PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine Anabolic (USN)



jason21
21-07-12, 17:25
51654


Είναι επιστημονικά σχεδιασμένη φόρμουλα κρεατίνης για να μεγιστοποιείται η απορρόφηση της κρεατίνης από τους μύες προκειμένου να προωθείται στο μέγιστο βαθμό η δύναμης και η απόδοσης, η αύξηση των επιπέδων ΑΤΡ (τριφοσφωρική αδενοσίνη), του μυϊκού γλυκογόνου, η αύξηση του όγκου των μυϊκών κυττάρων και η επιτάχυνση της μυϊκής ανάπτυξης.

Το Ulra-4 Stack περιλαμβάνει 4 καθαρές μορφές κρεατίνης για να εξασφαλίζεται η απόλυτη απορρόφηση της . Μεταφέρεται μέσω του USN Duel Carb μια φόρμουλα υδατανθράκων από δεξτρόζη και άμυλο /αραβόσιτο και απορροφάται από τα μυϊκά κύτταρα μέσω του Insuforce -ένα δυναμικό μεταφορέα ινσουλίνης.

Όλη αυτή η διαδικασία έχει ως αποτέλεσμα μια φυσικά αναβολική δράση της ινσουλίνης και τη μέγιστη απορρόφηση κρεατίνης και του γλυκογόνου. Επιπλέον το MyoFORCE Matrix™ προσφέρει μια υψηλή παροχή βήτα αλανίνης η οποία εκτός των άλλων οφελών της βοηθάει τον οργανισμό να χρησιμοποιήσει τους απλούς υδατάνθρακες ως ενέργεια και αυξάνει την ενδομυϊκή συγκέντρωση καρνοσίνης , υποστηρίζει τη σύνθεση του γλυκογόνου , τη πρωτεϊνόσύνθεση και την κατακράτηση αζώτου ενώ παράλληλα αποτρέπει την κορτιζόλη εμποδίζοντας την υποστηρίζει τη σύνθεση του γλυκογόνου προλαμβάνοντας τη διάσπαση της μυϊκής πρωτεΐνης για τη χρησιμοποίηση της ως ενέργεια.

Βασικά πλεονεκτήματα του Creatine Anabolic:

Εκρηκτική αύξηση της δύναμης και της μυϊκής μάζας.
Aμεση ανασύσταση του μυϊκού γλυκογόνου.
Μέγιστη διόγκωση των μυϊκών κυττάρων και άμεση μυϊκή αποκατάσταση

Nutritional Information
Serving Size: 1 rounded scoop (53g)
Per 100g Per Serving *% RDA
Energy 1122kj
267kcal 595kj
141kcal
Total Carbohydrates
Of which sugars (from dextrose monohydrate) 66g
61g

35g
32.2g
Fat 0g 0g
Total Fibre 0g 0g
Sodium 132mg 70mg
Potassium 132mg 70mg 4%
Magnesium 75mg
40mg 11%
Phosphorous 170mg 90mg 13%
Chromium 113μg 60μg 21%
Vitamin C 283mg 150mg 188%
Ultra-4 Stack
Creatine Monohydrate, Creatine Ethyl Ester, Tri-Creatine Malate, Creatine pyroglutamate 7 500mg
MyoFORCE Matrix
Beta-Alanine, Taurine, Glycine, HMB, L-Glutamine AKG, L-Glutamine Ethyl Ester HCI 10 400mg
Insuforce (Insulin Drivers)
R-Alpha-lipoic acid, Gymnema sylvestre, Pterocarpus marsupium, Momordica charantia (bitter melon), D-pinitol , Chromium picolinate
440mg




Την έχει δοκιμάσει κανεις??Μου κίνησε το ενδιαφέρον λόγω χρωμίου(?) που περιέχει..

o_gamatos
14-02-13, 23:46
Ναι ρε παιδια γνωριζει κανεις τιποτα για τη συγκεκριμενη κρεατινη?γιατι μου τη προτειναν στο γυμναστηριο.η να παρω τη μονουδρικη τησ ιδιας μαρκας?γιατι δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει κρεατινη..

Devil
18-02-13, 03:00
καλητερα σκετη μονουδρικη...... αυτη ειναι υπερβολικη.... πολυ υδατανθρακας για το τιποτα....

o_gamatos
21-02-13, 02:21
Ευχαριστω φιλε για την απαντηση αλλα δεν σε προλαβα και την αγορασα..κανω 3 μερες φορτωμα ενα σκουπ 3 φορες τη μερα και εχω δει αρκετη διαφορα στην ενεργεια μου τουλαχιστον τωρα για περισσοτερα αποτελεσματα θα περιμενω και ελπιζω να υπαρξουν.Μη πανε και τσαμπα τα λεφτα..Για το υπερβολικη παει μονο στον υδατανθρακα η γενικα για τη συγκεκριμενη κρεατινη?

Metalhead|T|
21-02-13, 02:31
για τον υδατάνθρακα στο λεει.....

μολις τελειωσεις το φορτωμα*το οποιο προσωπικα δεν βρισκω αναγκαιο* με τι δοσολογια θα πορευτεις?

o_gamatos
21-02-13, 18:15
Μου ειπε για να μην επιβαρυνω τον οργανισμο μου να παιρνω 1 σκουπ μετα την προπονηση και οταν δε κανω προπονηση παλι ενα σκουπ.Εχεις να προτεινεις κατι διαφορετικο?Και κατι ακομα ξερει κανεις αν κανω εξετασεις αιματος 3 μερες μετα το φορτωμα θα δειξουν τιποτα περιεργο?Γιατι με εχουν φαει να παω να κανω.

vasilisot
21-02-13, 19:18
ενα σκουπ μετα την προπονα και οταν δεν εχεις ενα σκουπ το πρωι...ενα συμπληρωμα διατροφης ειναι τι διαφορετικο να δεις στις εξετασεις...το φορτομα δεν ειναι αναγκαιο...

o_gamatos
21-02-13, 22:15
Οκ φιλε ευχαριστω!

o_gamatos
21-02-13, 22:18
Η διακοπη μετα τις 4 εβδομαδες ειναι αναγκαια?το φοτρωμα και να μη το κανω ειναι το ιδιο?

vasilisot
22-02-13, 01:22
φορτομα δεν χρειαζεσαι γιατι στο τελος το ιδιο αποτελεσμα θα εχεις,ποιο πολυ για λογο οικονομιας...χρησιμοποησετην 6-7 εβδομαδες και μετα κανε ενα διαλημα 3-4 εβδομαδες..