PDA

Επιστροφή στο Forum : NABBA Universe 2012 (3 Nοεμβρίου - Southport Aγγλίας)



Polyneikos
15-10-12, 09:35
Στις 3 Νοεμβρίου πραγματοποιείται το Μr Universe ,στο Southport της Αγγλίας.
Ενας παραδοσιακά δυνατός αγωνας,υψηλού επιπέδου


55281

Polyneikos
31-10-12, 20:31
Σε αυτη τον αγώνα περιμένουμε την συμμετοχή του Φώτη Πλευρίτη

56224

Θα διαγωνιστεί στην κατηγορία Μasters +40. Kαλή του επιτυχία :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
03-11-12, 17:47
έχω ευχάριστα νεα απο τον φώτη μιλήσαμε σήμερα μετα τους προκριματικούς απο το γιούνιβερς στην αγγλία και μου είπε τον φώναξαν στο πρώτο κπμπάριζον και μετα δεν τον ξαναφώναξαν και σύμφωνα με αυτα που ξέρω για την διαδικασία κρίσης και αξιολόγησης παίζει για πρώτη πεντάδα και το ότι δεν τον φώναξαν για μετέπειτα κομπάριζον είναι καλό σημάδι ότι πάει για πρώτες θέσεις , απλα αναμένουμε νεότερα και να μου στείλει μύνημα μετα το τέλος της κατηγορίας του :thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
03-11-12, 22:58
τελικα μόλις με πληροφόρησε ο Φώτης ότι βγήκε τέταρτος πολύ καλή θεση για γιούνιβερς , αλλα οι 3 πρώτοι ήταν άγγλοι τυχαίο ? δεν νομίζω

σημασία έχει πως σ αυτο τον σπουδαίο αγώνα με πολλες συμμετοχές και επίπεδο όπως το ιστορικό γιούνιβερς της ΝΑΒΒΑ ο Φώτης Πλευρίτης πήρε μια σημαντική διάκριση εκπροσωπόντας την Ελλάδα με μοναδική την δική του συμμετοχή.:clap::clap:

NASSER
03-11-12, 23:25
Συγχαρητήρια στο Φώτη για την μεγάλη διάκριση :clap::clap::clap:
Είναι δεδομένο πως το universe της ΝΑΒΒΑ είναι από τους πιο δύσκολους ερασιτεχνικούς αγώνες!

argyrakis
04-11-12, 00:12
Πολλά μπράβο στον Φώτη μεγάλη επιτυχία και σκεφτείτε εκεί δεν έχει άλλη κατηγορία μια είναι και είναι μέσα ψιλοί κοντοί πολλά κιλά λίγα χαμός γίνετε

Muscleboss
08-11-12, 07:03
Στο φίλο Φώτη κ το Αγρίνιο:


http://www.youtube.com/watch?v=1yxfcF6rrpA

NASSER
08-11-12, 22:54
Μια πρόσφατη φώτο του Φώτη!! :clap:

DESPINA
09-11-12, 20:24
Καλησπέρα σας.Είμαι η γυναίκα του Φώτη.Όταν έκανα την εγγραφή χρησιμοποίησα το όνομα της κόρης μου γιατί το
δικό μου υπήρχε.Τώρα δεν μπορώ να το αλλάξω όσο κι αν προσπαθώ.Τέλος πάντων.Σας ευχαριστούμε πολύ για τα
καλά σας λόγια και τη στήριξη στο Φώτη.Ήταν πολύ σημαντική η συνομιλία μαζί σας έστω και μέσω μηνυμάτων
(κ.Τριανταφύλλου ,κ Αναγνώστου )και όλοι όσοι μιλούσατε με το Φώτη όσο είμαστε στην Αγγλία.Είμαστε μόνοι μας εκεί και τα μηνύματα σας ήταν μια παρηγοριά.Πολύ καλός αγώνας με 27 άτομα στην κατηγορία του Φώτη και πρέπει να πω πως ήταν οι περισσότεροι πάρα πολύ καλοί.Όμως ο Φώτης ήταν καλύτερος.Και δεν τον βλέπω με τα μάτια της
καρδιάς.Πιστεύω πως είναι φανερό και από τα βίντεο που έχουν κυκλοφορήσει.Αυτό έδειχνε και η ροή του αγώνα όμως.'Οπως ξέρετε κι εσείς καλύτερα από μένα όταν σε βγάζουν ένα κομπάριζον μόνο ή για 1ο σε έχουν ή εκτός 6αδας. Πίσω από την σκηνή ο Gary Lister του έλεγε πως είναι 50-50 για την πρώτη θέση και ο δεύτερος το ίδιο του έλεγε.Προχθές ο 3ος του έστειλε μήνυμα στο fb πως ήταν εξαιρετικός την Κυριακή και έπρεπε να είναι τουλάχιστον δεύτερος.Τι να πεις όμως;Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αδικία.

