PDA

Επιστροφή στο Forum : UFC



loufas
21-12-09, 17:04
Ειναι τελειο αθλημα σαν αναμετριση...
πιστευω ειναι και αθλημα που μπορεις να το χρησιμοποιοησεις και εξω αν σε ενοχλισει καποιος

eRbkPf7lOiY

:weights::bbbiceps::weights:

sTeLaKoS
21-12-09, 17:15
Εγώ πιστεύω πως είναι η πιο στημένη διωργάνωση. Όλο θέατρο και μούφα. Και για να κάνω και μια σύγκριση, ενας αθλητής του MMA, ακόμη και πολύ ελαφρύτερος τους έχει για πλάκα.
Προσωπική άποψη είναι και δεν έχω δει και πάρα πολλούς αγώνες αλλά βλεποντας τη ταινία Ο Παλαιστής (THE WRESTLER) με τον Μικη Ρουρκ 2 πράγματα ήρθαν στο μυαλό μου, ο Hogan και το UFC. Ούτε το ένα μ'άρεσε ούτε το άλλο!

Υ.Γ off topic η ταινία πολύ καλή, να τη δείτε!

flinstone
21-12-09, 17:24
Ειναι τελειο αθλημα σαν αναμετριση...
πιστευω ειναι και αθλημα που μπορεις να το χρησιμοποιοησεις και εξω αν σε ενοχλισει καποιος


http://www.youtube.com/watch?v=eRbkPf7lOiY

:weights::bbbiceps::weights:

αν ειναι να ασχολουμαστε με καπιο αθλημα και να το χρησιμοποιουμε για να κανουμε κακο, καλιτερα να μην το κανουμε καθουλου. οτιδιποτε αθλημα κι αν κανει καποιος το προτω πραγμα που πρεπει να μαθει ειναι η πηθαρχια και ο σεβασμος προς τους αλλους. αυτοι που ασχολουντε με καποια πολεμικη τεχνη και την χρησιμοποιουν εξω απο το ταπι, αυτοι οι ανθρωποι για μενα εχουν πολυ χαμιλη αυτοεκτημηση και παρα πολες ανασφαλιες γι'αυτο συμπεριφεροντε κατ'αυτο τον τροπο. και μην μου πεις τωρα πως το κλασικο: αν σου βρεισουν τη μανα τι θα κανεις; δε θα πλακοθεις;. το καλιτερο που μπωρεις να κανεις ειναι να σηκωθεις να φυγεις. το τι ειναι η μανα μας το ξερουμε εμεις οι ιδιοι. ισος να μην αρεσουν σε καποιους αυτα που γραφω τωρα αλλα πηστευω πως εκφραζουν τους περισοτερους. και κατι τελευταιο για να μην νωμιζεις πως τα παραπανο ειναι θεορια θα σου πω πως ειμαι 27 ετων και προϊν παλεστης, ποτε δεν εχω μπλεξει σε φασαρια αν και μου εχει τυχη πολες φορες.

Hercules
21-12-09, 18:54
Εγώ πιστεύω πως είναι η πιο στημένη διωργάνωση. Όλο θέατρο και μούφα. Και για να κάνω και μια σύγκριση, ενας αθλητής του MMA, ακόμη και πολύ ελαφρύτερος τους έχει για πλάκα.
Προσωπική άποψη είναι και δεν έχω δει και πάρα πολλούς αγώνες αλλά βλεποντας τη ταινία Ο Παλαιστής (THE WRESTLER) με τον Μικη Ρουρκ 2 πράγματα ήρθαν στο μυαλό μου, ο Hogan και το UFC. Ούτε το ένα μ'άρεσε ούτε το άλλο!

Υ.Γ off topic η ταινία πολύ καλή, να τη δείτε!

