PDA

Επιστροφή στο Forum : κολύμπι



skel
27-07-12, 18:41
παιδιά καλησπέρα σας
όσο για το κολύμπι στη θάλασσα πόση ώρα προτείνετε για γυμναστική ?
κάνω 15-20 λεπτά με μικρά διαλείμματα και με πιάνει μήπως θέλει ποιο πολύ-λίγο ?
ευχαριστώ και καλό καλοκαίρι

koukoutsaki
27-07-12, 18:47
οταν λες σε πιανει τι εννοεις?

θα μπορουσες ισως να βγεις μετα το 20 λεπτο να χαλαρωσεις κ μετα να ριξεις αλλο ενα τεταρο -εικοσαλεπτο...:green:

καλο καλοκαιρι κ σε σενα :)

skel
27-07-12, 18:53
οταν λες σε πιανει τι εννοεις?

θα μπορουσες ισως να βγεις μετα το 20 λεπτο να χαλαρωσεις κ μετα να ριξεις αλλο ενα τεταρο -εικοσαλεπτο...:green:

καλο καλοκαιρι κ σε σενα :)


με πιάνει στη πλάτη (φτερά)



θα μπορουσες ισως να βγεις μετα το 20 λεπτο να χαλαρωσεις κ μετα να ριξεις αλλο ενα τεταρο -εικοσαλεπτο.

τόσο πολύ ? :unsure:

koukoutsaki
27-07-12, 18:55
κοιταξε προσωπικα εγω οταν εχω διαθεση κανω 2 τετοια 20 λεπτα με ενα διαλειμμα αναμεσα τους εναλλασοντας διαφορα στυλ κολυμβησης κ νιωθω οτι δουλεψε ολο το σωμα :)
τωρα μπορεις να δοκιμασεις κ να το δεις ..κ να αυξανεις προοδευτικα το χρονο..

skel
27-07-12, 19:03
κοιταξε προσωπικα εγω οταν εχω διαθεση κανω 2 τετοια 20 λεπτα με ενα διαλειμμα αναμεσα τους εναλλασοντας διαφορα στυλ κολυμβησης κ νιωθω οτι δουλεψε ολο το σωμα :)
τωρα μπορεις να δοκιμασεις κ να το δεις ..κ να αυξανεις προοδευτικα το χρονο..

τώρα δεν ξέρω τα διαφορα στυλ κολύμβησης ή αν εννοείς κάτι επαγγελματικό
εγώ κάνω συνέχεια το ίδιο στυλ κολύμβησης κλασικό κολύμπι :green:

ΓΙΩΡΓΟΣ1985
18-05-13, 15:54
καλησπερα σας! ασχολούμαι κ εγώ με το κολύμπι στη θάλασσα(δεν έχω πάει ποτέ κολυμβητήριο ποτέ δεν μ έχει δείξει κάποιος).. το πρόβλημα μου είναι όταν κολυμπάω πάνω από 20 λεπτά συγκαιομαι στη μασχάλη και σταματάω λόγω πόνου κ όχι κούρασης.. θα πρέπει να πάω σε κολυμβητήριο να μάθω σωστά την τεχνική? αν γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω ας μ απαντήσει

mitsaras55
01-01-14, 21:30
καλησπερα σας! ασχολούμαι κ εγώ με το κολύμπι στη θάλασσα(δεν έχω πάει ποτέ κολυμβητήριο ποτέ δεν μ έχει δείξει κάποιος).. το πρόβλημα μου είναι όταν κολυμπάω πάνω από 20 λεπτά συγκαιομαι στη μασχάλη και σταματάω λόγω πόνου κ όχι κούρασης.. θα πρέπει να πάω σε κολυμβητήριο να μάθω σωστά την τεχνική? αν γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω ας μ απαντήσει

αυτο το παθαινεις λογω του αλατιου στη θαλασσα.μια λυση ειναι να βαζεις βαζελινη λιγο πριν ξεκινησεις