TRIANTAFYLLOU
09-11-12, 22:25
Καλησπέρα σας.Είμαι η γυναίκα του Φώτη.Όταν έκανα την εγγραφή χρησιμοποίησα το όνομα της κόρης μου γιατί το
δικό μου υπήρχε.Τώρα δεν μπορώ να το αλλάξω όσο κι αν προσπαθώ.Τέλος πάντων.Σας ευχαριστούμε πολύ για τα
καλά σας λόγια και τη στήριξη στο Φώτη.Ήταν πολύ σημαντική η συνομιλία μαζί σας έστω και μέσω μηνυμάτων
(κ.Τριανταφύλλου ,κ Αναγνώστου )και όλοι όσοι μιλούσατε με το Φώτη όσο είμαστε στην Αγγλία.Είμαστε μόνοι μας εκεί και τα μηνύματα σας ήταν μια παρηγοριά.Πολύ καλός αγώνας με 27 άτομα στην κατηγορία του Φώτη και πρέπει να πω πως ήταν οι περισσότεροι πάρα πολύ καλοί.Όμως ο Φώτης ήταν καλύτερος.Και δεν τον βλέπω με τα μάτια της
καρδιάς.Πιστεύω πως είναι φανερό και από τα βίντεο που έχουν κυκλοφορήσει.Αυτό έδειχνε και η ροή του αγώνα όμως.'Οπως ξέρετε κι εσείς καλύτερα από μένα όταν σε βγάζουν ένα κομπάριζον μόνο ή για 1ο σε έχουν ή εκτός 6αδας. Πίσω από την σκηνή ο Gary Lister του έλεγε πως είναι 50-50 για την πρώτη θέση και ο δεύτερος το ίδιο του έλεγε.Προχθές ο 3ος του έστειλε μήνυμα στο fb πως ήταν εξαιρετικός την Κυριακή και έπρεπε να είναι τουλάχιστον δεύτερος.Τι να πεις όμως;Δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αδικία.

ο Φώτης ήταν σε πολυ καλή κατάσταση και ολοκληρωμένος σε σχέση με τους συναγωνιστές του και σίγουρα απο ότι είδα στις φωτο αλλα και απο την εμπειρία που έχω απο αυτόν τον αγώνα άξιζε για πολύ ψηλά , αλλα πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν αυτα στούς μεγάλους αγώνες γιατι υπαρχει προβολή και συμφέροντα και δεν είναι αντικειμενική η κρίση , ευνοείτε η διοργανώτρια χώρα που έχει και τους χορηγούς , αλλα αν γινόταν στην Ελλάδα πάλι θα υπήρχε αδικία κατα των Ελλήνων γιατι η χώρα μας δεν έχει την μερίδα του λέοντος στο ββ ούτε τούς δυνατούς χορηγούς και το έχουμε βιώσει όσοι έχουμε συμμετάσχει σε παγκόσμια και πανευρωπαικά .

αλλα πάλι λέμε μικρό το κακό , δεν είναι και λίγο σε τέτοιο αγώνα μια 4η θέση , απλα το στενάχωρο είναι ότι έβγαζε μάτια ότι μπορούσε και πρωτιά , αλλα αυτό είναι και το μειονέκτημα του αθλήματός μας που η κρίση είναι υποκειμενική στην διάθεση του κάθε κριτή !!

σημασία έχει ότι όλοι μας πιστέψαμε στον φώτη και ότι και να του είπαμε στην συνομιλία μας όταν βρισκόσασταν στην αγγλία ήταν απόλυτα ειλικρηνές :clap::clap:

grtech
10-11-12, 02:07
Πολλά μπράβο στον Φώτη Πλευρίτη για τον αγώνα του, την προσπάθεια και για την τέταρτη θέση και μάλιστα με τόσο μεγάλο ανταγωνισμό στο Παγκόσμιο της ΝΑΒΒΑ. :clap::clap:

DESPINA
10-11-12, 14:39
ο Φώτης ήταν σε πολυ καλή κατάσταση και ολοκληρωμένος σε σχέση με τους συναγωνιστές του και σίγουρα απο ότι είδα στις φωτο αλλα και απο την εμπειρία που έχω απο αυτόν τον αγώνα άξιζε για πολύ ψηλά , αλλα πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν αυτα στούς μεγάλους αγώνες γιατι υπαρχει προβολή και συμφέροντα και δεν είναι αντικειμενική η κρίση , ευνοείτε η διοργανώτρια χώρα που έχει και τους χορηγούς , αλλα αν γινόταν στην Ελλάδα πάλι θα υπήρχε αδικία κατα των Ελλήνων γιατι η χώρα μας δεν έχει την μερίδα του λέοντος στο ββ ούτε τούς δυνατούς χορηγούς και το έχουμε βιώσει όσοι έχουμε συμμετάσχει σε παγκόσμια και πανευρωπαικά .

αλλα πάλι λέμε μικρό το κακό , δεν είναι και λίγο σε τέτοιο αγώνα μια 4η θέση , απλα το στενάχωρο είναι ότι έβγαζε μάτια ότι μπορούσε και πρωτιά , αλλα αυτό είναι και το μειονέκτημα του αθλήματός μας που η κρίση είναι υποκειμενική στην διάθεση του κάθε κριτή !!

σημασία έχει ότι όλοι μας πιστέψαμε στον φώτη και ότι και να του είπαμε στην συνομιλία μας όταν βρισκόσασταν στην αγγλία ήταν απόλυτα ειλικρηνές :clap::clap:

Πως να μην ευνοούν οι κριτές της διοργανώτριας χώρας κ. Τριανταφύλλου,τους δικούς τους αθλητές όταν οι ξένοι αθλητές είναι μόνοι τους στο χώρο.Ένας Έλληνας χωρίς εκπρόσωπο στην επιτροπή και βέβαια μπορούν να περάσουν το αποτέλεσμα που θέλουν χωρίς κανείς να μιλήσει.Αν ήταν εκεί ο πρόεδρος θα γινόταν το ίδιο;δεν νομίζω.Τυχαία κάθισα δίπλα σε κάποιον από τους "επισήμους"της ΝΑΒΒΑ το βράδυ και με ρώτησε που είναι ο πρόεδρος,του είπα ότι δεν ήταν εκεί και μου λέει γιατί; αυτό δεν είναι καλό.Πόσα χρόνια έχει να εμφανιστεί ο εκπρόσωπος της ΝΑΒΒΑ στον αγώνα αυτό;Nομίζω ότι ούτε πέρισυ ούτε το 2010 με το Φώτη ούτε το2009.Δεν έχουμε τίποτε προσωπικό με τον προεδρο είναι πολυ καλός άνθρωπος όπως και όλοι όσοι γνωρίσαμε στη βόρεια Ελλάδα αλλά εδώ δεν φέρθηκε σωστά.Θα μου πείτε βέβαια και στην Ισπανία που ήταν εκεί ο πρόεδρος ήταν σαν να μην υπήρχε.Τυχαία τον είδαμε την άλλη μέρα και είπε συνχαρητήρια στο Φώτη.Δεν νομίζω ότι υπάρχουν συμφέροντα σε τέτοιες περιπτώσεις απλά αδιαφορία.Πώς λοιπόν να ξεχωρίσει η Ελλάδα στο εξωτερικό όταν οι Έλληνες υπεύθυνοι αδιαφορούν;Έτσι ούτε στο εσωτερικό δεν προχωράμε.

TRIANTAFYLLOU
10-11-12, 17:27
Πως να μην ευνοούν οι κριτές της διοργανώτριας χώρας κ. Τριανταφύλλου,τους δικούς τους αθλητές όταν οι ξένοι αθλητές είναι μόνοι τους στο χώρο.Ένας Έλληνας χωρίς εκπρόσωπο στην επιτροπή και βέβαια μπορούν να περάσουν το αποτέλεσμα που θέλουν χωρίς κανείς να μιλήσει.Αν ήταν εκεί ο πρόεδρος θα γινόταν το ίδιο;δεν νομίζω.Τυχαία κάθισα δίπλα σε κάποιον από τους "επισήμους"της ΝΑΒΒΑ το βράδυ και με ρώτησε που είναι ο πρόεδρος,του είπα ότι δεν ήταν εκεί και μου λέει γιατί; αυτό δεν είναι καλό.Πόσα χρόνια έχει να εμφανιστεί ο εκπρόσωπος της ΝΑΒΒΑ στον αγώνα αυτό;Nομίζω ότι ούτε πέρισυ ούτε το 2010 με το Φώτη ούτε το2009.Δεν έχουμε τίποτε προσωπικό με τον προεδρο είναι πολυ καλός άνθρωπος όπως και όλοι όσοι γνωρίσαμε στη βόρεια Ελλάδα αλλά εδώ δεν φέρθηκε σωστά.Θα μου πείτε βέβαια και στην Ισπανία που ήταν εκεί ο πρόεδρος ήταν σαν να μην υπήρχε.Τυχαία τον είδαμε την άλλη μέρα και είπε συνχαρητήρια στο Φώτη.Δεν νομίζω ότι υπάρχουν συμφέροντα σε τέτοιες περιπτώσεις απλά αδιαφορία.Πώς λοιπόν να ξεχωρίσει η Ελλάδα στο εξωτερικό όταν οι Έλληνες υπεύθυνοι αδιαφορούν;Έτσι ούτε στο εσωτερικό δεν προχωράμε.

