PDA

Επιστροφή στο Forum : Κολυμπι/τεννις μαζι με βαρη;



spyros92
22-08-12, 23:00
Καλησπερα. Εχω να μπω στο φορουμ πανω απο 7 μηνες οποτε θα δοσω λιγα στοιχεια για μενα: ειμαι 24 ετων 1,86 υψος 86 κιλα, εχω αρκετο λιπος (γυρο στο 12%). Μετα απο 3 συνεχομενα χρονια στα βαρη με κουρασε η ρουτινα και θα ηθελα να προσθεσω καποιο αθλημα για να το συνδιασω με τα βαρη. Σκεφτηκα λοιπον μα ξεκινησω κολυμβητηριο ή τεννις. Το θεμα μου ομως ειναι οτι μεσα στο χειμωνα θελω να παρω καποια μυικα κιλα. Θα μπορεσω να αυξησω την μαζα μου αν πηγαινω γυμναστηριο και ταυτοχρονα σε ενα απο αυτα τα αθληματα; Και πιο απο τα 2 μου προτεινετε;
Ευχαριστω

jojosmj
15-09-12, 09:59
το κολυμπι μαζοι με τα βαρη το θεωρο οτι καλυτετο για το σωμα , το τενις μαζοι με τα βαρη το θεωρο βαρβαρο + πρεπει να ξερεις να γυμναζεσε κ να κανεις καλη αποθεραπεια αλιως πας για τραβηγμα ωμου

tolis93
15-09-12, 10:48
καταρχας 1,86 με 86 κιλα κ 12% λιπος πρεπει να σαι κτηνος:shock: δευτερον μη το δοκιμασεις το τενις για κανενα λογο.εγω επαιζα σε κολλεγιακη ομαδα περσυ για ενα διαστημα κ σε συνδιασμο με βαρη και μποξ εφτυσα αιμα.καλυτερα κολυμβηση κατα καποιο τροπο σε χαλαρωνει περισσοτερο.το τενις ειναι τρεχα-σταματα η κολυμβηση ειναι πιο εννοιαια με αποτελεσμα να γινεται ευκολοτερα αποθεραπεια.απλα δε κανεις αεροβιο με τα βαρη.5 λεπτα πριν κ 5 λεπτα μονο για ζεσταμα-αποθεραπεια. δοκιμαζεις κ βλεπεις βεβαια αλλα εμενα το τενις με πεθανε και εκανα μονο 2 φορες τη βδομαδα