PDA

Επιστροφή στο Forum : Δημοσκοπηση για επιπεδο σε bench press max



tasos2
25-10-12, 11:43
http://strengthlevel.com/index.php

Βρηκα αυτο! Λεω να κανουμε μια δημοσκοπηση ετσι για πλακα. Μη πεσετε ολοι να πειτε οτι δεν παιζει ρολο στο bodybuilding και τετοια. Κουβεντα να γινεται ειναι το θεμα. :green:

loukoulos
25-10-12, 11:51
πρωτος :P :green: .. εκει που περιμενα με εβγαλε.. (ωραια εφαργομουλα) αρχαριος/προχο
καλα εκανες κ το εβαλες μορε(αποψη μου).. σιγα δεν ειναι και διαγωνισμος

Dreiko
25-10-12, 12:25
advanced....πλακα εχει....:green:

Eddie
25-10-12, 14:50
Εμενα με εβγαλε elite :green:

tasos2
25-10-12, 14:55
Εμενα με εβγαλε elite :green:

Better than elite σε περιμενα :unsure: 160 δεν εχεις?

Pavlos19
25-10-12, 14:59
advanced :(

Eddie
25-10-12, 15:05
Better than elite σε περιμενα :unsure: 160 δεν εχεις?

Κοιταξε,δεδομενου το 160Χ4 το οποιο ισως ετυχε μιας πολυ μικρης βοηθειας ναι,αλλα επειδη ειμαι επιφυλακτικος οσον αφορα τις βοηθειες και πλεον τα κανω ολα μονος μου,εβαλα ουτε καν 160 αλλα 155 για να ειμαι μεσα με 95kg ΣΒ που ημουν.Με τα κιλα που κανω τωρα (145-150) νομιζω δεν ειμαι καν elite,αλλα τοτε που το κυνηγησα το επιασα :clap:

tasos2
25-10-12, 15:09
Κοιταξε,δεδομενου το 160Χ4 το οποιο ισως ετυχε μιας πολυ μικρης βοηθειας ναι,αλλα επειδη ειμαι επιφυλακτικος οσον αφορα τις βοηθειες και πλεον τα κανω ολα μονος μου,εβαλα ουτε καν 160 αλλα 155 για να ειμαι μεσα με 95kg ΣΒ που ημουν.Με τα κιλα που κανω τωρα (145-150) νομιζω δεν ειμαι καν elite,αλλα τοτε που το κυνηγησα το επιασα :clap:

Οντως elite στα 155 σε βγαζει αλλα αν βαλεις 156 θα σε βγαλει better than elite :rolf:

Eddie
25-10-12, 15:13
Ε νταξει τοτε :rolf::rolf: κι αυτα τα ειχα..απλως εβαλα κιλα που ειχα 110%..βασικα και 160 για μια ειχα ανετοτατα μονος μου.

vaggan
25-10-12, 15:37
Ε νταξει τοτε :rolf::rolf: κι αυτα τα ειχα..απλως εβαλα κιλα που ειχα 110%..βασικα και 160 για μια ειχα ανετοτατα μονος μου.βασιλη γιατι δεν παιρνεις μερος στο ατλας ρε φιλε??θα εισαι μια δυνατη συμμετοχη:thumbup:

Mpozos
25-10-12, 15:47
intermediate

Eddie
25-10-12, 16:24
βασιλη γιατι δεν παιρνεις μερος στο ατλας ρε φιλε??θα εισαι μια δυνατη συμμετοχη:thumbup:

Γιατι 1ον δεν ειμαι ετοιμος για κατι τετοιο..εχω πεσει πολυ στα κιλα στις προπονησεις..περισυ ηταν μια καλη χρονια να ερθω αλλα δεν εκατσε.Ειναι λιγο ταλαιπωρια να ξεκινησω 4 ωρες διαδρομη με φαγητα του δρομου,τραινα,μετρο ιστοριες και μετα να ερθω στο τζυμ για να κανω μια σεβαστη επιδοση..και γιατι 2ον κατι τετοια event τα φοβαμαι για τραυματισμους,ειμαι που ειμαι σκατα με υπερακανθιους δισκοκοιλες κλπ,αν παθω καμια στραβη οπως ο σιμος περισυ θα το φυσαω και δε θα κρυωνει..και ξερεις,δεν ειναι δυσκολο να την παθεις οταν εχεις αδυναμια συγκεντρωσης και τοσο κοσμο απο πανω σου.Εχω αλλαξει λιγο νοοτροπια γιατι θελω να μπορω να γυμναζομαι και μετα απο 20 χρονια.

tasos2
25-10-12, 16:53
Γιατι 1ον δεν ειμαι ετοιμος για κατι τετοιο..εχω πεσει πολυ στα κιλα στις προπονησεις..περισυ ηταν μια καλη χρονια να ερθω αλλα δεν εκατσε.Ειναι λιγο ταλαιπωρια να ξεκινησω 4 ωρες διαδρομη με φαγητα του δρομου,τραινα,μετρο ιστοριες και μετα να ερθω στο τζυμ για να κανω μια σεβαστη επιδοση..και γιατι 2ον κατι τετοια event τα φοβαμαι για τραυματισμους,ειμαι που ειμαι σκατα με υπερακανθιους δισκοκοιλες κλπ,αν παθω καμια στραβη οπως ο σιμος περισυ θα το φυσαω και δε θα κρυωνει..και ξερεις,δεν ειναι δυσκολο να την παθεις οταν εχεις αδυναμια συγκεντρωσης και τοσο κοσμο απο πανω σου.Εχω αλλαξει λιγο νοοτροπια γιατι θελω να μπορω να γυμναζομαι και μετα απο 20 χρονια.

Ελα μωρε, δε θα τους παρεις στον ταφο τους υπερακανθιους και τους δισκους. Καταστρεψε τους τωρα που μπορεις :P

(Λεμε καμια μ@λ@κια να περασει η ωρα :P)

COBRA_STYLE
25-10-12, 17:57
advanced to elite.

vaggan
25-10-12, 18:04
advanced to elite.θελουμε βιντεο:cool:

COBRA_STYLE
25-10-12, 18:07
κατσε τωρα στην επεξεργασια ειναι.

beefmeup
25-10-12, 18:10
μαλλον intermediate to andvanced....υποθετω δλδ,γιατι εχω χροοοοοονια να κανω παγκο..:turtle:

Χριστοφορος123
25-10-12, 18:43
Novice to intermiddiate....αλλα μην ξεχνατε πως ειμαι και 14 χρονων..σηκωνω 75 για 1 αλλα μια φορα δοκιμασα πριν απο κανα μηνα

vaggan
25-10-12, 19:19
για εμενα αυτη η δημοσκοπηση ειναι για τα σκουπιδια:P δεν λαμβανει υποψη μιααπο τις σημαντικοτερες παραμετρους το υψος..για παραδειγμα,αλλο πιεζω 120 κιλα με 80 κιλα βαρος με υψος 1,80 και αλλο 120 κιλα με 80 κιλα βαρος και 1,70 χαωδη διαφορα

tasos2
25-10-12, 19:59
για εμενα αυτη η δημοσκοπηση ειναι για τα σκουπιδια:P δεν λαμβανει υποψη μιααπο τις σημαντικοτερες παραμετρους το υψος..για παραδειγμα,αλλο πιεζω 120 κιλα με 80 κιλα βαρος με υψος 1,80 και αλλο 120 κιλα με 80 κιλα βαρος και 1,70 χαωδη διαφορα

Οχι βαγγαν το ιδιο ειναι. Η συνολικη μαζα μετραει. Αλλιως ειναι για τα σκουπιδια και οι αγωνες παουερλιφτινγκ

vaggan
25-10-12, 20:30
Οχι βαγγαν το ιδιο ειναι. Η συνολικη μαζα μετραει. Αλλιως ειναι για τα σκουπιδια και οι αγωνες παουερλιφτινγκδηλαδη αμφισβητεις οτι ενας κοντος ειναι πιο ικανος στην ανυψωση μεγαλων βαρων απο εναν ψηλο?

Χριστοφορος123
25-10-12, 20:32
δηλαδη αμφισβητεις οτι ενας κοντος ειναι πιο ικανος στην ανυψωση μεγαλων βαρων απο εναν ψηλο?

Βασικα πιστευω πως μεγαλυτερο ρολο παιζουνε τα κιλα σωματικου βαρους του καθενος..πχ αμα καποιος ειναι 1,90 και 90 κιλα δε θα σηκωσει περιπου τα ιδια με εναν ο οποιος ειναι 1,73 και 90 κιλα;;
Ενοειται πως παιζει ρολο και η μυικοτητα του καθενος

Eddie
25-10-12, 20:36
Οχι βεβαια,δε θα σηκωσει τα ιδια κιλα..

Οταν εχουμε να κανουμε με μεγιστα κιλα,τοτε υπερισχυουν μαλλον οι μετριοι-ψηλοι με παρα πολλα κιλα εναντι των κοντων με λιγοτερα κιλα,αλλα οταν εχουμε να κανουμε με αναλογιες κιλων/σβ τοτε οι κοντοι εχουν μεγαλο προβαδισμα..2Χbw στο σκουοτ για εναν 120 κιλα ειναι 240...πολλα κιλα και δυσκολα,ενω 2Χbw για καποιον 80kg ειναι πολυ πιο εφικτο.

sAVAZz
25-10-12, 20:42
ωραια δηποσκοπηση τασαρα!!!υπαρχει κατι αντιστοιχο με αρσεις ?

