PDA

Επιστροφή στο Forum : Combat Powder (Muscle Pharm)



sobral
15-04-11, 13:05
23928

23929

σκέφτομαι να την πάρω αλλά με προβληματίζει πολύ η χοληστερόλη που έχει. μα 90μγ?? πάρα πολύ μου φαίνεται. Το σκέφτομαι δεν ξέρω...τα υπόλοιπα μου αρέσουν έχει ωραίες πηγές για μπλέντ. Μου αρέσει που δεν έχει casein caseinate, soya κτλ

sofos
15-04-11, 13:14
σωστος κ γω την εχω στη λιστα μου αλλα κ σε μενα αυτο με προβληματισε,απορω γιατι να ειναι τοσο ψηλη,με 2 σκουπ χτυπαει κοκκινο μετα χαχ

ionos1
15-04-11, 20:26
Ρε παιδια πολυ δεν ειναι??????? η Myofusion αν δεν κανω λαθως ειναι κατω απο 40 ...

sobral
15-04-11, 21:57
δεν το κόβω να την πάρω. είναι πολύ μεγάλη η ποσότητα. Αν είχε μέχρι 50 κάτι γινόταν. Κρίμα και έχει ωραίο προφίλ γενικότερα.

COBRA_STYLE
15-04-11, 22:15
δεν το κόβω να την πάρω. είναι πολύ μεγάλη η ποσότητα. Αν είχε μέχρι 50 κάτι γινόταν. Κρίμα και έχει ωραίο προφίλ γενικότερα.
καλυτερα αστην γιατι ειδαλλως σε βλεπω σε "απευθειας συνδεση 24h" με Becel Pro active ενδοφλεβιως:rolf::rolf::rolf::P

sobral
15-04-11, 23:20
καλυτερα αστην γιατι ειδαλλως σε βλεπω σε "απευθειας συνδεση 24h" με Becel Pro active ενδοφλεβιως:rolf::rolf::rolf::P

αχαχαχαχαχχα!!!:thumbsup::turtle::turtle::turtle: θεος!!! το μπεσέλ λάιτ πάντα έτσι?:P (την έχω αφήσει ήδη,αμα την πάρω θα πρέπει να κόψω το κρέας ρε φίλε..τι 90μγ πλάκα μας κάνουν?)

sofos
16-04-11, 03:11
καλυτερα αστην γιατι ειδαλλως σε βλεπω σε "απευθειας συνδεση 24h" με Becel Pro active ενδοφλεβιως:rolf::rolf::rolf::P

σωστος χαχαχαχα παντως ειναι καλη γιατι εχει κ εξτρα αμινο,αλλα κριμα που την ''φορτωσαν'' με τοση χοληστερινη :(

ionos1
16-04-11, 13:25
R.I.P. :P:P:P:P

skiadis
11-08-11, 15:33
4 Lbs. Banana Cream
Supplement Facts
Serving Size:1Scoop(33g)
Servings Per Container Approx.:52‡
Amount Per Serving % DV†
Calories 130
Calories From Fat 25
Total Fat 2.5g 4%
Saturated Fat 1.5g 8%
Trans Fat 0g
Cholesterol 90mg 30%
Sodium 140mg 6%
Potassium 170mg 5%
Carbohydrates 4g 1%
Dietary Fiber 1g 4%
Sugars 1.5g *
Protein 24g 48%
Calcium 17%
Iron 2%
Multi-Level Amino Acid Growth Matrix 33g *
Combat Powder™ Proprietary Time Release System
Micro Filtered Whey Protein Blend (Whey Protein Concentrate, Whey Protein Isolate, Whey Protein Hydroslate), Micellar Casein, Egg White Albumen, L-Glutamine, L-Leucine, L-Valine, L-Isoleucine; Also Provides Alanine, Lysine, Arginine, Glycine, Histidine, Tyrosine, Cystine, Methionine, Phenylalanine, Proline, Serine, Aspartic Acid, Threonine, Tryptophan**

Digestive Enzyme Blend
Protease, Lactase
Other Ingredients
Inulin, Natural And Artificial Flavors, Sodium Chloride, Acesulfame Potassium, Sucralose, Soy Lecithin, Potassium Citrate
† Percent Daily Values (%DV) are based on a 2,000 calorie diet.
* Daily Value (DV) not established.
** The Tryptophan in this product is naturally occurring.
‡ Notice: Powder density may be affected by settling which may cause variations in the scoop serving size and fill levels from bottle to bottle.
Allergen Warning: This Product Contains Milk And Soy. This Product Was Produced In A Facility That May Also Process Ingredients Containing Milk, Egg, Soybeans, Shellfish, Fish, Tree Nuts, And Peanuts.

εχω αρχισει να ερωτευομαι την εταιρια αυτη!!
για πειτε καμια γνωμη για την πρωτεινη..

sobral
11-08-11, 16:40
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14194-Combat-(Muscle-Pharm)

υπάρχει ήδη θέμα.

skiadis
12-08-11, 13:14
:drunken::drunken: ευχαριστω!

xristosmostar
24-12-11, 15:38
Είναι πολύ καλό προϊόν. Χρησιμοποιώ Combat εδώ και τρεις μήνες τώρα και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Έκανα μια διακοπή γιατί δεν μπόρεσα να βρώ πουθενά στην Ελλάδα, και πήρα την Pro Complex της ΟΝ. Καμία σχέση, η Combat είναι πολύ ανώτερη ποιοτικά, πολλά επίπεδα πάνω. (Προσωπική άποψη πάντα..)

Lao
24-12-11, 15:47
Τα προϊόντα αυτής της εταιρείας, απευθύνονται σε άτομα που ασχολούνται με τις ΠΤ και τα ΜΑ;

sobral
24-12-11, 16:14
Τα προϊόντα αυτής της εταιρείας, απευθύνονται σε άτομα που ασχολούνται με τις ΠΤ και τα ΜΑ;

απευθύνεται στο ΜΜΑ κοινό, έτσι ξεκίνησε εξάλλου. Σπονσοράρει πάρα πολλούς αθλητές του UFC (+WEC,EFC) κ προσφάτως έγινε ο επίσημος σπόνσορας στο κλουβί του UFC αντικαθιστώντας την BSN.

Apollonas
08-05-12, 14:08
44672
44673
Λοιπόν αυτή είναι η καινούργια Combat, από 90mg η χοληστερόλη πήγε 75mg... Σημαντική μείωση από το 90άρι που είχε αλλά και πάλι είναι πολύ...!!!

amateur666
14-06-12, 20:51
49085

Muscle Pharm Combat Powder/4lbs:Μόνο οι καλύτερες πηγές πρωτείνης σε μια συσκευασία που αποτελεί το κατάλληλο πρωτεινικό ρόφημα είτε αμέσως μετά την προπόνηση,είτε οποιαδήποτε άλλη στιγμή της ημέρας αναζητήσετε ένα ποιοτικό γεύμα.Αποτελείται απο :
-Whey Protein Isolate
-Partially Hydrolyzed Whey Protein
-Micellar Casein
-Whey Protein Concentrate
-Egg Albumin
Δυστυχώς ένα καλό μεταπροπονητικό ρόφημα δεν είναι αρκετό για να αναπλάσετε τον κατεστραμένο μυικό ιστό.Απαιτούνται πολλά και μικρά ποιοτικά γεύματα καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας.Η Muscle Pharm-Combat σχεδιάστηκε για να καλύψει τις ανάγκες όλων αυτών των σοβαρά ασκούμενων.Για το λόγο αυτό περιέχει εκτός απο πρωτείνη γάλακτος για γρήγορη απορρόφηση ειδικά μετά την προπόνηση ,πρωτείνη απο ασπράδι αυγού για ενδιάμεση απορρόφηση αλλά και micellar καζείνη για βραδεία απορρόφηση που θα σας βοηθήσει να αποφύγετε τον καταβολισμό παρέχοντας σας ποιοτική τροφή για περισσότερες ώρες.Η Combat περιέχει υψηλό προφίλ αμινοξέων ,γλουταμίνη και 60 mg απο πεπτικά ένζυμα για την απορρόφηση της και φυσικά ,την καλή λειτουργία του πεπτικού συστήματος .


4 Lbs. Banana Cream
Serving Size:1Scoop Approx.(33.6g)
Servings Per Container Approx.:54‡
Amount Per Serving % DV†
Calories 130
Calories From Fat 20
Total Fat 2.5g 4%
Saturated Fat 1.5g 8%
Trans Fat 0g
Cholesterol 110mg 37%
Sodium 140mg 6%
Potassium 160mg 5%
Carbohydrates 4g 1%
Dietary Fiber 1g 4%
Sugars 2g *
Protein 25g 50%
Calcium 17%
Iron 2%
Multi-Level Amino Acid Growth Matrix 33g *
Combat Powder™ Proprietary Time Release System
Micro Filtered Whey Protein Blend (Whey Protein Concentrate, Whey Protein Isolate, Whey Protein Hydroslate), Micellar Casein, Egg White Albumen, L-Glutamine, L-Leucine, L-Valine, L-Isoleucine; Also Provides Alanine, Lysine, Arginine, Glycine, Histidine, Tyrosine, Cystine, Methionine, Phenylalanine, Proline, Serine, Aspartic Acid, Threonine, Tryptophan*
Digestive Enzyme Blend
Protease, Lactase
Other Ingredients
Natural And Artificial Flavors, Inulin, Sodium Chloride, Acesulfame Potassium, Sucralose, Soy Lecithin, Potassium Citrate
† Percent Daily Values (%DV) are based on a 2,000 calorie diet.
* Daily Value (DV) not established.
* The Tryptophan in this product is naturally occurring.
‡ Notice: Powder density may be affected by settling which may cause variations in the scoop serving size and fill levels from bottle to bottle.
Allergen Warning: This Product Contains Milk And Soy. This Product Was Produced In A Facility That May Also Process Ingredients Containing Milk, Egg, Soybeans, Shellfish, Fish, Tree Nuts, And Peanuts.

η βλακεια ειναι οτι απο γευση σε γευση εχει μικρο διαφορες σε θερμιδες , φατ, γρ πρωτεινησ κτλπ

Lao
21-06-12, 11:52
η βλακεια ειναι οτι απο γευση σε γευση εχει μικρο διαφορες σε θερμιδες , φατ, γρ πρωτεινησ κτλπ

Νομίζω ότι αυτό συμβαίνει και σε άλλες πρωτεϊνες, π.χ. στην Elite της Dymatize.

SilverMan
30-06-12, 21:20
κανενας που να περνει την πτωτεινη αυτη?κανα review?καμια καλη γευση?την εχω βαλει στο ματι τωρα τελευταια αλλα δν ξερω κανεναν που την εχει παρει!τι θα λεγατε για κα8ε μερα?αξιζει?απο την τιμη την εχω βρει σχετικα καλα.

angus young
24-07-12, 22:30
Πολυ καλο μειγμα,θα σου προτεινα να το δοκιμασεις φιλε...εγω εχω δοκιμασει φυστικοβουτυρο και σοκολατα,και οι δυο πολυ ωραιες....την ανακατευω με βρωμη για πρωινο,και διαλυεται σουπερ,και το αισθανομαι οτι με κραταει μεχρι το επομενο γευμα μου.

kazabubu
06-11-12, 23:45
Καλησπέρα σε όλους,
ΠΑρέλαβα σήμερα σε γεύση σοκολάτα και είναι πραγματικά γευστικοτατη.
Το θέμΑ της χοληστερόλης με ψιλοτρομαζει αλλά δε είμαι σίγουρος αν επηρεάζει κάπου αν δεν ξεπεράσω τα 300mg ανά ημέρα σε σύνολο από τροφή κ συμπληρώματα.
Ευκολοπεπτη και πολύ καλή ανάμειξη χωρίς σβολους κ με λίγο νερό.

kazabubu
16-11-12, 19:54
Εφτιαξα ενα ροφημα πριν 10 λεπτα και μου σταθηκε στο λαιμο ενα κομματι σαν μαυρο κοκκαλο περιπου 1 ποντος πραμα.
Εχω ξιλοφρικαρει και τους εστειλα e-mail.
To πραγμα σαν κοκκαλο ειναι πανω στο λαπτοπ μου.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ....
Και μετα λεμε για ποιοτητα....παπαρ.. ες

sobral
16-11-12, 20:07
Εφτιαξα ενα ροφημα πριν 10 λεπτα και μου σταθηκε στο λαιμο ενα κομματι σαν μαυρο κοκκαλο περιπου 1 ποντος πραμα.
Εχω ξιλοφρικαρει και τους εστειλα e-mail.
To πραγμα σαν κοκκαλο ειναι πανω στο λαπτοπ μου.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ....
Και μετα λεμε για ποιοτητα....παπαρ.. ες

:shock::shock: βγάλτο φωτό να το δούμε...άσχημο για την ΜΡ, δεν το περίμενα.

kazabubu
16-11-12, 20:56
το βραδυ παιδια θα το ανεβασω φωτο.
Προς το παρον τελω υπο φρικη.......
τι να κανω να την πιω την υπολοιπη η να παω το δειγμα στο χημειο??????
Εχω και την επιλογη να στειλω email sto p****s να το κανω????\

sobral
16-11-12, 21:06
το βραδυ παιδια θα το ανεβασω φωτο.
Προς το παρον τελω υπο φρικη.......
τι να κανω να την πιω την υπολοιπη η να παω το δειγμα στο χημειο??????
Εχω και την επιλογη να στειλω email sto p****s να το κανω????\

σβήσε αυτό γιατί δεν επιτρέπεται από τους κανόνες. Στείλε μέιλ με φωτο στο συγκεκριμένο store και κάν' τους τα παράπονα σου. Αν έχεις και τη δυνατότητα να την πας χημείο κάν'το και αυτό. Τι σκ@τ@ είναι αυτό ακόμη να το ανακαλύψεις?:shock:

kazabubu
16-11-12, 22:34
σβήσε αυτό γιατί δεν επιτρέπεται από τους κανόνες. Στείλε μέιλ με φωτο στο συγκεκριμένο store και κάν' τους τα παράπονα σου. Αν έχεις και τη δυνατότητα να την πας χημείο κάν'το και αυτό. Τι σκ@τ@ είναι αυτό ακόμη να το ανακαλύψεις?:shock:

ειναι σαν χονδροσ με χρωμα μαυρο.
κατι σαν νυχι ενα πραμα ρε παιδια το εσπασα σε 2 μερη αλλα παλι δε μπορω να καταλαβω.
Το μονο σιγουρο ειναι οτι καταναλωσα 15 σκουπ και το υπολοιπο δεν το πινω με τιποτα.
Για φωτο αργοτερα γιατι δεν ξερω και πως να τις ανεβασω στο φορουμ και πρεπει να το ψαξω.

kazabubu
16-11-12, 23:42
57236

δε ξέρω αν το έκανα καλά57237

άντε να μου πείτε γνώμες.

fatals
17-11-12, 02:47
Στειλτο σε κανα εργαστηριο για αναλυση....:shock:

sobral
17-11-12, 03:06
οο ρε φίλε φρίκηηη....:shock::shock: τι ειν τούτο ρε συ?!! Ανάλυση και μετά λογαριασμό στο bb.com και κράξιμο της εταιρίας εκεί. Να δω τι θα απαντήσουν οι ρεπς...

Mikekan
17-11-12, 12:22
Φρίκη!

kazabubu
17-11-12, 14:08
Μολις ποσταρα στο bb.com σε θεμα με την εν λογο πρωτεινη.....
και εβαλα και την φωτογραφια.
Το ευρμα το εχω σε σακουλακι και το φιλαω για παν ενδεχομενο.
Θελω να ελπιζω οτι ειναι κατι απλο απο καποιο συστατικο και οχι κατι επικυνδυνο.
Αλλα μονο αναλυση θα το δειξει και αυτο θελει ακομα χρονο.

tzouas
21-12-12, 17:47
να πω και εγω μια γνωμη γι αυτο...ειμαι στο δευτερο κουτι απο αυτο σε γευση cookies and cream και απο γευση και διαλυτοτητα πολυ καλο. οντως θυμιζει cookies η γευση της...τωρα απο μικροαντικειμενα δεν βρηκα μεσα :P αλλα νομιζω πως ο φιλος ηταν ατυχος και απλα του συνεβη...τεσπα μια πρωτεινη πολλων πηγων ειναι σαν την myofusion και syntha6...θα την ξαναπροτιμουσα λογικα...

sobral
21-12-12, 19:09
να πω και εγω μια γνωμη γι αυτο...ειμαι στο δευτερο κουτι απο αυτο σε γευση cookies and cream και απο γευση και διαλυτοτητα πολυ καλο. οντως θυμιζει cookies η γευση της...τωρα απο μικροαντικειμενα δεν βρηκα μεσα :P αλλα νομιζω πως ο φιλος ηταν ατυχος και απλα του συνεβη...τεσπα μια πρωτεινη πολλων πηγων ειναι σαν την myofusion και syntha6...θα την ξαναπροτιμουσα λογικα...

με τόση χοληστερόλη ούτε δώρο δεν την έπινα...Γενικά η εταιρία βγάζει μερικά ωραία προϊόντα, συμπαθητική εταιρία. Αλλά έπεσε στα μάτια μου με αυτό που έγινε με τον φίλο παραπάνω...και δεν γίνεται να μην του απαντάνε μετά και να τον γράφουν στα @@ τους. Κακή εξυπηρέτηση πελατών. Δεν μου άρεσε αυτό. Από 2 προϊόντα της πάντως που έχω δοκιμάσει έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. Το assault το είχα φέρει εγώ όταν η εταιρία ήταν παντελώς άγνωστη τότε...Συνεχώς βελτιωμένο από τότε σε κάθε του έκδοση.

john john
24-12-12, 15:15
πολυ ευκολοδιαλυτη και γευστικοΤΑΤΗ σε γευση σοκολατα!μπραβο!

kazabubu
24-12-12, 23:37
Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλά.
Επανερχομαι στο θεμα διότι τελικα σημερα ελαβα απαντηση απο το πορτογαλεζικο και οχι απο musclepharm οπου με ενημερωναν
για τα παρακατω.""" copy paste translate
Σύμφωνα με τον κατασκευαστή, τα αντικείμενα ήταν αποτέλεσμα μιας εξαιρετικά ασυνήθιστης πήξης των αρωματιστικών παραγόντων στα συμπληρώματα (1 στις 20.000 σκάφες μπορεί να έχει αυτό), και δεν είναι επιβλαβή για την υγεία σας με οποιονδήποτε τρόπο.
Η παραπανω απαντηση εσταλει "λενε" στο πορτογαλεζικο απο την ιδια την musclepharm και οι πορτογαλοι μου την προωθησαν .
Το παραπανω συμπερασμα μαλλον βγηκε βλεποντας τις φωτογραφιες που εχω βαλει κι εδω... τι να πω....
Εχω λεει 2 επιλογες::
1 ή να μου στειλουν την ιδια πρωτεινη δωρεαν
2 ή να μου επιστρεψουν τα χρηματα.

Τα συμπερασματα δικα σας.

Ελπιζω τελικα να ειναι αυτο που λενε με τα τεχνητα γλυκαντικα.
Το θεμα απο εμενα κλεινει εδω.
Απο musclepharm δεν προκειται να αγορασω ξανα τιποτα.
Ευχαριστω για το χρονο σας.

Mikekan
24-12-12, 23:42
Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλά.
Επανερχομαι στο θεμα διότι τελικα σημερα ελαβα απαντηση απο το πορτογαλεζικο και οχι απο musclepharm οπου με ενημερωναν
για τα παρακατω.""" copy paste translate
Σύμφωνα με τον κατασκευαστή, τα αντικείμενα ήταν αποτέλεσμα μιας εξαιρετικά ασυνήθιστης πήξης των αρωματιστικών παραγόντων στα συμπληρώματα (1 στις 20.000 σκάφες μπορεί να έχει αυτό), και δεν είναι επιβλαβή για την υγεία σας με οποιονδήποτε τρόπο.
Η παραπανω απαντηση εσταλει "λενε" στο πορτογαλεζικο απο την ιδια την musclepharm και οι πορτογαλοι μου την προωθησαν .
Το παραπανω συμπερασμα μαλλον βγηκε βλεποντας τις φωτογραφιες που εχω βαλει κι εδω... τι να πω....
Εχω λεει 2 επιλογες::
1 ή να μου στειλουν την ιδια πρωτεινη δωρεαν
2 ή να μου επιστρεψουν τα χρηματα.

Τα συμπερασματα δικα σας.

Ελπιζω τελικα να ειναι αυτο που λενε με τα τεχνητα γλυκαντικα.
Το θεμα απο εμενα κλεινει εδω.
Απο musclepharm δεν προκειται να αγορασω ξανα τιποτα.
Ευχαριστω για το χρονο σας.

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Ούτε εγω θα αγοράσω ποτε τίποτα απο αυτούς πλέον!

GodSlayer
29-04-13, 22:46
προσωπικα εχω δοκιμασει την combat και εχω να τονισω 2 πραματα

1ον σε παρασυρει το προφιλ της γιατι οντως ειναι καλο με τα εξτρα αμινοξεα και γλουταμινη αλλα...
2ον και σημαντικοτερο η υψηλοτατη της χοληστερολη οφειλεται στην αυξημενη WPC, αρα ουσιαστικα το μπλεντ δεν ειναι και τοσο καλο τελικα...

tzouas
03-05-13, 17:30
ενταξει οχι και υψηλοτατη.....75 εχει αυτη και 50-55 οι υπολοιπες του ιδιου τυπου(Mzofusion,szntha-6) δεν και καμοια τεραστια διαφορα....

TEFAAtzis
03-05-13, 19:11
Την δοκιμασα και γω προσφατα την ειχα παρει με φιλο μιση μιση(αφραγκιες ναι :P) και μπορω να πω πως μου φανηκε οκ.Γευση cookes καλη ουτε πολυ δυνατη ουτε πολυ ελαφρια.Διαλυτοτητα ηταν μια χαρα και στο στομαχι επισης ελαφρια.Ισως την ξαναπροτιμησω μιας και αν παρουμε υποψην το προφιλ της θεωρειται αρκετα καλη και προσωπικα την εμπιστευομαι περισσοτερο απο Myofusion και Syntha 6 πχ.Η εταιρεια θεωρω οτι ειναι καλη παντως αν κρινω και απο το assault που μου αρεσε και κανα 2 αλλα συμπληρωματα που εχει

tzouas
03-05-13, 21:06
Ακριβως και εγω αυτη ειχα cookies :p αρκετα καλη μου φανηκε και εχεις δικιο απο bsn και myo πιο πολυ εμπιστοσυνη μου εμπνεει...

GodSlayer
03-05-13, 22:18
η καλυτερη γευση παντως ειναι η μπανανα

Ace
09-05-13, 17:28
Εγω λεω να σας βαλω λιγο στην πριζα.
Η χολεστερολη ειναι ο προδρομος για την βιοσυνθεση στεροιδων ορμονων ..
Αυξανει τα χολικα οξεα , τα οποια μεταβολιζουν το διατροφικο λιπος ...
Απαραιτητο συστατικο για την δημιουργια νεων κυτταρων ...
...xmmmm...

Και αν συνυπολογισω και το γεγονος οτι οι νεες εταιριες ΠΑΝΤΑ ..μα ΠΑΝΤΑ ..."τσιμπανε " στο φαρμακακι ..1-2 απο τα προιοντα τους , για να απογειωθουν ως εταιριες ( βλ . Muscletech hydroxycat, Gaspari Novedex XT , Xenadrin , Ultra stack2 )
..τοτε ο φιλος στην φωτογραφια εχει , κρυστaλλοποιημενο Dianabol!!! ...χαχαχαχα!

P.s : Εννοειται πως στο "συμπερασμα" ,αστειευομαι (αν και οι εταιριες τα κανουν αυτα )...

P.s2 : Η χοληστερολη οντως παιζει αυτους τους ρολους.

totis
30-05-13, 01:49
Σε γευση σοκολατα που την πηρα πολυ καλη και σαν εταιρια ειναι καλη βγαζει καλα προιοντα.....καλα συστατικα,πολυ καλη τιμη....αλλα αυτο που με χαλασε η χοληστερινη που ειναι γυρο στα 75 με 80 αναλογος την γευση και ετσι επινα μονο μια φορα την ημερα.....πιστευω αν ριξουνε τα ποσοστα χοληστερινης και κρατησουνε την τιμη της στα σημερινα επιπεδα θα ειναι απο τις πολυ δυνατες της αγορας.......

Ίων Δραγούμης
16-07-13, 05:46
Έχω εδώ και καιρό τη γεύση γρανίτα πορτοκάλι και είναι εξαιρετική. Τη διαλύω με το κουτάλι σε νερό και όσο κι αν την ανακατέψω αφήνει σβόλους δυστυχώς. Όμως παρόλα αυτά πίνεται ευχάριστα και μάλλον θα την επιλέξω ξανά και λόγω τιμής (έχει κατέβει πλέον στα 40 ευρώ οι 4 λίμπρες αν τη ψάξεις). Ότι πρέπει για πριν τον ύπνο και ανάμεσα σε γεύματα. Οι μυς μου σε συνδυασμό με την άγευστη whey της prozis sport (μόλις ξυπνήσω και μεταπροπονητικά) είναι σε εξαιρετική φόρμα. Πράγμα που σημαίνει ότι μου έχουν κάνει τη δουλειά για την οποία τις πλήρωσα. Συμπαθέστατη εταιρία η MP. ;)

totis
27-07-13, 18:22
Τελικα μια απο τις δυο ποιο αγαπημενες μου πρωτεινες μαζι με την gold standard.......το μονο αρνητικο ητανε η χοληστερολη που εχει στα 75mg.....αλλα εδω και κανα μηνα πινω μονο ενα scoop πρωτεινη την ημερα δεν χρειαζομαι παραπανω εχω φτιαξει πολυ την διτροφη μου τελευταια οποτε κανενα προβλημα.....μια απο τις καλυτερες πρωτεινες κατα την αποψη μου περιεχει 5 διαφορετικα μιγματα πρωτεινης...απο τα οποια τα 4 ειδοι αφομοιωνονται και αποροφουνται γρηγορα....μονο η κασεινη που περιεχει ειναι αργης αφομοιωσεις....οποτε ανετα ειναι και για μετα την προπονηση.......απο γευσεις ειναι πολυ καλη τοσο η βανιλια η σοκολατα και το μπισκοτο που εχω δοκιμασει......επισεις εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την γευση μπανανα σε οσους αρεσει......και απο οτι βλεπω στο αμερικανικο bodybuilding.com ειναι σταθερα δευτερη μετα την gold standard σε πωλησεις....οπως και στο youtube εχει αρκετα βιντεακια με πολυ καλα σχολια.....και απο μια εταιρια η οποια εχει μεγαλωσει επικινδυνα με αρκετα αξιοπιστα και καλα προιοντα........

dimitrispump
27-07-13, 19:07
Τελικα μια απο τις δυο ποιο αγαπημενες μου πρωτεινες μαζι με την gold standard.......το μονο αρνητικο ητανε η χοληστερολη που εχει στα 75mg.....αλλα εδω και κανα μηνα πινω μονο ενα scoop πρωτεινη την ημερα δεν χρειαζομαι παραπανω εχω φτιαξει πολυ την διτροφη μου τελευταια οποτε κανενα προβλημα.....μια απο τις καλυτερες πρωτεινες κατα την αποψη μου περιεχει 5 διαφορετικα μιγματα πρωτεινης...απο τα οποια τα 4 ειδοι αφομοιωνονται και αποροφουνται γρηγορα....μονο η κασεινη που περιεχει ειναι αργης αφομοιωσεις....οποτε ανετα ειναι και για μετα την προπονηση.......απο γευσεις ειναι πολυ καλη τοσο η βανιλια η σοκολατα και το μπισκοτο που εχω δοκιμασει......επισεις εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την γευση μπανανα σε οσους αρεσει......και απο οτι βλεπω στο αμερικανικο bodybuilding.com ειναι σταθερα δευτερη μετα την gold standard σε πωλησεις....οπως και στο youtube εχει αρκετα βιντεακια με πολυ καλα σχολια.....και απο μια εταιρια η οποια εχει μεγαλωσει επικινδυνα με αρκετα αξιοπιστα και καλα προιοντα........

σε γευση μπανανα εχει 110 mg χοληστερολη αποτι ειδα

totis
27-07-13, 19:51
σε γευση μπανανα εχει 110 mg χοληστερολη αποτι ειδα

αν εχει τοσο δεν αξιζει σε αυτη την γευση το εψαξα και εγω και σε αλλα καταστηματα απο οτι ειδα γραφανε 75mg για την γευση μπανανα....δεν μπορω να σου πω με σιγουρα σε αυτη την γευση δεν την εχω παρει να δω απο πισω το κουτι,,,,,,παντος στις αλλες που ειχα πιει ητανε στα 75mg και η σοκολατα που πινω τωρα στα 75mg ειναι......

dimitrispump
27-07-13, 21:11
αν εχει τοσο δεν αξιζει σε αυτη την γευση το εψαξα και εγω και σε αλλα καταστηματα απο οτι ειδα γραφανε 75mg για την γευση μπανανα....δεν μπορω να σου πω με σιγουρα σε αυτη την γευση δεν την εχω παρει να δω απο πισω το κουτι,,,,,,παντος στις αλλες που ειχα πιει ητανε στα 75mg και η σοκολατα που πινω τωρα στα 75mg ειναι......


Combat Powder Supplement Facts (Banana Cream)
Serving Size: 1 Scoop (33.6g)
Serving Per Container: 54
Amount Per Serving:
Calories 130
Calories From Fat 20
Total Fat 2.5g 4%
Saturated Fat 1.5g 8%
Trans Fat 0g
Cholesterol 110mg 37%
Sodium 140mg 6%
Potassium 160mg 5%
Total Carbohydrate 4g 1%
Dietary Fiber 1g 4%
Sugars 2g
Protein 25g 50%
Calcium 17%
Iron 2%
σε ελληνικο καταστημα το βρηκα

totis
27-07-13, 21:14
οποτε την αποφευγουμε σε γευση μπανανα.......:) 110mg ειναι αρκετα......

totis
28-07-13, 01:48
Παντος απο συστατικα σκιζει πολυ προσεγμενη και απο προσθετα που βλεπω στα συστατικα απο πισω πολυ λιγα στα επιπεδα της gold standard.....παντως πολυ εχουνε μπερδευτει και νομιζουν οτι ειναι casein protein και οτι δεν ειναι για μετα το γυμναστηριο γιατι δεν ειναι γρηγορης αφομοιωσεις...αυτο ειναι λαθος την casein εχει σαν τεταρτο συστατικο....ξεκιναει με 1.Whey Protein Concentrate 2.Whey Protein Isolate 3.Whey Protein Hydroslate 4.Micellar Casein 5.Egg White Albumen .......Να επισημανουμε επισης οτι εχουνε βαλει Micellar Casein η οποια ειναι η υψηλοτερη μορφη καζεινης......επισης ειναι τουμπανο σε αμινοξεα οπως επισης μου αρεσει που εχουνε προσθεσει μιγμα πεπτικων ενζυμων που βοηθανε τον οργανισμο να διασπασει τις τροφες ετσι ωστε ο οργανισμος να μπορεσει να απορροφηση θρεπτικες ουσιες,,,οποτε γινετε καλυτερη αφομοιωση απορροφηση της πρωτεινης.......

totis
28-07-13, 16:07
Εφαγα κολλημα τελικα με αυτη την πρωτεινη τοσο πολυ που ξεκινησα παλι να πινω πρωτεινη 2 φορες την ημερα.........με την χοληστερινη κανενα προβλημα εκανα μια αλλαγη....καθε πρωι τρωω 7 αυγα απο τα οποια το ενα ολοκληρο,τωρα πλεον τρωω μονο τα ασπραδια και απο τα 7 αυγα.....οποτε γλιτωσα απο 240mg περιπου χοληστερινη που εχει ενα αυγο στον κροκο του.....οποτε 2 scoop που πινω απο την πρωτεινη μας κανει 2χ75mg χοληστερινη παω στα 150mg μεχρι να 300mg που ειναι το οριο την ημερα για να ειμαστε ασφαλεις εχω αλλα 150mg τα οποια με το ζορι τα φτανω γιατι τρωω πολυ σωστα και καθαρα.......αν και απο οτι εχω ψαξει η χοληστερινη επηρεαζεται και ανεβαινει στο αιμα πιο πολυ οταν τρωμε κορεσμενο λιπος.....αυτα........;)

totis
19-08-13, 20:27
Λοιπον μετα απο 3 μηνες χρησης εχω να πω οτι ειμαι 100% φαν των πρωτεινων που ειναι πολλων πηγων (blend) οπως η Compat Powder .........και δεν νομιζω να ξαναγυρισω σε απλη whey..... εχω δει αρκετη διαφορα στο σωμα μου σε συνδιασμο παντα με πολυ καλη διατροφη.....με την whey μπορω να πω δεν ειχα δει και τιποτα σοβαρο.....σαν να μην με επιανε....βεβαια πρωτεινη ειναι και απο πρωτεινη δεν μπορουμε να δουμε και μεγαλη διαφορα.....με αυτη ομως μπορω να πω οτι ειδα τους μυς μου πιο σκληρους και γεματους....σκεφτηκα οτι αυτο ισως οφειλεται οτι μετα το γυμναστηριο πινω κατευθειαν την πρωτεινη και με την whey ετρωγα μετα απο μιση ωρα γιατι δεν αντεχα παραπανω και το κανονικο μου γευμα εχει παντα 30 με 35 γραμμαρια πρωτεινη οποτε εδεινα στο σωμα μου σε συνολο 60 γραμμαρια σε 1 ωρα οποτε πιστευω την μιση ποσοτητα δεν θα μπορουσε να την αποροφιση και την εχανα...Ενω με την Compat powder που ειναι (blend) πολλων πηγων πρωτεινης και μπορει να σε κρατιση περισσοτερη ωρα τρωω το κανονικο μου γευμα μετα απο μιαμιση ωρα αφου πιω την πρωτεινη μου οποτε ετσι πιστευω ερχεται καλυτερα στο σωμα μου και μπορει και αφωμιωνει ολη την πρωτεινη και απο το γευμα και απο το συμπληρωμα.....Αλλο ενα θετικο ειναι οτι την compat powder μπορεις να την χρησιμοποιησεις οποτε θελεις πρωι μετα προπονιση η το βραδυ ενω την whey πιο πολυ μετα την προπονηση καΙ ετσι δεν χρειαζεσαι να περνεις δυο διαφορετικα ειδη πρωτεινης.....καλα για γευση δεν χρειαζεται να πω και πολλα ολες οι πρωτεινες πολλων πηγων ειναι πολυ ανωτερες γευστικα απο τις whey....επισης αλλο ενα θετικο που παρατηρησα εκτος απο οτι δεν παρατηρησα κανενα φουσκωμα στο στομαχι μου, μου αρεσει πολυ που δεν μου ξηραινει το στομα αφου πιω...ενω με τις περισσοτερες που εχω δοκιμασει μου συνεβεναι....Αυτα ειχα να πω απο την προσωπικη μου εμπειρια καθαρα και μονο...............

Grigoris Tsiaousis
20-08-13, 00:48
η gold standard θεωρειται blend??

kotsoum
20-08-13, 01:04
η gold standard θεωρειται blend??

Ναι, whey isolate & concentrate.

Ίων Δραγούμης
20-08-13, 01:22
Ναι, whey isolate & concentrate.

Απλά να πούμε ότι υπάρχουν blend ταχείας,αλλά και βραδείας απελευθέρωσης. Η Gold Stantard είναι ταχείας,δηλ μετά από 30-40 λεπτά πρέπει να φας. Η Combat Powder είναι βραδείας και εφοδιάζει τον οργανισμό με αμινοξέα για 8 ώρες (σύμφωνα με την εταιρία,αλλά στην πραγματικότητα πρέπει να φας σε 2,5-3 ώρες.).

totis
20-08-13, 01:31
η gold standard θεωρειται blend??

Γρηγορη απο 3 και πανω θεωρουνται (Blend) η compat powder ειναι πεντε πηγων 1.Whey Protein Concentrate 2.Whey Protein Isolate 3.Whey Protein Hydroslate
4.Micellar Casein 5.Egg White Albumen ( η gold standard πολυ καλη πρωτεινη την περνω χρονια ειναι γρηγορης αφομοιώσεις ομως μονο....ενω η compat powder ειναι και γρηγορης και αργης αφομοιώσεις αφου περιεχει και καζεινη που ειναι αργης αφομοιωσεις και θα απορροφηθεί τελευταια...ολες οι αλλες ειναι γρηγορης αφομοιωσεις.....αυτο ειναι θετικο γιατι μπορεις να την χρησιμοποιησεις οποτε θελεις..... και μετα την προπονηση σου αφου περιεχει γρηγορης αφομοιωσεις πρωτεινες αλλα και το βραδυ η οποια αλλη στιγμη που θα θελεις να παρεις πρωτεινη και θα θελεις να σε κρατησει καποιες ωρες εκει θα βοηθησει πολυ η καζεινη που περιεχει.......και οπως ειπε και ο Ιων ο φιλος απο πανω θα σε κρατησει το ανωτερο 3 ωρες......ολα τα αλλα ειναι παραμυθια και υπερβολες των εταιριων........

totis
07-09-13, 04:00
Ενα πολυ ενδιαφερον βιντεακι για την compat powder απο το TheTigerFitness στειλανε την πρωτεινη για αναλυση και τα αποτελεσματα ειναι εξαιρετικα....... Μπειτε εδω να το δειτε http://youtu.be/Idtl736L7f0

giorgos!
13-09-13, 13:34
ρε παιδια 1/ τα περισοτερα που ειπατε για την ενλογο προτεινη ηταν για την γευση παμεεεεεεεεεε καλα??? τη μας νιαζη η γευση αν κανει και γαμω τις δουλιες 2/ εχω ακουση τα καλιτερα και θα την παρω και οπος ειπε ο φιλος δεν εχει τρελες διαφορες σε χολιστερολη οταν οι αλες εχουν 50 και 55mg 3/οσο για το κοματι που βρεθηκε μεσα χοντρη μα...κια :unsure:

COBRA_STYLE
13-09-13, 13:42
Ρε μεγαλε για τί θες να μιλανε?Και το "τι μας νοιαζει αν κανει και γαμω τις δουλειες" που κολλαει με μια πρωτεινη?Τι νομιζεις θα σου κανει αν την παρεις?

μηπως εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι η πρωτεινη σε φουσκωνει?

vaggan
13-09-13, 19:03
Ρε μεγαλε για τί θες να μιλανε?Και το "τι μας νοιαζει αν κανει και γαμω τις δουλειες" που κολλαει με μια πρωτεινη?Τι νομιζεις θα σου κανει αν την παρεις?

μηπως εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι η πρωτεινη σε φουσκωνει?σε μπανανα την πηρα και πιστευω πως σε συνδυασμο με το assault θα με γεμισει μυς:bbbiceps:

totis
14-09-13, 04:42
ρε παιδια 1/ τα περισοτερα που ειπατε για την ενλογο προτεινη ηταν για την γευση παμεεεεεεεεεε καλα??? τη μας νιαζη η γευση αν κανει και γαμω τις δουλιες 2/ εχω ακουση τα καλιτερα και θα την παρω και οπος ειπε ο φιλος δεν εχει τρελες διαφορες σε χολιστερολη οταν οι αλες εχουν 50 και 55mg 3/οσο για το κοματι που βρεθηκε μεσα χοντρη μα...κια :unsure:

Γιωργο δεν ειναι κακο που μιλαμε και για την γευση ειναι σημαντικο να πινεις κατι το οποιο το γουσταρεις....Η γνωμη μου η κορυφαια πρωτεινη που μπορεις να αγορασεις αυτη την στιγμη περνεις μια πρωτεινη με 5 κορυφαια και διαφορετικα ειδη πρωτεινης ενισχυμενη με extra αμινοξεα και γλουταμινη οπως και μίγματα πεπτικών ενζύμων για εύκολη απορρόφηση,δηλαδη τουμπανο Και θα επαναλαβω (Ενα θετικο ειναι οτι την compat powder μπορεις να την χρησιμοποιησεις οποτε θελεις πρωι μετα προπονιση η το βραδυ ενω την whey πιο πολυ μετα την προπονηση καΙ ετσι δεν χρειαζεσαι να περνεις δυο διαφορετικα ειδη πρωτεινης.....καλα για γευση δεν χρειαζεται να πω και πολλα ολες οι πρωτεινες πολλων πηγων ειναι πολυ ανωτερες γευστικα απο τις whey....επισης αλλο ενα θετικο που παρατηρησα εκτος απο οτι δεν παρατηρησα κανενα φουσκωμα στο στομαχι μου, μου αρεσει πολυ που δεν μου ξηραινει το στομα αφου πιω...ενω με τις περισσοτερες που εχω δοκιμασει μου συνεβαινε)....Οσο για την χοληστερινη κανενα προβλημα,αυτο που επηρεαζει την χοληστερινη και την αυξανη ειναι η καταναλωση κορεσμενου λιπους..Μην ξεχνας οτι ειναι δευτερη σε πωλησεις παγκοσμιος σε πολλα καταστηματα εχει φτασει και στην πρωτη θεση,αυτο δειχνει πολλα.......... Και επισης ενα βιντεακι που κυκλοφορησε για την αξιοπιστια της στο youtube απο το TheTigerFitness στειλανε την πρωτεινη για αναλυση και τα αποτελεσματα ειναι εξαιρετικα....... Μπες εδω να το δεις http://youtu.be/Idtl736L7f0

and345
14-09-13, 11:09
απο οτι διαβαζω ειναι καλη και σε μελετες εχει βγαλει περιπου αυτα που γραφει στην ταμπελα της
αλλα βλεπω επισης οτι το κουτι οταν το περνεις ειναι κατω απο την μεση. δεν λεω οτι σε κλεβει γιατι ειναι ζυγισμένο, αλλα αν ειναι να την παρω και πριν το καταλαβω να εχει αδειασει, προτιμω να παρω αλλη

totis
14-09-13, 14:02
απο οτι διαβαζω ειναι καλη και σε μελετες εχει βγαλει περιπου αυτα που γραφει στην ταμπελα της
αλλα βλεπω επισης οτι το κουτι οταν το περνεις ειναι κατω απο την μεση. δεν λεω οτι σε κλεβει γιατι ειναι ζυγισμένο, αλλα αν ειναι να την παρω και πριν το καταλαβω να εχει αδειασει, προτιμω να παρω αλλη

Σε θεματα κοστους ειναι καθαρα ο καθενας τι μπορει να αντεξει αλλα νομιζω ειναι λογικη τιμη με αυτα που προσφερει εχει 39.90ευρο και ειναι 4lbs δηλαδη 1814γραμμαρια και σου δινει 54 δοσες.....Tωρα τις καινουργιες τις πρωτεινες τις κανουνε επιτηδες 4lbs και οχι 5lbs για να μην υπαρχει προβλημα στο τελωνειο και να μενει το κοστος χαμηλο...Υπαρχουν και αλλοι τροποι να παραμεινει το κοστος χαμηλο παραδειγμα στην gold standard δεν πινεις αυτη που πινουν και οι αμερικανοι αυτη που πινουμε εμεις φτιαχνεται στην ευρωπη και εχει και διαφορα και σε γευση και σε συσκευασια,αυτοι επελεξαν ετσι να εχουν χαμηλο κοστος.....Ολα ειναι θεμα επιλογων......

and345
23-09-13, 23:34
Ρε παιδια το cholesterol που ειναι 75 δεν πειραζει κανεναν ?
γιατι ειχα δει παραπονα για παραδειγμα στην syntha που ειχε 60 και λεγαν οτι ειναι υπερβολικο

totis
25-09-13, 00:21
Ρε παιδια το cholesterol που ειναι 75 δεν πειραζει κανεναν ?
γιατι ειχα δει παραπονα για παραδειγμα στην syntha που ειχε 60 και λεγαν οτι ειναι υπερβολικο

Καλα οταν καποιος ειναι ασχετος και δεν ξερει πολλα μπορει να ακουσεις...και η syntha 6 στις περισσοτερες γευσεις 70 εχει αλλα δεν εχει σημασια αυτο ειναι πολυ λιγο...το εχουμε πει εκατο φορες αυτο που ανεβαζει την χοληστερινη ειναι το κορεσμενο λιπος και οχι η ιδια η χοληστερινη την οποια παραγει και ο ιδιος ο οργανισμος...εκτος και αν καποιος το παρακανει συνδιασμο με κορεσμενο λιπος.......

totis
25-09-13, 01:33
Καλα οταν καποιος ειναι ασχετος και δεν ξερει πολλα μπορει να ακουσεις...και η syntha 6 στις περισσοτερες γευσεις 70 εχει αλλα δεν εχει σημασια αυτο ειναι πολυ λιγο...το εχουμε πει εκατο φορες αυτο που ανεβαζει την χοληστερινη ειναι το κορεσμενο λιπος και οχι η ιδια η χοληστερινη την οποια παραγει και ο ιδιος ο οργανισμος...εκτος και αν καποιος το παρακανει συνδιασμο με κορεσμενο λιπος.......

Kαι επειδη πιασαμε το θεμα για την χοληστερινη, η οποια ειναι μυθος οτι βλαπτει τον οργανισμο καλο ειναι οσοι δεν ξερουν να δουνε το βιντεακι που μιλαει ο Χρήστος Ντέλλος, Διευθυντή Καρδιολογικού τμήματος Τζανείου Νοσοκομείου Πειραιά.Δειτε το βιντεο ειναι πραγματικα πολυ ενδιαφερον μιλαει και για τα αυγα πως επισης ειναι μυθος πως μπορει να βλαψει ο κροκος και πρεπει να τα τρωμε αφοβα........

περισσότερα στο: http://www.in2life.gr/wellbeing/health/articles/261229/article.aspx

and345
28-09-13, 23:56
:thumbup::thumbup:

sobral
29-09-13, 00:12
επειδή ίσως δεν βλάπτει δεν πάει να πει πως δεν θα την λαμβάνουμε υπόψιν?!! Τι λογικές είναι αυτές...Σιγά μην πάρω πρωτείνη με 75μγ χολ. να θέλω 2 σκουπ την ημέρα και μόνο από πρωτείνη να παίρνω τόση χοληστερόλη χωρίς λόγο. Αν καταφέρουν να την χαμηλώσουν η πρωτείνη θα είναι πολύ καλή κατά τ'άλλα.

totis
29-09-13, 01:18
επειδή ίσως δεν βλάπτει δεν πάει να πει πως δεν θα την λαμβάνουμε υπόψιν?!! Τι λογικές είναι αυτές...Σιγά μην πάρω πρωτείνη με 75μγ χολ. να θέλω 2 σκουπ την ημέρα και μόνο από πρωτείνη να παίρνω τόση χοληστερόλη χωρίς λόγο. Αν καταφέρουν να την χαμηλώσουν η πρωτείνη θα είναι πολύ καλή κατά τ'άλλα.

Ο καθενας ξερει για τον εαυτο του τι τρωει οποτε ευκολα μπορει να το ελεγξει.......Σιγα την χοληστερινη μην ειμαστε υπερβολικοι ενα κροκο απο το αυγο να φας ειναι σαν να εχει πιει 3 σκουπ που και παλι ειπαμε η χοληστερινη ειναι μυθος οτι βλαπτει δεν το λεω εγω ολοκληρος διευθυντης καρδιολογιας το λεει αν ειδες το βιντεακι απο απανω...
Εγω γενικα πινω καθημερινα ενα σκουπ πρωτεινη κανω πολυ καλη διατροφη και δεν χρειαζομαι παραπανω....Παντος ολες οι πρωτεινες που ευχαριστιεσαι να τις πινεις στα ιδια επιπεδα κυμαίνονται βαρεθηκα τα νεροζουμια, να πινω και κατι που να το γουσταρω συν οτι η combat powder ειναι απο τις καλυτερες σε συστατικα.....Και απο την αλλη για να λεμε και την αληθεια πιο πολυ κινδυνευεις-ω απο τα 2 σκουπ καθημερινα πρωτεινης που βαζεις-ω στον οργανισμο......Για αυτο και οσοι φιλοι με ρωτανε για συμπληρωμα πρωτεινης παντα λεω ενα σκοοπ καθημερα ειναι αρκετο για μετα το γυμναστηριο και ενα τις μερες που δεν γυμναζονται για να συμπληρωνουν την πρωτεινη τους και να βασιζονται περισσοτερο στο φαγητο τους που εχουμε τοσες καλες επιλογες κοτοπουλο-γαλοπουλα-αυγα-γαλα....................

sobral
29-09-13, 01:32
Ο καθενας ξερει για τον εαυτο του τι τρωει οποτε ευκολα μπορει να το ελεγξει.......Σιγα την χοληστερινη μην ειμαστε υπερβολικοι ενα κροκο απο το αυγο να φας ειναι σαν να εχει πιει 3 σκουπ που και παλι ειπαμε η χοληστερινη ειναι μυθος οτι βλαπτει δεν το λεω εγω ολοκληρος διευθυντης καρδιολογιας το λεει αν ειδες το βιντεακι απο απανω...
Εγω γενικα πινω καθημερινα ενα σκουπ πρωτεινη κανω πολυ καλη διατροφη και δεν χρειαζομαι παραπανω....Παντος ολες οι πρωτεινες που ευχαριστιεσαι να τις πινεις στα ιδια επιπεδα κυμαίνονται βαρεθηκα τα νεροζουμια, να πινω και κατι που να το γουσταρω συν οτι η combat powder ειναι απο τις καλυτερες σε συστατικα.....Και απο την αλλη για να λεμε και την αληθεια πιο πολυ κινδυνευεις-ω απο τα 2 σκουπ καθημερινα πρωτεινης που βαζεις-ω στον οργανισμο......Για αυτο και οσοι φιλοι με ρωτανε για συμπληρωμα πρωτεινης παντα λεω ενα σκοοπ καθημερα ειναι αρκετο για μετα το γυμναστηριο και ενα τις μερες που δεν γυμναζονται για να συμπληρωνουν την πρωτεινη τους και να βασιζονται περισσοτερο στο φαγητο τους που εχουμε τοσες καλες επιλογες κοτοπουλο-γαλοπουλα-αυγα-γαλα....................

οκ καλό το μάρκετινγκ σου, γιατί είδα παραπάνω πως λες για το ότι είναι πολύ ψηλά σε πωλήσεις, με βραβεία μπλα μπλα και αυτό λέει πολλά (!!!). Δεν θα μπω για 1000η φορά στον κόπο να ξαναπιάσω το ζήτημα με τις άπειρε μ@λ@κίες που είναι πρώτες σε πωλήσεις. Επίσης μου λες ότι κινδυνεύω από 40gr συμπληρώματος πρωτείνης ημερησίως.....γιατί αυτή που είχα μέχρι πρότινος είχε 20γρ/σκουπ. Άρα με 40gr κινδυνεύω κατά τα λεγόμενα σου. Τα συμπεράσματα δικά σας...

edit: κ για να μην με ρωτήσεις για cholest. το σκουπ είχε 20μγ.

Και για να μην παρεξηγήσεις το μ@λ@κίες, δεν την κατατάσσω σε αυτές, είναι μία πολύ καλή πρωτείνη με ωραίες προσθήκες και προσεγμένες πηγές όμως εμένα το θέμα της χοληστερόλης με χαλάει.

totis
29-09-13, 01:39
οκ καλό το μάρκετινγκ σου, γιατί είδα παραπάνω πως λες για το ότι είναι πολύ ψηλά σε πωλήσεις, με βραβεία μπλα μπλα και αυτό λέει πολλά (!!!). Δεν θα μπω για 1000η φορά στον κόπο να ξαναπιάσω το ζήτημα με τις άπειρε μ@λ@κίες που είναι πρώτες σε πωλήσεις. Επίσης μου λες ότι κινδυνεύω από 40gr συμπληρώματος πρωτείνης ημερησίως.....γιατί αυτή που είχα μέχρι πρότινος είχε 20γρ/σκουπ. Άρα με 40gr κινδυνεύω κατά τα λεγόμενα σου. Τα συμπεράσματα δικά σας...

edit: κ για να μην με ρωτήσεις για cholest. το σκουπ είχε 20μγ.

Ενταξει τωρα το ξεφτιλησαμε το θεμα πιο μαρκετινγκ φιλε μου εχω πιει σχεδον ολες τις πρωτεινες και γενικα εχω γραψει για τις περισσοτερες καλα λογια μεχρι και φωτογραφιες εχω ανεβασει,,,,,δεν καταλαβες καλα δεν εννουσα οτι θα σε πειραζαν τα 40 γραμμαρια πρωτεινης απο τα 2 σκουπ αλλα γενικα η πρωτεινη η οποια δεν ειναι και οτι πιο φυσικο μπορουμε να πινουμε ολο χημεια ειναι και εκατο επεξεργασιες εχουνε κανει για αυτο το ειπα.....

sobral
29-09-13, 01:47
Ενταξει τωρα το ξεφτιλησαμε το θεμα πιο μαρκετινγκ φιλε μου εχω πιει σχεδον ολες τις πρωτεινες και γενικα εχω γραψει για τις περισσοτερες καλα λογια μεχρι και φωτογραφιες εχω ανεβασει,,,,,δεν καταλαβες καλα δεν εννουσα οτι θα σε πειραζαν τα 40 γραμμαρια πρωτεινης απο τα 2 σκουπ αλλα γενικα η πρωτεινη η οποια δεν ειναι και οτι πιο φυσικο μπορουμε να πινουμε ολο χημεια ειναι και εκατο επεξεργασιες εχουνε κανει για αυτο το ειπα.....

Στο θέμα του ότι μπορούμε να τα λαμβάνουμε κ πρέπει να κοιτάμε να τα λαμβάνουμε πρώτα από τις τροφές θα συμφωνήσω κ είμαι αυτής της άποψης. Αλλά όχι κ πως κινδυνεύω περισσότερο από 2 σκουπάκια πρωτείνης whey κιόλας (άρα όχι πολλά πρόσθετα όπως πχ αυτά των gainers)...Άσε που δυστυχώς όσο πιο δυνατή η γεύση τόσο περισσότερα τα άχρηστα πρόσθετα. Άμα θέλει κανείς να είναι πιο σίγουρος παίρνει άγευστη now foods πχ. Τεσπα συζήτηση κάνουμε, καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις και από κει κ πέρα ο καθένας επιλέγει. :toast:

totis
29-09-13, 02:02
Στο θέμα του ότι μπορούμε να τα λαμβάνουμε κ πρέπει να κοιτάμε να τα λαμβάνουμε πρώτα από τις τροφές θα συμφωνήσω κ είμαι αυτής της άποψης. Αλλά όχι κ πως κινδυνεύω περισσότερο από 2 σκουπάκια πρωτείνης whey κιόλας (άρα όχι πολλά πρόσθετα όπως πχ αυτά των gainers)...Άσε που δυστυχώς όσο πιο δυνατή η γεύση τόσο περισσότερα τα άχρηστα πρόσθετα. Άμα θέλει κανείς να είναι πιο σίγουρος παίρνει άγευστη now foods πχ. Τεσπα συζήτηση κάνουμε, καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις και από κει κ πέρα ο καθένας επιλέγει. :toast:

:thumbup: Παντως γενικα εισαι απο αυτους που συμπαθω μεσα στο φορουμ φαινεται οτι ξερεις και γενικα δινεις πολυ καλες συμβουλες....Απλα εγω εχω αλλη αποψη για την χοληστερινη ......Και για αυτο αναφερθηκα και ανεβασα αυτο το βιντεακι για να μπορεσει και αλλος κοσμος να ενημερωθει....Οπως ανεφερειι και στο βιντεακι ο γιατρος παιζονται πολλα λεφτα πισω απο τον μυθο της χοληστερινης.Εδω ξανα το βιντεο για οσους δεν το ειδαν http://www.in2life.gr/wellbeing/health/articles/261229/article.aspx

totis
07-10-13, 19:38
Τα μωρα μου στην φωτογραφια απο κατω στα αριστερα cookies n cream στα δεξια chocolate milk νοστιμοτατες και οι δυο αλλα η cookies n cream δεν παιζεται....:bowdown:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=531037093647796&set=o.82286648475&type=1&ref=nf

sobral
07-10-13, 19:45
:thumbup: Παντως γενικα εισαι απο αυτους που συμπαθω μεσα στο φορουμ φαινεται οτι ξερεις και γενικα δινεις πολυ καλες συμβουλες....Απλα εγω εχω αλλη αποψη για την χοληστερινη ......Και για αυτο αναφερθηκα και ανεβασα αυτο το βιντεακι για να μπορεσει και αλλος κοσμος να ενημερωθει....Οπως ανεφερειι και στο βιντεακι ο γιατρος παιζονται πολλα λεφτα πισω απο τον μυθο της χοληστερινης.Εδω ξανα το βιντεο για οσους δεν το ειδαν http://www.in2life.gr/wellbeing/health/articles/261229/article.aspx

:toast: όσο πιο πολλές απόψεις ακούγονται τόσο το καλύτερο για το φόρουμ. Υπάρχουν πιο σοβαρά πράγματα να λογομαχήσουμε από μία πρωτείνη. :P Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Καλή συνέχεια στους στόχους σου.

terastios
07-10-13, 22:20
Τα μωρα μου στην φωτογραφια απο κατω στα αριστερα cookies n cream στα δεξια chocolate milk νοστιμοτατες και οι δυο αλλα η cookies n cream δεν παιζεται....:bowdown:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=531037093647796&set=o.82286648475&type=1&ref=nf

Η cookies οντως πολυ καλη σου προτεινω επισης να δοκιμασεις και την Orange Creamsicle (γρανιτα πορτοκαλι) πολυ καλη και κατι διαφορετικο......

vaggan
10-10-13, 22:34
δοκιμαστε μπανανα δοκιμαστε μπανανα και θα ξενερωσετε με οτι αλλο εχετε δοκιμασει ακομα και στο νερο τα σπαει:clap::clap::clap::clap::bowdown::bowdown:

totis
10-10-13, 22:55
δοκιμαστε μπανανα δοκιμαστε μπανανα και θα ξενερωσετε με οτι αλλο εχετε δοκιμασει ακομα και στο νερο τα σπαει:clap::clap::clap::clap::bowdown::bowdown:

εγω πινω τωρα cookies n cream και ειναι φανταστικη, πριν την ειχα την chocolate cream ητανε καλη, και ελεγα μετα να παρω μετα και την Orange Creamsicle την οποια την δοκιμασα απο φιλο και ητανε super αλλα τωρα με εβαλες σε διλημμα ...............

just chris
11-10-13, 07:12
η πρωτη εικονα στη 2 σελιδα

κατι με σπρωχνει να μην τη δοκιμασω ποτε ομως!!!

totis
11-10-13, 14:04
Και ξαναβαζω το βιντεακι που κυκλοφορησε για την αξιοπιστια της στο youtube απο το TheTigerFitness στειλανε την πρωτεινη για αναλυση και τα αποτελεσματα ειναι εξαιρετικα,πινεις οτι γραφει στα συστατικα της, πιστευω ειναι πολυ σημαντικο γιατι εχουμε πιει αρκετες σαβουρες που αλλα λεγανε και αλλα ειχανε μεσα,για παραδειγμα η myofusion που σου εδινε την μιση ποσοτητα πρωτεινης απο οσα εγραφε ....... Μπειτε εδω να το δειτε http://youtu.be/Idtl736L7f0

vaggan
11-10-13, 14:25
η πρωτη εικονα στη 2 σελιδα

κατι με σπρωχνει να μην τη δοκιμασω ποτε ομως!!!θεωρω οτι συμβαινει και στα καλυτερα τα σπιτια χρηστο:Pεμενα παντως δεν θα με πτοουσε μια τετοια εικονα αλλωστε η εξηγηση που εδωσε η εταιρια με πειθει;):)

just chris
12-10-13, 07:24
ενταξει ρε μη βαρατε απλα θεωρω λιγακι δυσκολο
να διαλυθει το απολιθωμα στο νερο η στο γαλα:P
ενταξει πασο,απλα περιμενω εκεινη την αμηχανη στιγμη
που θα βρει καποιος στη predator της xcore κανα κερατο
απο βοδι μεσα.κ στην on απολιθωμενη πετρα απο νεφρο.
χωρις πλακα παντως,δεν νομιζω να ξερουμε τι ακριβως μα ακριβως
πινουμε στις πρωτεινες.που ξερεις τι γινεται στα εργοστασια....

totis
12-10-13, 13:44
ενταξει ρε μη βαρατε απλα θεωρω λιγακι δυσκολο
να διαλυθει το απολιθωμα στο νερο η στο γαλα:P
ενταξει πασο,απλα περιμενω εκεινη την αμηχανη στιγμη
που θα βρει καποιος στη predator της xcore κανα κερατο
απο βοδι μεσα.κ στην on απολιθωμενη πετρα απο νεφρο.
χωρις πλακα παντως,δεν νομιζω να ξερουμε τι ακριβως μα ακριβως
πινουμε στις πρωτεινες.που ξερεις τι γινεται στα εργοστασια....

Αυτο ειναι μεγαλη συζητηση γιατι αυτο που ειπες ισχυει με το οτιδηποτε που τρωμε......Εγω γουσταρω 3 πρωτεινες αυτη την στιγμη τις οποιες και αγοραζω την combat powder την gold standard και την syntha 6......η gold standard ητανε η βασικη μου αλλα απο τοτε που εμαθα και δοκιμασα την combat powder εγινε αυτη η βασικη μου.Την syntha 6 εχω ξαναπει την περνω οταν βρισκομαι σε ογκο και θελω παραπανω θερμιδες και υδατανθρακα η οποια με βοηθαει παντα....Και απο οτι βλεπω σε ολα τα σαιτ του εξωτερικου η compat powder και η gold standard ειναι οι δυο πρωτες σε πωλησεις παντου....Αυτο οσο να ναι δειχνει κατι....δεν μπορει ενα προιον το οποιο επιλεγει ο μισος πλανητης να μην ειναι καλο......Αυτα τα ολιγα αλλα παλι θα ξαναπω καλες οι πρωτεινες αλλα η περισσοτερη δουλεια γινετε απο το φαγητο μας.................

mazas
17-10-13, 04:43
φιλε tottis βλεπω πως σταζεις μελι για αυτη τη πρωτεινη χεχε δεν ειχα σκπο να την αγορασω γιατι τη θεωρω λιγο ακριβη αλλα τωρα που διαβασα τα reviews τα δικα σου και των αλλων μελλων μαλλον με επεισες.

totis
17-10-13, 14:55
φιλε tottis βλεπω πως σταζεις μελι για αυτη τη πρωτεινη χεχε δεν ειχα σκπο να την αγορασω γιατι τη θεωρω λιγο ακριβη αλλα τωρα που διαβασα τα reviews τα δικα σου και των αλλων μελλων μαλλον με επεισες.

Δεν ειναι ακριβη αν την παρεις απο τα x-treme stores την εχουνε σε προσφορα 39.90 ........

mazas
17-10-13, 19:15
Tι???την εχουν 9 ολοκληρα λεπτα πιο φθηνα απο τον πορτογαλλο εεε ρε πλακα.........αλλα και παλι προτιμω να αγοραζω απο εξωτερικο για πολλους λογους,οικονομικους και ΜΗ*

* για πολλα χρονια γδερνανε το κοσμακι με τις τιμες τους και τωρα τα τελευταια 2 χρονια που πεσανε οι πωλησεις τους λογο των ευρωπαικων σαιτ και δη προζις,αλλαξανε συμπεριφορα.
τωρα ομως.... καληνυχτα

totis
17-10-13, 19:23
Tι???το εχουν 9 ολοκληρα λεπτα πιο φθηνα απο τον πορτογαλλο εεε αλλα και παλι προτιμω να αγοραζω απο εξωτερικο για πολλους λογους,οικονομικους και ΜΗ*

* για πολλα χρονια γδερνανε το κοσμακι με τις τιμες τους και τωρα τα τελευταια 2 χρονια που πεσανε οι πωλησεις τους λογο των ευρωπαικων σαιτ και δη προζις,αλλαξανε συμπεριφορα.
τωρα ομως.... καληνυχτα

Παντα ο ανταγωνισμος ειναι υπερ του καταναλωτη.......και εγω απο τον πορτογαλλο επαιρνα αλλα αφου συμορφωθηκαν και κατεβασαν πολυ τις τιμες μιας και ειναι ελληνικη επιχειρηση και ζουμε και περιεργους καιρους ειπα να τους στηριξω.... και αν κοιταξεις πλεον τα x-treme στα περισσοτερα ειναι πιο φθηνα.....και απο οτι ειδα στον πορτογαλλο η combat powder ειχε εξαντληθει λογικα ομως θα ξαναφερουνε.....

mazas
17-10-13, 19:36
Τελος παντων δεν θελω να επεκταθω γιατι θα βγω εκτος τοπικ και μπορει να ξυνισουν και οι μοντερειτορ με αυτα που λεω για την ελληνικη αγορα συμπληρωματων και θα με δωσουν ποδι απο το φορουμ....Ναι το ειδα οτι ειναι εκτος στοκ στο προζις οπως και παρα πολλα αλλα προιοντα.
Το μεγαλο μειονεκτημα στον πορτογαλλο ειναι η ελλειψη προιοντων

Ίων Δραγούμης
18-10-13, 03:52
Ακριβώς,ο πορτογάλλος δεν έχει ΤΊΠΟΤΑ διαθέσιμο. Μα ΤΊΠΟΤΑ! Αν θες να ξεφύγεις από σοκολάτα και βανίλια (που απεχθάνομαι) δεν έχει αφθονία. Καλές τιμές,αλλά δεν ανανεώνει τα στοκ του.
Έτσι μιας και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με τη Combat Powder,με χαλούσε ότι έδινα 40 ευρώ για να πίνω μόνο 54 δόσεις αν θυμάμαι καλά. Έτσι ανακάλυψα από το Βουλγαρικό τη MEX MATRIX 10 που σου βγάζει 80 (!!) δόσεις των 22 γρ. Αν πάρεις δυο συσκευασίες,τότε η μία έχει 42 ευρώ.
Γεύση και διαλυτότητα πολύ καλύτερες από τη Combat Powder.
Δεν ξέρω πως ανοίγεις νέο topic,οπότε όποιος με διαβάσει ας κάνει τον κόπο να έχουμε προς αξιολόγηση τη ΜΕΧ ΜΑΤΡΙΧ 10. Τέλος το θετικό της είναι πως έχει μέσα και βιταμίνες.

dimitrispump
18-10-13, 07:47
Ακριβώς,ο πορτογάλλος δεν έχει ΤΊΠΟΤΑ διαθέσιμο. Μα ΤΊΠΟΤΑ! Αν θες να ξεφύγεις από σοκολάτα και βανίλια (που απεχθάνομαι) δεν έχει αφθονία. Καλές τιμές,αλλά δεν ανανεώνει τα στοκ του.
Έτσι μιας και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με τη Combat Powder,με χαλούσε ότι έδινα 40 ευρώ για να πίνω μόνο 54 δόσεις αν θυμάμαι καλά. Έτσι ανακάλυψα από το Βουλγαρικό τη MEX MATRIX 10 που σου βγάζει 80 (!!) δόσεις των 22 γρ. Αν πάρεις δυο συσκευασίες,τότε η μία έχει 42 ευρώ.
Γεύση και διαλυτότητα πολύ καλύτερες από τη Combat Powder.
Δεν ξέρω πως ανοίγεις νέο topic,οπότε όποιος με διαβάσει ας κάνει τον κόπο να έχουμε προς αξιολόγηση τη ΜΕΧ ΜΑΤΡΙΧ 10. Τέλος το θετικό της είναι πως έχει μέσα και βιταμίνες.

και σε ελληνικο καταστημα εχει πρωτεινη 45 ευρω με 75 δοσεις 25 πρωτεινη ανα σκουπ διαλυτοτητα παλυ καλη και στηριζεις ελληνικο καταστημα, ψαξτε το πριν δωσετε τα χρηματα σε ξενους, και στο xtr εχει πιο πολλες ακομα καθως ριξανε τιμες για να πουλησουν, ευτυχως το καταλαβανε.

totis
18-10-13, 18:50
Ακριβώς,ο πορτογάλλος δεν έχει ΤΊΠΟΤΑ διαθέσιμο. Μα ΤΊΠΟΤΑ! Αν θες να ξεφύγεις από σοκολάτα και βανίλια (που απεχθάνομαι) δεν έχει αφθονία. Καλές τιμές,αλλά δεν ανανεώνει τα στοκ του.
Έτσι μιας και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με τη Combat Powder,με χαλούσε ότι έδινα 40 ευρώ για να πίνω μόνο 54 δόσεις αν θυμάμαι καλά. Έτσι ανακάλυψα από το Βουλγαρικό τη MEX MATRIX 10 που σου βγάζει 80 (!!) δόσεις των 22 γρ. Αν πάρεις δυο συσκευασίες,τότε η μία έχει 42 ευρώ.
Γεύση και διαλυτότητα πολύ καλύτερες από τη Combat Powder.
Δεν ξέρω πως ανοίγεις νέο topic,οπότε όποιος με διαβάσει ας κάνει τον κόπο να έχουμε προς αξιολόγηση τη ΜΕΧ ΜΑΤΡΙΧ 10. Τέλος το θετικό της είναι πως έχει μέσα και βιταμίνες.

Φιλε εγω θα σε συμβουλευα μακρυα απο βουλγαρια ολες οι μουφες εκει φτιαχνονται...οσο για την πρωτεινη MEX MATRIX 10 που ειπες δεν την ηξερα εψαξα ομως λιγα πραγματα βρισκεις για αυτην αμφιβολου ποιοτητας εταιρειας και απορω πως μπορειτε και εμπιστεύεστε μικρες εταιρειες που ειναι σχεδον ανυπαρκτες εδω κινδυνευουμε απο τις γνωστες ....τα συστατικα τις μετρια και οι τρεις μορφες καζεινεις που εχει ειναι οι κατωτερες δεν εχει την Μικκυλιακή Καζεΐνη(Micellar Casein) που ειναι και η καλυτερη μορφη της.....οτι αλλο θελεις να συζητησουμε καλο ειναι να ανοιξεις ενα τοπικ για αυτη την πρωτεινη γιατι ειμαστε ακυροι εδω,εχουμε βγει εκτος θεματος.....

mazas
19-10-13, 11:04
:thumbup:
και απορω πως μπορειτε και εμπιστεύεστε μικρες εταιρειες που ειναι σχεδον ανυπαρκτες εδω κινδυνευουμε απο τις γνωστες
:thumbup:

Ίων Δραγούμης
20-10-13, 03:41
Φιλε εγω θα σε συμβουλευα μακρυα απο βουλγαρια ολες οι μουφες εκει φτιαχνονται...οσο για την πρωτεινη MEX MATRIX 10 που ειπες δεν την ηξερα εψαξα ομως λιγα πραγματα βρισκεις για αυτην αμφιβολου ποιοτητας εταιρειας και απορω πως μπορειτε και εμπιστεύεστε μικρες εταιρειες που ειναι σχεδον ανυπαρκτες εδω κινδυνευουμε απο τις γνωστες ....τα συστατικα τις μετρια και οι τρεις μορφες καζεινεις που εχει ειναι οι κατωτερες δεν εχει την Μικκυλιακή Καζεΐνη(Micellar Casein) που ειναι και η καλυτερη μορφη της.....οτι αλλο θελεις να συζητησουμε καλο ειναι να ανοιξεις ενα τοπικ για αυτη την πρωτεινη γιατι ειμαστε ακυροι εδω,εχουμε βγει εκτος θεματος.....

Το site αυτό το διαχειρίζονται Έλληνες,οπότε το προτιμώ σε σχέση με το πορτογαλικό. Τα χρήματα παραμένουν σε ελληνικά χέρια και ότι έχω αγοράσει από'κει έχω δει πραγματικά αποτελέσματα. Η συγκεκριμένη πρωτείνη τα σπάει και από γεύση και αποτελέσματα.

stone garden
20-10-13, 04:20
οπως και να το κανεις πρωτεινη ειναι φιλε μου . . .

just chris
20-10-13, 17:37
βλεπετε αποτελεσματα με την πρωτεινη,μαλιστα.
παιδια μην τα λετε αυτα γιατι ΔΕΝ βλεπεις αποτελεσματα
με πρωτεινη.πολυ απλα!
σε βαθος χρονου κ σε συνδιασμο με διατροφη κατι βλεπεις...
τωρα να πεις,πηρα πρωτεινη κ ειδα αποτελεσματα
ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!

COBRA_STYLE
20-10-13, 22:07
Το site αυτό το διαχειρίζονται Έλληνες,οπότε το προτιμώ σε σχέση με το πορτογαλικό. Τα χρήματα παραμένουν σε ελληνικά χέρια και ότι έχω αγοράσει από'κει έχω δει πραγματικά αποτελέσματα. Η συγκεκριμένη πρωτείνη τα σπάει και από γεύση και αποτελέσματα.

Φιλε πες μας αν θες ποια προιοντα εχεις παρει απο κει γιατι τελευταια εχω κολλησει κ γω και χρειαζομαι κατι για να δω αποτελεσματα.Κανω καλη διατροφη και κοιμαμαι καλα.Ευχαριστω.

tzouas
21-10-13, 00:48
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Φιλε πες μας αν θες ποια προιοντα εχεις παρει απο κει γιατι τελευταια εχω κολλησει κ γω και χρειαζομαι κατι για να δω αποτελεσματα.Κανω καλη διατροφη και κοιμαμαι καλα.Ευχαριστω.

Ίων Δραγούμης
21-10-13, 05:34
Φιλε πες μας αν θες ποια προιοντα εχεις παρει απο κει γιατι τελευταια εχω κολλησει κ γω και χρειαζομαι κατι για να δω αποτελεσματα.Κανω καλη διατροφη και κοιμαμαι καλα.Ευχαριστω.

1)MEX N.O. MATRIX (προεξασκητικό)
2)Scitec BCAA (1 φορά/ημέρα τουλάχιστον)
3)MEX Gluta Max (μεταπροπονητικά)
4)Scitec D-test
5)ON Gold Standart (μεταπροπονητικά με δεξτρόζη)
6)MEX MATRIX 10 (δυο φορές τη μέρα εκ των οποίων η μια πριν κοιμηθώ)
7)Scitec 100% Whey Protein Professional (πρωί)
8)Dymatize Creatine (μεταπροπονητικά)

Αυτά παίρνω. Καλή διατροφή έκανα και πριν από αυτά τα συμπληρώματα. Μόλις έβαλα και αυτά,είδα επιπρόσθετα αποτελέσματα. Τώρα το τι να κάνεις για να ξεκολήσεις,είμαι σίγουρος πως όλο και κάτι θα βρεις..

Τώρα όσον αφορά τον άλλο από πάνω που λέει πως με την πρωτείνη δεν βλέπει αποτελέσματα,θα του πρότεινα να μην σπαταλάει τα χρήματά του άδικα σε συμπληρώματα και να πάψει να καταναλώνει πρωτείνη από την διατροφή του. Αν συνεχίσει σε βάθος ημερών-μηνών να είναι όπως τώρα,ας κλείσουμε και τις εταιρίες συμπληρωμάτων και το φόρουμ αυτό γιατί με τις πρωτείνες,όπως λέει,ΔΕΝ ΒΛΈΠΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ. Μάλλον εσύ φίλε μου να μην τα λες αυτά.

just chris
21-10-13, 08:03
ωχ ναι εχεις δικιο,μαλλον δεν εχω καλη πρωτεινη.να σου πω....αν βαλω κ αμινοξεα....λες να εχω αποτελεσματα?

Ίων Δραγούμης
21-10-13, 14:37
ωχ ναι εχεις δικιο,μαλλον δεν εχω καλη πρωτεινη.να σου πω....αν βαλω κ αμινοξεα....λες να εχω αποτελεσματα?

Τη μια μας λες πως οι πρωτεΐνες δεν δουλεύουν και δεν έχουν αποτελέσματα και την άλλη μέσα στην ειρωνεία ότι δεν έχεις "καλή" πρωτεΐνη. Αφού σύμφωνα με τα λεγόμενα σου οι πρωτεΐνες δεν κάνουνε δουλειά,είτε είναι "καλές" είτε είναι "κακές". Αποφάσισε όμως γιατί μας τα λες λιγάκι μπερδεμένα και εμείς οι άσχετοι "που δεν πρέπει να τα λέμε αυτά" κρεμόμαστε από τα χείλη σου να μάθουμε το αλφαβητάρι της σωματοδομικής,αν τελικά "δουλεύει" μια πρωτεΐνη στο σώμα ενός ανθρώπου ή όχι. Αλλά εσύ ίσως δεν φτιάχνεις μυς με πρωτεΐνες φαγητού και συμπληρωμάτων.. τους πλέκεις με κοπανιστό αέρα. :green::green:

just chris
21-10-13, 17:18
σου εστειλα πμ γιατι λες πολλα

Ίων Δραγούμης
21-10-13, 18:14
Συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος αλλά οι admin πρέπει να λάβουν σοβαρά υπ'όψιν ότι ο χρήστης "just chris" συνεχώς προσβάλλει τα μέλη του Forum όπου δεν κάνουν κάτι διαφορετικό από το να λένε την άποψή τους.
Μου έστειλε pm με απειλές τους τύπου "σε έχω γραμμένο στα @@ μου" και "δεν με ξέρεις καλά" κτλ κτλ.. (του απάντησα αναλόγως σε προσωπικό μήνυμα) Το ζητούμενο είναι οι admin να προστατεύουν το forum από άτομα που συνεχώς ειρωνεύονται,προσβάλλουν και τσαμπουκαλεύονται εμμέσως ή άμεσα στους άλλους.
Αν είπα κάτι αντιεπιστημονικό,θα παρακαλούσα ο "αντιλέγων" να παραθέσει βιβλιογραφία για να γίνεται γόνιμη συζήτηση και όχι να τραμπουκίζει με pm ή εδώ στο Forum.

Λόγω του ότι όλοι είμαστε εκτός topic,ας σβήσει τα παραπάνω άσχετα μηνύματα (και αυτό) o admin αφού προβεί στις ενέργειες ή συστάσεις τις οποίες θα κρίνει ως ορθές.
:)

stone garden
21-10-13, 18:22
μια πρωτεινη ειναι ρε μαγκες οποιος θελει τη παιρνει οποιος δε θελει παιρνει κατι αλλο. τα παραπονα στην εταιρεια οχι στους χρηστες.

just chris
21-10-13, 18:26
γιαπ! τσακω κ το δευτερο τωρα.
κ να τσακω κ 'γω ενα ban!
ευχαριστω για τη μεχρι τωρα διαμονη guys!!!

vaggan
21-10-13, 20:41
γιαπ! τσακω κ το δευτερο τωρα.
κ να τσακω κ 'γω ενα ban!
ευχαριστω για τη μεχρι τωρα διαμονη guys!!!δεν χανομαστε θα τα πουμε στα σουβλακια εμεις:turtle::rolf::rolf:

just chris
21-10-13, 20:45
βαγγ να ετοιμαζεσαι κ για δευτερο γυρο βασικα....

mazas
22-10-13, 20:27
Παιδια το τοπικ ειναι για το COMBAT POWDER και μονο...ελεος δηλαδη.
Μην τα γα@#τε ολα τα θεματα...αφηστε τα καθαρα καποιοι μπαινουν εδω μεσα για να μαθουν 5 πραγματα και να ενημερωθουν περι συμπληρωματων και οχι να καθονται να βλεπουν τους διαπληκτισμους σας!!!!!!!
Εδω βρηκατε να μαλωσετε???????Ελπιζω καποιος μοντερειτορ να τα διαγραψει ολα τα ασχετα μηνυματα μαζι με αυτο.

ΥΓ 1 και εσυ ρε just chris να πουμε αλλη δουλεια δεν εχεις απο το να την λες στον εναν και στον αλλον(και σε τρομερο υφακι)εδω βρηκες να βγαλεις τα κομπλεξ σου???
Αν θελεις να λες τη γνωμη σου πες την ομορφα και ευγενικα χωρις να μειωνεις τον αλλον και κυριως καντο οταν εισαι εντος θεματος......

ΥΓ 2 φιλε justchris στο avatar σου o Borat ειναι χαχαχαχαχαχαχαχαχα :turtle: :green: :rolf:

just chris
22-10-13, 20:37
ωραιος μαν,μας τη λες που ειμαστε εκτος κ 'συ το εσωσες τωρα.κ οχι μονο αυτο,
με χλευαζεις κιολας δημοσια.ευγε ωριμε! σωματαρα φετες εσυ....

just chris
22-10-13, 20:49
κ ξαναωραιος,το εσωσες το θεμα.με πολυ ωριμο τροπο.
ωραιος!!!ευχαριστουμε....

giannis64
23-10-13, 17:29
οχι ρε μαγκες. δεν θα σβηστουν τα ποστ. και μπορητε να το χαλασετε κιαλλο το θεμα. αν θελετε μαχαιρωθητε κιολας? στον δικο μας θα μπει? τι ημαστε εμεις. καθαρηστριες?

just chris
23-10-13, 18:08
βασικα μιλησα με τα παιδια κ ολα καλως τελικα.δικο μου το φταιξιμο,εγω το ξεκινησα.
εγω ζητησα να καθαριστει αν υπαρχει η δυνατοτητα,αν παλι γιαννη εσυ θεωρεις πως πρεπει να μεινουν,
παω πασο.παντως το παιρνω πανω μου.σορρυ guys!!!:welcome:

ns13
27-10-13, 04:06
Καταρχας να πω την αποψη μου για την συγκεκριμενη πρωτεινη και κατα δευτερον θα ηθελα να εκφρασω μια απορια σχετικα με αυτη.Λοπον την χρησιμοποιω εδω και ενα μηνα γευση chocolate-milk.Ειναι η πρωτη μου πρωτεινη οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης εκτος απο 2 δειγματα που ειχα δοκιμασει απο αλλες γνωστες στο ευρυ κοινο.Πολυ ωραια γευση,λιγακι γλυκια αλλα προσθετω παραπανω νερο και πινεται ανετοτατα.Δεν εχω νιωσει την παραμικρη ενοχληση στο στομαχι και η διαλυτοτητα παλι χωρις μετρο συγκρισης μου φαινεται ικανοποιητικη.Εχω μεινει ικανοποιημενος και δεν πιστευω οτι θα την αλλαζα εκτος συνταρακτικου απροοπτου.Στην απορια τωρα και παρακαλω πολυ τα φωτα σας!Ενω σε ολα τα site η εταιρεια διαφημιζει οτι ανα scoop δινει 25γρ. πρωτεινη,η δικια μου απο πισω λεει 24!Υπαρχει περιπτωση να ειναι fake?Ισως καποιο reformulation η εχω παλια παρτιδα?Η αγορα εγινε σε πασιγνωστη αλυσιδα καταστηματων οποτε φανταζομαι λιγο δυσκολο να ειναι fake.Οποιος γνωριζει επι του θεματος ας με ενημερωσει.Ευχαριστω πολυ.

tzouas
27-10-13, 04:32
Οχι δεν ειναι fake απλα απο γευση σε γευση αλλαζουν τα γραμμαρια που χωραει το σκουπ....πιες την ανετα!

totis
27-10-13, 14:14
Μην ανησυχεις ισχυει οτι ειπε ο φιλος tzouas.....Αυτα ειναι τα ποσοστα πρωτεινης σε καθε γευση για να μην μπερδευεσαι..........

Chocolate Milk - 24
Cookies N' Cream - 25
Banana Cream - 25
Orange Creamsicle - 25
Vanilla - 25
Smores - 25
Triple Berry -24
Chocolate Peanut Butter - 24

ns13
27-10-13, 14:24
Σας ευχαριστω πολυ παιδες!Μετα απο chocolate milk σκεφτομαι να παρω cookies n' cream η banana cream ετσι για αλλαγη καθως εχω ακουσει πολυ καλα σχολια.

totis
27-10-13, 15:21
Σας ευχαριστω πολυ παιδες!Μετα απο chocolate milk σκεφτομαι να παρω cookies n' cream η banana cream ετσι για αλλαγη καθως εχω ακουσει πολυ καλα σχολια.

H cookies n' cream ειναι νοστιμοτατη αυτη πινω αυτον τον καιρο για την banana cream γενικα ακουγονται πολυ καλα σχολια θα την τιμησω και εγω οπως επισης και η Orange Creamsicle ειναι απο τις δυνατες.....

Ίων Δραγούμης
27-10-13, 21:28
H cookies n' cream ειναι νοστιμοτατη αυτη πινω αυτον τον καιρο για την banana cream γενικα ακουγονται πολυ καλα σχολια θα την τιμησω και εγω οπως επισης και η Orange Creamsicle ειναι απο τις δυνατες.....

Η orange είναι άπαιχτη. Πολύ ξεχωριστή γεύση. Σαν πορτοκαλόπιτα γλυκιά.

mazas
27-10-13, 21:52
θελω να παραγγειλω 2 κομματια αλλα στον πορτογαλλ ειναι σε ελλειψη

just chris
27-10-13, 21:59
ο πορτογαλος ειναι μια ελλειψη μονος του.αλλη δουλεια δεν κανει.εχει φαει ηδη ελλειψη κ απο 'μενα.

dimitrispump
27-10-13, 22:06
τοσα καταστηματα την εχουν απο Ελλαδα,παρτην απο αυτους, χορηγοι π.χ

mazas
28-10-13, 01:39
40 euro ο πορτογαλλος και οι ελληνες την εχουν 46 και αλλοι 43!
Δεν τους χαριζω ουτε μισο ευρω μαγκες τοσα χρονια αρκετα λεφτα μου πηρανε......ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ.
Προτιμω να περιμενω τον πορτογαλλο να την ξανα εχει σε στοκ......Α και αυτος θα μου το φερει την επομενη μερα και θα παρω και δωρο 3 4 σοκολατες!

totis
28-10-13, 02:38
40 euro ο πορτογαλλος και οι ελληνες την εχουν 46 και αλλοι 43!
Δεν τους χαριζω ουτε μισο ευρω μαγκες τοσα χρονια αρκετα λεφτα μου πηρανε......ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ.
Προτιμω να περιμενω τον πορτογαλλο να την ξανα εχει σε στοκ......Α και αυτος θα μου το φερει την επομενη μερα και θα παρω και δωρο 3 4 σοκολατες!

Mazas κανεις λαθος στα x-treme την εχει 39.90 και εχουνε φερει και ολες τις γευσεις.......

Ίων Δραγούμης
28-10-13, 02:46
39.9 την έχει στην Ελλάδα γνωστή αλυσίδα. Αν θες τα λεφτά σου να βγαίνουν συνεχώς και χωρίς αιτία έξω,εγώ δεν συμφωνώ. Αν είναι να έχεις συμφέρον,τότε εντάξει,αλλά όταν υπάρχουν εδώ εξ ίσου καλές τιμές,η τιμωρητική διάθεση με τον συλλογισμό ότι τόσα χρόνια αισχροκερδούσαν (πράγμα αληθές) δεν βοηθά εμάς τους πολίτες εν γένει.

mazas
28-10-13, 03:41
totis και Ιων δραγουμης αναφερεστε στα εξτριμ στορς ε???μαλιστα....δεν μου λετε ρε παιδες μηπως να αγορασω πρωτεινη της warriorlab καλυτερα ε???:P

Ίων Δραγούμης
28-10-13, 06:36
totis και Ιων δραγουμης αναφερεστε στα εξτριμ στορς ε???μαλιστα....δεν μου λετε ρε παιδες μηπως να αγορασω πρωτεινη της warriorlab καλυτερα ε???:P

Αναφερόμαστε στην Combat Powder και το ξέρεις. Οπότε νομίζω ότι οι εξυπνακισμοί δεν έχουν να προσφέρουν κάτι στο forum.
Όσο για το ότι θα περιμένεις τον πορτογάλλο να την ξαναφέρει σε απόθεμα,μάλλον θα χρειαστεί να περιμένεις πολύ. ;)

ArgoSixna
28-10-13, 20:51
Στην αφηνει ο πορτογαλος ιδια τιμη με ελλάδα , εφοσον δεν στην αφηνει φθηνοτερα γιατι δεν αγοραζεις απο τον ελληνα? ναι ξεχασα κερδοσκοπος ο ελληνας.. ελπιζω καποια στιγμη που θα ανοιξεις καποια επιχειρηση να ερχονται να δοκιμαζουνε τα προιοντα σου , να σου λενε ευχαριστω και να τα αγοραζουνε απο το ebay......................

και στην τελικη παρε ενα τηλεφωνο τον ελληνα πες ο αλλος μου την αφηνει τοσο , κοψε και εσυ κατι.........

mazas
28-10-13, 21:20
Στην αφηνει ο πορτογαλος ιδια τιμη με ελλάδα , εφοσον δεν στην αφηνει φθηνοτερα γιατι δεν αγοραζεις απο τον ελληνα? ναι ξεχασα κερδοσκοπος ο ελληνας.. ελπιζω καποια στιγμη που θα ανοιξεις καποια επιχειρηση να ερχονται να δοκιμαζουνε τα προιοντα σου , να σου λενε ευχαριστω και να τα αγοραζουνε απο το ebay......................

και στην τελικη παρε ενα τηλεφωνο τον ελληνα πες ο αλλος μου την αφηνει τοσο , κοψε και εσυ κατι.........

Σε καποια προιοντα (allmax allwhey) μου εχουν κανει καποια καλυτερη τιμη απο ελλαδα αλλα συνηθως μου το αφηνει στην ιδια τιμη ναι...θα προτιμησω τον πορτογαλλο γιατι ποτε δεν αισχροκερδησε εναντιον μου οπως ο ελληνας,γιατι θα μου δωσει και καποιους ποντους για να παρω διαφορα προιοντα με την εξαργυρωση τους (μπαρες σοκολατας,τσαντες γυμναστικης,μπλουζες προπονησης ,μιξερ κλπ) και για πολλους ακομη λογους.
Αυτο που μου προτεινεις το εχω κανει αλλα χωρις αποτελεσμα...



ΥΓ και αν καποτε ανοιξω επιχειρηση δεν θα αισχροκερδω εις βαρος των συμπατριωτων μου και δεν θα περιμενω να ερθει μια εταιρεια απο τη πορτογαλλια που θα ειναι ακρως ανταγωνιστικη για να αναγκαστω εγω να ριξω τις τιμες μου...αφου μου χει μπει το αγγουρι στο κωλο :welcome:

ArgoSixna
28-10-13, 21:28
δεν ξερω , ο καθενας κανει τις επιλογες του. και εγω δεν ψωνιζω μονο απο ελλαδα.. αν μπορουσα θα επαιρνα απο αμερικη και μονο bulk πρωτεινη.. δεν πιστευω να υπαρχει καποιος που να εχει διαφορετικη αποψη με αυτο..

Εγω αν ειναι να κανω μια παραγγελια κοιταω να δω ποιος εχει οσα προιοντα χρειαζομαι , τι εκπτωση θα μου κανει και τι δωρα θα κερδισω.. και μετα παταω το τελευταιο κουμπι "παραγγελια"

με τα μεταφορικα ο πορτογαλος τι παιζει? παλια ερχοτανε δωρεαν και μαλιστα σε 12 ωρες απο πορτογαλια - πατρα :shock:

stone garden
28-10-13, 21:31
πανω απο 40 ευρω δεν εχει μεταφορικα , εχει τυχη να ερθει σε 24 ωρες η παραγγελια αλλα αλλες εκανε και 1 εβδομαδα

mazas
28-10-13, 21:35
Περσι που επαιρνα απο πορτογαλλο σε παραγγελιες ανω των 50 ευρω ηταν δωρεαν και την επομενη μερα ηταν σπιτι σου...τωρα αν θελεις να στα στειλουν δωρεαν θα πρεπει να περιμενεις 7 εργασιμες μερες :shock:

ArgoSixna
28-10-13, 22:31
Νομιζα οτι ειχε βαλει μεταφορικα.

Οχι το δωρεαν ειναι παντα για ανω των 40 ευρω. Εγω παντα δωρεαν+την αλλη μερα τα επαιρνα απο τον πορτογαλο. ακομη και "μεγαλη" παραγγελια την εσπαγα στα 2 και ερχοτανε δωρεαν σε μια μερα :thumbup:

δοκιμασε το !

Ίων Δραγούμης
29-10-13, 02:03
Σε καποια προιοντα (allmax allwhey) μου εχουν κανει καποια καλυτερη τιμη απο ελλαδα αλλα συνηθως μου το αφηνει στην ιδια τιμη ναι...θα προτιμησω τον πορτογαλλο γιατι ποτε δεν αισχροκερδησε εναντιον μου οπως ο ελληνας,γιατι θα μου δωσει και καποιους ποντους για να παρω διαφορα προιοντα με την εξαργυρωση τους (μπαρες σοκολατας,τσαντες γυμναστικης,μπλουζες προπονησης ,μιξερ κλπ) και για πολλους ακομη λογους.
Αυτο που μου προτεινεις το εχω κανει αλλα χωρις αποτελεσμα...



ΥΓ και αν καποτε ανοιξω επιχειρηση δεν θα αισχροκερδω εις βαρος των συμπατριωτων μου και δεν θα περιμενω να ερθει μια εταιρεια απο τη πορτογαλλια που θα ειναι ακρως ανταγωνιστικη για να αναγκαστω εγω να ριξω τις τιμες μου...αφου μου χει μπει το αγγουρι στο κωλο :welcome:

Αυτό που λες φίλε μου,το ότι οι Έλληνες αισχροκερδούσαν,και στο λέω με κάθε καλή και όμορφη διάθεση,είναι ΑΠΌΛΥΤΑ αληθές,ΑΛΛΆ ΕΝ ΜΈΡΗ. Και σου λέω εν μέρη,διότι κάποιοι απειροελάχιστοι δεν το έπραξαν αυτό,τουλάχιστον εκταταμένα. Ταπεινή μου γνώμη είναι πως το να αποδίδεις συλλογική ευθύνη σε επιχειρηματίες που δεν έφταιξαν,είναι ολίγον τι "φασιστικό",να παίρνει δηλαδή η μπάλα και όσους ήταν ανέκαθεν τίμιοι. Και σου μιλάει για "αντιφασιστικές" πρακτικές,μη απόδοσης συλλογικής ευθύνης ένα άτομο που υπογράφει ως Ίων Δραγούμης. Η Ελλάς σήμερα έχει όλους εμάς,τα παιδιά της,ανάγκη πιο πολύ από ποτέ. Και δεν μιλάω για το απάνθρωπο κράτος της λιτότητας,αλλά για το Ελληνικό έθνος,τον λαό,τον όποιο φαύλο ή ενάρετο λαό. Και στο κάτω κάτω της γραφής,και όσοι αισχροκέρδησαν,αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία,αν και εφόσον η μεταμέλειά τους δεν είναι ευκαιριακή. Ο κάθε Πορτογάλλος,που η χώρα του έχει κι αυτή σοβαρότατη κρίση παράλληλα με τις υπόλοιπες χώρες του Ευρωπαϊκού νότου,δεν ξέρω κατά πόσο πριν τη κρίση αυτή ήταν όσο ανταγωνιστικός είναι σήμερα.
Όταν όμως οι Έλληνες ανταγωνίζονται κολλοσούς,είναι τιμή μας που υπάρχουν και οφείλουμε να τους ενισχύουμε. Γνώμη μου και ΔΕΝ θέλω να σου την επιβάλλω,θέλω μόνο να την εκφράσω. Αν τους ενισχύσουμε εμείς,ίσως εν ευθέτω χρόνω οι Πορτογάλλοι να παραγγέλνουν από Ελλάδα και να αντιστραφούν οι ρόλοι. Τα χρήματα θα προσθέτονται στο Ελληνικό ΑΕΠ και η χώρα σε μεγακλίμακα θα ευημερεί,αν αυτό γίνει και σε άλλους τομείς,πέραν των συμπληρωμάτων που είναι μια μεγάλη βιομηχανία.
Ας πάψουμε να είμαστε ξενολάγνοι και ορισμένοι να έχουμε σύνδρομο κατωτερότητας για οτιδήποτε Ελληνικό. Σε πληροφορώ πως σε γενικές γραμμές και αν το θέλουμε,οι Έλληνες είμαστε πολύ πιο άξιοι σε πολλά πράγματα,πολύ υψηλών απαιτήσεων και εννοείται αντάξιοι των προγόνων μας.
Επίσης να ξέρεις ότι δεν απευθύνομαι αποκλειστικά σε εσένα,γιατί σε βλέπω αποφασισμένο να συνεχίσεις την εκδίκιση,την χαιρεκακία και την απόδοση συλλογικής ευθύνης. Γράφω δημόσια ένα τέτοιο μήνυμα,επειδή θα το διαβάσουν πολλοί αγνοί και άφθαρτοι πατριώτες και φυσικά με αφορμή της σημερινής επετείου της μεγαλειώδους νίκης των Ελλήνων την 28η Οκτ. του 1940 έναντι της στρατιωτικής αυτοκρατορίας του Μουσολίνι.
Χρόνια πολλά,λοιπόν σε όλους μας! :) :P ;)
Υ.Γ.: συγνώμη για το off topic. Κλείνω το θέμα εδώ.

liveris
29-10-13, 02:11
εσυ δλδ βρηκες ευκαιρια να στειλεις μυνημα για την επετειο στο θεμα combat powder?!:unsure:

mazas
29-10-13, 02:53
Αυτό που λες φίλε μου,το ότι οι Έλληνες αισχροκερδούσαν,και στο λέω με κάθε καλή και όμορφη διάθεση,είναι ΑΠΌΛΥΤΑ αληθές,ΑΛΛΆ ΕΝ ΜΈΡΗ. Και σου λέω εν μέρη,διότι κάποιοι απειροελάχιστοι δεν το έπραξαν αυτό,τουλάχιστον εκταταμένα. Ταπεινή μου γνώμη είναι πως το να αποδίδεις συλλογική ευθύνη σε επιχειρηματίες που δεν έφταιξαν,είναι ολίγον τι "φασιστικό",να παίρνει δηλαδή η μπάλα και όσους ήταν ανέκαθεν τίμιοι. Και σου μιλάει για "αντιφασιστικές" πρακτικές,μη απόδοσης συλλογικής ευθύνης ένα άτομο που υπογράφει ως Ίων Δραγούμης. Η Ελλάς σήμερα έχει όλους εμάς,τα παιδιά της,ανάγκη πιο πολύ από ποτέ. Και δεν μιλάω για το απάνθρωπο κράτος της λιτότητας,αλλά για το Ελληνικό έθνος,τον λαό,τον όποιο φαύλο ή ενάρετο λαό. Και στο κάτω κάτω της γραφής,και όσοι αισχροκέρδησαν,αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία,αν και εφόσον η μεταμέλειά τους δεν είναι ευκαιριακή. Ο κάθε Πορτογάλλος,που η χώρα του έχει κι αυτή σοβαρότατη κρίση παράλληλα με τις υπόλοιπες χώρες του Ευρωπαϊκού νότου,δεν ξέρω κατά πόσο πριν τη κρίση αυτή ήταν όσο ανταγωνιστικός είναι σήμερα.
Όταν όμως οι Έλληνες ανταγωνίζονται κολλοσούς,είναι τιμή μας που υπάρχουν και οφείλουμε να τους ενισχύουμε. Γνώμη μου και ΔΕΝ θέλω να σου την επιβάλλω,θέλω μόνο να την εκφράσω. Αν τους ενισχύσουμε εμείς,ίσως εν ευθέτω χρόνω οι Πορτογάλλοι να παραγγέλνουν από Ελλάδα και να αντιστραφούν οι ρόλοι. Τα χρήματα θα προσθέτονται στο Ελληνικό ΑΕΠ και η χώρα σε μεγακλίμακα θα ευημερεί,αν αυτό γίνει και σε άλλους τομείς,πέραν των συμπληρωμάτων που είναι μια μεγάλη βιομηχανία.
Ας πάψουμε να είμαστε ξενολάγνοι και ορισμένοι να έχουμε σύνδρομο κατωτερότητας για οτιδήποτε Ελληνικό. Σε πληροφορώ πως σε γενικές γραμμές και αν το θέλουμε,οι Έλληνες είμαστε πολύ πιο άξιοι σε πολλά πράγματα,πολύ υψηλών απαιτήσεων και εννοείται αντάξιοι των προγόνων μας.
Επίσης να ξέρεις ότι δεν απευθύνομαι αποκλειστικά σε εσένα,γιατί σε βλέπω αποφασισμένο να συνεχίσεις την εκδίκιση,την χαιρεκακία και την απόδοση συλλογικής ευθύνης. Γράφω δημόσια ένα τέτοιο μήνυμα,επειδή θα το διαβάσουν πολλοί αγνοί και άφθαρτοι πατριώτες και φυσικά με αφορμή της σημερινής επετείου της μεγαλειώδους νίκης των Ελλήνων την 28η Οκτ. του 1940 έναντι της στρατιωτικής αυτοκρατορίας του Μουσολίνι.
Χρόνια πολλά,λοιπόν σε όλους μας! :) :P ;)
Υ.Γ.: συγνώμη για το off topic. Κλείνω το θέμα εδώ.


Λοιπον ιων δραγουμη,πρωτα απο ολα παραδεξου οτι ειτε εχεις δικο σου καταστημα συμπληρωματων πρωτεινης ειτε δουλευεις σε καποιο απο αυτα....οσο δεν το παραδεχεσαι εκτιθεσαι περισσοτερο και γελειοποιησε ανεπανορθωτα!!
Δεν πρεπει να συνδεεις την αγορα μιας πρωτεινης με θεματα πατριωτισμου γιατι ειναι το λιγοτερο ηλιθιο.Ουτε εχει καποια σχεση η ιστορια μας ουτε η επετειος του ΟΧΙ με την αγορα των συμπληρωματων απο τη πορτογαλλια σιγα να μην μας πεις και προδοτες ηηηημαρτον θεουλη μου τι αλλο θα ακουσω?

Δεν ειμαστε καθολου κομπλεξικοι και οπως αλλιως χαρακτηριζεις ολους εμας που προτιμαμαι την αγορα συμπληρωματων απο χωρες του εξωτερικου απλα κοιταμε το οικονομικο μας συμφερον και καποιοι απο εμας κοιταμε τα λεφτα που μας εφαγαν αδικα και μαφιοζικα ολα αυτα τα χρονια οι ελληνες...μας κλεψανε τις τσεπες μας δραγουμη τελειωσε μη το αρνεισαι!!!Δεν εξαιρειται κανενας ελληνας γιατι ΟΛΟΙ ειχαν το ιδιο υψηλες τιμες λογο του καρτελ που υπηρχε σε αυτο το χωρο οποτε ναι ειναι ολοι στην ιδια μοιρα για εμενα.στειλε μου αν θες καποιο ελληνικο σαιτ που ειχε περσι προπερσι παραπροπερσι και πιο πισω χρονολιγικα ιδιες τιμες Η εστω σχεδον ιδιες με τον πορτογαλλο...Κ Α Ν Ε Ι Σ

Ειναι εντελως αστοχο και ατοπο ο συλλογισμος που εκανες περι ανταγωνισμου με ξενους κολοσσους και οτι πρεπει να υποστηριξουμε το μικρο ελληνικο καταστημα μονο και μονο επειδη τα βαζει με τα μεγαθηρια....και τι με νοιαζει εμενα αν τα βαζει με μεγαθηρια η οχι?

συγνωμη για το οφ τοπικι παιδια δεν το συνεχιζω

Ίων Δραγούμης
29-10-13, 03:33
Αν είχα δικό μου κατάστημα πρωτεϊνών,θα είχα κλειμπαρακωθεί εκεί μέσα και θα έπινα μέρα νύχτα από στόμα,ενδοβλέβια,ενδομυϊκά,υποδόρια,μην πω και από που αλλού.. χαχαχαχχαχα... :rolf: :P :rolf:
Φοιτητάκος,φτωχός,πλην τίμιος είμαι.
Έχεις την εντύπωση πως αν είχα δικό μου μαγαζί,θα μιλούσα με εσένα σε pm για τις ευκαιρίες στο Βουλγαρικό ή θα κυνηγούσα από τα μαλλιά διάφορες προσφορές για να γλιτώσω 2-3-5-10 ευρώ;;
Έστειλα μήνυμα σε εσένα,αλλά πρακτικά απευθυνόμουν σε όλους ΕΚΤΌΣ εσένα.
Όσον αφορά τα όσα θέτεις ως θέσφατα,νομίζω σε πρόλαβα,απλώς αλλάζει το συμπέρασμα.
Αντικειμενικά--> αισχροκερδούσαν.
Αντικειμενικά--> μερικοί και σε συγκεκριμένα προϊόντα ανταγωνίζονται το εξωτερικό.
Συμπέρασμα δικό σου--> επιμένεις στην εκδίκηση ενώ το δικό μου είναι να τους δώσω μια δεύτερη και τελευταία (!) ευκαιρία. Αυτοί θα ορίσουν τις τύχες τους.
Έχω κι εγώ παραγγείλει άπειρες φορές απ'έξω,αλλά διατίθεμαι να βάλω ένα μικρό-μικρό φρένο. Εσύ παίρνε από όπου γουστάρεις.δε με αφορά,ούτε μου πέφτει λόγος,ούτε με νοιάζει. (αλλά που'σαι,αν βρεις καμιά καλή ευκαιρία,μην είσαι παρτάλι,στείλε κάνα pm.. :green: :green: :green:)
Για όλα τα άλλα που θέτεις σε παραπέμπω στο προηγούμενό μου μήνυμα. Αυτή είναι η άποψή μου κι αν γελοιοποιούμαι στα μάτια σου,ίσως εσύ γελοιοποιήσαι στα μάτια άλλων.. ;)
Τέλος θέματος!!

mazas
29-10-13, 03:49
Μα αν μου συσχετιζεις την επετειο του ΟΧΙ με τις πρωτεινες και τον μουσολινι με το πρ@#$ς ειναι να μην γελοιοποιησε?
Αμα βρω καποια ευκαιρια και φυσικα θα σε ενημερωσω δεν εχω κανενα προβλημα ισα ισα θα χαρω να σε βοηθησω να κανεις μια οικονομικη αγορα και να γλιτωσεις καποια χρηματα αλλωστε για αυτο δεν υπαρχουν αυτα τα φορουμ?

Ίων Δραγούμης
29-10-13, 04:21
Oλα σχετίζονται!! Τώρα δεν θυμάμαι πως ακριβώς το συσχέτισα,αλλά... για να το συσχέτισα,μάλλον συσχετίζεται. Κατάλαβες;; :turtle: :turtle: :turtle: :turtle:

Λοιπόν σοβαρεύομαι! :unsure: Θεωρώ πατριωτική ΠΡΆΞΗ το να στηρίζεις ένα τοπικό κατάστημα αν το αξίζει και μόνο. Μη λέμε τα ίδια και τα ίδια. Και φυσικά κολλάει ως προς τις αγορές των συμπληρωμάτων και ειδικά στην Combat Powder που είναι και το θέμα μας,μιας και υπάρχει διαθέσιμη εδώ στην ίδια τιμή με έξω. Και για να δεις και πόσο πολύ κολλάει,θα σου στείλω pm από Ελληνικό μαγαζί (το οποίο ,όχι,δε μου ανήκει δυστυχώς) που την έχει στα 38,90 ευρώ. 1 ολόκληρο ευρώ κάτω από Pr**** :weights: :green: :rolf:

kostas_ntoum
29-10-13, 12:40
Λοιπον ιων δραγουμη,πρωτα απο ολα παραδεξου οτι ειτε εχεις δικο σου καταστημα συμπληρωματων πρωτεινης ειτε δουλευεις σε καποιο απο αυτα....οσο δεν το παραδεχεσαι εκτιθεσαι περισσοτερο και γελειοποιησε ανεπανορθωτα!!
Δεν πρεπει να συνδεεις την αγορα μιας πρωτεινης με θεματα πατριωτισμου γιατι ειναι το λιγοτερο ηλιθιο.Ουτε εχει καποια σχεση η ιστορια μας ουτε η επετειος του ΟΧΙ με την αγορα των συμπληρωματων απο τη πορτογαλλια σιγα να μην μας πεις και προδοτες ηηηημαρτον θεουλη μου τι αλλο θα ακουσω?

Δεν ειμαστε καθολου κομπλεξικοι και οπως αλλιως χαρακτηριζεις ολους εμας που προτιμαμαι την αγορα συμπληρωματων απο χωρες του εξωτερικου απλα κοιταμε το οικονομικο μας συμφερον και καποιοι απο εμας κοιταμε τα λεφτα που μας εφαγαν αδικα και μαφιοζικα ολα αυτα τα χρονια οι ελληνες...μας κλεψανε τις τσεπες μας δραγουμη τελειωσε μη το αρνεισαι!!!Δεν εξαιρειται κανενας ελληνας γιατι ΟΛΟΙ ειχαν το ιδιο υψηλες τιμες λογο του καρτελ που υπηρχε σε αυτο το χωρο οποτε ναι ειναι ολοι στην ιδια μοιρα για εμενα.στειλε μου αν θες καποιο ελληνικο σαιτ που ειχε περσι προπερσι παραπροπερσι και πιο πισω χρονολιγικα ιδιες τιμες Η εστω σχεδον ιδιες με τον πορτογαλλο...Κ Α Ν Ε Ι Σ

Ειναι εντελως αστοχο και ατοπο ο συλλογισμος που εκανες περι ανταγωνισμου με ξενους κολοσσους και οτι πρεπει να υποστηριξουμε το μικρο ελληνικο καταστημα μονο και μονο επειδη τα βαζει με τα μεγαθηρια....και τι με νοιαζει εμενα αν τα βαζει με μεγαθηρια η οχι?

συγνωμη για το οφ τοπικι παιδια δεν το συνεχιζω

Nα παραδεχτεί ότι έχει δικό του κατάστημα γιατί?επιδεί πολύ σωστά λεει ότι μπορεί να βρεί και στην εγχωρια αγορά εξισου καλες αλλα και καλυτερες τιμές. Μαλλον εσυ έχεις χασει λίγο το νοημα και εχεις δωσει μεγάλη βαρυτητα στο να (εκδικηθείς) παρά να κοιτάξεις το συμφερον σου στην τελική και πιστέυω πως εδώ πέρα τους περισσοτερους μας ενδιαφέρει να γλυτώσουμε καποια χρηματα και να επωφεληθούμε σε κάτι και όχι να τα βάζουμε και να υπερασπιζουμε τον καθένα.

totis
02-11-13, 20:38
Τι εγινε ρε παιδια μεσα σε 10 μερες φυγανε σχεδον ολες οι γευσεις απο τα x-treme μονο η Orange Creamsicle και η Triple Berry εμειναν,την ειχουνε σε πολυ καλη τιμη 39.90 και ηθελα την δευτερα να χτυπησω σε γευση Banana Cream........Αλλα απο οτι ειδα υπαρχει και σε αλλο ελληνικο καταστημα σε προσφορα και ακομα πιο κατω ειναι η τιμη της ενα ευρω, την εχουνε στα 38.90 και απο οτι ειδα εχουνε ολες τις γευσεις ακομα,οποτε την χτυπαω απο εκει....:weights: :) :turtle:

totis
10-11-13, 03:46
Ανανεωμενη Combat Powder απο ιανουαριο το μονο που εχει ανακοινωθει απο την Muscle Pharm οτι πλεον ολες οι γευσεις θα ειναι χωρις γλουτενη,αυτη την στιγμη μονο η cookies ηταν χωρις γλουτενη....Οπως επισης θα ανανεωθει ελαφρα και η συσκευασια της.......αυτη ειναι μια φωτογραφια με τις combat που εχουνε κυκλοφορησει απο το ξεκινημα της,στα δεξια της φωτογραφιας η νεα combat που ξεκιναει απο τον ιανουαριο.................................................................74449

Χρήστος Τριανταφύλλου
10-11-13, 13:13
Oλα σχετίζονται!! Τώρα δεν θυμάμαι πως ακριβώς το συσχέτισα,αλλά... για να το συσχέτισα,μάλλον συσχετίζεται. Κατάλαβες;; :turtle: :turtle: :turtle: :turtle:

:

+1000 στον Ιωνα:thumbup: ,ολα συσχετιζονται αμα το δεις σφαιρικα κ αφου ''κοψεις'' τα αρνητικα παρακλαδια.

totis
11-11-13, 01:13
Ανανεωμενη Combat Powder απο ιανουαριο το μονο που εχει ανακοινωθει απο την Muscle Pharm οτι πλεον ολες οι γευσεις θα ειναι χωρις γλουτενη,αυτη την στιγμη μονο η cookies ηταν χωρις γλουτενη....Οπως επισης θα ανανεωθει ελαφρα και η συσκευασια της.......αυτη ειναι μια φωτογραφια με τις combat που εχουνε κυκλοφορησει απο το ξεκινημα της,στα δεξια της φωτογραφιας η νεα combat που ξεκιναει απο τον ιανουαριο.................................................................74449 Βρηκα και ενα βιντεο με την ανανεωμενη combat powder η οποια εχει ειδη ξεκινησει να πωλειται στην Αμερικη αλλα σε μια γευση μονο cookies, απο ιανουαριο ξεκιναει κανονικα σε ολες τις γευσεις....Aπο οτι δειχνει στο βιντεο αλλαζει το μεγεθος απο 4lbs παει στα 5lbs και οι δοσεις απο 54 ανεβαινουν στις 65 δοσεις ανα συσκευασια.Kαι απο οτι ειδα στα σχολια κατεβασανε την χοληστερολη απο 75mg στα 55mg....http://youtu.be/nIgJQ18BfIM

totis
11-11-13, 02:47
Βρηκα και ενα βιντεο με την ανανεωμενη combat powder η οποια εχει ειδη ξεκινησει να πωλειται στην Αμερικη αλλα σε μια γευση μονο cookies, απο ιανουαριο ξεκιναει κανονικα σε ολες τις γευσεις....Aπο οτι δειχνει στο βιντεο αλλαζει το μεγεθος απο 4lbs παει στα 5lbs και οι δοσεις απο 54 ανεβαινουν στις 65 δοσεις ανα συσκευασια.Kαι απο οτι ειδα στα σχολια κατεβασανε την χοληστερολη απο 75mg στα 55mg....http://youtu.be/nIgJQ18BfIM Να διορθωσω στο προηγουμενο μου ποστ που εγραψα οτι στην ανανεωμενη combat powder την χοληστερολη την κατεβασανε απο 75mg στα 45mg :)

crab
12-11-13, 11:10
Να διορθωσω στο προηγουμενο μου ποστ που εγραψα οτι στην ανανεωμενη combat powder την χοληστερολη την κατεβασανε απο 75mg στα 45mg :)

φίλε totis και πάλι είναι πολύ,για εμένα πιστεύω ότι σαν επιλογή είναι απλά για να σπάω ανα διαστήματα την καλή μου επιλογή.

Υ.Γ. έχει και 1,5 gr sugar στο scoop.!

mazas
12-11-13, 15:45
Τι εγινε ρε παιδια μεσα σε 10 μερες φυγανε σχεδον ολες οι γευσεις απο τα x-treme μονο η Orange Creamsicle και η Triple Berry εμειναν,την ειχουνε σε πολυ καλη τιμη 39.90 και ηθελα την δευτερα να χτυπησω σε γευση Banana Cream........Αλλα απο οτι ειδα υπαρχει και σε αλλο ελληνικο καταστημα σε προσφορα και ακομα πιο κατω ειναι η τιμη της ενα ευρω, την εχουνε στα 38.90 και απο οτι ειδα εχουνε ολες τις γευσεις ακομα,οποτε την χτυπαω απο εκει....:weights: :) :turtle:

πω πω πω τι αναλυτικοτατη ενημερωση ειναι αυτη που κανεις ρε δικε μου για τα xtreme:P...δε με λες ρε φιλαρακι ποτε θα φερουν τη νεα εκδοση της combat powder στα xtreme σου?:green:

totis
12-11-13, 15:53
πω πω πω τι αναλυτικοτατη ενημερωση ειναι αυτη που κανεις ρε δικε μου για τα xtreme:P...δε με λες ρε φιλαρακι ποτε θα φερουν τη νεα εκδοση της combat powder στα xtreme σου?:green: Mπες να δεις στο τοπικ (Φωτογραφιες με το φαγητο μας) Τι εφτιαξα σημερα να φαω και αστα αυτα.....

ArgoSixna
12-11-13, 17:32
πω πω πω τι αναλυτικοτατη ενημερωση ειναι αυτη που κανεις ρε δικε μου για τα xtreme:P...δε με λες ρε φιλαρακι ποτε θα φερουν τη νεα εκδοση της combat powder στα xtreme σου?:green:

το xtreme stores ειναι χορηγος του φορουμ , που κολλας ? :P

Ίων Δραγούμης
27-11-13, 10:01
το xtreme stores ειναι χορηγος του φορουμ , που κολλας ? :P

Ακόμα καλύτερη τιμή από την εν λόγω αλυσίδα. ;) Εδώ τους αξίζουν εύσημα..
Μπράβο Έλληνες. Δεν είναι το ένα ευρώ,είναι ότι δεν σε πιάνουν κότσο. Είναι ο σεβασμός στον πελάτη και ελπίζω αυτό να επεκταθεί και σε άλλα προϊόντα.

kostas_ntoum
29-11-13, 15:55
Μόλις αγόρασα την καινούρια γεύση SMORES,φοβερή!!!!!με κομματάκια ζαχαρωτά..

and345
01-12-13, 01:14
cookies & cream την πρωτη φορα μου φανηκε πολυυυυ γλυκια.
μετα συνήθισα.
με λιγο κρυο γαλα και σε σεηκερ παντα, μα παντα μου αφηνε κοματια.
μπανανα...... απλα φοβερη

totis
01-12-13, 02:03
cookies & cream την πρωτη φορα μου φανηκε πολυυυυ γλυκια.
μετα συνήθισα.
με λιγο κρυο γαλα και σε σεηκερ παντα, μα παντα μου αφηνε κοματια.
μπανανα...... απλα φοβερη

καλη η σοκολατα και η cookies & cream αλλα η Banana Cream (μπανανα) και η Orange Creamsicle (γρανιτα πορτοκαλι) δεν παιζονται ,ότι καλυτερο υπαρχει.....προχθες ξαναπηρα Orange Creamsicle (γρανιτα πορτοκαλι) και εχω να πω ότι είναι η αγαπημενη μου γευση μεχρι στιγμης σε οτι πρωτεινη εχω πιει.....γενικα είναι παχυρευστη πρωτεινη και κρεμωδες και σηκωνει ανετα περισσοτερο νερο....εγω παντα την βαζω σε 300ml νερο και είναι και λιγοτερο γλυκια,αν την θελει καποιος τωρα περισσοτερο γλυκια βαζει λιγοτερο νερο.....και να δωσω και ένα παράδειγμα η σοκολατα της είναι τοσο παχυρευστη οσο είναι η gold Standard μαζι με γαλα.....οποτε όταν προσθετεις στην combat Powder γαλα επειδή βγαινει ακομα πιο πηχτη θελει λιγο παραπανω χτυπημα......είναι ανετα μια από τις δυο τρεις γευστικότερες πρωτεινες αυτή την στιγμη......

LEGPRESS
01-12-13, 02:58
και αναρωτιομουν πως θα ειναι η γευση πορτοκαλι σε πρωτεινη...φανταζομουν απαισια αλλα για να λες οτι πινεται και μαλιστα τοσο καλα....ασε που μη ξεχναμε οτι musclepharm πινει κι ο arnold..:green:....τα δικα του βεβαια...αν ισχυει η προσφορα που εχουν τα x treme σε καμια 20ρια μερες που μου τελειωνει η πρωτεινη θα δοκιμασω το εσπεριδοειδες να δω τι λεει...

guaranactiv
04-12-13, 10:14
Καλημέρα,
Αγόρασα αυτήν την πρωτεΐνη χθες για να πω την αλήθεια, λόγω της τιμής που την βρήκα στο συγκεκριμένο κατάστημα. Αξίζει; Δεν πιστεύω να είναι φτιαγμένη από τίποτε αλεύρια, αφού η εταιρία είναι σοβαρή. Έχω αγοράσει κατά καιρούς διάφορα από τους ίδιους και έμεινα ικανοποιημένος. Όμως τόσο φθηνή, πως γίνεται;

Mikekan
04-12-13, 10:26
Μια χαρά είναι φίλε μου! Καλοφάγωτη!

stone garden
04-12-13, 12:23
Καλημέρα,
Αγόρασα αυτήν την πρωτεΐνη χθες για να πω την αλήθεια, λόγω της τιμής που την βρήκα στο συγκεκριμένο κατάστημα. Αξίζει; Δεν πιστεύω να είναι φτιαγμένη από τίποτε αλεύρια, αφού η εταιρία είναι σοβαρή. Έχω αγοράσει κατά καιρούς διάφορα από τους ίδιους και έμεινα ικανοποιημένος. Όμως τόσο φθηνή, πως γίνεται;

γινεται γιατι την εχει σε προσφορα και γιατι ειναι 15-20 δοσεις λιγοτερες απτις συνηθισμενες πρωτεινες.

grizzly
07-12-13, 12:37
Εγω ειχα παρει τη γευση γρανιτα πορτοκαλι η γνωμη μου ειναι η εξεις αρκετα παχυρευστη μου προκαλουσε φουσκωμα μαλον απο το πολυ νερο που εβαζα γιανα την αερωσω παραπανω απο μιρουδια καλουτσικη και απο γευση δεν μου αρεσε

RAMBO
07-12-13, 12:43
Αν εβαζες πολυ νερο πως ηταν παχυρευστη?:unsure:

grizzly
07-12-13, 13:23
Αν εβαζες πολυ νερο πως ηταν παχυρευστη?:unsure:

Μισο σεικερ και παλι μου ηταν πιχτη στο στομα

RAMBO
07-12-13, 13:25
Περιεργο,μηπως ηταν η ζαχαρη που μενει κατω και δεν διαλυεται?..εγω στα pre work βαζω 2 δαχτυλα νερο μονο

grizzly
07-12-13, 13:28
Μονο στην συγκεκριμενη το εχω παρατηρηση μετα λεω μηπως ετσι πρεπει να ειναι γιαυτο και αλωστε λεει γρανιτα πορτοκαλι

totis
07-12-13, 17:15
Μονο στην συγκεκριμενη το εχω παρατηρηση μετα λεω μηπως ετσι πρεπει να ειναι γιαυτο και αλωστε λεει γρανιτα πορτοκαλι

Μαλλον μονο σε σενα πρεπει να συμβαινει αυτό....πινω την γρανιτα πορτοκαλι τωρα σχεδόν 2 βδομάδες εμενα μου φαινεται φανταστικη ανετα βαζω 10/10 όπως και στην γευση μπανανα που βγαινει η combat.....εγω θεωρω ότι είναι ένα από τα συν της αυτό που δεν είναι αραιη σαν να πινεις νερο....με 300 mg νερο είναι όλα τα λεφτα κρεμωδες και υπεροχη γευση....και νομιζω οτι είμαι αρκετα εμπειρος στις πρωτεινες πινω σχεδόν 15 χρονια εχω δοκιμασει σχεδόν ότι υπαρχει από πρωτεινες....

grizzly
07-12-13, 19:50
Μαλλον μονο σε σενα πρεπει να συμβαινει αυτό....πινω την γρανιτα πορτοκαλι τωρα σχεδόν 2 βδομάδες εμενα μου φαινεται φανταστικη ανετα βαζω 10/10 όπως και στην γευση μπανανα που βγαινει η combat.....εγω θεωρω ότι είναι ένα από τα συν της αυτό που δεν είναι αραιη σαν να πινεις νερο....με 300 mg νερο είναι όλα τα λεφτα κρεμωδες και υπεροχη γευση....και νομιζω οτι είμαι αρκετα εμπειρος στις πρωτεινες πινω σχεδόν 15 χρονια εχω δοκιμασει σχεδόν ότι υπαρχει από πρωτεινες....

Αυτο το κρεμωδες που αναφερεις και εσυ ποιο πανω αυτο ειναι που δεν μου αρεσει εμενα προσωπικα

totis
07-12-13, 23:55
Αυτο το κρεμωδες που αναφερεις και εσυ ποιο πανω αυτο ειναι που δεν μου αρεσει εμενα προσωπικα
Eνταξει φιλε γουστα είναι αυτά.....απλα μου φανηκε περιεργο για αυτό και απαντησα,γιατι το 99% από ολους που περνουν πρωτεινη αυτό ψαχνουν..μια πρωτεινη δηλαδή να μην είναι αραιη σαν να πινεις νερο και να είναι κρεμωδες....;)

ArgoSixna
08-12-13, 00:11
Δηλωνω οτι ανηκω στο 1% :)

stone garden
08-12-13, 17:58
προσωπικα δε μου αρεσει το νερουλο της ΟΝ , προτιμαω τη κρεμωδες της ΜP. οποιος εχει πιει syngex ξερει ακριβως τι παει να πει κρεμωδες :P

grizzly
08-12-13, 21:35
Eνταξει φιλε γουστα είναι αυτά.....απλα μου φανηκε περιεργο για αυτό και απαντησα,γιατι το 99% από ολους που περνουν πρωτεινη αυτό ψαχνουν..μια πρωτεινη δηλαδή να μην είναι αραιη σαν να πινεις νερο και να είναι κρεμωδες....;)

σημφωνω γουστα ειναι αυτα. δεν εχω μεγαλη εμπηρεια απο πρωτεινες αλλα μου αρεση η πρωτεινη να ειναι αραιη μου ειναι ποιο ευκολη.Δεν ξερω μηπως παιζει σημασια που την αραιωνω με νερο γιατι δεν πινω γαλα

Ίων Δραγούμης
09-12-13, 04:00
Η γρανίτα πορτοκάλι ήταν τέλεια. Στις 10 κορυφαίες άνετα από γεύση.
Φυσικά είναι άλλο η γεύση και άλλο η υφή της (κρεμώδης ή νερουλή). Μου αρέσουν και οι δυο,αρκεί να έχουν καλή γεύση. :turtle: :turtle:

Geotas
09-12-13, 21:07
Παιδιά, δεν την έχω πάρει ποτε αυτήν την πρωτεΐνη, αλλα να ρωτήσω κάτι; Ειναι δυνατόν να ειναι τόσο καλη( στα συστατικά της) όπως γράφουν πολλοί και να ειναι τόσο φθηνή;...κάτι μου...βρωμάει!

totis
09-12-13, 21:25
Παιδιά, δεν την έχω πάρει ποτε αυτήν την πρωτεΐνη, αλλα να ρωτήσω κάτι; Ειναι δυνατόν να ειναι τόσο καλη( στα συστατικά της) όπως γράφουν πολλοί και να ειναι τόσο φθηνή;...κάτι μου...βρωμάει!

παρτην ανετα είναι πολυ καλη.....είναι σχετικα φθηνη γιατι είναι 4lb(1814γραμμαρια) κι όχι 5lb(2267) και βγαζει 52 με 54 δοσεις,και είναι και σε προσφορα γι αυτο....;)

Lainus
22-12-13, 16:25
Ψάχνω μία πρωτεΐνη για πρίν τον ύπνο... Βλέπω ότι οι σκέτες καζεΐνες δε συμφέρουν και πολύ οικονομικά. Η συγκεκριμένη μπορεί να χαρακτηριστεί ως αρκετά "βραδείας απορρόφησης" ώστε να εξυπηρετεί το σκοπό μου? Είναι δηλαδή καλό το blend για πριν τον ύπνο?

ns13
23-12-13, 07:00
Ψάχνω μία πρωτεΐνη για πρίν τον ύπνο... Βλέπω ότι οι σκέτες καζεΐνες δε συμφέρουν και πολύ οικονομικά. Η συγκεκριμένη μπορεί να χαρακτηριστεί ως αρκετά "βραδείας απορρόφησης" ώστε να εξυπηρετεί το σκοπό μου? Είναι δηλαδή καλό το blend για πριν τον ύπνο?

Πιστευω φιλε μου ειναι η τελεια πρωτεινη για ολες τις ωρες,οπως ολες οι πολλων πηγων βεβαια.Ειναι αναλογα ποια προτιμαει ο καθενας,εγω παντως εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο την συγκεκριμενη και θα στην προτεινα για μια δοκιμη τουλαχιστον.

Lainus
23-12-13, 14:15
Καλώς φίλε μου, σ' ευχαριστώ πολύ! Θα κάνω μία δοκιμή μιας και στην αλυσίδα την έχει σε φοβερή τιμή!

totis
05-01-14, 22:30
Αντε να δουμε ποτε θα ερθει η καινουργια στην Ελλαδα..........:)
78788

weedlover
12-01-14, 15:45
καλησπερα παιδια θελω την βοηθεια σας..τι εχετε να πειτε για αυτη ? αξιζει? http://musclepharm.com/store/all-products/combat/..

billy89
12-01-14, 15:53
Υπάρχει θέμα με 7 σελίδες κριτικές http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?21572-Combat-Powder-(Muscle-Pharm)/page7

Κάνουμε και καμιά αναζήτηση πριν ποστάρουμε...

weedlover
12-01-14, 15:55
Υπάρχει θέμα με 7 σελίδες κριτικές http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?21572-Combat-Powder-(Muscle-Pharm)/page7

Κάνουμε και καμιά αναζήτηση πριν ποστάρουμε...

σε ευχαριστω φιλε..πατησα αλλα δεν το βρηκα !

billy89
12-01-14, 15:59
No prob.

Εγώ τη δουλεύω αυτό τον καιρό. Πολύ ωραία γεύση και καλές πηγές - το μείον είναι η υψηλή χοληστερόλη. Περιμένουμε τη νέα έκδοση στις 5 L και με λιγότερη χοληστερόλη.

weedlover
12-01-14, 16:15
No prob.

Εγώ τη δουλεύω αυτό τον καιρό. Πολύ ωραία γεύση και καλές πηγές - το μείον είναι η υψηλή χοληστερόλη. Περιμένουμε τη νέα έκδοση στις 5 L και με λιγότερη χοληστερόλη.
τι γευση εχεις παρει? το παρατηρησα και εγω και στο foroum που το λενε,αλλα εγω μια φορα την ημερα θα την πινω μετα την προπονηση αφου η διατροφη μου ειναι πολυ καλη απο θεμα πρωτεινης,αρα δεν χρειαζεται να την πινω 2-3 φορες την ημερα..! ποτε παιζει να βγει ? ξερουμε?

totis
12-01-14, 17:11
τι γευση εχεις παρει? το παρατηρησα και εγω και στο foroum που το λενε,αλλα εγω μια φορα την ημερα θα την πινω μετα την προπονηση αφου η διατροφη μου ειναι πολυ καλη απο θεμα πρωτεινης,αρα δεν χρειαζεται να την πινω 2-3 φορες την ημερα..! ποτε παιζει να βγει ? ξερουμε?

Φιλε να την παρεις αφοβα ειναι από τις καλυτερες σε συστατικα,πολυ προσεγμενη στις πηγες πρωτεινων που εχει,και το ατου της ότι μπορεις να την χρησιμοποιησεις οποτε θελεις,μετα την προπονηση το πρωι η το βραδυ ....Οσο για γευση ανετα μεσα στις δυο με τρεις πιο γευστικες πρωτεινες....Η ανανεωμενη εκδοση εχει κυκλοφορησει στην αμερικη μονο σε γευση μπισκοτο ερχονται και οι αλλες...Θα ειναι πλεον 5lb και θα δινει 65 δοσεις,την χοληστερινη την κατεβάσανε στα 45mg,και ολες οι γευσεις θα ειναι χωρις γλουτενη,θα εχει και ανανεωμενη συσκευασια,μπες στο κανονικο τοπικ της combat powder που εχει στο φορουμ εχω ανεβασει και φωτογραφιες....

totis
12-01-14, 17:14
Mπες εδώ είναι το τοπικ της......http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?21572-Combat-Powder-(Muscle-Pharm)/page7

weedlover
13-01-14, 01:58
Φιλε να την παρεις αφοβα ειναι από τις καλυτερες σε συστατικα,πολυ προσεγμενη στις πηγες πρωτεινων που εχει,και το ατου της ότι μπορεις να την χρησιμοποιησεις οποτε θελεις,μετα την προπονηση το πρωι η το βραδυ ....Οσο για γευση ανετα μεσα στις δυο με τρεις πιο γευστικες πρωτεινες....Η ανανεωμενη εκδοση εχει κυκλοφορησει στην αμερικη μονο σε γευση μπισκοτο ερχονται και οι αλλες...Θα ειναι πλεον 5lb και θα δινει 65 δοσεις,την χοληστερινη την κατεβάσανε στα 45mg,και ολες οι γευσεις θα ειναι χωρις γλουτενη,θα εχει και ανανεωμενη συσκευασια,μπες στο κανονικο τοπικ της combat powder που εχει στο φορουμ εχω ανεβασει και φωτογραφιες....

σε ευχαριστω πολυ φιλε θα μου τελειωσει τωρα η scitec που εχω και μετα θα την παρω! πιστευω η καινουργια θα αξιζει τερματα ;)

weedlover
13-01-14, 01:59
Mπες εδώ είναι το τοπικ της......http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?21572-Combat-Powder-(Muscle-Pharm)/page7
ευχαριστω πολυ !

giorgos!
01-02-14, 15:48
τοτι μιλας σοστα φιλε σε ευχαριστο για τις σιμβουλες και τον χρονο σου νασε καλα .Παντως επειδη μιλας για προτεινι που δεν σε φουσκονει στο στομαχι μια πολι καλη επιλογη επεισης ειναι h GRS-5 PROTEIN SYSTEM οσο αναφορα την διαλιτοτιτα και τα φουσκοματα στο στομαχι ειναι πολη καλη .... :thumbup:

bazukakias
04-02-14, 21:44
λετε να παρω 3 τετοιες ή 2 της ON? (εδω και 7-8 περιπου μηνες χρησιμοποιω της mutant και την βαρεθηκα :P )
με κατι γρηγορους υπολογισμους 2 ον κανουν 114$ και 3 combat 117$. οι 3 ον ειναι 4546kg και οι 2 combat 5442kg αρα ειναι 900γρ πιο πολυ...στην ιδια σχεδον τιμη.

tι λετε?

Ίων Δραγούμης
04-02-14, 21:53
λετε να παρω 3 τετοιες ή 2 της ON? (εδω και 7-8 περιπου μηνες χρησιμοποιω της mutant και την βαρεθηκα :P )
με κατι γρηγορους υπολογισμους 2 ον κανουν 114$ και 3 combat 117$. οι 3 ον ειναι 4546kg και οι 2 combat 5442kg αρα ειναι 900γρ πιο πολυ...στην ιδια σχεδον τιμη.

tι λετε?

Θα έπαιρνα 1 ΟΝ και 1 Combat για διαφορετικούς χρόνους απελευθέρωσης αμινοξέων στο αίμα. Αναλόγως με τη περίσταση και το πόσες φορές θες να πίνεις μέσα στη μέρα χρησιμοποιείς τη μια ή την άλλη. Πχ πριν κοιμηθώ ή μέσα στη μέρα θα χρησιμοποιούσα τη combat. Μόλις ξυπνήσω,πριν &μετά τη προπο θα έπινα την ON.

bazukakias
04-02-14, 21:57
Θα έπαιρνα 1 ΟΝ και 1 Combat για διαφορετικούς χρόνους απελευθέρωσης αμινοξέων στο αίμα. Αναλόγως με τη περίσταση και το πόσες φορές θες να πίνεις μέσα στη μέρα χρησιμοποιείς τη μια ή την άλλη. Πχ πριν κοιμηθώ ή μέσα στη μέρα θα χρησιμοποιούσα τη combat. Μόλις ξυπνήσω,πριν &μετά τη προπο θα έπινα την ON.

σωστος ο ιωνας...και βασικα ειδα οτι στο ενα βγαινουν 162 δοσεις(MP) και στο αλλο 154(ON) γτ το σκουπ της ον ειναι 29,4 γραμ και το αλλο ειναι 33,6γραμ οποτε η διαφορα ειναι μικρη...αν ειναι θα παρω ενα και ενα και αυτα που μένουν πασατεμπος...

να συμπληρώσω παιρνω ενα σκουπ το πρωι ενα μετα την προπο και ενα το βραδυ μεσα στο γιαουρτι ή μπορει μισο το απογευμα στην βρωμη και μισο στο γιαουρτι το βραδυ αναλογα τα κεφια :P

cone
04-02-14, 22:14
λετε να παρω 3 τετοιες ή 2 της ON? (εδω και 7-8 περιπου μηνες χρησιμοποιω της mutant και την βαρεθηκα :P )
με κατι γρηγορους υπολογισμους 2 ον κανουν 114$ και 3 combat 117$. οι 3 ον ειναι 4546kg και οι 2 combat 5442kg αρα ειναι 900γρ πιο πολυ...στην ιδια σχεδον τιμη.

tι λετε?

Που βρηκες 2 ΟΝ 2 kg 114 $ ?

bazukakias
04-02-14, 22:19
Που βρηκες 2 ΟΝ 2 kg 114 $ ?
ενα 2κιλο το εχει στο xtr με 57 αρα 114 στα 2 δυκιλα
εχει βεβαια και 4,5kg στα 105 ευρα αλλα ειναι σε σακουλα

cone
04-02-14, 22:41
εγραψες δολαρια που 104$ ειναι 80 κατι ευρο και λεω που τα βρηκε να παμε να ψωνισουμε και μεις :D

bazukakias
04-02-14, 22:42
εγραψες δολαρια που 104$ ειναι 80 κατι ευρο και λεω που τα βρηκε να παμε να ψωνισουμε και μεις :D

χαχαχα σορρυ my bad...απλα δεν ξερω πως να γραψω το ευρω σαν συμβολο :P:P

ArgoSixna
25-02-14, 23:12
Για οσους αγοραζουν την combat , να ξερετε πληρωνετε 75αρα πρωτεινη και σας δινουνε 54-58αρες :welcome::welcome:

Muscle pharm :
read 1 :57.5
read2 :56.4
read3: 54.34
claimed: 74.4

vasilisot
26-02-14, 00:11
φιλε για ολεσ ισχυει αυτο....γι αυτο σταματησα τα συμπληρωματα....μοο φαγητο πλεον

sobral
26-02-14, 01:14
Για οσους αγοραζουν την combat , να ξερετε πληρωνετε 75αρα πρωτεινη και σας δινουνε 54-58αρες :welcome::welcome:

Muscle pharm :
read 1 :57.5
read2 :56.4
read3: 54.34
claimed: 74.4

γουστάααααρωωω!:green: τέτοια ν'ακούω...για στείλε λίνκ αν έχεις από το lab test γιατί έτσι απλά δεν λέει πολλά η αναφορά.

ArgoSixna
26-02-14, 01:24
βασικα το εχω ξαναβαλει αλλα δεν θυμομουν την combat , δεν ηταν τοσο γνωστη και τυχαια το ξαναειδα απο εναν γνωστο και ειπα να ενημερωσω.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ag9uT-E4EIL7dFZPZnR0WVZybGtFWnRKNzdKNm9XOVE#gid=0
88αρα με ουτε καν 1 γρ πρωτεινης :turtle::turtle:

sobral
26-02-14, 01:28
βασικα το εχω ξαναβαλει αλλα δεν θυμομουν την combat , δεν ηταν τοσο γνωστη και τυχαια το ξαναειδα απο εναν γνωστο και ειπα να ενημερωσω.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ag9uT-E4EIL7dFZPZnR0WVZybGtFWnRKNzdKNm9XOVE#gid=0
88αρα με ουτε καν 1 γρ πρωτεινης :turtle::turtle:

α αυτό είναι? το έχω κ εγώ πολύ καιρό τώρα, δεν είχα προσέξει όμως την combat. Ο καλύτερος είναι ο gasparis! ;)

ArgoSixna
26-02-14, 01:32
μια απο τα ιδια , επεσα τυχαια ξανα σε αυτο και κατευθειαν θυμηθηκα το τοπικ εδω περα

tzouas
26-02-14, 09:45
Αν θυμαμαι καλα τοτε που ανεβασε καποιος το ποστ με τις αναλυσεις κυκλοφορουσε η πρωτη εκδοση combat που δεν ειχε ερθει καν ευρωπη.θελω να πιστευω οτι με το που αλλαξε εκδοση και εγινε γνωστη ισως να καλυτερεψε το ποσοστο της

totis
15-04-14, 15:18
Σε τρεις γευσεις ειδη κυκλοφορει η ανανεωμενη combat powder απο τις οποιες η δυο γευσεις ολοκαινουργειες,η καινουργειες ειναι η cinnamon bun και η mint chocolate chip,η τριτη γευση ειναι η γνωστη cookies n cream η οποια ειναι η ανανεωμενη εκδοση.Να δουμε ποτε θα ερθουνε και σε μας εδω Ελλαδα,ανεβαζω μερικες φωτο,οπως και τα ανανεωμενο πινακακι με τα συστατικα......

82589825868258782588

mazas
29-05-14, 03:19
Ποτε αναμενεται σε Ελλαδα και ευρωπη η 10λιβρη γνωριζει καποιος?

totis
29-05-14, 13:40
Ποτε αναμενεται σε Ελλαδα και ευρωπη η 10λιβρη γνωριζει καποιος?

Φιλε δεν ξερω εδω ακομα περιμενω την ανανεωμενη να ερθει,ειμαστε πολυ πισω εδω στην Ελλαδα στο εξωτερικο κυκλοφορουν ολα 1 χρονο πριν. Εδω σε φωτο οι ανανεωμενες και η 10lb με την σακουλα μπροστα....

83755

mazas
08-06-14, 04:22
***** απο ***** ευρω που την ειχαν για κανα χρονο μολις τωρα ειδα οτι την ανεβασαν στα *****....***** ευρουλακια πανω :shock:
What the fuck??? που λενε και στο χωριο μου :bowdown:


*** Δεν επιτρέπονται τιμές καθώς ανα πάσα στιγμή αλλάζουν και το τόπικ διαβάζεται με διαφορετικό χρονισμό απο τα μέλη.
Επίσης αν συνεχίσεις να δυσφημίζεις επανελλειμμένα συγκεκριμένα καταστήματα θα απομακρυνθείς απο το forum.Mods Team **

paral
08-06-14, 23:08
νομίζω ότι πρόσφατα η εταιρία έκανε κάποιες αλλαγές στο blend.
προφανώς πάνε να την πλασάρουν ως ''νέα'' σύνθεση

PowerMan
13-06-14, 18:31
Σημερα την αγορασα πηγαινα για αλλη βασικα, αλλα με τραβηξε το κουτι της πανεμορφο και ητανε και cookies and cream,πηγαινα για αυτη την γευση σημερα...Την ειχα ξαναπροτιμηση αυτη την πρωτεινη παλιοτερα και ειχα μεινει ευχαριστημενος.Αυτη εδω απο οτι ειδα ειναι η ανανεωμενη εκδοση.....Λοιπον απο γευση (cookies and cream) φανταστικη αν οχι ενα 10 ανετα ενα 9,5......Και απο οτι παρατηρησα διαλυεται ακομα πιο ευκολα απο την παλια εκδοση(πριν την ανανεωση)
Θα την ξαναπροτιμησω ανετα,σε αλλη γευση την επομενη φορα ομως για να δοκιμασουμε και αλλες..........:turtle::turtle::turtle:

84771847728477384774

cuntface
14-06-14, 02:11
μπορει να την παρουμε σε διαιτα? δεν νομιζω να εχουμε κανενα θεμα με της πηγες πρωτεινεις την καινουργια εκδοση που την βρησκουμε απο ελλαδα π.μ

zisis.z
25-06-14, 13:29
4 γενιες combat powder μαζι με την νεα που κυκλοφορει για το 2014....
85276

zisis.z
25-06-14, 13:33
Αυτη ειναι η νεα εκδοση της combat powder για το (2014).Βαζω και το πινακακι με τα συστατικα της. Βγαινει πλεον και σε 10lb(5 κιλα) σακουλα
Μαζι με τις γνωστες τις γευσεις ερχεται και με 4 νεες γευσεις,Cinnamon Bun, Snickerdoodle, Peach Swirl και Mint Chocolate Chip

8527785278 85279
***Oπως επισης η Combat Powder θα κυκλοφορει και σε μορφη σοκολατας85280

zisis.z
26-06-14, 20:12
Εψαχνα αυτες τις μερες για την αξιοπιστια και αν τα ποσοστα που δινουν οι πρωτεινες στην πραγματικοτητα αν ειναι ιδιες με αυτα που γραφουν στο κουτι τους οι εταιρειες, την περιοδο αυτη πινω combat powder και gold standard οποτε κοιταξα για αυτες και δεν βρηκα απολυτος τιποτα μονο ενα τεστ που υπαρχει στο google και εχει πολλες εταιριες μεσα στο τεστ και πανω κατω ολες χανουν απο 10% με 15% περιπου,βεβαια το τεστ ειναι παλιο απο το 2012 και η εν λογο εταιρειες εχουνε ανανεωση απο τοτε τις πρωτεινες τους,η combat powder 2 φορες και η gold standar μια μικρη ανανεωση το 2013,Δεν σταθηκα εκει ομως εστειλα το τεστ και ρωτησα και τις 2 εταιρεις και πηρα την ιδια απντηση.Και βαζω την απαντηση οπως ακριβως την πηρα για το συγκεκριμενο τεστ......
The question is what kind of test. Not the results
What type of test did he do? He didn't do dumas, or kiejdhal, or hplc?
Different methods yield different results based on nitrogen , amino acid profile etc
δηλαδη
Το ερώτημα είναι τι είδους τεστ εκανε. οχι τα αποτελέσματα
Τι είδους τεστ έκανε; Δεν έκανε dumas, ή kiejdhal, ή hplc;
Διαφορετικές μέθοδοι δίνουν διαφορετικά αποτελέσματα με βάση το άζωτο, το προφίλ των αμινοξέων κ.λπ.
Οποτε παλι δεν βγαζουμε ακρη......

zisis.z
26-06-14, 21:12
Βρηκα αυτο στο youtube ειναι απο μεγαλο και αξιοπιστο καναλι (TheTigerFitness) δεν υπαρχει λογος να μην το πιστεψουμε, ιδιος οταν ο τυπος βαζει την υπογραφη του και το εργαστηριο που εκανε την ερευνα....
Απο οτι ειδα στο βιντεο στο τεστ πηγε πολυ καλα η combat powder,η musclepharm ισχυριζετε 25γραμμρια πρωτεινη στο σκουπ και το τεστ εδειξε 25,2. Ανεβαζω το βιντεο και μια φωτογραφια....


.85323



http://youtu.be/Idtl736L7f0

dimitrispump
31-08-14, 11:14
την συγκεκριμενη που την ειχα παρει στο xtr όταν ηταν σε προσφορα δεν μου καθοταν καλα στο στομαχι φουσκωμα ακομα και την επομενη μερα, φυσικα δεν την ξαναπηρα ασε που με 1800 γραμμαρια δεν με την τιμη που εχει τωρα είναι ακριβη

zisis.z
31-08-14, 13:01
την συγκεκριμενη που την ειχα παρει στο xtr όταν ηταν σε προσφορα δεν μου καθοταν καλα στο στομαχι φουσκωμα ακομα και την επομενη μερα, φυσικα δεν την ξαναπηρα ασε που με 1800 γραμμαρια δεν με την τιμη που εχει τωρα είναι ακριβη

Οντως την ανεβασανε στην γνωστη αλυσιδα οπως και την gold standard γιατι τους κανανε χαλαστρα και δεν μπορουσανε να πουλησουνε αυτα που θελανε,τα δικα τους δηλαδη,εχουμε πει ομως,υπαρχουνε και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια,την εχει ο πορτογαλος στην κανονικη της τιμη πιο κατω δεν παει συμφερει αρκετα,Να την ξαναπαρεις φιλε η ανανεωμενη εκδοση δεν παιζετε ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο γευση,διαλυτικοτητα ειναι αν κλικ πανω απο την παλια εκδοση που φαντασου ητανε ειδη καλη ειδικα στις γευσεις της.......Εγω ειμαι στο 3 κουτι τωρα,μαλλον ομως στην επομενη θα αλλαξω το εχω ξαναπει μου αρεσει να αλλαζω πρωτεινες και γευσεις....;)

AU77
12-09-14, 19:20
Πήρα και εγώ σήμερα την Chocolate milk θα την ανοίξω σε λίγες μέρες γιατί ακόμη έχω λίγο απόθεμα από την Carnivor

nick74
17-09-14, 14:02
Στο αμερικάνικο μποντυ μπιλντινγκ δεν γίνεται να μην είναι τοπ γιατί η εταιρεία είναι υπο την ιδιοκτησία τους.

zisis.z
17-09-14, 15:01
Στο αμερικάνικο μποντυ μπιλντινγκ δεν γίνεται να μην είναι τοπ γιατί η εταιρεία είναι υπο την ιδιοκτησία τους.

Φιλε μου εχεις μπερδευτει δεν ισχυει αυτο που λες,δεν ειναι ο ιδιος ιδιοκτητης,οσο για την συγκεκριμενη πρωτεινη που αναφερες ειναι στα περισσοτερα μεγαλα σαιτ με συμπληρωματα και σε αμερικη και σε ευρωπη στις πρωτες θεσεις σε πωλησεις......:toast:

sobral
21-09-14, 16:42
Φιλε μου εχεις μπερδευτει δεν ισχυει αυτο που λες,δεν ειναι ο ιδιος ιδιοκτητης,οσο για την συγκεκριμενη πρωτεινη που αναφερες ειναι στα περισσοτερα μεγαλα σαιτ με συμπληρωματα και σε αμερικη και σε ευρωπη στις πρωτες θεσεις σε πωλησεις......:toast:

Zisis σοβαρά τώρα μπορείς να μην παραπληροφορείς τον κόσμο? έχω κουραστεί να σε διορθωνω. Εσύ κάνεις λάθος. Ο Cory Gregory, συνιδιοκτήτης της MP, είναι κ στο bb.com κ γενικά χειρίζεται τα social media κ την προώθηση της MP. Ψάξε πρώτα πριν μπεις με επιβλητικό μάλιστα ύφος να πεις κάτι που δεν στέκει.

zisis.z
21-09-14, 17:27
Zisis σοβαρά τώρα μπορείς να μην παραπληροφορείς τον κόσμο? έχω κουραστεί να σε διορθωνω. Εσύ κάνεις λάθος. Ο Cory Gregory, συνιδιοκτήτης της MP, είναι κ στο bb.com κ γενικά χειρίζεται τα social media κ την προώθηση της MP. Ψάξε πρώτα πριν μπεις με επιβλητικό μάλιστα ύφος να πεις κάτι που δεν στέκει.

Οποτε η mp πραγματικα ειναι δυναμη ,για αυτο και τελευταια εχει βγαλει τοσο καλα προιντα και μεσα σε ολα,μπραβο δεν το ηξερα αυτο μου ειχε διαφυγει....ειναι το πρωτο μου λαθος,δεν πειραζει ομως ανθρωποι ειμαστε λαθοι κανουμε.....:);)

ArgoSixna
21-09-14, 17:40
Οποτε η mp πραγματικα ειναι δυναμη ,για αυτο και τελευταια εχει βγαλει τοσο καλα προιντα και μεσα σε ολα,μπραβο δεν το ηξερα αυτο μου ειχε διαφυγει....ειναι το πρωτο μου λαθος,δεν πειραζει ομως ανθρωποι ειμαστε λαθοι κανουμε.....:);)

:shock::shock:

zisis.z
21-09-14, 17:46
:shock::shock:

Μαλλον δεν το πιασες.....για αυτο εβαλα και τα γελακια στο τελος του μηνυματος μου.........;)

Mikekan
21-09-14, 17:48
Και επ' ευκαιρία είναι βάρη, όχι βάροι. :green:

sobral
21-09-14, 17:57
Οποτε η mp πραγματικα ειναι δυναμη ,για αυτο και τελευταια εχει βγαλει τοσο καλα προιντα και μεσα σε ολα,μπραβο δεν το ηξερα αυτο μου ειχε διαφυγει....ειναι το πρωτο μου λαθος,δεν πειραζει ομως ανθρωποι ειμαστε λαθοι κανουμε.....:);)

και εχθές με την Glanbia, την οποία έγραψες clanbia επίσης, είπες πως πήρε την BSN πρόσφατα κι αυτό έχει γίνει απ'τον Γενάρη του 2011. Και μπορώ να σου βρω κι άλλα. Και όταν εγώ κ τα άλλα τα παιδιά έχουμε υπό την επίβλεψη μας κάποια ενότητα, έχουμε ευθύνη κ προς αυτούς που μας διάλεξαν αλλά κ προς τον κόσμο του φόρουμ. ΆΡΑ όταν ακούγεται κάτι που δεν ισχύει, εγώ ο Μιχάλης, ο Νικόλας κ όλα τα υπόλοιπα παιδιά, οφείλουμε να κάνουμε διορθώσεις. Αν δεν σου αρέσει ή δεν παραδέχεσαι τα λάθη σου δεν σου φταίει κανείς από εμάς. Τις ενότητες μας πάντως δεν θα τις χαλάς να το ξέρεις κ δη αυτή την ενότητα.:welcome::welcome:

zisis.z
21-09-14, 18:08
και εχθές με την Glanbia, την οποία έγραψες clanbia επίσης, είπες πως πήρε την BSN πρόσφατα κι αυτό έχει γίνει απ'τον Γενάρη του 2011. Και μπορώ να σου βρω κι άλλα. Και όταν εγώ κ τα άλλα τα παιδιά έχουμε υπό την επίβλεψη μας κάποια ενότητα, έχουμε ευθύνη κ προς αυτούς που μας διάλεξαν αλλά κ προς τον κόσμο του φόρουμ. ΆΡΑ όταν ακούγεται κάτι που δεν ισχύει, εγώ ο Μιχάλης, ο Νικόλας κ όλα τα υπόλοιπα παιδιά, οφείλουμε να κάνουμε διορθώσεις. Αν δεν σου αρέσει ή δεν παραδέχεσαι τα λάθη σου δεν σου φταίει κανείς από εμάς. Τις ενότητες μας πάντως δεν θα τις χαλάς να το ξέρεις κ δη αυτή την ενότητα.:welcome::welcome:

Εισαι επιθετικος μαζι μου χωρις λογο και δεν το καταλαβαινω....Το μηνυμα μου ειναι αυτο ακριβως αυτο που θα βαλω απο κατω...δεν βλεπω να εχω γραψει καπου λαθος την εταιρεια μονο σ ενα σημειο που ξεφυγε λογο ταχυτητας εισαι υπερβολικος...και στο ειπα και στο προηγουμενο μηνυμα,το μηνυμα αυτο που εγραψα ο σκοπος του ητανε για ολα τα αλλα και οχι για αυτη την λεπτομερια με την bsn.....
***Ετσι για την ιστορια και καλο ειναι οσοι ειναι φαν της συγκεκριμενεις εταιρειας να γνωριζουν μερικα πραγματακια....
Λοιπον η optimum nutrition (on) ειναι η μονη εταιρεια που κατασκευαζει απο μονη της την πρωτεινη και τα περισσοτερα συμπληρωματα της,εχοντας ενα απο τους μεγαλυτερους κατασκευαστες πρωτενης στον κοσμο την (Glanbia) που παρασκευαζει την πρωτη υλη για την δημιουργια της πρωτεινης,η οποια εχει εδρα σε αρκετα μερη του πλανητη,οι αλλες εταιρειες απλα αγοραζουν την πρωτη υλη για να φτιαξουν την πρωτεινη τους.....Μαλιστα προσφατα η clanbia εκτος απο την Οptimum Νutrition εχει στην κατοχη της την Αbb και προσφατα αγορασε και την Bsn.......Oποιος ενδιαφερεται και θελει να μαθει και να δει περισσοτερα ας πατησει στο λινκ της Glanbia που βαζω,πατηστε εδω <<<<< http://www.glanbia.com/

sobral
21-09-14, 18:14
Εισαι επιθετικος μαζι μου χωρις λογο και δεν το καταλαβαινω....Το μηνυμα μου ειναι αυτο ακριβως αυτο που θα βαλω απο κατω...δεν βλεπω να εχω γραψει καπου λαθος την εταιρεια μονο σ ενα σημειο που ξεφυγε λογο ταχυτητας εισαι υπερβολικος...και στο ειπα και στο προηγουμενο μηνυμα,το μηνυμα αυτο που εγραψα ο σκοπος του ητανε για ολα τα αλλα και οχι για αυτη την λεπτομερια με την bsn.....
***Ετσι για την ιστορια και καλο ειναι οσοι ειναι φαν της συγκεκριμενεις εταιρειας να γνωριζουν μερικα πραγματακια....
Λοιπον η optimum nutrition (on) ειναι η μονη εταιρεια που κατασκευαζει απο μονη της την πρωτεινη και τα περισσοτερα συμπληρωματα της,εχοντας ενα απο τους μεγαλυτερους κατασκευαστες πρωτενης στον κοσμο την (Glanbia) που παρασκευαζει την πρωτη υλη για την δημιουργια της πρωτεινης,η οποια εχει εδρα σε αρκετα μερη του πλανητη,οι αλλες εταιρειες απλα αγοραζουν την πρωτη υλη για να φτιαξουν την πρωτεινη τους.....Μαλιστα προσφατα η clanbia εκτος απο την Οptimum Νutrition εχει στην κατοχη της την Αbb και προσφατα αγορασε και την Bsn.......Oποιος ενδιαφερεται και θελει να μαθει και να δει περισσοτερα ας πατησει στο λινκ της Glanbia που βαζω,πατηστε εδω <<<<< http://www.glanbia.com/

Το θέμα είναι πως μιλάς με απόλυτο τόνο ακόμη κι όταν γράφεις πράγματα λάθος. Δεν είμαι επιθετικός, απλά σε διορθώνω κ εσύ το παίρνεις κακά. Στο προηγούμενο πόστ γιατί απάντησες του φίλου από πάνω χωρίς να ξέρεις, πως αυτό που λέει είναι λάθος? Αφού ούτε εσύ ήξερες...πρέπει σώνει κ καλά να απαντήσεις επειδή σου αρέσει η MP?! Εγώ απ την στιγμή που γνωρίζω το σωστό κ βλέπω το λάθος (που έκανες από πάνω) πρέπει να το πω. Δεν σε ξέρω καν για να έχω προσωπικά μαζί σου ούτε έχω τέτοιο σκοπό. Όπως κ αν σε έλεγαν θα σε διόρθωνα...τίποτα παραπάνω.

pantelisk
21-09-14, 18:21
Τελικά πείτε ρε παιδιά αν είναι εντάξει η εταιρία :P γιατί τώρα μπαίνουμε και σε φάση όγκου και τις τελευταίες 4-5 που αγόρασα ήταν όλες ON 100% Whey και τώρα σκέφτομαι να πάρω την combat σε γεύση σοκολάτα-φυστικοβούτυρο. (αν την έχει δοκιμάσει κάποιος ας ρίξει μια γνώμη) :thumbup:

zisis.z
21-09-14, 18:24
Το θέμα είναι πως μιλάς με απόλυτο τόνο ακόμη κι όταν γράφεις πράγματα λάθος. Δεν είμαι επιθετικός, απλά σε διορθώνω κ εσύ το παίρνεις κακά. Στο προηγούμενο πόστ γιατί απάντησες του φίλου από πάνω χωρίς να ξέρεις, πως αυτό που λέει είναι λάθος? Αφού ούτε εσύ ήξερες...πρέπει σώνει κ καλά να απαντήσεις επειδή σου αρέσει η MP?! Εγώ απ την στιγμή που γνωρίζω το σωστό κ βλέπω το λάθος (που έκανες από πάνω) πρέπει να το πω. Δεν σε ξέρω καν για να έχω προσωπικά μαζί σου ούτε έχω τέτοιο σκοπό. Όπως κ αν σε έλεγαν θα σε διόρθωνα...τίποτα παραπάνω.

Ενταξει εκανα ενα λαθος το ειπαμε αυτο...θα μπορουσες και εσυ να με διορθωσεις με ευγενικο τροπο και οχι να πεις οσα ειπες.Δεν το συνεχιζω αλλο γιατι κουραστηκα και χαλαω την ωρα μου με χαζομαρες....Παντος θα μπορουσες να αναπτηξεις το θεμα που αναφερα και ηθελα να ενημερωσω τον κοσμο που δεν ξερει και οχι να κρινεις,Γιατι ητανε κατι το οποιο δεν ειχε αναφερθει κανεις και ειναι σημαντικο,ετσι θα βοηθουσες περισσοτερο.......

sobral
21-09-14, 18:29
Ενταξει εκανα ενα λαθος το ειπαμε αυτο...θα μπορουσες και εσυ να με διορθωσεις με ευγενικο τροπο και οχι να πεις οσα ειπες.Δεν το συνεχιζω αλλο γιατι κουραστηκα και χαλαω την ωρα μου με χαζομαρες....Παντος θα μπορουσες να αναπτηξεις το θεμα που αναφερα και ηθελα να ενημερωσω τον κοσμο που δεν ξερει και οχι να κρινεις,Γιατι ητανε κατι το οποιο δεν ειχε αναφερθει κανεις και ειναι σημαντικο,ετσι θα βοηθουσες περισσοτερο.......

δεν μπηκα καν στον κόπο δεν ακούστηκε κάτι που δεν το ξέρουμε...αυτό που λες το κάνει πολλά χρόνια η ΟΝ οπότε...όλα της τα ευρωπαϊκά προϊόντα φτιάχνονται εκεί εδώ κ κάμποσα χρόνια. Ας το κόψουμε εδώ βγήκαμε πολύ οφφ...

zisis.z
21-09-14, 18:40
Τελικά πείτε ρε παιδιά αν είναι εντάξει η εταιρία :P γιατί τώρα μπαίνουμε και σε φάση όγκου και τις τελευταίες 4-5 που αγόρασα ήταν όλες ON 100% Whey και τώρα σκέφτομαι να πάρω την combat σε γεύση σοκολάτα-φυστικοβούτυρο. (αν την έχει δοκιμάσει κάποιος ας ρίξει μια γνώμη) :thumbup:

η σοκολατα η σκετη ειναι ακομα καλυτερη αυτης της εταιρειας και ακομα καλυτερη ειναι η κανελοπιτα που εβγαλε προσφατα (ειναι παλι σοκολατα με λιγο απο γευση κανελας) αλλα αν σου αρεσει το μπισκοτο παρε την cookies της ειναι απο τις ωραιοτερες που κυκλοφορουν,τωρα απο αλλες γευσεις η μπανανα και η γρανιτα πορτοκαλι ειναι επισης πολυ πετυχημενες....Γενικα ειναι απο τις πολυ καλες πρωτεινες σε θεμα γευσεις και ειδικα μετα απο την on θα σου φανει οτι πινεις milkshake.....Η μονη που μπορει να την ανταγωνιστη σε θεμα γευσεις ειναι η syntha 6 της bsn και αυτη πολλων πηγων με εντονες γευσεις και πηκτη σαν πρωτεινη επισης.....

pantelisk
21-09-14, 18:58
απο την syntha έχω δοκιμάσει παλιότερα την chocolate milkshake, την μπανάνα και την chocolate - peanut butter. Θεικές και οι 3 ειδικά οι γεύσεις σοκολάτας. Όμως επειδή διάβασα μερικά κακά σχόλια για την ποιότητα της syntha είπα να δοκιμάσω τώρα την combat

zisis.z
21-09-14, 19:03
απο την syntha έχω δοκιμάσει παλιότερα την chocolate milkshake, την μπανάνα και την chocolate - peanut butter. Θεικές και οι 3 ειδικά οι γεύσεις σοκολάτας. Όμως επειδή διάβασα μερικά κακά σχόλια για την ποιότητα της syntha είπα να δοκιμάσω τώρα την combat

Eιναι πιο προσεγμενη η combat και σε προσθετα εχει λιγα και εχει και καλυτερες πηγες πρωτεινης.....

pantelisk
21-09-14, 19:06
σε γεύση και "πηχτικότητα" συναγωνίζεται την syntha?

zisis.z
21-09-14, 19:11
σε γεύση και "πηχτικότητα" συναγωνίζεται την syntha?

Ναι ειναι πολυ κοντα ειναι και οι δυο πολλων πηγων για αυτο,τις περισσοτερες φορες οι πρωτεινες πολλων πηγων εχουνε καλυτερη γευση και ειναι πιο πηχτες.....Απο τον πορτογαλο παρτην αν ειναι τελικα να την αγορασεις την εχει σε σουπερ τιμη και αν τους ζορισεις θα σου κανουνε και 10% στις 2 πρωτεινες...;)

pantelisk
21-09-14, 19:26
Λιγάκι δύσκολο αφού είμαι από Κύπρο και δεν ξέρω για Πορτογάλους :rolf: πάντως γνωρίζω το παιδί που έχει το κατάστημα και μου κάνει πάντα "καλές" τιμές.

zisis.z
21-09-14, 19:34
Λιγάκι δύσκολο αφού είμαι από Κύπρο και δεν ξέρω για Πορτογάλους :rolf: πάντως γνωρίζω το παιδί που έχει το κατάστημα και μου κάνει πάντα "καλές" τιμές.

Μια χαρα τοτε.....:thumbup:

gymele
21-09-14, 21:31
Ο Cory Gregory, συνιδιοκτήτης της MP, είναι κ στο bb.com κ γενικά χειρίζεται τα social media κ την προώθηση της MP.


Οποτε η mp πραγματικα ειναι δυναμη ,για αυτο και τελευταια εχει βγαλει τοσο καλα προιντα και μεσα σε ολα,μπραβο δεν το ηξερα αυτο μου ειχε διαφυγει....ειναι το πρωτο μου λαθος,δεν πειραζει ομως ανθρωποι ειμαστε λαθοι κανουμε.....:);)

Φυσιολογικα καποιος θα μπορουσε να βγαλει τελειως διαφορετικο συμπερασμα.

Οτι δηλαδη ειναι μια μετρια εταιρεια με ΠΟΛΥ καλο promotion.
Οπως η Gaspari.

zisis.z
21-09-14, 21:50
Φυσιολογικα καποιος θα μπορουσε να βγαλει τελειως διαφορετικο συμπερασμα.

Οτι δηλαδη ειναι μια μετρια εταιρεια με ΠΟΛΥ καλο promotion.
Οπως η Gaspari.

Φιλε μου gymele ας βγαλει ο καθενας οτι συμπερασμα θελει.....σιγα μην σκασουμε κιολας,για πρωτεινες μιλαμε,εγω παντος οσες φορες την εχω παρει εμεινα πολυ ευχαριστημενος το χω πει βεβαια 100.000 φορες....και μιλαμε οτι πινω πρωτεινη απο το 1999 δηλαδη περιπου 15 στα 16 χρονια εχω δοκιμασει σχεδον οτι κυκλοφορει,οποτε νομιζω η αποψη μου μπορει να μετραει οσο αφορα το θεμα γευσεις......απο εκει και περα τα πραγματα ειναι απλα και ειναι ιδια οταν επιλεγη καποιος μια πρωτεινη που εχει ενα καλο προφιλ ειναι καλυμμενος και ειναι ενταξει....Και στην συνεχεια το μονο που μενει να κοιταξει ο καθενας μας ειναι αυτο που τον ενδιαφερει αλλος την τιμη αλλος την γευση οπως εγω.....:toast:

AU77
03-10-14, 07:55
Την παίρνω εδώ και λίγες μέρες με τη βρώμη μου το πρωί.
Η γεύση της Carnivor που έπαιρνα προηγουμένως είναι καλύτερη.
Νομίζω η Combat με κρατάει περισσότερο.

AU77
06-10-14, 09:54
Τη δοκίμασα και με γιαούρτι και η γεύση ήταν αρκετά καλύτερη παρά με τη βρώμη

beefmeup
10-12-14, 00:08
ισως η καλυτερη γευση που εχω δοκιμασει σε milk choco..
κ γενικα πολυ ευχαριστημενος απο την σκονη..αψογη διαλυτοτητα,χωρις φουσκωματα κ διαφορα αλλα περιεργα..κ απο συστατικα δεν εχει τραγικα προσθετα..
για πολλων πηγων ειναι κορυφη.