PDA

Επιστροφή στο Forum : GPLC GlycoCarn (Primaforce)



ΦΩΤΗΣ83
12-09-12, 23:25
53412

53413

Το GlycoCarn, ένα σήμα κατατεθέν του Sigma-tau Health Science, Inc, είναι η μόνη επιστημονικά επικυρωμένη πηγή δια στόματος ενεργή νιτρικού οξειδίου (NO) και τονωτικού δι-πεπτιδίου, στις Ηνωμένες πολιτείες και σε όλο τον κόσμο ,προστατευμένη από δια του νόμου (#6703042 and #EP1202956 αντίστοιχα. Η Glycine Propionyl L-Carnitine Hydrochloride (GPLC); ένας προπιονύλιος εστέρας των θετικά επιβαρυμένων, αζωτούχων ιόντων, L-καρνιτίνης, μοριακά συνδεδεμένων με το αμφιλεγόμενο αμινοξύ, γλυκίνη.


Αυξημένο νιτρικό οξείδιο (NO)
Επιταχύνει την ανάρρωση
Ενισχύει την απόδοση


Πως το βλέπετε?
Το έχει δοκιμάσει κανείς ?

Devil
13-09-12, 06:09
πολυ ακριβο για αυτα που προσφερει....

αν δεν πεσει η τιμη δεν νομιζω οτι αξιζει....

ΦΩΤΗΣ83
13-09-12, 09:54
πολυ ακριβο για αυτα που προσφερει....

αν δεν πεσει η τιμη δεν νομιζω οτι αξιζει....

Καλημέρα και ευχαριστώ devil.
Γενικά σαν εταιρεία είναι αξιόπιστη..
Ναι όντως είναι ακριβό πολύ … ούτε το AAKG νομίζω πως και αυτό δεν κάνει κάτι?

Devil
15-09-12, 13:51
Καλημέρα και ευχαριστώ devil.
Γενικά σαν εταιρεία είναι αξιόπιστη..
Ναι όντως είναι ακριβό πολύ … ούτε το AAKG νομίζω πως και αυτό δεν κάνει κάτι?

οχι ουτε το AAKG κανει τιποτα... καπου εδω ποσταρα μια προσφατη μελετη...

δοκιμασε αμα θες agmatine... η' cintruline... οι τιμες ειναι πιο χαμηλες...

sobral
15-09-12, 14:04
οχι ουτε το AAKG κανει τιποτα... καπου εδω ποσταρα μια προσφατη μελετη...

δοκιμασε αμα θες agmatine... η' cintruline... οι τιμες ειναι πιο χαμηλες...

αναμεσα στα δύο τι προτιμάς? citrulline malate ε? έρχεται το swollen (καθ'οδόν:green: ) και έλεγα μήπως του πρόσθετα κάτι από τα δύο με επικρατέστερο την c.m. -αν του προσθέσω δηλ. σαν σκέψη το έχω προς το παρόν...

Devil
15-09-12, 14:19
αναμεσα στα δύο τι προτιμάς? citrulline malate ε? έρχεται το swollen (καθ'οδόν:green: ) και έλεγα μήπως του πρόσθετα κάτι από τα δύο με επικρατέστερο την c.m. -αν του προσθέσω δηλ. σαν σκέψη το έχω προς το παρόν...

προσωπικα κιτρουλινη.... αλλα μονο και μονο επειδη η agmatine φαινετε να εχει ιδιοτητες α2 agonist.... κατι που δεν μ'αρεσει στην προπονηση...
απο εκει και περα για στιγμη της μερας θα ελεγα πως ειναι οκ....

το swollen τι εχει μεσα?

sobral
15-09-12, 14:29
προσωπικα κιτρουλινη.... αλλα μονο και μονο επειδη η agmatine φαινετε να εχει ιδιοτητες α2 agonist.... κατι που δεν μ'αρεσει στην προπονηση...
απο εκει και περα για στιγμη της μερας θα ελεγα πως ειναι οκ....

το swollen τι εχει μεσα?

τι προξενεί η επίδραση της σε αυτούς τους υποδοχείς μες στην προπόνηση?

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17637-Swollen-(Nutrabolics)

σε σκόνη το έχω παραγγείλει, έχει και από τα δύο αλλά επειδή έχει μόνο 1γρ c.m. έχω σαν σκέψη μήπως του έβαζα το κατιτίς μου:green::green:
Αν και όλοι μιλάνε για τρελό pump και έτσι όπως είναι από μόνο του....

Devil
15-09-12, 15:54
τι προξενεί η επίδραση της σε αυτούς τους υποδοχείς μες στην προπόνηση?

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17637-Swollen-(Nutrabolics)

σε σκόνη το έχω παραγγείλει, έχει και από τα δύο αλλά επειδή έχει μόνο 1γρ c.m. έχω σαν σκέψη μήπως του έβαζα το κατιτίς μου:green::green:
Αν και όλοι μιλάνε για τρελό pump και έτσι όπως είναι από μόνο του....

τα αρνητικα που μας ενδιαφερουν οταν αγωνιζομαστε αυτον τον υποδοχεα ειναι η μειωση εκρισης της επινεφρινης.... και η μειωση της λιπολυσης....
και ενα σωρο αλλα βεβαια....

καλητερα να επαιρνες σκετη cm... το pump ειναι σχετικο... προσωπικα πιστευω οτι δεν προσφερει κατι το ουσιαστικο....
απο την αλλη μια χαρα βολευει και η γλυκερινη + κρεατινη.....
βεβαια την παραγωγη ΝΟ θες να κανεις stimulation με αυτα τα διαολια... για αλλους σκοπους περα του pump.... αλλα δεν νομιζω οτι κανουν δουλεια για κατι τετοιο...