PDA

Επιστροφή στο Forum : 2o Atlas Challenge 2012 by Bodybuilding.gr (1 Δεκεμβρίου, Γυμν. Σπ. Μπουρνάζου)



Σελίδες : 1 2 [3]

magdaline
02-12-12, 23:26
Μωρε ξερω εγω τι λεω ,μην το παρει κι επανω του:P:turtle:

Κι εγω χαρηκα που σε γνωρισα Μαγδαληνη:toast: ,εισαι αστερι! :welcome:

υπήρξα καλύτερη πολύ, τώρα εχω πάρει κιλά, ευελπιστώ να επανέλθω σύντομα, ευχαριστώ, μετρά πολύ η γνώμη σας, να στε καλά:welcome:

ελμερ
02-12-12, 23:34
Αν και ειμαι off και τωρα εισαι μια χαρα Μαγδαληνη,προς το Καλοκαιρι θα στεγνωσεις παλι....;):welcome:

goldenera
02-12-12, 23:54
Ο νικητής στα -85 στα 90 κιλά Φούντας Αλέξανδρος μου έκανε μεγάλη εντύπωση εκτός του αγωνίσματος στο οποίο πήρε μέρος, η πανέμορφη μυική του διάπλαση με καθαρές γραμμές και πολύ καλή συμμετρία. Σοβαρός, συγκεντρωμένος πριν την προσπάθεια, έκανε το σταυρό ρίχτηκε στη μάχη πάλεψε και βγήκε νικητής. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν και οι γονείς του και να παρακολούθησαν την προσπάθεια του. Μπράβο του:clap:

goldenera
03-12-12, 00:00
Ύστερα από παράκληση του φίλου Έλμερ ποστάρω 2 φωτό που τράβηξα με τη μηχανή μου, μία με τον Κο Διακογιάννη και μία με τον Ηλία 'ντουλάπα' Τριανταφύλλου:green:

5824758246

ελμερ
03-12-12, 00:01
Σ ευχαριστω παρα πολυ Γιαννη (golden)....:toast::welcome::welcome:

magdaline
03-12-12, 00:11
Ο νικητής στα -85 στα 90 κιλά Φούντας Αλέξανδρος μου έκανε μεγάλη εντύπωση εκτός του αγωνίσματος στο οποίο πήρε μέρος, η πανέμορφη μυική του διάπλαση με καθαρές γραμμές και πολύ καλή συμμετρία. Σοβαρός, συγκεντρωμένος πριν την προσπάθεια, έκανε το σταυρό ρίχτηκε στη μάχη πάλεψε και βγήκε νικητής. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν και οι γονείς του και να παρακολούθησαν την προσπάθεια του. Μπράβο του:clap:

Πολύ καλός αθλητης όντως, και πολύ καλο παιδι, είχα την ευκαιρια να μιλησω μαζι του, κ σεμνός - χαμογελαστός όπως διέκρινα. O πατέρας του δυστυχώς έφυγε απ τη ζωή πριν λίγες μέρες. :(

goldenera
03-12-12, 00:17
Επίσης να αναφέρω ότι το γυμναστήριο του Κου Μπουρνάζου είναι συνδυασμός μοντέρνας αισθητικής από θέμα διακόσμησης με πανέμορφες υψηλής ποιότητας φωτογραφίες σε όλο το χώρο,τζαμαρία με αμέρητα τρόπεα και περιοδικά με τον Κο Σπύρο εξώφυλλο, και hardcore στιβαρών οργάνων με την αίγλη των παλιών καλών καιρών. Ο Ηλίας μου έλεγε ότι το 1986 είχε γυμναστεί εκεί και τα όργανα ήταν τα ίδια, απλά τώρα είναι εκ νέου βαμένα και αλλάζουν κατά καιρούς τα σύρματα. Ο καθένας που αγαπάει το άθλημα πιστεύω ότι θα ήθελε να γυμναστεί εκεί:thumbup:

goldenera
03-12-12, 00:22
Πολύ καλός αθλητης όντως, και πολύ καλο παιδι, είχα την ευκαιρια να μιλησω μαζι του, κ σεμνός - χαμογελαστός όπως διέκρινα. O πατέρας του δυστυχώς έφυγε απ τη ζωή πριν λίγες μέρες. :(

Οπότε έκανα λάθος για τους γονείς........ απλά είδα έναν κύριο και μια κυρία τους οποίους πλησίασε όταν τελείωσε την προσπάθεια του......τώρα καταλαβαίνω και το νεύμα του προς τον ουρανό όταν τελείωσε η προσπάθεια του.... σίγουρα ο πατέρας του θα τον κοιτάει από ψηλά και θα είναι περήφανος. Μπράβο του και πάλι:clap:

basiadim
03-12-12, 00:26
περασαμε τελεια σας ευχαριστω παιδια για ολα!!! :) αντε και του χρονου με το καλο!!!

basiadim
03-12-12, 00:32
...και ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στη Βασια που οχι μονο αγωνιστηκε επάξια...αλλα καταφερε να παρει και διακριση!!!
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!:clap::clap::clap:
ΦΟΒΕΡΗ!!!:thumbup:
σε ευχαριστω πολυ!!!

dorita
03-12-12, 00:38
την καλησπερα μου....:welcome:

να δωσω τα συγχαρητηρια μου στους διαγωνιζομενους που συμμετειχαν κ ιδιαιτερα στα κοριτσια για την προσπαθεια που κατεβαλαν....:clap::clap:

χαρηκα πολυ που βρεθηκαμε απο κοντα με αρκετα παιδια απο το φορουμ κ τα ειπαμε οσο χρονο ειχαμε... το κλιμα ηταν υπεροχο στο γυμναστηριο του κ. Μπουρναζου...ευχαριστουμε πολυ για την φιλοξενια!!!

αυτο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση ηταν ο κ. Μπουρναζος ο οποιος ηταν τοσο ευγενικος κ φιλοξενος με ολους κ ειναι ενας κυριος με Κ κεφαλαιο..:toast:

ελπιζω να ξαναβρεθουμε κ παλι!!!

tolis93
03-12-12, 00:43
Ο νικητής στα -85 στα 90 κιλά Φούντας Αλέξανδρος μου έκανε μεγάλη εντύπωση εκτός του αγωνίσματος στο οποίο πήρε μέρος, η πανέμορφη μυική του διάπλαση με καθαρές γραμμές και πολύ καλή συμμετρία. Σοβαρός, συγκεντρωμένος πριν την προσπάθεια, έκανε το σταυρό ρίχτηκε στη μάχη πάλεψε και βγήκε νικητής. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν και οι γονείς του και να παρακολούθησαν την προσπάθεια του. Μπράβο του:clap:

να αναφερω οτι ετυχε να δω τον Αλεχανδρο στα αποδυτηρια να αλλαζει μπλουζα,πραγματικα αξιοζηλευτο το σωμα του,πολυ καλοσχηματισμενος

goldenera
03-12-12, 00:45
σε ευχαριστω πολυ!!!

Είσαι μέλος?:shock: ΤΡΟΜΕΡΗ!!!! Πολλά μπράβο, και καλή συνέχεια στους στόχους σου:clap::clap:

Polyneikos
03-12-12, 01:00
ΡΑΪΚΑ ΒΑΣΙΛΗΣ

58248

58253


ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

58249

58254

ΚΟΚΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

58250

58255

ΠΑΝΤΕΛΑΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

58251


ΜΠΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

58252

Διακογιαννης Γιαννης
03-12-12, 01:07
Kαι του τοπα σε αυτην την φωτο <<Κυριε Ηλια μαζεψτε λιγο τα φτερα σας:P:P: ,να μας παρει κ εμας η φωτογραφια! :turtle:>> ,αλλα ηταν καπως δυσκολο:P:P
Μου αρεσει που ο τριχας :P ο γυιος μου ''παταει'' κ τρικεφαλο.:P:P

Εγω ομως προβλεπω, οτι ο γυιος σου ,στο 3ο Ατλας ,θα παρει επαθλο.....και τοτε να σε δω.Θα αναγκστεις στο 4ο Ατλας ,να παρεις μερος και εσυ.

COBRA_STYLE
03-12-12, 01:10
και στο 5ο θα παρω κ γω :turtle::rolf::P

goldenera
03-12-12, 01:12
Εσύ του χρόνου θα είσαι έτοιμος.....τούμπανο:thumbup:

ελμερ
03-12-12, 01:18
Και μην ξεχνιομαστε.....και αρσεις θανατου του χρονου (για συμμετοχη,οχι για νικη) :green::welcome:

COBRA_STYLE
03-12-12, 01:19
μπα...εγω ποτέ δεν προκεται να συμμετασχω,για το λογο του οτι ποτε δεν ακουμπαω την μπαρα στο στηθος...την σταματαω παντα ελαχιστα πριν.Οποτε ολες "ακυρες" θα βγαινουν σχετικα με τους κανονισμους:green:

Eddie
03-12-12, 01:22
Συγχαρητηρια και απο μενα για τις προσπαθειες ολων των παιδιων και του mods team για την προσπαθεια και το συντονισμο που απ οτι βλεπω για ακομα μια φορα ηταν αψογος.Τα κιλα ειναι τρομερα..ουτε κατα διανοια δεν πιστευα οτι υπαρχουν αυτα τα κιλα,σε event ενος φορουμ μαλιστα..!!Αναμενουμε για βιντεο.. :welcome:

Polyneikos
03-12-12, 01:44
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ + ΑΠΟΝΟΜΕΣ


58261

Απονομή από την Κατερίνα Τσαβαλιά

58256


58257

58258

58259


58260

polo0
03-12-12, 02:01
εκτος απο τν φωτογραφίες θα έχουμε και κανένα βίντεο με τς προσπάθειες τν παιδιών ? :weights::weights:
ειχαν και τρελα κιλα απο ότι διαβάζω,ετσι για να τα βλέπουμε πριν πάμε στν προπό και να τα δίνουμε όλα για ολα:liftheavy::liftheavy:

kokolakis
03-12-12, 02:37
φωτο εκτος αγωνα με τα μελοι υπαρχουν....??

fatals
03-12-12, 02:50
Παντως οσες φωτο εχω δει ο Νasser σε καμια δεν κοιταει στην καμερα:P

kokolakis
03-12-12, 03:03
Παντως οσες φωτο εχω δει ο Νasser σε καμια δεν κοιταει στην καμερα:P

εγω ειδα τον μπιφ- Διονύση, τον ειχα αχτι :P :P
αντε ο ντεβιλ μου μενει :green:

basiadim
03-12-12, 03:52
Είσαι μέλος?:shock: ΤΡΟΜΕΡΗ!!!! Πολλά μπράβο, και καλή συνέχεια στους στόχους σου:clap::clap:

ναι φυσικα και ειμαι σε ευχαριστω και παλι και εσυ οτι ποθεις!! :):thumbup:

Polyneikos
03-12-12, 09:36
ΓΑΛΩΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ

58265




58262


ΑΝΤΟΝΥ EGYI


58263


58266

ΝΙΚΟΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ

58267


58264

Fataoulas
03-12-12, 11:41
Όσο για τη Μαρία Ιορδανοπούλου μία λέξη..........άγαλμα σμιλεμένο από κορυφαίο γλύπτη, κορμοστασιά απίστευτη:shock:

Εεεεεεεεεεεεμ, μετα απο πολυωρο κοιταγμα των φωτο, καποια στιγμη παρατηρησα οτι υπαρχουν ακομα 3 ατομα διπλα της

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

sTeLaKoS
03-12-12, 13:43
Συγχαρητήρια στους συντελεστές του αγώνα και στους αθλητές που πήρανε μέρος.
Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στα ξαδέρφια μου Αχιλλέα και Χρυσόστομο Φωτιάδη από τη Δράμα που διακρίθηκαν στις κατηγορίες Power Reps, στην σκουώτ 85-95κ και πιέσεις πάγκου εφήβων αντίστοιχα :thumbup:

Χάρηκα πολύ που είδα φίλους, που γνώρισα άτομα που έως τώρα μιλούσαμε μόνο διαδικτυακά. Στεναχωρήθηκα επίσης που κάποιοι έλλειπαν.

Το Atlas Challenge έγινε θεσμός, και του χρόνου :thumbup:

goldenera
03-12-12, 14:49
Να αναφέρω και εγώ ότι ο φίλος Στέλιος ήταν ακούραστος βοηθός είτε από τη θέση της μεταφοράς των κιλών στη μπάρα είτε σαν φωτογράφος, και μου έκανε επίσης εντύπωση η καλίγραμμη διάπλαση του, και η ευγένεια του:thumbup: Συγχαρητήρια και σε εσένα Στέλιο που συνέβαλες στην επιτυχημένη διοργάνωση της εκδήλωσης:clap:

sTeLaKoS
03-12-12, 15:24
Να 'σαι καλά Γιάννη, χάρηκα που σε γνώρισα. Μακάρι να υπήρχε χρόνος να μιλήσουμε περισσότερο όμως μετά τις απονομές έπρεπε να φύγω, δεν είχα μεταφορικό. Επιφυλάσσομαι για επόμενη φορά :thumbup:

Polyneikos
03-12-12, 17:19
ΑΠΟΝΟΜΕΣ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

58284

Απονομή απο τον Νάσσερ


58280

58281

58282


58283

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-12-12, 18:12
Εγω ομως προβλεπω, οτι ο γυιος σου ,στο 3ο Ατλας ,θα παρει επαθλο.....και τοτε να σε δω.Θα αναγκστεις στο 4ο Ατλας ,να παρεις μερος και εσυ.

:rolf::rolf::rolf::rolf::turtle::turtle:

Fataoulas
03-12-12, 19:04
[U]Απονομή απο τον Νάσσερ





Ιδεα μου ειναι, η οσοι εκαναν χειραψια με το νασσερ.... ιδρωσαν? :bodybuilder2:

Polyneikos
03-12-12, 19:25
ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

58287



ΜΑΝΔΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

58288




ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ


58289


ΜΑΚΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗΣ ΚΟΣΜΑΣ

58290

Polyneikos
03-12-12, 19:33
Απονομές και Αποτελέσματα


58294


Απονομές από την Βασω Γιαννιώτη

58291


58292


58293

vaggan
03-12-12, 20:24
καλησπερα σας!! συγχαρητηρια για την διοργανωση..περασα ενα πολυ ομορφο απογευμα γνωριζοντας και κουβεντιαζοντας απο κοντα με σχεδον ολα τα μελη που απαρτιζουν το bb.gr ολοι τους πολυ ενταξει παιδια απο μελη μεχρι μοντς αξιζε ολη η ταλαιπωρια που περασα για να βρεθω παρεα με ολους εσας! συγχαρητηρια στους νικητες για τις εξωγηινες επιδοσεις τους..και του χρονου να μαστε καλα:welcome:

Polyneikos
03-12-12, 20:35
58295


58296


58297


58298


Απονομές και Αποτελέσματα


58300

Απονομή από τον Χρήστο Γκολιά


58299

Polyneikos
03-12-12, 21:05
58301


58302


58303


58304


58305



58306

grtech
03-12-12, 21:09
Μπράβο ρε παιδιά, :clap::clap::clap::clap: ένας διαγωνισμός που τείνει να γίνει θεσμός. Περιμένω να ανέβουν τα βίντεο με το καλό να μπορώ να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα. Πολύνεικε πέρα απο τα αγωνιστικά βιντεάκια θέλουμε ανέκδοτο υλικό :green:, τεκταινόμενα πίσω απο τα κινηματογραφικά φώτα, σκηνές απο τα μετεόρτια κλπ :turtle:

Γιάννη goldenera χαίρομαι γιατί στις φώτο είσαι συνέχεια με χαμόγελο μικρού παιδιού, δείχνει οτι το ευχαριστήθηκες, ειδικά η φώτο με Τριανταφύλλου πόζα δικέφαλο όλα τα λεφτά.

Ηλία Τριανταφύλλου αν δεν γνώριζα οτι είσαι χρόνια αθλητής του BB και σε έβλεπα για πρώτη φορά, θα έλεγα οτι αυτός όταν ήταν μικρός έπεσε στην χύτρα με τον μαγικό ζωμό. Πραγματικά τεράστιος.:thumbup:

Μπράβο σε όλους και πάλι, συμμετάσχοντες, διοργανωτές συντελεστές ''που με την ενέργειά και την προσπάθεια τους έδωσαν σάρκα και οστά στο γεγονός'' αλλά και τα παιδιά του φόρουμ που παρευρέθηκαν, elmer, goldenera, cobra, rambo, tolis, stelakos, , τον τιτάνα vaggan, χρήστο1961 και υιό, τα όμορφα κορίτσια του φόρουμ κλπ... Μέσα απο τις φώτο και τα επικείμενα βίντεο θα έχω την ευκαιρία να συμμετάσχω έστω και νοητά στην ωραία παρέα σας.:toast:

Polyneikos
03-12-12, 21:18
Ετσι,περάσαμε ωραία,κρατηθείτε σε λίγο για καποιες backstage φωτογραφίες,πριν προχωρήσω στις ανοικτες κατηγορίες. ;)
Εγω θα ηθελα προσωπικα να απολογηθώ διότι δεν ημουνα σε θεση να ανταλλαξω παραπάνω απο 1-2 κουβέντες,ενω ήθελα να μιλησω με όλα τα παιδια και να γνωριστούμε εκτενεστερα. Επιφυλασσομαι :welcome:
Οποιος ήταν δίπλα μου,θα μπορεί να επιβεβαιώσει τις είδους ερωτήσεις εξελαβα,περα απο τις φυσιολογικές και προσπαθούσα να τους καλύψω όλους, μόνο ανήθικες προτάσεις δεν δέχτηκα :P


υ.γ. Θα παρουσιαστουν όλοι οι διαγωνιζόμενοι,εχω σκοπό να ανέβουν όλα τα βίντεο ,όλων των κατηγοριών,αρκει να εχω λίγη πίστωση χρόνου γιατι απαιτείται χρόνος.....:thumbup:

Polyneikos
03-12-12, 21:30
Απονομες και αποτελεσματα

58313


Aπονομή από τους Βαγγέλη και Διονύση :thumbup:


58314


58309


58315

58316


58312

Dreiko
03-12-12, 21:45
ωραια μπλουζα διονυση...:P


Υ.Γ.Διαμαρτυρομαι γιατι ο Κωστας μας εβαλε να κανουμε απονομη στα βαρια κιλα για να φαινομαστε σα μπακαλιαροι....:P:turtle:

giannis64
03-12-12, 23:09
βλεποντας το φωτογραφικο υλικο απο την εκδηλωση του ατλας, δεν μπορω παρα να ζηλεψω ολους οσους παραβρεθηκαν εκει. ημουν σιγουρος πριν τον αγωνα πως θα περασετε υπεροχα, μιας και ξερω πως τα παιδια που τον διοργανωσαν ειναι φοβεροι σαν χαρακτηρες.

επισης μπορω να καταλαβω πως ηταν αρκετα ποιο υπεροχα απο το προηγουμενο.
ενα μεγαλο μπραβο σε ολους που παραβρεθηκαν εκει. ευχομαι να ειναι γεροι και να μπορεσουν και του χρονου να το ξανακανουν, μιας και πλεον εγινε θεσμος.

και ακομα περισοτερο λυπαμαι που δεν μπορεσα να κατεβω, ετσι ωστε να γνωρισω και απο κοντα καποια παιδια που γραφουν μεσα στο φορουμ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..:clap:

Gianna
03-12-12, 23:13
Συγχαρητήρια σε όλους για τη διοργάνωση και τη συμμετοχή. :clap: Φέτος δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω, αλλά σήμερα είδα στο γυμναστήριό μου ένα παιδί που φορούσε την μπλούζα (ακόμα πιο ωραία αυτή τη φορά, είναι τα αγαπημένα μου χρώματα:P) και χάρηκα.

Polyneikos
03-12-12, 23:18
Πριν προχωρήσω με τις OPEN κατηγορίες, μερικες backstage φωτογραφίες ,που συνηθως κρύβουν το ζουμί της βραδυάς :green:

Τα βραβεία με επιμέλεια του Παναγιώτη Muscleboss :thumbup:

58318


58317

58319

Just checking ...

58320


58321

Ο υπέροχος μπουφές με επιμελεια και πνευματικα δικαιώματα Βασως- Λένας - Έμμας :clap::clap:

58322

Σπύρος Μπουρνάζος - Νίκος Στρογγύλης

58323

Strong & Beautiful !!

58324

goldenera
03-12-12, 23:23
ωραια μπλουζα διονυση...:P


Υ.Γ.Διαμαρτυρομαι γιατι ο Κωστας μας εβαλε να κανουμε απονομη στα βαρια κιλα για να φαινομαστε σα μπακαλιαροι....:P:turtle:

Βαγγέλη θέλουμε ειδικά να μας περιγράψεις τα συναισθήματα σου όταν 'σπόταρες' τον Τριανταφύλλου στα 340 κιλά σκουώτ:green:

Polyneikos
03-12-12, 23:33
58333


58329

58330

58331


58332

Polyneikos
03-12-12, 23:35
58334


58335

58336


58337



58338

Alexandros Ferdinardos
03-12-12, 23:41
Πολύ ωραίο ήταν,αν υπήρχε μεγαλύτερος χώρος θα ήταν ακόμα πιο ωραίο,να μπορούσαν να βλέπουν όλοι,κατά τα άλλα ήταν πολύ ωραία!!

Dreiko
03-12-12, 23:52
Βαγγέλη θέλουμε ειδικά να μας περιγράψεις τα συναισθήματα σου όταν 'σπόταρες' τον Τριανταφύλλου στα 340 κιλά σκουώτ:green:

χαχαχα....ουτε καν....εκανα δυο βηματα πισω και τον αφησα να κανει το εργο του...τι να σωσω απο τοσα κιλα??:green:

TRIANTAFYLLOU
04-12-12, 00:31
μιας και επέστρεψα σήμερα να κάνω και γω το σχόλιό μου για το 2ο ΑΤΛΑΣ που έγινε πλέον θεσμός και είχε μεγάλη επιτυχία πέρα του αναμενομένου , το κλίμα ήταν φανταστικό γιατι δίνει ενέργεια ο χώρος του γυμναστηρίου του Σπύρου Μπουρνάζου
και να πω πως ό άνθρωπος αυτός είναι πραγματική έμπνευση όχι μόνο σαν αθλητής αλλα και σαν άνθρωπος και φίλος απο τους σπάνιους
η φιλοξενεία ηταν κάτι παραπάνω απο άψογη και φιλική απο όλη την παρέα του σπύρου τα κορίτσια αλλα και τα αγόρια που έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους ώστε να βγεί καλύτερο αποτέλεσμα απο την προηγούμενη διοργάνωση .

τα παιδια του φόρουμ με πρωτεργάτη τον κώστα (πολύνέικο) που ήταν η μαμά του λόχου έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και κουράστηκαν ώστε να υπάρχει ομαλή ροή και να μην κουραστούν αθλητες και κοινό με καθηστερήσεις και αναμονή

πιστεύω πως όλοι οι αθλητες το χάρηκαν , είχαμε μεγάλα ρεκόρ και κιλά που φάνταζαν αδύνατο να γίνουν σε ενα παρείστικο ιβέντ δύναμης όπως το ΑΤΛΑΣ που ξεκίνησε δοκιμάστικά και καθιερώθηκε σαν θεσμός πλέον
μεγάλη προσέλευση κοινού που εμψύχωναν τους αθλητες στην προσπάθειά τους και πραγματικα τέτοιες εκδηλώσεις προάγουν την ευγενη αθλητική άμυλα .
όλοι το χάρηκαν είτε πήραν μετάλεια είτε όχι και ειδικα οι γυναικείες συμμετοχές που αγωνίστηκαν επι ίσους όρους με τούς άντρες , έκαναν φοβερές επιδόσεις με την βάσια να είναι η δεύτερη συμμετοχή της και έδειχνε ότι το χάρηκε και το διασκέδασε

και γω χάρηκα που είδα γνωστα μέλη του φόρουμ μας αλλα και άγνωστα μεχρι εκείνη την μερα και τον φίλο τον Γιάννη τον σεφ του φόρουμ μας που είναι μαζί με αρκετούς ακόμη παλιούς όπως τον Χρήστο γνήσιοι φίλαθλοι του αθλήματος μας .

και επειδη αυτο έπεσε και στην αντίληψη του Σπύρου Μπουρνάζου με είπε ότι το γυμναστήριό του είναι ανοιχτο για όποιον φίλο θέλει να τον επισκευτεί χωρίς δισταγμό
και να είμαστε γεροί του χρόνου να βρεθούμε στο Άτλας νο3 , μπράβο σε όλα τα παιδια που αγωνίστηκαν και το χάρηκαν πάνω απ όλα

alexandros fountas
04-12-12, 00:34
Ο νικητής στα -85 στα 90 κιλά Φούντας Αλέξανδρος μου έκανε μεγάλη εντύπωση εκτός του αγωνίσματος στο οποίο πήρε μέρος, η πανέμορφη μυική του διάπλαση με καθαρές γραμμές και πολύ καλή συμμετρία. Σοβαρός, συγκεντρωμένος πριν την προσπάθεια, έκανε το σταυρό ρίχτηκε στη μάχη πάλεψε και βγήκε νικητής. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν και οι γονείς του και να παρακολούθησαν την προσπάθεια του. Μπράβο του:clap:

Euxaristw poli gia ta kala sou logia.. to kipelo einai afierwmeno sto patera pou efige stis 15/11/2012

tolis93
04-12-12, 00:38
Euxaristw poli gia ta kala sou logia.. to kipelo einai afierwmeno sto patera pou efige stis 15/11/2012

τα συληπητιρια μου απο τη μια,τα συνχαρητιρια μου απο την αλλη,την αξιζες τη πρωτη θεση:thumbup:

just chris
04-12-12, 00:41
μπραβο ρε αλεξανδρε :clap::clap::clap:
ειχες κ πολυ δυνατο κινητρο,μπραβο!
του χρονου σου ευχομαι να σπασεις μπαρα!!!!!
μπραβο σ'ολα τα παιδια για τη διοργανωση, κανατε απ'οτι βλεπω
τρομερη δουλεια
επισης εχω να πω οτι ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΑ.

TRIANTAFYLLOU
04-12-12, 00:51
χαχαχα....ουτε καν....εκανα δυο βηματα πισω και τον αφησα να κανει το εργο του...τι να σωσω απο τοσα κιλα??:green:

εκεί και γω έφυγα βαγγέλη αυτα τα κιλά αν φύγουν δεν κρατιώνται αλλα θέλει τεχνική ακόμα και στον τρόπο που θα τα ρίξει κάποιος . ο τριανταφύλλου είναι και συνονόματος δεν είναι ότι σήκωσε σαν κλάρκ ότι τον έβαζες αλλα το ωραίο ήταν ο τρόπος και η έκφραση που αν έβλεπε κανείς το πρόσωπο νόμιζε ότι βλέπει ταινία στην τηλεόραση , απίστευτος απλα :clap::clap::clap:

goldenera
04-12-12, 01:00
Πάντως Ηλία πρέπει να ήσουν λίγο πιασμένος την επόμενη μέρα (χέρια, πόδια):green::turtle:

apostolis80
04-12-12, 01:17
ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ?

Αντωνης
04-12-12, 01:27
Συγχαρητηρια στους διοργανωτες και στους συμμετεχοντες.Και γω αναμενω βιντεο γιατι βλεπω παιχτηκανε πολυ βαρια κιλα

Παντως και οι 2 οι Βαγγεληδες(dreiko κ vaggan)πολυ τουμπανα μωρ αδερφακι μου...Μπραβο παιδες

TRIANTAFYLLOU
04-12-12, 01:54
Πάντως Ηλία πρέπει να ήσουν λίγο πιασμένος την επόμενη μέρα (χέρια, πόδια):green::turtle:

'ημουν Γιάννη αλλα περισσότερο ήταν εκτός απο την κούραση και η ζέστη και υγρασία λόγω της πολυκοσμίας σε τέτοιο χώρο και επειδη ήμουν και λίγο πιο ψηλα πατούσα στον πάγκο να βοηθήσω όπου χρειαστει ηταν πιο δύσκολα τα πράματα , σε κάποια φαση και εγω όπως και ο βαγγέλης με τον διονύση αφυδάτωση θα παθαίναμε .
αλλα το ωραίο κλίμα η καλή διάθεση των αθλητών αλλα και του παρεβρισκομένου κοινού που εμψύχωναν τα παιδια στην προσπάθειά τους , έκανε να μην δίνουμε σημασία στην κούραση , μετα το τέλος όμως της οργάνωσης μας πήγε ο Σπύρος Μπουρνάζος σε ενα ωραίο μαγαζί για ανεφοδιασμό και εμείς όπως ξέρεις μόλις τρώμε και ανοίγουν τα μάτια μας που είχαν κλείσει απο την πείνα τα ξεχνάμε όλα και κούραση και ταλαιπωρία και μένουν μόνο θετικές εντυπώσεις :toast:

gym
04-12-12, 04:50
Πολλα μπραβο στην ομαδα του bodybuilding.gr που οργανωσε τον αγωνα τοσο σωστα αλλα και στους αθλητες με την συμμετοχη τους!Αντε και του χρονου ακομη πιο ψηλα παιδες!:clap::clap::clap:

Διακογιαννης Γιαννης
04-12-12, 12:04
Euxaristw poli gia ta kala sou logia.. to kipelo einai afierwmeno sto patera pou efige stis 15/11/2012
Σιγουρα ο πατερας σου σε καμαρωνε στη παλικαρισια μαχη που εδωσες στον αγωνα.
Μας συνδεει και μια συμπτωση.Ακριβως στην ιδια ημερομηνια ,αλλα το 2010, εχασα τη μητερα μου.
Συλλυπητηρια

Διακογιαννης Γιαννης
04-12-12, 12:22
Πάντως Ηλία πρέπει να ήσουν λίγο πιασμένος την επόμενη μέρα (χέρια, πόδια):green::turtle:

Σιγουρα ο Ηλιας εκανε διπλη προπονηση εκεινο το απογευμα.Μη σας πω και τριπλη.Το πιο εντυπωσιακο ομως απο ολα ειναι η απιστευτη και μονιμη αυτοσυγκεντρωση του.Κοιταξτε τις φωτογραφιες και δειτε ποσο εντονα ζωγραφισμενη ειναι η αυτοσυγκεντρωση στο προσωπο του.Οπου στη φωτο φαινεται απο πισω, θα δειτε το προσωπο του μεσω του καθρεφτη.Στο μεσοδιαστημα απο τον ενα αθλητη στον αλλο,του καναμε και κανενα αστειο.Γελουσε ευδιαθετα,και σε χρονο μηδεν,ξανασυγκεντρωνοταν.Η θεση του σποτερ- και ιδιως του βασικου -δεν ειναι γνωστο, το ποσο δυσκολη και υπευθυνη ειναι.Δεν εχεις περιθωριο ουτε για ενα λαθος.Δεν το γραφω σαν φιλοφρονηση,αλλα το εννοω κυριολεκτικα, οτι ο Ηλιας,πραγματικα ειναι πολυ εμπειρος αθλητης -προπονητης.

