PDA

Επιστροφή στο Forum : Yohimbine HCL (Primaforce)



average_joe
11-06-12, 12:11
48097


Description
HPLC Tested For Potency and Purity
Promote Fat Loss
Suppress Appetite
Maximize Sex Drive
Dietary Supplement
Primaforce Yohimbine HCI, HPLC tested for potency and purity, can lead to increased fat loss especially in "trouble area" such as the midsection and love handles for men and glutes and thighs for women. Primaforce Yohimbine HCl can also support well being and mood, suppress appetite and can lead to improved libido and sexual performance in meals.

48098

την περναω και ξεχωριστα στην αξιολογηση

Yohimbe fuel (Τwinlab) Vs Yohimbine HCL (Primaforce) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?905-Yohimbe-fuel-(Τwinlab)-Vs-Yohimbine-HCL-(Prim...)

την χρησιμοποιω καμια βδομαδα τωρα με καφεινη καποια φαση θα κανω review.

Marios1991
11-06-12, 13:10
λογικα το Yohimbine HCL θα ειναι καλυτερο απο το yohimbine extract... Εχει καποιος αποψεις ??

average_joe
11-06-12, 13:14
διαβασε το πρωτο ποστ εχω ενα link που κανει μια συγκριση των δυο.

προσωπικα πηρα αυτό για να εχω ευχερεια αρχικα να πειραματιστω με τις δοσεις που ειναι μικροτερες ετσι ωστε αν ειμαι ευαισθητος στην ουσια να παιξω με χαμηλες δοσεις.

Marios1991
11-06-12, 13:23
ναι τωρα προσεξα το λινκ .. ωραιος... βασικα στο extract ποιος εγκυαται οτι τα αλκαλια της yohimbine ειναι active ? καλυτερα HCL

COBRA_STYLE
12-06-12, 21:33
Μαν,κανε ενα review οσο πιο συντομα μπορεις γιατι με καιει το θεμα:green:

average_joe
12-06-12, 21:45
για τι το θες?

στην 9η μερα ειμαι.
αν ειναι για λιποδιαλυση δεν εχω ιδεα ετσι κι αλλιως πονταρω στην υποθερμιδικη οπως παντα.

για stim το στακαρισμα που εκανα ειναι με καφεινη στα 200mg.

οι δοσεις πηγαν απο 1- 6 caps την ημερα με αδειο στομαχι σε fast.
μια μερα εφτασα 8.
τεσπα απο stim σε μενα τιποτα.

για apetite loss νομιζω εδω κανει δουλεια καθως γυρναω απο γυμν κατα τις 4 και πραγματικα δεν πειναω.
τα γευματα μου ειναι στις 4 και στις 10 αυτη τη περιοδο οποτε καταλαβαινετε πως μενω πολλες ωρες νηστικος αλλα ειμαι κομπλε.

τη δοση την πηγα με βαση το ποστ 12 απο τον @devil, αν και με τις 8 ξεφυγα.

GeoDask
12-06-12, 21:55
για τι το θες?

στην 9η μερα ειμαι.
αν ειναι για λιποδιαλυση δεν εχω ιδεα ετσι κι αλλιως πονταρω στην υποθερμιδικη οπως παντα.

για stim το στακαρισμα που εκανα ειναι με καφεινη στα 200mg.

οι δοσεις πηγαν απο 1- 6 caps την ημερα με αδειο στομαχι σε fast.
μια μερα εφτασα 8.
τεσπα απο stim σε μενα τιποτα.

για apetite loss νομιζω εδω κανει δουλεια καθως γυρναω απο γυμν κατα τις 4 και πραγματικα δεν πειναω.
τα γευματα μου ειναι στις 4 και στις 10 αυτη τη περιοδο οποτε καταλαβαινετε πως μενω πολλες ωρες νηστικος αλλα ειμαι κομπλε.

απο sides τίποτα ;

average_joe
12-06-12, 21:57
τιποτα απολυτως αλλα αυτα ειναι στην εξατομικευση.

ειχα δοκιμασει παλιοτερα σε κατι χαζοblend αλλα πρωτη φορα την ετρεξα μονη της και οπως ειδες τη δοση την αυξησα βαθμιαια.

GeoDask
12-06-12, 21:59
τιποτα απολυτως αλλα αυτα ειναι στην εξατομικευση.

ειχα δοκιμασει παλιοτερα σε κατι χαζοblend αλλα πρωτη φορα την ετρεξα μονη της και οπως ειδες τη δοση την αυξησα βαθμιαια.

Την καφείνη την έχεις σταθερά στα 200 1 φορά την ημέρα ή βάζεις και άλλα 200 πριν την προπόνηση ;

sTeLaKoS
12-06-12, 22:01
Το χρησιμοποιώ κι εγώ στακαρισμένο με ενα λιποδιαλύτη για να πιάνω τα mg yohib που θέλω. Αυτή τη στιγμή είμαι στα 14mg/per day σύνολικά σπασμένα σε 2 δόσεις. Από στιμς τίποτα ιδιαίτερο, αλλά έχω αρκετά μεγάλη ανοχή, δε ξέρω σε άλλους. Sides τίποτα. Ούτε κρασάρισματα μετά τη προπ.
Όντως πρέπει να κόβει την όρεξη γιατί ακόμη και τις low μέρες που είμαι με 1300 θερμίδες δε πεινάω πολύ.

average_joe
12-06-12, 22:01
200 σταθερα μαζι με την yohimbine (ή 1000mg chocamine) αλλα πινω και δυο διπλα εσπρεσσο ευκολα μεχρι τοτε.

GeoDask
12-06-12, 22:10
Το χρησιμοποιώ κι εγώ στακαρισμένο με ενα λιποδιαλύτη για να πιάνω τα mg yohib που θέλω. Αυτή τη στιγμή είμαι στα 14mg/per day σύνολικά σπασμένα σε 2 δόσεις. Από στιμς τίποτα ιδιαίτερο, αλλά έχω αρκετά μεγάλη ανοχή, δε ξέρω σε άλλους. Sides τίποτα. Ούτε κρασάρισματα μετά τη προπ.
Όντως πρέπει να κόβει την όρεξη γιατί ακόμη και τις low μέρες που είμαι με 1300 θερμίδες δε πεινάω πολύ.

Ο λιποδιαλύτης έχει και dmaa μέσα ;

sTeLaKoS
12-06-12, 22:15
Όχι δεν έχει.
Meltdown (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4199-Meltdown-(VPX)&highlight=meltdown). Tη νέα φόρμουλα, δες τη φώτο προς το τέλος της σελίδας.

GeoDask
12-06-12, 22:17
Όχι δεν έχει.
Meltdown (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4199-Meltdown-(VPX)&highlight=meltdown). Tη νέα φόρμουλα, δες τη φώτο προς το τέλος της σελίδας.

:thumbup:

COBRA_STYLE
14-06-12, 21:18
για τι το θες?

στην 9η μερα ειμαι.
αν ειναι για λιποδιαλυση δεν εχω ιδεα ετσι κι αλλιως πονταρω στην υποθερμιδικη οπως παντα.

για stim το στακαρισμα που εκανα ειναι με καφεινη στα 200mg.

οι δοσεις πηγαν απο 1- 6 caps την ημερα με αδειο στομαχι σε fast.
μια μερα εφτασα 8.
τεσπα απο stim σε μενα τιποτα.

για apetite loss νομιζω εδω κανει δουλεια καθως γυρναω απο γυμν κατα τις 4 και πραγματικα δεν πειναω.
τα γευματα μου ειναι στις 4 και στις 10 αυτη τη περιοδο οποτε καταλαβαινετε πως μενω πολλες ωρες νηστικος αλλα ειμαι κομπλε.

τη δοση την πηγα με βαση το ποστ 12 απο τον @devil, αν και με τις 8 ξεφυγα.

Nαι για λιποδιαλυση κυριως και σε δευτερη μοιρα το stim.Ετσι ενα ψιλο extra σπρωξιμο πιο μετα.

Απο ο,τι καταλαβα μαλλον θα παω και γω για μεγαλη δοση γιατι ουτε γω νιωθω απο stims,μονο την methyl-synephrine.

GeoDask
06-07-12, 15:54
Μέσα σε 2.5 εβδομάδες έχω δεί τρομερή διαφορά στο κόψιμο.

Το συνδυάζω με dmaa+caffeine.

deluxe
06-07-12, 21:36
Γιοχιμπινη παιρνω απο το lipo6 και το alpha t2. Να παιρνω μια καψουλα και απο αυτο; Το εχω ξεχασμενο απο περυσι!

sTeLaKoS
06-07-12, 21:40
Πόση yohimb έχουν αυτά τα 2 που παίρνεις; Την έχω φτάσει μέχρι 0,25 x bw τη μέρα χωρίς κανένα side, αλλά αυτά είναι και στον οργανισμό..

deluxe
07-07-12, 00:17
Το alpha t2 εχει 21mg Rauwolscine και το lipo6 εχει 6mg Yohimbine. Μιλαω για τις τελικες ημερησιες δοσεις.

sofos
07-07-12, 08:19
Μέσα σε 2.5 εβδομάδες έχω δεί τρομερή διαφορά στο κόψιμο.

Το συνδυάζω με dmaa+caffeine.

το χα πει οτι αυτος ο συνδηασμος ειναι οτι καλυτερο για να καψεις λιπος.....τα μονα απο τα νομιμα που δουλευουν....(το ποσο legal ειναι πλεον το γερανιο ειναι σχετικο :turtle:)

GeoDask
07-07-12, 13:44
το χα πει οτι αυτος ο συνδηασμος ειναι οτι καλυτερο για να καψεις λιπος.....τα μονα απο τα νομιμα που δουλευουν....(το ποσο legal ειναι πλεον το γερανιο ειναι σχετικο :turtle:)

Eμένα πάντως ο Devilaras μου το πρότεινε και με πάει πολύ καλά μέχρι στιγμής :green:

Δόσεις που παίζω τώρα είναι :

Μέρες προπόνησης :

Το πρωί με άδειο στομάχι 400μγ καφείνη, 5μγ γιοχιμβίνη, 40μγ γεράνιο.

Πρίν την προπόνηση muscle marinade + 5μγ γιοχιμβίνη.

Μέρες ξεκούρασης :

Το πρωί με άδειο στομάχι 400μγ καφείνη, 5μγ γιοχιμβίνη, 40μγ γεράνιο.

Κατα το απόγευμα 200μγ καφείνη, 5μγ γιοχιμβίνη, 40μγ γεράνιο ή μπορεί να μην πάρω και καθόλου.

mercy_
14-01-13, 22:49
Απο λυποδιαλυση καλη ή θελη να το στακαρεις με τπτ αλλο?

leftis
15-01-13, 00:11
Μην το πάρεις αμα δεν κάνεις IF. Πρέπει να το παίρνεις νηστικός και να μην φάς τπτ μετά, γιατί άπαξ και σηκώσεις ινσουλίνη πάει η γιοχιμπίνη, τέλος :green:

Συνήθως στακάρεται με 200-600mg caffeine.

chourdakis
03-02-13, 21:57
τοχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες και παντα ευχαριστημενος,οντως κοβει την ορεξη...πλεον το χρησιμοποιω πριν το αεροβιο και μου ανεβαζει παρα πολυ τους παλμους με αποτελεσμα να καιω πιο πολυ...δεν ειμαι καθολου φαν των λιποδιαλητων γιατι στην τελικη πιστευω οτι ειναι θεμα θερμιδες που τρως vs θερμιδες που καις,αλλα την yohimbine αμα την χρησιμοποιησεις σωστα μπορεις να δεις καλη δουλεια:)

COBRA_STYLE
20-02-13, 01:34
Eχουν μεινει καποια μπουκαλακια σε στοκ στο βοτανο και θα χτυπησω 5-6,αυτη την εμφανιση εχει:

61855

spartan77
20-02-13, 01:55
ναι εχω στακαρει κ γω την καινουργια εμφανιση:thumbup:
σε κανα μηνα θα τ αρχισω ξανα...

aepiskeptis
20-02-13, 17:13
Μην το πάρεις αμα δεν κάνεις IF. Πρέπει να το παίρνεις νηστικός και να μην φάς τπτ μετά, γιατί άπαξ και σηκώσεις ινσουλίνη πάει η γιοχιμπίνη, τέλος :green:

Συνήθως στακάρεται με 200-600mg caffeine.

αυτο λεει κι ο ΜαρτινΑλιενΦεις Νηστικοτετοιος, ο Λαιλ Μακντοναλντ στο σταμπορν φατ σολουτιον λεει κι αλλα, μεταξυ αυτων που κρατησε ο Μαρτινας.
λεει δλδ οτι μετα 4 ωρες απο ενα γευμα η ινσουλινη επιστρεφει βασικη γραμμη και μπορεις να ξαναχρησιμοποιησεις την απαγορευμενη στην Ελλαδα πλεον γιοχιμβινη/μπινη



Τωρααα...

Μια που σας βρηκα να κανω κι εγω ενα ριβιου.

Η νεα σοδεια εχει μικροτερες καψουλιτσες απο την ιδια λευκη ουσια.
Απο "θεμα", πως λεμε "εχουμε θεμα", καμια διαφορα.

Στα + τον τελευταιο καιρο, 3-4 φορες που την εβαλα 5 ωρες μετα απο γευμα (το γευμα ηταν τυπικο παλεο ή κατι τετοιο δλδ ψητο κοτοπουλο λιγο μελι, ενα ξινομηλο, θερμογεννετικο πριν το γευμα,200mg καφεινη mesa sto geyma, 200mg 3 ωρες μετα) παρατηρησα τα εξης, 1ωρα μετα απο τη στιγμη που την πηρα, παγωσαν τα ακρα, χερια, πατουσακια :green:, ενιωσα ζεστη γυρω απο τη περιοχη της μεσης,μια μικρη εφιδρωση στις μασχαλες, αυξηση της φλεβικοτητας και μια πιο βαθιες αναπνοες.
Για το τελευταιο μαλλον εκανε παρεακι με τα αλλα θερμογεννετικα και ειχαμε τη δουλεια. Στο 2ωρο ξαναπηρα 1καψουλιτσα αλλα καπου εκει παω τζιμ, το μονο που μπορω να πω ειναι οτι με τη γιοχιμπ ιδρωνω περισσοτερο ειδικα σε συγκεκριμενες περιοχες.

Νηστικος εχω βαλει σε διαφορες περιοδους μεχρι 15mg καθε 2 ωρες, αλλα δεν την ειχα βαλει ποτε μονη της και δεν μπορουσα να παρατηρησω κατι.

Συγκριτικα η bark ths natrol ειναι τουρμοδυναμιτης και κραταει κανα 3ωρο παραπανω, μερικες φορες και μετα απο γευμα μου βγαινει η αισθηση στο στομα, προκαλει εντονοτερη νευρικοτητα και ανησυχια εν γενει, ενω μεχρι και 15μγ απο την Ηκλ δε με πειραζουν.

Αυτα....


ΑΑΑ....

Που σαι κυρ Αβερατζ.

Οι υποθερμιδικες διαιτες αυξανουν τους α2 υποδοχεις και αυτοι σταματανε την εκκριση λιπασης,οποτε σταματαει η απελευθερωση λιπους.
Οποτε ή δεν κανεις τυπικη υποθερμιδικη ή γραμμωνεις για λιγο και παχαινεις πιο ευκολα και γραμμωνεις πιο δυσκολα, στα ιδια διαστηματα %λιπους απο 10-8-10-8.

τωρα το νιωθω θα βγει καποιος και λεει ουμπλα ουμπλα ο χ φιλος κι ο ψ γνωστος, το τι παιρνει ο καθενας ειναι αλλου παππα ευαγγελιο, αν βαλεις θειο κλεν με μια αυξηση 10% στη θερμογεννεση εχεις στις μεχρι χτες 2000 θερμιδες συντηρηση, 200 θερμιδες ελλειμμα, παραδειγμα.

average_joe
20-02-13, 17:24
Που σαι κυρ Αβερατζ.

Οι υποθερμιδικες διαιτες αυξανουν τους α2 υποδοχεις και αυτοι σταματανε την εκκριση λιπασης,οποτε σταματαει η απελευθερωση λιπους.
Οποτε ή δεν κανεις τυπικη υποθερμιδικη ή γραμμωνεις για λιγο και παχαινεις πιο ευκολα και γραμμωνεις πιο δυσκολα, στα ιδια διαστηματα %λιπους απο 10-8-10-8.


τοτε (Ιουνιο) ειχα ενα ελλειμμα της ταξης των 200θερ. ο κυριος λογος που την ειχα παρει τοτε σε συνδυασμο με καφεινη/ θεοβρωμινη ηταν για αυτην την ανησυχια που αναφερεις και συ, αλλα μηδεν εις το πηλικο και οχι τοσο για λιποδιαλυτη.
προσωπικα την εφτασα μεχρι 20μιλι που ναι αρκετα για τα κιλα μου -τουλαχιστον με βαση τις συνιστωμενες δοσεις- οποτε και την σταματησα.

aepiskeptis
20-02-13, 17:36
μα δεν ειναι λιποδιαλυτης, βασικα δεν καταλαβα ακριβως τι γραφεις εκει

ειναι ανταγωνιστης των α2 υποδοχεων.


Οποτε εμποδιζει τους α2 να σταματησουν την εκκριση της λιπασης.

Θα οδηγησει αυτο σε χασιμο λιπους?

average_joe
20-02-13, 17:49
αφου θα παρεμποδιστει η δραση της λιπασης δεν θα χαθει λιπος. αλλα αυτο σε ελαφρως υποθερμιδικη θα γινει ετσι κι αλλιως.
μιας και το κατεχεις για γραψε.

aepiskeptis
20-02-13, 17:53
θα χαθει λιπος οσο εισαι σε θερμιδο ελλειμμα ή μεχρι να ερθει νεα θερμοδυναμικη ισορροπια

επιπλεον
οι υποθερμιδικες διαιτες αυξανουν τους α2


και η γιοχιμπινη συνηθιζεται ευκολα και δε σε πιανει, γι αυτο βλεπεις το Στελακο ή κι εμενα περυσι να παιρνουμε 15ΜΓ κ τωρα με 2.5 γινεται πυρολυση

βεβαια αυτο το τελευταιο δε ξερω τι σημαινει

γιατι κ η εφε/νη συνηθιζεται αλλα η εκκριση νορεπινεφρινης παραμενει

οποτε?

average_joe
20-02-13, 18:01
αν την χρησιμοποιει καποιος σε διαιτα μαλλον πρεπει να κανει ανεβοκατεβασματα σε αυτην
2 εβδομαδες υπο, 2 εβδομαδες ισο.


...οποτε το παμε με τη μαιευτικη, μεχρι να :idea::idea:

cuntface
21-03-13, 02:17
τσιμπησα ενα μπουκαλακι απο της prima για το καλοκαιρι τη δοση προτινετε (Δν εχω ξανα παρει yohimbine) αλλα τρεχω τωρα γερανιο (jack3d)

s0k0s
21-03-13, 02:48
5mg - 15mg γιοχιμπινη.

spartan77
21-03-13, 11:11
τσιμπησα ενα μπουκαλακι απο της prima για το καλοκαιρι τη δοση προτινετε (Δν εχω ξανα παρει yohimbine) αλλα τρεχω τωρα γερανιο (jack3d)


την πρωτη βδομαδα ξεκινας ως εξης

πρωι-1caps Yohimb+1caps caffeine
απογευμα 1caps yohimb + (prewrk)

απο την δευτερη βδομαδα και μετα ανεβασε

πρωι-2yohimb+2caffeine
απογευμα-2yohimb+pre

για τις απογευματινες δεν σου γραφω καφεινη γιατι εχει το jack3d,ειδικα στα 2 scoup πιστευω ειναι καλα η καφεινη


απο κει και περα ειχε γραψει κ ο devil παλιοτερα οτι η προτεινομενη δοσολογια της yohimbine ειναι 0,2mg /ανα κιλο σωματικου βαρους....αρα το ξεκινας σιγα σιγα προς τα πανω και βλεπεις :thumbup:

s0k0s
21-03-13, 11:19
Φιλε σπαρταν κ γω συμφωνα με κατι σημειωσεις που ειχαν απο τον ντεβιλ ειχα 5μγ εως 15μγ,
αυτο που λες 0,2μγ ανα 1κγ σωματικου βαρους; μαξ δοση ποσο;

cuntface
21-03-13, 12:51
a δηλαδη δν υπαρχει προβλημα αμα βαζο yohi και jack3d mazi? σαν prework το jack3d το παιρνω στα 2.5 σκοοπ ωραια τοτε

spartan77
21-03-13, 23:53
Φιλε σπαρταν κ γω συμφωνα με κατι σημειωσεις που ειχαν απο τον ντεβιλ ειχα 5μγ εως 15μγ,
αυτο που λες 0,2μγ ανα 1κγ σωματικου βαρους; μαξ δοση ποσο;


μαξ δοση ειναι σχετικο νομιζω...γιατι παιζουν και sides και μπορει καποιος να μην φτασει τις προτεινομενες...

παντως καποιος στα 70κιλα του αναλογει 14mg yohimbine ενω καποιος στα 90κιλα βγαινει 18mg yohimb

εγω εχω φτασει 18,5mg yohimb....sides δεν ειχα...

αλλα και παλι μεσα εισαι σ αυτο που λες...ξεκινας με 5mg(1+1) και το φτανεις 15mg(2+2+2)...

στη συνεχεια κανεις δοκιμες σιγα σιγα και ανεβαζεις για προτεινομενη αλλιως χαμηλωνεις.....

s0k0s
22-03-13, 05:57
Μαλιστα, οκ να σε καλα για την πληροφορια φιλε :)

Mikekan
01-04-13, 14:38
Θα το ξεκινήσω και έχω κάποιες απορίες:

1) Γιατί είναι απαραίτητη η καφείνη? Ένας καφές αρκεί?
2) Δουλεύει καλύτερα σε άδειο στομάχι, πριν την αερόβια?
3) Υπάρχει πρόβλημα να παίρνω ταυτόχρονα και CLA, L-Carnitine?

Σας ευχαριστώ πολύ! :thumbup:

Mikekan
02-04-13, 15:26
Έχει κανείς απαντήσεις στα παραπάνω?

RAMBO
02-04-13, 15:30
Θα το ξεκινήσω και έχω κάποιες απορίες:

1) Γιατί είναι απαραίτητη η καφείνη? Ένας καφές αρκεί?
2) Δουλεύει καλύτερα σε άδειο στομάχι, πριν την αερόβια?
3) Υπάρχει πρόβλημα να παίρνω ταυτόχρονα και CLA, L-Carnitine?

Σας ευχαριστώ πολύ! :thumbup:

Δεν ειναι απαραιτητη,γιατι να ειναι..αναλογα,αν πινεισ συνεχεια καφε ενας δεν θα σε πιασει,αν δεν πινεις με ενα εισαι κομπλε
ναι
απ οσο ξερω οχι

Mikekan
02-04-13, 15:31
Thanks παίχτη! :thumbup:

manos24
02-04-13, 15:47
Θα το ξεκινήσω και έχω κάποιες απορίες:

1) Γιατί είναι απαραίτητη η καφείνη? Ένας καφές αρκεί?
2) Δουλεύει καλύτερα σε άδειο στομάχι, πριν την αερόβια?
3) Υπάρχει πρόβλημα να παίρνω ταυτόχρονα και CLA, L-Carnitine?

Σας ευχαριστώ πολύ! :thumbup:

και εγώ απο όσο ξέρω δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και το κλα είναι απο τα φυσικά συμπληρώματα δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...

Mikekan
18-04-13, 07:21
Παιδια λίγη βοήθεια σας παρακαλω πολυ γιατι έχω μπερδευτεί πολυ με αυτα που διαβάζω απο δω και απο κει!

1) Οταν λέμε fasted state, πόση ώρα χρειάζεται νηστικος?
2) Αποδίδει αν τη πάρουμε και άλλες ώρες εκτός πριν απο προπόνηση, το πρωι ας πούμε με το που ξυπνήσουμε χωρίς να εχουμε προπόνηση μετα?
3) Παίρνουμε μονο πριν απο cardio η και απο weight lifting?
4) Πριν απο πρωινή cardio ας πούμε, δεν κάνει να πάρουμε ουτε BCAA μαζι με yohimbine? και πως θα αποφύγουμε το καταβολισμό?

Please help!

Mikekan
18-04-13, 22:10
Κάποια βοήθεια παίδες? επίσης μήπως ειναι επικίνδυνο το HIIT με yohimbine λόγω αυξημένων παλμών? σημερα έκανα 70 push ups και μετα με έπιασε ταχυπαλμια, πήρα 5 mg.

ArgoSixna
18-04-13, 23:00
μονο γιοχ παιρνεις;; εγω πρωτη βδομαδα παιρνω 2.5 το πρωι και 2.5 μιση ωρα πριν την προπονηση μαζι με 4κουταλιες φραπε..αυριο θα βαλω 5γρ εσπρεσσο.. δεν ετυχε να εχω οφφ μερα αλλα παλι θα επερνα 2.5+2.5
το παιρνεις για στιμ ή ως λιποδιαλυτη;;

spartan77
18-04-13, 23:10
Θα το ξεκινήσω και έχω κάποιες απορίες:

1) Γιατί είναι απαραίτητη η καφείνη? Ένας καφές αρκεί?
2) Δουλεύει καλύτερα σε άδειο στομάχι, πριν την αερόβια?
3) Υπάρχει πρόβλημα να παίρνω ταυτόχρονα και CLA, L-Carnitine?

Σας ευχαριστώ πολύ! :thumbup:

1) με καφεινη δουλευει καλυτερα...
2)ναι με αδειο στομαχι γιατι αυξανει την ινσουλινη.
εγω παιρνω μια δοση το πρωι πριν απο πρωινα κλπ και μια δοση πριν την προπονα παλι με αδειο στομαχι...
3)δεν γνωριζω....




Παιδια λίγη βοήθεια σας παρακαλω πολυ γιατι έχω μπερδευτεί πολυ με αυτα που διαβάζω απο δω και απο κει!

1) Οταν λέμε fasted state, πόση ώρα χρειάζεται νηστικος?
2) Αποδίδει αν τη πάρουμε και άλλες ώρες εκτός πριν απο προπόνηση, το πρωι ας πούμε με το που ξυπνήσουμε χωρίς να εχουμε προπόνηση μετα?
3) Παίρνουμε μονο πριν απο cardio η και απο weight lifting?
4) Πριν απο πρωινή cardio ας πούμε, δεν κάνει να πάρουμε ουτε BCAA μαζι με yohimbine? και πως θα αποφύγουμε το καταβολισμό?

Please help!


καθημερινα λαμβανεται το πρωι με αδειο στομαχι και σε μερες προπονησης και σε οφ μερες....επισης μπορεις να παρεις και πριν την προπονηση...


Κάποια βοήθεια παίδες? επίσης μήπως ειναι επικίνδυνο το HIIT με yohimbine λόγω αυξημένων παλμών? σημερα έκανα 70 push ups και μετα με έπιασε ταχυπαλμια, πήρα 5 mg.

5mg ειναι 2 καπς....ποσες παιρνεις την μερα συνολο?

σε μενα προσωπικα μου προκαλει αρκετη εφιδρωση και στα βαροι και στα αεροβικα....και αυτην την περιοδο λαμβανω 15-17,5mg την μερα σπασμενες δοσεις (πρωι-πριν προπονα κλπ)

Mikekan
18-04-13, 23:10
Γιοχιμβινη μαζι με καρνιτινη, κιτρουλινη, Αργινινη, γλουταμινη, β-αλανινη, Ταυρινη, BCAA. Αυτα πριν τη προπόνηση.

Εκτός απο τα παραπάνω επίσης παίρνω CLA, green tea extract και κρεατίνη!

Mikekan
18-04-13, 23:11
Σε ευχαριστω πολυ!

5 mg ημερησίως πριν τη προπονηση. χτες τη ξεκίνησα, θα δείξει! ιδιαίτερη εφίδρωση δεν είχα, μονο αυξημένους παλμους!

cuntface
20-04-13, 23:38
εγω παιρνω 4 caps και 2 σκοοπ jack3d(old edition) πριν την προπονηση αλλα δν νομιζω να με πιανει

Mikekan
21-04-13, 07:36
Εντάξει τις τελευταίες δυο μέρες εστρωσα, παίρνω 2 capsules πριν απο HIIT αεροβιο αλλα και προπόνηση και ειμαι κομπλέ. Τη πρωτη φορα μου ήρθε λίγο απότομα μάλλον.

Γενικα και ενέργεια μου δίνει και ιδρώνω πολυ. Πρώτες εντυπώσεις παρα πολυ θετικές.

Το κακο ειναι ότι πρεπει να τελείωσε στο βότανο, ευτυχώς τσιμπησα δυο κουτια.

kotsoum
19-06-14, 10:48
Να ρωτησω εγω κατι αλλο. Αφου παιρνοντας yohimbine με αδειο στομαχι ανεβαζει την ινσουλινη, ποιος ο λογος να παιρνουμε pre-workout? Ξερω οτι δεν ειναι ορθο να κανουμε προπονηση με την ινσουλινη ανεβασμενη. Ευχαριστω.

cuntface
19-06-14, 11:56
δεν νομιζω να ανεβαζει την ινσουλινη η γιοχ αδερφε!

ArgoSixna
19-06-14, 12:07
Αν ανεβασεις ινσουλινη καταργεις την δραση της γιοχιμβινης

kotsoum
19-06-14, 12:09
Καπου ειχα διαβασει οτι μονη της η γιοχ κανει insulin spike, δεν ισχυει κατι τετοιο?

Mikekan
19-06-14, 17:01
Όχι βέβαια, σταματάει η δράση της με insulin spike.

kotsoum
20-06-14, 12:13
Ok, αρα λαθος καταλαβα. Ευχαριστω πολυ παιδια. Παντως πολυ καλο συμπληρωμα, πολυ καλα αποτελεσματα σε συνδιασμο με καφεινη και αεροβιο.

COBRA_STYLE
20-06-14, 13:19
Την κορτιζολη ανεβαζει η γιοχι...η καφεινη ανεβαζει την ινσουλινη.

kotsoum
20-06-14, 15:29
Αν η καφεινη ανεβαζει ινσουλινη για ποιο λογο παιρνουμε πριν την προπονηση; Νομιζω οτι η ινσουλινη δεν θα πρεπει να ειναι ψηλα οταν προπονουμαστε, σωστα;

Mikekan
20-06-14, 17:34
Δεν νομίζω οτι η καφεΐνη ανεβάζει την ινσουλίνη. Σε καμια περίπτωση.

kotsoum
20-06-14, 18:02
Κι εγω ετσι νομιζω, απλα διαβασα οτι επηρεαζει την ευαισθησια στην ινσουλινη.

kostas321
24-06-14, 21:54
Παιδες εμεις που κανουμε πρωινη προπονηση, ειναι καλυτερο να τη παιρνουμε με το που ξυπναμε και μετα φαι και προπ ή κατευθειαν πριν το γυμναστηριο 2-3 ωρες μετα το πρωινο?

Mikekan
24-06-14, 21:58
Καφεΐνη, Γιοχιμβινη και νηστικός αεροβιο. Ολα τα αλλα ειναι ημίμετρα! :green:

kostas321
24-06-14, 22:06
Αυτο ειναι στανταρακι, ελπιζω μονο να μην εκραγει η καρδια μου :P
Αν τη παρω λιγο πριν τελειωσω τα βαρη κανα τεταρτακι πριν το αεραβιο λες να κανει δουλεια η θελει πασει θυσια αδειο στομαχι?

Mikekan
24-06-14, 22:08
Άδειο στομάχι! Ξεκινα με την ελάχιστη δόση χωρις καφεΐνη και χαλαρά! Εμένα το πρώτο cap με χάλασε μετα συνήθισα.

kotsoum
01-07-14, 08:38
Εγω το πρωι με αδειο στομαχι καφεινη και bcaa παιρνω γιοχιμπινη. Υπαρχει προβλημα για το αυνδιασμο με bcaa?

Mikekan
01-07-14, 09:12
Καλό είναι να μην ανεβάζεις ινσουλίνη καθόλου.

kotsoum
01-07-14, 11:19
Καλό είναι να μην ανεβάζεις ινσουλίνη καθόλου.

Γιατι με bcaa ανεβαινει η ινσουλινη?
Οπως ρωτησες κι εσυ σε ενα προηγουμενο post, πως θα προλαβεις τον μυικο καταβολισμο αν δεν υπαρχουν αμινοξεα και κανεις 40λεπτα αεροβιο με γιοχ+καφειν μονο?

Ευχαριστω.

Mikekan
01-07-14, 11:24
Ναι την ανεβάζουν λίγο.

Μετά από προσωπική μου έρευνα και δοκιμάζοντας πράγματα, δεν παίρνω τίποτα πριν το πρωινό αερόβιο πλην γιοχιμβίνης και καφεΐνης. Αν φοβάσαι μην καταβολίσεις μπορείς να πάρεις, εγώ τον έχω ξεπεράσει αυτό το φόβο. :green:

kotsoum
01-07-14, 11:27
Ναι την ανεβάζουν λίγο.

Μετά από προσωπική μου έρευνα και δοκιμάζοντας πράγματα, δεν παίρνω τίποτα πριν το πρωινό αερόβιο πλην γιοχιμβίνης και καφεΐνης. Αν φοβάσαι μην καταβολίσεις μπορείς να πάρεις, εγώ τον έχω ξεπεράσει αυτό το φόβο. :green:

Μαλιστα, ευχαριστω maik.

jimnys
23-07-14, 02:10
τωρα που το βοτανο εβγαλε Discontinued την αγαπημενη μας yohimbine hcl που προτεινετε να στραφουμε ?

Panagiotis 1980
13-09-14, 18:56
φίλοι μου ξέρετε αν το συγκεκριμένο έχει αλλάξει συσκευασία και απο κόκκινη συσκευασία έχει γίνει κίτρινη?(μόνο με κίτρινη συσκευασία το έχω βρει).Και μία ακόμη απορία αν το πρωϊ το παίρνω με άδειο στομάχι αλλά χωρίς να πάω για αερόβιο θα έχω πρόβλημα?Ρωτάω γιατί τα αερόβια μου τις καθημερινές είναι μετά απο τις προπονήσεις με βάρη και μόνο τα Σ/Κ είναι πρωϊνά.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις εκ των προτέρων :welcome:

ArgoSixna
14-09-14, 14:05
Nαι κιτρινη ειναι η συσκευασια του , οπως και ολη η σειρα της primaforce

ArgoSixna
14-09-14, 14:06
https://www.google.gr/search?q=Primaforce+series&biw=1920&bih=920&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=inYVVP3cFcLTaIP0gugO&ved=0CAYQ_AUoAQ

Mikekan
15-09-14, 10:25
φίλοι μου ξέρετε αν το συγκεκριμένο έχει αλλάξει συσκευασία και απο κόκκινη συσκευασία έχει γίνει κίτρινη?(μόνο με κίτρινη συσκευασία το έχω βρει).Και μία ακόμη απορία αν το πρωϊ το παίρνω με άδειο στομάχι αλλά χωρίς να πάω για αερόβιο θα έχω πρόβλημα?Ρωτάω γιατί τα αερόβια μου τις καθημερινές είναι μετά απο τις προπονήσεις με βάρη και μόνο τα Σ/Κ είναι πρωϊνά.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις εκ των προτέρων :welcome:

Τι εννοείς πρόβλημα? Απλά δεν θα πάρεις όλα αυτά που έχει να σου δώσει το συγκεκριμένο συμπλήρωμα!

ArgoSixna
25-03-15, 01:18
Eχει κανενας φωτο απο τα χαπια της συγκεκριμενης? Δεν βρισκω πουθενα..

Στο πρωτο που ειχα αγορασει το 2011-21 ειχε μικροσκοπικα χαπια. Και εκανα παραγγελια φετος για φιλο και μου λεει που να παρω τοσα χαπια και του λεω σιγα μικρα ειναι και μου εδειξε φωτο ειναι τριπλασια απο τα παλια.

Τα πρωτα ηταν αγορασμενα απο τον "γειτονα" nutr... ενω αυτα τωρα απο το βοτανο....

Lainus
25-03-15, 12:37
Από αριστερά προς τα δεξιά: Yohimbime HCl (PF), Eleuthero (NOW), CLA (PF)... Τα άλλα δύο είναι ενδεικτικά για σύγκριση μεγέθους... Πράγματι είναι η μικρότερη κάψουλα που έχω συναντήσει!

92013

ArgoSixna
25-03-15, 14:45
H yohimbine primaforce που αγορασα απο βοτανο το 2015 , ειναι στο μεγεθος της μεσαιας :unsure::unsure:

Απο που την αγορασες εσυ ?

yohimbine 2011-2015-ulta omega now
92018

spyros!
25-03-15, 16:23
Υπαρχει και στην ελλαδα η τα φερνετε απο εξω?

Lainus
25-03-15, 20:22
Βότανο, άνοιξη 2014!

ArgoSixna
25-03-15, 20:30
Δεν μπορω να καταλαβω , ειναι ιδια δοση αλλα διπλασια+ ποσοτητα πλεον χωρις να αλλαζει κατι

Billys51
08-04-15, 00:49
Καλησπερα παιδες σκεφτομαι να κανω το γνωστο στακ yohimbine+καφεινη για καποιο εξτρα μπουστ στην πρωινη αεροβια και για να δωσει ενα επιπλεον κλικ στο χασιμο λιπους ομως οι αποριες μου ειναι οι εξης:
1)Θελει διαλλειμα μετα απο καποιο καιρο χρησης? Αν ναι καθε ποσο?
2)τις ημερες ξεκουρασης το παιρνω κανονικα?αν ναι ποια ειναι η καλυτερη στιγμη μεσα στην μερα?
3)σχετικα με την δοση θα ξεκινησω με 2,5μγ και θα ανεβαζω αργοτερα αλλα ποτε θα καταλαβαινω οτι πρεπει να ανεβαζω?Οταν βλεπω π.χ οτι δεν μου δινει το κατι παραπανω?
4)επιβαρυνει νεφρα ή σηκωτι ή γενικα κατι αλλο? Απ'οτι βλεπω οχι ετσι?

COBRA_STYLE
08-04-15, 00:59
Καλα,αφου την εχουν απαγορευσει,πώς πωλειται ακομα?:unsure:

Billys51
08-04-15, 11:53
Τι να σου πω στο βότανο υπάρχει πάντως. Για ποιον λόγο την απαγόρευσαν?

ArgoSixna
08-04-15, 12:13
Eπειδη προχθες το κοιταξα για να δω τιμη , η primaforce ειναι out of stock.

Μονο twinlab μπορεις να παρεις , που ειναι extract και βγαζει 8μγ η καψουλα ενω αυτες εδω ηταν 2.5

Ετσι και αλλιως θες ~15 οποτε ξεκινας με 8 8 και μετα 15.

Με γιοχιμβινη , ενω ημουν κολλημενος στις 2κ στα 89 κιλα χωρις να αλλαξω κατι στην διατροφη απο φαγητα θερμιδες απλα εκανα διαλειματικη νηστεια , σε 7 μερες εχασα 2 κιλα και σε 14 μερες μετα ειμαι 86.4

Γιοχιμβινη πηρα 4 μερες μονο την πρωτη βδομαδα , μονο στις 2 εκανα αεροβιο.

10-11 επερνα 4 καπς γιοχι+200μγ καφεινη+40μγ γερανιο
10-13 επινα 10γρ αμινο

12-1 εκανα προπονηση

3-7 εκανα τα γευματα μου

Billys51
08-04-15, 12:23
Το τσεκαρα Παντελή αυτό που λες κ όντως είναι out of stock αλλά θα περιμένω μέχρι τις 16 Απριλίου που θα φέρουν αυτή της primaforce. Με καθαρή υποθερμιδικη διατροφή θα δώσει κάποιο έξτρα κλικ σε λιποδιαλυση ή μουφες?

ArgoSixna
08-04-15, 12:37
Αν την χρησιμοποιησεις σωστα , ναι ειναι δυναμιτης!

Billys51
08-04-15, 12:43
Καλό αυτό , μπορείς να δεις το ποστ #83 και να μ απαντήσεις?

ktm620
09-04-15, 21:48
@Argosixna
Να υποθέσω ότι εννοείς με άδειο εντελώς στομάχι , και γενικά να την βάζεις σε μικρές περιόδους νηστείας;
@Billys51
Επειδή και εγώ ψάχνω απαντήσεις στα ερωτήματα που έβαλες παραπάνω γενικά εχω καταλάβει τα παρακάτω - ευπρόσδεκτες διορθώσεις-προσθήκες βέβαια...
Δέν νομίζω ότι ενδείκνυται για μακροχρόνια χρήση.Η Twinlab το λέει και στις οδηγίες , αλλά πόσο ακριβώς είναι αυτό το διάστημα δέν λέει.. Βέβαια δέν ξέρω κατα πόσο χρειάζεται στις off μέρες καθώς τελευταία άρθρα λένε ότι δέν βοηθάει στην απώλεια λίπους σαν ουσία μόνη της. Η κύρια δράση της είναι η αυξημένη ροή αίματος - και γι αυτό άλλωστε πολλοί την χρησιμοποιούν για θέματα σεξουαλικής φύσης -
.Άρα το να την έχεις στις off μέρες πιο πολύ θα έλεγα ότι θα σε βοηθάει σε επίπεδα ενέργειας - αλλά και έλεγχο της όρεξης , αυτό διασταυρωμένο και απο εμένα που μου κόβει την όρεξη - αλλά αυτό μπορείς να το κάνεις και με άλλα συμπληρώματα που δεν ενέχουν τις ίδιες παρενέργειες.
Η φόρμουλα άς την πούμε για την "αποτελεσματική" δοσολογία είναι max περίπου 0,2mg/kg ξεκινώντας απο χαμήλά για να δείς άν σου βγάζει παρενέργειες και "χτίζεις'' σταδιακά.
Προσωπικά καταλήγω ότι χρησιμεύει μόνο σε πολύ συγκεκριμένες στιγμές - πχ. πρίν μπώ στο αερόβιο μετά τα βάρη , ή σε πρωινό fasted αερόβιο στις υποθερμιδικές περιόδους - και όχι για καθημερινή χρήση και μακροχρόνια όπως τα health supps ή ακόμα και τη καφείνη...
Αυτά τα ολίγα :green::green:

Billys51
09-04-15, 21:56
Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Η αληθεια είναι ότι κ εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι να την χρησιμοποιήσω. Από ότι καταλαβαίνω είναι συμπληρωμα που δουλεύει κατευθείαν κ δν θέλει υπερπληρωση κτλ οπότε θα έλεγα τις μέρες που έχω πρωινό αεροβιο νηστικός να Βαζω 2,5μγ γιοχιμπ+ 200 μγ καφεΐνη για αρχή να δω αν μ βγάλει κάποιο side κ μετά θα ανεβάζω σταδιακά. Απλά μέχρι πόσο θα ανεβάζω? Μέχρι εκεί που θα δω ότι αρχίζουν τα sides?

ArgoSixna
09-04-15, 22:19
H γιοχιμβινη λειτουργει ετσι ωστε να μην σταματησει η απωλεια λιπους σε μια υποθερμιδικη , αντιθετα με την εφεδρινη που ξεκιναει την απωλεια λιπους. Ναι ειναι πολυ αποτελεσματικη , μπορει να προκαλεσει αγχος και αλληλεπιδρα αρνητικα με τα φαρμακευτικά προϊόντα.

Δοσολογια 0.2μγ/κιλο σωματικου βαρους ειναι καλη δοση χωρις να επηρεαζεις τοσο τους παλμους , την πιεση κτλ. Δηλαδη ~15 μγ (2 twinlab η 6 primaforce) για καποιον 70-80 κιλα. Οπως προειπαμε θελει να ανεβασεις σταδιακα για να δεις τυχον παρενεργειες απο την γιοχιμβινη. Ξεκινα με μιση δοση για να αποκτησεις ανοχή πριν ανεβασεις στα μγ/σωματικο βαρος σου.
Αν την συνδιασεις με καφεινη παρε μισο χαπι (100μγ) και ξεκινα με 5μγ γιοχιμβινη.

Αδειο στομαχι γιατι η αθξηση ινσουλινης στελνει περιπατο την δραση της γιοχιμβινης.

ArgoSixna
09-04-15, 22:24
Βοηθαει με την στυση http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9649257
απωλεια λιπους http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17214405
διουρητικη δραση http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7647083
αυξανει της πιθανοτητες για αγχος http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21710402

μειωση του φοβου αρα θα σηκωσεις την μπαρα με τα 100κιλα που φοβοσουν :green: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22116378

COBRA_STYLE
09-04-15, 22:27
Και στα 30mg μονοκοπανια δεν νιωθω τπτ...της primaforce

ArgoSixna
09-04-15, 22:28
αμα εισαι 110 κιλα λογικο να μην σε πιανουν τα 30

COBRA_STYLE
09-04-15, 22:55
95kg :bbbiceps:

Billys51
10-04-15, 00:15
Η αλήθεια είναι ότι βρίσκομαι υποθερμιδικα και ακόμα και να κάνω λίγο αεροβική πάλι χάνω απλά έλεγα μήπως θα με βοηθήσει να χάσω παραπάνω λίπος από ότι θα εχανα με σκέτο καφεΐνη και αεροβική.

ArgoSixna
10-04-15, 10:15
Eσυ θα το κρινεις αυτο , αφου χανεις γιατι να παρεις? Οταν φθασεις σε σημειο που θα το χρειαστεις , το ξεκινας τοτε

Κομπρετο , εγω στα 95 κιλα καταλαβαινα και τα 7.5 :turtle:

Billys51
10-04-15, 10:37
Παντελη υπο αυτη την λογικο ομως δν θα το χρειαζομασταν ποτε.Εννοω οτι ακομα και να κολλησεις σε κιλα αν κοψεις αλλες 200-300 θερμιδες +αεροβια παλι θα χανεις σιγουρα.:unsure:

ArgoSixna
10-04-15, 10:48
Koιτα , κατι παιζει με τους αλφα 2 αγωνιστες, δηλαδη τους διεγειρει και επηρεαζει τους αλφα 2 υποδοχεις και βοηθαει με το λιπος που ειναι στο κατω μερος της κοιλιας σε αντιθεση με την εφε που δρα στους βητα 2 αγωνιστες. Δεν τα θυμαμαι καλα και βαριεμαι να ψαξω τωρα.
Γι αυτο "φοριεται" πολυ οταν εισαι ηδη σε ενα επιπεδο που θες το κατι παραπανω.

Oταν το σταματησεις , θα πρεπει να ριξεις και αλλο τις θερμιδες(η να ανεβασεις καυσεις) για να εισαι υπο ή εστω συντηρηση. Γι αυτο προτινα να μην το ξεκινησεις απο την αρχη που ηδη χανεις ευκολα

Billys51
10-04-15, 14:16
Κατάλαβα άρα αν Π.χ είμαι με 2κ θερμίδες κ χάνω συνέχεια τοτε αντί να κατεβάσω κ άλλο όταν κολλήσω μπορώ να.βάλω αυτό για έξτρα καύσεις έτσι ώστε να μην ρίξω θερμίδες κ να σωσω περισσότερη μυϊκή μάζα? Εν το μεταξύ κάπου είχα δει ότι είναι προτιμότερο να μην ρίχνεις πολύ τις θερμίδες κ να αυξανεις τις καύσεις μέσω προπόνησης-αεροβική-συμπλήρωμα παρά να μην κάνεις αεροβική κ απλά να ρίχνεις συνεχώς θερμίδες.

Billys51
10-04-15, 14:18
Σαν εξίσωση calories in calories out μπορεί θερμιδικα να είναι το ίδιο σαν αποτέλεσμα όμως σωματικά διαφέρει (λιγότερη θυσία μυϊκής μάζας) κ γενικά καλύτερη σύσταση σώματος. Το θέμα είναι κατά πόσο ισχύει.

Lainus
07-06-15, 21:12
Με 200μγ καφεϊνη + 16 μγ yohimbine πριν την προπόνηση και αμινοξέα μέσα στην προπόνηση (amino1 - musclepharm +5γρ έξτρα bcaa) έχω τα "ευεργετικά" του γιοχι+καφ στακ ή πάει περίπατο λόγω αμινοξέων? Θέλω να πω, θα μου ανεβάσουν την ινσουλίνη ακυρώνοντας τη δράση του στακ??

sobral
08-06-15, 19:07
Με 200μγ καφεϊνη + 16 μγ yohimbine πριν την προπόνηση και αμινοξέα μέσα στην προπόνηση (amino1 - musclepharm +5γρ έξτρα bcaa) έχω τα "ευεργετικά" του γιοχι+καφ στακ ή πάει περίπατο λόγω αμινοξέων? Θέλω να πω, θα μου ανεβάσουν την ινσουλίνη ακυρώνοντας τη δράση του στακ??

όχι δε νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο αν και τα συγκεκριμένα (amino1) θα τα έβαζα καλύτερα σαν post κ θα κρατούσα τα 5γρ. bcaa μέσα στην προπόνα.

Lainus
08-06-15, 22:48
Το θέμα μου είναι ότι δεν έχω με τί να πιώ intra τα ibcaa... είναι τα άγευστα της MyProtein και δε τραβιούνται... γι' αυτό τα παίζω μέσα μαζί με τα κεράσια της MP!

Marios1991
11-06-15, 12:32
Γεια σας, ειμαι απο Κυπρο και ενδιαφερομαι να αγορασω αυτο το προιον. Μπορει καποιος να μου πει απο που μπορω να το βρω? Το yohimbine δεν ειναι απαγορευμενο στην Ευρωπη ? Πως το προμηθευτηκατε εσεις ?
Ευχαριστω

pavlosHONDA
08-09-15, 00:30
καπου διαβασα οτι απαγορευεται ταυτοχρονη ληψη yohimbini+caffeini γιατι κουραζει την καρδια καπως ετσι ξερεις κανεις τιποτα;

beefmeup
08-09-15, 10:42
γενικα ολα τα διεγερτικα εχουν επιπτωσεις στην καρδια, προσωρινες τουλαχιστον για τον χρονο που διαρκει η επιδραση τους.
οποτε καλο ειναι να γνωριζεις τις αντοχες σου σε αυτα τα θεματα πριν ξεκινησεις, η τουλαχιστον να ξεκινησεις με μικρες δοσεις μεχρι να δεις μεχρι που σε περνει.

pavlosHONDA
08-09-15, 18:05
φιλε μου καταρχας σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου και θα ηθελα αλλη μια ερωτηση, λεγατε οτι αν σηκωσεις ινσουλινη η γιοχιμπινι χανει την δραση της, εγω το πρωι δεν κανω αεροβια νηστικος σηκωνομαι και ετοιμαζω πρωινο, οταν ξεκινησω γιοχιμπινι μετα την ληψη της ποση ωρα μετα πρεπει να φαω;

beefmeup
08-09-15, 21:50
διαβασε λιγο το θεμα, αυτα που ρωτας πανω κατω υπαρχουν πιο πισω.

pavlosHONDA
09-09-15, 01:20
το εχω διαβασει το θεμα απλως δεν καταλαβαινω μετα απο ποσ ωρα πρεπει να φαω πρωινο? :unsure::unsure:

MALE
14-01-16, 04:49
Ας γράψω και εγώ για το συγκεκριμένο. Στα 2.5mg και μου προκαλεί αδιαθεσία όταν γυρίζω το βραδυ από την προπόνηση. Την έχω πάρει και με φαγητό και με άδειο στομάχι, με άδειο η αδιαθεσία ήταν μεγαλύτερη. Το έχω πάρει και σε bark της Natrol στα 500mg με τα ίδια συμπώματα, αδυναμία, τάση προς εμετό, σαν να νιώθω αδύναμος.

TheoV
06-05-16, 23:07
καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε οσους την συνδυαζουν με καφεινη , απο οτι βλεπω τα περισοτερα χαπακια καφεινης εχουν μαλτοδεξτρινη-δεξτροζη μεσα οποτε αυτο δεν εχει Insouline spike η κανω λαθος ? εαν ισχυει αυτο εχετε να προτεινεται καποια συγκεκριμενα που δεν περιεχουν . ευχραιστω πολυ

Lainus
07-05-16, 12:40
καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε οσους την συνδυαζουν με καφεινη , απο οτι βλεπω τα περισοτερα χαπακια καφεινης εχουν μαλτοδεξτρινη-δεξτροζη μεσα οποτε αυτο δεν εχει Insouline spike η κανω λαθος ? εαν ισχυει αυτο εχετε να προτεινεται καποια συγκεκριμενα που δεν περιεχουν . ευχραιστω πολυ

Έχω την εντύπωση ότι όσα είναι σε μορφή ταμπλέτας και όχι χαπιού (με το πλαστικό περίβλημα-caps) δεν περιέχουν κάτι από αυτά αλλά και να περιέχουν αμφιβάλλω αν είναι σε ικανή ποσότητα να σου προκαλέσουν spike.

Fataoulas
17-01-17, 21:45
Δοσολογια 0.2μγ/κιλο σωματικου βαρους ειναι καλη δοση χωρις να επηρεαζεις τοσο τους παλμους , την πιεση κτλ. Δηλαδη ~15 μγ (6 primaforce) για καποιον 70-80 κιλα.




Και στα 30mg μονοκοπανια δεν νιωθω τπτ...της primaforce



Δεν ειναι πολυ? Η συσκευασια λεει 1-2 τη μερα max, χωρισμενες δοσεις κιολας.
Παιζω 1 μονο καψουλα (2,5mg) μαζι με 200mg καφεινης καθε πρωι με αεροβια. Περα απο τη πρωτη φορα που μου εκανε μια ανακατωσουρα στο στομαχι, αλλο θεμα δεν ειχα, αλλα ουτε καποια διαφορα εχω δει εως τωρα
Ανεβαζω σε 2 καψουλες απο αυριο το πρωι (συν καφεινη) και ελπιζουμε για κατι καλυτερο

M361
21-01-17, 12:51
Καλημέρα κι από μένα.
Στα 85 μου κιλά, αναλογούν 17mg ήτοι 7 κάψουλες.
Σκέφτομαι να ξεκινήσω ως εξής:
2 το πρωί με 200mg καφεΐνη
2 πριν το αερόβιο μετά τη προπόνηση με βάρη με 200mg καφεΐνη.

Και τη δεύτερη εβδομάδα να μπω στις 7 κάψουλες ως εξής:
2 το πρωί με 200mg καφεΐνη
2 το μεσημέρι
3 πριν το αερόβιο μετά τη προπόνηση με βάρη με 200mg καφεΐνη.

Είναι οκ παιδιά όπως σκέφτομαι να το κάνω;

Fataoulas
22-01-17, 22:33
Εγω από αύριο ανεβαίνω στις 3 κάψουλες πριν το πρωινό αερόβιο (πάντα με 200 mg καφεΐνης) και βλέπουμε.
Παρόλο που έχω δοκιμάσει τόσα καλούδια, αυτό (ίσως επειδή έχει απαγορευτεί ) το φοβάμαι να το ανεβάσω τόσο πολύ :(

M361
24-01-17, 01:02
Εγω από αύριο ανεβαίνω στις 3 κάψουλες πριν το πρωινό αερόβιο (πάντα με 200 mg καφεΐνης) και βλέπουμε.
Παρόλο που έχω δοκιμάσει τόσα καλούδια, αυτό (ίσως επειδή έχει απαγορευτεί ) το φοβάμαι να το ανεβάσω τόσο πολύ :(
Φαταούλα, πως πήγαν 3 κάψουλες το πρωί;
Καμία παρενέργεια;;;

Fataoulas
24-01-17, 10:19
τιποτα αποτυτως. Ουτε ναυτια, ουτε αυξημενοι παλμοι, ολα οκ :thumbup:

M361
24-01-17, 10:30
τιποτα αποτυτως. Ουτε ναυτια, ουτε αυξημενοι παλμοι, ολα οκ [emoji106]
Οπότε από αύριο μπαίνεις στις 5 κάψουλες;; [emoji23]

Fataoulas
24-01-17, 12:10
Μη το γελας καθολου :green:

Αν οχι αυριο (γιατι ουτε σημερα πηγα αεροβιο-τρεχει η μυτη και νοιωθω κρυαδες) απο την Πεμπτη-Παρασκευη που θα ξαναξεκινησω, ανεβαινω στις 5 και βλεπουμε :thumbup:

ArgoSixna
24-01-17, 19:13
Mην ανεβαζεις μεχρι να αρχισουν οι παρενεργειες. κατσε 2-2 και ανεβασε ανα 4 μερες

*δουλεια θα κανει σιγουρα ακομη και αν "δεν το νιωθεις" με το που τα παιρνεις.

Fataoulas
24-01-17, 20:40
Προτεινεις να το σπασω Παντελη σε δυο δοσεις? 2 το πρωι νηστικος με το αεροβιο και 2 το μεσημερι οταν θα παω για βαρη?

COBRA_STYLE
24-01-17, 23:23
Αμα ειναι να χεις παρενεργειες σε μια συγκεκριμενη ποσοτητα,θα την εχεις επιτοπου...δε χρειαζεται 4 μερες,τζαμπα χασιμο χρονου.

Απλα αμα θες να δουλεψει,κρατα την ινσουλινη χαμηλα εκεινες τις ωρες και γενικα παιξε με τον υ/α σωστα.

Fataoulas
25-01-17, 12:02
Παρενεργεις Μανωλη, οπως ειχα ποσταρει και στο log μου, μονο τη πρωτη μερα ειχα. Μετα το μισαωρο αεροβιας ειχα ανακατωμα στο στομαχι, ανεβασμενοι παλμοι, και ενα αισθηνα αναγουλας. Απο τν επομεμη ομως, κανενα προβλημα.

Το πρωι ετσι και αλλιως ειμαι θεονηστικος, οποτε η ινσουλινη ειναι οσο χαμηλοτερα γινεται. (2 καψουλες)
Το δεκατιανο ειναι περιπου στις 12, τα βαρη ειναι 2.30-3.00 το μεσημερι. Οποτε η ινσουλινη θα εχει κατεβει πιστευω για να λειτουργησει η επομενη δοση (ακομα 2 καψουλες)
Α, το πρωι μαζι με τη Yohi παιζω και 200mg καφεινης ;)

COBRA_STYLE
25-01-17, 15:52
Και παλι εξαρταται τι θα φας στο δεκατιανο.Οι 2μιση ωρες δεν ειναι τπτ σαν κενο,αν εχεις φαει αρκετους υ/ες και απλους.Παιξτο low carb το γευμα αυτο,με σαλατα,πρωτεινη κ λαδι.

Βαλε καφεινη κ στη δοση της yohi πριν τα βαρη,δουλευουν συνεργιστικα.Αν το θεωρεις too much,μη βαλεις καφεινη το πρωι.

Fataoulas
09-02-17, 10:26
Το πρωι πηρα δυο καψουλες (+200mg caff) αλλα λογω 37,7 πυρετο και τα κοκκαλα μου να πονανε σε οο το σωμα, ακυρωθηκε η σημερινη αεροβια.
Να παρω ενα ντεπον για το πονοκεφαλο?

Marios1991
14-03-17, 03:47
Γεια σας, μπορει καποιος να μου στειλει ενα προσωπικο μηνυμα απο που μπορω να αγορασω το συγκεκριμενο συμπληρωμα? Το βρηκα περσι σε καποια καταστηματα συμπληρωματων (Κυπρος) αλλα φετος δεν το βρισκω πουθενα.

Myrmidonas
16-03-17, 01:31
εμενα που μου αναλογουν 15mg ημερησιως μπορω να το σπαω σε 2 δοσεις των 7.5mg η ειναι πολυ καο θελει σε 3 δωσεις?

Δικεφαλος
19-03-17, 18:56
εμενα που μου αναλογουν 15mg ημερησιως μπορω να το σπαω σε 2 δοσεις των 7.5mg η ειναι πολυ καο θελει σε 3 δωσεις?

2 δοσεις εισαι κομπλε φιλε! μπορεις να το χωρησεις ακομη και σε 10-5 αν σε βολευει πιο πολυ ! τα 10 να σαι ομως οταν θα κανεις αεροβιο με αδειο στομαχι

Predator1995
14-04-18, 13:23
καλημερα σε ολους χρονια πολλα χριστος ανεστη να κανω μια ερωτηση μπορειτε να μου πειτε την σωστη δοσολογια για την yohi?? ισχυει το 0.2mg/kg ??

Marios1991
14-04-18, 20:48
καλημερα σε ολους χρονια πολλα χριστος ανεστη να κανω μια ερωτηση μπορειτε να μου πειτε την σωστη δοσολογια για την yohi?? ισχυει το 0.2mg/kg ??

Ναι, η κλινκη δοση ειναι 0.2mg/kg, αλλα πρεπει να το πας σιγα σιγα μεχρι εκει. Βασικα εγω επερνα μια μια καψουλα μεχρι να νιωσω τις παρενεργιες και σταματαγα εκει μεχρι να φτασω στην κλινικη δοσολογια. Επισης ημουν σε fasted state γιατι αλλιως δεν δουλευει η yohi! -> Ψηλα επιπεδα ινσουλινης αναιρουν τις λιποδιαλυτικες ιδιοτητες της yohi! Αυτα good luck!

nikosBMW
16-04-18, 16:49
Ναι, η κλινκη δοση ειναι 0.2mg/kg, αλλα πρεπει να το πας σιγα σιγα μεχρι εκει. Βασικα εγω επερνα μια μια καψουλα μεχρι να νιωσω τις παρενεργιες και σταματαγα εκει μεχρι να φτασω στην κλινικη δοσολογια. Επισης ημουν σε fasted state γιατι αλλιως δεν δουλευει η yohi! -> Ψηλα επιπεδα ινσουλινης αναιρουν τις λιποδιαλυτικες ιδιοτητες της yohi! Αυτα good luck!

τι ακριβως ειναι το fasted state??

Marios1991
16-04-18, 18:22
τι ακριβως ειναι το fasted state??

νηστικος

nikosBMW
16-04-18, 18:46
σε ευχαριστω πολυ!

Predator1995
20-04-18, 13:40
Ναι, η κλινκη δοση ειναι 0.2mg/kg, αλλα πρεπει να το πας σιγα σιγα μεχρι εκει. Βασικα εγω επερνα μια μια καψουλα μεχρι να νιωσω τις παρενεργιες και σταματαγα εκει μεχρι να φτασω στην κλινικη δοσολογια. Επισης ημουν σε fasted state γιατι αλλιως δεν δουλευει η yohi! -> Ψηλα επιπεδα ινσουλινης αναιρουν τις λιποδιαλυτικες ιδιοτητες της yohi! Αυτα good luck!

σε ευχαριστω πολυ φιλε για τις λεπτομερειες:thumbup: μια τελευταια ερωτηση καθε ποσες μερες περιπου να ανεβασω την δοσολογια μεχρι να φτασω εκει που ειναι το μαξ?? εγω ας πουμε εχω ξεκινησει με 5mg δεν εχω νιωσει καποια παρενεργια βεβαια

Marios1991
21-04-18, 01:18
σε ευχαριστω πολυ φιλε για τις λεπτομερειες:thumbup: μια τελευταια ερωτηση καθε ποσες μερες περιπου να ανεβασω την δοσολογια μεχρι να φτασω εκει που ειναι το μαξ?? εγω ας πουμε εχω ξεκινησει με 5mg δεν εχω νιωσει καποια παρενεργια βεβαια

Δεν εχει σταθερο ανεβασμα... Για παραδειγμα εμενα ηταν 2.5mg η καψουλα, οπως κι εσυ στα 5mg δεν με επιασε και την επομενη μερα το πηρα 7.5mg. Αν δεν σε πιασει ουτε στα 7.5mg συνεχιζεις να αυξανεις αλλα μην υπερβεις την κλινικη δοσολογια.

Καλη συνεχεια φιλε.

GEOZN8
27-05-20, 10:48
Καλημέρα σαςςς. Παιδιά που μπορούμε να την βρούμε αυτό τον καιρό? Βρήκα της Pure Nutrition είναι καλή η μπα? Αλλιώς από εξωτερικό από που λέτε??

nikosBMW
27-05-20, 11:22
καλη ειναι αυτη εχω τωρα. της primaforce δυσκολο πια να βρεις

GEOZN8
27-05-20, 16:46
Νίκο είμαι 83 κιλά 1.81 40 ετών γυμνασμένα. Θέλω να διώξω το πεισματάρικο λίπος.. Κάνει δουλειά τι λες δεν την έχω δοκιμάσει αξίζει? Από δολογια είναι 2,5mg το χάπι τα περισσότερα άρα εγώ που είμαι 83 κιλά πόσο πρέπει να πάρω?? Διάβασα για 0.2 ανά κιλό σώματος άρα στα 83 πάει 16, 6 περίπου 7 χάπια των 2.5mg σωστό είναι αυτό? Άρα για να πιάσει και ένα διάστημα πρέπει να πάρω το μεγάλο με τα 200 χάπια σωστά η είναι υπερβολή? Από που μπορούμε να την βρούμε ώστε να αξίζει?

nikosBMW
27-05-20, 19:20
για μενα ναι αξιζει πολυ σου κοβει την ορεξη αρκετα . αυτο ειναι κυριως το θεμα μου εμενα οτι πειναω συνεχεια απλα θελει να την παιρνεις νηστικος

GEOZN8
28-05-20, 12:18
Λοιπόν τα τσίμπησα και εγώ της Pure Nutrition. Θα τα παίρνω πρωί νηστικός γιατί γενικά κάνω πρωινά γυμναστική οπότε αρχικά σπαστά σε 2 η 3 δόσης και βλέπουμε. Για να δούμε τι θα δούμε από αποτέλεσμα. :thumbup:

GEOZN8
29-05-20, 23:47
Λοιπόν παιδιά τα ξεκίνησα σήμερα σπαστά πρωί απόγευμα με την συνιστώμενη δόση 2*2,5mg, έκανα και μια χαρά την γυμναστική μου ολα καλά. Κανένα θέμα. Θα δείξει βέβαια της επόμενες ημέρες όταν θα αρχίσω να ανεβάζω μέχρι την δόση βάση κιλών μου (82) που είναι τα 6 χάπια με σύνολο 15mg. :P

GEOZN8
20-06-20, 09:21
Καλημέρα σαςςς. Είμαι στην 3η εβδομάδα στα 15 mg σπαστά μαζί με στακ καφεΐνη. Από παρενέργειες τίποτα 0. Είδη κοιλιά κλπ έχω δει διαφορά. Μέχρι να τελειώσω το 2ερο κουτί θα με πάει στης 5 εβδομάδες.
Για πόσο καιρό συνεχόμενα μπορεί να την πάρει κανείς μέχρι πόσο διάστημα και μετά διακοπή πόσο καιρό μέχρι να την ξανά ξεκινήσει ? Επίσης κάνει να παίρνουμε μαζί και κρεατινη - αλανινη η αυτή η ενδοκυταρικη κατακράτηση δεν βοηθάει στο τελικό αποτέλεσμα? Ευχαριστώ :thumbup:

geoliol
23-02-22, 23:14
εχει βρει κανενας σε κανα μαγαζι;; γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα

Predator1995
22-05-22, 18:03
Καλησπερα σε ολους, μια ερωτηση μπορω να παρω τα χαπακια και σε μιση ωρα να πιω preworkout και να κανω την προπονηση μου?? Γενικα φαγητο δεν θα εχω φαει μιας και θα ειναι 9 το πρωι