PDA

Επιστροφή στο Forum : Όταν βαριέστε κάνετε προπόνηση?



Μπάκας
12-08-08, 23:23
Είναι λίγο χαζό το ερώτημα, όμως έχω παρατηρήσει κάποιες φορές το σώμα μου σαν να λέει στον εγκέφαλο μου "Βαριέμαι!! Σήμερα άραξε!". Κάνω σχεδόν κάθε μέρα ασκήσεις/προπόνηση αερόβια και μη, και ξεκουράζομαι 1 μέρα την εβδομάδα. Εσείς όταν βαριέστε ή δεν έχετε όρεξη κάνετε προπόνηση? Εγώ αισθάνομαι τύψεις εάν δεν κάνω μία μέρα... (εκτός από την 1 μέρα ξεκούρασης που ανέφερα) π.χ. ότι θα βάλω λίπος ή ότι δεν θα αναπτυχθούν οι μυς. Είμαι μήπως υπερβολικός? Ίσως φταίει ότι δεν μου κάθεται καλά ότι οι μυς δημιουργούνται κατά την διάρκεια ξεκούρασης και όχι κατά την διάρκεια της προπόνησης. Κάθε πότε ξεκουράζεστε εσείς?

RUHL
13-08-08, 00:21
Yπαρχει ενας γενικος κανονας καθε 3 μηνες γυμναστηκης 1 εβδομαδα δεν κανεις τιποτα


Εσείς όταν βαριέστε ή δεν έχετε όρεξη κάνετε προπόνηση?
Παω για αρχη στο γυμναστηριο και μολις μπω εκει τελιωσε θελω δεν θελω θα κανω προπονηση τετοιες μερες πρεπει να κανεις πιο σκληρη προπονηση απο τις αλλες.
Προσοχη μηλαμε για βαρεμαρα αν βλεπεις οτι εισαι πτωμα νυσταζεις δεν εχεις δυναμεις σημαδια υπερκοπωσης καθεσε σπιτι σου

napstor
13-08-08, 00:29
εγω οποτε βαριεμαι παιρνω τηλεφωνο εναν φιλο μου και εχεται και ξεσηκωνει το γυμναστηριο με τις αγριοφωναρες του.ετσι θελω δεν θελω την κανω αναγκαστικα την προπονηση. :liftheavy:

NASSER
13-08-08, 00:38
Την παροιμια τρωγοντας ερχεται η ορεξη την ξερετε ολοι πιστευω!

Αυτο κανω και εγω οταν βαριεμαι και στο τελος η προπονηση βγαινει και καλυτερη!
Πισμα και πειθαρχεια αν εχουμε ολα γινονται οπως προβλεπεται!

Αν εχουμε δειγματα υπερκοπωσης καλο ειναι να μην κανουμε τιποτα. Φαι ξεκουραση και υπνο!

billys15
13-08-08, 15:55
Βαριεμαι δεν βαριεμαι πηγαινω :twisted: .Μετα το ζεσταμα και τα πρωτα σετ προθερμανσης,ερχεται μια χαρα η ορεξη!

TRIANTAFYLLOU
13-08-08, 20:44
σωστά +1 τρώγοντας έρχετε η όρεξη :thumbsup:

alekoukosmyconian
14-08-08, 02:59
δουλεύω κάθε μέρα 10 με 9 στο μαγαζί .! απλα ακόμη και απο φλεβάρη μεχρι ιουνιο που εκανα και αεροβια μια ωρα το πρωί 7 και ειχα και το βραδυ βαρη και παλι αεροβια και επρεπε και σαβ/κο να διαβασω για εξεταστική ΟΤΑΝ ΜΠΩ ΣΤΟ ΤΖΙΜ ΒΑΛΩ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΜΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΔΩ ΤΟΥς ΑΛΤΗΡΕΣ ΜΟΥ ΠΕΤΑΩ ! απλα! :rocking:

D_Mantziotis
14-08-08, 12:42
αντιμετωπίσω το σώμα μου σαν άνθρωπο. αν ήταν άνθρωπος θα ήταν συνεπής εργατικός αφοσιωμένος και εγω θα ήμουν πολυ ευχαριστημένος απο την πρόοδο του. ωστόσο αν ηταν άνθρωπος και εντάξει στισ υποχρεώσεις του θα είχε και ανάγκη και θα άξιζε καμιά άδεια απο τη σημαία κάπου κάπου.
Οχι, αν βαριεμε, απο το να κανω μια προπόνηση όπως όπως η έστω και καλή αλλά με το ζόρι, προτιμώ να μένω σπίτι και να κανω με μεγαλυτερη επιτυχια, μεθοδικότητα και όρεξη την επόμενη που ούτως η άλλως ειναι σε 24 ωρες.
άλλωστε πέρα απο την gym πλευρά μας έχουμε ολοι καμια δεκάρια ακόμα που δεν ειναι λιγότερο απαιτητικές η σημαντικές βλέπε εργασία σπουδές ψυχαγωγία υποχρεώσεις. Παν μέτρον άριστον σε όλα φίλοι μου!!



Προσοχη μηλαμε για βαρεμαρα αν βλεπεις οτι εισαι πτωμα νυσταζεις δεν εχεις δυναμεις σημάδια υπερκόπωσης καθεσε σπιτι σου

πάντα μιλάω για τα σημάδια που γράφει παραπάνω (κουραση κτλ), η άλλη βαρεμάρα λέγετε τεμπελιά και δεν συγχωρείτε πότε και για κανέναν λογο, έτερον εκάτερον το ένα, έτερον εκάτερον το άλλο που ειπε γνωστη ξανθια προσφατα!!! :green: :green: :green: