PDA

Επιστροφή στο Forum : Η διατροφή μου για όγκο



peris
27-08-08, 16:10
αυτη τη διατροφη τη κανω 1 μηνα περιπου 1 γευμα 8'00(1σαντουιτς με 2 φετες μαυρο ψωμι και 4 γαλοπουλα και 2 φετες τυρι τρικαλινο λαιτ+1 ποτηρι γαλα 1,5%λιπαρα+1 κουπα δημιτριακα και 1 μηλο 2γευμα 11'00 2 αυγα ολοκληρα+1σαλατα μαρουλι με 1 κουταλια ελαιολαδο+10 αμιγδαλα 3 γευμα 2'00 200 γραμμ στηθος κοτοπουλο η μπριζολα μοσχαρισια+100 γρ ρυζι+λαχανικα μετα γυρο στισ 4'30 γυμναστηριο μεταπροπονητικο γευμα γυρο στις 6'30 1 τονο σε νερο+1 σαλατα μαρουλι με 1 κουταλια ελαιολαδο 5 γευμα 7'30 1 γιαυρτι 2% 6 γευμα 10'00 200 γραμ στηθος η ψαρι κυριος σολωμο+2 πατατες μετριες βραστες 100γρ περιπου +λαχανικα.Αυτη τη περιοδο δεν παιρνω συμπληροματα διατροφης λογο του ατυχηματος να μην επιβαρινθει αλλο ο οργανισμος μου

Steve KinG STyLe
27-08-08, 16:27
Καλως ηρθες πρωτα απο ολα!!!!!!! :D

Για πρωινο αντικατεστησε τα δημητριακα με βρωμη.!!!!Κατα τα αλλα μου φαινεται μια χαρα η διατροφη με καλα θρεπτικα συστατικα...
ποσα κιλα εισαι?

peris
27-08-08, 16:30
ειμαι 1.80 και 81 κιλα

peris
27-08-08, 16:32
και ευχαριστω καλως σας βρηκα βρωμη ποσο περιπου να τρωω?

ioannis1
27-08-08, 20:45
150 gr ειναι καλα.το γευμα στις 11 και 7,30 ειναι πολυ μικρο.

peris
27-08-08, 21:12
τι αλλο μπορω να βαλω σε αυτα τα 2 γευματα?

peris
27-08-08, 21:14
να σοθ πο γιατι κανο 20 λεπτα αεροβια και φοβαμαι μην το παρω σε λιπος

Fotis_Patra
27-08-08, 23:47
αν δεις οτι θολωνεις μειωσε τους υδατανθρακες

ioannis1
27-08-08, 23:54
βαλε 7 ασπραδια και 2-3 φρουτα.και στις 7μιση βαλε 2 γιαουρτακια.αλλα θα στο φτιαξω λιγο καλυτερα αυριο με πιο καλη σειρα.

peris
27-08-08, 23:57
απλα με εχει πιασει τρελα γιατι εχο χασει ογκο και σκοφτομουν να τουσ αυξησω αλλα μεχρι στιγμησ αποδιδει αυτο το προγραμμα χωρις να εχω βαλει λιπος στη κοιλια καθολου και εχο αρχισει να διναμονο παλι καλα

peris
27-08-08, 23:59
οκ γιαννη ευχαριστο

ioannis1
28-08-08, 09:47
πρωτο γευμα¨,μεσα στο μπλεντερ 150 γρ βρωμη +1 μπανανα+2 κουταλιες μελι και αν εχεις 1-2 σκουπ πρωτεινη.τα χτυπας με λιγο γαλα και γινεται ενα ωραιο πρωινο.
δευτερο γευμα,7 ασπραδια+ενα σαντουιτς με γαλοπουλα 2 φετες.+ μια χουφτα ξηρους καρπους αναλατους αψητους

τριτο γευμα,οπως το εχεις
τεταρτο γευμα,μετα τη προπονηση 2 τονους σε νερο+ 100 γρ ρυζι η 400 γρ πατατα + μια σαλατα
πεμπτο γευμα οπως το τελευταιο που εχεις
εκτο γευμα 2 γιαουρτακια με 5 ασπραδια
εβδομο γευμα μια πρωτεινη 2 σκουπ πριν τον υπνο.
επισης καλα ειναι αμεσως μετα την προπονηση 2 σκουπ γουευ πρωτεινη

peris
28-08-08, 10:13
ok το τηρω με ευλαβια ευχαριστω πολυ φαγητο λεμε

RUHL
28-08-08, 14:38
Μπορει να λεω ιδια πραγματα με τον γιαννη και τους αλλους αλλα θα τα γραψω μια και καλη


Προτηνωμενη κατανομη τροφης κατα την γνωμη μου στον ογκο

και συμπληρωματον αν υπαρχουν (με κοκκινα) η οποιος κανει χρηση(αλλα χτηζεις και χωρις αυτα πολυ καλο σωμα δεν μετρανε τοσο πολυ στο προγραμα)

Σημειωσεις
Τρωμε περιπου ανα 2-4 ωρες τετοια αποσταση εχουν τα γευματα μας
η πρωτεινη μοιραζετε περιπου ισα σε ολα τα γευματα εκτος απο το μεταπροπονετικο που μπορουμε να βαλουμε 2πλασια ποσοτητα επειδη εχουμε αυξημενες αναγκες.Τωρα αν σε καποιο πχ εχεται 25 η 22 ενω πρεπει να τρωτε 30 οταν τα μοιρασατε δεν εγηνε και τιποτα

Υδατανθρακας Στο πρωινο και μετα την προπονηση ειναι απαραιτητος και σε καλες ποσοτητες και σε 2η μοιρα ερχεται η προσθηκη στο πριν την προπονηση γευμα και σε 3η μοιρα στις υπολοιπες ωρες
Καλο ειναι να εχετε ινες μεσα στην ημερα τουλαχιστον 20-25 γραμ που προερχοντε απο σαλατες,βρωμη,φρουτα κτλ και να μην ξεπερνουν τα 50 γραμ ανα μερα και παλι η προσθηκη τους μετα την προπονηση και στο πρωινο δεν ειναι και τοσο καλη ιδεα μειωνη την ινσουλινη ενω αντιθετως ειναι απαρετητη τις υπολοιπες ωρες.

Τα λαδια-καλα ληπαρα πρεπει να μοιραζοντε ετσι 4 γευματα σε συνολο ανα μερα μονο δεν πρεπει να μπαινουν μετα την προπονηση και στο πρωινο γιατι υψηλες εκρησεις ινσουλινης και λιπαρα εχει μεγαλες πιθανοτητες να παρετε λιπος
Με καλα λιπαρα τα 2 θα ειναι με λινελαιο και τα αλλα 2 θα ειναι η με λαδι ελιας η με καρυδια αμυγδαλα
Για οποιον μετραει και λεπτομερειες καλη αναλογια ωμεγα3 με ωμεγα 6 λιπαρα 1:1-1:5
Ενω μην το παρακανετε με το ψαλολαδο μηνετε στις 5γραμ- καψουλες περιπου

Ενα καλο ποσοστο μοιρασμα με βαση % του συνολου
Ειναι λιπος 25-30% οχι πανω απο αυτο
Πρωτεινη 20-25%
Το υπολοιπο υδατανθρακας 55-45%


1ο γευμα
Αυγα(ασπραδια+ισως μερικοι κροκοι αναλογως το προγραμμα) +βρωμη η all bran(αυτα με το χαμηλο ΓΔ) με γαλα 1,5% κατα προτημηση η cherios η corn flakes μαλον ποιο καλη επιλογη απο την βρωμη
Για αρχη μετα προσθετα μπορουν να μπουν μελι 1-2 κουταλιες και καποιο ειδος αποξηραμενου φρουτου πχ σταφιδες συκα κτλ(αν μετα απο μερικες εβδομαδες θελουμε να αυξησουμε θερμιδες ειδικα για αυτους που δεν μπορουν να φανε μεγαλες ποσοτητες επειδη εχουν αρκετες θερμιδες τα αποξηραμενα)
Η και καποιο κανονικο φρουτο μαζι με δημητριακα σας
Ποσοτητα υδατανθρακα υψηλη
Αντι για ασπραδια ιδια ποσοτητα πρωτεινης whey (το γνωστο γρηγορο γευμα whey +βρωμη στο μπλεντερ με γαλα η νερο)
Πολυβιταμινη
Βιταμινη C 1 gram ,E 400 UV
1 fish oil ωμεγα 3

2ο Γευμα
Γαλοπουλα(η γενικα καποιο κρεατικο=πρωτεινη) η και αυγα οποιο μπορει να φαει την ποσοτητα + σαλατα με λαδι ελιας η λινελαιο η fish oil
Η η ευκολη επιλογη ενα σαντουιτς με ψωμι ολικης αλεσεος "μαυρο"η ασπρο(εφοσον υπαρχει σαλατα) βραστη γαλοπουλα μαρουλι η αγγουρι η ντοματα(η ολα μαζι η 1 απο αυτα αναλογως την ορεξη) μαζι με καρυδια κατα προτημηση ενω οι επιλογες για καλα λιπαρα μπορει να ειναι αμυγδαλα η φυστικοβουτυρο η σπορια κολοκυθας(ολα αναλατα και αψητα ωμα με λιγα λογια) κτλ
Καλη ιδεα ειναι να βαλεις και κανενα γιαουρτι σε αυτο το γευμα με 2% η ενα τρικαλινο τυρι 10%

1 καψουλα fish oil

Σε αυτο το γευμα κατα προτημηση ειναι με λιγο υδατανθρακα γιατι σε ωρες που δεν ξοδευουμε ενεργεια να μην ανεβαζουμε πολυ την ινσουλινη απο αυτη λιπονουμε
Αναλογως το προγραμμα υδατανθρακας ελαχιστος εως μετριος ενω αν αντεχει(πχ δεν εχουμε να μοιρασουμε 400γραμ υδατνθ σε ολη την ημερα) το πλανο δεν θα εβαζα καθολου υδατανθρακα εδω

3ο γευμα
Κρεας(κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η χοιρινο πολυ πιο σπανια ) με μετρια ποσοτητα υδατανθρακα που μπορει να ειναι απο Ριζυ η πατατα η βρωμη και πιο σπανια αναλογως με το προγραμα ζυμαρικα οπως μακαρονια ολικης κατα προτημηση + σαλατα με λαδι ελιας η λινελαιο

4ο Γευμα
(πριν την προπονηση αν καποιος προπονητε τα απογευματα) συνηθως μπορει να απεχει 1,5-2,5 ωρες αναλογως με τις χονευτικες τασεις του καθενα
Κρεας (κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η χοιρινο πολυ πιο σπανια ) και υδατανθρακας μετριος προς υψηλο κατα προτημηση ριζυ η βρωμη η μακαρονια ολικης(πιο σπανια ) λογο γλεικεμεικου δεικτη προτημω αυτα πριν την προπονηση και οχι πατατα αλλα στην αναγκη τρως αν δεν εχει τις αλλες πηγες

30-40 λεπτα πριν την προπονηση 1 φρουτο εποχης
κρεατινη την μηση συνολικη δοση (προσθετο ALA=alfa lipoic acid 250-300mg)+BCAA 5 gram



5ο Γευμα
μετα την προπονηση αμεσως
Αυγα ασπραδια + πατατα
Υδατανθρακας υψηλος προς πολυ υψηλος
Συμπληρωματα αμεσως μολις κανεις την τελευτεα επαναληψη του προγραμματος BCAA 5 gram κρεατινη το υπολοιπο μισο της συνολικης ημερισια δοσης (αν εχεις 5γραμ 2,5 πριν 2,5 μετα)
ΑLA 250-300 mg (για καθε 40 γραμ υδατανθρακα) +βιταμινη C 1 gram

10 λεπτα μετα
Αντι για πατατα και αυγα Πρωτεινη whey + δεξτροζη 50% +μαλτοδεξρινη 50% στο νερο οχι γαλα
Αν παρουμε τα συμπληρωματα το επομενο γευμα γηνετε σε 30-40 λεπτα

6ο Γευμα 40-60 λεπτα μετα το 5ο
Κρεας (κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η πολυ πιο σπανια χοιρινο ) και ριζυ η βρωμη κατα προτημηση ο υδατανθρακας ειναι υψηλος εως πολυ υψηλος σε αυτο το γευμα + λαδι απο ελια η λινελαιο
META THN ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΟΥΜΕ 2ΠΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ σε συντομο χρονικο διαστημα
1 fish oil

7ο γευμα
γηνετε ακριβως πριν τον υπνο
Γιαουρτι 2% κανονικο η στραγγιστο που εχει παραπανω πρωτεινη λιγοτερο υδατανθρακα η κατα προτημηση cotage οποιος αντεχει την γευση επειδη εχει την μεγαλυτερη περιερκτικοτητα πρωτεινης(12,5 ανα 100γραμ)
50% απο αυτη την πρωτεινη θα ειναι απο την απο πανω πηγη γιαουρτια(καζεινη) και 50% θα ειναι απο αυγα ασπραδια επειδη το ενα ειδος πρωτεινης ειναι αντικαταβολικο και το αλλο ειναι αναβολικο(μια γενικολογια )
+ καλα λιπαρα για να καθυστερησουν την αφομειωση της πρωτεινης κατα προτημηση καρυδια η αμυγδαλα η φυστικοβουτυρο η λαδια γενικα
Γαλα πριν τον υπνο δεν κανει να πηνουμε
Και εγω προσωπικα δεν βαζω υδατανθρακες για να κοιμαμε καλυτερα χωρις αυπνιες και για να απελευθερωνω περισσοτερη αυξητικη ορμονη(ειδικα οταν περνω και gaba μαζι)

1 fish oil
Αντι για τα παραπανω φαγητα πρωτεινη καζεινης 50% + πρωτεινη whey 50% + καλα λιπαρα σε σκονη (πουλανε μεχρι και κροκους αυγων σε σκονη οπως και λινελαιο κτλ)
Η δικη μου επιλογη ειναι cotage + whey + καρυδια

Συμπληρωματα
30 λεπτα πριν το γευμα 7 η 30 λεπτα μετα το γευμα 7
ΖΜΑ(η μαγνησιο 400-450 μγ με 30 ψευδαργυρο-zinc ) και GABA




Αυτα για οσους προπονουντε απογευματα προς νυχτα

Αν προπονητε καποιος πρωι μετα το 1ο γευμα λογικα τοτε αλαζει μονο ο υδατανθρακας στα γευματα ειναι ιδιο λογικη πριν μετα την προπονηση οπως στην πανω προταση και εχουμε στα 3 επομενα γευματα μετα την προπονηση σχετικα πολυ υψηλο υδατανθρακα προς υψηλο και μειωνετε οσο φτανουμε στο τελευταιο γευμα


Προβλεπω πολλα copy paste απο αυτο στο μελον γιατι ολο τα ιδια λεμε :green: σε καθε τοπικ διατροφης για αυτο τα εγραψα

Σημειωση αυτα ειναι για σοβαρα ατομα που θελουν σοβαρα αποτελεσματα αν θελετε ποιο λιγα αποτελεσματα μονοι σας αφαιρειτε οτι νομιζετε

pikolo
28-08-08, 15:57
προσωπικη αποψη και με 5 γευματα καλα θα σαι.σε περιοδο διετασ κανεις και εφτα και οχτω αν ειναι προκειμενου να αυξηθει ο μεταβολισμος σου αλλα σε ογκο προτιμω τα πεντε.Να θυμασαι παντως οτι ειπε ο ruhl!

peris
28-08-08, 16:14
στο τελευταιο γευμ αντι για 5 ασπραδια τι αλλο θα μπορουσα να βαλω για την προτεινη?

slaine
28-08-08, 16:17
ruhl λες "ΖΜΑ(η μαγνησιο 400-450 μγ με 30 ψευδαργυρο-zinc ) και GABA "
πιστεύεις ότι μόνο το gaba δε 8α δουλέψει καλά;

pikolo
28-08-08, 16:51
στο τελευταιο γευμ αντι για 5 ασπραδια τι αλλο θα μπορουσα να βαλω για την προτεινη?
whey,γαλοπουλα,τονο

pikolo
28-08-08, 16:53
ruhl λες "ΖΜΑ(η μαγνησιο 400-450 μγ με 30 ψευδαργυρο-zinc ) και GABA "
πιστεύεις ότι μόνο το gaba δε 8α δουλέψει καλά;


θα παρεις η το ενα η το αλλο...το gaba προσεξε το γιατι σε μερικους φερνει παρενεργειες..

slaine
28-08-08, 17:08
ruhl λες "ΖΜΑ(η μαγνησιο 400-450 μγ με 30 ψευδαργυρο-zinc ) και GABA "
πιστεύεις ότι μόνο το gaba δε 8α δουλέψει καλά;


θα παρεις η το ενα η το αλλο...το gaba προσεξε το γιατι σε μερικους φερνει παρενεργειες..

τι παρενέργειες;

RUHL
28-08-08, 17:40
ruhl λες "ΖΜΑ(η μαγνησιο 400-450 μγ με 30 ψευδαργυρο-zinc ) και GABA "
πιστεύεις ότι μόνο το gaba δε 8α δουλέψει καλά;

To μαγνησιο και ο ψευδαργυρος ειναι για αλλο λογω σε πετιπτωση που σου ληπει δεν πιστευω οτι σου προσφερει τιποτα στον υπνο αν ηταν να παρω 1 απο τα 2 θα επερνα GABA

παρενεργειες ναι εχει μπορει να αυξησει τους παλμους να αναπνευεις πιο δυσκολο μερικοι λενε για μυρμηγκιασμα δεν το πετυχα σε καμια δοση τα αλλα 2 τα πετυχα μεχρι να βρω την δοση μου



προσωπικη αποψη και με 5 γευματα καλα θα σαι
4 στερεα και 1 μεταπροπονετικο?σε συμπληρωματα ?
Γιατι και το μεταπροπονετικο ως γευμα το μετραω

4 στερα σε 16 ωρες που εισαι ξυπνιος φαγητο ανα 4 ωρες? μπα λιγα μου φενοντε ειδικα για εκτομορφους

RUHL
28-08-08, 17:41
στο τελευταιο γευμ αντι για 5 ασπραδια τι αλλο θα μπορουσα να βαλω για την προτεινη?
Η μονη επιλογη ειναι whey και συμφερει αρκετα αν το σκεφτεις σε σχεση με τα αυγα

peris
28-08-08, 18:49
να προσθεσω και κατι ακομα ειμαι 180 80,5 κιλα οι θερμιδες συντηρησης μου ειναι 2898 και εχω μπει για ογκο με 3266 για ογκο καλα δεν ειναι?

RUHL
28-08-08, 19:12
Με ποιο τροπο μετρησες τις θερμιδες συντηρησης?

peris
28-08-08, 19:26
αυτος που ξερω ειναι το βαρος μου επι το 36

peris
28-08-08, 19:47
και 36 γιατι ο μεταβολισμος μου δουλευει τρελα

peris
28-08-08, 19:49
αυτος που ξερω ειναι το βαρος μου επι το 36

pikolo
28-08-08, 20:38
ruhl λες "ΖΜΑ(η μαγνησιο 400-450 μγ με 30 ψευδαργυρο-zinc ) και GABA "
πιστεύεις ότι μόνο το gaba δε 8α δουλέψει καλά;

To μαγνησιο και ο ψευδαργυρος ειναι για αλλο λογω σε πετιπτωση που σου ληπει δεν πιστευω οτι σου προσφερει τιποτα στον υπνο αν ηταν να παρω 1 απο τα 2 θα επερνα GABA

παρενεργειες ναι εχει μπορει να αυξησει τους παλμους να αναπνευεις πιο δυσκολο μερικοι λενε για μυρμηγκιασμα δεν το πετυχα σε καμια δοση τα αλλα 2 τα πετυχα μεχρι να βρω την δοση μου



προσωπικη αποψη και με 5 γευματα καλα θα σαι
4 στερεα και 1 μεταπροπονετικο?σε συμπληρωματα ?
Γιατι και το μεταπροπονετικο ως γευμα το μετραω

4 στερα σε 16 ωρες που εισαι ξυπνιος φαγητο ανα 4 ωρες? μπα λιγα μου φενοντε ειδικα για εκτομορφους



το μεταπροπονετικο δνε ειναι καθε μερα αρα δεν το μετραω σαν γευμα...ειναι σταθερο ετσι και αλλιως οταν κανβω ποροπονηση...πεντε στερεα εννοω! 8)

pikolo
28-08-08, 20:40
αυτος που ξερω ειναι το βαρος μου επι το 36


οχι φιλε καθολου καλος τροπος δες στα σχετικα τοπικ γραμμωσης πως να υπολογισεις τον βασικο μεταβολισμο σου.

dReik0
24-10-08, 00:50
sorry που το ξεθάβω αλλα επειδή είδα τον RUHL να λέει όχι gala πριν τον ύπνο και μπερδεύτηκα γιατί αλλα ήξερα. Εγώ δηλαδή που το γεύμα μου πριν τον ύπνο είναι 2 γιαούρτια 2% και 1 scoop whey σε gala ελαφρύ & καμια 10aria amiglada . Είναι υπερβολικό ?


Στον όγκο πάντα.

tezaman
24-10-08, 00:56
αν δεν κατεβαίνεις σε αγώνες δεν νομίζω :green: :green: :green:

skrwz21
23-01-09, 20:07
φιλε RUHL συμφωνα με το ποστ σου με τα 7 γευματα που ειχες παραθεσει..
μετα την προπονηση πας κατευθειαν στη κρεατινη και ακολουθως στη πρωτεινη ενω μετα απο 30-40 λεπτα 5ο γευμα πατατα με αυγα ???

slaine
23-01-09, 20:11
άπως έτσι. διάβασε και το άρθρο του ΜΒ για το μεταπροπονητικό

RUHL
23-01-09, 21:23
sorry που το ξεθάβω αλλα επειδή είδα τον RUHL να λέει όχι gala πριν τον ύπνο και μπερδεύτηκα γιατί αλλα ήξερα. Εγώ δηλαδή που το γεύμα μου πριν τον ύπνο είναι 2 γιαούρτια 2% και 1 scoop whey σε gala ελαφρύ & καμια 10aria amiglada . Είναι υπερβολικό ?


Στον όγκο πάντα.

Σηκωνει ινσουλινη για αυτο δεν θελω το γαλα

αυξητικη και παλι αυξητικη και αδυνατοι-lean και ντουμπανα :thumbup:


φιλε RUHL συμφωνα με το ποστ σου με τα 7 γευματα που ειχες παραθεσει..
μετα την προπονηση πας κατευθειαν στη κρεατινη και ακολουθως στη πρωτεινη ενω μετα απο 30-40 λεπτα 5ο γευμα πατατα με αυγα ???
Μπα τα αυγα κοστηζουν σαν κανονικος ανθρωπος τροω οτι πηγη κρεατος εχω μαγηρεψει εκεινη την ημερα τα "αυγα"(whey) την πηνω με δεξρο-μαλτο αφου τελειωσω την προπονηση

skrwz21
23-01-09, 23:37
οντως ρε φιλε δεν ειναι συμφερουσα λυση αυτο ειδικα αμα τρως και το πρωι τα αυγα..
το κορμι εχει και τα εξοδα του ομως!!!
φυσικα οτι μπορει ο καθενας

και γω μετα την προπονηση πινω τη κρεατινη (δεξρο μαλτο?? τιναυτο?) ακολουθως whey και τελειωσε μετα απο 1-2 ωρες κατευθειαν κρεας με πατατορυζοσαλατα κατι τετοιο!

πρωινο 5-6 ασπραδια ( 2 κροκους) 2-3 φετες γαλοπουλα βραστη 1 κομματι τυρι 2 φετες ψωμι και επειτα μιλκοwhey ή κορν φλεικς η βρωμη με γαλα (απαχο παντα) με ενα σαντουιτς γαλοπουλα τυρι (μαυρο ψωμι κατα προτιμηση)

ενδιαμεσο σαντουιτς γαλοπουλα τυρι (μαυρο ψωμι κατα προτιμηση)

μεσημερι κοτοπουλο με ρυζι ή μακαρονια βραστα ή κατι που να συμπεριλαμβανει τα πρωτεινουχα αυτα φαγητα..

καποιες φορες, φρουτο μιση ωρα πριν το τζυμ

και μετα αυτα που ανεφερα πιο πανω

ενω το βραδυ χαλαρα ενα γιαουρτακι με φρουτα ή φρουτο μονο και μια ωρα πριν τον υπνο whey με νερο !

αυτα κιαπο μενα

tezaman
23-01-09, 23:52
:| :| :| :| :| :roll: :roll: :bounce: :bounce: :bounce:

goutsos
24-01-09, 15:07
στο πρωινο σου τρως ολα αυτα ποση πρωτεινη σ βγαινει?

skrwz21
24-01-09, 22:30
στο πρωινο σου τρως ολα αυτα ποση πρωτεινη σ βγαινει?

Καλα δεν τα υπολογιζω κιολας με ακριβεια στο περιπου..

στο πρωινο η το πρωτο κομματι η το δευτερο ετσι οχι και τα δυο που εγραψα!

το θεμα ρε φιλε ειναι να τρως να παιρνεις τους υδατανθρακες το πρωι για να συνεχιζει καλα η μερα μου, δεν την παλευω χωρις πρωινο !

Να σημειωσω οτι προς το παρον, καθε Κυριακη εχω ελευθερο και καποιες φορες ξεκολιαζομαι !