PDA

Επιστροφή στο Forum : Animal Nitro (Universal )



manos_
02-09-08, 18:34
Χρησιμοποιω αυτα τα αμινοξεα ταχειας αποροφησεως εδω και τρεις μηνες. Απιστευτη αποκατασταση και γενικα νοιωθω πολυ περισοτερες αντοχες.Μια δοση ειναι 6mg και παιρνω μονο μετα τα βαρη. Παλαιοτερα ειχα δοκιμασει κατι αμινοξεα optimum αλλα ουτε καν μερα με την νυχτα.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3734&stc=1&d=1247924060


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9376&stc=1&d=1266223484
Ingredients:

Vitamin B6 - 500mcg(pryidoxine HCI), Niacin - 10mg(as niacinamide), Human Muscle Protein Complex 4995mg (Arginine, Histidine, Isoleucine, Leucine, Lysine, Methionine, Phenylalanine, Threonine, Valine), Pro BCAA Complex (Leucine - 3500mg, Isoleucine - 1690mg, Valine - 1815mg)
Other Ingredients: Stearic acid, magnesium stearate, gelatin.

Suggested Use:

When lifting, there is a critical 4-hour anabolic &apos:window of opportunity&apos: that exists. To take advantage of this window, take 1 pack within 30 minutes following resistance training. For even better results, take 2 packs daily - the first immediately before lifting, and the second within 30 minutes after. If you use a post-training protein shake, wait at least another 30-45 minutes after you&apos:ve taken the Animal Nitro pack before drinking your shake. Always take Animal Nitro on an empty stomach, preferable wi

slaine
02-09-08, 21:26
εχεις δοκιμασει να παιρνεισ και πριν την προπονηση; η να μοιρασεις τη δοση πριν και μετα ή πριν και το βραδυ;

manos_
02-09-08, 23:27
αυτη ειναι η προτεινομενη δοση απο την εταιρια. βεβαια λεει για ακομα καλυτερα αποτελεσματα παρτε και αμεσως πριν αλλα νομιζω οτι ειναι υπερβολικη για το σωμα μου.

Polyneikos
18-07-09, 16:48
"For even better results, take 2 packs daily - the first immediately before lifting, and the second within 30 minutes after."
Εχεις δοκιμασει Μανο και πριν από την προπονηση;;;Σε ρωταω γιατί σε βρίσκω ,μαζί με τον Asdf, γκουρου της σειρας Animal !!

jGod
19-07-09, 00:46
απο τα πρωτα μου συμπληρωματα και ισως το καλυτερο...αφου φοβομουν μην εχει τιποτα μεσα ..επαιρνα ενα σακουλακια πριν και ενα μετα την προπονηση..αν δεν εχεις προβλημα με τα πολλα χαπια οπως εγω..δοκιμασε το πολυ καλο!:clap:

manos_
19-07-09, 03:57
"For even better results, take 2 packs daily - the first immediately before lifting, and the second within 30 minutes after."
Εχεις δοκιμασει Μανο και πριν από την προπονηση;;;Σε ρωταω γιατί σε βρίσκω ,μαζί με τον Asdf, γκουρου της σειρας Animal !!


Ναι και αξιζει τα λεφτα που δινεις δεν εχουν καμια σχεση με τα κοινα bcaa.Θα σου βγαλει πολυ ενεργεια μεσα στην προπονηση σου δινει και πρηξιματα καλα.Με πριν και μετα δημιουργεις ενα πολυ δυνατο αναβολικο περιβαλον.Και ασε τι γραφει αυτος το πρωτο αμεσως πριν και το αλλο μεσα σε μιση ωρα.Θα το παρεις 30 λεπτα πριν την προπονηση αλλα σε 30 να ειναι στο γυμναστηριο και αμεσως μετα την προπονηση το αλλο.

perastikos
19-07-09, 08:15
Παιδιά πόσα χάπια περιέχει το κάθε pack;

Polyneikos
19-07-09, 10:21
Ναι και αξιζει τα λεφτα που δινεις δεν εχουν καμια σχεση με τα κοινα bcaa.Θα σου βγαλει πολυ ενεργεια μεσα στην προπονηση σου δινει και πρηξιματα καλα.Με πριν και μετα δημιουργεις ενα πολυ δυνατο αναβολικο περιβαλον.Και ασε τι γραφει αυτος το πρωτο αμεσως πριν και το αλλο μεσα σε μιση ωρα.Θα το παρεις 30 λεπτα πριν την προπονηση αλλα σε 30 να ειναι στο γυμναστηριο και αμεσως μετα την προπονηση το αλλο.

Σκεφτομαι να τα δοκιμασω,για αυτο σε ρωταω,παραλληλα με τα Animal Cuts,stackarουν καλα,με καποιο άλλο της σειρας;;Έχεις κανει τον συνδυασμο πότε;;Γενικα θελω να παίξω λίγο με την σειρα,έχω ακουσει πολλα καλα λόγια...

asdf
19-07-09, 13:23
Απο τα συστατικα που το βλεπω δεν μπορω να πω οτι με εντυπωσιαζει κατι χωρις βεβαια να θελω να μειωσω την αξια του προιντος μιας και γνωριζω οτι μεχρι στιγμης οτι προιον απο την σειρα Animal εχω δοκιμασει τα ΣΠΑΕΙ + το οτι οσοι το εχετε δοκιμασει λετε πολυ καλα σχολια
. Ειναι ευκολο να φανταστω την γρηγορη αποροφηση μιας και προσφατα δοκιμασα κατι BCAA της Dymatize (ΒCAA Complex 2200) τα οποια εξαφανιζονταν στο φτερο απο το στομαχι μου. Μπορω και το λεω αυτο γιατι παλαιοτερα χρησημοποιουσα αμινοξεα της Reflex και της AST κ δυστυχως αρκετες φορες ειχα καουρες, αερια, aftertaste κτλ και γενιικα επερνε ωρα για να καταλαβω οτι τα εχω χωνεψει. Προφανως λοιπον για να λεει ο manos οτι αποροφουνται πολυ γρηγορα θα παιζει το ιδιο style με τα αμινοξεα της Dymatize (Ισως και να φταει η βιταμινη B6 για την γρηγορη απορροφηση :unsure: ) που ειναι πολυ καλο.
Κωστα αυτο το προιον ειναι ενα προιον αμινοξεων - ΒCAA. Oυσιαστικα κατι το οποιο μπορεις να του συμπερηφερθεις σαν ενα κανονικο προιον ΒCAA χωρις να σε προβληματιζει με τι θα το στακαρεις μιας και τα αμινοξεα πανε με ολα και παιζουν βασικο ρολο στην σκληρη προπονητικη ρουτινα (ειδικα στην γραμμωση).
Προσωπικα θα δοκιμαζα αυτο το προιον μονο οταν μου περισευανε χρηματα διοτι θα προτιμουσα να τα σπαταλησω σε αλλα supps.

Νice Review manos :thumbup:

manos_
19-07-09, 17:42
Σκεφτομαι να τα δοκιμασω,για αυτο σε ρωταω,παραλληλα με τα Animal Cuts,stackarουν καλα,με καποιο άλλο της σειρας;;Έχεις κανει τον συνδυασμο πότε;;Γενικα θελω να παίξω λίγο με την σειρα,έχω ακουσει πολλα καλα λόγια...

Αν πας για γραμωση θα σου κρατησει μυικο ιστο σε μεγαλο βαθμο το να βαλεις πριν και μετα nitro.Παντου κολαει.Θα σου ελεγα nitro με cuts και novedex αν σε παιρνει δεν παιζει θα γινεις κομματια εσυ που ξερεις και απο διατροφη προπονα.Αν θελεις κατι πιο light βαλε το stack με το cuts η μειωση των οιστρογονων βοηθαει τραγικα στο να γραμμωσεις.

asdf
19-07-09, 17:51
manos ειναι STAK και οχι stack. Το τονιζω γιατι πολυ χρηστες το μπερδευουν και γινεται ο χαμος.... Θα συμφωνησω με τον mano .... Cuts + Stak πρεπει να σε κανει πυραυλο... Παρακαλω μην ξεφευγουμε απο το θεμα του τοπικ ομως ;) που ειναι το M-Stak

manos_
19-07-09, 17:56
manos ειναι STAK και οχι stack. Το τονιζω γιατι πολυ χρηστες το μπερδευουν και γινεται ο χαμος.... Θα συμφωνησω με τον mano .... Cuts + Stak πρεπει να σε κανει πυραυλο... Παρακαλω μην ξεφευγουμε απο το θεμα του τοπικ ομως ;) που ειναι το M-Stak

ναι οντως ξεχνιεμαι..το nitro δεν ειναι το θεμα :unsure::unsure:. Κοιτα αμα θελετε ανοιγουμε ενα τοπικ να σας πω τα θετικα απο ολη την σειρα animal το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι το animal test που ειναι κατι σαν to mass fx kai to activate extreme.

asdf
19-07-09, 18:00
Sry το Νitro εχεις δικιο :thumbup:

Niiick
19-07-09, 18:34
If you use a post-training protein shake, wait at least another 30-45 minutes after you''ve taken the Animal Nitro pack before drinking your shake. Always take Animal Nitro on an empty stomach, preferably with 8 oz. of grape or other fruit juice.


χυμος=σακχαρα=ινσουλινη=καλυτερη αποροφηση, λογικο. εσεις το πινατε με νερο?

και αν πινεις τους απλους σου carbs μεταπροπονητικα μαζι με το nitro, μετα απο 45 λεπτα που θα παρεις την πρωτεινη σου δε θα πιεις carbs μαζι?

manos_
19-07-09, 18:56
χυμος=σακχαρα=ινσουλινη=καλυτερη αποροφηση, λογικο. εσεις το πινατε με νερο?

και αν πινεις τους απλους σου carbs μεταπροπονητικα μαζι με το nitro, μετα απο 45 λεπτα που θα παρεις την πρωτεινη σου δε θα πιεις carbs μαζι?

με νερο το επινα, κοιτα εγω επαιρνα το νιτρο περπαταγα μεχρι το σπιτι 20 λεπτα και επαιρνα πρωτεινη με μπανανα μετα την προπονηση εισαι σφουγαρι θα το εχεις αποροφησει αυτος δεν ξερω γιατι λεει 45 λεπτα εγω το εκανα οπως σου γραφω.