Διακογιαννης Γιαννης
04-12-12, 12:34
μπραβο ρε αλεξανδρε :clap::clap::clap:
ειχες κ πολυ δυνατο κινητρο,μπραβο!
του χρονου σου ευχομαι να σπασεις μπαρα!!!!!
μπραβο σ'ολα τα παιδια για τη διοργανωση, κανατε απ'οτι βλεπω
τρομερη δουλεια
επισης εχω να πω οτι ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΑ.

Αφου νοιωθεις ετσι, τοτε η πιο απλη λυση ειναι να προτεινεις στον Πολυνεικο, να κανουμε και δευτερη εκδηλωση στην καθε χρονια,αφου η μια δεν επαρκει πλεον.Ποτε και σε κανενα αγωνα δεν εχω δει το κοινο τοσο ευχαριστημενο,παρα μονο στα δυο αυτα Ατλας.

Polyneikos
04-12-12, 14:31
BENCH PRESS OPEN KIΛΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ 120κ.

58371

58372


58373



130 κιλα


58381



58379



58378

58376



58377


58375


58374


58380


58382

fatals
04-12-12, 14:56
Αφου νοιωθεις ετσι, τοτε η πιο απλη λυση ειναι να προτεινεις στον Πολυνεικο, να κανουμε και δευτερη εκδηλωση στην καθε χρονια,αφου η μια δεν επαρκει πλεον.Ποτε και σε κανενα αγωνα δεν εχω δει το κοινο τοσο ευχαριστημενο,παρα μονο στα δυο αυτα Ατλας.

Να κανετε και δευτερη εκδηλωση αλλα η Ελλαδα δεν ειvαι μονο η Αθηνα:P Αμα γινει τιποτα Θεσσαλονικη να κανονησουμε να ερθουμε και εμεις :green:

Διακογιαννης Γιαννης
04-12-12, 16:21
Πολυ σωστα.Ας αρχισουν και οι εκτως Αθηνων φιλοι μας ,να καταστρωνουν σχεδια Αλλωστε η Βορειος Ελλας,και φυσικα και η Θεσσαλονικη,εχουν τεραστια προσφορα στο αθλημα μας,και σε αθλητες και σε εκδηλωσεις.
Παντως και η Αθηνα, νομιζω, οτι δεν χορταινει με μια εκδηλωση το χρονο.

Χριστοφορος123
04-12-12, 16:55
Ναι παιδια Θεσασλονικη οπωςδηποτε..Θεσσαλονικη ειμαι κι εγω..θα χαρω πολυ να γνωρισω παιδια απο το φορουμ :thumbup::thumbup:

tasos2
04-12-12, 17:52
Eγω ειμαι ο πρωτος με την κοκκινη μπλουζα :green::green::green:

goldenera
04-12-12, 17:58
Πολύ ωραίος Τάσο:clap::clap::clap:

tasos2
04-12-12, 18:01
Πολύ ωραίος Τάσο:clap::clap::clap:

Τhanks :green:

mens sana
04-12-12, 18:11
Το ποσο επιτυχημενο ηταν το Ατλας 2 φαινεται απο τα γραφομενα των μελων και τις φωτογραφιες. Ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια του φορουμ, στους διοργανωτες, στους αγωνιζομενους και σε οσους συνεισφεραν με την παρουσια τους. Αν και ηθελα πολυ να ερθω, δυστυχως δεν τα καταφερα λογω αποστασεως...του χρονου.

Σιγουρα θα βολευε πολλους απο εμας αν γινοταν κατι παρομοιο και στη Θεσσαλονικη, αν και πιστευω πως η επιτυχια οφειλεται εν μερει και στο συγκεκριμενο μερος που λαμβανει χωρα.

Περιμενουμε βιντεο :)

Χριστοφορος123
04-12-12, 18:14
Eγω ειμαι ο πρωτος με την κοκκινη μπλουζα :green::green::green:

Μπουρι

goldenera
04-12-12, 18:20
Σιγουρα θα βολευε πολλους απο εμας αν γινοταν κατι παρομοιο και στη Θεσσαλονικη, αν και πιστευω πως η επιτυχια οφειλεται εν μερει και στο συγκεκριμενο μερος που λαμβανει χωρα.


Σε αυτό έχεις μεγάλο δίκιο. Η αύρα και η αίγλη του event οφείλεται στο χώρο του σπουδαίου Σπύρου Μπουρνάζου. Αντίστοιχο όμως θα ήταν το κλίμα πιστεύω αν γινόταν....λέω εγώ τώρα.....στο gym του Ηλία του Τριανταφύλλου στην Καβάλα;)

mens sana
04-12-12, 18:34
Μετα το γυμναστηριο του Μπουρναζου το πιο καταλληλο μερος πιστευω και εγω πως ειναι αυτο του Τριανταφυλλου. Σιγουρα θα ειναι αξιος οικοδεσποτης. :thumbup:

fatals
04-12-12, 18:35
Μετα το γυμναστηριο του Μπουρναζου το πιο καταλληλο μερος πιστευω και εγω πως ειναι αυτο του Τριανταφυλλου. Σιγουρα θα ειναι αξιος οικοδεσποτης. :thumbup:

Και μερακλης :green::green::green:

NASSER
04-12-12, 19:38
Παιδιά ακόμα δεν τελείωσε η παρουσίαση του Ατλας 2 με φώτο και δεν ξεκίνησε η παρουσίαση των βίντεο. Λίγο υπομονή γι να γίνει σωστά η παρουσίαση καθώς σεβόμαστε τον κόπο των αθλητών που συμμετείχαν!
Έπειτα μην προ τρέχετε να λέτε για Ατλας 3 και μέρος διεξαγωγής, δεν είναι τόσο εύκολο όσο φαίνεται :)

TRIANTAFYLLOU
04-12-12, 19:56
Σε αυτό έχεις μεγάλο δίκιο. Η αύρα και η αίγλη του event οφείλεται στο χώρο του σπουδαίου Σπύρου Μπουρνάζου. Αντίστοιχο όμως θα ήταν το κλίμα πιστεύω αν γινόταν....λέω εγώ τώρα.....στο gym του Ηλία του Τριανταφύλλου στην Καβάλα;)

ενοείτε παιδια με μεγάλη χαρα να έκανα κάτι τετοιο επάνω βόρειο Ελλάδα αν υπάρχει ενδιαφερον , σε άλλες εποχες που η μετακίνηση δεν ήταν τόσο πολυέξοδη θα ήταν πιο εύκολα γιατι εδω έχουμε και μεγάλη άπλα και μεταφορικά μεσα που βολεύουν , όλα δίπλα αεροδρόμιο, εθνική , εγνατια οδός !!
το γυμναστήριο του Σπύρου Μπουρνάζου είναι σημείο αναφοράς για πολλούς λόγους , όπως έχω ξαναπεί έχω κάνει προπόνηση το 86 στα ίδια ακριβώς μηχανήματα και ο χώρος εμπνέει πραγματικά και μακαρι να υπάρχει ενδιαφέρον ώστε να γίνει και κάτι ανάλογο και στην βόρειο ελλάδα και όσοι έρθουν θα περάσουν σίγουρα καλα ειδικα αν είναι και καλοκαίρι θα συνδιαστεί και με μπάνιο στην θάλασσα και καλό φαγητό :toast:

γεροί να μαστε όρεξη και διάθεση να υπάρχει και πάντα να κάνουμε ωραία ιβεντ που να τα χαιρόμαστε όλοι συμμετέχοντες και θεατες , σημασία έχει πως καταφεραμε να καθιερώσουμε ενα θεσμό και μας δίνει μεγαλύτερο αίσθημα ευθύνης όλους μας και το πιο σημαντικό είναι να βλέπουμε τα χαρούμενα πρόσωπα όσων συμμετέχουν και η ικανοποίηση που νιώθουν :thumbup:

ovelix
04-12-12, 20:07
α! ρε Ηλια σε γουσταρω γιατι εισαι μες την αισιοδοξια!

TRIANTAFYLLOU
04-12-12, 20:17
τι να κάνουμε όλα έχουν να κάνουν με το μυαλό ακόμα και το σεξ , οπότε σκεπτόμενοι θετικά χωρίς να έχει αλλάξει κάποια κατάσταση τα βλέπουμε τα πράματα διαφορετικα και αλλάζει η διάθεση , ένας φίλος μου λέει συνέχεια χαλαράααα δεν υπάρχουν προβλήματα αλλα μόνο λύσεις με το να μιζεριάζουμε δεν βγαίνει τίποτε και η προπόνηση άλλωστε αυτο τον σκοπό έχει , είναι ενα μέσο κατα τού άγχους και της αρνητικότητας :toast:

Polyneikos
04-12-12, 21:52
ΚΟΚΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 140

58395

ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ 150 ΚΙΛΑ

58396

ΑΝΤΟΝΥ ΕGYI 160 KIΛΑ

58397

ΡΑΪΚΑ ΒΑΣΙΛΗΣ 160 ΚΙΛΑ

58398


ΑΡΚΟΥΔΕΑΣ 170 ΚΙΛΑ


58399


ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ 175


58400

ΒΑΣΙΛΗΣ ΦΥΣΑΤΙΔΗΣ 180 ΚΙΛΑ

58401


ΤΡΙΠΟΛΙΤΣΙΩΤΗΣ 200 ΚΙΛΑ


58403

Polyneikos
04-12-12, 22:08
Απονομές και αποτελέσματα

58409

Απονομή από τον Γιάννη Διακογιάννη


58406

58405

58404

58407


58408

warrior s
04-12-12, 22:22
Βλέποντας αυτό τον πίνακα βγάζω το συμπέρασμα ότι δεν έχει καμία σημασία ποιος κέρδισε..:(. Δηλαδή ο νικητής που σήκωσε 200 ήταν 130 κιλά. Αυτό είναι περίπου 1,5 χ σωματικό βάρος. Βλέπω παρακάτω κάποιον με σωματικό βάρος 85 που σήκωσε 150. Αυτό είναι 1,76χ σωματικό βάρος. Περισσότερο από το νικητή. Πως λοιπόν αυτός με τα 85 κιλα Σ.β θα συναγωνίζονταν κάποιο που ήταν 45 βαρύτερος? Προσοχή δε λέω ότι θα έπρεπε να έχετε περισσότερες κατηγορίες (αυτό θα ήταν το ιδανικό) γιατί ξέρω ότι αυτό θα ήταν αφάνταστα δύσκολο λόγω χρόνου κ.τ.λ ;) Και αυτό που έγινε σας δίνω συγχαρητήρια απλά ο νικητής δεν έχει σημασία για μένα...:)

COBRA_STYLE
04-12-12, 22:34
Φιλε γιαυτο λεγεται "οpen" κατηγορια.Εκει μετρανε τα απολυτα κιλα.Δεν εχει καμια σχεση ποσα κιλα ζυγιζει ο καθενας,το θεμα ειναι ποιος θα σηκωσει τα περισσοτερα.Οποτε δεν εχει βαση αυτο που λες.;)

msdmn
04-12-12, 22:38
όπως έχει αναφερθεί πολλάκις, το event έχει φιλικό χαρακτήρα και δεν είναι powerlifting meet με κατηγορίες βάρους (που δυστυχώς δεν διοργανώνονται στην αθήνα - μακάρι να το δούμε και αυτό σύντομα)

GURU S.
04-12-12, 22:50
Σωστός.Βεβαια και το να πας 130 σωματικο βαρος και αυτο δυσκολο ειναι.


Βλέποντας αυτό τον πίνακα βγάζω το συμπέρασμα ότι δεν έχει καμία σημασία ποιος κέρδισε..:(. Δηλαδή ο νικητής που σήκωσε 200 ήταν 130 κιλά. Αυτό είναι περίπου 1,5 χ σωματικό βάρος. Βλέπω παρακάτω κάποιον με σωματικό βάρος 85 που σήκωσε 150. Αυτό είναι 1,76χ σωματικό βάρος. Περισσότερο από το νικητή. Πως λοιπόν αυτός με τα 85 κιλα Σ.β θα συναγωνίζονταν κάποιο που ήταν 45 βαρύτερος? Προσοχή δε λέω ότι θα έπρεπε να έχετε περισσότερες κατηγορίες (αυτό θα ήταν το ιδανικό) γιατί ξέρω ότι αυτό θα ήταν αφάνταστα δύσκολο λόγω χρόνου κ.τ.λ ;) Και αυτό που έγινε σας δίνω συγχαρητήρια απλά ο νικητής δεν έχει σημασία για μένα...:)

Διακογιαννης Γιαννης
04-12-12, 23:05
Σε αυτό έχεις μεγάλο δίκιο. Η αύρα και η αίγλη του event οφείλεται στο χώρο του σπουδαίου Σπύρου Μπουρνάζου. Αντίστοιχο όμως θα ήταν το κλίμα πιστεύω αν γινόταν....λέω εγώ τώρα.....στο gym του Ηλία του Τριανταφύλλου στην Καβάλα;)

Πριν απο μηνες ειχα γραψει σε ενα ποστ, οτι το γυμναστηριο του Σπυρου Μπουρναζου και το γυμναστηριο του Ηλια Τριανταφυλλου,μπορουν να βαλουν τα γυαλια στα γυμνστηρια πολυτελειας διοτι και ο Ηλιας και ο Σπυρος ξερουν πως να συνδιασουν τα παντα ,αλλα και διοτι εχουν κανει συλληψεις (πανω στη δουλεια τους) που ελαχιστοι μπορουν να αντιληφθουν.
Για τελειως διαφορετικους λογους ο καθε ενας μας,επιλεξαμε τα ιδια γυμναστηρια.Τυχαιο;Δεν νομιζω.

TRIANTAFYLLOU
04-12-12, 23:19
σωστο αυτο με τα κιλα σωματικού βάρους αλλα έχει και μερικούς με κοντούς μοχλούς άκρα δηλαδή που μπορεί να είναι 80 κιλα αλλα να σηκώνουν πολλαπλάσια λόγω γεωμετρίας σώματος και μοχλών
άλλωστε σε μια όπεν κατηγορία δεν έχουν νόημα αυτα και σε ενα τέτοιο ιβεντ μετράει περισσότερο η χαρα της συμμετοχής , όπως πχ και επι ίσοις όροις αγωνίστηκαν 2 κοπέλες με τούς άντρες αυτο και μόνο τα λέει όλα:thumbup:

GURU S.
04-12-12, 23:29
Bεβαιως υπαρχει η χαρα της συμμετοχης αλλα εχω καθε λογο να πιστευω οτι αυτος που βγηκε πρωτος χαρηκε αρκετα πιο πολυ απο τον τελευταιο.Μπορει ο αγωνας να οναμαζεται φιλικος αλλα σιγουρα εκει μεσα υπηρχαν ατομα που ειχαν κανει σκληρη και επιπονη προετοιμασια για να διαγωνιστουν.Ο διαγωνισμος εχει γινει πλεον σημαντικος και λογω ελλειψης αλλου παρομοιου σοβαρου γεγονοτος,ειναι πλεον ενας αγωνας δυναμης και αντοχης.

goldenera
04-12-12, 23:59
Στην κατηγορία BENCH MAX 120 ΚΙΛΑ θα ήθελα να κάνω ιδιαίτερη αναφορά στον διαγωνιζόμενο Αρκουδέα Πέτρο ο οποίος κατέκτησε την τέταρτη θέση και ήταν ο μεγαλύτερος σε ηλικία διαγωνιζόμενος (60 ετών αν δεν κάνω λάθος), αποτελώντας έμπνευση για το κοινό και κερδίζοντας πολλά χειροκροτήματα.
Ο δε νικητής Τριπολιτσιώτης Δημήτρης, ήταν ο ογκοδέστερος αθλητής (τουλάχιστον όπως τον είδα εγώ). Όταν τον πρωτοείδα στο χώρο έμεινα άγαλμα.....ΒΟΥΝΟ το παλικάρι:thumbup:

GURU S.
05-12-12, 00:08
Στην κατηγορία BENCH MAX 120 ΚΙΛΑ θα ήθελα να κάνω ιδιαίτερη αναφορά στον διαγωνιζόμενο Αρκουδέα Πέτρο ο οποίος κατέκτησε την τέταρτη θέση και ήταν ο μεγαλύτερος σε ηλικία διαγωνιζόμενος (60 ετών αν δεν κάνω λάθος), αποτελώντας έμπνευση για το κοινό και κερδίζοντας πολλά χειροκροτήματα.
Ο δε νικητής Τριπολιτσιώτης Δημήτρης, ήταν ο ογκοδέστερος αθλητής (τουλάχιστον όπως τον είδα εγώ). Όταν τον πρωτοείδα στο χώρο έμεινα άγαλμα.....ΒΟΥΝΟ το παλικάρι:thumbup:

60 ετων??170 κιλα?? Hats off!!

Διακογιαννης Γιαννης
05-12-12, 00:21
Στην κατηγορία BENCH MAX 120 ΚΙΛΑ θα ήθελα να κάνω ιδιαίτερη αναφορά στον διαγωνιζόμενο Αρκουδέα Πέτρο ο οποίος κατέκτησε την τέταρτη θέση και ήταν ο μεγαλύτερος σε ηλικία διαγωνιζόμενος (60 ετών αν δεν κάνω λάθος), αποτελώντας έμπνευση για το κοινό και κερδίζοντας πολλά χειροκροτήματα.
Ο δε νικητής Τριπολιτσιώτης Δημήτρης, ήταν ο ογκοδέστερος αθλητής (τουλάχιστον όπως τον είδα εγώ). Όταν τον πρωτοείδα στο χώρο έμεινα άγαλμα.....ΒΟΥΝΟ το παλικάρι:thumbup:

Ρωτησα τον Τριπολιτσιωτη,για το ποσο ειναι το χερι του, και μου ειπε οτι εχει φθασει μεχρι και 54 ποντους.

Διακογιαννης Γιαννης
05-12-12, 00:24
60 ετων??170 κιλα?? Hats off!!
Φιλε Σιμο, δεν ξερω αν θα φανει στις φωτογραφιες, αλα περα απο τον μεγαλο ογκο του,διαθετει και σπανια ανεπτυγμενους πηχεις.

Turbolifter
05-12-12, 00:34
Μπραβο παιδια που παρ'ολη την οικονομικη στενοτητα της εποχης καταφερατε να διοργανωσετε ενα τετοιο event!

Τεραστιος ο Τριανταφυλλου, σαν terminator ειναι! :)

chro
05-12-12, 00:36
Bεβαιως υπαρχει η χαρα της συμμετοχης αλλα εχω καθε λογο να πιστευω οτι αυτος που βγηκε πρωτος χαρηκε αρκετα πιο πολυ απο τον τελευταιο.Μπορει ο αγωνας να οναμαζεται φιλικος αλλα σιγουρα εκει μεσα υπηρχαν ατομα που ειχαν κανει σκληρη και επιπονη προετοιμασια για να διαγωνιστουν.Ο διαγωνισμος εχει γινει πλεον σημαντικος και λογω ελλειψης αλλου παρομοιου σοβαρου γεγονοτος,ειναι πλεον ενας αγωνας δυναμης και αντοχης.Κάνεις λάθος, εγώ που βγήκα τελευταίος το χάρηκα πιο πολύ απ' όλους ;) Δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ από την υπερένταση. Στην open squat κατάφερα να συμμετέχω, είχα πιάσει οριακά το όριο των 140. Μακάρι του χρόνου να πιάσω το 120 πάγκο, να συμμετέχω και στην open b press.

goldenera
05-12-12, 00:48
chro ποιός ήσουν? (ονομ/νο)

GURU S.
05-12-12, 02:35
Κάνεις λάθος, εγώ που βγήκα τελευταίος το χάρηκα πιο πολύ απ' όλους ;) Δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ από την υπερένταση. Στην open squat κατάφερα να συμμετέχω, είχα πιάσει οριακά το όριο των 140. Μακάρι του χρόνου να πιάσω το 120 πάγκο, να συμμετέχω και στην open b press.

Μπραβο!αν ειχες βγει πρωτος θα χαιροσουν λιγοτερο?

GURU S.
05-12-12, 02:37
Φιλε Σιμο, δεν ξερω αν θα φανει στις φωτογραφιες, αλα περα απο τον μεγαλο ογκο του,διαθετει και σπανια ανεπτυγμενους πηχεις.

Απιστευτος Γιαννη!!!!Δινει κουραγιο σε μας τους master.

Polyneikos
05-12-12, 08:55
Ε-ΝΤΑ-ΣΗ!!


58412


58416


58420

58415



58413


58419


58417



58414


58418

58421

Polyneikos
05-12-12, 09:00
58423


58422


58424


58425


58426

58427


58428


58429

58430

Polyneikos
05-12-12, 09:02
58433

58432


58431

LION
05-12-12, 15:21
58435


Βάζω αυτή τη φωτογραφία,περισσότερο από "ηθικό χρέος",απέναντι σ' έναν από τους δυνατότερους αθλητές που υπήρξαν στην Ελλάδα!

Παγκόσμιος πρωταθλητής στην χειροπάλη και με δύναμη απίστευτη σε προπόνηση με βάρη.

Από τα καλύτερα και πιο "ντόμπρα" παλληκάρια που έχω γνωρίσει στη ζωή μου και θα είναι τιμή μου να με θεωρεί φίλο του.

Τον ευχαριστώ που παραβρέθηκε στην εκδήλωση.

Παράλειψή μου που δεν ενημέρωσα έγκαιρα τον Κώστα-(Polyneiko) να τον ανακοινώσει στο μικρόφωνο.

Διακογιαννης Γιαννης
05-12-12, 16:07
Ο Σωτηρης Μπατσινιλας ειναι ενας αθλητης θρυλος στη χειροποαλη και σε δυναμη .Εχω ακουσει το ονομα του απειρες φορες, και ειναι μεγαλη μου χαρα που στο Ατλας τον γνωρισα και προσωπικα.

Polyneikos
05-12-12, 21:16
Η επιμέλεια των βίντεο εχει ανατεθει στον μετρ του είδους,Μανο Χανιώτη,μελος του φόρουμ,καλο φίλο και επαγγελματία στο κομμάτι αυτό...
Το να βάλουμε ενα βίντεο στην ωμή μορφή του,πιθανον να κουράσει + ότι υπαρχουν και μεγαλα κενα..
Λίγο υπομονή και το βίντεο θα ανταμέιψει όλους τους συμμετέχοντες και θα αξίζει να αποθηκευτεί στο αρχείο σας..Βαζω 1 δείγμα της δουλειάς του...



http://www.youtube.com/watch?v=6qEDDO_9hYY

Dreiko
05-12-12, 21:18
Eιμαι σιγουρος οτι το αποτελεσμα θα ειναι εκπληκτικο!:thumbup:

mens sana
05-12-12, 22:43
Πολυ ωραιο βιντεο και ο Μπουρναζος πραγματικη εμπνευση :thumbup:

basiadim
05-12-12, 22:58
Πολλα μπραβο:clap::clap::clap: και απο εμενα σε ολο το team του bodybuilding.gr!Φανταστικο το χθεσινο event με πολλους και καλους φιλους!Τα κιλα ανεβασμενα απο περσυ και φυσικα η ενταση στο κατακορυφο!Ο Σπυρος Μπουρναζος για αλλη μια φορα απιστευτα φιλοξενος,ο Πολυνεικος συντονιζε τα παντα,ο Νασσερ σε καθηκοντα φωτογραφου super,o Hλιας προσφερε σιγουρια στους αθλητες :thumbup:!Να πω επισης ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στη Βασια :bowdown:που επαιξε με ισους ορους με τους αντρες!

σε ευχαριστω πολυ χριστοφορε!!! σας ευχαριστω ολους παιδια ενα μεγαλο μπραβο και απο μ'ενα στο bodybuilding.gr :):thumbup:

Metalhead|T|
06-12-12, 00:24
πολύ καλο το βιντεο :weights::weights:

Polyneikos
06-12-12, 14:36
140 κιλα

58473


58474


58475


58476



145 κιλα

58477




150 κιλα

58478




160 κιλα


58479

Polyneikos
07-12-12, 09:57
175

58521

180

58522

185

58523


230

58524

250

58542

255


58526

Polyneikos
07-12-12, 10:01
Σετ προθέρμανσης 250 κιλα

58527


280

58528


310

58534



340

58530


58531

Stella
07-12-12, 11:47
Πωπωωω λυγισε η μπαρα!!!:shock:
Εντυπωσιακό!:thumbup:
Ο νικητης της κατηγοριας open squat ποιο μελος του φορουμ είναι;

grtech
07-12-12, 12:12
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
Τα 340 μοιάζει με επική στιγμή.

Αν κρίνω απο το σφιγμένο πρόσωπο του Νάσσερ που είναι λες και συμμετέχει και αυτός στην προσπάθεια, πρέπει εκείνα τα λιγοστά δευτερόλεπτα να ήτανε σαν να πάγωσε ο χρόνος, μέχρι και ο Μπουρνάζος έχει σηκωθεί απο το κάθισμα παρακολουθώντας με αγωνία. Η αδρεναλίνη σίγουρα είχε πιάσει κόκκινο. :weights::clap::clap::clap::bowdown:

Υ.Γ. Ηλία Τριανταφύλου μου μένει η εντύπωση οτι εαν είχες κάτσει spotter σε μια λογική απόσταση, έστω και σαν ψυχολογικό αβαντάζ, ο αθλητής μπορεί και να είχε πετύχει στην προσπάθεια του.

warrior s
07-12-12, 12:37
Εντάξει και μόνο που έβαλε στην πλάτη του 340 κιλά και έκανε προσπάθεια νομίζω τα λέει όλα :clap:. Αυτό είναι αγνή, ωμή δύναμη από άλλο πλανήτη :clap:

Polyneikos
07-12-12, 13:07
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
Τα 340 μοιάζει με επική στιγμή.

Αν κρίνω απο το σφιγμένο πρόσωπο του Νάσσερ που είναι λες και συμμετέχει και αυτός στην προσπάθεια, πρέπει εκείνα τα λιγοστά δευτερόλεπτα να ήτανε σαν να πάγωσε ο χρόνος, μέχρι και ο Μπουρνάζος έχει σηκωθεί απο το κάθισμα παρακολουθώντας με αγωνία. Η αδρεναλίνη σίγουρα είχε πιάσει κόκκινο. :weights::clap::clap::clap::bowdown:

Υ.Γ. Ηλία Τριανταφύλου μου μένει η εντύπωση οτι εαν είχες κάτσει spotter σε μια λογική απόσταση, έστω και σαν ψυχολογικό αβαντάζ, ο αθλητής μπορεί και να είχε πετύχει στην προσπάθεια του.

O Τασος Τριανταφύλλου,ειναι αρσιβαρίστας,25 χρονων και ειναι εμπειρος στο πως να πετάξει την μπάρα από πάνω του σε περίπτωση που δεν μπορεί να κανει έγκυρη προσπαθεια.Ακόμα και αυτό θέλει την τεχνική του
Ο ιδιος μας ζήτησε να φυγουν όλοι από πίσω του, με σκοπό να πετάξει πίσω την μπάρα σε περίπτωση που δεν μπορουσε να σηκωθεί επιτυχημένα..
Αυτος είναι ο λόγος που κανεις δεν ηταν πίσω του.
Με χαρακτηριστικη άνεση,όταν δεν μπορεσε να "ανεβει", καθισε κατω με την μπάρα και την πέταξε αρκετα τεχνικα προς τα πίσω..
Προσωπικα δεν εχω ξαναδει live τόσα πολλά κίλα και με τόσο ήρεμες και με ψυχραιμες κινήσεις.Φοβερός :clap:

υ.γ. Σε αυτη την προσπάθεια πήγαινε για ατομικο ρεκόρ.Το προσωπικό του είναι 335 !

GREEK POWER
07-12-12, 13:53
Πραγματικα δεν θα μπορουσε να ειναι και αλλιως !
Και βεβαια για ολους εμας που απλα και μονο η εικονα φανταζει ...αλλου ,
ενα εχω να πω: dont try it at home:green:

spartan77
07-12-12, 14:20
παρακολουθω καθημερινα τις φωτογραφιες που ανανεωνονται......απλα respect !!!

ενα μεγαλο μπραβο κ απο εμενα για ολα τα παιδια που πηραν μερος:clap:

παρα πολυ καλη διοργανωση....και πολυ καλη η φωτογραφικη καλυψη....σε ''βαζουν'' στο κλιμα με
τοσες φωτογραφιες και τετοια λεπτομερεια....

μπραβο παιδες ...και του χρονου!!! :thumbup:

chro
07-12-12, 16:30
Προσωπικα δεν εχω ξαναδει live τόσα πολλά κίλα και με τόσο ήρεμες και με ψυχραιμες κινήσεις.Φοβερός :clap:
Είναι ο καλύτερος αθλητής που έχουμε στην Ελλάδα στα squat. Έπρεπε να κάνει ψύχραιμες κινήσεις, γιατί αλλιώς η μπάρα κάνει μπαλάτζο και ταλαντεύεται πολύ και είναι αδύνατο να γίνει η προσπάθεια. Όσοι δεν μπόρεσαν να μείνουν μέχρι το τέλος (είχε αρχίσει να αραιώνει ο κόσμος) χάσατε!

spartankid
07-12-12, 16:36
Στα 250 κιλά κύριε διαχεριστά, σας έχει ξεφύγει μια πολύ όμορφη παρουσία από το facebook κάτω δεξιά. :P

Polyneikos
07-12-12, 16:59
Στα 250 κιλά κύριε διαχεριστά, σας έχει ξεφύγει μια πολύ όμορφη παρουσία από το facebook κάτω δεξιά. :P

XΑ,ΧΑ,τσακάλι είσαι!!Kαποιος είχε φερει λαπτοπ και χτυπαγε η καμερα στην οθόνη του:green:

GURU S.
07-12-12, 18:44
Είναι ο καλύτερος αθλητής που έχουμε στην Ελλάδα στα squat. Έπρεπε να κάνει ψύχραιμες κινήσεις, γιατί αλλιώς η μπάρα κάνει μπαλάτζο και ταλαντεύεται πολύ και είναι αδύνατο να γίνει η προσπάθεια. Όσοι δεν μπόρεσαν να μείνουν μέχρι το τέλος (είχε αρχίσει να αραιώνει ο κόσμος) χάσατε!

