σου δινω...υπαρχουν ΑΠΕΙΡΕΣ...

κοψε το ελλειπτικο...εαν δε εννοεις κ δυο ωρες συνεχομενα απλα κανεις βολτα...

τι παλμους πιανεις?

Ειναι κατι που με χαλαρωνει δεν το κανω με αγγαρεια..για να πω πως κανω κατι...το προτιμω γιατι βλεπω γρηγορα διαφορα πανω μου...το εκανα και πιο παλια....!
κανω 1 ωρα το πρωι νηστικια...κ 1 ωρα το απογευμα.
100 παλμ.
Δεν εχω ψαξει τετοιες ασκησεις..θα διαβασω αντιστοιχα αρθρα..να τις κανω καθε μερα τις ασκησεις..?

gym
26-06-12, 20:50
α το σπας....παλι καλα,ειναι καλυτερα...

παντως θα μπορουσες να κανεις ενα συνδυασμο...ασκησεις και μετα ελλειπτικο...

ετσι παρτο κ σαν μια προετοιμασια βρε παιδι μου για οταν ξεκινησεις κανονικα προπονηση με βαρη....

κανε μια ερευνα για bodyweight exercises...ποσταρε οτι βρεις στο Female Gym Tips και θα σε βοηθησω εγω

marina99
26-06-12, 21:02
Οκ..θα το ψαξω και μετα θα σου ποσταρω...
αφου με διορθωσεις θα το κανω ετσι..πρωτα τις ασκησεις και μετα ελλειπτ.

marina99
26-06-12, 21:50
26/6/12

10:00-11:00 καφε +60' ελλειπτικο

12:00 ενα ποτηρι γαλα+50γρ.βρωμη
15:00 σαλατα+1 κουτλλαδι+μιση κοκκ.πιπερια +2 μπιφτεκια

17:00-18:00 60'ελλειπτικο

19:00 4 αυγα βρατσα+1 ξινομηλο
22:30 1 ποτηρι γαλα 0%

3L νερο...........

lila_1
26-06-12, 21:53
Κοριτσάρα μου αυτές όχι 1.800 θερμίδες δεν ειναι....μετα βίας φτάνουν τις 1000 :turtle:
Και η συντήρησή σου δεν παίζει να ναι 2.300 που έγραψες πιο πάνω, αν τη μέτρησες με αλγόριθμο, έχουν τρελή απόκλιση από τη πραγματικότητα να ξέρεις

Τεσπα...αν βλέπεις διαφορά κράτα έτσι τη διατροφή σου, μην την αλλάξεις

marina99
26-06-12, 22:00
Κοριτσάρα μου αυτές όχι 1.800 θερμίδες δεν ειναι....μετα βίας φτάνουν τις 1000 :turtle:
Και η συντήρησή σου δεν παίζει να ναι 2.300 που έγραψες πιο πάνω, αν τη μέτρησες με αλγόριθμο, έχουν τρελή απόκλιση από τη πραγματικότητα να ξέρεις

Τεσπα...αν βλέπεις διαφορά κράτα έτσι τη διατροφή σου, μην την αλλάξεις

Καταρχας σευχαριστω που με διορθωνεις...Δευτερον τις θερμιδες μου τις εβγαλαν τα παιδια εδω.!!
κανω 5 γευματα με πρωτεινη,υδατα,λαχανικα...που χωλαινει το ολο θεμα..???

lila_1
26-06-12, 22:05
Καταρχας σευχαριστω που με διορθωνεις...Δευτερον τις θερμιδες μου τις εβγαλαν τα παιδια εδω.!!
κανω 5 γευματα με πρωτεινη,υδατα,λαχανικα...που χωλαινει το ολο θεμα..???

