PDA

Επιστροφή στο Forum : Enox Shock (Extrifit)



Mychael_Myers
15-07-12, 16:43
http://img.nejlepsiceny.cz/direct/iR/importprodukt-orig/30f/30fad937987f1e6e9862698fdaa022dc--mmf250x250.jpg


Το ΕΝΟΧ SHOCK είναι σχεδιασμένο για να μεγιστοποιεί τις δυναμικές προπονήσεις. Περιέχει έναν συνδυασμό από τα πιο αποτελεσματικά συστατικά που θα σας βοηθήσουν πραγματικά να πετύχετε τις πιο ισχυρές σε ένταση προπονήσεις και να δείτε τα πιο εμφανή ¨πρηξίματα¨ που είχατε ποτέ σε προπόνηση με αντιστάσεις. Ταυτόχρονα όμως οι μυς σας θα είναι γεμάτοι από βασικά θρεπτικά συστατικά που θα τους βοηθούν να αναρρώνουν και να αναπτύσσονται. Περιέχει τον πολύ ισχυρό συνδυασμό που προάγει τον αναβολισμό: ARGININE AKG,BETA ALANINE,L-CITRULINE.
Προσοχή όμως διότι αυτά τα συστατικά περιέχονται σε πολύ υψηλές ποσότητες και πιο συγκεκριμένα κάθε δόση ENOX SHOCK παρέχει
ARGININE AKG - alpaketoglutarate 5gr
BETA ALANINE 4gr
L-CITRULLINE DL malate 3gr
CREATINE AKG - alphaketoglutarate 2gr
L-ARGINIE base 2gr
CREATINE ETHYLESTER 2gr
TRI CREATINE MALATE 2gr
TAURINE 2gr
GREEN TEA EXTRACT 300mg
CAFFEINE ANHYDROUS 100mg

Αυτές οι τεράστιες ποσότητες είναι ικανές να αυξήσουν την κυκλοφορία αίματος ακόμα και στον πιο προχωρημένο αθλητή και να πλημμυρίσyn τους μυς με τα πιο ισχυρά συστατικά του αναβολισμού. Έχει ενισχυθεί με εθυλεστερική και μαλική κρεατίνη σε ποσότητα 4gr. Οι συγκεκριμένες μορφές κρεατίνης μεγιστοποιούν την απορρόφηση και την αποτελεσματικότητα της κρεατίνης, ελαχιστοποιώντας και ουσιαστικά μηδενίζοντας την μετατροπή της κρεατίνης σε ανενεργά υποπαράγωγα.
Στο ENOX SHOCK περιέχονται επίσης 2 gr ταυρίνης και 100mg εκχυλίσματος καφεΐνης για την αύξηση της εγρήγορσης, της διάθεσης για προπόνηση ενώ μειώνουν το ψυχοσωματικό στρες που προκαλείται από τις έντονες προπονήσεις. Επίσης στο προιόν περιέχεται ο υδατάνθρακας με την ονομασία Palatinose (ισομαλτουλόζη), υδατάνθρακας πολύ χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη αλλά πολύ πιο γρήγορος στην αναπλήρωση των αποθεμάτων γλυκογόνου συγκριτικά με τη γλυκόζη αλλά και τη μαλτοδεξτρίνη. Αυτός ο τύπος υδατάνθρακα θα απογειώσει την προπόνησή σας καθώς θα πλημμυρίσει τους μυς σας τόσο με γλυκογόνο όσο και με κρεατίνη.
Το ΕNOX SHOCK ανακατεύεται πανεύκολα με νερό, διατίθεται σε δροσερό λεμόνι και υπέροχο κεράσι και χρησιμοποιείται ως εξής:
Αρχάριοι αθλητές: 1-2 scoop 15΄-20΄πριν την άσκηση σε 200 - 400ml νερό και καταναλώνεται αμέσως.Προχωρημένοι αθλητές: 2-3 scoop 15΄-20΄πριν την άσκηση
Συσκευασία: 690gr
----------------------------------------------------------------------------------------------


Δυστυχως δεν βρηκα τον πινακα με αναλυτικα τα στατιστικα ,πως το βλεπετε?

beefmeup
15-07-12, 16:56
τι λες?
αν εξαιρεσεις την αργινινη,ολα τα αλλα ειναι οκ..
κ σε πολυ καλες δοσεις..
βεβαια εκτος απο αυτα το μπλεντ εχει μεσα κ υ/α,κ πινακακι με ολα τα συστατικα δεν βρηκα να δουμε τι παιζει..
κ εχει κ λιγη καφεινη..
καλο ειναι.:thumbup:

βεβαια εχει κ ταυρινη μαζι με την β-αλανινη,αλλα δεν γ@μεις..

Mychael_Myers
15-07-12, 17:02
ναι και εγω καλο το βλεπω αλλα περιμενω να δω και το πινακακι για σιγουρια να δουμε και σε ποσα γραμαρια σου δινει αυτες τις ποσοτητες ,παντος η δοσολογια που λεει εως 3 σκουπ νομιζω πως ειναι πολυ μεγαλη αν στο 1 σκουπ δινει 4γρ β-αλανινη?

beefmeup
15-07-12, 17:04
ναι,αν οι δοσεις αυτες ειναι για 1 σκουπ,δεν θες 2ο..
απλα δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη εδω,γιατι τελικα οι ποσοτητες αυτες να ειναι στα 2 η 3 σκουπ.

Mychael_Myers
15-07-12, 17:18
παντος αν παρατηρήσετε το κουτι στην φωτογραφια γραφει 10.870 mg argirine akg, 8.969mg beta-alanine, 6.522mg L-citruline
χμμμ για 2 σκουπ δοση το κοβω σε αυτες της ποσοτητες καλα δεν ειναι πολα με την μια σχεδον 9 mg beta-alanine καλα 40 σε βλεπω αμα παρεις και 3 σκουπ

SOSTARAS
12-01-13, 10:24
λοιπον παιδια δευτερα παιρνω 2 scoop κανω στηθοσ εντασει πολυ δεν αφηνα διαλειματα μεγαλα ....τελειωνω παω σπιτι και αρχιζουν οι ταχυκαρδιεσ 100 σφυγμυσ το λεπτο σε κατασταση ηρεμιασ...ετυχωσ ειχα προπονηση μπαλα και πηγα και ετρεξα κΙ Πλι το βραδυ αργησα να κοιμηθω .....το ξαναπαιρνω την πεμπτη κανω ωμουσ τελειωνω ολα μια χαρα κατα τισ 11 το βραδυ παω να ξαπλωσω και ξανα τα ιδια κοιμηθηκα 4 ξυπνησα 5:15 πηγα στο κεντρο υγειασ εκανα καρδιογραφημα 90 σφυγμουσ το λεπτο σε κατασταση ηρεμιασ ....με πηρα ο υπνοσ στισ 8 το πρωι την παρασκευη και κσυπνησα στισ 10:30 .....ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΑΚΟΥΜΠΑΩ

SOSTARAS
12-01-13, 20:54
ARGININE AKG - alpaketoglutarate 5gr
BETA ALANINE 4gr
L-CITRULLINE DL malate 3gr
CREATINE AKG - alphaketoglutarate 2gr
L-ARGINIE base 2gr
CREATINE ETHYLESTER 2gr
TRI CREATINE MALATE 2gr
TAURINE 2gr
GREEN TEA EXTRACT 300mg
CAFFEINE ANHYDROUS 100mg

αυτεσ οι ποσοστητεσ ειναι στα 3 scoop ................

beefmeup
12-01-13, 20:59
περιεργο που σε τεντωσε τοσο..
εχει λιγοτερη ποσοτητα κεφεινης μεσα αποτι μια κουπα καφε..

SOSTARAS
12-01-13, 21:00
εγω πινω 2 καφεδεσ τον χρονο και αυτο τυχαια αυτο που με πειραξε ηταν η ταυρινη μου ειπε ο καρδιολογοσ οχι η καφεινη

beefmeup
12-01-13, 21:02
:green:

μ@λ@κιες σου ειπε μαν..αυτα δεν γινονται..γιατροι σου λεει μετα..απορω ορισμενοι πως λενε τετοιες πιπες στον κοσμο ελαφρα τη καρδια..

απλα αφου δεν πινεις ποτε σχεδον καφε,κ μαλλον εχεις ευαισθησια,η καφεινη φταιει..

SOSTARAS
12-01-13, 21:06
δεν ξερω ρε φιλε αφου επερνα και χαπια καφεινησ το καλοκαιρι για αεροβιο των 200 mg .....και με αλλα pre-work το μονο που εχω θεμα ειναι με τουτο

just chris
12-01-13, 21:06
λοιπον παιδια δευτερα παιρνω 2 scoop κανω στηθοσ εντασει πολυ δεν αφηνα διαλειματα μεγαλα ....τελειωνω παω σπιτι και αρχιζουν οι ταχυκαρδιεσ 100 σφυγμυσ το λεπτο σε κατασταση ηρεμιασ...ετυχωσ ειχα προπονηση μπαλα και πηγα και ετρεξα κΙ Πλι το βραδυ αργησα να κοιμηθω .....το ξαναπαιρνω την πεμπτη κανω ωμουσ τελειωνω ολα μια χαρα κατα τισ 11 το βραδυ παω να ξαπλωσω και ξανα τα ιδια κοιμηθηκα 4 ξυπνησα 5:15 πηγα στο κεντρο υγειασ εκανα καρδιογραφημα 90 σφυγμουσ το λεπτο σε κατασταση ηρεμιασ ....με πηρα ο υπνοσ στισ 8 το πρωι την παρασκευη και κσυπνησα στισ 10:30 .....ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΑΚΟΥΜΠΑΩ

εφτασες σε σημειο να πας σε νοσοκομειο!!!!!!!!!!!!!:shock:
τι διαολοπραμα ειν'αυτο ρε?!!!

beefmeup
12-01-13, 21:10
δεν ξερω ρε φιλε αφου επερνα και χαπια καφεινησ το καλοκαιρι για αεροβιο των 200 mg .....και με αλλα pre-work το μονο που εχω θεμα ειναι με τουτο

μαν η ταυρινη δεν εχει τετοια δραση στον οργανισμο..
αφου εχεις ξαναδοκιμασει καφεινη κ λες οτι δεν ειχες θεμα,μπορει να εχει κ τπτ αλλο περιεργο μεσα,ποιος ξερει..:green:

SOSTARAS
12-01-13, 21:12
εφτασες σε σημειο να πας σε νοσοκομειο!!!!!!!!!!!!!:shock:
τι διαολοπραμα ειν'αυτο ρε?!!!

ναι φιλε πηγα γιατι δεν μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα οι σφιγμμοι δεν επεφταν για κανενα λογο απο τισ 11 μεχρι τισ 8 το πρωι ειχα 90 σφυγμουσ και το πηρα στισ 4:00 το απογευμα εεεε

SOSTARAS
12-01-13, 21:14
μαν η ταυρινη δεν εχει τετοια δραση στον οργανισμο..
αφου εχεις ξαναδοκιμασει καφεινη κ λες οτι δεν ειχες θεμα,μπορει να εχει κ τπτ αλλο περιεργο μεσα,ποιος ξερει..:green:

τι πιο πιθανω αυτο ειναι και εκει που το πηρα αυτο μου ειπε το παλικαρι το δοκιμασαν τα παιδια που δουλευουν εκει .....ο ενασ κοιμηθηκε για 3 ωρεσ και ο αλλοσ για 1:30 ωρα ολο το βραδυ :shock:

beefmeup
12-01-13, 21:18
νομιζω πρεπει να το παρω οπωσδηποτε τοτε...
:green:

just chris
12-01-13, 21:18
ναι φιλε πηγα γιατι δεν μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα οι σφιγμμοι δεν επεφταν για κανενα λογο απο τισ 11 μεχρι τισ 8 το πρωι ειχα 90 σφυγμουσ και το πηρα στισ 4:00 το απογευμα εεεε

κ ενας φιλος ειχε παρει το animal rage κ ειχε τα ιδια περιπου,σε καθε σετ που εκανε η καρδια του χτυπαγε λες κ σπρινταρε κ ενοιωθε μια ενταση που ξεκιναγε απο τα ποδια κ εφτανε μεχρι το κεφαλι.
παντα ελεγα οτι ειναι μεγαλες μαλακιες τα preworkout,νιτρικα κ λοιπα

SOSTARAS
12-01-13, 21:22
νομιζω πρεπει να το παρω οπωσδηποτε τοτε...
:green:

στο χαριζω πεσ μου διευθηνση ονομα και στο στελνω με εξοδα δικα σου

beefmeup
12-01-13, 21:26
στο χαριζω πεσ μου διευθηνση ονομα και στο στελνω με εξοδα δικα σου

χαχα,αληθεια?
εχεις πμ:P

beefmeup
12-01-13, 21:29
αααα,οπα μαν..τωρα τσεκαρα την ετικετα..εχει πολυ υ/α για μενα..
δωστο σε καποιον αλλο φιλο που ενδεχομενως δεν εχει θεμα..:toast:

60171

SOSTARAS
12-01-13, 21:47
παντωσ εχει πολυ ταυρινη εγω ενα red bull πινω και δεν κοιμαμαι :(

Δημήτρης Κλ.
20-06-13, 13:36
Ρε παιδιά έχω άσθμα.Να το πάρω!?Πείτε μου γρήγορα γιατί το έχω ήδη στα χέρια μου.ΣοΣΣΣΣ

Metalhead|T|
20-06-13, 13:43
To αγόρασες δηλαδη πρίν ψαχτείς?!>...αλλα συμπληρώματα παίρνεις?>.ποσο καιρο γυμνάζεσαι και ποσο χρονων εισαι...

καλως ηρθες στο φορουμ !:welcome:

Δημήτρης Κλ.
20-06-13, 14:24
Ναι..Είμαι 20..ημουν στρατο και εχω παρει μερικα κιλα..εχω πεσει αρκετα..Το τελευταιο εναμησι μηνα κανω κικ μποξ και βαρυ..

Andreas C.
20-06-13, 14:39
Καλώς ήρθες στο φόρουμ Δημήτρη:welcome:

Φιλε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αλλα για πρώτη φορα πάρε μονο ένα scoop και πες μας πως ένιωσες και βλέπουμε:toast:

Metalhead|T|
20-06-13, 15:05
αν η συνολικη σου επαφη με τα βάρη ειναι 1.5 μηνας θα σου ελεγα να περιμένεις λιγο ακομα να ''στρωσει'' το σωμα,να συνηθισει με τις προπονησεις και μετα να το ξεκινησεις...αλλιως ξεκινα με μισο σκουπ και ανεβασε σιγα σιγα

Δημήτρης Κλ.
20-06-13, 15:08
Εντάξει ναι δεν είχα σκοπό να πάρω παραπάνω..Απλά επειδή το κουτί πίσω γράφει απαγορεύεται σε ατομα με ασθμα και πολλα αλλα θορυβήθηκα αρκετά και είπα να ρωτήσω..

Δημήτρης Κλ.
20-06-13, 15:09
Εντάξει ναι δεν είχα σκοπό να πάρω παραπάνω..Απλά επειδή το κουτί πίσω γράφει απαγορεύεται σε ατομα με ασθμα και πολλα αλλα θορυβήθηκα και είπα να ρωτήσω..μισο σκουπ λέω να πάρω..

Mikekan
20-06-13, 15:21
Συγγνώμη ρε φίλε για να καταλάβω. Λέει από πίσω το προϊόν "Απαγορεύεται σε άτομα με άσθμα" και μπήκες σε ένα forum στο ίντερνετ για να ρωτήσεις αν πρέπει να το πάρεις? :unsure:

Πραγματικά ρε παιδιά απορώ τι μυαλό κουβαλάτε μερικοί.

Το ξέρεις ότι πολλά από αυτά τα προϊόντα προκαλούν ταχυπαλμίες κτλ.?

Metalhead|T|
20-06-13, 15:30
Δημητρη εχεις πμ..αλλα μαλον προλαβες και την εκανες :welcome:


Mike μην απορεις καθολου ρε φιλε :rolf::rolf:

cryptonx
27-11-13, 16:35
αξιζει δηλαδη να το παρουμε η θα παθουμετα τιποτα ρε παιδεσ?? καποιοσ αλοσ που να το εχει δοκιμασει καμια γνωμη??

cuntface
27-11-13, 18:55
αξιζει δηλαδη να το παρουμε η θα παθουμετα τιποτα ρε παιδεσ?? καποιοσ αλοσ που να το εχει δοκιμασει καμια γνωμη??

αμα δεν εχεις καποιο προβλημα πχ( καρδια προβλημα στα νεφρα σικοτι κτλπ) δεν θα παθεις τιποτα απολυτος τα συμπληρωματα δεν προκαλουνε τιποτα σε υγιεις ανθρωπους;)

cryptonx
28-11-13, 00:20
χρισιμοποιο ηδη τησ san fierce domination δεν μπορο να πω πωσ ειμαι και 10/10 ευχαριστιμενος απλα ψαχνω κατι πιο δυνατο και μου ειπαν πωσ ειναι αρκετο και γιαφτο σκεφτομαι να το αλαξω

cuntface
28-11-13, 01:40
χρισιμοποιο ηδη τησ san fierce domination δεν μπορο να πω πωσ ειμαι και 10/10 ευχαριστιμενος απλα ψαχνω κατι πιο δυνατο και μου ειπαν πωσ ειναι αρκετο και γιαφτο σκεφτομαι να το αλαξω

πλεον πανω κατω ολα τα ιδια ειναι απλα το καθενα εχει διαφορετικο placebo αμα δοκιμαζες παλια νιτρικα με γερανιο τοτε θα μπορουσες να πεις οτι ειναι ποιο δυνατο απο ενα αλλο νιτρικο πλεον ολα τα ιδια ειναι για μενα

Surfer
28-11-13, 22:41
Έψαχνα review για αυτό! Και τώρα το πήρα χαμπάρι. Πάντως το βλέπω δυνατό, όπως διαβάζω και εδώ μέσα. Κάποιος άλλος πιο πρόσφατα το έχει βάλει;

cryptonx
02-12-13, 23:24
Έψαχνα review για αυτό! Και τώρα το πήρα χαμπάρι. Πάντως το βλέπω δυνατό, όπως διαβάζω και εδώ μέσα. Κάποιος άλλος πιο πρόσφατα το έχει βάλει;

εγω σκοπευω να το παρω αυτεσ τισ μερεσ γιαφτο αν το εχει δοκιμασει κανενασ ασ μασ πει αποτελεσματα (θετικα,αρνιτικα)