PDA

Επιστροφή στο Forum : 100% Ultra-Pure Creatine (Μuscletech)



panakos
21-09-12, 09:08
53849

Εκατοντάδες έρευνες έχουν δείξει τη χρησιμότητα της κρεατίνης σε αθλήματα δύναμης και κυρίως στην άρση βαρών και στο bodybuilding. Η χρήση της κρεατίνης ως το Νο 1 νόμιμο εργυγενές βοήθημα βοήθησε εκατομμύρια αθλητές ανά τον κόσμο να αυξήσουν τις επιδόσεις τους. Η αποτελεσματικότητα της κρεατίνης ως προς την αύξηση της δύναμης και της αντοχής έχει να κάνει με τα αυξημένα επίπεδα ΑΤΠ που δημιουργούνται στους μυς. Η κρεατίνη επομένως επιτρέπει στους μυς να γυμνάζονται σκληρότερα, εντονότερα και για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.To ATP και το CP είναι φωσφορικά άλατα υψηλής ενέργειας τα οποία παρέχουν "καθαρή" ενέργεια γρήγορα και με ένα απλό βήμα. H διάσπαση του φωσφορικού άλατος υψηλής ενέργειας ATP σε ADP, απελευθερώνει αρκετή ενέργεια ώστε να συσπασθεί ένας μυς.Mόνον η ενέργεια που απελευθερώνεται δια μέσου αυτής της διαδικασίας μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μυϊκή σύσπαση. Όλα τα άλλα στοιχεία υψηλής ενέργειας εξασφαλίζουν ότι το ATP δημιουργείται ξανά από ADP. Στις περιπτώσεις μέγιστης σωματικής δραστηριότητας, η προμήθεια ATP που υπάρχει στο σώμα έχει ήδη καταναλωθεί μετά από τρία δευτερόλεπτα. Όμως η προμήθεια ATP δημιουργείται πολύ γρήγορα με την χρήση του φωσφορικού άλατος της κρεατίνης, το οποίο ευρίσκεται αποθηκεμένο στον μυϊκό ιστό.
Mετά την παρέλευση 10-15 δευτερολέπτων το αποθηκεμένο φωσφορικό άλας της κρεατίνης έχει εξαντληθεί τελείως και το σώμα αλλάζει σε πιο αργές διαδικασίες οι οποίες παράγουν επίσης το υποπροϊόν γαλακτικό οξύ. Έχει αποδειχθεί ότι τα συμπληρώματα διατροφής με μονοϋδρική κρεατίνη αυξάνουν σημαντικά την συγκέντρωση κρεατίνης στους μυς.
Aυτή η αύξηση στην συγκέντρωση κρεατίνης σας δίνει την δυνατότητα να "δουλέψετε" για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα στο "γρήγορο" και "καθαρό" στάδιο και να βελτιώσετε την απόδοση σας. Επιπρόσθετα οφέλη που παρέχουν τα συμπληρώματα κρεατίνης είναι: γρηγορότερη αναδημιουργία των αποθεμάτων ATP κατά τη διάρκεια των ασκήσεων και μείωση της δημιουργίας του γαλακτικού οξέως.

panakos
21-09-12, 09:09
κλασσικη κρεατινη απλα το εβαλα γιατι ειναι αρκετα φθηνη για τις τιμες που μας εχιε συνηθισει!

JimiSS
31-10-12, 19:22
Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα αυτή την κρεατίνη. Η τιμή της μπορώ να πω μου φάνηκε εξωπραγματικά μικρή και με δεδομένο οτι θα μου βγάλει 2 μήνες.. Σούπερ! Μέχει που μου πέρασε από το μυαλό οτι δεν θα κάνει τίποτα αλλα εντάξει. Σήμερα μετά την προπόνηση θα την πάρω πρώτη φορά και ήθελα, αν υπάρχει κάποιος που να την δοκίμασε ήδη να μου πει εντυπώσεις. Να σημειώσω πως θα την παίρνω μόνο 5γρ μετά την προπόνηση σε συνδυασμό με την καινούρια nitrotech.

kostas kou
02-01-13, 13:06
Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα αυτή την κρεατίνη. Η τιμή της μπορώ να πω μου φάνηκε εξωπραγματικά μικρή και με δεδομένο οτι θα μου βγάλει 2 μήνες.. Σούπερ! Μέχει που μου πέρασε από το μυαλό οτι δεν θα κάνει τίποτα αλλα εντάξει. Σήμερα μετά την προπόνηση θα την πάρω πρώτη φορά και ήθελα, αν υπάρχει κάποιος που να την δοκίμασε ήδη να μου πει εντυπώσεις. Να σημειώσω πως θα την παίρνω μόνο 5γρ μετά την προπόνηση σε συνδυασμό με την καινούρια nitrotech.

φιλε τελικα τιν δοκιμασες?σκευτομαι και εγω να βαλω κρεατινη σε συνδιασμο με νιτροτεκ και γενικα ψαχνομαι!

cuntface
02-01-13, 13:11
υπαρχουν και φτηνοτερες κρεατινες με τιμη κατο απο την μιση τιμης αυτης της κρεατινης και στα ιδια γραμμαρια

beefmeup
02-01-13, 17:22
φιλε τελικα τιν δοκιμασες?σκευτομαι και εγω να βαλω κρεατινη σε συνδιασμο με νιτροτεκ και γενικα ψαχνομαι!

ναι φιλε το καταλαβαμε..εχεις παρει ολα τα θεματα σβαρνα κ ρωτας το ιδιο πραγμα..

kostas kou
03-01-13, 00:09
ναι φιλε το καταλαβαμε..εχεις παρει ολα τα θεματα σβαρνα κ ρωτας το ιδιο πραγμα..

χαχα απλα θελω να ειμαι οσον το δυνατον πιο σιγουροσ για την επιλογη μου,φραγκα δεν :bbbiceps::bbbiceps:

beefmeup
03-01-13, 00:12
παρε τοτε μια απλη μικροινοσμενη μονουδρικη για να μην κλαις τα φραγκα σου κ θα σαι κομπλε..:thumbup:
οπως αυτη του θεματος δλδ..

kostas kou
03-01-13, 03:00
παρε τοτε μια απλη μικροινοσμενη μονουδρικη για να μην κλαις τα φραγκα σου κ θα σαι κομπλε..:thumbup:
οπως αυτη του θεματος δλδ..

εκει κατεληξα και εγω φιλε :army2:

JimiSS
08-02-13, 15:26
Καλησπέρα, επέστρεψα για να γράψω εντυπώσεις.. Πάρα πολύ καλή τελικά!! Την έπερνα 5γρ. μετά την προπόνηση σε συνδιασμό με nitro-tech την καινούρια και μπορώ να πω πρώτη φορά δούεψαν τόσο καλά συμπλήρώματα σε μένα. Δεν είδα καθόλου περιττή κατακράτηση και όταν την σταμάτησα δεν έπεσα σε κιλά και δύναμη. Πολυ καλό αυτό.. Αυτά απο μένα.. Πιστεύω οτι είναι πολύ καλή επιλογή και δουλεύει παρόλο που έπερνα μόνο 1 δόση (5γρ.) μετά την προπόνηση +nito-tech μία μετα την προπόνηση.

gretyl666
29-03-13, 21:20
Την εχει δοκιμάσει και κάποιος άλλος γιατι σκέφτομαι να την πάρω..;

Metalhead|T|
09-08-13, 19:24
το εγραψα και στο γενικο για την κρεατινη..αλλα το γράφω και εδω

την μια βδομάδα που την χρησιμοποιώ ειμαι πολύ ευχαριστημένος (ειναι η 4η διαφορετική μαρκα που δοκιμαζω) και πως απο άποψη υφης ειναι η καλύτερη που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης...

διαλυτότητα δίνω 8/10 ειναι σαν μαγειρικη σοδα σε υφη..!!

τις πρώτες 5 μερες( για πρώτη φορα) επαιρνα 15γρ τη μερα ,κ πλεον παίρνω αναλογως ή 2.5 πριν 2.5 μετα ή 5μετα :welcome:

την προτεινω ανεπιφύλακτα..με τιμη στα 11περιπου ευρω για 300γρ πιστευω οτι ειναι πολυ καλη