PDA

Επιστροφή στο Forum : HEAVY DUTY 2



pepeismenos
23-08-08, 18:10
γεια σε ολουσ....διαβαζοντασ ενα προηγουμενο αρΘρο για το heavy duty στο φορουμ θελω να εκφρασω και εγω τις αποψεις μου και τις ερωτησεις μοθ....καταρχας σαν καινουριος εδω μεσα θελω να πω πως χρησιμοποιω αυτο το προγραμμα σχεδον 6 μηνεσ και εχω δει τρελλη διαφορα στο σωμα μου..σε αυξηση μαζας!δεν χρησιμοποιουσα το συστημα του μεντζερ γιατι μου φαινοταν και εμενα ελλειπες αλλα το παρελαγμενο σθστημα του ντοριαν με λιγεσ διαφορεσ σε καπιεσ ασκησεις αλλα πολυ λιγεσ....θεωρω πωσ η αυξηση ενοσ μυ ερχεται μονο απο την αυξυση στα κιλα τα οποια σηκωνει ο συγκεκριμενος μυς...και κανω την εξησ ερωτηση ειναι ή δεν ειναι αληθεια αυτο???δεν το εεκφραζω με ασχημο τροπο απλα για να ανοικσω μια κουβεντα...πιστευω οτι ο μυσ εαν χτυπυθει απο διαφοτετικες γωνιεσ φτιαχνεται και διαφορετικα ομωσ και παλι με την ενδεχομενη αυξηση επαναληπσεων ή κιλων.....επομενως κατα την αποψη μου και εξαιτιας οτι λειτουργει αυτο στον οργανισμο μου θεωρω καθε τι αλλο ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΣΚΟΠΟ...για αλλουσ μπορει να λειτουργουν αλλα και για αλλουσ αλλα και ουτω ο καθεξης...ομως ασχετα με το τι λειτουργει στον καθενα το θεωρω μεσα μου ωσ το πιο κοντινο στην πιο σωστη μεθοδο....και κανω τισ εξεισ ερωτησεις....πως μεγαλωνει ενασ μυς??μεχρι ποσες επαναληψεις σε καπια κιλα?//....κατα τν γνωμη μου η αναπτξη ερχεται απο τισ 6-12 επαναληπσεις γιατι λειτουργουν οι μυικες ινες που προκαλουν υπετροφια και απο εκει και μετα αλλες μυικες ινες που λειτουργουν διαφορετικα στο μυ για πιο γραμμωση του μυ απο τισ 12 και πανω....το θεμα ειναι οτι αφου για παραδειγμα καναμε τη δευτερα στα δικεφαλα 40 κιλα 6 επαναληπσεις την επομενη φορα που θα κανουμε δικεφαλα τηα θελησουμε να κανουμε στα 40 κιλα εστω 7 επαναληψεις για να ερτηει η υπερτροφια επομενωσ θα επειδιωξουμε να εχουμε και να δωσουμε ολη την δυναμη μασ σε αυτο το σετ...με πιον τροπο?μειωνοντασ τα προηγουμενα που δεν αποφερουν καπιο ωφελοσ....θελω παρατηρησεις σε αυτο που εχω γραπσει για να πω καπιες αποψεις.....