PDA

Επιστροφή στο Forum : Pow3rd (Scitec Nutrition)



sobral
28-08-12, 19:02
http://shop.builder.eu/pictures/scitec_pow3ed.jpg
61447

Pow3rd! is a high-tech blend of the most important ingredients you need to have superb energy and workout performance without unnecessary sugars or ineffective components! With the most proven creatine and energizer compound ever, supplemented with acid buffers, aerobic potentiators, an advanced Carnitine, an adaptogen and pump maximizers, you will be truly Pow3rd! in an instant for maximum weights, as well as for great endurance efforts.

Directions: Mix a serving with 250-300 ml water and drink 30-60 minutes before your workout or when you need energy and focus. Don’t exceed 2 separate servings per day!

Allergen info: Manufactured in a facility that processes milk, soy and egg proteins, and gluten, peanuts!

Sizes: 350 g (50 dose)

Flavors: cherry, apple




Supplement Facts
Serving Size: 7g
Amount Per Serving RDA%*
Pow3rd! matrix 4500 mg †
Creatine Monohydrate, Beta-Alanine, Arginine
Alpha-Ketoglutarate, Citrulline Malate, Glycine Propionyl
L-Carnitine, Caffeine, Rhodiola Rosea


*RDA%: Percent of the Recommended Daily Allowance.
† Daily Value not established.

Apple

Ingredients: Creatine Monohydrate, Beta-Alanine, Arginine, Alpha-Ketoglutarate, L-Citrulline Malate, Glycine Propionyl, L-Carnitine HCl, Ca¬eine Anhydrous, Rhodiola Rosea, Apple flavor, Citric Acid Anhydrous, Magnesium Stearate, Acesulfame-K, Collodial Silicon Dioxide, Sucralose, Green color, Riboavin for color.

Charged cherry

Ingredients: Creatine Monohydrate, Beta-Alanine, Arginine, Alpha-Ketoglutarate, L-Citrulline Malate, Glycine Propionyl, L-Carnitine HCl, Ca¬eine Anhydrous, Rhodiola Rosea, Cherry powder, Citric Acid Anhydrous, Magnesium Stearate, Acesulfame-K, Collodial Silicon Dioxide, Sucralose, Carmosin color.

καινούργιο pre από την Scitec! Ας βγάλει κ αυτή ένα concentrated μιας κ είναι της μόδας.:P Θα ήθελα παραπάνω ποσότητα ανα σκουπ βάση των συστατικών που έχει. Απ' ότι μαθαίνω με κάθε επιφύλαξη επειδή είναι ολοκαίνουργιο, έχει 200μγ καφείνης και 2γρ κρεατίνη. Με αυτά τα δεδομένα βγαίνει πιο εύκολα το μπλεντ...κάποιες ουσίες είναι σίγουρα underdosed. Η επιλογή πάντως των ουσιών είναι επιτυχημένη θα έλεγα (αν έλειπε η AAKG).

monster energy
04-11-12, 20:20
το έχω βάλει τον τελευταίο μήνα..καλά πρηξίματα και φλεβικότητα,και αρκετή ενέργεια...αλλά εμετική γεύση και χάλια διαλυτότητα...το τελείωσα ολο το κουτί χωρίς να ανεβάσω δόση..σταθερά στο μισό σκούπ ...:thumbup:

andreasaxo
10-01-13, 20:18
Το πηρα σε κερασι, αν παω σε κανονικο scoop και οχι μισο, θα υπαρξη θεμα;

beefmeup
10-01-13, 20:20
το μονο συστατικο που μπορει να σε πειραξει στο ενα σκουπ,ειναι η καφεινη αν εχεις θεμα..
αν δεν εχεις νομιζω οτι επιβαλεται το 1 σκουπ..:green:

για να εισαι σιγουρος ομως,καλυτερα ξεκινα με μισο κ βλεπεις..

andreasaxo
10-01-13, 20:25
το μονο συστατικο που μπορει να σε πειραξει στο ενα σκουπ,ειναι η καφεινη αν εχεις θεμα..
αν δεν εχεις νομιζω οτι επιβαλεται το 1 σκουπ..:green:

για να εισαι σιγουρος ομως,καλυτερα ξεκινα με μισο κ βλεπεις..
Rhodiola Rosea? :unsure:

beefmeup
10-01-13, 20:28
ε,τι πραγμα με αυτο?

andreasaxo
10-01-13, 20:36
ε,τι πραγμα με αυτο?
Sorryyyyyyyyy sorryyyyyyyyyy, βλακεια μου, μπερδευτικα με το acacia που αντικατεστισε το DMAA.
Συγνωμη, λαθος. :)

andreasaxo
16-01-13, 12:42
Προτη δοκιμη, Ωμοι/Ποδια, μισο scoop οπος προτινουν.
Γευση πρασινο μιλο, αλλα ξεπερναει και το απεσιοτατο Hemo Rage Black καρπουζι :puke::puke::puke::puke:.
Μετα απο 45 λεπτα αφοτου το ειχα παρει ειχα τασεις για :puke::puke::puke:, ειχε μουδιαση το κεφαλι μου, ουτε με 3 scoop Jack3d δεν ημουν ετσι.
Μου εδεινε ωθιση στα κιλα αλλα εσθανομουν χαλια, ειναι δινατο.

sofos
16-01-13, 15:02
καλα το blend ειναι για κλαμματα,τι πρωτοχωρεσε σε 4500μγ?παρτε κρεατινη-κιτρουλινη-β.αλανινη και καφεινη κ ειστε οκ και θα βγουν φτηνοτερα κ θα σας κρατησουν πολυ περισσοτερο...εδω τα 2 που ξεχωριζουν ειναι η ροντιολα και η gplc,απλα η gplc ειναι ακριβη κ θελει κ αρκετα γραμμαρια για να κανει κατι...

andreasaxo
08-02-13, 20:26
Σημερα το δοκιμασα στην δυπλη δοσει, σε γεματο, ολοκλιρο το scoop, ειχα πλατη/δικεφαλα.
Μετα τα προτα 30 λεπτα αρχισε το τρεμουλα, ασταθια στην ασκιση για κανα 5αλεπτο κρατισε αυτο.
Μετα μουδιασαν τα πελματα μου και ηθελα να παω να :puke: , δεν ειμουν και πολυ καλα, φενοταν.
Εκανα λιγη υπομονη και περασε, το ξεχασα, εκανα δινατη προπονηση.
Μολις πηγα σπιτι ειχα πολυ γερο κρασαρισμα.
Αυτα :) .

ArgoSixna
16-02-13, 00:07
η κιτρουλινη σε πειραζει

sobral
16-02-13, 00:10
η κιτρουλινη σε πειραζει

καμία σχέση, δεν έχει τέτοια sides οι κιτρουλίνη φίλε! Τα πολλά διεγερτικά τον πείραξαν διπλή δόση πήρε το έγραψε ξεκάθαρα, διπλή δόση σε αυτό σημαίνει 400mg καφείνης:shock:

ArgoSixna
16-02-13, 00:17
εγω εχω προσωπικη εμπειρια γι αυτο το λεω + εχω διαβασει και απο αλλους να το λενε.

σε μερικους μπορει να προκαλεσει προβληματα στο στομαχι(διαρροια εμετο ναυτια).

sobral
16-02-13, 01:59
εγω εχω προσωπικη εμπειρια γι αυτο το λεω + εχω διαβασει και απο αλλους να το λενε.

σε μερικους μπορει να προκαλεσει προβληματα στο στομαχι(διαρροια εμετο ναυτια).

για διάρροια έχω ακούσει αλλά το τρέμουλο εξακολουθώ να πιστεύω πως είναι από τα 400μίλι καφείνης, δεν τα αντέχουν όλοι. Και εγώ που είμαι stim sensitive με πολλά διεγερτικά την έχω πατήσει κ ήμουν του θανατά μια μέρα...Θα πρότεινα πάντως καλού κακού ότι κι αν τον πειράζει τον φίλο, να χαμηλώσει τη δόση.

ArgoSixna
16-02-13, 02:25
ωχ συγνωμη τωρα ειδα τι εγραψα που ανεφερες το τρεμουλο , για τον εμετο ειχα γραψει αλλα δεν ξερω πως καταφερα και το εσβησα..

andreasaxo
17-02-13, 12:48
Προβλημα με την κιτρουλινη δεν εχω, και οντος, κι'εγω ξερω ατομα που τα στελνει στην τουαλετα, αλλα εγω δεν εχω θεμα.
Εδω το τρεμουλο ηταν λογο 400ml καφεινης, αλλα την Παρασκευη που για δευτερη φορα ξανα πηρα διπλη δοσει, δεν ειναι τρεμουλο, μαλον το αντεχω πλεον.

andreasaxo
18-03-13, 10:27
Το κουτι το τελειοσα, τα 400ml καφεινης σταματισαν να μ'ενοχλουν στην προπονηση, επερνα διπλη δοση.
Πολυ καλο, απο την αρχη ως το τελος του κουτιου η ενεργια σταθερη, δεν ενιοθα να παθενω ανοσια, περα απο το τρεμουλο που δεν το ξανα ειδα.
Επισης ειναι φθηνο συμπληρομα, πιστευω τ'αξιζη τα λεφτα του.

Numerouno
31-07-13, 23:35
Δοκιμασα σημερα ενα δειγμα, με γευση μηλο. Απιστευτη, μου θυμιζει την Fanta Verdia! :bowdown: . Στο ψητο τωρα. Το πηρα 40λ περιπου πριν την προπ. Ειχα πολυ καλο πρηξιμο, λογω της κρεατινης, και ενα ωραιο, καθαρο focus, που ξεφευγει απο το focus που δινουν τα stimulants. Το σκεφτομαι στο αμεσο μελλον, σαν οικονομικη επιλογη! :)

nikosNAXO
07-12-13, 11:55
παιδια εγω χησιμοποιησα αυτο το προιον αλλα δεν καταλαβα τιποτα.ουτ ενεργεια ουτε πρηξιματα.assault και παλι assault

RAMBO
07-12-13, 12:04
Δοκιμασες να παρεις μεγαλυτερη δοση?

Nikosportara
08-12-13, 20:35
Δοκιμασες να παρεις μεγαλυτερη δοση?

λες??? φιλε γτ ειμαι και λιγα κιλα σχετικα και νομιζω πως τετοιου ειδους συμπληρωματα πανε αναλογα με τα κιλα (ο νικος ναξος ειμαι απλα εκανα αλλο προφιλ γτ ξεχασα τον κωδικο

Nikosportara
08-12-13, 20:38
το assault ειναι μακραν καλυτερο κατα τη γνωμη μου. αλλα κι αυτο σημερα για να πω την αληθεια μου φανηκε αρκετα πιο δραστικο
παντος θεωρω πως ειναι αρκετα ελκιστικο οσον αφορα την τιμη ...

Rozenaite
18-05-14, 11:28
Δοκίμασα μια δόση από το pow3rd και μου άρεσε.. Ποτέ δεν είχα τόσο κέφι να κάνω γυμναστική, είχα δύναμη και πάλι πολύ κέφι! Και η γεύση ήταν τρομερή (πράσινο μύλο) γιατί μου αρέσουν τα γλυκά αυτό ήταν σαν να τρώω κάτι με υπερβολικά πολύ ζάχαρη. Μετά από την προπόνηση δεν ήθελα ούτε να βλέπω τα γλυκά.. Που είναι πολύ βολικό για εμένα. Είμαι κοπέλα 22χρ, 52 κγ ακσιζει να το πάρω αυτό ή καλύτερα να πάρω κάτι που είναι πιο γνωστό?

When instead of a party you choose gym... then you are ALMOST as awesome as me!

capo
15-09-14, 16:25
http://www.xtr.gr/images/thumbnails/280/280/detailed/7/14478_0850.jpg
http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/POW3RD%20(SCITEC)%20___.jpg

To Pow3rd συμμετέχει ενεργά στην διαδικασία μείωσης της κούρασης και του καταβολισμού, στην αυξημένη σύνθεση των αμινοξέων, την ενίσχυση του ανοσοποιητικού συστήματος, την επιτάχυνση του μεταβολισμού καθώς και κατέχει ενεργό ρόλο στην καλύτερη λειτουργία των κυττάρων.

Συσκευασία: 350γρ

sobral
15-09-14, 16:58
Υπήρχε ήδη θέμα για το συγκεκριμένο. Χρησιμοποιούμε την αναζήτηση πριν ανοίξουμε καινούργιο θέμα. Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

capo
15-09-14, 18:07
ναι αδερφε τωρα το ειδα, sry

leosamcro
06-11-15, 20:20
Καλησπερα,
Αγορασα το συγκεκριμενο preworkout την εκδοση 2.0
τι γινετε ρε παιδια με αυτο?ειναι τοσο underdosed η δεν πιανει εμενα?η δοση του ειναι 7γρ αλλα επειδη μου φανηκε πολυ λιγο ειπα να την ανεβασω στα 10γρ.
ε δεν ενιωσα τιποτα ουτε καν το μυρμηγκιασμα απο την beta alanine,το μονο που ενιωσα ηταν ενα πολυ μικρο τρεμουλο.τοσο μουφα ειναι αυτο το προιον?το χρησιμοποιει κανεις?εντωμεταξυ εχουν 3γρ κρεατινη στην μια δοση οποτε δεν μπορεις να ανεβασεις πολυ την δοση γιατι ξεφευγεις σε ημερησια ποσοτητα κρεατινης.το anarchy της muscletech που χρησιμοποιουσα πριν ηταν πολυ καλυτερο στο 1 scoop αλλα ειπα να δοκιμασω κατι διαφορετικο.το σκυλομετανιωσα...