Eddie
25-10-12, 20:46
Εκει που λεει bench press αν πατησεις εχει κι αλλες επιλογες.

vaggan
25-10-12, 20:53
Βασικα πιστευω πως μεγαλυτερο ρολο παιζουνε τα κιλα σωματικου βαρους του καθενος..πχ αμα καποιος ειναι 1,90 και 90 κιλα δε θα σηκωσει περιπου τα ιδια με εναν ο οποιος ειναι 1,73 και 90 κιλα;;
Ενοειται πως παιζει ρολο και η μυικοτητα του καθενοςκαι βεβαια οχι αυτος που ειναι 1,73 θα σαρωσει γιατι αναλογικα ειναι βαρυτερος...υπαρχουν βεβαια παντα εξαιρεσεις στον κανονα ο κοντος επισης κινει τα χερια του σε μικροτερη αποσταση αποτι ο ψηλος τι να λεμε τωρα καμια σχεση..

tasos2
25-10-12, 21:02
Οχι βεβαια,δε θα σηκωσει τα ιδια κιλα..

Οταν εχουμε να κανουμε με μεγιστα κιλα,τοτε υπερισχυουν μαλλον οι μετριοι-ψηλοι με παρα πολλα κιλα εναντι των κοντων με λιγοτερα κιλα,αλλα οταν εχουμε να κανουμε με αναλογιες κιλων/σβ τοτε οι κοντοι εχουν μεγαλο προβαδισμα..2Χbw στο σκουοτ για εναν 120 κιλα ειναι 240...πολλα κιλα και δυσκολα,ενω 2Χbw για καποιον 80kg ειναι πολυ πιο εφικτο.

Μα εδω λεμε να εχουν το ιδιο βαρος ο κοντος και ο ψηλος.

Εγω το αμφισβητω ναι. Αν ο ψηλος εχει το ιδιο βαρος με τον κοντο τοτε σημαινει οτι εχει λιγοτερους μυς οποτε ειναι πιο αδυναμος. Αυτο μετραμε ουσιαστικα οταν μετραμε τη δυναμη αναλογικα με τη συνολικη μαζα. Ποσο δυνατοι ειναι οι μυς σου αναλογικα με τη συνολικη μαζα σου.

Το μονο μειονεκτημα του ψηλου ειναι οτι εχει λιγο μεγαλυτερη αποσταση να καλυψει. Αλλα αν εξαιρεσεις αυτο η μεγιστη δυναμη που μπορουν να ασκησουν σε μια στιγμη ειναι η ιδια απλα ο αλλος θα πρεπει να τη διατηρησει για λιγο περισσοτερη ωρα. Αλλα αν η δυναμη ειναι ιδια η διαφορα του να μετακινησεις τη μπαρα μισο μετρο ή 60 εκατοστα δεν αλλαζει και πολυ το αποτελεσμα πιστευω. Εκτος αν μιλαμε για τεραστια διαφορα υψους.

COBRA_STYLE
25-10-12, 21:55
αυτο με τα μακρια χερια στο bp ας πουμε παιζει τρομερο ρολο...για τον κοντο ειναι πανευκολο.Το βλεπω και σε μενα ας πουμε συγκριτικα με εναν αλλο στο gym που θελει να κοντραριζομαστε συνεχεια,ειναι πιο κοντος και καμια 10αρια κιλα ελαφρυτερος και σηκωνει λιγο παραπανω στον παγκο...καθομουνα και τον κοιταγα και εβλεπα οτι η αποσταση που διανυει ειναι τραγικα μικροτερη:banghead:...γιαυτο το λογο προσωπικα δεν μπορω να ακουμπαω τη μπαρα στο στηθος γιατι μετα στο ξεκινημα της θετικης νιωθω θα ξεκολλησουν οι ωμοι.,επειδη τα χερια μου θα ξεκινησω αρκετα κατω απο την ευθεια τους στηθους.

vaggan
25-10-12, 22:09
Μα εδω λεμε να εχουν το ιδιο βαρος ο κοντος και ο ψηλος.

Εγω το αμφισβητω ναι. Αν ο ψηλος εχει το ιδιο βαρος με τον κοντο τοτε σημαινει οτι εχει λιγοτερους μυς οποτε ειναι πιο αδυναμος. Αυτο μετραμε ουσιαστικα οταν μετραμε τη δυναμη αναλογικα με τη συνολικη μαζα. Ποσο δυνατοι ειναι οι μυς σου αναλογικα με τη συνολικη μαζα σου.

Το μονο μειονεκτημα του ψηλου ειναι οτι εχει λιγο μεγαλυτερη αποσταση να καλυψει. Αλλα αν εξαιρεσεις αυτο η μεγιστη δυναμη που μπορουν να ασκησουν σε μια στιγμη ειναι η ιδια απλα ο αλλος θα πρεπει να τη διατηρησει για λιγο περισσοτερη ωρα. Αλλα αν η δυναμη ειναι ιδια η διαφορα του να μετακινησεις τη μπαρα μισο μετρο ή 60 εκατοστα δεν αλλαζει και πολυ το αποτελεσμα πιστευω. Εκτος αν μιλαμε για τεραστια διαφορα υψους.οποτε ειναι ανομοια συγκριση...αν ενας ειναι 1,80 με 80 κιλα ο αλλος που ειναι 1,90 θα πρεπει να ειναι 90 κιλα για να μπορουν να κοντραριστουν η καπως ετσι τουλαχιστον και σε πληροφορω δεν ειναι καθολου λιγη η αποσταση ακομα και 5 εκατοστων οταν μιλαμε για οριακα βαρη..εγω εχω εναν ξαδερφο 1,93 100 κιλα και στον παγκο δεν μπορει να κανει 105 κιλα γυμναζεται δε 5 χρονια μην λεμε τωρα οτι να ναι ο κοντος εχει πλεονεκτημα αφου κινει την μπαρα σε μικροτερη αποσταση...ολοι οι δυνατοι ειναι κατω του 1,80 ειτε στην αρση βαρων ειτε στο παουερλιφτινγκ

tasos2
25-10-12, 23:49
οποτε ειναι ανομοια συγκριση...αν ενας ειναι 1,80 με 80 κιλα ο αλλος που ειναι 1,90 θα πρεπει να ειναι 90 κιλα για να μπορουν να κοντραριστουν η καπως ετσι τουλαχιστον και σε πληροφορω δεν ειναι καθολου λιγη η αποσταση ακομα και 5 εκατοστων οταν μιλαμε για οριακα βαρη..εγω εχω εναν ξαδερφο 1,93 100 κιλα και στον παγκο δεν μπορει να κανει 105 κιλα γυμναζεται δε 5 χρονια μην λεμε τωρα οτι να ναι ο κοντος εχει πλεονεκτημα αφου κινει την μπαρα σε μικροτερη αποσταση...ολοι οι δυνατοι ειναι κατω του 1,80 ειτε στην αρση βαρων ειτε στο παουερλιφτινγκ

Δεν μπορω να πιστεψω οτι ενας που ειναι 1.70 70 κιλα και ενας που ειναι 2.20 και 120 κιλα ειναι ισοτιμη συγκριση παρα τα μεγαλα χερια που εχει ο αλλος.

Δηλαδη πιστευεις οτι ενας γοριλλας με ενα χιμπαζτη που ειναι και οι δυο σε παρομοιο ποσοστο λιπους και μυικης μαζας αλλα ο λογος του βαρους προς το υψος τους ειναι ιδιος θα ηταν ισοτιμοι αν εκαναν πιεσεις παγκου? Γοριλλας 150-200 κιλα, χιμπαζτης 40-70 κιλα πολυ κοντυτερος. Εγω πιστευω οτι ο γοριλλας τον εχει ακομα και με τα πολυ μακρυτερα χερια του

vaggan
26-10-12, 00:29
καλα τασο μαζι σου δεν μπορω να μιλησω εχεις την ταση να ξεχειλωνεις τα παντα 120 κιλα για εναν 2,20 ειναι ελαχιστα και ναι πιστευω οτι ενας με υψος 1,70 και 70 κιλα ειναι πολυ πιθανοτερο να τραβηξει το βαρος του για αρκετες επαναληψεις παρα ενας με 120 κιλα και υψος 2,20 να τραβηξει το βαρος του...εγω μιλαω οτι ενας με 1,7

vaggan
26-10-12, 00:31
πεσμου ενα παουερ λιφτερ η αρσηβαριστα επιτυχημενο στα δυο μετρα υψος και θα σου πω πεντε με υψος πολυ χαμηλο

tasos2
26-10-12, 00:36
Δε ξερω. Και γιατι στους επισημους αγωνες δε το λαμβανουν υποψιν?

vaggan
26-10-12, 00:41
Δε ξερω. Και γιατι στους επισημους αγωνες δε το λαμβανουν υποψιν?γιατι σου λεει αμα θες λαβε μερος αμα δεν θες μην λαμβανεις...δεν μπορουν να απαγορευσουν σε εναν ψηλο να παρει μερος σε αγωνες αρσης βαρων οπως δεν μπορουν να απαγορευσουν σε εναν κοντο να παρει μερος σε εναν αγωνα μπασκετ:P..αλλα πλην ελαχιστων εξαιρεσεωνγιατι παντα υπαρχουν εξαιρεσεις ενας ψηλος διαπρεπει στο μπασκετ και ενας κοντος στην αρση βαρων

Nosblos
26-10-12, 02:13
Elite....;)

morbit_killer
26-10-12, 14:06
better than elite

COBRA_STYLE
26-10-12, 14:23
better than a troll

vaggan
26-10-12, 14:33
better than a trollπροσεχε κομπρα αυτος θα παρει μερος στο ατλας δεν ειναι παιξε γελασε:P:P

Nosblos
26-10-12, 17:40
better than elite

ποσα κιλα εισαι φιλε..μου και τι μεγιστο εχεις?

lila_1
26-10-12, 20:43
elite

Aν και παίζω αλτήρες :turtle:

panosralliart
26-10-12, 20:56
advanced εγω

morbit_killer
26-10-12, 22:37
ποσα κιλα εισαι φιλε..μου και τι μεγιστο εχεις?

ΑΝ έλθεις στο διαγωνισμό atlas 2 θα δεις πόσο έχω μέγιστο , πάντως αυτό που θα δεις δεν το έχεις ξαναδει σε ελληνικα γυμναστήρια

Nikolas_mk2
26-10-12, 22:59
ΑΝ έλθεις στο διαγωνισμό atlas 2 θα δεις πόσο έχω μέγιστο , πάντως αυτό που θα δεις δεν το έχεις ξαναδει σε ελληνικα γυμναστήρια

Έναν αριθμό ζήτησε ο ανθρωπας,όχι Χιτσκοκικές υποσχέσεις!!! :turtle:

Giannistzn
26-10-12, 23:01
Κρυβονται οι μπαρες οταν λεει τα κιλα, δεν θες να μαθεις θα τρομαξεις :rolf:

Nosblos
27-10-12, 01:40
ΑΝ έλθεις στο διαγωνισμό atlas 2 θα δεις πόσο έχω μέγιστο , πάντως αυτό που θα δεις δεν το έχεις ξαναδει σε ελληνικα γυμναστήρια

μακαρι φιλαρακι...
ετσι για την ιστορια...ειμαι 76 κιλα και εχω 130 μια...σχετικα...ευκολα..
αν ειμαι ξεκουραστος και καλο ταισμενος..:green:

grtech
27-10-12, 03:35
Μπράβο παιδιά :clap::clap:. Είμαστε δυνατό φόρουμ εντέλει.

Εμένα πάλι μου έβγαλε αυτό το αποτέλεσμα, αλλα δεν βαριέσαι ο καθένας κάνει αυτό που μπορεί καλύτερα.
55928
:turtle::turtle:

Πέρα απο την πλάκα οι επιδώσεις είναι καθαρά προσωπική υπόθεση και η πραγματική μάχη γίνεται για να ξεπεράσουμε τα δικά μας όρια, αυτό έχω καταλάβει έως τώρα, γιατι αμα μπεις στο τρυπάκι να κοιτάς πως θα υπερνικήσεις τους άλλους στο τέλος χάνεις την ροτα σου.

COBRA_STYLE
27-10-12, 10:58
σωστα grtech...οντως αυτο το κολλημα που βλεπουμε στα γυμναστηρια με το ποιος σηκωνει τα περισσοτερα στον παγκο ειναι για κλαματα...νομιζουν οτι ετσι ειναι "ανωτεροι",μαμιαδες και δεν ξερω κ γω τί.Χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι.tragic.

Χριστοφορος123
27-10-12, 11:17
σωστα grtech...οντως αυτο το κολλημα που βλεπουμε στα γυμναστηρια με το ποιος σηκωνει τα περισσοτερα στον παγκο ειναι για κλαματα...νομιζουν οτι ετσι ειναι "ανωτεροι",μαμιαδες και δεν ξερω κ γω τί.Χεστηκε η φοραδα στ'αλωνι.tragic.

Ναι ρε οκ αλλα αμα τους νοιαζει αποκλειστικα η δυναμη λογικο ειναι να τους νοιαζει ποσα σηκωνουν

vaggan
27-10-12, 11:26
Μπράβο παιδιά :clap::clap:. Είμαστε δυνατό φόρουμ εντέλει.

Εμένα πάλι μου έβγαλε αυτό το αποτέλεσμα, αλλα δεν βαριέσαι ο καθένας κάνει αυτό που μπορεί καλύτερα.
55928
:turtle::turtle:

Πέρα απο την πλάκα οι επιδώσεις είναι καθαρά προσωπική υπόθεση και η πραγματική μάχη γίνεται για να ξεπεράσουμε τα δικά μας όρια, αυτό έχω καταλάβει έως τώρα, γιατι αμα μπεις στο τρυπάκι να κοιτάς πως θα υπερνικήσεις τους άλλους στο τέλος χάνεις την ροτα σου.γιωργο.για δυο χρονια που γυμναζεσαι αυτα τα κιλα ειναι πολυ καλα :thumbup::thumbup:

COBRA_STYLE
27-10-12, 12:04
Ναι ρε οκ αλλα αμα τους νοιαζει αποκλειστικα η δυναμη λογικο ειναι να τους νοιαζει ποσα σηκωνουν

oχι δεν εννοω αυτο...εννοω τις συνεχεις κοντρες με τους αλλους κτλ που πολλες φορες καταληγουν σε τραυματισμο...τα βλεπω και στο δικο μου γυμναστηριο γιαυτο το τονιζω.

Χριστοφορος123
27-10-12, 12:05
oχι δεν εννοω αυτο...εννοω τις συνεχεις κοντρες με τους αλλους κτλ που πολλες φορες καταληγουν σε τραυματισμο...τα βλεπω και στο δικο μου γυμναστηριο γιαυτο το τονιζω.

:thumbup::thumbup: Ισχυει...αμα κανεις ταρζανιες...

powerbuilder
27-10-12, 13:43
intermediate to advance!!!!!!!!!!:welcome::welcome::welcome::welcome::welcome:

Αντωνης
27-10-12, 17:27
Αμα δεν δωσουμε τα αληθινα μας stats,το λινκ θα το καταλαβει?
Ρωταω γιατι θελω να το ξεγελασω και μετα να το γραψω εδω omfg lol xD xD xD

BlooDdeaD_MefiSt
27-10-12, 17:41
Αμα δεν δωσουμε τα αληθινα μας stats,το λινκ θα το καταλαβει?


Εννοειται ρε συ η Λιτσα Πατερα το εχει φτιαξει..:turtle:

Αντωνης
27-10-12, 18:48
Φιλος εκανα μια ερωτηση,αν δεν θες να απαντησεις σοβαρα θα σε παρακαλουσα να μην κοροιδευεις

GURU S.
27-10-12, 21:08
Γιατι 1ον δεν ειμαι ετοιμος για κατι τετοιο..εχω πεσει πολυ στα κιλα στις προπονησεις..περισυ ηταν μια καλη χρονια να ερθω αλλα δεν εκατσε.Ειναι λιγο ταλαιπωρια να ξεκινησω 4 ωρες διαδρομη με φαγητα του δρομου,τραινα,μετρο ιστοριες και μετα να ερθω στο τζυμ για να κανω μια σεβαστη επιδοση..και γιατι 2ον κατι τετοια event τα φοβαμαι για τραυματισμους,ειμαι που ειμαι σκατα με υπερακανθιους δισκοκοιλες κλπ,αν παθω καμια στραβη οπως ο σιμος περισυ θα το φυσαω και δε θα κρυωνει..και ξερεις,δεν ειναι δυσκολο να την παθεις οταν εχεις αδυναμια συγκεντρωσης και τοσο κοσμο απο πανω σου.Εχω αλλαξει λιγο νοοτροπια γιατι θελω να μπορω να γυμναζομαι και μετα απο 20 χρονια.

Σωστος!Αν παθεις ριξη θωρακικου δεν εισαι πια ο ιδιος.Και αν γινει οταν εισαι νεος,διπλο το κακο.Ομως το να σηκωσεις κιλα σε αγωνες ειναι ηδονη...την οποια μπορει να πληρωσεις καπως ακριβα.Αξιζει το ρισκο?Αξιζει αν η δυναμη ειναι κατι που σε ενδιαφερει πολυ.Αν ομως εισαι ενας καθαροαιμος bodybuilder τοτε οι αγωνες ειναι ρισκο(οπως πολυ σωστα ειπες,αδυναμια συγκεντωσης,οχι καλο ζεσταμα κλπ,αυτα τα εχουν οι αγωνες) και γενικα η πιεση παγκου ακομη και στην προπονηση ειαναι επικυνδινη.

COBRA_STYLE
27-10-12, 21:36
Tα κιλα ειναι νουμερα και μονο...και να τα σηκωσεις τι εγινε?Γινεσαι πιο μαγκας κτλ?Οχι.
Και να σε ενδιαφερει η δυναμη αμα την πατησεις αποχαιρετας τη "δυναμη" μια για παντα συν οτι αλλαζει κι ολη η ζωη σου μετα.

Γνωμη μου,δεν αξιζει το ρισκο αυτο για κανενα λογο...γιατι μια δυο τρεις,ε καποτε θα σου χτυπησει την πορτα.

GURU S.
27-10-12, 21:44
Tα κιλα ειναι νουμερα και μονο...και να τα σηκωσεις τι εγινε?Γινεσαι πιο μαγκας κτλ?Οχι.
Και να σε ενδιαφερει η δυναμη αμα την πατησεις αποχαιρετας τη "δυναμη" μια για παντα συν οτι αλλαζει κι ολη η ζωη σου μετα.

Γνωμη μου,δεν αξιζει το ρισκο αυτο για κανενα λογο...γιατι μια δυο τρεις,ε καποτε θα σου χτυπησει την πορτα.

Cobra τι παει να πει γινεσαι πιο μαγκας?Bεβαιως και οχι αλλα αν ηταν μονο αυτο τοτε δεν θα υπηρχε παουρλιφτινγκ,η ρεκορ σε οποιοδηποτε αγωνισμα.Oυτε τα μεγαλα μπρατσα σε κανουν μαγκα.Αρα?

COBRA_STYLE
27-10-12, 21:52
ξαναλεω οτι δεν αξιζει να παρεις αυτο το ρισκο να παιζεις στα ακρα για κατι το οποιο το μονο που μπορει να σου προσφερει ειναι ζημια.Απλα ταιζεις το "εγω" σου.Μιλαω για το επιπεδο το δικο μας.

Το pl κτλ εμενα δε μαρεσει καθολου προσωπικα,αυτοι που συμμετεχουν τους αρεσει,βγαζουν λεφτα και ρισκαρουν πολυ επισης.Εμενα και μονο οτι υπαρχει η πιθανοτητα σοβαρου τραυματισμου η οποια πιθανοτατα θα σημαδεψει τη ζωη σου με βρισκει αρνητικο.Αποψη μου βεβαια.

και τα μεγαλα μπρατσα δεν σε κανουν πιο μαγκα,αλλα μπορεις να τα φτιαξεις χωρις να παιζεις στα ορια.Εχουμε να κανουμε με μικροτερο ρισκο.

tasos2
28-10-12, 01:12
Cobra τα παραλες. Δεν παθαινεις ζημια ετσι ευκολα, ειδικα αν κανεις αρκετα χρονια και ξερεις.

Απο κει και περα αλλοι εκτονονωνται κανοντας μεγαλα μπρατσα αλλοι σηκωνοντας ακραια κιλα. Μια εκτονωση ειναι ολα αυτα. Προσωπικα τη βρισκω πολυ περισσοτερο με το να φτανω σε ακραια κιλα για μενα παρα να προπονουμαι με 8-10 επαναληψεις για να μεγαλωσουν οι μυς μου. Αυτη ειναι βαρετη προπονηση ενω το αλλο εχει σασπενς και το διασκεδαζεις.

Για τους τραυματισμους εισαι υπερβολικος. Εχω παθει δεκαδες τραυματισμους (μεση, τενοντιτιδες, θλασεις κτλ) και ολοι επανηλθαν. Η μεση μονο οχι τελειως αλλα δεν ενοχλει. Στις πιεσεις παγκου δεν εχω παθει ποτε τιποτα, και δοκιμαζω αρκετα συχνα μεγιστη

vaggan
28-10-12, 10:53
καλα τα λεει ο τασος δεν ειδα κανεναν που εκανε καλο ζεσταμα αλλα οταν λεμε καλο λεμε καλο...και τραυματιστηκε σε μεγιστη προσπαθεια σε κιλα που ειχε. 300.000 φορες εχω δοκιμασει απο κιλα που ειχα μεχρι κιλα που δεν ειχα ποτε τιποτα..αυτος που την παταει στην συντριπτικη πλειοψηφια ειναι αυτος που παιρνει ανδρογονα και σε μια χ περιοδο βαζει αρκετα κιλα στα βαρη που σηκωνει αποτομα...τα αναβολικα δυναμωνουν τους μυες αλλα δεν δυναμωνουν τους τενοντες αποτελεσμα ρηξη μυων

Fratsou
28-10-12, 16:04
Elite!!!:green:

magavaTOUT
28-10-12, 17:45
http://www.strstd.com/
και με γραφημα, στα οπα οπα σας εχω

magavaTOUT
28-10-12, 17:47
και πινακακι για τους απαιτητικους
http://i.imgur.com/66HBv.png

magavaTOUT
28-10-12, 18:20
πεσμου ενα παουερ λιφτερ η αρσηβαριστα επιτυχημενο στα δυο μετρα υψος και θα σου πω πεντε με υψος πολυ χαμηλο

ρε συ βαγγαν αυτο συμβαινει γιατι ετσι ειναι η φυση του ανθρωπου, πως να το κανουμε o μεσος ορος υψους παγκοσμιως ειναι 1.77 και κατω. Οι κατηγοριες στην αρση βαρων υπαρχουν γιατι αλλα κιλα σηκωνει ενας που ειναι 1.75 και 94 κιλα, και αλλα ενας που ειναι 1.75 77 κιλα. Ο δυνατοτερος αρσιβαριστας αυτη τη στιγμη εχει παντως υψος 1.97 :P

Και οι περισσοτεροι στρονγκμαν και παουερ λιφτερ ειναι ψηλοι παρα κοντοι.

GURU S.
28-10-12, 18:47
ξαναλεω οτι δεν αξιζει να παρεις αυτο το ρισκο να παιζεις στα ακρα για κατι το οποιο το μονο που μπορει να σου προσφερει ειναι ζημια.Απλα ταιζεις το "εγω" σου.Μιλαω για το επιπεδο το δικο μας.

Το pl κτλ εμενα δε μαρεσει καθολου προσωπικα,αυτοι που συμμετεχουν τους αρεσει,βγαζουν λεφτα και ρισκαρουν πολυ επισης.Εμενα και μονο οτι υπαρχει η πιθανοτητα σοβαρου τραυματισμου η οποια πιθανοτατα θα σημαδεψει τη ζωη σου με βρισκει αρνητικο.Αποψη μου βεβαια.

και τα μεγαλα μπρατσα δεν σε κανουν πιο μαγκα,αλλα μπορεις να τα φτιαξεις χωρις να παιζεις στα ορια.Εχουμε να κανουμε με μικροτερο ρισκο.

Μα δεν τα κανουμε ολα σε σχεση με το ρισκο.Αν ηταν ετσι ουτε μπρατσα θα φτιαχναμε αλλα θα πηγαιναμε ...περιπατο.

vaggan
28-10-12, 19:39
ρε συ βαγγαν αυτο συμβαινει γιατι ετσι ειναι η φυση του ανθρωπου, πως να το κανουμε o μεσος ορος υψους παγκοσμιως ειναι 1.77 και κατω. Οι κατηγοριες στην αρση βαρων υπαρχουν γιατι αλλα κιλα σηκωνει ενας που ειναι 1.75 και 94 κιλα, και αλλα ενας που ειναι 1.75 77 κιλα. Ο δυνατοτερος αρσιβαριστας αυτη τη στιγμη εχει παντως υψος 1.97 :P

Και οι περισσοτεροι στρονγκμαν και παουερ λιφτερ ειναι ψηλοι παρα κοντοι.συνφωνοι και ποσο ζυγιζει?150 συν:green:για να ξεπερασει ο ψηλος το χαντικαπ πρεπει να ειναι παρα πολλα κιλα αυτο εξηγω κατα τα αλλα δεν διαφωνουμε

morbit_killer
31-10-12, 15:08
Σωστος!Αν παθεις ριξη θωρακικου δεν εισαι πια ο ιδιος.Και αν γινει οταν εισαι νεος,διπλο το κακο.Ομως το να σηκωσεις κιλα σε αγωνες ειναι ηδονη...την οποια μπορει να πληρωσεις καπως ακριβα.Αξιζει το ρισκο?Αξιζει αν η δυναμη ειναι κατι που σε ενδιαφερει πολυ.Αν ομως εισαι ενας καθαροαιμος bodybuilder τοτε οι αγωνες ειναι ρισκο(οπως πολυ σωστα ειπες,αδυναμια συγκεντωσης,οχι καλο ζεσταμα κλπ,αυτα τα εχουν οι αγωνες) και γενικα η πιεση παγκου ακομη και στην προπονηση ειαναι επικυνδινη.

φίλε σίμο guru ελπίζω να αναρρώσεις σύντομα και να ξανακάνεις πιέσεις πάγκου , σε είδα στήν κεφαλωνιά (ληξούρι) , πιστεύω ότι αν δεν τραυματιζόσουν πέρυσι θα το έπαιρνες το 1o atlas δεδομένου ότι έχεις μικρό σωματικό βάρος .Ελπίζω να έλθεις στο 2ο atlas σαν θεατής.:thumbup:

GURU S.
31-10-12, 19:14
φίλε σίμο guru ελπίζω να αναρρώσεις σύντομα και να ξανακάνεις πιέσεις πάγκου , σε είδα στήν κεφαλωνιά (ληξούρι) , πιστεύω ότι αν δεν τραυματιζόσουν πέρυσι θα το έπαιρνες το 1o atlas δεδομένου ότι έχεις μικρό σωματικό βάρος .Ελπίζω να έλθεις στο 2ο atlas σαν θεατής.:thumbup:

Φιλε morbit killer σε ευχαριστω!Κανω καποιες πιεσεις με κλειστη λαβη αλλα με λιγα κιλα.Το "παιγνιδι" του να σηκωνω πολλα κιλα στο παγκο τελειωσε θελοντας και μη ,τις 3/12/2011.Αλλα δεν αισθανομαι ασχημα για αυτο.Θα προσπαθησω να ερθω στο ατλας 2 και ισως με καποιον φιλο μου απο εδω που θα διαγωνιστει.Ομως σε περιμενω τον Φεβρουαριο στον αλλο τοπικο αγωνα στο Αργοστολι που θα ειμαι και εκει κριτης.Θα χαρω να σε δω.

tasos2
31-10-12, 22:34
Φιλε morbit killer σε ευχαριστω!Κανω καποιες πιεσεις με κλειστη λαβη αλλα με λιγα κιλα.Το "παιγνιδι" του να σηκωνω πολλα κιλα στο παγκο τελειωσε θελοντας και μη ,τις 3/12/2011.Αλλα δεν αισθανομαι ασχημα για αυτο.Θα προσπαθησω να ερθω στο ατλας 2 και ισως με καποιον φιλο μου απο εδω που θα διαγωνιστει.Ομως σε περιμενω τον Φεβρουαριο στον αλλο τοπικο αγωνα στο Αργοστολι που θα ειμαι και εκει κριτης.Θα χαρω να σε δω.

Στηθος γενικα μπορεις να κανεις ή δεν το ασκεις καθολου?

GURU S.
01-11-12, 01:28
Στηθος γενικα μπορεις να κανεις ή δεν το ασκεις καθολου?

Κανω μηχανηματα με λιγα σχετικα κιλα και επικλινη με επισης λιγα κιλα.Εχω χασει πολυ δυναμη στις ασκησεις στηθους αλλα η κινητικοτητα ειναι καλη.