PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναζήτηση σχολής μαχητικών αθλημάτων στη Θεσσαλονίκη



Beowulf
15-09-12, 21:27
Καλησπέρα παιδιά,ονομάζομαι Μιχάλης και είμαι από Λάρισα.Την περασμένη σχολική χρονιά έδωσα πανελλήνιες και από φέτος θα μένω στη Θεσσαλονίκη μιας και που η σχολή που εισήχθεισα βρίσκεται εκεί.
Ψάχνω να βρω μία σχολή λοιπόν (όσο το δυνατόν πιο κοντά στο κέντρο) η οποία να κάνει μαχητικά αθλήματα.Αυτά που με ενδιαφέρουν περισσότερο είναι:
-brazilian jiu jitsu
-πάλη
-kick boxing (έχω ασχοληθεί ένα 6μηνο στο παρελθόν)

Υ.Γ. Διάβασα όλα τα προηγούμενα θέματα και κανένα δεν με κάλυψε,γι'αυτό και άνοιξα καινούργιο
Εάν απαγορεύεται από τους κανονισμούς να γράψετε διευθύνσεις κλπ παρακαλώ όσοι είστε πρόθυμοι να βοηθήσετε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα

s0k0s
15-09-12, 21:29
Παλη και πυγμαχια (δν ξερω για κικ μποξ) εχει στο γηπεδο του Αρη.
Κικ μποξ μετα ειναι ο Αρμαγος οπου βρισκεται κοντα στο Γαλλικο Ινστιτουτο. Οπου ο Αρμαγος εχει κ τμηματα mma οπου εμπεριεχει brazilian jiu jitsu νομιζω μεσα.

Beowulf
15-09-12, 21:43
Έχω ακούσει για τον Αρμάγο ξανά και έχω δει και σε αφίσα.Μάλλον εκεί θα καταλήξω αν δεν βρω κάτι άλλο.Ο μόνος λόγος που είμαι λίγο διστακτικός είναι επειδή έχω ακούσει πως παραμαζεύει κόσμο.Αληθεύει κάτι τέτοιο;

s0k0s
15-09-12, 21:45
Ναι αληθευει αυτο.
Γνωμη μου να δοκιμασεις και μετα ας κρινεις ο ιδιος.

Επειτα επομενη επιλογη στο γηπεδο του Αρη οπου ειναι σχετικα κοντα στον Αρμαγο.

Και μετα στις τριγυρω περιοχες αλλα θα χρειαζεσαι αστικο.

Beowulf
15-09-12, 21:47
Έχεις κάνει σε κάποιο ή έχεις έστω προσωπικές εμπειρίες;(Τελείως διευκρινιστικά ρωτάω)

s0k0s
15-09-12, 21:52
Πυγμαχια στο Γηπεδο του Αρη, ηταν απο τις καλυτερες προπονησης που ειχα κανει ποτε. Οπου τωρα εχουν αλλαξει προπονητη και ο νεος προπονητης ηταν σε εναν παλιο συλλογο οπου πηγαινα μηνες και για μενα ειναι ο καλυτερος!

Στο αρμαγο κικ μονο, οι αθλητες του πολυ δυνατοι, ακομα και το γυναικειο τμημα. Και γενικα πολυ καλη δυναμικη προπονηση.

Beowulf
15-09-12, 22:31
Θα πάω και από κοντά βέβαια, αλλά έτσι πληροφοριακά οι τιμές που κυμαίνονται στον αρμάγο;

chili
15-09-12, 22:42
και στο γηπεδο του Ηρακλη εχει νομιζω πυγμαχια για κεντρο

Beowulf
15-09-12, 22:49
Από Ολυμπιάδος που μένω εγώ είναι μακριά;Με ενδιαφέρει η επιλογή γιατί έχω ακούσει πως έχει και πάλη

s0k0s
16-09-12, 15:07
και στο γηπεδο του Ηρακλη εχει νομιζω πυγμαχια για κεντρο

Αν δεν κανω λαθος εχουν κ παλη εκει.. δν θυμαμαι σιγουρα.

Beowulf
16-09-12, 19:12
Έχουν και πάλη,αλλά απ'ότι έχει πάρει το αυτί μου είναι λίγο αυστηρά ως προς το θέμα της συνέπειας στις προπονήσεις.Εγώ μπορώ να διαθέτω μέχρι 3 φορές την εβδομάδα (λόγω σχολής)
Μέχρι τώρα πάντως κλίνω προς τον Αρμάγο.Σύμφωνα με χάρτη της google απέχει 2.7 χλμ από το σπίτι μου.Θεωρώ πως δεν είναι και πολύ μακριά



s0k0s ευχαριστώ για τη βοήθεια.Το μόνο που θέλω ακόμη είναι να μου πεις αν θυμάσαι τιμές (μήνα,τρίμηνο,εξάμηνο) για τον Αρμάγο.
Μην πάω εκεί και ακούσω τίποτα κουλό :shock:

chili
16-09-12, 20:15
ο Αρμαγος εχει καλες τιμες αν σκεφτεις οτι σου παρεχει και γυμ. Απ την αλλη αμα πας στο Παλε(του Αρη) ή Καυτατζογλιο(Ηρακλη) η τιμες ειναι γυρω στα 18-20 ευρο το μηνα :green:(αλλα χωρις γυμ)

gym
16-09-12, 20:19
O αρμαγος παιδια ειναι επαγγελματιας στο κικ και αυτο πουλαει τοσα χρονια.Αν ειστε κοντα του και θελετε να ξεκινησετε,με κλειστα τα ματια .Σοβαροτητα και σεβασμος στην προπονηση.Αυτα να ξερετε οτι θα τα συναντησετε και οχι χαζολογια οπως αλλου.

Beowulf
16-09-12, 20:42
ο Αρμαγος εχει καλες τιμες αν σκεφτεις οτι σου παρεχει και γυμ. Απ την αλλη αμα πας στο Παλε(του Αρη) ή Καυτατζογλιο(Ηρακλη) η τιμες ειναι γυρω στα 18-20 ευρο το μηνα :green:(αλλα χωρις γυμ)

Το γυμναστήριο είναι η αλήθεια δεν με απασχολεί και τόσο.Μπορώ να κάνω σε αυτό της σχολής δωρεάν και αυτό επειδή δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις.
Πάντως για τον Άρη θα το έψηνα πολύ γιατί έχει και κικ μποξ απ'ότι είδα στο site της ομάδας
+1 και η τιμή που είναι η πιο χαμηλή που έχω δει εως τώρα
Το πρόβλημα είναι όμως πως απέχει 5χλμ(2πλάσια απόσταση από Αρμάγο)