PDA

Επιστροφή στο Forum : ChocoLift, 500 mg (Source Naturals)



average_joe
08-06-12, 23:09
47941


Description
Chocamine Plus Cocoa Extract
For Positive Energy
Dietary Supplement
Source Naturals ChocoLift contains Chocamine Plus, a proprietary cocoa extract blend. Chocamine contains highly beneficial polyphenol flavonoids, standardized to 5% for antioxidant defense. ChocoLift also contains theobromine standardized to 12% for the support of increased energy, mental acuity and cognitive function. The positive benefits of chocolate are now available in a convenient 500 mg capsule from Source Naturals.


Supplement Facts
Supplement Facts
Serving Size: 1 capsule
Amount Per Serving %DV
Chocolate Bean Extract Blend (Chocomine Plus) 500 mg †
Yielding:
Theobromine 60 mg †
Caffeine 40 mg †
Total Polyphenols 25 mg †
†Daily Value not established


Other Ingredients
Gelatin (capsule), colloidal silicon dioxide and magnesium stearate
Contains no yeast, dairy, egg, gluten, corn, soy or wheat. Contains no sugar, salt, preservatives or artificial color, flavor or fragrance.


Suggested Use
1 capsule 1 to 2 times daily.


Warnings
Caution: If you are pregnant, may become pregnant, breastfeeding or are taking any prescription drug, consult your health care professional before using this product. This product contains 40 mg of caffeine per capsule, which is approximately equivalent to half the amount of caffeine found in 1 cup (8 oz) of brewed coffee.

το χα ποσταρει παλιοτερα και σε σκονη.

marpi
09-06-12, 00:13
επειδη δεν καταλαβα τι ειναι??διεργερτικο?

Giannistzn
09-06-12, 00:17
Εαν καταλαβα καλα, πανω κατω ναι. Εχει παρομοια διεγερτικα με αυτα της μαυρης σοκολατας - κακαο. Οσους δεν τους πιανει καλα η καφεΐνη, η θεοβρομινη μπορει να κανει δουλεια.

Δεν εχω δοκιμασει το εν λογω, αλλα η μαυρη σοκολατα μου προκαλει τρομερη υπερενταση, καμια σχεση με την καφεΐνη. Μια ερωτηση ον τοπικ, στη θεοβρομινη συνηθιζει ο οργανισμος? Γιατι π.χ. στην καφεΐνη, μετα απο καποιο χρονικο διαστημα (λεμε τωρα παιρνεις 200mg) δεν σε πιανει η δοσολογια, μερι σημειου που δεν μπορεις να ανεβεις αλλο.

Ισχυει κατι παρομοιο? Ενδιαφερον φαινεται, ισως να παρω για δοκιμη (μιας και γλυτωνεις και θερμιδες απο τη σοκολατα :green: )

beefmeup
09-06-12, 00:18
ναι..κ εχει κ αντιοξειδωτικες ιδιοτητες..

marpi
09-06-12, 00:23
κ το καφεδακι καλο ειναι!!

average_joe
09-06-12, 00:29
οτι ειπαν τα παιδια.

μου αρεσει παντως ο σχεδιασμος, ψιλοπολυτελεια βεβαια, δεν το εχω παρει, εχω σκοπο μονο με αδειο στομαχι (γιαtι αλλιως αν χρησιμοποιει καποιος κακαο στο prewo το ιδιο πραμα ειναι), χρησιμοποιω ακομα τη σκονη chοcamine αλλα ειναι δυσχρηστη (την βαζω συνηθως σε καναν εσπρεσσο αν και μενει αρκετη στον πατο), δεν ξερω αν τη συνηθιζει ο οργανισμος (εχει ομως και ποσοτητα καφεινης).

οσον αφορα αν ειναι καλυτερη απο χαπια καφεινης σε στακαρισματα κτλ δεν εχω ιδεα.
πιθανον ομως στο μελλον να το χρησιμοποιησω για τον ιδιο λογο που εγραψα και σε ενα αλλο θεμα δηλ. για να αποφευγω το dicalsium (οι μαρκες απο τα μαγαζια που ψωνιζω την καφεινη μου την εχουν ολες σαν προσθετο).

@marpi ο καφες παντα μεσα στη μερα μια χαρα ειναι, αυτο ειναι για κανα στακαρισμα και καλα.

marpi
09-06-12, 00:44
απλα ρε γ@μωτο αν πινει ο αλλοσ 3 καφεδεσ την ημερα μετα παραπαει κ με αυτο!κ ο καφεσ ειναι απολαυση..αν το δοκιμασεις παντως σχολιασε μετα!

Giannistzn
29-06-12, 23:12
Το περιμενω απο βδομαδα να δω τι λεει σε pre μπας και δινει ενα μικρο boost στη διαθεση.

Αν και εχω την εντυπωση οτι θα θελει μεγαλη δοσολογια για να με πιασει η υπερενταση που ειχα με τη σοκολατα γιατι με λιγο ψαξιμο στο νετ βρηκα οτι σε σοκολατα (60%) εχει ±250mg θεοβρωμινης..

Giannistzn
04-07-12, 21:40
Ηρθε σημερα. Εφαγα στις 15 00, πηρα 2caps στις 18 15 και πηγα προπονηση στις 19 00, ωστοσο δεν ειδα την νευρικοτητα και την ενταση που μου ειχε βγαλει η μαυρη σοκολατα.

Θα ξαναδοκιμασω ανεβαζοντας τη δοσολογια. Κατι που με μπερδεψε, λεει 500mg(/cap λογικα) και αναγραφει τα 125mg μονο τι ειναι, τα λοιπα, τι ειναι αραγε?

υ.γ. μυριζει σοκολατα :green: