PDA

Επιστροφή στο Forum : Chocolate Dip (Walden Farms)



average_joe
06-06-12, 23:41
47841


Description
No Sugar Added
Calorie Free
Sweetened with Splenda
Fat Free
Cholesterol Free
Gluten Free
100% Guaranteed


Supplement Facts
Supplement Facts
Serving Size: 2 Tbsp. (30 g)
Amount Per Serving % Daily Value
Calories 0
Fat 0 g 0%
Carbohydrate 0 g 0%
Sodium 35 g 1%
Not a significant source of other nutrients.


Other Ingredients
Triple filtered purified water, defatted cocoa powder, natural vanilla flavor, artificial flavors, cellulose gum, lactic acid, sucralose (0.003 mg/30 g), food color, salt, xanthan gum and potassium sorbate.
Warnings
Refrigerate after opening.

ατσα...δεν ειχα δει οτι το βοτανο εχει φερει τα dips και τα σιροπια της Walden Farms

beefmeup
06-06-12, 23:42
τι λες?
να κ κατι ενδιαφερον βραδιατικα....
θα τσεκαρω.

Giannistzn
06-06-12, 23:52
Εγραψες απλα... Τσεκαρα ολη τη σειρα μολις, και στην επομενη παραγγελια θα γεμισω βαζακια το σπιτι :green: (δε πα να 'ναι τιγκα στα συντιριτικα, 0 kcal σε σοκολατο-καραμελο ντιπ hell yeah)

average_joe
06-06-12, 23:53
choco addicted?:P:P

οσοι εχετε δοκιμασει αφηστε κανα review παιδες.

το βλεπω να πανε out of stock συντομα!


@Giannistzn, σε περιμενα πρωτο ποστ στεγνα!

αλλα σε προλαβαν!


μην το παρακανεις παντως.
εγω παντως που χω να φαω γλυκαντικη κανα εξαμηνο (οτι γλυκο τρωω ειναι με ζαχαρη) δεν εχω καμια υπογλυκαιμια.

Giannistzn
07-06-12, 00:13
Mε προλαβε ο beefτεκας γιατι ψιλοδιαβαζω :green:

Μετα τον ενθουσιασμο, και με λιγη περισσοτερο προσοχη στα συστατικα εχει xanthan gum που πειραζει αρκετους (δεν εχω δοκιμασει εγω απο whey για να ξερω) και αλατι, σουκραλοζη..

Με μια ακομα καλυτερη σκεψη, δεν εχω με τι να το φαω :turtle: οποτε ισως απο χειμωνα να το ξανασκεφτω.

υ.γ. γλυκαντικα δεν χρησιμοποιω, αν ειναι να φας, θα φας σωστα :food:

sTeLaKoS
07-06-12, 00:17
τι λες?
να κ κατι ενδιαφερον βραδιατικα....
θα τσεκαρω.


Το δες το xanthan gum ε; :sneaky:

beefmeup
07-06-12, 00:18
βασικα την εταιρια σχολιασα,οχι το προιον..
οποτε ουτε καν κοιταξα τι εχει μεσα..:turtle:

tolis93
07-06-12, 00:19
τωρα τα δατε αυτα?εχουν φυγει ηδη 1 απο το καθε ενα.τα παραγγειλα πριν μια βδομαδα 1μισι κοντα δε θυμαμαι.και ηρθαν και σβελτα εε...αλλα πηρα αρκετα

marpi
07-06-12, 01:00
βασικα τα εχω δοκιμασει κ το ντιπ σοκολατας παγωμενο ειναι πολυ καλο! το ντιπ καραμελας τα σπαει!!!!με το κουταλι το ειχα φαει σε λιγες μερες!!!αλλα κ η μαρμελαδα μηλου γ@μ@γε!!!!!!!!
αξιζουν!!αλλα ειναι ακριβα κ λογο του οτι δεν παχαινουν θα τα καταβροχθησετε αμεσως!!

tolis93
07-06-12, 11:16
βασικα τα εχω δοκιμασει κ το ντιπ σοκολατας παγωμενο ειναι πολυ καλο! το ντιπ καραμελας τα σπαει!!!!με το κουταλι το ειχα φαει σε λιγες μερες!!!αλλα κ η μαρμελαδα μηλου γ@μ@γε!!!!!!!!
αξιζουν!!αλλα ειναι ακριβα κ λογο του οτι δεν παχαινουν θα τα καταβροχθησετε αμεσως!!

κρατα αυτα τα 2.ετσι εφυγαν ολα σε μια μερα δυστυχως:( ειχα μια φρατζολαρα να ψωμι μπροστα μ.επιασα τα 2 βαζακια καραμελα π πηρα επιασα κ τις μαρμελαδες.επιασα κ τη σοκολατα π μοιαζε με μερεντα τρελα ,ειχα παρει και κατι αναλογα σιροπια.πανε ολα απογειωθηκαν. κ ειχα παρει κ τις σως π εχει.η thousan islands ηταν τελεια.αλλα σα τη blue cheese απλα δεν ειχε.εφυγαν ολα τα μαρμελαδοντιποειδη το πρωι κ το βραδυ κ τις σως το μεσημερι κ στο βραδυνο.νταξει ακριβα ακριβα.αλλα παιδια εχουν καλες γευσεις

marpi
07-06-12, 11:47
κρατα αυτα τα 2.ετσι εφυγαν ολα σε μια μερα δυστυχως:( ειχα μια φρατζολαρα να ψωμι μπροστα μ.επιασα τα 2 βαζακια καραμελα π πηρα επιασα κ τις μαρμελαδες.επιασα κ τη σοκολατα π μοιαζε με μερεντα τρελα ,ειχα παρει και κατι αναλογα σιροπια.πανε ολα απογειωθηκαν. κ ειχα παρει κ τις σως π εχει.η thousan islands ηταν τελεια.αλλα σα τη blue cheese απλα δεν ειχε.εφυγαν ολα τα μαρμελαδοντιποειδη το πρωι κ το βραδυ κ τις σως το μεσημερι κ στο βραδυνο.νταξει ακριβα ακριβα.αλλα παιδια εχουν καλες γευσεις

αχαχχα!!! οποτε καταλαβαινομαστε :green:
λοιπον ειχα παρει επισης σιποπι καραμελασ (τα σπαει), σοκολατασ(πολυ καλο), φραουλα (πολυ καλο!)
σοσ μπαρμεκιου καλη!!! κ αυτο με μπλου στιζ δεν με ενθουσιασε τοσο αλλα οκ!
για μια στο τοσο να παραγγελνεισ ειναι οκ αλλα δεν συμφερει γενικως!
παντως το αντιστοιχο σιροπι σοκολατας φτουραει πιο πολυ απο το ντιπ!αναλογα την χρηση πυ το θελετε βεβαια

beefmeup
07-06-12, 11:53
ουραια..
με φτιαξατε,ειδα οτι υπαρχει στοκ στο βοτανα κ παω μια βολτα..
δεν τα εχει κ πολυ ακριβα εκει..:unsure:

koukoutsaki
07-06-12, 11:56
Παιδια αυτα μονο απο το ξενο site παραγγελνονται ?:unsure:

gym
07-06-12, 13:25
μονο εγω δεν τα εμπιστευομαι αυτα με 0 θερμιδες?:unsure:

koukoutsaki
07-06-12, 13:27
μονο εγω δεν τα εμπιστευομαι αυτα με 0 θερμιδες?:unsure:

:shock::shock::shock:αν εχουν θερμιδες κ μας δουλευουν πες να μη τη πατησω...:unsure:

gym
07-06-12, 13:29
ρε συ...
δεν ξερω τι κ τι κανουν αλλα σκεψου με τη λογικη...

αυτο ειναι γλυκο λογικα ετσι?τι θκατα μαζουν μεσα για να παρει γλυκα?γλυκαντικα στο φουλ θαρρω :green:

κ με μηδεν θερμιδες κ μηδεν ολα?χαχαχα...το ιδιο δεν λεει και η κοκα κολα ζερο?


νταξει για μια στο τοσο αντε να το βαζα για αλλαγη αλλα δεν τα εμπιστευομαι...τιγκα επεξεργασια ξου κακα...


δικη μου αποψη βεβαια...αλλα προτιμοτερα απο μια μερεντα :green:

koukoutsaki
07-06-12, 13:52
Πως ειναι δυνατον να μην εχει ΚΑΘΟΛΟΥ θερμιδες...δε με πειθουν
γιατι δε βγαζουν τοτε κι αλλα φαγητα με αφαιρεμενες θερμιδες....πιτσες,καρμποναρες,πιττες χωριατικες...
πληρωνω οσο-οσο:P

beefmeup
07-06-12, 13:56
αφου στα χαρτια δεν εχει..
οπως κ η κοκα λαιτ ας πουμε..

gym
07-06-12, 13:58
Πως ειναι δυνατον να μην εχει ΚΑΘΟΛΟΥ θερμιδες...δε με πειθουν
γιατι δε βγαζουν τοτε κι αλλα φαγητα με αφαιρεμενες θερμιδες....πιτσες,καρμποναρες,πιττες χωριατικες...
πληρωνω οσο-οσο:P

οτι δεν εχει ΔΕΝ ΕΧΕΙ...αν φοβασαι αυτο,παρε...


εγω αλλο εθιξα παραπανω...:thumbup:

koukoutsaki
07-06-12, 14:04
οτι δεν εχει ΔΕΝ ΕΧΕΙ...αν φοβασαι αυτο,παρε...


εγω αλλο εθιξα παραπανω...:thumbup:

μπα...δεν εχω paypal δε θελω να μπλεξω με ξενα sites..
ας τρωω δεκα φορες το χρονο κανονικο γλυκο :P
παντως φαινεται πολυ ωραιο για ναναι αληθινο

lila_1
07-06-12, 14:08
Δε θέλει paypal, μόνο πιστωτική-χρεωστική ή προπληρωμένη

Έκανα κ εγώ παραγγελία, δεν τα βλέπω να μου μένουν για πάνω από 2 μέρες :turtle:

gym
07-06-12, 14:10
πω ρε φιλε...ολο flavors εχει....

noz1989
07-06-12, 14:11
Προσσωπικη αποψη...πολυ μετριο....

gym
07-06-12, 14:12
δοκιμασες?

noz1989
07-06-12, 14:16
Ναι

Roid Rage
07-06-12, 14:22
Οποιος ειναι chocaholic και περιμενει μερεντα θα απογοητευτει..

noz1989
07-06-12, 14:23
Οποιος ειναι chocaholic και περιμενει μερεντα θα απογοητευτει..Αυτο!:thumbup:

koukoutsaki
07-06-12, 14:24
Οποιος ειναι chocaholic και περιμενει μερεντα θα απογοητευτει..


αααα πολυ ωραια :(
να κατσει εκει που καθεται λοιπον:P

Madd_Chadd
07-06-12, 18:39
Ο Στελιος ειπε το xanthan gum και η Ελενη τις 0 θερμιδες,με καλυψαν και δε θα το παρω.;)

deluxe
11-06-12, 02:47
Δε μου αρεσε καθολου. Το εχω κατι μηνες, ακομα να τελειωσει. Επισης εχω και το σιροπι σοκολατας το οποιο ειναι λιγο καλυτερο και το dip καραμελας το οποιο και αυτο παλευεται. Παντως τιποτα ιδιαιτερο ολα αυτα. Απλα το καλο ειναι οτι δεν εχουν θερμιδες. Βεβαια δε ξερω τι λενε απο αλατι και γλυκαντικα!

Yiannis 1989
11-06-12, 12:18
όντως είναι πολύ μέτριο σε γεύση τουλάχιστον..:(

beefmeup
22-06-12, 15:48
κακο δεν ειναι αν εξαιρεσεις την επιγευση που αφηνει στο τελος,που ακομα κ πικριλα σου βγαζει λογω γλυκαντικων..
η υφη του ειναι σαν μους σοκολατα,οταν ειναι εκτος ψηγειου κ οτα παγωσει γινεται λιγο πιο πηχτο σαν μερεντα..
γλυκο ειναι,σοκολατα ειναι,αλλα αυτη η επιγευση θα φανει πολυ ασχημη στους περισοτερους...
κ με το σιροπι σοκολατα μια απο τα ιδια..

lila_1
22-06-12, 20:45
Εμένα μ άρεσε πάντως....η σοκολάτα είναι σα μους μάυρης σοκολάτας...όντως αφήνει επίγευση αλλά δε μου χτυπάει τόσο άσχημα...

Πάντως η αντίστοιχη καραμέλα είναι γαμάτη!.....πολύ ανώτερη της σοκολάτας
Εχει γέυση καραμέλα γάλακτος, απο κείνες τις μαλακές όμως μου τις μασάς και λιώνουν κ λίγο στο στόμα
http://3.bp.blogspot.com/-00wEt3Vd86M/T2MNTt_KRkI/AAAAAAAARWA/tRi2xifwbTs/s1600/2.jpg

Πολύ σούπερ :thumbup::thumbup:
Θυμίζει και λίγο μόκα

gym
22-06-12, 20:47
really?????????? χμ....σαν να το ξανασκεφτομαι!:green:

beefmeup
24-06-12, 11:10
παιδια το σιροπι σοκολατα μεσα σε καφε παγωμενο ειναι πολυ μπομπα..του φευγει κ η επιγευση,κ δινει πολυ καλη γευση στην φραπα..:green:

ελμερ
24-06-12, 12:42
Δωστε μου τα φωτα σας,ποιο κατα τη γνωμη σας ειναι το καλυτερο να παραγγειλω ενα?:):welcome::welcome:

tolis93
24-06-12, 12:47
Δωστε μου τα φωτα σας,ποιο κατα τη γνωμη σας ειναι το καλυτερο να παραγγειλω ενα?:):welcome::welcome:

θα ξανα παραγγειλω κ εγω.εγω καραμελα θα παρω γιατι ο beef εδωσε ΤΡΕΛΗ ιδεα με αυτο π πε με τον καφε.πως δε το κανα ποτε ο βλητος?παιζει να παρω κ σοκολατα.καλά παιζει να παρω αλλη μια γυρα:green:

μωλις εκανα παραγγελεια 30 δολαρια...πηρα τα κερατα μ παλι

lila_1
24-06-12, 13:22
Δωστε μου τα φωτα σας,ποιο κατα τη γνωμη σας ειναι το καλυτερο να παραγγειλω ενα?:):welcome::welcome:

Γαμάτα είναι και τα 2....
η καραμέλα είναι ακόμα πιο γλυκιά από τη σοκολάτα...
Κάνε μία παραγγελία κια πάρε και τα 2...

lila_1
24-06-12, 14:55
παιδια το σιροπι σοκολατα μεσα σε καφε παγωμενο ειναι πολυ μπομπα..του φευγει κ η επιγευση,κ δινει πολυ καλη γευση στην φραπα..:green:

Εκανα παγωμένο γαλλικό και έβαλα μία κουταλιά από το κάραμελ ντιπ...ειναι σκέτη Α Λ Β Α Κ
Σα φρεντουτσίνο κάραμελ από σταρμπακς

screamer
07-10-14, 16:25
απο που θα μπορουσα να παραγγειλω μερικα προιοντα της walden γιατι απο το βοτανο δεν συμφερει λογο του βαρους δεχεται μονο ενα προιον