PDA

Επιστροφή στο Forum : quadricep



giorgos_xania
11-07-08, 18:46
αυτο το συγκεκριμενο με ποιες ασκησεις-γωνιες ασκησεων δουλευει πιο πολυ?

http://imageshack.gr/files/f9zmpavqxvfbjiav0vzz.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=f9zmpavqxvfbjiav0vzz.gif)

TRIANTAFYLLOU
11-07-08, 19:54
το λεγκ εξτεισον είναι μια άσκηση που ενεργοποιεί τον εσω πλατύ τον μυ αυτό που μοιάζει σαν δάκρυ όπως φαίνετε στο σχήμα και το χακ σκουώτ πιάνει περισότερο το χαμηλό μέρος πάνω απο το γόνατο και το εσωτερικό.

napstor
11-07-08, 21:35
ενα βιβλιο που εχω λεει τις μυϊκες ομαδες που γυμναζονται με καθε ασκηση.ο εσω πλατυς γυμναζεται με τις εξης ασκησεις:squat,πιεσεις ποδιων,καμψεις ποδιων,extension και προβολες.

RUHL
11-07-08, 23:08
Ας αφησουμε τις γενικοτητες να πουμε σηγκεκριμενα πραματα σκουωτ με τα πελματα προς τα εξω ανοιγμα ποδιων η σαν τους ομους η λιγο πιο μεγαλο
αυτη ειναι 1
2 οταν κανεις πιεσεις ποδιων σε 45μοιρες τα πελματα παλι προς τα εξω με μια διαφορα λεπτομερια να το πουμε αν βαλεις τα ποδια πολυ κατω στο τετραγωνο(και οχι στην μεση) που βαζεις τα ποδια θα πιασει πιο κατω tear drop το λενε οι αμερικανοι καπως ετσι
και εκτασεις ποδιων παλι με τα ποδια στραμενα προς τα εξω και με μικρη αποσταση οσο πιανει η μπορεις γενικα αν τα κλησεις τερμα μεσα τα ποδια να κολανε δουλευεις εξω μερια το αναποδο δουλευει μεσα
χακ σκουωτ δεν εχω στο γυμναστηριο μου :rolf: :rolf: αλλα μου ειπε η τουλα το χρησημοποιει για το tear drop κατω μερια τετρακεφαλου
Προβολες αν περπατας σε ευθεια σαν το αλκοτεστ :lol: :lol: δουλευει εξω αν ανοιξης τα ποδια και κανεις πιο πλαγια βηματα δουλευει εκεινο το σημειο που θελεις εσυ


:squat:

billys15
12-07-08, 14:10
ενα βιβλιο που εχω λεει τις μυϊκες ομαδες που γυμναζονται με καθε ασκηση.ο εσω πλατυς γυμναζεται με τις εξης ασκησεις:squat,πιεσεις ποδιων,καμψεις ποδιων,extension και προβολες.

Napstor με τις καμψεις πως γινεται να πιασεις αυτο το sweep που λενε?? :)

napstor
13-07-08, 17:13
ενα βιβλιο που εχω λεει τις μυϊκες ομαδες που γυμναζονται με καθε ασκηση.ο εσω πλατυς γυμναζεται με τις εξης ασκησεις:squat,πιεσεις ποδιων,καμψεις ποδιων,extension και προβολες.

Napstor με τις καμψεις πως γινεται να πιασεις αυτο το sweep που λενε?? :)εσυ ποια ασκηση εννοεις?για κανε μια περιγραφη.εγω λεω εκεινη που ειναι σαν να κανεις σκουωτ και εχεις κατι σαν μαξιλαρακια στους ωμους σου.

billys15
13-07-08, 18:26
Αν καταλαβα ποιο λες,αυτο ειναι το hack σε μηχανημα.Αλλο ειναι οι καμψεις.

napstor
13-07-08, 18:42
Αν καταλαβα ποιο λες,αυτο ειναι το hack σε μηχανημα.Αλλο ειναι οι καμψεις.εγω ετσι τις λεω.εσυ ποια ασκηση εννοεις?

RUHL
13-07-08, 18:49
καμψεις ποδιων=leg curle για μοιριαιο δικεφαλο αλλαμπορεις να τις βαφτησεις οπως θες :green:
να το πουμε και χωριατικα αν ενα σημεια ακουμπαει καπιο αλλο ειναι καμψη :lol: πχ ο καρπος το δικεφαλο και η γαμπα τον μοιριαιο δικεφαλο :P

napstor
13-07-08, 19:44
α εγω τα λεω ολα ετσι οπως μου τα εμαθαν στο χωριο μου. :P
αυτην που λες την ονομαζω καμψεις μηριαιων δικεφαλων.