PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπηκα και εγω σε ογκο...



Steve KinG STyLe
29-08-08, 14:46
Οριστε και η δικια μου διατροφη ογκου...ακουω παρατηρησεις

1ο γευαμα(8,00)
πιτακι βρωμης με 4ασπραδια και ενα κροκο 60γρ βρωμης και 1κουταλιτσα μελι ή 3ασπραδια 1 αυγο ,7κουταλιες βρωμη,σταφιδες και γαλα 1,5%λιπαρα


2ο γευμα(11-12)
2 τοστ με 2φετες ολικης αλσ,απαχοκασερι,μαρουλι,βραστη γαλοπουλα με 1 κουταλακι φυστικοβουτυρο.

3ο γευμα(2,15)
2 φιλετα Κοτοπουλο/γαλοπουλα/μοσχαρι/μπακαλιαρο φιλετο
ρυζι 70γρ ρυζι ή πιο σπανια μακαρονια,πρασινη σαλατα με ελεολαδο

πριν το γυμναστηριο(3,30)
1μηλο κ 1 μπανανα

προπονηση(4,00-5,30)

Μεταροπονιακο(5,30-5,40)

Μετα την προπονηση αμεσως 1,5 κουταλια γλυκοζη και 5ασπραδια με 2 κροκους

6ο γευμα(6,30)
1φιλετο μοσχαρι ή γαλοπουλα ή τονο,μια βραστη πατατα

Πριν τον υπνο:

105γρ Cottage Cheese με καρυδια,3βραστα αυγα.

Ακουω συμβουλες... :)

peris
29-08-08, 14:57
χωρις να ειμαι ο απολιτα ειδικοσ το μεταπροπονιτικο μου φαινεται φτωχο πολι

peris
29-08-08, 14:58
τι ορεσ γινονται αυτα τα γευματα?

Steve KinG STyLe
29-08-08, 15:29
το πρωινο τωρα γινετε γυρω στις 9-10 αλλα σε λιγο π αρχηζουν τα σχολεια πριν τις 7,30.Δεκατιανο 1ωρα μετα,μεσημεριανο κατα τις 2-2,30,γυμναστηριο πηγαινω συνηθως κατα τις 6.Βραδυνο κατα τισ 10.


Ακομα ειναι λιγο φλου τα πραγματα γτ αρχιζω σε λιγο φροντηστιρια και σχολειο οποτε τοτε θα πω με σιγουρια τις ωρες.


Τι θα ελεγες για μεταπροπονιακο?Συμπληρωματα δεν θα ηθελα να παρω απο φετος αν γινετε...

peris
29-08-08, 15:37
επειδη ειχακαι εγο ενα προβλημα υγειας και δεν χρισιμοποιω σιμπληροματα για τορα αμεσωσ μετα τη προπονηση χρισιμοποιω 1 τονο σε νερο 1οο γρ ρυζι και 1 σαλατα μαροθλι με 1κουταλια ελαιολαδο μετα απο 1 ορα 200 γραμ κοτοπουλο 2 πατατεσ μετριεσ100 γρ παεριπου=λαχανικα και πριν τον ιπνο 1 τονο σε νερο 2 γιαουρτακια τοταλ2%λιπαρα η 5 ασπραδια 2γιαουρτακια αλλα ποσα κιλα εισαι και τι υψως?

peris
29-08-08, 15:39
α και προσπαθισε τα γευματα που εχεισ να ειναι καθε 2,5 με 3 ωρες

Steve KinG STyLe
29-08-08, 16:12
επειδη ειχακαι εγο ενα προβλημα υγειας και δεν χρισιμοποιω σιμπληροματα για τορα αμεσωσ μετα τη προπονηση χρισιμοποιω 1 τονο σε νερο 1οο γρ ρυζι και 1 σαλατα μαροθλι με 1κουταλια ελαιολαδο μετα απο 1 ορα 200 γραμ κοτοπουλο 2 πατατεσ μετριεσ100 γρ παεριπου=λαχανικα και πριν τον ιπνο 1 τονο σε νερο 2 γιαουρτακια τοταλ2%λιπαρα η 5 ασπραδια 2γιαουρτακια αλλα ποσα κιλα εισαι και τι υψως?

νομιζω πως ειναι λιγο πολλα για μενα απο τοσο νωρι μιας και ειμαι 178 και 68κιλα!!!Ειιμαι 14,5 χρονων :lol:

peris
29-08-08, 18:56
ποσεσ θερμιδες χρειαζεσαι για συντηρηση του βαρους σου και αυτη η διατροφη πεσες βγαζςει?

slaine
29-08-08, 21:51
Είσαι 14,5 με ύψος 1,78 και 68 κιλά και κάνεις όγκο....

Προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να φας περισσότερο και επίσης πρόσεξε πολύ την τεχνική σου! Είναι κρίμα να τραυματιστείς και να "τραβιέσαι" μετά ίσως και όλη σου τη ζωή. Άσε που θα μείνεις και πίσω...

Fotis_Patra
29-08-08, 23:35
+1 slain,
και κατα την γνωμη μου η διατροφη σου ειναι φτωχη σε πρωτεινες. ειναι σαν να πας να σηκωσεις πολυκατικα χωρις τσιμεντο.

Steve KinG STyLe
30-08-08, 00:50
ευχαριστω για τις απαντησεις!!!σλαιν τεχνικη εννοεις στα βαρυ? :clown2: :weights: :squat: :hantel:
φοτι τι θα προτινες να προσθεσω????

slaine
30-08-08, 01:31
Ναι στα βάρη λεω. Μην πορωθείς και σηκώνεις πολλά κιλά με θυσία της τεχνικής. Ούτε κλέψιμο ούτε τίποτα. Σωστή τεχνική πάντα! Τον εγωισμό μας τον αφήνουμε έξω από το γυμναστήριο! με τον καιρό μπορεί να αλλάξεις κάπως την τεχνική και να χρησμοποιείς ίσως και λίγο κλέψιμο αλλά υπό προυποθέσεις...

Τονίζω πάλι τη σημασία της διατροφής και για την ανάρρωση αυτή καθεαυτή και (κατεπέκταση) για την ανάπτυξη.
Φιλικά,
Νίκος

Steve KinG STyLe
30-08-08, 12:24
ok Νικο ευχαριστω για τις απαντησεις! :toast: :lift2hand:

RUHL
30-08-08, 13:27
Τι 14 τι 24 η μονη διαφορα ειναι οτι δεν θα βλεπεις τοσο δραματικες αλαγες επειδη μεγαλωνεις-ψηλωνεις σε σχεση με εναν 24χρονο και ο μεταβολισμος σου ειναι φυλλ

Απο την λαθος τεχνικη και στα 34 μπορεις να βγαλεις προβλημα οχι στα 14 αρα παλι σημασια δεν εχει επειδη εισαι 14χρονος(μονο 2 ασκησεις δεν μπορεις να κανεις φυλλ κιλα αρσεις θανατου και σκουωτ ολα τα αλλα ανετα)

Διατροφη?(δεν εχει τραγικα λαθη αλλα εισαι περιπου στο 50-60%)

Κοιτα τι εχεις εσυ σε σχεση με αυτο που το θεωρο εγω την δεδομενη χρονικη στιγμη με τις γνωσεις που εχω οτι αυτο ειναι το 100%
Εσυ πολυ απλα μπορεις να κανεις κατι ιδιο η να βγαλεις απο εκει μερικα και διαφορα και να παει απο το 100% 80%60% 30% αναλογως ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ αγνοησε τα κοκινα πολυ απλα
Μην πεις μενω με τους γονεις μου κτλ και δεν μπορω σε μεγαλο βαθμο μπορεις να το τηρησης ολο αυτο επειδη το ριζυ και το κρεας ιδιαιτερο μαγειρεμα δεν θελει μπορεις να τα κανεις και εσυ μαγειρευετε σε 20 λεπτα το ριζυ και το κρεας σε 1 ωρα και κραταει 2-3 μερες δεν θελω υπαρχει οχι δεν μπορω
Γιατι αν ζορηστεις τωρα απο μικρος αν και δυσκολο δες το μελοντικα στα 20-21 ηδη θα εχεις φτασει κατα πολυ στα γενετικα σου ορια θα εισαι σε μικρη ηλικια με πολυ οριμο σωμα πραγμα πολυ καλο και μια σημειωση εδω εγω δεν τα εχω φτασει ακομα γιατι δεν τηρουσα τιποτα εκτος απο προπονηση μπορω να πω απο τα 8-9 χρονια μου τα 2 ειναι σωστα
Πρατεις αναλογως