αλλη διοργανωση ειναι το mma και αλλη το ufc? ειναι οπως λεμε στο smackdown ,wwe και raw?

kaiowas
21-12-09, 19:00
Εγώ πιστεύω πως είναι η πιο στημένη διωργάνωση. Όλο θέατρο και μούφα. Και για να κάνω και μια σύγκριση, ενας αθλητής του MMA, ακόμη και πολύ ελαφρύτερος τους έχει για πλάκα.
Προσωπική άποψη είναι και δεν έχω δει και πάρα πολλούς αγώνες αλλά βλεποντας τη ταινία Ο Παλαιστής (THE WRESTLER) με τον Μικη Ρουρκ 2 πράγματα ήρθαν στο μυαλό μου, ο Hogan και το UFC. Ούτε το ένα μ'άρεσε ούτε το άλλο!

Υ.Γ off topic η ταινία πολύ καλή, να τη δείτε!

Stellako το UFC είναι διοργάνωση αγώνων MMA, είναι η μεγαλύτερη εταιρεία αγώνων στο χώρο , η PRIDE φαλίρησε και τώρα δημιουργήθηκε μια καινούργια η STRIKEFORCE όπου έχει στο ρόστερ της το FEDOR . Η ufc διοργανώνει αγώνες σε όλο τον κόσμο . Οι διαιτητές προέρχονται από τους τοπικούς συλλόγους ΜΜΑ. Για τους διαιτητές ακούγονται πολλά αλλά δεν είναι ευθύνη του ufc

sTeLaKoS
21-12-09, 19:07
Stellako το UFC είναι διοργάνωση αγώνων MMA, είναι η μεγαλύτερη εταιρεία αγώνων στο χώρο , η PRIDE φαλίρησε και τώρα δημιουργήθηκε μια καινούργια η STRIKEFORCE όπου έχει στο ρόστερ της το FEDOR . Η ufc διοργανώνει αγώνες σε όλο τον κόσμο . Οι διαιτητές προέρχονται από τους τοπικούς συλλόγους ΜΜΑ. Για τους διαιτητές ακούγονται πολλά αλλά δεν είναι ευθύνη του ufc


Οκ έχεις δίκιο, τώρα το έψαξα παραπάνω. Είχα συνδέσει τους αγώνες "UFC" με τους WWE. Στημένο εννούσα όχι για στοιχημάτα, δε ξέρω τι γίνεται εκεί, αλλά χάρην του θεάματος.

loufas
22-12-09, 01:19
αν ειναι να ασχολουμαστε με καπιο αθλημα και να το χρησιμοποιουμε για να κανουμε κακο, καλιτερα να μην το κανουμε καθουλου. οτιδιποτε αθλημα κι αν κανει καποιος το προτω πραγμα που πρεπει να μαθει ειναι η πηθαρχια και ο σεβασμος προς τους αλλους. αυτοι που ασχολουντε με καποια πολεμικη τεχνη και την χρησιμοποιουν εξω απο το ταπι, αυτοι οι ανθρωποι για μενα εχουν πολυ χαμιλη αυτοεκτημηση και παρα πολες ανασφαλιες γι'αυτο συμπεριφεροντε κατ'αυτο τον τροπο. και μην μου πεις τωρα πως το κλασικο: αν σου βρεισουν τη μανα τι θα κανεις; δε θα πλακοθεις;. το καλιτερο που μπωρεις να κανεις ειναι να σηκωθεις να φυγεις. το τι ειναι η μανα μας το ξερουμε εμεις οι ιδιοι. ισος να μην αρεσουν σε καποιους αυτα που γραφω τωρα αλλα πηστευω πως εκφραζουν τους περισοτερους. και κατι τελευταιο για να μην νωμιζεις πως τα παραπανο ειναι θεορια θα σου πω πως ειμαι 27 ετων και προϊν παλεστης, ποτε δεν εχω μπλεξει σε φασαρια αν και μου εχει τυχη πολες φορες.

