PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίοδος ασταμάτητου όγκου



Σελίδες : [1] 2 3 4

pepeismenos
26-08-08, 03:10
σημερα αρχισα επιτελουσ την περιοδο ογκου......καιροσ ηταν....η συγκεκριμενη εχς σκοπο να κρατησει 20 βδομαδες και μεσα σε αυτεσς να βαλω οσα μυικα κιλα αντεχω και μπορω να βαλω.... ηληικια 19 σχεδον...υπσος 1.77 βαρος 83 κιλα και εχει ο θεος που θα σταματησει η ζυγαρια και το λιπος μαλλον αλλα παντα σε ελενχομενα επιπεδα.....καθαρη διατροφη ογκου αλλα θερμιδες αρκετεσ θερμιδεσ για να ερθει η αναπτυξη.....γενικως φαγητο μεχρι εκει που αντεχω...σημερα πρωτη μερα στον ογκο και καθως ειχα κανει ενα load με τουσ υδατανθρακες τις τελευταιεσ μερες να συνιθιζει ο οργανισμος με αυτουσ παλι....ειδα και τισ πρωτεσ αυξησεις στα βαρη και χαρηκα αφανταστα και αυτο μου δινει κινητρο για καθε προπονηση....
Σημερα Δευτερα ειχα στηθοσ-δικεφαλα καθως μεγαλος θαυμαστησ του heavy duty κυριωσ στις περιοδουσ του ογκου και εγιναν οι παρακατω αυξησεις στα ακολουθα βαρη....πιεσεις σε ισιο παγκο:110 κιλα χ 7 πιεσεις σε επικλινη:95 κιλα χ 6,βυθισεις ανοικτες για στηθοσ με 25 κιλα επιπροσθετο βαρος 9 επαναληψεισ και κροσ οβερ 40χ 10...ακολουθως για δικεφαλα ελξεισ στην τροχαλια με 70 κιλα χ 11 στο μαξιλαρι με 43 κιλα χ 9 σφυρια με30 κιλα σο καθε χερι χ 9 και κορυφωση με 22,5 κιλα στο καθε χερι για 11 επαναληψεις...ανεβηκα 3 επαναληπσεις σχεδον σε ολα απο την πρωτη μερα και ξεκιναω γερα με πολυ κουραγιο και θεληση....θα παραθετω τα στατς και τα κιλα που σηκωνοναται σε καθε προπονηση ολες αυτεσ τισ 20 βδομαδες για να δειξω την βελτιωση που ενδεχομενωσ θα εχω....και το βαρος μου που ελπιζω να αυξηθει αλλα σε καλο επιπεδο...θα δειξει μεχρι την επομενη προπονηση καλη δυναμη σε ολουσ......

RUHL
26-08-08, 09:18
Κανε καμια παραγραφο βαλε κανενα κενο το κατεβατο πολυ δυσκολα διαβαζετε δεν γραφεις δα και 3 σειρες



Γραψε και την διατροφη σου

billys15
26-08-08, 10:38
Καλη επιτυχια απο μενα! Πολυ καλα κιλα σηκωνεις παντως! :)

Muscleboss
26-08-08, 10:43
good luck! γράφε πιο καθαρά και κράτα μας ενήμερους για την πρόοδο και το πρόγραμμά σου! :weights: :awesome:

ΜΒ

slaine
26-08-08, 11:42
καλή αρχή και από μένα φίλε μου και καλό ανέβασμα!
:thumbup:

δεν ξέρω πόσες μέρες την εβδομάδα μπορείς να κάνεις προπόνηση αλλά τουλάχιστον για τη δική μου περίπτωση δουλεύει καλύτερα μία μυική ομάδα τη φορά και ειδικά στον όγκο. το έχεις δοκιμάσει ποτέ;

RUHL
26-08-08, 13:58
Kατα την γνωμη μου θα ακουλουθουσα κανενα αλλο προγραμμα που να προσφερει περισσοτερη ποιοτητα στο σωμα μου και να στοχευει τις αδυναμιες μου κατι που δεν εισαι τοσο εφικτο με ΗD

pepeismenos
26-08-08, 15:28
Καταρχας συγγνωμη για το πως γραφω.Δεν εχω εξοικιωθει ακομα με τα Ελληνικα αλλα θα βελτιωθω....
Δευτερον ευχαριστω για τα καλα λογια μου δινουν κουραγιο....επισης οσο αφορα την προπονηση μου για ογκο κανω 3 φορες την εβδομαδα προπονηση με προγραμμα heavy duty αλλα στυλ ΝΤΟΡΙΑΝ.....εχω δοκιμασει και το μια μυικη ομαδα αλλα ειχα παρατηρησει οτι πιο πολυ κουραζομουν και εκανα λιγοτερη δουλεια και οι αυξησεισ στα βαρη δεν ερχονταν και αυτο με πειραζε....θεωρω οτι αυτο το προγραμμα ειναι καλυτερο στν γραμμωση....
Τριτον η διατροφη δεν ειναι υπολογισημη καθως δεν μετριεται παρα μονο εμπειρικα με το ματι οστωσο τρωω γθρω στα 350 γραμμαρια πρωτεινη και σιγα σιγα θα φττασω τα 500 γρ. σε υδατανθρακες και καμια 100 γρ σε λιπος...
θελω να αυξησω πολυ τον ογκο μου σε αυτο το διαστημα.....

RUHL
26-08-08, 16:50
Τριτον η διατροφη δεν ειναι υπολογισημη καθως δεν μετριεται παρα μονο εμπειρικα με το ματι οστωσο τρωω γθρω στα 350 γραμμαρια πρωτεινη και σιγα σιγα θα φττασω τα 500 γρ. σε υδατανθρακες και καμια 100 γρ σε λιπος...
Και ετσι θα κατεβεις αγωνες? με το ματι :drunken:



Οι ποσοτητες που γραφεις ειναι υπερβολικες για τα κιλα σου 4+ ανα κιλο πρωτεινη προσεχε το σικωτι :lol: :lol: μαλον απλος θα τα αναφερεις χωρις να τα τρως :greenalien:

pepeismenos
26-08-08, 19:11
Δυστυχως μεχρι στιγμης τα υπολογιζω κοιτωντασ και γνωριζοντασ ποσα γραμμαρια πρςτεινη εχει καθε προιον......απλα δεν εχω ζυγαρια και προσπαθω να υπολογισω με το ματι και παντα τρωω πιο πολυ αθελα μου....δυστυχως ειμαι αρκετα βουλιμικος και εχει τυχει μερεσ να τρωω 2 κιλα μοσχαρι,αυγα γαλα,ροφημα πρωτεινης για να χορτασω και προσπαθω να το ελαττωσω φετος...

Κι ομως τα τρωω εξαιτιας της πεινας μου και προσπαθω να το μειωσω στα απαραιτητα και οχι στα οσο νομιζω οτι χρειαζομαι..
Τωρα για τουσ αγωνες στην περιοδο γραμμωσης θα τα προσεξω και τα προσεχω ολα για να χαθουν τα κιλα....στον ογκο τρωω και οταν λεμε τρωω....ειχε τυχει σε ενα τραπεζι φιλου μου να τρωω μια ωρα ασταματητα....εφαγα 15 κοματια κοτοπουλου και 6 μπριζολες και σαλατες και πιτες...
Σιγουρα θα ημουν παχυσαρκος αν δεν γυμναζομουν αλλα ευτιχως το ισοβαθμιζω....στον ογκο βεβαια τρωω αλλα οχι αηδιες προσπαθω καθαρα αλλα δυστυχως πολυ...

RUHL
26-08-08, 19:28
εφαγα 15 κοματια κοτοπουλου και 6 μπριζολες και σαλατες και πιτες...
E και? ακομα και να τα εφαγες σε 1 γευμα σαν τον βοα νομηζεις ειναι καλο αυτο?

Στο ξαναλεω τα νουμερα που πεταξες ειναι για ατομο ανω τον 100 κιλων προσεχε μην ξεφυγεις μετα δεν θα προλαβεις να επανελθεις εγκαιρα ουτε με αας

ποσα χρονια κανεις βαρη?

billys15
26-08-08, 19:40
Alex εδω ο Ray Olympia κατεβαινε και δεν μετρουσε θερμιδες ρε συ.Ουτως ή αλλως,πες οτι βγαζει 3400 π.χ.Αν δει οτι δεν βαζει κρεας τοτε τις αυξανει,αν δει οτι βαζει γρηογρα βαρος τις μειωνει.Αυτο θα γινει με τον εναν ή τον αλλον τροπο.Τελοσπαντων,ο καθενας κανει οπως νομιζει :hantel: Δεν σε κατηγορω :green:

Δημητρη μας γραφεις λιγο το τροποποιημενο heavy duty του Yates γιατι δεν μπορω να το βρω πουθενα? :D Αν δεν βαριεσαι κανε τον κοπο :wink:

RUHL
26-08-08, 19:59
Βασιλη και εγω σε 15 χρονια θα εχω τετοια εμπειρια που απλος θα βαζω ενα κοματι ριζυ η κρεας και θα ξερω αν εχω αποδοση και ποσο θα γεμησει γλυκογωνο το σωμα η αν βαλω ενα κοματακι τιρυ θα ξερω ποσο % θωλομα θα μου δωσει και ποσα νερα θα κρατησω
Αμφηβαλω αν ο φιλος μας εχει τετοια εμπειρια στα 19 του χρονια

Αν νομιζεις οτι ο Shawn αρχησε με τετοια εμπειρια και ας νικησε σε πολυ μικρη ηλικια κορυφαιους αγωνες κανεις λαθος μετα απο καποια χρονια του βγηκε το ιδιο απαντησε και ο flex στο τοπικ του λεει 20χρονια το εκανα λετε να μετραω ακομα?


Αν κατεβαινα θα το επερνα πιο θερμα το θεμα της προετημασιας και οχι στην τυχη γνωμη μου

pepeismenos
26-08-08, 20:09
RUHL εγω ποτε δεν ειπα οτι ειναι καλο ή κακο αυτο απλα πεταξα αυτες τις ποσοτητες και τα νουμερα επειδη δυστυχως τρωω πολυ γιατι δυσκολευομαι να χορτασω....αυτο βεβαια εχει και αντικτυπο αλλα πιστευω οτι δεν και αν ξεφυγω θα προλαβω να επιστρεψω....θα φανει...ακομα μην τρελενεσαι τοσο με τα νουμερα,τα νουμερα ειναι ενδεικτικα σε σχεση με τις αναγκες του καθενος...βεβαια σιγουρα 6 μπριζολες ειναι τεραστια ποσοτητα αλλα και το λιγο παραπανω δεν κανει και τοσο κακο παντα αναλογα τι αναγκες εχεις για στο καθε γευμα.....τεσπα παντως αδικο δεν εχεις.....αλλα δεν ειναι και απολυτο για καθε περιπτωση..
Τωρα για το heavy duty Billy bes sto google kai pata dorian yates trainning και θα στο δειξει σιγουρα.....

Steve KinG STyLe
26-08-08, 21:51
Μπραβο,καλη σου τυχη!!!!!!!! :)


:bodybuilder2:

RUHL
26-08-08, 21:57
ποσα χρονια κανεις βαρη?

napstor
26-08-08, 22:49
καλη σου επιτυχια και να μας ενημερωνεις συχνα για την προοδο σου. :box1:

TRIANTAFYLLOU
26-08-08, 23:06
κάτι μου θυμίζει αυτό που λές ότι τρώς ασταμάτητα και δεν ζυγίζεις, αυτό έκανα και εγώ και ήμουν γραμωμένος σαν να έκανα δίαιτα ,αλλά έκαιγα και πολλές θερμίδες και στην δουλειά, αυτό παιδια είναι θέμα μεταβολισμού δεν σημαίνει όμως οτι δεν πρέπει σε κάποια φάση να οριοθετήσουμε αυτό που τρώμε για να μπορούμε να ελέγχουμε τα αποτελέσματα .

το μειονέκτημα εκτός του ότι φορτωνουμε το πεπτικό και γενικότερα τον οργανισμό ξεχειλώνουμε και το στομάχι και αυτό θα φανεί βέβαια αργότερα και απο ότι κατάλαβα υπάρχουν οργανισμοί που μπορεί να αφομοιώνουν και μεγαλύτερες ποσότητες σε πρωτείνες σε κάθε γεύμα αυτό δεν σημαίνει οτι πρέπει να τούς πάμε στα όρια ασχετα αν το έκανα και εγώ γι αυτό κατάλαβα και κάποια μειονεκτήματα .

αλλά ακόμη και στην τελευταία προετοιμασία μου δεν ήξερα τι έτρωγα , έβαζα μπροστά μου το φαγητό μέχρι να χορτάσω με ρωτούσε ο στρατής πόσο ρύζι τρώς λέω δεν ξέρω καλά θα ρωτήσω την γυναίκα σου και μετά έλεγε την γυναίκα μου πόσο να με βάζει σε κάθε γεύμα αλλά μόνο καμια 20 μέρες πρίν τον αγώνα και καλά που το έκανα γιατί εγώ νόμιζα οτι είμαι όπως πρίν 15 χρόνια που΄΄οταν έκανα διατροφή έτρωγα 6500 θερμίδες την μέρα και ήμουν 90 κιλά σε όγκο . τελευταία φορά που είχα μετρήσει θερμίδες ήταν στο παγκόσμιο του 97 και στην δίαιτα έτρωγα 4000-4500 θερμίδες .

ποτέ μα ποτέ δεν κάθησα να ζυγήσω φαγητό ειδικά στον όγκο έτρωγα ενστικτοδώς και πιστεύω αν πρόσεχα περισσότερο θα ήμουν καλύτερος αλλά δεν με ένοιαζε
γιατί δεν είχα χρόνο για λεπτομέρειες και μπορεί να τα παρατούσα κιόλας.

ποτέ όμως δεν είπα σε κάποιον να κάνει το ίδιο και όσοι κατέβαιναν απο το γυμναστήριο σε αγώνες πάντα ήξεραν τι έτρωγαν .

το οτι έχεις όρεξη και τρώς αυτές τις ποσότητες είναι καλό πράγμα δείχνει υγεία και έχεις γρήγορο μεταβολισμό εγω οταν δεν είχα όρεξη η άρωστος ήμουν η δεν ήμουν καλά ψυχολογικά.

απλά ένα που έχω διαπιστώσει και θα το πώ σαν συμβουλή είναι πώς όταν τρώμε μεγάλες ποσότητες και πιό αραιά τότε πεινάμε περισσότερο και τρώμε πιό λαίμαργα και όταν δωσει ο εγκέφαλος το στόπ ήδη έχουμε ξεχειλώσει το στομάχι γι αυτό λίγο κράτει δεν βλάπτει .
ένα όμως είναι σίγουρο πώς όλοι δεν είναι το ίδιο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά και ανάλογα πως τόύ φερόμαστε παλιά όπως είχα αναφέρει σε ένα ποστ, το 86 έκανα δίαιτα απλά γιατί όλοι έκαναν για να κτεβώ σε αγώνες και παραλίγο να μην κατέβω γιατί έγινα χάλια και έχασα και γράμωση και μόλις έτρωγα κανονικά έγινα φέτες και μετά κατάλαβα οτι δεν χρειάζομε δίαιτα παρα μόνο διατροφή και έλεγχο των νερών με τούς υδατάνθρακες γιατί όταν θόλωνα κατάλαβα οτι δεν ήταν λίπος αλλά νερά.

SOLID
27-08-08, 00:00
[quote="pepeismenos"]ειχε τυχει σε ενα τραπεζι φιλου μου να τρωω μια ωρα ασταματητα....εφαγα 15 κοματια κοτοπουλου και 6 μπριζολες και σαλατες και πιτες...

Ποσο καιρο ειχες να φας πριν απο εκεινο το σημειο??????Οταν λες 15!!!! κομματια κοτοπουλου τι εννοεις??????15 μπουκιες γιατι αν εννοεις 15 στηθη κοτοπουλου μισα η ολοκληρα συν τις 6 μπριζολες συν σαλατες συν πιτες μου φαινονται απιστευτα υπερβολικα!!!!!!!!
Και αν υποθεσω πως ειχες φαει και τις προηγουμενες ωρες της ημερας μου φαινεται καπως!!!!!no offence!!!

Επησης αυτο που λεει ο Ρουλ εχει δικιο 300 γραμμαρια πρωτεινης ειναι παρα πολλα για το βαρος σου!!!
Ποσο καιρο κανεις βαρη???Εκτος απο βαρη απο αεροβια τι κανεις???????

Καλη επιτυχια στις προσπαθειες σου!!!

pepeismenos
27-08-08, 00:13
ΚΑΝΩ βαρη 4 χρονια αλλα διατροφη τα τελευταια 2 και σωστη προπονηση....οταν εννοουσα 15 κομματια εννοω μεγαλυτερα απο μπουκια αλλα μου φαινεται πρεπει να ηταν λιγο πιο μικρα απο στηθοι....εκεινο το βραδυ σταματησα να τρωω επειδη βαρεθηκα να μασουλαω και οχι γιατι χορτασα...πρεπει να ειχα να φαω γυρω στισ 3 ωρες....γενικα δεν χορταινω οταν τρωω απλα σταματαω,τωρα που εχει συμβει αυτο και δεν ερχεται το σημα του κορεσμου δεν ξερω αλλα μαλλον φταιει η συχνοτητα των γευματων....αεροβια φετος εχω σκοπο να κανω στανταρ 3 φορες την εβδομαδα το πρωι για να διατηρω το λιπος σε ενα επιπεδο....
ΟΣΟ αφορα τα λογια του ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΥ τον ευχαριστω πολυ για την συμβουλη και θα προσπαθησω να ηρεμησω καπως αλλα καπιες φορες ειναι πολυ δυσκολο πιστεψτε με....ειναι λες και δεν εχω φαει αλλα εχω και αυτοσυγκρατηση οταν θελω....
Τωρα που ξεκινησα τον ογκο γι αυτο προσπαθω να φαω πολυ για να παρω και κιλα....χωρις φαι τιποτα δεν γινεται...

TRIANTAFYLLOU
27-08-08, 01:05
είπαμε η όρεξη για φαί είναι υγεία απλά το <<φλοτέρ>> είναι διαφορετικά ρυθμισμένο σε καθε άνθρωπο δηλαδή το σημείο κορεσμού και όταν ανοίξει το στομάχι τότε δεν χορταίνουμε με τίποτε απλά προσοχή γιατι μπορεί κάποιος να είναι αδύνατος και να κάνει το στομάχι αερόστατο εγώ όταν έτρωγα τις 6500 θερμίδες και σχετικά ποιοτικά οχι βέβαια νερόβραστα το στομάχι πριζόταν σαν μπαλόνι και οι κοιλιακοί ήταν σαν πατάτες και για να ειμαι ειληκρινής ο αργύρης ο τσοπουρίδης με φρενάρησε γιατί μου λέει οσο είσαι μικρός εντάξει αλλά αν συνεχήσεις το στομάχι δεν θα μαζέψει άλλο και θα μείνει ξεχειλωμένο και ας είσαι γραμωμένος και για να καλύψεις τον όγκο απ το στομάχι πρέπει να γίνεις τεράστιος επάνω ασε που όσο μεγαλώνουμε αλλάζει ο μεταβολισμός και μετά θα έχουμε προβλήματα αποθήκευσης λίπους .

dReik0
27-08-08, 20:54
το ιδιο προβλημα μαλλον εχο και εγω με τον φιλο μας εδω. Ειναι μερες που κανω 8 γευματα την ημερα παρα πολλες θερμιδες και πολλες φορες αισθανομε αδιος ,ηδικα το πρωη οταν ξυπναω πιναω σαν ***** και αν δεν πιω μισο λιτρο γαλα με 300γρ κουακερ τουλαχιστον ++++ δεν ερχομε στα ισα μου, ειμαι σε περιοδο ογκου αρκετες εβδομαδες τορα ισος και 2μισι μινες και εχω παρι λιγοτερο απο 1 κιλο αν σκεφτις ομως οτι 9 ωρες δουλεια 1 ωρα γυμναστηριο και καθε μερα παραλια καιο πολλα. βεβεα εχω αλαξει τρομακτικα το λαστ τριμινο (εντος ολιγον ημερον θα μπουν φοτος).



Υ.Γ ηλια ησουν καθολου λευκαδα για διακοπες ? ειδα ενα κτηνος που σου εμιαζε

TRIANTAFYLLOU
27-08-08, 21:27
μπά μάλον σωσίας θα ήταν γιατί δεν μπόρεσα να ξεμητίσω μόνο 2 τετραήμερες εξορμήσεις και εκείνο σχεδόν επαγγελματικής φύσεως.

pepeismenos
29-08-08, 15:13
Προχτες ηταν η μερα τησ πλατης και των τρικεφαλων......καλη η ημερα γιατα τρικεφαλα ετσι και ετσι για την πλατη......

ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ 140 Χ4
ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΜΕ ΑΝΑΠΟΔΗ ΛΑΒΗ ΜΕ ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΟ ΒΑΡΟΣ 15 ΚΙΛΩΝ Χ 7
ΕΜΠΟΣΘΟΛΕΜΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ ΣΤΑ 90Χ 8
ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ 90 Χ 5 :banghead: ΚΑΙ
ΚΑΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 4Ο ΚΙΛΩΝ Χ 8
ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ 85 ΚΙΛΑ ΓΙΑ 12
ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ ΜΕ 90 ΚΙΛΑ Χ 7
ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΜΕ ΕΠΙΠΡΟΘΕΤΟ ΒΑΡΟΣ 35 ΚΙΛΩΝ Χ 8
ΚΑΙ ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΕ 43 ΚΙΛΑ Χ 11
ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ ΠΟΔΙΩΝ ΚΑΙ ΟΜΩΝ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ.....ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ........

argyrakis
29-08-08, 20:41
Καλή επιτυχία σε αυτό που κάνεις αλλά αν θέλεις να είσαι πάντα (bodybuilder) και σε μια σχετική καλή φόρμα όλο τον χρόνο μην βάζεις πολύ λίπος στο σόμα σου.

Τα ίδια κάναμε και εμείς όταν ξεκινήσαμε και μου την έδινε όταν με ρωτούσαν φίλε κάνεις βαρεί?

Όσο για την προπονήσει τα πας μια χαρά

billys15
29-08-08, 21:02
Να ρωτησω.Ολα τα σετ τα παμε περα απο την απλη κοπωση με το συγκεκριμενο? Δηλαδη χρησιμοποιουμε και rest-pause ας πουμε? Ή απλα μεχρι την κοπωση αρκει? :roll: Να ξερω πώς να το κανω δηλαδη :lol:

Επισης,βρηκα το προγραμμα,αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτο ή μια αλλη παραλαγη του.Για δειτε λιγο.

Chest and Biceps

Incline Bench Press 1x6
Hammer Chest Press 1x8
Incline Fly's 1x8
Cable X-Over 1x8

Incline D/B Curl 1x7
EZ Bar Curl 1x6
One Arm Preacher Curl 1x8
--------------------------------
Legs

Leg Extension 1x11
Leg Press 1x11
Hack Squat 1x7

Lying Leg Curl 1x8
Straight Leg Deadlift 1x8
Single Leg Curl 1x8

Standing Calf Raise 1x11
Seated Calf Raise 1x8
----------------------------
Back & Rear Delts

Machine Pullovers 1x9
Hammer Pull Downs 1x8
Bent Over Rows 1x6
Seated Single Arm Row 1x7

Rear Delt Raise 1x10
Dumbell Rear Delt Raise 1x8

Hyperextension 1x8
Straight Leg Deadlift 1x5
--------------------------------
Shoulders & Triceps

Smith Machine Front Press 1x6
Seated Lateral Raise 1x9
Cable Lateral Raise 1x9
Dumbbell Shrugs 1x10

Triceps Press Down 1x11
Lying Triceps Press 1x6
Single Arm Kick Backs 1x9

Και απο κει και περα αντικαταστουμε αν θελουμε καποιες ασκησεις.

pepeismenos
01-10-08, 01:07
ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.......καταρχας ενα συγνωμη γιατι τοσο καιρο εχω ανοιξει ενα ποστ και δεν το ανανεωσα εδω και ενα μηνα....και αυτο οφειλεται στην εξεταστικη που ειχα και δεν ασχολιομουν πολυ με τον υπολογιστη γιατι καθισα να διαβασω λιγακι γιατι απο τωρα χρωσταω μαθηματα και με βλεπω να τελειωνω τη σχολη σε 10 χρονια....ελπιζω σε κατανοηση....

Τωρα για να συνεχισω το ποστ εχω να δηλωσω οτι αυτος ο μηνας που περασε ηταν παρα πολυ καλος αυτη τη στιγμη βρισκομαι στα 91 κιλα και κανω σταθερα βηματα και ανεβαινω ολη την ωρα και στα κιλα που σηκωνω αλλα και το στο βαρος μου....για να παραθεσω και τα καινουρια δεδομενα χθες ηταν η μερα πλατης και τρικεφαλα[μην ξεχναμε heavy duty]και εγιναν τα παρακατω

ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ 150 ΚΙΛΑ Χ 7
ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ ΑΝΑΠΟΔΗ ΑΝΟΙΧΤΗ ΛΑΒΗ 125 ΚΙΛΑ Χ 7
ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ 125 ΚΙΛΑ Χ 7
ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ 115 ΚΙΛΑ Χ 9
ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 62 ΚΙΛΑ Χ8
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ ΜΕ 110 ΚΙΛΑ Χ 7
ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ 100 ΚΙΛΑ Χ 6
ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΜΕ ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΟ ΒΑΡΟΣ 41,25 ΚΙΛΑ Χ 6
ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ 53 ΚΙΛΑ Χ 7

Αυριο ειναι η μερα ποδιων και ομων και ελλπιζω σε καλη μερα.....αυριο μετα την προπονηση θα αναφερω πως πηγε η προπονηση.....καλη δυναμη σε ολουυς...........

slaine
01-10-08, 01:27
ωραίος! καλή συνέχεια!!! :thumbup:

pepeismenos
02-10-08, 03:09
ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΕΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

ΣΚΟΥΩΤ 145 ΚΙΛΑ Χ 6
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΣΣΑ 480 ΚΙΛΑ Χ 8
LEG EXTENSION 95 KILA X 8
LEG CURL 75 KILA X 9
ΓΑΜΠΕΣ ΟΡΘΙΟΣ 120 ΚΙΛΑ Χ 10
ΓΑΜΠΕΣ ΚΑΘΙΣΤΟΣ 85 ΚΙΛΑ Χ 10 ΚΑΙ 45 ΚΙΛΑ Χ 40
ΠΙΕΣΕΙΣ ΟΜΩΝ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΕ 77,25 ΚΙΛΑ Χ 4
ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 22,5 ΚΙΛΑ Χ15
ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 22,5 ΚΙΛΑ Χ 13
ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΩ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΟΜΩΝ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ 22,5 ΚΙΛΑ Χ 15
SHRUGS ME 160 KILA X 15
ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ ΑΥΡΙΟ ΕΧΕΙ ΣΤΗΘΟΣ-ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΑ ΑΥΡΙΑΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ

Fotis_Patra
02-10-08, 03:42
keep going man 8)

gym mind
02-10-08, 11:10
:awesome:

billys15
02-10-08, 11:59
Σηκωνεις πολυ καλα κιλα και εισαι ακομα 18! Μπραβο! :thumbup:

dReik0
02-10-08, 12:23
τώρα αν όντως κανεις αυτά τα κιλά bravo σου !! :liftheavy: :army2:

pepeismenos
02-10-08, 13:07
ωωω ναι τα σηκωνω.....και ευχαριστω πολυ για τα καλα λογια....συνεχιζω καθε μερα με τον ιδιο ζηλο.....να δουμε και σημερα

Muscleboss
02-10-08, 13:10
:awesome: περιμένουμε τη συνέχεια και progress pics :wink:

MB

gym mind
02-10-08, 15:00
Pepeismene Αθηνα μενεις???Να κανουμε καμια προπονηση μαζι αν εισαι κοντα!

pepeismenos
02-10-08, 16:52
ναι Αθηνα μενω σχεδον....λιγο προαστειο δηλαδη....στην Καντζα μενω αν εχεις ακουστα.....τεσπα παντως οποτε θες για προπονηση μου λες εγω μεσα....να τριξουνε λιγο τα οργανα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

RUHL
02-10-08, 16:55
ποσα κιλα εισαι τωρα? ποσα πηρες απο τοτε που ανοιξες το log? τι προοδο εχεις στις ασκησεις?

καμια advance τεχνικη χρησημοποιεις(δες το βιντεο με τον ντοριαν να προπονη εναν προ με το δικο του στυλ σχησημοποιει μεσα και μια καλη τεχνικη)

thegravijia
02-10-08, 17:27
εσυ ruhl τι τεχνικες χρησιμοποιεις στην προπονηση σου... ???

(οταν κανεις για ογκο)

pepeismenos
02-10-08, 17:28
ΡΟΥΛ δεν χρησιμοποιω καμια ιδιαιτερη τεχνικη ομολογω αλλα θα κοιταξω το βιντεο να δω....τωρα ειμαι 91,5 κιλα και οταν ανοιξα το λογκ πριν 6 βδομαδες ημουν 84.....εχω παρει αρκετα αλλα κυριως ειναι νερα δεν ειναι πολυ το λιπος ευτυχως...εχω βαλλει και 3-4 μυικα κιλα[πλακα κανω μην βαρας....]εχω παρει τωρα ποσα ειναι μυικα θα σε γελασω παντως οσα και αν ειναι αποκλειεται να ειναι πανω απο 3 κιλα......ελπιζω 1,5 αλλα δεν ξερω μπορει να λεω και κοτσανες....

