PDA

Επιστροφή στο Forum : Masters Olympia 2012 (7-8 December, Miami)



Polyneikos
19-08-12, 12:54
Eνας ιστορικός αγωνας θα πραγματοποιηθεί τον Δεκεμβριο στο Miami,το Masters Olympia.
Για όσους παρακολουθουν τα δρώμενα,γνωρίζουν ότι ειναι υψηλού επιπέδου αγώνας,με μεγάλα ονοματα να συμμετεχουν.

52586



Ο αγώνας πρεπει να αποτελεί συνέχεια του περσυνού IFBB Pro World Masters Championship (10.12.2011) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17619-IFBB-Pro-World-Masters-Championship-(10.12.2011)) .
Ο προβληματισμός μου ειναι,εφόσoν δεν πραγματοποιείται την ίδια μερα με το Mr Olympia,όπως παλιά, μήπως επιτρέψουν να παίξουν αθλητές που ναι μεν υπερβαινουν το όριο ηλικίας που εχει τεθεί,αλλα παρόλα αυτα ειναι ενεργοί,κατι που θα είναι αδικο για καποιους που όντως κανουν comeback για αυτον τον αγώνα.
Το λεω με αφορμή εναν περσυνό αγωνα,που αν εξαιρεσουμε καποιους αθλητες όπως ο Roland Cziurlok , ή τον Bannout,ειδαμε να παιζει ο Dexter Jackson,Τοney Freeman κτλ.
Είδωμεν

goldenera
14-11-12, 23:29
O Troy Alves σε πρόσφατη φωτό και ομολογουμένος σε τρομερή φόρμα:thumbup:

57130

Dreiko
15-11-12, 15:01
Mια λιστα με συμμετεχοντες απο το επισημο σαιτ του διοργανωτη του αγωνα.Αυτο βεβαια δε λεει κατι καθως περιμενουμε ακομα την επισημη λιστα απο την IFBB.

57139

Polyneikos
15-11-12, 16:24
Eμένα γιατι μου φαίνεται αλλος ένας συνηθης αγώνας PRO της IFBB;;:sneaky:

Dreiko
15-11-12, 16:45
ναι δυστυχως ο αγωνας αυτος εχει χασει την ουσια του με τοσες συμμετοχες απο ενεργους αθλητες...

goldenera
18-11-12, 22:12
Να και ο Dennis James σε πρόσφατο γκεστ λίγο καιρό πριν την επανεμφάνιση του σε επίσημο αγώνα.



http://clips.team-andro.com/watch/9feebf2cd3dadd8a704f/dennis-james-posing-bei-der-int.-bayerischen-meisterschaft-2012

TRIANTAFYLLOU
19-11-12, 21:16
όταν συγκρίνονται ενεργοί αθλητές με κάποιους παλιούς που κάνουν καμ μπάκ είναι σαν να κλέβουν απο εκκλησία ,άλλο να είναι ενργός κάποιος και να το πάει σερι , έτσι και μεγάλος σε ηλικία να είναι θα είναι καλός , αλλα αν σταματήσει τον πρωταθλητισμό και μετα απο χρόνια αποφασίσει να κάνει καμ μπάκ είναι σαν να σταματάς μια παλια ατμομηχανή στην ανηφόρα και πάς να την ξεκινήσεις
ενω αν πάει σταθερη πορεία συνέχεια θα την βγάλει πιο εύκολα

NASSER
22-11-12, 21:13
Να και ο Dennis James σε πρόσφατο γκεστ λίγο καιρό πριν την επανεμφάνιση του σε επίσημο αγώνα.



http://clips.team-andro.com/watch/9feebf2cd3dadd8a704f/dennis-james-posing-bei-der-int.-bayerischen-meisterschaft-2012

Πολύ καλός! Αμα έχει σκοπό να επιστρέψει στην πιο ενεργό αγωνιστική δράση, ίσως τον δούμε σε ψηλές θέσεις. Είναι γεμάτος και πλήρης!

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-11-12, 22:26
Αυτος ο D James τελικα ,αν δεν του ειχε ξεφυγει η κοιλια θα ειχε υψηλοτερες θεσεις σε ολη του την καριερα. Τρομερες μαζες!

Dreiko
26-11-12, 19:26
57843

sAVAZz
04-12-12, 01:22
http://www.youtube.com/watch?v=WMU1AMtr_2c

ο τυπος ρε φιλε ειναι απλα τρελος!!!!! σ φτιαχνει το κεφι μονο π βλεπεις τα βιντεακια τ!!!!μακαρι να παρει μια καλη 8εση!

goldenera
04-12-12, 02:49
Oι κάρτες συμμετοχής των αθλητών. Και ο Darrem Charles μετά από καιρό σε αγώνα, και φυσικά στο νούμερο 21 ο δικός μας Μιχάλης Κεφαλιανός. Καλή επιτυχία:thumbup::thumbup:

58369
58368

Polyneikos
05-12-12, 21:31
Καλή επιτυχία στον BIG MIKE :clap:

S. KTISTAKIS
05-12-12, 21:45
Καλή επιτυχία στον BIG MIKE :clap:


Στη 10αδα με ονειρο τις 5 πρωτες θεσεις σου ευχομαι Αυστραλε !

fatals
05-12-12, 23:43
Παμε σε συνονοματεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :weights::weights::weights::weights:

D.ANTONIADIS
06-12-12, 12:06
GO FOR IT MIKE

GURU S.
06-12-12, 12:34
Dexter or Dennis?Μαλλον Dennis,πιο ξεκουραστος.

GURU S.
06-12-12, 12:52
Dexter or Dennis?Μαλλον Dennis,πιο ξεκουραστος.

βεβαια το παρελθον λεει αλλα.Για να δουμε.

goldenera
06-12-12, 22:00
Dexter any time νομίζω αν δεν είμαι φαν κανενός;)

Antonis Giannoulis
06-12-12, 22:12
βαζω μερικες φωτο απο μερικους συμετεχοντες, στις τελευταιες μερες της προετοιμασια τους..

Dreiko
08-12-12, 00:31
1st Call Out-

Nunn

58548

D James

58549

Dexter

58550

Freeman

58551


2nd Call Out-

Rockel

58552

Alves

58553

Charles

58554

Wilmore

58555

Kefalianos

58556

Jemmott

58557


Final callout-

Nunn

D James

Dexter

Freeman

Rockel

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-12-12, 12:32
Τερμα ,για μενα για να εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον και να ειναι πιο δικαιος ο συγκεκριμενος αγωνας,επρεπε οι ηλικιες να ξεκινανε τουλαχιστον απο 45 χρονων.
Μια κ δεν μπορουμε να χωρισουμε τους εν ενεργεια με αυτους που κανουν το cum baak μετα απο αποχη ,τουλαχιστον εαν βαζανε σαν αρχη το 45ο ετος πιστευω θα ειχε μια διαφορετικοτητα .
Τωρα; Αλλος ενας συνηθισμενος αγωνας που απλως δεν συμετεχει το νεο αιμα.

Dreiko
08-12-12, 12:47
1st callout - Toney Freeman, Dexter Jackson, Dennis James, Ed Nunn

58566

58567

58568

58569

58570

58571

58572

58573

Dreiko
08-12-12, 12:58
2nd callout - Andrew Jemmott, Mιχαλης Κεφαλιανος, Troy Alves, Darrem Charles, Ronny Rockel, Bill Wilmore

58574

58575

58576

58577

58578

58579

goldenera
08-12-12, 18:53
O Μιχάλης με τον Shawn Ray μετά το Prejudging...θεόστεγνος φαίνεται ο Mike:shock:

58591

GURU S.
08-12-12, 21:27
Απο τι βλεπω παμε ξανα για Dexter,οι υπολοιποι ειναι κοντα.Ισως ο Εντ κανει την εκπληξη και βγει δευτερος.

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-12-12, 21:40
Απο τι βλεπω παμε ξανα για Dexter,οι υπολοιποι ειναι κοντα.Ισως ο Εντ κανει την εκπληξη και βγει δευτερος.

Ετσι νομιζω κ εγω :thumbup: ,δικαιο το βλεπω.

Dreiko
09-12-12, 12:15
1st Dexter Jackson

58611



2nd Toney Freeman

58610



3rd Dennis James

58609



4th Edward Nunn

58608



5th Ronny Rockel

58607

GURU S.
09-12-12, 12:54
kefalianos 6os

Dreiko
09-12-12, 12:56
Francis Benfatto

58613

58614

58615

58616

Dreiko
09-12-12, 12:58
Samir Bannout

58617

58618

58619

Dreiko
09-12-12, 13:00
Ronnie Coleman

58620

58621

58622

58623

sTeLaKoS
09-12-12, 13:07
Αυτούς που κάνανε guest θα θέλαμε να δούμε επί σκηνής :bowdown: Μια από τα ίδια ο αγώνας, ένα μεγάλο fail. :thumbdown:

Dreiko
09-12-12, 13:12
Συμφωνω Στελιο...:thumbup:
and just for the record,ο Benfatto ειναι 55 ετων και ο Bannout 57 ...αλλα ο Francis ειναι καταπληκτικος!:bowdown:

NASSER
09-12-12, 13:13
Συγχαρητήρια στο Κεφαλιανό για την 6η θέση :clap:
Προσωπικά και εγώ υποστηρίζω πως είναι άκυρο να γίνεται ξεχωριστά ένας αγώνας Olympia στον οποίο να συμμετέχουν ενεργοί αθλητές που ήδη είναι στις πρώτες θέσεις του Olympia. Θα έπρεπε να δούμε έναν τιμητικό αγώνα στους θρύλους του αθλήματος. Δηλαδη αν ο Bannout και o Coleman έπαιζαν κανονικά, θα τους ξεφτίλιζαν με κανονική κατάταξη τους ανάμεσα στους υπόλοιπους?

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-12-12, 13:28
Αυτο ειπα κ εγω πριν παιδια:thumbup:, κ ισως για να ειναι ακομη πιο γραφικος ,νοσταλγικος κ σωστος ο αγωνας να ειναι πανω απο 50 κ οχι πανω απο 45 που ειπα.
Αλλα εδω ειναι πανω απο 40 ,τι να πεις;

GURU S.
09-12-12, 13:28
Ο freeman στεγνωσε κι αλλο σε σχεση με τα προκριματικα χθες.Δικαια δευτερος.Ακομη και το προβλημα στο στηθος του σχεδον εξαφανισμενο.

Dreiko
09-12-12, 14:54
58633

58634

58635

58636

Διακογιαννης Γιαννης
09-12-12, 15:44
1)Για την εκτη θεση του Μιχαλη, εχω να πω οτι πρεπει να γκρεμισουμε τα τειχη, κατα την επανοδο του στον τοπο του ,πραγμα που γινοταν στα αρχαια χρονια, στους νικητες των αγωνων.
2)Σωστα τα σχολια για τα ορια των ηλικιων.
3)Για να μην αναφερθω συγκεκριμενα για ορισμενους ηλικιωμενους αθλητες,που εχουν κατι περιεργα συμπτωματα στην εμφανιση τους,και με κανουν να νοιωθω αμηχανια,θα αρκεσθω στο να πω μονο, οτι ο Albert Beckles,αποσυρθηκε καπου αναμεσα στην ηλικια των 60 εως 65 ετων,και ηταν στη καλυτερη φορμα της ζωης του,χωρις τα "περιεργα συμπτωματα" στο σωμα του,που εχουμε δει σε μερικους ηλικιωμενους, και που θυμιζουν ζομπι.Σεβομαι καθε αθλητη,αλλα απο τη στιγμη που εχουμε δει στο αθλημα μας, πληθος αθλητων που ο χρονος δεν τους αφησε εντονα σημαδια,και μαλιστα εχουν καταπληξει τον κοσμο ολο για αυτο τους το επιτευγμα, ειναι κριμα να εμφανιζονται αλλοι που να σου δημιουργουν θλιβερα συναισθηματα.

Διακογιαννης Γιαννης
09-12-12, 15:48
Ο freeman στεγνωσε κι αλλο σε σχεση με τα προκριματικα χθες.Δικαια δευτερος.Ακομη και το προβλημα στο στηθος του σχεδον εξαφανισμενο.

Αυτη τη βελτιωση σε τραυματισμενο θωρακικο,ανυπομονω να τη δω και στη περιπτωση καποιου καλου και μαχητικου φιλου, που ειχε την ατυχια να τη βιωσει και αυτος.......

GURU S.
09-12-12, 18:48
Αυτη τη βελτιωση σε τραυματισμενο θωρακικο,ανυπομονω να τη δω και στη περιπτωση καποιου καλου και μαχητικου φιλου, που ειχε την ατυχια να τη βιωσει και αυτος.......

Το θεμα αγαπητε φιλε Γιαννη ειναι να υπαρχει η διαθεση για επεμβαση.Προσωπικα αυτο που λεω ειναι οτι εστω κι αν εφυγε η δυναμη στο παγκο καπως αποτομα,καθε καλοκαιρι να φτιαχνω ενα καλο ας πουμε σωμα που ολα θα ειναι οκ εκτος απο ενα στηθος χα χα χα.:)

goldenera
09-12-12, 18:58
Συμφωνώ με τον Κο Γιάννη, και συγκεκριμένα λέω ότι και εγώ αισθάνθηκα αμήχανα βλέποντας το....άλλοτε λιοντάρι του Λιβάνου Σανίρ Μπανούτ να ποζάρει με βερμούδα:( και σε λυπηρή φόρμα όπως επίσης τον καλύτερο ίσως (βάση και συνόλου τροπαίων Μρ.Ολύμπια) αθλητή στην ιστορία άλλοτε γιγάντιο Ronnie Coleman να είναι σκιά του παλιού του εαυτού. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι ούτε οι ίδιοι πετυχαίνουν ή κερδίζουν κάτι, ούτε και οι θεατές ευχαριστιούνται θέαμα.:( Στην περίπτωση του Benfatto, συμφωνώ με το Βαγγέλη ότι έκανε αξιοπρεπέστατη εμφάνιση. Επίσης αναφέρω και την εμφάνιση ενός ακόμα γνωστού αθλητή 'χρυσού παιδιού' της δεκαετίας του 80'ς Σουηδού Andreas Cahling.

5864058641

GURU S.
09-12-12, 19:05
1)Για την εκτη θεση του Μιχαλη, εχω να πω οτι πρεπει να γκρεμισουμε τα τειχη, κατα την επανοδο του στον τοπο του ,πραγμα που γινοταν στα αρχαια χρονια, στους νικητες των αγωνων.
2)Σωστα τα σχολια για τα ορια των ηλικιων.
3)Για να μην αναφερθω συγκεκριμενα για ορισμενους ηλικιωμενους αθλητες,που εχουν κατι περιεργα συμπτωματα στην εμφανιση τους,και με κανουν να νοιωθω αμηχανια,θα αρκεσθω στο να πω μονο, οτι ο Albert Beckles,αποσυρθηκε καπου αναμεσα στην ηλικια των 60 εως 65 ετων,και ηταν στη καλυτερη φορμα της ζωης του,χωρις τα "περιεργα συμπτωματα" στο σωμα του,που εχουμε δει σε μερικους ηλικιωμενους, και που θυμιζουν ζομπι.Σεβομαι καθε αθλητη,αλλα απο τη στιγμη που εχουμε δει στο αθλημα μας, πληθος αθλητων που ο χρονος δεν τους αφησε εντονα σημαδια,και μαλιστα εχουν καταπληξει τον κοσμο ολο για αυτο τους το επιτευγμα, ειναι κριμα να εμφανιζονται αλλοι που να σου δημιουργουν θλιβερα συναισθηματα.

Ιδιαιτερα για το 3ο συμφωνω απολυτα!

barbell
09-12-12, 19:06
Συγχαρητηρια στο Μιχαλη αν και μια θεση ακομα πιστευω την αξιζε,ηταν πολυ πιο φορμαρισμενος απο τον Rockel.Επισης αν και μεγαλη μου συμπαθεια ο Dennis ηταν ''off''.Συγχαρητηρια και παλι στο Μιχαλη και μεγαλη δικαιωση οτι στα περισσοτερα ξενα forum αυτη τη στιγμη μιλουν με τα καλυτερα γι'αυτον:thumbup:

mens sana
09-12-12, 19:11
Συγχαρητηρια στον Μιχαλη Κεφαλιανο για την επιτυχια και την μαχητικοτητα του :clap::clap::clap: Αυτος ο ανθρωπος φανταζει να εχει ατελειωτο κουραγιο και θεληση. Του ευχομαι και ανωτερα γιατι πραγματικα το αξιζει.

Μηπως ξερει καποιος να μου πει, αν ο Μπενφατο -περα απο τη ρηξη που ειχε παθει παλια- ειχε καποιο "θεματακι" με το στηθος του?

GURU S.
09-12-12, 19:20
Συγχαρητηρια στον Μιχαλη Κεφαλιανο για την επιτυχια και την μαχητικοτητα του :clap::clap::clap: Αυτος ο ανθρωπος φανταζει να εχει ατελειωτο κουραγιο και θεληση. Του ευχομαι και ανωτερα γιατι πραγματικα το αξιζει.

Μηπως ξερει καποιος να μου πει, αν ο Μπενφατο -περα απο τη ρηξη που ειχε παθει παλια- ειχε καποιο "θεματακι" με το στηθος του?

Η ρηξη ειναι στο δεξιο στηθος(αριστερο οπως το κοιταμε).Στο αριστερο αν βλεπεις κατι ασχημο,δεν ειναι τιποτε, μαλλον της ηλικιας ειναι.

ΠανοςΒ
09-12-12, 19:29
Πολυ χαμηλο επιπεδο εκτός απο τον Iron Mike. Ειναι δυνατον να παιρνει 3η ο James με αυτη την κοιλιά?!?!

O Ronnie μοιαζει με παππούλης αλλά και πάλι ειχε θεση στην πρωτη 3αδα.

Το δερμα στις κοιλιες των james, numm & rockel ειναι παρομοιο με του Βenfanto. O Mike μονο με τον dexter μπορουσε να συγκριθει σε κατασταση!


Ο Bannout απλα respect!

mens sana
09-12-12, 19:39
Στη μερια που ειχε παθει τη ρηξη μου φαινεται σαν να εχει γινει καποια χειρουργικη επεμβαση...μπορει ομως να κανω και λαθος. Παντως αξιοπρεπεστατο το γκεστ του Μπενφατο.

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-12-12, 20:11
Ο Μιχαλης εαν ηταν στην θεση 3 η 4 ,για μενα θα ηταν πιο δικαιο.
Ο συμπαθης James επρεπε αρκετα πιο κατω ,στην ποζα διπλων δικεφαλων απο πισω φαινεται η αληθεια.
Ο Μπενφατο συμφωνω οτι εκανε αξιοπρεπεστατο guest ,αλλα ο Βannout καλυτερα η θεση του να ηταν κατω στους θεατες.
Καλυτερα να τον εχουμε στο μυαλο μας οπως ηταν παλια ,τωρα τι ηθελε; να τον θυμομαστε σε αυτην την αξιολυπητη κατασταση;
Ο Αndres Kahling ομως ηταν συγκινητικος ,ειδικα με αυτην την γεννειαδα!

mens sana
09-12-12, 20:21
αλλα ο Βannout καλυτερα η θεση του να ηταν κατω στους θεατες. Καλυτερα να τον εχουμε στο μυαλο μας οπως ηταν παλια ,τωρα τι ηθελε;

:thumbup:


να τον θυμομαστε σε αυτην την αξιολυπητη κατασταση;

Δεν θα ελεγα αξιολυπητη, αλλα για γκεστ σιγουρα οχι.


Ο Αndres Kahling ομως ηταν συγκινητικος ,ειδικα με αυτην την γεννειαδα!

Τι ηλικια εχει?

Dreiko
09-12-12, 20:40
Τι ηλικια εχει?


60 ετων ειναι...:thumbup:

mens sana
09-12-12, 20:51
:thumbup:

Επρεπε να ειχανε τον Μπουρναζο για γκεστ...

ελμερ
09-12-12, 23:17
Μπραβο στον Μιχαλη για την 6η θεση.......συμφωνω με το Γιαννη (golden) για το Samir Bannout ειδικα αλλα και για το ronnie με τα τεραστια ποδια και τα μικρα δικεφαλα.....θα προτιμουσα να μην κατεβαιναν σε τετοια κατασταση,θελω να τους θυμαμαι οπως ηταν στην ακμη τους..:welcome:

ΠανοςΒ
09-12-12, 23:48
Σχετικά με το θεμα των guest, εγω τους χαρηκα. Μαγκια τους που δεν φοβουνται να εκτεθουν σε αυτην την κατασταση. Σπανια οταν αποσυρεται καποιος μενει σε αγωνιστικά επιπεδα για ευνοητους λογους. Αυτό δε σβηνει οτι καταφεραν! Περισσότερο σα γιορτη το ειδα, παρά σαν αγωνα.

TheWorst
10-12-12, 00:01
εμενα ο ροννιε που τον κατακρινεται πολυ μου αρεσει και η τωρινη του κατασταση που σιγουρα ειναι καπου στα 100 κιλα καθαρος και αρκετα κομμενος.

Διακογιαννης Γιαννης
10-12-12, 00:57
Ο αγωνας παντως μου αρεσε,ειχε ενδιαφερον να ξαναδουμε αυτους τους αθλητες, και το επιπεδο ειναι ικανοποιητικο.Ισως να εξελιχθει, και να μαγνητισει ακομα περισσοτερες συμμετοχες, και να ξαναδουμε καποιους απο τους αθλητες που αγαπησαμε.Μια διευκρινιση.Δεν με πειραζει που μερικοι αθλητες δεν ειχαν μεγαλους μυς.Αντιθετως, θα προτιμουσα να εμφανιστουν και με ακομα μικροτερους μυς, αρκει να μην ειχαν αυτα τα περιεργα συμπτωματα.

mens sana
10-12-12, 02:21
Δεν με πειραζει που μερικοι αθλητες δεν ειχαν μεγαλους μυς.Αντιθετως, θα προτιμουσα να εμφανιστουν και με ακομα μικροτερους μυς, αρκει να μην ειχαν αυτα τα περιεργα συμπτωματα.

Μηπως μπορειτε κ. Διακογιαννη να εξηγησετε τι εννοειτε με "περιεργα συμπτωματα"?

goldenera
10-12-12, 03:06
εμενα ο ροννιε που τον κατακρινεται πολυ μου αρεσει και η τωρινη του κατασταση που σιγουρα ειναι καπου στα 100 κιλα καθαρος και αρκετα κομμενος.

Aν τον κρίνεις μεμονομένα μπορείς να πεις ότι διατηρείτε σε καλή φόρμα, αλλά συγκρίνοντας τον (αναπόφευκτα) με την εικόνα του πολύ πρόσφατου παρελθόνοντος προσωπικά δεν μου άρεσε αυτό που είδα :(



O Ronnie μοιαζει με παππούλης αλλά και πάλι ειχε θεση στην πρωτη 3αδα.

Πάνο τί εννοείς στην πρώτη 3αδα? Αν λάμβανε μέρος κανονικά στον αγώνα?

Ο Bannout απλα respect!

Τρομερός αθλητής ο Bannout, δεν το συζητάμε. Αλλά θεωρώ πως εκτίθεται εμφανιζόμενος σε τέτοια κατάσταση:(

TRIANTAFYLLOU
10-12-12, 03:27
πάντως συγχαρητήρια στον Μιχάλη για την μεγαλη αυτη επιτυχία αλλα σίγουρα άξιζε πιο πάνω ακόμα και απο τον τζεημς ήταν καλύτερος , αλλα πάλι καλα ούτε ο ρόκελ ήταν στη γνωστη καλή του κατάσταση

όσο για τους θρύλους δεν μειώνετε η αξία τους απλα δεν είναι η θεση και ο ρόλος ενός τετοιου παλιού αθλητή είδωλο να εμφανίζετε στην σκηνη και να ποζάρει , είναι άδικο και άστοχο
δηλαδη θα πήγαινε ενας αθλητης του στιβου ποτε στα 60 του να τρέξει για επίδειξη σε ενα γκραν πρί ? ποτε , γιατι λοιπόν να βγούν αυτοί οι άνθρωποι στην σκηνη και τι να αποδείξουν , ότι είχαν να αποδείξουν το απέδειξαν όταν έπρεπε

αφου το λέμε πάντα είναι νόμος της φυσης , η λεβεντια του σώματος δεν μενει για πάντα αλλα της ψυχής

Διακογιαννης Γιαννης
10-12-12, 10:31
Μηπως μπορειτε κ. Διακογιαννη να εξηγησετε τι εννοειτε με "περιεργα συμπτωματα"?

Δεν εχω διαβασει καποιο ορο για τη περιγραφη αυτων των συμπτωματων γι'αυτο χρησιμοποιω το χαρακτηρισμο ''περιεργα συμπτωματα.''Πιθανον να υπαρχει καπου γραμμενος καποιος επιστημονικοτερος ορος.Προσωπικα , αναφερομαι στη περιπτωση που βλεπεις τις γαμπες καποιου αθλητη που εχουν οψη παραμορφωμενη οπως ενος πολυ λιπαρου και ηλικιωμενου ατομου, και συγχρονως διαθετουν γραμμωση και φλεβικοτητα.Η οποια γραμμωση σε μια τετοια σαρκα δεν μοιαζει αληθινη,αλλα ειναι σαν ζωγραφιστη.Επισης σε μικροτερο βαθμο, αυτο ισχυει και για αλλα μελη του σωματος τους.Ο Φραγκισκος Μπατης το ειχε περιγραψει διαφορετικα απο εμενα. Ελεγε οτι ειναι ,σαν να εχει βγαλει λασπη το δερμα.Ετσι το αντιλαμβανεται εκεινος.Αλλο περιεργο συμπτωμα ειναι οταν βλεπεις ,πολυ κοντυτερους τρικεφαλους απο οσο ειχε παλαιοτερα ο ιδιος αθλητης.
Παντως μην δωσω λαθος εντυπωση.Οι μυς τους ειναι οντως μεγαλοι για τετοια ηλικια,και ειδικα του Coleman .Αν ειχαν κανει αλλη προετοιμασια ,τους τελευταιους μηνες πριν εμφανιστουν, θα ειχαν καμμια δεκαρια κιλα ελαφρυτερα σωματα ο καθε ενας,αλλα το αποτελεσμα θα ηταν καλυτερο.

GURU S.
10-12-12, 11:46
O Πανδαμάτωρ χρονος σε αλλους φερεται λιγοτερο φιλικα απο τι σε αλλους.Βεβαια και η προετοιμασια του καθενα ειναι διαφορετικη και το αποτελεσμα διαφορετικο.
Απο τους γκεστ τον Σαμιρ τον περιμενα καλυτερο,απαγοητευτικα,τον κολεμαν μετα απο τοσες σοβαρες εγχειρησεις χειροτερο αλλα ηταν οκ.Απο τους διαγωνιζομενους ο κατα τα αλλα σε μενα οχι συμπαθης Φριμαν πολυ καλος για την ηλικια του.Δεν ξερω αν θα ειναι ετσι αλλοι σε αυτη την ηλικια.Ο Νουν επρεπε να παει τριτος.

ΜrΚommatias
10-12-12, 12:56
Πολλα μπραβο στο Μιχαλη!:clap::clap::clap:Μας εκανε ακομα μια φορα υπερηφανους!!!:thumbup:

Διακογιαννης Γιαννης
10-12-12, 13:10
Γενικα η εξαδα, μου αρεσε ολη.Πολυ στεγνος γραμμωμενος και φορμαρισμενος μου φανηκε ο Τζακσον και ο Μιχαλης.Εχει πολυ ενδιαφερον ο αγωνας, και ελπιζω να δουμε και αλλες φωτο και απο εξαδα και απο τους υπολοιπους.

mens sana
10-12-12, 16:02
Δεν εχω διαβασει καποιο ορο για τη περιγραφη αυτων των συμπτωματων γι'αυτο χρησιμοποιω το χαρακτηρισμο ''περιεργα συμπτωματα.''Πιθανον να υπαρχει καπου γραμμενος καποιος επιστημονικοτερος ορος.Προσωπικα , αναφερομαι στη περιπτωση που βλεπεις τις γαμπες καποιου αθλητη που εχουν οψη παραμορφωμενη οπως ενος πολυ λιπαρου και ηλικιωμενου ατομου, και συγχρονως διαθετουν γραμμωση και φλεβικοτητα.Η οποια γραμμωση σε μια τετοια σαρκα δεν μοιαζει αληθινη,αλλα ειναι σαν ζωγραφιστη.Επισης σε μικροτερο βαθμο, αυτο ισχυει και για αλλα μελη του σωματος τους.Ο Φραγκισκος Μπατης το ειχε περιγραψει διαφορετικα απο εμενα. Ελεγε οτι ειναι ,σαν να εχει βγαλει λασπη το δερμα.Ετσι το αντιλαμβανεται εκεινος.Αλλο περιεργο συμπτωμα ειναι οταν βλεπεις ,πολυ κοντυτερους τρικεφαλους απο οσο ειχε παλαιοτερα ο ιδιος αθλητης.
Παντως μην δωσω λαθος εντυπωση.Οι μυς τους ειναι οντως μεγαλοι για τετοια ηλικια,και ειδικα του Coleman .Αν ειχαν κανει αλλη προετοιμασια ,τους τελευταιους μηνες πριν εμφανιστουν, θα ειχαν καμμια δεκαρια κιλα ελαφρυτερα σωματα ο καθε ενας,αλλα το αποτελεσμα θα ηταν καλυτερο.


Ευχαριστω για την εξηγηση! Αρα αυτα τα περιεργα συμπτωματα εχουν σχεση με τη φυσικη φθορα του σωματος λογω ηλικιας και οχι με αυτο που εσφαλμενα υποψιαστηκα εγω (Synthol).

barbell
10-12-12, 18:56
^^^Καλα νομιζες,η παλαιοτερη καταχρηση synthol και ινσουλινης ειναι και καποιοι τραυματισμοι γι'αυτη την ασχημη εικονα..Ο Μπουρναζος και ο Μπουζιανας ειναι μεγαλυτεροι σε ηλικια και εχουν πανεμορφα σωματα και δερμα..Καλως η' κακως,μας αρεσει η' οχι ετσι ειναι το συγχρονο bodybuilding απο την μετα dorian εποχη/Ακραιο..οποτε ακραια θα ειναι και τα συμπτωματα..Και ναι κακως εμφανιστηκε ο Ronnie ετσι,ας ειναι οσα κιλα θελει και οσο γραμμωμενος,τι κριτηριο ειναι αυτο?το bbing ειναι ''εικονα'' οχι μεζουρες και ζυγαριες..και αυτο μονο εικονα 8φορες mrOlympia δεν ηταν...Aς ανεβαινε με το κοστουμι του να παραλαβει το τιμητικο του βραβειο που υπεραξιζει και μεχρι εκει

mens sana
10-12-12, 19:10
^^^Καλα νομιζες,η παλαιοτερη καταχρηση synthol και ινσουλινης ειναι και καποιοι τραυματισμοι γι'αυτη την ασχημη εικονα..Ο Μπουρναζος και ο Μπουζιανας ειναι μεγαλυτεροι σε ηλικια και εχουν πανεμορφα σωματα και δερμα..Καλως η' κακως,μας αρεσει η' οχι ετσι ειναι το συγχρονο bodybuilding απο την μετα dorian εποχη/Ακραιο..οποτε ακραια θα ειναι και τα συμπτωματα..Και ναι κακως εμφανιστηκε ο Ronnie ετσι,ας ειναι οσα κιλα θελει και οσο γραμμωμενος,τι κριτηριο ειναι αυτο?το bbing ειναι ''εικονα'' οχι μεζουρες και ζυγαριες..και αυτο μονο εικονα 8φορες mrOlympia δεν ηταν...Aς ανεβαινε με το κοστουμι του να παραλαβει το τιμητικο του βραβειο που υπεραξιζει και μεχρι εκει

Ετσι ακριβως. Για αυτο και εγω πιο πανω ειπα πως θα επρεπε να ειχαν τον Μπουρναζο για γκεστ, μιας και απο αισθητικης αποψης ειναι κατα πολυ ανωτερος απο Μπανουτ, Καλινκ και αλλους. Δεν παιζει ρολο μονο ο ογκος αλλα η γενικη εμφανιση.

TRIANTAFYLLOU
10-12-12, 19:41
έτσι είναι όσο πιο ψηλά ανεβαίνεις με τόσο μεγαλύτερη δύναμη θα πέσεις κάτω , ο μπουρνάζος πέρα απο τον στόχο που ήταν εφόσον κατεβαινε σε αγώνες η νίκη και την κέρδιζε , πάντα υπήρχε η σύνεση και ισοροπία να συνδιάζει υγεία και νίκη , γι αυτο και έδειχνε και δείχνει αυτη την υγειή εικόνα σωματικα και πνευματικά
ο κόλεμαν πιστεύω δεν τον ξερω βέβαια προσωπικα τον άνθρωπο ούτε έχω μιλήσει μαζί του , τα αγγλικά μου δεν είναι το δυνατό μου σημείο :P αλλα βγάζει μια εικόνα ξύλα πέτρες και μόνο απο συμπεριφορα και αντιδράσεις
και το ξαναλέω δεν έπρεπε να εκτεθεί και να χαλάσει την υστεροφημία του ενας 8 φορες μρ ολύμπια , αλλα δείχνει πως δεν έχει συμβιβαστει με την ιδέα ότι δεν θα είναι τα επόμενα χρόνια τα φωτα επάνω του και αυτο είναι κάτι άσχημο για τον καθένα , όλα πρέπει να κάνουν τον κύκλό τους και όταν κλείσει ο κύκλος περιτεύουν

pepeismenos karga
10-12-12, 19:57
εμενα παντως μου αρεσε που βγηκε πρωτος ο ντεχτερ αλλα δεν μαρεσε που βγαλαν 4 τον εντ νυν....πιστευω ηταν σιγουρα αφου δενν νικησε δευτερος....ο ντεξτερ παντως ακομα σουπερ ειναι....

Polyneikos
10-12-12, 20:53
Κατ΄εμε,σε αυτον τον αγωνα θα πρεπει να ηταν αντιστροφοι οι ρόλοι.
Coleman & Banout κτλ να παίζαν, με ενα όριο +50 ,αυτοι ειναι οι Μasters στο σύγχρονο bbing και όλοι οι αλλοι guest.

kutsup
10-12-12, 21:40
π
δηλαδη θα πήγαινε ενας αθλητης του στιβου ποτε στα 60 του να τρέξει για επίδειξη σε ενα γκραν πρί ? ποτε , γιατι λοιπόν να βγούν αυτοί οι άνθρωποι στην σκηνη και τι να αποδείξουν , ότι είχαν να αποδείξουν το απέδειξαν όταν έπρεπε

:thumbup:

Κι αν ακόμη γίνει κάτι ανάλογο δεν είναι αγώνες αλλά συνάντηση παλαίμαχων συνήθως για κάποιο φιλανθρωπικό σκοπό. Τι νόημα έχει να βαράς ματζούνια στα +50? Τι να αποδείξεις που δεν το κατάφερες μέχρι αυτή την ηλικία?

S. KTISTAKIS
10-12-12, 23:17
Μιλαμε για την εικονα του Coleman και του γερικου Λιονταριου λες και αυτοι εχουν την καζουρα για το τι γνωμη εχει ο κοσμος !

Τολμησαν καποιοι να συγκρινουν σωματα τωρινα με ονοματα που εγραψαν ιστορια στο Olympia ! Mονο το ονομα τους γεμιζει τη σκηνη.Εχουν ΟΠΑΔΟΥΣ κυριοι αυτα τα ονοματα και οχι απλους λατρεις του αθληματος !

Φαντασια η πορεια τους και απολυτως δικαολογιμενη η τωρινη εικονα που εχουν δειχνωντας οτι ο χρονος τα περνει ολα !

Ειμαι σιγουρος πως βγηκε και χαρτζιλικι για παρτη τους ! Δεν εχουμε το δικαιωμα να κρινουμε αυτους καποτε λατρευαμε....ιεροσυλια !

NASSER
10-12-12, 23:51
Συμφωνώ με τον Στέλιο. Λίγο εγκράτεια από σεβασμό σε αυτούς τους ανθρώπους.

TRIANTAFYLLOU
11-12-12, 02:25
και να μην ξεχνάμε βέβαια και κάτι πολυ σημαντικό στην αμερική υπάρχει τελειως διαφορετική αντιμετώπηση του αθλήματος απο ότι εδω σε μας οποτε και δεν υπάρχει παρεξήγηση
εγω αυτο που έζησα στην νεα υόρκη στο ναιτ οφ τσάμπιον δεν το έχω ξαναδεί και δεν το φανταζόμουν ότι μπορεί να συμβεί , έβλεπα ανθρώπους θεατες πορωμένους να κραυγάζουν σαν υστερικοί και να υποστηρίζουν τους αθλητες , όπως κάνουμε εμείς όταν βλέπουμε ενα ντερμπυ με την ομάδα μας και δεν υπερβάλω καθόλου

αλλα όχι ότι θα παρεξηγήσω και τον άλλο που θα κραξει τον κόλεμαν εφόσον δεν έχει την ίδια νοοτροπία και το άθλημα δεν έχει την ίδια αντιμετώπηση εδω στην ελλάδα και προβολή όπως στην αμερική
γιατι εδω ποτε δεν βγήκε η σωστη πλευρα και η θετική του αθλήματος , οπότε γιατι να κατακρίνουμε και αυτούς που λένε μια διαφορετική αρνητική άποψη , αν και μείς είμασταν στην θεση τους και είχαμε την ίδια αντίληψη θα κάναμε το ίδιο
εδω σχολιάσαν μια φωτο του σβαρτζενεγκερ που είναι κοντα στα 70 με μαγιο και κορόιδευαν , λές και είναι ποτε δυνατόν κάποιος μια ζωή να είναι στην ακμή του και είχαμε κάνει ολόκληρο θεμα στο φόρουμ .
οπότε ο σεβασμός πρέπει να είναι γενικότερα σαν ανθρωπια και όχι μόνο γι αυτους τους ανθρώπους που μπορεί για μας να είναι είδωλα αλλα δεν είναι για όλους ειδικα στην ελλάδα που θεωρούν το ββ παρακμιακό , ενω στην αμερική προβάλετε και απο όλα τα δημόσια και ιδιωτικα μεσα τηλεόραση έντυπα μεσα κτλ. ενω εδω σε μας μόνο απο τα περιοδικα του χώρου με μειωμένη κυκλοφορία και απο το φόρουμ που και αυτο είναι μέσο του χώρου μας , δεν υπάρχει ευρεία προβολή .

απο κεί και πέρα το γεγονός ότι δεν τον νοιάζει τον κόλεμαν φαίνετε δεν χρειάζετε φιλοσοφία , άλλωστε για να γίνει καλός ββερ κάποιος και τέρας χρειάζετε να έχει και μια δόση αναισθησίας με την καλή ένοια , γιατι το πολυ άγχος , σκέψη και περισυλλογή δεν βοηθάει να μεγαλώσει κάποιος μυικά , έτσι μαθαμε και μεις , θυμάμε έλεγε ο τσοπουρίδης όταν είμασταν πιτσιρικάδες , τρέλα θέλει λιάκο και να μας ζηλεύουν με την καλή ένοια όχι να μας λυπούνται και να βγάζουμε εικόνα μιζέριας και ταλαιπωρίας προς τα έξω
και το βασικότερο να μαστε κοινωνικοι και ενταγμένοι στο κοινωνικό σύνολο και όχι ενα γκέτο απομονωμένων ανθρώπων που σηκώνουν βάρη

barbell
11-12-12, 18:40
Εγω απο σεβασμο εγραψα οτι εγραψα..ταξιδεψα καποτε για να δω το Ronnie απο κοντα,του αποτιμησα το φορο τιμης μου προσωπικα και θελω να τον θυμαμαι ετσι:bowdown:Γνωμη μουδεν αμφισβητησα την αξια του πουθενα

mens sana
12-12-12, 18:07
Τολμησαν καποιοι να συγκρινουν σωματα τωρινα με ονοματα που εγραψαν ιστορια στο Olympia !

Αν η καμπανα χτυπουσε για μενα...εννοειται οτι τολμω να πω τη γνωμη μου. Για αυτο το λογο υπαρχουν τα φορουμ. Το γκεστ του Μπανουτ μου φανηκε καπως "αλλοκοτο" και εκανα μια συγκριση. Δεν νομιζω να υπαρχει κατι το μεμπτο σε αυτο.

ερρωσο