PDA

Επιστροφή στο Forum : μαρια!!!



φραουλα
29-08-12, 06:22
καλησπερα και απο εμενα! τολμησα να μπω και να οργανωθω και χερομαι για αυτο!!!
ειμαι η μαρια 19 χρονων. 1.61 65 κιλα!
τον αυγουστο ανεβασα σχεδον 10 κιλα! ξεκινησα απριλιο γυμναστικη πολυ καλα και δυναμικα δεν περιμενα τετια αποτελεσματα
εφτασα 57 κιλα που αυτα απο οτι φανηκε ειναι τα κιλα μου 56-58 με τεραστιες διαφορες στο σωμα μου εκανα μεχρι μεσα ιουλιου!
. δεν ευχαριστηθηκα ποτε το σωμα μου δυστιχως, ετσι τελοι ιουλιου χαλασα τον υπνο μου ξεκινησα το ξενυχτι βγηκα εκτος! εκτος απο ολα!
και εφτασα 65 κιλα! αλλαξα για οικονομικους λογους γυμναστηριο ντεπομαι να παω μεχρι και εκει.
περιμενω καποιες συμβουλες διατροφης για λιγο καιρο να μου φυγουν τα πρωτα κιλα! μπας και ξεκινησω να περνω την φορμα μου!!
η δικη μου συμβουλη κοριτσια ειναι πως να αγαπατε το σωμα σας και να το απολαμβανετε! να χερεστε και να επιβραδευετε τον εαυτο σας!
οπως και να ειναι αλλιως η ζωη τα φερνει ετσι ωστε το εκτιματε χανοντας το και αυτο ειναι κριμα!
καλη σας ημερα :D


συνχωρεστε με για τα ορθογραφικα μου λαθοι!
η βοηθεια θα ειναι πολυτιμη για εμενα!
ευχαριστω

kokolakis
29-08-12, 06:32
καλως το μαρακι...!! (τωρα γυρνας και εσυ ή τωρα ξυπνας?)

ειναι λιγα τα κιλα που θες να χασεις οποτε μην σε ανχωνει....
κανε αεροβια μολις ξυπνησεις χωρις να φας κατι για 3-4 φορες την βδομαδα....
για διατροφη και τετοια παρε ιδεες απο τα λογκ των κοριτσιων...! ;)

:welcome::welcome:

φραουλα
29-08-12, 06:46
καλως το μαρακι...!! (τωρα γυρνας και εσυ ή τωρα ξυπνας?)

ειναι λιγα τα κιλα που θες να χασεις οποτε μην σε ανχωνει....
κανε αεροβια μολις ξυπνησεις χωρις να φας κατι για 3-4 φορες την βδομαδα....
για διατροφη και τετοια παρε ιδεες απο τα λογκ των κοριτσιων...! ;)

:welcome::welcome:

γειαααα:) δεν μπορω να κοιμηθω αποψε παλευω..
ισως και να ειναι λιγα παλευα για 2 κιλα 5 μηνες τωρα μου φενονται βουνο :s
αυτο θα κανω απο αυριο θα προσπαθησω να παω οσο ποιο συχνα μπορω!!
γνωριζω απο διατροφες και φαγητα! απλα θελω κατι αυτη την φορα σιγουρο.
ισως δεν εχω χρονο για τα δικα μου πειραματα...
ευχαριστω πολυ!!! μολις τα διαβαζω!!!!!

kokolakis
29-08-12, 06:52
μετρα μακροσυστατικα, με καλη ποσοτητα πρωτεινης και ολα γκουντ :thumbup:
το να χασεις κιλα ειναι οτι πιο ευκολο αρκει να εχεις πεισμα... ;)

φραουλα
29-08-12, 06:54
μετρα μακροσυστατικα, με καλη ποσοτητα πρωτεινης και ολα γκουντ :thumbup:
το να χασεις κιλα ειναι οτι πιο ευκολο αρκει να εχεις πεισμα... ;)

σε ευχαριστω πολυ!!

Stella
29-08-12, 09:25
Μαρακι καλωσήλθες!:)
Πες μας λίγο αν θες. Το καλοκαίρι που λες ότι εφτασες 57 κιλά, πόσα ήσουν πριν τα φτάσεις; Και σε πόσο καιρό τα έχασες;
Επίσης για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε θα ήταν καλό να μας γράφεις καθε μέρα τι τρως και τι κάνεις από προπόνηση!

Είδα οτι σου αρέσει πολύ και το σώμα της Dana. Kαλό αυτό!;)

Miss Fit
29-08-12, 10:23
Γεια σου Μαρια, καλως ηρθες στην παρέα μας!! Καλη αρχή σου ευχομαι στο λογκ σου και γρηγορα να δεις τα αποτελεσματα που στοχευεις!!
Οπως πολυ σωστα ειπες πρέπει να αγαπάμε το σωμα μας αρα να αγαπάμε και την διατροφή που κάνουμε, δεν βοηθάει οταν την κάνουμε αναγκαστηκα.Αφου τα καταφερες μια φορά μπορεις και δευτερη, ειμαι σιγουρη για αυτο ;)
Σε περιμένουμε λοιπον :welcome:

eri_87
29-08-12, 14:18
Καλωσήρθες Μαρία! Τα πήρες σχετικά γρήγορα τα κιλά οπότε θα φύγουν κ σχετικά γρήγορα... Γράψε μας πιο αναλυτικά τί τρως καθημερινά, πώς-πόσο γυμνάζεσαι, με τί ασχολείσαι γενικά κ θα σε συμβουλέψουμε!

φραουλα
29-08-12, 16:46
Μαρακι καλωσήλθες!:)
Πες μας λίγο αν θες. Το καλοκαίρι που λες ότι εφτασες 57 κιλά, πόσα ήσουν πριν τα φτάσεις; Και σε πόσο καιρό τα έχασες;
Επίσης για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε θα ήταν καλό να μας γράφεις καθε μέρα τι τρως και τι κάνεις από προπόνηση!

Είδα οτι σου αρέσει πολύ και το σώμα της Dana. Kαλό αυτό!;)


ευχαριστωω!! βεβαιως θα σου πω, ημουν 60.500 οταν ξεκινησα διαιτα και γυμναστηριο! σε 2 μηνες περιπου τα χασα οχι ευκολα ειχα κολλησει
και δεν εχανα με τιιιιιποτα!!! δυστιχως γυμναστηριο προσπα8ησα να παω 2 φορες δεν μπορεσα, δυστιχως μεχρι να μου φυγουν καποια κιλα
δεν μπορω να κανω βημα, για αυτο θελω κατι ποιο στανταρ απο τα δικα μου τα πειραματα για να δουλεψει σε θεμα διατροφης! εκει θελω αυτη την στιγμη την βοηθεια και την στιρηξη

εγω πανω κατω τρωω καθε 4 ωρες, γιαουρτι 150γρ. κοτοπουλο με κανενα αγγουρι μπροκολο,φρουτα,και 30γρ special k με γαλα. αυτα! (οταν ειμαι ψυχικα ηπεμη μπορω να το κρατησω!)

φραουλα
29-08-12, 16:50
Γεια σου Μαρια, καλως ηρθες στην παρέα μας!! Καλη αρχή σου ευχομαι στο λογκ σου και γρηγορα να δεις τα αποτελεσματα που στοχευεις!!
Οπως πολυ σωστα ειπες πρέπει να αγαπάμε το σωμα μας αρα να αγαπάμε και την διατροφή που κάνουμε, δεν βοηθάει οταν την κάνουμε αναγκαστηκα.Αφου τα καταφερες μια φορά μπορεις και δευτερη, ειμαι σιγουρη για αυτο ;)
Σε περιμένουμε λοιπον :welcome:

ευχαριστω πολυ και εγω εκει ελπιζω αυτο μου λεει και η φιλη μου! αλλα αυτη την στιγμη ειμαι εκτος απο ολα!
εχασα το προγραμμα μου, και τωρα δεν ξερω πως να κανω την αρχη!..

φραουλα
29-08-12, 16:56
Καλωσήρθες Μαρία! Τα πήρες σχετικά γρήγορα τα κιλά οπότε θα φύγουν κ σχετικά γρήγορα... Γράψε μας πιο αναλυτικά τί τρως καθημερινά, πώς-πόσο γυμνάζεσαι, με τί ασχολείσαι γενικά κ θα σε συμβουλέψουμε!


ναι και εγω αυτο πιστευω γιατι σιγουρα εχω παρει και νερα!
θελω την βοηθεια σας στο να ξαναδημιουργησω ενα προγραμμα για να φυγουν τα πρωτα κιλα, ετσι ωστε να βρω την ορεξη οπως την ειχα στις προπονησεις μου και γενικα στις δραστηριοτιτες μου..
προσπαθω να κανω διαιτα και φυσικα το σπαω βλακοδως καθως απογοητευομαι!!

Stella
29-08-12, 21:29
ευχαριστωω!! βεβαιως θα σου πω, ημουν 60.500 οταν ξεκινησα διαιτα και γυμναστηριο! σε 2 μηνες περιπου τα χασα οχι ευκολα ειχα κολλησει
και δεν εχανα με τιιιιιποτα!!! δυστιχως γυμναστηριο προσπα8ησα να παω 2 φορες δεν μπορεσα, δυστιχως μεχρι να μου φυγουν καποια κιλα
δεν μπορω να κανω βημα, για αυτο θελω κατι ποιο στανταρ απο τα δικα μου τα πειραματα για να δουλεψει σε θεμα διατροφης! εκει θελω αυτη την στιγμη την βοηθεια και την στιρηξη

εγω πανω κατω τρωω καθε 4 ωρες, γιαουρτι 150γρ. κοτοπουλο με κανενα αγγουρι μπροκολο,φρουτα,και 30γρ special k με γαλα. αυτα! (οταν ειμαι ψυχικα ηπεμη μπορω να το κρατησω!)

Κάτσε βρε φραουλίτσα (μ΄αρεσει πιο πολύ από το Μαρία!:green:) δεν καταλαβα...τι εννοείς δεν μπορεις να πας γυμναστηριο μέχρι να σου φύγουν κάποια κιλά; 65 κιλά είσαι, σιγά τα πολλά! Δεν είσαι και καμια υπερβαρη!
Όσο για τη διατροφή ξεκίνα να μας γράφεις κάθε μερα τι τρως ακριβώς και τις ώρες στο περίπου και θα σε διορθώσουμε αν δουμε ότι κάτι δεν πάει καλά.
Για αρχή βάλε στη διατροφή σου και συνθετους υδατάνθρακες ρύζι/πατάτα/βρώμη και επίσης και άλλα κρεατα εκτός από κοτόπουλο και κανα όσπριο που και που και αυγά!
Σε γενικές γραμμες αυτό που δεν πρεπει να κάνεις είναι διαιτα με την εννοια που την έχουμε εμεις οι γυναίκες στο μυαλό μας (στερηση) αλλα μια σωστη διατροφή χωρις πολλά "χαζά" μέσα.

φραουλα
30-08-12, 03:29
Κάτσε βρε φραουλίτσα (μ΄αρεσει πιο πολύ από το Μαρία!:green:) δεν καταλαβα...τι εννοείς δεν μπορεις να πας γυμναστηριο μέχρι να σου φύγουν κάποια κιλά; 65 κιλά είσαι, σιγά τα πολλά! Δεν είσαι και καμια υπερβαρη!
Όσο για τη διατροφή ξεκίνα να μας γράφεις κάθε μερα τι τρως ακριβώς και τις ώρες στο περίπου και θα σε διορθώσουμε αν δουμε ότι κάτι δεν πάει καλά.
Για αρχή βάλε στη διατροφή σου και συνθετους υδατάνθρακες ρύζι/πατάτα/βρώμη και επίσης και άλλα κρεατα εκτός από κοτόπουλο και κανα όσπριο που και που και αυγά!
Σε γενικές γραμμες αυτό που δεν πρεπει να κάνεις είναι διαιτα με την εννοια που την έχουμε εμεις οι γυναίκες στο μυαλό μας (στερηση) αλλα μια σωστη διατροφή χωρις πολλά "χαζά" μέσα.

εεενταξει οχι και σιγα τα πολλα :pχεχεχ....
ωραια απο αυριο το πρωι θα γραφω εδω τι τρωω ακριβως!! ενταξει οταν εχεις συνηθηση τον εαυτο σου αλλιως γενικα ρουχα τα παντα να εισαι ανετη αυτο εννοω και τωρα δεν ειμαι οπως καταλαβενεις ειναι λιγο δυσκολο..
ξεκιναω καθε μερα αεροβια γυμναστικη στο γηπεδο αυτο μπορω να κανω μονο, λατρευω το γυμναστηριο και το προγραμμα που ειχα, αλλα τωρα δεν μπορω να το κανω ακομα! θα γραφω τι τρωω! και μακαρι να με διορθωνετε γιατι μαλλον κανω πολλα λαθοι :p
σε ευχαριστω πολυ!!..

Stella
30-08-12, 07:46
Εννοω βρε φραουλιτσα ότι τα κιλά σου δεν είναι και πολλά ωστε να σε εμποδίζουν να γυμναστεις!

Ωραία ξεκίνα εστω και στο γήπεδο!
Αν διαβάσεις τα λογκ των κοριτσιών (πχ. Μαγδαληνη) θα δεις ότι δεν είναι τα παν το γυμναστηριο. Μπορούμε να γυμναστουμε και σε άλλους χώρους...όρεξη να έχουμε.
Για το γήπεδο εκτος από το απλο αερόβιο σταθερης εντασης καλό θα ήταν 2-3 φορές τη βδομαδα να κάνεις και σπριντ. Δηλ αφου κάνεις το ζέσταμα σου, 30'' να τρέχεις με όλη σου τη δύναμη και μετα να περπατας, ξανα πάλι το ιδιο για 30'' και ξανα περπάτημα. Αυτο για 15-20 λεπτά. Είναι πολύ αποτελεσματικό.
Κάνε αναζήτηση για HIIT να δεις πώς γίνεται!
Επίσης κοιλιακούς ραχιαίους άνετα κάνεις στο γήπεδο και επίσης εκτος από τρεξιμο μπορεις να κάνεις το αερόβιο σου στα σκαλάκια από τις κερκίδες (αν έχει)!
Και εμενα μου αρεσει και αυτο το σαιτ www.fitnessblender.com που έχει πολλα προγραμματακια για γυμναστική στο σπίτι.

Γενικά κάνε ότι μπορείς και σε βολευει μέχρι να έχεις την ευχέρια να πας σε γυμναστηριο για να κάνεις βάρη που σίγουρα θα σε βοηθησουν περισσότερο να αυξησεις μυική μαζα που είναι και ο στοχος μας!;)

Δώσε όμως εμφαση στο να μπεις σε μια σωστη διατροφή την οποία θα ακολουθεις τις περισσότερες μέρες του χρόνου (όχι δίαιτα). Από τη διατροφή ξεκιναν όλα!:)

φραουλα
30-08-12, 19:01
Εννοω βρε φραουλιτσα ότι τα κιλά σου δεν είναι και πολλά ωστε να σε εμποδίζουν να γυμναστεις!

Ωραία ξεκίνα εστω και στο γήπεδο!
Αν διαβάσεις τα λογκ των κοριτσιών (πχ. Μαγδαληνη) θα δεις ότι δεν είναι τα παν το γυμναστηριο. Μπορούμε να γυμναστουμε και σε άλλους χώρους...όρεξη να έχουμε.
Για το γήπεδο εκτος από το απλο αερόβιο σταθερης εντασης καλό θα ήταν 2-3 φορές τη βδομαδα να κάνεις και σπριντ. Δηλ αφου κάνεις το ζέσταμα σου, 30'' να τρέχεις με όλη σου τη δύναμη και μετα να περπατας, ξανα πάλι το ιδιο για 30'' και ξανα περπάτημα. Αυτο για 15-20 λεπτά. Είναι πολύ αποτελεσματικό.
Κάνε αναζήτηση για HIIT να δεις πώς γίνεται!
Επίσης κοιλιακούς ραχιαίους άνετα κάνεις στο γήπεδο και επίσης εκτος από τρεξιμο μπορεις να κάνεις το αερόβιο σου στα σκαλάκια από τις κερκίδες (αν έχει)!
Και εμενα μου αρεσει και αυτο το σαιτ www.fitnessblender.com που έχει πολλα προγραμματακια για γυμναστική στο σπίτι.

Γενικά κάνε ότι μπορείς και σε βολευει μέχρι να έχεις την ευχέρια να πας σε γυμναστηριο για να κάνεις βάρη που σίγουρα θα σε βοηθησουν περισσότερο να αυξησεις μυική μαζα που είναι και ο στοχος μας!;)

Δώσε όμως εμφαση στο να μπεις σε μια σωστη διατροφή την οποία θα ακολουθεις τις περισσότερες μέρες του χρόνου (όχι δίαιτα). Από τη διατροφή ξεκιναν όλα!:)


ωραια ενταξεια τωρα παω στο γηπεδο δεν εχω φαει τιποτα! δυστιχως τετιες ωρες ξυπναω!... αλλα αυτο θα φτιαξει..
ναι ξερω τι ειναι το σπριντ εκανα κ εγω!! εχει και σκαλακια θα κανω και εκει! ωραια ευχαριστω ποολυ!!

απο φαει να τρωω υδατανθρακα η οχι? για 5 μερες περιπου θα ειναι αποτελεσματικο?
ή να ειμαι γυρω στις 800 θερμιδες καθημερινα?...

Stella
30-08-12, 19:10
Για ποιο πράγμα μιλάς αν θα είναι αποτελεσματικό σε 5 μέρες; Εξηγησέ μου γιατί δεν καταλαβα...:unsure:
Υδατάνθρακα εννοείται ότι θα τρως κανονικά. Γιατί όχι;
Αν θέλεις μπορείς να τον αφαιρέσεις από το βραδυνό σου, που και πάλι και να φας αν είσαι οκ θερμιδικά στο συνολο της ημέρας δεν υπάρχει θέμα.
Όπα κάτσε....καλέ τι 800 θερμιδες μου λες 19 χρονών κοπέλα;;;;:shock:
Χμμμμμ....μάλλον πρέπει να διορθώσουμε πολλά!
Ξεκίνα με 1500. Ζυγίσου αυριο πρωί και μετά από 10-15 μέρες ξαναζυγίσου και δες αν έχασες ή αν εμεινες σταθερη και το ξαναβλέπουμε.

φραουλα
30-08-12, 19:23
Για ποιο πράγμα μιλάς αν θα είναι αποτελεσματικό σε 5 μέρες; Εξηγησέ μου γιατί δεν καταλαβα...:unsure:
Υδατάνθρακα εννοείται ότι θα τρως κανονικά. Γιατί όχι;
Αν θέλεις μπορείς να τον αφαιρέσεις από το βραδυνό σου, που και πάλι και να φας αν είσαι οκ θερμιδικά στο συνολο της ημέρας δεν υπάρχει θέμα.
Όπα κάτσε....καλέ τι 800 θερμιδες μου λες 19 χρονών κοπέλα;;;;:shock:
Χμμμμμ....μάλλον πρέπει να διορθώσουμε πολλά!
Ξεκίνα με 1500. Ζυγίσου αυριο πρωί και μετά από 10-15 μέρες ξαναζυγίσου και δες αν έχασες ή αν εμεινες σταθερη και το ξαναβλέπουμε.

για να απελευθερωθω απο τα πρωτα βαρη εστω σε 10 μερες εκει να δω λιγο διαφορα!!! ενοειτε οτι θα συνεχισω με την διατροφη μου κανονικα το θεμα μου δεν ειναι τα περιττα κιλα και τελος εχω συνεχεια για την βελτιωση τ σωματος μου φυσικα! :)))
υδατανθρακα λεω να τρωω μονο στο πρωτο μου γευμα (τωρα δηλαδη γ εμενα ειναι πρωι) :p:s
ετσι και αλλιως, και πριν παρω τα κιλα δεν ετρωγα τπτ αλλο απο υδατανθρακα...
καταλαβα λαθος ε? για αυτο τα πηρα τ κιλα? χαχαχα...

συνηθως μεχρι 1000 ετρωγα και μου φενοταν πολυ,..
δηλδη σημερα να φαω 1500 και θα χασω?? :O:O:O
εγω ειχα σκοπο να κανω 3 γευματα 2 κοτοπουλο με αγγουρι και αλλο ενα με γιαουρτι κ λιγα σπεσιαλ κ?
ουτε καν?:D

Stella
30-08-12, 19:38
Δεν έχει νόημα να το κάνεις αυτό. Δηλ πόση διαφορά θα δεις σε 5 μέρες; Απλά θα φύγουν κάποια υγρά που αυτό μπορείς να το πετύχεις ετσι κι αλλιώς αν δε φας καθόλου βλακειες και τη βγάλεις με κοτοπουλο/ρυζι σαλάτα.
Βλέπω ότι το πήγαινες πάρα πολύ λάθος από την αρχή και πιθανόν ναι γι΄αυτό να κράτησε ο οργανισμός σου αμέσως μόλις ξέφυγες λίγο κιλά.
Όπως θα διαπίστωσες και η ιδια είναι λέθος να τρώμε τόσο λίγο και να στερούμαστε ολόκληρες ομάδες τροφίμων. Στην περιπτωση σου υδατάνθρακες.
Προσπάθησε να κάνεις 4-5 γευματα τη μέρα (πρωινο/ανδιάμεσο/γευμα/απογευμα/βράδυ). Σε όλα βάλε πρωτεινη και υδατάνθρακα εκτος από το τελευταιο που εκει μείνε με πρωτείνη και σαλάτα με λίγο λάδι.
Οκ αφού το φοβάσαι με τις θερμίδες ξεκίνα με 1200. Αν τρως σωστά και δεν σαβουριάζεις δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομύριο να βάλεις!
Εχε όμως υπ΄οψιν σου ότι σιγά σιγά σταδιακά πρέπει να ανεβάσεις θερμίδες. Τις 1500 να τις φτάσεις σίγουρα. Και να είσαι σίγουρη ότι δεν προκειται να βάλεις. Θα χάνεις κιόλας!
Διάβασε την ενότητα περι διατροφής να δεις τα βασικά, γιατί εδώ δεν μπορούμε να τα ξαναγράφουμε.
Επίσης διάβασε αυτό http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3761-H-%CE%9A%CF%89%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B1-%CE%9A%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AC-... το τοπικ για να δεις περίπου πώς πρέπει να είναι τα γευματα μας.

φραουλα
30-08-12, 20:00
Δεν έχει νόημα να το κάνεις αυτό. Δηλ πόση διαφορά θα δεις σε 5 μέρες; Απλά θα φύγουν κάποια υγρά που αυτό μπορείς να το πετύχεις ετσι κι αλλιώς αν δε φας καθόλου βλακειες και τη βγάλεις με κοτοπουλο/ρυζι σαλάτα.
Βλέπω ότι το πήγαινες πάρα πολύ λάθος από την αρχή και πιθανόν ναι γι΄αυτό να κράτησε ο οργανισμός σου αμέσως μόλις ξέφυγες λίγο κιλά.
Όπως θα διαπίστωσες και η ιδια είναι λέθος να τρώμε τόσο λίγο και να στερούμαστε ολόκληρες ομάδες τροφίμων. Στην περιπτωση σου υδατάνθρακες.
Προσπάθησε να κάνεις 4-5 γευματα τη μέρα (πρωινο/ανδιάμεσο/γευμα/απογευμα/βράδυ). Σε όλα βάλε πρωτεινη και υδατάνθρακα εκτος από το τελευταιο που εκει μείνε με πρωτείνη και σαλάτα με λίγο λάδι.
Οκ αφού το φοβάσαι με τις θερμίδες ξεκίνα με 1200. Αν τρως σωστά και δεν σαβουριάζεις δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομύριο να βάλεις!
Εχε όμως υπ΄οψιν σου ότι σιγά σιγά σταδιακά πρέπει να ανεβάσεις θερμίδες. Τις 1500 να τις φτάσεις σίγουρα. Και να είσαι σίγουρη ότι δεν προκειται να βάλεις. Θα χάνεις κιόλας!
Διάβασε την ενότητα περι διατροφής να δεις τα βασικά, γιατί εδώ δεν μπορούμε να τα ξαναγράφουμε.
Επίσης διάβασε αυτό http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3761-H-%CE%9A%CF%89%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B1-%CE%9A%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AC-... το τοπικ για να δεις περίπου πώς πρέπει να είναι τα γευματα μας.

αχ στελλα με εκανες χωμα αποψε τζαμπαααα η πεινα θεε μου!! χαχαχαχα δεν το πιστευω!!!
τωρα διαβαζω αυτο που μ εστειλες τo εχω λιωσει!!
ναι ξερω πως εχεις δικιο! αλλα για να χασω γρηγορα τα κιλα και να μπω παλι στο προγγραμα μου κανω τα παντα! μαλλον βλακιες εκανα οπως το βλεπω ομως... :(
εγω ειχα σκοπο για 2 εβδομαδες αεροβιο οταν ξυπναω, 30-40 λεπτα που ειπαμε γηπεδο σπριντ κτλ..
και απο φαει ποιο extreme θερμιδεσ γυρω στις 700-800 και μετα να ανεβασω εφοσον θα κανω και βαρη στο γυμναστηριο αν ολα παν καλα..
ΟΧΙ Ε? ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ? :)
να κανω αυτο που μου ειπες δηλαδη? 1200? 4-5 γευματα?

Stella
30-08-12, 21:03
αχ στελλα με εκανες χωμα αποψε τζαμπαααα η πεινα θεε μου!! χαχαχαχα δεν το πιστευω!!!
τωρα διαβαζω αυτο που μ εστειλες τo εχω λιωσει!!
ναι ξερω πως εχεις δικιο! αλλα για να χασω γρηγορα τα κιλα και να μπω παλι στο προγγραμα μου κανω τα παντα! μαλλον βλακιες εκανα οπως το βλεπω ομως... :(
εγω ειχα σκοπο για 2 εβδομαδες αεροβιο οταν ξυπναω, 30-40 λεπτα που ειπαμε γηπεδο σπριντ κτλ..
και απο φαει ποιο extreme θερμιδεσ γυρω στις 700-800 και μετα να ανεβασω εφοσον θα κανω και βαρη στο γυμναστηριο αν ολα παν καλα..
ΟΧΙ Ε? ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ? :)
να κανω αυτο που μου ειπες δηλαδη? 1200? 4-5 γευματα?

Kοίτα, ότι θες κάνεις. Δικό σου είναι το σώμα όπως θέλεις το χειρίζεσαι!
Αλλά εσύ η ίδια γράφεις ότι το σώμα μας πρέπει να το αγαπάμε. Θεωρείς ότι στρεσσάροντας το μ΄αυτόν τον τρόπο του δίνεις αγάπη; Το φροντίζεις;
Επίσης πόσο λίπος νομίζεις ότι θα χάσεις αν για 2 εβδομάδες τρως ελάχιστα; Όχι πολύ περισσότερο από όσο θα χάσεις αν κάνεις μια πιο ισορροπημένη υποθερμιδική διατροφή. Νερά και μυική μαζα θα χάσεις. Πράγμα που δεν το θέλουμε (να χάσεις μυες).

Απ΄οτι βλέπω βιαζεσαι πολύ. Δε γίνεται όμως δουλεια μ΄αυτη τη νοοτροπία. Εδω να ξέρεις όλες γυμναζόμαστε, κανουμε διατροφή και προσπαθούμε χρόνια και πάλι το ιδανικό που έχουμε στο μυαλό μας δεν το έχουμε πιάσει.
Οπότε μην περιμένεις να δεις αποτελέσματα από τη μια μέρα στην άλλη.
Αλλά όπως σου εγραψα και στην αρχή εμεις εδώ προτάσεις κάνουμε, εγώ πχ. σου λέω αυτό που θα έκανα εγώ αν ήμουν στη θέση σου.
Στο τελος εσύ αποφασίζεις πώς θα πορευτείς!;)

Ότι θες πάντως και ότι αποφασίσεις να κάνεις εμεις εδώ είμαστε να σε βοηθησουμε σε ότι μπορουμε!:)

φραουλα
30-08-12, 22:15
Kοίτα, ότι θες κάνεις. Δικό σου είναι το σώμα όπως θέλεις το χειρίζεσαι!
Αλλά εσύ η ίδια γράφεις ότι το σώμα μας πρέπει να το αγαπάμε. Θεωρείς ότι στρεσσάροντας το μ΄αυτόν τον τρόπο του δίνεις αγάπη; Το φροντίζεις;
Επίσης πόσο λίπος νομίζεις ότι θα χάσεις αν για 2 εβδομάδες τρως ελάχιστα; Όχι πολύ περισσότερο από όσο θα χάσεις αν κάνεις μια πιο ισορροπημένη υποθερμιδική διατροφή. Νερά και μυική μαζα θα χάσεις. Πράγμα που δεν το θέλουμε (να χάσεις μυες).

Απ΄οτι βλέπω βιαζεσαι πολύ. Δε γίνεται όμως δουλεια μ΄αυτη τη νοοτροπία. Εδω να ξέρεις όλες γυμναζόμαστε, κανουμε διατροφή και προσπαθούμε χρόνια και πάλι το ιδανικό που έχουμε στο μυαλό μας δεν το έχουμε πιάσει.
Οπότε μην περιμένεις να δεις αποτελέσματα από τη μια μέρα στην άλλη.
Αλλά όπως σου εγραψα και στην αρχή εμεις εδώ προτάσεις κάνουμε, εγώ πχ. σου λέω αυτό που θα έκανα εγώ αν ήμουν στη θέση σου.
Στο τελος εσύ αποφασίζεις πώς θα πορευτείς!;)

Ότι θες πάντως και ότι αποφασίσεις να κάνεις εμεις εδώ είμαστε να σε βοηθησουμε σε ότι μπορουμε!:)
ξερω πως εχεις δικιο! θα κανω αυτο που μου ειπες! φυσικα και ξερω πως δεν γινετε ετσι ευκολα τιποτα πως χρειαζετε χρονος.
εγω μονο για τα κιλα βιαζομαι οντως.. για τα οιπολιπα ξερω θελει δυναμη και υπομονη! εγω απλα καταλαβα πως με το στρες που ειχα χαλασα το σωμα μου!
και δεν θελω να το ξανακανω!!
το ξερω πως εσυ μια προταση εκανες αλλα ξερω κ εγω πως ειναι η σωστη ξεκινησα με κοτοπουλο κ σαλατα θα αρχησω να τρωω λιγο παραπανω δεν πειραζει ας μου παρει περισσοτερο καιρο! :) ευχαριστω για αυτα που μου ειπες!! ελπιζω να να με διορθωνετε συχνα για να μαθω!!!!!!

Stella
30-08-12, 23:08
Όπως νοιώθεις καλύτερα κούκλα!:thumbup:
Μόνο να μη χαθεις και να μας ενημερώνεις ακόμα και τις μέρες που μπορεί να βγαίνεις οφ στη διατροφή. Δεν εγινε και τίποτα! Όλες το κανουμε που και που και την επόμενη συνεχίζουμε κανονικά!;)

φραουλα
31-08-12, 01:11
Όπως νοιώθεις καλύτερα κούκλα!:thumbup:
Μόνο να μη χαθεις και να μας ενημερώνεις ακόμα και τις μέρες που μπορεί να βγαίνεις οφ στη διατροφή. Δεν εγινε και τίποτα! Όλες το κανουμε που και που και την επόμενη συνεχίζουμε κανονικά!;)

ωραια! ναι ναι φυσικα!τωρα νιωθω πολυ καλυτερα και ετοιμη να προσπαθησω! σημερα ημουν σε κατι γενεθλια με το ζορι να φαω τουρτα! ειπα οχι!!! τι θα πω αυριο στην stella? θα νομιζει οτι δεν προσπαθω!! :oops: θα γραφω καθε μερα τι κανω!!! ευχαριστω και παλι

φραουλα
31-08-12, 19:15
ωραια! ναι ναι φυσικα!τωρα νιωθω πολυ καλυτερα και ετοιμη να προσπαθησω! σημερα ημουν σε κατι γενεθλια με το ζορι να φαω τουρτα! ειπα οχι!!! τι θα πω αυριο στην stella? θα νομιζει οτι δεν προσπαθω!! :oops: θα γραφω καθε μερα τι κανω!!! ευχαριστω και παλι

εχθες τα πηγα πολυ καλα σαν νεο ξεκινημα! εκανα 4 γευματα καθε 3.5 ωρες περιπου,
(2 γευματα) κοτοπουλο 100γρ με σαλατα αγγουρι+καροτο
γιαουρτι 150γρ. με κανελα + ζαχαρινη+ 1 παξιμαδι
ενα ροδακινο
και πινω 3-4λιτρα νερο!

σημερα ξεκινησα με:
1 ενα αυγο τηγανιτο χωρις λαδι + γιαουρτι περιπου 100γρ.με κανελα+ζαχαρινη
εχω πιει και 1.5 λιτρο νερο τωρα πινω ενα τσαι.
μετα θα συνεχισω με
2κοτοπουλο με παξιμαδη-
3κοτοπουλο + πηπεριες
4. 2 ασπραδια και σαλατα (δεν ξερω ακομα τι) :D :)

Stella
31-08-12, 19:51
Ωραία Μαρία!
Βάλε κι άλλα ασπράδια στο βραδυνό. Σε παίρνει!;)

φραουλα
01-09-12, 03:29
Ωραία Μαρία!
Βάλε κι άλλα ασπράδια στο βραδυνό. Σε παίρνει!;)

ωραια ωραια :D

gym
09-09-12, 12:57
καλως ηρθες και απο μενα εδω και καλη αρχη στο λογκ σου!

πως τα πας ?συνεχιζεις?