κατ αρχήν και ο πρωθυπουργός της χωρας να ήταν τίποτε δεν θα άλλαζε , εδω το 97 παγκόσμιο μεσα στην χώρα μας με πρόεδρο τον τσοπουρίδη ευρείας αποδοχής στους ξενους και στον παγκόσμιο πρόεδρο της ναββα όπως και στον γερμανό τον χόφμαν και όχι μας αδικήσαν αλλα μας σφάξαν , είχα την καλύτερη φόρμα απο ελληνικής πλευράς αλλα πάλι δεν πήρε κανείς ότι άξιζε
οπότε ήταν δεν ήταν ο πρόεδρος δεν θα άλλαζε τίποτε

και να προσθέσω ότι ο πρόεδρος ήθελε να ρθεί τον αρέσουν αυτα τα ταξίδια με την αποστολή και πορώνετε , έχει και φίλους κριτες τον σουηδο τον γερμανό , τον βέλγο που τους γνωρίζω προσωπικα , απλα προτίμησε αντι να έρθει αυτός επειδη τα έξοδα είναι πολλα , να βγάλει ενα επιπλέον εισητήριο για την αυστρία σε κάποιο αθλητή , αν πήγαινε αυτός αγγλία θα έβγαζε ενα λιγότερο

τα πράματα βλέπετε δυσκόλεψαν και τα έσοδα είναι μειωμένα απο εκδηλώσεις που είναι ο μοναδικός πόρος εσόδων , δεν υπάρχουν ούτε κρατικές επιχορηγήσεις ούτε χορηγοί στο άθλημά μας που να στηρίζουν εκτός των αγώνων με χορηγίες , δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα .

μάλιστα 2 φορες πήγα εγω σαν συνοδός με τον τασο μινήδη στην αγγλία , αλλα εγω πήγα πιο πολυ για παρέα και ψυχολογική στήριξη επειδη δεν μπορούσε ο πρόεδρος , αλλα και που πήγα τοι να το κάνω με ξέρουν όλοι έρχονται να με μιλήσουν αλλα εγω όταν έπρεπε να μάθω αγγλικά κινηγούσα πουλια με το αεροβόλο και την σφεντόνα , όταν δεν ξερεις καλα την γλώσσα τι να πείς
και τα έξοδα είναι σημαντικός αποτρεπτικός παράγων στις μερες μας , γι αυτο και γω δεν ήθελα ποτε αξιώματα και τέτοια στο χώρο απλα να βοηθάω όπου μπορώ και αν θα είχα ποτε κάποια αρμοδιότητα θα ήθελα να μπορώ να την βγάλω εις πέρας και να το κάνω σωστα
αυτό σκεύτηκε ο πρόεδρος και δεν πήγε στην αγγλία

στην μάλτα ενω είμαστα μεγάλη αποστολή τοτε με τον αργυράκη στο παγκόσμιο με τον πρόεδρο εγω σαν συνοδός , παρ όλα αυτα ενω λέγαμε καθαρα ο στρατής πάει για το γενικό και δεν μπορεί κανείς να σκευτει αντίπαλο να τον κερδίσει βρέθηκε τρίτος εκεί που κανείς δεν το περίμενε

αυτα γινόταν και πάντα θα γίνονται παντου , πόσο μάλιστα σε ενα άθλημα που κρίνετε με το μάτι και είναι υποκειμενικό

τι να πούν και οι επαγγελματίες στο ολύμπια όταν αδικούνται και εκεί παίζονται και τεραστια οικονομικά συμφέροντα αυτοι κανονικα ανάλογα με το μέγεθος της σφαγής θα έπρεπε να πάρουν όπλο να πυροβολάν , όποιος έχει ασχοληθεί για χρόνια αγωνιστικά το εχει καταλάβει το εργο