Προτηνωμενη κατανομη τροφης κατα την γνωμη μου στον ογκο

και συμπληρωματον αν υπαρχουν (με κοκκινα) η οποιος κανει χρηση(αλλα χτηζεις και χωρις αυτα πολυ καλο σωμα δεν μετρανε τοσο πολυ στο προγραμα)

1ο γευμα
Αυγα(ασπραδια+ισως μερικοι κροκοι αναλογως το προγραμμα) +βρωμη η all bran(αυτα με το χαμηλο ΓΔ) με γαλα 1,5% κατα προτημηση
Για αρχη μετα προσθετα μπορουν να μπουν μελι 1-2 κουταλιες και καποιο ειδος αποξηραμενου φρουτου πχ σταφιδες συκα κτλ(αν μετα απο μερικες εβδομαδες θελουμε να αυξησουμε θερμιδες)
Ποσοτητα υδατανθρακα υψηλη
Αντι για ασπραδια ιδια ποσοτητα πρωτεινης whey (το γνωστο γρηγορο γευμα whey +βρωμη στο μπλεντερ με γαλα η νερο)
Πολυβιταμινη
Βιταμινη C 1 gram ,E 400 UV
1 fish oil ωμεγα 3

2ο Γευμα
Γαλοπουλα(η γενικα καποιο κρεατικο=πρωτεινη) η και αυγα οποιο μπορει να φαει την ποσοτητα + σαλατα με λαδι ελιας η λινελαιο η fish oil
Η η ευκολη επιλογη ενα σαντουιτς με ψωμι ολικης αλεσεος "μαυρο" βραστη γαλοπουλα μαρουλι η αγγουρι η ντοματα(η ολα μαζι η 1 απο αυτα αναλογως την ορεξη) μαζι με καρυδια κατα προτημηση ενω οι επιλογες για καλα λιπαρα μπορει να ειναι αμυγδαλα η φυστικοβουτυρο η σπορια κολοκυθας(ολα αναλατα και αψητα ωμα με λιγα λογια) κτλ

1 καψουλα fish oil

Σε αυτο το γευμα κατα προτημηση ειναι με λιγο υδατανθρακα γιατι σε ωρες που δεν ξοδευουμε ενεργεια να μην ανεβαζουμε πολυ την ινσουλινη απο αυτη λιπονουμε
Αναλογως το προγραμμα υδατανθρακας ελαχιστος εως μετριος ενω αν αντεχει(πχ δεν εχουμε να μοιρασουμε 400γραμ υδατνθ σε ολη την ημερα) το πλανο δεν θα εβαζα καθολου υδατανθρακα εδω

3ο γευμα
Κρεας(κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η χοιρινο πολυ πιο σπανια ) με μετρια ποσοτητα υδατανθρακα που μπορει να ειναι απο Ριζυ η πατατα η βρωμη και πιο σπανια αναλογως με το προγραμα ζυμαρικα οπως μακαρονια ολικης κατα προτημηση + σαλατα με λαδι ελιας η λινελαιο

4ο Γευμα
(πριν την προπονηση αν καποιος προπονητε τα απογευματα) συνηθως μπορει να απεχει 1,5-2,5 ωρες αναλογως με τις χονευτικες τασεις του καθενα
Κρεας (κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η χοιρινο πολυ πιο σπανια ) και υδατανθρακας μετριος προς υψηλο κατα προτημηση ριζυ η βρωμη η μακαρονια ολικης(πιο σπανια ) λογο γλεικεμεικου δεικτη προτημω αυτα πριν την προπονηση και οχι πατατα αλλα στην αναγκη τρως αν δεν εχει τις αλλες πηγες

30-40 λεπτα πριν την προπονηση 1 φρουτο εποχης
κρεατινη την μηση συνολικη δοση (προσθετο ALA=alfa lipoic acid 250-300mg)+BCAA 5 gram



5ο Γευμα
μετα την προπονηση αμεσως
Αυγα ασπραδια + πατατα
Υδατανθρακας υψηλος προς πολυ υψηλος
Συμπληρωματα αμεσως μολις κανεις την τελευτεα επαναληψη του προγραμματος BCAA 5 gram κρεατινη το υπολοιπο μισο της συνολικης ημερισια δοσης (αν εχεις 5γραμ 2,5 πριν 2,5 μετα)
ΑLA 250-300 mg (για καθε 40 γραμ υδατανθρακα) +βιταμινη C 1 gram

10 λεπτα μετα
Αντι για πατατα και αυγα Πρωτεινη whey + δεξτροζη 50% +μαλτοδεξρινη 50% στο νερο οχι γαλα
Αν παρουμε τα συμπληρωματα το επομενο γευμα γηνετε σε 30-40 λεπτα

6ο Γευμα 40-60 λεπτα μετα το 5ο
Κρεας (κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η χοιρινο πολυ πιο σπανια ) και ριζυ η βρωμη κατα προτημηση ο υδατανθρακας ειναι υψηλος εως πολυ υψηλος σε αυτο το γευμα + σαλατα με λαδι απο ελια η λινελαιο
META THN ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΟΥΜΕ 2ΠΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ σε συντομο χρονικο διαστημα
1 fish oil

7ο γευμα
γηνετε ακριβως πριν τον υπνο
Γιαουρτι 2% κανονικο η στραγγιστο που εχει παραπανω πρωτεινη λιγοτερο υδατανθρακα η κατα προτημηση cotage οποιος αντεχει την γευση επειδη εχει την μεγαλυτερη περιερκτικοτητα πρωτεινης(12,5 ανα 100γραμ)
50% απο αυτη την πρωτεινη θα ειναι απο την απο πανω πηγη γιαουρτια(καζεινη) και 50% θα ειναι απο αυγα ασπραδια επειδη το ενα ειδος πρωτεινης ειναι αντικαταβολικο και το αλλο ειναι αναβολικο(μια γενικολογια )
+ καλα λιπαρα για να καθυστερησουν την αφομειωση της πρωτεινης κατα προτημηση καρυδια η αμυγδαλα η φυστικοβουτυρο η λαδια γενικα
Γαλα πριν τον υπνο δεν κανει να πηνουμε

1 fish oil
Αντι για τα παραπανω φαγητα πρωτεινη καζεινης 50% + πρωτεινη whey 50% + καλα λιπαρα σε σκονη (πουλανε μεχρι και κροκους αυγων σε σκονη οπως και λινελαιο κτλ)
Η δικη μου επιλογη ειναι cotage + whey + καρυδια

Συμπληρωματα
30 λεπτα πριν το γευμα 7 η 30 λεπτα μετα το γευμα 7
ΖΜΑ(η μαγνησιο 400-450 μγ με 30 ψευδαργυρο-zinc ) και GABA


Τα λαδια-καλα ληπαρα πρεπει να μοιραζοντε ετσι 4 γευματα σε συνολο ανα μερα με καλα λιπαρα τα 2 θα ειναι με λινελαιο και τα αλλα 2 θα ειναι η με λαδι ελιας η με καρυδια αμυγδαλα
Η πρωτεινη μοιραζετε πολυ απλα ολο το συνολο που εχεις πχ 300 γραμ /7 =42 γραμ σε καθε γευμα

Αυτα για οσους προπονουντε απογευματα προς νυχτα

Αν προπονητε καποιος πρωι μετα το 1ο γευμα λογικα τοτε αλαζει μονο ο υδατανθρακας στα γευματα ειναι ιδιο λογικη πριν μετα την προπονηση οπως στην πανω προταση και εχουμε στα 3 επομενα γευματα μετα την προπονηση σχετικα πολυ υψηλο υδατανθρακα προς υψηλο και μειωνετε οσο φτανουμε στο τελευταιο γευμα




σοβαρεψου απο μικρος και μετα οταν γηνεις ενηληκας θα απολαμβανεις ολους τους καρπους που σπερνεις η θα σπηρεις τωρα
8)

Steve KinG STyLe
30-08-08, 15:24
RULH :bowdown: :bowdown: :bowdown:


Μην πεις μενω με τους γονεις μου κτλ και δεν μπορω σε μεγαλο βαθμο μπορεις να το τηρησης
να σου πω την αληθεια ημουν ετοιμος να το πω αλλα εχεις δικιο!!!! :lol: :lol:

3ο γευμα 4ο Γευμα 6ο γευμα
οποτε μαγιρευω μετα το σχολειο και οτι τρωω στο 3 τρωω και στο 4 και στο 6.
πειραζει??? :chinese:

5ο Γευμα
μετα την προπονηση αμεσως
Αυγα ασπραδια + πατατα
κατι αλλο εκτος απο αυγα υπαρχει αλεξ???


Σε ευχαριστω!!!!!!! :^^:



Υ.Γ μολις εφαγα την γαλοπουλα μου στα καρβουνα με μισι γαβαθα ρυζι και σαλατα,αχ αυτα ειναι.....

slaine
30-08-08, 16:25
ρε ruhl αυτά που είπα για την ηλικία έχει να κάνει με το ότι ψηλώνει και πρέπει να τρωέι καλά και ταυτόχρονα άλλο κίνδυνο διατρέχει να πάθει ταυματισμό τώρα που δεν έχει αναπτυχθεί μυικά ακόμα και άλλο μετά από κάποιο διάστημα που θα έχει δυναμώσει.

RUHL
30-08-08, 16:40
the myths surrounding weightlifting and bodybuilding. I'm sure you've heard some of them at one time or another as well. Everything from "weightlifting stunts your growth" to "lifting weights shrinks your penis" to "you know creatine is a steroid, right?"




κατι αλλο εκτος απο αυγα υπαρχει αλεξ???
Θα σου πω ενα μυστικο :lol: δεν ξερω πως τα πανε στην οικογενεια σου με τις σκονες=συμπληρωματα πες την μαμα σου οτι θα τρως αυγα σε σκονη=whey συμφερει και παρα πολυ δεν θυμαμε ποσο κανει το 1 αυγο αλλα 2270 πρωτεινη κανουν 35-45 ευρω πηνετε ευκολα και η τιμη ειναι τουλαχιστον 5 φορες πιο συμφερουσα απο ιδια ποσοτητα σε αυγα παρε μια whey και πες την μαμα σου καιρος για οικονομιες :geek:

Θυμαμε επερνες την φρεακ μαλον προβλημα δεν θα εχεις παρε μια ΟΝ τωρα :green:

Τελικα τα συμπληρωματα ειναι και ποιο συμφερουσα απο τα φαγητα :green: δυστιχως καποια αντιστηχη στερεα πηγη πρωτεινης "γρηγορη" δεν γνωριζω

Πηνε whey και κανε οικονομια στα λεφτα :geek: (μην το παρακανεις ομως :green: )

agios
30-08-08, 18:21
Φίλε Ruhl θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου στο θέμα της ηλικίας. Τα 14,5 χρόνια είναι πολύ μικρή ηλικία για να ξεκινήσει κανείς βάρη πόσο μάλλον όπως ο φίλος που το έχει πάρει σοβαρά οπότε θα μπεί στα πολλά κιλά.
Σκέψου ότι στην ηλικία του παιδιού δεν έχει αναπτύξει ολικώς ούτε το μήκος (ή μέγεθος αν προτιμάς) των σκελετών του, ούτε οι σύνδεσμοι είναι πλήρως αναπτυγμένοι, ούτε οι χόνδροι, ούτε οι τένοντες, ούτε ούτε ούτε.
Και σου μιλάω και εκ πείρας γιατί ξεκίνησα τα βάρη στα 16 και από εκείνη την περίοδο έχω αποκομίσει άπειρα προβλήματα.
Δεν λέω ότι όταν είσαι μεγαλύτερος δεν μπορεί παράδειγμα να πάθεις τενοντίτιδα αλλά όταν το σώμα σου είναι ακόμα ευάλωτο (το ίδιο εύπλαστο είναι το φρέσκο τσιμέντο από το πηγμένο τσιμέντο?) και δεν είσαι τυχερός να έχεις κάποιον στο γυμναστήριο να σε προσέχει είναι εύκολο να την πάθεις τη ζημιά.
Και για να τελειώνω δε λέω να μην πάει το παιδί γυμναστήριο αλλά να είναι πολύ προσεκτικός με τις ασκήσεις και δεν είναι ανάγκη να σηκώσει όλα τα βάρη του γυμναστηρίου.

RUHL
30-08-08, 19:01
Αντε ρε αρχησες βαρη απο τα 16 ?? πωπω εγω απο τα 13,5 χαρηκα για την γνωρημια

Παιζει τοτε να εκανα και σχεδον ιδιες προπονησεις με σημερα η και 3 φορες την εβδομαδα να κανω προγραμμα στηθους και οχι 1 σετ βλεπεις τα πρωτα μου χρονια διαβαζα musclemag και εκανα οτι εκαναν οι επαγκελματιες η οπως λενε μερικοι aas προπονησεις διατροφικη γνωση 0 τοτε σκεφτομουν οτι αν παρω whey πρωτεινη θα πεθανω μια μερα μετα η κρεατινη ηταν αναβολικο και κρεμας αν την κοψεις α ναι και οποιος κανει βαρη την εχει μικρη και ειναι κοντος να κοιτα τους αρσηβαριστες ελεγαν πολοι και διαφοροι(μονο που σε αυτο το αθλημα παιζει ρολο ο μοχλος για αυτο και οι κοντοι εχουν πλεονεκτημα ) ολα αυτα μυθοι
Τι προβλημα ειχα τοτε ?απο τραυματησμους? κανενα ουτε απλη τενοντιτιδα ισως υπερπροπονηση αλλα ποτε μου δεν ενιωσα ολες τις παρενεργειες που λεει αυπνιες κουραση ολη μερα κτλ κτλ
Τον πρωτο μου τραυματησμο στα 18-19 μου τον επαθα απο δικο μου λαθος ενω ποτε μου δεν ειχα καποιον να μου δηχνει την σωστη τεχνικη μαλον εγω εδηχνα σε 20χρονους οταν ημουν στα 15-16 επειδη εβλεπα τις οδηγιες απο τα περιοδικα και τις φωτογραφιες βιντεακια και youtube δεν ειχαμε τοτε

Ο αδερφος μου εκανε ελληνορομαικη στην ηλικια 10-12 το προγραμμα τους ηταν ετσι 1 εβδομαδα καναν ασκησεις παλαιστηκες ετρεχαν εκαναν και 1 εβδομαδα εκαναν μονο βαρη ειχε μπροστηνο σκουωτ 35-40 κιλα για επαναληψεις :rolf: :rolf: ναι ο προπονητης του τον εβαζε .. αν αποκομησε κανενα προβλημα τιποτα εκτος απο ενα εβγαλε τα κιλα απο την μια μερια της μπαρας και σηκωθηκε και του σκησε το φρυδι αλλα για αυτο δεν φταιει επειδη εκανε βαρη αλλα απο απροσεξια


Και που φτανουμε τωρα ειναι ο μικρος σταυρακος(Steve KinG STyLe) που θελει να αρχησει απο τα 14,5 και εχει στα ποδια του ολη την γνωση απο τεχνικες ασκησεις αποφυγη λαθων διατροφη παραδειγματα βιντεακια και οτι εχει σχεση με ββινγκ ΟΛΑ και φοβομαστε μην παθει κατι . Τοτε εμεις που αρχησαμε με γνωσεις 0 η -1 επρεπε να ειμαστε σε ενα αναπηρικο καρεκλακι τωρα που μηλαμε


Εξαλου ββινγκ και εφηβια τα ξαναειπαμε εδω κατω οταν καποιος μπαμπας ηθελε να προπονησει τον 15χρονο γιο του
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2463


το ίδιο εύπλαστο είναι το φρέσκο τσιμέντο από το πηγμένο τσιμέντο?
Αν δεις κατι 18-19 στο γυμναστηριο μου :rabbit: :rabbit: :rabbit: ειναι ακομα "φρεσκο τσιμεντο" παρα την ηλικια τους :green:

Εδω ερχετε η ιστορια αχχααχ 19χρονος προσφατα πρωτη προπονηση γνωρημιας 1 σετ την ασκηση για ολα το σωμα ξερετε με γυμναστη απο πησω μην ζοριστουμε κτλ κτλ ....................30 λεπτα αργοτερα υπερκοπωση αχαχαχαχ δεν αντεξε αχχααχ και ομως ειναι γεγονος :lol: :lol: εγω γελουσα αχαχχαχα παντως :lol:
Τρομαξε και ο αλλος του εδωσε μια σοκολατα τζαμπα να συνελθει αχχαχααχ

agios
30-08-08, 19:11
Προφανώς Ruhl δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε (αλλά θέλω να σημειώσω ότι η διαφωνία μου είναι καλοπροαίρετη :P και το λέω αυτό γιατί έχω δει σε άλλα forum να γίνεται μανούρα χωρίς λόγο).
Για την περίπτωση σου τί να πώ μάλλον αναπτύχθηκες πιο νωρίς από εμένα. Εγώ σου είπα ότι απέκτησα πρόβλημα σε μέση, σε αρθρώσει, σε τένοντες. Θα μου πείς μάλλον έκανα μ@@@@@ες αλλά ο συνδυασμός μ@@@@@ας και όχι πλήρους ανεπτυγμένου σώματος έχει σαν αποτέλεσμα σοβαρούς τραυματισμούς.

RUHL
30-08-08, 19:18
στο λινκ μηλανε ατομα με πολυ πολυ περισσοτερη εμπειρια απο μενα βλεπε τριανταφυλου και δεν το ειπε αντε να τελιωνουμε αν θυμαμε καλα προπονητε στο ιδιο γυμναστηριο με τον αργυρακη δλδ γνωριζοντε μεταξυ τους οχι σαν και εμας εδω(αν καταλαβαις πως το λεω)

agios
30-08-08, 19:22
Αν σου πω ότι δεν κατάλαβα τι εννοείς θα θυμώσεις? :roll:

RUHL
30-08-08, 21:05
read the link :rabbit:
o stavro με τον τριανταφυλου γνωριζοντε αυτο ενοω :joker:

Steve KinG STyLe
31-08-08, 00:01
:lol: :lol: :lol: :lol:

ηρεμηστε ρε παιδια,αγιος μπορει και να εχεις δικειο ποιος ξερει...?απλα προτιμω να εμπιστευτω τους "ειδικους",εξαλου και κοντος να μεινω(χτυπα ξυλο)δεν με νοιαζει τοσο,διοτι κανω βαρη οχι επειδη καποιος μ το επιβαλει αλλα επειδη πραγματικα μου αρεσει :box: Εξαλου δεν συνιθιζω να βαζω οσα κιλα μπορω...... :weights:

Λοιπον ευχαριστω ολους σας!!!!!!!!!!! :bowdown:





Στεφανος :lol: :lol: :geek:

Steve KinG STyLe
11-10-08, 16:50
Επανερχομαι μετα απο 1,5 μηνα...σημερα το πρωι ζυγιστικα και ημουν 69,99!!!δηλαδη 2 κιλα μετα απα 2μηνες και.... :cry:
Ο καθρεπτης δειχνει καποια μικρα αποτελεσματα και τα κιλα του γυμναστηριου εχουν αυξηθει αλλα εγω παραμενω στα ιδια κιλα....


Καμια προταση???? :help:

peris
11-10-08, 17:03
ποσο καιρο εχεις να βαλεισ βαρος γιατι ετσι ποσ τα γραφεισ δε καταλαβα παντοσ 2κιλα σε 2 μηνες καλα φαινονται για natural

Steve KinG STyLe
11-10-08, 17:10
λοιπον,πριν το καλοκαιρι ημουν 65κιλα περιπου.μετα την καλοκαιρινη σαβουρα εφτασα 67-68 κιλα αλλα ειχα παρει λιπος στην κοιλια(λιγο ετναξει) και νερα...

--αλλα μιλαμε για σαβουρα για μια βγομαδα ημουν στο χολειο του κολιτου μου και να τρωμε μεσιμεριανο με 3μπριζολες χοιρινες ο καθενας με πατατες τηγανιτες και λουκανικα και πρωινο κουλουρια ψωμι με μερεντα και γενικα...οποτε μολις εφυγα +2 κιλα λιπος :lol: --

Και απο τοτε π αρχισα ογκο πριν 1,5 μηνα ημουν ηδη 68κιλα και πηρα 2 απο τοτε!!!!Βαρος εχω να βαλω 2βδομαδες αν δεν κανω λαθος... :clown2:

peris
11-10-08, 17:13
λοιπον για μενα τα κιλα που εχεις βαλει ειναι καλα 2 μηνες 2 κιλα για natural καλα ειναι ετσι θελει αργα και σταθερα (απο οτι θυμαμαι συμπληροματα δε παιρνεισ ε?)αφου εχεις 2 εβδομαδες να βαλεις βαρος αυξησε υδατανθρακα ανεβα καμια 250 θερμιδες