PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια επιλογης whey πρωτεινης



Christos100
16-08-12, 06:39
Καλημερα σε ολους, ειμαι νεο μελος και θα ηθελαα τα φωτα σας οσον αφορα τις πρωτεινες whey.Ειμαι 18 χρονων ,εχω ύψος 1.89 και ειμαι 77 κιλα και ποσοστο λιπους στο 20% .Εδω και ενα εναμισι χρονο κανω εντατικα γυμναστηριο με βαρη 4 φορες την βδομαδα και πηρα αποφαση να παρω καποιο συμπληρωμα , θα ηθελα την γνωμη σας για το ποιο προιον θεωρειτε καταλληλο να αγορασω (μιλαμε παντα για whey πρωτεινη), να προσθεσω οτι διαθετω εως 40 ευρω .

ευχαριστω εκ των πρωτερων.

panakos
16-08-12, 09:20
καλημερα φιλε!!αν ενδιαφερεσαι για αγορα απο ελλαδα υπαρχει το ηλεκτρονικο καταστημα του φορουμ οπυο εχει πολυ καλες τιμες!
αν θες συσκευασια 2 κιλων με τοσα χρηματα μονο εξωτερικο!!

Υ.Γ.εγω στην θεση σου θα εβαζα αλλο ενα 10ρικο και θα επερνα την whey shake!:thumbup:

cuntface
16-08-12, 09:51
καλημερα φιλε!!αν ενδιαφερεσαι για αγορα απο ελλαδα υπαρχει το ηλεκτρονικο καταστημα του φορουμ οπυο εχει πολυ καλες τιμες!
αν θες συσκευασια 2 κιλων με τοσα χρηματα μονο εξωτερικο!!

Υ.Γ.εγω στην θεση σου θα εβαζα αλλο ενα 10ρικο και θα επερνα την whey shake!:thumbup:

την παρεγγηλα χθες :green::green::green::green::green::green:

angus young
16-08-12, 10:49
Αν ειναι να βαλει αλλο ενα δεκαρικο,γιατι να μην παρει την whey της scitec???

andrikos3kala
16-08-12, 11:35
Αν ειναι να βαλει αλλο ενα δεκαρικο,γιατι να μην παρει την whey της scitec???

Τη whey της scitec δεν την ειχα σε μεγάλη εκτίμηση μέχρι πριν από λίγο καιρό γιατι νόμιζα πως η εταιρία αυτη δίνει εμφαση στα προιόντα της με μέταλλα και ιχνοστοιχεία και μέταλλα αλλά την δοκίμασα και άλλαξα άποψη μετράειιι:clap:

panakos
16-08-12, 11:56
Αν ειναι να βαλει αλλο ενα δεκαρικο,γιατι να μην παρει την whey της scitec???

γιατι δεν την εμπιστευομαι εγω προσωπικα φιλε μου!απο εκει και περα ο καθενας κανει την επιλογη του!;)

Christos100
16-08-12, 13:25
σασ ευχαριστώ πολύ παιδιά για το χρόνο σασ και την βοήθεια σασ .Έχετε ακουστά την stacker 2 whey 100? ΕΠΊΣΗΣ τισ ημέρες που δεν γυμνάζομαι θα πρέπει να την παίρνω την πρωτεϊνη?

Christos100
16-08-12, 13:35
ΕΠΊΣΗΣ έψαξα για την whey shake και φαίνεται πολύ καλή και μάλλον προσ εκεί όδευω !

angus young
16-08-12, 14:20
γιατι δεν την εμπιστευομαι εγω προσωπικα φιλε μου!απο εκει και περα ο καθενας κανει την επιλογη του!;)

Ο λογος που δεν την εμπιστευεσαι??

cuntface
16-08-12, 14:26
Ο λογος που δεν την εμπιστευεσαι??

εμενα δεν μου αρεση γιατι βαζη ασπαρταμη σε παρα πολλα απο τα συμπληρωματα που βγαζει (εξαιρουντε jumbo proffesional που την εκτιμω ιδιαιτερα)

angus young
16-08-12, 14:32
Δε νομιζω οτι ενα γλυκαντικο,καθιστα μια πρωτεινη,μη ποιοτικη....
αλλα οκ,γνωμες ειναι αυτες.

Christos100
16-08-12, 14:33
σασ ευχαριστώ πολύ παιδιά για το χρόνο σασ και την βοήθεια σασ .Έχετε ακουστά την stacker 2 whey 100? ΕΠΊΣΗΣ τισ ημέρες που δεν γυμνάζομαι θα πρέπει να την παίρνω την πρωτεϊνη?

o

angus young
16-08-12, 14:36
σασ ευχαριστώ πολύ παιδιά για το χρόνο σασ και την βοήθεια σασ .Έχετε ακουστά την stacker 2 whey 100? ΕΠΊΣΗΣ τισ ημέρες που δεν γυμνάζομαι θα πρέπει να την παίρνω την πρωτεϊνη?

Την συγκεκριμενη πρωτεινη που λες,δεν την ξερω φιλε...
εγω τις μερες που δεν γυμναζομαι,πινω πρωτεινη,αλλα δεν ειναι και απαραιτητο...ειναι καθαρα στην κριση σου.

Christos100
16-08-12, 14:38
Την συγκεκριμενη πρωτεινη που λες,δεν την ξερω φιλε...
εγω τις μερες που δεν γυμναζομαι,πινω πρωτεινη,αλλα δεν ειναι και απαραιτητο...ειναι καθαρα στην κριση σου.

ok λοιπόν ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια να είστε καλά:)

panakos
16-08-12, 15:15
Ο λογος που δεν την εμπιστευεσαι??
κυριως για ασπαρταμη αλλα και χωρα προελευσης μου φαινεται καπως...
ειναι νομιζω καινουργια εταιρια...ο χρονος θα δειξει αν ειναι δυνατη η οχι!προτιμω κατι πιο σιγουρο παντως!
βεβαια τοσα και τοσα ακουγονται για ολες τις εταιριες....:toast:

angus young
16-08-12, 15:19
κυριως για ασπαρταμη αλλα και χωρα προελευσης μου φαινεται καπως...
ειναι νομιζω καινουργια εταιρια...ο χρονος θα δειξει αν ειναι δυνατη η οχι!προτιμω κατι πιο σιγουρο παντως!
βεβαια τοσα και τοσα ακουγονται για ολες τις εταιριες....:toast:

δεν τη λες και καινουργια τη scitec...
δηλαδη δεν εμπιστευεσαι τη scitec που εχει δεκαδες προιοντα,και θεωρεις σιγουρη τη syntrax που εχει 5 πραγματα??
τελοσπαντων,τοσες εταιριες υπαρχουν,ας διαλεξει ο φιλος οποια του καθεται καλυτερα...;)

tyler_durden
16-08-12, 15:21
Καλημερα σε ολους, ειμαι νεο μελος και θα ηθελαα τα φωτα σας οσον αφορα τις πρωτεινες whey.Ειμαι 18 χρονων ,εχω ύψος 1.89 και ειμαι 77 κιλα και ποσοστο λιπους στο 20% .Εδω και ενα εναμισι χρονο κανω εντατικα γυμναστηριο με βαρη 4 φορες την βδομαδα και πηρα αποφαση να παρω καποιο συμπληρωμα , θα ηθελα την γνωμη σας για το ποιο προιον θεωρειτε καταλληλο να αγορασω (μιλαμε παντα για whey πρωτεινη), να προσθεσω οτι διαθετω εως 40 ευρω .

ευχαριστω εκ των πρωτερων.
κατι κανεις λαθος αρα..οποια γουει και να παρεις δε θα το αλλαξει αυτο..γραψε προπονηση και διατροφη αν θες..

γενικα για τις γουει,κοιτα να ναι χαμηλες σε χοληστερολη,και σουγκαρς..κατα τα αλλα οποια και να παρεις πανω κατω ιδιες ειναι..

panakos
16-08-12, 15:21
δεν τη λες και καινουργια τη scitec...
δηλαδη δεν εμπιστευεσαι τη scitec που εχει δεκαδες προιοντα,και θεωρεις σιγουρη τη syntrax που εχει 5 πραγματα??
τελοσπαντων,τοσες εταιριες υπαρχουν,ας διαλεξει ο φιλος οποια του καθεται καλυτερα...;)
εμπιστευομαι την syntrax πιο πολυ γιατι εχουν κανει ελεγχο καποια ατομα απο δω μεσα και εχουν βρει μεγαλη ποσοτητα πρωτεινης!
γι αυτο θεωρω οτι ειναι αξιοπιστη!και μετα νομιζω αλλο ετγοστασιο βγαζει για αμερικη και αλλο για ευρωπη την scitec..νομιζω χωρα προελευσης ειναι η ουγγαρια!

angus young
16-08-12, 15:36
εμπιστευομαι την syntrax πιο πολυ γιατι εχουν κανει ελεγχο καποια ατομα απο δω μεσα και εχουν βρει μεγαλη ποσοτητα πρωτεινης!
γι αυτο θεωρω οτι ειναι αξιοπιστη!και μετα νομιζω αλλο ετγοστασιο βγαζει για αμερικη και αλλο για ευρωπη την scitec..νομιζω χωρα προελευσης ειναι η ουγγαρια!

θελεις να μου στειλεις το λινκ που διαβασες οτι χωρα προελευσης της scitec ειναι η ουγγαρια?

panakos
16-08-12, 15:39
δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει φιλε μου!αν το βρω θα στο στειλω!!:toast:

Christos100
16-08-12, 15:46
κατι κανεις λαθος αρα..οποια γουει και να παρεις δε θα το αλλαξει αυτο..γραψε προπονηση και διατροφη αν θες..

γενικα για τις γουει,κοιτα να ναι χαμηλες σε χοληστερολη,και σουγκαρς..κατα τα αλλα οποια και να παρεις πανω κατω ιδιες ειναι.. Η διατροφή μου θεωρώ ότι είναι αρκετά καλή,το κακό με εμένα είναι ότι λίγο πριν αρχίσω το γυμναστήριο έχασα αρκετά κιλά γιατί ήμουν παχύσαρκοσ και εχω ακόμη αυτό το ποσοστό το οποίο ήταν στο 27 ,και εχω και δέρμα.Η διατροφή μου είναι η έξησ, το πρωί τρώω συνήθως ένα σάντουιτς ,ή δημητριακά με γάλα,το μεσημέρι τρώω ένα κανονικά όσρια ή κρέας ή ζυμαρικά συνοδευόμενο πάντα από λίγη σαλάτα, το απόγευμα θα φάω γιαούρτι με μια κουτάλιαα μέλι και το βράδυ τρώω πάντα μια σαλάτα και κάποιες φορές μαζί με τοστ.

Christos100
16-08-12, 15:56
κατι κανεις λαθος αρα..οποια γουει και να παρεις δε θα το αλλαξει αυτο..γραψε προπονηση και διατροφη αν θες..

γενικα για τις γουει,κοιτα να ναι χαμηλες σε χοληστερολη,και σουγκαρς..κατα τα αλλα οποια και να παρεις πανω κατω ιδιες ειναι.. Τώρα όσον αφορά την προπόνηση,δύο φορεσ την βδομάδα κάνω στήθος δικέφαλο και δύο πλάτη ομουσ τρίκέφαλο, κοιλιακούσ κάνω κάθε μέρα.

panakos
16-08-12, 20:44
ποδια???????????????????????:unsure:
τελειως λαθος προγραμμα ασκησης για μενα αυτο!

Christos100
16-08-12, 21:14
ποδια???????????????????????:unsure:
τελειως λαθος προγραμμα ασκησης για μενα αυτο!

τα πόδια μου είναι αρκετά γυμνάσμενα λόγω του ότι έπαιζα μέχρι πέρισυ βόλεϊ, τα εχω παραμελήσει ,ΚΑΚΏΣ .έχεις να μου προτείνεισ κάτι καλύτερο ?

Christos100
16-08-12, 22:52
ποδια???????????????????????:unsure:
τελειως λαθος προγραμμα ασκησης για μενα αυτο!

?