PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνέπειες υπερκόπωσης??



Playmobil
01-08-08, 19:12
Καλησπέρα παιδιά έπειτα από αρκετό καιρό!! Η δίαιτα που έχω ξεκινήσει καλώς προχωρά, έχω φτάσει σε ένα πολυ ικανοποιητικό αποτέλεσμα με ελάχιστες μυικές απώλειες... Ωστόσο...
Τον τελευταίο καιρό έχω μόνιμο πονοκέφαλο ο οποίος γίνεται πιο έντονος το βράδυ και συνοδεύεται από ίλιγγο(όχι αναγούλα ή ζαλάδα) και σύγχυση (να μου ρχονται στο μυαλό 1000 σκέψεις και να μην μπορώ να τις βάλω σε σειρά,ή σκέψεις άσχετε ότι να 'ναι ντελίριουμ μιλάμε τελείως). Ειδικά όταν βρίσκομαι στη φάση λίγο πριν με πάρει ο ύπνος νιώθω αρκετά συχνά το "πέσιμο" που νιώθει ένας άνθρωπος φυσιολογικά μια φορά το μήνα, αυτή η αίσθηση λίγο πριν σε πάρει ο ύπνος που νιώθεις να πέφτεις. Από την άλλη και πάλι ενώσο βρίσκομαι στη φάση λίγο πριν με πάρει ο ύπνος νιώθω πως τα χέρια μου κάνουν σπασμούς και ορισμένες φορές και τα πόδια, του στυλ όταν τα δάχτυλα είναιο κλειστά και ανοίγουνε απότομα.
Η διατροφή μου είναι σε γενικά πλαίσια του Sourla όταν έκανε πέρισυ το cutting, με τη διαφορά ότι χώνω και κανα παγωτό μια στο τόσο, καμμια mozzarella όταν πέφτουνε πείνες κλπ., αλλά σε αθώο βαθμό και σε σημείο που να μην έχει επηρρεαστεί το κόψιμό που έχω επιτύχει...
Οι προπονήσεις μου είναι καθημερινές εκτός Κυριακής και έχουνε ως εξής: Δευτέρα Πλάτη γύρω στα 12 σετ των 8-9 επαναλήψεων με πολύ μικρά διαλείμματα + 4 σετ δικέφαλους + 4 σετ κοιλιακούς + αεροβική, σε ένα μηχάνημα που χω αγοράσει(συνήθως 4χ40) και στο τέλος 20 λεπτά κάτι σαν HIT προσαρμοσμένο στα μέτρα μου, δηλαδή: 1 λεπτό γρήγορα στατικό τρέξιμο με αλτήρες στα χέρια, 1 λεπτό γρήγορες γροθιές με αλτήρες στα χέρια,1 λεπτό γρήγορα στατικό τρέξιμο με αλτήρες στα χέρια, κοκ. με διάφορες παραλλαγές ανα λεπτό στους συνδιασμούς γροθιών... Τρίτη:στήθος γύρω στα 16 σετ των 8-9 επαναλήψεων με πολύ μικρά διαλείμματα μεταξύ των + 4 σετ κοιλιακούς + αεροβική Τετάρτη: Πόδια γύρω στα 12 σετ των 8-9 επαναλήψεων με πολύ μικρά διαλείμματα + 4 σετ κοιλιακούς + αεροβική,Πέμπτη: Ώμους γύρω στα 16 σετ των 8-9 επαναλήψεων με πολύ μικρά διαλείμματα + 4 σετ κοιλιακούς + αεροβική και πάλι μετά από την αρχή με διάλλειμα την Κυριακή...
Κάποιες μέρες δεν κάνω παραπάνω αεροβική αλλά πηγαίνω στο καπάκι για μπασκετάκι όπου τα δίνω όλα... Τελευταία λόγω των συμπτωμάτων επέτεινα τα διαλλείμματα αλλά μόλις ξαναπροπονούμαι πάλι τα ίδια...
Εξετάσεις έχω κάνει (μαγνητική πριν δυο χρόνια για άσχετο λόγο, αίματος πριν μισό μήνα κοκ.) και δόξα τον Θεό όλα καλά...
Θα ήθελα να ακούσω ανάλογες εμπειρίες και γνώμες γιατί έχω ψιλοθορυβηθεί... Δεν ξέρω αν το πρόγραμμα είναι πάνω από όσο πρέπει αλλά το χειμώνα αν εξαιρέσουμε την αεροβική και το μέγεθος των διαλλειμμάτων 3 χρόνια που ασκούμαι έντονα δεν είχα τέτοια συμπτώματα (πρώτη φορά κάνω cutting)... Για υπογλυκογώνωση τι να πω δεν νομίζω καθότι χώνω υδατάνθρακα ειδικά μετά την αρχή των συμπτωμάτων... Επίσης να αναφέρω πως γενικά όλη την ημέρα νιώθω μια αδυναμία αλλά την ώρα της προπόνησης αντέχω σαν σκύλος πέραν του ότι μετά από δυνατά ζορίσματα κάποιες φορές για λίγο ζαλίζομαι...
Επίσης να πω τέλος ότι δεν θα θελα αυτά που αναφέρω περι ντελίριουμ κλπ. να παρεξηγηθούνα από κάποιους, δόξα τον θεό ψυχολογικά δεν είχαμε ούτε έχουμε... Και εγώ που τα αναφέρω μου φαίνονται περίεργα γιατί αν δεν τα περνούσα τώρα δεν θα μπορούσα να τα φανταστώ αλλά έτσι είναι...Αυτά.... :D

giannis64
01-08-08, 22:09
μηπως εχεις παρει λασιχ?

giannis64
01-08-08, 22:10
διορθωνω. μηπως εχεις παρει λασιξ?

Playmobil
01-08-08, 22:28
Όχι Γιάννη, τι είναι αυτό; Μόνο πρωτεϊνη και κρεατίνη έπαιρνα αλλά την κρεατίνη την έκοψα όταν αρχίσανε τα συμπτώματα λόγω υποψίας αλλά παραταύτα συνεχίζουνε! Η πρωτεϊνη μου τελείωσε και έτσι την έχω αντικαταστήσει με ασπράδια, 18 την ημέρα σύνολο, 6 πρωί, 6 δεκατιανό με σαλάτα και 6 μετά την προπόνηση... Γενικά πέραν των πρωτεϊνη - κρεατίνη δεν έχω πάρει ποτέ άλλο συμπλήρωμα...

giannis64
01-08-08, 23:02
λασιξ= διουρητικο. παρενεργιες =ζαλαδες, ταση για εμετο, υπερκοποση, ανορεξια, χαμηλη πιεση. αρα κατι αλλο σου φτεει. παντος οχι η κρεατινη.

jiujitSu
04-08-08, 00:03
φιλε μου δεν ακουγονται καλα τα πραγματα.

Γραψε λιγο αναλυτικα τις εξετασεις που εκανες οπως επισης και οτι συμπληρωμα παιρνεις.

Παιρνεις υπερδοσολογιες βιταμινων Β?

Σου εχει τυχει οταν πεσεις για υπνο και σκεφτεις κατι να περναει η σκεψη σε μια ημι-ονειρικη κατασταση και μετα απο κανα 5λεπτο να ξαραγυρναει στο
συνηδειτο ?

Playmobil
04-08-08, 02:00
Jiu σε ευχαριστώ για την απάντηση... Με προβληματίζει πως δεν βλέπω απαντήσεις και μου φαίνεται πως δεν πρέπει να ρίχνω το βάρος στην σωματική άσκηση αν και τις μέρες που δεν αθλούμαι δεν παρουσιάζω συμπτώματα.
Από συμπληρώματα όπως είπα έχω πάρει μόνο πρωτεϊνη και κερεατίνη αλλά και τα δυο τα έχω παύσει εδώ και κανα μήνα, ωστόσο δεν είδα διαφορά στα συμπτώματα. Δεν έχω τις εξετάσεις αλλά όλες ήτανε εντός ορίων (εκτός CPK 600).
Αυτό που λες αν και δεν το κατάλαβα απόλυτα ισχύει όπως το εξέλαβα τουλάχιστοπν, δηλαδή όλα παίζονται μεταξύ ύπνιου και ξύπνιου όταν η συνείδηση είναι κάπου στο ντεμι... Όταν είμαι σε κατάσταση ξύπνιου πέραν του πονοκέφαλου και ίσως λίγο ίλιγγου δεν εμφανίζονται. Ακόμα και στο κρεβάτι όταν μετά τα συμπτώματα έρχομαι στο ξύπνιο όλα οκ... Αλλά όλα αυτά παρατήρησα τις ημέρες που αθλούμαι έντονα τελευταία με το ως άνω πρόγραμμα... Τώρα 3 μέρες που δεν αθλούμαι νιώθω οκ .....

nEEd4wEEd
04-08-08, 03:19
χμ.
παίζει να είμαστε σε παρόμοια κατάσταση :cry:

το δικό μου σύμπτωμα είναι ότι είμαι απλά πολύ down σε διάθεση, και βαριέμαι να κάνω τα πάντα σχεδόν. τις προάλλες έδιωξα κοπέλα από το σπίτι μου, βαριόμουν να @#$^^..... τόσο άσχημα.

τεσπα, θα σου προτείνω να κάνεις 1 βδομάδα off, αλλά να μην μειώσεις θερμίδες. επωφελήσου τις ευκαιρίας να κάνεις μια βδομάδα διάλλειμα από την δίαιτα να επανέλθει και ο μεταβολισμός λίγο


α ξέχασα να αναφέρω, την βδομάδα που τέλιωσε χτες έκανα οφφ από το sida, και σίγουρα παρατήρησα μεγαλύτερο down ψυχολογικά. θα δούμε από αύριο που ξαναρχίζω :green: αν θα ισιώσω....μπορεί να πάρω και κανα τηλ εκείνη την κοπέλα :green: :twisted:

α και μαντέψτε τη βρήκα στο συρτάρι του αδερφούλη μου: aerolin = albuterol = συγγενής του καλού μας φίλου του clenbuterol :green:

αν το abuseάρω πάυω να είμαι Natural? :twisted: :green:

jiujitSu
04-08-08, 05:56
Πολλα πραγματα μπορει να συμβαινουν...

Μπορει να εισαι στα προθυρα καποιας επινεφριδιακης εξαντλησης.
Ποσο καιρο κανεις cutting και ποσα κιλα εχασες?

Πολυβιταμινη δεν παιρνεις?

Το "ολες" οι εξετασεις ειναι σχετικο. Σε παθολογο πηγες και στις εγραψε?
Ειχαν μεσα νεφρα, συκωτι, ζαχαρο, κορτιζολη ή ηταν μια απλη γενικη αιματος με κανα 2 εξτρα?

Αμα ημουν στην θεση σου θα επαιρνα τα εξης.
Πολυβιταμινη
Vit_C 500mg-1g
Rhodiola
Acetyl-L-Carnitine
Alpha-GPC
L-Tyrosine
Iσως λεκιθινη
Ισως μικρες δοσεις 5-HTP

Μηπως στρωσει λιγο η διαθεση και τα mind games.

Θα εκανα και ενα 24ωρο saliva/cortisol τεστ και αν ηταν περιεργο θα επαιρνα τπτ adrenal-extracts.

salpas18
29-04-10, 04:31
α και μαντέψτε τη βρήκα στο συρτάρι του αδερφούλη μου: aerolin = albuterol = συγγενής του καλού μας φίλου του clenbuterol :green:

αν το abuseάρω πάυω να είμαι Natural? :twisted: :green:[/QUOTE]


γιατι το aerolin σε τη σε βοη8αει?

manos_
29-04-10, 06:58
α και μαντέψτε τη βρήκα στο συρτάρι του αδερφούλη μου: aerolin = albuterol = συγγενής του καλού μας φίλου του clenbuterol :green:

αν το abuseάρω πάυω να είμαι Natural? :twisted: :green:


γιατι το aerolin σε τη σε βοη8αει?[/QUOTE]

Βροχοδιαλυτικο.Ναι μονο που για να σε πιασει πρεπει να παρεις ολο το μπουκαλι.Κοφτε τις βλακειες ρε μικρα παιδια λες και τα εχετε αναγκη.

salpas18
29-04-10, 19:34
γιατι το aerolin σε τη σε βοη8αει?

Βροχοδιαλυτικο.Ναι μονο που για να σε πιασει πρεπει να παρεις ολο το μπουκαλι.Κοφτε τις βλακειες ρε μικρα παιδια λες και τα εχετε αναγκη.[/QUOTE]

αχαμ για να ρωτησω τωρα κατι εγω κανο αερολιν και berovent ειναι και τα δυο βρονχοδιασταλτικα αυτο βοη8αει στιν καφση λυπους αν κανεις αεροβια επιδι ανεβενουν οι παλμοι?

Littlejohn
29-04-10, 19:44
Βασικά αυτά τα φάρμακα λέγονται βρογχοδιασταλτικά και όχι βρογχοδιαλυτικά..

Είμαι επι πολλά χρόνια ασθματικός, έχω πάρει πολλά απ`αυτά και σας πληροφορώ ότι δεν βοηθάνε καθόλου εκεί που νομίζετε οτί βοηθάνε...

Διατροφή και γυμναστική χρειάζεται, όχι aerolin...

GEORGEXX1
29-04-10, 19:58
Βασικά αυτά τα φάρμακα λέγονται βρογχοδιασταλτικά και όχι βρογχοδιαλυτικά..

Είμαι επι πολλά χρόνια ασθματικός, έχω πάρει πολλά απ`αυτά και σας πληροφορώ ότι δεν βοηθάνε καθόλου εκεί που νομίζετε οτί βοηθάνε...

Διατροφή και γυμναστική χρειάζεται, όχι aerolin...
μηπως λεγονται βρογχολυτικα;;;;;

salpas18
29-04-10, 20:07
μηπως λεγονται βρογχολυτικα;;;;;


οχι βρογχοδιασταλτικα λεγοντε-αλλα μπορει να εχουν και σαν δευτερη ονομασια αυτο που λες

mantus3
30-04-10, 01:33
ο μονος λογος που βοηθανε ειναι καθαρα λογο μεγαλητερης οζυγονοσης. αλλα για να σε σώσει αυτο χλομο. επισεις πολοι την εχουν πατισει ετσι κ απο χρηση παρομοιων ουσιων εχουν τσιμπισει χρονιες δυσπνοιες. οποτε δεν λεει...