PDA

Επιστροφή στο Forum : 2o Atlas Challenge 2012 by Bodybuilding.gr (1 Δεκεμβρίου, Γυμν. Σπ. Μπουρνάζου)



Σελίδες : [1] 2 3

Muscleboss
27-08-12, 07:35
2o Atlas Challenge by Bodybuilding.gr

Αυτό που όλοι περιμένατε....

52748

Σε συνέχεια της περσινής πετυχημένης διοργάνωσης, τo 2ο Atlas Challenge θα πραγματοποιηθεί φέτος το Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα 18:00 στην Αθήνα, στο Σύλλογο Σωματική Διάπλασης "Διάπλαση" (γυμναστήριο Σπύρου Μπουρνάζου).

Οι κινήσεις δύναμης στις οποίες θα διαγωνιστούν οι συμμετέχοντες θα είναι 2:

Κινήσεις
1. Squat (Καθίσματα με ελεύθερη μπάρα)
2. Bench press (Πιέσεις στήθους σε οριζόντιο πάγκο με ελεύθερη μπάρα)


Το βάρος το οποίο θα είναι πάνω στην μπάρα θα είναι δεδομένο και οι συμμετέχοντες θα διαγωνιστούν στο ποιός θα εκτελέσει τις περισσότερες επαναλήψεις με τα κιλά αυτά. (POWER-REP)

Θα υπάρξει 1 κατηγορία εφήβων για νέους μέχρι 20 ετών (επισημο πιστοποιητικό θα πρέπει να επιδειχθεί κατά την εγγραφή του αθλητή).
Οι άνδρες θα διαχωριστούν στις παρακάτω 3 κατηγορίες ανάλογα με το σωματικό τους βάρος.
Γυναικεία κατηγορία θα εξεταστεί ανάλογα με τις συμμετοχές, διαφορετικά αν θέλει κάποια κοπέλα να αγωνιστεί θα ενταχθεί κανονικά στις παρακάτω κατηγορίες.

Κατηγορίες βάρους (Κλάσεις)

Κλάση 1: Έως 85 κιλά
Κλάση 2: Από 85 έως 95 κιλά
Κλάση 3: Άνω των 95 κιλών


Συνολικό βάρος μπάρας

Squat:
Εφήβων: 80 κιλά
Κλάση 1 (-85): 90 κιλά
Kλάση 2 (85-95): 100 κιλά
Κλάση 3 (95+): 110 κιλά

Bench press:
Εφήβων: 70 κιλά
Κλάση 1 (-85): 90 κιλά
Κλάση 2 (85-95) : 100 κιλά
Κλάση 3 (95+): 110 κιλά

Ο κάθε διαγωνιζόμενος θα μπορεί να συμμετέχει σε μόνο μία ή και στις δύο κινήσεις της κλάσης του.


Πέρα από τις παραπάνω κατηγορίες θα υπάρχουν και δύο OPEN κατηγορίες (χωρίς διαχωρισμό βάρους) 1 μέγιστης επανάληψης (MAX REP).
Θα υπάρξει ελάχιστο βάρος εκκίνησης στις μπάρες και κάθε αθλητής θα έχει συνολικά 3 προσπάθειες στην κάθε κίνηση.

Bench Press
Βαρος Έναρξης OPEN:120 κιλά

Squat
Βάρος Έναρξης OPEN:140 κιλά


---------------------

Συνολικά θα υπάρξουν δηλαδή 10 κατηγορίες διαγωνισμού:

POWER-REP
1. Bench press- Εφήβων
2. Bench press 1
3. Bench press 2
4. Bench press 3
5. Squat – Εφήβων
6. Squat 1
7. Squat 2
8. Squat 3

MAX-REP
9. OPEN Bench Press
10. OPEN Squat

Ο πρώτος κάθε κατηγορίας θα πάρει κύπελλο, ενώ οι 2οι κ 3οι μετάλλιο.

Θα ακολουθήσουν ανακοινώσεις σχετικά με τα μπλουζάκια του event καθώς και άλλες λεπτομέρειες.

Η επίσημη αφίσα του 2ου Αtlas Challenge


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55658&d=1350831032





http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55820&d=1351105034

Spyrous
27-08-12, 09:18
:clap::clap:

NASSER
27-08-12, 10:08
Οι ενδιαφερόμενοι καλό είναι να ξεκινήσουν προετοιμασία :hantel:
Το σίγουρο είναι πως στο Σύλλογο Σωματική Διάπλασης "Διάπλαση" (γυμναστήριο Σπύρου Μπουρνάζου), το κλίμα θα είναι ζεστό και θα περάσουμε πολύ καλά όπως και την περσινή χρονιά! Πόσο μάλλον τώρα που ήδη τα μέλη του φόρουμ γνωρίζονται και από κοντά!:thumbup:

Andreas C.
27-08-12, 12:45
Καλή επιτυχία σε όσους θα συμμετάσχουν :weights:

Μακάρι να μπορούσα και εγώ να έρθω όχι για να συμμετάσχω αλλά γιατί θα έχει σίγουρα πολύ ωραία ατμόσφαιρα και να γνωρίσω τα υπόλοιπα μέλη από κοντά :(

Όσοι μπορέσετε πηγαίνετε δεν θα χάσετε :toast:

pan0z
27-08-12, 12:53
καθαρα απο περιεργια γιατι δεν υπαρχει και deadlift?

s0k0s
27-08-12, 16:14
Απο Θεσ/νικη θα παει κανεις;

jminas82
27-08-12, 16:55
Για κατηγορία -65 ουτε για αστείο φυσικά....

tolis93
27-08-12, 16:57
ok.2 μηνες για προετοιμασια.καλα φορτωματα.εγω θα παω.κ εχω και σκοπο να κανω οτι καλυτερο μπορω φετος.ελπιζω να μην υπαρξει παλι τραυματισμος γιατι περσι ημουν με 1 ωμο. συμμετοχη ποτε δηλωνουμε και που??

ελμερ
27-08-12, 18:25
Μπραβο παιδια :clap::clap: το περιμενα πως και πως....θα κανονισω να παρω αδεια απ τη δουλεια για να μαι εκει.....:thumbup::welcome::welcome:

vaggan
27-08-12, 18:48
Μπραβο παιδια :clap::clap: το περιμενα πως και πως....θα κανονισω να παρω αδεια απ τη δουλεια για να μαι εκει.....:thumbup::welcome::welcome:α ρε ελμερ γιγαντα σε θελω μαχιμο:weights::bbbiceps:

sTeLaKoS
27-08-12, 19:11
Αυτά είναι τα ωραία! Ραντεβού στου Σπύρου λοιπόν!:rocking:

Polyneikos
27-08-12, 20:58
Nα λοιπόν που το Atlas Challenge τείνει να γίνει θεσμός !
Δευτερη συνεχόμενη χρονιά,σε ενα γυμναστήριο-θρύλος,όπου εχουν περάσει κατα καιρους οι σπουδαιότεροι πρωταθλητες,το γυμναστήριο του Σπυρου Μπουρναζου...

Πριν να αρχίσω να απαντω σε ερωτηματα που εχουν τεθεί αλλα και θα προκύψουν,θα ήθελα να γραψω 5 γραμμές ,χωρίς να φλυαρήσω ούτε να ωραιοποιήσω καταστάσεις .

Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Παναγιώτη Muslceboss Βίτσα , o oποίος με προσωπικό κόστος τις δυσκολες αυτες εποχες και χωρίς όφελος ,θα υλοποιήσει το event.
Η προσφορά του ειναι ακομα πιο γενναιόψυχη καθως ο ίδιος ξερει ότι εκ των προτέρων δεν θα μπορεί να παρίσταται (εκτός απροοπτου) λόγω προσωπικων υποχρεωσεων και θα πάρει χαρά μέσα από την δική μας ευχαρίστηση

Ενα επίσης μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον αθλητή-θρύλο Σπύρο Μπουρνάζο,που για άλλη μια φορά ανταποκρίνεται αμεσα & ανιδιοτελώς και θα μας φιλοξενησει με μεγάλη χαρά στο γυμναστήριο του.


:clap::clap::clap:

giannis64
27-08-12, 21:22
μπραβο σας ρε παιδια. και μονο που σημβενει ενα τετοιο γεγονος, και δινει την ευκαιρια σε ατομα του φορουμ (και οχι μονο) να βρεθουν μαζι και να περασουν καλα, ειναι ολα τα λεφτα. σιγουρα θα περασετε καλα, και τα μεταλια και τα κυπελα ας μεινουν απλα σημβολικα.

μπραβο στον παναγιωτη, τον Σπυρο τον μπουρναζο, αλλα και τους διαχειρηστες του φορουμ που σιγουρα θα τρεξουν για να περασουν ολοι καλα.

παντα τετοια να γινοντε..:toast:

ελμερ
27-08-12, 22:14
Οσο περισσοτερα μελη μπορουνε και απο μακρινες περιοχες να ερθουν να γνωριστουμε.....(Βαγγο ,δεν συμμετεχω εγω και στα 2 αγωνισματα η δυναμη μου ειναι αισχος :) )θα ειμαι εκει να χειροκροτησω ολους τους αγωνιζομενους απ τον πρωτο μεχρι το τελευταιο και να δω ατομα απο δω που εχω σε μεγαλη εκτιμηση(ζητω συγγνωμη για το off) :welcome::welcome:

vaggan
27-08-12, 22:46
Οσο περισσοτερα μελη μπορουνε και απο μακρινες περιοχες να ερθουν να γνωριστουμε.....(Βαγγο ,δεν συμμετεχω εγω και στα 2 αγωνισματα η δυναμη μου ειναι αισχος :) )θα ειμαι εκει να χειροκροτησω ολους τους αγωνιζομενους απ τον πρωτο μεχρι το τελευταιο και να δω ατομα απο δω που εχω σε μεγαλη εκτιμηση(ζητω συγγνωμη για το off) :welcome::welcome:τουλαχιστον για κανα φαι θα παμε μετα???

Polyneikos
27-08-12, 22:47
καθαρα απο περιεργια γιατι δεν υπαρχει και deadlift?

Για καθε κίνηση,αντιστοιχουν αν παρατηρησεις 5 ουσιαστικά κατηγορίες.
Εφηβων,-85, -95, +95 & Οpen για 1 επ με τα max Κιλα.
Αρα εχουμε για τις Πιεσεις Παγκου και τα Squat,10 κατηγορίες.
Αν προσθεταμε και την τρίτη κινηση (Αρσεις θανατου) που συνηθίζεται σε powerlifting events,αυτοματως προσθετουμε αλλες 5 κατηγορίες.
Σε αυτη την περίπτωση αντιμετωπίζουμε 2 μεγαλα θεματα (και αλλα υποδυεστερα ):
α)Χρονική επιμηκυνση μεγαλη του event (το προηγουμενο διήρκησε πανω απο 6 ωρες με λιγοτερες κατηγορίες σε 2 κινησεις)
β)Δημιουργία 15 κατηγοριών για 40,50,60 αθλητες; Το είδαμε ότι ξανοίγει πολύ σαν project..

Polyneikos
27-08-12, 22:49
Για κατηγορία -65 ουτε για αστείο φυσικά....

Aν γινόταν κατηγορία -65,θα πρεπει να γινόταν και κατηγορία -75,κλάφτα Χαραλαμπε μετα...:green:
Δες και την απο πάνω απαντηση που εχω δωσει και τα αντικειμενικα προβλήματα στην δημιουργία πολλων κατηγοριών...:thumbup:

Polyneikos
27-08-12, 22:51
συμμετοχη ποτε δηλωνουμε και που??

Τολη υπάρχει χρόνος,θα ενημερωθείτε σχετικά..:thumbup:

Polyneikos
27-08-12, 22:52
μπραβο σας ρε παιδια. και μονο που σημβενει ενα τετοιο γεγονος, και δινει την ευκαιρια σε ατομα του φορουμ (και οχι μονο) να βρεθουν μαζι και να περασουν καλα, ειναι ολα τα λεφτα. σιγουρα θα περασετε καλα, και τα μεταλια και τα κυπελα ας μεινουν απλα σημβολικα.

μπραβο στον παναγιωτη, τον Σπυρο τον μπουρναζο, αλλα και τους διαχειρηστες του φορουμ που σιγουρα θα τρεξουν για να περασουν ολοι καλα.

παντα τετοια να γινοντε..:toast:

Γιαννη ασε τις ευχές και φετος μην μας την κανεις..Ο Στελακος θα ερθει,μοιραστείτε τις βενζίνες και βγαλτε πλήρωμα ;):thumbup:

tasos2
27-08-12, 23:06
Πολυ ανεβασμενα τα βλεπω τα κιλα στις επαναληψεις. 90-100-110 για επαναληψεις στον παγκο? Στο προηγουμενο απο 110 ξεκινησε η μεγιστη. Παντως στη μεγιστη στην οποια θα ερθω αν δω να ξεκινησει ο πιο αδυναμος στα 130 δε θα λαβω μερος:(

tolis93
28-08-12, 00:31
υπαρχει περιπτωση να καταφερω να φερω δωρεαν επαγγελματεια φωτογραφο. θα ειχε καποιο οφελος μια τετοια κινηση? για να το "βαλω μπροστα" το θεμα

jminas82
28-08-12, 10:16
Aν γινόταν κατηγορία -65,θα πρεπει να γινόταν και κατηγορία -75,κλάφτα Χαραλαμπε μετα...:green:
Δες και την απο πάνω απαντηση που εχω δωσει και τα αντικειμενικα προβλήματα στην δημιουργία πολλων κατηγοριών...:thumbup:

Εντάξει εαν είναι θέμα χρόνου συμφωνώ :)

tasos2
28-08-12, 11:20
Πολυ ανεβασμενα τα βλεπω τα κιλα στις επαναληψεις. 90-100-110 για επαναληψεις στον παγκο? Στο προηγουμενο απο 110 ξεκινησε η μεγιστη. Παντως στη μεγιστη στην οποια θα ερθω αν δω να ξεκινησει ο πιο αδυναμος στα 130 δε θα λαβω μερος:(

A τωρα ειδα βαρος εναρξης 120. Μαλλον θα ναι και το μοναδικο που θα σηκωσω εκτος αν καταφερω να φτασω τα 130 μεχρι τοτε. :turtle:

vaggan
28-08-12, 12:14
A τωρα ειδα βαρος εναρξης 120. Μαλλον θα ναι και το μοναδικο που θα σηκωσω εκτος αν καταφερω να φτασω τα 130 μεχρι τοτε. :turtle:σεβαστα κιλα ειναι και τα 120...αλλωστε τασο μην ξεχνας οτι η προσπαθεια μετραει..χιλιες φορες να βγω τελευταιος αλλα να εχω τα κοτσια να λαβω μερος παρα να παω και να μην αγγιξω την μπαρα αφηνοντας να πλανωνται οι εντυπωσεις γιαυτο αν πας λαβε μερος και εσυ και οι αλλοι..

