PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιο αθλημα σε κανει πιο μυωδη εκτος bbing. powerlifting, αρσης βαρων?



tasos2
20-06-12, 00:36
Τι λετε?

Lao
20-06-12, 00:47
Οι σπρίντερς;

tasos2
20-06-12, 00:51
Παιδια εγραφα δημοσκοπηση αλλα ειχε γραφτει ηδη το θεμα και οταν πηγα να αλλαξω τον τιτλο γραφτηκε αλλο. Κριμα που σβησατε το δευτερο, εγραφα και τοση ωρα τις επιλογες...:2guns::P

Εγω απο αυτους που γνωριζω προσωπικα τον πιο μυωδη που ξερω ηταν πολιστας. Βεβαια δε τον ελεγες φουσκωμενο. Ηξερα εναν κωπηλατη ο οποιος ειχε τρομερη δυναμη αλλα δεν ειχε ογκο

beefmeup
20-06-12, 00:53
αφου ρε συ το αλλο θεμα που ανοιξες δεν ηταν καν στις δημοσκοπησεις..:turtle::turtle:

72K
20-06-12, 00:54
Strongmen :weights:

tasos2
20-06-12, 00:55
αφου ρε συ το αλλο θεμα που ανοιξες δεν ηταν καν στις δημοσκοπησεις..:turtle::turtle:

Στα αλλα αθληματα το εβαλα αλλα πατησα κατω μια επιλογη που ελεγε δημιουργια δημοσκοπησης. Πριν γραψω ομως τις επιλογες της δημοσκοπησης ειχε αποθηκευτει στο αλλα αθληματα και οταν πατησα οκ το ειχες κλεισει ηδη οποτε δεν εγινε δημοσκοπηση ποτε

tasos2
20-06-12, 00:56
Strongmen :weights:

Εξαιρειται και αυτο. Ξεχασα να το γραψω.

72K
20-06-12, 01:00
Ρίπτες :weights:

vaggan
20-06-12, 09:09
οι ριπτες ειναι κουραδες...ενοργανιστες και παλαιστες φυσικα

morgoth
20-06-12, 09:22
πάλη.

s0k0s
20-06-12, 11:27
κωπηλατες κ συμφωνω με τον @morgoth παλαιστες.

49942

Konstantinos!
20-06-12, 11:34
ΠΑΛΑΙΣΤΕΣ!

COBRA_STYLE
20-06-12, 11:59
ενοργανη:thumbup:

skourias
20-06-12, 12:02
Πάλη, τζουντο, bjj.

Τα πιο ολοκληρωμένα προγράμματα ασκησης.

Andreas C.
20-06-12, 13:15
ενοργανη:thumbup:

Θα συμφωνήσω με τον Μανώλη :thumbup:


49944

49945

TheWorst
20-06-12, 13:22
Τον πιο μυωδη εχω που εχω δει απο κοντα κιωλας ειναι bodybuilder και πραγματικα εχει τερατωδες σωμα.Οταν το λεω δλδ το εννοω :green: Ελεος , λεει οτι εφτανε σε 3,5 κιλα κοτοπουλο την ημερα :shock:

swimmer_90
20-06-12, 14:59
Παλαιστες/judoka,αρσηβαρηστες,σπριντερ στηβου (100μ),σπριντερ κολυμβησης (50μ πεταλουδα κυριως),πολιστες και αθλητες ενοργανης...ολοι αυτοι ειναι μυωδεις αλλα με διαφορετικο τροπο...

72K
20-06-12, 15:33
οι ριπτες ειναι κουραδες...ενοργανιστες και παλαιστες φυσικα


Μια συμβουλή πατρική διότι θα μπορούσα να είμαι κάλιστα και πατέρας σου: Μην είσαι απόλυτος στις δηλώσεις σου διότι έχεις πολλά να μάθεις ακόμα.
Φιλικά



Ricky Bruch

49988

vaggan
20-06-12, 15:36
Θα συμφωνήσω με τον Μανώλη :thumbup:


49944

49945καλα ενοργανιστες για εμενα τα καλυτερα σωματα πως τον λεγανε ρε γαμωτο εκεινο τον ρωσο τον ολυμπιονικη νομιζω ειχε κανει και ενα διαφημιστικο στη τηλεοραση τα χερια του δεν υπηρχαν.επισης φοβεροι και οι δεκαθλητες

vaggan
20-06-12, 15:40
Μια συμβουλή πατρική διότι θα μπορούσα να είμαι κάλιστα και πατέρας σου: Μην είσαι απόλυτος στις δηλώσεις σου διότι έχεις πολλά να μάθεις ακόμα.
Φιλικά



Ricky Bruch

49988αποκλειεται να εισαι πατερας μου εκτος και αν με εκανες στα επτα σου:P:Pτο οτι ενας ειναι μυωδης δεν παει να πει οτι στο συνολο τους ειναι μυωδεις δες τον πρωην αντρα της μαριον τζοουνς και θα καταλαβεις:welcome::welcome:

72K
20-06-12, 15:51
αποκλειεται να εισαι πατερας μου εκτος και αν με εκανες στα επτα σου:P:Pτο οτι ενας ειναι μυωδης δεν παει να πει οτι στο συνολο τους ειναι μυωδεις δες τον πρωην αντρα της μαριον τζοουνς και θα καταλαβεις:welcome::welcome:

Ρε συ είναι μυώδεις και πολύ δυνατοί ταυτόχρονα. Απλά κάποιοι είναι χοντροί.
Off the record στα επτά μου είχα ήδη δύο χρόνια σοβαρή σχέση :P

vaggan
20-06-12, 15:59
Ρε συ είναι μυώδεις και πολύ δυνατοί ταυτόχρονα. Απλά κάποιοι είναι χοντροί.
Off the record στα επτά μου είχα ήδη δύο χρόνια σοβαρή σχέση :Pφιλε δεν εχεις αδικο εχουν μυς και μαλιστα πολλους αλλα εχουν και πολυ λιπος..εγω στο μυαλο μου οταν λεω μυωδη εννοω καποιον που εχει μεν αρκετους μυες αλλα απο την αλλη δεν εχει πολυ λιπος...

beatshooter
20-06-12, 16:05
49991

49992

leftis
20-06-12, 16:17
Ενόργανη!

beefmeup
20-06-12, 16:37
την κουρτινα 3..

εγω εχω ενα φιλο που δεν κανει γυμναστηριο,αλλα κικ μποξ κ πυγμαχια(ειναι στον ολυμπιακο) κ αν τον δειτε θα μεινετε..
υψος 1.83
στα καλυτερα του 96 κιλα με 11%λιπος,κ αναλογιες που θα εκανε τους περισοτερους ββ να βαλουν τα κλαμματα.
αφυσικος,φυσικα στα κιλα αυτα αλλα κ τωρα που ειναι καπου 85 ειναι εξισου καλος..
επρεπε να πεσει κιλα λογω κατηγοριας που θα αγωνιζοταν,γιαυτο εκοψε απο ολα κ εχασε μυς φυσικα..

οποτε τι συζηταμε τωρα..?
θεμα σωματοτυπου ειναι οχι τοσο αθληματος.
κ μετα,ο τιτλος λεει "μυωδη" οχι πολλα κιλα γενικοτερα(βλ λιπος)..

ginus
20-06-12, 16:41
την κουρτινα 3..