Γι αυτο λεω οτι ειναι μια σοβαρη διοργανωση και οχι απλα ενας φιλικος αγωνας.Τα κιλα που εγιαναν εκεινη την μερα και στο παγκο και στα σκουοτς ειναι νομιζω απο τις καλυτερες επιδοσεις πανελλαδικα.respect.

72K
07-12-12, 18:52
Γι αυτο λεω οτι ειναι μια σοβαρη διοργανωση και οχι απλα ενας φιλικος αγωνας.Τα κιλα που εγιαναν εκεινη την μερα και στο παγκο και στα σκουοτς ειναι νομιζω απο τις καλυτερες επιδοσεις πανελλαδικα.respect.

Είναι λογικό να παρεβρίσκεται κόσμος που το "έχει" το σπορ, ελείψει παρουσίας επισήμων φορέων. Ε ναι είναι κρίμα στην Ελλάδα να μην μπορούμε να διοργανώσουμε επίσημους αγώνες και να κινήσεις ιδιωτικές με φιλικό χαρακτήρα να έρχονται να καλύψουν αυτό το τεράστιο κενό. Οχι ότι δεν έκαναν καλή δουλειά τα παιδιά, αντιθέτως και χωρίς τα απαραίτητα τεχνικά μέσα.:thumbup:

Polyneikos
07-12-12, 19:01
Γι αυτο λεω οτι ειναι μια σοβαρη διοργανωση και οχι απλα ενας φιλικος αγωνας.Τα κιλα που εγιαναν εκεινη την μερα και στο παγκο και στα σκουοτς ειναι νομιζω απο τις καλυτερες επιδοσεις πανελλαδικα.respect.


Είναι λογικό να παρεβρίσκεται κόσμος που το "έχει" το σπορ, ελείψει παρουσίας επισήμων φορέων. Ε ναι είναι κρίμα στην Ελλάδα να μην μπορούμε να διοργανώσουμε επίσημους αγώνες και να κινήσεις ιδιωτικές με φιλικό χαρακτήρα να έρχονται να καλύψουν αυτό το τεράστιο κενό. Οχι ότι δεν έκαναν καλή δουλειά τα παιδιά, αντιθέτως και χωρίς τα απαραίτητα τεχνικά μέσα.:thumbup:

Σίμο και Κωστα σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Τα υπολογίζω ιδιαιτερα καθώς εχετε ασχοληθεί σε βαθος, οπότε εχετε παραστάσεις.
Ειμαστε άπειροι σε τετοιου είδους διοργανωσεις (εγω τουλάχιστον) και απλά προσπαθούμε να κανουμε ενα όσο το δυνατόν πιο αξιοπρεπές event,με σχετικα λίγο κόστος και την βοήθεια φίλων ,με όσο το δυνατόν περισσότερο παρεϊστικο ύφος και με καλη διαθεση,προσπαθωντας να μην αδικήσουμε την προσπαθεια κανενός...
Νομίζω την επόμενη φορά ,πρώτα ο Θεός,θα πρεπει να εχουμε μια πολύ καλύτερη υποδομή σε πολλά επίπεδα,αν και φοβαμαι πως όσο "σοβαρευει" ,γίνεται και πιο επίσημο,με ότι και αν σημαίνει αυτό.
Η συμβολή ατόμων που είναι περισσότερο από αυτόν τον χώρο,θα είναι απαραίτητη πλεον,για να εχουμε όσο το δυνατόν καλύτερο feedback.
Το ανεφερα και στην αρχή του event,ειναι πολλά παιδια που εχουν πολυ καλες επιδόσεις και δεν βγαινουν προς τα έξω,ειναι κατι που λείπει και ο κόσμος το γουσταρει. Εγω προσωπικά,το απόλαυσα :thumbup:

Polyneikos
07-12-12, 19:11
Aποτελέσματα και Απονομές

58541
58535


58536

58537


58538

58539



58540

Polyneikos
07-12-12, 19:15
Αν εχει γίνει καποιο λάθος σε επίδοση ή κατάταξη διαγωνιζομένου, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου να το διορθωσουμε.

basiadim
07-12-12, 22:13
Αν εχει γίνει καποιο λάθος σε επίδοση ή κατάταξη διαγωνιζομένου, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου να το διορθωσουμε.

γιατι μου την ακυρωσατε την προσπαθεια με τα 150? αφου την εκανα μια χαρα δεν καταλαβαινω!

TRIANTAFYLLOU
07-12-12, 22:48
γιατι μου την ακυρωσατε την προσπαθεια με τα 150? αφου την εκανα μια χαρα δεν καταλαβαινω!

παράγκες βάσια όπως στο ποδόσφαιρο έτσι και δω , αλλα θα αποκρυπτογραφήσουμε τις κασέτες και θα τους τσιμπήσουμε :P:P:P:turtle:

πέρα απο πλακα εγω βέβαια δεν μπορούσα να δω καλα , αλλα ο λόγος ήταν ότι ενω έγινε η προσπάθεια και τα κιλα τα είχες , έπρεπε ενα κλίκ πιο κάτω να είχες κατεβεί να είναι ακριβως παράλληλο το κάθησμα , οι κριτες που καθόταν πίσω και δίπλα έβλεπαν καλύτερα και αν πρόσεξες είχαν ακυρώσει κάθε παρόμοια επαναληψη ακόμα και στο διαγωνισμό των μέγιστων επαναλήψεων , τυπικό βέβαια αλλα με αυτο τον κανονισμό ξεκίνησε ο αγώνας και δεν θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά .
βέβαια εσυ πάνω στην ένταση δεν το κατάλαβες ούτε και γω γιατι ήμουν συγκεντρωμένος στην προσπάθεια μην μείνουν τα κιλα , αλλα έτσι φαινόταν και αυτο βεβαια πιστεύω στο βίντεο θα φανεί καλύτερα :thumbup:

basiadim
07-12-12, 22:53
παράγκες βάσια όπως στο ποδόσφαιρο έτσι και δω , αλλα θα αποκρυπτογραφήσουμε τις κασέτες και θα τους τσιμπήσουμε :P:P:P:turtle:

πέρα απο πλακα εγω βέβαια δεν μπορούσα να δω καλα , αλλα ο λόγος ήταν ότι ενω έγινε η προσπάθεια και τα κιλα τα είχες , έπρεπε ενα κλίκ πιο κάτω να είχες κατεβεί να είναι ακριβως παράλληλο το κάθησμα , οι κριτες που καθόταν πίσω και δίπλα έβλεπαν καλύτερα και αν πρόσεξες είχαν ακυρώσει κάθε παρόμοια επαναληψη ακόμα και στο διαγωνισμό των μέγιστων επαναλήψεων , τυπικό βέβαια αλλα με αυτο τον κανονισμό ξεκίνησε ο αγώνας και δεν θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά .
βέβαια εσυ πάνω στην ένταση δεν το κατάλαβες ούτε και γω γιατι ήμουν συγκεντρωμένος στην προσπάθεια μην μείνουν τα κιλα , αλλα έτσι φαινόταν και αυτο βεβαια πιστεύω στο βίντεο θα φανεί καλύτερα :thumbup:

συμφωνω αλλα κι αλλοι δεν καναν σωστα μεγιστες... τεσπα... για μ'ενα ειναι εγκυρη η προσπαθεια μια χαρα κατεβηκα!!! ευχαριστω ηλια!! :bbbiceps:

goldenera
07-12-12, 23:41
O Τασος Τριανταφύλλου,ειναι αρσιβαρίστας,25 χρονων και ειναι εμπειρος στο πως να πετάξει την μπάρα από πάνω του σε περίπτωση που δεν μπορεί να κανει έγκυρη προσπαθεια.Ακόμα και αυτό θέλει την τεχνική του


25 ετών?:shock: Δεν το ήξερα, και μου φάνηκε ότι ήταν μεγαλύτερος. Άρα έχει πάρα πολλά περιθώρια να βελτιώσει την επίδοση του. Πραγματικά όπως ξαναείπα ήταν απίστευτη η στιγμή της προσπάθειας στα 340. Κάποτε δεν μπορούσα να καταλάβω πώς μια ολυμπιακή μασίφ μπάρα μπορεί να λυγίσει, και το να το δω μπροστά στα μάτια μου ήταν τρομερή εμπειρία:thumbup:

goldenera
07-12-12, 23:48
γιατι μου την ακυρωσατε την προσπαθεια με τα 150? αφου την εκανα μια χαρα δεν καταλαβαινω!

Βάσια δικαίως ή αδίκως και όπως και να αισθάνεσαι για το συγκεκριμένο γεγονός, το θέμα είναι ότι απέδειξες (και πάλι) την αξία σου και κατά την προσωπική μου άποψη κέρδισες τις εντυπώσεις (μαζί με τον Τάσο;)) του Atlas 2012 όχι μόνο με τα ΄κότσια' σου αλλά προσφέροντας και διασκέδαση (με την καλώς εννοούμενη τρέλα σου) στο κοινό:clap::thumbup:

Polyneikos
08-12-12, 02:15
Βασια η κριτική επιτροπή (εκείνη αποφασίζει) σου είπε ότι δεν είναι έγκυρη και το δέχθηκες εκεινη την στιγμή ,για τον λόγο οτι έπρεπε να πας πιο βαθιά,σου είπαν μαλιστα να ξαναδοκιμάσεις .
Αν εγω σε εβαζα επιτυχημενη 150 κιλα,περνουσες στην κατάταξη 2 διαγωνιζόμενους και αυτό για εμένα δεν θα ήταν σωστό ,σίγουρα ούτε και για εκείνους,που μαλιστα ειναι και μελη της σελίδας. Δεν συμφωνείς;

Ευκαιρίας δοθείσης, απονομή σου από τον Σπύρο Μπουρνάζο,για την συμμετοχή σου και στα 2 Ατλας .Αυτο αξιζει για 1500 κιλά:thumbup:

58558


58559

basiadim
08-12-12, 02:35
Βασια η κριτική επιτροπή (εκείνη αποφασίζει) σου είπε ότι δεν είναι έγκυρη και το δέχθηκες εκεινη την στιγμή ,για τον λόγο οτι έπρεπε να πας πιο βαθιά,σου είπαν μαλιστα να ξαναδοκιμάσεις .
Αν εγω σε εβαζα επιτυχημενη 150 κιλα,περνουσες στην κατάταξη 2 διαγωνιζόμενους και αυτό για εμένα δεν θα ήταν σωστό ,σίγουρα ούτε και για εκείνους,που μαλιστα ειναι και μελη της σελίδας. Δεν συμφωνείς;

Ευκαιρίας δοθείσης, απονομή σου από τον Σπύρο Μπουρνάζο,για την συμμετοχή σου και στα 2 Ατλας .Αυτο αξιζει για 1500 κιλά:thumbup:

μπορουσα να κανω και διαφορετικα???? αλλα μετα μου ειπατε οτι θα την μετρησετε την προσπαθεια μου... τεσπα δεν πειραζει...!!! του χρονου επιφυλάσσω πολλες εκπληξεις σας ευχαριστω πολυ ολους... εβαλα τα δυνατα μου ... αν και σταματησα την διαιτα τις προετοιμασια μου και μονο μια βδομαδα εφαγα υδατανθρακα... πιστευω τα πηγα πολυ καλα :p :welcome:

Polyneikos
08-12-12, 11:40
Kαι η απονομή του Σπύρου Μπουρνάζου στην Ευτυχία Ανανιάδου (175 κιλά σκουωτ)


58561


58562

mens sana
08-12-12, 12:49
Εχω μεινει αφωνος με τις κοπελες :shock:...τι επιδοσεις ειναι αυτες? :clap:

RawR
08-12-12, 13:00
Ο Τριανταφύλλου είναι φοβερός αθλητής και έχει προσφέρει πολλά στην Άρση Βαρών. Ελπίζω να τον ξαναδούμε από το '13 να αγωνίζεται ξανά.

Stella
08-12-12, 17:56
Την κοπελα την Ευτυχια Ανανιαδου πρωτη φορα τη βλεπω τωρα στο Ατλας.
Φοβερα κιλα!:clap::clap::clap:
Θα ηταν ενδιαφερον να μαθουμε καποια στοιχεια γι΄αυτη ή να με παραπεμψετε σε καποιο λινκ αν υπάρχει...
Αγωνιζεται σε αγωνες bbing, είναι αρσιβαριστρια;:unsure:

Polyneikos
08-12-12, 18:08
Στελλα με άρση βαρών ασχολείται η κοπέλα..:thumbup:

Stella
08-12-12, 18:10
Στελλα με άρση βαρών ασχολείται η κοπέλα..:thumbup:

Respect!!!:thumbup:
Kαι στην Ευτυχια και σε όλες τις κοπέλες που ασχολουνται με την αρση βαρων!:clap::clap::clap:

Polyneikos
08-12-12, 18:13
του χρονου επιφυλάσσω πολλες εκπληξεις σας ευχαριστω πολυ ολους... εβαλα τα δυνατα μου ... αν και σταματησα την διαιτα τις προετοιμασια μου και μονο μια βδομαδα εφαγα υδατανθρακα... πιστευω τα πηγα πολυ καλα :p :welcome:

Εννοείται ότι τα πήγες πολυ καλα Βασια και μας είσαι ιδιαιτερα συμπαθης και αξιέπαινη για τις επιδόσεις σου!
Αντε καλη προετοιμασία τωρα για Μαιο και μετά προετοιμασία για το Ατλας 3..:weights::weights:
Να ειμαστε καλά και να εχουμε δυναμεις και διάθεση,του χρόνου θα γινει φεστιβαλ Δύναμης το ΑΤΛΑΣ 3 ..

TRIANTAFYLLOU
08-12-12, 18:22
όσοι ξέρουν γνωρίζουν ότι η μέγιστη δύναμη είναι ενα κεφάλαιο που απαιτεί προπόνηση στοχευμένη ειδικα σ αυτην και όταν ένας αθλητης η αθλήτρια που ασχολείτε με σωματοδόμηση και παράλληλα έχει τέτοιες επιδόσεις αυτο είναι μεγάλη επιτυχία και καθιστα άθλο αυτο που έκανε η Βάσια , ειδικα όταν ξέρουμε ότι όταν κόβουμε υδατάνθρακες η κάνουμε δίαιτα οι επιδόσεις μειώνονται και χρειάζετε χρόνος να επανέλθει κανείς
και άσχετα μ αυτο στην Βάσια δεν φάνηκε κατι τετοιο γιατι αγωνιστηκε σε κατηγορία με άντρες και κατάφερε να διακριθεί , συμμετείχε και στα 2 άτλας και εύχομαι στο 3ο άτλας να είναι όλα πιο ευνοικά και να κάνει ακόμη καλύτερες επιδόσεις :clap::clap::clap:

GURU S.
08-12-12, 21:47
Εννοείται ότι τα πήγες πολυ καλα Βασια και μας είσαι ιδιαιτερα συμπαθης και αξιέπαινη για τις επιδόσεις σου!
Αντε καλη προετοιμασία τωρα για Μαιο και μετά προετοιμασία για το Ατλας 3..:weights::weights:
Να ειμαστε καλά και να εχουμε δυναμεις και διάθεση,του χρόνου θα γινει φεστιβαλ Δύναμης το ΑΤΛΑΣ 3 ..

XMM!Καλο ακουγεται!Φεστιβαλ δυναμης!Μπορει δηλαδη να μπει και χειροπαλη,και αρσεις ισως και κατι απο στονγκεστμαν που δεν απαιτει χωρο.οπως π.χ κρατημα βαρων,ξερω γω.Αναμενουμε.Το βασικοτερο ολων,το εχω ξαναπει ,ειναι να τηρουνται οι κανονες στο ακεραιο.Και για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις και γιατι ο αγωνας ανεβηκε επιπεδο, επισης οτι ρεκορ γινει να καταγραφει στο μυαλο αυτων που αγαπανε τα αθληματα της δυναμης σαν επισημο, ας πουμε.

basiadim
08-12-12, 22:46
:weights::weights::weights::weights::weights::weights: :)

sAVAZz
09-12-12, 12:48
πως παει η επε3εργασια των βιντεο???8α ανεβει κανενα συντομα να παρουμε μια πρωτη ιδεα?

Polyneikos
09-12-12, 14:30
XMM!Καλο ακουγεται!Φεστιβαλ δυναμης!Μπορει δηλαδη να μπει και χειροπαλη,και αρσεις ισως και κατι απο στονγκεστμαν που δεν απαιτει χωρο.οπως π.χ κρατημα βαρων,ξερω γω.Αναμενουμε.Το βασικοτερο ολων,το εχω ξαναπει ,ειναι να τηρουνται οι κανονες στο ακεραιο.Και για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις και γιατι ο αγωνας ανεβηκε επιπεδο, επισης οτι ρεκορ γινει να καταγραφει στο μυαλο αυτων που αγαπανε τα αθληματα της δυναμης σαν επισημο, ας πουμε.

Σιμο βλέπω το καταλαβες το φεστιβάλ Δύναμης:thumbup:
Αγωνες χειροπάλης μπορουν να μπουν και το εχουμε στο μυαλό μας,καθως ο Σπύρος Μπουρναζος και ο Χρηστος Γκολιάς που μας βοηθανε με καθε τρόπο ,εχουν στενες σχέσεις με τους παλαιούς πρωταθλητές της χειροπάλης Μπατσινίλα και Πανάρετο,εχω και εγω καποιες επαφες με μπραντεφερίστες, οπότε είναι στα υπόψην.
Αν δεν ειχαμε την αγωνία του χωρου φετος,θα γινόταν και στο Ατλας 2,καθως το μονο που απαιτείται ειναι ενα τραπέζι χειροπάλης..
Και αρσεις θανάτου οπωσδήποτε και καποια άλλα που ειναι νωρίς να τα συζητησουμε..
Θα γινουν ωραία πράγματα του χρόνου,πρωτα ο Θεός :thumbup:

Polyneikos
09-12-12, 14:38
πως παει η επε3εργασια των βιντεο???8α ανεβει κανενα συντομα να παρουμε μια πρωτη ιδεα?

Εχει δοθεί για μονταρισμα,πιστευω μεσα στην εβδομάδα θα εχουμε κατι.:thumbup:

tasos2
09-12-12, 14:52
Θα χει πλακα με τη χειροπαλη. Εγω δε θα παιξω εκει γιατι ειμαι ασχετος. Με ειχε παρει 60 κιλα ανθρωπος.

Το κορυφαιο ομως θα ηταν να κανατε και μποντυμπιλντινγκ (ποζαρισμα) :turtle:

GURU S.
09-12-12, 15:25
Θα χει πλακα με τη χειροπαλη. Εγω δε θα παιξω εκει γιατι ειμαι ασχετος. Με ειχε παρει 60 κιλα ανθρωπος.

Το κορυφαιο ομως θα ηταν να κανατε και μποντυμπιλντινγκ (ποζαρισμα) :turtle:

Ναι, καποιος η καποιοι να ποζαρουν σαν γκεστ.αν υπαρχει χωρος, που με τοσο κοσμο το βλεπω δυσκολο.

warrior s
09-12-12, 15:41
Εντάξει του χρόνου πιστεύω θα έχει και περισσότερο κόσμο, γιατί το meet αυτό τώρα έγινε γνωστό σε πολλούς..:) Πάντως αυτό το 2xbodyweight που έχει κάνει ο σίμος στον πάγκο δε βλέπω να σπάει ούτε του χρόνου... ;)

NASSER
09-12-12, 15:47
Θα χει πλακα με τη χειροπαλη. Εγω δε θα παιξω εκει γιατι ειμαι ασχετος. Με ειχε παρει 60 κιλα ανθρωπος.

Το κορυφαιο ομως θα ηταν να κανατε και μποντυμπιλντινγκ (ποζαρισμα) :turtle:

Τάσο το bodybuilding είναι άθλημα και θα πρέπει να το σεβαστούμε. Δεν γίνεται σε ένα γυμναστήριο να λες πως κάνεις και αγώνες μαζί με τις υπόλοιπες εκδηλώσεις.

GURU S.
09-12-12, 15:52
Εντάξει του χρόνου πιστεύω θα έχει και περισσότερο κόσμο, γιατί το meet αυτό τώρα έγινε γνωστό σε πολλούς..:) Πάντως αυτό το 2xbodyweight που έχει κάνει ο σίμος στον πάγκο δε βλέπω να σπάει ούτε του χρόνου... ;)

Φιλε warrior αν κατεβει καποιος σε χαμηλο βαρος θα το κανει αν δεν το κανει ιδη,γιατι το ρεκορ αυτο εγινε με 82,3 σωματικο και ηταν 165.δυσκολο να γινει π.χμε 100 κιλα σωματικο, καθολου ομως ακατορθωτο.καποιος που δεν τον εχω-δει δεν τον ξερω θα το εχει κανει σιγουρα,αλλα θα ηταν ωραιο να τον δουμε και στον αγωνα.

warrior s
09-12-12, 15:57
Φιλε warrior αν κατεβει καποιος σε χαμηλο βαρος θα το κανει αν δεν το κανει ιδη,γιατι το ρεκορ αυτο εγινε με 82,3 σωματικο και ηταν 165.δυσκολο να γινει π.χμε 100 κιλα σωματικο, καθολου ομως ακατορθωτο.καποιος που δεν τον εχω-δει δεν τον ξερω θα το εχει κανει σιγουρα,αλλα θα ηταν ωραιο να τον δουμε και στον αγωνα.

Έχεις δίκιο ναι.. Θα πρέπει να βρεθεί ένας με χαμηλό σωματικό βάρος που να τον ευνοεί και η άσκηση με κοντά χέρια για να πιάσει την αναλογία :). Θα δούμε του χρόνου λοιπόν :toast:

GURU S.
09-12-12, 18:56
Έχεις δίκιο ναι.. Θα πρέπει να βρεθεί ένας με χαμηλό σωματικό βάρος που να τον ευνοεί και η άσκηση με κοντά χέρια για να πιάσει την αναλογία :). Θα δούμε του χρόνου λοιπόν :toast:

:thumbup:

Tolis 1989
09-12-12, 21:44
Βάζω κι εγώ μια φώτο μαζί με τον κύριο Ηλία Τριανταφύλλου.Πηγή έμπνευσης όπως και πολλοί άλλοι παρευρισκόμενοι!:clap:

Χριστοφορος123
09-12-12, 21:56
Βάζω κι εγώ μια φώτο μαζί με τον κύριο Ηλία Τριανταφύλλου.Πηγή έμπνευσης όπως και πολλοί άλλοι παρευρισκόμενοι!:clap:

Τι δικεφαλος ειναι αυτος;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

mens sana
09-12-12, 22:29
Ο δικεφαλος βγαζει ματια :shock:

Nosblos
09-12-12, 22:52
:clap::clap::bowdown::bowdown:

Διακογιαννης Γιαννης
10-12-12, 01:03
Βάζω κι εγώ μια φώτο μαζί με τον κύριο Ηλία Τριανταφύλλου.Πηγή έμπνευσης όπως και πολλοί άλλοι παρευρισκόμενοι!:clap:

Και μετα απο τη εξαωρη προπονηση που εκανε εκεινο το απογευμα θα πηρε και 3-4 κιλα μυς ακομα.

apostolis80
10-12-12, 01:13
O κ.Ηλιας Τριανταφυλλου εκλεψε κι αυτος ενα κομματι απ το atlas.Ευγενικοτατος, διπλα στους αθλητες σολες τις προσπαθειες, ενας σωστος οικοδεσποτης.Και βεβαια πολυ δυνατο σωμα, αν και τον κουρασαμε ολοι μας εκεινη τη μερα.

TRIANTAFYLLOU
10-12-12, 02:15
παιδια πάνω απ όλα όλα έγιναν για ενα σκοπό και ο σκοπός ήταν να είναι ευχαριστημένοι όλοι οι συμμετέχοντες δηλαδή να το χαρούν και αυτο μας έκανε να ξεχάσουμε την κούραση γιατι η ικανοποίηση και ο ενθουσιασμός αυτών που συμμετείχαν αλλα και το ένθερμο κοινο που υποστήριζε τις προσπάθειες μας έκανε να ξεχνάμε την κούραση .

η κούραση ήταν δεδομένη γιατι φανταστειτε ότι αυτοι που παρακολουθούσαν κουραστηκαν σε κάποια φαση και θέλαν να καθησουν να βγούν εξω να πάρουν αερα , εμείς όμως έπρεπε να είμαστε εκεί απερίσπαστα στις προσπάθειες όλων των παιδιών και πάντα σε μένα απο την εμπειρία μου τοσα χρόνια αλλα και στα άλλα παιδια υπάρχει και ο φόβος μην έχουμε κάποιο τραυματισμό και ειλικρινα χαίρομαι που δεν υπήρχε κατι τετοιο
απο κεί και πέρα κάποιος θα βγεί πρώτος κάποιος δεύτερος και ου τω καθεξείς , αυτο δεν μειώνει κανένα αλλα ήταν μια γιορτη της δύναμης και αντοχής στη δυναμη και η απόδειξη αυτο που μας κουράζει σωματικα μας δίνει χαρα και ευεξία.
και σε ενα παρείστικο ιβεντ είχαμε τόσο καλές επιδόσεις και αυτο κάνει μεγαλύτερη την αξία αυτων που δεν πλασαρίστηκαν στις πρώτες θεσεις

εύχομαι στο επόμενο ΑΤΛΑΣ εφόσον μάθαμε και απο τα λάθη μας να είμαστε ενα σκαλοπάτι πιο βελτιωμένοι

Ενα μεγάλο μπράβο στους συμμετέχοντες και ειδικα στα κορίτσια μας γιατι χάρη σ αυτους έγινε αυτη η παράσταση και λέω παρασταση γιατι όπως στο θέατρο οι πρωταγωνιστες είναι οι ηθοποιοί έτσι και δω είναι οι αθλητες χωρίς αυτούς δεν θα είχαμε αυτο το ιβεντ :clap::clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
10-12-12, 02:20
Και μετα απο τη εξαωρη προπονηση που εκανε εκεινο το απογευμα θα πηρε και 3-4 κιλα μυς ακομα.

Γιάννη όχι μόνο δεν έβαλα αλλα έχασα 2 κιλα γιατι μετα το πρωινο φάγαμε κατευθείαν αργα το βραδυ σε ενα μαγαζί που μας πήγε ο οικοδεσπότης και φίλος Σπύρος Μπουρνάζος και παραλίγο να φαμε και τον μαγαζάτορα
αλλα χαλάλι και 5 κιλα να έχανα, έτσι κι αλλιως δεν είμαι αγωνιστικός να χολοσκάσω , σημασία έχει το θετικό αποτέλεσμα :toast:

goldenera
10-12-12, 03:14
Τι δικεφαλος ειναι αυτος;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Και πού να δεις Χριστόφορε τον Ηλία 'το βουνό' σε ένα διάλειμμα, να κάνει μονόζυγο και να ανεβοκατεβαίνει με άνεση...μπαμ μπαμ μπαμ μπαμ τις επαναλήψεις......ωραίο θέαμα για εμάς:thumbup:;)

Χριστοφορος123
10-12-12, 15:32
Και πού να δεις Χριστόφορε τον Ηλία 'το βουνό' σε ένα διάλειμμα, να κάνει μονόζυγο και να ανεβοκατεβαίνει με άνεση...μπαμ μπαμ μπαμ μπαμ τις επαναλήψεις......ωραίο θέαμα για εμάς:thumbup:;)

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

TRIANTAFYLLOU
10-12-12, 19:44
καλα τωρα θα δείτε την επόμενη φορα θα κάνω φλίκ φλάκ και πηρουέτες να πάθετε πλάκα , αφού με κάναν πρόταση να πάω περιοδείες σε τσίρκο :P:P:turtle::turtle::turtle::turtle:

Χριστοφορος123
10-12-12, 19:48
Κ.Ηλια ποσες ελξεις μπορειται να βγαλετε στο μονοζυγο;

TRIANTAFYLLOU
10-12-12, 20:06
χωρίς να σκίζω και το μαγιό μου καμια 15 βγάζω αν είμαι πιο λίγα κιλα δεν ξέρω ίσως παραπάνω αλλα στα 127 που ήμουν το καλοκαίρι μπούλης εβγαλα 14 στην προπόνηση για σετ όχι μια φορα τωρα είμαι 120 και είμαι πιο αεράτος
αφου μετα το γυμνάσιο στο λύκειο πάλι τόσες έβγαζα αλλα ήμουν και κατηγορία φτερου , στις έλξεις παίζει ρόλο η σχετικη δυναμη σε σχέση δηλαδη με το σωματικό βάρος

Χριστοφορος123
10-12-12, 20:08
Εγω που ειμαι 77 με υψος 1,77 βγαζω 13 :green::green::P:P
Πολυ καλα ειναι για τοσα κιλα που ειστε...

Διακογιαννης Γιαννης
12-12-12, 15:59
χωρίς να σκίζω και το μαγιό μου καμια 15 βγάζω αν είμαι πιο λίγα κιλα δεν ξέρω ίσως παραπάνω αλλα στα 127 που ήμουν το καλοκαίρι μπούλης εβγαλα 14 στην προπόνηση για σετ όχι μια φορα τωρα είμαι 120 και είμαι πιο αεράτος
αφου μετα το γυμνάσιο στο λύκειο πάλι τόσες έβγαζα αλλα ήμουν και κατηγορία φτερου , στις έλξεις παίζει ρόλο η σχετικη δυναμη σε σχέση δηλαδη με το σωματικό βάρος

Φοβερη επιδοση για τετοιο σωματικο βαρος.Οι φιλοι μας πρεπει να συνυπολογισουν και την εκτελεση, που σιγουρα θα ηταν σωστη.Μερικα τετοια βιντεο,και σε διαφορες ασκησεις,φορωντας μονο σορτσακι,και για επιδορπιο ποζες καθε φορα στο πρησμενο σημειο, θα ηταν οτι πρεπει.

Μεσσιας
17-12-12, 15:47
εχουμε κανα νεο για το βιντεακι ? :turtle:

MakPriest
20-12-12, 17:45
θα φύγουμε για χωρια κλπ και δεν θα προλάβουμε ουτε ενα βιντεο :thumbdown::-(

Polyneikos
20-12-12, 18:01
Παίκτες εχω μιλησει με τον μοντερ αλλα επειδη ειναι 32 GB υλικο,γυρω στις 5ωρες αμονταριστες,πρεπει να γινουν κοψίματα και ραψίματα.
Όλοι εχετε την αγωνία σας,αλλα δεν μπορουμε να πιεσουμε περισσότερο την κατασταση .
Yπομονή και όλοι θα δείτε τον εαυτό σας,δεν χανεται ο κόσμος από λίγες ημέρες ..:welcome::welcome:

tasos2
21-12-12, 10:54
Παίκτες εχω μιλησει με τον μοντερ αλλα επειδη ειναι 32 GB υλικο,γυρω στις 5ωρες αμονταριστες,πρεπει να γινουν κοψίματα και ραψίματα.
Όλοι εχετε την αγωνία σας,αλλα δεν μπορουμε να πιεσουμε περισσότερο την κατασταση .
Yπομονή και όλοι θα δείτε τον εαυτό σας,δεν χανεται ο κόσμος από λίγες ημέρες ..:welcome::welcome:

Προσπαθηστε αν ειναι ευκολο να μην κοψετε τις αποτυχημενες προσπαθειες...:green:

Polyneikos
24-12-12, 22:35
Παρασκευή 28/12, συντονιστείτε, θα παίξει το βίντεο του Ατλας 2 :thumbup:

apostolis80
26-12-12, 00:21
περιμενουμε με αγωνια το βιντεο

procop
26-12-12, 19:36
Παρασκευή 28/12, συντονιστείτε, θα παίξει το βίντεο του Ατλας 2 :thumbup:

:bbbiceps:

morbit_killer
11-04-13, 09:06
ο τριανταφύλλου οδήγησε τον αγώνα μέγιστης δύναμης εκτός ανταγωνισμού , εντυπωσίασε πραγματικα όχι μόνο με το γεγονός οτι σηκωσε πολλα κιλα αλλα και με την άνεση που το έκανε
αλλα και όλα τα παιδια που συμμετείχαν έδωσαν ότι μπορούσαν και αξίζουν σε όλους συγχαρητήρια που μπήκαν σ αυτη την διαδικασία γιατι κανείς δεν είναι αθλητης καθαρα δύναμης , εκτός τον τριανταφυλου και τα παιδια της άρσης βαρών

και ένα καλό βίντεο με επιμέλεια απο τον Μάνο Χανιώτη συμβάλει στην σωστη παρουσίαση αυτου του ιβεντ ώστε να το παρακολουθήσουν και αυτοι που δεν μπόρεσαν να παρεβρεθούν λάιβ , αλλα και μείς να ξαναζήσουμε τις στιγμές του αγώνα

Το βασικότερο πλεονέκτημα που έχουν οι αρσιβαρίστες είναι το squat , εμείς που ασχολούμαστε με bodybuilding καλούμαστε να γυμνάζουμε όλες τις μυϊκές
ομάδες στο μέγιστο βαθμό , αυτό έχει σαν αποτέλεσμα την έλλειψη εξειδίκευσης , παρόλα αυτά τα καταφέρνουμε αρκετά καλά , κατα τη γνώμη μου σε ένα διαγωνισμό δύναμης πρέπει να μετρώνται και άλλες μυϊκές ομάδες όπως πλάτη , ώμοι κλπ

niksamaras
30-04-13, 01:32
Το βασικότερο πλεονέκτημα που έχουν οι αρσιβαρίστες είναι το squat , εμείς που ασχολούμαστε με bodybuilding καλούμαστε να γυμνάζουμε όλες τις μυϊκές
ομάδες στο μέγιστο βαθμό , αυτό έχει σαν αποτέλεσμα την έλλειψη εξειδίκευσης , παρόλα αυτά τα καταφέρνουμε αρκετά καλά , κατα τη γνώμη μου σε ένα διαγωνισμό δύναμης πρέπει να μετρώνται και άλλες μυϊκές ομάδες όπως πλάτη , ώμοι κλπ

Ποιος σου ειπε οτι το σκουωτ δεν θελει δυνατη πλατη? Η οτι το ζετε η το αρασε δεν θελουν δυνατους ωμους? Τα 2 αγωνισματα ειναι διαφορετικα, το καθενα εχει τελειως διαφορετικο σκοπο με το αλλο, δεν γινεται να τα συγκρινουμε.

tasos2
30-04-13, 10:01
Ποιος σου ειπε οτι το σκουωτ δεν θελει δυνατη πλατη? Η οτι το ζετε η το αρασε δεν θελουν δυνατους ωμους? Τα 2 αγωνισματα ειναι διαφορετικα, το καθενα εχει τελειως διαφορετικο σκοπο με το αλλο, δεν γινεται να τα συγκρινουμε.

To σκουοτ θελει δυνατη μεση ή κατω πλατη. Ο morbit-killer μαλλον εννοει τα φτερα οταν λεει πλατη.

Η αρση βαρων δε θελει πολυ δυνατους ωμους. Φαινεται μεν να τα σηκωνουν με τους ωμους αλλα ουσιαστικα τα σηκωνουν δινοντας κεκτημενη ταχυτητα με τα ποδια τους. Ουσιαστικα θεμα ποδιων και μεσης ειναι. Φαινεται κι απο τα σωματα τους, ο Πυρρος Δημας ειχε τεραστιους τετρακεφαλους αλλα συγκριτικα οχι και τοσο ανεπτυγμενο ανω σωμα (με εξαιρεση τους τραπεζοειδεις που τους χρησιμοποιουν αρκετα)

niksamaras
30-04-13, 17:05
To σκουοτ θελει δυνατη μεση ή κατω πλατη. Ο morbit-killer μαλλον εννοει τα φτερα οταν λεει πλατη.

Η αρση βαρων δε θελει πολυ δυνατους ωμους. Φαινεται μεν να τα σηκωνουν με τους ωμους αλλα ουσιαστικα τα σηκωνουν δινοντας κεκτημενη ταχυτητα με τα ποδια τους. Ουσιαστικα θεμα ποδιων και μεσης ειναι. Φαινεται κι απο τα σωματα τους, ο Πυρρος Δημας ειχε τεραστιους τετρακεφαλους αλλα συγκριτικα οχι και τοσο ανεπτυγμενο ανω σωμα (με εξαιρεση τους τραπεζοειδεις που τους χρησιμοποιουν αρκετα)

Για να μπορεσεις να κανεισ ζετε 100 κιλα πχ, πρεπει να κανεις και καποια κιλα αυστηρες πιεσεις ωμων. Ενα παραδειγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι ο Klokov, με αυστηρη πιεση στα 170 κιλα και καλυτερο ζετε στα 245. Χρειαζεται και μαλιστα παρα πολυ δυνατους ωμους, οπως επισης και τα φτερα που ανεφερες ειναι παρα πολυ σηματικα στο να κρατησουν στην σωστη τροχια την μπαρα, γι αυτο και ολοι ειναι τριγωνοτετραγωνοι. Τωρα αν παμε στα 105+, δεν μπορουμε να ξερουμε τι ειναι ο καθενας επειδη κουβαλανε και αρκετα λιπαρα κιλα.

niksamaras
30-04-13, 17:08
65730 Μια φωτο, για να δειξω αυτα που ελεγα πριν.

tasos2
30-04-13, 18:53
Μια φωτο, για να δειξω αυτα που ελεγα πριν.

Mα δε βλεπεις οτι τα ποδια του ειναι πολυ πιο μυωδη? Μπαμ κανει. Δεν ειπα οτι απο πανω δεν εχει τιποτα

Οι ωμοι σιγουρα συμμετεχουν αλλα τα κιλα τα σηκωνουν τα ποδια. Οι ωμοι δουλευουν μονο στο ανω σημειο της κινησης, σαν να σου δινουν μια μπαρα στο ανω σημειο των πιεσεων και να τη στηριζεις απλα ισομετρικα. Μεχρι εκει εχει παει απο την κεκτημενη ταχυτητα ποδιων μεσης. Το ιδιο συμβαινει και στους ριπτες, φαινεται οτι ριχνουν τη σφαιρα με τα χερια αλλα τη "χοντρη" δουλεια την κανουν τα ποδια.

GodSlayer
04-05-13, 13:23
στο παουερλιφτινγκ το σωμα δουλευει σαν συνολο, δεν εχει να κανει με το ποση μαζα εχει καποιος αλλα τη δυναμη που αναπτυσσει!

morbit_killer
07-05-13, 08:32
η δύναμη όμως συνδέεται με την μάζα , δηλαδή για να αναπτύξει κάποιος δύναμη είναι απαραίτητο να έχει μυϊκή μάζα , ενώ το αντίθετο δεν είναι αναγκαίο , έχω δει πολλούς bodybuilders οι οποίοι είναι απλά και μόνο pumbers χωρίς ιδιαίτερη δύναμη εγώ είμαι οπαδός του power bodybuilding :weights:

tasos2
08-05-13, 23:21
η δύναμη όμως συνδέεται με την μάζα , δηλαδή για να αναπτύξει κάποιος δύναμη είναι απαραίτητο να έχει μυϊκή μάζα , ενώ το αντίθετο δεν είναι αναγκαίο

Νομιζω οτι το αναποδο ισχυει. Με νευρομυικη προσαρμογη (χρησιμοποιηση περισσοτερων ινων) μπορει να γινει αυξηση δυναμης χωρις αυξηση μαζας. Αυτος ειναι ο λογος που βλεπουμε τεραστιους μποντυμπιλντερς να μην ειναι τοσο δυνατοι οσο παουερλιφτερς μικροτεροι σε μαζα. Οχι επειδη ειναι αδυναμοι αλλα επειδη οι παουερλιφτερς ειναι πιο δυνατοι απο οσο δειχνουν

morbit_killer
09-05-13, 10:09
Νομιζω οτι το αναποδο ισχυει. Με νευρομυικη προσαρμογη (χρησιμοποιηση περισσοτερων ινων) μπορει να γινει αυξηση δυναμης χωρις αυξηση μαζας. Αυτος ειναι ο λογος που βλεπουμε τεραστιους μποντυμπιλντερς να μην ειναι τοσο δυνατοι οσο παουερλιφτερς μικροτεροι σε μαζα. Οχι επειδη ειναι αδυναμοι αλλα επειδη οι παουερλιφτερς ειναι πιο δυνατοι απο οσο δειχνουν

όταν μιλάμε για φυσικό πουερλίφτινγκ απαραίτητη προϋπόθεση για ανάπτυξη δύναμης είναι ή μάζα το όλο μοντέλο παρομοιάζει με τον ιστό της αράχνης στην αρχή χτίζεις μάζα για να σε υποστηρίξει και μετά δύναμη , εγώ έκανα μαλακία και δεν είχα χτίσει καλά τον εσωτερικό μου τρικέφαλο , με αποτέλεσμα σε μία βαριά πίεση να σπάσουν κάποιες ίνες από τον τένοντα μου .Οι επαγγελματίες παουερλίφτερς παίρνουν εξειδικευμένα φάρμακα προσαρμογής νευρικού συστήματος :bbbiceps:

TRIANTAFYLLOU
09-05-13, 15:01
ο στοχος στους παουερ λιφτερ και στους ββερ είναι διαφορετικός , στους πρώτους ενδιαφέρει η μεγιστη δύναμη και στους δευτερους η μυική υπερτροφία
και αυτο ισχύει όπως έφερα το παράδειγμα με τούς αρσιβαρίστες που μερικοι χωρις μεγάλους μυς κάνουν περισσότερα κιλα απο κάποιους με μεγαλύτερους και σιγουρα αναλογικα πολυ περισσότερα απο ββερ , γιατι απλα είναι το στυλ της προπόνησής τους τετοιο

ενας ββερ μπορει να αναπτυχθει και χωρίς να χρησιμοποιεί μεγιστη δύναμη , ακουω να λένε οι ββερ δεν είναι δυνατοι και αυτο το λένε γιατι όταν βλέπεις ενα ββερ λές αυτος άνετα σηκώνει ενα φορτηγο , αν δεν μπορεσει να το σηκώσει τοτε θα πούν μπα δεν έχει δυναμη μόνο μαζα είναι , παρ όλα αυτα όμως πολλοι ββερ δεν παύει να είναι απο τους δυνατοτερους ανθρώπους στον πλανήτη

παλιοσειρι
06-08-13, 14:45
υπεροχος αγωνας αλλα πολυ συνωστισμως ρε παιδια , δεν μπορουσες ουτε να δεις!

τωρα που φτανει ο καιρος (3μισι μηνες περιπου) απο τον 3 διαγωνισμο που θα εχει κ πιο πολυ κοσμο κ συμετοχες λογικα

ειναι κριμα να ειναι ολοι σαν σαρδελες κ να μην μπορουν να παρουν ανασα!


ελπιζω αυτοι που κανουν την διοργανωση

να την κανουν σε κανενα κλειστο γηπεδο (ιδανικο) η εστω σε καπιο σαφως μεγαλυτερο γυμναστηριο

procop
19-08-13, 14:11
θα γινει και φετος το atlas challenge?

μια παρακληση , αν γινεται στην open κατηγορια παγκου να εχει 2 κατηγοριες, -85 και +85..θεωρω ειναι πιο δικαιο, καθως ενας που ειναι 80 κιλα( οπως εγω δεν μπορω να παιξω με εναν που ειναι 100+. :P

καταλαβαινω, οτι αυτο προυποθετει καποιες καθυστερησεις, και προτινω να εχετε 2 παγκους για να τελειωσει και πιο γρηγορα

bebelos
19-08-13, 15:12
θα γινει και φετος το atlas challenge?

μια παρακληση , αν γινεται στην open κατηγορια παγκου να εχει 2 κατηγοριες, -85 και +85..θεωρω ειναι πιο δικαιο, καθως ενας που ειναι 80 κιλα( οπως εγω δεν μπορω να παιξω με εναν που ειναι 100+. :P

καταλαβαινω, οτι αυτο προυποθετει καποιες καθυστερησεις, και προτινω να εχετε 2 παγκους για να τελειωσει και πιο γρηγοραφιλε τα κιλα ειναι σχετικα γιατι αν εσυ εισι 1,70 με 80 κιλα πλεονεκτεις εναντιον καποιου με 86 κιλα και 1,86 υψος

TheWorst
19-08-13, 15:36
Ναι ετσι ειναι , αλλα αυτα εχει το powerlifitng .. Κι εγω παντα ελεγα γιατι δεν κατηγοριοποιουν βαση και του υψους?

Eddie
19-08-13, 15:45
Ολα παιζουν ρολο,αλλα αν παει ετσι τοτε να παρουμε υπ οψη και το λιπος,και την ηλικια,ποιος εκανε σεχ το προηγουμενο βραδυ,ποιος εφαγε καλυτερα το πρωι κλπ κλπ..Ο γενικος μπουσουλας ειναι στα κιλα,αν και προσωπικα ακομα κι αυτο ειναι μυθος γιατι τα καλυτερα κιλα τα εκανα οταν ημουν -20 απ οτι τωρα,οποτε δεν πιστευω οτι το περισσοτερο σωματικο βαρος σημαινει και περισσοτερη δυναμη..τουλαχιστον οχι τοσο οσο νομιζουν οι περισσοτεροι.

TheWorst
19-08-13, 15:48
Συμφωνα με ολες τις μελετες και λιπος και υγρα να'ναι σε βοηθαει γιατι εξαπλωνεται σε μεγαλυτερο επιπεδο το βαρος (κατι της ταξης) Δεν ειμαι powerlifter και για αυτο δε ξερω , αλλα σιγουρο ειναι οτι το σωματικο βαρος εχει μεγαλη σημασια για την δυναμη .

procop
19-08-13, 17:12
φιλε τα κιλα ειναι σχετικα γιατι αν εσυ εισι 1,70 με 80 κιλα πλεονεκτεις εναντιον καποιου με 86 κιλα και 1,86 υψος

μην εισαι απολυτος. Παιζουν ρολο αρκετοι παραγοντες.

Ασχετως με αυτο που λες, αν δεν κατηγοριοποιηθει η Open max , τοτε ειναι σχεδον δεδομενο οτι οσοι ειναι κατω απο 85 κιλα, δεν εχουν στον ηλιο μοιρα να ανταπεξελθουν σε αυτη την κατηγορια ,αν δεις τις επιδοσεις περσινες και προπερσινες. Αν χωριστουν σε -85 τοτε δινεις την ευκαιρια σε πολλα ατομα να παρουν μερος. Ειδαλλως πιο το νοημα καποιος να ερθει να σηκωσει 130 οταν η μεγιστη ειναι 200? ( ελπιζω να μην πει καποιος απλα για τον διαγωνισμο γιατι δεν θα το εννοει)

Ειδαλλως, θα επρεπε να υπαρχουν συντελεστες.Και εδω θελω να απαντησουν οι γκουρου της δυναμης, που λενε κατι για 2* bw οτι μετραται η δυναμη κτλ. Αρα , στο τελος του διαγωνισμου, να διαιρεθει η επιδοση με το σωματικο βαρος και να κερδισει ο καλυτερος συντελεστης.

Π.Χ περυσι, ο 1οσ ειχε 130 κιλα βαρος και εκανε 200 κιλα(1.53) , ενω καποιος αλλος με 90 εκανε 150( 1.6) αρα βαση των γκουρου δυναμης ειναι πιο δυνατος.

Eddie συμφωνω με αυτα που λες.

bebelos
19-08-13, 17:42
μην εισαι απολυτος. Παιζουν ρολο αρκετοι παραγοντες.

Ασχετως με αυτο που λες, αν δεν κατηγοριοποιηθει η Open max , τοτε ειναι σχεδον δεδομενο οτι οσοι ειναι κατω απο 85 κιλα, δεν εχουν στον ηλιο μοιρα να ανταπεξελθουν σε αυτη την κατηγορια ,αν δεις τις επιδοσεις περσινες και προπερσινες. Αν χωριστουν σε -85 τοτε δινεις την ευκαιρια σε πολλα ατομα να παρουν μερος. Ειδαλλως πιο το νοημα καποιος να ερθει να σηκωσει 130 οταν η μεγιστη ειναι 200? ( ελπιζω να μην πει καποιος απλα για τον διαγωνισμο γιατι δεν θα το εννοει)

Ειδαλλως, θα επρεπε να υπαρχουν συντελεστες.Και εδω θελω να απαντησουν οι γκουρου της δυναμης, που λενε κατι για 2* bw οτι μετραται η δυναμη κτλ. Αρα , στο τελος του διαγωνισμου, να διαιρεθει η επιδοση με το σωματικο βαρος και να κερδισει ο καλυτερος συντελεστης.

Π.Χ περυσι, ο 1οσ ειχε 130 κιλα βαρος και εκανε 200 κιλα(1.53) , ενω καποιος αλλος με 90 εκανε 150( 1.6) αρα βαση των γκουρου δυναμης ειναι πιο δυνατος.

Eddie συμφωνω με αυτα που λες.ναι λες οτι ειναι πολλοι παραγοντες και εσυ παιρνεις μονο τον παραγοντα βαρος και ειμαι εγω ο απολυτος?:unsure:οσο πιο μικρο βαρος εχεις τοσο πιθανοτερο ειναι να σηκωνεις καλυτερα κιλα σε σχεση με το βαρος σου πχ πιθανοτερο ειναι να εισαι 80 κιλα και να κανεις μια στα 160 παρα 100 και να κανεις μια στα 200 επισης το μηκος των χεριων και γενικα το υψος ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας.και αμα το παμε ετσι γιατι να μην ειναι 10 διαφορετικες κατηγοριες οπως σε ολους τους αγωνες?για εμενα σε τετοιους διαγωνισμους αυτος που σηκωνει τα περισσοτερα κιλα αυτος ειναι και ο πιο δυνατος. γιαυτο λεγεται και open bench τωρα οποιος νοιωθει οτι αδικειται ας μην παρει μερος

average_joe
19-08-13, 19:34
δεν ειμαι ο γκουρου δυναμης που θα περιμενατε απαντηση αλλα δε βαριεσαι :)
η IPF (International Powerlifting Federation) εχει ορισει τα αποτελεσματα μεσω αυτου του τυπου Wilks Formula Calculator (http://www.powerlifting-ipf.com/fileadmin/data/wilkscalc.htm).
μπoρει να χρησιμοποιηθει ειτε για ενα lift (σε αυτην την περιπτωση bench press), ειτε για το συνολο (bench press, squat, deadlift) και λαμβανει υποψην τα κιλα του διαγωνιζομενου και το φυλο.
το νουμερο που υπολογιζεται θα δωσει και την καταταξη (το μεγαλυτερο).
ευκολος τροπος για να μην υπαρχουν κατηγοριες με σωματικο βαρος, "δικαια" αποτελεσματα.

υπαρχει και ερευνα :green:
Validation of the Wilks powerlifting formula. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10613442)

As used currently (BP and TOT only), the Wilks formula appears to be a valid method to adjust powerlifting scores by body mass.

υποθετω οτι μπορει να χρησιμοποιηθει και στις max reps.:unsure:

ωραιο event :clap::clap::clap:

warrior s
19-08-13, 19:52
Δεν ξέρω αν θα διοργανωθεί φέτος αυτό το event. Στον πάγκο υπάρχει και ο morbit_killer που λέει ότι τα έχει τα 200. Όπως και το θηρίο ο τριπολιτσιώτης που τα σήκωσε πέρσι και ίσως είχε και κάτι ψιλά παραπάνω ;)

tasos2
21-08-13, 02:31
και αμα το παμε ετσι γιατι να μην ειναι 10 διαφορετικες κατηγοριες οπως σε ολους τους αγωνες?

Γιατι φιλε μου ετσι γινεται στους επισημους αγωνες παουερλιφτινγκ και αρσης βαρων, υπαρχουν μονο κατηγοριες βαρους. Δεν θα βαλουμε σε εναν ανεπισημο διαγωνισμο που γινεται πιο πολυ για χαβαλε αυστηροτερους κανονες απο οτι στους επισημους αγωνες και στους ολυμπιακους κανονες.

Εδω δεν γινεται σωστα η εκτελεση της ασκησης θα χωρισθουν και κατηγοριες υψους, μακρους χεριων και λοιπα? Εβλεπα στο τελευταιο καποιους που κανανε τρελο bounce στα 130 κιλα και μετραγε κανονικα. Αλλοι που εκαναν μια μικρη παυση για να μην βοηθηθουν απο την κεκτημενη ταχυτητα και δεν τα σηκωσαν αν εκαναν αυτο το μεγαλο bounce ισως τα σηκωναν.

Επισης στο σκουατ ο καθενας κατεβαινε σε οποιο υψος του ερχοταν. Αλλος πιο ψηλα απο το παραλληλο, αλλος τερμα κατω και μονο μια προσπαθεια θεωρηθηκε ακυρη.

Απλα ειναι περισσοτερο για χαβαλε οποτε δεν υπαρχουν απαιτησεις ουτε το παιρνει σοβαρα καποιος αν βγει τελευταιος ενω ειναι ο ελαφρυτερος. Στην οπεν πιεσεις παγκου αν παρεις τους -85 υπηρχε μονο ενα σκορ στα 150 τα υπολοιπα ηταν 130 και κατω και οι +85 πηγαν 140-200, δεν ειναι τυχαιο αυτο, και ολα τα παγκοσμια ρεκορ στο παουερλιφτινγκ εχουν γινει απο την υπερβαρεα κατηγορια 130 κιλα και βαλε κι οχι απο ελαφριους αθλητες, ουτε αυτο ειναι τυχαιο. Σαβως το σωματικο βαρος ειναι ο σημαντικοτερος παραγοντας, τα αλλα με υψος και λοιπα ειναι λεπτομερειες

bebelos
21-08-13, 08:38
Γιατι φιλε μου ετσι γινεται στους επισημους αγωνες παουερλιφτινγκ και αρσης βαρων, υπαρχουν μονο κατηγοριες βαρους. Δεν θα βαλουμε σε εναν ανεπισημο διαγωνισμο που γινεται πιο πολυ για χαβαλε αυστηροτερους κανονες απο οτι στους επισημους αγωνες και στους ολυμπιακους κανονες.

Εδω δεν γινεται σωστα η εκτελεση της ασκησης θα χωρισθουν και κατηγοριες υψους, μακρους χεριων και λοιπα? Εβλεπα στο τελευταιο καποιους που κανανε τρελο bounce στα 130 κιλα και μετραγε κανονικα. Αλλοι που εκαναν μια μικρη παυση για να μην βοηθηθουν απο την κεκτημενη ταχυτητα και δεν τα σηκωσαν αν εκαναν αυτο το μεγαλο bounce ισως τα σηκωναν.

Επισης στο σκουατ ο καθενας κατεβαινε σε οποιο υψος του ερχοταν. Αλλος πιο ψηλα απο το παραλληλο, αλλος τερμα κατω και μονο μια προσπαθεια θεωρηθηκε ακυρη.

Απλα ειναι περισσοτερο για χαβαλε οποτε δεν υπαρχουν απαιτησεις ουτε το παιρνει σοβαρα καποιος αν βγει τελευταιος ενω ειναι ο ελαφρυτερος. Στην οπεν πιεσεις παγκου αν παρεις τους -85 υπηρχε μονο ενα σκορ στα 150 τα υπολοιπα ηταν 130 και κατω και οι +85 πηγαν 140-200, δεν ειναι τυχαιο αυτο, και ολα τα παγκοσμια ρεκορ στο παουερλιφτινγκ εχουν γινει απο την υπερβαρεα κατηγορια 130 κιλα και βαλε κι οχι απο ελαφριους αθλητες, ουτε αυτο ειναι τυχαιο. Σαβως το σωματικο βαρος ειναι ο σημαντικοτερος παραγοντας, τα αλλα με υψος και λοιπα ειναι λεπτομερειεςμα αυτο λεω οτι ειναι μια κατηγορια που λεγεται οπεν αμα τωρα καθομαστε να παιρνουμε ολες τις παραμετρους στα σοβαρα δεν θα βγαλουμε ακρη γιαυτο και η κατηγορια λεγεται οπεν η συμβιβαζεσαι με αυτο η δεν παιρνεις μερος απλα τα πραγματα

morbit_killer
21-08-13, 09:58
Γιατι φιλε μου ετσι γινεται στους επισημους αγωνες παουερλιφτινγκ και αρσης βαρων, υπαρχουν μονο κατηγοριες βαρους. Δεν θα βαλουμε σε εναν ανεπισημο διαγωνισμο που γινεται πιο πολυ για χαβαλε αυστηροτερους κανονες απο οτι στους επισημους αγωνες και στους ολυμπιακους κανονες.

Εδω δεν γινεται σωστα η εκτελεση της ασκησης θα χωρισθουν και κατηγοριες υψους, μακρους χεριων και λοιπα? Εβλεπα στο τελευταιο καποιους που κανανε τρελο bounce στα 130 κιλα και μετραγε κανονικα. Αλλοι που εκαναν μια μικρη παυση για να μην βοηθηθουν απο την κεκτημενη ταχυτητα και δεν τα σηκωσαν αν εκαναν αυτο το μεγαλο bounce ισως τα σηκωναν.

Επισης στο σκουατ ο καθενας κατεβαινε σε οποιο υψος του ερχοταν. Αλλος πιο ψηλα απο το παραλληλο, αλλος τερμα κατω και μονο μια προσπαθεια θεωρηθηκε ακυρη.

Απλα ειναι περισσοτερο για χαβαλε οποτε δεν υπαρχουν απαιτησεις ουτε το παιρνει σοβαρα καποιος αν βγει τελευταιος ενω ειναι ο ελαφρυτερος. Στην οπεν πιεσεις παγκου αν παρεις τους -85 υπηρχε μονο ενα σκορ στα 150 τα υπολοιπα ηταν 130 και κατω και οι +85 πηγαν 140-200, δεν ειναι τυχαιο αυτο, και ολα τα παγκοσμια ρεκορ στο παουερλιφτινγκ εχουν γινει απο την υπερβαρεα κατηγορια 130 κιλα και βαλε κι οχι απο ελαφριους αθλητες, ουτε αυτο ειναι τυχαιο. Σαβως το σωματικο βαρος ειναι ο σημαντικοτερος παραγοντας, τα αλλα με υψος και λοιπα ειναι λεπτομερειες

συμφωνώ απόλυτα τασο το σκάσιμο της μπάρας στο στήθος μπορεί να σου δώσει 2-3 πόντους πάνω από τις θηλές που ακουμπάει η μπάρα , ωστόσο
δεν μπορεί να εκτελεστεί η πίεση αν δεν τα έχεις τα κιλά ! βέβαια αν το κάνεις με παύση είναι κατα πολύ χειρότερα ! , είναι όμως προσωπική επιλογή του κάθε ενός πώς θα εκτελέσει την πίεση (αρκει να είναι έγκυρη ) στο σκουώτ έχεις περισσότερο δίκιο , παραθέτω βίντεο απο τύπο που κάνει σκουώτ στο γυμναστήριό μου !
http://www.youtube.com/watch?v=3oxrAO9Cr9k

morbit_killer
21-08-13, 10:00
συμφωνώ απόλυτα τασο το σκάσιμο της μπάρας στο στήθος μπορεί να σου δώσει 2-3 πόντους πάνω από τις θηλές που ακουμπάει η μπάρα , ωστόσο
δεν μπορεί να εκτελεστεί η πίεση αν δεν τα έχεις τα κιλά ! βέβαια αν το κάνεις με παύση είναι κατα πολύ χειρότερα ! , είναι όμως προσωπική επιλογή του κάθε ενός πώς θα εκτελέσει την πίεση (αρκει να είναι έγκυρη ) στο σκουώτ έχεις περισσότερο δίκιο , παραθέτω βίντεο απο τύπο που κάνει σκουώτ στο γυμναστήριό μου !
http://www.youtube.com/watch?v=3oxrAO9Cr9k

LOLA !! στα 240 kg και μετά σου λέει κάνω 240

liveris
21-08-13, 10:17
καλα αυτο δεν ειναι ουτε ημικαθισμα..

strong(er)
21-08-13, 23:43
το βιντεο ειναι για πολυ γελιο :1laugh:

η πιο πανω φορμουλα ειναι κ η πιο σωστη-εγκυρη μετρηση(wilks formula)

TheWorst
21-08-13, 23:47
knee squats

niksamaras
22-08-13, 02:39
Φετος αν προστεθουν και αρσεις θανατου, τι ωραια θα ειναι...:turtle:

niksamaras
06-09-13, 20:07
Μια ερωτηση, επειδη ακομα δεν εχω δει σχετικη αναρτηση, θα γινει και φετος το Atlas Challenge??

morbit_killer
07-09-13, 09:58
Μια ερωτηση, επειδη ακομα δεν εχω δει σχετικη αναρτηση, θα γινει και φετος το Atlas Challenge??

πέρυσι 1η Σεπτέμβρη είχε βγει η σχετική ανακοίνωση , φέτος απο ότι φαίνεται το συζητάνε , επισήμος δεν έχει κάποιος απο τους υπεύθηνους τοποθετηθεί
περιμένουμε :unsure: