PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρχαριος για πρωτεΐνες!!



zorozipo
23-10-12, 17:39
Γεια σας!!!!!!!!Γραφτηκα στο φορουμ σας μονο και μονο για να μου πουν οι γνωστες πια πρωτεΐνη χρειαζομαι.Ειμαι,62 κιλα, και 1,70,17 χρονων με γραμμωμενο σωμα απο λιγη γυμναστικη και ψαχνω να παρω πρωτεΐνες για να παρω κιλα και να φουσκοσω σε συνδυασμο με γυμναστιρειο και διατροφη. αλλα θελω να μου πειτε και αν υπαρχουν και τιποτα παρενεργιες γιατι δεν θελω να ρισκαρω την υγεια μου ουτε στο τοσο.Θελω να μου πειτε τι κατηγορια πρωτεΐνης χριαζομαι και πια μαρκα,δεν με ενδιαφερουν τα χρηματα απλα να δω αρκετη διαφορα στο σωμα μου,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

billy89
23-10-12, 17:52
Καταρχάς καλωσήρθες στο forum μας :welcome: αν και γράφτηκες μόνο και μόνο για να σου πούμε τι πρωτείνη χρειάζεσαι.

Οι γνώστες σου λένε ότι η πρωτείνη δε θα σε κάνει να φουσκώσεις οπότε κράτα τα λεφτά σου.

Θεμιστοκλης
23-10-12, 17:55
Φιλε καλωσηρθες! :welcome:

Θα στο πουν και τα παιδια, πρωτα κοιτας να ρυθμισεις λιγο τη διατροφη σου συμφωνα με τους στοχους σου και μετα κοιτας να ''συμπληρωσεις'' τη διατροφη σου με μια πρωτεινη!
Απο εκει και περα αποψη μου ειναι να μην σκεφτεις καν να στραφεις σε πρωτεινες ''ογκου''!! Τσαμπα τα λεφτα! Μικρη περικτικοτητα σε πρωτεινη και υπερβολικος υδατανθρας τον οποιο μπορεις καλλιστα να λαβεις απο τη διατροφη σου.. Επομενως κοιταξε να παρεις καποια ''καθαρη'' πρωτεινη.
Οσον αφορα τις μαρκες εγω σου προτεινω καποια απο τις : Gold Whey της Optimum, Dymatize Elite, Gaspari MyoFusion κτλ...

Ελπιζω να σε βοηθησα.

COBRA_STYLE
23-10-12, 18:17
Ωραια τα λετε,μονο που το θεμα ανοιχτηκε σε λαθος μερος:thumbup:

zorozipo
23-10-12, 18:19
Ευχαριστω πολυ,ωραια δλδ παω σε πρωτεινη καθαρη,και ΟΧΙ ογου,επαναλαμβανω οτι θελω να παρω και κιλα,και πιες ειναι οι καλυτερες πρωτεινες που χρειαζομαι και απο που μπορω να αγορασω(μενω θεσσαλονικη)

Arkouda
23-10-12, 18:24
Ξεκίνα πρώτα το γυμναστήριο,κάνε σωστή διατροφή και μετά από λίγο καιρό θα δεις διαφορά στο σώμα σου και μόνο με αυτά τα δύο.Αν σου αρέσει η φάση και θέλεις να το συνεχίσεις ψάχνεσαι και για μια πρωτεινη:thumbup:

zorozipo
23-10-12, 18:33
πηγαινω ,και μου αρεσει η φαση :))))

zorozipo
23-10-12, 18:52
παιδες εψαξα αρκετα και διαβασα οτι η Gaspari MyoFusion ειναι η καλυτερη,σωστα? ειναι αυτο που ψαχνω?

Θεμιστοκλης
23-10-12, 18:53
Ειναι πολυ καλη, ναι!
Αλλα θυμισου, διατροφη, προπονηση και μετα συμπληρωματα!

zorozipo
24-10-12, 23:27
mporite na mou peite apo pou mporw na paragilo thn Gaspari MyoFusion?thesalonikh menw...kai ti siskeuasies exei se kila

tasos2
25-10-12, 00:05
Γιατι του λετε διατροφη, προπονηση και μετα συμπληρωμα πρωτεινης? Η πρωτεινη κομματι της διατροφης ειναι. Ουτε καν συμπληρωμα αλλα υποκαταστατο. Αν δεν παιρνεις αρκετη πρωτεινη απο τη διατροφη σου (κρεας, ψαρι, γαλα, αυγα) ειναι απαραιτητο αν δεν μπορεις να αυξησεις αυτα να παρεις σε συμπληρωμα. Με ανεπαρκη πρωτεινη δεν αποδιδει η γυμναστικη γιατι δεν αναρρωνουν σωστα οι μυς. Αν τρως ηδη αρκετη απο τις τροφες το συμπληρωμα δε θα σου προσφερει τιποτα.

Παρενεργειες δεν εχει καμια ή τουλαχιστον εχει οσες παρενεργειες εχει και η πρωτεινη της τροφης (δηλαδη αυξημενη ουρια σε υπερβολικες ποσοτητες).

Εγω θα προτεινα να παρεις καθαρη χωρις υδατανθρακα και πολλων πηγων. Η πολλων πηγων σε καλυπτει και σαν κανονικο γευμα ενω η ορου γαλακτος ειναι μονο για μετα την προπονηση ή το πρωι γιατι απορροφαται αμεσως

zorozipo
05-11-12, 17:21
ρε μαγκες εφαγα φλασια.Συζητησα με καπιο ατομο επαγκελματια king boxer και μου ειπε να μην πλησιασω τπτ απ ολα αυτα,ολα εχουν παρενεργειες και αργοτερα προβλιματα σε συκωτια κτλπ.Με προβληματισε αρκετα τι λετε?

lila_1
05-11-12, 17:23
Λέμε να αλλάξει επάγγελμα

beefmeup
05-11-12, 17:23
σου ειπε ποσο αργοτερα?

tasos2
05-11-12, 17:41
Εμενα μου πε το ιδιο πραγμα γυμναστης και οταν τον ρωτησα γιατι μου ειπε "Μπες στο internet να δεις τι γραφουν γι αυτα". Λες και εγω ηρθα απο τον Αρη.

Συμφωνω να αλλαξει επαγγελμα.

amateur666
05-11-12, 22:04
ρε μαγκες εφαγα φλασια.Συζητησα με καπιο ατομο επαγκελματια king boxer και μου ειπε να μην πλησιασω τπτ απ ολα αυτα,ολα εχουν παρενεργειες και αργοτερα προβλιματα σε συκωτια κτλπ.Με προβληματισε αρκετα τι λετε?

pro σου λεει μετα...

Lao
06-11-12, 12:25
ρε μαγκες εφαγα φλασια.Συζητησα με καπιο ατομο επαγκελματια king boxer και μου ειπε να μην πλησιασω τπτ απ ολα αυτα,ολα εχουν παρενεργειες και αργοτερα προβλιματα σε συκωτια κτλπ.Με προβληματισε αρκετα τι λετε?

Είμαι αρκετά (έως πολύ) σχετικός με τον χώρο των ΠΤ (αν σου κάνει αυτή η ιδιότητά μου) και μπορώ να σου πω ότι το άτομο αυτό σου είπε κάτι αόριστο, ασαφές και χωρίς τεκμηρίωση.

zorozipo
07-11-12, 23:59
δηλ μαγκες πχ αν παρω την Gaspari MyoFusion θα υπαχρει 1 στς 1000 να πειραξει τπτ στον οργανιζμο μου?

B!LLAKO$
16-11-12, 17:32
ΟΧΙ!!!!!:smash::smash::smash::smash: Πρωτεινη ειναι δεν θα βγαλεις και τριτο ματι! ΑΛΛΑ πρωτα ψαξου λιγο με το θεμα της μαρκας γιατι σε βλεπω εχεις κολλησει με μια, κανε πρωτα μια mini ερευνα, και δες ποια ειναι καταλληλη για σενα, αν και αυτη η πρωτεινη που θες να παρεις (η myofusion) ειναι αρκετα καλη btw;) εγω πχ θα σου προτεινα να ψαξεις και για την isoflex της ALLMAX και την HYDROwhey της ON αν θες 90% πρωτεινη, αλλιως και η gold standard της on και η allwhey της allmax ειναι απο τις αγαπημενες μου!!!:P:P

chro
16-11-12, 22:52
δηλ μαγκες πχ αν παρω την Gaspari MyoFusion θα υπαχρει 1 στς 1000 να πειραξει τπτ στον οργανιζμο μου?
Μα που θες να ξέρουμε πόση πρωτεΐνη λαμβάνεις από τις τρόφές, πόση είναι η ουρία σου, αν έχεις ευαισθησία στα νεφρά. Απλά σκέψου το εξής: Πας στη λαϊκή να αγοράσεις μήλα και ενας τα πουλάει 2 ευρώ το κιλό, ενώ ο άλλος 50 λεπτά. Θα αγοράσεις το φτηνό με κλειστά μάτια ή θα πεις το φτηνό μπορεί να είναι σάπιο?
Κάπως έτσι γίνεται και με τα συμπληρώματα, το κόστος είναι υπερβολικά χαμηλό (ειδικά αν την αγοράσεις μεσω ίντερνετ και όχι από μαγαζί που βγάζουν μεγάλο κέρδος) σε σχέση με το φαγητό.

zorozipo
15-12-12, 03:03
και ξανα γεια σας,υπαρχει προβλημα που ενα φιλαρακι μου 17 χρονων θελει να δοκιμασει προτεεινες για να παρει ογκο?μπορειτε να μου προτεινετε καμια καλη?ειναι 65 κιλα 1,70 και κανει γυμναστικη καθε μερα εχει γραμμοση και θελει να παρει ογκο

ginus
15-12-12, 03:25
και ξανα γεια σας,υπαρχει προβλημα που ενα φιλαρακι μου 17 χρονων θελει να δοκιμασει προτεεινες για να παρει ογκο?μπορειτε να μου προτεινετε καμια καλη?ειναι 65 κιλα 1,70 και κανει γυμναστικη καθε μερα εχει γραμμοση και θελει να παρει ογκο

να αρχισει να τρωει περισσοτερο τα συμπληρωματα δεν ειναι μαγικα βοηθηματα