εγω εχω ενα φιλο που δεν κανει γυμναστηριο,αλλα κικ μποξ κ πυγμαχια(ειναι στον ολυμπιακο) κ αν τον δειτε θα μεινετε..
υψος 1.83
στα καλυτερα του 96 κιλα με 11%λιπος,κ αναλογιες που θα εκανε τους περισοτερους ββ να βαλουν τα κλαμματα.
αφυσικος,φυσικα στα κιλα αυτα αλλα κ τωρα που ειναι καπου 85 ειναι εξισου καλος..
επρεπε να πεσει κιλα λογω κατηγοριας που θα αγωνιζοταν,γιαυτο εκοψε απο ολα κ εχασε μυς φυσικα..

οποτε τι συζηταμε τωρα..?
θεμα σωματοτυπου ειναι οχι τοσο αθληματος.
κ μετα,ο τιτλος λεει "μυωδη" οχι πολλα κιλα γενικοτερα(βλ λιπος)..

ρε ενταξει μην τα λες ολα για μενα...πφφφ
στο θεμα μας..καθε αθλημα γυμναζει με δοαφορετικο τροπο..περισσοτερο εχει σχεση ο σωματοτυπος τα γονιδια παρα η προπονηση καθε αυτη...παντα μιλαμε για σοβαρη προπονηση btw

vaggan
20-06-12, 16:55
την κουρτινα 3..

εγω εχω ενα φιλο που δεν κανει γυμναστηριο,αλλα κικ μποξ κ πυγμαχια(ειναι στον ολυμπιακο) κ αν τον δειτε θα μεινετε..
υψος 1.83
στα καλυτερα του 96 κιλα με 11%λιπος,κ αναλογιες που θα εκανε τους περισοτερους ββ να βαλουν τα κλαμματα.
αφυσικος,φυσικα στα κιλα αυτα αλλα κ τωρα που ειναι καπου 85 ειναι εξισου καλος..
επρεπε να πεσει κιλα λογω κατηγοριας που θα αγωνιζοταν,γιαυτο εκοψε απο ολα κ εχασε μυς φυσικα..

οποτε τι συζηταμε τωρα..?
θεμα σωματοτυπου ειναι οχι τοσο αθληματος.
κ μετα,ο τιτλος λεει "μυωδη" οχι πολλα κιλα γενικοτερα(βλ λιπος)..ολοι αυτοι οι αθλητες παιρνουν τα αναβολικα με το φτυαρι και κανουν και βαρη στην προπονηση τους οποτε το θεμα ειναι να χαμε να λεγαμε..αν δουμε φωτο 100 χρονια πριν αυτων των αθλητων τοτε θα λεγαμε με σιγουρια ποιοι ηταν οι πιο μυωδεις αναλογα με το αθλημα τους

beefmeup
20-06-12, 17:03
ολοι αυτοι οι αθλητες παιρνουν τα αναβολικα με το φτυαρι και κανουν και βαρη στην προπονηση τους οποτε το θεμα ειναι να χαμε να λεγαμε..

ναι στο πρωτο,οχι στο 2ο...
αυτος που σ λεω εχει να ακουμπησει βαρη 2 χρονια.

vaggan
20-06-12, 17:07
ναι στο πρωτο,οχι στο 2ο...
αυτος που σ λεω εχει να ακουμπησει βαρη 2 χρονια.πυγμαχος χωρις βαρη???δυσκολοχωνευτο αλλα για να το λες!!!σιγουρα θα εχει τρομερα γονιδια για να εχει τετοιο σωμα...αλλα το μπουκωμα με αας παιζει σιγουρα ρολο..μπορει ομως σιγουρα απο την φυση του να ηταν μυωδης με ωραιο καλουπι..

Madd_Chadd
20-06-12, 17:24
Δεκαθλητες.8-)

Konstantinos!
20-06-12, 18:04
Πριν 100 χρόνια οι παλαίστες είχαν τα καλύτερα κορμιά.

Eddie
20-06-12, 18:07
Ρίπτες :weights:

+1

Σαφως και υπαρχουν και χοντροι,αλλα οπως και ολοι οι σπριντερς δεν ειναι κομματια ετσι και ολοι οι ριπτες δεν ειναι μετριου βαρους και κομμενοι.Πολλοι ριπτες ειναι φετες..και οι περισσοτεροι μαλιστα ειναι τρομερα δυνατοι σε καθισμα παγκο στρατιωτικες κλπ ακομα και απο ΒΒ που εχουν πνιγει στα ζουμια..

Χριστοφορος123
20-06-12, 18:13
+1

Σαφως και υπαρχουν και χοντροι,αλλα οπως και ολοι οι σπριντερς δεν ειναι κομματια ετσι και ολοι οι ριπτες δεν ειναι μετριου βαρους και κομμενοι.Πολλοι ριπτες ειναι φετες..και οι περισσοτεροι μαλιστα ειναι τρομερα δυνατοι σε καθισμα παγκο στρατιωτικες κλπ ακομα και απο ΒΒ που εχουν πνιγει στα ζουμια..

Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι οι ριπτες και πως λεγονται στα αγγλικα;;

vaggan
20-06-12, 18:59
ειναι οι δισκοβολοι σφαιροβολοι σφυροβολοι και οι ακοντιστες.

72K
20-06-12, 19:04
Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι οι ριπτες και πως λεγονται στα αγγλικα;;

Throwers για να το πούμε και στη καθομιλουμένη:green:

vaggan
20-06-12, 19:12
jnLkoOmEm0sσωματαρα

chro
20-06-12, 20:27
ολοι αυτοι οι αθλητες παιρνουν τα αναβολικα με το φτυαρι και κανουν και βαρη στην προπονηση τους οποτε το θεμα ειναι να χαμε να λεγαμε..αν δουμε φωτο 100 χρονια πριν αυτων των αθλητων τοτε θα λεγαμε με σιγουρια ποιοι ηταν οι πιο μυωδεις αναλογα με το αθλημα τουςΈχεις δίκιο αλλά δεν κάνουν bodybuilding να παίρνουν ουσίες με σκοπό την εμφάνιση του σώματος, αλλά την απόδοση στο άθλημά τους.
οι ρίπτες έχουν από τα πιο μυώδη σώματα, αλλά λόγω των ειδικών στόχων του αθλήματός τους, πρέπει να κάνουν τέτοια διατροφή που δε τους φαίνεται.

tasos2
20-06-12, 20:28
ολοι αυτοι οι αθλητες παιρνουν τα αναβολικα με το φτυαρι και κανουν και βαρη στην προπονηση τους οποτε το θεμα ειναι να χαμε να λεγαμε..αν δουμε φωτο 100 χρονια πριν αυτων των αθλητων τοτε θα λεγαμε με σιγουρια ποιοι ηταν οι πιο μυωδεις αναλογα με το αθλημα τους

Το οτι κανουν βαρη δε σημαινει οτι κανουν προπονηση μποντυμπιλντινγκ η δυναμης. Αυτος ο πολιστας που ελεγα εκανε σετ των 40-50 επαναληψεων εκρηκτικα οποτε εχει τεραστια διαφορα απο τον μποντυμπιλντερ και τον αρσιβαριστα. Το καθε αθλημα απαιτει διαφορετικο τροπο προπονησης oποτε το ερωτημα εχει νοημα. Και δε μιλαμε για ολυμπιονικες. Αυτος ο πολιστας που ηξερα επαιζε σε επαγγελματικη ομαδα και δεν επαιρνε τιποτα (απο οτι ελεγε δηλαδη αλλα το εκανε απο τα 13 μεχρι τα 18 το πολο και βαρη αρχισε στα 15 οποτε δε νομιζω να του δινανε απο τοσο μικρος) και ειχε απιστευτη δυναμη και αντοχη

vaggan
20-06-12, 20:50
Έχεις δίκιο αλλά δεν κάνουν bodybuilding να παίρνουν ουσίες με σκοπό την εμφάνιση του σώματος, αλλά την απόδοση στο άθλημά τους.
οι ρίπτες έχουν από τα πιο μυώδη σώματα, αλλά λόγω των ειδικών στόχων του αθλήματός τους, πρέπει να κάνουν τέτοια διατροφή που δε τους φαίνεται.ειπα εγω οχι???και ο παλαιστης του σουμο να δεις ποσους κρυμμενους μυες εχει αλλα που ειναι???

vaggan
20-06-12, 20:54
Το οτι κανουν βαρη δε σημαινει οτι κανουν προπονηση μποντυμπιλντινγκ η δυναμης. Αυτος ο πολιστας που ελεγα εκανε σετ των 40-50 επαναληψεων εκρηκτικα οποτε εχει τεραστια διαφορα απο τον μποντυμπιλντερ και τον αρσιβαριστα. Το καθε αθλημα απαιτει διαφορετικο τροπο προπονησης oποτε το ερωτημα εχει νοημα. Και δε μιλαμε για ολυμπιονικες. Αυτος ο πολιστας που ηξερα επαιζε σε επαγγελματικη ομαδα και δεν επαιρνε τιποτα (απο οτι ελεγε δηλαδη αλλα το εκανε απο τα 13 μεχρι τα 18 το πολο και βαρη αρχισε στα 15 οποτε δε νομιζω να του δινανε απο τοσο μικρος) και ειχε απιστευτη δυναμη και αντοχηδεν ξερω για πολιστες και τα σωματα τους δεν μου αρεσουν σε γενικες γραμμες μονο φαρδιες πλατες εχουν θα συγκρινω τωρα το σωμα του πολιστα με το σωμα του ενοργανιστα και του παλαιστη η του δεκαθλητη?απο αποψη μυικοτητας του πολιστα ολοι του ριχνουν κανταρια

tasos2
20-06-12, 20:59
δεν ξερω για πολιστες και τα σωματα τους δεν μου αρεσουν σε γενικες γραμμες μονο φαρδιες πλατες εχουν θα συγκρινω τωρα το σωμα του πολιστα με το σωμα του ενοργανιστα και του παλαιστη η του δεκαθλητη?απο αποψη μυικοτητας του πολιστα ολοι του ριχνουν κανταρια

To νοημα ειναι οτι και οι υπολοιποι κανουν διαφορετικο ειδος προπονησης ο καθενας οποτε η ερωτηση εχει νοημα. Και ο σπριντερ που εχει μεγαλη μυικοτητα κανει βαρη αλλα δεν εχουνε σχεση τα βαρη που κανει με του μποντυμπιλντερ ή του αρσιβαριστα οποτε δε μπορουμε να πουμε οτι αφου ολοι κανουνε βαρη δεν εχει νοημα η συγκριση των αθληματων

vaggan
20-06-12, 21:13
To νοημα ειναι οτι και οι υπολοιποι κανουν διαφορετικο ειδος προπονησης ο καθενας οποτε η ερωτηση εχει νοημα. Και ο σπριντερ που εχει μεγαλη μυικοτητα κανει βαρη αλλα δεν εχουνε σχεση τα βαρη που κανει με του μποντυμπιλντερ ή του αρσιβαριστα οποτε δε μπορουμε να πουμε οτι αφου ολοι κανουνε βαρη δεν εχει νοημα η συγκριση των αθληματωνεγω απανταω στο ερωτημα που εθεσες ποιοι αθλητες εχουν μυες εκτος απο τους μποντυμπιλντερς τους αρσιβαριστες τωρα πως γινονται μυωδεις τι να σου πω..δεν ειπα οτι κανουν βαρη οπως οι μποντυμπιλντερς ειπα ομως οτι κανουν βαρη και σε συνδυασμο με ντοπα ολο και καποια μυικη αναπτυξη θα εχουν..αυτους τους νοιαζει να αναπτυξουν τους μυες που θα ειναι κλειδι για το αθλημα τους οποτε σαφως και κανουν αλλου τυπου προπονηση..ο μποντυμπιλντερ γυμναζεται μονο για μυικη υπερτροφια αυτοι γυμναζονται για δυναμη, αντοχη, εκρηξη,ταχυτητα

Konstantinos!
21-06-12, 01:24
Εγώ παιδιά επιμένω για παλαιστές επειδή έτυχε να έχω δύο κολλητούς (που είναι και αδέρφια) οι οποίοι ασχολούνταν σε επίπεδο πρωτα8λητισμού με την πάλη για 12 χρόνια πριν σταματήσουν. Τα σώματα τους ήταν τερατώδη όταν ήμασταν ακόμα και 15-16 χρονών. Και οι 2 έκαναν βαθιά καθίσματα στα 150-160 κιλά. Ο μικρός αδερφός και πιο μεγαλόσωμος στα 16 μας είχε τα 150 κιλά πάγκο σε αγωνιστικά 84 κιλά (φυσιολογικά 90) και ο μεγάλος στα 72 κιλά αγωνιστικά τα 130 κιλά . Τα κορμιά που είχαν ήταν απίστευτα σμιλευμένα, η δε δύναμη τους και ευλυγισία θανατηφόρα.

vaggan
21-06-12, 12:25
Εγώ παιδιά επιμένω για παλαιστές επειδή έτυχε να έχω δύο κολλητούς (που είναι και αδέρφια) οι οποίοι ασχολούνταν σε επίπεδο πρωτα8λητισμού με την πάλη για 12 χρόνια πριν σταματήσουν. Τα σώματα τους ήταν τερατώδη όταν ήμασταν ακόμα και 15-16 χρονών. Και οι 2 έκαναν βαθιά καθίσματα στα 150-160 κιλά. Ο μικρός αδερφός και πιο μεγαλόσωμος στα 16 μας είχε τα 150 κιλά πάγκο σε αγωνιστικά 84 κιλά (φυσιολογικά 90) και ο μεγάλος στα 72 κιλά αγωνιστικά τα 130 κιλά . Τα κορμιά που είχαν ήταν απίστευτα σμιλευμένα, η δε δύναμη τους και ευλυγισία θανατηφόρα.εσενα δεν σε πιστευω με τιποτα εισαι μυθομανης:P:Pκαπου ελεγες οτι εχεις ενα μπαρμπα που εχει ενα γιο που ειναι ντουκι και φετες και οτι και ο ιδιος ο μπαρμπας σου εχει 48 ποντους γραμμωμενα χερια νατουραλ:P:P:P

super 3
21-06-12, 13:08
ενοργανιστας ειμαι...............
εχω καλα χερακια
αλλα χαλια κυλιακους
πως θα τους φταξω λιγο???
εχω πολλα κιλα

super 3
21-06-12, 13:19
http://www.youtube.com/watch?v=21PJypoUyVM&feature=plcp .....

Konstantinos!
21-06-12, 13:33
εσενα δεν σε πιστευω με τιποτα εισαι μυθομανης:P:Pκαπου ελεγες οτι εχεις ενα μπαρμπα που εχει ενα γιο που ειναι ντουκι και φετες και οτι και ο ιδιος ο μπαρμπας σου εχει 48 ποντους γραμμωμενα χερια νατουραλ:P:P:P


Λοιπόν, για το γιο, όταν πάω στα μέρη μου θα του πω να βγάλουμε 2-3 φωτογραφίες και θα τις ποστάρω στο φόρουμ :P. Ο μπάρμπας του είπα ότι είχε παλαιότερα τόσο χέρι, και ότι τώρα ακόμα είναι γενικώς ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ με χέρια που θα ζήλευαν πολλοί εδώ μέσα, χωρίς να γυμνάζεται καν πια.

TRIANTAFYLLOU
21-06-12, 18:05
όπως λέει και ο διονύσης είναι και τι σωματότυπο έχει ο καθένας ώστε να έχει μυώδες λούκ ,

αλλα όλα αυτα τα αθλήματα που αναφέρατε δημιουργούν μυικότητα , άρση βαρών , ενόργανη , ρίψεις , πάλη κα. αλλα όσους μυς και να έχει κάποιος και δύναμη , αν αυτοί οι μυς είναι κρυμένοι μες το λίπος δεν φαίνονται αλλα υπάρχουν .
πιο δυνατούς όμως και μυώδης θα έλεγα χωρίς επιφύλαξη τούς παλαιστες , μιλάμε χρειάζετε μεγάλη μυική δύναμη αλλα και αντοχή

και άλλοι αθλητες που συνδιάζουν δύναμη , αντοχή στην δύναμη και μυικότητα είναι αυτοι που κάνουν το αιρον μαν , η αθλητες που κάνουν συγχρόνως πολλα αγωνίσματα , όπως έπταθλο και τέτοια .

απο κεί και πέρα είπαμε ανάλογα με τον σωματότυπο μπορεί να είναι κάποιος μυώδης συμμετρικός και με ωραίο σώμα και ας κάνει καρατε ταεκβοντο , η οριδήποτε άλλο , γιατι μην ξεχνάμε σαν συμπληρωματική προπόνηση σε διάφορα αθλήματα είναι και τα βάρη και ανάλογα πως ανταποκρίνετε το σώμα του καθένα , μπορεί να δείχνει μυώδης και γραμωμένος

deluxe
21-06-12, 19:34
jnLkoOmEm0sσωματαραΤι κανει ο ανθρωπος! Και εμεις κανουμε πιεσεις παγκου και πιστευουμε οτι ειμαστε τερατα! Αυτος παιρνει καμψεις στον αερα!!

Γενικα πιστευω οτι οσοι ασχολουνται αποκλειστικα με το bb ( με καθολου ή ελαχιστο αεροβιο ), εχουν απο τα χειροτερα "γυμνασμενα" σωματα.

Για να κανεις ενα μυωδης και ταυτοχρονα fitness σωμα θελει κυριως εκρηκτικες ασκησεις, ασκησεις με σωματικο βαρος και αρκετη αεροβια.

vaggan
21-06-12, 20:22
όπως λέει και ο διονύσης είναι και τι σωματότυπο έχει ο καθένας ώστε να έχει μυώδες λούκ ,

αλλα όλα αυτα τα αθλήματα που αναφέρατε δημιουργούν μυικότητα , άρση βαρών , ενόργανη , ρίψεις , πάλη κα. αλλα όσους μυς και να έχει κάποιος και δύναμη , αν αυτοί οι μυς είναι κρυμένοι μες το λίπος δεν φαίνονται αλλα υπάρχουν .
πιο δυνατούς όμως και μυώδης θα έλεγα χωρίς επιφύλαξη τούς παλαιστες , μιλάμε χρειάζετε μεγάλη μυική δύναμη αλλα και αντοχή

και άλλοι αθλητες που συνδιάζουν δύναμη , αντοχή στην δύναμη και μυικότητα είναι αυτοι που κάνουν το αιρον μαν , η αθλητες που κάνουν συγχρόνως πολλα αγωνίσματα , όπως έπταθλο και τέτοια .

απο κεί και πέρα είπαμε ανάλογα με τον σωματότυπο μπορεί να είναι κάποιος μυώδης συμμετρικός και με ωραίο σώμα και ας κάνει καρατε ταεκβοντο , η οριδήποτε άλλο , γιατι μην ξεχνάμε σαν συμπληρωματική προπόνηση σε διάφορα αθλήματα είναι και τα βάρη και ανάλογα πως ανταποκρίνετε το σώμα του καθένα , μπορεί να δείχνει μυώδης και γραμωμένοςεπταθλο κανουν οι γυναικες μονο..αλλα δεν μπορει να ειναι μονο ο σωματοτυπος που οι παλαιστες με τους ενοργανιστες και τους δεκαθλητες ειναι πιο μυωδεις απο ολους τους αλλους...και οι τρεις κατηγοριες αυτων των αθλητων διαφερουν μεταξυ τους στο σωματοτυπο αλλα ειναι πολυ μυωδεις καθενας με τον με τον τροπο τους οποτε σιγουρα παιζει ρολο και ο τροπος της προπονησης.οι αθλητες αιρομαν τρελες αντοχες αλλα δεν συγκρινονται σε μυικοτητα με τους προαναφερθεντες.

vaggan
21-06-12, 20:24
Θα συμφωνήσω με τον Μανώλη :thumbup:


49944

49945προσπαθω ρε φιλε να βρω αυτον τον αθλητη με τον αριθμο 102 στην ολυμπιαδα του συδνευ στους κρικους αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι

TRIANTAFYLLOU
21-06-12, 20:33
επταθλο κανουν οι γυναικες μονο..αλλα δεν μπορει να ειναι μονο ο σωματοτυπος που οι παλαιστες με τους ενοργανιστες και τους δεκαθλητες ειναι πιο μυωδεις απο ολους τους αλλους...και οι τρεις κατηγοριες αυτων των αθλητων διαφερουν μεταξυ τους στο σωματοτυπο αλλα ειναι πολυ μυωδεις καθενας με τον με τον τροπο τους οποτε σιγουρα παιζει ρολο και ο τροπος της προπονησης.οι αθλητες αιρομαν τρελες αντοχες αλλα δεν συγκρινονται σε μυικοτητα με τους προαναφερθεντες.

δέκαθλο ήθελα να πώ , αλλα οι παλαιστες θεωρούνται απο τούς πιο δυνατούς ανθρώπους , είναι το αντικείμενο τέτοιο που απαιτεί δυναμη και αντοχή , αλλα είπαμε έχει αρσιβαρίστες που είναι χοντροί με παραπάνω λίπος δηλαδή και αρσιβαρίστες γραμμωμένους , ανάλογα και με την κατηγορία που παίζουν τον σωματότυπο αλλα και την διατροφή τους

TRIANTAFYLLOU
21-06-12, 20:35
οι ενοργανίστες έχουν σχετική δύναμη , δηλαδή ανάλογα με το βάρος του σώματός τους , δεν σηκώνουν πολλα κιλα σε κάποιες κινήσεις αλλα το σώμα τους το κάνουν σαν να μην υπάρχει , είναι αποτέλεσμα της ειδικής προπόνησης αλλα και τεχνικής που χρησιμοποιούν

swimmer_90
22-06-12, 10:12
όπως λέει και ο διονύσης είναι και τι σωματότυπο έχει ο καθένας ώστε να έχει μυώδες λούκ ,

αλλα όλα αυτα τα αθλήματα που αναφέρατε δημιουργούν μυικότητα , άρση βαρών , ενόργανη , ρίψεις , πάλη κα. αλλα όσους μυς και να έχει κάποιος και δύναμη , αν αυτοί οι μυς είναι κρυμένοι μες το λίπος δεν φαίνονται αλλα υπάρχουν .
πιο δυνατούς όμως και μυώδης θα έλεγα χωρίς επιφύλαξη τούς παλαιστες , μιλάμε χρειάζετε μεγάλη μυική δύναμη αλλα και αντοχή

και άλλοι αθλητες που συνδιάζουν δύναμη , αντοχή στην δύναμη και μυικότητα είναι αυτοι που κάνουν το αιρον μαν , η αθλητες που κάνουν συγχρόνως πολλα αγωνίσματα , όπως έπταθλο και τέτοια .

απο κεί και πέρα είπαμε ανάλογα με τον σωματότυπο μπορεί να είναι κάποιος μυώδης συμμετρικός και με ωραίο σώμα και ας κάνει καρατε ταεκβοντο , η οριδήποτε άλλο , γιατι μην ξεχνάμε σαν συμπληρωματική προπόνηση σε διάφορα αθλήματα είναι και τα βάρη και ανάλογα πως ανταποκρίνετε το σώμα του καθένα , μπορεί να δείχνει μυώδης και γραμωμένοςIronman=τριαθλο...προσωπικα δεν εχω πιο πολυ respect για κανενα αλλο ειδος αθλητη πανω στη γη...ειναι τερατα αντοχης οι ανθρωποι...δεν σου περναει απ'το μυαλο...αλλα θα διαφωνησω στο οτι ειναι απ'τους πιο μυωδεις...γενικα ειναι στεγνοι περισσοτερο,οχι κτηνοι...αθλητικα κορμια...

jojosmj
22-06-12, 13:36
ατοπα τα οσα λετε .
σχολιαζετε ποιο αθλημα κανει το καλυτερο σωμα ? χωρεις το bb
αφου στα μισα που εχετε πει ολοι κανουν κ βαρη συμπληρωματικα ...
οποτε εγω θα πω οσους δν κανουν βαρη εστω κ συμπληρωματικα ...
αλα την ποιο πολυ δυναμη κ αντοχη εχτος (ολυμπιακων αθληματων )
την εχουν στην παλη κ στην μαχη στο εδαφος αποδεδειγμενα κιολας...

Andreas C.
22-06-12, 13:37
προσπαθω ρε φιλε να βρω αυτον τον αθλητη με τον αριθμο 102 στην ολυμπιαδα του συδνευ στους κρικους αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι

Φίλε μετά από πολλή ώρα ψαξίματος κατάφερα και τον εντόπισα :bowdown:

Είναι ο Ivan Ivankov!

50120

vaggan
22-06-12, 13:42
πω ρε φιλε σωματαρα:bowdown::bowdown::bowdown:τον ειδα σε κατι βιντεο και επαθα πλακα

vaggan
22-06-12, 13:44
ατοπα τα οσα λετε .
σχολιαζετε ποιο αθλημα κανει το καλυτερο σωμα ? χωρεις το bb
αφου στα μισα που εχετε πει ολοι κανουν κ βαρη συμπληρωματικα ...
οποτε εγω θα πω οσους δν κανουν βαρη εστω κ συμπληρωματικα ...
αλα την ποιο πολυ δυναμη κ αντοχη εχτος (ολυμπιακων αθληματων )
την εχουν στην παλη κ στην μαχη στο εδαφος αποδεδειγμενα κιολας...το ειπαμε αυτο στο ποστ 27:thumbup:η συζητηση ειναι να χαμε να λεγαμε

Andreas C.
22-06-12, 13:46
Ναι ρε φιλε είναι απίστευτος μακάρι να είχα το κορμί του :bowdown: :bowdown:

Λες να αρχίσουμε και εμείς την ενόργανη :P :P :turtle: :turtle:

tasos2
22-06-12, 14:24
ατοπα τα οσα λετε .
σχολιαζετε ποιο αθλημα κανει το καλυτερο σωμα ? χωρεις το bb
αφου στα μισα που εχετε πει ολοι κανουν κ βαρη συμπληρωματικα ...
οποτε εγω θα πω οσους δν κανουν βαρη εστω κ συμπληρωματικα ...
αλα την ποιο πολυ δυναμη κ αντοχη εχτος (ολυμπιακων αθληματων )
την εχουν στην παλη κ στην μαχη στο εδαφος αποδεδειγμενα κιολας...

Oπως ειπαμε στο ποστ πιο κατω απο το 27 η συζητηση εχει νοημα γιατι το μποντυμπιλντινγκ ειναι βαρη με συγκεκριμενο τροπο διαφορετικο απο των αρσιβαριστων και απο των σπριντερς κτλ. Στο καθενα κανεις βαρη με αλλο τροπο οποτε δεν ειναι ολα το ιδιο. Ο σπριντερ κανει εκρηκικοτατες κινησεις, ο μποντυμπιλντερ ελεγχομενες και μετριο αριθμο επαναληψεων και εμφαση στην απομονωση, ο αρσιβαριστας μικρο αριθμο επαναληψεων χωρις εμφαση στην απομονωση, ο πολιστας κανει 50-60 επαναληψεις εκρηκτικα. Το καθενα εχει τα δικα του.
Και το οτι κανεις βαρη δε σημαινει οτι κανεις μποντυμπλντινγκ. Τα βαρη ειναι εργαλειο δεν ειναι αθλημα

TheWorst
22-06-12, 18:34
Iordan Iovchev

5012450125

vaggan
22-06-12, 18:45
Ναι ρε φιλε είναι απίστευτος μακάρι να είχα το κορμί του :bowdown: :bowdown:

Λες να αρχίσουμε και εμείς την ενόργανη :P :P :turtle: :turtle:HNRLuI4piH4κοιτα τι βρηκα:thumbup::bowdown::bowdown:φιλε μακαρι να ειχα στα μερη μου τετοια θα ειχα ασχοληθει στανταρ αλλα δεν...εντωμεταξυ ο τυπος στα event ζυγιζε 58 κιλακια 1,65 υψος

8avos
22-06-12, 20:38
φιλε μακαρι να ειχα στα μερη μου τετοια θα ειχα ασχοληθει στανταρ
ενόργανη παίρνουν παιδάκια από 7 και έως το πολύ 12(πρόπερσυ που είχα ρωτήσει)
δεν ασχολούνται με μαντραχαλάδες.μόνο κρόσφιτ θα κάνεις κάποια στοιχεία ενόργανης.
βασικά ήταν ο μόνος λόγος που το άρχισα.

TRIANTAFYLLOU
22-06-12, 21:24
πάρτε καμια 20 άτομα που κανουν ενόργανη δεν έχουν όλοι τα ίδια η όμορφα σώματα , αφήστε που είναι καρότα γιατι τα πόδια δεν τα γυμνάζουν και αποτελουν το μισό σώμα , αρα έχουμε μπερδέψει τα μπουτια μας εδω μεσα , άλλος ενοει γράμωση άλλος δύναμη σε συνδιασμό με μυικότητα , αλλα σε γενικά πλαίσια δύναμη κρεας και αντοχή απαιτει η πάλη και τα άλλα που προανεφερα και επειδη το θεμα είναι υποκειμενικό άκρη δεν βγαίνει

βάλατε αυτον τον ενοργανιστα γιατι δεν βάλατε όποιον να ναι? , απλα ο άνθρωπος έχει και τις γεννετικές προδιαγραφες , όπως και ββερ που είναι κατ εξοχήν άθλημα σωματοδόμησης , έχει αγαλματένια κορμιά και απλα φορτωμενους με τεράστιους μυς που μιάζουν σαν βατράχια και παρ όλα αυτα λόγω μάζας και άγριων μυων να κερδίζουν καλουπάρες

και το πιο άκυρο είναι να λέμε θελω σωμα σαν αυτού η του άλλου λές και κοστούμι θα ράψουμε , η θα βγεί ό άλλος φωτοτυπία , ο καθενας καλιεργεί και αναπτύσει αυτο που έχει.

και η ενόργανη βάρη είναι , μόνο που σαν αντίσταση χρησιμοποιείτε το ίδιο το βάρος του σώματος

vaggan
22-06-12, 22:47
ενόργανη παίρνουν παιδάκια από 7 και έως το πολύ 12(πρόπερσυ που είχα ρωτήσει)
δεν ασχολούνται με μαντραχαλάδες.μόνο κρόσφιτ θα κάνεις κάποια στοιχεία ενόργανης.
βασικά ήταν ο μόνος λόγος που το άρχισα.λες να ασχολουμουν στα γεραματα???:P:Pπιτσιρικας θα ασχολουμουν

deluxe
23-06-12, 20:05
Αυτοι με τους κρικους, εχουν τεραστια χερια και ωμους. Παιρνουν φαρμακα ή οχι;

stelios17
23-06-12, 20:26
Καλα αναβολικα (σχεδον) ολοι οσοι κανουν πρωταθλητισμο παιρνουν το φαρμακακι τους ...

Και τα σωματα της αρσης βαρων ειναι πολυ καλα ...
50171

vaggan
23-06-12, 21:34
Αυτοι με τους κρικους, εχουν τεραστια χερια και ωμους. Παιρνουν φαρμακα ή οχι;παιρνουν αλλα καμια σχεση με τις ποσοτητες και τον αριθμο που παιρνουν οι επαγγελματιες μποντυμπιλντερς..

chro
26-06-12, 20:48
Ναι ρε φιλε είναι απίστευτος μακάρι να είχα το κορμί του :bowdown: :bowdown:

Λες να αρχίσουμε και εμείς την ενόργανη :P :P :turtle: :turtle:
Και επιπλέον αυτο το κορμί έχει απίστευτες λειτουργίες. Ένας μποντυμπίλντερ ούτε να κουνηθεί δε μπορεί καλά καλά.

tasos2
26-06-12, 21:29
Και επιπλέον αυτο το κορμί έχει απίστευτες λειτουργίες. Ένας μποντυμπίλντερ ούτε να κουνηθεί δε μπορεί καλά καλά.

Kαλα και ο ενοργανιστας δε μπορει να σηκωσει 180 κιλα παγκο δε θα τον βγαλουμε μη λειτουργικο, οπως ουτε και τον bber

john23
26-06-12, 23:13
αρσηβαριστες και κολυμβητες

αρσηβαριστες
50321

50322

κολυμβητες
50323

50324

chro
26-06-12, 23:44
Kαλα και ο ενοργανιστας δε μπορει να σηκωσει 180 κιλα παγκο δε θα τον βγαλουμε μη λειτουργικο, οπως ουτε και τον bber
Ούτε καν σε αυτό μπορεί υπερτερεί ένας bodybuilder. Δεν έχω δει bodybuilders να σηκώνουν πιο πολλά κιλά από αθλητές. Πολλές ρεπς βγάζουν με σχετικά λίγα κιλά σε σχέση με το σωματικό τους βάρος.

vaggan
27-06-12, 00:08
Kαλα και ο ενοργανιστας δε μπορει να σηκωσει 180 κιλα παγκο δε θα τον βγαλουμε μη λειτουργικο, οπως ουτε και τον bberναι μην ξεχνας μονο πως ο bbder παιρνει πολλαπλασια φαρμακα απο ενα αθλητη της ενοργανης εκτος και αν νομιζεις οτι o yates παιρνει τα ιδια φαρμακα με τον ταμπακο:green::green::P

tasos2
27-06-12, 00:21
ναι μην ξεχνας μονο πως ο bbder παιρνει πολλαπλασια φαρμακα απο ενα αθλητη της ενοργανης εκτος και αν νομιζεις οτι o yates παιρνει τα ιδια φαρμακα με τον ταμπακο:green::green::P

Aκομα και 2 natural να παρουμε εναν ενοργανιστα και εναν μποντυμπιλντερ ο ενοργανιστας δε τα πλησιαζει καν τα κιλα που σηκωνει ο αλλος. Ετσι ειναι.

tasos2
27-06-12, 00:26
Ούτε καν σε αυτό μπορεί υπερτερεί ένας bodybuilder. Δεν έχω δει bodybuilders να σηκώνουν πιο πολλά κιλά από αθλητές. Πολλές ρεπς βγάζουν με σχετικά λίγα κιλά σε σχέση με το σωματικό τους βάρος.

Ναι γιατι το σωματικο τους βαρος ειναι πολλαπλασιο των αλλων. Ο καθενας στο στοιχειο του. Και οι ενοργανιστες 50-60 κιλα ανθρωποι ειναι. Μπορει να εχουν δυναμη αλλα ειναι πολυ ελαφριοι. Αν ερθει ας πουμε ενας μποντυμπιλντερ 100 κιλων και τους σπρωξει θα πανε 5 μετρα πισω. Αυτο δε σημαινει ομως οτι ειναι αχρηστοι γενικοτερα, σε αυτο που κανουν ειναι πολυ καλοι. Καλο ειναι να μη μειωνουμε κανεναν

vaggan
27-06-12, 00:44
Aκομα και 2 natural να παρουμε εναν ενοργανιστα και εναν μποντυμπιλντερ ο ενοργανιστας δε τα πλησιαζει καν τα κιλα που σηκωνει ο αλλος. Ετσι ειναι.καταρχην ρε τασο τι λεμε τωρα?το σωμα του μεσου ενοργανιστα ειναι 60 κιλα και του μεσου μποντυμπιλντερ καμια 80αρια εισαι σιγουρος οτι ενας μποντυμπιλντερ κατηγοριας bantamweight σηκωνει περισσοτερα απο εναν ενοργανιστα?εγω παντως δεν ειμαι καθολου σιγουρος...

deluxe
27-06-12, 00:45
Ολοι καλοι ειναι ρε παιδια. Αν και προσωπικα προτιμω ενα fitness σωμα, οπως πιστευω και η πλειονοτητα εδω μεσα. Αυτο αρεσει και στις γυναικες.

Σε μεγιστα οι bbers σιγουρα σηκωνουν περισσοτερα, δεν υπαρχει αμφιβολια πανω σε αυτο. Απο την αλλη οι ενοργανιστες τα πανε καλυτερα σε ασκησεις που απαιτουν σωματικο βαρος πιστευω.

tasos2
27-06-12, 01:23
καταρχην ρε τασο τι λεμε τωρα?το σωμα του μεσου ενοργανιστα ειναι 60 κιλα και του μεσου μποντυμπιλντερ καμια 80αρια εισαι σιγουρος οτι ενας μποντυμπιλντερ κατηγοριας bantamweight σηκωνει περισσοτερα απο εναν ενοργανιστα?εγω παντως δεν ειμαι καθολου σιγουρος...

80 κιλα μποντυμπιλντερ ειναι η ερασιτεχνης ή πολυ κοντος. Εγω ειμαι σιγουρος οτι σηκωνει περισσοτερα ο μεσος μποντυμπιλντερ ο οποιος πιστευω ειναι 15 κιλα περιπου πανω απο το υψος του (αφου μιλαμε για μεσο). Ο ενοργανιστας ειναι τουλαχιστον 10 κιλα κατω απο το υψος του. Αναλογικα με το σωματικο τους βαρος ισως οχι αλλα καθαραα συγκριση κιλων υπερεχει ο μποντυμπιλντερ. Για ανω σωμα μιλαμε παντα γιατι για σκουοτ και deadlifts δε το συζητω. Οι ενοργανιστες δεν εχουν δυνατα ποδια καθολου. Ο κορμος τους πιο πολυ πρεπει να ειναι δυνατος

vaggan
27-06-12, 08:49
καλα σιγουρα σηκωνουν περισσοτερα αφου ειναι κατα πολυ βαρυτεροι

john23
27-06-12, 16:42
80 κιλα μποντυμπιλντερ ειναι η ερασιτεχνης ή πολυ κοντος. Εγω ειμαι σιγουρος οτι σηκωνει περισσοτερα ο μεσος μποντυμπιλντερ ο οποιος πιστευω ειναι 15 κιλα περιπου πανω απο το υψος του (αφου μιλαμε για μεσο). Ο ενοργανιστας ειναι τουλαχιστον 10 κιλα κατω απο το υψος του. Αναλογικα με το σωματικο τους βαρος ισως οχι αλλα καθαραα συγκριση κιλων υπερεχει ο μποντυμπιλντερ. Για ανω σωμα μιλαμε παντα γιατι για σκουοτ και deadlifts δε το συζητω. Οι ενοργανιστες δεν εχουν δυνατα ποδια καθολου. Ο κορμος τους πιο πολυ πρεπει να ειναι δυνατος


πως γινεται να συγκρινεις το μεσο bber που ειναι 15 κιλα πανω απο το υψος του με το ενοργανιστα που ειναι 10 κιλα κατω απο το υψος του ? πιστευω πως δεν τιθεται θεμα συγκρισης αφου υπαρχει μια τοσο μεγαλη διαφορα κιλων αναμεσα τους. ο καθενας ειναι καλος στο αντεικειμενο του

tasos2
27-06-12, 23:33
πως γινεται να συγκρινεις το μεσο bber που ειναι 15 κιλα πανω απο το υψος του με το ενοργανιστα που ειναι 10 κιλα κατω απο το υψος του ? πιστευω πως δεν τιθεται θεμα συγκρισης αφου υπαρχει μια τοσο μεγαλη διαφορα κιλων αναμεσα τους. ο καθενας ειναι καλος στο αντεικειμενο του

Aυτο λεω και εγω ρε συ. Απλα ειπε καποιος οτι οι bbers ειναι μη λειτουργικοι σε σχεση με τους ενοργανιστες και λεω ειναι λαθος να το λεμε αυτο γιατι και οι bbers κανουν πραγματα που δεν μπορουν οι ενοργανιστες

chro
28-06-12, 00:53
καταρχην ρε τασο τι λεμε τωρα?το σωμα του μεσου ενοργανιστα ειναι 60 κιλα και του μεσου μποντυμπιλντερ καμια 80αρια εισαι σιγουρος οτι ενας μποντυμπιλντερ κατηγοριας bantamweight σηκωνει περισσοτερα απο εναν ενοργανιστα?εγω παντως δεν ειμαι καθολου σιγουρος...
Και ένας αγύμναστος 160 κιλά ίσως σηκώνει πιο πολλά κιλά από ένα γυμνασμένο 70 κιλά. Δε μετράμε ποιος σηκώνει πιο πολλά κιλά σε απόλυτο νούμερο. Υπάρχει η φόρμουλα wilks που υπολογίζει βάση σωματικού βάρους. http://www.marylandpowerlifting.com/wilks.asp
Σε ασκήσεις δύναμης άνω σώματος ένας bodybuilder δεν είναι πιο δυνατός από ένα ενοργανίστα. Σε squats μόνο υπερτερούν οι bodybuilders καθώς οι ενοργανίστες δεν έχουν γυμνασμένα πόδια.

vaggan
28-06-12, 08:24
Και ένας αγύμναστος 160 κιλά ίσως σηκώνει πιο πολλά κιλά από ένα γυμνασμένο 70 κιλά. Δε μετράμε ποιος σηκώνει πιο πολλά κιλά σε απόλυτο νούμερο. Υπάρχει η φόρμουλα wilks που υπολογίζει βάση σωματικού βάρους. http://www.marylandpowerlifting.com/wilks.asp
Σε ασκήσεις δύναμης άνω σώματος ένας bodybuilder δεν είναι πιο δυνατός από ένα ενοργανίστα. Σε squats μόνο υπερτερούν οι bodybuilders καθώς οι ενοργανίστες δεν έχουν γυμνασμένα πόδια.γιατι κανεις quote σε εμενα εγω δεν διαφωνησα σε αυτο.ουτε η βαση σωματικου βαρους δεν ειναι η απολυτη αληθεια...γιατι αλλος για παραδειγμα στα 80 κιλα δειχνει τουμπανο κιαλλος δειχνει κοκκαλιαρης...γιατι αραγε???μηπως υπαρχει κιαλλος βασικος παραγοντας οπως το υψος???

tasos2
28-06-12, 11:00
γιατι κανεις quote σε εμενα εγω δεν διαφωνησα σε αυτο.ουτε η βαση σωματικου βαρους δεν ειναι η απολυτη αληθεια...γιατι αλλος για παραδειγμα στα 80 κιλα δειχνει τουμπανο κιαλλος δειχνει κοκκαλιαρης...γιατι αραγε???μηπως υπαρχει κιαλλος βασικος παραγοντας οπως το υψος???

O ψηλος ακομα και αν φαινεται κοκκαλιαρης οι μυς του ειναι πιο μακριοι. Αν παρεις τους μακριους μυς του ψηλου και τους ζουμπηξεις θα ειναι περιπου οπως οι κοντοι μυς του κοντου που απλα επειδη δεν εχουν πολυ χωρο να γεμισουν πεταγονται προς τα εξω. Αρα σε δυναμη δεν πρεπει να εχουν μεγαλη διαφορα, απλα για τον ψηλο ειναι πιο δυσκολο γιατι πρεπει να καλυψει μεγαλυτερη αποσταση

vaggan
28-06-12, 12:19
O ψηλος ακομα και αν φαινεται κοκκαλιαρης οι μυς του ειναι πιο μακριοι. Αν παρεις τους μακριους μυς του ψηλου και τους ζουμπηξεις θα ειναι περιπου οπως οι κοντοι μυς του κοντου που απλα επειδη δεν εχουν πολυ χωρο να γεμισουν πεταγονται προς τα εξω. Αρα σε δυναμη δεν πρεπει να εχουν μεγαλη διαφορα, απλα για τον ψηλο ειναι πιο δυσκολο γιατι πρεπει να καλυψει μεγαλυτερη αποστασηοχι φιλε αν ενας κοντος ειναι 80 κιλα και ενας ψηλος 80 κιλα βαση υψους ο κοντος εχει περισσοτερους μυες +οτι εχει μεγαλυτερη αποσταση να καλυψει ο ψηλος λοιπον το κουρασαμε το θεμα και βγηκαμε και οφ

tasos2
28-06-12, 13:36
οχι φιλε αν ενας κοντος ειναι 80 κιλα και ενας ψηλος 80 κιλα βαση υψους ο κοντος εχει περισσοτερους μυες +οτι εχει μεγαλυτερη αποσταση να καλυψει ο ψηλος λοιπον το κουρασαμε το θεμα και βγηκαμε και οφ

Eγω λεω οτι εχουν τους ιδιους μυες (αν τους μετρησεις γραμμαριο προς γραμμαριο) για τον λογο που εξηγησα.

super 3
30-06-12, 19:55
1ον ....ελαχιστη περνουν αναβολικα συμπληροματα η οπως τα λενε τελος παντων......
2ον ....180 κιλα μπαρα δεν ειναι τπτ πλακα κανεις? ειμαι 17 και κανω 120.....και μαλιστα μια φορα πηγα να κανω και εφτασα τα 120 ........
:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
α και τον βαν γκελντερ που βαζετε .....ναι αυτον τον εχουν πιασει κιολα........επερνε

tasos2
30-06-12, 20:10
1ον ....ελαχιστη περνουν αναβολικα συμπληροματα η οπως τα λενε τελος παντων......
2ον ....180 κιλα μπαρα δεν ειναι τπτ πλακα κανεις? ειμαι 17 και κανω 120.....και μαλιστα μια φορα πηγα να κανω και εφτασα τα 120 ........

120 απο 180 ειναι απειρη η διαφορα. 120 κανει και η κουτση μαρια

super 3
30-06-12, 20:54
120 απο 180 ειναι απειρη η διαφορα. 120 κανει και η κουτση μαρια

τι στοιχημα βαζεις οτι μεχρι τι παρασκευη θα σικωνω 180 ???χαλαρα

Ηλαπ
30-06-12, 20:58
τι στοιχημα βαζεις οτι μεχρι τι παρασκευη θα σικωνω 180 ???χαλαρα

Και μετα θα χτυπησει το ξυπνητηρι ή θα σε ξυπνησει καποιος αλλος...???:unsure:

super 3
30-06-12, 20:59
μα αφου ειστε τοσο σιγουρη.......
τι βαζετε?

vaggan
30-06-12, 21:19
τι στοιχημα βαζεις οτι μεχρι τι παρασκευη θα σικωνω 180 ???χαλαραδε πα να σηκωσεις και 300 στα παπακια μας:P:P:P:P:P

super 3
30-06-12, 21:21
λευτα θα περνατε οχι τπτ αλλο :P

Polyneikos
30-06-12, 21:34
1ον ....ελαχιστη περνουν αναβολικα συμπληροματα η οπως τα λενε τελος παντων......
2ον ....180 κιλα μπαρα δεν ειναι τπτ πλακα κανεις? ειμαι 17 και κανω 120.....και μαλιστα μια φορα πηγα να κανω και εφτασα τα 120 ........
:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
α και τον βαν γκελντερ που βαζετε .....ναι αυτον τον εχουν πιασει κιολα........επερνε

Φιλε αυτη την στιγμη εκτροχιαζεις το θεμα με ασχετες τοποθετησεις.Συμμορφωσου να συζητησουμε σοβαρα.

super 3
30-06-12, 21:36
οκ.......

snake133
17-09-12, 20:48
BJJ και Grappling σε κανει τούμπανο, διότι ειδικά το grappling έχει και αναερόβια λειτουργία και επίσης είναι σαν να σηκώνεις βάρη!

tasos2
17-09-12, 21:11
BJJ και Grappling σε κανει τούμπανο, διότι ειδικά το grappling έχει και αναερόβια λειτουργία και επίσης είναι σαν να σηκώνεις βάρη!

Πρωτη φορα το ακουω:unsure:

Αντωνης
17-09-12, 22:24
Πρωτη φορα το ακουω:unsure:

Eνταξει,αυτα τα 2 αθληματα/πολ. τεχνες στηριζονται σε λαβες.Οση μεγαλυτερη αντισταση βαζει ο αλλος ειτε με το βαρος του ειτε με τις κινησεις του,καθως και οση περισσοτερη ωρα διαρκεσει αυτο,τοσο μεγαλυτερο εργο παραγουν οι μυες σου,δεν ειναι κατι το περιεργο.

Φυσικα η μυικη προοδος που θα εχεις απο αυτα θα ναι μεχρι ενος συγκεκριμμενου σημειου.

Beowulf
18-09-12, 15:13
Προσωπικά πιστεύω πως όλα τα αναερόβια αθλήματα ευννοούν την ανάπτυξη του μυϊκού συστήματος.Το καθένα με τον τρόπο του φυσικά

Stavros76
18-09-12, 21:30
Ελληνορωμαικη παλη

TRIANTAFYLLOU
18-09-12, 21:39
οι παλαιστες γενικότερα είναι οι πιο δυνατοι και μυώδης άνθρωποι και με αντοχή στη δύναμη , απλα ανάλογα με το ποσοστο λίπους σε άλλους φαίνετε πιο έντονα η μυικότητα και σε άλλους λιγότερο , αλλα κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι είναι μυώδης και με τρομερή δύναμη , αλλιώς κυριολεκτικα δεν την παλεύεις αν δεν έχεις δύναμη και αντοχή

Aggelikh
07-11-12, 15:14
στον στιβο κανεις πολυ καλο και γυμνασμενο σωμα! στο αλμα επι κοντω κα τις ρυψεις οπου μερικοι ειναι χοντρη αλλα ειναι επιλογη τουσ εχουν τρομερο ογκο και τουσ βοηθαει να ρηξουν καλυτερα! ακομα στην ενοργανη! αλλα οπως αναφεραν κ παραπανω δεν περνουν μεγαλους! απο4 χρονων μεχρι 7 οχι 12.!(ισως μονο κ μονο για απλη προπονηση) και βεβαια στις περισσοτερς πολεμικες τεχνες!