PDA

Επιστροφή στο Forum : Platinum Pre (ON)



sobral
19-09-12, 01:04
http://gnc.imageg.net/graphics/product_images/pGNC1-13902188dt.jpg

PRE-WORKOUT PLATINUM - OPTIMUM NUTRITION - 112g

Explosive pre-workout formula

4 grams of L-citrulline, an amino acid precursor of NO
3.2 grams of beta-alanine to increase endurance
Energy and metabolic support
High in antioxidants


Platinum Pre-Work for Optimum Nutrition is an innovative pre-workout powder made ​​with ingredients proven to help you train harder for longer and break personal bests. Its blend of ingredients with high antioxidant value help protect your body to counteract the potentially harmful effects of free radicals that can accumulate during intense training.

Main features of Platinum Pre Optimum Nutrition : (per 2scoop)
Containing 4g of micronised L-citrulline and citrulline peptides : Citrulline becomes a precursor in the production of NO. It plays a role in the reconstruction and recycling of adenosine triphosphate (ATP), the primary fuel for explosive workouts (10 seconds or less in duration). Helps detoxify the liver and muscle ammonia. Helps reduce fatigue during high-intensity training. Improved muscle protein synthesis.
Contains 3.2 g of beta-alanine : Increases the production of carnosine, offer support to train harder. Offers greater resistance aparicición time delay muscle fatigue. Increases the strength of muscle contractions (calcium ion release hindered at acidic pH) and increases the production of ATP.
Provides 400mg of caffeine : Promotes energy and alertness, sharpens mental focus and reduces the perception of effort during exercise. Decreases pain perception, perception of fatigue, appetite and increases fat burning.
Contains 500mg 200mg PhytoBlend + Vitamin C : A mixture of beet juice powder, grape seed extract, red wine extract, grape and citrus bioflavanoids with a potent dose of vitamin C to provide antioxidant support.
Contains Capsimax ™ : Capsaicin, capsaicinoids, produces a burning sensation or burning attributed to pepper. Helps increase metabolism before, during and after exercise. Helps improve blood flow also helps improve endurance.


http://gnc.imageg.net/graphics/product_images/pGNC1-13902188_gnclabel_pdf.pdf


Introducing Platinum Pre-Work
112g container.

Nutritional Information Platinum Pre-Work
Serving Size: 8g
Servings Per Container: 30


Calories 5
Total Carbohydrates 1g
Proteins <1g
Vitamin C (as Ascorbic Acid, acerola extract) 100mg
Sodium (as sodium chloride) 60mg
Potassium (as potassium chloride) 70mg

L-citrulline (L-citrulline as micronized, citrulline peptides PepForm ® [L-citrulline, hydrolysed whey protein isolate]) 2g
CarnoSyn ® Beta-Alanine 1.6 g
DMAE Bitartrate 250mg
PhytoBlend (beet juice powder, grape seed extract ( Vitis vinifera ) (seed), MegaNatural ® Grape Extract (Vitis vinifera) (fruit), citrus bioflavonoids. 250mg
Caffeine 200mg
Capsimax ™ Extract Capsicum ( Capsicum annuum ) (fruit) (standardized to capsaicinoids) 125mg

Other Ingredients: Citric acid, natural and artificial flavors, malic acid, tartaric acid, silicon dioxide, calcium, sSilicato, lecithin, sucralose, acesulfame potassium.
Contains milk and soy (lecithin ingredients).

Μετά το ΝΟ Bull σας έχω άααλλο ένα concentrated preworkout που θα παρουσιαστεί και αυτό στο ερχόμενο Ολύμπια, αυτή τη φορά από την ΟΝ. Μου αρέσει πολύ με μια πρώτη ματιά. Καλές ποσότητες χωρίς μπλεντ ουσιαστικά, πολύ ωραίο μπράβο ΟΝ!:clap:

cuntface
19-09-12, 01:31
στην αγορα ποτε θα βγει΄??

sobral
19-09-12, 01:39
στην αγορα ποτε θα βγει΄??

το έχει κατ' αποκλειστικότητα γνωστή αλυσίδα στην Αμερική. Αλλά βιάζεσαι, κάτσε, ακόμη δεν το παρουσίασε...περιμένετε το Ολύμπια εκεί θα λανσάρουν πολλά νέα προϊόντα, αυτό γίνεται κάθε χρόνο.

sofos
20-09-12, 02:52
απλο κ ωραιο με καλες ποσοτητες ;)

karpoutzidis
20-09-12, 07:31
το βλεπω να κανει ενα 60ρι........: (: (: (: (: (

panakos
20-09-12, 08:01
ωραιο συμπληρωματακι παντως!!ελπιζω μολις βγει να εχει και καλες κριτικες!!:toast:

COBRA_STYLE
20-09-12, 22:06
ωραιο,αλλα δυστυχως βγαζει 15 δοσεις στα 2 scoops...πφφφ

Lao
27-09-12, 12:27
Επισυνάπτω τα Supp Facts σε jpg.

Polyneikos
14-03-13, 14:01
To δοκίμασε αυτο κανένας; :green:

liveris
10-10-13, 10:06
το εφερε κ ο πορτογαλος αλλα εχει διαφορετικες δοσολογιες ..:unsure: τι παιζει?

mazas
30-10-13, 00:17
Ουτε αυτο το δοκιμασε κανεις?

sobral
30-10-13, 01:58
ό,τι γίνεται και σε όλα τα προϊόντα του κολοσσού που έχει την ΟΝ (κ άλλες). Βγάζουν προϊόντα για Ευρώπη και προϊόντα για Αμερική. Άλλο φτιάχνεται εδώ κι άλλο πέρα στην Αμερική.;)

mazas
30-10-13, 03:15
ό,τι γίνεται και σε όλα τα προϊόντα του κολοσσού που έχει την ΟΝ (κ άλλες). Βγάζουν προϊόντα για Ευρώπη και προϊόντα για Αμερική. Άλλο φτιάχνεται εδώ κι άλλο πέρα στην Αμερική.;)

Ακουω πολυ κοσμο να μην ειναι τοσο ευχαριστημενος απο τα ευρωπαικα προιοντα της on σε σχεση με αυτα που παραγονται στις Η.Π.Α αληθευει?
Για ποιο λογο δεν τα κανουν πανομοιοτυπα με τα αμερικανικα?

totis
02-11-13, 17:53
Ηρθε κι αυτον απο οτι ειδα στην γνωστη αλυσιδα συμπληρωματων σε πολυ καλη τιμη 22.89ευρω στα 300γραμμαρια,σου δινει 30δοσεις.....αν και δεν ειναι τιποτα σπουδαιο με αυτη την τιμη και αφου το κανανε να σε βγαζει για 30 προπονησεις κατι γινεται.......

ArgoSixna
02-11-13, 20:06
θες διπλη δοση δεν συμφερει , καμια σχεση με το αμερικανικο

totis
02-11-13, 20:24
θες διπλη δοση δεν συμφερει , καμια σχεση με το αμερικανικο

:thumbup:

Source Of Energy
02-11-13, 22:21
στην αγορα ποτε θα βγει΄??
Μου φενεται ιδι το εφεραν τα xtreme.Αλλα θελει 2 δοσεις για μεγιστα αποτελεσματα!;)

Source Of Energy
02-11-13, 22:22
Ουτε αυτο το δοκιμασε κανεις?

βγενει και σε δειγματακια για να δοκιμασεις:P

mazas
06-11-13, 11:39
Ηρθε κι αυτον απο οτι ειδα στην γνωστη αλυσιδα συμπληρωματων σε πολυ καλη τιμη 22.89ευρω στα 300γραμμαρια,σου δινει 30δοσεις.....αν και δεν ειναι τιποτα σπουδαιο με αυτη την τιμη και αφου το κανανε να σε βγαζει για 30 προπονησεις κατι γινεται.......

Ποια γνωστη αλυσιδα εννοεις ρε δικε μου????:P:turtle:

ArgoSixna
06-11-13, 17:36
Το focus που σου δινει το συγκρινει με το παλιο jack3d ενας "γνωστος" μου.

Στην αξιολογηση του βαζει ομως 6/10 , περα απο το focus που προσφερει

crab
07-11-13, 13:11
το δοκιμασα εχθές,έδωσε διαφορά στην δύναμη,μετά από πάυση 15 ημερών απο παρομοιο προιον.!Καλό,έδωσε ευεξία.! θα πάρω το κουτάκι γιατί δοκίμασα το φακελάκι,είχε και ωραία γευση(lemon)

cuntface
07-11-13, 13:18
το φακελακι δειγμα απο που το βρηκες?

crab
07-11-13, 13:40
στα extreme stores, 2 ευρώ νομίζω τώρα που κοιτάζω την απόδειξη,απλά πήρα και άλλα μαζί.!

prasino
07-11-13, 14:10
To δοκίμασε αυτο κανένας; :green:

Nαι ειναι αρκετα καλο,μου φανηκε πιο δυνατο απο το amino energy τηs ιδιαs εταιρειαs,,

salvator
07-11-13, 14:29
ειναι μετριο..βασικα αναλογα τα κιλα που ειναι ο καθενας ισως χρειαστει λιγο πανω απο μια δοση.το καλο ειναι οτι δεν εχει πολυ καφεϊνη μεσα οποτε το βραδυ κοιμασαι κανονικα αν κανεις βραδυ προπονηση!!

billy89
07-11-13, 14:55
Στα 2 σκουπ, για να πάει η κιτρουλίνη και η β αλανίνη σε λογικές ποσότητες, η καφείνη πάει 400 mg! Εμένα πολλά μου φαίνονται...

nicopolis
07-11-13, 16:58
καλησπέρα σας,θα μπορούσα να ρωτήσω?εάν το κάνω συνδυαστικά με το amino energy πάλι θα βάλω 2 σκούπ?από το platinum?
ευαχριστώ

MUSCLE MASTER
07-11-13, 18:11
Το καθε νιτρικο - προεξασκητικο συμπληρωμα "πιανει" διαφορετικα τον εκαστοτε οργανισμο!Γι αυτο αλλωστε καποια νιτρικα σε μερικους τους δουλευουν πολυ δυναμικα ενω σε καποιους αλλους οχι!Αναλογικα παντως ειναι ενα αρκετα καλο συμπληρωμα! Αξιζει τη δοκιμη!!!

ArgoSixna
07-11-13, 18:12
καλησπέρα σας,θα μπορούσα να ρωτήσω?εάν το κάνω συνδυαστικά με το amino energy πάλι θα βάλω 2 σκούπ?από το platinum?
ευαχριστώ

αυτα τα 2 δεν συνδιαζονται

nicopolis
07-11-13, 19:20
γιατί ποιο λόγο δεν συνδυάζονται?

ArgoSixna
07-11-13, 19:41
γιατι εχεις 560mg απο καφεινη/διεγερτικα

nicopolis
07-11-13, 21:07
μμμμμ καλό μου ακούγεται ,συγνώμη argosixna αλλά δεν θα σε ακούσω και θα τα συνδυάσω,πέρα από το ότι αυτά τα διεγερτικά είναι πιο ποιοτικά μιας και μιλάμε για καφείνη από το πράσινο τσάι και πράσινο καφέ.!με τελικά όλα τα οφέλη και στην κατηγορία αντιοξειδωτικών για πιο καλή προπόνηση.!
ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου πάντως

totis
07-11-13, 21:14
μμμμμ καλό μου ακούγεται ,συγνώμη argosixna αλλά δεν θα σε ακούσω και θα τα συνδυάσω,πέρα από το ότι αυτά τα διεγερτικά είναι πιο ποιοτικά μιας και μιλάμε για καφείνη από το πράσινο τσάι και πράσινο καφέ.!με τελικά όλα τα οφέλη και στην κατηγορία αντιοξειδωτικών για πιο καλή προπόνηση.!
ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου πάντως Νicopolis και τα δυο συμπηρωματα που πηρες πολυ μετρια και κατα την γνωμη μου χαλια συνδιασμος συμφωνω με τον argosixna.....Tωρα βεβαια μια και τα πηρες και την πατησες πιες τα και την αλλη φορα ψαξτο καλυτερα......Τσαμπα λεφτα εδωσες γιατι ουσιαστηκα καφεινη αγορασες.....:unsure:

ArgoSixna
07-11-13, 21:24
Aν τα εχεις αγοράσει , μικρό το κακό!

Απλά θα τελειώσεις πρώτα τα amino energy και μετα θα ξεκινησεις 2 σκουπ απο το PRE.

Κριμα να πεταξεις τοσα λεφτα χωρις λογο..

Αν δεν τα εχεις αγορασει , παρε το c4 cellucor να ευχαριστηθεις πρηξιμο :shock:

nicopolis
07-11-13, 21:40
ε ενταξει,όχι μόνο καφείνη !!το platinum pre εχει β-αλανινε ,l arginine,leucine κ.τ.λ με όλα τα καλά επακόλουθα αυτών των αμινοξέων όπως και έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ από δικά σου post για τα οφέλη τους,οπότε θα βοηθήσει για πρίν και το amino energy θα το βαλω για intra όπως μπορει και η ιδια η on να σου προτίνει σαν εναλλακτική και συνδυαστική δοσολογία,οπότε 1-2scoop πριν pre και 2 scoop amino energy για κατα την διαρκεια της προπονησης .!τωρα όσων αφορά to C4 είναι στα πλάνα μου για αργοτερα απλα δεν το βάζω τώρα για μία off creatine full.Απλά όχι ρε παιδιά πεταμένα λεφτά η ON επειδή απλά δεν μου λέει σε διαφήμιση οτί θα γίνω τούμπανο!!Αστο αυτό να το κρίνω εγώ ,γιατί από λόγια διαφημιστών έχουμε πήξει.

totis
07-11-13, 21:50
ε ενταξει,όχι μόνο καφείνη !!το platinum pre εχει β-αλανινε ,l arginine,leucine κ.τ.λ με όλα τα καλά επακόλουθα αυτών των αμινοξέων όπως και έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ από δικά σου post για τα οφέλη τους,οπότε θα βοηθήσει για πρίν και το amino energy θα το βαλω για intra όπως μπορει και η ιδια η on να σου προτίνει σαν εναλλακτική και συνδυαστική δοσολογία,οπότε 1-2scoop πριν pre και 2 scoop amino energy για κατα την διαρκεια της προπονησης .!τωρα όσων αφορά to C4 είναι στα πλάνα μου για αργοτερα απλα δεν το βάζω τώρα για μία off creatine full.Απλά όχι ρε παιδιά πεταμένα λεφτά η ON επειδή απλά δεν μου λέει σε διαφήμιση οτί θα γίνω τούμπανο!!Αστο αυτό να το κρίνω εγώ ,γιατί από λόγια διαφημιστών έχουμε πήξει. Eνταξει φιλε παω πασο...προσεχε μονο γιατι τωρα που θα τα παρεις θα γινεις τεραστιος και δεν θα σου κανουν τα ρουχα....και στο γυμναστηριο θα δεις τεραστια διαφορα θα σηκωνεις τα διπλα κιλα απο οτι σηκωνες....

nicopolis
07-11-13, 22:04
σε ευχαριστώ πάντως για τις καλές σου ευχές και ας μην προσπάθησες να βοηθήσεις,λόγω κάποιας προσωπικής σου εμπειρίας, κάποιον ο οποίος μπήκε σε μία ομάδα foroum για να πάρει κάποιες πληροφορίες, σχετικά με τα ενδιαφέροντα του χωρίς να έχει τις ενδιαμεσες σύχγρονες παρεμβολές.!Θα μπορούσες απλά ή να μην ασχοληθείς με την ερώτηση μου ως προς τα δύο αυτά προιόντα,ή να μην μου δείξεις οτί δεν γουστάρεις τα εν λόγω προιόντα!Δεν είμαστε όλοι υποχρεωμένοι να χρησιμοποιήσουμε τα ίδια προιόντα,άσε που δεν φτάνουν για όλους μας.!!
Λυπάμαι και με συγχωρείς που σε απασχόλησα.!

totis
07-11-13, 22:21
σε ευχαριστώ πάντως για τις καλές σου ευχές και ας μην προσπάθησες να βοηθήσεις,λόγω κάποιας προσωπικής σου εμπειρίας, κάποιον ο οποίος μπήκε σε μία ομάδα foroum για να πάρει κάποιες πληροφορίες, σχετικά με τα ενδιαφέροντα του χωρίς να έχει τις ενδιαμεσες σύχγρονες παρεμβολές.!Θα μπορούσες απλά ή να μην ασχοληθείς με την ερώτηση μου ως προς τα δύο αυτά προιόντα,ή να μην μου δείξεις οτί δεν γουστάρεις τα εν λόγω προιόντα!Δεν είμαστε όλοι υποχρεωμένοι να χρησιμοποιήσουμε τα ίδια προιόντα,άσε που δεν φτάνουν για όλους μας.!!
Λυπάμαι και με συγχωρείς που σε απασχόλησα.! Κοιτα για να σου πω την αληθεια,,,,και εγω την εχω πατησει σαν και εσενα στην αρχη που ξεκινησα με το ολο θεμα και χειροτερα μπορω να σου πω εχω παρει οτι συμπληρωμα υπαρχει και μπορει να σκεφτεις,εχω ξοδεψει παρα πολλα λεφτα.....και το αποτελεσμα τελικα ηταν μηδεν.....το εχω πει και θα το ξαναπω δυο συμπληρωματα για μενα αξιζουν πρωτεινη και κρεατινη,και τα οποια μπορουνε να σε βοηθησουν και παλι μονο οταν καποιος κανει σωστη διατροφη και γυμναζεται σωστα...Και για τα νιτρικα και ολα αυτα παλι δεν εχω καλη αποψη,να λεμε την αληθεια μερικα βοηθανε λιγο αλλα τελικα οχι τοσο οσο να δινω 20-30-40 η 50 ευρω για να εχω ενα κλικ λιγο παραπανω ενεργια και να σηκωνω ενα κιλο παραπανω γιατι κατι παραπανω δεν θα δεις...Για αυτο και τα εκοψα και τελικα τα θεωρω κατι περιττο και αχρηστο και εντελι αυτα που κερδιζεις ειναι τοσο μικρα που δεν αξιζει να επιβαρηνεις τον οργανισμο σου.......Αποψη μου παντα......;) Στο σημειο που εχω φτασει τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,τα καταφερα ομως κανοντας πολυ καλη διατροφη και με πολυ γυμναστικη.....και ολα αυτα βεβαια δεν γινονται στον ενα χρονο για να φτιαξειςενα πολυ καλο σωμα θελει υπομονη και επιμονη......

nicopolis
07-11-13, 23:02
Κοιτα για να σου πω την αληθεια,,,,και εγω την εχω πατησει σαν και εσενα στην αρχη που ξεκινησα με το ολο θεμα και χειροτερα μπορω να σου πω εχω παρει οτι συμπληρωμα υπαρχει και μπορει να σκεφτεις,εχω ξοδεψει παρα πολλα λεφτα.....και το αποτελεσμα τελικα ηταν μηδεν.....το εχω πει και θα το ξαναπω δυο συμπληρωματα για μενα αξιζουν πρωτεινη και κρεατινη,και τα οποια μπορουνε να σε βοηθησουν και παλι μονο οταν καποιος κανει σωστη διατροφη και γυμναζεται σωστα...Και για τα νιτρικα και ολα αυτα παλι δεν εχω καλη αποψη,να λεμε την αληθεια μερικα βοηθανε λιγο αλλα τελικα οχι τοσο οσο να δινω 20-30-40 η 50 ευρω για να εχω ενα κλικ λιγο παραπανω ενεργια και να σηκωνω ενα κιλο παραπανω γιατι κατι παραπανω δεν θα δεις...Για αυτο και τα εκοψα και τελικα τα θεωρω κατι περιττο και αχρηστο και εντελι αυτα που κερδιζεις ειναι τοσο μικρα που δεν αξιζει να επιβαρηνεις τον οργανισμο σου.......Αποψη μου παντα......;) Στο σημειο που εχω φτασει τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,τα καταφερα ομως κανοντας πολυ καλη διατροφη και με πολυ γυμναστικη.....και ολα αυτα βεβαια δεν γινονται στον ενα χρονο για να φτιαξειςενα πολυ καλο σωμα θελει υπομονη και επιμονη......

Δεν θα διαφωνήσω καθόλου στο θέμα της σωστής διατροφής και καλή γυμναστική(όχι πολύ).Δεν θα διαφωνήσω στο ότι θέλει υπομονή,επιμονή και έναν χρόνο.
εάν την έχεις πατήσει και έχεις πεταξει λεφτά σημαίνει ή οτί είσαι ελλιπώς ενημερωμένος ,ή οτι ψωνίζεις απο όπου βρείς και δεν ενημερώνεσαι καταλλήλος.!
Όσων αφορά τα νιτρικά που μου λες κανένα απο τα δύο αυτά προιόντα (PLATINUM PRE-ESSENTIAL AMINO ENERGY) της ΟN δεν περιέχει κάποιο 'νιτρικό' (που δεν καταλαβαίνω τί εννοείες με την λέξη νιτρικό) εκτός και εάν αναφέρεσαι στο βασικό αμινοξύ L-ARGININE το οποίο με συγχωρείς ,αλλά όπως λες κάνεις σωστή διατροφή και πολύ γυμναστική το χρειάζεσαι για να φτιαξεις όλα τα υπόλοιπα αμινοξέα και βρίσκεται ήδη στην διατροφή σου (εάν όπως λες κάνεις καλή διατροφη) στο κόκκινο κρέας,στα ψάρια ,στα γαλακτοκομικά κ.α.Οπότε ήδη πέρνεις 'νιτρικά'???!!!
Αλλά όπως λές γυμνάζεσαι πολύ σημαίνει ότι χρειάζεσαι καλύτερες ποσότητες ,δεν φτάνει η διατροφη δηλαδή και χρειάζεσαι ένα συμπλήρωμα.!!!
ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΝΩ αύριο κιόλας να προμηθευτείς άμεσα αυτά τα δύο προιόντα διότι τελικά τα έχεις τεράστια ανάγκη και τελικά είναι πάρα πολύ καλά διότι στα συνδυαζει μαζί με την β-αλανινε την λευκίνη άντε σου δίνει και καφείνη ποιοτική(μην μου πεις οτί δεν πίνεις καφέ!!!!!!) ,θα κάνεις και την αντιοξιδοτική σου δράση, και θα δείς πώς θα σκίζεις τα ρουχαλάκια σου το ένα πίσω από το άλλο!!!!
Τώρα από αντίδραση και μόνο εσύ συνέχιζε να λές στους φίλους οτί δεν είναι καλά επειδή απλά έχουνε καφείνη,πεταμένα λεφτά ,δεν σου δίνουνε τίποτα για 20-30-40 ευρώ!Τι να σου πώ, Ελλάδα είναι εδώ!Αλλά δεν μας είπες εσύ πιο μου προτίνεις να πάρω δηλαδη?
Βέβαια δεν μου έχεις απαντήσει στην συγκεκριμένη ερώτηση που αναφέρoμαι! Το θέμα στο foroum αφορά το προιόν platinum pre ,και όχι εάν θέλουμε να σε ρωτήσουμε για να πάρουμε ειδική άδεια εάν θα πάρουμε συμπληρώματα.!!Είμαι ενήλικας!!

tzouas
07-11-13, 23:23
Ενταξει μη τρελενεστε κιολας...ενα συμπληρωμα της σειρας ειναι....καποιοι πρεπει να το παρουν και αυτο....

totis
07-11-13, 23:34
Φιλαρακι nicopolis σε καταλαβα απο την αρχη και καλα εκανα και σου απαντησα ετσι τελικα....κανε οτι θελεις.....εγω τα θεωρω και τα δυο πολυ μετρια και αχρηστα......αλλα για σενα που ξεκινας τωρα καλα ειναι :) οπως ειπε και πιο πανω σωστα ο φιλος τζουας

nicopolis
07-11-13, 23:36
Φιλαρακι nicopolis σε καταλαβα απο την αρχη και καλα εκανα και σου απαντησα ετσι τελικα....κανε οτι θελεις.....εγω τα θεωρω και τα δυο πολυ μετρια και αχρηστα......αλλα για σενα που ξεκινας τωρα καλα ειναι :) οπως ειπε και πιο πανω σωστα ο φιλος τζουας

τα έχεις δοκιμάσει??

nicopolis
07-11-13, 23:42
τα έχεις δοκιμάσει??


74353

totis
07-11-13, 23:47
Ελα ρε φιλε τωρα σε καταλαβαμαι μπηκες καθαρα για να κανεις διαφημισει και στα δυο προιοντα.....μας ρωτησες την γνωμη μας σου ειπαμε ολοι μας ειναι πολυ μετρια,τωρα τι ψαχνεις.....Τελος αυτη η συζητηση για μενα,........:2guns:

ArgoSixna
07-11-13, 23:58
δεν ειναι μετρια , μια χαρα ειναι και τα 2 απλα δεν θα δει διαφορα αν τα συνδιασει ..

συνδιασμο κανουμε ενα προιον με διεγερτηκα και ενα χωρις , οχι 2 με διεγερτικα

εγω εχω χρησιμοποιησει 4 κουτια amino energy , μερικες φορες με βολευε να τα παιρνω πριν την δουλεια και με βοηθουσε αρκετα

nicopolis
08-11-13, 00:17
εάν θεωρείς , την ανάλυση την κουβέντας ,το οτί με αποπήρες από την αρχη από τα μούτρα με το να μου λες οτι είναι "πεταμενα λεφτά άχρηστα και πολύ μέτρια" την ερώτηση εάν συνδυάζονται αυτά τα δύο προιόντα μαζί, σε κεφάλαιο του forum που αναφέρεται στο συγκεκριμένο προεξασκητικό, ενώ άνετα θα μπορούσες να μου πείς ότι ξέρεις κάτι : εγώ τα δοκίμασα ,δεν είδα αυτό που περίμενα να δώ κ.τ.λ. ,εάν θεωρείς διαφήμιση την ερώτηση, αυτή την απλή, που πολύ άλλοι συνομιλήτες μας απάντησαν με τον εύλογο και ευθύ τρόπο:όχι μην το πάρεις,ναι πάρτο κ.τ.λ. το θεωρείς εσύ διαφήμιση, ΛΥΠΑΜΑΙ αγαπητοι moderators του forum και απευθυνομαι σε εσάς , να πάρετε θέση .!!
ευχαριστώ όλους τους προηγούμενους για τις απαντήσεις τους και όχι μόνο σε εμένα με απλό και κατανοητό τρόπο ωστέ να μπορέσουμε να ανταλλάξουμε τις απόψεις μας ,να συζητήσουμε τα ενδιαφέροντα μας και να ακολουθήσει ο καθένας μας τον δρόμο του!!

nicopolis
08-11-13, 00:20
αυτό ρώτησα argosixna!!!απλά και κατανοητά.! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!Το ρώτησα γιατί όταν παλιότερα(Ιούνιο) έπερνα το amino energy μετα την δουλεια( 9-10 ωρες-πολλές ημέρες) με έκανε πιο ξεκούραστο και πήγαινα καλύτερα στην προπόνηση!Απλά είδα το θέμα εδώ και λέω μπας και τα συνδυάσω!!!ΑΠΛΑ.

billy89
08-11-13, 00:35
Για να πιάσεις καλή δόση αμινοξέων στα amino energy θέλεις τουλάχιστον 3 σκουπ δηλαδή 15 γρ. Στο pre θέλεις άλλα δύο.

Τώρα υπολόγισε πόσο πάει η καφείνη με αυτό το συνδυασμό. ΔΕ ΣΥΝΔΥΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ!

totis
08-11-13, 00:40
αυτό ρώτησα argosixna!!!απλά και κατανοητά.! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!Το ρώτησα γιατί όταν παλιότερα(Ιούνιο) έπερνα το amino energy μετα την δουλεια( 9-10 ωρες-πολλές ημέρες) με έκανε πιο ξεκούραστο και πήγαινα καλύτερα στην προπόνηση!Απλά είδα το θέμα εδώ και λέω μπας και τα συνδυάσω!!!ΑΠΛΑ. φιλε η εισαι η το παιζεις καθυστερημενος....πηγαινε στο πρωτο μου μηνυμα αυτο ακριβως εκανα και οχι μονο εγω,μας εβαλες να σου πουμε την γνωμη μας και μετα μας αγνοησες και αρχησες να λες τα δικα σου.:rifle:

nicopolis
08-11-13, 01:00
billy89 έχεις δίκαιο εάν ανεβάσω την δόση σε αυτό το επίπεδο!Σε ευχαριστω πολύ.!Πιστεύω σε 15 ημέρες που θα μου τελειώσουνε τα προηγούμενα supps εάν υπάρξουνε και άλλες απόψεις απο παιδιά που μπορεί να το έχουνε δοκιμάσει ,θα δείξει!Καλή συνέχεια

kostas_ntoum
08-11-13, 10:33
Το amino energy το θεωρώκαλό συμπληρωμα.Όχι υπερβολικά δυνατό αλλα εξαρτάται τι χρειαζεται ο καθένας.Θα σου πρότεινα και εγώ να τα δουλέψεις ξεχωριστά γιάτί όντως όπως λεέι και ο ΑRGOSIXNA ανεβαίνεις πολύ σε διεγερτικά βέβαια και αυτό εξαρτάται από τον κάθε οργανισμό.

crab
08-11-13, 11:54
το amino energy είναι καλό.! τώρα εάν θέλεις να το συνδυάσεις εσύ ξέρεις την ανοχή σου στην καφεινη.!
Το pre το δοκίμασα σε φακελάκι και μου έδειξε καλά εώς πολύ καλά δείγματα.!Θα το δουλέψω πιο πολύ όμως και θα σου ξαναπώ.!

MANOS123
08-11-13, 12:44
Καλησπεερα παιδια το αγόρασα χτες ειχα παρει ένα δείγμα και μου αφησε παρα πολύ καλες εντυποσεις . Παρατηρισα ότι πισω στο κουτι γραφει l-argine και Στην πρωτη σελιδα εδώ γραφει l-citrulini μηπως αυτό που βγενει αμερικη είναι διαφορετικο??:bbbiceps:

ArgoSixna
08-11-13, 13:32
ναι υπαρχει διαφορα με το αμερικανικο που ειναι μπομπα

tranos
08-11-13, 23:42
Σημερα αγορασα το συγκεκριμενο προιον και μπορω να πω πως εμεινα πολυ ευχαριστημενος.Πολυ μικρο blend ουσιαστικα συστατικα και δυνατα αποτελεσματα.Στα θετικα βαζω την γευση που παιρνει ανετα 9/10, καθως και το μεγαλυτερο ατου αυτου του προιοντος.Ξεχασα τι θα πει κουραση στην κυριολεξια σημερα.Υστεραπο ενα σημειο οι μυς μου δεν μπορουσαν να τραβηξουν αλλο βαρος χωρις το αισθημα της κουρασης, αλλα επειδη ημουν στα ορια των δυνατοτητων μου.Εξαιρετικη τιμη στα 23 ευρω,τεραστια σχεση τιμης αποδοσης κοντραρωντας ανετα προιοντα της κατηγοριας του που ανεροχονται στα 40 ευρω.Το συνιστω ανεπιφυλακτα και σιγουρα θα το ξαναγορασω.Να τοονισω πως μου η διαθεση μου αλλαξε τελειως προς το θετικο και δεν ειχα το συναισθημα της εξαντλησης ουτε πριν αλλα ουτε μετα την προπονηση.Τελος πρωτη φορα δεν αυξησα τα κιλα που σηκωνω επειδη τα δαχτυλα μου δεν το αντεχαν :P

Στα αρνητικα τωρα βαζω εναν περιεργο συνδυασμο γαργαληματος και φαγουρας 15 λεπτα απο την καταποση του.Ξεκιναει απο τα δαχτυλα του χεριου και μολις φτασει στο προσωπο νιωθεις λες και θελεις να το σκισεις απο την φαγουρα.Βεβαια μολις ξεκινησα την γυμναστικη εφυγε τελειως ολο αυτο το οποιο λογικα προερχεται απο την βητα-αλανινη.ελος δεν μου αρεσε οταν ανοιξα το κουτι και ειδα πως ηταν γεματο μεχρι τη μεση :P .Μια σκονη
των 300 γραμαριων τοποθετημενη σε κουτι των 600.

Ολα αυτα για το 1 scoop.αυριο θα δοκιμασω με 2 και θα ασας πω αν και δεν νομιζω να χρειαστουν ειδικοτερα σε μενα.

74415
74414

ArgoSixna
11-11-13, 20:08
μας βαλεις δευτερο σκουπ , μεινε στο 1 και μετα βαλε 1.5 πριν πας στα 2!

ειχες καλυτερη συγκεντρωση οταν εκανες προπονηση;;

kostas_ntoum
12-11-13, 17:00
φιλε TRANE πολύ ενθουσιασμένο σε βλεπω, μακάρι να ναι τοσο καλό όντως και να μην δινει κρασαρισματα όμως γιατι το μονιμο προβλημα που εχω είναι αυτο.μολις τελειωσω με τους λιποδιαλυτες θα το δοκιμασω σιγουρα.

Γιώργης7
06-02-14, 21:14
πολύ δυνατό δοκίμασα σήμερα 2 σκουπάκια πριν απο τη προπόνηση. τεράστια διαφορά , στην αρχή με έπιασε φαγούρα στα χέρια μετά στα πόδια πολύ έντονα και μου έφτιαξε τη διάθεση πολύ νιώθεις ωραία. πολύ καλό!!!!!! :weights: :thumbup:

Giannhs.
14-03-14, 15:30
Σημερα αγορασα το συγκεκριμενο προιον και μπορω να πω πως εμεινα πολυ ευχαριστημενος.Πολυ μικρο blend ουσιαστικα συστατικα και δυνατα αποτελεσματα.Στα θετικα βαζω την γευση που παιρνει ανετα 9/10, καθως και το μεγαλυτερο ατου αυτου του προιοντος.Ξεχασα τι θα πει κουραση στην κυριολεξια σημερα.Υστεραπο ενα σημειο οι μυς μου δεν μπορουσαν να τραβηξουν αλλο βαρος χωρις το αισθημα της κουρασης, αλλα επειδη ημουν στα ορια των δυνατοτητων μου.Εξαιρετικη τιμη στα 23 ευρω,τεραστια σχεση τιμης αποδοσης κοντραρωντας ανετα προιοντα της κατηγοριας του που ανεροχονται στα 40 ευρω.Το συνιστω ανεπιφυλακτα και σιγουρα θα το ξαναγορασω.Να τοονισω πως μου η διαθεση μου αλλαξε τελειως προς το θετικο και δεν ειχα το συναισθημα της εξαντλησης ουτε πριν αλλα ουτε μετα την προπονηση.Τελος πρωτη φορα δεν αυξησα τα κιλα που σηκωνω επειδη τα δαχτυλα μου δεν το αντεχαν :P

Στα αρνητικα τωρα βαζω εναν περιεργο συνδυασμο γαργαληματος και φαγουρας 15 λεπτα απο την καταποση του.Ξεκιναει απο τα δαχτυλα του χεριου και μολις φτασει στο προσωπο νιωθεις λες και θελεις να το σκισεις απο την φαγουρα.Βεβαια μολις ξεκινησα την γυμναστικη εφυγε τελειως ολο αυτο το οποιο λογικα προερχεται απο την βητα-αλανινη.ελος δεν μου αρεσε οταν ανοιξα το κουτι και ειδα πως ηταν γεματο μεχρι τη μεση :P .Μια σκονη
των 300 γραμαριων τοποθετημενη σε κουτι των 600.

Ολα αυτα για το 1 scoop.αυριο θα δοκιμασω με 2 και θα ασας πω αν και δεν νομιζω να χρειαστουν ειδικοτερα σε μενα.

74415
74414


Γεια σας καταρχην,για να μην ανοιγω καινουριο τοπικ θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις για το συγκεκριμενο σκευασμα καθως δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει preworkout.
πρωτον αφου δεν περιεχει κρεατινη και ταυρινη μπορω να το συνδυασω με σκευασμα κρεατινησ-ταυρινησ η να βαλω την κρεατινη μεταπροπονητικα?
Επισησ το συγκεκριμενο συγκαταλεγεται στισ φορμουλες νιτρικου (νιτρικα) π λεμε η ειναι απλα preworkout?

Γιώργης7
22-03-14, 18:54
φυσικά και μπορείς τη κρεατίνη όμως πρέπει να τη λαμβανεις 2 3 ώρες πριν τη λήψη του συγκεκριμένου pre workout ετσι πιστεύω εγώ. (έχω διαβάσει ότι όσο καιρό λαμβάνεις κρεατίνη δε πρέπει να λαμβάνεις καθόλου καφείνη δε ξέρω αν ισχύει) το συγκεκριμένο είναι προπονητική φόρμουλα φίλε

liveris
22-03-14, 19:36
οχι δεν ισχυει αυτο..βαλτην κανονικα πριν η μετα..

Γιώργης7
23-03-14, 13:20
Εάν προπονείστε μετά το πρωινό σας, είναι καλύτερα να ξεχάσετε τον καφέ. Εάν προπονείστε απόγευμα, αποφύγετε να πίνετε καφέ πριν από την προπόνηση σας. Προσπαθήστε να έχετε τουλάχιστον 4-5 ώρες διαφορά μεταξύ της δόσης του καφέ και της κρεατίνης για καλύτερα αποτελέσματα. Η καφεΐνη παραμένει στο σύστημά σας περισσότερο από ότι τα πλείστα διεγερτικά. Μισή από την ποσότητα καφεΐνης που πίνετε σε ένα φλιτζάνι καφέ μπορεί να εξακολουθεί να κυλά στις φλέβες σας μέχρι και τέσσερις ώρες αργότερα. Έτσι, για κάθε έναν από εσάς που είστε σε περίοδο φόρτωσης κρεατίνης, ξεχάστε τον καφέ για 4 – 5 ημέρες. Πηγή: www.fit-blaster.com

liveris
23-03-14, 13:35
πολυ bro..

beefmeup
24-05-14, 16:24
πηρα μια μικρη συσκευασια-δειγμα απο αυτο εδω..
γευθη πραθινο μηλο η κατι τετοιο..σκονη σε σεηκερ κ ανακατεμα με κουταλι,δινει πολυ καλη διαλυτοτητα..η γευση ειναι λιγο ξινουτσικη με λιγο νερο..οσο προσθετεις ομως γινεται πιο δροσερη κ γενικα μου αρεσε αρκετα..ομως αφηνει πολυ εντονη πιπεριλα απο την καψαικινη που εχει..σε καιει δλδ κανονικα στον λαιμο.

για την χρηση τωρα εγω πηρα 2 σκουπ..με επιασε αρκετα καλα απο πλευρας ενεργειας κ δεν το περιμενα..θα το προτιμησω καποια στιγμη στο μελλον για κανονικη αγορα..πολυ καλη εντυπωση μου αφησε..
μονο αρνητικο οτι με εσκισε στην φαγουρα απο την β-αλανινη..ποτε μα ποτε δεν με εχει ενοχλησει τοσο σε αλλο συμπληρωμα η ακομα κ σκετη που την εχω παρει αρκετες φορες..πρωτη φορα τοσο εντονα,ηθελα να ξυνομαι μονο για κανα μισαωρο μετα..

θα πιω κ το υπολοιπο κουτακι κ θα ξαναγραψω..λογικα..

beefmeup
01-06-14, 13:12
δκιμασα κ το υπολοιπο κουτακι..
με ενα σκουπακι στηβια η γευση απογειωθηκε...ισχυει ο,τι εγραψα κ απο πανω κ ειδικα για την β-αλανινη..

a word to the wise...οσοι εχουν προβληματα με στομαχια,καυτερα κλπ καλο θα ειναι πριν το αγορασουν σε κανονικη συσκευασια να το δοκιμασουν πρωτα...μιλαμε ΚΑΙΕΙ οχι μαλακιες,ειδικα οταν αφηνει λιγο κατακαθι στην τελευταια γουλια...σαν να εχεις φει πιπερι με το χερι ειναι..
γενικα αρκετα καλο ομως,μου αφησε πολυ θετικες εντυπωσεις,αλλα ειπαμε στα 2 σκουπ ε?

gymele
18-09-14, 19:16
Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα η Ευρωπαικη εκδοση εχει μεγαλη διαφορα απο την Usa Version.

H ευρωπαικη εχει αργινινη ενω η Αμερικανικη εχει κιτρουλινη ...

Δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο η ευρωπαικη εκδοση μονο και μονο για Beta - alanine .

beefmeup
18-09-14, 19:25
νομιζω δεν το ειχα προσεξει αυτο.:thumbup:
η κριτικη παντως που αφησα απο πανω ειναι σιγουρα για την αμερικανικη εκδοση.

capo
18-09-14, 22:19
αν δεν εχει και κιτρουλινη ειναι σκετη απογοητευση , και η ποσοτητα ειναι αστεια

ZIDANE72003
30-09-15, 21:12
Καμιά διαφορά σε ένταση.
Καμία διαφορά σε focus.
Καμία διαφορά σε πρήξιμο.
Καμία διαφορά σε ενέργεια.

Μια μικρή φαγούρα.
Ένα μικρό καύσιμο.

Αν θες να πιεις αντί αναψυκτικό 30 λεπτά πριν τη προπο είναι Οκ.

Ευρωπαϊκή έκδοση πάντα. Θα ξεκινήσω να πάρω αύριο το 2ο κουτί αλλά λέω μπας και αυξήσω στα 3 σκουπ. Μεγάλη απογοήτευση κυρίως για φοκους που το ήθελα.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk