PDA

Επιστροφή στο Forum : Λοιμώξεις - Αποστήματα!



isis
13-08-08, 16:00
................................................

RUHL
13-08-08, 16:13
Αμαν ρε μεσημεριατικα με αυτες τις Photo :puke: :puke: :green:

Περιμενε να σου δωσουν προσβαση μετα δωσε γνωση :thumbup: :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
13-08-08, 20:51
μας άνοιξε η όρεξη με το σάπιο κρέας στη φοτο :puke:

NASSER
13-08-08, 21:02
Ειναι φρικτες οι εικονες!!! :shock: :shock: :shock:

Εσυ να τα βλεπεις Isis που παιζεις με τις βελονες :green: :green: :green: :rabbit: :geek:

jiujitSu
17-08-08, 09:51
HOLY CRAP !!!!!

Ευχαριστω την τυχη και το θεο που και τις 2 φορες γλυτωσα χωρις νυστερι.

isis ποσο καιρο το αφηνουν ανοικτο ?

D_Mantziotis
17-08-08, 12:28
1) Augmentin των 625 ή 1000 ανά 8ωρο ή 12ωρο αντιστοίχως
2) Voltaren retard 75 mg 1 έως 2 φορές ημερησίως
3) Brasan (ένζυμο) για οιδήματα και φλεγμονές σε αναερόβιες καταστάσεις με την εξής δοσολογία : 1 δισκίο πρωΐ , 2 μεσημέρι και 1 βράδι.

Τι ωραια! τωρα πια οτι και να μου συμβει το λυνω μονος μου! επαθα αυτο? οκ χτυπαω μια χιλιαρα augmentin και ειμαι καλα! Γιατρο? ελα μορε στο 2008 γιατρος? loin trop passe!...

τα φάρμακα δεν ειναι καραμέλες και δυστυχώς με το να γράφουμε οτι μπορει να τα πάρει μονος του κάποιος επιδη το διάβασε σε ενα φόρουμ τα υποτιμάμε πολύ, ποσο μάλλον οταν για την εγγραφή στο φόρουμ αρκεί να είσαι 13 αν και ολοι ξέρουμε τι ηλικίες συχνάζουν.
Αν μου επιτρέπετε πάντα μιας και δεν ειμαι και παλιο μελος εδω νομίζω οτι εχει παραγίνει το καταπίνω οτι θέλω αρκει καποιος να μου το συστήσει.

για τη συγκεκριμένη περίπτωση δεν αμφιβάλλω καθόλου οτι ο κύριος που ποσταρε μπορεί να ειναι Ιατρος και οι υπόλοιποι έμπειροι ββs αν ομως ενα "κωλόπαιδο" με το σίτε ανοιχτό σε αυτή τη σελίδα δει μια κοκκινίλα με πόνο, βουτήξει μια augmentin απο το ψυγείου (αλα ΖΩΑ οι γονείς που παντού μα παντου παρατανε χαπια σκορπισμένα και το παίδων σφύζει απο πλύσεις στομαχών καθημερινά), αν λοιπόν το καταπιεί και του σφηνώσει στο λαιμό κρίμα δεν ειναι το (αδικο) μανίκι του ποιο site σκότωσε γυναικά το παιδί? η augmentin πενικιλίνη είναι, οκ δεν εχει παρενέργειες την παίρνουμε όλοι δηλαδή για πλάκα?? δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. εκεί εξω υπάρχουν καποια ατομα που φαγαν τα χρόνια τουσ στα θρανια και λέγονται γιατροι. αν ο ελληνας τουσ εβλεπε συχνότερα απο τη θεια του τη Μερωπη απο το Δοσίλογο Δραμας θα ειχαμε πολλα εκατομμύρια κοσμο ακόμα στη χώρα μας...

ioannis1
17-08-08, 18:20
μπραβο ισις.εγω δυδτυχως αυτο επαθα στο γλουτο μια εβδομαδα πριν το παγκοσμιο.προσοχη λοιπον.εναμιση μηνα ανοιχτο το ειχα και μαλιστα καλοκαιριατικα.μαρτυρησα.δυστυχως αυτα με τα αντιβιωτικα εδω στο νοσοκομειο δεν ταξεραν φαινεται και ενω πηγα νωρις με καθυσηχασαν και την πατησα.μου καναν τρυπα βαθος 3-4 εκατοστα και διαμετρου 2 στο πανεπιστημιακο στη λαρισα. :shock:

ioannis1
17-08-08, 18:23
δεν καταλαβα ομως απο τι μπορει να το παθει κανεις;πχ το παιδι στη φωτο;για μενα θα το πω σε πμ.επισης με ποιο τροπο μπορουμε να μειωσουμε τις πιθανοτητες να το παθουμε;

jiujitSu
18-08-08, 14:54
D_Mantziotis ναι εχεις ενα δικιο αλλα το ποστ του isis ειναι πολυ σωστο και σημαντικο βοηθημα.
Βεβαια η θεση του ειναι στο υποφορουμ με τα αναβολικα κατα την γνωμη μου.

Parakelsos
19-08-08, 13:36
Και απο τι μπορει να προκληθει αυτη η φλεγμονη?Να μην χρησιμοποιηση καποιος οινοπνευμα στα χερια και στο σημειο της ενεσης?Μολυσμενη βελονα?