PDA

Επιστροφή στο Forum : Προκαλουν τα συμπληρωματα αισθηση φαγουρας και κακη αναπνοη;



deluxe
28-07-12, 23:45
Ειχα εδω και πολλους μηνες φαγουρες σε διαφορα σημεια. Πηγα σε πολλους γιατρους και ολοι μου ειπαν οτι δεν εχω τιποτα, και μηπως ειμαι αγχωμενος. Επισης τωρα που ηρθα στους γονεις μου, παρατηρησαν οτι η αναπνοη μου μυριζει καπως. Μπορει να οφειλονται ολα αυτα απο τα συμπληρωματα που παιρνω;

Τα πιο βαρια που παιρνω ειναι : lipo6 black, erase, alpha t2, και μετα διαφορες κρεατινες και νιτρικα.

Διαβασα οτι τα ωμεγα3 ισως επηρεαζουν την αναπνοη αρνητικα. Οπως επισης οτι και τα προβιοτικα την επηρεαζουν θετικα. Μηπως οποτε σταματαω τα προβιοτικα εχω μεγαλυτερες αρνητικες συνεπειες;

Anotone
28-07-12, 23:53
Εγω έπαθα δερματιτιδα απο το Jack3d, οπότε θα έλεγα πως ναι, τουλάχιστο για την φαγούρα...

koulara!
29-07-12, 00:10
Λογικά τα ωμέγα 3 να επηρεάζουν την αναπνοη αφού ψαριλα μοιριζουν....

deluxe
29-07-12, 01:11
Ναι αλλα μονιμα; Ειχα να παρω 2 ημερες. Και ποσο διαστημα να την επηρεαζουν; Το πολυ μεχρι να χωνευθουν τελειως.

Τα νιτρικα οντως σε ορισμενουν προκαλουν αλλεργιες κυριως απο την αργινινη που περιεχουν. Αλλα αργινινη εχω να παρω πανω απο χρονο απο συμπληρωμα. Προσεχω.

kokolakis
29-07-12, 08:32
αρχισε το καπνισμα να μυριζεις τσιγαριλα :P


σοβαρα τωρα αναλογο προβλημα ειχε ξαναγραψει καποια πριν λιγο καιρο (το κουκουτσι νομιζω) και απο οτι θυμαμαι μπορει να ευθυνεται και ο χαμηλος υδατανθρακας..... αν το βρω θα στο στειλω....

να το http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?21620-%CE%94%CE%A5%CE%A3%CE%91%CE%A1%CE%95%CE%A3%CE%A4%CE%97-%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%A0%CE%9D%CE%9F%CE%97-%CE%91%CE%A0%CE%9F-%CE%94%CE%99%CE%91%CE%99%CE%A4%CE%91

Devil
30-07-12, 16:08
Λογικά τα ωμέγα 3 να επηρεάζουν την αναπνοη αφού ψαριλα μοιριζουν....

αυτο κανονικα παει καρφοτο στις ατακες.....:banghead:

@deluxe.... οπως το κοβω καποιο απο αυτα σου βγαζει αλεργια.... τωρα το ποιο ειναι λιγο αγνωστο γιατι παιρνεις πολυ πραμα....:green:

deluxe
01-08-12, 00:14
Δε μπορει να οφειλεται στο οτι εχει πειραχθει καποιο οργανο του σωματος μου; Συκωτι ή κατι αλλο.

primordial
01-08-12, 08:39
Είναι αρκετά σοβαρό αυτό που λές.... έχεις κάποιες ενδείξεις που σε οδήγησαν σε αυτό το συμπέρασμα?
Από εξετάσεις αίματος, πότε ήταν η τελευταία φορά...????
Θα σου έδιναν μια εικόνα για αυτό που λές.
Χωρίς να θέλω να σε αποπροσανατολίσω, η φαγούρες κ η αναπνοή είναι το ένα κομμάτι. Λίγο η διατροφή, λίγο οι μ@λ@κίες που πάς κ μπουκώνεσαι, αλλά δεν νομίζω ότι έχουν κάποια σχέση με το συκώτι.
Έχεις προσέξει κάποιον αποχρωματισμό στο δέρμα σου ή κάτω από τα μάτια σου?

Mcstefan7
01-08-12, 08:43
Για αναπνοή πρώτη φορά τ ακούω. Εγώ αυτό π έχω παρατηρήσει είναι διαφορα στην μυρωδια όταν ιδρώνεις.

vaggan
01-08-12, 09:12
Για αναπνοή πρώτη φορά τ ακούω. Εγώ αυτό π έχω παρατηρήσει είναι διαφορα στην μυρωδια όταν ιδρώνεις.εμενα η αναπνοη μου μυριζει οταν τρωω υψηλη ποσοτητα πρωτεινης και ριχνω πολυ τον υδατανθρακα

Mcstefan7
01-08-12, 09:22
Η διατροφή που περιγράφεις πάνω εμένα πάντος μου φέρνει αέρια :(

Devil
01-08-12, 17:31
Δε μπορει να οφειλεται στο οτι εχει πειραχθει καποιο οργανο του σωματος μου; Συκωτι ή κατι αλλο.

κομματακι δυσκολο..... απο αυτα που λες πιο πανω αλλεργικη αντιδραση το κοβω...

GeoDask
01-08-12, 17:36
εμενα η αναπνοη μου μυριζει οταν τρωω υψηλη ποσοτητα πρωτεινης και ριχνω πολυ τον υδατανθρακα

λοιπόν, προσυπογράφω και εγώ.

μάλιστα το παθαίνω μόνο κατά την διάρκεια της προπόνησης :P

στην αρχή νόμιζα ότι ήταν το intraworkout που πίνω αλλά δυστηχώς πέσαμε έξω :green:

Lao
06-08-12, 12:05
Ειχα εδω και πολλους μηνες φαγουρες σε διαφορα σημεια. Πηγα σε πολλους γιατρους και ολοι μου ειπαν οτι δεν εχω τιποτα, και μηπως ειμαι αγχωμενος. Επισης τωρα που ηρθα στους γονεις μου, παρατηρησαν οτι η αναπνοη μου μυριζει καπως. Μπορει να οφειλονται ολα αυτα απο τα συμπληρωματα που παιρνω;

Τα πιο βαρια που παιρνω ειναι : lipo6 black, erase, alpha t2, και μετα διαφορες κρεατινες και νιτρικα.

Διαβασα οτι τα ωμεγα3 ισως επηρεαζουν την αναπνοη αρνητικα. Οπως επισης οτι και τα προβιοτικα την επηρεαζουν θετικα. Μηπως οποτε σταματαω τα προβιοτικα εχω μεγαλυτερες αρνητικες συνεπειες;

Μπορείς να κάνεις μια εκτίμηση για το πόση βιταμίνη Α παίρνεις από διατροφή και συμπληρώματα ημερησίως;

deluxe
16-05-13, 13:08
Αρχισε παλι η φαγουρα, ( στο πρωκτο ) και διαβασα οτι η καφεϊνη οφειλεται σε αυτο.. Ατυχια να ειμαι αλλεργικος στη καφεϊνη, δε το πιστευω!!

Βεβαια συνεχιζω κανονικα το OEP και μετα εχω και ενα lipo6 black.. Τι να κανω.. Θα το αντεξω.

cuntface
16-05-13, 13:30
Αρχισε παλι η φαγουρα, ( στο πρωκτο ) και διαβασα οτι η καφεϊνη οφειλεται σε αυτο.. Ατυχια να ειμαι αλλεργικος στη καφεϊνη, δε το πιστευω!!

Βεβαια συνεχιζω κανονικα το OEP και μετα εχω και ενα lipo6 black.. Τι να κανω.. Θα το αντεξω.

εχω και γω αυτο με τν πρωκτο τωρα τελευταια

Thodoris21
16-05-13, 14:31
Μήπως έχετε τίποτα στις αιμοροιδες?Γιατί και αυτές αν είναι ερεθισμένες προκαλούν φαγούρα!

beefmeup
16-05-13, 17:15
κουραγιο..σαν την φαγουρα στον πρωκτο δεν εχει..

liveris
16-05-13, 17:48
κουραγιο..σαν την φαγουρα στον πρωκτο δεν εχει..

ελπιζω να μην εξαπλωθει εκει γυρω..:turtle:

deluxe
17-05-13, 18:52
Θα δοκιμασω να κοψω την καφεϊνη για 2,3 ημερες, να δω εαν ηρεμησουν τα πραγματα.

Επισης διαβασα οτι πρεπει να μη τρωμε ντοματα, πικαντικα, γαλα, αμυγδαλα. σοκολατα.

Προβιοτικα, γιαουρτι, ωμεγα3 βοηθουν.



Ταλκ ή βαμβακι για αποφυγη υγρασιας και πλυσιμο με κρυο νερο 2,3 φορες την ημερα. Χωρις σαπουνι.

sTeLaKoS
17-05-13, 22:14
Τσέκαρε αυτό το τόπικ μήπως ταιριάζουν τα συμπτώματα, σε πρώιμο στάδιο βέβαια: Αιμορροϊδες (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15267-Αιμορροϊδες&highlight=αιμορροίδες)