ΜrΚommatias
28-08-12, 12:27
Mπραβο παιδια:clap::clap::clap: θα ειμαι εκει σιγουρα για οποια βοηθεια!

TheWorst
28-08-12, 12:50
σεβαστα κιλα ειναι και τα 120...αλλωστε τασο μην ξεχνας οτι η προσπαθεια μετραει..χιλιες φορες να βγω τελευταιος αλλα να εχω τα κοτσια να λαβω μερος παρα να παω και να μην αγγιξω την μπαρα αφηνοντας να πλανωνται οι εντυπωσεις γιαυτο αν πας λαβε μερος και εσυ και οι αλλοι..

χαχα , αμα ερθει κανεις οπως εμενα που εχει μονη στα 85 στον παγκο θα την πιει :lol:

vaggan
28-08-12, 13:08
ενταξει αλλο εσυ αφου εχουν βαλει οριο τι να κανουμε?:P:Pεσυ θα παρεις μερος στο ατλας του 2018:turtle:

aqua_bill
28-08-12, 13:14
συγχαρητήρια παιδιά. εγώ δε λέω τίποτα γιατί κάτι στραβώνει πάντα με την κώλο δουλεια.

giannis64
28-08-12, 15:54
Γιαννη ασε τις ευχές και φετος μην μας την κανεις..Ο Στελακος θα ερθει,μοιραστείτε τις βενζίνες και βγαλτε πλήρωμα ;):thumbup:

1 δεκεμβριου εεε? :clown2:


δυσκολα:(

Polyneikos
28-08-12, 17:10
χαχα , αμα ερθει κανεις οπως εμενα που εχει μονη στα 85 στον παγκο θα την πιει :lol:

Ποσο χρονων εισαι;Αν εισαι κατω από 20,ελα να παίξεις για επαναληψεις σε σκουωτ και πιεσεις.
Η συμμετοχή μετραει;)
(υ.γ. Θα παρεις και με αυτον τον τρόπο σίγουρα μπλουζάκι Ατλας):green:

TheWorst
28-08-12, 18:04
αμα ημουν κοντα θα ερχομουν σιγουρα , αλλα με 700 κατι 800 χιλιομετρα (δεν μενω ελλαδα) πως να'ρθω :(

ελμερ
28-08-12, 18:37
1 δεκεμβριου εεε? :clown2:


δυσκολα:(

Γιαννη προσπαθησε το να ερθεις :toast::welcome:

BlooDdeaD_MefiSt
28-08-12, 20:45
Eπιτελουςς..!!!Απο περσυ τ περιμενα μιας και δεν ημουν ετοιμος τοτε και δεν το ειχα δει κιολας και δεν ηρθα :P Τωρα ομως δεν τ χανω με τιποτα!! Θα ειμαστε εκει ;)

BlooDdeaD_MefiSt
28-08-12, 21:06
Ποσο χρονων εισαι;Αν εισαι κατω από 20,ελα να παίξεις για επαναληψεις σε σκουωτ και πιεσεις.
Η συμμετοχή μετραει;)
(υ.γ. Θα παρεις και με αυτον τον τρόπο σίγουρα μπλουζάκι Ατλας):green:

Εγω που ειμαι 16 εχω να πω οτι οντως τα κιλα ειναι λιγο πολλα...Πιο καλα ηταν τα 60 πιστευω οχι οτι και στα 70 δεν παιζουμε αλλα σιγουρα πεφτουν αρκετα οι επαναληψεις. Τωρα βασιζομαι πιο πολυ στο σκουατ που τα κιλα εκει ειναι σχετικα λιγα. Ακομα πιστευω οτι 20 χρονων ειναι πολυ μεγαλοι για να θεωρουνται "εφηβοι", αλλα αφου ετσι ειναι και στο powerlifting καλώς :green:
Το θεμα ειναι να περασουμε ολοι καλα :toast:

tolis93
28-08-12, 21:14
blood αυτο το event για να περναμε καλα ειναι παντα. δεν γινεται για τον αγωνα κτλπ. γιατι επρεπε να παιρνουμε κ κρητιριο το υψος κιολας μετα ποσοστα λιπους κ ετσι αν το θελαμε πιο δικαιο. το θεμα δεν ειναι τι σηκωνει ο καθε ενας.bodybuilding κανουμε οχι powerlifting.οποτε η συμμετοχη ειναι το θεμα και το ολο κλιμα. ;):thumbup:

billys15
28-08-12, 21:15
Αν υπαρξει 1 περιπτωση να μπορεσω να ερθω,λογικα θα παρω μερος μονο στο squat γιατι ο παγκος ξεφευγει..:green:

procop
28-08-12, 21:30
μπραβο παιδια :clap:
ευκαιρια να ξαναβρεθουμε
edit: αν καποιος ειναι εφηβος και ειναι 85 κιλα,τι γινεται?

tasos2
29-08-12, 13:44
ok.2 μηνες για προετοιμασια.καλα φορτωματα.

3 μηνες οχι 2 :)

vaggan
29-08-12, 14:06
3 μηνες οχι 2 :)αν παιξεις στις επαναληψεις στο παγκο εισαι κλαση ενα τασο?:unsure:εισαι κατω απο 85?

tolis93
29-08-12, 14:07
3 μηνες οχι 2 :)

σωστοοοος ακομα καλυτερα:thumbup:

s0k0s
29-08-12, 14:19
θα φερω ψευτικο πιστοποιητικο :green:
ας μειωσω ενα χρονο να μπω στους μικρους :turtle:

BlooDdeaD_MefiSt
29-08-12, 14:50
μπραβο παιδια :clap:
ευκαιρια να ξαναβρεθουμε
edit: αν καποιος ειναι εφηβος και ειναι 85 κιλα,τι γινεται?

Kαι 120 κιλα να ειναι στους εφηβους παιζει :P

tasos2
29-08-12, 15:45
αν παιξεις στις επαναληψεις στο παγκο εισαι κλαση ενα τασο?:unsure:εισαι κατω απο 85?

Nαι στην κλαση 1 αλλα μαλλον θα παιξω μονο στη μεγιστη, δεν τα παω τοσο καλα στις επαναληψεις :turtle:

procop
29-08-12, 18:32
Kαι 120 κιλα να ειναι στους εφηβους παιζει :P

ναι, μπερδευτηκα εκει π ελεγε 70 κιλα,

andrikos3kala
29-08-12, 22:33
Kατι μου λέει πως υπάρχει πιθανότητα να έρθω για να σας γνωρίσω και να παίξω και στους έφηβους για το χαβαλέ γιατι είμαι λαπάς αρκετά πολύ καλή προσπάθεια εύχομαι να υλοποιηθεί με επιτυχία:welcome:

tolis93
29-08-12, 23:11
γουσταρω γιατι μωλις παρατηρησα οτι μπαινω στη κατηγορια εφοιβων για ενα 3 μηνο ολο κ ολο χαχαχαχα:green: στο 3ο ομως.....γιατι για θεσμο το παμε δε μπορει.θα χει κ τριτο....

GURU S.
29-08-12, 23:31
Μπραβο παιδια που για δευτερη φορα διοργανωνετε εναν τετοιο διαγωνισμο.Αν τηρηθουν οι απλοι κανονες του powerlifting θα ειναι ακομη πιο ωραιος και πιο δικαιος ο φιλικος αυτος αγωνας.Καλη επιτυχια!

vaggan
29-08-12, 23:40
Μπραβο παιδια που για δευτερη φορα διοργανωνετε εναν τετοιο διαγωνισμο.Αν τηρηθουν οι απλοι κανονες του powerlifting θα ειναι ακομη πιο ωραιος και πιο δικαιος ο φιλικος αυτος αγωνας.Καλη επιτυχια!μπραβο εβαλες στο παγκο 50 σχεδον ολοκληρα κιλα μεσα σε εννια μηνες?:clap::clap::clap:

tasos2
29-08-12, 23:45
Μπραβο παιδια που για δευτερη φορα διοργανωνετε εναν τετοιο διαγωνισμο.Αν τηρηθουν οι απλοι κανονες του powerlifting θα ειναι ακομη πιο ωραιος και πιο δικαιος ο φιλικος αυτος αγωνας.Καλη επιτυχια!

Κανεις μας δεν εχει την εμπειρια να εκτελεσει επακριβως την τεχνικη του powerlifting (εκτος αν εχει ασχοληθει με αυτο), θα πρεπει οι διοργανωτες να το εξηγουν σε εναν-εναν για να το κανει σωστα (εαν φυσικα το ξερουν και οι ιδιοι).
Εκτος αυτου το να κανουμε παυση 2 δευτερολεπτων στο κατω σημειο θα μειωσει πολυ τις επιδοσεις...

GURU S.
29-08-12, 23:48
μπραβο εβαλες στο παγκο 50 σχεδον ολοκληρα κιλα μεσα σε εννια μηνες?:clap::clap::clap:

ΧΑΧΑ!ΝΑΙ!ΚΑΛΟ!Δεν εβαλα μονο 50 αλλα 100 κιλα!Εκεινη την μερα εκανα 0 κιλα σημερα μπορω να κανω 100(μετα τον τραυματισμο ειναι για μενα αθλος),δεν κανω πλακα.Αλλα τωρα σοβαρα, τα κιλα που βλεπεις που εβαλα απο κατω στο προφιλ μου ειναι απο 1998.

GURU S.
29-08-12, 23:54
Κανεις μας δεν εχει την εμπειρια να εκτελεσει επακριβως την τεχνικη του powerlifting (εκτος αν εχει ασχοληθει με αυτο), θα πρεπει οι διοργανωτες να το εξηγουν σε εναν-εναν για να το κανει σωστα (εαν φυσικα το ξερουν και οι ιδιοι).
Εκτος αυτου το να κανουμε παυση 2 δευτερολεπτων στο κατω σημειο θα μειωσει πολυ τις επιδοσεις...

Δεν χρειαζεται ιδιατερη εξηγηση Π.Χ το οτι η μαπρα πρπει να ακουμαπει στο στηθος,οι γοφοι να μην σηκωθουν,και μερικα αλλα απλα.Σε δυο τοπικους διαγωνισμους που ημουν κριτης φετος ολα ηταν τοσο απλα και δικαια.Οτι κιλα εγιναν ηταν πραγματικα και δεν υπηρχε καναενα παραπονο.Αλλα οκ.Οτι ειναι.Μια χαρα και ετσι.Θα ειμαι εκει.

tasos2
30-08-12, 00:17
Δεν χρειαζεται ιδιατερη εξηγηση Π.Χ το οτι η μαπρα πρπει να ακουμαπει στο στηθος,οι γοφοι να μην σηκωθουν,και μερικα αλλα απλα.Σε δυο τοπικους διαγωνισμους που ημουν κριτης φετος ολα ηταν τοσο απλα και δικαια.Οτι κιλα εγιναν ηταν πραγματικα και δεν υπηρχε καναενα παραπονο.Αλλα οκ.Οτι ειναι.Μια χαρα και ετσι.Θα ειμαι εκει.

Αυτα ισχυαν και στο περσινο ατλας νομιζω. Αν δεν ακουμπαγε η μπαρα ηταν ακυρο. Ετσι οπως το πες νομιζα τους αλλους κανονες που ειναι πιο hardcore οπως τα 2 δευτερα παυση πανω στο στηθος

BlooDdeaD_MefiSt
30-08-12, 00:27
Αυτα ισχυαν και στο περσινο ατλας νομιζω. Αν δεν ακουμπαγε η μπαρα ηταν ακυρο. Ετσι οπως το πες νομιζα τους αλλους κανονες που ειναι πιο hardcore οπως τα 2 δευτερα παυση πανω στο στηθος

Πουθενα δεν υπαρχει "παυση 2 δευτερα". Απλα η εντολη press δινεται αμεσως μολις σταθεροποιηθει η μπαρα στο στηθος και μεχρι να το πει ο κριτης και να αρχισει να πιεζει ο διαγωνιζομενος περναει μισο δευτερολεπτο περιπου. Δεν υπαρχει κανονας που να λεει πρεπει να κανεις παυση κλπ. Ο κανονας λεει μολις ακουσεις press, πιεζεις. Και φυσικα δεν περνανε 2 δευτερα ;) Φιλικα παντα :toast:

tasos2
30-08-12, 10:00
Πουθενα δεν υπαρχει "παυση 2 δευτερα". Απλα η εντολη press δινεται αμεσως μολις σταθεροποιηθει η μπαρα στο στηθος και μεχρι να το πει ο κριτης και να αρχισει να πιεζει ο διαγωνιζομενος περναει μισο δευτερολεπτο περιπου. Δεν υπαρχει κανονας που να λεει πρεπει να κανεις παυση κλπ. Ο κανονας λεει μολις ακουσεις press, πιεζεις. Και φυσικα δεν περνανε 2 δευτερα ;) Φιλικα παντα :toast:

Nαι ενταξει αλλα μεχρι να το πει ο κριτης περναει αρκετη ωρα. Ενα δευτερολεπτο σιγουρα και σου ριχνει αρκετα τη δυναμη.

GURU S.
30-08-12, 10:48
Nαι ενταξει αλλα μεχρι να το πει ο κριτης περναει αρκετη ωρα. Ενα δευτερολεπτο σιγουρα και σου ριχνει αρκετα τη δυναμη.

H παυση ελαχιστου χρονου και το εντολη press,γινεται για δυο βασικα λογους.Ο πρωτος ειναι για να δει ο κριτης/ες και οι ενδιαφερωμενοι οτι η μπαρα αγγιξε το στηθος(η αν ειναι σκουοτς,οτι τα ποδια ηρθαν στην σωστη θεση) και ο δευτερος ειναι για να αποτρεψει την αποτομη καθοδο της μπαρας και το χτυπημα στο στηθος που η μπορει να τραυματισει τον αθλητη η γιατι με αυτο τον τροπο μπορει να κλεψει λογω της φορας της μπαρας.Οι κανονες σε ολους τους διαγωνισμους η ακομη και στα παιγνιδια μπαινουν για να υπαρχουν ισοι οροι και να μην αδικειται ο "σωστος".

vaggan
30-08-12, 11:04
H παυση ελαχιστου χρονου και το εντολη press,γινεται για δυο βασικα λογους.Ο πρωτος ειναι για να δει ο κριτης/ες και οι ενδιαφερωμενοι οτι η μπαρα αγγιξε το στηθος(η αν ειναι σκουοτς,οτι τα ποδια ηρθαν στην σωστη θεση) και ο δευτερος ειναι για να αποτρεψει την αποτομη καθοδο της μπαρας και το χτυπημα στο στηθος που η μπορει να τραυματισει τον αθλητη η γιατι με αυτο τον τροπο μπορει να κλεψει λογω της φορας της μπαρας.Οι κανονες σε ολους τους διαγωνισμους η ακομη και στα παιγνιδια μπαινουν για να υπαρχουν ισοι οροι και να μην αδικειται ο "σωστος".αμα το παμε ετσι να μην κανει ουτε arching και αυτο κλεψιμο ειναι...για εμενα η σωστη αρση γινεται με το σωμα κολλημενο στο παγκο

GURU S.
30-08-12, 11:11
αμα το παμε ετσι να μην κανει ουτε arching και αυτο κλεψιμο ειναι...για εμενα η σωστη αρση γινεται με το σωμα κολλημενο στο παγκοΠολυ σωστα!Οι γλουτοι πρεπει να ακουμπανε στον παγκο και η πλατη.Αν σηκωθουν οι γλουτοι ειναι ακυρο 100%.Μονο η μεση μπορει να εχει κενο.Ετσι γινεται η πιεση παγκου.

vaggan
30-08-12, 11:19
Πολυ σωστα!Οι γλουτοι πρεπει να ακουμπανε στον παγκο και η πλατη.Αν σηκωθουν οι γλουτοι ειναι ακυρο 100%.Μονο η μεση μπορει να εχει κενο.Ετσι γινεται η πιεση παγκου.θα παρεις μερος φετος σιμο?

GURU S.
30-08-12, 11:26
θα παρεις μερος φετος σιμο?

Οχι φιλε vaggan.Αυτος ο τραυματισμος δεν θεραπευεται.Αυτοματα η πιεση παγκου γινεται απο πιο δυνατη η πιο αδυναμη ασκηση συγκριτικα.Ασε που υπαρχει και ο φοβος.Δεν νομιζω να ξεπερασω τα 100 κιλα(με κλειστη λαβη).Εσυ?

\Most patients are able to return to normal activities of daily living without surgical repair, but non-operative treatment has been shown to lead to significant loss of strength of adduction in flexion. Isokinetic testing has shown that strength returns to 99% of that of the uninjured side in patients treated surgically versus only 56% in patients treated non-operatively [Hanna, 2001].

vaggan
30-08-12, 11:50
Οχι φιλε vaggan.Αυτος ο τραυματισμος δεν θεραπευεται.Αυτοματα η πιεση παγκου γινεται απο πιο δυνατη η πιο αδυναμη ασκηση συγκριτικα.Ασε που υπαρχει και ο φοβος.Δεν νομιζω να ξεπερασω τα 100 κιλα(με κλειστη λαβη).Εσυ?

\Most patients are able to return to normal activities of daily living without surgical repair, but non-operative treatment has been shown to lead to significant loss of strength of adduction in flexion. Isokinetic testing has shown that strength returns to 99% of that of the uninjured side in patients treated surgically versus only 56% in patients treated non-operatively [Hanna, 2001].αμα μου επιτρεψουν οι υποχρεωσεις μου σιγουρα. το κακο ομως ειναι οτι αμα δεν εισαι σιγουρος για κατι δεν εχεις και την διαθεση για μια καλη προετοιμασια πχ να αφιερωσεις ενα μεγαλο μερος της προπονησης σου στις κινησεις η στην κινηση που θα συμμετασχεις.οποτε προπονουμαι οπως παντα και αμα κατσει θα παω

tasos2
30-08-12, 12:17
Οι κανονες σε ολους τους διαγωνισμους η ακομη και στα παιγνιδια μπαινουν για να υπαρχουν ισοι οροι και να μην αδικειται ο "σωστος".

Ναι αλλα καμια φορα γινεται το αντιθετο γιατι ο κριτης μποριε να αργησει να πει press ειτε κατα λαθος ειτε εσκεμενα. Το ειχα δει να γινεται σε αγωνες και ειχανε κανει παραπονα

BlooDdeaD_MefiSt
30-08-12, 13:26
Ναι αλλα καμια φορα γινεται το αντιθετο γιατι ο κριτης μποριε να αργησει να πει press ειτε κατα λαθος ειτε εσκεμενα. Το ειχα δει να γινεται σε αγωνες και ειχανε κανει παραπονα

Ισως δεν ειχε σταθεροποιηθει η μπαρα στο στηθος του αθλητη καλα, αλλιως ειναι λαθος του κριτη και δεν συμβαινει πολυ συχνα. Αδικιες σε ολα τα αθληματα συμβαινουν γενικα δεν ειναι κατι το πρωτακουστο. Οφτοπικ ειμαστε ομως..:toast:

GURU S.
30-08-12, 13:29
Ναι αλλα καμια φορα γινεται το αντιθετο γιατι ο κριτης μποριε να αργησει να πει press ειτε κατα λαθος ειτε εσκεμενα. Το ειχα δει να γινεται σε αγωνες και ειχανε κανει παραπονα

Ολα ειναι πιθανα.Αλλα αγωνας,φιλικος ,εχθρικος οπως θες πες τον χωρις κανονες δεν "παιζει" .

pepeismenos karga
31-08-12, 17:16
αυτα ειναι...αιντε με το καλο και ο δευτερος διαγωνισμος....θα ειμαι και εγω εκει...και θα διαγωνιστω και στις 2 λογικα κινησεις...αλλα μονο επαναληψεις....καλη δυναμη σε οσους θα προσπαθησουν να διαγωνιστουν.....

tolis93
31-08-12, 20:46
αυτα ειναι...αιντε με το καλο και ο δευτερος διαγωνισμος....θα ειμαι και εγω εκει...και θα διαγωνιστω και στις 2 λογικα κινησεις...αλλα μονο επαναληψεις....καλη δυναμη σε οσους θα προσπαθησουν να διαγωνιστουν.....

βρες δημητρη π εχεις χαθει εσυ? αντε σε περιμενουμε.καλα στο φετινο θα γινει χαμος παλι.βλεπω περισσοτερους παντως.:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
31-08-12, 21:41
αυτη τη φορα μπορεί να κατέβω και γω αθήνα στο άτλας αν ταιριάξει με παρέα απο καβάλα , γιατί μόνος με το αμάξι δεν λέει και θα κατέβω με το πουλί άνετα και γρήγορα , μέχρι που παίρνω και μέρος στον αγώνα :P:P:toast:

ελμερ
31-08-12, 21:56
Ηλια,οχι μπορει....να κατεβεις....:thumbup::thumbup::welcome:

goldenera
01-09-12, 17:18
Κανόνισε το Ηλία! Θα έρθω σίγουρα 1ον για να δω το 'ναό'του Σπύρου Μπουρνάζου και 2ον για να γνωρίσω την παρέα;)

Polyneikos
01-09-12, 17:52
Ηδη εχουμε 2 συμμετοχές,1 στην Εφήβων και 1 στην -85κ .

Όσοι θελουν να συμμετάσχουν,μπορουν να στείλουν προσωπικο μήνυμα μενα,
Δεν ειναι δεσμευτικο και δεν σημαινει ότι αν ερθει καποιος τελευταια στιγμη και δεν ειναι στην λιστα πως δεν θα παίξει.Απλα θα μας βοηθησει να ξερουμε πανω κατω ποσος κόσμος θα συμμετεχει και να επιταχυνθουν τόσο οι διαδικασίες αλλα και καποιες αλλες ενεργειες που θα πρέπει να γινουν οργανωτικα εκ μερους μας.
Αυτο που θελω εγω είναι:
Ενα όνομα (όχι υποχρεωτικά επώνυμο),βαρος και ηλικια και σε ποιες ασκησεις θα διαγωνιστείτε.
Παραδειγμα Νικος -24 χρ.- 80 κιλα - Θα διαγωνιστω στα σκουωτ και στον παγκο (επαναλήψεις) + Σκουωτ (μεγιστα κιλα).

TRIANTAFYLLOU
01-09-12, 17:54
πραγματικα το θελω πολυ παιδια , γιατι ψωφάω και για μοχαμπέτια και να συνεχήσω μια παράδοση χρόνων όταν κατεβαίνω στην αθήνα να επισκέπτομαι μουσεία και αξιοθέατα και για να το ρίχνω λίγο έξω να κάνω καμια αλητεία σαν παιδί και γω πάω και στο μέγαρο μουσικής :P:P:toast::toast:

vaggan
01-09-12, 17:58
Ηδη εχουμε 2 συμμετοχές,1 στην Εφήβων και 1 στην -85κ .

Όσοι θελουν να συμμετάσχουν,μπορουν να στείλουν προσωπικο μήνυμα μενα,
Δεν ειναι δεσμευτικο και δεν σημαινει ότι αν ερθει καποιος τελευταια στιγμη και δεν ειναι στην λιστα πως δεν θα παίξει.Απλα θα μας βοηθησει να ξερουμε πανω κατω ποσος κόσμος θα συμμετεχει και να επιταχυνθουν τόσο οι διαδικασίες αλλα και καποιες αλλες ενεργειες που θα πρέπει να γινουν οργανωτικα εκ μερους μας.
Αυτο που θελω εγω είναι:
Ενα όνομα (όχι υποχρεωτικά επώνυμο),βαρος και ηλικια και σε ποιες ασκησεις θα διαγωνιστείτε.
Παραδειγμα Νικος -24 χρ.- 80 κιλα - Θα διαγωνιστω στα σκουωτ και στον παγκο (επαναλήψεις) + Σκουωτ (μεγιστα κιλα).επισημα κωστα γινεται ζυγισμα??η αναλογα με το τι θα δηλωσει ο καθενας?

Polyneikos
01-09-12, 18:02
Γινεται ζύγιση,με ηλεκτρονική ζυγαριά, με ρούχα αλλα χωρίς παπούτσια.
Αν καποιος ειναι πολυ οριακά,δηλαδη 85.100 και νομίζει ότι χωρίς ρούχα μπορεί να παίξει στην -85κ,κάτι που σαφώς τον ευνοεί,εχει το δικαίωμα να μας ζητήσει να ζυγιστεί μονο με εσώρουχο:thumbup:

goldenera
01-09-12, 18:35
Δε με βλέπω να διαγωνίζομαι, για οποιαδήποτε άλλη βοήθεια στα οργανωτικά πολύ ευχαρίστως:thumbup:

Polyneikos
01-09-12, 18:37
Δε με βλέπω να διαγωνίζομαι, για οποιαδήποτε άλλη βοήθεια στα οργανωτικά πολύ ευχαρίστως:thumbup:

Εμείς θα παίξουμε στα Masters,στο τελος ;):weights::weights:

goldenera
01-09-12, 18:48
Να σαι καλά Polyneikos, που μου υπενθύμησες πως 40ρίζω σε λίγο:green::green::green:

Polyneikos
01-09-12, 20:22
Να σαι καλά Polyneikos, που μου υπενθύμησες πως 40ρίζω σε λίγο:green::green::green:

Χα,χα,σειρουλες είμαστε :toast:

giannis64
01-09-12, 21:18
Ηδη εχουμε 2 συμμετοχές,1 στην Εφήβων και 1 στην -85κ .

.

ελπιζω μεχρι τον δεκεμβρη ο πρωτος να μην ξεφυγει ηλικιακα, και ο δευτερος να προσεξει την διατροφη του..:rolf:

πλακα κανω εε!! νομιζω πως ειναι νωρις για συμετοχες..:green:

Polyneikos
01-09-12, 21:30
Ηδη εχουν γίνει 7 οι συμμετοχές ,καλά παμε :welcome::welcome:

Μεσσιας
01-09-12, 23:47
Καλησπερα , Καλη επιτυχια σε οσους θα συμμετασχουν

Θα ερθω και εγω για να παρω μερος σε παγκο και σκουωτ στους εφηβους :weights:
Ελπιζω να γνωριστουμε και απο κοντα :green:


Καλη προετοιμασια. . !

BlooDdeaD_MefiSt
02-09-12, 01:38
Καλησπερα , Καλη επιτυχια σε οσους θα συμμετασχουν

Θα ερθω και εγω για να παρω μερος σε παγκο και σκουωτ στους εφηβους :weights:
Ελπιζω να γνωριστουμε και απο κοντα :green:


Καλη προετοιμασια. . !

Πςςςς ετσι ρε! Θα καλοπερασουμε 3 μηνες τωρα...:green:

Παμε γερα! :weights::weights::weights:

goldenera
02-09-12, 16:10
Πάντως αγωνιστεί δεν αγωνιστεί κάποιος πιστεύω πως και μόνο η σκέψη να βρεθεί εκεί και να γνωρίσει και τα άλλα παιδιά του forum θα του δώσει κίνητρο αυτούς του 3 μήνες να προσπαθήσει πιο δυναμικά ότι κάνει;) Σαν πρόκληση ένα πράμα, με το σκεπτικό: πόσο πιο καλός μπορώ να γίνω σε 3 μήνες από τώρα;) Γι'αυτό λέω να πάω για μια προπονησούλα αν και Κυριακή σήμερα:green:

RAMBO
02-09-12, 17:41
Για δεύτερη φορά ο νέος θέσμος του φόρουμ το Atlas Challenge θα διοργανωθεί και πάλι στο ιστορικό γυμναστήριο του μεγάλου Σπύρου Μπουρνάζου,να προσπαθήσουμε να είμαστε ακόμα περισσότεροι φετος και να τιμήσουμε με την παρουσία μας την διοργάνωση,είτε αγωνιστούμε είτε ως θεατές..αν κρίνω απο την περσινή φορά μαλλον φέτος δεν θα χωράμε..........ΑΣ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΖΕΣΤΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ:weights:

morbit_killer
03-09-12, 17:06
;)εγώ θα είμαι εκεί πάντως . Κανω ειδική προετοιμασία ,αλλά θέλω να επισημάνω ότι οι κατηγορίες των επαναλήψεων είναι κάπως τραβηγμένες , δηλαδή αν κάποιος είναι 130κιλά σωματικό βάρος και πάει για επαναλήψεις στα 110 κιλά ,δεν είναι το ίδιο με κάποιον που ζυγίζει 100κιλά . Παντως ευχομε καλή επιτυχία στους αθλητές :thumbup:

NASSER
03-09-12, 18:04
Στο να μπούμε στη διαδικασία να βάζουμε για το κάθε μέλος τα αναλογικά κιλά, είναι λίγο χρονοβόρο και αυτό θα πρέπει να το αποφύγουμε, διαφορετικά η εκδήλωση γίνεται βαρετή και κουραστική τόσο σε αυτούς που συμμετέχουν όσο και για τους θεατές.

morbit_killer
04-09-12, 08:19
Στο να μπούμε στη διαδικασία να βάζουμε για το κάθε μέλος τα αναλογικά κιλά, είναι λίγο χρονοβόρο και αυτό θα πρέπει να το αποφύγουμε, διαφορετικά η εκδήλωση γίνεται βαρετή και κουραστική τόσο σε αυτούς που συμμετέχουν όσο και για τους θεατές.

που δηλώνουμε συμμετοχη?

NASSER
04-09-12, 09:41
που δηλώνουμε συμμετοχη?


ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:
Στον Administrator Polyneikos με την ηλικία σας, κατηγορίες που θέλετε να δηλώσετε συμμετοχή, και κατά δύναμη το σωματικό σας βάρος για να γίνει ο διαχωρισμός πιο γρήγορα και κατά δύναμη πιο αξιοκρατικά.

morbit_killer
05-09-12, 09:24
ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:
Στον Administrator Polyneikos με την ηλικία σας, κατηγορίες που θέλετε να δηλώσετε συμμετοχή, και κατά δύναμη το σωματικό σας βάρος για να γίνει ο διαχωρισμός πιο γρήγορα και κατά δύναμη πιο αξιοκρατικά.

Καλημέρα nasser γίνεται επιβεβαίωση απο τον polyneikos για την αποδοχή της δήλωσης η όχι γιατι έχω στείλει προσωπικό μήνυμα δήλωσης συμμετοχής στον συγκεκριμένο υπέυθυνο

Polyneikos
05-09-12, 11:17
Εχεις λαβει πμ,περιμενω απάντηση:thumbup:

RAMBO
06-09-12, 18:39
Προβλέπεται σφαγή φέτος:rifle:

BlooDdeaD_MefiSt
06-09-12, 22:26
Προβλέπεται σφαγή φέτος:rifle:

Eτσι:shoot:
:weights::weights::weights:

morbit_killer
08-09-12, 13:55
H παυση ελαχιστου χρονου και το εντολη press,γινεται για δυο βασικα λογους.Ο πρωτος ειναι για να δει ο κριτης/ες και οι ενδιαφερωμενοι οτι η μπαρα αγγιξε το στηθος(η αν ειναι σκουοτς,οτι τα ποδια ηρθαν στην σωστη θεση) και ο δευτερος ειναι για να αποτρεψει την αποτομη καθοδο της μπαρας και το χτυπημα στο στηθος που η μπορει να τραυματισει τον αθλητη η γιατι με αυτο τον τροπο μπορει να κλεψει λογω της φορας της μπαρας.Οι κανονες σε ολους τους διαγωνισμους η ακομη και στα παιγνιδια μπαινουν για να υπαρχουν ισοι οροι και να μην αδικειται ο "σωστος".
Η αναπήδηση της μπάρας δεν σου εξασφαλίζει ότι θα σηκώσεις περισσότερα κιλά απο αυτά που οτο σώμα σου γνωρίζει , γίνεται για να μήν χάσεις ενέργεια, κρατώντας την μπάρα στο στήθος εξαντλήσε πιό γρήγορα ,πάντως εγώ προσωπικά το αποφέυγω να χτυπάω την μπάρα ,αν λάβεις μέρος σου ευχομαι καλή επιτυχία !!!

GURU S.
08-09-12, 14:44
http://www.youtube.com/watch?v=k8DnIOuFCq4 στην αρχη αυτου βιντεο φαινεται καθαρα πως γινεται η σωστη δικαια πιεση παγκου.Τα υπολοιπα ειναι κλεψιματα,μικρα η μεγαλα.Ευχαριστω κιλερ αλλα δεν μπορω να λαβω μερος ουτε για αστειο.

BlooDdeaD_MefiSt
08-09-12, 14:49
Η αναπήδηση της μπάρας δεν σου εξασφαλίζει ότι θα σηκώσεις περισσότερα κιλά απο αυτά που οτο σώμα σου γνωρίζει , γίνεται για να μήν χάσεις ενέργεια, κρατώντας την μπάρα στο στήθος εξαντλήσε πιό γρήγορα ,πάντως εγώ προσωπικά το αποφέυγω να χτυπάω την μπάρα ,αν λάβεις μέρος σου ευχομαι καλή επιτυχία !!!

Δεν γινεται μονο για να μην χασεις ενεργεια το bounce..Αν ηξερες τον νομο δρασης-αντιδρασης του Νευτωνα θα καταλαβαινες...:toast:

tasos2
08-09-12, 15:18
http://www.youtube.com/watch?v=k8DnIOuFCq4 στην αρχη αυτου βιντεο φαινεται καθαρα πως γινεται η σωστη δικαια πιεση παγκου.Τα υπολοιπα ειναι κλεψιματα,μικρα η μεγαλα.Ευχαριστω κιλερ αλλα δεν μπορω να λαβω μερος ουτε για αστειο.

Ε οχι ρε συ, αυτος ειδικα τα σταματαει μια ωρα πανω στο στηθος του. Απλα να ακουμπησει η μπαρα ελαφρα χωρις να χτυπησει με δυναμη μια χαρα ειναι και δεν ειναι κλεψιμο.

GURU S.
08-09-12, 16:00
Ε οχι ρε συ, αυτος ειδικα τα σταματαει μια ωρα πανω στο στηθος του. Απλα να ακουμπησει η μπαρα ελαφρα χωρις να χτυπησει με δυναμη μια χαρα ειναι και δεν ειναι κλεψιμο.
καλα αυτος ειναι ενας επισημος αγωνας γι αυτο.Συμφωνω με αυτο που λες,μια χαρα ειναι.

Polyneikos
08-09-12, 17:33
Παιδια για να το ξεκαθαρίσουμε και να μην αναλωνόμαστε :
Το event δεν ειναι powerlifting και ούτε θελουμε ή έχουμε σκοπό να κινηθουμε με κανονες που διέπονται σε powerlifting events.
Ειναι ενα φιλικό event του φόρουμ.
Όποιος ήταν και στο προηγούμενο,θα είδε ότι υπήρχε ανεκτικότητα,αρκει τελωσπάντως οι κινήσεις να είχαν μια ορθή εκτέλεση.
Ειδικα στις επαναλήψεις των σκουωτ,αν ήμασταν υπερβολικα τυπικοι,καποιοι θα χαναν το 1/3 των επαναλήψεων,αντε τώρα να τον κόψεις τον αλλο σττην μέση αφου έχει κανει 25,να του πεις οι μισες ήταν λάθος,ξαναξεκίνα από την αρχή.
Φυσικά η ανεκτικότητα είναι επι ίσοις όροις,οποτε κανείς δεν εμεινε παραπονεμενος.
Ενας που είχε παραπονεθεί για την ακύρωση της προσπάθειας του,όταν του είπε ο Σπύρος Μπουρναζος να τα ξανακάνει (με την ιδιότητα του κριτή του event) ,δεν εκανε καν προσπαθεια

GURU S.
09-09-12, 21:46
Παιδια για να το ξεκαθαρίσουμε και να μην αναλωνόμαστε :
Το event δεν ειναι powerlifting και ούτε θελουμε ή έχουμε σκοπό να κινηθουμε με κανονες που διέπονται σε powerlifting events.
Ειναι ενα φιλικό event του φόρουμ.
Όποιος ήταν και στο προηγούμενο,θα είδε ότι υπήρχε ανεκτικότητα,αρκει τελωσπάντως οι κινήσεις να είχαν μια ορθή εκτέλεση.
Ειδικα στις επαναλήψεις των σκουωτ,αν ήμασταν υπερβολικα τυπικοι,καποιοι θα χαναν το 1/3 των επαναλήψεων,αντε τώρα να τον κόψεις τον αλλο σττην μέση αφου έχει κανει 25,να του πεις οι μισες ήταν λάθος,ξαναξεκίνα από την αρχή.
Φυσικά η ανεκτικότητα είναι επι ίσοις όροις,οποτε κανείς δεν εμεινε παραπονεμενος.
Ενας που είχε παραπονεθεί για την ακύρωση της προσπάθειας του,όταν του είπε ο Σπύρος Μπουρναζος να τα ξανακάνει (με την ιδιότητα του κριτή του event) ,δεν εκανε καν προσπαθεια

Αφου ξεκινησα λοιπον το θεμα ας γραψω κατι τελευταιο γιατι να μην αναλωνομαστε οπως σωστα λεει ο Πολυνεικος.Καταρχας νομιζω, οι ας πουμε προτασεις οταν κατατιθωνται ευγενικα σε ενα φορουμ πρεπει ειναι ευπροσδεκτες και νομιζω πως ειναι εδω.Οσο αφορα τους κανονες ενος διαγωνισμου εφοσον δεν ειναι επισημος οι διοργανωτες βαζουν οποιους κανονες θελουν.Ετσι μπορουν να επιτραπουν τα παντα σε ολους οπως παλι σωστα ειπε ο Πολυνεικος και αυτο να ειναι δικαιο.π.χ λες επιτρεπεται το τοξο ,το αποτομο κατεβαμα κλπ σε ολους και ο καθενας ας κανει οτι θελει.Αλλα δεν μπορει να πεις επιτρεπεται να μην αγγιξει η μπαρα στο στηθος,γιατι εκει μπαινει το ερωτημα ποση ειναι η αποσταση που επιτρεπεται να απεχει η μπαρα?Αυτο δεν μπορει να οριοθετηθει και γι αυτο ακριβως ο αθλητης που ανεφερε ο Πολυνεικος παραπονεθηκε(αν και με τιποτα δεν ειχε τα κιλα που εβαλε και η μπαρα μεχρι την μεση ειχε φτασει)γιατι απλα σκεφτηκε και γω δεν αγγιξα την μπαρα και αλλοι το ιδιο εκαναν.Οσο αφορα το θεμα των επαναληψεων,δεν χρειαζεται να διακοπει η προσπαθεια του αθλητη, απλα δεν αθροιζονται σαν εγγυρες οι ακυρες επαναληψεις.Τελειωνοντας να πω ειναι πολυ ωραιοι οι αγωνες αυτοι και αξιοι συγχαρητηριων οι διοργανωτες τους και επειδει ειναι αξιολογοι εγραψα μια γνωμη επιπλεον.Καλη επιτυχια!

Polyneikos
15-09-12, 09:49
Oι συμμετοχές από μελη του φόρουμ έφτασαν 10!! Stay Strong :weights:

vaggan
15-09-12, 14:05
που βρισκεται το γυμναστηριο??ποια ειναι η διευθυνση ακριβως?

Polyneikos
15-09-12, 14:28
Πατησίων και Τροίας,περπατώντας την Πατησιων από Αθήνα προς Πατήσια,αφού περάσεις το Πεδίο του Αρεως,στο δεξι σου χέρι.
Στην γωνία υπάρχει ενας Γερμανος.
ΤΟ γυμναστηριο είναι μεσα στο στενό,στην Τροίας.

morbit_killer
16-09-12, 17:23
Πατησίων και Τροίας,περπατώντας την Πατησιων από Αθήνα προς Πατήσια,αφού περάσεις το Πεδίο του Αρεως,στο δεξι σου χέρι.
Στην γωνία υπάρχει ενας Γερμανος.
ΤΟ γυμναστηριο είναι μεσα στο στενό,στην Τροίας.

Καλησπέρα polyneiko το ζύγισμα γίνεται στο γυμναστήριο? πότε γίνεται την ημέρα του διαγωνισμού? η νωρίτερα παρακαλώ να με πληροφορήσετε

Polyneikos
16-09-12, 18:40
Η ζύγιση γίνεται παράλληλα με την εγγραφή που θα γίνεται ,1-2 ώρες πριν το event,στο γυμναστήριο,σε ψηφιακή ζυγαριά.
Σε περίπτωση ίδιας επίδοσης,κερδίζει ο αθλητής με το λιγότερο σωματικό βάρος...
Θα ενημερωθείτε παιδια πλήρως, εχουμε καιρό ακομα.

procop
18-09-12, 22:53
ελπιζω φετος να εχουμε αλλο χρωμα μπλουζακια,,
και να υπαρχει χωρος για ζεσταμα,για να μην μας ερθουν βαρια τα κιλα!!

Polyneikos
19-09-12, 22:04
Τα μπλουζακια οπωσδήποτε θα ειναι διαφορετικού χρώματος και με διαφορετικό σχέδιο...Αναμείνατε τον επόμενο μήνα ....:weights:
Η διάταξη στο γυμναστήριο θα αλλάξει,θα μετακινηθουν καποια μηχανήματα για περισσότερο χωρο και η ατμοσφαιρα θα είναι πολυ ζεστή...;)

procop
20-09-12, 00:03
Τα μπλουζακια οπωσδήποτε θα ειναι διαφορετικού χρώματος και με διαφορετικό σχέδιο...Αναμείνατε τον επόμενο μήνα ....:weights:
Η διάταξη στο γυμναστήριο θα αλλάξει,θα μετακινηθουν καποια μηχανήματα για περισσότερο χωρο και η ατμοσφαιρα θα είναι πολυ ζεστή...;)

:clap::weights:

Polyneikos
04-10-12, 22:04
Είμαστε ετοιμοι να καταλήξουμε σε ενα μπλουζάκι...Πιστεουμε ότι θα αρεσει...
Οι συμμετοχές εως τώρα ειναι στο σύνολο 13 :weights:

morbit_killer
05-10-12, 08:33
πάμε πολυ καλά μπράβο πιστέυω οτι θα είναι πιό ενδιαφέρον απο το πρώτο:thumbup:

procop
05-10-12, 12:21
Είμαστε ετοιμοι να καταλήξουμε σε ενα μπλουζάκι...Πιστεουμε ότι θα αρεσει...
Οι συμμετοχές εως τώρα ειναι στο σύνολο 13 :weights:

ελπιζω να εχει V και κοντα μανικια,και να μην ειναι εντονο χρωμα,κατι πιο hardcore:P

Dreiko
05-10-12, 13:43
ελπιζω να εχει V και κοντα μανικια,και να μην ειναι εντονο χρωμα,κατι πιο hardcore:P

hardcore και ξοβυζο που το θες δε πανε μαζι...:P:green:

tolis93
05-10-12, 17:08
:weights:αμανικο με χ τιραντακι και καλικατζουρες για γραμματα:green:

procop
05-10-12, 17:31
οχι μεγαλο V , αλλα να ειναι πιο ανετο απο το περσινο,με επνιγε στο λαιμο!!

morbit_killer
05-10-12, 19:07
καλησπέρα σε όλους μήπως γνωρίζουμε τι χρώμα θα έχουν τα μπλουζάκια φέτος ?:thumbup:

morbit_killer
08-10-12, 11:55
μήπως γνωρίζει κάποιος απο τους υπεύθυνους πώς μπορεί κάποιος να αγοράσει , να πάρει ένα απο τα μπλουζάκια της σειράς atlas 2?:thumbup:

beefmeup
08-10-12, 12:03
δεν ειναι προς πωληση κ θα δινονται δωρεαν εκεινη την μερα..:thumbup:
περισοτερα θα ανακοινωνονται απο αυτο το θεμα,οταν εχουμε κατι να ανακοινωσουμε.

η υπομονη ειναι αρετη.:)

RAMBO
10-10-12, 17:08
Προβλεπεται σκληρος συναγωνισμος απο οτι μαθαινω και πολλες συμμετοχες ακουγονται:clap:

BlooDdeaD_MefiSt
10-10-12, 17:41
Προβλεπεται σκληρος συναγωνισμος απο οτι μαθαινω και πολλες συμμετοχες ακουγονται:clap:

Φιλε Rambo στους εφηβους εισαι?:P

RAMBO
10-10-12, 17:45
Περσυ ημουν..φετος δεν θα παρω μερος

BlooDdeaD_MefiSt
10-10-12, 17:49
Περσυ ημουν..φετος δεν θα παρω μερος

Κριμα ρε συ και ηθελα να συναγωνιστουμε..Γιατι να μην παιξεις?

RAMBO
10-10-12, 17:52
Αμα επαιζα θα ημουν στην κανονικη κατηγορια μειον 80,ειμαι 62 κιλα κ πεσμενος

Polyneikos
10-10-12, 23:32
Το μπλουζακι δρομολογήθηκε και θα ειναι περισσότερο hardcore από το περσινο.;)
Η δήλωση συμμετοχής πριν απο το event μέσω του φόρουμ διευκολύνει και εμας έτσι ώστε βασει συμμετοχών και κιλων να υπολογίσουμε τα μεγέθη που θα τυπωθουν..:thumbup::thumbup:

sAVAZz
11-10-12, 01:11
t shirt 8α παρουν μονο οσοι διαγωνιστουν ετσι??

niksamaras
11-10-12, 12:36
Βαλτε και ενα OPEN για αρσεις θανατου εαν γινεται για εμας που τις αγαπαμε!!! :banana:

Polyneikos
11-10-12, 16:02
t shirt 8α παρουν μονο οσοι διαγωνιστουν ετσι??

Βασικά ναι,ίσως καποια δοθουν σε όσους παρευρεθουν εκει όπως πέρυσι,αλλα κυριώς όσοι θα συμμετάσχουν....Σημαντικο ρόλο παίζει να ξερουμε πόσοι περίπου θα συμμετάσχουν γιατι αν στο τελος προκύψουν όπως πέρυσι αλλα 15 εκτακτες συμμετοχές,δεν μπορουμε να εξασφαλισουμε αριθμό και νουμερα που θα περισσέψουν.


Βαλτε και ενα OPEN για αρσεις θανατου εαν γινεται για εμας που τις αγαπαμε!!! :banana:

Στο 3ο Ατλας γιατί όχι;;);)Καλη επιτυχία για την συμμετοχή σου :thumbup:

tolis93
11-10-12, 16:08
Βασικά ναι,ίσως καποια δοθουν σε όσους παρευρεθουν εκει όπως πέρυσι,αλλα κυριώς όσοι θα συμμετάσχουν....Σημαντικο ρόλο παίζει να ξερουμε πόσοι περίπου θα συμμετάσχουν γιατι αν στο τελος προκύψουν όπως πέρυσι αλλα 15 εκτακτες συμμετοχές,δεν μπορουμε να εξασφαλισουμε αριθμό και νουμερα που θα περισσέψουν.



Στο 3ο Ατλας γιατί όχι;;);)Καλη επιτυχία για την συμμετοχή σου :thumbup:

:weights::thumbup: τετοια ομορφα να διαβαζουμε

niksamaras
17-10-12, 12:08
Επιδεσμοι γονατων (knee wraps) επιτρεπονται στο squat?

Polyneikos
17-10-12, 12:19
Επιδεσμοι γονατων (knee wraps) επιτρεπονται στο squat?

Ναι,επιτρέπονται

ArgoSixna
18-10-12, 23:31
Νικο είσαι ελλάδα? θα πάρεις μέρος??

niksamaras
19-10-12, 14:07
Νικο είσαι ελλάδα? θα πάρεις μέρος??

Εαν αναφερεσαι σε εμενα τον νικο (:P) ναι Ελλαδα ειμαι και θα λαβω μερος. :)

ArgoSixna
19-10-12, 14:42
Καλή πρωτιά :clap:

niksamaras
19-10-12, 20:43
Καλή πρωτιά :clap:

Ευχαριστω φιλε μου, αλλα ολα κρινονται την μερα του αγωνα ;)

Polyneikos
21-10-12, 17:51
Η επίσημη αφίσα του 2ου ATLAS CHALLENGE


55658

procop
21-10-12, 18:12
:thumbup:

NASSER
21-10-12, 18:49
Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά :)

Polyneikos
22-10-12, 18:44
Ηδη υπάρχει και η πρωτη γυναικεία συμμετοχή,απο ποια άλλη;Την Βασια (vasia_dim)
Θα Διαγωνιστεί και φετος με τους άντρες, Αμαζόνα :thumbup:

tasos2
24-10-12, 10:22
Να ρωτησω, την προηγουμενη φορα τι ωρα ειχε τελειωσει περιπου?

Polyneikos
24-10-12, 17:58
Tασο αν θυμαμαι καλά,είχε τελειωσει κατι τις 11 ,αλλά όλα ειναι σχετικά,θα εξαρτηθεί από τις συμμετοχές

Omegalos
24-10-12, 19:42
Κριμα που είμαι Καβάλα και δεν μπορω να συμμετεχω, μετα το event προτεινω να πατε και ολοι μαζι για ενα καλο cheat meal!

BlooDdeaD_MefiSt
24-10-12, 19:50
Κριμα που είμαι Καβάλα και δεν μπορω να συμμετεχω, μετα το event προτεινω να πατε και ολοι μαζι για ενα καλο cheat meal!

Να παμε στα goodys στην πλατεια Βικτοριας :P

goldenera
24-10-12, 21:09
Ποπό τί μου θύμησες τώρα...........έχω περάσει άπειρες ώρες με άπειρα golden χάμπουργκερ και σαλάτα σίζαρς όταν ήμουν και εγώ νέος και σπούδαζα εκεί κοντά............έχω χρόνια να πάω από τα μέρη αυτά...υπάρχουν ακόμα τα Goodys? Αν και μάλλον και ειδικά για βράδυ δε θα είναι να κυκλοφορείς πια προς τα εκεί:(

BlooDdeaD_MefiSt
24-10-12, 21:16
Ποπό τί μου θύμησες τώρα...........έχω περάσει άπειρες ώρες με άπειρα golden χάμπουργκερ και σαλάτα σίζαρς όταν ήμουν και εγώ νέος και σπούδαζα εκεί κοντά............έχω χρόνια να πάω από τα μέρη αυτά...υπάρχουν ακόμα τα Goodys? Αν και μάλλον και ειδικά για βράδυ δε θα είναι να κυκλοφορείς πια προς τα εκεί:(

Nαι εκει ειναι :turtle:

procop
24-10-12, 21:16
οντως πρεπει να παμε για cheat!
goldenera που σπουδαζες?

COBRA_STYLE
24-10-12, 21:17
Κριμα που είμαι Καβάλα και δεν μπορω να συμμετεχω, μετα το event προτεινω να πατε και ολοι μαζι για ενα καλο cheat meal!

αδυνατον...ειναι πολυυυυυς ο κοσμος.:green:

goldenera
24-10-12, 21:24
οντως πρεπει να παμε για cheat!
goldenera που σπουδαζες?


Πρώην ΑΣΟΕΕ, νυν ΟΠΑ:green:

goldenera
24-10-12, 21:25
αδυνατον...ειναι πολυυυυυς ο κοσμος.:green:


Ε και τί? Νηστικοί θα μείνουμε?:rolf::turtle:

COBRA_STYLE
24-10-12, 21:30
καλα μακαρι να μαζευτουμε μερικοι απο το φορουμ να παμε,απλα επειδη ειναι Σαββατο θα θελουν να την κοπανησουν

goldenera
24-10-12, 21:34
Ααααα παιδιά δε θα κάνω ολόκληρη επιχείρηση απόδρασης από το σπίτι για να μου την κοπανήσετε αμέσως:green::turtle:

procop
24-10-12, 21:36
το ιδιο εχοθμε σπουδασει( ΟΔΕ)

εγω λεω να παμε ,για μεταπροπονητικο γευμα,και αν εχει και καμια κρεπερι καλα θα ειναι για μετα:P

Polyneikos
24-10-12, 21:58
Μπλουζάκια σε όσους θα συμμετεχουν στο event θα μπορουμε να εξασφαλίσουμε από την στιγμη που θα δηλωνουν συμμετοχή μεσω του φόρουμ,μεχρι και 1 εβδομάδα πριν το event,δηλαδή στις 25 Νοεμβρίου.
Θα το παραλαμβάνουν κατά την ώρα της εγγραφής τους.
Ο αριθμός που θα τυπωθεί θα ειναι συγκεκριμενος και περιορισμένος και για αυτους που θα ερθουν εκτακτα εκεινη την ημέρα,δεν θα ειναι σιγουρο ότι θα μπορουμε να εξασφαλίσουμε νουμερο κτλ...

Ενα προσχέδιο της μπλουζας ειναι αυτο:

55820

tolis93
24-10-12, 21:58
ολα και ολα.εγω θα κατσω απο τη στιγμη π θα ρθω.και θα κατσω μεχρι αιδιας:green:

goldenera
24-10-12, 22:07
Ωραίος ο Τόλης:thumbup: Το Avatar σου τί λέει?

goldenera
24-10-12, 22:11
Μπλουζάκια σε όσους θα συμμετεχουν στο event θα μπορουμε να εξασφαλίσουμε από την στιγμη που θα δηλωνουν συμμετοχή μεσω του φόρουμ,μεχρι και 1 εβδομάδα πριν το event,δηλαδή στις 25 Νοεμβρίου.Θα το παραλαμβάνουν κατά την ώρα της εγγραφής τους.
Ο αριθμός που θα τυπωθεί θα ειναι συγκεκριμενος και περιορισμένος και για αυτους που θα ερθουν εκτακτα εκεινη την ημέρα,δεν θα μπορουμε να εξασφαλίσουμε νουμερο κτλ...

Ενα προσχέδιο της μπλουζας ειναι αυτο:

55820

Κύριε διαχειριστά μήπως περισέψει και κανένα για εμάς που θα περάσουμε δια πυρός και σιδήρου για να έρθουμε?:turtle::rolf::green:

RAMBO
24-10-12, 22:43
Φετος θα μεινω πισω απο τα φωτα,θα χασω και το μπουζακι...:(

COBRA_STYLE
24-10-12, 22:45
δεν πειραζει,θα'χεις εμενα για παρεα,δε χρειαζεσαι κατι αλλο.:green:

tolis93
24-10-12, 22:51
γιατι δε παιρνετε μερος ??:unsure:

RAMBO
24-10-12, 22:55
Cobra μην σε ανχωνει για παρεα,θα υπαρχει..εσυ κοιτα να παρεις μερος να γινει λιγο πανικος:P

Τολη εχω τα φωτα μου στραμμενα αλλου...

tolis93
24-10-12, 23:02
Cobra μην σε ανχωνει για παρεα,θα υπαρχει..εσυ κοιτα να παρεις μερος να γινει λιγο πανικος:P

Τολη εχω τα φωτα μου στραμμενα αλλου...
αν το αξιζει αυτο το αλλου χαλαλι:thumbup:

Polyneikos
25-10-12, 08:40
Κύριε διαχειριστά μήπως περισέψει και κανένα για εμάς που θα περάσουμε δια πυρός και σιδήρου για να έρθουμε?:turtle::rolf::green:

Θα δούμε Γιάννη ,τα μπλουζάκια που θα τυπωθουν θα είναι συγκεκριμένα,περυσι ας πουμε είχαν παρει και ατομα που περευρέθησαν ως θεατές.
Επίσης να πω για παιδιά που δεν θα ερθουν και μου στελνουν πμ για να αγοράσουν το μπλουζάκι , τα μπλουζάκια δεν ειναι προς πώληση, δεν θα μπουμε δηλαδη στην διαδικασία αποστολής,ειναι μονο για το event :thumbup:

tasos2
25-10-12, 09:57
Θα μπορουμε να μπουμε στα αποδυτηρια να αλλαξουμε ετσι? Δηλαδη να μην ερθουμε κατευθειαν με τα αθλητικα ρουχα?

Pavlos19
25-10-12, 15:10
μια ερωτηση,το σκουωτ εφηβων μεχρι τι ηλικια ειναι? σκεφτομαι να συμμετασχω

Polyneikos
25-10-12, 15:15
Θα μπορουμε να μπουμε στα αποδυτηρια να αλλαξουμε ετσι? Δηλαδη να μην ερθουμε κατευθειαν με τα αθλητικα ρουχα?

Eννοείται,την συγκεκριμένη ημέρα το γυμναστήριο θα παραμείνει κλειστο και θα διατεθεί αποκλειστικκα για το δικο μας event


μια ερωτηση,το σκουωτ εφηβων μεχρι τι ηλικια ειναι? σκεφτομαι να συμμετασχω

Μεχρι 20 ετων.Δηλαδή μεχρι 19 ετων,11 μηνών και 30 ημερών.

morbit_killer
25-10-12, 22:29
Θα δούμε Γιάννη ,τα μπλουζάκια που θα τυπωθουν θα είναι συγκεκριμένα,περυσι ας πουμε είχαν παρει και ατομα που περευρέθησαν ως θεατές.
Επίσης να πω για παιδιά που δεν θα ερθουν και μου στελνουν πμ για να αγοράσουν το μπλουζάκι , τα μπλουζάκια δεν ειναι προς πώληση, δεν θα μπουμε δηλαδη στην διαδικασία αποστολής,ειναι μονο για το event :thumbup:

Καλησπέρα polyneiko αν δεν γίνομαι βαρετός ,θέλω να κάνω μία ερώτηση , με τα μπλουζάκια πώς θα γνωρίζετε, ποιο κάνει σε ποιόν? ,δεδομένου ότι είναι περιορισμένου αριθμού τα κομμάτια και σε κάποιους θα κάνουν xxl η xxxxl ανάλογα με την γραμμή του t-shirt :unsure:

Polyneikos
25-10-12, 22:36
Για αυτο λέμε ότι ειναι σημαντικο να δηλωνετε η συμμετοχή,όπου ο καθενας λεει το σωματικο του βαρος,οπότε εχουμε ενα μπουσουλα.
Αν δεν ξερω ας πουμε ότι θα ερθουν 15 ατομα των 115 κιλων (τυχαίο παραδειγμα),θα ειναι δυσκολο να βγουν 15 μπλουζακια XXL.
Το βαρος πεφτει σε νουμερα medium-large π.χ.

panos32
27-10-12, 23:30
Καλησπερα!
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση: εγω που εχω γενεθλια τελη νοεμβριου και γινομαι 20 ετων δεν γινεται να λαβω μερος στην κατηγορια εφηβων που τοσο πολυ θελω??(νομιζω ειναι για 5-6 ημερες διαφορα).

Επειδη ειμαι 70 και κατι ψιλα απο κιλα το να παω στην κατηγορια (85-) δεν θα τα καταφερω τα κιλα πιστευω και θελω τοσο πολυ να συμμετασχω!!

just chris
28-10-12, 00:35
μεχρι 1 δεκεμβριου ποιος ζει ποιος πεθαινει,ψηνομαι να ερθω παντως.

Polyneikos
28-10-12, 14:56
Καλησπερα!
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση: εγω που εχω γενεθλια τελη νοεμβριου και γινομαι 20 ετων δεν γινεται να λαβω μερος στην κατηγορια εφηβων που τοσο πολυ θελω??(νομιζω ειναι για 5-6 ημερες διαφορα).

Επειδη ειμαι 70 και κατι ψιλα απο κιλα το να παω στην κατηγορια (85-) δεν θα τα καταφερω τα κιλα πιστευω και θελω τοσο πολυ να συμμετασχω!!

Eλα Πανο και το πολυ πολυ αν κερδίσεις να μας κανουν καμια ένσταση :green:

panos32
28-10-12, 15:25
Eλα Πανο και το πολυ πολυ αν κερδίσεις να μας κανουν καμια ένσταση :green:

Τελεια!
Σας ευχαριστω τοτε θα ερθω!
Σας εχω στειλει ενα pm νομιζω κυριε admin,οποτε μπορειτε να με υπολογισετε.Κατηγορια squat(max reps) σιγουρα βαλτε.

Μεσσιας
28-10-12, 16:15
Ρε παιδια αφου ειπαμε ως 20 χρονων , γιατι το αλλαζουμε το οριο ? :P Ηδη ειναι πολυ ανεβασμενη η ηλικια :unsure:

Μη παρεξηγηθει κανεις...Φιλικα παμε ολοι ;)

tolis93
28-10-12, 16:54
Ρε παιδια αφου ειπαμε ως 20 χρονων , γιατι το αλλαζουμε το οριο ? :P Ηδη ειναι πολυ ανεβασμενη η ηλικια :unsure:

Μη παρεξηγηθει κανεις...Φιλικα παμε ολοι ;)

δεν ειναι ομως αδικο για 5-6 μερες να αγωνηστει σε κατηγορια π θα παιζουν ατομα εκτος συναγωνισμου για αυτον? ειναι το ιδιο σα να ειναι καποιος 85,1 κιλα στη περιπτωση του ατλας:green:

Μεσσιας
28-10-12, 17:19
Μα εξαντλει εντελως το οριο ηλικιας :P
Αδικο λογικα θα ειναι και μενα που ειμαι 16 να κανω τα ιδια με καποιον 20χρονο :turtle:

Νομιζω παντως οτι για 10 κιλα στο σκουατ δεν ειναι τρελη η διαφορα... :weights:

Ασε που αν ηταν καποιος 85,1 δε θα συμφερε οσους ηταν 75 κιλα ας πουμε...Ας προσπαθουσε να τα χασει για να παιξει κανονικα :P

tolis93
28-10-12, 17:25
μωρε δεκτο αυτο με τα κιλα. και αντε δεκτο στο γεγονος οτι παιζει μετα μεχρι και 95 κιλα εχει ενα οριο παλι. αν καποιος ηταν 95,2 ξερω γω θα ταν ζορι.γιατι θα παιζε κ με ανω των 100 κιλων αντιπαλους. και δεν ειναι τα 10 κιλα.ειναι οτι αυτα τα 10 κιλα θα του ριξουν 3-4-5 επαναληψεις και θα παιζει κοντρα σε ατομα που εχουν πολλες περισσοτερες επαναληψεις με αυτα τα κιλα.εκει ειναι το θεμα.το εφηβων λογικα εχει γινει γιατι δε μπορει ενας 17-18-19 χρονων που γυμναζεται 1-2 αντε μαξ 4 χρονια να συναγωνηστει ενα που γυμναζεται 7-8.με αλλη αναπτυξη κτλπ. πολυ το φιλοσοφισαμε.εξαλου οι μοντ αποφασησαν .και η ηλικια δεν ειναι οπως και τα κιλα.οι 5-6 μερες μεγαλυτερης ηλικιας δε του δινουν κατι εξτρα. ειναι πιο δικαιο να παιξει κοντρα με ενα παιδι 18-19 παρα με καποιον 28-29

Polyneikos
28-10-12, 17:30
Παιδια μην τρελαίνεστε,από το να μην ερθει καποιος ,αν μπορουμε να κανουμε κατι ας ερθει να παίξει και ας ειναι εκτος συναγωνισμού.
Δεν ειναι θεμα η νικη σε αυτο το event.:weights:

Μεσσιας
28-10-12, 17:32
Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι καποιος 20+ κατι μερες εχει εξαντλησει το οριο της ηλικιας και ειναι πλεον μεγαλυτερος απο τον καθενα μας αρα εχει ενα +...Μπορουσε παντως να δοκιμασει στην κατηγορια του
Σιγουρα η ηλικια στον διαγωνισμο δε θα παιξει μεγαλο ρολο μιας και εγω πχ μπορει να ειμαι καλυτερος απο καποιον που παιζει και στις μεγαλυτερες κατηγοριες
Αφου οι μοντ συμφωνησαν δεν υπαρχει θεμα...Για να περασουμε καλα παμε :thumbup:

Polyneikos
29-10-12, 13:31
Βασικοί Κανόνες Atlas Challenge


1. Η εγγραφη και η ζύγιση των αθλητών θα πραγματοποιηθεί 2 ωρες πριν την έναρξη του Atlas Challenge και θα διαρκεσει 1:30 ωρα στο συνολο (16:00-17:30)
Το event θα ξεκινήσει στις 18:00.



2. Επιτρέπονται ζώνες και ιμάντες, αλλά όχι φόρμες powerlifting (lifting suits).



3. Κάθε αθλητής θα έχει 1 προσπάθεια ανά κατηγορία συμμετοχής, εκτός από τις OPEN που θα έχουν 3 προσπάθειες ανά κατηγορία.

Στις ανοικτές κατηγορίες τα κιλά θα ξεκινησουν ως εξης :

Bench Press Βαρος Έναρξης OPEN:120 κιλά

Squat Βάρος Έναρξης OPEN:140 κιλά



4. Στις κατηγορίες με τις μέγιστες επαναληψεις όσες επαναλήψεις γίνονται με κακή εκτέλεση από τον διαγωνιζόμενο δεν θα προσμετρούνται στο συνολο των επαναλήψεων που θα πραγματοποιήσει ο κάθε αθλητής


Πιο συγκεκριμένα:

4α . Ο μηρός του αθλητή στην κίνηση του Squat πρέπει να είναι χαμηλότερος ή έστω παράλληλος με το έδαφος αλλιώς ο αθλητής θα ακυρώνεται ή δεν θα μετριέται η συγκεκριμένη επανάληψη



56050


4β. Στην κίνηση Bench Press η μπάρα στο χαμηλότερο σημείο της πρέπει να ακουμπάει στο στήθος, ενώ στο ψηλότερο σημείο της πρέπει οι αγκώνες να είναι σχεδόν τεντωμένοι.


5. Στην περίπτωση ισοπαλίας νικητής θα είναι ο αθλητής με το μικρότερο σωματικό βάρος.

141004
29-10-12, 16:26
παιδια θα παρω και εγω μερος στους εφηβους για bench press..σε ποιον να απευθυνθω για να λαβω μερος?

ελμερ
29-10-12, 16:26
Στον Polyneiko στειλ του προσωπικο μηνυμα με τα στοιχεια σου ηλικια βαρος κτλ....:welcome:

141004
29-10-12, 16:38
Στον Polyneiko στειλ του προσωπικο μηνυμα με τα στοιχεια σου ηλικια βαρος κτλ....:welcome:

σε ευχαριστω πολυ.. τον ενημερωσα :turtle:

tolis93
29-10-12, 16:45
παιδια θα παρω και εγω μερος στους εφηβους για bench press..σε ποιον να απευθυνθω για να λαβω μερος?

καλως τον.καταλαβα να μετραμε απο 2η θεση και κατω ολοι :thumbup:

141004
29-10-12, 16:48
καλως τον.καταλαβα να μετραμε απο 2η θεση και κατω ολοι :thumbup:

η κατηγοριαα ειναι μεχρι 20 χρονων πιστευω οτι θα πεσει πολυ ανταγωνισμος!
οπως και να εχει θα μιλησουμε κατω απο την μπαρα ΄;)
δεν μετραει τοσο το αποτελεσμα πιστευω η φαση θα ειναι πολυ καλη κατα την γνωμη μου ! καλη επιτυχια σε ολους μας ! ¨:D

Polyneikos
02-11-12, 21:14
Τα μπλουζάκια του event :thumbup:


56307



56308

NASSER
02-11-12, 22:25
Απλά τέλειο... θα φορεθεί πολύ τον χειμώνα :)

Χριστοφορος123
02-11-12, 23:19
Αυτα τα μπλουζακια τα λαμβανουμε μονο αμα παρουμε μερος στο Atlas;;
Γιατι μενω Θεσσαλονικη και θα ηθελα να προμηθευτω μια μπλουζα

Polyneikos
02-11-12, 23:21
Αυτα τα μπλουζακια τα λαμβανουμε μονο αμα παρουμε μερος στο Atlas;;
Γιατι μενω Θεσσαλονικη και θα ηθελα να προμηθευτω μια μπλουζα

Τα μπλουζακια εχουν τυπωθει σε περιορισμένο αριθμο για αυτους που θα συμμετασχουν στο Ατλας.Για αυτο και δινονται δωρεαν.:thumbup:

Χριστοφορος123
02-11-12, 23:29
Τα μπλουζακια εχουν τυπωθει σε περιορισμένο αριθμο για αυτους που θα συμμετασχουν στο Ατλας.Για αυτο και δινονται δωρεαν.:thumbup:

Κριμα :(:(
Δεν πειραζει ευχαριστω

Metalhead|T|
02-11-12, 23:37
αν δεν εχω καποια υποχρέωση θα χαρώ να περάσω να δω οσους πάρουν(και οχι) συμμετοχή...

procop
03-11-12, 12:13
απιστευτο χρωμα,μπραβο polyneike!

chro
03-11-12, 23:04
Στις κατηγορίες open, δηλώνει ο καθένας ότι βάρος θέλει? Πχ bench press πρώτη προσπάθεια 125, δεύτερη 130 ,τρίτη 132.5 ?

Polyneikos
04-11-12, 01:15
Στις κατηγορίες open, δηλώνει ο καθένας ότι βάρος θέλει? Πχ bench press πρώτη προσπάθεια 125, δεύτερη 130 ,τρίτη 132.5 ?



Στις ανοικτές κατηγορίες τα κιλά θα ξεκινησουν ως εξης :

Bench Press Βαρος Έναρξης OPEN:120 κιλά

Squat Βάρος Έναρξης OPEN:140 κιλά

Τα κιλά περυσι ανεβαιναν ανα 10 στην μπάρα.
120 π.χ. Κανανε όσοι θελανε,ρωταγαμε αν θα κανει καποιος με 130,τα βαζαμε,κανανε,μετα με 140 κοκ

Metalhead|T|
04-11-12, 01:25
αν και λίγο οφ τόπικ...τσέκαρα και τα βιντεάκια που εχουν ανέβει στο youtube..πολύ καλή δουλειά..αν και προτείνω φέτος η ''καλυψη-βιντεοσκοπηση- του event'' να
γινει απο σταθερό και λίγο υπερηψωμένο σημείο ωστε να μην εχετε θέμα με ατομα μπροστά στην κάμερα....οσοι θέλουν να δηλώσουν συμμετοχή?..μεχρι ποτε?


ισχύει αυτο δηλαδη η πρεπει καποιος να το προ-δηλώσει? ----> . Η εγγραφη και η ζύγιση των αθλητών θα πραγματοποιηθεί 2 ωρες πριν την έναρξη του Atlas Challenge και θα διαρκεσει 1:30 ωρα στο συνολο (16:00-17:30)
Το event θα ξεκινήσει στις 18:00.

η κατηγορία για το bench press Οne rep max εχει οριο ηλικίας?

MindOverMatter
04-11-12, 22:47
Στις ανοικτές κατηγορίες τα κιλά θα ξεκινησουν ως εξης :

Bench Press Βαρος Έναρξης OPEN:120 κιλά

Squat Βάρος Έναρξης OPEN:140 κιλά

Τα κιλά περυσι ανεβαιναν ανα 10 στην μπάρα.
120 π.χ. Κανανε όσοι θελανε,ρωταγαμε αν θα κανει καποιος με 130,τα βαζαμε,κανανε,μετα με 140 κοκ

Γειά χαρά, polyneikos!

Έχω δηλώσει συμμετοχή και σκοπεύω να έρθω έτσι κ αλλιώς...

...αλλά γιατί δεν δοκιμάζετε να ανεβαίνετε ανά 5 κιλά αντί για ανά 10? Έτσι και αλλιώς οι συμμετέχοντες έχουν 3 προσπάθειες, και να υπάρχει κ ένα ζευγάρι 2.5άρια πιατάκια να μπαινοβγαίνουν δεν είναι και τίποτα σπουδαίο.

Με δυο λόγια, είναι κάτι εύκολο, δεν είναι κάτι που θα επιβαρύνει χρονικά το meet, και είναι κάτι που μπορεί να δώσει λίγο μεγαλύτερη ελευθερία στους συμμετέχοντες να διαλέξουν τις προσπάθειές τους.

Polyneikos
05-11-12, 09:14
αν και λίγο οφ τόπικ...τσέκαρα και τα βιντεάκια που εχουν ανέβει στο youtube..πολύ καλή δουλειά..αν και προτείνω φέτος η ''καλυψη-βιντεοσκοπηση- του event'' να
γινει απο σταθερό και λίγο υπερηψωμένο σημείο ωστε να μην εχετε θέμα με ατομα μπροστά στην κάμερα....οσοι θέλουν να δηλώσουν συμμετοχή?..μεχρι ποτε?


ισχύει αυτο δηλαδη η πρεπει καποιος να το προ-δηλώσει? ----> . Η εγγραφη και η ζύγιση των αθλητών θα πραγματοποιηθεί 2 ωρες πριν την έναρξη του Atlas Challenge και θα διαρκεσει 1:30 ωρα στο συνολο (16:00-17:30)
Το event θα ξεκινήσει στις 18:00.

η κατηγορία για το bench press Οne rep max εχει οριο ηλικίας?

Η επίσημη εγγραφή και η ζύγιση ειναι απαραίτητα για την συμμετοχή του διαγωνιζόμενοι να γίνουν την ημέρα του αγώνα, 16:00-17:30.
Μην αρκεστεί δηλαδή καποιος στος γεγονός ότι εχει δηλωσει εδω και ερθει να παίξει π.χ. κατευθειαν στις 9 .Θα δημιουργήσει πρόβλημα στην ομαλη ροή του event,γιατι θα πρεπει να σταματησουμε για να παμε να τον ζυγίσουμε κτλ κτλ.
Ο ουσιαστικός λόγος που δηλωνονται μεσω του φόρουμ οι συμμετοχές ειναι για να εχουμε ως διοργανωτες καποια εικόνα από το πως συμπληρώνονται οι κατηγορίες και να τρέξει πιο γρήγορα το event.

Δε υπάρχει όριο ηλικίας,στην μόνη κατηγορία που θα ελέγχεται η ηλικία είναι η κατηγορία εφήβων,όπου οι διαγωνιζόμενοι θα πρεπει να ειναι κάτω των 20.

Polyneikos
05-11-12, 09:15
Γειά χαρά, polyneikos!

Έχω δηλώσει συμμετοχή και σκοπεύω να έρθω έτσι κ αλλιώς...

...αλλά γιατί δεν δοκιμάζετε να ανεβαίνετε ανά 5 κιλά αντί για ανά 10? Έτσι και αλλιώς οι συμμετέχοντες έχουν 3 προσπάθειες, και να υπάρχει κ ένα ζευγάρι 2.5άρια πιατάκια να μπαινοβγαίνουν δεν είναι και τίποτα σπουδαίο.

Με δυο λόγια, είναι κάτι εύκολο, δεν είναι κάτι που θα επιβαρύνει χρονικά το meet, και είναι κάτι που μπορεί να δώσει λίγο μεγαλύτερη ελευθερία στους συμμετέχοντες να διαλέξουν τις προσπάθειές τους.

Θα το δούμε αυτό,αναλογα με την ροή της κατηγορίας.;)

Metalhead|T|
05-11-12, 15:48
λήξη δήλωσης συμμετοχής??...
ευχαριστώ για την απάντηση..!

vaggan
05-11-12, 16:43
λήξη δήλωσης συμμετοχής??...
ευχαριστώ για την απάντηση..!ρε αγορι μου:P:P:Pδηλωσε συμμετοχη εσυ αν ψηνεσαι και αν δεις οτι δεν τα καταφερνεις να πας στειλε ενα πμ μια δυο μερες πριν και ανεβαλλε το αθηναιος εισαι?

Metalhead|T|
05-11-12, 17:09
σωστός..(ναι αθηναίος..κεντρο κιόλας κοντα στο gym :green:) το θέμα ειναι οτι να μην δημιουργηθεί μπέρδεμα πράττοντας ετσι..οπως κια να έχει θα το κοιτάξω :welcome:

vaggan
05-11-12, 17:16
σωστός..(ναι αθηναίος..κεντρο κιόλας κοντα στο gym :green:) το θέμα ειναι οτι να μην δημιουργηθεί μπέρδεμα πράττοντας ετσι..οπως κια να έχει θα το κοιτάξω :welcome:εισαι διπλα και το σκεφτεσαι?βουρρρρρρρρρρρρ

tasos2
08-11-12, 00:33
Αν παμε μονο στην οπεν κατηγορια χρειαζεται να μας ζυγισετε? Για να μην ερθουμε κι απο τις 4 γι αυτο ρωταω.

Dreiko
08-11-12, 00:35
ναι πρεπει,γιατι σε περιπτωση ισοπαλιας κερδιζει το μικροτερο σωματικο βαρος...

tolis93
08-11-12, 00:46
σωστός..(ναι αθηναίος..κεντρο κιόλας κοντα στο gym :green:) το θέμα ειναι οτι να μην δημιουργηθεί μπέρδεμα πράττοντας ετσι..οπως κια να έχει θα το κοιτάξω :welcome:

ψησου να ρθεις διπλα εισαι.ε στο φιναλε 4 μεχρι τις 6 6 κ κατι π θα αρχισουμε θα μεταλλοσυζητησουμε:turtle:

Metalhead|T|
08-11-12, 01:31
ψησου να ρθεις διπλα εισαι.ε στο φιναλε 4 μεχρι τις 6 6 κ κατι π θα αρχισουμε θα μεταλλοσυζητησουμε:turtle:

αν δεν συμμετέχω θα έρθω σίγουρα για να δω :D οσο για τη συζητηση..καλααα εισαι :weights: :toast:

RAMBO
09-11-12, 15:09
Λιγοτερο απο μηνας εμεινε.....:weights:

TRIANTAFYLLOU
09-11-12, 23:00
3 εβδομάδες έμειναν για πότε περνάει ο καιρός χαμπάρι δεν θα πάρουμε :P

vaggan
09-11-12, 23:04
3 εβδομάδες έμειναν για πότε περνάει ο καιρός χαμπάρι δεν θα πάρουμε :Pθα παρεις και εσυ μερος ηλια?:):bbbiceps:

TRIANTAFYLLOU
09-11-12, 23:08
θα παρεις και εσυ μερος ηλια?:):bbbiceps:

λέω να πάρω βαγγέλη αλλα μετα στο συμπόσιο το μετααγωνιστικό :toast:, όχι ότι δεν θα μπορούσα βέβαια αλλα θα έχω άλλο ρόλο εκεί , άσε που μετα απο τόσα χρόνια και το πρωί απ τον ύπνο να είμαι μπορεί και να κάνω καμια 170 κιλα πάγκο οπότε θα είναι σαν να κλεβω απο εκκλησία :P:P

vaggan
09-11-12, 23:09
λέω να πάρω βαγγέλη αλλα μετα στο συμπόσιο το μετααγωνιστικό :toast:, όχι ότι δεν θα μπορούσα βέβαια αλλα θα έχω άλλο ρόλο εκεί , άσε που μετα απο τόσα χρόνια και το πρωί απ τον ύπνο να είμαι μπορεί και να κάνω καμια 170 κιλα πάγκο οπότε θα είναι σαν να κλεβω απο εκκλησία :P:Pαυτο να μου πεις:green::green:

ελμερ
09-11-12, 23:25
Δηλαδη Ηλια θα ερθεις φετος στο Atlas ε?:welcome::welcome:

COBRA_STYLE
09-11-12, 23:31
λέω να πάρω βαγγέλη αλλα μετα στο συμπόσιο το μετααγωνιστικό :toast:, όχι ότι δεν θα μπορούσα βέβαια αλλα θα έχω άλλο ρόλο εκεί , άσε που μετα απο τόσα χρόνια και το πρωί απ τον ύπνο να είμαι μπορεί και να κάνω καμια 170 κιλα πάγκο οπότε θα είναι σαν να κλεβω απο εκκλησία :P:P

μακαρι να γινει Ηλια το συμποσιο.

οσο για τα 170κιλα χωρις βιντεο δεν πιστευουμε:turtle::turtle::P

Dreiko
09-11-12, 23:46
Σημερα στα πλαισια μιας προπονησης στο γυμναστηριο του Σπυρου Μπουρναζου,καναμε και μια πρωτη φωτογραφιση με τα μπλουζακια του event για τα ματια σας μονο!:P

Η ολομελεια...:green:

56715

56716

56717

56718

TRIANTAFYLLOU
09-11-12, 23:51
α βαγγέλη ωραίες φωτο όλα τα καλα παιδια αγόρια και κορίτσια :toast:

TRIANTAFYLLOU
09-11-12, 23:54
μακαρι να γινει Ηλια το συμποσιο.

οσο για τα 170κιλα χωρις βιντεο δεν πιστευουμε:turtle::turtle::P

σιγα τα αυγα ρε κόμπρα λές και είναι κανένας άθλος για μενα εδω στην προπόνηση με επαναλήψεις τα κάναμε με τον στρατη τι διάολο για μια δεν θα μπορέσω αλλα όρεξη είχα τωρα να αποδείξω , εδω στο κανονικο πρόγραμμα τα 150 βγάζω μια 8αρα μόνος , αλλα είπαμε τόπο στα νειάτα , εμείς σε κανένα διαγωνισμό μαγειρικής η ψαρέματος πλέον :turtle::turtle:

COBRA_STYLE
09-11-12, 23:56
πλακα κανω βρε συ Ηλια:turtle:

Dreiko ποια ολομελεια ρε συ?πού ειναι ο Διονυσης?:turtle::turtle::P

Dreiko
10-11-12, 00:00
συνεχεια των φωτογραφιων....αυτη τη φορα επι τω εργω....:weights:

56719

56720

56721

56722

magdaline
10-11-12, 00:00
Ηλία θα κατέβεις Αθενς; :turtle::turtle::turtle: φέρε το δερματοπτυχόμετρο μαζι :rolf:

Dreiko
10-11-12, 00:02
Dreiko ποια ολομελεια ρε συ?πού ειναι ο Διονυσης?:turtle::turtle::P

ειναι νυχτοπουλι αυτος αν δε παει 12 δε βγαινει...:green:

TRIANTAFYLLOU
10-11-12, 00:11
Ηλία θα κατέβεις Αθενς; :turtle::turtle::turtle: φέρε το δερματοπτυχόμετρο μαζι :rolf:

γιατί όχι αν το θυμηθώ θα το πάρω , τα εργαλεία κάνουν το μάστορα λένε:rolf::rolf::rolf:

Χριστοφορος123
10-11-12, 00:13
Πολυ ομορφες φωτογραφιες..
Μακαρι να μου δινοτανε η ευκαιρια να κατεβω αθηνα για το Atlas

jonaras
10-11-12, 00:21
Καλησπερα,να σας ρωτησω ποσες συμμετοχες υπαρχουν μεχρι στιγμης στα Squat Εφήβων?

magdaline
10-11-12, 00:23
γιατί όχι αν το θυμηθώ θα το πάρω , τα εργαλεία κάνουν το μάστορα λένε:rolf::rolf::rolf:

ολε! θα είμαι κ εγώ εκεί τότε!

tolis93
10-11-12, 01:10
θα μαζευτει καλοοος κοσμος. ελα 20 μερες εμειναν:weights:

RAMBO
10-11-12, 01:19
Αυτα ειναι..:clap: ο Αdmin τεσταρει τις αντοχες στο μπλουζακι να υποθεσω:weights:

goldenera
10-11-12, 21:04
Φανταστκές φωτό, φανταστικό γυμναστήριο!! Dreiko φίλε, δώσε και κανένα όνομα από τα παιδιά του forum στις φωτό (και τα username και τα κανονικά, γιατί επ'ευκαιρίας να πω ότι πολλά παιδιά εδώ τα ξέρω με το username και δεν ξέρω τα κανονικά ονόματα:unsure:) να μαθαίνω και το who is who...εκτός βέβαια από τον Κο Σπύρο που τον ξέρουμε όλοι;) Μήπως να κάνουμε ένα thread αντιστοίχησης ονομάτων και username:green:

vaggan
10-11-12, 21:07
σιγα τα αυγα ρε κόμπρα λές και είναι κανένας άθλος για μενα εδω στην προπόνηση με επαναλήψεις τα κάναμε με τον στρατη τι διάολο για μια δεν θα μπορέσω αλλα όρεξη είχα τωρα να αποδείξω , εδω στο κανονικο πρόγραμμα τα 150 βγάζω μια 8αρα μόνος , αλλα είπαμε τόπο στα νειάτα , εμείς σε κανένα διαγωνισμό μαγειρικής η ψαρέματος πλέον :turtle::turtle:ηλια παρε μερος για το ευ αγωνιζεσθαι δεν εχεις να αποδειξεις τιποτα σε κανεναν ουτε εμεις που θα παρουμε μερος βεβαια:toast:

Dreiko
11-11-12, 00:36
Φανταστκές φωτό, φανταστικό γυμναστήριο!! Dreiko φίλε, δώσε και κανένα όνομα από τα παιδιά του forum στις φωτό (και τα username και τα κανονικά, γιατί επ'ευκαιρίας να πω ότι πολλά παιδιά εδώ τα ξέρω με το username και δεν ξέρω τα κανονικά ονόματα:unsure:) να μαθαίνω και το who is who...εκτός βέβαια από τον Κο Σπύρο που τον ξέρουμε όλοι;) Μήπως να κάνουμε ένα thread αντιστοίχησης ονομάτων και username:green:

απο το forum ειμαστε εγω,ο κωστας και ο Γ.Διακογιαννης...:thumbup:

Stella
11-11-12, 18:02
λέω να πάρω βαγγέλη αλλα μετα στο συμπόσιο το μετααγωνιστικό :toast:, όχι ότι δεν θα μπορούσα βέβαια αλλα θα έχω άλλο ρόλο εκεί , άσε που μετα απο τόσα χρόνια και το πρωί απ τον ύπνο να είμαι μπορεί και να κάνω καμια 170 κιλα πάγκο οπότε θα είναι σαν να κλεβω απο εκκλησία :P:P


σιγα τα αυγα ρε κόμπρα λές και είναι κανένας άθλος για μενα εδω στην προπόνηση με επαναλήψεις τα κάναμε με τον στρατη τι διάολο για μια δεν θα μπορέσω αλλα όρεξη είχα τωρα να αποδείξω , εδω στο κανονικο πρόγραμμα τα 150 βγάζω μια 8αρα μόνος , αλλα είπαμε τόπο στα νειάτα , εμείς σε κανένα διαγωνισμό μαγειρικής η ψαρέματος πλέον :turtle::turtle:

Παντως Ηλια θα ήταν πολυ ενδιαφερον για όλους όσους παραβρεθουν να παρεις κι εσυ μερος, εστω και εκτος συναγωνισμου!
Ε...οπως και να το κανουμε δε βλεπουμε και καθε μερα στα γυμναστηριά μας ατομα να κανουν τα 170 κιλα παγκο για πλακα!:thumbup:
Θα ησουν εμπνευση για τους νεότερους!:thumbup:;)

ελμερ
11-11-12, 18:05
Νομιζω Στελλα πως ο Ηλιας πρεπει να ειναι στην κριικη επιτροπη των αγωνισματων για να μπορει να σχολιαει τα τεκταινομενα με καταιγισμο απο ατακες.....:green::welcome:

Stella
11-11-12, 18:10
Σημερα στα πλαισια μιας προπονησης στο γυμναστηριο του Σπυρου Μπουρναζου,καναμε και μια πρωτη φωτογραφιση με τα μπλουζακια του event για τα ματια σας μονο!:P

Η ολομελεια...:green:

56715

56716

56717

56718
Πολυ ωραιες φωτό, πολυ ωραια τα μπλουζακια, και τα κοριτσια στις φωτό πολυ ομορφα σωματα, σφιχτα και καλοδουλεμενα!:thumbup:
Ασχολουνται και αγωνιστικα;... γιατι δε θυμαμαι να τις εχω ξαναδει...

goldenera
11-11-12, 20:17
απο το forum ειμαστε εγω,ο κωστας και ο Γ.Διακογιαννης...:thumbup:

:thumbup::thumbup: Ναι...... παρέλειψα να αναφέρω τον Κο Διακογιάννη. Ελπίζω να βρίσκεται και εκείνος στο Atlas για να τον γνωρίσουμε από κοντά!

Polyneikos
11-11-12, 22:25
Καλησπερα,να σας ρωτησω ποσες συμμετοχες υπαρχουν μεχρι στιγμης στα Squat Εφήβων?

Καλησπέρα.Θα εξαρτηθεί η συμμετοχή σου από το πόσοι διαγωνίζονται ή από φιλολογικό ενδιαφερον ρωτάς; :green:

Polyneikos
11-11-12, 22:30
Τα κύπελλα που θα παραλάβουν οι νικητές των κατηγοριών (το διευκρινίζω, μόνο οι νικητές).


56885



Τα ασημένια και τα χάλκινα μετάλλια για τους 2ους και τους 3ους


56886

vaggan
11-11-12, 22:45
οι απ τους τελευταιους καμια πρωτεινουλα κανα νιτρικο εστω καμια σοκολατιτσα πρωτεινης θα παιξει???:green::turtle:

Polyneikos
11-11-12, 22:50
οι απ τους τελευταιους καμια πρωτεινουλα κανα νιτρικο εστω καμια σοκολατιτσα πρωτεινης θα παιξει???:green::turtle:

Φετος δεν θα εχει συμπληρώματα, εδω δεν εχουμε για εμας :P

morbit_killer
12-11-12, 10:06
Φετος δεν θα εχει συμπληρώματα, εδω δεν εχουμε για εμας :P

polyneikos η γνώμη μου είναι ότι οι επαναλήψεις πρέπει να γίνουν μετά το μέγιστο , το λέω αυτό αναφερόμενος στους αθλητές που θα λάβουν μέρος και στις επαναλήψεις και στο μέγιστο , άν κάποιος κάνει 35 επαναλήψεις στα 110 κιλκά μετά δεν πιστεύω ότι μπορεί να σηκώσει το 100% του μέγιστου του

goldenera
12-11-12, 17:39
οι απ τους τελευταιους καμια πρωτεινουλα κανα νιτρικο εστω καμια σοκολατιτσα πρωτεινης θα παιξει???:green::turtle:

Γιατί αγόρι μου σαμποτάρεις τον εαυτό σου?:green: Στόχος σου το κυπελάκι....τσάμπα θα φωνάζουμε υπέρ σου?:green:

Polyneikos
12-11-12, 18:03
Γιατί αγόρι μου σαμποτάρεις τον εαυτό σου?:green: Στόχος σου το κυπελάκι....τσάμπα θα φωνάζουμε υπέρ σου?:green:

Eτσι,έτσι :clap:

goldenera
12-11-12, 18:08
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

TRIANTAFYLLOU
12-11-12, 18:16
Παντως Ηλια θα ήταν πολυ ενδιαφερον για όλους όσους παραβρεθουν να παρεις κι εσυ μερος, εστω και εκτος συναγωνισμου!
Ε...οπως και να το κανουμε δε βλεπουμε και καθε μερα στα γυμναστηριά μας ατομα να κανουν τα 170 κιλα παγκο για πλακα!:thumbup:
Θα ησουν εμπνευση για τους νεότερους!:thumbup:;)

εγω θα κατεβω να βοηθήσω απο κάποιο πόστο ή σαν κριτής η στο σποτάρισμα στην προσπάθεια των διαγωνιζομένων και δεν έχει νόημα να πάρω μέρος , αν έκανα καμια προπόνηση το πολυ πολύ να έκανα προπόνηση δύναμης για μέγιστο βάρος που δεν το κάνω αυτο στην προπονητική ρουτίνα γιατι πάντα δουλεύω το κατώτερο 6-8 και τα κιλα που βάζω στην προπόνηση δεν τα κάνω για μονη αλλα επαναλήψεις

αλλα άν εφόσον έρθω αθήνα και ακολουθήσω την συνηθισμένη οδό με ξενύχτι απο την προηγούμενη μέρα , θα είμαι όλο ζωντάνια μάλλον τα χρωματιστα βαράκια θα πάρω , η μάλλον όχι βαράκια αλλα ελαφράκια :P:P:turtle::turtle:

jonaras
12-11-12, 19:27
Καλησπέρα.Θα εξαρτηθεί η συμμετοχή σου από το πόσοι διαγωνίζονται ή από φιλολογικό ενδιαφερον ρωτάς;





Καλησπερα, απο φιλολογικο ενδιαφερον και μονο
:)

vaggan
12-11-12, 20:21
Γιατί αγόρι μου σαμποτάρεις τον εαυτό σου?:green: Στόχος σου το κυπελάκι....τσάμπα θα φωνάζουμε υπέρ σου?:green:πρεπει να βαλω τα δυνατα μου για το φορουμ ρε γαμωτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rolf::rolf:

Polyneikos
13-11-12, 14:18
Στην κριτική επιτροπή και φέτος , ο Σπύρος Μπουρναζος, ο Γιάννης Διακογιάννης και ο Χρηστος Γκολιάς :thumbup:

Stella
13-11-12, 14:40
πρεπει να βαλω τα δυνατα μου για το φορουμ ρε γαμωτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rolf::rolf:
...και μην ξεχνας εχεις και πολλες οπαδους απο το ¨αδύναμο¨ φυλλο!:green::green::green:

dorita
13-11-12, 16:41
...και μην ξεχνας εχεις και πολλες οπαδους απο το ¨αδύναμο¨ φυλλο!:green::green::green:

ooowww YES!!!.....:turtle::turtle::turtle:

στηριζουμε ΒΑΓΓΟ!!:green:

koukoutsaki
13-11-12, 16:43
και γω αν ερθω θα τον υποστηριζω :green::turtle::turtle::turtle:

COBRA_STYLE
13-11-12, 16:51
Aυτα ειναι:clap:

Polyneikos
13-11-12, 16:51
η Αγγελική λείπει να κλεισει το καρέ :P

ελμερ
13-11-12, 17:31
Παει για πρωτια ο Βαγγος....εχει και κερκιδα.....:green::welcome:

Polyneikos
13-11-12, 17:36
Με τετοια κερκίδα ,και εγώ θα εβγαινα πρωτος :thumbup:

Aggelikh
13-11-12, 17:36
η Αγγελική λείπει να κλεισει το καρέ :P

;)

Polyneikos
13-11-12, 17:39
Καλώς την ;):thumbup:

ελμερ
13-11-12, 17:46
Του χρονου να μαστε καλα ολοι πρωτα ο θεος,αν εχει αρσεις θανατου (ρουμανικες) θα λαβω μερος απλα για τη συμμετοχη.....(να δω εμενα θα με υποστηριξει κανεις¨?:P:welcome:

Aggelikh
13-11-12, 17:54
Καλώς την ;):thumbup:

θα ηθελα πολυ να ειμαι εκει να σας δω ολους αλλα τι να κανω που εχω τον προπονητη μου και δεν με αφηνει να παω πουθενα!:unsure:

vaggan
13-11-12, 19:56
μαλιστα....δηλαδη το σοου θα εχει vagganιτσες:P:P:Pωραια για να δουμε:):)