PDA

Επιστροφή στο Forum : Hi-Protein Bar (Universal)



rex31
16-09-12, 17:44
Το θέμα έχει ως εξής.Κάνω διατροφη γράμμωσης,χασιμο λιπους,η δουλεια μου διαρκει 10 ωρες καθημερινα με 4 ωρες περπατημα,γρηγορο περπατημα και το τελευταιο καιρο τρωω στην δουλεια μονο σουβλακια και ζαμπονοτυροπιτες.Αξιζουν αυτες οι μπαρες σαν σνακ στην δουλεια??Οχι βεβαια οτι θα τρωω αποκλειστικα μονο αυτες τις μπαρες.


Εδω της hi protein

53570




53559

beefmeup
16-09-12, 18:13
φιλε για μια στο τοσο,καλη ειναι..
γενικα ολες αυτες οι μπαρες ειναι γτπ,απο πλευρας συστατικων..μεταξυ μας εγω θα προτιμουσα το σουβλακι.

rex31
16-09-12, 19:00
φιλε για μια στο τοσο,καλη ειναι..
γενικα ολες αυτες οι μπαρες ειναι γτπ,απο πλευρας συστατικων..μεταξυ μας εγω θα προτιμουσα το σουβλακι.
Δλδ δεν μου τις προτεινεις?Σκεφτόμουν να τις περνω καθημερινα στην δουλεια,1 φορα την ημερα σαν ενναλακτικη πηγη πρωτεινης διοτι δεν εχω την πολυτελεια του κοτοπολου/ και γενικως ενος τετοιου γευματος διοτι δεν μπορω να τα κουβαλαω ως την δουλεια ουτε να τα φτιαχνω εκει.

dio32
16-09-12, 19:56
καλυτερα σουβλακι με γυρο κοτοπουλο η καλαμακι κοτοπουλο μεσα και ντοματα χωρις πατατες και τζατζικια παρα τις μπαρες πρωτεινης.

rex31
16-09-12, 21:46
καλυτερα σουβλακι με γυρο κοτοπουλο η καλαμακι κοτοπουλο μεσα και ντοματα χωρις πατατες και τζατζικια παρα τις μπαρες πρωτεινης.

Είναι καλύτερο το σουβλάκι απο ποια άποψη?Δεν παχαίνει το σουβλάκι περισσοτερο?Μου φενεται περιεργο διοτι αννατρεπεται αυτο που ηξερα του οτι και σουβλακι να παρεις παχαινει...λαδια/πιτες κλπ.Κάνω λαθος?δλδ σαν διατροφικη αξια το σουβλακι ειναι καλυτερο?Να υπενθυμισω οτι προσπα8ω να κανω διατροφη για χασιμο λιπους.

beefmeup
17-09-12, 12:36
το σουβλακι φιλε,ειναι κοτοπουλο(κρεας) με πιτα,κ λαχανικα..ξερεις τι τρως δλδ..
με τις μουφες μπαρες,ουτε που ξερεις τι εχουν μεσα..
ξεκινα να διαβαζεις συστατικα..ενα σωρο αχρηστα προσθετα κ πρωτεινη χαμηλης ποιοτητας ειναι.

rex31
17-09-12, 19:55
το σουβλακι φιλε,ειναι κοτοπουλο(κρεας) με πιτα,κ λαχανικα..ξερεις τι τρως δλδ..
με τις μουφες μπαρες,ουτε που ξερεις τι εχουν μεσα..
ξεκινα να διαβαζεις συστατικα..ενα σωρο αχρηστα προσθετα κ πρωτεινη χαμηλης ποιοτητας ειναι.

Οκ συμφωνω οτι ξερεις τι τρως...Αυτο το συγκεκριμενο σουβλακι δλδ πιτα/κοτοπουλο/ντοματα/μαρουλι ειναι καταλληλο για διατροφη χασιμους λιπους?

beefmeup
17-09-12, 19:56
αν η πιτα ειναι στεγνη κ η κοτα χωρις πολλα λιπη,γιατι να μην ειναι?

rex31
17-09-12, 20:23
αν η πιτα ειναι στεγνη κ η κοτα χωρις πολλα λιπη,γιατι να μην ειναι?

Ok ωραια τοτε θα το δοκιμασω και βλεπω πως 8α παει,ευχαριστω.Παλι καλα δεν θα χαλασω τα λεφτα μου σε πανακριβες μπαρες που δεν το αξιζουν κιολας