PDA

Επιστροφή στο Forum : Κόκκαλα κάτω απο το στήθος



Nikos.P
30-07-12, 17:25
Γειά σε όλους σας παιδιά...Θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως ξέρετε γιατί τα κόκκαλα κάτω απο το στήθος μου είναι εμφανή,πολύ θα έλεγα ενώ δεν είμαι αδύνατος.Ύψος : 1.73 Βάρος : 67 ούτε και γραμμωμένος..!!!Επίσης πως μπορώ να τα κάνω να μην φαίνονται?Ύπαρχει κάμια συγκεκριμένη άσκηση που θα βοηθήσει? Παραδείγματος χάρη πλάγιοι Κυλιακοί ή κατί αλλό?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!! :)

kokolakis
30-07-12, 17:29
σπαστα ρε φιλε :P


βαλε μια φωτο να δουμε, αν ειναι ετσι και σε κανενα συγγενη σου ειναι γενετικο, μια φιλη μου εχει ενα παραπανο πλευρο και το εχει ο κουμπαρος τους :banana: οχι νταξσ ο πατερας της το εχει....

Nikos.P
30-07-12, 17:56
Μωρέ δεν υπάρχει πρόβλημα..μια με τη βαριά σε κάθε μεριά και τέλος :P...το θέμα είναι ότι μετά ............. κρίτσι κρίτσι κρίτσι κρίτσι :p..φωτο δεν χρειάζεται να μπούν μιας και δεν είναι κάτι σοβαρό...απλά είναι το κόμπλεξ στη μέση που το τόσο το κάνω ΤΟΟΟΣΟ.. !! μια γενική γνώμη από εσας ήθελα μόνο και κάμια συμβουλή αν μπορώ να το αλλάξω!!

Ευχαριστώ και πάλι!!!

DimitrisT
30-07-12, 17:57
Φυσιολογικα υπαρχουν κοκκαλα κατω απο το στηθος. :green:
Εισαι 6 κιλα κατω απο το υψος σου οποτε μαλλον δεν εχεις αρκετη μυικη μαζα και γι'αυτο φαινονται.
Μια φωτογραφια οπως ειπε και ο kokolakis πιο πανω θα βοηθουσε.

tolis93
30-07-12, 18:14
Φυσιολογικα υπαρχουν κοκκαλα κατω απο το στηθος. :green:
Εισαι 6 κιλα κατω απο το υψος σου οποτε μαλλον δεν εχεις αρκετη μυικη μαζα και γι'αυτο φαινονται.
Μια φωτογραφια οπως ειπε και ο kokolakis πιο πανω θα βοηθουσε.

καλα ειπαμε δεν ειναι 16 κατω απο το υψος του 6 ειναι.κ εγω ειμαι 8-9 κιλα κατω απο το υψος μ (1,92 83 κιλα) ουτε καν εχω τετοιο θεμα. μαλλον ειναι πιο "πεταχτα" μερικοι το χουν κ στα πλευρα αυτο.ο καλυτερος τροπος για να το καλυψεις φιλε ειναι να αρχισεις να γυμναζεσαι να παρει το στηθος σου λιγο να το καλυψει καπως.κατι αλλο δυσκολο το βλεπω

DimitrisT
30-07-12, 18:23
Ρε συ Τολη, δεν ειπε οτι γυμναζεται καιρο και δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι.
Το πιο πιθανο ειναι βεβαια αμα γυμνασει το στηθος και αναπτυχθει, να μη φαινονται τα κοκκαλα. Αλλα εχω δει και περιπτωσεις οπου ο θωρακας εκ γενετης ειναι πιο ''πεταχτος''.

Ηλαπ
30-07-12, 18:39
μια απο τα ιδια και εγω δες εδω (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18487-%CE%95%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1-%CE%BF%CF%83%CF%84%CF%89%CE%BD)

TRIANTAFYLLOU
30-07-12, 19:27
υο έχουμε ξαναπεί το θέμα ούτε φωτο χρειάζετε να βάλεις ούτε τίποτε απλα ότι σκελετό έχει ο καθένας με αυτόν πορεύετε , δεν αλλάζει η σκελετική μας κατασκευή και ούτε αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος υγείας , υπάρχει λόγος να το αλλάξουμε με επέμβαση .

απλα εγω ξέρω τι ενοείς χωρίς καν να δω φωτο και είναι κάτι που αν κάποτε φορτώσεις επάνω σου περισσότερο κρέας θα εξαλειφθεί αυτό το φαινόμενο η δεν θα δείχνει έντονα
οι μυς δηλαδή θα καλύψουν όσο δυνατόν αυτη την εικόνα και όσο πιο αδύνατοι είμαστε τοσο ξεχωρίζει ο σκελετός μας

Nikos.P
30-07-12, 20:22
Έχετε δίκιο παιδιά λογικά άμα πάρω μια Χ μάζα μπορεί να μην φαίνεται καν..! πέρσυ το καλοκαίρι ήμουν 54 κιλά!!! :O και τότε τα κόκκαλα ήταν πιο εμφανή...ακόμα και στο κέντρο του στήθους φαινόταν μερικά...Έκανα όμως για λίγο καιρό βάρη(2 μήνες) ξέρω είναι πολύ λίγο αλλά είδα μεγάλη διαφορά γιατί έτρωγα σαν λύκος. :D να φανταστείτε πήρα και 5-6 πόντους ύψος...Μόλις τελειώσει το καλοκαίρι σκοπεύω να ξανακάνω βάρη ακόμη πιο σοβαρά και μια καλή διατροφή για να δω αποτελέσματα..!!

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον Παίδες!Να στε καλά..!

PS:Λογικά πιο πολύ παίζει να χρειάζεται πιο πολύ κρέας οχι μύς γιατί δεν υπάρχουν μύες πάνω στα κοκκάλα κάτω από το στήθος!!Θα κάνω ότι μπορώ :)