Polyneikos
19-07-09, 19:42
Oκ παίδες ,ευχαριστω,λεω να τα δοκιμασω,αν και είναι τσιμπημενα,θα ήθελα να κανω ένα συνδυασμο από την σειρα της Αnimal.
Of Topic:Aν θελεις Μανο φτιαξε ένα τόπικ με όλα της σειρας Animal,βεβαιως και είναι ευπρόσδεκτο,μπορείς να το φτιαξεις σαν προωπικες απόψεις,μιας και για όλα υπάρχουν τόπικς ήδη...:thumbup::thumbup:

flowin_through
21-07-09, 13:03
Τα ΑΝΙΜΑL ειναι πιστευω η καλυτερη σειρα συμπληρωματων αν και δεν τα εχω παρει ολα και εγω. Περιμενω να ερθουν τα πρωτα κρυα οπου θα εχω καλυτερες επιδοσεις για να αρχισω το STAK. Το CUTS παρολα αυτα δεν ανταποκριθηκε στις προσδοκιες μου και πλεον εχω καταληξει οτι τα λυποδιαλυτικα δεν αξιζουν τα λεφτα τους. Ειναι για να πιασουν τη λεπτομερεια. Για 1 ή 2 κιλα. Ισως ειναι χρησιμα μονο σε οσους κατεβαινουν σε αγωνες. Αφου δεν εκανε τοση δουλεια το ANIMAL δεν πιστευω οτι μπορει να κανει οποιοδηποτε αλλο. Το NITRO θελω οπωσδηποτε να το παρω αλλα θα κανει μερες ναρθει ρε γμτ. To καλυτερο stak για το Νitro ειναι Nitro-Cuts-Pak για περιοδο γραμμωσης ή οσο αντεχει η τσεπη. Ο Animal παντως επαιρνε 3 Nitro την ημερα. Το πρωι Cuts πριν την πρωινη cardio, μετα Νitro, μετα με το πρωινο γευμα Pak και ξανα Cuts-Nitro πριν τη βραδινη προπονηση και ξανα Nitro μετα την προπονηση.

manos_
21-07-09, 13:23
Τα ΑΝΙΜΑL ειναι πιστευω η καλυτερη σειρα συμπληρωματων αν και δεν τα εχω παρει ολα και εγω. Περιμενω να ερθουν τα πρωτα κρυα οπου θα εχω καλυτερες επιδοσεις για να αρχισω το STAK. Το CUTS παρολα αυτα δεν ανταποκριθηκε στις προσδοκιες μου και πλεον εχω καταληξει οτι τα λυποδιαλυτικα δεν αξιζουν τα λεφτα τους. Ειναι για να πιασουν τη λεπτομερεια. Για 1 ή 2 κιλα. Ισως ειναι χρησιμα μονο σε οσους κατεβαινουν σε αγωνες. Αφου δεν εκανε τοση δουλεια το ANIMAL δεν πιστευω οτι μπορει να κανει οποιοδηποτε αλλο. Το NITRO θελω οπωσδηποτε να το παρω αλλα θα κανει μερες ναρθει ρε γμτ.

δοκιμασε και το venom της alri.

ANTARTIS
12-08-09, 13:15
καλημερα
σημερα παραγγειλα το animal nitro.
επαιρνα την on gold whey πρωτεινη μεχρι σημερα.
η δοσολογια λεει 1 σακουλακι πριν την προπονηση για το animal nitro
καλυτερα δεν θα ηταν να παρω και μετα την προπονηση?
και κατι ακομη να σταματησω να παιρνω την πρωτεινη η να την συνεχισω ταυτοχρονα με το animal nitro ποιο ειναι καλυτερο λετε.
ευχαριστω

flowin_through
12-08-09, 14:02
Δεν τιθεται θεμα. Η πρωτεΐνη παιρνεται παντου και παντα. Δεν κοβεται ποτε. Την παντευεσαι που μου ειχε πει και ενας φιλος μου. Η δοσολογια του Nitro ειναι 2 paks , οχι ενα. Ενα πριν και ενα μετα. Αν κανεις και πρωινη αεροβια, τοτε και αλλο ενα μετα την πρωινη, αλλα μετα θα τελειωσει γρηγορα. Αν μαλιστα δεν κανεις σωστο γευμα καθε 3 ωρες, τοτε η πρωτεΐνη ( μαζι με καποια πηγη υδατανθρακα) ειναι μονοδρομος. Μην την σταματησεις.

ANTARTIS
12-08-09, 14:27
ο τροπο που τα περνουμε μαζι με πρωτεινη ειναι 1 φακελακι ανιμαλ 30 λεπτα πριν την γυμναστικη και μετα την γυμναστικη καπακι 1 φακελακι ανιμαλ και μετα απο 30 λεπτα σκουπ πρωτεινη ειναι ετσι?

flowin_through
12-08-09, 14:32
Ναι ετσι. ΚΑι αυτο βοηθαει να μην κουβαλας και πρωτεΐνη στο gym, αλλα να την κατεβαζεις οταν πας σπιτι. Παντως αν δε σε βγαζουν τα λεφτα, μην παρεις το πριν. Μπορεις να παρεις πρωτεΐνη καμια ωρα πριν την προπονηση.

asdf
12-08-09, 15:17
Με τις πρωτες προπονησεις θα το δοκιμασω :thumbup:

manos_
12-08-09, 15:28
Η δικη μου αποψη ειναι να παιρνεις πιο απλα αμινοξεα πριν την προπονηση λογο κοστους και το νιτρο μετα για να καλυψεις την πρωτεινη που εχασες στα βαρη.Την πρωτεινη σου παρτην και 20 λεπτα μετα το νιτρο ο οργανισμος ειναι σφουγγαρι προλαβαινει να τα αποροφησει και τα δυο.Και το νιτρο πριν την προπονηση αν το παρεις τελικα 30-40 λεπτα πριν και οχι αμεσως οπως λεει ο παραπανω... τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου


***Μανο νομιζω οτι κατι τετοιο εννοεις.... δεν υπαρχει λογος να μην ειμαστε ευγενικοι :D , asdf

asdf
12-08-09, 16:06
Πολλα pre workout supps εχω και δεν ξερω τι να προτοκανω... Θα εχω pump, m stak ή stak τα οποια καταναλωνονται 45 min πριν να βαλω και nitro... πολλα caps θα πεσουν στο στομαχι :turtle:

manos_
12-08-09, 16:10
Η δικη μου αποψη ειναι να παιρνεις πιο απλα αμινοξεα πριν την προπονηση λογο κοστους και το νιτρο μετα για να καλυψεις την πρωτεινη που εχασες στα βαρη.Την πρωτεινη σου παρτην και 20 λεπτα μετα το νιτρο ο οργανισμος ειναι σφουγγαρι προλαβαινει να τα αποροφησει και τα δυο.Και το νιτρο πριν την προπονηση αν το παρεις τελικα 30-40 λεπτα πριν και οχι αμεσως οπως λεει ο παραπανω... τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου


***Μανο νομιζω οτι κατι τετοιο εννοεις.... δεν υπαρχει λογος να μην ειμαστε ευγενικοι :D , asdf

Κατσε ρε εγω ειχα γραψει ασε τι λεει ο αλλος και ενοουσα τον κατασκευαστη οχι το παιδι απο πανω δεν ειναι οτι καλυτερο να αλλοιωνετε το γραπτο μου? n est pas?

flowin_through
12-08-09, 16:45
δεν ειναι οτι καλυτερο να αλλοιωνετε το γραπτο μου? n est pas?

Συμφωνω σε αυτο. Και ειναι ο λογος που εγκατελειψα άλλα forum του ειδους. Καθολου δημοκρατικο, οτι και να λεει ο αλλος. Αυτο ισχυει και στη λογοκρισια στις αναφορες αλλων site εκτος των χορηγων. Δηλαδη τα συμφεροντα ειναι υπερανω ελευθεριας του λογου?

asdf
12-08-09, 18:06
Κατσε ρε εγω ειχα γραψει ασε τι λεει ο αλλος και ενοουσα τον κατασκευαστη οχι το παιδι απο πανω δεν ειναι οτι καλυτερο να αλλοιωνετε το γραπτο μου? n est pas?

Sry man εγω νομιζα οτι αναφεροσουν στον flowin, αν ειναι ετσι no worries :toast: ...


Συμφωνω σε αυτο. Και ειναι ο λογος που εγκατελειψα άλλα forum του ειδους. Καθολου δημοκρατικο, οτι και να λεει ο αλλος. Αυτο ισχυει και στη λογοκρισια στις αναφορες αλλων site εκτος των χορηγων. Δηλαδη τα συμφεροντα ειναι υπερανω ελευθεριας του λογου?

Συμφωνω μαζι σου απολυτα flowin αλλα μην ξεχνας οτι καλο θα ειναι σε ορισμενες των περιπτωσεων να μην αφηνουμε καταστασεις να εξελισονται κ να χαλαμε την ζαχαρενια μας. Δεν ειναι οτι επειδη εχουμε μια παραπανω δυνατοτητα μπορουμε και να κανουμε οτι γουσταρουμε η οτι μπορουμε να κανουμε καταχρηση αυτης απλα καποιες φορες χρειαζεται να το κανουμε για να μην χαλιεται κανεις.

ANTARTIS
28-09-09, 20:12
καλησπερα να κανω 1 ερωτηση μπορει να ειναι και χαζη
επειδη ειναι πολα τα χαπια απο τα amino μπορω να ανοιγω τις καψουλες και να πεταω την σκονη σε νερο και να το πινω
θα υπαρχςι προβλημα λετε η οχι
ευχαριστω

kyriakos23
28-09-09, 22:06
εγω αυτο κανω η τις ανοιγο στο στομα μου γιατι δεν μπορω να πινο χαπια κ καψουλες

nikos*
14-04-10, 22:23
ετσι ελεγα κ εγω..κ να φανταστεις ρουφαω ανιμαλ πακ 3-3 χαπια για να τελειωνω,ποιος?εγω που δε μπορουσα ουτε ντεπον να κατεβασω.....μη σε απασχολει ολα συνηθιζονται

nikos*
16-04-10, 15:13
ρε παιδια,να ρωτησω κτ,τα αμινοξεα απ οσο ξερω ειναι απαραιτητα κ σε φαση γρμμωσης αλλα κ ογκου,με πιο τροπο συμβαλουν στη φαση της γραμμωσης?

flowin_through
16-04-10, 15:24
ρε παιδια,να ρωτησω κτ,τα αμινοξεα απ οσο ξερω ειναι απαραιτητα κ σε φαση γρμμωσης αλλα κ ογκου,με πιο τροπο συμβαλουν στη φαση της γραμμωσης?

Στο να μη χανεις μυς.

Κατσε και διαβασε, υπαρχουν ολα οσα θες να μαθεις (προς το παρον) μεσα.

nikos*
16-04-10, 18:45
ειναι δλδ απαραιτητο λες,ετσι?συνδιασμος πακ-κατς-νιτρο δεν ειναι ασχημα για γραμμωση,νομιζω,καλα λεω?

Micha3L_Myers
29-04-10, 20:50
Λοιπον παιδια πηρα σημερα το ανιμαλ νιτρο και αυριο λεω να το δοκιμασω.Εγω περνω κατι bcaa τις on 40 λεπτα πριν την προπονηση και αμεσως μετα μαζι με το μεταπροπονητικο.Λεω να βγαλω αυτα που περνω μετα τιν προπονηση και να βαλω τα νιτρο αλλα δεν ξερω ποτε να τα περνω και ποτε να περνω την πρωτεινη γιατι λεει οτι πρεπει να περιμενω 30 λεπτα.Καποιος που γνωριζει ας μου πει, ευχαριστω

GEORGEXX1
29-04-10, 21:11
ειναι δλδ απαραιτητο λες,ετσι?συνδιασμος πακ-κατς-νιτρο δεν ειναι ασχημα για γραμμωση,νομιζω,καλα λεω?

πακ=αμινοξεα
νιτρο=αμινοξεα
μηπως περνεις και πρωτεϊνη;;;;

GEORGEXX1
29-04-10, 21:17
Λοιπον παιδια πηρα σημερα το ανιμαλ νιτρο και αυριο λεω να το δοκιμασω.Εγω περνω κατι bcaa τις on 40 λεπτα πριν την προπονηση και αμεσως μετα μαζι με το μεταπροπονητικο.Λεω να βγαλω αυτα που περνω μετα τιν προπονηση και να βαλω τα νιτρο αλλα δεν ξερω ποτε να τα περνω και ποτε να περνω την πρωτεινη γιατι λεει οτι πρεπει να περιμενω 30 λεπτα.Καποιος που γνωριζει ας μου πει, ευχαριστω

να δοκιμασεις η το ενα η το αλο για να δεις την διαφορα μεταξυ τους.
το νιτρο μιση ωρα πριν την προ με την πρωτεινη.

Micha3L_Myers
29-04-10, 21:23
εγω λεω για μετα την προπονηση ποτε να το περνω

GEORGEXX1
29-04-10, 21:40
εγω λεω για μετα την προπονηση ποτε να το περνω

δεν νομιζω να χρειαζεσε νιτρικο μετα την προπονιση, παρε τα bcaa που επερνες.

Micha3L_Myers
29-04-10, 21:44
μα το ανιμαλ νιτρο ειναι αμινοξεα δεν ειναι νιτρικο

GEORGEXX1
29-04-10, 21:48
μα το ανιμαλ νιτρο ειναι αμινοξεα δεν ειναι νιτρικο

γραψε λαθος
δεν χρειαζεσε νιτρο ενοουσα,οχι νιτρικο

KINK
30-04-10, 09:24
μετα την προπ ειναι που χρειαζεσαι νιτρο. ειναι ισως τα καλυτερα bcaa της αγορας..
χτυπα 2 packs αμεσως μετα την προπ κ δε χανεις ιχνος μυς..

Micha3L_Myers
30-04-10, 09:43
2 pack νομιζω ειναι υπερβολικη δοση.και την πρωτεινη ποση ωρα μετα το nitro να την παρω

Machiavelli
30-04-10, 10:10
Σιγά την υπερβολική δόση. Με 1 πακ παίρνεις 2,5 γραμμάρια αμινοξέα μόνο μαζί με τα extra BCAA.

Niiick
30-04-10, 21:11
Εχει 6 γραμμαρια το ενα πακ οχι 2μιση.

Και δε χρειαζεται παραπανω.

Niiick
30-04-10, 23:04
http://i301.photobucket.com/albums/nn65/nicktheod/0329.jpg




http://i301.photobucket.com/albums/nn65/nicktheod/0331.jpg

KINK
04-05-10, 08:36
αν διαβασετε προσεκτικα θα δειτε οτι γραφει "serving size 2 packs" κ οτι καθε serving περιεχει 5 γρ αμινιξεα κ 7 γρ bcaa.. εμενα παντως το 1 πακ μου ειναι λιγο..

gspyropo
04-05-10, 09:39
xtend και purplewrath της controlled labs ολα τα αλλα απλα ειναι για να υπαρχουν........

alien.carmania
14-05-10, 15:23
geia sas παιδια οποιος ξερει ας απαντηση...! περιμενω απο βδομαδα τα animal nitro και λεω να περνω το ενα pak για αρχη αλλα δεν ξερω ποτε...! επισης παιρνω πρωτεινη της ON μετα την gym καζι με μια φορμουλα κρεατινης η οποια περιεχει υδατανθρακες, δεξτροζη...! σας ευχαριστω....!

GEORGEXX1
14-05-10, 15:33
Ενα πακετο την ημερα πριν την προπονηση.

Αλλα αν κανεις βαρια προπoνηση μπορεις και ενα μετα.

Τωρα το καλοκαιρι νομιζω καλο ειναι να παρεις και της δυο δοσεις.

Micha3L_Myers
14-05-10, 15:33
ενα πακ αμεσως πριν πας στο γυμναστηριο

alien.carmania
14-05-10, 15:37
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

tommygunz
14-05-10, 22:58
Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να ξεκινήσω τα Nitro, απλά μου έχουνε δημιουργηθεί κάποιες απορίες.

Λοιπόν, εγώ παίρνω 45 λεπτά πριν την προπόνηση 1 scoop whey (μαζί με 1 μπανάνα) και αμέσως μετά την προπόνηση 1+1/2 scoop whey. Το θέμα είναι πως η whey που χρησιμοποιώ είναι η 100% Gold Standard της ON, η οποία περιέχει ήδη 5,5 gr BCAA.

Αυτά που θέλω να ξεκαθαρίσω είναι τα εξής:

1) Μήπως είμαι ήδη καλυμένος με τα BCAA που παίρνω? Από αυτά δηλαδή που βρίσκονται ήδη μαζί με την πρωτεΐνη. Με την έννοια του να μην δώσω και άλλα λεφτά για να αγοράσω κάποιο συμπλήρωμα αμινοξέων, μιας και μπορεί και μου τα δίνει και η whey που χρησιμοποιώ αυτά.

2) Έστω ότι τα παίρνω. Πως να τα παίρνω?
ΠΡΙΝ: Να κόψω την whey πριν και να την αντικαταστήσω με τα Nitro?

ΜΕΤΑ: Είναι σωστό να τα παίρνω μετα? Δεδομένου πως αν πάρω το Nitro αμέσως μετά την προπόνηση και μισή ώρα μετά πάρω και την whey, η whey θα μου δώσει ακόμα 5 gr BCAA. Θα υπάρχει πρόβλημα σε αυτό?

flowin_through
14-05-10, 23:37
Oχι κανενα προβλημα δε θα υπαρξει. Το θεμα ειναι ποσα λεφτα ειναι κανεις διατεθιμενος να δινει. Εγω για χρονια ολοκληρα το μονο που επαιρνα ηταν μια whey.
Τωρα μπορεις καλλιστα να παιρνεις το ΝΙΤRO μετα την προπονηση και κανενα 20λεπτο μετα τη whey. Εξαρταται ποσα κιλα εισαι, σε τι επιπεδο κτλ.
Τα 10gr BCAA δεν ειναι πολλα, ειναι καλα.
Πριν την προπονηση μην αλλαξεις τιποτα, καλα τα εχεις.

GEORGEXX1
14-05-10, 23:45
Η γνωμη μου ειναι να μην παρεις bcaa αφου περνεις 5γραμ.πριν και μετα.

tommygunz
14-05-10, 23:49
Κιλά 65,5 (πλέον, πριν 5 εβδομάδες ήμουνα 68,5, είμαι σε γράμμωση).

Βάρη κάνω τα τελευταία 2 χρόνια, αλλά όχι συνεχόμενα (π.χ. Οκτώβριο-Νοέμβριο, μετά Φεβρουάριο-Μάρτιο κτλ). Συστηματικά και με πρόγραμμα έχω ξεκινήσει τις τελευταίες 5 εβδομάδες με διατροφή.

Απλά αυτό που σκέφτομαι είναι αν όντως αξίζει να τα πάρω στην τελική... Θα υπάρξει διαφορά? Να τα πάρω τώρα που είμαι στη γράμμωση, να τα πάρω όταν μπω στον όγκο ή δεν έχει σημασία αυτό? Help anyone...???

Edit: Ευχαριστώ για τη γνώμη σου George!

flowin_through
14-05-10, 23:52
Καλυτερα να τα παρεις στη γραμμωση, παρα στον ογκο. Τα BCAA ειναι για να διαφυλασεις μυικο ιστο απο τον καταβολισμο, ενω τα ¨ολοκληρα¨ αμινοξεα για αναπτυξη (οση διαφορα μπορει να δει κανεις με 5-10gr αμινοξεων).
Διαφορα οχι, παιζει να μην δεις. Καλο κανεις, κακο δεν κανεις.
Γενικα η πρωτεϊνουλα την κανει τη δουλεια της.

GEORGEXX1
14-05-10, 23:59
οπως σου ειπε και ο flowin_through μονο το οικονομικο θεμα πεζει.
και να τα παρεις δεν θα παθεις τιποτα,απλα θα παρεις bcaa απο πρωτεινη και απο νιτρο.
Εγω που πηρα δεν ειδα παντως

tommygunz
15-05-10, 00:09
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!

tommygunz
15-05-10, 01:13
Συγγνώμη που σας έχω ζαλίσει, αλλά μου γεννήθηκε μια άλλη απορία...

Η παρακάτω σκέψη πως σας φαίνεται?

1) 1 scoop whey 45 λεπτά πριν την προπόνηση (+ 1 μπανάνα)

***Προπόνηση με βάρη (45-60 λεπτά)***

2) Nitro

***30-35 Λεπτά αεροβική***

3) 1+1/2 scoop whey μόλις τελειώσω την αεροβική (+ 1 κουταλιά γλυκόζη + πολυβιταμίνη)

Πιστεύετε θα έχει κάποιο νόημα? Απλά το σκέφτηκα με την έννοια του να μην "αφήσω" να δημιουργηθεί καταβολικό περιβάλλον μετά την προπόνηση με τα βάρη.

Eddie
15-05-10, 01:27
Συγγνώμη που σας έχω ζαλίσει, αλλά μου γεννήθηκε μια άλλη απορία...

Η παρακάτω σκέψη πως σας φαίνεται?

1) 1 scoop whey 45 λεπτά πριν την προπόνηση (+ 1 μπανάνα)

***Προπόνηση με βάρη (45-60 λεπτά)***

2) Nitro

***30-35 Λεπτά αεροβική***

3) 1+1/2 scoop whey μόλις τελειώσω την αεροβική (+ 1 κουταλιά γλυκόζη + πολυβιταμίνη)

Πιστεύετε θα έχει κάποιο νόημα? Απλά το σκέφτηκα με την έννοια του να μην "αφήσω" να δημιουργηθεί καταβολικό περιβάλλον μετά την προπόνηση με τα βάρη.

Θεωρητικα ειναι καλη σκεψη και πολλοι την ακολουθουν.Πρακτικα ομως εγω πιστευω οτι ειτε κανεις αυτο που λες ειτε τα παρεις ολα στο τελος το ιδιο και το αυτο.Σαφως καλυτερη λυση ομως αυτο που προτεινεις.

flowin_through
15-05-10, 17:33
Αυτο κανω εγω.

matdk
19-08-10, 20:37
παιδια θελω να δοκιμασω το animal nitro σε κανα μηνα μαζι με πρωτεινη... αυτο που θελω να μαθω ειναι κανει για ογκο η τσαμπα λεφτα η να παρω καποια αλλα αμινοξεα πχ universal amino tech η on amino 2222 caps κ να παρω νιτρο για γραμμωση?

deluxe
21-08-10, 16:04
Εγω παλι πιστευω πως καλυτερο ειναι ενα Intra συμπληρωμα απο το Animal Nitro και γενικα τα αμινοξεα. Και γιατι να τα παρεις και μετα την προπονηση;

Τα αμινοξεα που εχει μεσα η whey δε φτανουν; Εκτος και αν μιλαμε για επαγγελματιες BBers. Που εδω μεσα ειναι ελαχιστοι.

tommygunz
21-08-10, 16:13
παιδια θελω να δοκιμασω το animal nitro σε κανα μηνα μαζι με πρωτεινη... αυτο που θελω να μαθω ειναι κανει για ογκο η τσαμπα λεφτα η να παρω καποια αλλα αμινοξεα πχ universal amino tech η on amino 2222 caps κ να παρω νιτρο για γραμμωση?

Αν τα αγοράσεις πάντως, πάρε 1 pack αμέσως μόλις τελειώσεις την προπόνηση και μετά από κάνα μισάωρο βάλε πρωτεΐνη με υδατάνθρακες. Έκανα ερώτηση στο φορουμ της animal και το προτεινόμενο αυτό είναι. Αλλά και όλα μαζί να τα πάρεις δεν τίθεται θέμα.

matdk
23-08-10, 14:09
τα αμινοξεα universal amino tech ειναι το ιδιο καλα με τα νιτρο η ειναι η μερα με τη νυχτα? θελω να μαθω γενικα αν θα δω καποια διαφορα με τα αμινοξεα (γτ περνω δυσκολα ογκο κ τν χανω ευκολα) η αν ειναι καλυτερα να δωσω τα λεφτα μου για να παρω αλλη 1 whey?

Adinamos
27-01-11, 18:21
Αν τα αγοράσεις πάντως, πάρε 1 pack αμέσως μόλις τελειώσεις την προπόνηση και μετά από κάνα μισάωρο βάλε πρωτεΐνη με υδατάνθρακες. Έκανα ερώτηση στο φορουμ της animal και το προτεινόμενο αυτό είναι. Αλλά και όλα μαζί να τα πάρεις δεν τίθεται θέμα.

Το ψιλοξεθαβω το θρεντ αλλα εχω απορια. Με νερο το παιρνεις το νιτρο η με υδαθανθρακα (wms?) ?

den23
10-02-11, 01:59
άμα είναι να τα πάρεις πριν την προπόνηση σκέτα με νερό άμα είναι μετά με carbo... εγώ απλά δεν πολυκαταλαβαίνω τη διαφορα του να παίρνεις πριν τη προπόνηση whey και μετά amino(nitro) η πριν amino και μετά whey..

tommygunz
10-02-11, 02:16
Το ψιλοξεθαβω το θρεντ αλλα εχω απορια. Με νερο το παιρνεις το νιτρο η με υδαθανθρακα (wms?) ?

Κοίτα, 4-5 φορές τα πήρα γιατί μετά μπήκα στον όνγκο...:green::green::turtle: Το can δηλαδή ακόμα σχεδόν γεμάτο είναι, τα έχω για την γράμμωση.
Αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι πως όταν τα έπαιρνα μόνα τους με νερό δεν είχα ούτε ενοχλήσεις ούτε τίποτα, μόνο ένα πολύ ελαφρύ aftertaste, τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή. 2 φορές που τα είχα πάρει με μάλτο (50 γρ.) ένιωθα πως άργησαν λίγο να απορροφηθούν, κάποιο φούσκωμα τέλος πάντων, δεν μπορώ να το εξηγήσω πιο καλά. Και λίγο πιο έντονο aftertaste που μου άφησαν κάτι ρεψίματα (και δεν ήταν από τη μάλτο). Μπορεί να ήταν και πολλά τα 50 γρ. μάλτο, ίσως με 25-30 γρ. να ήταν πιο καλά. Αυτά τα ολίγα...

Κοίτα, αν κάνεις γράμμωση (και ανάλογα σε τι στάδιο βρίσκεσαι, τι %λίπους έχεις, που θες να φτάσεις κτλ.) είναι στην κρίση σου αν θα έχεις υδατάνθρακες στο μεταπροπονητικό. Απλά ίσως με τον υδατάνθρακα να έχουν καλύτερη απορρόφηση...

den23
10-02-11, 02:23
Κοίτα, 4-5 φορές τα πήρα γιατί μετά μπήκα στον όνγκο...:green::green::turtle: Το can δηλαδή ακόμα σχεδόν γεμάτο είναι, τα έχω για την γράμμωση.
Αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι πως όταν τα έπαιρνα μόνα τους με νερό δεν είχα ούτε ενοχλήσεις ούτε τίποτα, μόνο ένα πολύ ελαφρύ aftertaste, τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή. 2 φορές που τα είχα πάρει με μάλτο (50 γρ.) ένιωθα πως άργησαν λίγο να απορροφηθούν, κάποιο φούσκωμα τέλος πάντων, δεν μπορώ να το εξηγήσω πιο καλά. Και λίγο πιο έντονο aftertaste που μου άφησαν κάτι ρεψίματα (και δεν ήταν από τη μάλτο). Μπορεί να ήταν και πολλά τα 50 γρ. μάλτο, ίσως με 25-30 γρ. να ήταν πιο καλά. Αυτά τα ολίγα...

Κοίτα, αν κάνεις γράμμωση (και ανάλογα σε τι στάδιο βρίσκεσαι, τι %λίπους έχεις, που θες να φτάσεις κτλ.) είναι στην κρίση σου αν θα έχεις υδατάνθρακες στο μεταπροπονητικό. Απλά ίσως με τον υδατάνθρακα να έχουν καλύτερη απορρόφηση...

γιατί δεν το παίρνεις στον όγκο??? δεν σου προσφέρει τίποτα άμα το πάρεις πριν η μετά ένα pack?

tommygunz
10-02-11, 02:32
γιατί δεν το παίρνεις στον όγκο??? δεν σου προσφέρει τίποτα άμα το πάρεις πριν η μετά ένα pack?

Στον όγκο bcaa ψιλοαχρείαστα. Στη γράμμωση πιο καλά για να αποφύγουμε τον καταβολισμό. Κακό δεν κάνεις, αλλά καλύτερα φύλαξέ τα για τη γράμμωση.
Το nitro δεν είναι και κάνα φθηνό προϊόν. Έχουμε και κρίση...;)

den23
10-02-11, 02:44
και για πριν τη προπόνηση το θεωρείς άχρηστο δηλαδή???

tommygunz
10-02-11, 02:55
Άχρηστο δεν είναι ρε συ. Αχρείαστο ναι. Στον όγκο επαναλαμβάνω.
Στην γράμμωση τώρα μπορείς να παίρνεις 1 pack πρίν την προπόνηση και 1 pack μετά. Αλλά πολλά τα λεφτά και για πριν και για μετά. Βάλε τίποτα πιο φτηνά bcaa στην γράμμωση για πριν την προπόνηση.

kad
08-04-11, 02:32
Τι εχετε να πειτε για VITARGO με NITRO μαζι για πριν και μετα την προπονηση ?
Εχει καλη αποροφητικοτηα η προκαλει φουσκωματα? Αν το εχει δοκιμασει κανενας.

beefmeup
08-04-11, 02:36
Τι εχετε να πειτε για VITARGO με NITRO μαζι για πριν και μετα την προπονηση ?
Εχει καλη αποροφητικοτηα η προκαλει φουσκωματα? Αν το εχει δοκιμασει κανενας.

εχω δοκιμασει πολλες φορες κατι παρομοιο αλλα με waxy..καλο ειναι.

tommygunz
08-04-11, 19:29
Τι εχετε να πειτε για VITARGO με NITRO μαζι για πριν και μετα την προπονηση ?
Εχει καλη αποροφητικοτηα η προκαλει φουσκωματα? Αν το εχει δοκιμασει κανενας.

Και για πριν και για μετά είναι πολλά τα λεφτά Άρη.;) Αλλά άμα έχεις $$$ καλό είναι.

Adinamos
08-04-11, 22:56
Τι εχετε να πειτε για VITARGO με NITRO μαζι για πριν και μετα την προπονηση ?
Εχει καλη αποροφητικοτηα η προκαλει φουσκωματα? Αν το εχει δοκιμασει κανενας.

ΑΥτο ακριβως χρησιμοποιω αυτο το καιρο (μονο μετα την προπο). ΠΟλυ καλο, μηδεν φουσκωμα.;)

kad
11-04-11, 17:15
Animal Nitro VS. USP Modern BCAA
Ακουω αποψεις και τις διαφορες τους,κυριως απο ατομα που να τα εχουν δοκιμασει και τα δυο.
Ειναι κατα τη γνωμη σας τα δυο κορυφαια Αμινοξεα αυτη την εποχη ?
Μπορουν να δρασουν συμπληρωματικα για μαξιμουμ αποτελεσματα (για pre-workout το NITRO και για post -workout το Mdern BCAA)?

den23
14-04-11, 14:26
για preworkoutτ νιτρο και για postworkout modern bcaa είναι μια χαρα... και εγώ ετσι θα το κάνω στη γραμμωση... δύο pakcs nitro prewo και bcaa μετά τη προπονηση... μια χαρά ειναι...


ακυρο... μπορώ τα Nitro τα χάπια να τα κάνω σκόνη και να τα κατεβαζω;;

COBRA_STYLE
14-04-11, 14:29
Animal Nitro VS. USP Modern BCAA
Ακουω αποψεις και τις διαφορες τους,κυριως απο ατομα που να τα εχουν δοκιμασει και τα δυο.
Ειναι κατα τη γνωμη σας τα δυο κορυφαια Αμινοξεα αυτη την εποχη ?
Μπορουν να δρασουν συμπληρωματικα για μαξιμουμ αποτελεσματα (για pre-workout το NITRO και για post -workout το Mdern BCAA)?


για preworkoutτ νιτρο και για postworkout modern bcaa είναι μια χαρα... και εγώ ετσι θα το κάνω στη γραμμωση... δύο pakcs nitro prewo και bcaa μετά τη προπονηση... μια χαρά ειναι...


ακυρο... μπορώ τα Nitro τα χάπια να τα κάνω σκόνη και να τα κατεβαζω;;

το αντιστροφο βασικα!pre bcaa,post nitro

den23
14-04-11, 14:37
το αντιστροφο βασικα!pre bcaa,post nitro

ετσι και αλλιώϛ τα νιτρο έχουν ποσοthτα bcaa μέσα(7gr ana 2 packs) που θα σε βοηθήσει στη προπονηση cobra...
ο διαβολοϛ πάντωϛ έχει αντιθεth αποψη... επειδή αυτό το συνδιασμο θα κάνω ακριβώϛ στη γραμμωση και τον ρωthσα...

για τα νιτρο πιστευειϛ μπορώ να τα κάνω σκονη;;; :unsure:

COBRA_STYLE
14-04-11, 14:43
ετσι και αλλιώϛ τα νιτρο έχουν ποσοthτα bcaa μέσα(7gr ana 2 packs) που θα σε βοηθήσει στη προπονηση cobra...
ο διαβολοϛ πάντωϛ έχει αντιθεth αποψη... επειδή αυτό το συνδιασμο θα κάνω ακριβώϛ στη γραμμωση και τον ρωthσα...

για τα νιτρο πιστευειϛ μπορώ να τα κάνω σκονη;;; :unsure:
νταξει οκ to pre...το θεμα ειναι το ποστ....δεν θα εχεις ολα τα αμινοξεα για πρωτεινοσυνθεση(εκτος αν παιρνεις και whey ή eeas)....τα bcaa δε τα παιρνεις για να σε helparoun στην προπονα,αμα ειναι ετσι παρε κρεατινη...

καντα σε σκονη,τι να σου πω...προσωπικα δε το εχω κανει ποτε...

den23
14-04-11, 15:22
νταξει οκ to pre...το θεμα ειναι το ποστ....δεν θα εχεις ολα τα αμινοξεα για πρωτεινοσυνθεση(εκτος αν παιρνεις και whey ή eeas)....τα bcaa δε τα παιρνεις για να σε helparoun στην προπονα,αμα ειναι ετσι παρε κρεατινη...

καντα σε σκονη,τι να σου πω...προσωπικα δε το εχω κανει ποτε...

τι να σου πω και εγω... ο devil μου έδωσε το πλάνο πωϛ να τα παίρνω και τον εμπιστευομαι... έχουμε καιρό ακόμα μέχρι να τα αρχισουμε αυτα... μαιο μερια... ;)

(ίσωϛ ένα pack πριν και ένα pack μετά μαζί με τα bcaa;;)

Devil
14-04-11, 16:17
τι να σου πω και εγω... ο devil μου έδωσε το πλάνο πωϛ να τα παίρνω και τον εμπιστευομαι... έχουμε καιρό ακόμα μέχρι να τα αρχισουμε αυτα... μαιο μερια... ;)

(ίσωϛ ένα pack πριν και ένα pack μετά μαζί με τα bcaa;;)

δεν κανεις καλα....:green::green::green:

κοιτα απλα εγω θεωρω το prewo πιο συμαντικο απο το postwo.... και για αυτο μπηκαν τα ΕΑΑ+ΒCAA εκει.... και απλα τα BCAA στο postwo...

τα BCAA σε ''καληπτουν'' για κανα 30' περιπου απο θεμα καταβολισμου.... τα ΕΑΑ για κανα 4 ωρες..... εσυ στο postwo δεν πας για αναβολισμο επειδη εισαι σε υποθερμιδικη και θες κατι για να σε καληψει μεχρι το επομενο γευμα....

kad
14-04-11, 19:14
ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΣΑ ΛΕΤΕ ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ MODERN BCAA ΓΙΑ post ,ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ SUSTAMINE(ΓΛΟΥΤΑΜΙΝΗ) ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟ ?

tommygunz
14-04-11, 19:47
για preworkoutτ νιτρο και για postworkout modern bcaa είναι μια χαρα... και εγώ ετσι θα το κάνω στη γραμμωση... δύο pakcs nitro prewo και bcaa μετά τη προπονηση... μια χαρά ειναι...


ακυρο... μπορώ τα Nitro τα χάπια να τα κάνω σκόνη και να τα κατεβαζω;;

Άνετα γίνεται.
Ανοίγεις τις κάψουλες προσεκτικά, ρίχνεις τη σκόνη σε ένα shaker με νερο, χτύπα το και είσαι κομπλέ.;)

Με 2 πακς σε κάθε προπόνηση θα σου έρθει ο κούκος αηδόνι πάντως...

den23
14-04-11, 22:04
Άνετα γίνεται.
Ανοίγεις τις κάψουλες προσεκτικά, ρίχνεις τη σκόνη σε ένα shaker με νερο, χτύπα το και είσαι κομπλέ.;)

Με 2 πακς σε κάθε προπόνηση θα σου έρθει ο κούκος αηδόνι πάντως...

αν δεν κάνω λάθοϛ είναι σε μορφη xαπιου όχι καψουλασ... πάλι nο prob ε;

πάντωϛ όντωϛ είναι ακριβά αλλα για τη δουλειά που τα θελω, είναι χρησιμα και θα τα χρησιμοποιήσω μόνο ιουνιο αυτά οποτε εδαξει...

tommygunz
15-04-11, 02:24
αν δεν κάνω λάθοϛ είναι σε μορφη xαπιου όχι καψουλασ... πάλι nο prob ε;

πάντωϛ όντωϛ είναι ακριβά αλλα για τη δουλειά που τα θελω, είναι χρησιμα και θα τα χρησιμοποιήσω μόνο ιουνιο αυτά οποτε εδαξει...

Δεν είναι χάπια βασικά... Δεν είναι όπως του Pak για παράδειγμα.
Kάψουλες είναι. Όταν τα πάρεις θα καταλάβεις πως ανοίγουν, απλά στρίψτες λίγο και θα ανοίξουν.;)

Titanium
21-04-11, 12:31
Παίδες τελικά τι ειναι καλύτερο????Κοινά bcaa πριν και nitro μετά ή το αντίθετο???:unsure:

Lao
21-04-11, 12:48
Παίδες τελικά τι ειναι καλύτερο????Κοινά bcaa πριν και nitro μετά ή το αντίθετο???:unsure:

Uni-Liver πριν και μετά. Κάνεις και οικονομία :P

Titanium
21-04-11, 12:51
Uni-Liver πριν και μετά. Κάνεις και οικονομία :P

Και εγω για οικονομία λεω πιο πολύ αλιος θα επερνα και πριν και μετα....:green:
23 ευρα βρήκα τα 30 πακ απο αμερικα και λεω να το δοκιμάσω μιας και εχω ακούσει τα καλύτερα...:thumbup:

tommygunz
21-04-11, 14:25
Παίδες τελικά τι ειναι καλύτερο????Κοινά bcaa πριν και nitro μετά ή το αντίθετο???:unsure:

Εγώ στο pre-wo έχω το Purple Wraath και στο post-wo έχω ή ένα φακελάκι Nitro ή bc+eaa της LG.

Από αμέρικα πάντως εγώ είχα πάρει με κάπου στα 28 ευρώ τη συσκευασία με τα 44. Τώρα έχει κάτι λιγότερο από 27 ευρά (38.95$) τα 44. Συμφέρει τα 44.;)

Titanium
21-04-11, 14:31
Εγώ στο pre-wo έχω το Purple Wraath και στο post-wo έχω ή ένα φακελάκι Nitro ή bc+eaa της LG.

Από αμέρικα πάντως εγώ είχα πάρει με κάπου στα 28 ευρώ τη συσκευασία με τα 44. Τώρα έχει κάτι λιγότερο από 27 ευρά (38.95$) τα 44. Συμφέρει τα 44.;)

Εγω απο εκει που θα τα παρω έχει 32 τα 44 αλλα τα μεταφορικα ειναι ξεφτίλα(4 δολαρια)οποτε συμφέρει καλητερα....Ξερω με συμφέρει καλητερα τα 44 αλλα θα παραγκιλο και για αλλο παιδι και δεν μπορω να βαλω 2 44 γιατι μπορω να παρω μεχρι 80 δολαρια απο εκει οποτε θα παρω εγω ενα 30αρι να το δοκιμασω....Ασε που δεν εχω και λευτα αυτον τον καιρω και κανουμε λιγο οικονομια:green:....Μαλον και εγω ποστ θα τα περνω:thumbup:

Levrone
08-05-11, 16:15
να ρωτησω κατι..

αυτα θεωρουνται δηλαδη bcaa? το λεω γιατι δεν εχουν το πληρες φασμα αμινοξεων..

αν καποιος τα παρει με την προπονηση θα πρεπει προφανως να παρει και συμπληρωμα πιο μετα? γενικα τα παιρνεις με αδειο στομαχι και περιμενεις μιση ωρα μεχρι να φας?

γιατι υπαρχουν και καποια πρακτικα ζητηματα..

δηλαδη ξυπνας το πρωι , τα παιρνεις και περιμενεις μιση ωρα για να φας πρωινο και να φυγεις..δηλαδη ξυπνας μιση ωρα νωριτερα για να τα χωρεσεις και αυτα πριν το πρωινο..χμ...:unsure:

και το βραδυ , εγω ας πουμε τελειωνω στις 2 την προπονηση, παιρνω ενα συμπληρωμα και σε 45` τρωω και κοιμαμαι...Τωρα θα πρεπει (αν τα παρω) να τελειωνω στις 2 , να παρω αυτα, να περιμενω μιση ωρα, μετα συμπληρωμα και μετα απο 45` φαι...Εκει σε θεμα χρονου μου δημιουργει λιγο προβλημα , γιατι στο οικονομικο θα τη βρουμε την ακρη!!!

ενας φιλος μου ειπε οτι τα παιρνεις αυτα και μετα τρως φαι..χωρις συμπληρωμα..

lef
08-05-11, 16:19
να ρωτησω κατι..

αυτα θεωρουνται δηλαδη bcaa? το λεω γιατι δεν εχουν το πληρες φασμα αμινοξεων..

αν καποιος τα παρει με την προπονηση θα πρεπει προφανως να παρει και συμπληρωμα πιο μετα? γενικα τα παιρνεις με αδειο στομαχι και περιμενεις μιση ωρα μεχρι να φας?

γιατι υπαρχουν και καποια πρακτικα ζητηματα..

δηλαδη ξυπνας το πρωι , τα παιρνεις και περιμενεις μιση ωρα για να φας πρωινο και να φυγεις..δηλαδη ξυπνας μιση ωρα νωριτερα για να τα χωρεσεις και αυτα πριν το πρωινο..χμ...:unsure:

και το βραδυ , εγω ας πουμε τελειωνω στις 2 την προπονηση, παιρνω ενα συμπληρωμα και σε 45` τρωω και κοιμαμαι...Τωρα θα πρεπει (αν τα παρω) να τελειωνω στις 2 , να παρω αυτα, να περιμενω μιση ωρα, μετα συμπληρωμα και μετα απο 45` φαι...Εκει σε θεμα χρονου μου δημιουργει λιγο προβλημα , γιατι στο οικονομικο θα τη βρουμε την ακρη!!!

ενας φιλος μου ειπε οτι τα παιρνεις αυτα και μετα τρως φαι..χωρις συμπληρωμα..

πω ρε συ τι ποστ ηταν αυτο.το κεφαλι μου πονεσε:green:
ναι ρε περνεις αμινο και μετα βουρ στην μασα κατευθειαν,δεν χρειαζεσαι συμπληρωμα
αυτο κανω εδω και καιρο τωρα

Levrone
08-05-11, 16:22
πω ρε συ τι ποστ ηταν αυτο.το κεφαλι μου πονεσε:green:
ναι ρε περνεις αμινο και μετα βουρ στην μασα κατευθειαν,δεν χρειαζεσαι συμπληρωμα
αυτο κανω εδω και καιρο τωρα

καλε μου συγνωμη για το κεφαλακι σου!
ελα να το κανω μακια!!! :P:P:P


μα δεν εχουν το πληρες φασμα αμινοξεων μεσα..γι αυτο ρωταω..:unsure:

sofos
08-05-11, 16:23
καλε μου συγνωμη για το κεφαλακι σου!
ελα να το κανω μακια!!! :P:P:P


μα δεν εχουν το πληρες φασμα αμινοξεων μεσα..γι αυτο ρωταω..:unsure:

0αχ0αχαχ0αχ0χα0χα0χ0χα0α0αχ0αχ :rolf::rolf::rolf::rolf:

lef
08-05-11, 16:30
καλε μου συγνωμη για το κεφαλακι σου!
ελα να το κανω μακια!!! :P:P:P


μα δεν εχουν το πληρες φασμα αμινοξεων μεσα..γι αυτο ρωταω..:unsure:

ναι ναι ναι
θελω μακια:green:

και με απλα bcaa καλυμενος εισαι ρε συ αφου θα φας μετα
το συγκεκριμενο τσαμπα λεφτα μου φαινεται εμενα
πολυ μικρες ποσοτητες και σε 2 πακ κιολασ

sofos
08-05-11, 16:31
ναι ναι ναι
θελω μακια:green:

και με απλα bcaa καλυμενος εισαι ρε συ αφου θα φας μετα
το συγκεκριμενο τσαμπα λεφτα μου φαινεται εμενα
πολυ μικρες ποσοτητες και σε 2 πακ κιολασ

ναι αλλα εχει πολυ καλα reviews και εδω πολλα ατομα εγραψαν καλα πραγματα :shock: τι παιζει αραγε...

Levrone
08-05-11, 16:34
να το πουμε αλλιως..

σε μια "συμπληρωματικη" διατροφη, θα αντικαταστησει την πρωτεινη????

με τα nitro , το συμπληρωματικο ροφημα σε πρωινο ή pre ή post θα ειναι αχρειαστο δηλαδη?

Το λεω γιατι με υγρα αμινοξεα αντικαθιστω μια χαρα την πρωτεινη , αλλα τα υγρα εχουν ολο το φασμα..

τα nitro?

lef
08-05-11, 16:39
να το πουμε αλλιως..

σε μια "συμπληρωματικη" διατροφη, θα αντικαταστησει την πρωτεινη????

με τα nitro , το συμπληρωματικο ροφημα σε πρωινο ή pre ή post θα ειναι αχρειαστο δηλαδη?

Το λεω γιατι με υγρα αμινοξεα αντικαθιστω μια χαρα την πρωτεινη , αλλα τα υγρα εχουν ολο το φασμα..

τα nitro?

εγω στο πρωινο δεν θα εβαζα αμινοξεα στην θεση της πρωτεινης.θελω τις θερμιδες εκει
πρε και και ποστ εχω αμινοξεα αλλα αυτο δεν με γεμιζει το ματι απο αποψη ποσοτητων σε σχεση με την τιμη κυριως και οχι προφιλ αμινοξεων

Levrone
08-05-11, 16:51
εγω στο πρωινο δεν θα εβαζα αμινοξεα στην θεση της πρωτεινης.θελω τις θερμιδες εκει
πρε και και ποστ εχω αμινοξεα αλλα αυτο δεν με γεμιζει το ματι απο αποψη ποσοτητων σε σχεση με την τιμη κυριως και οχι προφιλ αμινοξεων

ρε θεε μη μου λες για τιμες!!! λεφτα εχουμε αφθονααααα!!! :P:P:P:P

καποιος αν εχει αποψη ας μας πει αν μπορουμε να στακαρουμε τα nitro με "κοινα-θνητα" υγρα αμινοξεα , ωστε να φτιαξουμε ενα πληρες "πακετο"..

δηλαδη αν βαλω 2 αμπουλες αμινοξεα inkospor με nitro (με μια μικρη χρονικη διαφορα στην καταναλωση) θα ειμαι α) Πολυ β) Λιγο ή γ) Καθολου εξυπνος??? :P:P:P

lef
08-05-11, 17:00
ρε θεε μη μου λες για τιμες!!! λεφτα εχουμε αφθονααααα!!! :P:P:P:P

καποιος αν εχει αποψη ας μας πει αν μπορουμε να στακαρουμε τα nitro με "κοινα-θνητα" υγρα αμινοξεα , ωστε να φτιαξουμε ενα πληρες "πακετο"..

δηλαδη αν βαλω 2 αμπουλες αμινοξεα inkospor με nitro (με μια μικρη χρονικη διαφορα στην καταναλωση) θα ειμαι α) Πολυ β) Λιγο ή γ) Καθολου εξυπνος??? :P:P:P

και γτ δν περνεις ρε την αεκ μπας και την σωσεισ και τα δινεις στην ινκοσπορ:green:
μια χαρα εισαι ρε καλυμεννος με 2 πακ.

tommygunz
08-05-11, 17:57
ρε θεε μη μου λες για τιμες!!! λεφτα εχουμε αφθονααααα!!! :P:P:P:P

καποιος αν εχει αποψη ας μας πει αν μπορουμε να στακαρουμε τα nitro με "κοινα-θνητα" υγρα αμινοξεα , ωστε να φτιαξουμε ενα πληρες "πακετο"..

δηλαδη αν βαλω 2 αμπουλες αμινοξεα inkospor με nitro (με μια μικρη χρονικη διαφορα στην καταναλωση) θα ειμαι α) Πολυ β) Λιγο ή γ) Καθολου εξυπνος??? :P:P:P

Μια χαρά μπορείς να το κάνεις αυτό που λες. Αν και για τα υγρά αμινοξέα δεν έχω και τόσο καλή άποψη (λόγω υδρολυμένου κολλαγόνου που περιέχουν τα περισσότερα).

Κοίτα, αν μπορείς να φας μέσα σε 20-25 λεπτά από την προπόνηση, πάρε μόνο ένα σακουλάκι Nitro και είσαι κομπλέ.
Αν τρως μέσα σε καμιά ώρα μετά την προπόνηση, τότε πάρε τα Nitro αμέσως μετά την προπόνηση και μετά από κάνα τέταρτο με 20λεπτο πάρε και τα άλλα.

Πάντως τα Nitro στο κάθε ένα σακουλάκι περιέχουν 3,5 γρ. Bcaa που αναγράφονται και οι ακριβείς τους ποσότητες και άλλα 2,5 γρ. Eaa που τα έχουνε γραμμένα σαν blend. Σύνολο 6 γρ. αμινοξέων. Δεν είναι και λίγα.

Τώρα αυτό που έκανα εγώ ήταν
α) Αν μπορούσα να φάω μέσα σε 20-25 λεπτά μετά την προπόνηση, τότε έπαιρνα 1 σακουλάκι Nitro μόνο.
β) Αν δεν μπορούσα να φάω μέσα σε 20-25 λεπτά, τότε Nitro αμέσως μετά την προπό και κάνα 20-25λεπτο μετά έπινα isolate (γύρω στα 20 γρ. πρωτεΐνης). Και φαγητό κανα μισάωρο μετά την πρωτεΐνη.

Levrone
08-05-11, 18:01
Μια χαρά μπορείς να το κάνεις αυτό που λες. Αν και για τα υγρά αμινοξέα δεν έχω και τόσο καλή άποψη (λόγω υδρολυμένου κολλαγόνου που περιέχουν τα περισσότερα).

Κοίτα, αν μπορείς να φας μέσα σε 20-25 λεπτά από την προπόνηση, πάρε μόνο ένα σακουλάκι Nitro και είσαι κομπλέ.
Αν τρως μέσα σε καμιά ώρα μετά την προπόνηση, τότε πάρε τα Nitro αμέσως μετά την προπόνηση και μετά από κάνα τέταρτο με 20λεπτο πάρε και τα άλλα.

Πάντως τα Nitro στο κάθε ένα σακουλάκι περιέχουν 3,5 γρ. Bcaa που αναγράφονται και οι ακριβείς τους ποσότητες και άλλα 2,5 γρ. Eaa που τα έχουνε γραμμένα σαν blend. Σύνολο 6 γρ. αμινοξέων. Δεν είναι και λίγα.

Τώρα αυτό που έκανα εγώ ήταν
α) Αν μπορούσα να φάω μέσα σε 20-25 λεπτά μετά την προπόνηση, τότε έπαιρνα 1 σακουλάκι Nitro μόνο.
β) Αν δεν μπορούσα να φάω μέσα σε 20-25 λεπτά, τότε Nitro αμέσως μετά την προπό και κάνα 20-25λεπτο μετά έπινα isolate (γύρω στα 20 γρ. πρωτεΐνης). Και φαγητό κανα μισάωρο μετά την πρωτεΐνη.

εισαι κατατοπιστικοτατος και σε ευχαριστω!:thumbup:

TEFAAtzis
31-05-11, 20:27
υποτιθεται οτι τα nitro τα παιρνουμε με εντελως αδιο στομαχι μετα την προπονηση.Καλυτερα δεν θα ναι να τα πινω με την κρεατινουλα και την δεξτροζη μου μαζι???

tommygunz
31-05-11, 22:50
υποτιθεται οτι τα nitro τα παιρνουμε με εντελως αδιο στομαχι μετα την προπονηση.Καλυτερα δεν θα ναι να τα πινω με την κρεατινουλα και την δεξτροζη μου μαζι???

Εγώ θα έπαιρνα τα αμινοξέα με την κρεατίνη και μετά από κάνα 20'-30' την δεξτρόζη. Δεν παίζει πάντως και κανένα μεγάλο ρόλο το πως θα τα πάρεις, λεπτομέρεια είναι.;) Μπήξτα και όλα μαζί άμα σε βολεύει.

TEFAAtzis
31-05-11, 23:19
Εγώ θα έπαιρνα τα αμινοξέα με την κρεατίνη και μετά από κάνα 20'-30' την δεξτρόζη. Δεν παίζει πάντως και κανένα μεγάλο ρόλο το πως θα τα πάρεις, λεπτομέρεια είναι.;) Μπήξτα και όλα μαζί άμα σε βολεύει.

εγια λεσα ολα μεσα που λεμε δλδ:)

jackaction
01-06-11, 00:01
τα ειχα βαλει στο ματι και δεν τα πηρα λογο τιμης.αλλα ενας γνωστος μου οντος τα χρησημοποιουσε αμεσως μετα τα βαρη με αδειο στομαχι και μετα απο καποια ωρα επινε πρωτεινη

pizzass
01-06-11, 19:19
ξερει κανεις αν μπορουμε να ανοιξουμε τις καψουλες και να βαλουμε τη σκονη σε νερο για να γινει intra?? επειδη εβλεπα τα βιντεο της σειρας ανιμαλ και σε ενα σημειο ο mc grath περνει ενα σακουλακι π γραφει ανιμαλ νιτρο (αλλα ειναι σε σκονη) και το ριχνει μες στο νερο του. για αυτο μ δημιουργηθηκε η απορια :unsure::unsure:

Titanium
01-06-11, 19:24
ξερει κανεις αν μπορουμε να ανοιξουμε τις καψουλες και να βαλουμε τη σκονη σε νερο για να γινει intra?? επειδη εβλεπα τα βιντεο της σειρας ανιμαλ και σε ενα σημειο ο mc grath περνει ενα σακουλακι π γραφει ανιμαλ νιτρο (αλλα ειναι σε σκονη) και το ριχνει μες στο νερο του. για αυτο μ δημιουργηθηκε η απορια :unsure::unsure:

Γινετε αλλα εκτος το οτι δεν θα πηνετε με την καμια δεν υπαρχει και λογος να το κανεις πιστευω.....:thumbup:

tommygunz
01-06-11, 19:43
ξερει κανεις αν μπορουμε να ανοιξουμε τις καψουλες και να βαλουμε τη σκονη σε νερο για να γινει intra?? επειδη εβλεπα τα βιντεο της σειρας ανιμαλ και σε ενα σημειο ο mc grath περνει ενα σακουλακι π γραφει ανιμαλ νιτρο (αλλα ειναι σε σκονη) και το ριχνει μες στο νερο του. για αυτο μ δημιουργηθηκε η απορια :unsure::unsure:

Αυτό που έχει ο McGrath εκεί που λες νομίζω πως είναι άλλο συμπλήρωμα, το Animal Nitro G.
Αλλά όπως είπε και ο Titanium δε νομίζω να πίνεται το Nitro άμα ανοίξεις τις κάψουλες, αν έχεις πάρει bcaa άγευστα σε σκόνη θα καταλάβεις τι εννοώ. Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις πάντως.;)

pizzass
01-06-11, 19:50
ANIMAL NITRO G YES! γεια σου ρε τομυ και ελεγα τι στο καλο ειναι αυτο νμζα οτι ηταν το ιδιο :thumbup:

tommygunz
01-06-11, 20:12
ANIMAL NITRO G YES! γεια σου ρε τομυ και ελεγα τι στο καλο ειναι αυτο νμζα οτι ηταν το ιδιο :thumbup:

Καλά το θυμόμουνα λοιπόν... Χεχε!!:green::green:

Αν και στο shop του Animal Pak υπάρχει σαν προϊόν, στα πιο πολλά μαγαζιά δεν το έχουνε νομίζω πλέον. Βασικά έχει ακριβώς τα ίδια αμινοξέα που έχει και το Nitro, απλά μαζί με 35 γρ. δεξτρόζης δώρο.:P

pizzass
01-06-11, 20:47
εισαι μεγαλος :toast: τωρα το τσεκαρα και γω. και δλδ η δεξτροζη το κανει ιντρα? :P

dk24m
01-06-11, 22:11
Ο λόγος ύπαρξης της καψουλας έχει να κανει με την φαρμακοκινητική.Αν αφαιρέσεις την καψουλα θα την επηρρεάσεις μ αποτέλεσμα μη σωστή πέψη-απορρόφηση έως καταστροφή της ουσιας που εμπεριέχεται σ αυτήν.

Spyrous
01-06-11, 22:28
Μια ερωτιση εγω που ειμαι 17 μου πρωτινεται να τα περνω?
Δεν εχω παρει ποτε συμπληρωμα και εψαξα οτι ειναι γερο..
Επισης κατι αλλο με το ανιμαλ νιτρο σε βαζει 8ερμιδες?:unsure:

tommygunz
01-06-11, 23:02
εισαι μεγαλος :toast: τωρα το τσεκαρα και γω. και δλδ η δεξτροζη το κανει ιντρα? :P

Δεν ξέρω αν η Animal το προτείνει στη συσκευασία να το παίρνεις σαν intra. Μάλλον σαν post-wo θα το προτείνει. Τώρα γιατί ο McGrath το έπαιρνε intra-wo καταλαβαίνεις... Σε αυτή την περίπτωση το marketing το έκανε intra.:green:;);)


Μια ερωτιση εγω που ειμαι 17 μου πρωτινεται να τα περνω?
Δεν εχω παρει ποτε συμπληρωμα και εψαξα οτι ειναι γερο..
Επισης κατι αλλο με το ανιμαλ νιτρο σε βαζει 8ερμιδες?:unsure:

Τα πάρεις δεν τα πάρεις τα αμινοξέα δεν έχουνε να κάνουνε με την ηλικία. Εγώ στη θέση σου ή δε θα έπαιρνα κανένα συμπλήρωμα ή το πολύ πολύ καμιά πρωτεΐνη να την έπινα μετά την προπόνηση, αν θες ντε και καλά να πάρεις. Από εκεί και πέρα δώσε βάση στη διατροφή.;)

pizzass
02-06-11, 12:23
Human muscle protein complex.

τι ειναι τουτο?! το εχει μεσα το νιτρο g..

(ακυρη η ερωτηση απλα ετσι λεει το complex αμινοξεων π εχει μεσα)

Dimitrios
11-11-11, 14:29
Μάγκες μόλις παράγγειλα από το ιντερνετ 2 ανιμαλ. Έπαιρνα τα Superior της ΟΝ αλλά απ'ότι κατάλαβα και από άλλα ποστς τα Νιτρο είναι ό,τι καλύτερο... Έχω άδικο;
Επίσης πόσα χάπια είναι; Μην χαπακωνόμαστε και όλη μέρα...:P

beefmeup
11-11-11, 14:34
φιλε αν διαβασεις λιγο το θεμα απο την αρχη,θα σου λυθουν οι απορειες..

Eddie
11-11-11, 14:36
Μάγκες μόλις παράγγειλα από το ιντερνετ 2 ανιμαλ. Έπαιρνα τα Superior της ΟΝ αλλά απ'ότι κατάλαβα και από άλλα ποστς τα Νιτρο είναι ό,τι καλύτερο... Έχω άδικο;
Επίσης πόσα χάπια είναι; Μην χαπακωνόμαστε και όλη μέρα...:P

Καλα ειναι,οχι οτι προκειται να δεις διαφορα σε κατι.Εγω πριν επαιρνα bcaa 100% καθαρα και το τελευταιο 2μηνο γυρισα σε nitro,αλλα δεν ειδα και τιποτα..και λογικο αλλωστε.Οσο για τα χαπια ειναι 9,αλλα για μενα ειναι 1 μεγαλο if you know what i mean :green:

amateur666
11-11-11, 15:24
Καλα ειναι,οχι οτι προκειται να δεις διαφορα σε κατι.Εγω πριν επαιρνα bcaa 100% καθαρα και το τελευταιο 2μηνο γυρισα σε nitro,αλλα δεν ειδα και τιποτα..και λογικο αλλωστε.Οσο για τα χαπια ειναι 9,αλλα για μενα ειναι 1 μεγαλο if you know what i mean :green:
Καλα πως τ καταφερνεις κ τ κατεβαζεις ολα μαζι;;;;!!!!!!....

Eddie
11-11-11, 15:45
http://www.youtube.com/watch?v=30yTNJa9BHY

χαχαχαχαχαχαχαχα :turtle:


Ε ξερω γω??Νομιζω οτι και 15 να ηταν θα τα κατεβαζα.

Kaloutsikos
12-11-11, 01:17
Καλα πως τ καταφερνεις κ τ κατεβαζεις ολα μαζι;;;;!!!!!!....

συνήθειο είναι,

εγώ μέχρι και πέρυσι δεν μπορούσα να κατεβάσω ούτε ασπιρίνη....

exkaliber
12-11-11, 02:03
ελα ρε
δεν ειναι νιτρικο αυτο τελικα.μπραβο

σε συγκριση με το uni liver αντεχει??

Lao
12-11-11, 03:28
Ερώτηση...

Γιατί να πάρει κάποιος το Animal Nitro και όχι το Uni-Liver;

Roid Rage
12-11-11, 03:56
Γιατι μπορει να θελει να παρει ακριβα BCAA..

Eddie
12-11-11, 04:41
Γιατι μπορει να θελει να παρει ακριβα BCAA..

Για εξηγηστε το λιγο ρε παιδια..τιθεται θεμα συγκρισης?Εγω αλλαξα τα ajinomoto γι αυτα.Ειναι καλυτερα το uniliver?

Roid Rage
12-11-11, 14:38
Και εγω εχω παρει Νιτρο, αλλα παλια, που ημουν πορωμενος με ANIMAL. Οπως εχεις δει και συ δεν κανει διαφορα, δεν υπαρχει λογος να πληρωνεις κουτι, σακουλακια, caps και διαφημιση. Τα Uni-Liver παλι ειναι πολυ καλα, αλλα ειναι full spectrum, ολα τα αμινοξεα, αφου προκειται ολοκληρος ιστος. Ειναι αλλο πραγμα, αλλα οχι οτι δεν κανουν. Εγω τιμαω τα Beef Aminos τωρα τελευταια.

crow
12-11-11, 15:10
Ερώτηση...

Γιατί να πάρει κάποιος το Animal Nitro και όχι το Uni-Liver;

To Uni -liver ειναι αμινοξεα που δεν απορροφούνται γρηγορα απο τον οργανισμο, μπορεις να τα παιρνεις καθημερινος αναμεσα στα γευματα σου.
Το animal Nitro ειναι αμινοξεα free from EAAs που σημαινει δεν χρειαζετε να τα χωνεψουμε, αφομοιώνονται απευθειας
και για αυτο τα χρησιμοποιουμε οταν κανουμε προπονηση , πριν ή μετα ή κ τα 2(εξαρτατε)
Επισης κατι που παρατηρησα ειναι οτι στο animal nitro τα συστατικα ειναι ανα δοσολογια ενω στο uni-liver ειναι ανα 100γρ κ οχι αν δοσολογια που ειναι 2-4ταμπλετες.Ποσα γρ να ειναι 2 ταμπλετες????? αρα πρεπει να παρεις καμια 30αρια για να ειναι η δοσολογια σαν το ανιμαλ

Lao
15-11-11, 03:55
To Uni -liver ειναι αμινοξεα που δεν απορροφούνται γρηγορα απο τον οργανισμο, μπορεις να τα παιρνεις καθημερινος αναμεσα στα γευματα σου.
Το animal Nitro ειναι αμινοξεα free from EAAs που σημαινει δεν χρειαζετε να τα χωνεψουμε, αφομοιώνονται απευθειας
και για αυτο τα χρησιμοποιουμε οταν κανουμε προπονηση , πριν ή μετα ή κ τα 2(εξαρτατε)
Επισης κατι που παρατηρησα ειναι οτι στο animal nitro τα συστατικα ειναι ανα δοσολογια ενω στο uni-liver ειναι ανα 100γρ κ οχι αν δοσολογια που ειναι 2-4ταμπλετες.Ποσα γρ να ειναι 2 ταμπλετες????? αρα πρεπει να παρεις καμια 30αρια για να ειναι η δοσολογια σαν το ανιμαλ

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου :toast:

Σχετικά με το UL, κάθε ταμπλέτα είναι 2 gr, από τα οποία το 1,5 gr είναι πρωτεϊνη.

Το προφίλ αμινοξέων του UL, είναι το εξής:



Typical Amino Acid Profile

Grams Of Amino Acids In 100g Of Liver.

- Essential Amino Acids -

L-Leucine (Branched Chain Amino Acid) 5911mg **
L-Isoleucine (Branched Chain Amino Acid) 3121mg **
L-Valine (Branched Chain Amino Acid) 4196mg **
L-Threonine 2530mg **
L-Lysine 4634mg **
L-Phenylalanine 3657mg **
L-Tryptophan† 1011mg **
L-Methionine 2622mg **
L-Histidine 1061mg **

- Non-Essential Amino Acids -

L-Arginine†† 6671mg **
L-Aspartic Acid 5796mg **
L-Alanine 5459mg **
L-Glutamic Acid 11137mg **
L-Glycine 6134mg **
L-Tyrosine 2900mg **
L-Serine 4141mg **
L-Asparagine 277mg **
L-Taurine 1310mg **

Άρα, διαιρούμε τις τιμές που βλέπουμε με το 50 (αφού κάθε ταμπλέτα είναι 2 gr) και βγάζουμε αναλογίες.

Νέο ερώτημα λοιπόν, με πόσες ταμπλέτες UL μπορούμε να πάρουμε τα ίδια BCAA με το Nitro;

Devil
15-11-11, 12:46
Pro BCAA Complex (Leucine - 3500mg, Isoleucine - 1690mg, Valine - 1815mg).....

μαλλον με πολλες.... θες κοντα στα 50γρ liver... 25cps μεσα στη μερα...

Lao
15-11-11, 13:06
Pro BCAA Complex (Leucine - 3500mg, Isoleucine - 1690mg, Valine - 1815mg).....

μαλλον με πολλες.... θες κοντα στα 50γρ liver... 25cps μεσα στη μερα...

Τα supp facts του Nitro, είναι τα εξής:

http://www.animalpak.com/store/images/packaging/231.jpg

Άρα, οι τιμές που αναφέρεις αντιστοιχούν σε 2 packets, σωστά;

Άρα, εάν θέλω τα BCAA που αντιστοιχούν σε ένα packet, χρειάζομαι 12 UL;

beefmeup
15-11-11, 13:07
ναι το νιτρο με μια δοση δεν λεει τπτ..κ με 2 ειναι τσαμπα λεφτα για αυτο που περνεις..

Devil
15-11-11, 13:13
@Lao... ναι 12 θες...


ναι το νιτρο με μια δοση δεν λεει τπτ..κ με 2 ειναι τσαμπα λεφτα για αυτο που περνεις..

:thumbup:
καλητερα απο bulk EAAs και αμα ειναι βαζεις και extra bcaa μεσα...

Lao
15-11-11, 13:13
ναι το νιτρο με μια δοση δεν λεει τπτ..κ με 2 ειναι τσαμπα λεφτα για αυτο που περνεις..

Άρα, μήπως το UL είναι καλύτερο στο θέμα τιμής προς απόδοση κατά την γνώμη σου;

beefmeup
15-11-11, 13:16
αναλογα την χρηση..
το εχω γραψει κ στο θεμα του uni..για χρηση,οπως προτεινεται στο νιτρο(πριν,μεσα κ μετα της προπονησης)ουτε για πλακα δεν θα επερνα λιβερ.
για να συμπληρωνω αμινο σε γευματα,η αναμεσα ειναι ο,τι καλυτερο(το λιβερ) πιστευω απο πλευρας τιμης/δοσεων/αποδοσης.
κ αυτη νομιζω ειναι η σωστη χρηση του.
εχω παρει πολλα κουτια,απο δαυτο αλλα την παλια εκδοση..

Lao
15-11-11, 14:19
αναλογα την χρηση..
το εχω γραψει κ στο θεμα του uni..για χρηση,οπως προτεινεται στο νιτρο(πριν,μεσα κ μετα της προπονησης)ουτε για πλακα δεν θα επερνα λιβερ.
για να συμπληρωνω αμινο σε γευματα,η αναμεσα ειναι ο,τι καλυτερο(το λιβερ) πιστευω απο πλευρας τιμης/δοσεων/αποδοσης.
κ αυτη νομιζω ειναι η σωστη χρηση του.
εχω παρει πολλα κουτια,απο δαυτο αλλα την παλια εκδοση..

Να υποθέσω ότι αυτό το λες για τον ίδιο λόγο που είπε ο φίλος crow παραπάνω;

beefmeup
15-11-11, 14:24
φιλη crow:thumbup:
κ ωραια φιλη κιολας..:)

περιπου ναι,σε αυτο που ρωτας..

ΑΘΛΗΤΗΣ
18-09-17, 15:08
Αυτές τις μέρες το έχουμε σε προσφορά στον ΑΘΛΗΤΗ εδώ. (https://athlitis.gr/simpliromata/aminoksea/animal-nitro-44-packs-universal/)

Spartan4
25-01-18, 20:27
Καλησπερα σε ολους μια ερωτηση χρησιμοποιώ το torrent απο universal για μετα την προπονηση ποτε μπορω να παρω τα νίτρο και τι θα ηταν πιο καλο πριν την προπο να παρω νίτρο και μετα την φόρμουλα η ολα μαζι μετα

Εκτος αν εχετε να μου προτείνετε κατι αλλο ευχαριστω

Spartan4
26-01-18, 15:11
Κανεις που να μπορει να βοηθήσει ;

Polyneikos
26-01-18, 19:05
Καλησπερα σε ολους μια ερωτηση χρησιμοποιώ το torrent απο universal για μετα την προπονηση ποτε μπορω να παρω τα νίτρο και τι θα ηταν πιο καλο πριν την προπο να παρω νίτρο και μετα την φόρμουλα η ολα μαζι μετα

Εκτος αν εχετε να μου προτείνετε κατι αλλο ευχαριστω
Εγω θα τα έβαζα πρίν την προπόνηση, καθώς το Torrent είναι φόρμουλα που έχει ήδη αμινοξέα.
Οποτε θα έχεις μια καλύτερη ροή αμινοξέων για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα γύρω από την προπόνηση (pre/intra/after)

Spartan4
26-01-18, 19:11
Ωραίος σε ευχαριστω πολυνεικε

Polyneikos
26-01-18, 19:22
:thumbup: