PDA

Επιστροφή στο Forum : BCAA'S (QNT)



ang3lfitness
14-06-12, 12:49
αγόρασα αυτά τα αμινοξέα λόγου του δύσκολου προγράμματος που ακoλουθω 6 μέρες την εβδομάδα! λοιπόν η δοσολογία τους γραφή 3 την μέρα 1 με κάθε γεύμα! ο πωλητης μου είπε να περνώ 2 πριν την προπόνηση,ένας μου είπε 3 πριν και 3 μετά την προπόνηση, ένας άλλος μου είπε 2 και 2, άλλος μου είπε 3 πριν μονο και τέλος !ένας μου είπε "πετατα", με λίγα λόγια άντε βγάλε άκρη!! και έρχομαι λοιπόν να σας ρωτήσω τι να κάνω???? πρωτεΐνη χρησιμοποιώ την Iso Pure 4 scoup τιν μερα.

48995

48996

ang3lfitness
14-06-12, 13:01
να προσθέσω πως το ποργραμα μου έχει, 1 μέρα βάρη και, μια μέρα μονο αερόβιο σε στίβο 30min

sTeLaKoS
14-06-12, 13:01
Όχι με τα γεύματα τα συγκεκριμένα, ή πριν, ή μετά ή πριν και μετά τη προπόνηση.

Τώρα το πόσα θα πάρεις.. όσα σηκώνει η τσέπη σου. Θα σου λεγα 10 κάψουλες για να φτάσεις τουλάχιστον τα 4.5 γραμμάρια BCAA.

ang3lfitness
14-06-12, 13:08
Όχι με τα γεύματα τα συγκεκριμένα, ή πριν, ή μετά ή πριν και μετά τη προπόνηση.

Τώρα το πόσα θα πάρεις.. όσα σηκώνει η τσέπη σου. Θα σου λεγα 5 κάψουλες πριν τη προπόνηση και 5 μετά, για να φτάσεις τουλάχιστον τα 4.5 γραμμάρια BCAA.

Ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση, δεν θέλω να υπερβώ το φυσιολογικό όριο τις αναλογίας αμινοξέων που χρειάζεται ο οργανισμός μου φοβάμαι μην κλατάρω :P επίσης τα 4 scoup τις Isopure μήπως είναι αρκετά για την αναλογια τον αμινοξέων που χρειάζομαι ημερησίως? και δεν χρειάζεται να μπαίνω στο τριπάκι τον extra αμινοξέων bcaa??

beefmeup
16-06-12, 16:18
τα 4 scoup τις Isopure μήπως είναι αρκετά για την αναλογια τον αμινοξέων που χρειάζομαι ημερησίως? και δεν χρειάζεται να μπαίνω στο τριπάκι τον extra αμινοξέων bcaa??

σωστα.

Panosss
18-06-12, 11:26
30 λεπτά πριν και αμέσως μετά την προπόνηση.

Θα πρέπει η κάθε δόση να έχει τουλάχιστον 4mg BCAA οπότε υπολογίζεις ανάλογα, πόσα θέλεις.