τωρα οσο αφοαρα τις ασκησεις δειχνω μερικες προοδους
ΠΡΙΝ ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ 140 Χ 4 ΜΕΤΑ 150 Χ 7
ΣΚΟΥΩΤ 130 Χ5 145 Χ 6
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ 110 Χ7 120 Χ 8
ΠΙΕΣΕΙΣ ΟΜΩΝ ΜΕ 65 Χ8 77.25 Χ 4
ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ 90 Χ 6 100 Χ 6
ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΓΙΑ ΔΙΚΕΦ. 70Χ 10 100 Χ 4
ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΜΕ ΒΑΡΟΣ 35 ΚΙΛΩΝ Χ 8 41,25 Χ 6
ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ 90 Χ 6 115 Χ 9
ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ 40 Χ 8 62 Χ 8
ΣΡΑΓΚΣ 120 Χ 10 160 Χ 15
ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΓΙΑ ΔΙΚ. 43 Χ 8 53 Χ 7
ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ 43 Χ 8 53 Χ 7
ΕΠΙΚΛΗΝΕΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ 95 Χ 8 105 Χ 8

RUHL
02-10-08, 17:51
να μαντεψω κρεατινη? :green:




εσυ ruhl τι τεχνικες χρησιμοποιεις στην προπονηση σου... ???

(οταν κανεις για ογκο)

Ειναι μυστικα αυτα

παντως αυτη που κανει ο ντοριαν στο βιντεο την χρησημοποιο τωρα δεν μηλαω για σετς ασκησεις κτλ αλλα τον τροπο εκτελεσης της επαναληψης

thegravijia
02-10-08, 18:01
pepeismene εβαλες σε 6 βδομαδες 7.5 κιλα.. τι λες ρε θηριο .... για βαλε αμεσως τη διατροφη σου εδω να δουμε τι κανεις... :banghead:

pepeismenos
02-10-08, 18:27
οχι κρεατινη δεν παιρνω μια πρωτεινη μονο και τιπολα αλλο,απλα τρωω πολυ υδατανθρακα και κανω αρκεες κατακρατησεις γι αυτο....πολυ φαι....καπια στιγμη θα αεβαζω και τη διατροφη μου...
α ρουλ τελικα τωρα που το θυμηθηκα σκεγτομαι να αρχισω τισ Χ-REPS........δηλαδη οταν κοντευεις στην κοπωση κανεις μισες επαναληψεις στο σημειο που ο μυς πιανεται περισσοτερο....π.χ. οταν κανει καπιος πιεσεισ για στηθος και θελει να βγαλει 8 επαναληψεις οταν φτασει στισ 6 ή στι 7 ολοκληρεσ μετα κανει μισες απο το στηθος μεχρι τη μεση της αποστασης οπου και πιανεται πιο πολυ το στηθος και σε καθε ασκηση ουτς ο καθεξης....με αυτο τον τροπο ο μυς θα νιωθει μεγαλη πιεση και θα θελει να μεγαλωσει[ελπιζω] το εχω δει στο ιντερνετ....και σκεφτομαι να το αρχισω

gym mind
02-10-08, 18:47
ναι Αθηνα μενω σχεδον....λιγο προαστειο δηλαδη....στην Καντζα μενω αν εχεις ακουστα.....τεσπα παντως οποτε θες για προπονηση μου λες εγω μεσα....να τριξουνε λιγο τα οργανα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Eισαι μακρια ρε αρχηγε..Αν με βγαλει καμια μερα ο δρομος ομως το κανονιζουμε..


)

pepeismenos
02-10-08, 19:09
το ξερω δυστυχως........αλλα εαν ειναι ερχομαι εγω δεν εχω προβλημα....ναι αλλαξω και γυμναστηριο γιατι το εχει βαρεθει και η ψυχη μου

gym mind
02-10-08, 19:11
το ξερω δυστυχως........αλλα εαν ειναι ερχομαι εγω δεν εχω προβλημα....ναι αλλαξω και γυμναστηριο γιατι το εχει βαρεθει και η ψυχη μου
Στειλε π.μ. οποτε θελεις..

RUHL
02-10-08, 19:17
Χ-REPS........δηλαδη οταν κοντευεις στην κοπωση κανεις μισες επαναληψεις στο σημειο που ο μυς πιανεται περισσοτερο....π.χ. οταν κανει καπιος πιεσεισ για στηθος και θελει να βγαλει 8 επαναληψεις οταν φτασει στισ 6 ή στι 7 ολοκληρεσ μετα κανει μισες απο το στηθος μεχρι τη μεση της αποστασης οπου και πιανεται πιο πολυ το στηθος και σε καθε ασκηση ουτς ο καθεξης....με αυτο τον τροπο ο μυς θα νιωθει μεγαλη πιεση και θα θελει να μεγαλωσει[ελπιζω] το εχω δει στο ιντερνετ....και σκεφτομαι να το αρχισω
Nop

Πχ ο ντοριαν χρησημοποιει εκρηκτικοτητα και επιταχυνση απο τις καλυτερες τεχνικες για να βαλεις μαζα για μυικες ινες 2β


κατι αλλο επειδη θυμαμε δεν μετρας ποσοτητες θα σε απογοητευσω λιγο με βαση την εμπειρια μου περνωντας Χ κιλα αναλογως τι ειχα στο προγραμμα
αν επερνες τα ιδια κιλα και + κιλα που ανεβασες σε διαφορα με κρεατινη τοτε θα ειχε και ενα ποσοστο νερου καλο ποσοστο αλλα εκτος αν αρχησες να πηνεις 3 λιτρα την ημερα γαλα και να βαζεις κουταλια της σουπας αλατι τοτε δεν πιστευω οτι τα κιλα ειναι τοσο νερουλα σε μεγαλυτερο ποσοστο
Ναι μιλαω για λιπος επειδη δεν ξερεις ποσο τρως και ειδου

υπαρχει και η πιθανοτητα για νερα απο χρηση αναβολικων αλλα δεν τα αρχησες ακομα ε?

Μακαρι να μου βγω λαθος και να εβαλες 6 κιλα μυικης μαζας και τα αλλα να ειναι νερο και λιπος

Πριν ποσταρει καποιος για διαφορετικα ατομα και αντιδραση στην κατακρατηση υγρων ναι υπαρχουν αλλα οχι και σε τετοια ποσοστα για νατυραλ παντα

Steve KinG STyLe
02-10-08, 19:19
Μπραβο πεπισμενος!!!!! :awesome: Ευχομαι καλη συνεχεια με τα μεγιστα αποτελεσματα...απο τι ηλικια ασχολεισε??? :liftheavy:

pepeismenos
02-10-08, 23:24
Rουλ τελικα εχω αρχισει να μετραω τι τρωω και ποσο σε καθε γευμα γιατι η ουρια μου βρεθηκε σταα υψη γιατι ετρωγα υπερβολικο κρεασ και γενικα πρωτεινες και τωρα το μετραω και το εχω μειωσει....
κατι αλλο αν μπορεις στειλε το λινκ που ειναι το βιντεο του ντοριαν και δειχνει την τεχνικη
επισης δεν παιρνω κρεατινη κυριως για τις κατακρατησεις γιατι σε εμενα οι υδατανθρακες μου προκαλουν αρκετες κατακρατησεις...ισως να φταιει ο οργανισμος μου...και αλατι δεν τρωω...τεσπα παντως ενταξει παντως δεν με πολυ προβληματιζει ειναι μεσα στα πλανα του ογκου.... τεσπα γυρισα πριν καμια ωρα απο προπονηση και εγιναν τα ακολουθα σημερα

ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ 122,25 ΚΙΛΑ Χ 6
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΚΛΙΝΗ 107,25 Χ 8
ΒΥΘΥΣΕΙΣ ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΜΕ 41,25 Χ 7
ΚΡΟΣ ΟΒΕΡ ΜΕ 55 ΚΙΛΑ Χ 8
ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΓΙΑ ΔΙΚΕΦ. 100 Χ 5
ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΕ 55,5 Χ 6
ΣΧΟΙΝΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ 95 Χ 15
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΜΕ 22 ΚΙΛΑ Χ 5
Καλη μερα και πολυ φαι οποτε κατι πειραμε και σημερα...συνεχιζουμε...κινγκ σταιλ ασχολοθμε απο τα 14....αλλα σοβαρα απο τα 17...

RUHL
03-10-08, 00:17
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2891

billys15
03-10-08, 17:11
ο ντοριαν χρησημοποιει εκρηκτικοτητα και επιταχυνση απο τις καλυτερες τεχνικες για να βαλεις μαζα για μυικες ινες 2β

Εγω παλι δεν καταλαβα τι ειναι η επιταχυνση που λες.Νομιζα πως εννοεις την ολο και πιο γρηγορη θετικη κινηση,αλλα δεν βλεπω κατι τετοιο στα βιντεο του Dorian.Η εκρηκτικοτητα ναι το καταλαβαινω.Το να ανεβαζεις/τραβας/πιεζεις γρηγορα το βαρος,δηλαδη 1" η θετικη κινηση.Τωρα το αλλο... :roll:

thegravijia
03-10-08, 17:20
μπορει καποιος να μου περιγραψει με λιγα λογια το προγραμμα του dorian δηλ το heavy duty.. ??
αν μπορει καποιος...
για να το καταλαβω αΚΡΙΒΩς ΠΩς ΕΙΝΑΙ..

RUHL
03-10-08, 17:25
γιατι δεν κοιτας το βιντεο του? αν δεις τον ντοριαν να το κανει ο ιδιος θα πηστεις πιο πολυ παρα απο τα δικα μου η καποιου αλλου λογια

αν βαριεσε ειναι αλλο θεμα :clown2:

δες το blood and guts η αυτο που εβαλα πιο πανω

thegravijia
03-10-08, 17:49
το εχω δει το βιντεο πολλες φορες ... απλα ηθελα να ρωτησω αν σε καθε ασκηση κανεις μονο ενα με δυο λειτουργικα σετ?
αυτο ισχυει στο heavy duty?
περιεργο μου φαινεται ... γιατι να μην κανεις κ αλλα σετ εφοσον μπορεις... ?
ενα μονο..γιατι?

pepeismenos
07-10-08, 01:31
ΛΟΙΠΟΝ χαιρετω και παλι το φορουμ και παραθετω τα σημερινα αποτελεσματα της προπονησης των ποδιων-ομων[εχω να παραθεσω οτι αλλαξα λιγο την προπονηση μου απο σημερα....οχι ακομα κανω ενα λειτουργικο σετ αλλα εβαλα μετα απο καθε λειτουργικο σετ ενα drop set me μισες επαναληψεις στο σημειο που ο μυς δεχεται την μεγιστη ενταση.....οποτε μεγαλωσα λιγο τον ογκο της προπονησης και πραγματικα πρωτη μερα σημερα και ειμαι λιγο σε κατασταση βαλσαμοποιησης.....

ΣΚΟΥΩΤ 145 ΚΙΛΑ Χ 7 ΚΑΙ 100 ΚΙΛΑ Χ 5
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΣΣΑ 500 ΚΙΛΑ Χ 8 ΚΑΙ 250 Χ 20
EXTENSIONS 100 KILA X 8 ΚΑΙ 70 Χ 8
ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΜΕ ΑΛΥΓΙΣΤΑ ΠΟΔΙΑ 130 ΚΙΛΑ Χ 7 ΚΑΙ
LEG CURLS 50 ΚΙΛΑ Χ 15
ΓΑΜΠΕΣ ΟΟΡΘΙΟΣ 130 ΚΙΛΑΧ 12,ΚΑΘΙΣΤΟΣ 85 Χ 10 ΚΑΙ
60 Χ 15
ΠΙΕΣΕΙΣ ΟΜΩΝ ΜΕ 77.25 ΚΙΛΑ Χ 6 ΚΑΙ 50 Χ 8
ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΟΜΩΝ ΜΕ 25 ΚΙΛΑ Χ11 ΚΑΙ ΜΕ 10 Χ 15
ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΟΜΩΝ ΜΕ 25 ΚΙΛΑ Χ 10 ΚΑΙ 10 Χ 15
ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΟΜΟΥ ΜΕ 25 Χ 15 ΚΑΙ 12,5 Χ 15
SHRUGS ΜΕ 165 ΚΙΛΑ Χ 10 ΚΑΙ 105 Χ 15

Πραγματικα η σημερινη μερα ηταν απιστευτα κουραστικη αλλα θα το ξεπερασουμε και με αγωνια περιμενω την επομενη προπονηση που θα ειναι την τεταρτη για στηθος -δικεφαλα....
Τωρα οσο αφορα αυτο που ειπε ο thegravijia ναι ισχυει μονο ενα λειτουργικο σετ γινεται με τα μεγιστα κιλα που μπορεις να κανεις συνηθως 6-8 επαναληψεις και προσπαθεις καθε βδομαδα να ανεβαζεις κιλα ή επαναληψεις για να αποκτησεις ογκο....αλλα οπως ειπε και ο φιλος ruhl με αυτο τον τρπο γυμναζονται κυριως οι μυικες ινες τυπου 2β....που ειναι ι πιο σημαντικες για αναπτυξη ογκου....το θεμα ειναι ομως πως με τις αργες αρνητικες που προτεινει ο ντοριαν επειδη το TUT[TIME UNDER TENSION]που δεχεται ο μυς ειναι μεγαλυτερο απο ενα συνιθισμενο σετ 8 επαναληψεων ενεργοποιουνται και οι μυικες ινες τυπου 2α με σκοπο ακομα μεγαλυτερη αναπτυξη το επεξεργαστικα λιγο στο μυαλο μου και θεωρω πως ειναι πολυ καλο...
ΑΛΛΑ δυστυχως ετσι θα πεσουν τα κιλα βρηκ πιο χρησιμο στο λειτουργικο μου σετ να ενταξω στο τελος του μερικες μισες στο σημειο που ο μυς δεχεται την μεγαλυτερη πιεση...π.χ στισ πιεσεισ στηθους το σημειο που δουλευει μονο το στηθος ειναι απο οταν η πιεση γινεται απο το στηθος μεχρι τη μεση της αποστασης....ετσι οταν κανω ενα σετ για στηθος και κανω ενα σετ με 8 επαναληψεις μεχρι την εξαντληση οταν φτασω και κανω την 8
και δεν αντεχω να κανω αλλη ολοκληρη,εχω ακομα τη δυναμη να κανω μισες στο σημειο που ο μυσ δεχεται την μεγιστη ισχυ και συνεχιζω ετσι το σετ κανοντας τον μυ να δεχτει ακομα μεγαλυτερη ενταση πο αυτη που θα δεχοταν με ενα σετ με απλες 8 επαναληψεις...και ετσι κραταω το βολιουμ της προπονησης χαμηλο αλλα την ενταση ακομα πιο ψηλα....αντε να δουμε την πεμπτη μεχρι τοτε καλη δυναμη σε ολους....

thegravijia
07-10-08, 17:55
pepeismene εφοσον κανεις ενα με δυο λειτουργικα σετ...
σιγουρα αναρωνεις πολυ πιο γρηγορα ... γιατι τοτε να μην κανεις το σωμα σου 2 φορες την βδομαδα?????

pepeismenos
07-10-08, 19:33
Ε για την ακριβεια κανω δυο μυικες ομαδες 2 φορες την εβδομαδα αλλα οπιες τυχουν καθε βδομαδα.....π.χ δευτερα κανω στηθος-δικεφαλα την τεταρτη πλατη-τρικεφαλα την πεμπτη ποδια-ομους και το σαββατο αυτο που ειχα την δευτερα.....την δευτερα αυτο που ιχα την τεταρτη και την τεταρτη αυτο που ειχα την πεμπτη......
Με αυτο τον τροπο εχω παντα αποσταση απο την προηγουμενη προπονηση 5 μερες,μεσα στις οποιες εχω αναρωσει αρκετα και μπορω να χτυπησω παλι τα βαρη με επιτυχια.....πιστευω οτι κανοντας παραπανω απο 4 μερες την βδομαδα δυσκολα θα αναρρωνα και μαλλον θα οδηγοομουνα στην υπερπροπονηση,αλλα δεν το εχω δοκιμασει.....παντως ετσι αναρρωνω μια χαρα....

napstor
07-10-08, 23:18
ΣΚΟΥΩΤ 145 ΚΙΛΑ Χ 7 ΚΑΙ 100 ΚΙΛΑ Χ 5
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΣΣΑ 500 ΚΙΛΑ Χ 8 ΚΑΙ 250 Χ 20
EXTENSIONS 100 KILA X 8 ΚΑΙ 70 Χ 8
ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΜΕ ΑΛΥΓΙΣΤΑ ΠΟΔΙΑ 130 ΚΙΛΑ Χ 7 ΚΑΙ
LEG CURLS 50 ΚΙΛΑ Χ 15
ΓΑΜΠΕΣ ΟΟΡΘΙΟΣ 130 ΚΙΛΑΧ 12,ΚΑΘΙΣΤΟΣ 85 Χ 10 ΚΑΙ
60 Χ 15
ΠΙΕΣΕΙΣ ΟΜΩΝ ΜΕ 77.25 ΚΙΛΑ Χ 6 ΚΑΙ 50 Χ 8
ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΟΜΩΝ ΜΕ 25 ΚΙΛΑ Χ11 ΚΑΙ ΜΕ 10 Χ 15
ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΟΜΩΝ ΜΕ 25 ΚΙΛΑ Χ 10 ΚΑΙ 10 Χ 15
ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΟΜΟΥ ΜΕ 25 Χ 15 ΚΑΙ 12,5 Χ 15
SHRUGS ΜΕ 165 ΚΙΛΑ Χ 10 ΚΑΙ 105 Χ 15απιστευτο.πραγματικα μπραβο σου. :thumbsup: :awesome: :bowdown: :rocking: :clap: :clapping: :shock: :army2: :bbbiceps: :hantel: :thumbup: :squat: :weights: :bodybuilder2:

pepeismenos
10-10-08, 20:42
Γεια σας....σημερα θα παραθεσω και αυτα που εγιναν και την τεταρτη και αυτα που εγιναν την πεμπτη επειδη δεν προλαβα να τα ποσταρω.....το λοιπον...

Τεταρτη ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΘΟΣ ΣΤΟΝ ΙΣΙΟ ΠΑΓΚΟ 122,5 Χ 8
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΚΛΙΝΗ 110 Χ 5
ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΜΕ 42.5 ΚΙΛΑ Χ 4
ΚΡΟΣ ΟΒΕΡ 55 ΚΙΛΑ Χ 10
ΕΛΞΕΙς ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΓΙΑ ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΜΕ 95 ΚΙΛΑ Χ6
ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ 55,5 ΚΙΛΑ Χ 8
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΜΕ 22 ΚΙΛΑ Χ6
ΣΦΥΡΙΑ ΚΑΘΙΣΤΟΣ ΜΕ 24 ΚΙΛΑ Χ 7

ΠΕΜΠΤΗ ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΜΕ 155 ΚΙΛΑ Χ 7
ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΝΑΠΟΔΗ ΛΑΒΗ ΜΕ 22,5 ΚΙΛΑ Χ 6
ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΝΑΠΟΔΗ ΛΑΒΗ ΜΕ 22,5 Χ 6
ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ 117,25 ΚΙΛΑ Χ 8
ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ 62 ΚΙΛΑ Χ 12
ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΜΕ 60 Χ 8[ΛΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΣΤΡΕΤΣΙΝΓΚ]
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ ΜΕ 110 ΚΙΛΑ Χ 6
ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ ΜΕ 102,25 ΚΙΛΑ Χ 6
ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΜΕ 42,5 ΚΙΛΑ Χ 5
ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΜΕ 55,5 ΚΙΛΑ Χ 4
[ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΣΤΑ ΣΕΤ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΜΕΓΙΣΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΜΥ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΣΕΤ ΟΥΤΕ ΤΑ ΝΤΡΟΠ ΣΕΤ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΤ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΣΚΗΣΗ ΜΕ ΜΟΝΟ ΜΙΣΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΎΡΤΕΡΗ ΠΙΕΣΗ Ο ΜΥΣ]

Αυριο εχω ποδια και ομους μαλιστα αυριο εχω και τα γενεθλια μου και ελπιζω σε μια επετιακη προπονηση και μετα μια επετιακη βραδια :D :D :D και ελπιζω....απο οτι μου φαινεται κιολας μετα το περας τησ επομενης εβδομαδας θα κανω μια βδομαδα οφ γιατι βλεπω οτι εχω αρχισει και κουραζομαι πολυ και το σωμα μου αυτες τις τελευταιες βδομαδες εχει φαει πολυ και συνεχομενη πιεση και βλεπω οτι οι αυξησεις ναι μεν συνεχιζονται αλλα με πολυ μικρες βελτιωσεις και πρεπει να ξεκουραστω και λιγο γιατι δεν ειμαστε και μοτερ δυστυχως....
Και να παραθεσω οτι με αυτη την διακοπη που θα κανω θα αφησω το σωμα μου να αναρρωσει εντελως απο ολη αυτη την ενταση που εχει δεχτει αυτες τις 7 βδομαδες για να επανελθει δυνατο για περεταιρω αυξησεις.....γιατι εαν συνεχιστει κι αλλο αυτη η ενταση βλεπω να υπερπροπονουμαι απιστευτα και αυτο δεν κανει καλο πουθενα....και η διακοπη βοηθαει το σωμα να επιστρεψει πιο δυνατο και ακμαιο για συνεχεια και δεν πρεπει να παραβλεποθμε αυτο το γεγονος......καλη συνεχειαα....

Steve KinG STyLe
10-10-08, 21:02
Pepeismenos συνχαρητηρια και χρονια σου πολλα για αυριο!!!!!! :clap: :clap: :D :D :D :D :D :D :joker: Καλα κανεις ασε το σωμα σου μια βδομαδα ξεκουραση με καλο φαι και υπνο και ενημερωσε μας για τις εξεληξεις :army2:

pepeismenos
13-10-08, 20:33
Χαιρετω και παλι........παραθετω την προχθεσινη προπονηση ποδιων με ομουσ και σε μια ωρα παω για στηθος-δικεφαλα.....το λοιπον
ΣΚΟΥΩΤ 145 ΚΙΛΑΧ 8
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΣΣΑ ΜΕ 500 ΚΙΛΑ Χ 10
LEG EXTENSIONS ME 95 KILA X 8
LEG CURLS ME 75 KILA X 10
ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΜΕ ΑΛΥΓΙΣΤΑ ΠΟΔΙΑ 100 Χ 12
ΓΑΜΠΕΣ ΟΡΘΙΟΣ ΜΕ 135 ΚΙΛΑ Χ 10
ΓΑΜΠΕΣ ΚΑΘΙΣΤΟΣ ΜΕ85 ΚΙΛΑ Χ 10
ΠΙΕΣΕΙΣ ΟΜΩΝ ΜΕ 80 ΚΙΛΑ Χ 5
ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΕ 20 ΚΙΛΑ Χ 12
ΜΠΡΟΣΤΙΝΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΕ 25 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ Χ 12
ΠΙΣΩ ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΕ 25 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ Χ 15

[ΔΕΝ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΑ ΝΤΡΟΠ ΣΕΤΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΤΩΣΗ ΚΙΛΩΝ Ι ΕΠΑΝΑΛΙΨΕΩΝ ΛΟΓΩ ΚΟΥΡΑΣΗΣ...]
Παω για στηθοσ και δικεφαλα και επιστρεφω να αναφερω καλη δυναμη σε ολο το φορουμ που τα σπαει.... :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

pepeismenos
13-10-08, 23:33
ΦΦΦΦΦ.......Επεστρεψα πριν κανα σαρανταλεπτο....πραγματικα με το ζορι επιασα το σεικερ μετα το τελοσ της προπονησης ....τα χερια ασηκωτα..πραγματικα αυτο που δοκιμαζω τωρα εχει απιστευτο πρηξιμο αλλα να πρεπει να δω και αποτελεσματα σε αναπτυξη...ακομα ειναι νωρις αλλα απο κουραση και ενταση αλλο τιποτα....
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΙΣΙΟ ΠΑΓΚΟ ΜΕ 125 ΚΙΛΑ Χ 5,100 Χ 5,120 Χ5,90 Χ 8 ΚΑΙ ΣΟΥΠΕΡΣΕΤ ΜΕ ΒΥΘΙΣΕΙΣ Χ 7
ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΚΛΙΝΗ 110 Χ 5,90 Χ 5,100 Χ 5,70 Χ 8
ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΜΕ 35 Χ 6 ΣΟΥΠΕΡΣΕΤ ΜΕ ΠΟΥΣΑΠΣ ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΗ ΛΑΒΗ Χ 15
ΚΡΟΣ ΟΒΕΡ 55 Χ8 ΚΑΙ 35 Χ10
ΚΑΜΨΕΙς ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ 58 Χ 8 ΚΑΙ 30 Χ8
ΚΑΜΨΕΙΣ ΣΕ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΜΕ 48 ΚΙΛΑ Χ 8 ΚΑΙ 34 Χ 6
ΚΑΜΨΕΙΣ ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ ΜΕ 24 ΚΙΛΑ ΕΝΑΛΛΑΞ Χ7
ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΜΕ 22 Χ 6,14 Χ 12,20 Χ 6,14 Χ 8
ΚΑΜΨΕΙΣ ΣΦΥΡΙΩΝ ΜΕ 24 Χ 8,16 Χ 6 ΚΑΙ 9 Χ 10
[οΛΑ ΤΑ ΝΤΟΠ ΣΕΤ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΜΙΣΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΜΕΓΙΣΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΜΥ...]πΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΑΩ ΓΙΑ ΦΑΙ......

thegravijia
13-10-08, 23:46
ΚΑΜΨΕΙς ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ 58 Χ 8

δηλαδη καμψεις με μπαρα?
κ σηκωσες 58 κιλα..??
ΣΑν πολλα δεν ειναι??? εκτος αν πεφτει καργα κλεψιμο... :puke:

pepeismenos
14-10-08, 00:06
Ναι καμψεις με στραβομπαρα...παραπανω κανω σιγουρα αλλα ημουν πτωμα οταν τις εκανα....κοιτα παντα σε κανα δυο στο τελος κλεβεις αλλα προσπαθω να μην κλεβω,αλλα σαν παιδι και εγω μου βγαινει λιγο για να βγει η επαναληψη...να φανταστεις στο μαξιλαρι εβαλα 48 και την προηγουμενη εκανα 55...

thegravijia
14-10-08, 00:42
ωραιος τοτε αφου δεν κλεβεις απλα μου φαινονται πολλα κιλα...

ποσταρε μια την διατροφη σου ..!!

κ ποσα κιλα εισαι τωρα κ υψος...

pepeismenos
16-10-08, 00:30
Ας παραθεσω και την σημερινη μερα πλατης και τρικεφαλων....σημερα εκανα αρκετα σουπερ σετ οποτε τα κιλα σε μερικες ασκησεις εξανεμιστηκαν...
ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ 157,25 ΚΙΛΑ Χ 7
ΕΛΞΕΙς ΣΤΟ ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΑΝΟΙΧΤΗ ΛΑΒΗ ΜΕ 22,5 ΚΙΛΑ Χ 7 ΚΑΙ ΜΕ 15 ΚΙΛΑ Χ 9
ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΛΑΒΗ ΜΕ 22,5 ΚΙΛΑ Χ7 ΣΟΥΠΕΡ ΣΕΤ ΜΕ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ 35 ΚΙΛΑ Χ 12 ΚΑΙ 15 ΚΙΛΑ Χ 9 ΣΟΥΠΕΡ ΣΕΤ ΜΕ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΜΕ 40 ΚΙΛΑ Χ 12
ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ ΜΕ 110 ΚΙΛΑ Χ7 ΣΟΥΠΕΡ ΣΕΤ ΜΕ ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ ΣΧΟΙΝΙ ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΗ ΘΕΣΗ ΜΕ 50 ΚΙΛΑ Χ 12
ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΕ 80 ΚΙΛΑ Χ 12 ΣΟΥΠ.ΣΕΤ ΜΕ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ ΜΕ 30 ΚΙΛΑ Χ 12 ΚΑΙ 95 ΚΙΛΑ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ Χ 11 ΚΑΙ 40 ΚΙΛΑ ΣΤΟΝ ΑΛΤΗΡΑ Χ 12
ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ Τ ΚΕΦΑΛΙ Χ 6
SHRUGS ME 165 KILA X 12 ΣΟΥΠ.ΣΕΤ ΜΕ ΑΝΥΨΩΣΕΙΣ ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΕ 60 ΚΙΛΑ Χ12
ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ ΜΕ 102,25 ΚΙΛΑ Χ 6 ΝΤΡΟΠ ΣΕΤ ΣΤΑ 60 ΚΙΛΑ ΜΕ12 ΜΙΣΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ
ΚΑΙ 90 ΚΙΛΑ Χ 8 ΝΤΡΟΠ ΣΕΤ ΣΤΑ 60 ΚΙΛΑ ΜΕ 8 ΜΙΣΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ...
KICKBACKS ΜΕ 16 ΚΙΛΑ Χ 12 ΣΟΥΠ.ΣΕΤ ΜΕ ΒΥΘΙΣΕΙΣ Χ 10 ΚΑΙ ΜΕ 17 ΚΙΛΑ Χ 12 ΣΟΥΠ.ΣΕΤ ΜΕ ΒΥΘΙΣΕΙΣ Χ 8
ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩ ΚΕΦΑΛΗ ΤΟΥ ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥ ΜΕ 20 ΚΙΛΑ Χ 10 ΚΑΙ ΝΤΡΟΠ ΣΕΤ ΣΤΑ 10 ΚΙΛΑ Χ 12 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΜΙΣΕΣ ...........
αυτο το νεο που δοκιμαζω ισως δεν ειναι σωστη ωρα πουυ το δοκιμαζω αλλα ειναι η περιεργεια....την επομενη βδομαδα βαραω οφ και ξεκουραζομαι γιατι δεν τραβαει αλλο ι αντλια.....στερευουμε...καλη συνεχεια σε ολουσ

napstor
16-10-08, 22:19
για μενα θα επρεπε να αρχισεις το προγραμμα που κανεις τωρα αφου ξεκουραστεις γιατι ειναι αρκετα δυσκολο και θες δυναμεις.

theo
15-12-08, 20:26
παιδια θελω συμβουλη σε κατι..
αν μπορειτε να μου πειτε ασκησεις για ογκο στη γαμπα.
ποσα σετ με ποσεσ επαναληψεις και τα σχετικα...
ευχαριστω

****Μην βγαινεις αλλο οφφτοπικ
διαβασε αυτο μια συμβουλη για μεγαλες γαμπες http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=4096

αυριο θα σβηστει το σχολιο

RUHL
15-12-08, 21:23
TIME UNDER TENSION
Χρονος κατω απο ενταση που δεν μεταφραζετε σε αρνητικες αλλα σε ολο το σετ ποιος ειναι ο συνολικος χρονος και μερικοι μετρανε και τον συνολικο χρονο κατω απο ενταση και φτιαχνουν αναλογως το πλανο τους και την διατροφη=υδατανθρακα

εγω θα σου δωσω κατι να σκεφτεις για το 1 σετ

It's Physiologically impossible to knock off the entire motor unit poll of Type 1,Type 2a and Type 2b fibers with only 1 set -Charles Poliquin

καθε ποσο αλαζεις προπονηση?



Καλη συνεχεια απο μενα καλες προπονησεις

pepeismenos karga
07-05-09, 00:51
Παιδια επεστρεψα....μετα απο πολυ καιρο εκσαιτιας προβλιματων με τον υπολογιστι,με τη σχολη και με με τη δουλεια δεν καταφερα να συνεχισω το ημερολογιο μου...μαλιστα εχασα και το πασγουορντ μου καθως και το φορουμ αλαξε και εγινε ακομα πιο σουπερ και ανα γκαστικα να αλλαξω username.....αλλα τωρα ολα καλαα....ειναι σχεδον το ιδιο θα ελεγα αλλα εχω βαλλει και το καργα γιατι ειμαι ακομα περισσοτερο τωρα....ελπιζω να με θυμουνται μερικοι...η να μιν με ξεχασαν ...θα τα πουμε και αυριο...επεστρεψα παντως στο φορουμ με μεγαλη προοδο ομολογω....μεχρι αυριο καλη δυναμη σε ολουσ........

the_big_litho
07-05-09, 01:13
Welcome back:thumbup:

billys15
07-05-09, 01:17
Περισσοτερο πορωμενος,ετσι!

Βλεπουμε παντως στην φωτο οτι οντως εχει προοδο...:thumbup:

thegravijia
11-05-09, 00:00
θα μπορουσε καπιος να μου πει στιν ifbb την ελληνικι μεχρι ποιο ειναι το οριο για τα τζουνιορς???...ευχαριστω για την απαντηση εκ των προτερων...

λες να σε δουμε κ σενα σε κανα 2 χρονια εκει?
συνεχειζεις ακομα heavy duty?

στα ποσα κιλα εισαι τωρα?

pepeismenos karga
11-05-09, 02:29
xaxaxaxax....σε 2 μαιουσ εχω κατεβει σιγουρα.....τον μαιο του 2011 εχω σαν στοχο....για να εχω κανει κανει και την απαραιτητη προοδο...τοτε θα ειμαι 21 και μισο...και γι αυτο θελω να ξερω σε πιες θα μπορουσα να συμετασχω...
ΠΟΥ ΛΕς thegravicia την εκοψα την heavy duty.....εχω αλλαξει λιγο σκεπτικο δνε θεωρω πια οτι ειναι καλυτερο να κανεις πολλα σετ ή μονο heavy duty ή μονο σουπερ σετ,ντροπ σετ και τα λοιπα...θεωρω οτι ολα πρπει να βρισκονται ολο το χρονο στο προγραμμα σου για να μην βρισκεσαι ποτε σε πλατωο και να αναπτυσεσαι διαρκως....
τωρα κανω μια μυικι την ημερα με 3 λειτουργικα σετ συνηθως για να διαμορφωσω καλυτερα και να παλαντζαρω τα κιλα που εβαλα...τωρα πρεπει να ειμαι 87 κιλα δεν ειμαι και σιγουρος...θα παρω σε κανα μηνα και ηλεκτρονικη ζυγαρια να ξερω ακριβως...παντως τωρα που καθαρισα απο θολωματα περιττα κιλα του ογκου και τα λοιπα...θα προσπαθησω να αναπτυχθω μυικα οσο γινεται και το καλοκαιρι...αλλα αρκετα ποιοτικα...καθως και καλοκαιρι...ετσι να σθνεχιισω να βελτιςνομαι και την περιοδο του καλοκαιριου...και απο σεπτεμβρη,οκτωβρη πολυ φαι για περισσοτερα μυικα κιλα....

billys15
11-05-09, 02:45
Καλα στα 21 θα εισαι ακομα πιο πανω...;) Πες μας και τα review απο το προγραμμα που κανεις τωρα,ετσι περιληπτικα.

P.S.: Απο το heavy duty εχεις δει την μεγαλυτερη διαφορα στο σωμα σου εως τωρα? Ποσον καιρο το εκανες?

pepeismenos karga
11-05-09, 03:02
και εγω αυτο ελπιζω μπιλλυ...πρωτα ο θεος θα ειμαστε αρκετα καλυτεροι τοτε....και θα παιξουμε για καλη θεση....κυριως με το heavy duty ειδα τις μεγαλυτερες αλλα και με την κλασσικη προπονηση της μιας μυικης ειδα πανω μου διαφορες και με ντροπ σετς,σουπερ σετς.....με λιγα λογια ξερω πως απο την στιγμη που εχεις φυγει απο το γυμναστηριο και εχεις κανει ειτε τα 100 κιλα για 3,ειτε για 8 ειτε για 15 επαναληψεις ειτε τα κρατησες για 50 δευτερα ειτε εκανες με αυτα 15 αρνητικες των 6 δευτερολεπτων...και την επομενη φορα κανεις το ιδιο δεν βελτιωνεσαι...οτι και αν κανω οτι προγραμα ειναι αυτο προσπαθω να κανω κατι καλυτερο απο την προηγουμενη φορα....εστω μια επαναληψη,εστω ενα σετ,εστω ενα κιλο...πρεπει να υπαρχει σταδιακη βελτιωση...αλλιως δεν αλλαζεις...Οταν πηγαινω στο γυμναστηριο και δεν μου πανε καλα αυτα που θελω τσαντιζομαι και στεναχςριεμαι και πεισμωνω κι αλλο...οταν πανε ολα μια χαρα,θελω να ερθει η επομενη προπονηση να παω ακομα καλυτερα....γενικα προσπαθω να λεω στον εαυτο μου οτι ειμαι καλος εαν τα καταφερα σε μια προπονηση αλλα την επομενη πρεπει να γινω καλυτερος και ουτω ο καθεξης....

προσπαθω να μην ευχαριστιεμαι με τιποτα...και να θελω να βελτιωνομαι συνεχως...να λεω οτι καλα ηταν αλλα για σημερα...την επομενη πρεπει να παμε καλυτερα...εχω ;ς αντιπαλο τον εαυτο μου....και με αυτον συνεχιζω και βελτιωνομαι..δεν με νοιαζει τι κανει ο διπλα ,ο παραδιπλα η καπιος αλλος...εγω κοιταω παντα αν τα πηγα καλα εγω ...και αν ολα πηαγαινουν καλα τοτε ξερω οτι θα βελτιωνομαι....απο αυριο λεω να ανοιξω τοπικ με αυτα που κανω στο γυμναστηριο τωρα...αυριο εχω ποδια...και προβλεπεται δθσκολη μερα.....αλλα εκει φαινονται οι αντρες....αν ειναι θα ξεκινησω να παραθεσω τα στας απο αυριο....

billys15
11-05-09, 03:20
Εχεις δικιο για την προοδο σε καθε προπονηση.Μαζι σου :thumbup::thumbup:

Παντως δεν χρειαζεται να ανοιξεις νεο topic ρε συ,ετσι κι αλλιως στα log προπονησης ειναι αυτο,οποτε συνεχισε εδω:thumbup:

pepeismenos karga
11-05-09, 23:11
ΛΟΙΠΟΝ ας ξεκινησουμε....σημερα ποδια...ασχημη η μερα κατα την αποψη μου και σε αυτο εφταιγε οτι κινηθηκα με το μετρο και το λεωφορειο στο γυρισμο απο τη σχολη...καθε φορα με πιανει υπνηλια και δεν μπορω μετα να συνελθω και ημουν σαν κοτοπουλο με συνεπεια να μην εχω καθολου μα καθολου ενταση και να ειμαι υποτονικος μεχρι αηδιας...συν αυτα με ειχε πιασει πονοκεφαλος...τεσπα...
στο ΣΚΟΥΩΤ εκανα 2 σετ για ζεσταμα και στο πρωτο λειτουργικο στα 132,25 κιλα εκανα με τα χιλια ζορια 12...και καταλαβα πως δεν τραβαω...και εριξα κιλα...εκανα στα 90,100,105 για 15 επαναληψεις....
εκανα και μπροστινο σκουωτ πρωτη φορα στη ζωη μου και εχω σκοπο να το βαλω κανονικα στην προπονηση οποτε πιστευω πως ωφεληθηκα λιγο απο τη σημερινη προπονηση εκανα στα 50 στα 55 και 60 κιλα απο 12 επαναληψεις...αρκετα αυστηρα για να δω και την κινηση...ομολογω πως πιαστηκα...
μετα πρεσσα στα 250 κιλα για 3 15 αρια.....στη συνεχεια εκτασεις τετρακεφαλων στα 70 χ 15,65 χ 12 και 60 χ 10
επειτα πρεσσα αρκετα ψηλα ωστε να πιανονται οι δικεφαλοι στα 150 κιλα για 3 15αρια μετα ανασηκωσεις δικεφαλων στο μηχανημα 40 χ12,50 χ10,55 χ8...και τελος γαμπες ππου εκανα 6 σουπερ σετ πιεσεισς στην πρεσσα και ορθιος στο μηχανημα...
δεν τρελαθηκα ομολογουμενως απο την προπονηση αλλα θεωρω οτι κατι εκανα...εχω και φρικτο πονοκεφαλο...αυριο στηθος να δουμε....

thegravijia
11-05-09, 23:14
ΛΟΙΠΟΝ ας ξεκινησουμε....σημερα ποδια...ασχημη η μερα κατα την αποψη μου και σε αυτο εφταιγε οτι κινηθηκα με το μετρο και το λεωφορειο στο γυρισμο απο τη σχολη...καθε φορα με πιανει υπνηλια και δεν μπορω μετα να συνελθω και ημουν σαν κοτοπουλο με συνεπεια να μην εχω καθολου μα καθολου ενταση και να ειμαι υποτονικος μεχρι αηδιας...συν αυτα με ειχε πιασει πονοκεφαλος...τεσπα...
στο ΣΚΟΥΩΤ εκανα 2 σετ για ζεσταμα και στο πρωτο λειτουργικο στα 132,25 κιλα εκανα με τα χιλια ζορια 12...και καταλαβα πως δεν τραβαω...και εριξα κιλα...εκανα στα 90,100,105 για 15 επαναληψεις....
εκανα και μπροστινο σκουωτ πρωτη φορα στη ζωη μου και εχω σκοπο να το βαλω κανονικα στην προπονηση οποτε πιστευω πως ωφεληθηκα λιγο απο τη σημερινη προπονηση εκανα στα 50 στα 55 και 60 κιλα απο 12 επαναληψεις...αρκετα αυστηρα για να δω και την κινηση...ομολογω πως πιαστηκα...
μετα πρεσσα στα 250 κιλα για 3 15 αρια.....στη συνεχεια εκτασεις τετρακεφαλων στα 70 χ 15,65 χ 12 και 60 χ 10
επειτα πρεσσα αρκετα ψηλα ωστε να πιανονται οι δικεφαλοι στα 150 κιλα για 3 15αρια μετα ανασηκωσεις δικεφαλων στο μηχανημα 40 χ12,50 χ10,55 χ8...και τελος γαμπες ππου εκανα 6 σουπερ σετ πιεσεισς στην πρεσσα και ορθιος στο μηχανημα...
δεν τρελαθηκα ομολογουμενως απο την προπονηση αλλα θεωρω οτι κατι εκανα...εχω και φρικτο πονοκεφαλο...αυριο στηθος να δουμε....

ποσα κιλα εφθασες στον ογκο?
κ ποσο καιρο κανεις διαιτα?

pepeismenos karga
11-05-09, 23:36
στον ογκο ειχα φτασει μεχρι 101 μου φαινεται....τωρα ειμαι μου φαινεται στην 8 βδομαδα της κετοσης...αλλα απο την 6 εχω συνηθησει και δεν κουραζομαι και ανεβαινω στα κιλα χωρις υδατανθρακα κατι που με χαροποιει ιδιαιτερα........

pepeismenos karga
12-05-09, 22:13
ΣΟΥΠΕΡ μερα για το στηθος...........ασ ξεκινησω λοιπον....στο ξεκινημα ισιο παγκο 2 σετ για ζεσταμα και το πρωτο λειτουργικο στα 105 κιλα για 12 το δευτερο στα 115 για 9 με βοηθεια και στα 125 χ 7 με βοηθεια.....στη συνεχεια επικλινη 3 λειτουργικα το πρωτο στα 85 κιλα χ 12 μετα 95 χ 8 με βοηθεια και στα 105 χ6 με βοηθεια...
στη συνεχεια κατακλινη 95 χ 12,105 κιλα χ 8 και 115 χ 6 με βοηθεια....στη συνεχεια βυθισεις για στηθος με επιροσθετο βαρος 7,5 κιλα χ 12 ,με 10κιλα χ 12 και με 12,5 κιλα χ 10....στη συνεχεια ανοιγματα με ελεθευρα βαρη 20 κιλα χ 12,22 κιλα χ 9 και παλι 22 χ 7.....και τελοσ 3 σετ κρος οβερ στα 35 κιλα χ 13,40 χ 10 και παλι 40 χ 6.....
πολυ καλη μερα ανεβηκα στα κιλα και υπηρχε και καλο πρηξιμο....η δουλεια συνεχιζεται....

thegravijia
12-05-09, 22:35
των ακρων εισαι ρε γαμωτο..
μια κανεις HD ΚΑΙ την αλλη κανεις παρα πολλα σετ...
τι διατροφη εκανες στο ογκο????

pepeismenos karga
12-05-09, 22:53
ναι οντωςς.......απο εκει που εκανα μονο 6 τωρα κανω 18...τα τριπλασια....αλλα βλεπω και παλι αναπτυξη...αλλα θελει τουλαχιστον 5 μερες ξεκουραση...βεβαια εγω κανω καθε 7 οποτε εχω αναρρωσει καλα πιστευω.....στον ογκο ετρωγα πολυ ρυζι,μακαρονι,βραστη πατατα,βρωμη...που και που μαυρο ψωμι και απο κρεας κοτοπουλο,γαλοπουλα,ψαρι,μοσχαρισιες μπριζολες,και αρκετο γαλα,γιαουρτι και τυρι ομολογω....μαζι με πρασινες σαλατες.....ο υδατανθρακας σε κανει αλλον ανθρωπο στο γυμναστηριο.....

thegravijia
12-05-09, 23:18
πως εχεις φθασει να χρησιμοποιεις τοσα κιλα?
ποιο προγραμμα σε βοηθησε να ανεβεις στα κιλα που σηκωνεις?
εκανες προγραμμα μονο για δυναμη?

pepeismenos karga
12-05-09, 23:42
thegravicia........μα την παναγια δεν ξερω...εχω ξανααναφερει οτι ξεκινησα βαρη απο τα 14 μου....στα 16 μου σηκωνα 100 για 2....τωρα ισως ειναι και φυσικη δυναμη ,ισως γεννετικα ισως και το χεβυ ντιουτη που ακολουθησα,ισως εχω περισσοτερες μυικες ινες που ανταποκρινονται στισ λιγες επναληψεις καλυτερα ...δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια οτι και να πω....παντως εχω να σου πω οτι γυμναζομαι χρονια και δεν εφτασα σε ενα μηνα μην τρελαθουμε κιολας...εχω ιδρωσει και συνεχιζω....στον ογκο ειχα φτασει να σηκωνω τα 140 για 8....

thegravijia
12-05-09, 23:46
thegravicia........μα την παναγια δεν ξερω...εχω ξανααναφερει οτι ξεκινησα βαρη απο τα 14 μου....στα 16 μου σηκωνα 100 για 2....τωρα ισως ειναι και φυσικη δυναμη ,ισως γεννετικα ισως και το χεβυ ντιουτη που ακολουθησα,ισως εχω περισσοτερες μυικες ινες που ανταποκρινονται στισ λιγες επναληψεις καλυτερα ...δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια οτι και να πω....παντως εχω να σου πω οτι γυμναζομαι χρονια και δεν εφτασα σε ενα μηνα μην τρελαθουμε κιολας...εχω ιδρωσει και συνεχιζω....στον ογκο ειχα φτασει να σηκωνω τα 140 για 8....

ε οτι κανεις απο τα 14 παιζει ρολο...
εχεις και καλα γονιδια...
εχεις χασει καθολου ποντους τωρα στη διαιτα???
εχεις πεσει καθολου σε μαζα ή κρατιεσε ακομα?

pepeismenos karga
12-05-09, 23:57
εχω χασει σαφως αλλα ειμαι αρκετα καθαρος και θεωρω μια χαρα τον εαυτο μου τωρα....η μεση μου ειναι 78 εκατοστα,το χερι 43,5 το στηθος 115 μου φαινεται ο τετρακεφαλος 63-64 εκατοστα....και πρεπει να ειμαι 87 κιλα...και εχω υψος 1,77....στον ογκο ιμουν πιο ογκωδης αλλα με περισσοτερα νερα και λιπος......τι να το κανεις???η ποιοτητα μετραει...και φαινεται ωραια στο ματι...ειδικα τωρα που ειναι και καλοκαιρι.........

thegravijia
13-05-09, 00:03
στον ογκο ιμουν πιο ογκωδης αλλα με περισσοτερα νερα και λιπος......τι να το κανεις???η ποιοτητα μετραει...και φαινεται ωραια στο ματι...ειδικα τωρα που ειναι και καλοκαιρι.........

εγω θεωρω οτι πρεπει πρωτα εμεις που ειμαστε μικροι σε ηλικια να βαζουμε ογκο και μετα να προσπαθουμε για γραμμωση , οταν θα εχουμε φθασει σε καποιο ικανοποιητικο επιπεδο.
και οχι να κανουμε 2 βηματα μπροστα (ογκος)
και μετα 2 βηματα πισω (γραμμωση)
γιατι θα χανουμε κ την μυικη μαζα που εχουμε βαλει ,εγω ετσι το βλεπω μπορει να ειμαι κ λαθος δεν ξερω..

pepeismenos karga
13-05-09, 00:16
ναι δεν θεωρω λαθος το σκεπτικο σου....απλα εγω δεν ηθελα ποτε στη ζωη μου να βγαινω στην παραλια με λιπος ή να ημουν θολωμενος...ειναι και τι γουσταρει ο καθενας....για το καλοκαιρι ειναι καλο να κρατιεσαι κατθαρος...και να προσπαθεις να βαλεις ποιοτικα οσο καταφερεις με αυτο το φαγητο που τρως....απο σεπτεμβρι,οκτωβρι μετα ομως που μαινουν τα κρυα τι νοιμα εχει να εχω κοιλιακουσ και να τουσ χαιρομαι εγω????αφου θα φοραω 3 μπλουζες και ενα μπουφαν???και σιγα......θα τους καλυψει ενα μικρο στρωματακι λιπους που δεν εχει και νοημα ουτως η αλλως...δνε γινεται προπονηση χωρις φαι....ειναι πολυ κουραστικη....κατα την αποψη μου δεν ειναι αναγκαιο να συνεχιζεις να εισαι τοσο καθαρος το χειμωνα αφου θελεις να βαλλεις την περισσοτερη μυικη μαζα που ειναι δυνατον πρεπει να φας...και να φας πολυ..[μονο τα καλα λιπαρα να σκεφτεις...αμα βαλλεις στην διατροφη σου μπολικα αμυγδαλα.ελαιολαδο,καρυδια,σταφισες ξερεις ποση ενεργεια παιρνεις για να κανεις προπονηση???ενα γραμμαριο λιπους εχει 9 θερμιδες....που σου δινουν πολυ μεγαλη δυναμη για την προπονηση....εγω κοιταω για το φετινο ογκο διατροfeς απο powerlifters..οι οποιοι τρωνε πολυ για να σηκωσουν δνε γινεται αλλιως] ..αλλα απο τον απριλη,μαη που καλοκαιριαζει και φοραμε κοντομανικα ειναι καλο να καθαριζουμε για να δειχνουμε τι καναμε το χειμωνα.....

thegravijia
13-05-09, 00:24
σκεφτεσαι να κανεις διατροφες απο powerλι???
αυτοι τρωνε οτι να ναι...
η θα το γυρισεις στο power???

pepeismenos karga
13-05-09, 00:34
oxi power...αν και το εχω σε τεραστια εκτιμηση και ειναι πολυ ωραιαο οταν σηκωνεις πολλα κιλα και δυναμωνεις....απλα τις διατροφες τους μπορει να ακολουθησω και να σηκωνω σαν ζωον στην προπονηση...αφου θα τρωω σαν γουρουνι....

thegravijia
13-05-09, 00:39
oxi power...αν και το εχω σε τεραστια εκτιμηση και ειναι πολυ ωραιαο οταν σηκωνεις πολλα κιλα και δυναμωνεις....απλα τις διατροφες τους μπορει να ακολουθησω και να σηκωνω σαν ζωον στην προπονηση...αφου θα τρωω σαν γουρουνι....

δεν εχω δει ποτε διατροφη απο powerlif αν ξερεις κανεις ας δωσει κανα παραδειγμα...



ρεσυ θα λιπωσεις πολυ ετσι...!!

Steve KinG STyLe
13-05-09, 14:00
Εχω μια, οχι ομως παραδειγμα προς μιμηση.Ζητηθηκε στον Berrardi να βοηθησει τον μεγαλο Dave Tate επειδη ειχε παρα γινει το κακο, ηθελε να χασει λιπος συν οτι με το heavy powerlifting δεν την παλεβε αλλο με τοσους τραυματισμους...
Δειτε παραακατω Link (http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance_transformations/the_dave_tate_project_i).

Λεει την διατροφη που ακολουθουσε καθημερινα, και τελειωνει ετσι...
Oh. My. God. Dave ate around 10,500 calories today with around 450g of fat (38%), around 1450g of carbs (54%), and around 190g of protein (7%). And this was a "good" day.

No Coms :toast:

pepeismenos karga
13-05-09, 14:56
In the end, you've gotta eat big to get big – and you have to eat really big to get really big.............οτι και να πω το εχει γραψει εδω ο τυπος..........respect kai μονο...ποσο τον γουσταρω τον τυπα που ετρωγε 10000+ θερμιδες....καλα εκανε...βεβαια οντως....ηταν καταστροφικο για την υγεια του.....οποτε καλο θα ηταν να τρωμε οσες περισσοτερες μπορουμε αλλα καθαρα...ειλικρινα πιστευω οτι ευκολα θα ετρωγα 10000 θερμιδες σε μια ημερα....σιγουρα....χωρις φαι δεν γινεται δουλεια...αλλα οχι mcdonaldς οντως.....θελουμε να ζουμε για να κανουμε και προπονηση μεχρι οσο αντεκσουμε...αλλα για το φαι που καταναλωνε ευγε πραγματικα....αμα ξερεις κανεις και αλλες διατρογες για power ασ ποσταρει....δωστε φαι στο λαο...δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το φαι.....πραγματικα....

sctp
13-05-09, 16:00
Τι μακρος ακολουθεις για την κετογονικη διατροφη που ακολουθεις?και καθε ποσο αναπληρωση κτλ. :clap:

Zuki1000k6
13-05-09, 17:19
Πολυ καλος..!!!:bodybuilder2:



Για κοιλιακους τι ασκησεις κανεις αν επιτρεπεται???Απο συμπληρωματα ειπες,χρησιμοποιεις μονο καθαρη πρωτεινη?


Καλες Προπονησεις!!!:toast:

pepeismenos karga
13-05-09, 21:25
Σημερα ηταν η ημερα της πλατης...........ενα απο τα σημεια που θελω πολυ βελτιωση...δεν ανοιγουν τα φτερα.....αλλα εχω κανει αρκετη προοδο αλλα θελω ακομα πολυ δρομο....πολυ καλη μερα... ασ παραθεσω αυτα που εγιναν...
weighted pull-ups με 7,5 κιλα χ 12,με10 χ10 και με 12,5 κιλα χ 8
weighted chin-ups με 7,5 κιλα χ 10 με 10 χ 7 και με 12,5 χ 4
ελξεις με κλειστη λαβη στην τροχαλια με 85 κιλα χ 12,90 χ 10 και 95 χ 8
κωπηλατικη με μπαρα 75 κιλα χ 12,85 χ 10 και 95 χ 8
κωπηλατικη με αλτηρα 24 κιλα χ 12,26 χ 12 και 28 χ 14
t-bar rows με 60 κιλα χ 12,με 70 χ 12 και με 80 χ 12
μονοζυγο με το βαρος μου αλλα πισω απο το κεφαλι για 7,5 και 3 επαναληψεις....
ομολογουμενως ελιωσα....ιδρωσα,ψοφησα.....αλλα ανεβηκα απο την προηγουμενη φορα και συνεχιζω ωραια....αρκετο πρηξιμο και παλι....ειδικα οι πηχεις εχουν αποκτησει πολυ ωραια φλεβικοτητα και μαρεσει αρκετα.....συνεχιζουμε την προσπαθεια....

thegravijia
13-05-09, 22:18
πολλα σετ ρε συ ..μειωσε τα, αλλα εσυ ξερεις...
μην παθεις καμια υπερπροπονηση...

pepeismenos karga
14-05-09, 22:01
Γυρισα πριν απο καμποση ωρα απο προπονηση ομων....καλη προπονηση αλλα διχως ορεξη....εξαιτιας της ρουτινας που με εχει πληξει τελευταια.....αυξησεις εγιναν ,καλα πηγαμε....παλι καλα....λοιπον
ΟΠΙΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ 70 Χ 9,72,25 ΚΙΛΑ Χ 7 ΚΑΙ 75 Χ 5
ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ 60 Χ 10,65 Χ 8 ΚΑΙ 65 Χ 6
καθιστοσ σε παγκο εκτασεις ομων για τη μεσαια κεφαλη του ομου[την κανω καθιστος για να ειμαι πιο αυστηρος] με 14 κιλα χ 10.,16 κιλα χ 8 και 16 κιλα χ 6
καθιστος σε παγκο εκτασεις ομων για τη πισω κεφαλη του ομου με 16 κιλα χ 12,17 κιλα χ 12 και 20 κιλα χ 10
τελος shrugs 3 σετ ζεσταματος με σταδιακο ανεβασμα κιλων....και 190 κιλα χ 8,χ 6,χ 4.............
πολυ καλα πηγε και η σημερινη μερα.....βεβαια δεν υπηρχε και μεγαλη διαθεση αλλα τα καταφεραμε....χαρηκα πολυ για τουσ τραπεζιους...μαρεσουν παρα πολυ....good και today

BRaWNy
15-05-09, 09:59
too much ασκήσεις και γωνίες/μοχλισμοί ίδιες στην ίδια προπόνηση, και γίνεται overlaping, πράγμα που μαζί και με την μεγάλη ποσότητα μπορει να οδηγήσει και ολίγον σε overeaching.
Ίσως το ότι δεν είχες όρεξη για προπόνηση να είναι ένα σημάδι.

Κατα την άποψή μου

TRIANTAFYLLOU
15-05-09, 22:36
είσαι πολύ καλός σε βοηθάει και το σώμα σου και ο μεταβολισμός σου , απλά πρόσεξε λίγο τον συνδιασμό των ασκήσεων όπως είπε και ο μιχάλης .
ειδικά στην πλάτη βλέπω έχεις και κωπηλατική με μπάρα και με αλτήρα , γνώμη μου κάνε με μπάρα αυστηρα και αν θες και με ανάποδη λαβή και καλύτερα να δοκιμάσεις να ξεκινάς με εμπροσθολαίμιες και μονόζυγο για να μην ξαναγραφω εχω βάλει ένα πρόγραμμα στα προγράμματα ρίξε μια ματια

όσο για τις θερμίδες και την ποσότητα φαγητου , έχει να κάνει με τον σωματότυπο αν βλέπεις οτι τρώς πολύ και υπερβολικα σε σχέση με κάποιον άλλο απλα βλέπε την εμφανηση σου και το ποσοστό λίπους αν δείς οτι είσαι σε καλά επίπεδα μην αγχώνεσε γιατί ώς γνωστό αν δεν περισσέψει δεν φτάνει.

εγω έτρωγα 6500 θερμίδες 20 χρονών και ήμουν 85 κιλά και όλο τον χρόνο έτοιμος για αγώνες αν το έκανε κάποιος άλλος θα ήταν χοντρός .

γι αυτό λέμε κάθε αθλητής έχει ιδιαιτερότητες δεν κάνουν όλα για όλους γι αυτό και γω μιλάω με σιγουρια για αθλητές που τους ξέρω .

πιατεύω αν προσέξεις θα γίνεις πολύ καλός για να διεκδικήσεις και καλές θέσεις σε αγώνες γιατί όρεξη έχεις , προσόντα σωματικά βλέπω είσαι πολύ καλός αρα σωστη κατεύθυνση χρειάζεσε και θα έχεις τα μέγιστα αποτελέσματα

thegravijia
16-06-09, 00:02
pepeismenos karga
γιατι σταματησες την διαιτα ?
δεν την παλευες με την πεινα ?

pepeismenos karga
16-06-09, 00:12
καταρχας την σταματησα γιατι ειχα σκοπο να κανω διαιτα μονο και μονο για να παω στη μυκονο με τισ σχολες και να περασω καλα ...για την παρτυ μου...οταν κσεκινησα τη διετα ημουν 98 κιλα...και σε 6 βδομαδες εφτασα 86!!και ειχαν μεινει αλλεσ 3 βδομαδες μεχρι να φυγω....ασε δεν φανταζεσαι ....απο την 4 βδομαδα μεχρι την εβδομη ετρωγα μονο μακαλιαρο απο το πρωι μεχρι το βραδυ....και εκανα και μια ωρα και ενα τεταρτο ποδηλατο...καθημερινα εκανα λαθος υπολογισμουσ απειρεια βλεπεις σε διαιατες τοσο αυστηρες...και επειδη νομιζα οτι δεν θα προλαβαινα να γραμμωσω εκανα τρελλη κετοση πολυ νωρις και ειχα φτασει 3 βδομαδες πριν φυγω να πεταγονται φλεβες μεχρι και στον αυχενα που λεει ο λογος....
εντωμεταξυ κοντευα να τα φτυσω πσυχολογικα...και σταματησα την αεροβια τις τελευταιες τρεις βδομαδες και αρχιζε να συνιθιζει ο οργανισμος μου την προπονηση χωρις τους υδατανθρακεσ και μεχρι να παω στην μυκονο ειχα βαλλει αλλο ενα κιλο!που με τετια διατροφη ηταν θαυμα...οταν γυρισα ετρωγα οτι δεν ειχα φαει τοσο καιρο...μιλαμε για τρελες μασες δεν φανταζεσαι....και ειπα να ξαναξενισω μασα αλλα για να βαλουμε και αλλα κιλα παροτι καλοκαιρι..δεν με νοιαζει...απλα κανω ακομα μια ωρα ποδηλατο...αλλα τρωω 4500-5000 θερμιδες την ημερα...για να το κραταω σε ενα καλο επιπεδο το λιπος...και ομολογω πως ειμαι ακομα αρκετα καθαρος...και πρεπει να ειμαι τωρα 93-94 κιλα...παμε καλα...αλλα μαλλον επειδη σε 5 βδομαδες θα ξαναπαω διακοπες σε 2 βδομαδες παλι κετοση....οποτε οτι προλαβαινουμε να βαλλουμε και να φαμε πρεπει να το φαμε...καλα παμε παντως επεται συνεχεια...

thegravijia
16-06-09, 00:20
τι διατροφη κανεις στον ογκο ?
γιατι ειναι πολλες τοσες θερμιδες...

εγω μεχρι του χρονου τετοια εποχη λεω αν μπορεσω να ξαναχρησιμοποιησω συμπληρωματα λεω να φθασω τα 110κιλα...

παμε κοντρα ποιος θα φθασει πρωτος?:P:P

pepeismenos karga
16-06-09, 00:26
τρωω ρυζι,πατατες ψωμι βρωμη ακομα και μακαρονια σε καμια μερα...τρωω και φρουτα και λαχανικα και αυγα οπως παντα μοσχαρι,γαλοπουλα,μπακαλιαρο...τρωω περιπου ανα μιαμιση ωρα...κοντα στις 10 φορες την ημερ...αν προλαβω....αλλα τρωω λιγο 450-με 500 θερμιδες ανα γευμα...αλαλ επειδη οσο και αν δεν με νοιαζει να κανω διαιατα δυστυχως με νοιαζει να κρατησω το λιπος για την παραλια...γιατι οπως και να το κανουμε ειναι καλοκαιρι...αλλα θελω να βαλω κιλα αλλα λιγο πιο καθαρα τωρα...αμα θες παμε κοντρα αλλα φετος εχω σκοπο τα 120.....κιλα εγω δεν ξερω για εσενα....αχχαχα

thegravijia
16-06-09, 00:38
οταν λες φετος ? μεχρι ποιο μηνα?

ρε συ ανα 1.5 ωρα ?
ποσα γραμμαρια πρωτεινης τρως ανα 1.5 ωρα ??

προλαβαινεις να τα αφομοιωσεις?

εξετασεις εχεις κανει?

pepeismenos karga
16-06-09, 00:51
κοιτα....εχω κανει το μεταβολισμο μου ετσι ωστε να την παλυεει μια χαρα...χωνευω το πολυ σε μια ωρα και ουτε καν κοιταω το ρολοι ...απλα οταν πειναω τρωω...και συνηθως το σημα της πεινας ερχεται μετα απο μια ωρα και ενα τεταρτο....τωρα ενταξει δεν γινεται παντα αυτο....καμια φορα δεν μου ερχεται η πεινα...και τρωω επειδη πρεπει να φαω...τωρα οσο αφορα αφομοιωσεις και ιστοριες...ποτε δεν πρκειτι να μαθω εαν ο οργανισμος ο δικος αφομοιωνει 400 γραμμαρια προτεινης ημερισιως ή 500 ή μονο 200...και δνε ξερω πιος μπορει να ξερει ποσες θερμιδες χρειαζεται ημεριιως πραγματικα και οχι με ερευνες και μελετες και 30 γραμμαρια ανα γευμα και τα λοιπα...οντως καταπονουνται τα νεφρα τα συκωτια ανεβαινει η ουρια δυστυχως...τρωω αρκετα λαχανικα να το κραταω χαμηλα...τωρα θα κανω μαλλον το σεπτεμβρι αλλα φοβαμαι οτι κατι θα βγει λαθος...και θα αναγκαστω να το μειωσω παλι...συνυθως τρωω 30-40 γραμμαρια αν γευμα πρωτεινης...χ 10 μασ κανει 300-400 ημερησιως...τωρα μου χρειαζονται τοσα δνε μου χρειαζονται δεν ξερω...παντως εαν δεν φας πολυ κιλα δεν περνεις ...αφτο ειναι το μοτο μου...yoy have to eat a lot to be really big...δεν υπαρχει υπερπρονηση αλλα λιγοστο φαγητο στην διατροφη μοας αναλογα με την προπονηση που κανουμε...

thegravijia
16-06-09, 00:57
τα 120 κιλα μεχρι ποτε λες οτι θα τα φθασεις??
ποιο μηνα περιπου?

pepeismenos karga
16-06-09, 01:00
εεε...τωρα δεν μοπω να ξερω και ακριβως...ελπιζω μεχρι τον μαρτιο-απριλιο του 2010...καλα θα ηταν...τωρα το ποτε θα τα φτασω και με ποσο λιπος...ιδεα δεν εχωω...θα δειξει το μελλον..

thegravijia
16-06-09, 01:05
και εγω αυτο φοβαμαι ...
μην εχει ξεφυγει το λιπος οταν φθσω τοσα κιλα...

εμενα το σκεπτικο μου ειναι να συνεχισω την προπονηση και την διατροφη μου για ογκο μεχρι να φθασω 110κιλα..αν ολα πανε καλα τοχρονου δηλαδη τετοια εποχη και μετα να κανω διαιτα...!

ο λογος ¨εχεις δει κανενα 110 κιλα και να μην εχει ογκο??
ετσι το βλεπω εγω...το θεμα ειναι μην ειναι νερα και λιπος ολο...
δεν ξερω αν συμφωνεις ...

pepeismenos karga
16-06-09, 01:17
χαιρω πολυ...εαν ειναι να φτασω 120 κιλα για να λεω οτι εχω ογκο στο κανω σε ενα μηνα...θα σου τρωω τοσο junk food οσο δεν φαναζεσαι...που μου ειναι αρκετα ευκολο θα κανω και γυμναστικη αλλα θα κανω και μια μπακα απο εδω μεχρι το las vegas που γινεται το olympia φετος...δεν ειναι καλο να ξεφευγουμε στο λιπος τοσο τοσο πολυ...εγω θεωρω μεγιστο ποσοστο 15% λιπου στον ογκο με νερα...αμα περασω το 20 τοτε αστα...δεν ειναι ωραιο αισθητικα....βεβαια...οσο πιο πολυ φας τοσο πιο πολυ θα βαλλεις...και οσο πιο γερη προπονηση κανεις και καλυτερευεις διαρκως τοσο θα αναπτυσεσαι...το θεμα ειναι να ειναι ποιοτικο φαγητο...δυστυχως δεν μπορουμε ολο το χρονο να τρωμε οιοτητα...ειμαστε και ανθρωποι προσωπικα ουτε 20 χρονων δεν ειμαι και κανω διατροφη απο τα 16 μου...εχω στερηθει πολλα απο μικρη ηληκια αλλα δεν με πειραζει...αλλα αμα γουσταρω να φαω 5 πιτογυρα μαζεμενα και 2 κρεπες μετα θα το κανω χωρις τυψεις χωρις τιποτα...εαν δεν φας στον ογκο δουλεια δεν γινεται...πρεπει να τρως σαν αρκουδα και να κανεις προπονηση σαν δεινοσαυρος...να σηκωνεις κιλα σαν ταυρος περα απο κοπωση και απο ολα...και μετα φαεεεεεεεεεε....και μην ανχενεσαι...απλα να ξερεις ποτε τρως και τι τρως...

Muscleboss
16-06-09, 03:03
παντως απο κοντα που τον ειδα τον pepeismeno ειναι σε πολυ καλό δρόμο και ξέρει τι κάνει ;) :thumbup:

ΜΒ

skrwz21
16-06-09, 16:49
καθε 1,5 ωρα ??? Πως την παλευεις ρε φιλαρα ?
Δεν βγαινεις απ'το σπιτι (και την κουζινα) ?

Η κουβαλας μαζι σου και 3-4 ταπερακια καθε φορα?? :)

pepeismenos karga
16-06-09, 17:02
να σου πω φιλε skrwzz...απο θεμα πεινας και χωνεψης μια χαρα αντεχω και μια χαρα ανετα και πολυ ευκολα τρωω και 10 και 12 φορες σε μια ημερα...τωρα οντως ειναι δυσκολο να προλαβαινεις παντα λλα το προσπαθω...στη σχολη μου παω μαντα με 3-4 ταπερ και τα βγαζω και τρωω....και συνηθως πηγαινω βολτες το βραδυ...δεν βγαινω και τρελλα ολη μερα...επειδη μου την δινει να χανω γευματα...μεχρι να παω βολτα εχω φαει σιγουρα 8 φορες...οποτε τις ωρες που ειμαι εξω θα φαω κανα 2 φορες ακομα και ολα οκ...και αν δεν εχω την δυνατοτητα να παρω ταπερ...κατι θα βρω να βαλλω στο στομα μου δδεν μπορει και εκτος αυτου δεν θα αντεχω...εχω κανει ετσι τον οργανισμο μου να μην αντεχει πολυ ωρα χωρις φαι...πειναω πολυ συχνα...να φανταστεις που λες στουσ αγωνες της κυριακης ειχα ερθει με τσαντα...μεσα σε αυτην ειχα 4 ταπερ και κατι βρασμενα αβγα φιατι μετα θα εμενα σε ενα φιλο μου και δεν ηξερα αν θα ειχε φαι....
ευτυχως ή δυστυχως ετσι ειναι το αθλημα ...θελει θεληση και σωστο προγραμματισμο και ολα μπορουν να γινουν...αλλα χωρις φαιι...δεν βαζεις μυς..

skrwz21
16-06-09, 17:57
να σου πω φιλε skrwzz...απο θεμα πεινας και χωνεψης μια χαρα αντεχω και μια χαρα ανετα και πολυ ευκολα τρωω και 10 και 12 φορες σε μια ημερα...τωρα οντως ειναι δυσκολο να προλαβαινεις παντα λλα το προσπαθω...στη σχολη μου παω μαντα με 3-4 ταπερ και τα βγαζω και τρωω....και συνηθως πηγαινω βολτες το βραδυ...δεν βγαινω και τρελλα ολη μερα...επειδη μου την δινει να χανω γευματα...μεχρι να παω βολτα εχω φαει σιγουρα 8 φορες...οποτε τις ωρες που ειμαι εξω θα φαω κανα 2 φορες ακομα και ολα οκ...και αν δεν εχω την δυνατοτητα να παρω ταπερ...κατι θα βρω να βαλλω στο στομα μου δδεν μπορει και εκτος αυτου δεν θα αντεχω...εχω κανει ετσι τον οργανισμο μου να μην αντεχει πολυ ωρα χωρις φαι...πειναω πολυ συχνα...να φανταστεις που λες στουσ αγωνες της κυριακης ειχα ερθει με τσαντα...μεσα σε αυτην ειχα 4 ταπερ και κατι βρασμενα αβγα φιατι μετα θα εμενα σε ενα φιλο μου και δεν ηξερα αν θα ειχε φαι....
ευτυχως ή δυστυχως ετσι ειναι το αθλημα ...θελει θεληση και σωστο προγραμματισμο και ολα μπορουν να γινουν...αλλα χωρις φαιι...δεν βαζεις μυς..

Ναι ρε το ξερω, εχεις δικιο αλλα το εχεις παρακανει εσυ :shock::shock:10 γευματα !!!
Εχεις δικιο ομως, ειναι το πως θα φτιαξει τον μεταβολισμο του ο καθενας, αλλα εσυ τον γ@μησες :). Εμενα πχ γουργουλιζει η κοιλια μου καθε 2,5 -3 ωρες !

και γω με τα ταπερακια κυκλοφορω πλεον, δε γινεται αλλιως, απεξω δεν εχει και κατι που να μου κανει, και να τυχει αντε να βρεις τπτ καλαμακια κοτοπουλο για πρωτεινη, υδατανθρακα ή τα καλα λιπαρα , που θα τα βρεις ?? γμσετα

Παντως μπραβο σου, θαυμαζω το κουραγιο και την ορεξη σου.. Συνεχισε

pepeismenos karga
16-06-09, 21:11
καλως με και παλι...καθως εχθες ο thegravicias μου ειπε τι γινεται με το λογκ σου ειπα να παραθεσω την σημερινη προπονηση και να ξαναρχισω να λεω το τι κανω αθε φορα...
weighted pull ups me 17,5 kila x 10,me 20 x 8 kai 21,25 x6
weighted chin ups με 20 κιλα χ 5,4,3
κλειστη λαβη στην τροχαλια 100 κιλα χ 8,105 χ 6 και παλι 105 χ 4
κωπηλατικη με μπαρα 95 κιλα χ 12,100 χ 10 και 105 κιλα χ 8
σταυρο 100 χ 12,105 χ 10 και 110 χ 8
κωπηλατικη με αλτηρα 30 κιλα χ 12,35 κιλα χ 12 και 40 κιλα χ 12
μονοζυγο πισω απο την πλατη με το βαροσ μου για σχεδον 10 και για 6 και μετα ενα ντροπ σετ στην τροχαλια...
καλη προπονηη αρκετος ιδρωτας καλα κιλα και σημερα...βελτιωση εγινε και τωρα μασα....

skrwz21
17-06-09, 13:33
100κ στο σταυρο ρε θηριο ? :thumbup:
πως την πιανεις? ανοιχτα ή πιο κλειστα ?

pepeismenos karga
17-06-09, 23:35
skrwzz δεν εκανα 100 κιλα μονο αλλα 110 χ 8....και την πιανω με κλειστη λαβη γιατι κανω και κωπηλατικη με μπαρα και την πιανω ανοιχτα αυτη οποτε τον σταυρο τον κανω με κλειστη για να αλλαζω τις γωνιες και να χτυπαω λιγο διαφορετικα την πλατη μου....
σημερα εκανα στηθος ....μπορω να πω καλη μερα οχι σε ολες τις ασκησεις αλλα σχεδον πολυ καλα τα πηγαμε...
ισιο παγκο 107,5 κιλα χ 10,117,5 χ 7 και 127,5 χ 4
επικλινη στο μηχανημα με 95 κιλα[παροτι ειναι μηχανημα τα 95 κιλα μου φαινονται πολυ βαρια επειδη εχει να κανει με τον ιμαντα του μηχανηματος που πρεπει να ειναι αρκετα χοντροσ και δυσκολευει περισσοτερο και εχω βαλθει να το τερματισει και μετα να κσαναεπιστρεψω στο ελευθερο επικλινη] χ 5, χ 4 και χ 3 και στο καπακι 4 κιλα χ 15 αρνητικες...
κατακλινη στα 95 κιλα χ 9 στα 100 χ 6 και στα 105 χ 4
βυθισεις ανοικτες με επιπροστηετο βαρος 15 κιλα χ 12,17,5 κιλα χ 12 και 20 κιλα χ12[ειχα κσεχασει ποσα εκανα την προηγουμενη φορα και ξανακανα τα ιδια αλλα εβγαλα περισσοτερες επναληψεις δειγμα βελτιωσεις οποτε μια χαρα]
ανοιγματα με 26 κιλα χ 10, χ 8, χ 6
κροσσ οβερ 45 κιλα χ 10 και στα 25 κιλα για δυο 20αρια σετ

Stephany
18-06-09, 11:27
skrwzz δεν εκανα 100 κιλα μονο αλλα 110 χ 8....και την πιανω με κλειστη λαβη γιατι κανω και κωπηλατικη με μπαρα και την πιανω ανοιχτα αυτη οποτε τον σταυρο τον κανω με κλειστη για να αλλαζω τις γωνιες και να χτυπαω λιγο διαφορετικα την πλατη μου....
σημερα εκανα στηθος ....μπορω να πω καλη μερα οχι σε ολες τις ασκησεις αλλα σχεδον πολυ καλα τα πηγαμε...
ισιο παγκο 107,5 κιλα χ 10,117,5 χ 7 και 127,5 χ 4
επικλινη στο μηχανημα με 95 κιλα[παροτι ειναι μηχανημα τα 95 κιλα μου φαινονται πολυ βαρια επειδη εχει να κανει με τον ιμαντα του μηχανηματος που πρεπει να ειναι αρκετα χοντροσ και δυσκολευει περισσοτερο και εχω βαλθει να το τερματισει και μετα να κσαναεπιστρεψω στο ελευθερο επικλινη] χ 5, χ 4 και χ 3 και στο καπακι 4 κιλα χ 15 αρνητικες...
κατακλινη στα 95 κιλα χ 9 στα 100 χ 6 και στα 105 χ 4
βυθισεις ανοικτες με επιπροστηετο βαρος 15 κιλα χ 12,17,5 κιλα χ 12 και 20 κιλα χ12[ειχα κσεχασει ποσα εκανα την προηγουμενη φορα και ξανακανα τα ιδια αλλα εβγαλα περισσοτερες επναληψεις δειγμα βελτιωσεις οποτε μια χαρα]
ανοιγματα με 26 κιλα χ 10, χ 8, χ 6
κροσσ οβερ 45 κιλα χ 10 και στα 25 κιλα για δυο 20αρια σετ
o σταυρός παιδιά τι ακριβώς είναι? Νόμιζα πως είναι το κρος όβερ :-/

skrwz21
18-06-09, 21:18
ο σταυρος ειναι για πλατη φιλε.. δε ξερω πως το λενε στα αγγλικα

pepeismenos karga
19-06-09, 14:35
o σταυρος ειναι για πλατη αχικα και στα αγλλικα η ασκηση λεγεται t-bar rows...
χθεσινη προπονηση ομων πιεσεις πισω απο το κεφαλι με 70 χ 8,με 72,25 χ 6 και με 75 χ 4[πρεπει να ανεβω δεν ειμαι καθολου καλος..]
στρατιωτικες με 65 κιλα χ 6,χ 5 , χ 4 και ενα ντροπ σετ με 20 κιλα χ 15
εκκτασεις για τη μεσαια κεφαλη του ομου καθιστος με 16 κιλα χ 8 χ 7 και χ 6 και ενα ντροπ με 10 κιλα ορθιος χ 12
εκτασεις για τη πισω κεφαλη του ομου καθιστος με 24 κιλα χ 12, χ 10 και χ 8
και ενα ντροπ σετ με 10 κιλα ορθιος για 12
τραπεζοειδεις!!!!!! αυτα ειναιιι....εκανα 180 κιλα χ 10,190 χ 8 και 200 χ 6!!!![ε[ιτελους εσπασα το ρεκορ μου,πρωτη φορα στη ζωη μου εκανα τοσα και συνεχιζω...]

pepeismenos karga
20-06-09, 15:29
η χθεσινη προπονηση τρικεφαλων πηγε πολυ καλα....εγιναν τα ακολουθα..
πιεσεις με στραβομπαρα στην τροχαλια[η συγκεκριμενη μιμειται λιγο τις πιεσεις με κλειστη λαβη και την εκανα επειδη δεν ειχα παρτενερ να με βοηθησει στο ελευθερο] για 90 κιλα χ 12,95 κιλα χ 10,100 κιλα χ 8 και 105 κιλα χ 6
γαλλικες πιεσεις αλλα αντι για μπαρα πηρα τα βαρακια και εκανα με 22 κιλα χ 9,με 24 κιλα χ 6 και 2 αρνητικες και αλλο ενα σετ με τα ιδια για 4 + 2 αρνητικες
εκτασεις πισω απο το κεφαλι με καθε χερι ξεχωριστα με 16 κιλα χ 8,χ 6,χ 6
βυθισεις με επιπροσθετο βαρος 30 κιλα χ 10,31,25 χ 8 και 32,5 χ 6
τελος εκανα αντιστροφες πιεσεις στην τροχαλια με 20 κιλα με ενα χερι με 20 κιλα χ 20 χ 16 χ 12 και το τελευταιο ηταν ντροπ σετ....ανεβασαμε και παλι....σπεσιαλ ...μια χαρα...σημερα δικεφαλα και βλεπουμε....

pepeismenos karga
21-06-09, 20:08
ας παραθεσω και τι εγινε εχθες στα διλεφαλα....ομολογω πως ψοφησα...πολυ πριξιμο ,αρκετη ενταση και σημερα μεγαλο πιασιμο...
ελξεις ορθιος με μπαρα με 65 κιλα χ 7 χ 6 και χ 5
ελξεις στο μαξιλαρι με 40 χ 10 , με 45 κιλα χ 8 και 50 χ 6
ελξεις σε επικλινη παγκο με 22 κιλα χ 7, χ 6 χ 5
συγκεντρωσεις δυο σετ...αλλα εκανα κατι πρωτοτυπο εκανα στατικες στη συγκεκριμενη ασκηση...με τις οποιες τις εχω παντα σε εκτιμηση γιατι δινουν εμφαση πολυ στη δυναμη και εχω σκοπο nνα τις καθιερωσω σε ολες τις μυικες ομαδες αλλα σε μια ασκηση τις αρεσκειας μου υριως αλλα πρεπει να το επεξεργαστω πρωτα...τεσπα εκανα 2 σετ με 22 κιλα και τα κρατησα για 20 δευτερολεπτα...
σφυρια 2 σετ καθιστος με 24 κιλα χ 9 και χ 7
και 2 σετ κορυφωσεων με 17,5 και 12,5 κιλα για 20 επαναληψεις...

πολυ καλα μπορω να πω...αυξησεις εκανα ειδικα στην βασικη[ελξεις με μπαρα] την προηγουμενη ειχα κανει 5 και τωρα εκανα 7 και εκανα και ακομα 2 σετ σε αυτο το βαρος οποτε η επιβαρυνση ηταν μεγαλυτερη και θεωρω οτι και το σημερινο πιασιμο πφειλεται πολυ και στις στατικες που εκανα....που μπορει να φερει αρκετες αλλαγες,βελτιωσεις και αυτο ποου θελωω...αυξηση μυικης μαζας...

Muscleboss
21-06-09, 22:21
keep it coming :thumbup:

MB

leangains
21-06-09, 22:37
post στο άσχετο... επειδή κάποιοι παραπάνω ρωτήσανε για χωνεψη κτλ

betaine HCl, digestive enzymes, συκωτάκι σε ταβλετιτσες.

και μυλοξυδάκι σε νερο για να ρυθμίζεται η τιμούλα του pH στο αιμα κ στο λεπτο εντερο.


"θελει θεληση και σωστο προγραμματισμο και ολα μπορουν να γινουν...αλλα χωρις φαιι...δεν βαζεις μυς.. "

κάντο υπογραφή αυτο να το βλεπουμε να μη χανουμε το δρόμο.

καλές προπονήσεις!

pepeismenos karga
22-06-09, 23:25
leangains ευχαριστω πολυ....θα το κανω σταμπα να το βλεπετε ολοι....με τη μασα γινεται δουλεια....και με την πολυ μασα γινεται πολυ δουλεια...ομολογω σημερα οτι εχω φαει παρα πολλες θερμιδες και αυτο φανηκε στην προπονηση των ποδιων που εκανα παντου βελτιωσεις.....αα...εσιως σημερα που ζυγιστικα ειμαι 95 κιλα....παμε πολυ καλα...και να παραθεσω τι εγινε...
σκουωτ 140 κιλα χ 12, 145 κιλα χ 7 και χ 5
πρεσσα 360 χ 14,380 χ 12 και 400 χ 10
εκτασεις τετρακεφαλων εκανα στατικες με το ενα ποδι ξεχωριστα στα 55 κιλα χ 6 επαναληψεις για 3 σετ τα οποια καθε επαναληψη την κραταγα για 4-5 δευτερολοπτα και συνεχιζα παλι το ιδιο...ομολογω πιατηκα πολυ....
προβολες στο σμιθ με 10 κιλα χ 15 και χ 12
αρσεις με αλυγιστα στα 110 κιλα χ 10 και στα 115 χ 5
εκτασεις δικεφαλων[δεν ξερω αν λεγεται ετσι παντως ειναι η κλασσικη για μοιριαους δικεφαλουσ] στα 50 χ 8 και στα 60 χ 6
και στη συνεχεια ρααιους για 15 επαναληψεις με το βαρος μου...μετα +5 κιλα χ 12 και μετα παλι με το βαρος μου για 15
τελος εκανα γαμπες 5 σουπερ-ντουπερ σετ θα ελεγα με εναλλεγς κιλων και ασκησεων ταυτοχρονα με λιγη ξεκουραση..
αυτα για ποδια....σημερα εφτυσα αιμα πραγματικα...επιζητουσα να φυγω να παω να κατσω...αλλα μεγαλη ενταση ειχε η προπονηση και παντου βελτιωσεις οποτε ..κατι εγινε καλυτερο και σημερα...προοδευουμε....

kutsup
23-06-09, 08:07
Με το φαί που κάνεις θα πάθεις τίποτε. Και από τα 98 καθαρά στα 120 καθαρά σε ένα χρόνο δεν πας με τίποτε ότι και να φας. Εκτός αν τρως "ενέσιμα".
Πρόσεχε γιατί είσαι πιτσιρίκος κι αν πειράξεις τώρα κάτι θα σε ακολουθεί για πολύ καιρό.

pepeismenos karga
23-06-09, 13:08
καταρχην kutsup σεβομαι τη γνωμη σου και την αποδεχομαι...οντως αν παθω κατι τωρα,την βουλιαξα την βαρκα....τωρα εγω ποτε δεν ειπα οτι θα φτασω 120 κιλα καθαρα...εαν ηταν ετσι τοτε τα αναβολικα θα καταστρεφονταν γιατι θα κατερριπτα νομουσ της φυσης....και ουτε ενεσιμα παιρνω,οχι γιατι δεν μπορω..αλλα με αυτα που βλεπω απογοητευομαι κι αλλο....οταν ο αλλος διπλα μου περνει 3 συνδιασμους φαρμακων και με ζηταει για βοηθεια ενω κανει 100 κιλα στο παγκο...τοτε πραγματικα απορω.....δεν με ενδιαφερει να στηριζομαι σε αυτα...δεν με νοιαζει...ακομα και αν επαιρνα θα το εκανα μονο για την μυικη αναπτυξη που προσφερουν...και στην προπονηση θα εσκιζα παλι τον πατο μου να τα καταφερω,μην σου πω ακομη περισσοτερο....μπορω μια χαρα χωρις αυτα και καλυτερα απο πολλους...και το αποδεικνυω....
επισης το οτι εγω μπορω να φαω σαν ενα κοπαδι απο γουρουνοσαυρους με κανει να ξεχωριζω απο τους γυρω μου....ολοι οταν ακουω τις διατροφες στο γυμναστηριο ....κανω εγω ξερεις τι τρωω??γι ανα καταλαβουν πως βγαζω τετια προπονηση...εσυ στα 19 σου εκανες 160 κιλα για 1 επαναληψη στον παγκο?[εαν τα ειχες...χιλια μπραβο]...το οτι εγω τρωω τοσο...και προσπαθω να βαλλω οσο ογκο γινεται μπορω οντως να φαινεται λαθος....ομως εχω ακουσει πολλες φορες δω μεσα στο φορουμ γενικα να λεγεται πως θα φτασουμε τους αμερικανους,εχουν ξεφυγει σε ογκο και τετια....εγω δεν μπορω να το καταλαβω...και αυτοι ανθρωποι σαν και εμας ειναι...τι παραπανω εχουν δηλαδη??εμεις οι ελληνες δεν εχουμε ταλεντα...και γυσικα ειχαμε και βγαλαμε ποσους αθλητες και ακομα βγαζουμε...αλλα εαν κοιταξεις τον κατλερ διπλα σε εναν ελληνα θα πεις ειναι ετη φωτος μακρια.....ομως εκτος απο τα αας που παιρνουν αυτοι...αμα δεις την διατροφη του κατλερ που ετργωγε καθε μια ωρα 800-900 θερμιδες για να βαλλει κιλα...ο κολεμαν οταν εβγαινε εξω παραγγελνε μια αγελαδα κια πρωτα την καβαλουσε και μετα την ετρωγε ολοκληρη....αμα δεις και την διατροφη του trey brewer τοτε θα καταλαβεις μετα που εγκεινται 'μια' απο τις διαφορες των ξενων με εμεας...
και γι ανα επιστρεψω γιατι ξεφυγα...αφου μποορω να φαω τοσο και να φαω ακομα πιο πολυ και να βελτιωνομαι συνεχως στο γυμναστηριο θα βαζω ογκο...τωρα η ποσοτητα μπορει να εναι πολυ παραπανω ή λαθος...αλλα εαν θα κατεβαιανα σε 2-3 χρονια σε κανενα αγωνα και με εβλεπες ναειχα ογκο που θα ηταν πρωτοφανες για τα τζουνιορ...τοτε θα ελεγες αυτος ηξερε τι εκανε??
εγω θεωρω πως τιποτε δεν ειναι απιθανο...και ολα συμβαινουν...θεληση να υπαρχει...και δεν υπαρχει υπερπροπονησηη αλλα μονο ελειπης διατροφη...και οταν ειπα να φτασω στα 120 κιλα το ξαναλεω και τωρα οτι θα τα φτασω...και μετα να γραμμωνα στα 100 καθαρα...αυτο ειχα σαν στοχο ...και τωρα εαν θα τα καταφερω θα δειξει...αλαλ εγω θα προσπαθησω οσο γινεται...
ολα αυτα δεν τα λεω ουτε με κακια,ουτε για να στην πω...σεβομαι ειλικρινα την αποψη σου και δεν το λες με κακια....και σε ευχαριστω πολυ....καλο ειναι να γινονται τετιες συζητησεις να εκφερω και εγω τα πιστευω μου οταν μου δινουν εναυσμα τετια σχολια...και ειλικρινα δεν μιλαω αποτομα σε αυτο που γραφω...απλα προσπαθω να βγαλω τις σκεψεις μου...

kutsup
23-06-09, 13:48
Δυστηχώς δεν θα καταφέρεις τόσο εύκολα αυτά που λες τρώγωντας μια αγελάδα ανά τρίωρο εκτός κι αν είσαι γεννετικό θαύμα.
400 και 500 γρ πρωτείνης της ημέρα χωρίς ΑΑΣ είναι άχρηστα για τα κιλά σου εκτός κι αν εισαι θαύμα της φύσης (που πιθανόν θα είχες άλλα προβλήματα).
Το πολύ πολύ να σου πάει η ουρία στο θεό και να αρχίσεις να βγάζεις διάφορα.

Levrone
23-06-09, 13:53
να σου πω και γω την αποψη μου..

πριν 2 χρονια ανεβηκα στα 125 κιλα..σαφως οχι καθαρα, με ενα κωλο απο εδω μεχρι απεναντι και με μια κοιλια σαν εγκυος.πολυ λιπος. φουλ ραγαδες κτλ κτλ.

ετρωγα οτι πιο καθαρο υπηρχε, ανα 2.5 ωρες, φουλ μακαρονια , σκονες ογκου, αμινοξεα ιστοριες το να τ αλλο..ετρωγα μεχρι να σκασω που λεμε..

προφανως στα 125 κιλα με φορμες με κοροιδευαν ολοι αλλα λιγο μ ενοιαζε. και οταν λεω ανεβηκα εννοω σε 8 μηνες..απο 90 πηγα 125, απο Ιουλη μεχρι αρχες Φλεβαρη. πολλοι δε θα το πιστεψουν αλλα δεν εχει να κανει.

ξεκινησα αιματηρη διαιτα, φουλ αεροβια, πρωι βραδυ με στεπ στο σπιτι (ο Θεος να το συγχωρεσει που με αντεξε) και βαρη μεσημερι..τα υπολοιπα ειναι ιστορια..και τα χουν περασει λιγο πολυ ολοι..σα δε σκοτωσα τη μανα μου, σα δε με εδιωξε ο πατερας μου απ το σπιτι, κτλ κτλ..

στη διαιτα κατεβηκα στα 96 κιλα..διαιτα εκανα απο 5 Φλεβαρη ως 21 Μαη (στη γιορτη μου)..

μιλαμε για τη διαιτα κοτοπουλο-πατατα, αυγα πρωι με βρωμη, ουτε καν σκονες..αλλα με ενα μπουκαλι αμινοξεα τις 9 μερες..εκοψα καλα, εχω και σχετικο βιντεακι.

που θελω να καταληξω..οταν εισαι νατουραλ εχεις μεγαλη απωλεια στη διαιτα σε μυικη μαζα θελοντας και μη..αν ειναι η διαιτα σκληρη με 3 προπονησεις τη μερα σιγουρα θα εχεις μυικες απωλειες, αν δεν ειναι σκληρη η διαιτα θα τραβηξει πολυ σε διαρκεια.αρα μια η αλλη..

αυτο το εκανα προπερσι...περυσι για το χαβαλε μου ανεβηκα 116, και εκοψα στα 100..οχι κομμενος για αγωνα αλλα καλα κομμενος (ειμαι και 1.89 υψος)

για να μην το κουραζω..κατεληξα στο εξης..ο ογκος "λεει" αν εχεις και 5 καλα μεσα ωστε να κοψεις μετα..εγω τετοια μεσα δεν εβαλα και καταλαβα οτι η τοση αυξηση δεν ηταν στα υπερ μου..αυτη τη στιγμη αν με ρωτησεις προτιμω καθε χρονο να παιρνω 8-9 κιλα οσο πιο καθαρα μπορω και να μη χρειαστω μετα την τρελη διαιτα παρα να ανεβαινω και να κατεβαινω σαν τον ανελκυστηρα.

στις 2 πρωτες φορες δεν το μετανιωσα.. το σωμα μου ηταν καινουριο στις σκονες και στον ογκο και σιγουρα ειχα οφελη. ηταν παρθενος ο οργανισμος μου. τωρα δε θα το ξανακανα..και δεν το ξανακανα..

τα μεσα που σου εγραψα πιο πανω χρειαζονται σε μια καλη διαιτα..και εμενα μου προτειναν να παρω αλλα λογω δουλειας επετρεψε μου να ξερω κατι παραπανω και δεν πηρα..και σαφως δε μετανιωσα ουτε αυτο αφου ετσι κι αλλιως σε αγωνες δε θα κατεβαινα (επισης λογω δουλειας αυτο)

λεω αυτο και κλεινω..αν εισαι διατεθημενος να "μπεις σε ολα" και εισαι και καινουριος σε ογκο (γιατι στην προπονηση δεν εισαι καινουριος) καλη επιλογη..αν πας νατουραλ να κανεις οτι κανεις , ο ογκος ειναι καλος μια δυο χρονιες..μετα και δε θα αντεξεις και επισης θα δεις μικρες διαφορες και θα πεις "δεν ειχε νοημα τετοιο ανεβασμα".. τωρα προτιμω να ανεβαινω λιγο λιγο και να "βλεπω" και το σωμα μου, και να κανω και ενα μονοζυγο που στα 125 ηταν αγνωστη λεξη, παρα να ξανανεβω τοσο πολυ..μη σε αποθαρρυνω, συνεχισε την πολυ καλη (οπως βλεπουμε) προσπαθεια και σαφως οτι δινεις παιρνεις και οποιος δουλευει ανταμοιβεται.

thegravijia
23-06-09, 14:08
να το μειωσω παλι...συνυθως τρωω 30-40 γραμμαρια αν γευμα πρωτεινης...χ .

δεν νομιζω πως τρωει υπερβολικη ποσοτητα πρωτεινης...
το κακο ειναι οτι τρωει ανα 1.5 ωρα και παρα πολλα γευματα...

αν το εκανε καθε 2.5 ωρες πιστευω θα ταν καλυτερα ..και αντικαθιστουσε καποια γευματα κρεατος με οσπρια πχ..

pepeismenos karga
23-06-09, 14:47
ναι οντως η ουρια λογικα θα φτασει στ θεο...οπως μαλλον και η κρεατινινη και αλλα διαφορα...δεν διαφωνω...και αυτο για 400-500 γραμμαρια πρωτεινης που μου ειναι αχρηστα...ισως οντως να ειναι πολλα...αν και θεωρω πως παιρνω μεχρι 400...τεσπα...εγω δεν κατακρινω τις αποψεις ειναι σωστες...θα μπορουσα να εβγαζα το κρεασ και να ετρωγα οσπρια σε κανα 2 γευματα...θα μπορουσα να τρωω και μονο 250 γραμμαρια προτεινη...οντως θα μπορουσα....αλλα μαλλον δεν μπορω...αλαλ εμενα η αποψη μου για το φαγητο εγκεινται στην αποδοση για την προπονηση...και στην ρωτεινοσυνθεση...εγω δεν προκειται να φαω μια αγελαδα σε ενα τριωρο...ισως ομςσ τα μπουτια της...τεσπα τρωω τοσα γευματα ή γενικςσ οσα προλαβω για να εχω πιο γρηγορο μεταβολισμο και να εχω περισεια αποθεματα ενεργειας....και αυτο με τις θερμιδες το εει πει επανελλειμενα ο κυριος Τριανταφυλλου που ετρωγε 6500 θερμιδες καθε μερα και ηταν παρα πολυ καθαρος...
δεν εχω σκοπο να ανεβω τοσο γρηγορα στα 120 κιλα....τρωω πολυ καθαρα ουτως η αλλως...αλαλ αφηνω και λιγο λασκα που και που τον εαυτο μου...δεν με πειραζει...αμα θελω μπορω σε 3 μηνες να φτασω 120....αλαλ με κοιλιες και τα λοιπα...εγω ειπα να τα φτασω κοντα τον επομενο απριλη που θα ερθει....δηλαδη κοντα στα 2,5 κιλα το μηνα...δνε ο θεωρω μη ρεαλιστικο....το θεμα ειναι αυτο για το νατουραλ και το που μπορει να φτασει ενας νατουραλ....ναι οντως δεν γινεται να φτασεις να γινεις μρ ολυμπια με κοτοπουλα και ρυζια και αιντε με λιγη πρωτεινη γουεη....αν το πιστευα αυτο θα ημουν εκτος τοπου και χρονου....ομως δεν ξερεις που ειναι το ταβανι σου....κοιταχτε αφου θελω να κατεβω καποτε σε αγωνες δνε θα μεινω μονα στα ρυζια...αλλα εγω προσπαθω να δειξω τις δυνατοτητες που εχει ενας ανθρωπος χωρις τα αασ...το να βλεπω ατομα 60 κιλων στο γυμναστηριο και να μου παιρνουνε...δεν το κατακρινω αλλα δνε πιστευω οτι δεν μπορεις να εισαι 60 κιλα χωρις αυτα...ε μην τρελαθουμε τωρα....δεν με νοιαζουν τα αασ....αλαλ δυστυχως χρειαζονται για να πεις πως θα βγεις πρωτος σε αγωνες...αλαλ δεν θα βασιζομουν ποτε σε αυτα...και προσπαθω να τρωω οσο καθαρα γινετια και αντεχω....αλλα δεν πιστευω με τιποτα οτι με 500 γραμμαρια απο στηθος κοτοπολου σε μια μερα να βαλω τους μυς που θελω....ενταξει το πολυ δεν ειναι κακο...το υπερβολικο οντςσ ειναι κακο...αλλα δεν κανω υπερβολες παντα..τρωω συγκεκριμενα ανα συγκεκριμενες ωρες....απλα μπορω να φαω οσο θελω...χωρις καμια δυσκολια...ετσι εαν δω οτι κολλαω καπου θα κανω αυξηση στις θερμιδες....και τα λοιπα...
ποτε δνε ειπα οτι κανω κατι σωστο...ουτε ομως και λαθος....οτι εχω καταφερει το εχω κανει μονος μου...χωρις γυμναστες,χωρις διατροφολογους...παρα μονο με την τρελλα μου...εννοειται πως τα κραταω αυτα που λετε και θα τα χρησημοποιω για το καλο μου...αλλα υο φαι δεν το μειωνω....σορρυ...

KATERINI 144
23-06-09, 14:59
να ρωτήσω κάτι, αναβολικά θεωρούνται μόνο τα ενέσιμα?! σε χάπια δε μετράνε για αας? πάνε στις καραμέλες?!
τη λέτε ρε παιδιά, για εξηγήστε λιγο γιατί δε σας πιάνω..................................

Levrone
23-06-09, 15:01
δε ρωτας εμενα (?) προφανως.

KATERINI 144
23-06-09, 15:06
οχι λεβρον γενικά ρωτάω.



που θελω να καταληξω..οταν εισαι νατουραλ εχεις μεγαλη απωλεια στη διαιτα σε μυικη μαζα θελοντας και μη..αν ειναι η διαιτα σκληρη με 3 προπονησεις τη μερα σιγουρα θα εχεις μυικες απωλειες, αν δεν ειναι σκληρη η διαιτα θα τραβηξει πολυ σε διαρκεια.αρα μια η αλλη..

αυτο το εκανα προπερσι...περυσι για το χαβαλε μου ανεβηκα 116, και εκοψα στα 100..οχι κομμενος για αγωνα αλλα καλα κομμενος (ειμαι και 1.89 υψος)
συμφωνώ.

Levrone
23-06-09, 19:18
δεν εχω σκοπο να ανεβω τοσο γρηγορα στα 120 κιλα....εγω ειπα να τα φτασω κοντα τον επομενο απριλη που θα ερθει....δηλαδη κοντα στα 2,5 κιλα το μηνα...δνε ο θεωρω μη ρεαλιστικο....


αν εισαι 100, και πας τον αλλο Απριλη 120 , (νατουραλε εστω για τωρα οπως λες) αντε τα 6 στα 20 να ναι μυικα..τα παραπανω απο 6 μεχρι τα 20 δε θα ναι μυικα..αλλα λιπος θελοντας και μη.. αρα να πως γινεται η κοιλια και ο κωλος. γι αυτο στο εγραψα ετσι.

νομιζω κανεις κατι σωστο..θα την πας τη δουλεια νατουραλε μεχρι να μπεις σε οτι χρειαστει και να κατεβεις σε αγωνα. αυτο ειναι σωστο γιατι θα τραβηξεις τα ορια σου αρκετα πανω μεχρι να δωσεις στο σωμα σου το κατι παραπανω που δε μπορει να δωσει η τροφη..σε αντιθεση με αλλους που με το που ξεκινησουν τα βαρη το πρωτο πρωτο πραγμα που κανουν ειναι το "παραπανω".

leangains
23-06-09, 20:45
Αλκαλική δίαιτα για 2 εβδομάδες κάθε 4-6 εβδομάδες κ εξετάσεις αίματος σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Να το ξαναπώ λίγο πιο καθαρά, betaine HCl πριν από γεύματα πρωτείνης-λίπους και digestive enzymes μετά απο τα μεικτά γεύματα. Συκωτάκι σε ταμπλετίτσες σε κάθε γευμα, εξαιρετική πηγή αμινοξέων, βιταμινών, κτλ κτλ και P450 !!! (που σαι ρε Λιακόπουλε, τι είναι το Ρ450? συκωθείτε από ντιβάνια, από καναπέδες, έλα ρε Λιακόπουλε θα πεις τι είναι το Ρ450? Όχι, θα σας φαίξω με κερί κ όποιος θέλει ας ψάξει για τον προβολέα)

Γιατρέ Λεβρόνι μην είσαι μαρτυριάρης! Μαρτυριάρη... Λεβρόνι... Μαρτυριάρη!

Αν θες πές τους!

kutsup
23-06-09, 21:01
...και αυτο με τις θερμιδες το εει πει επανελλειμενα ο κυριος Τριανταφυλλου που ετρωγε 6500 θερμιδες καθε μερα και ηταν παρα πολυ καθαρος...
δεν εχω σκοπο να ανεβω τοσο γρηγορα στα 120 κιλα....τρωω πολυ καθαρα ουτως η αλλως...αλαλ αφηνω και λιγο λασκα που και που τον εαυτο μου...δεν με πειραζει...αμα θελω μπορω σε 3 μηνες να φτασω 120....αλαλ με κοιλιες και τα λοιπα...εγω ειπα να τα φτασω κοντα τον επομενο απριλη που θα ερθει....δηλαδη κοντα στα 2,5 κιλα το μηνα...δνε ο θεωρω μη ρεαλιστικο.......

Δεν είναι μόνο τι θερμίδες παίρνεις αλλά και τι θερμίδες καις. Πρέπει να διατηρείς ένα λογικό ισοζύγιο αλλιώς ή δεν θα βάζεις κιλά ή θα βάλεις λίπος.
Και όσο για τα 2,5 κιλά τον μήνα ούτε με σφαίρες. Ή μας δουλεύεις ή δεν έχεις καταλάβει ότι τα κιλά (τα καθαρά εννοώ ή έστω και με λίγο λίπος) δεν είναι καραμέλες.
Και αν κόψεις ή όχι το υπερβάλλον φαί στον εαυτό σου θα κάνεις χάρη όχι σε εμάς. Θα γλυτώσεις και από μια πολύ πιθανή γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση.

Levrone
23-06-09, 21:56
Για χαρη του leangains... Το συστημα λοιπον P-450..το λεγομενο ηπατικο κυτοχρωμα..οικογένεια ενζυμων (ισοενζύμων) που υπαρχουν στα περισσοτερα κυτταρα αλλα ιδιαιτερα αφθονα στο ηπαρ.Πολλα φαρμακα προκαλουν αυξηση των επιπεδων του Ρ-450, με αποτελεσμα αυξημενη ταχυτητα μεταβολισμου του φαρμακου που προκαλει την αυξηση αλλα και αλλων φαρμακων που βιομετατρεπονται απ το συστημα Ρ-450.

και αλλα πολλα..

pepeismenos karga
23-06-09, 22:35
καταρχας να παραθεσω την προπονηση και μετα να κανω και μερικες ερωτησεις....
πλλατη σημερα...ψοφησα...
μονοζυγο με βαρος τα λεγομενα πουλ απς με 20 κιλα χ 20,με 21,25 χ 8 και 22,5 χ 6
weighted chin ups αποφασισα να κανω στατικες 3 σετ με 20 κιλα για οσα δευτερολεπτα αντεχα....το ιδιο και με στην τροχαλια με κλειστη λαβη
κωπηλατικη με μπαρα 100 κιλα χ 12,105 κιλα χ 10 και 110 κιλα χ 8
σταυρο 110 κιλα χ 10,115 χ 8 και 120 χ 6
κωπηλατικη με 45 κιλο αλτηρα χ 12 χ 10 και χ 10
ελξεις στην τροχαλια πισω απο το κεφαλι 3 σετ με 65,70 και 75 κιλα για στατικες και παλι...
πολυ καλα ...συνεχιζουμε τη δουλεια....
τωρα θελω να κανω την εξης ερωτηση τι ειναι γαστροισοφαγικη παλινδρομηση??δευτερον 'υπερβαλλον φαγητο ' δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το καταλληλο φαγητο και εγω κανω υπερβαλλον...τριτον 2,5 κιλα μυεσ το μηνα δνε βαζεις νατουραλε ουτε καν και με φαρμακα....εγω παλι δεν μιλαω για μυικα κιλα...αλλα για κιλα...και επειδη θα βαλλω και λιπος τι θα γινει δηλαδη??και αυτο θα σου δινει ενργεια να κανεις ακομη ποιο δυνατες προπονησεις....και δεν ξερω εαν θα τα φτασω οντως απλα το εχω σαν στοχο...και αυτο ουτε με σφαιρες και τα λοιπα...ποτε δεν ξερεις τι γινετια και τι οχι...εαν ο κολομβος δεν πιστευε οτι η γη ειναι στρογγυλη ακομα επιπεδη θα τη νομιζαν ολοι και θα λεγαν δεν υπαρχει τιποτε αλλο...αυτος ομως το πιστευε οποτε μεχρι κατι να μην γινεται,εμεις προσσπαθουμε γι ανα γινει μεχρι οντως να μην γινεται...α και levrone εξηγησε λιγο για τα π-450 και που βοηθανε δηλαδη και η αλκαλικη διαιτα τι προσφερει δηλαδη???επειδη δεν ξερω....

sctp
23-06-09, 22:43
Αλκαλική δίαιτα για 2 εβδομάδες κάθε 4-6 εβδομάδες κ εξετάσεις αίματος σε τακτά χρονικά διαστήματα.

Να το ξαναπώ λίγο πιο καθαρά, betaine HCl πριν από γεύματα πρωτείνης-λίπους και digestive enzymes μετά απο τα μεικτά γεύματα. Συκωτάκι σε ταμπλετίτσες σε κάθε γευμα, εξαιρετική πηγή αμινοξέων, βιταμινών, κτλ κτλ και P450 !!! (που σαι ρε Λιακόπουλε, τι είναι το Ρ450? συκωθείτε από ντιβάνια, από καναπέδες, έλα ρε Λιακόπουλε θα πεις τι είναι το Ρ450? Όχι, θα σας φαίξω με κερί κ όποιος θέλει ας ψάξει για τον προβολέα)

Γιατρέ Λεβρόνι μην είσαι μαρτυριάρης! Μαρτυριάρη... Λεβρόνι... Μαρτυριάρη!

Αν θες πές τους!

Και που τα βρισκουμε αυτα ολα?:P κανα συμπληρωμα η κατι τετοιο?

OT. με πολλα κιλα λιπος σε περιοδο ογκου τα γκαινς δε θα ειναι αναλογα του φαγητου που ισως κανεις γιατι παιζουν και οι ορμονες,ανεβαινουν τα οιστρογονα και οτι αυτο συνεπαγεται.

pepeismenos karga
23-06-09, 22:55
sctp εδ ω εχεις δικιο....οντως η μεγαλη αποθηκευση λιπους προποκαλη διαταραχες στις ορμονες...αυτο οντως ειναι προβλημα...ενταξει οπως ειπα δεν ειναι βεβαιο ουτε θα φτασω 120 του χρονου...μπορει να ειναι του παραχρονου...μπορει φετος να φτασω 110 και του χρονου ναπροσπαθησω για τα 120...θα δειξει...παντως αυτο ειναι σημαντικη παραμετρος και οντως το λιπος ειναι αντιαισθητικο...αλλα θα το προσπαθησουμε οσο γινεται να μην εκτοξευτει...απλα βαζω τον πηχη ψηλα...για να μην πω εαν θα ελγα ας φτασω τα 100 και με το που τα εφτανα ελεγα α ωραια...βαζω κατι που αντικειμενικα ειναι πανδυσκολο εως και απιθανο σιγουρα για να βελτιωνομαι εγω και να δινω εναυσμα στον εαυτο μου...

leangains
23-06-09, 23:00
και η μεγάλη κατανάλωση πρωτείνης προκαλεί διαταραχές στις ορμόνες.

ένα βλέμα στο Υ.Γ.


sctp αυτά είναι συμπληρώματα

το ΗCl πουλιέται σε φαρμακεία συνήθως, εγώ από εκεί το παίρνω, τα άλλα είναι ένζυμα τα βρίσκεις ευκολα συνήθως περιέχουν κ HCl μέσα κ τι συκώτι είναι συμπλήρωμα.

pepeismenos karga
24-06-09, 20:56
σημερα ημερα στηθους....απιστευτη μερα...τα εσπασα....
πιεσεις σε ισιο παγκο με 110 κιλα χ 12,με 120 χ 9 και 130 χ 6
πιεσεις στο μηχανημα σε επικλινη παγκο με 95 χ 7 με 100 χ 5 και 100 χ 4
πιεσεις σε κατακλινη με 97,25 χ 9,με 107,25 χ 6 και με 117,25 χ 3
βυθισεις με επιπροσθετο βαρος με 20 κιλα χ 12 με 21,25 χ 10 και 22,5 χ 8
ανοιγματα με 26 κιλα χ 11,με 28 χ 7 και με 28 χ 6
κρος οβερ με 50 κιλα χ 10και χ 8 και ενα ντροπ στα 25 για 20 επαναληψεις...
ανεβηκαμε και σημερα...και συνεχιζουμε...βελτιωση και παλι...και ελπιζουμε σε αναπτυξη...

pepeismenos karga
26-06-09, 22:54
επεστρεψα σημερα απο προπονηση τρικεφαλων....καλη ημερα θα παραθεσω και την χθεσινη ημερα των ομων....
ημερα πεμπτη ομοι πιεσεις οπισθολαιμιες στο σμιθ με 80 κιλα 3 χ3
στρατιωτικες με 50 χ 10,52,25 χ 8,55 χ 6 και 57,5 χ 4
εκτασεις για την πλαγια κεφαλη του ομου καθιστος με 16 χ 9 χ 7 και χ 5
εκτασεις γιατην πισω κεφαλη του ομου καθιστος με 26 χ 12, χ 10 και με 28 χ 7
τελος οι αγαπημενοι μου τραπεζοειδεις που εκανε στατικες με 210 κιλα χ 3 σετ για 5-10 δευτερολεπτα αντεχα να το κραταω...στο πρωτο σετ εβγαλα και 3-4 επαναληψεις και εκανα αλλα τρια με στατικες...σουπερ

σημερα τρικεφαλα πιεσεις στην στραβομπαρα στην τροχαλια με 95 κιλα χ 12με 100 χ 10 με 105 χ 8 και χ 6
γαλλικες εκτασεις με βαρακια με 24 κιλα 5 + 2 αρρνητικες,4 +2 αρνητικες και 2+2 αρνητικες
εκτασεις μισω απο το κεφαλι με 17 κιαλ χ 6,χ 5 και χ 4
κικμπακς με 16 χ 12 ,17 κιλα χ 12 και 20 κιλα χ 12
τελος αντιστροφες πιεσεις στην τροχαλια με το ενα χερι με 20 κιλα χ 14,22,5 χ 12 και 25 κιλα χ 10
καλα ηταν.....καλυτερευσαμε και παλι...ειδικα στους ομους επεξα κυριως για δυναμη...στα τρικεφαλα με μεγαλυτερη γκαμα εαναληψεων αλλα βελτιωσεις εγιναν...οποτε ειδομεν...αυυριο δικεφαλα και συνεχιζουμε ακαθεκτοι...

thegravijia
26-06-09, 22:59
πολλα σετ ρε συ ..ειδικα για τα χερια..

pepeismenos karga
26-06-09, 23:11
16 set για τρικεφαλα....χμμμμ...δεν το θεωρω τραγικο...ουτε παρα πολλα ουτε λιγα...μου φαινονται αρκετα εμενα...κυριως το βλεπω απο την αναρρωση...αμα παιρνειε περισσοτερο παει να πει οτι εκανα πολυ πραμα ....αλαλ μεσα σε 3-4 μερες εχω αναρρωσει φουλ...και τα γυμναζω καθε 7 μερες...οποτε θεωρω οτι βγαινουν ανετα...και το βλεπω και με τις βελτιωσεις...αν δεν υπηρχαν τοτε κατι πηγαινε λαθος...

narta
26-06-09, 23:58
Πραγματικα ελπίζω να μην απογοητευτεις στην διαδρομή. Ξες, η γυμναστικη ειναι αγώνας αντοχής, lifestyle, οχι σπρινταρισμα.

Το οτι τώρα μπορείς να τρως σαν, νηστικός για 6μηνο νεάντερταλ μετα απο σαφάρι, δεν σημαίνει οτι θα αντέξει ο οργανισμός σου αυτην την κατάχρηση - γιατι κατάχρηση είναι - για πολυ διάστημα.

Επίσης προπόνηση πολυ. Σε ποσότητα. δεν ξερω την ποιότητα αλλα ποσότητα πολυ. 16 σετ τρικέφαλα ειναι overkill.

Tα παραπανω φυσικά γνώμη μου. Αν δουλευει κατι για σενα συνέχισε το, απλα σαν μεγαλύτερος και κατι περισσοτερο απο μια 10ετια στο κουρμπέτι, το βλέπω xtreme.

Ευχομαι τα καλύτερα φυσικα :)

leangains
27-06-09, 03:47
δε συμφωνώ καθόλου.

τα πάντα είναι trial n error δεν εχει απολύτως κανένα νόημα να του λέτε τρως πολύ μπλα μπλα μπλα κανεις προπόνηση με μεγάλο όγκο μπλα μπλα μπλα

αν το παληκάρι παροκολουθεί το βάρος του κ βλέπει ότι δε βάζει λίπος, η βάζει λίπος μέχρι ένα όριο, μια χαρά τρώει όπως τρώει

κ αν σε αυτό βλέπει ότι ανεβαίνει σωματικά κιλά χωρίς να βάζει λίπος ή μένει στα ίδια κιλά χάνοντας λίπος μια χαρά κάνει ό,τι κάνει σε ό,τι αφορά την προπόνηση

ορισμένα άτομα χρειάζεται να κάνουν υπερπροπόνηση (στα μάτια των άλλων) για να αναπτυχθούν ή χρειάζεται να κάνουν υπερπροπόνηση σε μια μυική ομάδα για να την αναπτύξουν

sctp
27-06-09, 09:32
ορισμένα άτομα χρειάζεται να κάνουν υπερπροπόνηση (στα μάτια των άλλων) για να αναπτυχθούν ή χρειάζεται να κάνουν υπερπροπόνηση σε μια μυική ομάδα για να την αναπτύξουν

Η ενταση πιστευω χτιζει μυες,η ποσοτητα δινει pump(παροδικο) και DOMs,γιατι απο τα 10 σετ να αξιζουν 2-3 και να μην κανεις μονο αυτα τα 2-3...:thumbup: :thumbup:

Πιστευω ο pepeismenos κραταει ψηλα το volume για να μπορει να τρωει και να ειναι πανω κατω στα ιδια επιπεδα σε % λιπους,γιατι παλιοτερα με heavyduty δουλεψε και πιστευω εμεινε ευχαριστημενος!

pepeismenos karga
27-06-09, 13:34
ακριβως....η ενταση χιζει μυεις...οσοσ μεγαλωνεις την ενταση μεγαλωνεις και σε μαζα...και ενα στοιχειο για μεγαλυτερη ενταση ειναι η δυναμη.....αλλα και το volume....γιατι αλλο να κανεις 1 σετ με 50 κιλα χ 6 και αλλο να κανεις 3 σετ με 50 κιλα και να 6 και 5 και 4 επαναληψεις...ο μυς δεν καταλαβαινει εχει χτυπηθει τρεις φορες με το βαρος αρα εχει κουραστει περισσοτερο απο το να εκανε μονο ενα σετ....απλα οντως εχω κανει σε προπονησεις τρικεφαλων και μονο 4 σετ....και ειχα χερι 44 εκατοστα...και τωρα που κανω 16 εχω μεγαλυτερο....βλεπω και παλυ αναπτυξη...απλα μαλλον θεωρω καλυτερο αυτο που εκανα οταν εκανα 4 σετ...αλλα εαν ειχα ανεβασει το βολουμε εκεινη την περιοδο θα εβλεπα και αλλη αναπτυξη...π.χ. εεαν αντι για 4 εκανα 8 σιγουρα θα εβλεπα νεες διαφορες...αλλα δεν μου εκοψε τοτε και περιραματιστηκα περσυ με πολλες προπονησεις και εχασα χρονο...πρπεει να βρισκεις τροπους να ανεβαζεις την ενταση παντα...εαν για παρδειγμα σε μια προπονηση δικεφαλων ασ πουμε κανεις 3 σετ με 50 κιλα χ 10....εαν την επομενη κανεις παλι 3 σετ χ 10 δεν θα αλλαξει τιποτα...εαν την επομενη κανεις ομως και ενα σετ με 52 κατι θα αλλαξει...ή εαν κανεις 4 σετ με 50 χ 10...αυτο το καθοριζει ο καθενας αναλογα με ποιο τροπο θελει να αυξησει την ενταση καθε φορα...
και εαν εχω σκοπο να κανω κανα 2 περισσοτερα σετ πρεπει και η διατροφη μου να συμβαδισει αναλογα...δεν μπορει απο εκει που ετρωγα ας πουμε 3000 θερμιδες κανοντας 10 σετ σε μια προπονηση να κανω την επομενη 15 σετ και να φαω παλι 3000 και να περιμενω να δω διαφορα...πρεπει να φαω περισσοτερο...και αυτο οντως sctp που ειπες για το εαν λιπωνω...με το χεβυ ντιουντι λιπωνα περισσοτερα γιατι ετρωγα το ιδιο...ενω τωρα πολυ,πολυ λιγοτερο για το φαγητο που τρωω...και μαλλον οφειλεται στο βολουμε...γι αυτο κανιζεις την διατροφη να συμβαδιζει με την προπονηση....και οσο αφορα παλι αυτο για το φαγητο που τρωω...δεν ειπα οτι τρωω καθε μερα 10000 θερμιδες...ειπα οτι μπορω να τρωω καθε μερα 10000 θερμιδες εαν θελω...ομως δεν θελω...γιατι μου ειναι αχρηστες και μη απαραιτητες τοσες θερμιδες...τρωω εκει που βλεπω αναπτυξη...και εαν λιπωνω πολυ το διαφοροποιω...παντως φετος που τρωω ακομη συχνοτερα εχω παρατηρησει αυξηση κι αλλο στον μεταβολισμο μου....και μαλλον καιω ακομα περισσοτερες θερμιδες απο οτι αλλες χρονιες....πρωτη φορα ειμαι 95 κιλα στη ζωη μου και ειμαι αρκετα καθαρος....και περσυ ημουν τοσα αλλα με 15-16 τις εκατο λιπος και ηταν αθλιο...αλλα φετος μπορει να ειναι τωρα και 10%...παμε καλα...

pepeismenos karga
27-06-09, 21:41
επεστρεψα απο προπονηση δικεφαλων.....πραματα και θαυματα εγιναν....ειχα παρα πολυ ενεργεια και φανηκε και παλι...και παλι εγιναν αυξησεις...δεν σταματαμε με τιποτα...το μονο κακο οτι εκλεινε το γυμναστηριο και δεν αφησα τα διαλεειματα που θα επρεπε...αλαλ ολα μια χαρα πηγαν...
ελξεις με μπαρα με 65 κιλα χ 8,με 67,25 χ 6 και 70 χ 4
ελξεις στο μαξιλαρι με 48 χ 7,με 50 χ 6 και με 52 χ 4
ελξεις εναλλαξ με ενα χερι με βαρακι με 37 κιλα χ 4 και χ 3[επεσε κλεψιμο,αλλα βγηκαν επαναληψεις]
ελξεις σε επικλινη με καθε χερι ξεχωριστα με 24 κιλα χ 8 και χ 6
σφυρια με 26 κιλα χ 6 και χ 4
και συγκεντρωσεις 2 σετ για στατικες με 26 κιλα χ 15 δευτερολεπτα....
εγινε απιστευτο υπερφορτωμα στα κιλα....επομενως καναμε δουλεια....θα δουμε αποτελεσματα...

thegravijia
27-06-09, 22:28
επεστρεψα απο προπονηση δικεφαλων.....πραματα και θαυματα εγιναν....ειχα παρα πολυ ενεργεια και φανηκε και παλι...και παλι εγιναν αυξησεις...δεν σταματαμε με τιποτα...το μονο κακο οτι εκλεινε το γυμναστηριο και δεν αφησα τα διαλεειματα που θα επρεπε...αλαλ ολα μια χαρα πηγαν...
ελξεις με μπαρα με 65 κιλα χ 8,με 67,25 χ 6 και 70 χ 4
ελξεις στο μαξιλαρι με 48 χ 7,με 50 χ 6 και με 52 χ 4
ελξεις εναλλαξ με ενα χερι με βαρακι με 37 κιλα :shock::shock::shock:χ 4 και χ 3[επεσε κλεψιμο,αλλα βγηκαν επαναληψεις]
ελξεις σε επικλινη με καθε χερι ξεχωριστα με 24 κιλα χ 8 και χ 6
σφυρια με 26 κιλα χ 6 και χ 4
και συγκεντρωσεις 2 σετ για στατικες με 26 κιλα χ 15 δευτερολεπτα....
εγινε απιστευτο υπερφορτωμα στα κιλα....επομενως καναμε δουλεια....θα δουμε αποτελεσματα...

εισαι φαινομενο...

οταν κανεις στατικες στις αυτοσυγκεντρωσεις?
δηλαδη κρατας αρκετα δευτερα στο σημειο οπου σφιγγεις πληρως το χερι σου?

thegravijia
29-06-09, 19:03
http://mdtv.musculardevelopment.com/content/view/1961/164/

pepeismene karga στο βαζω για να το δεις - ετσι για να σε μπριζοσω κιαλο με το φαι...
δες τι εφαγε μονο στο πρωινο..!!:shock:
στην αρχη το δειχνει...

pepeismenos karga
29-06-09, 23:02
thegravicia το ειδα....χαμος ο και τα καταβροχθισε ολα...αλλα θεωρω οτι εφαγα υπερβολικη ποσοτητα πρωτεινης....θα προτιμουσα να ετρωγα τοσο αλλα οσο εφαγε σε πρωτεινη να ετρωγα σε υδατανθρακες...αυτα ειναιι....
λοιπον σημερα ποδια......τι να πουμε και παλι αυξησεις!!!!
σκουωτ με 150 κιλα χ 6 , χ 5 και χ 5
πρεσσα με 400 χ 12 ,με 410 χ 12 και 420 χ 12
εκτασεις τετρακεφαλων με 55 κιλα για στατικες[κανω επαναληψεις και σε καθε επαναληψη κραταω 4-5 δευτερολεπτα και μετα συνεχιζω στην επομενη επαναληψη και παει λεγοντας[ετσι εβγαλα το πρωτο σετ με 6 επαναληψεις,το δευτερο με 5 το τριτο με 4,και αλλα δυο με 3...α η ασκηση γινεται με το ενα ποδι ξεχωριστα και οχι με τα δυο μαζι....
αρσεις με αλυγιστα με 110 χ 10,με 120 χ 7 και 130 χ 5
εκτασεις δικεφαλων με 60 χ 5 και χ 4,εκανα και ενα σετ ορθιος στο μηχανημα με το ενα ποδι με 35 κιλα χ 15
ραχαιοι για 2χ 15 και τελος γαμπες στην πρεσσα δεν θυμαμαι τα κιλα που εβαλα απλα εβαλα οσο ειχε εκεινη τη στιγμη κοντα μου[σιγουρα 200]και εκανα 5-6 σετ για 15 επαναληψεις
σουπερ και σημερα....φαι μπολικο και ξεκουραση για αναρρωση τωρα.....επομενη δευτερα στοχος στο σκουωτ τα 155 κιλα ......

thegravijia
29-06-09, 23:06
thegravicia το ειδα....χαμος ο και τα καταβροχθισε ολα...αλλα θεωρω οτι εφαγα υπερβολικη ποσοτητα πρωτεινης....θα προτιμουσα να ετρωγα τοσο αλλα οσο εφαγε σε πρωτεινη να ετρωγα σε υδατανθρακες...αυτα ειναιι....
λοιπον σημερα ποδια......τι να πουμε και παλι αυξησεις!!!!
σκουωτ με 150 κιλα χ 6 , χ 5 και χ 5
πρεσσα με 400 χ 12 ,με 410 χ 12 και 420 χ 12
εκτασεις τετρακεφαλων με 55 κιλα για στατικες[κανω επαναληψεις και σε καθε επαναληψη κραταω 4-5 δευτερολεπτα και μετα συνεχιζω στην επομενη επαναληψη και παει λεγοντας[ετσι εβγαλα το πρωτο σετ με 6 επαναληψεις,το δευτερο με 5 το τριτο με 4,και αλλα δυο με 3...α η ασκηση γινεται με το ενα ποδι ξεχωριστα και οχι με τα δυο μαζι....
αρσεις με αλυγιστα με 110 χ 10,με 120 χ 7 και 130 χ 5
εκτασεις δικεφαλων με 60 χ 5 και χ 4,εκανα και ενα σετ ορθιος στο μηχανημα με το ενα ποδι με 35 κιλα χ 15
ραχαιοι για 2χ 15 και τελος γαμπες στην πρεσσα δεν θυμαμαι τα κιλα που εβαλα απλα εβαλα οσο ειχε εκεινη τη στιγμη κοντα μου[σιγουρα 200]και εκανα 5-6 σετ για 15 επαναληψεις
σουπερ και σημερα....φαι μπολικο και ξεκουραση για αναρρωση τωρα.....επομενη δευτερα στοχος στο σκουωτ τα 155 κιλα ......


μην ξεχνας οτι ειναι 325 pounds με υψος 1.70+ μονο...
ο τυπος ειναι τεραστιος οποτε για τα κιλα του την δικαιογο την λεμαργια του...

150 σκουοντ ε...
ωραιος...!

πως και δεν εχεις ποτε κακες μερες??
συνεχως ανεβαινεις//.

pepeismenos karga
30-06-09, 00:17
κοιτα...εχω αναρρωτηθει πολλες φορες με τον εαθτο μου....και ωρες ωρες πραγματικα απορω..γιατι ναι μεν θελω να κανω παραπανω αλλα λεω ενταξει δεν θα γινεται και παντα...ομως συνεχεια γινεται!!!σκεψου εκει που εμεινα ηταν οταν εκανα επικλινη την προπροηγουμενη εβδομαδα στα 95 κιλα 3 σετ χ 4 και παω την προηγουμενη και κανω στα 95 χ 8 επαναληψεις...με το που τελειωνω το σετ...λεω αποκλειεται..την προηγουμενη εφτυνα αιμα να κανω 4 και τωρα εκανα 8 κι ανεβασα και αλλο...αλλα μου φαινεται και εμενα περιεριεργο ωρες ωρες...αλλα ξερεις και τι...εχω τετιο πεισμα και θεληση...ειλικρινα που περιμενω πως και πως να ερθει η ωρα να μπω στο γυμναστηριο να σηκωσω παραπανω απο οτι σηκωσα...που ακομα και να μην εχω φαει και να μην εχω κοιμηθει ..θα το κανω απο πεισμα μου και μονο...ακομα και τιποτα απο συμπληρωματα να παιρνω θα πω στον εαυτο μου εισαι ανικανος εαν δεν τα καταφερεις...και θα το κανω απο εγωισμο και μονο...μεχρι στιγμης εδω και 5 βδομαδες συνεχιζω καθε μερα να βελτιωνομαι...να δουμε μεχρι που θα αντεξουμε...μπορει και να συνεχιζσουμε και ακαθεκτοι μεχρι και του χρονου...ποτε δεν ξερεις τι θα γινει...θελει προσπαθεια thegravicia...και μακαρι και εσυ να τα πας καλα και να πετυχεις τους στοχους σου...ειλικρινα...θεληση και συστηματικοτα θελει και ολα γινονται...το πιστευω οτι ολα μπορουν να συμβουν...σε ολουσ τουσ τομεις...παντα βγαινει κατι που καταριπτει κατι αλλο...ο ανθρωπος εξελισεται....οπως ολα...αιντε να δουμε....

pepeismenos karga
01-07-09, 22:40
για να δουμε τι καναμε και σημερα.......στηθος σημερα και παλι βελτιωσεις....
ισιος παγκος με 130 χ 7 με 132,25 χ 5 και 135 χ 3
επικλινη στο μηχανημα με 100 κιλα χ 7,με 105 χ 5 και χ 4[επιτελους το τερματησα....αρκετα γρηγορα τα ακταφερα....θα μεινω μαλλον ομως κανα 2 βδομαδες ακομα μεχρι να επιστρεψω στον επικλινη με μπαρα για να ανεβασω λιγο επαναληψεις...]
κατακλινης με 115 χ 7 με 117,25 χ 6 και 120 χ 6[το οτι βγηκαν ιδιες επαναληψεις στα κιλα οφειλεται στο οτι στο τελευταιο αφησα μεγαλυτερο διαλλειμα και παραξεκουραστηκα]
βυθισεις με βαρος 25 κιλα χ 9 και 27,25 χ 6 και χ 5
ανοιγματα με 28 κιλα χ 11,με 30 χ 7 και χ 5
κροσ οβερ με 50 χ 10,χ 8 και χ 6και στη συνεχεια ενα ντροπ κατευθειαν με 20 κιλα για 20 επαναληψεις
αυτα για σημερα...45 λεπτα μου πηρε.....ανεβασα σε ολα παλι....οποτε παλι καναμε τη δουλεια μας...συνεχιζουμε σταθερα και δυναμικα

pepeismenos karga
03-07-09, 13:16
η χθεσινη προπονηση ηταν οι ωμοι....αρκετα καλη ομολογω...αλλα οχι και τελεια...ελειψη αυτοσυγκεντρωσης κυριως...δεν συμβαδιζει η σκεψη μου με την προπονηση...
πιεσεις πισω απο το κεφαλι στη σμιθ με 80 χ 3χ 3 και χ 2[την προηγουμενη ειχα βγαλει 3χ3 αλλα τωρα τα εκανα χωρις παρτενερ και ισως να ηταν πιο δικες μου επαναληψεις]
στρατιωτικες με 65 χ με 67,25 χ 6 με 70 χ 4 και χ 2
κωπηλατικη με 70 κιλα χ 8 και χ 6
εκτασεις για τη μεσαια κεφαλη του ωμου ορθιος με 20 χ 10 χ 8 και χ 6
εκτασεις για τη πισω κεφαλη του ομου ορθιος με 20 χ 12 με 22 χ 10 και χ 8
και τραπεζοειδεις με 210 κιλα χ 7 χ 5 και χ 3[οι επαναληψεις αυτες δεν ηταν ολοσωστες,κυριως λογω της αποστασης της καθε επαναληψης...δηλαδη καθε επαναληψη ηταν περιπου 3/4 της ολοσωστης μου φαινεται αλλα την προηγυμενη εκανα 3 τετοιεσ και τωρα 7 + αλλα 2 σετ...οποτε κατι καναμε...]
αποτιμηση καλη μπορω να πω βελτιωθηαμε στις στρατιωτικες κυριως...και σκεφτομαι απο την επομενη να την βαλλω πρωτη σκηση και τις πιεσεις 2 ασκηση..σημερα τρικεφαλα για να δουμε...

Levrone
03-07-09, 23:24
pepeismene

1) αν τρως ετσι οπως λες

2) αν η φωτο ειναι δικη σου

3) αν η φωτο ειναι τωρινη (δηλ. ενω τρως τοσο) και

4) αν εισαι νατουραλε (εγω σε πιστευω)

τοτε εισαι προικισμενος απ το Θεο..

GZ84
04-07-09, 00:15
Παιδιά εγώ τον γνωρίζω τον Peismeno Karga. Πηγαίναμε μαζί γυμναστήριο για αρκετό διάστημα. Μιλούσαμε - τυπικά έστω - και κυρίως προς το τέλος. Τον έχω δει πολλές φορές να προπονείται.

Για όσους αναρωτιούνται σίγουρα θα πω ότι μπορεί να μην ξέρω τι κιλά ακριβώς έκανε (και έχω φύγει από το γυμναστήριο κάτι λιγότερο από 6 μήνες + δεν καθόμουν να κοιτάω σαν βλάκας τι κάνει, το σίγουρο είναι ότι δεν λέει λόγια του αέρα 100% και έχει τρελές δυνατότητες και είναι πορωμένος (κολλημένος) τρελά.

Το φαί που τρώει δεν ξέρω αν είναι ΤΟΣΟ πολύ γιατί μιλάμε όχι για πάρα πολύ αλλά για ελέφαντα! Χαχαχα... Tέλος πάντων, θυμάμαι όμως ότι όποτε τον ρωτούσα λίγα πράγματα που είχαν σχέση με φαί (τότε είχα κολλήσει τι να τρώω βράδυ) από το ύφος που μιλούσε για το φαί σίγουρα τρώει ΠΟΛΥ... ΠΟΛΥ ΡΕ.

Επίσης σχετικά με το αν είναι αυτός στις φωτό - στην παλιά που έχει ως "Pepeismenos" δείχνει τη φάτσα του όπως επίσης και στη προηγούμενη την έδειχνε και είναι αυτό - τον γνωρίζω. Σώμα έχει αυτό που δείχνει γιατί τότε ήταν έτσι (άντε λίγο κατώτερο για να μη γκρινιάξει ότι δεν άλλαξε) οπότε δεν χρειάζονται αμφιβολίες.

Το βλέπει υπερ σοβαρα το θέμα και είμαι σίγουρος ότι θυσιάζει ΠΟΛΛΑ για αυτό από όσες φορές μιλάγαμε.

Συγγνώμη αν ενοχλούν τα παραπάνω - δεν έγραψα τίποτα κακό άλλωστε - μάλλον το αντίθετο. Αν κάποιος ζορίζεται ας το σβήσει.

ΥΓ. Προς Δημήτρη = Στείλε και κανένα μνμ εδώ μέσα ρε!

pepeismenos karga
04-07-09, 03:39
αχαχααχαχαχααχ.....οχι ρε δεν γκρινιαζω προς θεου...ολα τα σχολια δεκτα....λοιπον καταρχας να πω πωςτον gz84 τον ξερω απο παλια και μιλαγαμε καμποσες φορες και καναμε αρκετες φορες προπονηση μαζι...και σορυ που δεν σου εχω γραψει στο ημερολογιο σου αλλα θα ξεκινησω απο αυριο πρωτα ο θεος....
τωρα να πω απαντησω και εγω....πρωτον η φωτο αυτη που εβαλα δεν ειναι τωρινη ειναι απο το τελος απριλιου....πριν σχεδον 3 μηνες...τωρα εχω βαλλει κιλα οποτε ειμαι λιγο καλυτερος....και ειμαι εγω εννοειται,ουτε μονταζ εχω κανει ουτε τιποτα...δευτερον αυτο για το φαι το εχω πει και το ξαναλεω....μπορω να φαω τα παντα...αλλα δεν το κανω..και αμα θελετε να το διαπιστωσετε παμε μια μερα οολοι για φαγητο....να δειτε τη αντεχω να κατεβασω...και οντως τρωω σαν το γουρουνι αμα θελω και πειναω....ακομα τα κιλα που αναγραφω και σαφως ειναι αυτα που κανω αλλιως ποιος ο λογος να ανοιξω και ημερολογιο....εαν ειναι να λεμε μουφιες τοτε τον εαυτο μας κοροιδευουμε...και οσο για το νατουραλε ειλικρινα ειμαι και δεν εχω σκοπο να πεισω καπιον για αυτο...εχω ξαναπει την αποψη μου για τα φαρμακα και βλεπετε που εχω φτασει χωρις αυτα....οχι πως ειμαι κατι σπουδαιο...για μενα ειμαι καλουτσικος αλλα θελω δουλεια ακομα....αλλα πιστευω οτι γενικα ειμαι καλος....δεν εχω κομλεξ με τα φαρμακα..εχω θεληση και δυναμη που ξεπερνανε και αυτα....και εαν νομιζει καπιος οτι δεν μπορει να κανει κατι χωρις αυτα θποτιμαει τον εαυτο του....[εγω στους τραπεζοειδης προχχτες στα 210 κιλα εκανα 2 αποτυχημενα σετ...πηγα 2 φορες να τα σηκωσω και τα σηλωσα ελαχιστο....και λεω δεν γινεται,εχω φαει τοσο καλα εχω ξεκουραστει και δεν μπορω....οχι θα το κανω και ας παθω θλαση....και τα εκανα στο επομενο 7 φορες...εννπειται πως απο μονη της η θεληση δεν κανει δουλεια θελει σκληρη δουλεια και συστηματικοτητα αλλα πολλα γινονται....και ακομα εχω δρομο....

pepeismenos karga
06-07-09, 22:56
να μαι και παλι.....νεα εβσομαδα νεα αρχη....πρωτη μερα σημερα ποδια...καναμε τη δουλεια μας...καναμε και παλι βελτιωσεις ...εγιναν τα παρακατω...
σκουωτ 155 κιλα χ 4,χ4,χ3
πρεσσα 420 κιλα χ 12 ,430 χ 10 και 440 χ 10
εκτασεις τετρακεφαλου με 55 κιλα για στατικες 8 επααληψεις....[καθε επαναληψη κραταω 4 δευτερα και γινεται με το ενα ποδι] με 60 χ 6 χ 4 χ3 χ 3
αρσεις με αλυγιστα με 130 χ 8,132,25 χ 6 και χ 5
εκτασεις δικεφαλςν με 60 χ 10 και 65 χ 6,εκανα και με το ενα ποδι ορθιος με 45 κιλα χ 12 και ενα ντροπ στα 25 για 15
ραχαιους για 2 20αρια και τελος γαμπες 6 σετ χ 15 περιπου στα 25,45,55,65,75,85 κιλα...
πολυ καλα....ανεβηκαμε σε ολα μα ολα...οποτε καναμε αυτο που επρεπε...μαλλον ανεβηκα και σε κιλα ειμαι εσιως 96 αυτη τη στιγμη...παμε πολυ καλα...στοχος για τα ποδια την επομενη στα 155 να βγαλουμε 8 επαναληψεις και βλεπουμε...

Panoz
08-07-09, 03:21
καταρχην kutsup σεβομαι τη γνωμη σου και την αποδεχομαι...οντως αν παθω κατι τωρα,την βουλιαξα την βαρκα....τωρα εγω ποτε δεν ειπα οτι θα φτασω 120 κιλα καθαρα...εαν ηταν ετσι τοτε τα αναβολικα θα καταστρεφονταν γιατι θα κατερριπτα νομουσ της φυσης....και ουτε ενεσιμα παιρνω,οχι γιατι δεν μπορω..αλλα με αυτα που βλεπω απογοητευομαι κι αλλο....οταν ο αλλος διπλα μου περνει 3 συνδιασμους φαρμακων και με ζηταει για βοηθεια ενω κανει 100 κιλα στο παγκο...τοτε πραγματικα απορω.....δεν με ενδιαφερει να στηριζομαι σε αυτα...δεν με νοιαζει...ακομα και αν επαιρνα θα το εκανα μονο για την μυικη αναπτυξη που προσφερουν...και στην προπονηση θα εσκιζα παλι τον πατο μου να τα καταφερω,μην σου πω ακομη περισσοτερο....μπορω μια χαρα χωρις αυτα και καλυτερα απο πολλους...και το αποδεικνυω....
επισης το οτι εγω μπορω να φαω σαν ενα κοπαδι απο γουρουνοσαυρους με κανει να ξεχωριζω απο τους γυρω μου....ολοι οταν ακουω τις διατροφες στο γυμναστηριο ....κανω εγω ξερεις τι τρωω??γι ανα καταλαβουν πως βγαζω τετια προπονηση...εσυ στα 19 σου εκανες 160 κιλα για 1 επαναληψη στον παγκο?[εαν τα ειχες...χιλια μπραβο]...το οτι εγω τρωω τοσο...και προσπαθω να βαλλω οσο ογκο γινεται μπορω οντως να φαινεται λαθος....ομως εχω ακουσει πολλες φορες δω μεσα στο φορουμ γενικα να λεγεται πως θα φτασουμε τους αμερικανους,εχουν ξεφυγει σε ογκο και τετια....εγω δεν μπορω να το καταλαβω...και αυτοι ανθρωποι σαν και εμας ειναι...τι παραπανω εχουν δηλαδη??εμεις οι ελληνες δεν εχουμε ταλεντα...και γυσικα ειχαμε και βγαλαμε ποσους αθλητες και ακομα βγαζουμε...αλλα εαν κοιταξεις τον κατλερ διπλα σε εναν ελληνα θα πεις ειναι ετη φωτος μακρια.....ομως εκτος απο τα αας που παιρνουν αυτοι...αμα δεις την διατροφη του κατλερ που ετργωγε καθε μια ωρα 800-900 θερμιδες για να βαλλει κιλα...ο κολεμαν οταν εβγαινε εξω παραγγελνε μια αγελαδα κια πρωτα την καβαλουσε και μετα την ετρωγε ολοκληρη....αμα δεις και την διατροφη του trey brewer τοτε θα καταλαβεις μετα που εγκεινται 'μια' απο τις διαφορες των ξενων με εμεας...
και γι ανα επιστρεψω γιατι ξεφυγα...αφου μποορω να φαω τοσο και να φαω ακομα πιο πολυ και να βελτιωνομαι συνεχως στο γυμναστηριο θα βαζω ογκο...τωρα η ποσοτητα μπορει να εναι πολυ παραπανω ή λαθος...αλλα εαν θα κατεβαιανα σε 2-3 χρονια σε κανενα αγωνα και με εβλεπες ναειχα ογκο που θα ηταν πρωτοφανες για τα τζουνιορ...τοτε θα ελεγες αυτος ηξερε τι εκανε??
εγω θεωρω πως τιποτε δεν ειναι απιθανο...και ολα συμβαινουν...θεληση να υπαρχει...και δεν υπαρχει υπερπροπονησηη αλλα μονο ελειπης διατροφη...και οταν ειπα να φτασω στα 120 κιλα το ξαναλεω και τωρα οτι θα τα φτασω...και μετα να γραμμωνα στα 100 καθαρα...αυτο ειχα σαν στοχο ...και τωρα εαν θα τα καταφερω θα δειξει...αλαλ εγω θα προσπαθησω οσο γινεται...
ολα αυτα δεν τα λεω ουτε με κακια,ουτε για να στην πω...σεβομαι ειλικρινα την αποψη σου και δεν το λες με κακια....και σε ευχαριστω πολυ....καλο ειναι να γινονται τετιες συζητησεις να εκφερω και εγω τα πιστευω μου οταν μου δινουν εναυσμα τετια σχολια...και ειλικρινα δεν μιλαω αποτομα σε αυτο που γραφω...απλα προσπαθω να βγαλω τις σκεψεις μου...

Ποσα κιλα εισαι τωρα κ στην φωτο του αβαταρ? με υψος?
αρκετα εντυπωσιακος θα ελεγα, πολλα μπραβο κ συνεχισε.

Οσο για τα bold που εχω ο στοχος σου ειναι για φετος το χειμωνα?

pepeismenos karga
09-07-09, 22:22
thankz panoz....στην φωτο ειμαι μου φαινεται 90 κιλα....με υψος 1.77...και την τραβηξα κατα την περιοδο που εκνα διετα...ειχα τασει και 87 και ημουν ακομα καλυτερος....αλαλ δεν εχω φωτο...τεσπα...σημερα στο γυμναστηριο ειχαμε ωμους...καλα πηγαμε αλλα εφυγα με μια δυσαρεσκεια...λες και δεν εκανα κατι σπουδαιο και δεν νιωθω πολυ ευχαριστημενος παροτι καναμε δουλεια...τεσπα θα μου περασει....λοιπον
στρατιωτικες με 70 κιλα χ 8 με 72,25 χ 6 και 75 χ 4
πιεσεις πισω απο το κεφαλι με 70 χ 4 χ 4 και χ 3
εκτασεις για την μπροστινη κεφαλη ενα σε τ με 20 κιλα χ 10
εκτασεις για την μεσαια κεφαλι με 20 χ 10 χ 10 και χ 8
εκτασεις για την πισω με 22 κιλα χ 12 και 24 χ 12
τελος τραπεζοειδεις......μμμμ στα 210 εκανα 9 επαναληψεις και αλλα δυο σετ χ 7 και χ 5αλλα ακομα θελω δουλεια για να τελειοποιησω την τεχνικη σε αυτα τα κιλα...αλλα ακομα και ετσι ανεβασα επεναληψεις παρα τη μη σωστη τεχνικη...θα μεινω καμποσο καιρο σε αυτα τα κιλα μεχρι να τα τελειοοποιησω καλυτερα...καλα πηγαμε ανεβηκαμε και σημερα...μεγαλωνουμε!!!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

pepeismenos karga
11-07-09, 18:33
http://forum.bodybuilding.com/archive/index.php/t-154830.html..............για αυτο τον αγαπαω αυτον τον ανθρωπο....ειλικρινα τον λατρευω σαν bodybuilder....εχει μακραν τις καλυτερες πεποιθησεις σαν αγωνιστικος που ειναι....εγω τον πιστευω για αυτα που λεει και τι χρησιμοποιει....μακαρι να δουλευαν ολοι τοσο σκληρα και ας μου λεγανν μετα δεν γινεται χωρις αασ...σουπερ ο lee priest....εαν θελετε διαβαστε το και πειτε καμια αποψη...

thegravijia
11-07-09, 18:50
http://www.youtube.com/watch?v=KIKAtwiMYSI - ακουστε τι λεει στην αρχη

συμφωνω - ο priest ειναι απο τους πιο σωστους στις αποψεις του - τουλαχιστον κατα εμενα..!!

embrance
11-07-09, 21:15
http://forum.bodybuilding.com/archive/index.php/t-154830.html..............για (http://forum.bodybuilding.com/archive/index.php/t-154830.html..............%CE%B3%CE%B9%CE%B1) αυτο τον αγαπαω αυτον τον ανθρωπο....ειλικρινα τον λατρευω σαν bodybuilder....εχει μακραν τις καλυτερες πεποιθησεις σαν αγωνιστικος που ειναι....εγω τον πιστευω για αυτα που λεει και τι χρησιμοποιει....μακαρι να δουλευαν ολοι τοσο σκληρα και ας μου λεγανν μετα δεν γινεται χωρις αασ...σουπερ ο lee priest....εαν θελετε διαβαστε το και πειτε καμια αποψη...
Ειναι οντως γαματος τυπας.Εχει βγαλει πολλα σητν φορα και τον εχουν ξεσκισει γι ααυτο.Την αλλη φορα που ειχε πει οτι μια απο τις διαιτητηνες στα Ολυμπια,σε συνεντευξη της ειχε πει ξεκαθαρα οτι βγαινει με εναν δυο απο τα φαβορι και οτι αυτους προοθουν...και αλλα πολλα τετοια.Μιλαω εξω απο τα δοντια,εκι που οι αλλοι κανουν τουμπεκι μην χασουνκανα συμβολαιακι.:bowdown:

thegravijia
11-07-09, 22:02
εχει δικη του στηλη ...οποτε για τυχον αποριες ρωτατε τον ιδιο
lee priest zone
http://forums.musculardevelopment.com/forumdisplay.php?f=97

kαι ενα βιντεο που ανεβασα στο youtube με τον LEE..

http://www.youtube.com/watch?v=QDNlIx2Qdsk

pepeismenos karga
13-07-09, 17:14
τελικα θα παω διακοπες.........και φευγω την πεμπτη.....απο τη μια χαιρομαι γιατι θα χασω την ρουτινα...απο την αλλη δεν θελω να χασω προπονησεις....μαλλον εχω εθιστει παρα μα παρα πολυ...αλλα πιστευω καλο θα μου κανει η ξεκουραση η περισσοτερη θα αναρρωσω καλυτερα.....6 μερες...θα καθαρισει το μυαλο και θα επιστρεψω δυνατοτερος για τη συνεχεια...ετσι αποφασισα 3 μερες να κανω μια κετοση....οση προλαβω....να χασω μερικα νερα να παω λιγο πιο καθαρος...αν και δεν εχω πολυ λιπος αλλα δεν ειμαι και στο ιδανικο μου....αλλα ενταξει...κατι θα προλαβω να κανω και σε αυτεσ τις 3 μερεσ...οτι γινει καλο θα ειναι...αυτες τις 3 μερες θα κανω 2 μυικες +αεροβια....καθως δεν δουλευω αυτην την περιοδο....και σημερα το πρωι εκανα πλατη και 30 λεπτα ποδηλατο το βραδυ ποδια+30 λεπτα ποδηλατο....αυριο στηθος και αερβια και το βραδυ ωμους και αεροβια...και την τεταρτη τρικεφαλα και το βραδυ δικεφαλα...τρεις μερες χωρις υδατανθρακα καθολου...για να χαθει οσο νερο ειναι δυνατον...παντως σημερα το πρωι εκανα πλατη και παρατηρησα πως και χωρις υδατανθρακα μια χαρα εβγαλα προπονηση...βεβαια αν το συνεχιζα δεν θα γινοταν το ιδιο και την επομενη βδομαδα σιγουρα....αλλα το καλο ειναι εοτι θα παιξω οσο πιο δυνατα γινεται αυτες τις 3 μερες ακομα ακομα και χωρις υδατανθρακα...για να δουμε...

pepeismenos karga
23-07-09, 23:31
επεστρεψα..................πισω στη ρουτινα παλι...σημερα το μεσημερι γυρισα απο γευμα ημουν γυμναστηριο...δεν αφηνω μερα χαμενη....πανε και οι διακοπες....τωρα πισω στη δουλεια....το γυμναστηριο εχει ακομα 3 βδομαδες...μεχρι να κλεισει γιια 10 μερες...μεχρι τοτε....ογκος babeeee.....

NASSER
24-07-09, 14:45
επεστρεψα..................πισω στη ρουτινα παλι...σημερα το μεσημερι γυρισα απο γευμα ημουν γυμναστηριο...δεν αφηνω μερα χαμενη....πανε και οι διακοπες....τωρα πισω στη δουλεια....το γυμναστηριο εχει ακομα 3 βδομαδες...μεχρι να κλεισει γιια 10 μερες...μεχρι τοτε....ογκος babeeee.....


Ελπιζω να φορτωσες τις μπαταριες σου και να δωσεις καλη συνεχεια στο καλοκαιρι. :)

liosis
28-08-09, 16:06
πεπεισμενοσ ειδα τα μηνιματα σ απτην αρχη κ τρελαθηκα ,,αν εισαι τοσο καλοσ για μενα κατεβα στα ολυμπια τοθ χρουνου!!!:weights::weights:

pepeismenos karga
28-08-09, 22:00
πιου χρονου.....φετος ηταν να κατεβω αλλα δεν μου δωσαν τελικα την επαγγελματικη καρτα.......με το καλο ας κατεβουμε φετος πρωτη φορα και βλεπουμε....εαν θα παταγα καποτε στη σκηνη του ολυμπια....πεζει και να αναβα λαμπαδα πριν...ισα με τα κιλα μου..

Polyneikos
30-08-09, 19:24
Για Ολύμπια δεν ξερω,αλλά σε ελληνικους αγωνες αν θα κατεβεις θα είσαι πολύ καλος και θα ξεχωρίσεις,είναι σίγουρο !!:thumbup:

thegravijia
30-08-09, 19:34
σκεφτεσαι να κατεβεις ? ποτε?

pepeismenos karga
30-08-09, 23:50
μακαρι πολυνεικε μακαρι να κατεβω και να απαω καλα αλλα εχω ακομα πολυ δουλεια να ριξω...δεν κατεβαινεις ετσι..επειδη πιανεις ενα βαρακι στο χερι...θελει και να χτισεις αρκετα....θα δουμε εαν ολα πανε καλα...που το πιστευω φετος γιατι μεχρι στιγμης ολα δουλευουν στην εντελεια...σκεφτομαι να κατεβω το μαιο του 2010 τελικα στην ifbb....επειδη ακομα θα ειμαι τζουνιορ καθως ουτε το μαιο του χρονου θα ειμαι 21 και θα εχω καπιες πιθανοτητες...λογικα και σχεδον σιγουρα θα καεβω αλλα ποτε δεν ξερεις αλαλ ετσι ακι αλλιως το θελω και σαν εμπειρει ανα δω και το πως ειναι ενας αγωνας...δεν εχω βλεψεις θα κανω το καλυτερο δυνατον να βαλω κιλα μετα γραμμωση και θα κατεβω και οτι βγω στα τζουνιορ...το κανω κυριως εμπειρικα...δεν ειχα σκοπο να κατεβω πριν το 2011...αλαλ επειδη στην ifbb θα ειμαι στα τζουνιορ αλλα σαν μεγαλυτερος θα κατεβω εκει...γιατι στη wabba το καναν μεχρι τα 24 και δεν γινεται εκει...εχω πολλες ατελειες να φτιαξω ακομα...θα δουμε να ειμαστε καλα...και το μαιο στην ifbb στην σκηνη να ποζαρω...

thegravijia
31-08-09, 01:32
μακαρι πολυνεικε μακαρι να κατεβω και να απαω καλα αλλα εχω ακομα πολυ δουλεια να ριξω...δεν κατεβαινεις ετσι..επειδη πιανεις ενα βαρακι στο χερι...θελει και να χτισεις αρκετα....θα δουμε εαν ολα πανε καλα...που το πιστευω φετος γιατι μεχρι στιγμης ολα δουλευουν στην εντελεια...σκεφτομαι να κατεβω το μαιο του 2010 τελικα στην ifbb....επειδη ακομα θα ειμαι τζουνιορ καθως ουτε το μαιο του χρονου θα ειμαι 21 και θα εχω καπιες πιθανοτητες...λογικα και σχεδον σιγουρα θα καεβω αλλα ποτε δεν ξερεις αλαλ ετσι ακι αλλιως το θελω και σαν εμπειρει ανα δω και το πως ειναι ενας αγωνας...δεν εχω βλεψεις θα κανω το καλυτερο δυνατον να βαλω κιλα μετα γραμμωση και θα κατεβω και οτι βγω στα τζουνιορ...το κανω κυριως εμπειρικα...δεν ειχα σκοπο να κατεβω πριν το 2011...αλαλ επειδη στην ifbb θα ειμαι στα τζουνιορ αλλα σαν μεγαλυτερος θα κατεβω εκει...γιατι στη wabba το καναν μεχρι τα 24 και δεν γινεται εκει...εχω πολλες ατελειες να φτιαξω ακομα...θα δουμε να ειμαστε καλα...και το μαιο στην ifbb στην σκηνη να ποζαρω...

θα παιξεις επι ισης οροις με τους υπολοιπους ..? ξερεις τι εννοω

Exci
31-08-09, 01:35
θα παιξεις επι ισης οροις με τους υπολοιπους ..? ξερεις τι εννοω
Ετσι τον βλεπω :green: Θα πλακωσει τα φυσικα διουρητικα

pepeismenos karga
31-08-09, 01:51
exci δεν θα ειμαι ο πρωτος που πηρε φυσικα διουρητικα...αλαλ δεν εχω κανενα προβλημα και να μην παρω αλλα θα παρω γιατι αμα αγωνισεζαι επι ισοις οποις φαινεται πιος ειναι ο καλυτερος...δεν εχω προβλημα να πω και τι θα παρω ουτως αλλιως θα ειναι ελαχιστα....καιτο τονιζω και οπιος θελει με πιστευει...αλλωστε εχω ξαναναφερει απειρες φορες πως αυτα ειναι το τελευταιο δεν με απασχολουν εγω κοιταω την προπονηση και το φαι μου πρωτα απο ολα...εαν μαθεις να αναπτυσεσαι με το φαγητοκαι το ελαχιστο που θα παρεις θα σε βοηθησει περισσοτερο αρα θες κατι λιγο παραπανω...και εγω θα βαλω λιγο....αλλα ναι αφου θα κατεβουμε σε αγωνες πρεπει να ειμαστε σουπερ οσο το δυνατον γινεται...

Exci
31-08-09, 01:59
Οπ, μαλλον διαβασα καπως λαθος το ποστ του γραβιτζια.

Ηθελα να πω οτι μαλλον νατουρελ σε βλεπω να κατεβαινεις ετσι πεπεισμενος οπως εισαι (εξ'ου και τα φυσικα διουρητικα)

pepeismenos karga
31-08-09, 02:03
καλα ρε σιγα οτι και να ελεγες δικαιωμα σου εγω τιποτα δεν κατακρινω....ουτεαυτα σιγα..αφου ολοι ξερουμε...αλιμονο τωρα να παιρνουμε και να κανουμε τους κινεζους..σιγα...δεν δινω και πολυ σημασια...απλα θα ειναι λιγο....

skrwz21
31-08-09, 02:52
καλα ρε σιγα οτι και να ελεγες δικαιωμα σου εγω τιποτα δεν κατακρινω....ουτεαυτα σιγα..αφου ολοι ξερουμε...αλιμονο τωρα να παιρνουμε και να κανουμε τους κινεζους..σιγα...δεν δινω και πολυ σημασια...απλα θα ειναι λιγο....

αρχισες το φαι η ακομα ? Μπηκε ο Σεμπτεμβρης, καιρος για μασα..

Levrone
31-08-09, 03:05
μπραβο ρε μαγκα. μακαρι να κατεβεις!

και δεν εισαι καν 21!!!

φιλε, υγεια υγεια υγεια και ολα θα τα πετυχεις!

οντως ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΡΓΑ!!!!:thumbup:

pepeismenos karga
31-08-09, 10:11
skrwzz την εχω ολο το χρονο...παντα τρωω πολυ...απο τον ιουνιο τρωω σν μοσχαρι...φετος δεν εκανα γραμμωση για παραλια πρωτη φορα και ετρωγα να βαλλω κιλα και το καλοκαιρι...παντως το φαι ειναι πολυ...και η προπονηση σκληρη...α και levrone σευχαριστω πολυ...και τωρα που μιλαω δεν ειμαι καν 20 χρονων...το μαιο του 2010 θα ειμαι 20 μισο...αρα εχω ακομα αρκετα να μαθω και να κανω...να ειμαστε καλα και θα κατεβω ακομα καλυτερα...

skrwz21
31-08-09, 11:24
skrwzz την εχω ολο το χρονο...παντα τρωω πολυ...απο τον ιουνιο τρωω σν μοσχαρι...φετος δεν εκανα γραμμωση για παραλια πρωτη φορα και ετρωγα να βαλλω κιλα και το καλοκαιρι...παντως το φαι ειναι πολυ...και η προπονηση σκληρη...α και levrone σευχαριστω πολυ...και τωρα που μιλαω δεν ειμαι καν 20 χρονων...το μαιο του 2010 θα ειμαι 20 μισο...αρα εχω ακομα αρκετα να μαθω και να κανω...να ειμαστε καλα και θα κατεβω ακομα καλυτερα...

ωραιος αντε μακαρι να πετυχεις αυτο που θελεις φιλε μου σου ευχομαι καθε επιτυχια.. συνεχισε να τρως, ειδικα τωρα αυτη την περιοδο, εχεις και περισσοτερη ορεξη αποτι το καλοκαιρι, δεν ειναι το ιδιο, με τις ζεστες κιαυτα..

Georges
31-08-09, 16:17
Καταρχήν να σου ευχηθώ καλή επιτυχία στους στόχους σου. Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω ρε φίλε πως τρως τόσο φαί. Ο κοινός άνθρωπος θα αρρώστενε με τέτοιες ποσότητες. Για δώσε κανα tip

NASSER
31-08-09, 16:25
μακαρι πολυνεικε μακαρι να κατεβω και να απαω καλα αλλα εχω ακομα πολυ δουλεια να ριξω...δεν κατεβαινεις ετσι..επειδη πιανεις ενα βαρακι στο χερι...θελει και να χτισεις αρκετα....θα δουμε εαν ολα πανε καλα...που το πιστευω φετος γιατι μεχρι στιγμης ολα δουλευουν στην εντελεια...σκεφτομαι να κατεβω το μαιο του 2010 τελικα στην ifbb....επειδη ακομα θα ειμαι τζουνιορ καθως ουτε το μαιο του χρονου θα ειμαι 21 και θα εχω καπιες πιθανοτητες...λογικα και σχεδον σιγουρα θα καεβω αλλα ποτε δεν ξερεις αλαλ ετσι ακι αλλιως το θελω και σαν εμπειρει ανα δω και το πως ειναι ενας αγωνας...δεν εχω βλεψεις θα κανω το καλυτερο δυνατον να βαλω κιλα μετα γραμμωση και θα κατεβω και οτι βγω στα τζουνιορ...το κανω κυριως εμπειρικα...δεν ειχα σκοπο να κατεβω πριν το 2011...αλαλ επειδη στην ifbb θα ειμαι στα τζουνιορ αλλα σαν μεγαλυτερος θα κατεβω εκει...γιατι στη wabba το καναν μεχρι τα 24 και δεν γινεται εκει...εχω πολλες ατελειες να φτιαξω ακομα...θα δουμε να ειμαστε καλα...και το μαιο στην ifbb στην σκηνη να ποζαρω...

Το πανελληνιο της IFBB θα ειναι το 2010 στη Θεσσαλονικη και ειναι ενας αγωνας που θα ξεχωρισει καθως θα ειναι μαζι με το ανοιχτο grand prix με χρηματικα επαθλα και η προσελευση τοσο αθλητων και θεατων προβλεπεται μεγαλη.
Καλη επιτυχια σε οτι στοχευεις. Εδω ειμαστε για να στηριξουμε. :thumbup:

pepeismenos karga
31-08-09, 21:46
ωχ ναι.σαλονικα!!!σωστα...αιντε θα κανουμε και ταξιδακι...νασσερ πρωτα ειναι το πανελληνιο και μετα το grand prix....την ιδια μερα...στο grand prix θα μπορουσα να συμεετασχω και εγω ή δεν γινεται λογω ηλικιας???...παντως λογικα η κινηση αυτη της ifbb την ανεβαζει φετος...

georges....οντως ειναι ψιλοπολλα αυτα που τρωω αλαλ απο μικρος το ειχα ετρωγα ευκολα μεγαλες ποσοτητες φαγητο πολυ ευκολα...και ειχα παντα ανοικτο στομαχι...τωρα βεβαια δεν πεινουσα τοσες φορες μικρος...εγω εφτιακσα το στομαχι μου να πειναει και τον μεταβολισμο μου αναλογα με τα γευματα....οπως το μαθεις το σωμα σου...το ξερω ειναι δυσκολο αλλα θα το κανεις 1,2...30 φορες μετα θα πεινας απο μονος σου..ουτε και εγω δεν πειναω πολλες φορες αλλα πρεπει να φαω...αλλα εαν δεν πειναω και πρεπει να φαω το κανω χωρις να νιωθω καπια δυσκολια οτι ειμαι γεματος τρωω με ευχαριστηση..επειδη μπορω αλλλα καπιες φορες οντως δεν πειναω...ασε που φετος που αυξησα και αλλο τα γευματα εχω δει ακομη μεγαλυτερ αυξηση του μεταβολισμου επειδη το σωμα καιει περισσοτερο απο οτι περσυ και αυτο ειναι ακομη καλυτερο...προσπαθησε το και εσυ...ας πουμε τρως 240 γραμμαρια πρωτεινη και κανεις 6 γευματα...αρα σε καθε γευμα τρως40 γραμαμρια...προσπαθησε να τρως το ιδιο αλαλ σε 10 γευματα των 24 γραμαμριων...το θεωρω καλυτερο και ειναι στην ουσια το ιδιο...αλαλ επειδη ειναι πολλα τα γευματα υπαρχουν πολλες φορες που δνε μπορουν να γινουν γι αυτο χρειαζεται προγραμματισμο....

NASSER
31-08-09, 22:04
ωχ ναι.σαλονικα!!!σωστα...αιντε θα κανουμε και ταξιδακι...νασσερ πρωτα ειναι το πανελληνιο και μετα το grand prix....την ιδια μερα...στο grand prix θα μπορουσα να συμεετασχω και εγω ή δεν γινεται λογω ηλικιας???...παντως λογικα η κινηση αυτη της ifbb την ανεβαζει φετος...


Eσυ θα διαγωνιστεις σαν εφηβος. Για να παιξεις θα πρεπει να κανεις δελτιο αθλητη σε εναν αθλητικο συλλογο της ομοσπονδιας. Επειτα αμα δειχνεις πως εισαι αθλητης που μπορει να συναγωνιστει τους ενηλικες που στην κατηγορια grand prix θα εχουν καποιο επιπεδο, θα κριθεις αμα θα μπορεις να συμμετασχεις. Κανε εσυ οτι μπορεις να κανεις και μεχρι τοτε εχεις χρονο ;)

pepeismenos karga
16-09-09, 21:27
καιρο ειχα να γραψω στο λογκ μου ...ειπα να το κανω σημερα...επειδη ειχα πλατη και καθε φορα που κανω πςρςνομαι και τα δινω ολα και γυρναω σαν δελτα...γιατι πρεπει να την ανοιξω και θα το κανω...

πολυ intense η προπονηση πολυ πρηξιμο ,πολυ πονος,πολυ αιμα...μικρα διαλλειματα....ολα τα σετ με αργεσ αρνητικες 6-8 σευτερολεπτων...
ελξεις στην τροχαλια με ανοιχτη λαβη 95 κιλα για 4,3 και 2 επαναληψεις....
ελξεις με αναποδη ανοικτη λαβη με 75 για 4,3,3
ελξεις με κλειστη λαβη με 50 για 4,3
σουπερ σετ πουλοβερ με μια ασκηση με που βαζω το σκοινι στη βαση της τροχαλιας ,χαμηλα δηλαδη και ειναι σαν κωπηλατικη...αλλα πιανει πιο πολυ το πανω μερος των φτερων....75 κιλα 5+3 και 4+2
αρσεις θανατου 70 κιλα 6,5[εδω μαλλον πρεπει να αυξησω αρκετα τα κιλα]
κωπηλατικη με αναποδη λαβη 60 κιλα χ4,3,3
κωπηλατικη με αλτηρες 18 κιλους ταυτοχρονα για 4,3,3,2
σταυρος με αναποδη λαβη 50 κιλα χ4,3
χαμηλη κωπηλατικη στην τροχαλια με αναποδη λαβη 70 χ4,3

αυτα τα ολιγα....23 σετ σημερα...πολυ μικρα διαλειματα 45-60 δευτερολεπτα και τα σετ σε διαρκεια τουλαχιστον 30 δευτερολεπτα...πολυ πριξημο και τα φτερα ανοιγουν σιγα σιγα...

thegravijia
16-09-09, 21:34
απο φαι πως πας ?
ποσα κιλα εισαι τωρα?

pepeismenos karga
16-09-09, 21:59
thegravicia...απο φαι οπωα τ αξερεις καθε μιαμιση ωρα...αρκετο φαι και πολυ υδατανθρακας για ενεργεια...εκανα και εξετασεις αιματος προχτες να δω μηπως ανεβηκε τιποτα με τη φετινη διατροφη μου και μαλιστα μερικα πεσαν σε σχεση με την περσυνη εξεταση!!κρεατινη και ουρια επεσαν και τρωω καθε μιαμιση ωρρα τωρα...οποτε συνεχιζω ετσι μια χαρα...απο κιλα ειμαι 96-97...ανεβαζω πολυ σιγα...τα κιλα δεν παιζουν ρολο..η εμφανιση μου αλλαζει ακθε βδομαδα..καθε βδομαδα ανεβαινω..καλυτερευω...τα κιλα μενουν στασιμα ή ανεβαινουν ελαχιστα...δεν τρωω περισσοτερο για να μην βαλλω και αλλο λιπος...ανεβαινω καλα...ισως και να γραμμωνω παραλληλα..σιγα σιγα με αυτη την προπονηση και την διατροφη...γι αυτο μενω στασιμος και σε κιλα...αλλα η εμφανιση αλλαζει...

pepeismenos karga
22-09-09, 23:33
καλησπερα...ειπα να ξαναγραψω σημερα γιατι ειδα κατι σημαντικο στην προπονηση....σημερα εκανα ποδια....δυσκολη μερα...πολυ κουραση κλασσικα...ειπα να αλλαξω λιγο το προγραμμα που κανω..προσθετοντας ή παραλαζοντας το λιγο...μεχρι στιγμης 2 μηνες τωρα...κανω καθε σετ με αργες αρνητικκες,πολυ αργες και ανεβαζω τα κιλα με αυτο τον τροπο...τα κιλα εχουν πεσει αλλα ανεβαινουν...τι θελω να πω ομως...ας πουμε στο σκσουωτ καθως μιλαμε για ποδια...εκανα πριν ξεκινησω το προγραμμα 155 κιλα χ 5....οταν ξεκινησα το πραγραμμα εβγαζα στα 80 κιλα 6 επαναληψεις με πολυ αργες αρνητικες...επομενως τα 155 κιλα μεταφραστηκαν σε μενα σε 80 κιλα πολυ αργα...μιλαμε 7-8 δευτερα η αρνητικη...σημερα εκανα 107,25 κιλα πολυ αργα για 5...στην αρχη ομως σκεφτηκα να κανω ενα κλασσικο σετ με κανονικο ρυθμο με πολλα κιλα...σκεφτηκα οταν εκανα 155 εκανα 80 αργα ...τωρα κανω 27 κιλα περισσοτερα θα εχω ανεβει και στα πολλα...βαζω 160 κιλα...κανω 1,στην δευτερη δεν ανεβαινα και τα εριξα πισω...ευτυχως δεν επαθα το παραμικρο....
αυτο με εκανε να καταλαβω το εξης...πως το σωμα συνηθισε στο ρυθμο αυτα με τα πιο λιγα και ισως γυμναζονται μονοπατα καποιες μυικες ινες...και καποιες αλλες δεν γυμναζονται...ισως χανω τις 2β και γυμναζω κυριως τισ 2α.....γι αυτο σε καθε ασκηση απο εδω και περα θα πεζω για αυξησεις με κανονικο ρυθμο μονο στο πρωτο σετ...στα υπολοιπα 2 σετ τις καθε ασκησεις με αργες αρνητικες...ετσι ωστε να πιανω και αλλα φασματα.....και να βοηθησω σε περαιτερω μυικη αναπτυξη....
ετσι λοιπον εκανα σκουωτ 160 για 1 και μιση επαναληψη κα στα 107,25 χ5,4,3
πρεσσα 450 κιλα χ 8 ,280 χ8 και 285 χ 6
εκτασεις τετρακεφαλων 80 χ 8 ,55 χ 5 χ4
αρσεις με αλυγιστα 110 χ 6, 72,25 χ 6 χ 5
πιεσεις στην πρεσσα με πολυ ψηλα τα πελματα με 300 κιλα χ 15
240 χ 9.χ 7
leg curls[ξεχναω παντα πως λεγεται στα λληνικα]75 χ 4, 55 χ 5,4
και υπερεκτασεις 2 εικοσαρια..και γαμπες καθιστος ενα σετ στα 95 κιλα χ 5 και στα 65 αλλα 4 χ 6,5,4,3.....
[τα πρωτα κιλα ειναι με κανονικο ρυθμο,δηλαδη ενα πανω ενα κατω...τα υπολοιπα 2 σετ καθε ασκησης ειναι 1 πανω 6-8 κατω......]
ομολογω πως εχουν περασει 5 ωρες και ειμαι ηδη φουλ πιασμενος..μιλαμε ελεεινο ππιασιμο...τερατωδες....ηδη απο τις 5 πρωτες ωρες και μιλαμε για μια μικρη παραλλαγη του προγρμμματος που μπορει να κανει μεγαλες διαφορες...νεα δεδομενα...αυριο εχει στηθος...και συνεχιζουμε...

pepeismenos karga
15-10-09, 22:27
γραφω σημερα αυτα ειναι ...το γραφω επειδη μαρεσε αρκετα η προπονηση αρκετο πρηξιμο...ομους σημερα και γραφω μονο στις πιεσεις ομων τι εγινε που τρελαθηκα... ....45 κιλα στο καθε χερι χ 5 επαναληψεις....ρεκορ για εμενα...και καταγραφηκε στο ημερολογιο...συνεχιζομενν.....

Stephany Thes
17-10-09, 17:37
μπράβο πεπεισμένε!! Ο τρόπος που σκέφτηκες παραπάνω για τηνπροπόνηση ποδιών ήταν έξυπνος. Πρέπει να είμαστε έτσι σε εκγρήγορση ώστε να αντιλαμβανόμαστε πότε αλλάζουμε τακτική, γιατί κολλάμε στα ίδια κιλά κλπ. Μ'αρεσει πολύ που είσαι πάντα με θετική ενέργεια & όρεξη, σε θαυμάζουμε :-) αντε να βρεθείς σε κάποιον αγώνα σύντομα

pepeismenos karga
17-10-09, 18:33
σε ευχαριστω stefany....βαζω το μυαλο μου να δουλευει σε καθε προπονηση σε καθε σετ και σε καθε επαναληψη και προσπαθω να το ερμηνευσω ωστε να γινομαι καλυτερος....και παντα εχω τρελη ορεξη και ενεργεια γιατι μαρεσει αυτο που κανω και δεν κολλαω ποτε..παντα προχωραω σε κατι καλυτερο...και θεωρω πως παω καλα...99 κιλα εφτασα και ειμαι νατουραλ....συνεχιζω....και παντα πρεπει να εδουμε ορεξη στη ζωη μας...σε οαλ τα πραγματα...παντα πρεπει να γελαμε..δεν αξιζει κατι λιγοτερο...παντα γελαω και μου φτιαχνω τη διαθεση....
και εσαν θες να με θαυμασεις οπως λες......το πανελληνιο της ifbb γινεται στην θεσσαλονικη φετος και θα λαβω μερος...15 μαιου θα ειμαι εκει λογικα...επομενως θα ανεβω στην ομορφη πολη σου....

thegravijia
17-10-09, 18:41
σε ευχαριστω stefany....βαζω το μυαλο μου να δουλευει σε καθε προπονηση σε καθε σετ και σε καθε επαναληψη και προσπαθω να το ερμηνευσω ωστε να γινομαι καλυτερος....και παντα εχω τρελη ορεξη και ενεργεια γιατι μαρεσει αυτο που κανω και δεν κολλαω ποτε..παντα προχωραω σε κατι καλυτερο...και θεωρω πως παω καλα...99 κιλα εφτασα και ειμαι νατουραλ....συνεχιζω....και παντα πρεπει να εδουμε ορεξη στη ζωη μας...σε οαλ τα πραγματα...παντα πρεπει να γελαμε..δεν αξιζει κατι λιγοτερο...παντα γελαω και μου φτιαχνω τη διαθεση....
και εσαν θες να με θαυμασεις οπως λες......το πανελληνιο της ifbb γινεται στην θεσσαλονικη φετος και θα λαβω μερος...15 μαιου θα ειμαι εκει λογικα...επομενες θα ανεβω στην ομορφη πολη σου....
παιζει να ερθω να σε δω ...
πεπεισμενε εχεις ανθρωπο να σε προσεξει στην θεραπεια σου? ποτε αρχιζεις διαιτα?
βαλε τιποτα φωτο σου τωρα που εισαι στον ογκο και βαλε και μετα να δουμε διαφορες...

pepeismenos karga
17-10-09, 20:33
εαν μπορεσεις να ερθεις μακαρι τεραβιγια...τωρα οσο αφορα θεραπεια δεν το κοβω να κανω στον ογκο...οσο παω νατουραλ μονο στην γραμμωση γι ανα διατηρησω τα κιλα και να κρατησω τη σκληραδα και το πολυ να βαλλω[κλενβουτερολη,γουινστρολ ή και αναβαρ..σορρυ που τα γραφω ετσι φανερα απλα δεν εχω κολλημα αλαλ εαν υπαρχει προβλημα ζηταω συγγνωμη].....
εχω εναν να με κατευθυνει....εχει κατεβει 3 χρονιες στην ΝΑC....και ξερει ακποια πραγματα...τωρα προσπαθω να τροποποιησω το προγραμμα της πλατης για να ανοιξω το ευρος...γιατι εκει εχω το σοβαροτερο προβλημα...κα κοιταμε να φτιαξουμε ενα πλανο 2 φορες την εβδομαδα..κατα τα αλλα καλα παμε...
τωρα οσο αφορα τις φωτος δεν ξερω να ανεβασω αλαλ θα το κανω καποια στιγμη εστω και σε αβαταρ...μια στο τελος του ογκου και μια στο τελος της γραμμωσεις σιγουρα....

pepeismenos karga
17-10-09, 20:35
α και διαιτα λογικα απο τις 15 φεβρουαριου μεχρι την 1 μαρτιου...καπου εκει μεσα ...δεν αντεχω παραπανω και θεωρω οτι εχω γρηγορο μεταβολισμο ακι προσεχω ννα κραταω το λιπος...οσο ειναι εφικτο αυτο...

thegravijia
17-10-09, 20:45
σου βαζω ενα προγραμμα για 2 φορες την βδομαδα..
αν θες τσεκαρετο
Monday – Upper Body
στηθος-οριζοντιος παγκος (επαν 1-5 ) 2 σετ
επικλινη παγκος (επαν 1-5 ) 2 σετ
βυθισεις (επαν 1-5 ) 1 σετ
ομοι-πιεσεις στο σμιθ (επαν 1-5 ) 3 σετ
γαλλικες (επαν 1-5 ) 3 σετ
Tuesday – Lower Body
καθισματα (επαν 1-5 ) 3 σετ
χακ σκουντ (επαν 1-5 ) 2 σετ
μονοζυγο (επαν 1-5 ) 5 σετ
δικεφαλα καμψεις (επαν 1-5 ) 4 σετ

Thursday – Upper Body
στηθος-οριζοντιο πιεσεις με αλτηρες (επαν 6-11 ) 4 σετ
βυθισεις 4σετ (επαν 6-11 )
ομοι - εκτασεις (επαν 6-11 ) 4 σετ
τρικεφαλα - εκτασεις με τα 2 χερια με αλτηρα (επαν 6-11 ) 4 σετ

Friday – Lower Body
καθισματα (επαν 6-11 ) 4 σετ
προβολες 4 σετ (επαν 6-11 )
κωπιλατικη 4 σετ (επαν 6-11 )
δικεφαλα αυτοσυγκεντρωσεις 4σετ (επαν 6-11 )

θα φροντισω να ερθω αν κατεβεις - ελπιζω να μπορεσω δηλ..

pepeismenos karga
17-10-09, 20:58
θα το κοιταξω αλλα δεν ηθελα να πω ακριβως αυτο...ειπα οτι θα κανω 2 φορες την εβδομαδα πλατη...μια βαρια μια ελαφρια...γιατι εχει μεινει πισω σε σχεση με τα υπολοιπα...αλλα σε ευχαριστω παντως...

thegravijia
17-10-09, 21:20
καταλαβα τι λες...
κρατας κοιλιακους ακομα και τωρα στα 99κιλα?
φαινοντε δηλ ακομα?

pepeismenos karga
17-10-09, 22:12
προσπαθω οσο γινονται..φαινονται ακομα αλαλ πολυ νερο αστα αν πανε...η μεση ειναι στα 87 εκατοστα...σχετικα καλα...

thegravijia
17-10-09, 22:24
προσπαθω οσο γινονται..φαινονται ακομα αλαλ πολυ νερο αστα αν πανε...η μεση ειναι στα 87 εκατοστα...σχετικα καλα...
εμενα ειναι 88 :P

απο συμπληρωματα τι παιρνεις?

pepeismenos karga
17-10-09, 23:02
περνω αμινοξεα,πρωτεινη,κρεατινη και πολυβιτμινη...τα βασικα...και λιγο καφεινη πριν τις πρπομησεις για τσιτωμα...ετσι και οσο παει να δουμε...

pepeismenos karga
19-10-09, 15:54
http://www.youtube.com/watch?v=vH9UyCrVxD4

thegravijia
19-10-09, 18:06
^^ λες να ξαναμπορεσει να πιασει την παλια του φορμα?

pepeismenos karga
19-10-09, 23:03
γιατι οχι....?τρελλος ειναι...ολα τ αμπορει πιστευω...εαν κατεβει στην 202 του χρονου οπως λεει...και ειναι σεκαλη φορμα μου φαινεται εχει τρελλες πιθανοτητες να βγει πρωτος...δεν υπαρχουν πολλοι στο υψος του...

pepeismenos karga
23-10-09, 22:11
τρικεφαλα σημερα....και οπως ειπα και στα 3κ παμε να ανεβασουμε τα ρεκορ μας και αυτο καναμε σαν γνησιοι επαγγελματιες[οκκκκκκκκκ..ξυπνησα]....
πιεσεις με κλειστη λαβη 120 κιλα χ 4
γαλλικες με 65 χ 4
εκτασεις πανω απο το κεφαλι με 40 κιλα χ 8[και με τα 2 χερια μαζι]
βυθισεις με 35 κιλα επιπροσθετο χ 6
και εκτασεις στην τροχαλια με το σχοινι για 4-5 15 αρια για αιματωση...
ΣΟΥΠΕΡ ΑΠΛΑ.....

thegravijia
23-10-09, 23:00
τρικεφαλα σημερα....και οπως ειπα και στα 3κ παμε να ανεβασουμε τα ρεκορ μας και αυτο καναμε σαν γνησιοι επαγγελματιες[οκκκκκκκκκ..ξυπνησα]....
πιεσεις με κλειστη λαβη 120 κιλα χ 4
γαλλικες με 65 χ 4 προσεχεεε εδω...επικινδυνη ασκηση να παιζεις με τοσο χαμηλες
εκτασεις πανω απο το κεφαλι με 40 κιλα χ 8[και με τα 2 χερια μαζι]
βυθισεις με 35 κιλα επιπροσθετο χ 6
και εκτασεις στην τροχαλια με το σχοινι για 4-5 15 αρια για αιματωση...
ΣΟΥΠΕΡ ΑΠΛΑ.....
:weights:

pepeismenos karga
23-10-09, 23:09
ναι σε αυτο εχεις δικιο...τα τελευταια σετ εγραψα που εκανα τις λιγοτερες με τα περισσοτερα...πρεπει να παρω και κατι σαν ιμαντες και για τους αγκωνες...πηρα και για τα γονατα γιατι δεν μας βλεπω...

thegravijia
23-10-09, 23:19
ναι σε αυτο εχεις δικιο...τα τελευταια σετ εγραψα που εκανα τις λιγοτερες με τα περισσοτερα...πρεπει να παρω και κατι σαν ιμαντες και για τους αγκωνες...πηρα και για τα γονατα γιατι δεν μας βλεπω...

ιμαντες για τα γονατα??
κατι τετοιο εννοεις ?
H9UpeA3fe9c&feature

pepeismenos karga
24-10-09, 18:28
Nothing! Or almost nothing. I typically will do one mass course consisting of deca and primo in the amounts I mentioned before for 6-8 weeks and then Iʼll have 4-6 months clean depending on when my next show is. I really donʼt give a **** if people believe it, but thatʼs the truth. If it helps them to justify why I am a pro and they are not, they will believe that I walk around with a blatter pack of test on an I.V. drip all day long. Remember that article on the web last year called the Dead Pool?LEE PRIEST


εγω μια φορα τον πιστευω...

pepeismenos karga
02-11-09, 22:52
ποδια σημερα.....και εκανα νεα ρεκορ...σκουωτ 170 χ 6 και στην πρεσσα 650 κιλα χ3[αυτο δεν θα το ξανακανω θα τα σπασω ολα,μεγαλαθος]....σουπερ...συνεχιζουμε...

thegravijia
02-11-09, 23:23
ποδια σημερα.....και εκανα νεα ρεκορ...σκουωτ 170 χ 6 και στην πρεσσα 650 κιλα χ3[αυτο δεν θα το ξανακανω θα τα σπασω ολα,μεγαλαθος]....σουπερ...συνεχιζουμε...
αν κανεις βαθυ σκουοντ 170 αλλαζω αθλημα,..
εγω παραλληλο επαιξα 155 για 3 επαν την τελευταια φορα..αλλα παραλληλο οχι βαθυ

pepeismenos karga
02-11-09, 23:29
τι ειναι το παραλληλο?εγω μονο το βαθυ ξερω.......:P:P:P:P:P:P:P:P

thegravijia
02-11-09, 23:32
:shock:
παιζει καμια φωτο απο την προπονηση σου? να δω ποσο βαθυ κανεις?

δηλ τοσο κατω πας?
http://www.youtube.com/watch?v=xYojAPYILEo

pepeismenos karga
03-11-09, 00:01
εαν δεν κανω λαθος τοσο κατω παω.....αντε 5 εκατοστα λιγο πιο πανω...δεν ορκιζομαι κιολας...αλλα πηγαινω αρκετα κατω...αρκετα σιγουρα....οταν θα φτασω τα 200 θα ανεβασω βιντεο.....

sctp
03-11-09, 00:31
Γνωμη μου δε χρειαζεται να πηγαινεις πολυ βαθια στα squats γιατι και η επιβαρυνση φευγει απο τα τετρεκαφαλα και παει περισσοτερο στον γλουτιαιο και αναγκαστικα η σπονδυλικη στηλη καμπυλωνεται αρκετα και τα γονατα ζοριζονται πολυ παραπανω με οτι αυτο μπορει να εχει σαν επακολουθο,αν θες να δωσεις παραπανω εμφαση στον γλουτιαιο..SDL,RDL κτλ.,και οταν παιζεις με πολλα κιλα πρεπει πανω απο ολα να σκεφτεσαι αν θα μπορεις να τα ξανακανεις και στην επομενη προπονηση.:weights:

pepeismenos karga
03-11-09, 00:53
παντα πρεπει να προσεχεις...και ειδικα το σκουωτ το φοβαμοι....φοραω παντα ζωνη και ιμαντες για τα γονατα να κραταω σφικα και εχω και σποτερ...δεν γινεται φοβαμαι...οσο αυτο που ειπες για τα κιλα...δεν σκεφτομαι οτι θα τα ξανακανω...σκεφτομαι οτι θα κανω περισσοτερα...ποτε δεν μενω στο τι εκανα...αλλα τι πρεπει να κανω...και πρεπει να κανω παραπανω...και γινεται με ικανοποιητικο τροπο....

Stephany Thes
03-11-09, 12:42
να θυμάσαι πεπεισμένε, οπως & όλοι, οταν καποια στιγμή αποφασίσεις να γραμμώσεις να μειωσεις λιγα κιλα στο σκουωτ. αναμφίβολα το επιπλέον λίπος στη λεκανη μας δινει τη δυνατότητα να σηκωνουμε περ/ρα κιλα εκει. Aσχετως απωλειας μ. μαζας η μη. Ασχετο, αλλα ειπα & εγω να γραψω κατι :-P

sctp
03-11-09, 13:25
να θυμάσαι πεπεισμένε, οπως & όλοι, οταν καποια στιγμή αποφασίσεις να γραμμώσεις να μειωσεις λιγα κιλα στο σκουωτ. αναμφίβολα το επιπλέον λίπος στη λεκανη μας δινει τη δυνατότητα να σηκωνουμε περ/ρα κιλα εκει. Aσχετως απωλειας μ. μαζας η μη. Ασχετο, αλλα ειπα & εγω να γραψω κατι :-P

Πως εξηγηται αυτο?
Και pepeismene αυτο που ειπα να μπορεις να σηκωσεις τα ιδια και περισσοτερα κιλα η reps την επομενη φορα ενοουσα οτι απαραιτητη προυποθεση ειναι να μην τραυματιστεις :thumbup:

pepeismenos karga
03-11-09, 13:34
Πως εξηγηται αυτο?
Και pepeismene αυτο που ειπα να μπορεις να σηκωσεις τα ιδια και περισσοτερα κιλα η reps την επομενη φορα ενοουσα οτι απαραιτητη προυποθεση ειναι να μην τραυματιστεις


+1000000....εχεις απολυτο δικιο...χωρις καμια αμφιβολια...πολλες φορες δειχνω ανωριμοτητα και πηγαινω εγωιστικα...και αλλες φορες ειμαι ολοσωστος....στο γυμναστηριο πηγαινουμε να κανουμε κατι καλο...και οχι να γινουμε σακατηδες....πολυ σωστος sctp....παντως τα κιαλ στο σκουωτ εγιναν με σωστη τεχνικη και χωρις να νιωσω επιβαρυνση....

οσο για τη στεγφανυ...σιγουρα δεν μπορει να κανω ογκο για ολο το χρονο...1 μαρτιου ξεκιναω γραμμωση...και στην γραμμωση δεν με ενδιαφερουν τα κιλα....με ενδιαφερει αν γραμμωσω και να κρατησω οσο το δυνατον περισσοτερη μυικη μαζα...και σιγουρα οσο ανεβαζεις το συνολικο σου σωματικο βαρος ανεβαινεις και στις ασκησεις...το λιπος δινει δυναμη...και αμρεσει να τρωω αρκετα και να κανω προπονηση σαν την αρκουδα...παρα να καθομαι να βλεπω τον 30 χρονο στο γυμναστηριο μου να περνει gh και να κανει 120 κιλα και να εχει τ αιδια ποδια σαν εμενα...δεν μαρεσει...γουσταρω να πεζω δυνατα..αλλα πρεπει να προσεχω...

iwvi7
03-11-09, 22:16
και στην γραμμωση δεν με ενδιαφερουν τα κιλα....με ενδιαφερει αν γραμμωσω και να κρατησω οσο το δυνατον περισσοτερη μυικη μαζα...και σιγουρα οσο ανεβαζεις το συνολικο σου σωματικο βαρος ανεβαινεις και στις ασκησεις...το λιπος δινει δυναμη...και αμρεσει να τρωω αρκετα και να κανω προπονηση σαν την αρκουδα...παρα να καθομαι να βλεπω τον 30 χρονο στο γυμναστηριο μου να περνει gh και να κανει 120 κιλα και να εχει τ αιδια ποδια σαν εμενα...δεν μαρεσει...γουσταρω να πεζω δυνατα..αλλα πρεπει να προσεχω...

+1000Σωστή η οπτική γωνία που το βλέπεις το πράγμα!:thumbup:
Και μένα μαρέσει να φτάνω στα όρια μου στην προπόνηση..αλλα θέλει προσοχή!;)

Stephany Thes
05-11-09, 23:07
το διαβασα σε αρθρο του tribadeau αν θυμαμαι καλά.. ναι λειτουργει καπως σαν stabilizer νομιζω. & παρατηρηθηκε σε εναν που αρχισε cutting πως ενω εμεινε στασιμος η αυξηθηκε λιγο στο στηθος, μειωνόταν σταδιακα σε squat.

Exci
06-11-09, 00:22
αναμφίβολα το επιπλέον λίπος στη λεκανη μας δινει τη δυνατότητα να σηκωνουμε περ/ρα κιλα εκει. Aσχετως απωλειας μ. μαζας η μη.
Aυτο ειναι δεδομενο. Βεβαια δεν τιθεται θεμα να το "θυμηθει", μονος του θα το διαπιστωσει (λογικα δηλαδη..)

Panoz
06-11-09, 00:23
παντα πρεπει να προσεχεις...και ειδικα το σκουωτ το φοβαμοι....φοραω παντα ζωνη και ιμαντες για τα γονατα να κραταω σφικα και εχω και σποτερ...δεν γινεται φοβαμαι...οσο αυτο που ειπες για τα κιλα...δεν σκεφτομαι οτι θα τα ξανακανω...σκεφτομαι οτι θα κανω περισσοτερα...ποτε δεν μενω στο τι εκανα...αλλα τι πρεπει να κανω...και πρεπει να κανω παραπανω...και γινεται με ικανοποιητικο τροπο....

H ζωνη κατ εμε ειναι παντελως αχρηστη, μονο ψυχολογικα σε ανεβαζει δινοντας σου μια αισθηση "ασφαλειας" κ καλα. Αν δεν ξερεις πως να τοποθετεις το κορμι σου σε καθε ασκηση πως να σε βοηθησει ενα κοματι υφασμα (ζωνη).

οι υμαντες για τα γονατα απ την αλλη, βοηθανε παρα πολυ.

Stephany Thes
09-11-09, 13:32
δεν εχω την εμπειρια σας πανω σε αυτα τα βοηθητικα, ουτε ιμαντες ουτε ζωνη δοκιμασα... Ναι συγκεκριμμενα για το επιπλεον λιπος ισχυουν αυτα:

when more bdfat due to the fat cushion on th knees you get helped in the squat(you lift the weight much like knee raps would at a lesser extend) , but it hurts in the deadlift
When less bdfat 1) you have a slightly increaserange of motion.

pepeismenos karga
09-11-09, 23:35
παιδια μην ανχωνεστε.....το καλυτερο βοηθητικο που εχω τωρα ειναι το λιπος μου...ολα ειναι μια χαρουλα και τα κιλα δεν λενε κατι απλα δειχνουν που εισαι...οσα μπορω κανω...αυτη και αλλες 12 βδομαδες εμειναν.....αιντε να δουμε...

pepeismenos karga
13-11-09, 22:55
χερια σημερα...δεν εκανα κανα τρομερο ρεκορ....στα κιλα εχω ανεβασει ψιλοελαφρως τις επαναληψεις αλαλ γραφω για να αναφερω καποια στατς μου...εκανα μετρηση του χεριου μου ακριβως με το που τελειωσα τη προπονηση των χεριων να δω ποσο παει...και ι μεζουρα εγραψε 19 inches....που παει να πει 48,2!!πρωτη φορα στη ζωη τοσο καλα....με σωματικο βαρος 101 κιλων αισιος....βεβαια αυτος ο αριθμος που εγραψε η μεζουρα ηταν μετα απο την προπονηση οποτε δεν ειναι ο αληθινος αλλα παμε καλα..........και ακομα νατουραλ.....κοντευει το 50!!!!

thegravijia
13-11-09, 23:02
:bbbiceps:ωραιος ο χοντρος:P
τι προγραμμα κανεις για χερια??

pepeismenos karga
13-11-09, 23:13
ωραιος ο χοντρος

ετσι ε???οντως.....δικιο εχεις κοντευει η ωρα της γραμμωσης...γιατι εχει αρχισει και δεν παει αλλο...ειναι ο 6 μηνας του ογκου κανω απο το καλοκαιρι και απο τη μια μεν βαζω μυικο ιστο αλαλ αυξανω και το λιποικο αλαλ ακομα την παλευω..θα δουμε 12 βδομαδες εχω ακομα ογκου...θα το φτασω που θα παει...
οσο για το προγραμμα κλασσικο τεραβιγια...πυραμιδα...και επαναληψεις 8-6-4 στις βαριες και στις πιο διαμορφωσης 12-10-8...οι ασκησεις που κανω ειναι πιεσεις με κλειστη,γαλλικες,εκτασεις πανω απο το κεφαλι,εκτασεις στο σχοινι και για τ αδικεφαλα ελξεις με μπαρα ορθιος,στο μαξιλαρι.στον επικλινη και συγκεντρωσεις....αυτα τα βασικα....και ανεβαζω παντα το βαρος...

thegravijia
13-11-09, 23:33
ωραιος ο χοντρος

ετσι ε???οντως.....δικιο εχεις κοντευει η ωρα της γραμμωσης...γιατι εχει αρχισει και δεν παει αλλο...ειναι ο 6 μηνας του ογκου κανω απο το καλοκαιρι και απο τη μια μεν βαζω μυικο ιστο αλαλ αυξανω και το λιποικο αλαλ ακομα την παλευω..θα δουμε 12 βδομαδες εχω ακομα ογκου...θα το φτασω που θα παει...
οσο για το προγραμμα κλασσικο τεραβιγια...πυραμιδα...και επαναληψεις 8-6-4 στις βαριες και στις πιο διαμορφωσης 12-10-8...οι ασκησεις που κανω ειναι πιεσεις με κλειστη,γαλλικες,εκτασεις πανω απο το κεφαλι,εκτασεις στο σχοινι και για τ αδικεφαλα ελξεις με μπαρα ορθιος,στο μαξιλαρι.στον επικλινη και συγκεντρωσεις....αυτα τα βασικα....και ανεβαζω παντα το βαρος...

πλακα κανω ρε συ ..101 κιλα ειναι σουπερ συνεχισε ετσι..και γω ακολουθω απο πισω χαχχα
:thumbup:

thegravijia
31-12-09, 16:47
ο πεπεισμενος τωρα σε περιοδο ογκου!
αψογος!.

-beba-
31-12-09, 17:26
Mπράβο πεπεισμένε.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Είσαι σούπερ.:bowdown::bowdown::bowdown:

AGGELOS.K
31-12-09, 18:11
Τεράστιος μπράβο σου :clap:

Polyneikos
31-12-09, 18:34
Πεπεισμενε δικαιολογείς τον τίτλο του Ημερολογίου σου !!:thumbup:

NASSER
31-12-09, 20:27
Πεπεισμενος καλος εισαι αν και εγω θα ηθελα να δω και ποδια.
Φαε και σημερα και αυριο οτι γουσταρεις και απο Δευτερα ξεκινησε το στοχο για τον αγωνα...

kaiowas
31-12-09, 20:47
Μπράβο σου,συνέχισε δυναμικά:bbbiceps:

billys15
31-12-09, 20:50
Η πρωτη σου φωτογραφια μου θυμιζει κατι φωτο απο τον Alexey Lesukov,δεν ξερω γιατι :) Μπραβο σου,εχεις μπολικο κρεας πανω σου,καλη τυχη στον επομενο στοχο σου ;)

thegravijia
31-12-09, 20:51
Η πρωτη σου φωτογραφια μου θυμιζει κατι φωτο απο τον Alexey Lesukov,δεν ξερω γιατι :) Μπραβο σου,εχεις μπολικο κρεας πανω σου,καλη τυχη στον επομενο στοχο σου ;)
χαχα ναι ρε φιλε και μενα αυτον μου θυμησε:thumbup:

Georges
31-12-09, 21:28
Πολύς όγκος ρε φίλε, χίλια μπράβο :thumbup:

Stephany Thes
01-01-10, 10:57
πεπεισμένε είσαι σουπερ!!! Μακαρι να πας πολύ ψηλά

GEORGEXX1
01-01-10, 13:10
Mπραβο ρε αγορινα καλο πρυξιμο.
ποσο χρονων εισαι;;;

pepeismenos karga
02-01-10, 16:49
καλη χρονια σε ολους και ευχομαι το 2010 να φερει σε ολους οτι δεν εεραν τα προηγουμενα και παντα με υγεια και χαρα για να περναμε ολοι ακομα καλυτερα...
δδεν μπηκα 2 μερες γιατι ηταν δυσκολες οι μερες...και δεν ειχα μεγαλο κουραγιο...σημερα ομως μπηκα και ειδα ολα τα σχολια...
πρωτον να πω πως σορρυ που εβγαλα μονο 2 φωτος αλλα ημουν ακριβως μετα το τελος της προπονησης και δν ειχα καθολου ορεξη...ηθελα μονο να κοιμηθω...κατα τα αλλα...ειμαι ακομα σε περιοδο ογκου 104-105 κιλα ειμαι και για τον geogexx ειμαι 20 χρονων....και σε 5 βδομαδες θα αρχισω γραμμωση...
ευχαριστω πολυ για ολα τα καλα λογια που ειπατε να σαστε καλα και να δινετε οσο μπορειτε κουραγιο...παντως εγω θα συνεχισω να προπονουμαι σκληρα γιατι κακα τα ψεμματα θελω πολυ σουλεια ακομη εχουμε δρομο μπροστα μας,που θελει χρονια δουλειας ακομα...παντως εχω κανει καποιες βελτιωσεις ακια αυτο ειναι ενθαρρυντικο οτι ο κοπος δεν παει στραφι...και θα προσπαθησω να κατεβω οσο καλυτερος γινεται...κια μετα το τελος των αγωνων θα βαλλω νεους στοχους για να βελτιωσω καποια σημεια μου...μεχρι τους επομενους αγωνες!!!!2 μερες ακομα ρηλαξ και απο δευτερα παλι στον αγωνα...

thegravijia
02-01-10, 16:53
^^ οταν φτιαξεις το πλανο γραψτο αναλυτικα τι θα κανεις στη διαΙΤΑ! OK BOY?

GEORGEXX1
02-01-10, 20:50
αφου το εχεις παρει τοσο ζεστα
σου ευχομαι καθε επυτιχια, και
ενυμερονεμας απο εδω να παιρνουμε και εμεις ιδεες
και εμπυριες προπονισεις.

pepeismenos karga
07-02-10, 23:58
να γραψω και εγω με τη σειρα μετα απο τοσο καιρο....στο ημερολογιο μου ...ενας μηνας περασε απο την τελευταια φορα...και εγιναν τ αεξης ακολουθα...
πρωτον 1 φεβρουαριου ξεκινησα γραμμωση.......επιτελους....με αρχικο σωμαικο βαρος 106 κιλα...εχει περασει η πρωτη βδομαδα αισιως και βλεπω οτι ξεκιναω καλα....εχουμε πολυ δρομο μπροστα μεχρι να γραμμωσουμε αλλα το motivation αυτη τη στιγμη ειναι 10+.......
και λιγα λογια για την αλλαγη προπονησης...εχω ξεκινησει με 2 20λεπτες αεροβιες μετριας εντασης καθε μερα...μια το πρωι νυστικος...και μια μετα τα βαρη στο καπακι...για αρχη ειναι καλα...και σε 8 μερες θα γινουν 2 25λεπτες απο 20λεπτες..και καθε 2 βδομαδες θα ανεβαζω 5 λεπτα στην πρωινη και 5 στην απογευματινη...στη διατροφη οχι μεγαλες αλλαγες....απο 500-550 γραμαμρια υδατανθρακα που ετρωγα τρωω τωρα 350γραμαμρια και ελαχιστοποιησα τα ανουσια λιπαρα που ετρωγα,κυριως κατι κορεσμενα λιπαρα που επιτρεπεται στον ογκο..γαλα τελος.....αλαλ γιαουρτι ακομα τρωω...απο μεσα μαρτιου μαλλον θα κοπει και αυτο...φρουτα ακομη τρωω...και πρωτεινη κοντα στα 300-350 γραμαμρια την ημερα...η προπονηση μενει η ιδια....αυτη την εβδομαδα που περασε μεγαλωσα σε δυναμη σε ολες τις βασικες...παρα το ξεκινημα της διααιτας...και θεωρω οτι θα συνεχιστει αυτο καθολο το φεβρουαριο...επειδη δεν θα ριξω τους υδατανθρακες...οποτε ξεκινησαμε μια χαρα...μεγαλη ορεξη...μεγαλη αγωνια για να με δω να γραμμωνω μετα 8 μηνες πολυ φαγητου!!!και πραγματικα ανυπομονω να ξεκινησει η αυριανη βδομαδα..και να ορμηξω παλι.....καλη δυναμη σε ολους και θα υπαρχει πιο συχνη ενημερωση και απο εμενα...

Haris Pilton
08-02-10, 00:42
:thumbup:

Καλο στεγνωμα!

Τραβιξε καμια φοτο,να δουμε πριν και μετα :bbbiceps:

:green:

sTeLaKoS
08-02-10, 22:24
Καλή επιτυχία! Ναι, καμιά φωτογραφία ανέβασε!