PDA

Επιστροφή στο Forum : ται μποξ vs γυμναστηριο...



spirakas
10-06-12, 02:19
γεια σας παιδιαα...σκευτομαι για το καλοκαιριι να σταματησω το γυμναστηριο και να ξεκινισο μια πολεμικη τεχνη το ταιμποξ φιλοι μ με ενημερωνουν οτι ειναι εξερετικο για το καλοκαιρι!!....τι πιστευεται???οτι θα πεσω αν αρχισω ταιμποξ και διακοψω το γυμναστηριο για περιπου 4 μηνες?(δεν λεω στν δυναμη δν με ενδιαφερει αυτο...σωματικα μιλαω!) ευχαριστω εκ των πρωτερων!

Ηλαπ
10-06-12, 02:23
σε κιλα θα πεσεις αυτο ειναι σιγουρα τρ αμα τρεφεσαι σωστα και ΠΟΛΥ (πιο πλ απο πριν) δν νμζω οτι θα χασεις μυικη μαζα γτ ολο και καποια ασκησουλα θα κανετε και εκει!!!

spirakas
10-06-12, 02:28
σε κιλα θα πεσεις αυτο ειναι σιγουρα τρ αμα τρεφεσαι σωστα και ΠΟΛΥ (πιο πλ απο πριν) δν νμζω οτι θα χασεις μυικη μαζα γτ ολο και καποια ασκησουλα θα κανετε και εκει!!!

ναι ναιι αυτο πιστευω και γω...ειναι και μια πολυ καλη αεροβια...βσκα συνδιαζει και αεροβοια και αναεροβοια προπονηση και αυτο πιστευω οτι ειναι το κλτρο...δυναμωνει ο κορμος σου...εχει πολλα θετικα πιστευω..ιδιαιτερα το καλοκαιρι...ειμαι σε αρκετα καλη κατασταση για τν ηλικια μ...θα μ κανει καλο να συνδιασωω την γρααμμωση με τν εκμαθηση μιας πολεμικης τεχνης...εε??ποια ειναι η γνωμη σ?

DimitrisT
11-06-12, 18:26
γεια σας παιδιαα...σκευτομαι για το καλοκαιριι να σταματησω το γυμναστηριο και να ξεκινισο μια πολεμικη τεχνη το ταιμποξ φιλοι μ με ενημερωνουν οτι ειναι εξερετικο για το καλοκαιρι!!....τι πιστευεται???οτι θα πεσω αν αρχισω ταιμποξ και διακοψω το γυμναστηριο για περιπου 4 μηνες?(δεν λεω στν δυναμη δν με ενδιαφερει αυτο...σωματικα μιλαω!) ευχαριστω εκ των πρωτερων!
Γιατι ειναι καλυτερο για το καλοκαιρι; Ακομα δεν καταλαβα :unsure: Μια μορφη αεροβιας προπονησης ειναι (πιο απαιτητικη).
Σωματικα, αμα τρεφεσαι με υψηλη ποσοτητα πρωτεινης παιζει και να μη χασεις τιποτα.
Γνωμη μου να κανεις και τα δυο. Αεροβικη στην προπονηση της πολεμικης τεχνης και βαρη..

Ηλαπ
11-06-12, 18:31
ναι ναιι αυτο πιστευω και γω...ειναι και μια πολυ καλη αεροβια...βσκα συνδιαζει και αεροβοια και αναεροβοια προπονηση και αυτο πιστευω οτι ειναι το κλτρο...δυναμωνει ο κορμος σου...εχει πολλα θετικα πιστευω..ιδιαιτερα το καλοκαιρι...ειμαι σε αρκετα καλη κατασταση για τν ηλικια μ...θα μ κανει καλο να συνδιασωω την γρααμμωση με τν εκμαθηση μιας πολεμικης τεχνης...εε??ποια ειναι η γνωμη σ?

Το θεμα ρε φιλε τι γουασταρεις εσυ να κανεις!!!!Εγω γουσταρω να πηγαινω ΜΜΑ γι αυτο αφησα το γυμναστηριο εδωσα ενα 50 και πηρα μερικα βαρη για το σπιτι και αλλο ενα 20αρι και πηρα ενα μονοζυγο.....
Τρ το θεμα ειναι εσενα τι σε γεμιζει......Επισης στην ηλικια που εισαι και ειμαι και εγω (εγω βεβαια ειμαι 17) τα κιλα χανονται πλ ευκολα.......
Τρ στο θεμα της πολεμικης τεχνης αν και ειναι λιγο οφφ εισαι σιγουρος οτι θες μαι ται????

jojosmj
12-06-12, 13:35
τι σχεση εχουν τα βαρη με το thai ?
στο ενα πιανεις μεμονωμενους μυες στο αλο πιανεις πολους μυες ...
το να αφησεις τα βαρη κ να πιασεις το thai ειναι ατοπο ,οχι μονο θα πεσεις αλα οταν θα επανελθεις δν θα σηκωνεις καν τα κιλα που σηκωνες , αν θες να κανεις κατι για το καλοκαιρι συνδιασε τα βαρη με το κολυμπι η γραψου κολυμβητιριο που σου κανει κ αποθεραπεια ...
επησης καλα στα λεει το παιδι κατω ψαχουν λιγο καλυτερα υπαρχουν ποιο τεχνικα πραματα απο το thai ...

jojosmj
12-06-12, 13:36
τι σχεση εχουν τα βαρη με το thai ?
στο ενα πιανεις μεμονωμενους μυες στο αλο πιανεις πολους μυες ...
το να αφησεις τα βαρη κ να πιασεις το thai ειναι ατοπο ,οχι μονο θα πεσεις αλα οταν θα επανελθεις δν θα σηκωνεις καν τα κιλα που σηκωνες , αν θες να κανεις κατι για το καλοκαιρι συνδιασε τα βαρη με το κολυμπι η γραψου κολυμβητιριο που σου κανει κ αποθεραπεια ...
επησης καλα στα λεει το παιδι κατω ψαχουν λιγο καλυτερα υπαρχουν ποιο τεχνικα μαχητικα αθληματα -πολεμικες τεχνες με συνεχεια σε αυτο που μαθενεις απο το thai ...

Ηλαπ
13-06-12, 14:56
τι σχεση εχουν τα βαρη με το thai ?
στο ενα πιανεις μεμονωμενους μυες στο αλο πιανεις πολους μυες ...
το να αφησεις τα βαρη κ να πιασεις το thai ειναι ατοπο ,οχι μονο θα πεσεις αλα οταν θα επανελθεις δν θα σηκωνεις καν τα κιλα που σηκωνες , αν θες να κανεις κατι για το καλοκαιρι συνδιασε τα βαρη με το κολυμπι η γραψου κολυμβητιριο που σου κανει κ αποθεραπεια ...
επησης καλα στα λεει το παιδι κατω ψαχουν λιγο καλυτερα υπαρχουν ποιο τεχνικα μαχητικα αθληματα -πολεμικες τεχνες με συνεχεια σε αυτο που μαθενεις απο το thai ...

Σε αυτο διαφωνο αμα τα δινεις ολασ την προπο και μετα κανεις και κανα πουσ απ(διαφορες γωνιες) και κανα μονοζυγο και κανα σκουατ δν πεφτεις σε κιλα...Εγω τουλαχιστον δν επεσα....

jojosmj
14-06-12, 01:02
σε αυτο παλι διαφωνο εγω φιλε μου

δν επεσες σωματικα κ στα κιλα ? σαφως με αλα συμπληρωματα δν επεσες κανω κοντα στα 10 χρονια κ πολεμικες τεχνες μην ακουω τρελες (το λογικο ειναι να πεσεις κ απο ορθωσοματικες ασκησεις της δουλευω απο τα 14 μου κ γωνιες κ αλα πολλα κ αλαγες χρονων )
εσυ δν επεσες δουλευει αλιως το σωμα σου με το σωμα μου κ με τα αλα σωματα . οταν αφηνεις τα βαρη ξεπρηζεσε κ το ξερεις...
εγω π.χ εκρηνω συνεχεια ογκο βγαζω ογκο για πλακα

Ηλαπ
14-06-12, 01:06
Eγω οταν ειπα κιλα εννωουσα την δυναμη και οχι τον ογκο :toast:

jojosmj
14-06-12, 16:18
πασο τοτε μαν ναι παιζει αυτο που λες ...