PDA

Επιστροφή στο Forum : Dexaprine V2 (iForce Nutrition)



Michaelangelo
29-06-12, 00:33
Ακούω γνώμες. Βασικές διαφορές, τη θέση του 1,3 dimethylphenylamine, έχει πάρει το Acacia Rigidula (ναι, ένα είδος δέντρου Ακακίας) και τη θέση των για πολλούς επικίνδυνων για τον θυροειδή 3,3 και 3,5 Diiodo L Thyronine έχει πάρει το Rauwolscine. Τα reviews έξω είναι καλά, αλλά όπως ξέρουμε, οι ξένοι πιστεύουν ότι τους δώσεις να φάνε!



5050250501

deluxe
29-06-12, 01:13
Και εγω που μιλησα με τον VaughnTrue μου ειπε οτι η αλφα γιοχιμπινη κανει περισσοτερη δουλεια στο θεμα λιποδιαλυση. Επισης δε εβγαλαν το Τ επειδη ειναι επικινδυνο, αλλα επειδη πολλοι εκαναν παραπονα οτι δε το ηθελαν μεσα. Ειπε οτι και η isopropyloctopamine κανει πολυ καλη δουλεια.

Τωρα εγω δε ξερω. Ισως και να εχουν δικιο οι εταιριες και να βγαζουν γερανιο,Τ,εφεδρινες, methylsynephrine κτλ.. και να βαζουν αλλα συστατικα που να δουλευεουν το ιδιο ή καλυτερα χωρις παρενεργειες. Αν και πιστευω οτι σιγουρα οι επομενες εκδοσεις ειναι πιο light. Ισως να μη θελουν να βλεπουμε τοσο θεαματικα αποτελεσματα μονο με ενα κουτι.

Απλα πιστευω οτι πλεον ( φαινεται και απο τις δοσεις στο καινουριο dexaprine, 830mg η καψουλα ) γεμιζουν με διεγερτικα τα συμπληρωματα, ωστε να νιωθουμε τρελη ενεργεια και να λεμε οτι κανει δουλεια. Εγω προτιμω να μη νιωθω τιποτα ( με το 3'3,3'5 νιωθω μονο εντονο ιδρωτα ) και να χανω λιπος.. Δε ξερω εσεις τι πιστευετε.

Ξαναλεω, ισως και να κανω και λαθος..

amateur666
29-06-12, 02:27
εγω πιστευω δεν θ επρεπε να τ αφαιρεσουν τ Τ απο το Dexaprine..βσκ δεν εχω νιωσει τισ παρενεργειες οπως στο μιτο οποτε δεν βλεπω τ λογο να τσ αφαιρεσουν αλλα τεσπα

deluxe
29-06-12, 03:02
Τι παρενεργειες ενιωσες δλδ με το Τ;

amateur666
29-06-12, 03:31
ληθαργηκοτητα..εκνευρισμο..κ ενα αισθημα κομπου στο λαιμο κ λεω συγκεκριμενο με τ μιτο..

Devil
29-06-12, 10:13
η' εχουμε ξεφυγει εντελως.... η' κατι δεν παει καλα με εμενα....

καταρχην.... η isopropyloctopamine φαινετε αρκετα καλο stim.... απο οτι εχω δει εχει δραση μονο σε β-receptors... βεβαια δεν ειναι selective για β1, β2 η' β3.... αλλα δεν ειναι και πολυ δυνατο σε σχεση με αλλα β-agonists...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21336650



τωρα οσο αναφωρα τη Acacia Rigidula..... δειτε εδω....



Toxic amines and alkaloids from acacia rigidula

Beverly A. Clement, Christina M. Goff and T. David A. Forbes

Department of Veterinary Anatomy and Public Health, Texas A and M University, College Station, TX 77843-4458 U.S.A.
Texas A and M University Agricultural Research and Extension Center, Uvalde, TX 78801, U.S.A.

Received 10 June 1997. Available online 11 January 2000.


Abstract

Acacia rigidula Benth., blackbrush, is a shrub found growing on rocky ridges in west and southwest Texas and northern Mexico. Consumption of blackbrush and a related species guajillo, Acacia berlandieri Benth., has been associated with a locomotor ataxia known as limber leg. In an effort to identify the mechanism of this toxicity, blackbrush was subjected to rigorous chemical analysis.

In addition to the four previously detected amines, N-methyl-β-phenethylamine, tyramine, N-methyltyramine, and hordenine, 40 other alkaloids and amines were isolated and identified by GC-MS. These alkaloids and amines included nicotine, N,N-dimethyltryptamine, mescaline, several tetrahydroisoquinoline alkaloids, and four amphetamines. A significant increase in the number and relative quantities of these compounds was observed in late season foliage.


για περισσοτερες info....

http://www.erowid.org/archive/rhodium/pdf/acacia.rigidula.pdf

amateur666
29-06-12, 15:02
επειδη δεν τ εχω τ αγγλικο καλα λες οτι ειναι αμφεταμινη.. τ ενα απο τ συστατικα?:unsure:

Devil
29-06-12, 15:06
επειδη δεν τ εχω τ αγγλικο καλα λες οτι ειναι αμφεταμινη.. τ ενα απο τ συστατικα?:unsure:

απλα γραφει οτι το φυτο περιεχει και αμφεταμινες μαζι με αλλα περιεργα πραγματακια....:green:

amateur666
29-06-12, 15:16
απλα γραφει οτι το φυτο περιεχει και αμφεταμινες μαζι με αλλα περιεργα πραγματακια....:green:

δλδ να προτιμησω κ την δευτερη εκδοση :green: :turtle:

Michaelangelo
30-06-12, 15:56
εγω πιστευω δεν θ επρεπε να τ αφαιρεσουν τ Τ απο το Dexaprine..βσκ δεν εχω νιωσει τισ παρενεργειες οπως στο μιτο οποτε δεν βλεπω τ λογο να τσ αφαιρεσουν αλλα τεσπα

Συμφωνώ, αλλά βγήκε λόγω ότι πολλοί το φοβόντουσαν. Λένε είναι εξίσου καλό ότι μπήκε. Τώρα τι ισχύει...

Ρε ''αγαπημένο πειραματόζωο'' του φόρουμ, αδερφέ Deluxe, δεν το τσιμπάς να μας κάνεις κανα ρεβιού; ;)


απλα γραφει οτι το φυτο περιεχει και αμφεταμινες μαζι με αλλα περιεργα πραγματακια....:green:

Αυτό για αρνητικό το είπες; :P
Και είναι δεντράκι! :D

Devil
30-06-12, 18:00
Αυτό για αρνητικό το είπες; :P
Και είναι δεντράκι! :D

εξαρταται απο τον χρηστη παντα....:green::turtle:

sofos
30-06-12, 18:44
αν δε κανω λαθος και το lipo 6x ειχε ακακια μεσα............και το χα ψαξει κ γω κ ελεγα wtf...:unsure:

deluxe
01-07-12, 00:36
Συμφωνώ, αλλά βγήκε λόγω ότι πολλοί το φοβόντουσαν. Λένε είναι εξίσου καλό ότι μπήκε. Τώρα τι ισχύει...

Ρε ''αγαπημένο πειραματόζωο'' του φόρουμ, αδερφέ Deluxe, δεν το τσιμπάς να μας κάνεις κανα ρεβιού; ;)



Αυτό για αρνητικό το είπες; :P
Και είναι δεντράκι! :DΤο πειραματοζωο απο που το συμπερανες; Ουτε το 1/10 απο αυτα που εχεις παρει, δεν εχω δοκιμασει. Και εννοειται πως δεν εχω δοκιμασει φαρμακακι. :toast:

Michaelangelo
01-07-12, 01:06
Το πειραματοζωο απο που το συμπερανες; Ουτε το 1/10 απο αυτα που εχεις παρει, δεν εχω δοκιμασει. Και εννοειται πως δεν εχω δοκιμασει φαρμακακι. :toast:

Για πλάκα το είπα, αλλά το είπα κυρίως επειδή βλέπω να τα δοκιμάζεις... όλα!!! (θυμάμαι ένα sing βασικά):P
Αλλά σε καμία περίπτωση δεν υπήρχε περί προσβολής.
Τώρα η αναλογία μας να είναι 10/1 υπέρ σου παίζει, πίστεψε με. Ακόμα στα βασικά των βασικών έχω μείνει. Όσο για το φαρμακάκι, δεν το ξέρω, χημικής ενημέρωσης όμως...

deluxe
01-07-12, 03:00
Την τελευταια προταση δεν την επιασα. Και τι ειναι το sing;

Btw, μαλλον θα δοκιμασω τον λιποδιαλυτη μετα τον αυγουστο, να δω τι πουλια πιανει! Εκτος και αν ηδη εχω κανει δουλεια με το Lipo6 black + erase + alpha t2, οποτε δε θα χρειαστει περαιτερω λιποδιαλυσις! :green:

Michaelangelo
01-07-12, 16:07
Την τελευταια προταση δεν την επιασα. Και τι ειναι το sing;

Btw, μαλλον θα δοκιμασω τον λιποδιαλυτη μετα τον αυγουστο, να δω τι πουλια πιανει! Εκτος και αν ηδη εχω κανει δουλεια με το Lipo6 black + erase + alpha t2, οποτε δε θα χρειαστει περαιτερω λιποδιαλυσις! :green:

Για αυτό είπα πειραματόζωο! :P
Του πουστη αν με τέτοιο στακ δεν κάνεις δουλειά ρε. Τον Αύγουστο είναι αργά. Να ξέρω αν είναι να βάλω σε διάλλειμα το v1. Διαλλειματάκι από στιμς κάνουμε; Γενικά από λιποδιαλύτες; Μήπως αναισθητοποιηθείς στο τέλος.

deluxe
02-07-12, 00:04
Ειχα να παρω 2 μηνες.

Θελει ενα φιλαρακι μου ενα δυνατο λιποδιαλυτη, για να χασει καποια κιλα. Μονο διατροφη κανει, οχι γυμναστηριο. Να του δωσω αυτον; Επικινδυνος δε ειναι, οποτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα.

Michaelangelo
02-07-12, 23:33
Ειχα να παρω 2 μηνες.

Θελει ενα φιλαρακι μου ενα δυνατο λιποδιαλυτη, για να χασει καποια κιλα. Μονο διατροφη κανει, οχι γυμναστηριο. Να του δωσω αυτον; Επικινδυνος δε ειναι, οποτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα.

Ρε τρελιάρη, την απάντηση τη ξέρεις μόνος σου! ΔΕΝ θα βοηθήσει χωρίς άσκηση, το φιλαράκι σου να βάλει το κώλο του κάτω. Θέλει να πληρώσει, αλλά όχι να κάνει κάτι, ωραίος, γουστάρει έτοιμα και εύκολα. Boost δίνουνε κυρίως με την άσκηση και τη διατροφή, είναι απλά μαθηματικά! Με ότι και να πολλαπλασιάζεις το μηδέν, γίνεται να δώσει άλλον αριθμό από το μηδέν;

deluxe
03-07-12, 00:22
Εγω δε μπορω να τον εμποδισω απο το να το αγορασει. Ειναι αποφασισμενος και τελος. Απλα το θεμα ειναι ποιον λιποδιαλυτη.

nikoskaz
13-07-12, 11:34
Εκανα ενα κυκλο κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος , δεν μ ενοχλησε σε κατι ! μου εκοβε ελαφρως και την ορεξη (γτ μετα που σταματησα πειναγα περισσοτερο) και κρατιομουν κ καλα σαν ενεργεια στην προπονηση μαζι με καφεινη 200μγρ που επερνα επιπλεον ! συστηνεται λοιπον απο μενα!

Michaelangelo
03-01-13, 01:13
Μετά από πολύ καιρό, αποφάσισα να το πάρω, μιας και το βρήκα προσφορά εδώ που μένω, σε outlet στη μισή τιμή! Ήδη τελείωσα σχεδόν το ένα από τα 4 μπουκαλάκια που πήρα!

Λιποδιάλυση - Αντάξιο του προκατόχου του! Πιστεύω παραμένει ο κορυφαίος λιποδιαλύτης και κάτι OEP και λοιπές βλακείες, ούτε καν να συγκριθούν μαζί του! Από όσα κολλάω, με οποιονδήποτε λιποδιαλύτη, με αυτόν απλά... ξεκολάω!

Κόψιμο όρεξης - Δεν έχω νοιώσει ποτέ από κανέναν λιποδιαλύτη και με αυτόν φυσικά δεν άλλαξε κάτι η αν έκανε, λίγα πράγματα! Εκτός και αν μετράει μόνο όταν το παίρνεις.

Ενέργεια - Άλλο ένα σημείο που υπερέχει από τους ανταγωνιστές του! Επίσης, ο ιδρώτας άφθονος! (δε ξέρω αν είναι θετικό η αρνητικό για εσάς το τελευταίο).

Στα μειονεκτήματα, ίσως ότι ανεβάζει ελαφρώς τους χτύπους της καρδιάς. Επίσης επειδή είμαι ευαίσθητος, ολόκληρη τη κάψουλα, ούτε καν! Πήρα μεν, ανταπεξέρχομαι, αλλά όσο να 'ναι, το νοιώθω λίγο. Πιο καθαρό βέβαια από το προκάτοχο του!

Γενικά, είναι ένας πολύ δυνατός λιποδιαλύτης, που συνιστάται σε κάποιον που θέλει κάτι... δυνατό! Έχω αγαπήσει την iForce απλά λόγω αυτού του λιποδιαλύτη και η τιμή σε συνδυασμό με τη ποσότητα που μπορεί να κρατήσει 2μηνία (1,5 για απαιτητικούς αν πάρουν 3 φορές σε μια μέρα), είναι καλό. Ίσως ο καλύτερος (σε λιποδιάλυση) νόμιμος!

mercy_
10-01-13, 23:57
Τι λετε καλυτερο απο το cuts?

Michaelangelo
11-01-13, 04:37
Τι λετε καλυτερο απο το cuts?

Το Cuts αν δεν κάνω λάθος είναι ''και'' διουρητικό! Αλλά ναι, στο θέμα λιποδιάλυση και ενέργεια θα το θεωρούσα καλύτερο. Όχι ότι το Animal Cuts δεν είναι καλό, έτσι;

Tommygr
05-03-13, 02:28
Μηπως μπορει καποιος να μου στειλει pm με Link απο που να το αγορασω; Δεν το εχω βρει στα γνωστα ευρωπαικα site συμπληρωματων.
Ευχαριστω.

Tommygr
07-03-13, 16:36
Γεια χαρα, επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα χρησιμοποιησω λιποδιαλυτη (29 ετων, 5 μηνες που ξαναξεκινησα γυμναστηριο συστηματικα μετα απο αρκετα χρονια απουσιας λογω σπονδυλολισθησης/σπονδυλοδεσιας,96 κιλα, 1,90 υψος), παρηγγειλα το dexaprine XR. Καθε μερα που θα το λαμβανω το 1 χαπι, απο αλλα συμπληρωματα τι ειναι ασφαλες να παιρνω;
Πχ το musclepharm assault μπορω να το παιρνω; Καφε μπορω να πινω; Η θα εχω αυξημενη πιεση/ταχυκαρδιες αν συνδυαζω το προεξασκητικο/καφεινη με το dexaprine.
Επισης, επειδη τα πρωινα δεν τρωω τιποτα (τρωω αργα τα χαραματα λογω δουλειας) και κατευθειαν πηγαινω γυμναστηριο, το dexaprine μπορω να το παρω με αδειο στομαχι, η εστω με 3-4 πορτοκαλια που θα εχω φαει προτου;
Ευχαριστω.

Michaelangelo
10-03-13, 14:09
Τόμμυ, το XR είναι η 3η έκδοση και δεν ξέρω τι διαφορά έχει με τη 2η. Κάτι έχει βγει και κάτι άλλο έχει μπει, λόγω των κρασαρισμάτων. Καλό είναι, σε συμπληρώματα τουλάχιστον, να μη παίρνεις άλλα τα οποία περιέχουν στιμς. Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιείς καφείνη σαν προεξασκητικό με το Dexaprine, γιατί έχει ήδη! Ίσως κάτι τέτοιο, σε κράσαρε! Φυσικά και μια χαρά μπορείς να το πάρεις με άδειο στομάχι! Αλλά ελπίζω τουλάχιστον, να παίρνεις κανά συμπλήρωμα μέχρι το βράδυ αν δεν τρως, ε; Αν και καλό θα ήταν, να φροντίζεις να έχεις ένα ταπεράκι να κάνεις άλλο ένα ''αληθινό΄΄ γεύμα έστω!

sofos
10-03-13, 16:44
εδω οι διαφορες του V2 με το XR http://www.dexaprine.org/xr

ZIDANE72003
24-03-13, 11:51
Δέχτηκα τη πρόταση και θα γίνω πειραματόζωο οπότε θα το κάνω στακ με ΤΤ-33 για να σας πω αποδόσεις.Βέβαια επειδή κάνω και 4-6 φορές αερόβια τη βδομάδα δε ξέρω τί αποτελέσματα θα βγάλω καθαρά απο λίπο και πόσο θα βοηθήσει :).

Michaelangelo
26-03-13, 18:28
Και μόνο του με διατροφή και αερόβια βοηθάει! Με είχε ξεκολλήσει και σε κιλά που σχεδόν δεν πέφτανε. Θα σ'αρέσει πιστεύω και χωρίς να το στακάρεις. Μόνο προσοχή στις δόσεις, λόγω κρασαρίσματος!

ZIDANE72003
30-03-13, 09:20
Eπειδή το φοβάμαι λίγο ότι μπρίκαρα τον οργανισμό και επειδή τον έχω παρακουράσει(3 ώρες αερόβια με προπόνηση σε γήπεδο ποδοσφαίρου και έπειτα 2ωρο μπάσκετ 4 φορές τη βδομάδα + gym 6 φορές τη βδομάδα),αποφάσισα να τα στακάρω both.

Απο βοηθήματα μόνο πρωτεΐνη για after gym(whey syntrax) και το recover(intra bcaa AIsports).Έχω σταματήσει το assault κανα 20ήμερο.

Μετά το περσινό καλό αποτέλεσμα με lean xtreme και OEP είπα να δοκιμάσω αυτό που διαβάζω θετικότατες κριτικές απ'έξω.Είμαι πείραμα :P :D.

ZIDANE72003
30-03-13, 10:04
(δεν έχουμε edit ή είμαι ιδιαίτερα ηλίθιος και δε το βλέπω?ή είναι απλά πρωί και δε βλέπω τη τύφλα μου,στο που είναι το edit και κάνω ντουμπλε ποστ; :D)

@Michaelangelo:Το 2 Dexa(1 πρωΐ κατα τις 7 και 1 μεσημέρι κατά τις 2)και 3 tt-33 is it 2 much θαρρείς?πολύ 3,3-3,5?

nikoskaz
01-04-13, 11:21
ZIDANE με τοση αεροβια κ δεν εχεις στεγνωσει ακομα???? απορω !!! ποσα κιλα εισαι δηλ και που θελεις να φτασεις ?? :green: κανεις και διατροφη καλη ?

ZIDANE72003
01-04-13, 12:02
Διατροφή προσεχτική ναι.Όχι ψαγμένη ιδιαίτερα απλά γενικούς κανόνες:περισσότερο πρωτεΐνη λιγότερο υδ/κα,5-6 γεύματα,έξυπνα κολατσιό(10-15 αμύγδαλα μαζί με 1 μπανάνα πχ),και γεύματα που πριν θα έχουν πράσινη σαλάτα(μαρούλι-σπανάκι-μπρόκολο-σπαράγγια κτλ).Γλυκά ακόμα δεν έχω φάει.ΔΛδ έφαγα ένα 2ήμερο(Κυριακή-Δευτέρα)τη περασμένη βδομάδα για να σπάσει η μονοτονία του μήνα.

Ακόμα και στο cheat Meal όπως έγραψα για μένα cheat είναι κρέπα ολικής με γαλοπούλα,αυγό,ντομάτα και μετά 2ο φύλο με μπανάνα μέλι,γιαούρτι 1%.Χθες ας πούμε πάλι τσίταρα όταν στης 9:30 έφαγα 3 σουβλάκια:3 ολικής πίτες το 1 οικολογικό(χωρίς τπτ μέσα μόνο μαρούλι ντομάτα),το άλλο με λαχανικά(σουβλάκι λαχανικών...όχι στυλ κρέατος),και μανιτάρι(δεν υπάρχουν λόγια :green: :green: :green: :green: )προφανώς χωρίς πατάτες τηγανιτές.Αλλά θεωρώ ότι επειδή βγηκα έξω απο την ομελέτα με Ω3 τσιτ.Γενικά θεωρώ καλύτερο τη προσεχτική διατροφή απο το να πεθαίνω και να ψάχνομαι και να ζυγίζω.Δε θέλω να κατέβω σε αγώνες.

Υπάρχει μια γιγαντιαία πιθανότητα το όλο αυτό πράγμα που εγώ λέω λίπος να είναι απλά δέρμα γιατί ήμουν 150 κιλά (πάνω κάτω) και έχω ρέψει στα 85,αλλά δοκιμάζω :green: .Πειραματόζωο λέμε.

Τις τελευταίες 2 βδομάδες έχω ρήξει την αερόβια γιατί το ισχιακό νεύρο με έπιασε και το πέλμα έχει βαρέσει κόκκινο απο την κούραση(ή δεν είμαι σίγουρος μήπως φταίει και το αθλητικό παπούτσι...Πρέπει να το ψάξω καλά αυτό).Σ/Κ ούτως η άλλως λόγο διαιτησίας ποδοσφαίρου τρέχω περίπου/τουλάχιστον 12 χλμ και απλά μείωσα λίγο τις προπονήσεις της βδομάδας(λογικά μέχρι να κάνω μασάζ να μου περάσει).

Οι κράμπες πάντως στο στομάχι επιμένουν.Αρκετά δύσκολο στακ αυτά τα 2.Δε το περίμενα να κρασάριζα τόσο επίσης.Ταχυπαλμίες κτλ δυνατές also.Θα περιμένω μήπως πλασιμπίζει απλά το θέμα και είναι μέχρι να συνηθίσει τη δοσολογία.

nikoskaz
01-04-13, 19:00
150 κιλα ησουν??? και εισαι 85?? μπραβο πολυ μεγαλη προσπαθεια :thumbup: για να κατεβεις κ αλλο σε λιπος θελει πολυ χρονο πια φιλε μου κ υπομονη , να θυμασαι πως ησουν και να μην παρασειρεσαι απο τα κορμια αλλων ... αυτοι δεν ξεκινησαν απο τα 150 κιλα ! γιατι ειναι το δερμα που δεν μαζευει ευκολα αμα εχει ξεχιλωσει στα πολλα κιλα ;)