PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτησεις - Κ λιγα λογια για μενα!



Eimai_fetes
22-07-08, 16:29
Ειμαι νεος μελος στο φορουμ.
Ασχολουμαι 1,5 μηνα με εντατικο γυμναστηριο, προγραμμα γραμμωσης, σκληρη διατροφη κτλ.
Ειμαι 24 ετων, 84 κιλα.(πριν απο 3 χρονια, αυτην την περιοδο ημουν 102 κιλα) Πλεον ειμαι αδυνατος ΑΛΛΑ εχω λιπος κ μαλιστα καμποσο στην κοιλια.Κυριως προσπαθω να το χασω απο κει, αφου εχω κ σωσυβιο.
Η διατροφη μου ειναι αυστηρη (εχω ξεχασει γλυκα, αναψυκτικα, παγωτα, πιτσες, σουβλακια κ καθε τι junk food). Δεν τρωω ποτε μετα τις 10 το βραδυ (εκτος απο φρουτα) κ το μεσημερι τρωω ηρεμα κ ομορφα χωρις λιπαρα...Πρωινο, παντα σωστο, καλο κ δυνατο.
Γυμναστηριο λιωνω καθημερινα 2-3 ωρες χωρις να το παρακανω βεβαια. (οσο μπορω). 1,5 μηνα τωρα παιρνω της dymatize της ISO-100 (1 scoop το πρωι, 1 μετα το γυμν.) Η τιμης βεβαια ειναι στον Θεο.
Διαφορα στο σωμα μου εχω δει (κυριως ωμους-χερια-ποδια-πλατη) αλλα καθολου στην κοιλια (που με καιει κ περισσοτερο).
Σκεφτομαι να ξεκινησω λιποδιαλυτικα για χασιμο...

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ...
1) Γενικοτερα εσεις, οπως με περιεγραψα τι θα προτεινατε για μενα ??
2) Θελω για οικονομικους λογους, να παραγγελνω πρωτεινες απο το νετ.
Ποια ιστοσελιδα θα προτεινατε ?? (απαντησεισ μονο με πμ)
3) Γιατι τον χειμωνα γυρναμε την προπονηση σε ογκο, κ το καλοκαιρι σε γραμμωση ?? Εγω θελω να κανω full time γραμμωση...

Σας κουρασα, το ξερω, αλλα διαβαζοντας το φορουμ (ειδικα για τις πρωτεινες) εχω ψηλομπερδευτει...
Σε οτιδηποτε αλλο βεβαια, θα ημουν ανοιχτος σε καθε ιδεα !

panagiotisf
24-07-08, 09:29
οσο για τα λιποδιαλυτικα θα σε βοηθησουν μην περιμενεις να κανουν θαυματα πολυ σπανια θα παρω καποιο λιποδιαλυτικο κατα την γνωμη μου δεν αξιζει

για της πρωτεινες να παρεις μια απο ιντερνετ δεν αξιζει κατα την γνωμη μου θα γλιτωσεις λιγα λεφτα
αν ομως παρει 2 η 3 και παρεις καμια πολιβιταμινη η και καμια κρεατινη τοτε ειναι σουπερ τροπος να παρεις μεσω ιντερνετ
υπαρχουν αρκετες σελιδες ψαξε στο google και θα βρεις περισσοτερες πληροφοριες μπορει να σου δωσει ο RUHL που γνωριζει καλυτερα απο αγορες ιντερνετ

γραμμωση ολο τον χρονο δεν προτεινετε
πιο ευκολα βαζεις μυικα κιλα σε περιοδο ογκου και οταν θελεις να κοψεις θα εχεις πιο πολλα μυικα κιλα και θα φαινεσαι πιο εντυπωσιακος
αν κανεις γραμμωση ολο τον χρονο θα βρεις λιγοτερα αποτελεσματα

πανε στο φορουμ στην κατηγορια διατροφη και θα βρεις πολλα ενδιαφεροντα πραγματα

isis
24-07-08, 15:30
Καλά αν κάνεις 2-3 ώρες προπόνηση ημερησίως , φέξε μου και γλίστρησα , δε θα χάσεις έτσι το λίπος στη περιοχή της κοιλιάς , ούτε θα δεις τα αποτελέσματα που πρέπει να δεις , το πιθανότερο είναι να εξαντληθείς και να τραυματίσεις τον εαυτό σου!

Eimai_fetes
24-07-08, 18:08
Nαι αυτο για το καθημερινο γυμναστηριο το διαβασα εδω μεσα, κ πλεον αλλαα το εβδομαδιαιο προγραμμα μου κ αντι για 6 μερεσ της εβδομαδα, θα πηγαινω 3 το πολυ 4.


Οποτε προτεινετε απο Νοεμβριο θα παω για ογκο εε ?? Αλλα απο την στιγμη που θα παω για ογκο, πρεπει να κανω διατροφη για ογκο, να παιρνω πρωτεινες ογκου, κρεατινες κτλ κτλ...
Ετσι ομως δεν θα παρω κ αλλα κιλα ??? Εδω προσπαθουμε να χασουμε 3-4 κ εγω θα παω για να παρω ??

RUHL
24-07-08, 19:15
συνεχησε να διαβαζεις το φορουμ και θα αλαξης τροπο σκεψης σε πολλα θεματα και τροπους προσεγγισης γιατι εισαι αρχαριος ακομα και πρεπει να αλαξης πολλα
Γιατι οπως βλεπω δεν διαβασες καν τις πρωτη σελιδα απο καθε υποφορουμ


Οποτε προτεινετε απο Νοεμβριο θα παω για ογκο εε ?? Αλλα απο την στιγμη που θα παω για ογκο, πρεπει να κανω διατροφη για ογκο, να παιρνω πρωτεινες ογκου, κρεατινες κτλ κτλ...
Ετσι ομως δεν θα παρω κ αλλα κιλα ??? Εδω προσπαθουμε να χασουμε 3-4 κ εγω θα παω για να παρω ??