PDA

Επιστροφή στο Forum : Dalia's Log



Dalia
30-07-12, 16:05
Γεια σας και παλι :love:
ξεκιναω και γω με το δικο μου ημερολογιο ωστε να γινω καλυτερη και να φτασω το στοχο μου, αρχισα απο εδω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?22306-%CE%93%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%B9%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B2%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85-%CF%80%CE%B9%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B7.

και θελω να συνεχισω με την βοηθεια σας;) λοιπον

Προχθες:
Πρωινο: ενα 1 μπαρα δημητριακων (φιτνες της νεστλε)
Δεκατιανο: ενα ροδακινο
Μεσημερι: λιγο σπανακορυζο με ψαρι στο φουρνο κ χωριατικη
Απογευμα: 1φυσικο χυμο πορτοκαλι

Χθες:
Πρωινο: ενα ποτιρι φυσικο χυμο
Δεκατιανο: μια μπαρα δημητριακων (φιτνες της νεστλε)
Μεσημερι: εφαγα ψαρι στη σχαρα και μια μελιτζανα, επισης στη σχαρα
:green: κατα τις 5 πηγα στην θαλασσα και εκανα δυο ωρες υδρογυμναστικη,με συγκεκριμενες ασκησεις που γυμναζουν ολο το κορμη και μου αρεσε πολυ :eleph:
Απογευμα: 2 ροδακινα
Βραδακι: 4 γαριδες με σαλατα- χορτα και πολυ λεμονι

Για πειτε μου κοριτσια, τι λαθη εκανα;

*απο αυριο ξεκιναω γυμναστηριο

giannis64
30-07-12, 16:15
νταλια προσπαθησε να εχεις σε ολα τα γευματα σου σωστες αναλογιες με πρωτεινη - υδατανθρακα και λιπη.

αποφευγε οτι εχει ολα τα ειδη ζακχαρων στα γευματα σου που ειναι κοντα στον υπνο.

επισης βαζε τι ωρες ειναι τα καθε ενα απο τα γευματα σου.

καλως ηρθες στο φορουμ και καλη διαμονη.:welcome:

Dalia
30-07-12, 16:22
νταλια προσπαθησε να εχεις σε ολα τα γευματα σου σωστες αναλογιες με πρωτεινη - υδατανθρακα και λιπη.

αποφευγε οτι εχει ολα τα ειδη ζακχαρων στα γευματα σου που ειναι κοντα στον υπνο.

επισης βαζε τι ωρες ειναι τα καθε ενα απο τα γευματα σου.

καλως ηρθες στο φορουμ και καλη διαμονη.:welcome:

Καλησπερα Γιαννη, ευχαριστω για την αμεση απαντιση.
δηλαδη το βραδυ να μην τρωω ουτε φρουτο ουτε φυσικο χυμο ε? να τρωω την μιση ποσοτητα του μεσημεριανου μου?

kokolakis
30-07-12, 16:54
καλη αρχη!!! :welcome:

τρωε τπτ βρε, λιγα μου φαινονται....

koukoutsaki
30-07-12, 17:21
Νταλια μου αρχισε να εμπλουτιζεις το πρωινο σου .....βρωμη εχεις δοκιμασει ? εστω μουσλι σου αρεσει ? τι θα σου αρεσε πχ για πρωινο?
με γιαουρτι πως τα πας?

Προσπαθησε να αποφυγεις να τρως συχνα μπαρες τυπου φιτνες,αλπεν κλπ ...φερνουν λιγουρα οι ατιμες οσο ωραιες και να ειναι, δε χορταινουν, ειναι μια μπουκια και παρολο που εχουν μονο 100 θερμιδες εχουν παρα πολλη ζαχαρη ....:unsure:

Στο βραδινο σου ,οι γαριδες ηταν οι μεγαλες? αν οχι , λιγο ειναι ....:green:

Stella
30-07-12, 17:24
Προχθες:
Πρωινο: ενα 1 μπαρα δημητριακων (φιτνες της νεστλε) ελλειπέστατο! Μια σκέτη μπάρα τι να σου προσφέρει; Μόνο ζάχαρη και τίποτα άλλο! Βάλε κανονικά γάλα/γιαούρτι με κάποιο δημητριακό με λίγη ζάχαρη (ιδανικά μούσλι ή βρώμη)
Δεκατιανο: ενα ροδακινο Αν σε κρατάει μόνο ένα φρουτάκι οκ, μπορείς επιπλάον και γιαούρτιή κανα τοστ ή κανενα αυγουλάκι και 2-3 ασπαράδια και λίγο ψωμί μαυρο...και πολλά αλλα μπορεις!
Μεσημερι: λιγο σπανακορυζο με ψαρι στο φουρνο κ χωριατικη και λαδερό και πρωτεινούχο και χωριάτικη;;;Θα φας ή το λαδερο με 1φ. ψωμί και λίγο τυρί ή ψάρι με ρυζι/πατάτα και σαλάτα ή τη χωριάτικη σκέτη με 1φ. ψωμί
Απογευμα: 1φυσικο χυμο πορτοκαλι βραδυνό κυρία μου δεν;;;;Κακώς!

Χθες:
Πρωινο: ενα ποτιρι φυσικο χυμο τα ίδια με το χθεσινο...
Δεκατιανο: μια μπαρα δημητριακων (φιτνες της νεστλε) οι μπάρες σαβουροφαί είναι για μια στο τοσο εντάξει αλλα κάθε μέρα και δε χωρταίνουν και δεν προσφέρουν τίποτα!!
Μεσημερι: εφαγα ψαρι στη σχαρα και μια μελιτζανα, επισης στη σχαρα το μοναδικό καλό σου γευμα
:green: κατα τις 5 πηγα στην θαλασσα και εκανα δυο ωρες υδρογυμναστικη,με συγκεκριμενες ασκησεις που γυμναζουν ολο το κορμη και μου αρεσε πολυ :eleph:
Απογευμα: 2 ροδακινα
Βραδακι: 4 γαριδες με σαλατα- χορτα και πολυ λεμονι καλούτσικο αλλά χορτασες με 4 γαριδούλες;;;

Για πειτε μου κοριτσια, τι λαθη εκανα;

*απο αυριο ξεκιναω γυμναστηριο

Νταλια μάλλον τα λίνκ που σου δώσαμε ούτε καν τα διάβασες και αν τα διάβασες δεν προσπάθησες καθόλου να τα εφαρμόσεις...
Δες και στο γυναικείο σεκσιον το λογκ της Κασκάνη, δίνει πολλα υποδείγματα διατροφής να πατησεις πάνω και έλα από εδώ ότι δεν έχεις καταλάβει να ρωτήσεις. Επίσης διάασε τα λογκ των υπολοίπων κοριτσιων (μις φιτ-κουκουτσακι) να δεις πώς πρέπει να είναι σχεδιασμένη μια διατροφή.
Τις επόμενες μέρες καλύτερα οκ; Εδώ είμαστε...κανείς έμαθε σε μια μέρα!;)

koukoutsaki
30-07-12, 17:29
Να μην ξεχασω να προσθεσω, και της Στελλας το λογκ διατροφης ...με πολλες ιδεες ,και οχι πεινα :green::green:

Στο γυμναστηριο πως σχεδιαζεις να ξεκινησεις ?

Stella
30-07-12, 17:38
Xαχαχα κουκούτσι μαζί ποσταραμε και γράψαμε σχεδόν τα ίδια...αδερφές ψυχές χαχαχα!:green:

Dalia
30-07-12, 19:27
Νταλια μου αρχισε να εμπλουτιζεις το πρωινο σου .....βρωμη εχεις δοκιμασει ? εστω μουσλι σου αρεσει ? τι θα σου αρεσε πχ για πρωινο?
με γιαουρτι πως τα πας?

Προσπαθησε να αποφυγεις να τρως συχνα μπαρες τυπου φιτνες,αλπεν κλπ ...φερνουν λιγουρα οι ατιμες οσο ωραιες και να ειναι, δε χορταινουν, ειναι μια μπουκια και παρολο που εχουν μονο 100 θερμιδες εχουν παρα πολλη ζαχαρη ....:unsure:

Στο βραδινο σου ,οι γαριδες ηταν οι μεγαλες? αν οχι , λιγο ειναι ....:green:

Κουκουτσακι μου, εχω δοκιμασει βρωμη ναι και σημερα δοκιμασα να κανω πιτακι βρωμης και μονο δυο μπουκιες αντεξα να φαω.. δεν μου αρεσε καθολου, προτιμω να τρωω γιαουρτια ή αυγο (αλλα εχω ενα θεμα δεν μ'αρεσει το βραστο το πιχτο αλλα το μελατο και αυτο με λιγο αλατακι αλλα απο τι διαβασα δεν κανει το αλατι, λογο κατακρατησης).

Οσο για τις γαριδες ναι οι μεγαλες :green:


Νταλια μάλλον τα λίνκ που σου δώσαμε ούτε καν τα διάβασες και αν τα διάβασες δεν προσπάθησες καθόλου να τα εφαρμόσεις...
Δες και στο γυναικείο σεκσιον το λογκ της Κασκάνη, δίνει πολλα υποδείγματα διατροφής να πατησεις πάνω και έλα από εδώ ότι δεν έχεις καταλάβει να ρωτήσεις. Επίσης διάασε τα λογκ των υπολοίπων κοριτσιων (μις φιτ-κουκουτσακι) να δεις πώς πρέπει να είναι σχεδιασμένη μια διατροφή.
Τις επόμενες μέρες καλύτερα οκ; Εδώ είμαστε...κανείς έμαθε σε μια μέρα!;)

Απο αυριο θα αλλαξουν ολα (πιστευω :green:)


Να μην ξεχασω να προσθεσω, και της Στελλας το λογκ διατροφης ...με πολλες ιδεες ,και οχι πεινα :green::green:

Στο γυμναστηριο πως σχεδιαζεις να ξεκινησεις ?

Μεθαυριο θα ξεκινησω γυμναστηριο, απλα εχω κατι τρεχαματα κουκουτσακι :(
Το τι θα κανω εκει θα το κανονισει ο φιλος μου :-)

koukoutsaki
30-07-12, 19:32
δοκιμασε γιαουρτι με μουσλι
ψιλοκοψε λιγο φρεσκο φρουτο εποχης μεσα αν θες ;)
τωρα για τη βρωμη ...τι να πω ...εγω ειχα μαθει κ μας το εκανε χυλο με γαλα κ μελι η μανα μου απο μικρα κ ποτε δεν ειχα προβλημα μαζι της ....
μηπως με μια κουταλια μελι γι αρχη να την παλευες?

ομελετα το πρωι σε αντικολλητικο πως το βλεπεις ?

Χριστοφορος123
30-07-12, 20:34
Καλη αρχη στο λογκ σου Νταλια..αποτι βλεπω δεν τρως καλα ... φανταζομαι φοβασαι μη βαλεις κιλα η μη δε χασεις και τετοια...δεν ειναι σωστη η σκεψη σου..ακου τις συμβουλες των απο πανω..επισης τρωγε βραδυνο.Μη το φοβασαι..στη θεση σου θα εβαζα μια μεριδα απο το μεσημεριανο..αμα δε σου αρεσει η βρωμη μες το γαλα πχ μπορεις να βαλεις 1-2 κσ μελι..θα γινει πολυ ωραιο

giannis64
30-07-12, 20:39
βλεπω πως μετα το ποστ το δικο μου αναλαβανε τα κοριτσια. πηρε μπρος το λογκ σου. οποτε τωρα εισαι σε καλα χερια. αυτες ξερουν μιας και εχουν μπει στο νοημα εδω και καιρο.

καλη δουλεια..:welcome:

eri_87
30-07-12, 20:44
Καλή αρχή στο λόγκ σου κ πάνω απόλα στην προσπάθεια!
Άκου τις συμβουλές που σου έδωσαν κ μόλις δούμε να τις εφαρμόζεις θα συνεχίσουμε με τυχόν διορθώσεις... Διάβασε κι όλας το φορουμ για να καταλάβεις 2πραγματάκια περί διατροφής κ σώματος...

Stella
30-07-12, 23:08
Ντάλια αλατάκι να βάζεις στα φαγητά σου κανονικά. Δεν είμαστε ακόμα σε επιπεδο εμεις να κόψουμε αλάτι!;)
Τώρα αν σου αρέσουν και χωρίς αλάτι και δεν έχεις καθόλου πρόβλημα να τα φας χωρίς οκ μη βάζεις, αλλά αν δεν τα ευχαριστιέσαι χωρίς αλάτι και καταπιέζεσαι να βάζεις. Το θέμα είναι να το ευχαριστιόμαστε και το φαγάκι μας!;)
Δε θα σου κάνει το αλάτι τη διαφορά αλλά μια σωστή διατροφή σε βάθος χρόνου!:thumbup:

εντιτ: οπότε φάε αν θες το πρωί αυγουλάκια μελάτα με 2-3 ρυζογκοφρέτες μαζί, για αρχή μεχρι να βρεις και άλλες ιδέες για πρωινο που να σε ικανοποιούν.

Dalia
31-07-12, 21:21
Χαιρετω :welcome:

10:00 ενα ποτηρι γαλα με 50γρ. μουσλι
12:00 1ολοκληρο αυγο και 2 ασπραδια (βραστα) και 1 αγγουρι
16:00 300γρ. γεμιστα με χωριατικη 1κγ ελαιολαδο 1κσ βαλσαμικο
22:00 100γρ. τονο με λεμονι και τριμενο καροτο, 2ασπραδια

Για πειτε πως τα πηγα σημερα; :???: :rabbit:

ΥΓ. χθες περασα ολα τα σουπερ μαρκετ να βρω ρυζογκοφρετες για το πρωινο μου και δεν βρηκα πουθενα, τι να κανω; με τι να τις αντικαταστησω ή ειναι οκ ετσι το πρωινο μου;

koukoutsaki
31-07-12, 21:26
Πολυ καλυτερα..θα τα φτιαξεις ολα ;)
Θα μπορουσες στο μεσημεριανο να βαλεις κ κατι με πρωτεινη....
Μπορεις να κανεις ομελετα στο αντικολλητικο για πρωινο αν θες ....πχ με λιγο μανιταρι πιπερια πιπερι, θαυμα θα ειναι .
Κ μπορεις να αντικαταστησεις το γαλα κ με γιαουρτακι.
Ρυζογκοφρετες κ καλαμποκογκοφρετες ολα τα σ/μ πουλανε ,ακομα κ τα πιο μικρα.μηπως ετυχες πανω σε ελλειψη...

s0k0s
31-07-12, 21:35
Μια ερωτηση, μεταπροπονητικα να τρωει μονο πρωτεινη ή και υ/α μπορει; (ποση ωρα μετα την προπον.;; )

ps μπορει να προσθεσει σογια κιμα με γαλα να πινει (για παραπανω πρωτεινη) ??? (αμα της αρεσει φυσικα... :P )

koukoutsaki
31-07-12, 21:46
Μολις τελειωσει προπονηση πρεπει να παρει κ πρωτεινη κ κατι σε υδατανθρακα ....Τι ωρα σκοπευει να κανει προπονηση? Θα ειναι καποιο κυριο γευμα κατευθειαν?

Δε γνωριζω να πω κατι για σογια,προσωπικα τη θεωρω πολυ αηδια κ δε τρωω, οποτε δε ξερω και περισσοτερα...καποιος γνωστης ισως μπορει να διαφωτισει ...:unsure:

s0k0s
31-07-12, 21:57
Θα πηγαινει κατα της 11:30 γυμν.
2μιση-3ωρες θα κανει το 1ο της γευμα.

Επομενος μετα μπορουμε κατευθειαν στο μεσημεριανο απλα να ειναι κυριως πλουσιο σε πρωτεινη. Και λιγος υ/ας τοτε.

Σογια προσωπικα σημερα που δοκιμασα με γαλα ειχε απλα μια ευχαριστη γευση.. πινετε μια χαρα. δν πειραζει, θα δουμε..

Stella
01-08-12, 15:29
Αν καμια ώρα μετά την προπόνηση έχει το κυρίως γευμα της οκ δε χρειάζεται να βάλει και έξτρα πρωτείνη αμέσως μετά την προπόνηση.
Στο γευμα της να βάλει κανονικά και πρωτείνη και υδατάνθρακα. Ας βάλει 120-150 γρ. κρεατικό + γυρω στα 150γρ ρύζι/πατάτα και σαλάτα με λαδάκι.

Αν δεν έχει γευμα μετα ας κάνει ότι της αρέσει. Ή γουέι με υδατάνθρακα ή και σκέτη γουέι μια χαρά είναι δεν τρέχει τίποτα. Και αργότερα τρώει το γευμα της όταν έρθει η ώρα.

Αυτό με τη σόγια ρε σύ τι είναι πάλι;;;:shock:
Τεσπα...αν της αρέσει ας το βάλει, αλλά και έτσι μια χαρά είναι το πρωινό της. Αρκεί στο σύνολο της ημέρας να έχει επαρκή πρόσληψη πρωτείνης.
Και επίσης να της προτείνεις να τρώει πράγματα ευγευστα που να της αρέσουν και όχι ντε και καλά ότι πρέπει να φάει κάτι με τη λογική ότι έτσι θα έχει αποτέλεσμα!
Είπαμε το παν είναι να ευχαριστιόμαστε αυτό που τρώμε. Ειδικά για τους αρχάριους αυτό πιστευω παίζει τον πιο σημαντικό ρόλο για να έχουν όρεξη και μεράκι να συνεχίσουν!;)

Dalia
01-08-12, 17:39
09:00 3ασπραδια και μισο αγγουρι και 50γρ. τονο σε νερο με λεμονι.
11:30 προπονηση
14:30 300γρ. γεμιστα με χωριατικη (ντοματα-πιπερια-λιγη φετα)
16:30 μια φετα καρπουζι
18:00 (δεν αντεξα, παρολο που ειμαι αρνητικη στις σκονες, ειπια μια whey σοκολατας με 200ml γαλα :love: 20γρ.πρωτεινης)
Για βραδυνο δεν ειμαι σιγουρη τι, δεν ξερω ακομα..

*Προπονηση

5λεπτα ελλειπτικο
Διατασεις

ΣΤΗΘΟΣ
1. Πιεσεις στο μηχανημα……………………….2 ΣΕΤ Χ 15 + 3 Χ 8 –12 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ
2. Πιεσεις στο μηχανημα (για ανω θωρακα)……………………….4 >> Χ 8 – 12 >>
3. Πεκ ντεκ……………………..4 >> Χ 10 – 12 >>

ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΣ
1. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ………………2 ΣΕΤ Χ 12 + 3 Χ 8 – 10 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ
2. ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ…………..3 >> Χ 8 – 10 >>
3. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ ΑΝΑΠΟΔΗ ΛΑΒΗ………………………….3 >> Χ 8 – 10 >>

5λεπτα ελλειπτικο
5λεπτα σε γρηγορη ταχυτητα και ανυφορα, διαδρομος

*το προγραμμα ειναι του κ. Ηλια με πολυ λιγες αλλαγες.

Dalia
01-08-12, 18:00
ΥΓ. Στο τελος εκανα 10λεπτα διαδρομο σε ισιο.
και 5λεπτα οπως ειπα σε ανηφορα.

Χριστοφορος123
01-08-12, 19:22
Αμα θες γραφε και κιλα στις ασκησεις!

s0k0s
01-08-12, 20:21
Αμα θες γραφε και κιλα στις ασκησεις!

Χριστοφορε κιλα δεν θα γραφουμε.
Το εχω αναλαβει εγω το θεμα αυτο ;)

Stella
01-08-12, 22:00
09:00 3ασπραδια και μισο αγγουρι και 50γρ. τονο σε νερο με λεμονι.Μια χαρά είσαι αν σου αρέσει ο τόνος πρωινιάτικα..;)
11:30 προπονηση
14:30 300γρ. γεμιστα με χωριατικη (ντοματα-πιπερια-λιγη φετα)Ωραία τα γεμιστα και μένα μου αρέσουν πολύ, πρόσεχε όμως την ποσότητα του λαδιου να μην υπερβαίνει τις 2 κ.σ. ανα γευμα (κυριως πιάτο και σαλάτα).Εδώ όμως επειδή είναι γευμα μετα την προπόνηση καλύτερα να εβαζες κρέας με ρύζι/πατάτα για περισσότερη πρωτείνη και ασε τα γεμιστα για μέρες που δε θα έχεις προπόνηση
16:30 μια φετα καρπουζι
18:00 (δεν αντεξα, παρολο που ειμαι αρνητικη στις σκονες, ειπια μια whey σοκολατας με 200ml γαλα :love: 20γρ.πρωτεινης)Εντάξει καλό είναι και αυτό μπορείς να το έχεις και γευμα πριν τον ύπνο και επίσηε τη γουέι με νερό όμως μετά την προπόνηση. Μια χαρά καλέ είναι και οι σκόνες:green:
Για βραδυνο δεν ειμαι σιγουρη τι, δεν ξερω ακομα..είπαμε σιγά σιγά να οργανωθείς και να μην περιμένεις τελευταία στιγμή να αποφασίσεις. Δες τα λογκ των κοριτσιών για ιδεες. Κατά τη γνώμη μου ιδανική επιλογή κοτόπουλο/ψάρι με σαλάτα



Μπράβο σου που ξεκίνησες και προπόνηση! Καλή αρχή...θα πας καλά!;)

giannis64
02-08-12, 21:25
Ντάλια αλατάκι να βάζεις στα φαγητά σου κανονικά. Δεν είμαστε ακόμα σε επιπεδο εμεις να κόψουμε αλάτι!;)
Τώρα αν σου αρέσουν και χωρίς αλάτι και δεν έχεις καθόλου πρόβλημα να τα φας χωρίς οκ μη βάζεις, αλλά αν δεν τα ευχαριστιέσαι χωρίς αλάτι και καταπιέζεσαι να βάζεις. Το θέμα είναι να το ευχαριστιόμαστε και το φαγάκι μας!;)
Δε θα σου κάνει το αλάτι τη διαφορά αλλά μια σωστή διατροφή σε βάθος χρόνου!:thumbup:


.

:thumbup: συμφωνω και εγω. αλλωστε αν ακομα εισαι στα πρωτα σταδια (ακομα και αν δεν εισαι) το αλατι θα σε βοηθησει να προστατεψεις τους μυς σου απο τραυματισμους. οποτε μην βγαλεις το αλατι απο την διατροφη σου αν δεν ξερεις πως και ποτε να το διαχειρηστεις.

Dalia
04-08-12, 19:36
Πέμπτη

09:00 300γρ. γεμιστα, 40γρ. αγγουρι.
11:30 γυμναστήριο
14:30 350γρ. γεμιστα και μια χωριατικη 1κγ λαδι
19:00 2τοστ (δεν ειχα επιλογες απο το να ημουν νυστικη..)
22:30 1/2 γιαουρτι με 20γρ μουσλι + 3ασπραδια

ΠΛΑΤΗ

1. ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ…………………………2 ΣΕΤ Χ 15 + 3 Χ 10 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ
2. ΟΠΙΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ……………………………...4 >> Χ 10 –12 >>
3. ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ……………………………….3 >> Χ 10 – 12 >>

ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ

1. ΚΑΜΨΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ…………………………3 >> Χ 10 >>
3. ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ…………………………3 >> Χ 10 >>

Κοιλιακους Και Διαδρομο 20λεπτα στο επιπεδο 6.

Παρασκευή

09:00 1ολοκληρη 3ασπραδια
11:00 Γυμναστηριο
14:30 300γρ. φιλετο κοτοπουλο και 270γρ. αβραστη πατατα και χωριατικη χωρις λαδι με βαλσαμικο.
18:00 150γρ. τονο +χωριατικη με βαλσαμικο.
22:00 γιαουρτι 2% με 20γρ. μουσλι.

5λεπτα ελλειπτικο
ΠΟΔΙΑ
1. ΛΕΓΚ ΕΞΤΕΙΣΟΝ (εκτάσεις τετρακεφάλων)…2 ΣΕΤ Χ 15 + 2 X 12 + 2 X 10 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ
2. ΛΕΓΚ ΓΚΕΡΛ (κάμψεις μηριαίων δικεφάλων).2 >> Χ 15 + 2 Χ 12 + 2 Χ 10 >>
3. ΣΚΟΥΩΤ ΣΕ ΜΗΧΑΝ.……………………2 >> Χ 10 – 12 >>
4. ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ 2Χ15
5. ***ενα μηχ. δεν ξερω πως λεγεται, σπρωχνοντας προς τα πισω με το ποδι κ γυμναζεις τον μοιριαιο δικεφαλο και τους γλουτους.

ΓΑΜΠΕΣ
1. ΜΗΧΑΝΗ ΓΑΜΠΩΝ ΟΡΘΙΑ…………………4 >> Χ 10 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ

ΩΜΟΙ – ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗΣ
1. ΜΗΧΑΝΗ ΩΜΩΝ ……………………………..2 ΣΕΤ Χ 12 + 2 Χ 10
2. ΠΛΑΓΙΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ στο μηχ.…………..3 >> Χ 10

Ραχιαιους και διαδρομο 20λεπτα 6επιπ.

____________________
ΥΓ. Βρηκα ρυζογκοφρετες επιτελους απο αυριο θα το εχω στο μενου μου.

koukoutsaki
04-08-12, 19:43
Εχεις εναν ερωτα με τα γεμιστα ε?:P


Νταλια μου μην καταργεις το αγνο ελαιολαδο ,μας ειναι απαραιτητο για πολλουυυυς λογους :green:

Απο πιασιματα πως εισαι ?? το προγραμμα πως σου φαινεται ?
Συνεχισε γερα μπραβοοοοο:weights::weights::weights:

Stella
05-08-12, 02:06
Πέμπτη

09:00 300γρ. γεμιστα, 40γρ. αγγουρι.
11:30 γυμναστήριο
14:30 350γρ. γεμιστα και μια χωριατικη 1κγ λαδι
19:00 2τοστ (δεν ειχα επιλογες απο το να ημουν νυστικη..)
22:30 1/2 γιαουρτι με 20γρ μουσλι + 3ασπραδια

Από πρόσληψη πρωτείνης σχεδόν καθόλου, όλη μέρα ρύζι και ψωμί (ή μηπως τα γεμιστα έχουν και κιμά; )Δες το λίγο αυτό...



Παρασκευή

09:00 1ολοκληρη 3ασπραδια
11:00 Γυμναστηριο
14:30 300γρ. φιλετο κοτοπουλο και 270γρ. αβραστη πατατα και χωριατικη χωρις λαδι με βαλσαμικο. Πολύ μεγάλο σε ποσότητα αυτό το γευμα. Κανονικά οι ποσότητες αυτές είναι 2 μερίδες για γυναίκα. Θα μπορούσες να το είχες χωρίσει σε 2 γευματα. Υπολόγισε περίπου στα 150 γρ το κρέας και περίπου 150γρ η πατάτα/ρύζι.
18:00 150γρ. τονο +χωριατικη με βαλσαμικο.
22:00 γιαουρτι 2% με 20γρ. μουσλι.


Τη χωριάτικη που τρως εννοείς με τυρί φέτα; Πόση ποσότητα βάζεις; Η χωριάτικη να ξέρεις είναι από μόνη της κανονικό γευμα με μια φέτα ψωμί. Αν θες να τη φάς με άλλο γευμα που θα έχει πρωτείνη να μη βάζεις και φέτα.;)

s0k0s
05-08-12, 02:19
Γνωριζω και απανταω Στελλα σε αυτο για τα γεμιστα, ειναι και με κιμα (μοσχαρισιο κιμα).

Stella
05-08-12, 02:26
Χαχαχα:green:!
Οκ!;)
Το λαδάκι μόνο προσέξτε γιατι τα γεμιστά το θέλουν το λαδάκι τους!(και μένα πολύ μου αρέσουν, αλλά δεν τα πολυφτιάχνω μωρε...πειρασμός είναι τα άτιμα!:green:)
Δείτε και λίγο τις θερμίδες (αν δεν το κανετε ήδη) για να ξέρετε περίπου που κυμαίνεται ώστε να κάνετε και τις ανάλογες αλλαγές αν χρειαστει! (πχ. αν χάνει πολύ γρήγορα ή αν δε χάνει όσο υπολογίζετε)

s0k0s
05-08-12, 11:17
Στελλα οχι θερμιδες δεν υπολογιζουμε.
Προσωπικα δεν ασχοληθηκα ποτε με αυτο το θεμα, οποτε και δεν ξερω πως να το κανω... (ογκος :P)

Dalia
06-08-12, 15:23
Σαββάτο
09:00 1ολοκληρο αυγο 3ασπαρια και 1ρυζογκοφρετα
12:00 1τοστ μια φετα κασερι μια φετα γαλοπουλα
14:00 Φιλετο κοτ. 300γρ. + 100γρ. πατατα ολα στο φουρνο με λεμονι (εδω Στελλα παλι περασα τα 150γρ. μετα ειδα αυτο που εγραψες, σορρυ!!! με ειχε πιασει κ μια καταραμενη πεινα :green:)
19:00 150γρ. ρυζι με 60γρ. μανιταρια
22:30 ενα παγωτακι με δυο μπαλες (μια φορα την βδομ. μια μικρη εξαιρεση με αφησε ο καλος μου)

Κυριακη
09:00 1ολοκληρο αυγο και 3 ασπραδια 1ρυζογκοφρετα
12:00 1τοστ μια φετα κασερι μια φετα γαλοπουλα
15:30 χοιρινα σουβλακια 3 κομματακια και μια καροτοσαλατα με λεμονι
19:00 150γρ. ρυζι κ 150γρ. φιλετο κοτ.
22:00 γιαουρτι 2% με 20γρ. μουσλι.

Δευτερα
09:00 2 ασπραδια και ενα τοστ με μια φετα κασερι
11:30 γυμναστηριο
14:00 100γρ. ρυζι με 120γρ. φιλετο κοτοπ.
17:30 γιαουρτι 2% με 20γρ. μουσλι
21:00 150γρ. φιλετο με χωριατικη

10λεπτα διαδρομο

ΠΛΑΤΗ – ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗΣ – ΠΙΣΩ ΩΜΟΙ
1. ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ..................2 Χ 15 + 3Χ 10 –12
2. ΟΠΙΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ....................3 Χ 10 – 12
3. ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ.....................3 Χ 10 – 12
4. ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗ....3 Χ 10 – 12
5. ΡΑΧΙΑΙΟΙ.........................3 Χ 15 – 20

ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗΣ
1. ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ..............3 Χ 12

Διαδρομος με λιγη ανηφορα 6speed 10λεπτα.

koukoutsaki
06-08-12, 15:31
Ελαιολαδο βαζεις ??
Απο πιασιματα πως εισαι? πονας? πως σου φαινεται ?

αχχχ εκεινο το παγωτακι τι το θελες τοσο αργα αλλα τεσπα:green:

και σουβλακια κοτοπουλο μπορεις να βρεις ...φτιαχνουν κ καποια κρεοπωλεια ή απεξω αν τα εχουν στη σχαρα .....;)

s0k0s
06-08-12, 15:48
Ελαιολαδο ναι βαζει, στα φαγητα δεν ξερω πως/ποσο κλπ.. στις σαλατες 1 κ.γ. ή καμια φορα βαλσαμικο, ετσι κανει.

Απο πονους, παντου την επιασαν ολα.!!! (λογικο)

koukoutsaki
06-08-12, 15:56
Υπεροχα , να συνεχισει δυνατα :clap::clap::clap::clap::clap::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::weights::weights::weights::weights:

gym
09-09-12, 12:44
κοπελα μου πως παμε εδω?:unsure:

s0k0s
09-09-12, 14:29
Συνεχιζει τις προσπαθειες, εχει μαζεψει λιγο.
Δεν μπορει αυτο τον καιρο γυμναστηριο λογο πανεπιστημιου. Αλλα με την πρωτη ευκαιρια θα ξεκινησει παλι κανονικα.
Απο διατροφη σταθερα ομως ;)

gym
09-09-12, 17:46
πες της να μπει βρε να μας τα πει και η ιδια τι κανει,πως παει χαχα...εσυ ο δικηγορος της αχαχαχ...

περα απο την πλακα μακαρι να προχωραει,σε καθιστω υπευθυνοοοο!:green:

s0k0s
09-09-12, 19:59
Δεν εχει ιντερνετ τωρα και εχει διαβασμα. Με την πρωτη ευκαιρια θα γραψει :)