PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΩΡΑΡΙΟΥ. PLEASE HELP !!!



staio
08-08-08, 11:49
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΟΥ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ

ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 9:00 ΜΕΧΡΙ 16:00. ΠΑΩ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΤΙΣ 17:30.

ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΟY ΓΕΥΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΟΛΕΨΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΟΙ ΩΡΕΣ????

PLEASE HELP.....

:???: :???: :???: :???:

RUHL
08-08-08, 12:16
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.
Γιατι ντρεπεσε που εισαι bodybuilder? αν ειναι μην το κανεις

slaine
08-08-08, 12:37
καυστικός όπως πάντα ο RUHL :P

slaine
08-08-08, 12:41
πάντως αν για τον άλφα η βήτα λόγο δε μπορείς να παίρνεις ταπεράκι μαζί σου ή ούτε ένα σάντουιτς/φρούτο τότε πάρε σκόνη πρωτείνης σε σέικερ ή καμία μπάρα πρωτείνης

staio
08-08-08, 12:48
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΑΠΕΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΜΠΑΡΑ ΠΡΟΤΕΙΝΗΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ , ΟΧΙ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΗΣΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΙΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΤΟ ''ΤΑΠΕΡΑΚΙ''.

staio
08-08-08, 12:49
ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΟΛΕΨΩ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΣΤΟ ΟΡΑΡΙΟ ΜΟΥ ?

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ?

nEEd4wEEd
08-08-08, 13:11
α) βρώμη αλεσμένη στο μίξερ + whey (ή whey+casein 50-50) σε ένα shaker, πας τουαλέτα βάζεις νερό και πίνεις :green:
β) whey ή whey + casein και αμύγδαλα + καρύδια τυλιγμένα σε χαρτοπετσέτα μέσα στο shaker. πας τουαλέτα και καταναλώνεις :green:


από τις ώρες που είπες σου λέω πρόχειρα ότι μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις ένα γεύμα P+F νωρίς στην δουλείά, και ένα λίγο πριν φύγεις P+C το οποίο θα είναι το προπροπονητικό σου. άρα 2 shaker. α και το γεύμα το προπροπονητικό, βάλε μέσα σκέτο whey αντί για whey+casein :squat:

για να βοηθηθείς να προγραμματισεις θα σου γράψω στα γρήγορα και τις βασικές οδηγίες
α)τρώμε κάθε 3 ώρες περίπου ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από δουλειά κλπ
β) 2 είδη γευμάτων, πρωτείνη και λίπη (P+F), πρωτείνη και υδατ (P+C)
γ) τα P+C γευματα πάνε στο ξύπνημα και γύρω από την προπόνηση ως εξής. 15% των υδατ στο πρωινό σου. 35% στο προποπονητικό. 20% σε shake whey+dextroze που πίνεις μέσα στην προπόνηση. 25% στο μεταπροπονητικό. το 5% που μένει είναι τα γρ που περιέχονται στις τροφές που έχεις στα P+F γεύματα.
δ) τα υπόλοιπα γεύματα είναι P+F. λογικά θα σου βγούν 6 γεύματα, 7 αν μετράς και το shake, 3 εκ των οποίων είναι P+F. μην τρομάξεις αν βγουν P+F το πρωί, ή P+C το βράδυ. το πρόγραμμα βγαίνω γύρω από την προπόνηση.

αν έχεις απορίες κτλπ μην φοβάσαι να ποστάρεις, μπορεί να φας και λίγο κράξιμο, αλλά στο τέλος θα βοηθηθείς. οπότε στα @@ια σου όσοι σε κράζουν, εσύ κοίτα να κάνεις την δουλειά σου :green:

note: τις σκόνες γιαυτό τις έχουμε ρεεεεεεε. για τις φάσεις που δεν μπορούμε να φάμε ρυζάκι με κοτόπουλο! :food:
μακριά από τα protein bars, τα πιο πολλά είναι σε φάση MRP, έχουν P+C+F μέσα, συνήθως από σκατά πηγές :puke:

α και μην γράφεις με κεφαλαί αν γίνεται, στη γλώσσα του Internet σημαίνει ότι ΦΩΝΑΖΕΙΣ!

RUHL
08-08-08, 13:33
Σωστος ο νεεντ συμφωνω σε ολα καλα διαλειμα για τσιγαρο δεν κανουν εκει? δεν καπνιζουν ? ε παρε το ταπερακι η κανενα σαντουιτς στη τουαλετα και καλη ορεξη :lol: :lol:
Αν ειναι βγαις εξω απο το κτηριο να καπνησεις και καλα και φαε το γευμα σου επειδη νομιζω δεν επιτρεπετε σε δημοσιους χωρους :green:

Δεν εχει τιποτα το τραγικο στο πλανο τρωμε καθε 2-3 ωρες στην δουλεια εισαι στο δρομο στην γκομενα δεν περνει και πολυ ωρα να φας 1 γευμα :idea: :idea: λιγοτερη απο το καπνιζμα :idea:

staio
08-08-08, 13:43
ΟΚ παιδες σας ευχαριστω πολυ.

Και sorry για τα κεφαλαια !!! :green: