PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθε αρχη και δυσκολη...



NewComer
24-08-06, 20:59
γεια σας παιδια
δημητρης απο σαλονικη δεν θελω να σας τα πρηξω αλλα θελω να σας πω το στορι μου λιγο συνοπτικα και να μου δωσετε μερικες συμβουλες μιας και εσεις ειστε επαγγελματιες

1. ειμαι 21 χρονων 1.77 και ημουν 53 κιλα
πηρα δυο κουτια πρωτεινη ενος κιλου το ενα και 1.700 το αλλο...all star(crash) kai scitech

εχω φτασει τα 60 κιλα(αρχισα να περνω ανθρωπινη μορφη)

ΑΛΛΑ... τα κιλα τα πηρα λιγο παραπανω στην κοιλια...σταματησα να περνω

και ετσι αρχισα να την ψαχνω σε διαφορα site για γυμναστικες γιατι θελω να α)αυξησω μυικο ογκο(χωρις κρεατινες και χαπια τα φοβαμε αυτα) β)να εχω ενα σωμα γυμνασμενο σε φυσιολογικα επιπεδα

εχω βγαλει ενα Workout και κανω μερικες ασκησεις στο σπιτι με βαρακια γιατι δεν θελω να παω σε γυμναστηριο γιατι το 80 τις εκατο θελει να σου παρει τα λεφτα και δεν αξιωνονται να σου δειξουν μια ασκηση...

α)μερικες γενικες(και αργοτερα ειδικες συμβουλες) για αυξηση μυικου ογκου...
π.χ στην περιπτωση μου λιγες επαναληψης με πολλα κιλα?

β)ποσες μερες την εβδομαδα για πρωτη φαση? 3 φορες ειναι καλα?

γ)αυτη η πλατη πως γινετε να ανοιξει λιγο ρε παιδια?να ερθουν οι ωμοι λιγο πιο πισω να α ανοιξει το στηθος...σαν σαλιγκαρι ειμαι/// :cyclops:

παιδια λιγh helo..σας εμπιστευομαι... :bodybuilder2:

να σται καλα

wolf
24-08-06, 23:45
γεια σας παιδια
δημητρης απο σαλονικη δεν θελω να σας τα πρηξω αλλα θελω να σας πω το στορι μου λιγο συνοπτικα και να μου δωσετε μερικες συμβουλες μιας και εσεις ειστε επαγγελματιες

1. ειμαι 21 χρονων 1.77 και ημουν 53 κιλα
πηρα δυο κουτια πρωτεινη ενος κιλου το ενα και 1.700 το αλλο...all star(crash) kai scitech

εχω φτασει τα 60 κιλα(αρχισα να περνω ανθρωπινη μορφη)

ΑΛΛΑ... τα κιλα τα πηρα λιγο παραπανω στην κοιλια...σταματησα να περνω

και ετσι αρχισα να την ψαχνω σε διαφορα site για γυμναστικες γιατι θελω να α)αυξησω μυικο ογκο(χωρις κρεατινες και χαπια τα φοβαμε αυτα) β)να εχω ενα σωμα γυμνασμενο σε φυσιολογικα επιπεδα

εχω βγαλει ενα Workout και κανω μερικες ασκησεις στο σπιτι με βαρακια γιατι δεν θελω να παω σε γυμναστηριο γιατι το 80 τις εκατο θελει να σου παρει τα λεφτα και δεν αξιωνονται να σου δειξουν μια ασκηση...

α)μερικες γενικες(και αργοτερα ειδικες συμβουλες) για αυξηση μυικου ογκου...
π.χ στην περιπτωση μου λιγες επαναληψης με πολλα κιλα?

β)ποσες μερες την εβδομαδα για πρωτη φαση? 3 φορες ειναι καλα?

γ)αυτη η πλατη πως γινετε να ανοιξει λιγο ρε παιδια?να ερθουν οι ωμοι λιγο πιο πισω να α ανοιξει το στηθος...σαν σαλιγκαρι ειμαι/// :cyclops:

παιδια λιγh helo..σας εμπιστευομαι... :bodybuilder2:

να σται καλα

Συντοπιτη μου αν και δεν ειμαι ο πιο εμπειρος εδω μεσα,καποιος παλιος θα σου δωσει πιο επιστημονικη αποψη πιστευω να σε βοηθησω οσο μπορω.Τα σκευασματα κ οι πρωτεινες ειναι "ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ",οπως ειναι δλδ κατα καποιο τροπο κ οι κρεμες για τα μωρα...Εννοειται πως θα επαιρνες κιλα αφου αυτος ειναι ο σκοπος τους...Βεβαια τα "GAINERS" λογω του μεγαλου αριθμου υδατανθρακων που εχουν θα σου εβαζαν λιπος κ αν πηγαινες γυμναστηριο αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο,αφου θα εβαζες κ μυικη μαζα.
Το γυμναστηριο φιλε μου ειναι η καλυτερη λυση(Μη σου πω ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ για το σκοπο σου...),μην τα αποπερνεις ετσι.Το "σαλιγκαρι που λες δεν φτιαχνει μονο με την πλατη,θες ενα πληρη προγραμμα κ οχι μονο πλατη...ειναι κ ωμοι,οι τραπεζιοι οι κοιλιακοι,οι ραχιαιοι κ οι κοιλιακοι οπωσδηποτε γιατι εκει στηριζεται ο κορμος σου!
Να σου δωσω ενα παραδειγμα για να κλεισω:
Σκέψου τα συμπληρωματα κ την διατροφη σου σαν το ΚΑΥΣΙΜΟ για εναν ΚΙΝΗΤΗΡΑ AYTOKINHTOY,κ η γυμναστικη με βαρη ειναι Η ΦΛΟΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΖΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΚΡΗΞΗ για να ξεκινησει...!!!Εσυ οπως καταλαβαινεις τοσο καιρο απλα ΦΟΥΛΑΡΕΙΣ ΤO NTΕΠΟΖΙΤΟ!

ΓΡΑΨΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ Κ ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗ
κι απο τους πιο παλιους(θα εκπλαγεις απτη προθυμια τους)

Υ.Γ.:"Καθε αρχη και δυσκολη..." Λες αλλα απτην προθυμια που βλεπω να δειχνεις δεν πιστευω να σε δυσκολεψει καρνταση!Θα αρχισεις να βλέπεις το "σαλιγκαρι" που λες να εξαφανιζεται σε κανα μηνα κ να φουσκωνεις χωρις να το καταλαβεις...Τωρα οι ΜΥΣ σου ειναι "αραχτοι" γιατι δεν τους εχεις ζορισει ποτε!Καταλαβαινεις τι θα πουνε μετα απο ενα μηνα?"-Αμαν τι γινεται εδω...:affraid:"Κ θα αρχισουν να μεγαλωνουν... :bodybuilder2:

Gasturb
25-08-06, 05:00
Ela file mou kalwshrthes gia arxh tsekare oi prwteines sou poses ydatanthrakes exoun k yto kyriotero pisteuw na mhn eftanes sthn ypervolh sthn dosologia - to poly 2 me 4 fores thn hmera. Ta varakia dystixws den einai lysh gia na kaneis swma apla gia kapoia xliarh gymnastikh xwris polles apaithseis. Den sou lew na pas sto pio akrivo gymnasthrio alla sthn telikh grapsou gia ena mhna se ena vlepeis ti ginetai k meta psaxe gia to kalytero. To saliggari pou les mou thymizei kyrtwsh pou den einai kalo mias k xreiazesai isorropoimenh gymanstikh sththos - kyriws, plath wmous, pou mono me varakia gia sklhrh douleia mmm dyskolo :? Twra h syxothta pou les einia 5 fores thn evdomada k kathe mera diaforetiko body part px:

deutera: sththos
trith: podia (wste to panw meros na xekourastei)
tetarth: plath
pempth: keno
paraskeuh: wmous
savvato: dik-trikefalous

Kai kathe mera 4 set apo 4 epanalhpseis einai mia xara me 2 3 lepta diallhmataki gia na oxydwthoun oi mys sou endiamesa me nero arketo.An ta kaneis ola auta konta sthn 1 wra gym k eisai top.

NewComer
27-08-06, 00:19
thanks paidia gia to kalosorisma eiste daksi atoma!

to san saligari enoousa oti exo poli klisti plati mikri...o skeletos mou einai sxetika kalos den kabouriazo

pros to paron logo eksetastikis 8a pao na paro dio oktakila varakia gia kana mina
isa isa to kormi na min ine edelos xima..

kai an einai apo mesa septemvriou 8a pao se ena sideradiko (oxi se vis vitalis kai tetia)

kai 8a ksekiniso na perno ligi proteini pali weight gainer na ftaso sta 65 kila kai meta apla mia xalari gramosi

oxi arketi 8elisi apla fovame na min kseneroso sta mesa tis diadromis

thanks pedes...pao na diavaso kai ta alla post sas

Gasturb
27-08-06, 00:23
kai 8a ksekiniso na perno ligi proteini pali weight gainer na ftaso sta 65 kila kai meta apla mia xalari gramosi



file mou oxi wight gainers mono prwteinh apo whey psaria kotpoulo ktl k kaseinh prin koimhthies k tha erthoun siga siga ta kila.