PDA

Επιστροφή στο Forum : Power Pak Pudding (MHP)



Levrone
10-07-12, 01:48
1 Serving Delicious All Natural Vanilla
Serving Size: 1Can(250g)
Servings Per Container: 1
Calories 190
Calories From Fat 40
Amount Per Serving
Total Fat 4.5g
Saturated Fat 1g
Trans Fat 0g
Cholesterol 10mg
Sodium 420mg
Potassium 330mg
Total Carbohydrate 8g
Dietary Fiber 0g
Sugars 0g
Protein 30g
Vitamin A 0%
Vitamin C 0%
Calcium 50%
Iron 10%
† Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
Ingredients:
Water, Milk Protein Isolate, Soy Protein Isolate, Modified Food Starch, Canola Oil, Cocoa (Processed With Alkali), Natural Flavors, Sodium Polyphosphate, Salt, Potassium Citrate, Sucralose, Acesulfame-K, Carrageenan.

Contains Milk And Soy.51090


Το δοκιμασα, σα γευση πολυ καλη, δεν ειναι το πολυ πολυ γλυκο, το πετιμεζι που λεμε, ειναι απλα μια ωραια κρεμα.

Θελει ψυγειο οταν το αγορασετε , να παγωσει λιγο αλλιως θα ειναι καπως ανοστο.
Σε σχεση με μια μπαρα τρωγεται πιο ανετα, καμια φορα οι μπαρες ειναι και σκληρες και δε μασιουνται με κανενα Χριστο..

Βανιλια δοκιμασα εγω, πιστευω η σοκολατα θα ειναι καλυτερη.
Για σνακ, οταν θες να φας κατι γλυκο λεει παντως.

Τα "νουμερα" του δεν ειναι καθολου ασχημα (αν ειναι αληθινα) και ειναι μια απλα καλη ιδεα οταν θες κατι γλυκο.
Θα το ξαναπαιρνα.

beefmeup
10-07-12, 10:48
αν εξαιρεσεις πως ειναι τιγκα στην σογια,καλο ειναι:green:

marpi
10-07-12, 13:57
απο που το πηρες κ ποσο?
καλο φαινεται,και 190θερμ ολη η ποσοτητα 250γρ?

sobral
10-07-12, 14:40
αν εξαιρεσεις πως ειναι τιγκα στην σογια,καλο ειναι:green:

:thumbup: γενικά η εταιρία βάζει σόγια σχεδόν σε όλα της τα προϊόντα πρωτείνης (με εξαίρεση μόνο την isofast) δεν ξέρω γιατί...(φθηνή πηγή λογικά γι αυτό) :unsure: βλακεία τελείως.

Levrone
10-07-12, 14:45
αν εξαιρεσεις πως ειναι τιγκα στην σογια,καλο ειναι:green:

κακο αυτο ε?
ρε συ καμια αδρη ενημερωση για τη σογια εχουμε?
γιατι ειμαι αδιαβαστος στο θεμα.
ετσι τα πολυ πολυ βασικα.

Και πως καταλαβαινεις οτι ειναι τιγκα στη σογια?

average_joe
10-07-12, 15:33
Ingredients:
Water, Milk Protein Isolate, Soy Protein Isolate, Modified Food Starch, Canola Oil, Cocoa (Processed With Alkali), Natural Flavors, Sodium Polyphosphate, Salt, Potassium Citrate, Sucralose, Acesulfame-K, Carrageenan.

Contains Milk And Soy.51090



το καταλαβαινεις απο αυτα. σαν πηγη πρωτεινης την εχει δευτερο συστατικο μετα τη whey οποτε ειναι απο 49% και κατω (οσον αφορα το ποσο της πρωτεινης)

οσον αφορα για το αν ειναι καλη σαν πηγη πρωτεινης πρεπει να ψαξεις αρκετα και φοβαμαι οτι δυσκολα θα βγαλεις ακρη για τη θρεπτικη της αξια.

αλλοι λενε οτι ειναι χαμηλης βιολογικης αξιας (οι πιο παλιες αναφορες), οι καινουργιες λενε οτι ειναι ιδιας με το γαλα.

επισης ειναι πιο φθηνη πηγη πρωτεινης σε σχεση μετη whey (αλλα συνηθως την πληρωνεις για whey καθως τη βαζουν με αυτην σε διαφορα προιοντα οπως το συγκεκριμενο)

επισης τσεκαρε για trypsin inhibitors.
τελος κοιτα με ποιον τροπο απομονωνετα απο τον καρπο.
αυτο απο οτι εχω δει γινεται με το εξανιο (hexane) κοιτα τριγυρω να δεις την οποια αρνητικη επιδραση αυτου.

επισης θα προτεινα σε οσους χρησιμοποιουν coconut oil να αναγραφει η συσκευασια hexane free. μπορει να ναι λεπτομερειες, μπορει και οχι, δεν εχω ιδεα.:)

α! και σαν μεταπροπονητικο ειναι σαφως κατωτερη απο ολα τα αλλα που χρησιμοποιουνται οσον αφορα την πρωτεινοσυνθεση και αυτο ειναι και ο λογος να μην την χρησιμοποιειτε τουλαχιστον μεταπροπονητικα.

Levrone
10-07-12, 15:52
^^^^^^

Καταρχην ευχαριστω πολυ.
Προφανως και δε μιλαω σα μεταπροπονητικο.
Αλλα σαν ενα γευμα αντι παγωτου να το πω ετσι.
Αντι να κατσεις να φας ενα παγωτο γιατι να μη φας ενα τετοιο?
Τη σογια δεν εχω εκτιμηση αλλα και τα φασολια σογια δεν εχουν? Θελω να πω υπαρχει σε πολλες τροφες γυρω τριγυρω. Σε πολλες φυτικες τροφες.

average_joe
10-07-12, 19:23
αν ηταν παγωτο vs αυτου σιγουρα δεν θα διαλεγα αυτο δεν μπορω να πω κατι αλλο γιατι υπεισερχεται και η προσωπικη αποψη περαν των δεδομενων οποτε ισως να μην ειμαι τερμα αντικειμενικος.

για το μεταπροπ το γραψα πιο πολυ σαν επιπλεον info θα γραψω περισσοτερα αλλου γιατι εδω μπορει να χαθει.

η σογια ειναι φυτο που παραγει σπορους σογιας καμια σχεση με τα φασολια.

αυτο το γυρω τριγυρω υποθετω οτι εννοεις οτι πολλα τροφιμα αναγραφουν οτι μπορει να περιεχουν ιχνη σογιας.
ή οτι καποια την εχουν στα συστατικα τους ως σαλτσα.

εεε τι να πω εκει για μενα αν μπορω να την αποφυγω, θα το κανω.

Levrone
10-07-12, 20:55
^^^
ωραια , να το ρωτησω διαφορετικα.
Εχεις κατα νου κατι κακο για τη σογια?
Εχει μια κακη φημη σε κατι?
Εγω εχω κατι κατα νου αλλα μπορει να ναι τρελη αρβυλα, και δε θελω να το γραψω γιατι μου θυμιζει λιγο το "η πρωτεινη σου καταστρεφει το συκωτι".. Δεν ξερω αν με πιανεις. Αν ισχυει να το γραψω, κανενα προβλημα. Αν δεν ισχυει θα τρομοκρατηθει ο οποιοσδηποτε και δε θελω.

Δεν καταλαβα γιατι θα προτιμουσες παγωτο αντι αυτου?

sTeLaKoS
10-07-12, 21:01
Κωστή τσέκαρε το τόπικ, έχουν γραφτεί κάποια πράγματα: Σογια


(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?959-Σογια)

Levrone
10-07-12, 21:07
Κωστή τσέκαρε το τόπικ, έχουν γραφτεί κάποια πράγματα: Σογια


(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?959-Σογια)

α μπραβο!
Ευχαριστω Στελιο.
Κι εγω εκει το πηγαινα, για τα φυτοοιστρογονα.

average_joe
10-07-12, 21:16
ειπα οτι στο συγκεκριμενο θεμα μπορει να μην ειμαι τερμα υποκειμενικος εξαιτιας και της υπαρξης των φυτοοιστρογονων που ομως δεν εχει σχεση νομιζω με την isolate μορφη της. :unsure: (και φαντασου ειμαι και καπνιστης και πινω και κανα ποτο αρα ειμαι ολιγον τι αντιφατικος σε αυτα που λεω και σε αυτα που κανω :1laugh:)

εγραψα παραπανω καποιους λογους οσον αφορα την απομονωμενη πρωτεινη.

αν ευσταθουν... δεν εχω ιδεα, και προφανως δεν θελω να κινδυνολογω απλα οποιος χρησιμοποιει τετοια προιοντα κατα βουληση θα προτεινα ενα καλο research στο θεμα.

προσωπικα αν βλεπω τοσες ενδειξεις, δεν θα μπω στη διαδικασια να το πληρωσω γιατι οι υπψιες ειναι υποψιες. plain and simple.