DESPINA
12-11-12, 09:56
Καλά αν ήταν ο πρωθυπουργός θα πέφτανε και μπάτσες,αλλά ο πρόεδρος χαίρει μεγαλύτερης εκτίμησης πιστεύω στη συγκεκριμένη διοργάνωση.Αλλά κ.Τριανταφύλλου δε είπα πως αν ήταν εκεί θα ήταν και ο Φώτης πρώτος απλά είπα πως δεν θα γινόταν κάτι που όπως είπατε βγάζει μάτι.Έπειτα ο δικός μας εκπρόσωπος θα μπορούσε να διαμαρτυρηθεί,να ζητήσει τη βαθμολογία κάτι.Δεν κατηγορώ τον πρόεδρο για το αποτέλεσμα μην παρεξηγηθώ απλά ένα παράπονο εξέφρασα.Τώρα για το οικονομικό δεν ήξερα ότι πληρώνει η ομοσπονδία εδώ τα εισητήρια των αθλητών για το εξωτερικό γιατί ο Φώτης πλήρωσε τα δικά του μόνος του όπως και όλα τα έξοδά του.Ας μην συνεχίσουμε όμως αυτή τη συζήτηση γιατί φοβάμαι πως θα φύγουμε από το θέμα και θα στενοχωρηθούμε και δεν θα το ήθελα.Όσο αναφορά το olympia όμως έχει διαφορά.Εκεί παίζονται οικονομικά συμφέροντα οι μεγάλες εταιρίες κ.λ.,γι'αυτό και ο μεγαλύτερος Έλληνας αθλητής ο Κεφαλιανός πολλές φορές δεν έχει τις θέσεις που αξίζει.Όμως ότι ο Μιχάλης κατεβαίνει στο εξωτερικό ως Αυστραλός και όχι ως Έλληνας δεν φταίνε οι ξένοι ούτε οι εταιρίες.

TRIANTAFYLLOU
12-11-12, 19:30
δυστυχώς έτσι είναι τα πράματα και γω τόσα χρόνια αυτο που έχω εισπράξει απο το ββ είναι μια ηθική ικανοποίηση και όχι πάντα , δεν υπάρχει αθλητής που να έχει κατέβει σε αγώνες ββ και να μην έχει νοιώσει κάποτε αδικημένος , είτε σε ερασιτεχνικό η επαγγελματικό επίπεδο , αλλα το γιούνιβερς είναι πάντα απο τις πιο δύσκολες διοργανώσεις παραδοσιακα , ακόμα και η κατηγορία μάστερς και με δεδομένο ότι υπήρχαν απ ότι έμαθα ονόματα σ αυτη την κατηγορία κάπου αυτοι ευνοούνται και δεν μπορούν να κάνουν και πολλα οι κριτες γιατι έκ των πραγματων η μεγαλυτερη και μικρότερη βαθμολογία διαγράφετε , οπότε και πρώτο να τον έβαζε κάποιος τον φώτη δεν θα έπιανε τοπο η ψήφος , πόσο μάλιστα όταν ήταν Γκάρυ Λίστερ που είναι όνομα στην ναββα .

και το μεγαλύτερο πρόβλημα που ταλανήζει όλη την ελλάδα και όχι μόνο το ββ είναι το οικονομικό απο κεί ξεκινάν όλα και αν τελικα καταφέρουμε να το αγκαλιάσουν σαν άθλημα και χορηγοί εκτός του χώρου όπως άλλα ολυμπιακά αθλήματα θα υπάρχει άπλα οικονομική , αλλα δυστυχώς τα πράματα είναι δύσκολα και δεν έχει πάρει το δικό μας άθλημα την θεση που πραγματικά αξίζει , ωστε να τραβήξει το ενδιαφέρον τους

αλλα ανοίγουμε θεμα άλλο που το έχουμε αναλύσει σε άλλα τόπικ , εδω αναφερόμαστε στον αγώνα και στην μεγάλη επιτυχία του φώτη να διακριθει σε μια κατηγορία πολυπληθή και με υψηλό επίπεδο και μάλιστα να συζηταμε το γεγονός ότι άξιζε για πιο ψηλά , αυτο και μόνο δείχνει ότι ήταν σε πολυ καλή κατασταση και ακόμη καλύτερος απο τις περυσινές εμφανήσεις του που και πάλι ήταν πολυ καλός :thumbup:

Dreiko
18-11-12, 14:18
Kαποιες φωτογραφιες του Φ.Πλευριτη απο τον αγωνα.

57284

57285

argyrakis
22-11-12, 15:57
Το ποζάρισμα του Φώτη


http://www.youtube.com/watch?v=F8JOl23UZP4&feature=g-all-u