PDA

Επιστροφή στο Forum : Johnnie O. Jackson



Dr.Dre
07-06-12, 21:45
Johnnie O. Jackson
Ο Johnnie ζει στο Texas.
Ξεκινησε τα πρωτα του βηματα σε ενα NPC το 2001 οπου και κατεταγει 1ος.
Υστερα το 2002 επεξε σαν powerlifter σε εναν διαγωνισμο τις IFBB το GNC οπου και βγηκε 10ος.
Το 2003 στο πρωτο του MR.Olympia βγηκε 11ος.
Και συχνα λαμβανει μερος σε διαγωνισμους powerlifting

Full Name: Johnnie Otis Jackson
Place of Birth: Hammonton, NJ
Date of Birth: January 30, 1971
Current Residence: Hurst, TX
Occupation: IFBB professional bodybuilder, personal trainer
Height: 5'8"
Contest Weight: 255 lb
Off-Season Weight: 275 lb
Eye Color: Brown
Hair Color: Black
Chest 51"
Arms: 21"
Waist: 32"

και καποιες απο της επιδοσεις του στο αθλημα του powerlifting
Bench Press (1 rep max.): 600 lb
Deadlift ( 1 rep max.): 832 lb
Barbell Curl (8 rep max.): 225 lb
Squat (1 rep max.): 825 lb

1998 NPC Texas State Championships, Middleweight, 2nd
1999 NPC Junior Nationals, Light-Heavyweight, 1st
1999 NPC Nationals, Light-Heavyweight, 11th
2000 NPC USA Championships, Light-Heavyweight, 2nd
2001 NPC Nationals, Light-Heavyweight, 1st and Overall
2001 NPC USA Championships, Light-Heavyweight, 1st
2002 Show of Strength Pro Championship, 10th
2003 Grand Prix England, 5th
2003 Grand Prix Holland, 5th
2003 Ironman Pro Invitational, 9th
2003 Night of Champions, 5th
2003 Mr. Olympia, 11th
2003 San Francisco Pro Invitational, 9th
2003 Show of Strength Pro Championship, 10th
2004 Grand Prix Australia, 8th
2004 Hungarian Pro Invitational, 5th
2004 Ironman Pro Invitational, 7th
2004 Mr. Olympia, 14th
2004 San Francisco Pro Invitational, 9th
2004 Show of Strength Pro Championship, 7th
2004 Toronto Pro Invitational, 2nd
2005 Europa Supershow, 2nd
2005 Mr. Olympia, 11th
2005 Toronto Pro Invitational, 2nd
2006 Arnold Classic, 13th
2006 San Francisco Pro Invitational, 7th
2006 Europa Super Show, 3rd
2006 Montreal Pro, 1st
2006 Atlantic City Pro, 2nd
2006 Mr. Olympia, 13th
2007 Atlantic City Pro, 1st
2007 Mr. Olympia, 9th
2008 Ironman Pro Invitational, 5th
2008 Arnold Classic, 9th
2009 Ironman Pro - IFBB, 10th
2009 Tampa Pro - IFBB, 8th
2009 Europa Pro - IFBB, 12th
2010 Phoenix Pro - IFBB
2010 Arnold Classic- IFBB, 12th
2010 New York Pro- IFBB, 8th
2010 Tampa Pro - IFBB, 3rd
2010 Europa Pro - IFBB, 6th

47883
47884
47885
47886

johny_8
07-06-12, 21:58
κάτσε είναι 41 χρονών? για μικρότερο τον είχα

Polyneikos
07-06-12, 22:58
Είναι από τις συμπαθητικες φυσιογνωμίες αθλητών.Ειναι επίσης από τους πιο δυνατούς bodybuilders καθότι εχει background απο Powerlifting.
Ίσως ποτέ να μην φτασει να κερδίσει πρωτοκλασάτους αγώνες αλλά ειναι πάντα παρών.
Οι τραπεζοειδείς του δεν παίζονται !
:clap:

RAMBO
07-06-12, 23:07
Πολυ καλη δουλεια:clap::clap::clap:

marvin
07-06-12, 23:13
Πολυ δεμενο τον βρισκω!!!:turtle:

goldenera
07-06-12, 23:18
Και μην ξεχνάμε ότι είναι ο βασικός partner του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ Branch Warren;)

Ultra_b
11-06-12, 14:18
Και μην ξεχνάμε ότι είναι ο βασικός partner του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ Branch Warren;)

Και αυτος και ο branch , τα μακραν χειροτερα σε συμετρια σωματα στον χωρο. Οι χειροτερες μακραν προπονησεις που τις βλεπει και κοσμος στο youtube και σιγουρα καποιος αντιγραφει κιολας. Χαλια , οταν λεμε χαλια , χαλια.
Νικισε ο jonnie τον κεφαλιανο τοτε που δεν υπηρχε θεμα συγκρισεις. Ο αποδαρος ο jonnie.Ο ασυμετρος. Κανονικα επρεπε να μετραει το γενετικο περισοτερο , οχι επειδη εχουν παποιοι μαζες να παιρνουν καλες θεσεις. Ειναι τωρα προτιπο σωματος του branch ή του jonnie? Για πειτε μου..?

COBRA_STYLE
11-06-12, 14:27
Οχι δεν ειναι,για κανενα λογο.:thumbup:

Dr.Dre
11-06-12, 14:35
Και αυτος και ο branch , τα μακραν χειροτερα σε συμετρια σωματα στον χωρο. Οι χειροτερες μακραν προπονησεις που τις βλεπει και κοσμος στο youtube και σιγουρα καποιος αντιγραφει κιολας. Χαλια , οταν λεμε χαλια , χαλια.
Νικισε ο jonnie τον κεφαλιανο τοτε που δεν υπηρχε θεμα συγκρισεις. Ο αποδαρος ο jonnie.Ο ασυμετρος. Κανονικα επρεπε να μετραει το γενετικο περισοτερο , οχι επειδη εχουν παποιοι μαζες να παιρνουν καλες θεσεις. Ειναι τωρα προτιπο σωματος του branch ή του jonnie? Για πειτε μου..?

οπως γραφω και πανω ο johnnie jackson ειναι λογικο να ειναι ασυμετρος μιας και ασχολειται με το powerlifting παραλληλα και εκι οφειλεται η ασυμετρια
τωρα για τον branch εχεις επισης αδικο γιατι δεν ειναι τελειως ασυμετρος απλα εχει καποια δυνατα σημεια
και για τις προπονησεις του ο ιδιος εχει δηλωσει πως τις ασκησεις της εκτελει με τον τροπο διοτι ετσι τον πιανουν καλυτερα :toast:

johny_8
11-06-12, 14:39
ούτε εγώ είμαι πολύ φαν των προπονήσεων τους αλλά μην είμαστε και μηδενιστές. τωρά αν σχολιάσουμε το γνωστό θέμα κώλυματος στη μάζα και την έλλειψη συμμετρίας άλλο θέμα. Είναι και απο το τεξας και οι δυο οπότε στις προπονήσεις την έχουν δει λίγο american ranger:green:

Ultra_b
11-06-12, 14:44
οπως γραφω και πανω ο johnnie jackson ειναι λογικο να ειναι ασυμετρος μιας και ασχολειται με το powerlifting παραλληλα και εκι οφειλεται η ασυμετρια
τωρα για τον branch εχεις επισης αδικο γιατι δεν ειναι τελειως ασυμετρος απλα εχει καποια δυνατα σημεια
και για τις προπονησεις του ο ιδιος εχει δηλωσει πως τις ασκησεις της εκτελει με τον τροπο διοτι ετσι τον πιανουν καλυτερα :toast:

Φιλε μου συμφωνω και δεν λεω οτι ειναι λαθος αυτα που λες. Αλλα δεν κανει τετοια σωματα να περνουνε μεγαλες θεσεις επειδη ο branch ξερω εγω εχει καλα ποδια. η o jonnie καλους τραπεζοιδεις και στξηθος. Οταν το σωμα δεν ειναι συμετρικο δεν πρεπει να παιρνουν θεσεις. Στο αρνολντ ο dennis επρεπε να κερδισει 100% και βγαλανε τον branch με εμφανη το 1 ποδι μεγαλυτερο απο το αλλο. Με μυδενικη πλατη. Με μηδενικο peak στην διπλη δικεφαλων. Δηλαδη τι? Για τα βρομοποδαρα? μαρεσει που οι κριτες συνιθως λενε οτι κερδιζει η πλατη... Ο wolf εκτος απο γαμπες ηταν και συμμετρικος και τεραστειος και πολυ καθαρος. Τωρα κερδισε η φουσκα επειδη εχει φλεβες και καλα ποδια.. τι να πω...

Οσο για τον jonnie ναι εκανε powerlifting τι με νοιαζει εμενα? Ειναι ασυμετρος? ειναι αποδαρος? Γιατι παιρννουν θεσεις? ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ !!!!!MUSLETECH!!!!!

Dr.Dre
11-06-12, 14:50
Φιλε μου συμφωνω και δεν λεω οτι ειναι λαθος αυτα που λες. Αλλα δεν κανει τετοια σωματα να περνουνε μεγαλες θεσεις επειδη ο branch ξερω εγω εχει καλα ποδια. η o jonnie καλους τραπεζοιδεις και στξηθος. Οταν το σωμα δεν ειναι συμετρικο δεν πρεπει να παιρνουν θεσεις. Στο αρνολντ ο dennis επρεπε να κερδισει 100% και βγαλανε τον branch με εμφανη το 1 ποδι μεγαλυτερο απο το αλλο. Με μυδενικη πλατη. Με μηδενικο peak στην διπλη δικεφαλων. Δηλαδη τι? Για τα βρομοποδαρα? μαρεσει που οι κριτες συνιθως λενε οτι κερδιζει η πλατη... Ο wolf εκτος απο γαμπες ηταν και συμμετρικος και τεραστειος και πολυ καθαρος. Τωρα κερδισε η φουσκα επειδη εχει φλεβες και καλα ποδια.. τι να πω...

Οσο για τον jonnie ναι εκανε powerlifting τι με νοιαζει εμενα? Ειναι ασυμετρος? ειναι αποδαρος? Γιατι παιρννουν θεσεις? ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ !!!!!MUSLETECH!!!!!

καταρχας μιλας πολυ απαξιωτηκα για τους αθλητες και δεν ειναι ωραιο
ο wolf εχει τiς αδυναμιες του οπως ειναι η γαμπες και η κατω πλατη
μετα ο branch δεν ειναι τοσο ασυμετρος οσο λες απλα τα ποδια του επειδη ειναι μεγαλα πεφτει το ματι πανω τους
ο johnnie δεν εχει παρει υψηλες θεσεις σε olympia

goldenera
11-06-12, 15:00
Σέβομαι απεριόριστα τον Branch διότι έχει καταφέρει τα πάντα στο ΒΒ με πολύ σκληρή δουλειά και επιμονή και τον σέβομαι και ως άνθρωπο και επιχειρηματία. Έχω διαβάσει ότι κάνει φιλανθρωπίες και στο DVD με την προπόνηση του είδα ότι 'έχει' εταιρία διανομής διαφόρων προιόντων. Αλλά θα συμφωνήσω με το φίλο Ultra_b ότι και για μένα έχει από τα ασχημότερα σε αισθητική και συμμετρία σώματα. Ναι φυσικά τον βλέπεις και λες ΠΟΠΟ μάζες τον βλέπεις να κάνει βυθίσεις με τις αλυσίδες της άγκυρας(:green:) και πωρώνεσε γενικά μένεις με το στόμα ανοιχτό αλλά σαν αισθητική άστα. Μικρά χέρια συγκριτικά, μεγάλη μέση, μη ελεγχόμενη κοιλιά. Το στυλ προπόνηση του δεν το κρίνω, όντως είναι πολύ loose δηλ. πολύ κλέψιμο γρήγορες και δυναμικές επαναλήψεις και πολλές μισές. Αλλά αν έτσι έχει αποτέλεσμα εμάς μας περισεύει, σωστά? Τώρα για να επανέρθουμε στον Johny με λίγο 'παραπάνω' πόδια θα πλησίαζε για μένα στο πάρα πολύ καλό.

Ultra_b
11-06-12, 15:08
O branch βλεπω δεν ειναι ασυμετρος...... Τι να πω... μαλλον δεν βλεπεις καλα... Το στηθος μακραν μεγαλυτερο απο ολο το ανο σωμα. Πλατη-χερια-ομους. Τα ποδια ασυμετρα με ΟΟΟλο το πανο σωμα. Δηλαδη ποσο ποιο ασυμετρος μπορει να γινει...? ο jonnie παλυ σαν κακογουστο καρτουν. Αντιεσθιτικα σωματα , ασυμετρα , κουρασμενα. Σωματα ωραια ειναι του τυπου Victor martinez σαν τα παλια ωραια σωματα. Προτυπο σωματα μπορει να ειναι ο Centopani οχι αυτες οι μπαλες που προωθουνε τα περιοδικα ρε παιδια επειδη ειναι τις muscletech. Και πιστευω οτι μπορω να εκφρασω γνωμη πανο σε αυτο . Δεν προσβαλω τους αθλητες αυτους απλα λεω την γνωμη μου πανο στο σωμα τους.

Dr.Dre
11-06-12, 15:11
για δες τη λεω
δεν ειναι τελειως ασυμετρος

Ultra_b
11-06-12, 15:38
Σέβομαι απεριόριστα τον Branch διότι έχει καταφέρει τα πάντα στο ΒΒ με πολύ σκληρή δουλειά και επιμονή και τον σέβομαι και ως άνθρωπο και επιχειρηματία. Έχω διαβάσει ότι κάνει φιλανθρωπίες και στο DVD με την προπόνηση του είδα ότι 'έχει' εταιρία διανομής διαφόρων προιόντων. Αλλά θα συμφωνήσω με το φίλο Ultra_b ότι και για μένα έχει από τα ασχημότερα σε αισθητική και συμμετρία σώματα. Ναι φυσικά τον βλέπεις και λες ΠΟΠΟ μάζες τον βλέπεις να κάνει βυθίσεις με τις αλυσίδες της άγκυρας(:green:) και πωρώνεσε γενικά μένεις με το στόμα ανοιχτό αλλά σαν αισθητική άστα. Μικρά χέρια συγκριτικά, μεγάλη μέση, μη ελεγχόμενη κοιλιά. Το στυλ προπόνηση του δεν το κρίνω, όντως είναι πολύ loose δηλ. πολύ κλέψιμο γρήγορες και δυναμικές επαναλήψεις και πολλές μισές. Αλλά αν έτσι έχει αποτέλεσμα εμάς μας περισεύει, σωστά? Τώρα για να επανέρθουμε στον Johny με λίγο 'παραπάνω' πόδια θα πλησίαζε για μένα στο πάρα πολύ καλό.


Φιλανθρωπιες κανουν ολοι οι διασημοι γιατι αν κανεις φιλανθρωπια δεν σε φορολογει το κρατος. ;) Οποτε μην νομιζετε οτι ειναι το καλο παιδι που κανει φιλανθρωπιες.

Αν και βαιβεα μπορει και να ειναι. Αυτο δεν το ξερει κανεις. Αλλα κυριος οι περισοτεροι το κανουν γιατι δεν φορολογουντε και για να ανεβασουν τους φανς τους.

Και επειμενο οτι ειναι το ποιο ασυμετρο σωμα που εχει παρει ποτε 1ο τιτλο σε αρνολντ κλασικ. Και το ποιο αντιεσθητικο

thegravijia
11-06-12, 19:06
Και αυτος και ο branch , τα μακραν χειροτερα σε συμετρια σωματα στον χωρο. Οι χειροτερες μακραν προπονησεις που τις βλεπει και κοσμος στο youtube και σιγουρα καποιος αντιγραφει κιολας. Χαλια , οταν λεμε χαλια , χαλια.
Νικισε ο jonnie τον κεφαλιανο τοτε που δεν υπηρχε θεμα συγκρισεις. Ο αποδαρος ο jonnie.Ο ασυμετρος. Κανονικα επρεπε να μετραει το γενετικο περισοτερο , οχι επειδη εχουν παποιοι μαζες να παιρνουν καλες θεσεις. Ειναι τωρα προτιπο σωματος του branch ή του jonnie? Για πειτε μου..?


O branch βλεπω δεν ειναι ασυμετρος...... Τι να πω... μαλλον δεν βλεπεις καλα... Το στηθος μακραν μεγαλυτερο απο ολο το ανο σωμα. Πλατη-χερια-ομους. Τα ποδια ασυμετρα με ΟΟΟλο το πανο σωμα. Δηλαδη ποσο ποιο ασυμετρος μπορει να γινει...? ο jonnie παλυ σαν κακογουστο καρτουν. Αντιεσθιτικα σωματα , ασυμετρα , κουρασμενα. Σωματα ωραια ειναι του τυπου Victor martinez σαν τα παλια ωραια σωματα. Προτυπο σωματα μπορει να ειναι ο Centopani οχι αυτες οι μπαλες που προωθουνε τα περιοδικα ρε παιδια επειδη ειναι τις muscletech. Και πιστευω οτι μπορω να εκφρασω γνωμη πανο σε αυτο . Δεν προσβαλω τους αθλητες αυτους απλα λεω την γνωμη μου πανο στο σωμα τους.


εγω το εχω πει - να παμε να τους δειξουμε εμεις πως γινονται οι σωστες προπονησεις κ η σωστη τεχνικη...
εξαλου εμεις ξερουμε...μας εχουν μαθει οι γυμναστες στα γυμναστηρια που εχουν τελειωσει τεφφαα και ειναι επαγγελματιες αληθινοι οι ανθρωποι ...οχι αυτοι ifbb και βλακειες... η εχουμε μπει σε κατι site και δειχνουν την σωστη τεχνικη .αρα ξερουμε..ακους εκει ...branch warren k johhnnie νομιζουν οτι ξερουν...
..να αποκλειστουν αμεεσα απο καθε αγωνα...γιατι βγαζουν στο youtube τις αθλιες προπονησεις τους...
με την αθλια τεχνικη τους ...και πανω απολα τα αθλια σωματα τους... μηδεν αποτελεσμα

ειδικα αυτος ο johnnie κανει αρσεις θανατου ο ασχετος που κανουν κ κακο στη μεση...
ουστ ρε...

αν μας ακουσουν τοτε θα βελτιωθουν τα noobιδια....:welcome:

Ultra_b
11-06-12, 19:18
εγω το εχω πει - να παμε να τους δειξουμε εμεις πως γινονται οι σωστες προπονησεις κ η σωστη τεχνικη...
εξαλου εμεις ξερουμε...μας εχουν μαθει οι γυμναστες στα γυμναστηρια που εχουν τελειωσει τεφφαα και ειναι επαγγελματιες αληθινοι οι ανθρωποι ...οχι αυτοι ifbb και βλακειες... η εχουμε μπει σε κατι site και δειχνουν την σωστη τεχνικη .αρα ξερουμε..ακους εκει ...branch warren k johhnnie νομιζουν οτι ξερουν...
..να αποκλειστουν αμεεσα απο καθε αγωνα...γιατι βγαζουν στο youtube τις αθλιες προπονησεις τους...
με την αθλια τεχνικη τους ...και πανω απολα τα αθλια σωματα τους... μηδεν αποτελεσμα

ειδικα αυτος ο johnnie κανει αρσεις θανατου ο ασχετος που κανουν κ κακο στη μεση...
ουστ ρε...

αν μας ακουσουν τοτε θα βελτιωθουν τα noobιδια....:welcome:

mr. Είρωνα, κανει ο jonnie jackson σωστα τις αρσεις θανατου??? Το οτι εχουν σωμα ασχετα φιλε μου δεν ευθηνετε στη σωστη εκτελεση αλλα τα φαρμακεια που καταπηνουν, στους γατριους που εχουν απο πισο , στην ξεκουραση που ολη μερα καθοντε , στα χρονια που εχουν αφιερωσει, στο πισμα. Οποτε μην λες αερολογιες και βλακειες. Το οτι εχουν τοσο ατσουμπλα σωματα ευθυνοντε ΚΑΙ στις λαθος προπονησεις τους εκτος απο το γενετικο. Ο evan centopani που κανει τοσο σωστη εκτελεση στις ακσησεις γιατι εχει τοσο σωμετρικο σωμα? ο cutler? Λοιπον... δεν ειπε κανεις οτι δεν εχουν ΜΥΣ , σκοπος ομως ειναι να βγαινει κατι ομορφο απο ολο αυτο. Τι μας λες τωρα οτι δηλαδη οι προπονησεις που κανουν ειναι σωστες? Επιβραβευεις αυτο το πραγμα ? Τραβα κανε ετσι προπονηση και θα σου πω εγω ποσους τραβματισμους και τι μυικη αναπτηξη θα εχεις.

Dreiko
11-06-12, 19:24
επειδη διακρινω οτι τεινει να ξεφυγει η κατασταση,απλα σας προειδοποιω να μην χαλασετε το τοπικ...ευχαριστω!

thegravijia
11-06-12, 22:06
VHFBHCETZgg&feature:bowdown:

jminas82
11-06-12, 23:30
Πολυ δεμενο τον βρισκω!!!:turtle:

Eίναι πολύ δεμένος λόγω Powerlifting πιστευω.

Ultra_b
12-06-12, 12:43
VHFBHCETZgg&feature:bowdown:

Εδω δες προπονηση... Αρσεις θανατου δες. Ποιο λαθος δεν γινετε.

Dr.Dre
12-06-12, 12:54
οκ φιλε καταλαβαμε την αποψη σου :toast:

Fratsou
12-06-12, 13:00
Εδω δες προπονηση... Αρσεις θανατου δες. Ποιο λαθος δεν γινετε.

Να πω την αληθεια και μενα δεν μου αρεσει ο τροπος που προπονητε,και αυτο σε καθε
βιντεο:the most powerfull bodybuilder in the world ελεος!!!

mono AEK
12-06-12, 13:07
Εδω δες προπονηση... Αρσεις θανατου δες. Ποιο λαθος δεν γινετε.

Φιλε μου το οτι εσυ κανεις με ενα συγκεκριμενο τροπο μια ασκηση (που απο καπου τον εμαθες) δε σημαινει οτι ειναι Ο ΣΩΣΤΟΣ τροπος. οπως δε σημαινει οτι ειναι και λαθος
υπαρχουν εκατονταδες παραλαγες σε καθε ασκηση που δινουν εμφαση σε καποιο σημειο παραπανω
ειδικα στις αρσεις θανατου!!
χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι οτι για πλατη λυγιζεις λιγο γονατα και εκτελεις τραβιεσαι λιγο πισω στο τελειωμα δε ξερω και γω τι κανεις
στο στιβο οι επαγγελματιες χρησιμοποιουν την ιδια ασκηση για εμφαση στους δικεφαλους τον ποδιων και την εκτελουν με τεντωμενα ποδια, τι σημαινει αυτο? οτι ειναι λαθος?
και ποιοι ειναι σωστοι οι επαγγελματιες bb? οι επαγγελματιες του στιβου? οι τεφατζηδες? εγω κι εσυ που καποιος αλλος γυμναστης-ερασιτεχνης μας την εδειξε?
εγω για παραδειγμα την εκτελω οπως μου την εχει δειξει ανθρωπος πρωην αγωνιστικος bb
στο γυμναστηριο εχει ερθει και μου χει πει ανθρωπος με φιλοσοφια παουερ λιφτινγκ οτι ειναι λαθος
επισης το ιδιο μου εχει πει προπονητης και πρωην μελος της εθνικης αρσης βαρων η πλατη μου ομως ειναι η διπλασια απο την δικια του πολυ πιο αδυναμη ομως

πριν λοιπον κραξεις καποιον που ειναι επαγγελματιας και εχει αφιερωσει τη ζωη του στη γυμναστικη και εχει και την υποστηριξη επιστημονων και ειδικων του ειδους απλα σκεψου λιιιιιγο παραπανω
υπαρχουν χιλιαδες φιλοσοφιες διτροφης και προπονησης με χιλιαδες υποστηρικτες και οι περισσοτερες εχουν αποτελεσμα
εκτος λοιπον αν εισαι ο κατλερ η τον εχεις κερδισει σε αγωνα bb η παουερλιφτινγκ δε νομιζω οτι μπορεις να τον απαξιωνεις ετσι

Dr.Dre
12-06-12, 13:09
πανω εχω γραωψει μερικα απο τα lifts του που ειναι σε αγωνες
εκι υπαρχει κριτικη επιτροπη που σημαινει πως τα κιλα τα σηκωνει!

COBRA_STYLE
12-06-12, 13:22
καλα σε pl αγωνες το θεμα ειναι να τα σηκωσεις και οχι πώς θα τα σηκωσεις.Δεν σημαινει οτι επειδη τα σηκωνει εχει τη σωστη-υγιεινη τεχνικη.;)

Dr.Dre
12-06-12, 13:26
δεν νομιζω να ειναι ετσι οπως τα λες
υπαρχουν καποιοι κανονισμοι και μια κριτικη επιτροπη που κρινει την προσπαθεια τους
και οντως βαση αυτον τον lifts ειναι ο ποιο δυνατος bodybuilder :thumbup:

thegravijia
12-06-12, 13:37
δεν νομιζω να ειναι ετσι οπως τα λες
υπαρχουν καποιοι κανονισμοι και μια κριτικη επιτροπη που κρινει την προσπαθεια τους
και οντως βαση αυτον τον lifts ειναι ο ποιο δυνατος bodybuilder :thumbup:

στις αρσεις ειναι o jackson...
παγκο κ καθισματα...stan efferding...

billy89
12-06-12, 13:45
Για μένα οι προπονήσεις του jackson (και του warren) θα έπρεπε να γράφουν "ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ το δοκιμάσετε σπίτι":P

Από κει και πέρα αθλητές που είναι επαγγελματίες της ifbb και κατεβαίνουν στον olympia κάθε χρόνο, αξίζουν σεβασμό ούτως ή άλλως! Γιατί αν ήταν μόνο τα φάρμακα, θα κατεβαίναμε κι εμείς μεθαύριο...

Fratsou
12-06-12, 13:46
http://www.youtube.com/watch?v=nSIYgrocNfc

tolis93
15-06-12, 15:50
οτι γραφει και παραπανω:bowdown:

θα εμφανηστει στις εξης περιοχες κ τις εξης ωρες τις εξης ημερες

τριτη 26 ιουνιου στο καταστημα βοδυbuilding club της ομονοιας απο τις 11 εως τις 2 το μεσημερι

τριτη 26 ιουνιου παλι στο καταστημα της νικαιας απο τις 6 εως τις 9 το βραδυ

τεταρτη 27 ιουνιου απο τις 12 εως τις 2 στο καταστημα βολου

τεταρτη 27 ιουνιου απο τις 6 εως τις 8 στο καταστημα λαρισας

πεμπτη 28 ιουνιου απο τισ 11 εως τις 2 στο καταστημα νεαπολης

πεμπτη 28 ιουνιου απο τισ 6 εως τις 9 στο καταστημα Καλαμαριας

παρασκευη 29 ιουνιου στο καταστημα λευκωσιας απο τις 5 εως τις 8 το απογευμα

και σαββσατο 30 ιουνιου στο καταστημα λαρνακα 11 με 2 το μεσημερι

goldenera
15-06-12, 16:33
Έλα ρε!!!!!!!!!!!!!!!! Σοβαρά μιλάμε???????? Μαμάτο νέο!!! Και είναι και πολύ κοντά μου της Νίκαιας!!! Πολύ καλό το νέο! Άμα τον δω θα του πω και για την προπόνηση του να μην κλέβει τόσο πολύ:green: Εεεεε ένα αστείο έκανα, μην πέσετε να με φάτε;)

Eddie
15-06-12, 20:08
Ναι το ειδα κι εγω χθες και σκεφτομαι να παω μιας και ειναι κοντα..ελπιζω να βγω καμια φωτο μαζι με το θηριο.. :clap:

Madd_Chadd
20-06-12, 13:37
499464994749948499494995049951499524995349954499554995649957499584995949960

thegravijia
20-06-12, 14:22
aπιστευτος
τα ποδια αν δεν τα χε κοψει θα ταν απο τα καλυτερα στο αθλημα οπως ειναι τωρα η πλατη του....!

tolis93
20-06-12, 14:45
αντε κ απο τις 26 τ μηνος θα τον απολαυσουμε και ive:thumbup:

goldenera
20-06-12, 15:39
Και θα του κάνουμε και παρατηρήσεις για την προπόνηση του:green:.....από κοντά;)

goldenera
20-06-12, 16:04
Όποιοι είναι για Νίκαια να ενημερώσουν για να πάμε παρέα;)

jminas82
20-06-12, 16:45
Ναι το ειδα κι εγω χθες και σκεφτομαι να παω μιας και ειναι κοντα..ελπιζω να βγω καμια φωτο μαζι με το θηριο.. :clap:

Θα παμε μαζι dont worry

tolis93
26-06-12, 13:34
πηγα τον ειδα.καλη φαση ηταν αν κ ξενερωσα π τα αυτογραφα τα πουλουσαν.λες κ ειναι εργολαβος πληρωνεις την υπογραφη:green: εβγαλα 2 φωτο κ κολλησε το κιν κ δε τις αποθηκευσε.αλλα χαλαλι ηταν κ ο Σιδηροπουλος εκει. χαλαροι κ οι 2 κουβεντουλα κτλπ ανετα.:thumbup: αξιζει να πατε στις επομενες εμφανισεις ετσι για τη πλακα

panakos
26-06-12, 13:45
τολη πως τον ειδες φιλε κομμενος ή οχι?
εννοω ξερεις αγωνιστικη κατασταση η μουφα?

billy89
26-06-12, 14:01
Καλά πόσο π@π@ρες να πουλάνε τα αυτόγραφα! Δεν τους είπε κανείς για την ελληνική κρίση?!:P

Γενικά είχε πολύ κόσμο? Εγώ θα πάω την Πέμπτη, όσοι πιστοί από θεσσνίκη προσέλθετε!

tolis93
26-06-12, 14:31
οι φλεβιτσες στα βυζακια φενοτουσαν καθαροτατα παντως.ηταν σε καλη φορμα μπορω να πω. σιγουρα οχι στη καλυτερη του αλλα ηταν, οσο φενοταν, κομμενος. καλα αυτο με τα αυτογραφα ηταν πολυ μαπα.ενα παλικαρι.κυριος δλδ τι παλικαρι. αγορασε μια μπλουζα 15 ευρω.κ τα αυτογραφα τα χαν 10.κ ηθελε να του την υπογραψει κ τη χρεωσε 20.δλδ ρε παιδες οκ....αγοραζει π αγοραζει τη μπλουζα καντο για τη παρτη τ φαν σου το αυτογραφο. οπως κ να χει.κοσμο δεν ειχε τρελο δλδ εμεινα 15-20 λεπτα να ηρθαν συνολο 20 ατομα και ισως πολλα να λεω.αξιζει παντως εστω κ για μια φωτο οπως ξανα πα.αυτες ειναι τζαμπα παλι καλα.οπως κ ο διαλογος μαζι του

panakos
26-06-12, 15:03
καλα αυτο με τσ χτημστα ειναι ντροπη...
δηλαδη σοβαρα αν ειναι να παρω αυτοφραφο 10 ευρω, τα βαζω βενζινη και παω παραλια....

θα παω και εγω οταν ερθει θεσσαλονικη λογικα....χωρις αυτογραφο ομως:P

Galthazar
26-06-12, 16:18
απο κοντα φαινοταν καλυτερος και μεγαλυτερος...σε καλη κατασταση ηταν θα αρχιζε και σε δυο μηνες προετοιμασια για ολυμπια μου ειπε...πολυ φαση ο τυπος εξω καρδια! κοσμο δεν ειχε πολυ ερχοντουσαν λιγοι λιγοι

αυτοι που τον προπομοταραν πολυ κλεψια η φαση, απο μονος του ηταν γαματος!

Polyneikos
26-06-12, 16:23
Παιδια για να μην προτρέχουμε και βγαινουν λαθος συμπερασματα για τον αθλητη ή για τους ανθρώπους που φερνουν εναν επαγγελματία στην Ελλάδα.
Το να πουλαει καποιος ενα μπλουζακι ή ενα αυτογραφο είναι θεμα συμφωνιών και συμβολαιων,ανεκαθεν γινόταν αυτό και όταν ο αθλητης στήνεται στο περιπτερο του χορηγού στις διεθνεις εκθεσεις ,αυτο ειναι defacto,είτε καποιος παει στην Αμερική ή στην FIBO και ισχυει για όλες τις εταιρίες.
Εγω θυμαμαι στην Αthletica,το 1998 ή 1999,μου διαφευγει, όταν ειχε έρθει ο Greg Kovacs που διαφήμιζε όλα τα προιοντα της Μuscletech,παγκοσμίως,καθόταν ,μιλουσε,αλλα αν τον πετυχαινες στο περιπτερο, την φωτογραφία θα έπρεπε να την πληρωσεις.
Οπότε δεν ειναι το θεμα ότι καποιος σε κοροιδεύει ή σε εξαπατα,το ξερεις αυτό,αν σου περισσευουν ή αυτος ο αθλητής ειναι το ίνδαλμα σου,τα προσφέρεις..
Αλλα και παλι κανεις δεν απαγορευει να βγαλεις φωτογραφίες τον αθλητη μόνο του.

Διακογιαννης Γιαννης
26-06-12, 17:09
Καποτε ο Ριτς Γκασπαρι και ο Μπεν Γουιντερ ειχαν βρεθει στην Ελλαδα,και ακουσα οτι ο Ριτς εδινε τσαμπα τις φωτογραφιες του, με την υπογραφη του επανω.Ομως ο Μπεν Γουιντερ τον πιεζε και τον παροτρυνε να παρει οπωσδηποτε χρηματα.Απο οσο μπορω να καταλαβω ,και συμφωνα με τις πληροφοριες μου ,ο Μπεν το εκανε αυτο, διοτι οταν ο καταναλωτης, παρει κατι τσαμπα, τοτε πιστευει οτι -αφου δεν του ζητησαν χρηματα - αυτο που πηρε δεν αξιζει τιποτε.Αλλιως θα του ζηταγαν.Και εγω το εχω δει αυτο ,οταν δινω τσαμπα συμβουλες.
Παραδεχομαι οτι το συγκεκριμενο ζητημα, οπωσδηποτε δεν ειναι το ιδιο,αλλα μοιαζει.Ο Τζακσον ,θα μπορουσε να μη ζητησει χρηματα αφου καποιος ηδη αγορασε την μπλουζα.Δεν ειναι ομως και κατι σπανιο.Μπραβο στον Ριτς.Δεν κακολογω ομως τον Τζακσον.Απλα το προσπερνω.Ο λογος ειναι απλος:
Επειδη καποιοι ανθρωποι εχουν στηριξει καποιες προσδοκιες σε αυτη την επισκεψη του Τζακσον,και μαλιστα απο αυτα τα 10 ευρω δεν παιρνουν τιποτε,νομιζω, οτι στηλιτευοντας πολυ εντονα το θεμα της υπογραφης, και αφηνοντας τα πιο σημαντικα θεματα ασχολιαστα,λιγακι τους αποκαρδιωνουμε.Ας αναφερθουμε και σε αλλα καλα και ευχαριστα σημεια του ολου event ,ωστε ,οι διοργανωτες να συνεχισουν να ξοδευουν τα χρηματα τους για τετοιες εκδηλωσεις ,και ετσι και εκεινοι να κερδιζουν,και εμεις να απολαμβανουμε τετοια σπουδαια γεγονοτα.

tolis93
26-06-12, 23:25
o ιδιος οπως λεει κ ο g πιο πανω ηταν οντως εξω καρδια ανετος κ πολυ ομιλητικος.αφου αυτος μας εποιασε τη κουβεντα πρωτος.και οταν του ειπα καλη τυχη με το ολυμπια εσκασε ενα χαμογελο που μονο ψευτικο δεν ηταν.δε ξερω αν ποιαστηκαν τα παραπανω σχολια πανω σε αυτο π πα με τα αυτογραφα.σιγουρα δε το μανατζαρει αυτος το θεμα.ο ιδιος ειναι αψογος ανθρωπος απο το λιγο που του μιλησα τουλαχιστον.

Polyneikos
26-06-12, 23:28
Βρε δεν τον βαζατε να κανει τίποτα αρσεις θανατου;Εκει θα ειχε πολυ ενδιαφερον:green:

tolis93
26-06-12, 23:29
Βρε δεν τον βαζατε να κανει τίποτα αρσεις θανατου;Εκει θα ειχε πολυ ενδιαφερον:green:

ενας υπαλληλος εκει ειπε οτι εχει βαρεσει 400 κιλα. παιζει?:unsure:

goldenera
26-06-12, 23:32
Τον είδα σήμερα και έχω στείλει ένα post στις Γενικές συζητήσεις. Αν κρίνουν οι moderators ας το μεταφέρουν εδώ.

Polyneikos
26-06-12, 23:39
Ήρθε λοιπόν και ο JJ στη Νίκαια στα BBclub και είπα να πάω να τον δω μιας και είμαι και κοντά. Γύρω στις 7 παρά ήμουν εκεί μπαίνω μέσα και να σου ο Τζόνυ μίλαγε στο τηλέφωνο. Ο κόσμος δεν ήταν πολύς και για να πω την αλήθεια στη μιάμιση ώρα περίπου που ήμουν εκεί περίμενα ότι θα μαζευόταν πολύ περισσότερος. Πρώτη εντύπωση που είχα ότι είναι σχετικά κοντός. Δεύτερη οι τραπεζοειδής:shock: Ρε έστρωνες και έτρωγες κανονικό γεύμα εκεί πάνω...ολόκληρα βουνά. Μετά τα χέρια τρικέφαλα συμπαγή και δικέφαλα ογκώδη και σκαμένα. Το καλύτερο όμως από όλα ήταν η συμπεριφορά του και ο τρόπος του στους φίλους που είχαν μαζευτεί να τον δουν. Απόλυτα προσιτός ευγενικός με υπομονή να φωτογραφηθεί ξανά και ξανά χωρίς ίχνος δυσφορίας απαντούσε με λεπτομέρειες σε όσους τον ρωτούσαν για προπόνηση διατροφή κ.λ.π. Εγώ τον ρώτησα αν εξακολουθεί να γυμνάζεται με τον Μπρανς Γουώρεν και μου είπε ναι συνέχεια στο Metroflex. Επίσης τον ρώτησα αν πιστεύει ότι ο Cutler μπορεί να ξαναπάρει το Mr.O και μου είπε ότι τον είχε δει πρόσφατα σε ένα FIBO και εκεί έδειχνε πολύ πιο μικρός, όμως ξέρει ότι ο Jay είναι σοβαρός και μπορεί να κάνει επιστροφή όμως η γνώμη του είναι ότι δύσκολα θα μπορέσει πλέον να νικήσει τον Heath ο οποίος είναι ο κάτοχος του τίτλου και είναι απίστευτος όπως χαρακτηριστικά μου ανέφερε. Και για να γελάσουμε του έδειξα μια φωτό της κόρης μου που ποζάρει most muscular και τον ρώτησα αν πιστεύει ότι μπορεί μαι μέρα να γίνει Ms. O και την είδε και ξεκαρδίστηκε στο γέλιο. Πολύ ωραία η εμπειρία. Δεν ήταν και από τους αγαπημένους μου αλλά σήμερα με κέρδισε με τη συμπεριφορά του. Ααααααα του είπα βέβαια να προσέξει λίγο πώς παίζει για να μην τραυματιστεί με την κακή φόρμα που εκτελεί τις ασκήσεις:green::P ΩΡΑΙΟΣ ο Τζόνυ:clap:

Εδώ με την αφεντιά μου;)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50325

Και εδώ διάφορες:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50332



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50333


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50331



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50330




http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50328


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50327



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50326


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50329





Τον είδα σήμερα και έχω στείλει ένα post στις Γενικές συζητήσεις. Αν κρίνουν οι moderators ας το μεταφέρουν εδώ.


Ευχαριστουμε για τις φωτό,ωραια η περιγραφή σου :thumbup:

billy89
26-06-12, 23:44
Μόνο εγώ δε βλέπω τις φωτο?

tolis93
26-06-12, 23:46
καλα αυτο με τους τραπεζοειδης του ισχυει.παιδια κουνουσε τα αυτια του ανετα χωρις να σηκωσει τα χερια τ αν ηθελε.μιλαμε για κτηνωδια.οπως εχει ο ποπαυ τους βραχιωνες ετσι αυτος τους τραπεζοειδης

CapoFighter
26-06-12, 23:48
Μόνο εγώ δε βλέπω τις φωτο?

Και εγω δεν βλεπω τι φοτο...


Ποτε ερχεται σαλονικα γνωριζει κανεις? ή καπου εδω κοντα?

tolis93
26-06-12, 23:49
Και εγω δεν βλεπω τι φοτο...


Ποτε ερχεται σαλονικα γνωριζει κανεις? ή καπου εδω κοντα?

μια η 2 σελιδες πιο πισω εχω ποσταρει ποτε παρουσιαζεται και που οσο ειναι ελλαδα:thumbup:

billy89
26-06-12, 23:50
Θεσσαλονίκη την Πέμπτη 11-2 στην Λαγκαδά και 6-9 στην Καλαμαριά. Δεν το χάνω με τίποτα!

goldenera
26-06-12, 23:53
Ευχαριστώ Polyneikos για την άμμεση ενέργεια:welcome: Μιλώντας με τους υπεύθυνους εκεί μου είπαν ότι υπάρχει στα σχέδια τους το οποίο βέβαια όπως ανέφεραν είναι αρκετά δύσκολο να καλέσουν στη χώρα μας τον Phil Heath! Μακάρι! Πάντως το θέμα με τα αυτόγραφα είνα σχετικό, και από ότι έχω δει έτσι λειτουργούν (δυστυχώς ή ευτυχώς) τα πράγματα γενικά και στα περίπτερα σε αγώνες ή εκθέσεις. Είναι και αυτός ένας τρόπος να κερδίσει κάποια χρήματα ο αθλητής προσφέροντας μια πολύ καλής ποιότητας φωτό. Το ίδιο συνέβει και όταν είχα δει τον Yates Λάρισα. Επίσης εκεί ήταν και ο Σταύρος Τριουλίδης ο οποίος πόζαρε και ήταν εκπληκτικός:clap:

5035550354503535035650357

goldenera
26-06-12, 23:55
Μόνο εγώ δε βλέπω τις φωτο?

Αν μου δώσει το ΟΚ ο Polyneikos μπορώ να τις ξαναποστάρω.

goldenera
27-06-12, 00:08
Άλλες:


503605037350372503715037050369503685036750366503655036450363503625036150374

billy89
27-06-12, 00:17
Thnx! Θηρίο πραγματικά φαίνεται! Άντε να δούμε τι λέει κι από κοντά!

NASSER
27-06-12, 00:18
Ευχαριστούμε για τις φώτο goldenera, κάλυψες την ενημέρωση του γεγονότος άψογα :thumbup:

john23
27-06-12, 00:20
οι τραπς του ειναι πραγματικα απιστευτοι:bowdown::clap::bowdown::bowdown::clap::bowdown:

goldenera
27-06-12, 00:26
Ευχαριστούμε για τις φώτο goldenera, κάλυψες την ενημέρωση του γεγονότος άψογα :thumbup:

Να είσαι καλά, χαρά μου:welcome: Ε το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι θα ενδιέφερε το θέμα τους φίλους εδώ,γι'αυτό με το που ξεμπέρδεψα με τα οικογενειακά στρώθηκα στη δουλειά;)

tvg5
27-06-12, 00:51
εγω το εχω πει - να παμε να τους δειξουμε εμεις πως γινονται οι σωστες προπονησεις κ η σωστη τεχνικη...
εξαλου εμεις ξερουμε...μας εχουν μαθει οι γυμναστες στα γυμναστηρια που εχουν τελειωσει τεφφαα και ειναι επαγγελματιες αληθινοι οι ανθρωποι ...οχι αυτοι ifbb και βλακειες... η εχουμε μπει σε κατι site και δειχνουν την σωστη τεχνικη .αρα ξερουμε..ακους εκει ...branch warren k johhnnie νομιζουν οτι ξερουν...


+1000 :clap::thumbup:

goldenera
27-06-12, 00:58
Ένα από τα παιδιά του ΒΒclub λέγοντας του εγώ ότι ο Τζάκσον φαίνεται πολύ προσιτός και φιλικός μου είπε πως κατά την προπόνηση που έκανε νωρίτερα σε γυμναστήριο της περιοχής ζήτησε Azax και χαρτί για να καθαρίζει τα μηχανήματα από τον ιδρώτα του. Αυτό και αν σημαίνει παιδεία και επαγγελματισμό:clap: Επίσης είναι αθλητής της εταιρίας All Stars της οποίας διαφημίζει τα προιόντα και αυτός είναι και ο λόγος της επίσκεψης του στην Ελλάδα μέσω των ΒΒclub. Επίσης τον ρώτησα σε γενικές γραμμές κάποιος που θέλει να 'φτιάξει' ένα ΄καλό' σώμα πώς θα πρέπει να είναι το πρόγραμμα του και μου είπε προπόνηση 5 φορές την εβδομάδα από μία ώρα και ένα σημείο κάθε φορά εκτός δικεφάλων και τρικεφάλων που και του ίδιου του αρέσει να τα ΄παίζει' μαζί.Για τη διατροφή μου είπε ότι είναι το 70% της επιτυχίας και ότι τα ποσοστά των 3 βασικών διατροφικών ομάδων θεωρεί πως πρέπει να είναι 60% πρωτείνη 30% υδατάνθρακα και 10% λίπος.

goldenera
27-06-12, 16:11
Μιας και δεν έρχεται κάθε μέρα στην Ελλάδα ένας αθλητής τέτοιου επιπέδου και μιας και έχουμε δώσει λεφτά σε τόσες και τόσες μ@@@@ες είπα να πάρω και εγώ μια φωτό με αυτόγραφο, να τη βάλω στην υπόγα να έχω να θυμάμαι. Και να φανταστείται ότι αυτή η φωτό δεν είναι κανονική δικιά του, είναι στην ουσία το ημερολόγιο του 2012 που είχε κάποιο τεύχος του Ελληνικού muslemag με φωτό του Τζάκσον. Αλλά αυτή μου άρεσε που είναι hardcore. 10 ευρουλάκια κι'αυτή. Δεν το είχα σκοπό να σας πω από την αρχή, αλλά μου έκανε τόσο καλή εντύπωση το άτομο που τελικά πήρα.


50436

john23
27-06-12, 16:25
ενας υπαλληλος εκει ειπε οτι εχει βαρεσει 400 κιλα. παιζει?:unsure:

δεν νομιζω να εχει σηκωσει 400 κιλα εδω προσπαθησε τα 372 και δεν τα καταφερε


http://www.youtube.com/watch?v=9BbH-iXb4EI

SOSTARAS
28-06-12, 12:12
Θεσσαλονίκη την Πέμπτη 11-2 στην Λαγκαδά και 6-9 στην Καλαμαριά. Δεν το χάνω με τίποτα!

προβλεπεται σημερα να παμε ;););)δεν χανονται αυτα καλαμαρια 6-9 ναι θα ειμαστε εκει !!!

ελμερ
28-06-12, 12:46
Ο johnnie Jackson δεν ειχε ερθει στην Ελλαδα πριν λιγα χρονια με τον Dorian jates?:welcome:

CapoFighter
28-06-12, 13:16
Πολυ ωραιος τυπας...κοντουλης αλλα τερας!!! Ο ενας τον ρωτουσε αν την πρωτεινη την διαλυουμε σε νερο-ή γαλα γιατι λεει οι 8 στους 10 το διαλυουν σε γαλα:affraid::affraid: Και ο αλλος των ρωτουσε οτι του ερχοταν στο μυαλο, μονο που δεν τον ρωτησε για την κοιλια του γιατι ειναι ετσι!!! Ευτηχως ηταν και καποιοι αλλοι που τον ρωτουσαν σοβαρα πραγματα. Που κανει προπονησεις ομως αυτο θελω να μαθω...?:green:

Galthazar
28-06-12, 15:24
δεν νομιζω να εχει σηκωσει 400 κιλα εδω προσπαθησε τα 372 και δεν τα καταφερε


http://www.youtube.com/watch?v=9BbH-iXb4EI

οκ ετυχε σε αυτο το βιντεο...ξερεις αν εχει ξαναπροσπαθησει, ξερεις την ημερομηνια του βιντεο;;;

billy89
28-06-12, 18:08
Απίστευτο κι όμως αληθινό! Ο Jonnie μετά το τρίωρο στην Λαγκαδά και πριν το τρίωρο στην Καλαμαριά ήρθε και έκανε 1 ώρα προπόνηση στον Νάρκισσο, το γυμναστήριό μου στους Αμπελόκηπους Θεσσαλονίκης! Θα ακολουθήσει full review και βιντεάκια που τον έβγαλα στην προπόνησή του! Παρεμπιπτόντως έκανε χέρια!:bowdown::bowdown::bowdown:

panakos
28-06-12, 19:34
βαλε βιντεακια στον λαο μπιλυ!!!!
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

billy89
28-06-12, 19:42
Ακόμα δεν το πιστεύω ότι έκανα προπόνηση με τον γίγαντα! Τέλος πάντων ας τα πάρουμε από την αρχή:

ώρα 11.25 : μπαίνουμε στα bbclub της Λαγκαδά... Όντως ήταν εκεί ο Johnnie, 4-5 άτομα και οι υπεύθυνοι και συζητούσαν. Πήγαμε κι εμείς δίπλα του να του πιάσουμε κουβέντα. Μας είπε ένα σωρό πράγματα για διατροφή, προπόνηση, συμπληρώματα και στεροειδή και βγάλαμε φωτογραφίες
Αυτή είναι με εμένα:
50487

Και αυτή είναι με τον κολλητό μου και παρτενέρ μου στις προπονήσεις
50488

ώρα 12.40 : φεύγουμε από τα bbclub και πάμε για καφέ (κλασσικά!:P)

ώρα 2.45 : πάμε στο γυμναστήριο να πούμε τις εντυπώσεις μας και μαθαίνουμε ότι θα έρθει ο Johnnie να κάνει την προπόνησή του μαζί μας!

ώρα 3.10 : έρχεται όντως ο Johnnie με μια άσπρη μερσεντές και 2 άτομα από τα bbclub και ξεκινάνε όλοι μαζί την προπόνησή τους με εμάς να τα χουμε παίξει και να βγάζουμε βίντεο και φωτο!

Έκατσε μια ώρα και 20 λεπτά. Έκανε χέρια. Το πρόγραμμά του ήταν το εξής:

Δικέφαλοι

Κάμψεις με αλτήρες

Κάμψεις στο λάρρυ σκοτ με τροχαλία

Κάμψεις με ίσια μπάρα

Τρικέφαλοι

Εκτάσεις στην τροχαλία

Πιέσεις κλειστή λαβή σούπερσετ με γαλλικές

Ανάποδες εκτάσεις στην τροχαλία σούπερσετ με push ups κλειστή λαβή

Έβγαλα τα παρακάτω βίντεο


http://www.dailymotion.com/video/xrtudf_johnie-jackson-biceps-1-at-narkissos-gym_sport


http://www.dailymotion.com/video/xrtudx_johnie-jackson-biceps-2-at-narkissos-gym_sport


http://www.dailymotion.com/video/xrtue5_johnie-jackson-triceps-1-at-narkissos-gym_sport


http://www.dailymotion.com/video/xrtugk_johnie-jackson-triceps-2-at-narkissos-gym_sport


http://www.dailymotion.com/video/xrtuhg_johnie-jackson-triceps-3-at-narkissos-gym_sport

Επίσης άλλα παιδιά τράβηξαν πλούσιο υλικό με κάμερες, κινητά και φωτογραφικές. Υπάρχουν πολλές φωτογραφίες στο group μας Narkissos Athletic Club στο facebook!

panakos
28-06-12, 20:11
φανταζομαι πανικος στον ναρκισσο!!!
ολοι με το κινητο στο χερι....
φοβερη τυχη ρε παιδια!!!μπραβοοοοοοοοοοο

TheWorst
28-06-12, 20:32
Τελικα μαλλον αυτα που κανουν στα βιντεακια στη προπονησεις θα ειναι πραγματικα,γιατι εχει ειπωθει εδω πολλες φορες , οτι αυτα τα κανουν μονο στα βιντεακια ,αλλα η πραγματικη τους προπονηση δεν ειναι τετοια

billy89
28-06-12, 20:50
Κοίτα αυτή δεν τη λες "πραγματική προπόνηση" γιατί ήξερε ότι τον τραβούσαμε και ότι όλοι τον κοιτούσαν. Τι κάνει στο δικό του γυμναστήριο και χωρίς κάμερες κλπ κανείς δεν το ξέρει. Άλλωστε βλέπεις ότι δεν φόρτωνε κιλά αφού έκανε συντήρηση με το χρόνο να τον πιέζει.

thegravijia
28-06-12, 21:28
Κοίτα αυτή δεν τη λες "πραγματική προπόνηση" γιατί ήξερε ότι τον τραβούσαμε και ότι όλοι τον κοιτούσαν. Τι κάνει στο δικό του γυμναστήριο και χωρίς κάμερες κλπ κανείς δεν το ξέρει. Άλλωστε βλέπεις ότι δεν φόρτωνε κιλά αφού έκανε συντήρηση με το χρόνο να τον πιέζει.

πιλατες πρεπει να κανει οταν δεν ειναι οι καμερες μπροστα...και γιογκα...:thumbup:
τις βαριες αρσεις κτλ τις κανει για να μας ριξει σταχτυ στα ματια...


για διατροφες και τετοια τι σας ειπε παιδες??

billy89
28-06-12, 21:40
Εγώ έλεγα κυρίως για την εκτέλεση και τα διαλείμματα δεν ξέρω τι κάνει στο δικό του γυμναστήριο. Σε μας είπε ότι του αρέσουν οι μισές επαναλήψεις με πολύ βάρος και ότι μάξιμουμ διάλειμμα κάνει 1.30 λεπτό.

Για διατροφή πολύ υδατάνθρακα υποστήριζε και μέτρια πρωτείνη, τα έλεγε σε ounces και δε συγκράτησα τα νούμερα. Μου είπε ότι το πλάνο του το φτιάχνει άλλος και αυτός απλώς το ακολουθεί και ότι ζυγίζει το φαγητό και δεν τρώει με το μάτι.

Μας είπε και ποια θεωρεί απαραίτητα συμπληρώματα και είπε whey iso ή hydro, αμινοξέα, υδατάνθρακα για μετά την προπόνηση και multivitamin.

tolis93
29-06-12, 02:21
Εγώ έλεγα κυρίως για την εκτέλεση και τα διαλείμματα δεν ξέρω τι κάνει στο δικό του γυμναστήριο. Σε μας είπε ότι του αρέσουν οι μισές επαναλήψεις με πολύ βάρος και ότι μάξιμουμ διάλειμμα κάνει 1.30 λεπτό.

Για διατροφή πολύ υδατάνθρακα υποστήριζε και μέτρια πρωτείνη, τα έλεγε σε ounces και δε συγκράτησα τα νούμερα. Μου είπε ότι το πλάνο του το φτιάχνει άλλος και αυτός απλώς το ακολουθεί και ότι ζυγίζει το φαγητό και δεν τρώει με το μάτι.

Μας είπε και ποια θεωρεί απαραίτητα συμπληρώματα και είπε whey iso ή hydro, αμινοξέα, υδατάνθρακα για μετά την προπόνηση και multivitamin.

κατι αρχισε να μ βρωμαει εδω...μια η 2 σελιδες πισω αλλο μελος ειπε οτι υποστηριζει 60 πρωτεινη 30 υδατανθρακα και 10 λιπαρα σε επι τις 100. τι να πω μας τα λεει περιεργα ο τζονυς:unsure:

s0k0s
29-06-12, 02:23
50512

NASSER
29-06-12, 10:07
κατι αρχισε να μ βρωμαει εδω...μια η 2 σελιδες πισω αλλο μελος ειπε οτι υποστηριζει 60 πρωτεινη 30 υδατανθρακα και 10 λιπαρα σε επι τις 100. τι να πω μας τα λεει περιεργα ο τζονυς:unsure:

Το 60, 30, 10 πρέπει να είναι το πλάνο σε περίοδο γράμμωσης για αγώνες. Δεν μπορείς όλο το χρόνο να έχεις αυτά τα ποσοστά...

goldenera
29-06-12, 15:56
Παιδιά σε εμένα είπε για τα ποσοστά 60% πρωτ. 30% υδατ. και 10 %λίπος. Να έκανε λάθος? Δεν ξέρω. Η αλήθεια είναι ότι πολλοί χρησιμοποιούν (από ότι έχω διαβάσει) τη φόρμουλα 60% υδατ. 30% πρωτ. 10% λίπος.
billy89 τρομερή εμπειρία έζησες έτσι? Ωραίος θα έχεις να το θυμάσαι:thumbup: Όντως από ότι είδα στα βιντεάκια σου παίζει όπως τον έχουμε δει. Ευχαριστούμε για το υλικό:clap:

ελμερ αυτός που είχε έρθει ως gest poser με τον Dorian ήταν ο Ernie Taylor (έχω κάνει αναφορά σε άλλο post, αφού τους είχα δει από κοντά).

Galthazar
29-06-12, 19:13
μου ειπε τα ποσοστα που μιλουσαμε αλλα τωρα δεν τα θυμαμαι καθολου...:green:

Andreas C.
30-06-12, 01:16
Μιας και ήρθε από τα μέρη μας σήμερα είπα να πάω να τον γνωρίσω από κοντά, δεν σου δίνεται κάθε μέρα τέτοια ευκαιρία :thumbup:
Δεν είχε αρκετά άτομα εκεί και είπα να του κάνω μια μίνι συνέντευξη για να την ποστάρω εδώ στο φόρουμ :green:
Μπήκα στα βαθειά από αρχής πριν να αρχίσουν να τον ρωτάνε τα άλλα άτομα!



Εγώ: Johnnie ακούω πολλά άτομα να λένε ότι κάνεις με λάθος τεχνική τις ασκήσεις και κλέβεις πολύ τι έχεις να πεις για αυτό το θέμα?

Johnnie: Τι να σου πω τώρα? Εμένα αυτό το στυλ προπόνησης δουλεύει πάνω μου και δεν θα ήμουνα εδώ που είμαι τώρα αν δεν δούλευε! Αν νομίζουν ότι τις κάνουν καλύτερα από εμενα ας έρθουν να με προκαλέσουν στο olympia!!!

Εγώ: Και εγώ ένα περίπου κάνω έτσι στυλ προπόνησης!

Johnnie: Αν δουλεύει επάνω σου γιατί να μην το κάνεις? Εμένα αυτό το στυλ δουλεύει επάνω μου και αυτό κάνω. Tο ίδιο πρέπει να κάνεις και εσύ να βρείς πιο στυλ προπόνησης δουλεύει επάνω σου και να το κάνεις!

Εγώ: Ποιος πιστεύεις να είναι ο φετινός mr olympia?

Johnnie: Θα προσπαθήσω να είμαι εγώ ( εδώ σκεφτόμουνα να του πω dream on αλλά τι άλλο περίμενα να μου πει ο άνθρωπος)
Θα δώσω όλη μου την δύναμη και ενέργεια να το πετύχω!

Εγώ: ποτε αρχίζεις την προετοιμασία σου?

Johnnie: Από δευτέρας αρχίζω δίαιτα και σιγά σιγά να πιάνω φόρμα!

Εγώ: Κατά την γνώμη μου η μέρα του αγώνα είναι η πιο κρίσιμη για να πιάσεις φόρμα εσύ τι λες?

Johnnie: Ναι είναι η πιο κρίσιμη μέρα και αν πάει κάτι λάθος πάει ο κόπος σου όλος! Αχ Θεέ μου δεν μπορώ να σκέφτομαι αυτή την μέρα αγχώνομαι πολύ!!!

Εγώ: Εντάξει πάμε σε άλλο θέμα! Ποιες οι σκέψεις σου για το μέλλον?

Johnnie: Δεν ξέρω και ούτε είμαι νέος πλέον, είμαι 41 χρονών αλλά πρέπει να συνεχίσω γιατί πρέπει να ταΐσω την οικογένεια μου!

Εγώ: Βλέπω συνέχεια στις διαφημίσεις ότι είσαι ο δυνατότερος bodybuilder τι έχεις να πεις για αυτό?

Johnnie: Πάνω κάτω το ίδιο είμαστε όλοι



Εδώ έπρεπε να υπογράψει κάτι αυτόγραφα και είπα να αφήσω τον άνθρωπο στην ησυχία του :P :P
Πάντως θα συμφωνήσω με τα παιδιά πιο πάνω είναι πολύ προσιτός άνθρωπος και :cool:

Να βάλω και 2 φωτογραφίες μαζί του:green:

50583

50584

Polyneikos
30-06-12, 11:13
Aντρέα σε ευχαριστούμε πολύ για την αποκλειστική συνεντευξη :thumbup:

Παντως βλεπω και εσύ μια χαρά στέκεσαι δίπλα σε Pro :clap:

Andreas C.
30-06-12, 11:56
Τίποτα Κώστα :thumbup:

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια να σε καλά :toast:

Spyrous
30-06-12, 12:04
Οντως πολυ ουσιωδες και ενδιαφερουσα συζητηση Αντρεους,και το χερι ΜΠΟΜΠΑ!

billy89
01-07-12, 18:02
50660

SOSTARAS
04-07-12, 00:50
και μια με εμενα !!!

SOSTARAS
04-07-12, 00:52
!!!

SOSTARAS
04-07-12, 00:53
!!

Ultra_b
05-07-12, 00:39
Εγω παντως που τον βλεπω δεν επαθα και πλακα. Πολυ καλος ανθρωπος απο οτι λενε τα παιδια... Αλλα δεν κανει για μρ.ολυμπια ουτε να κανει ονειρα οτι μπορει να κερδισει κιολας... :P Εχει το 1/3 απο το χερι του heath.... :P

vaggan
05-07-12, 11:16
Εγω παντως που τον βλεπω δεν επαθα και πλακα. Πολυ καλος ανθρωπος απο οτι λενε τα παιδια... Αλλα δεν κανει για μρ.ολυμπια ουτε να κανει ονειρα οτι μπορει να κερδισει κιολας... :P Εχει το 1/3 απο το χερι του heath.... :Pναι ναι ξερουμε εσυ τους pro τους ζεις καθε μερα και δεν σε εντυπωσιαζει τιποτα με τον heath παρεα πινεις καφε καθε μερα η κριτικη σου ειναι πολυ σπαστικη κοιτα να την μετριασεις. μηπως του heath να του δινουν καθε χρονο το ολυμπια χωρις να ανεβαινει και κανενας αλλος στη σκηνη???

tolis93
05-07-12, 14:34
παιδες πλιζ μη το μαμησουμε και αυτο το τοπικ:(

leftis
05-07-12, 22:59
Το χέρι του φαίνεται μικρό σε σχέση με του Branch

50915

tolis93
06-07-12, 00:43
Το χέρι του φαίνεται μικρό σε σχέση με του Branch

50915

o χρηστος και ο μπατμαν:shock: και ο τζον εχω την εντυπωση οτι ποζαρει πιο κοντα στο φακο

vaggan
06-07-12, 10:10
πιο ογκωδης μου φαινεται ο τζακσον ειδικα στους πηχεις και στα στηθια τον εχει χαλαρα. ο τζακσον δυστυχως δεν ειχε ποτε καλες γαμπες και αυτο του εχει στοιχησει πολυ σε καταταξεις.ο warren ποζαρει πιο κοντα στο φακο

tolis93
06-07-12, 14:19
πιο ογκωδης μου φαινεται ο τζακσον ειδικα στους πηχεις και στα στηθια τον εχει χαλαρα. ο τζακσον δυστυχως δεν ειχε ποτε καλες γαμπες και αυτο του εχει στοιχησει πολυ σε καταταξεις.ο warren ποζαρει πιο κοντα στο φακο

πρεπει να χει πολυ μικρο κεφαλι ο warren τοτε:shock:

Ultra_b
06-07-12, 14:59
Κοιτα εγω πιστευω οτι αν τα παρουμε 1-1 ο branch ειναι καλυτερος.

Τραπεζοιδεις jackson
ομους branch
στηθος branch
πλατη jackson
δικεφαλα jackson
τρικεφαλα branch
κοιλια jackson
τετρακεφαλα branch
μοιριαια δικεφαλα branch
γλουτιαιους branch
γαμπες branch

goldenera
06-07-12, 16:49
Παίδες σίγουρα σε τοπ φόρμα ο Branch πρέπει να είναι πολύ πιο ογκώδης από τον Τζόνι. Τώρα στη φωτό πιο πάνω ο Τζον φαίνεται τεράστιος...εκτός των χεριών;)

vaggan
06-07-12, 18:19
Κοιτα εγω πιστευω οτι αν τα παρουμε 1-1 ο branch ειναι καλυτερος.

Τραπεζοιδεις jackson
ομους branch
στηθος branch
πλατη jackson
δικεφαλα jackson
τρικεφαλα branch
κοιλια jackson
τετρακεφαλα branch
μοιριαια δικεφαλα branch
γλουτιαιους branch
γαμπες branchο γουορεν ριχνει στον τζακσον σε στηθος???ο γουορεν σε στηθος γενικα υστερει και ο τζακσον κιλο προς κιλο εχει το ποιο ογκωδες και μυωδες στηθος στην επαγγελματικη σκηνη.μονο στα ποδια ειναι καλυτερος ο γουορεν οπως ειπες

vaggan
06-07-12, 18:23
Παίδες σίγουρα σε τοπ φόρμα ο Branch πρέπει να είναι πολύ πιο ογκώδης από τον Τζόνι. Τώρα στη φωτό πιο πάνω ο Τζον φαίνεται τεράστιος...εκτός των χεριών;)αν προσεξεις στη φωτο ο τζακσον δεν πατιεται καθολου ειναι χαλαρος ο γουορεν απο στηθος ειναι μηδεν πλακα τελειως γιαυτο παρολο που σε γενικες γραμμες εχει περισσοτερα κιλα, στο πανω μερος φαινεται αδειος

goldenera
06-07-12, 18:29
Τώρα Vag να σου πω την αλήθεια κάτι δε μου πάει καλά με τη φωτό. Μήπως είναι 'πειραγμένη'? Ο Τζόνι συγκριτικά φάινεται 'πολύ' huge:unsure: Εκτός αν ο Branch είναι στη περίοδο που είχε τραυματίσει τα πόδια του και λογικά δεν προπονούνταν και έτσι είχε χάσει 'μάζες'.

vaggan
06-07-12, 19:24
ισως.αλλα επειδη βλεπω αρκετη φλεβα απο τον γουορεν μπορει να ειναι και αμεσως μετα απο αγωνα η λιγο πριν και ο τζακσον να ειναι σε περιοδο ογκου με αποτελεσμα σιγουρα να φαινεται πιο ογκωδης....:welcome:

Polyneikos
06-07-12, 19:38
Παντως επειδή το θεμα ξεκινησε από τα χερια,ότι ο Johnnie εχει πολυ μικρά σε σχεση με τον Heath ¨η τον Warren,τους αγωνες τους κερδίζουν τα πόδια και η πλάτη.Τα μεγαλα σημεία δηλαδη που φαίνεται η συστηματική και η χρόνια προπόνηση ενος επαγγελματία
Ποτε κανεις δεν κέρδισε από τα χερια,εκτός βεβαια αν ισοψηφουν σε όλα και κερδίζει καποιος στις υποχρεωτικες που συμμετεχουν τα χερια.
Γενικα και ο Τζακσον το ξερει πιστευω ότι ποτε δεν θα κερδίσει το Ολυμπια,αλλά σε πιο δευτερους αγώνες.
Δεν παυει όμως να ειναι στους κορυφαίους και με διαρκεια.:thumbup:

goldenera
06-07-12, 20:31
Σωστός Polyneikos, και χαρακτηριστικότατο παράδειγμα είναι ο Lee Haney ο οποίος θεωρούνταν ότι είχε 'μικρά' χέρια αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να είναι πολυνίκης Μρ.Ο, αφού στο σύνολο το σώμα του ήταν και συμετρικό και με τις πρέπουσες μάζες. Και φυσικά το ίδιο ίσχυε και με τον Dorian. Φυσικά ο ίδιος ο Τζόνι εφόσον πέρνει μέρος στο Μρ.Ο έχει την θέληση και θεωρεί ότι μπορεί να νικήσει και κανείς δεν μπορεί να του το στερήσει. Προσωπικά δε θεωρώ με τα σημερινά τουλάχιστον δεδομένα ότι θα μπορέσει;)

goldenera
08-07-12, 23:58
Να ο Τζόνι πίσω στην πατρίδα του κάνοντας αναφορά στο ταξίδι που είχε στην Ελλάδα και στη συνέχεια η προπόνηση χεριών του με τον παρτενέρ του Branch. Από ότι θα δείτε τσάμπα τον συμβουλέψαμε να φτιάξει λίγο την τεχνική του στην εκτέλεση των ασκήσεων:green::green:


http://www.youtube.com/watch?v=Kh-UkEgb8ZE&feature=player_embedded

Eddie
14-07-12, 18:59
Το χέρι του φαίνεται μικρό σε σχέση με του Branch

50915

Δε νομιζω λεφτη :P


51302

goldenera
16-09-12, 01:47
53543

magavaTOUT
04-10-12, 13:22
:shock:
54615

tolis93
04-10-12, 14:00
:shock:
54615

σα χελονονιντζακι με καβουκι ειναι εδω:green: απο κοντα δε φενοταν τοοοσο του ματς. η το υπολοιπο σωμα ειναι πισω οι οι τραπς του ειναι υπερβολικα μπροστα

marvin
04-10-12, 14:17
:unsure:Παιζει να ειναι αληθινη φωτο;Κατι σε φωτοσοπ μου κανει,υπερβολικα μεγαλοι τραπεζιοι σε σχεση με το υπολοιπο σωμα!

goldenera
04-10-12, 14:34
Νίκη θα τολμήσω να πω ότι είναι αληθινή η φωτό. Και εγώ που τον είδα από κοντά πραγματικα τα τραπέζια του ήταν....να στρώσεις τραπέζι να φάνε 2,3 άτομα:shock:

546275462854629

Dr.Dre
15-01-13, 20:01
traps :bowdown::bowdown:
60291

Eddie
16-01-13, 14:58
Ετσι οπως κανει την ασκηση ειναι πολυ δυσκολη..χωρις να βαζεις τα ποδια δλδ κατω απ το μαξιλαρι,κι οχι για το λογο οτι σε παιρνει το βαρος πανω,αλλα οταν τα ποδια ειναι σε ευθεια σχεδον με τον κορμο εχω την αισθηση οτι γυμναζεται περισσοτερο η κατω πλατη..

goldenera
08-02-13, 00:55
61361

goldenera
12-02-13, 00:21
61548

leftis
13-02-13, 15:05
Επειδή τα πόδια του joj υστερούν πολύ, κάποιος έκανε photoshop τα πόδια ενός γνωστού bber στο σώμα του για να δούμε πως θα ήταν. Μπορείτε να καταλάβετε ποιός είναι? ;)

http://forum.bodybuilding.com/attachment.php?attachmentid=4363791&stc=1&d=1334756265

s0k0s
13-02-13, 15:22
Ξες το μαγιο τον προδωσε :P
61671

reignman007
13-02-13, 15:24
Και το κεραμιδοπορτοκαλι μαυρισμα :P

leftis
13-02-13, 16:18
Χαχαχαχχαχα :thumbup:

goldenera
13-02-13, 22:25
Επειδή τα πόδια του joj υστερούν πολύ, κάποιος έκανε photoshop τα πόδια ενός γνωστού bber στο σώμα του για να δούμε πως θα ήταν.


Διαφωνώ στο ότι υστερούν πολύ. Τα έχει βελτιώσει αισθητά και ειδικά στο φετινό Μρ.Ο ήταν σε πολύ καλό επίπεδο, και συμετρικά με το υπόλοιπο σώμα. Υστερούν αρκετά όμως οι γάμπες του, γεγονός το οποίο οφείλεται (κατά τη γνώμη μου) σε γεννετικούς παράγοντες.

61679

goldenera
15-04-13, 22:17
Τα καλά φιλαράκια στο πρόσφατο FIBO


65049

goldenera
23-04-15, 00:50
Όσο σκληρός στην προπόνηση, τόσο συμπαθητικός και χαλαρός σαν χαρακτήρα και τυχεροί που τον γνωρίσαμε και από κοντά;)


92895

NASSER
24-04-15, 14:47
Με αφορμή τον Johnnie Jackson και για τα όσα ακούμε πως κάνουν οι επαγγελματίες Αμερικάνοι για την εικόνα τους, δεν πιστεύω να τον παρεξηγούσε κανείς αν έκανε μια πλαστική επέμβαση στις γάμπες του. Το ίδιο θα έλεγα και για άλλους αθλητές. :)

goldenera
29-04-15, 21:45
Παλληκάρι από τα λίγα;):thumbup:


93127

goldenera
24-08-15, 21:10
Στα 45 του, και σε εκπληκτική φόρμα νίκησε το Σ/Κ που μας πέρασε τον αγώνα Wings of Strength στο Texas, και εξασφάλισε και τυπικά τη συμμετοχή του στο φετινό Μρ.Ο. Στην προσπάθεια του αυτή είχε ως κόουτς τον Chris Aceto, ο οποίος ήταν αυτός που βοήθησε τον Jay να αναδειχθεί στα πρώτα του βήματα και θεωρείτε κορυφαίος στο χώρο. Άντε και καλή επιτυχία στο Μρ.Ο!!!!


97180



https://www.youtube.com/watch?v=PzPSKU2HlTQ

Polyneikos
01-08-22, 21:12
Johnnie Jackson, ένας από τους πιο δυνατούς αθλητές του Bodybuilding και με φοβερούς τραπεζοειδείς, προπονητικό δίδυμο του Branch Warren!
Έγινε επαγγελματίας το 2001 ενώ οι τελευταίες του εμφανίσεις ήταν το 2017, όταν και κέρδισε το Arnold Classic South Africa και το Toronto Pro.

1998 NPC Texas State Championships, Middleweight, 2nd
1999 NPC Junior Nationals, Light-Heavyweight, 1st
1999 NPC Nationals, Light-Heavyweight, 11th
2000 NPC USA Championships, Light-Heavyweight, 2nd
2001 NPC Nationals, Light-Heavyweight, 1st and Overall
2001 NPC USA Championships, Light-Heavyweight, 1st
2002 Show of Strength Pro Championship, 10th
2003 Grand Prix England, 5th
2003 Grand Prix Holland, 5th
2003 Ironman Pro Invitational, 9th
2003 Night of Champions, 5th
2003 Mr. Olympia, 11th
2003 San Francisco Pro Invitational, 9th
2003 Show of Strength Pro Championship, 10th
2004 Grand Prix Australia, 8th
2004 Hungarian Pro Invitational, 5th
2004 Ironman Pro Invitational, 7th
2004 Mr. Olympia, 14th
2004 San Francisco Pro Invitational, 9th
2004 Show of Strength Pro Championship, 7th
2004 Toronto Pro Invitational, 2nd
2005 Europa Supershow, 2nd
2005 Mr. Olympia, 11th
2005 Toronto Pro Invitational, 2nd
2006 Arnold Classic, 13th
2006 San Francisco Pro Invitational, 7th
2006 Europa Super Show, 3rd
2006 Montreal Pro, 1st
2006 Atlantic City Pro, 2nd
2006 Mr. Olympia, 13th
2007 Atlantic City Pro, 1st
2007 Mr. Olympia, 9th
2008 Ironman Pro Invitational, 5th
2008 Arnold Classic, 9th
2008 Mr. Olympia, 12th
2009 Ironman Pro, 10th
2009 Tampa Pro, 8th
2009 Europa Pro, 12th
2010 Phoenix Pro, 12th
2010 Arnold Classic, 12th
2010 New York Pro, 8th
2010 Tampa Pro, 3rd
2010 Europa Pro, 6th
2010 Mr. Olympia, 11th
2011 Arnold Classic, 7th
2011 Mr. Olympia, 13th
2012 FIBO Power Pro Germany, 1st
2012 Mr. Olympia, 9th
2012 EVLS Prague Pro 1, 3rd
2013 Arnold Classic, 4th
2013 Mr. Olympia, 16th
2014 Mr. Olympia, 11th
2015 Mr. Olympia, 15th
2017 Arnold Classic South Africa, 1st
2017 Toronto Pro, 1st

139193139192139194

TRIANTAFYLLOU
02-08-22, 03:06
Αυτούς τους τραπεζοειδής του λές και τους τοποθέτησε κάποιος πάνω του , τεράστιοι και ξεκολημένοι απο το σώμα του , ο ορισμός των τραπεζοειδών :shock:

Polyneikos
31-01-23, 08:53
O Johnnie Jackson επιστρέφει στο Masters Olympia!


141255

O Johnnie "JJ" Jackson με τεράστια πορεία σε επαγγελματικούς αγώνες, γνωστός καθώς ήταν προπονητικό δίδυμο με τον "δεινόσαυρο" Bracn Warren , από τις διαφημίσεις ώς αθλητής της Muscletech αλλά και την συμμετοχή του σε powerlifting shows, ανακοίνωσε σε συνέντευξη στον Ron Harris, δημοσιογράφο του Muscular Delelopment, την επιστροφή του το 2023 στο Masters Olympia!

Έγινε επαγγελματίας το 2001, αγωνίστηκε ως επαγγελματίας από το 2002 εως το 2017!

Ο ίδιος έχει επισκεφθεί και την Ελλάδα, ως αθλητής της Muscletech, στην αλυσίδα συμπληρωμάτων Bodybulding Club!

1998 NPC Texas State Championships, Middleweight, 2nd
1999 NPC Junior Nationals, Light-Heavyweight, 1st
1999 NPC Nationals, Light-Heavyweight, 11th
2000 NPC USA Championships, Light-Heavyweight, 2nd
2001 NPC Nationals, Light-Heavyweight, 1st and Overall
2001 NPC USA Championships, Light-Heavyweight, 1st
2002 Show of Strength Pro Championship, 10th
2003 Grand Prix England, 5th
2003 Grand Prix Holland, 5th
2003 Ironman Pro Invitational, 9th
2003 Night of Champions, 5th
2003 Mr. Olympia, 11th
2003 San Francisco Pro Invitational, 9th
2003 Show of Strength Pro Championship, 10th
2004 Grand Prix Australia, 8th
2004 Hungarian Pro Invitational, 5th
2004 Ironman Pro Invitational, 7th
2004 Mr. Olympia, 14th
2004 San Francisco Pro Invitational, 9th
2004 Show of Strength Pro Championship, 7th
2004 Toronto Pro Invitational, 2nd
2005 Europa Supershow, 2nd
2005 Mr. Olympia, 11th
2005 Toronto Pro Invitational, 2nd
2006 Arnold Classic, 13th
2006 San Francisco Pro Invitational, 7th
2006 Europa Super Show, 3rd
2006 Montreal Pro, 1st
2006 Atlantic City Pro, 2nd
2006 Mr. Olympia, 13th
2007 Atlantic City Pro, 1st
2007 Mr. Olympia, 9th
2008 Ironman Pro Invitational, 5th
2008 Arnold Classic, 9th
2008 Mr. Olympia, 12th
2009 Ironman Pro, 10th
2009 Tampa Pro, 8th
2009 Europa Pro, 12th
2010 Phoenix Pro, 12th
2010 Arnold Classic, 12th
2010 New York Pro, 8th
2010 Tampa Pro, 3rd
2010 Europa Pro, 6th
2010 Mr. Olympia, 11th
2011 Arnold Classic, 7th
2011 Mr. Olympia, 13th
2012 FIBO Power Pro Germany, 1st
2012 Mr. Olympia, 9th
2012 EVLS Prague Pro 1, 3rd
2013 Arnold Classic, 4th
2013 Mr. Olympia, 16th
2014 Mr. Olympia, 11th
2015 Mr. Olympia, 15th
2017 Arnold Classic South Africa, 1st
2017 Toronto Pro, 1st