Πουθενά, από τη στιγμή που βλέπεις αποτέλεσμα με αυτά που κάνεις.
Η προπόνησή σου είναι λάθος, όχι η διατροφή σου

Καλά άστο αυτό το θέμα με τις θερμίδες, αν πας με τους αλγορίθμους (τα παιδιά εδώ έτσι στις έβγαλαν αυτές τις θερμίδες που σου γραψαν) κάηκες....
Απλά μέτρα τις θερμίδες που παίρνεις ημερισίως για ένα διάστημα.....αφού περάσει το διάστημα αυτό ζυγίσου κι δες πως είναι το σώμα σου....αν έχεις χάσει είσαι υποθερμιδικά οπότε οκ

Αλλά να ξες δε θα χάσεις σωστά κιλά, κάνοντας μόνο αερόβια και με υποθερμιδική
Αυτά

marina99
26-06-12, 22:13
Πουθενά, από τη στιγμή που βλέπεις αποτέλεσμα με αυτά που κάνεις.
Η προπόνησή σου είναι λάθος, όχι η διατροφή σου

Καλά άστο αυτό το θέμα με τις θερμίδες, αν πας με τους αλγορίθμους (τα παιδιά εδώ έτσι στις έβγαλαν αυτές τις θερμίδες που σου γραψαν) κάηκες....
Απλά μέτρα τις θερμίδες που παίρνεις ημερισίως για ένα διάστημα.....αφού περάσει το διάστημα αυτό ζυγίσου κι δες πως είναι το σώμα σου....αν έχεις χάσει είσαι υποθερμιδικά οπότε οκ

Αλλά να ξες δε θα χάσεις σωστά κιλά, κάνοντας μόνο αερόβια και με υποθερμιδική
Αυτά

Εννοεις πως πρεπει να κανω κ βαρη...?σωστα..?
Αν εννοεις αυτο εχω γραψει πως ξςκιναω απο Αυγουστο..............

RAMBO
26-06-12, 22:46
Aφού δε τους χρησιμοποιεί ρε, τι καύσιμο κ @@ιές ?

Εξηγεισε το μου αυτο..:thumbup:

lila_1
26-06-12, 23:00
δεν έχει νόημα να δίνει βάση στον υ/κα από τη στιγμή που κάνει αερόβια για χάσιμο λίπους...το θέμα είναι να περιορίζεται ο υ/κας...

gym
27-06-12, 10:27
Οκ..θα το ψαξω και μετα θα σου ποσταρω...
αφου με διορθωσεις θα το κανω ετσι..πρωτα τις ασκησεις και μετα ελλειπτ.

οκ...κ κανε αυτο που σου ειπε η λιλα σχετικα με τις θερμιδες...

marina99
27-06-12, 18:36
27/6/12

Καλησπερα κοριτσια...:welcome:
μετα απο σχεδον 1 μηνα ..αρχιζω απο την αρχη τη διατροφη μου..γιατι ακουσα κατσαδες!!!!!!!!!!!θελω μια μικρη βοηθεια εφτιαξα τις θερμιδες(υποθερμιδ.)με βαση το παρακατω τυπο μου εβγαλε θερμιδες 1.190...δεν ειναι υπερβολικα λιγες????
BMR = 655 + ( 9.6 x βαρος σε κιλα ) + ( 1.8 x υψος σε εκατοστα ) - ( 4.7 x ηλικια σε χρονια ) Θα γραφω με πιο πολλες λεπτομερεις τη διατροφη ..μπας ακουσω κανενα καλο λογο........:unsure:

10:00-11:00 καφες +60'ελλειπτικ.
11:15 1 ποτηρι γαλα 200 gr.+50γρ.βρωμη
14:00 σαλατα+μιση κοκκ.πιπερια+2 μπιφτεκια(μικρα)+1 κουτ.σ.λαδι
17:00 σαλατα+120 γρ,κοτοπουλο+1 κουτλ.λαδι σ.
18:30-19:00 60' ελλειπτικο
20:00 1γιαουρτι 0%¨+ 1 ξινομηλο
23:00 1 ποτηρι γαλα 0%

gym
28-06-12, 10:56
μην παιρνεις τα 0%...καλυτερα τα 2% η 1,5% η και φουλ...παντως οχι 0%,πολυ επεξεργασια για το τιποτα...δες την ταμπελα απο πισω κ συγκρινε την με ενα 2% και θα καταλαβεις τι εννοω

vickypek
28-06-12, 14:35
27/6/12

Καλησπερα κοριτσια...:welcome:
μετα απο σχεδον 1 μηνα ..αρχιζω απο την αρχη τη διατροφη μου..γιατι ακουσα κατσαδες!!!!!!!!!!!θελω μια μικρη βοηθεια εφτιαξα τις θερμιδες(υποθερμιδ.)με βαση το παρακατω τυπο μου εβγαλε θερμιδες 1.190...δεν ειναι υπερβολικα λιγες????
BMR = 655 + ( 9.6 x βαρος σε κιλα ) + ( 1.8 x υψος σε εκατοστα ) - ( 4.7 x ηλικια σε χρονια ) Θα γραφω με πιο πολλες λεπτομερεις τη διατροφη ..μπας ακουσω κανενα καλο λογο........:unsure:

10:00-11:00 καφες +60'ελλειπτικ.
11:15 1 ποτηρι γαλα 200 gr.+50γρ.βρωμη
14:00 σαλατα+μιση κοκκ.πιπερια+2 μπιφτεκια(μικρα)+1 κουτ.σ.λαδι
17:00 σαλατα+120 γρ,κοτοπουλο+1 κουτλ.λαδι σ.
18:30-19:00 60' ελλειπτικο
20:00 1γιαουρτι 0%¨+ 1 ξινομηλο
23:00 1 ποτηρι γαλα 0%

εισαι 1,70 κοπελαρα και θα τρως 1000 θερμιδες;ουτε αν καθεσαι ολη μερα!πρεπει να το πολλαπλασιασεις με συντελεστη δραστηριοτητας..το BMR..

Χριστοφορος123
28-06-12, 15:59
27/6/12

Καλησπερα κοριτσια...:welcome:
μετα απο σχεδον 1 μηνα ..αρχιζω απο την αρχη τη διατροφη μου..γιατι ακουσα κατσαδες!!!!!!!!!!!θελω μια μικρη βοηθεια εφτιαξα τις θερμιδες(υποθερμιδ.)με βαση το παρακατω τυπο μου εβγαλε θερμιδες 1.190...δεν ειναι υπερβολικα λιγες????
BMR = 655 + ( 9.6 x βαρος σε κιλα ) + ( 1.8 x υψος σε εκατοστα ) - ( 4.7 x ηλικια σε χρονια ) Θα γραφω με πιο πολλες λεπτομερεις τη διατροφη ..μπας ακουσω κανενα καλο λογο........:unsure:

10:00-11:00 καφες +60'ελλειπτικ.
11:15 1 ποτηρι γαλα 200 gr.+50γρ.βρωμη
14:00 σαλατα+μιση κοκκ.πιπερια+2 μπιφτεκια(μικρα)+1 κουτ.σ.λαδι
17:00 σαλατα+120 γρ,κοτοπουλο+1 κουτλ.λαδι σ.
18:30-19:00 60' ελλειπτικο
20:00 1γιαουρτι 0%¨+ 1 ξινομηλο
23:00 1 ποτηρι γαλα 0%

1.190 ;;;;;;;;;;;;;;;
Με τιποτα...χρειαζεσαι πολυ περισσοτερο φαι..μη φοβασαι να φας.απλα φαε σωστα και ποιοτικα!
Ασε που κανεις και πολυ ελειπτικο οποτε θες φαι μπολικο.αυτη η διατροφη πιστευω ειναι οτι πρεπει για να πεσεις ξερη :green::green::green:
Και γαλα γιαουρτια στο εχω ξαναπει...γιαουρτι 2% και γαλα 1,5%..δε χρειαζεται υπερβολες..ασε που το 0% ειναι και χαλια
Υδατανθρακα δεν εχεις καθολου;;

marina99
28-06-12, 20:52
1.190 ;;;;;;;;;;;;;;;
Με τιποτα...χρειαζεσαι πολυ περισσοτερο φαι..μη φοβασαι να φας.απλα φαε σωστα και ποιοτικα!
Ασε που κανεις και πολυ ελειπτικο οποτε θες φαι μπολικο.αυτη η διατροφη πιστευω ειναι οτι πρεπει για να πεσεις ξερη :green::green::green:
Και γαλα γιαουρτια στο εχω ξαναπει...γιαουρτι 2% και γαλα 1,5%..δε χρειαζεται υπερβολες..ασε που το 0% ειναι και χαλια
Υδατανθρακα δεν εχεις καθολου;;


Το θυμαμαι που μου το ειχες πει...!!επινα γαλα με 1,5% κ γιαουρτι 2% αλλα μετα κ οι γονεις μ αγοραζαν 0%...
Θα τους ενημερωσω γιατι ξεχνιουνται...
Ναι..1.190 μου εβγαζε το ΒΜΡ...μερικοι μου λενε να βαζω υδατανθρακα μερικοι να βγαζω επειδη θελω να κανω υποθερμικη διατροφη!

marina99
28-06-12, 21:55
οκ...κ κανε αυτο που σου ειπε η λιλα σχετικα με τις θερμιδες...

Ελενη σου ανεβασα καποιες ασκησεις..οταν τις δεις μου απαντας

marina99
28-06-12, 23:19
μην παιρνεις τα 0%...καλυτερα τα 2% η 1,5% η και φουλ...παντως οχι 0%,πολυ επεξεργασια για το τιποτα...δες την ταμπελα απο πισω κ συγκρινε την με ενα 2% και θα καταλαβεις τι εννοω


Οκ θα το αλλαξω..:thumbup:
Μια ερωτηση εβλεπα μια στηλη της κ.Κ. Κασκανη σημερα...παρατηρησα πως σε ολες τις κοπελες εδινε 0% λιπαρα................
Ποια η διαφορα.?

Χριστοφορος123
28-06-12, 23:24
Το θυμαμαι που μου το ειχες πει...!!επινα γαλα με 1,5% κ γιαουρτι 2% αλλα μετα κ οι γονεις μ αγοραζαν 0%...
Θα τους ενημερωσω γιατι ξεχνιουνται...
Ναι..1.190 μου εβγαζε το ΒΜΡ...μερικοι μου λενε να βαζω υδατανθρακα μερικοι να βγαζω επειδη θελω να κανω υποθερμικη διατροφη!

Ναι οντος πρεπει να εχεις περιορισμενο υδατανθρακα αλλα οχι και κομμενο.

marina99
29-06-12, 10:12
Ναι οντος πρεπει να εχεις περιορισμενο υδατανθρακα αλλα οχι και κομμενο.

Οκ...ευχαριστω :)!!!!θα προσθεσω σε ενα γευμα επιπελεον υδατανθρακα...

marina99
29-06-12, 23:22
29/6/12

ΠΡΩΙΝΟ:50.γρ.βρωμη+γαλα 1%
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ: 1 ξινομηλο
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:κοτοπουλο+4κουτλ.ρυζι+σαλατα+1 κτ.λαδι
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ:5 αυγα βραστα¨+σαλατα+λαδι-ξυδι
ΒΡΑΔΥΝΟ:1 ποτηρι γαλα 1%

2 ωρες ελλειπτικο σπαστα!!
πολυ νερο....

gym
30-06-12, 13:40
Οκ θα το αλλαξω..:thumbup:
Μια ερωτηση εβλεπα μια στηλη της κ.Κ. Κασκανη σημερα...παρατηρησα πως σε ολες τις κοπελες εδινε 0% λιπαρα................
Ποια η διαφορα.?

η διαφορα ειναι στα λιπαρα ΑΛΛΑ αν δεις πισω την ταμπελα σου ειπα πως θα καταλαβεις πως εχουν πανω κατω τα ιδια συστατικα αλλα το 0% εχει υποστει μεγαλυτερη επεξεργασια οπως καταλαβαινεις...καμια αγελαδα δεν βγαζει 0% γαλα κτλ κτλ :green:


πλεον θα ελεγα με τοσα που γινονται γυρω μας να τρωμε τα φουλ λιπαρα αλλα σε πιο περιορισμενη ποσοτητα αναλογα το διατροφολογιο μας

marina99
30-06-12, 16:29
30/6/12

Η Διατροφη που θα ακολουθω για ενα μηνα. δλδ μεχρι τελος Ιουλιου.Δυστηχως δεν θαχω χρονο να μπαινω στο λογκ γιατι επεσε δουλεια κ εξεταστικη μαζι!!


ΠΡΩΙ-----> με αδειο στομαχι 60'ελλειπτικο και καποιες ασκησεις με το βαρος του σωματος.
ΠΡΩΙΝΟ:50γρ.κουακερ+130γρ.γαλα
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ ενα πρασινο μηλο
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ σαλατα(1 κουτλ.σ.λαδι)+σολωμο-κοτοπουλο(κανονικη μεριδα)-μπιφτεκια(3 μικρα)+1 πατατα βραστη
ΑΠΟΓΕΥΜΑ------> 60' ελλειπτικο
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ 1 γιαουρτι 2%
ΒΡΑΔΥΝΟ 4 αγγουρακια μικρα+4 βραστα αυγα(1 κουτλ λαδι και ξυδι)

3-4Λ.νερο
αεροβικη 1 ωρα το σαββατο(αδειο στομαχι), ξεκουραση κυριακη

psonara
30-06-12, 22:12
30/6/12

Η Διατροφη που θα ακολουθω για ενα μηνα. δλδ μεχρι τελος Ιουλιου.Δυστηχως δεν θαχω χρονο να μπαινω στο λογκ γιατι επεσε δουλεια κ εξεταστικη μαζι!!


ΠΡΩΙ-----> με αδειο στομαχι 60'ελλειπτικο και καποιες ασκησεις με το βαρος του σωματος.
ΠΡΩΙΝΟ:50γρ.κουακερ+130γρ.γαλα
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ ενα πρασινο μηλο
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ σαλατα(1 κουτλ.σ.λαδι)+σολωμο-κοτοπουλο(κανονικη μεριδα)-μπιφτεκια(3 μικρα)+1 πατατα βραστη
ΑΠΟΓΕΥΜΑ------> 60' ελλειπτικο
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ 1 γιαουρτι 2%
ΒΡΑΔΥΝΟ 4 αγγουρακια μικρα+4 βραστα αυγα(1 κουτλ λαδι και ξυδι)

3-4Λ.νερο
αεροβικη 1 ωρα το σαββατο(αδειο στομαχι), ξεκουραση κυριακη

βασικα καλως ηρθες και απο μενα.θελω να σου πω οτι η ελενη σε αυτο που σου ειπε για τα 0% εχει δικιο!εχουν πιο πολλα σακχαρα απο τα κανονικα και εχουν υποστει και μεγαλυτερη επεξεργασια...γενικα ν'αποφευγεις τα λαιτ προιοντα...αυτο το καταλαβα και εγω απο εμπειρια γιατι παλια ολο λαιτ χρησιμοποιουσα....οσο για τον υδατανθρακα που αποφευγεις στο τελος θα σε κουρασει ολο αυτο και θα σπασεις κ δεν θα εχεις και ενεργεια.δεν παχαινει αν τον εχεις με μετρο!θα με θυμηθεις!

marina99
01-07-12, 08:15
βασικα καλως ηρθες και απο μενα.θελω να σου πω οτι η ελενη σε αυτο που σου ειπε για τα 0% εχει δικιο!εχουν πιο πολλα σακχαρα απο τα κανονικα και εχουν υποστει και μεγαλυτερη επεξεργασια...γενικα ν'αποφευγεις τα λαιτ προιοντα...αυτο το καταλαβα και εγω απο εμπειρια γιατι παλια ολο λαιτ χρησιμοποιουσα....οσο για τον υδατανθρακα που αποφευγεις στο τελος θα σε κουρασει ολο αυτο και θα σπασεις κ δεν θα εχεις και ενεργεια.δεν παχαινει αν τον εχεις με μετρο!θα με θυμηθεις!

Γεια σου psonara ...!!
αμα δεις πιο προσεχτικα τη διατροφη την καινουργια θα δεις πως εχω βαλει υ/δ(μηλο-βρωμη πατατα)+εχω φυγει απο το 0% σε γαλακτομικα
και εχω βαλει 1.5% σε γαλα κ 2% σε γιαουρτι ;)

gym
03-07-12, 10:25
χαθηκαμε χαθηκαμε?3 του μηνος κ η αναφορα απουσα!:green: