PDA

Επιστροφή στο Forum : φρουτο μαζι με ;



kostas_m
22-07-12, 17:07
περιμενω τις γνωμες σας εγω παντος καμια φορα κανω επιλογη με γιαουρτι :P

BODYMPAL
22-07-12, 17:32
καθε απόγεμα 200γρ ολυμπος 2 % γιαούρτη με ενα ξινόμηλο + καρπουζακι + κανελα !!! απλα τα σπάει!!!!

billy89
22-07-12, 17:57
Μπανάνα με γάλα, βρώμη κλπ στο μούλτι στο πρωινό απαραιτήτως. Δε γίνεται όμως με τα άλλα φρούτα δοκίμασα μια φορά με βερίκοκα ώριμα βέβαια (για να είναι μαλακά) αλλά βγήκε απλά :puke:

Οπότε τα υπόλοιπα σκέτα...

kostas_m
22-07-12, 18:23
ωραιοι συνδιασμοι :)

tolis93
22-07-12, 20:20
o τουμπανος ο φιλος μ απο πανω με νιωθει.γιαουρτι με ξινομηλο και ταχινι....αν κ καλοκαιρι παιζει πεπονι καρπουζι κ αναλογα.αλλα χειμονα ειναι μαστ με μηλο και κανελα.και σε ογκο μπορει να παιξει κ λιγο μελακι. αν κ κατα περιοδους το κανω ρυζογαλο.βραζω ρυζι το βαζω καταψυξη 15 λεπτα κ μετα αναμειξη με το γιαουρτι.κανελλιτσα απο πανω κ στο ψυγειο για κανα μισαωρακι να παρει κ αλλο παγωμα η καταψυξη κ εκει γινεται τουρμπο.

επισης πριν τον υπνο ειναι μαστ με 1 κ γλυκου η 1 κ σουπας κακαο.και φυσικα ξηροκαρπια η ταχινι

kostas_m
22-07-12, 20:27
εγω ειμαι ο τουμπανος ; :shock:

tolis93
22-07-12, 20:50
bodympal εννοω δε σε εχω δει εσενα?:P

kostas_m
22-07-12, 22:03
α ειπα και εγω.... :P

========
π.χ τωρα εκανα συνδιασμο μισι φριγανια 105 γρ κοτατζ και 2 ροδακινα (απο τα μικρα ομως..) τουμπανο παω για μαραθονιο χαχαχα:bowdown:

Nastya
22-07-12, 22:18
whey,γιαουρτι

eri_87
22-07-12, 22:18
Αυτή την περίοδο τρώω σκέτα φρούτα σαν σνακ, όμως άλλες φορές συνοδεύω με whey, γάλα ή γιαούρτι, ακόμα και με αυγό! :green:

Υ.Γ. Μην βάλετε ΠΟΤΕ ακτινίδιο μέσα σε γιαούρτι... :puke: (περίεργα ξινό αποτέλεσμα!)

tolis93
22-07-12, 22:25
Αυτή την περίοδο τρώω σκέτα φρούτα σαν σνακ, όμως άλλες φορές συνοδεύω με whey, γάλα ή γιαούρτι, ακόμα και με αυγό! :green:

Υ.Γ. Μην βάλετε ΠΟΤΕ ακτινίδιο μέσα σε γιαούρτι... :puke: (περίεργα ξινό αποτέλεσμα!)

να αρχισω να ανυσηχω που το γουσταρω οσο ασχημα γουσταρω γιαουρτι ανανα?:unsure:

eri_87
22-07-12, 22:31
να αρχισω να ανυσηχω που το γουσταρω οσο ασχημα γουσταρω γιαουρτι ανανα?:unsure:

Πλάκα κάνεις, έτσι; :unsure: Μήπως το τρώς επι τόπου; Γιατί εγώ μια φορά τα έβαλα μαζί κ πήγα να το φάω μετά από 3-4ώρες, αλλά ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΤΑΝ!!! Ίσως βέβαια ήταν κ ο συνδυασμός με το συγκεκριμένο γιαούρτι, τί να πω..

kostas_m
22-07-12, 22:38
εμενα δεν μου πολυ αρεσει αυτο το φρουτο ερι οποτε μια χαρα :thumbsup:

margarita02
22-07-12, 22:43
Σκέτα στα ενδιάμεσα ή με γιαούρτι ή λίγο παγωτό ή με κανένα καρύδι ή με κάτι γλυκό. Κυρίως αυτά.

Μήπως μπορούμε να προσθέσουμε στη δημοσκόπηση πόσα καταναλώνει ο καθένας κατά μέσο όρο την ημέρα; Πολύ θα ενδιέφερε μιας που υπάρχει γενικά ένας περιορισμός σε ότι αφορά στα φρούτα κατά περιόδους.

vaggan
22-07-12, 22:48
δε τρωω φρουτα:P:P:P

kostas_m
22-07-12, 22:52
μαργαριτα ανεβασα ενα θεμα εδω :
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?22243-%CF_%CE%BF%CF_%CE%B1-%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CF_%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1-%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF_%CE%B1

αλλα με παγωτο βαζεις φρουτα ; :unsure:


βαγγαν πως κι ετσι ;:P

tolis93
22-07-12, 23:00
Σκέτα στα ενδιάμεσα ή με γιαούρτι ή λίγο παγωτό ή με κανένα καρύδι ή με κάτι γλυκό. Κυρίως αυτά.

Μήπως μπορούμε να προσθέσουμε στη δημοσκόπηση πόσα καταναλώνει ο καθένας κατά μέσο όρο την ημέρα; Πολύ θα ενδιέφερε μιας που υπάρχει γενικά ένας περιορισμός σε ότι αφορά στα φρούτα κατά περιόδους.

παγωτο?ντροπη:green:

τα φρουτα παντα επι τοπου τα κοβω.κ τα λαχανικα.δε τα γουσταρω κομενα απο πριν.μονο το μαρουλι το τρωω ετσι κ το μπροκολο

vaggan
22-07-12, 23:07
μαργαριτα ανεβασα ενα θεμα εδω :
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?22243-%CF_%CE%BF%CF_%CE%B1-%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CF_%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1-%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF_%CE%B1

αλλα με παγωτο βαζεις φρουτα ; :unsure:


βαγγαν πως κι ετσι ;:Pσακχαρα και νερο ειναι...αχρηστες τροφες καλυτερα να φαω τα λαχανικα μου...γενικα ρε παιδι μου δεν ειμαι ο τυπος φρουτα δωσε μου και την ψυχη μου παρε:green::turtle:

tolis93
22-07-12, 23:09
σακχαρα και νερο ειναι...αχρηστες τροφες καλυτερα να φαω τα λαχανικα μου...γενικα ρε παιδι μου δεν ειμαι ο τυπος φρουτα δωσε μου και την ψυχη μου παρε:green::turtle:

ελα ρ συ σε φουσκωνουν αρκετα εχουν κ βιταμινουλες κ φυτικες ινες κτλπ.απο τις ωραιες τροφες.για γραμμωση οκ οχι οτι καλυτερο αλλα δε νομιζω οτι και 1-2 φρουτα κανουν τοοοοσο τη διαφορα σε καποιον.βεβαια ειναι κ στν ανθρωπο οπως εισαι δν εισαι των φρουτων

kostas_m
22-07-12, 23:11
βαγγαν ο κασιδιαρης τρωει φρουτα !! χαχαχα :P

σοβαρα τωρα... εχουν διαφορες βιταμηνες που δεν βρισκεις καποιες στα αλλα τροφιμα .. οποτε κατι κερδιζεις :weights:

margarita02
22-07-12, 23:16
μαργαριτα ανεβασα ενα θεμα εδω :
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?22243-%CF_%CE%BF%CF_%CE%B1-%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CF_%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1-%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF_%CE%B1

αλλα με παγωτο βαζεις φρουτα ; :unsure:


βαγγαν πως κι ετσι ;:P

Καλά μη φανταστείς. Κανένα τύπου μηδέν τοις εκατό και όχι στάνταρ. Δεν νομίζω ότι είναι και τόσο τραγικό. Τουλάχιστον εμένα δεν νομίζω να μου έχει κάνει κάποια ζημιά. Προσέχω όμως κι όλας κι εννοείται δεν έχω κιλά να χάσω. Η ζάχαρη των φρούτων δεν με ενοχλεί και τόσο. Εξάλλου με τα αερόβια και τα γενικά ξεπατώματα μάλλον καλό κάνει κατά καιρούς. Απλά δεν θέλει υπερβολές. Εάν όμως έχεις λίπος να χάσεις εκεί ναι. Θέλει λίγο περισσότερο προσοχή. Από τη στιγμή όμως που δεν έχεις και που δεν κάνεις καθιστική ζωή, αθλείσαι και γενικά είσαι πιο δραστήριος από τους κοινούς θνητούς γιατί να τη στερηθείς;

margarita02
22-07-12, 23:20
παγωτο?ντροπη:green:

τα φρουτα παντα επι τοπου τα κοβω.κ τα λαχανικα.δε τα γουσταρω κομενα απο πριν.μονο το μαρουλι το τρωω ετσι κ το μπροκολο

Σιγά. Δεν κάνω βαριές επιλογές στα παγωτα έτσι κι αλλιώς γιατί με ενοχλούν στο στομάχι. Ότι πιο ελαφρύ υπάρχει παίρνω ή μπορεί να φτιάξω κι αν. Αλλά που και πού γιατί όχι;

Τα φρούτα εννοείται επι τόπου. Εγώ δεν τα κόβω καν. Μόνο τα ξεπλένω και με τη φλύδα. Ποτέ μαχαίρι.

kostas_m
22-07-12, 23:24
μαργαριτα σε φανταζομαι να πλενεις το καρπουζι καλα καλα... να το αλοιφεις με παγωτο και να τρως ετσι απλα με την φλουδα χαχαχαχ:P

margarita02
22-07-12, 23:25
σακχαρα και νερο ειναι...αχρηστες τροφες καλυτερα να φαω τα λαχανικα μου...γενικα ρε παιδι μου δεν ειμαι ο τυπος φρουτα δωσε μου και την ψυχη μου παρε:green::turtle:

Επιπλέον σε αυτά που είπαν τα παιδιά πιο πάνω έχουν και ηλεκτρολύτες εκτός εάν σου αρέσει να πίνεις αλμόρα. Ότι είναι ζάχαρη είναι. Αλλά έχουν και φυτικές ίνες, σε δροσίζουν ειδικά τώρα το καλοκαίρι και κρατούν τον οργανισμό καλά ενυδατομένο. Εάν κάνεις αερόβια και μετά δεν συμπληρώσεις από κάπου ειδικά τώρα το καλοκαίρι είναι δύσκολο.

Ένα με δύο φρούτα την ημέρα δεν θα σου κάνουν κανένα κακό. Παραπάνω εντάξει μπορεί. Αλλά ενα με δύο είναι οκ και άδικα τα στερήσε.

vaggan
22-07-12, 23:41
Επιπλέον σε αυτά που είπαν τα παιδιά πιο πάνω έχουν και ηλεκτρολύτες εκτός εάν σου αρέσει να πίνεις αλμόρα. Ότι είναι ζάχαρη είναι. Αλλά έχουν και φυτικές ίνες, σε δροσίζουν ειδικά τώρα το καλοκαίρι και κρατούν τον οργανισμό καλά ενυδατομένο. Εάν κάνεις αερόβια και μετά δεν συμπληρώσεις από κάπου ειδικά τώρα το καλοκαίρι είναι δύσκολο.

Ένα με δύο φρούτα την ημέρα δεν θα σου κάνουν κανένα κακό. Παραπάνω εντάξει μπορεί. Αλλά ενα με δύο είναι οκ και άδικα τα στερήσε.για φυτικες ινες εχω το κουακερ μου και τα βραστα μου κολοκυθια...για ενυδατωση πινω νερο...:green:

tolis93
22-07-12, 23:44
για φυτικες ινες εχω το κουακερ μου και τα βραστα μου κολοκυθια...για ενυδατωση πινω νερο...:green:
βραχος ο βαγγελης ρε! πειτε τ οτι θελετε. βαγγελη δοκιμασε κουακερ ολικης παντως στο νετ βρησκεις.εφοσον βλεπω τα προτειμας σα πηγη τσεκαρε τα

margarita02
22-07-12, 23:52
μαργαριτα σε φανταζομαι να πλενεις το καρπουζι καλα καλα... να το αλοιφεις με παγωτο και να τρως ετσι απλα με την φλουδα χαχαχαχ:P

Έλεος βρε παιδιά. Καρπούζι δεν πολυτρώω και αν έτρωγα σιγά μην το άλοιφα με παγωτό. Το να φας δυο ροδάκινα και κανένα νεκταρίνι με γιαούρτι ή ένα ξυλάκι ή μια μπάλα παγωτό δεν είναι και κανένα έγκλημα. Σιγά μην έχω και τύψεις. Καρπούζι δυστυχώς ή ευτυχώς δεν αγοράζω. Ποιος θα το φάει;

tolis93
22-07-12, 23:58
Έλεος βρε παιδιά. Καρπούζι δεν πολυτρώω και αν έτρωγα σιγά μην το άλοιφα με παγωτό. Το να φας δυο ροδάκινα και κανένα νεκταρίνι με γιαούρτι ή ένα ξυλάκι ή μια μπάλα παγωτό δεν είναι και κανένα έγκλημα. Σιγά μην έχω και τύψεις. Καρπούζι δυστυχώς ή ευτυχώς δεν αγοράζω. Ποιος θα το φάει;

σιγα μη τρελαθουμε κ για ενα παγωτο καλοκαιριατικα.εδω αγωνηστικοι τετοιες περιοδους αραζουν(οχι αυτοι π πανε για ολυμπια βεβαια αυτοι εχουν μαχη τελη σεπτεμβρη.αλλα κ αυτοι θα το κανουν το τσιτακι τους) .καλα κανεις κ το τρως κατα τη γνωμη μ 10000 φορες να χαλαρωσεις 1 μηνα με μετρο κ να μπεις ολοσωστα και φουλ απο σεπτεμβρη η απο οποτε εχεις σκοπο παρα να εισαι μονιμως ψυχολογικα σε "προγραμμα" κ να καταληγεις ξερω γω να τσιταρεις τελειως αθελα κ ενστικτοδως κ ετσι κ να τρελενεσαι μετα τι γινεται.ποιος θα φαει το καρπουζι?φερτο απο δς να σ πω εγω ποιος θα το φαει:green:

kostas_m
22-07-12, 23:59
μαργαριτα σε πειραζουμε μην ανχωνεσε ετσι και αλλιως εισαι γυναικα και το γλυκο σου θα φας και οτι λαχταρισεις με μετρο παντα βεβαια ...

εμεις οπως ο βαγγελης ειμαστε αυστηροι τυποι πανω στην διατροφη :bodybuilder2:

vaggan
23-07-12, 00:05
μαργαριτα σε πειραζουμε μην ανχωνεσε ετσι και αλλιως εισαι γυναικα και το γλυκο σου θα φας και οτι λαχταρισεις με μετρο παντα βεβαια ...

εμεις οπως ο βαγγελης ειμαστε αυστηροι τυποι πανω στην διατροφη :bodybuilder2:μονο οταν κανω διαιτα...γιατι το χειμωνα τρωω πολυ σαβουρα