δεν ειπα να πλακωσεις τον κοσμο εξω...και να το παιζεις νταης.
αλλα για αυτοαμυνα μυνα αν σου τυχει κατι...
οσο για μενα το UFC ειναι ποιο αληθινο απο την μαλακια το smackdown που χτυπανε σαν να χαιδευουν...ετσι παλευω με το ξαδερφακι μου που ειναι 4 χρονων και καλαμπουριζουμε.στο ufc εχει αιμα οχι αστεια.ειναι μαχη του δρομου!εγω ειμαι 51 και θα θελα να ασχολιθω με το αθλημα αυτο αλλα ειμαι μεγαλος για κατι τετειο.
αλλα ειναι αθλημα που το θαυμαζω...

gj
22-12-09, 01:31
Ωρε μπαντιλικι

o7jI4S0-Yaw

Fouskoter
17-03-10, 17:38
Συγγνωμη αλλά εγώ δεν μπαίνω μεσα σε ενα ring οπου οι κανονες ειναι ή knockout ή να αντεξω 3 γυρους χωρις να πεσω κατω. Τουλαχιστον στο Pride παλιοτερα υπηρχαν και οι λαβες που μπορουσε να χρησιμοποιησει καποιος μεχρι να νικησει. Ufc δεν ειναι πολεμικη τεχνη ειναι ο χωρος στην οποιο διεξαγεται ο αγωνας αν δεν κανω λαθος. Αυτο το κλουβι που βλεπουμε και στα video. Οι αθλητες εκει μεσα ξερουν μαι ται, kick box κτλ, και συνδυασμους διαφορων πολεμικων τεχνων. Σιγουρα απο τα πιο επικυνδινα αθληματα.

kaiowas
17-03-10, 18:11
το αγώνισμα λέγεται "MIXED MARTIAL ARTS ". Το UFC είναι εταιρεία η οποία διοργανώνει αγώνες ΜΜΑ.

Rise above
19-03-10, 02:28
έχουμε και Ελληνοαυστραλό αθλητή

http://en.wikipedia.org/wiki/George_Sotiropoulos

Fouskoter
20-03-10, 14:53
έχουμε και Ελληνοαυστραλό αθλητή

http://en.wikipedia.org/wiki/George_Sotiropoulos

Και μαλιστα αν και νεος στο αθλημα ειναι απο τους πολυ καλους στην κατηγορια του!

Ramrod
09-05-10, 20:25
Παιδιά γνωρίζει κανείς link για να βλέπω αγώνες της UFC (δωρεαν εννοείται, μη μου στείλει κανείς το Official-συνδρομητικό). Πιο πολύ MMA δε ξέρω τι άλλους αγώνες διοργανώνει.
Αν απαγορευεται στείλτε μου με pm.

Πάντως δε νομίζω ότι είναι για θέαμα απ όσο έχω δει. Νομίζω ότι χτυπάνε στα αλήεθια, καμία σχέση με smack down κλπ. Είχα δει και ένα ντοκιμαντερ για τα αθλήματα πολεμικών τεχνών και είχε και ααπο τους εν λόγω αγώνες αθλητες κλπ. Τα K.O. δε μου φαίνονταν και τόσο ψευτικά, χώρια ότι ανοιγουν κανονικά μύτες κλπ.

Rise above
09-05-10, 22:22
ramrod τα καλά live-stream είναι με συνδρομή και τα free είναι χαλια ποιότητα και laggaroun , μπορείς απλά να τα κατεβάζεις από torrent (εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω)σε ποιότητα dvd

Ramrod
09-05-10, 23:33
Αν κ έχω βρει streaming channels που έπαιζαν αξιοπρεπώς, ενα δίκιο το έχεις. Το σκέφτηκα και αυτό να κατεβάσω απλά μ' αρέσει το live...
Τελικά όμως μάλλον έτσι θα κάνω!

Rise above
09-05-10, 23:54
ξέρεις τι γίνετε από τι μια live θα πρέπει να κάθεσαι 4-5 το βραδυ ώρα ελλάδας(τότε συνήθως γίνονται οι αγώνες)να τους βλέπεις και πολλές φορες διακόπτεται η σύνδεση και διαφορα αλλα , άμα το κατεβάσεις 1-2 μέρες μετά μικρή η διαφορα!

pankration
11-05-10, 11:35
ως παλιός αθλητής στο αγώνισμα (και τώρα κάνω αλλά δε κατεβαίνω σε αγώνες) εχω να πω οτι η κατηγορίες και τα κιλά δεν έχουν καμία σχέση! το παν είναι η τεχνική άλλωστε το 70-80% είναι πάλη...
όποιος ξέρει καλό grappling τότε δεν έχει να φοβάται τίποτα! βέβαια σε αυτή τη χώρα δεν είναι να κάνεις τίποτα γιατί το μόνο που πετυχαίνεις είναι να χάνεις λεφτά... ΚΡΙΜΑ!

JustOneCrazy
20-08-10, 03:08
ufc= ultimate fighting championship διοργανωση ειναι και οχι πολεμικη τεχνη....
ειναι ακρως πραγματικο τα κλοτσομπουνια ειναι αληθινα και οι λαβες επισης.....
εκει δεν μπορει να παει ενας απλως μποξερ η κικ μποξερ η οτιδηποτε γιατι θα τον ξεσκησουν για πλακα εκει πρπ να ξερεις οπως δηποτε καποιο ιδως παλης....

Devil
20-08-10, 03:28
για ακομα πιο brutal καταστασεις vale tudo no gloves :green:

wo7QP-FLvmg

loufas
20-08-10, 23:58
για ακομα πιο brutal καταστασεις vale tudo no gloves :green:

wo7QP-FLvmg
αυτο ειναι πιο σκληρο...χωρις γαντι
πιστευω ειναι το απολυτο αθλημα μαχης

Devil
21-08-10, 03:19
αυτο ειναι πιο σκληρο...χωρις γαντι
πιστευω ειναι το απολυτο αθλημα μαχης

εχεις προβλημα:green::green::green:

vale tudo εκανε και ο wandy silva πριν παει στην pride οπως και αλλοι βραζηλιανοι

sobral
28-01-11, 15:35
5 φλεβάρη πιστεύω θα έχει τρομερές μάχες! anderson silva vs vitor belfort τρομεροί αθλητές και οι δύο,ο πρώτος αήττητος εδώ και τα τέσσερα χρόνια αν δεν κάνω λάθος, ο δεύτερος πρών πρωταθλητής με μεγάλο διάστημα αποχής (Σεπτέμβριος 2009 τελευταιος αγώνας). Επιπλέον Βραζιλιάνοι και οι δύο σε διαφορετικές σχολές. Θα προτιμήσω τον ''Spider'' γιατί εκτός από τρομερός αθλητής (κατέχει Muay-Thai,Jiu-Jitsu,Capoeira,Boxing,Tae Kwon Do) είναι κ πολύ ωραίος τύπος εκτός ρίνγκ.

MichalisPorke
28-01-11, 15:53
για ακομα πιο brutal καταστασεις vale tudo no gloves :green:

wo7QP-FLvmg

Αυτο μαζοχισμος ειναι....Μπορει να παθει και κατι καποιος εδω..Ουτε σπορτ το θεωρω ουτε τιποτα, απλα μαλ**..Μια γνωμη ομως ειναι αυτη..

Ramrod
28-01-11, 17:26
Αυτο μαζοχισμος ειναι....Μπορει να παθει και κατι καποιος εδω..Ουτε σπορτ το θεωρω ουτε τιποτα, απλα μαλ**..Μια γνωμη ομως ειναι αυτη..

Και με γάντια η ζημιά που γίνεται είναι πολύ μεγάλη...απλά δε σκίζεται το δερμα...

El Topo
28-01-11, 20:41
Αυτο μαζοχισμος ειναι....Μπορει να παθει και κατι καποιος εδω..Ουτε σπορτ το θεωρω ουτε τιποτα, απλα μαλ**..Μια γνωμη ομως ειναι αυτη..

Συμφωνώ απόλυτα.
Σε λίγο θα καταντήσουμε να έχουμε και αγώνες μέχρι θανάτου, μη πω καμια αρένα με λιοντάρια και ανθρώπους, όπως έκαναν και οι "πολιτισμένοι" Ρωμαίοι 2000+ χρόνια πριν...

loufas
28-01-11, 23:39
Αυτο μαζοχισμος ειναι....Μπορει να παθει και κατι καποιος εδω..Ουτε σπορτ το θεωρω ουτε τιποτα, απλα μαλ**..Μια γνωμη ομως ειναι αυτη..
ειναι βιαιο αθλημα οντως! οποιος αντεχει...
αλλα το αιμα αηδια εκει....μπορει να κολησουν καμια σιφιλη κανενα σκουραμεγκλα αφρικανικο!

Pavlos17
28-01-11, 23:58
δεν ειπα να πλακωσεις τον κοσμο εξω...και να το παιζεις νταης.
αλλα για αυτοαμυνα μυνα αν σου τυχει κατι...
οσο για μενα το UFC ειναι ποιο αληθινο απο την μαλακια το smackdown που χτυπανε σαν να χαιδευουν...ετσι παλευω με το ξαδερφακι μου που ειναι 4 χρονων και καλαμπουριζουμε.στο ufc εχει αιμα οχι αστεια.ειναι μαχη του δρομου!εγω ειμαι 21 και θα θελα να ασχολιθω με το αθλημα αυτο αλλα ειμαι μεγαλος για κατι τετειο.
αλλα ειναι αθλημα που το θαυμαζω...

ελα ρε μεγαλε,απο 21 τωρα εισαι 51? μεσα σε 1 χρονο?

COBRA_STYLE
29-01-11, 00:10
ελα ρε μεγαλε,απο 21 τωρα εισαι 51? μεσα σε 1 χρονο?
πως περνανε τα χρονιαα...ασε:turtle::turtle::rolf::rolf::rolf:

Pavlos17
29-01-11, 00:16
πως περνανε τα χρονιαα...ασε:turtle::turtle::rolf::rolf::rolf:

αχαχαχ:turtle:

No Cash
29-01-11, 01:08
http://www.youtube.com/watch?v=MNw_ya7wkdM

COBRA_STYLE
29-01-11, 01:30
http://www.youtube.com/watch?v=MNw_ya7wkdM
ρε ο τυπος ειναι τρελος...τι κανει στο 3:40....:rolf::rolf::rolf:

Muscleboss
29-01-11, 13:24
Αν κ έχω βρει streaming channels που έπαιζαν αξιοπρεπώς, ενα δίκιο το έχεις. Το σκέφτηκα και αυτό να κατεβάσω απλά μ' αρέσει το live...
Τελικά όμως μάλλον έτσι θα κάνω!

Το ίδιο και εδώ, αν έχετε κανα free κανάλι δώστε link με πμ, το live είναι άλλη φάση...

Όσο για τα άλλα τα βίντεο που πέσαν με μάχες χωρίς γάντια, απαράδεκτα κατά τη γνώμη μου.

ΜΒ

Devil
29-01-11, 16:36
ρε ο τυπος ειναι τρελος...τι κανει στο 3:40....:rolf::rolf::rolf:

και σκεψου οτι αντιπαλος του εκει ειναι ο Wanderlei Silva....:green:

JTtdHcSw9Os&feature

exkaliber
29-01-11, 16:53
UFC ειναι τα αρχικα του Ultimate Fighting Championship
τι αθλημα μου γραφει ο τιτλος :doh:

Devil
29-01-11, 16:55
UFC ειναι τα αρχικα του Ultimate Fighting Championship
τι αθλημα μου γραφει ο τιτλος :doh:

ναι οντως ακυρο.... mma ειναι το αθλημα...:green:

COBRA_STYLE
29-01-11, 17:02
και σκεψου οτι αντιπαλος του εκει ειναι ο Wanderlei Silva....:green:

JTtdHcSw9Os&feature
αρα το συμπερασμα ειναι πολυ απλο...το κλειδι της επιτυχιας εγκειται στο ποιος θα σεληνιαστει πρωτος!!:turtle::turtle::turtle::green:

loufas
29-01-11, 22:21
ελα ρε μεγαλε,απο 21 τωρα εισαι 51? μεσα σε 1 χρονο?
51 ειμαι

COBRA_STYLE
30-01-11, 14:17
51 ειμαι
ρε φιλε αφου απο το 2009 εκανες edit σημερα στη 1 το πρωι...μας δουλευεις?οχι οτι με νοιαζει αλλα μην μας δουλευεις κιολας...hello

Pavlos17
30-01-11, 14:26
ρε φιλε αφου απο το 2009 εκανες edit σημερα στη 1 το πρωι...μας δουλευεις?οχι οτι με νοιαζει αλλα μην μας δουλευεις κιολας...hello

ποιος ανθρωπος 51 χρονων θα ανοιγε τοπικ,αν μας αρεσουν οι τσοντες,ημαρτον δηλαδη :turtle:

exkaliber
30-01-11, 14:49
ποιος ανθρωπος 51 χρονων θα ανοιγε τοπικ,αν μας αρεσουν οι τσοντες,ημαρτον δηλαδη :turtle:

εγω,σε 28 χρονια απο σημερα

loufas
31-01-11, 00:58
οχι ρε παιδια...! παρεξηγηση! το εχω ανοιχτο παντα και μπαινει και ο γιος μου απο εδω και το σχολειο!

Pavlos17
31-01-11, 14:47
οχι ρε παιδια...! παρεξηγηση! το εχω ανοιχτο παντα και μπαινει και ο γιος μου απο εδω και το σχολειο!

22 χρονων ο γιος σου και παει σχολειο? :unsure:

loufas
31-01-11, 15:07
22 χρονων ο γιος σου και παει σχολειο? :unsure:

παει νυχτερινο.
τεςπα μικρε πιστευε οτι θελεις! σε ενα φορουμ ειμαστε! δε προκειται να σου κανω κατι!

sobral
31-01-11, 15:27
το βίντεο είναι από την εποχή του pride στην Ιαπωνία, στην οποια δεν είχε καν ελέγχους και όλοι καταλαβαίνουμε τι μπορεί να συνέβαινε. Απ όταν πήγαν στο UFC που έχει ελέγχους όλοι αυτοί έπεσαν σε απόδοση και δεν ήταν ποτέ ίδιοι με τότε. Ο Wanderlei μιλάμε ήταν κτήνος στο pride. Τέτοιο νεύρο δεν είχα ξαναδεί. Οι μάχες του τελείωναν στον πρώτο γύρο σχεδόν πάντα. Εκπληκτικός μαχητής πάντως όπως και να χει. :)

Nosblos
31-01-11, 15:37
top απλα....fedor emelianenko


υ.σ. ενω εχω βαλει video...δεν το δειχνει εδω...γιατι ετσι?:unsure:

Tolis 1989
04-06-12, 18:28
Δείτε staredown!

http://www.youtube.com/watch?v=Im7uo-c_Ih0

GIANNIS10AEK
01-10-12, 02:49
Kαλησπερα παιδια,

Ειμαι φαν του UFC κ του ΜΜΑ γενικοτερα,κ παρακολουθω ευλαβικα ολα τα events εδω κ χρονια.

Εχει γινει το CHAMPIONS LEAGUE μου πραγματικα λατρευω αυτο το αθλημα.

Οποιοσδηποτε μοιραζεται τις ιδιες ανησυχιες,εδω ειμαι να τα λεμε.

να κανοuμε το UFC θεμα καφετεριας:P