PDA

Επιστροφή στο Forum : Bcaa Intra Hardcore (Sci-Mx)



sobral
16-11-12, 15:34
98690

http://sportlab.ee/image/data/sci-mx/bcaaintrafacts.jpg

During-workout hardcore muscle growth activator


Amplifies the body’s natural anabolic response to weight training
9000mg power-dose of BCAAs per serving for maximum effect
For harder, stronger muscles & power-packed workouts


FORMULATED FOR
• ADVANCED DURING-WORKOUT MUSCLE SUPPORT
• ANTI-CATABOLIC MUSCLE PROTECTION
• GREATER GAINS IN MUSCLE SIZE & STRENGTH
HOW BCAA HARDCORE™ WORKS
BCAA+ HARDCORE™ uses the latest muscle growth science to help you combat muscle catabolism and stimulate anabolism during every workout! Ideal whether you’re training to build muscle or dieting down to get ultra-lean!
• Anabolic growth support with elite-grade BCAAs (leucine, valine and isoleucine) to help combat training-induced muscle break-down, while triggering anabolism and growth.
• Recovery and immune support with pure l-glutamine, to replace the glutamine metabolised during intense training.
BCAA+ HARDCORE™ comes in great tasting flavours – giving you a refreshing, highly effective intra-workout drink.

Sci-MX Nutrition BCAA Hardcore - Nutritional Information

Nutritional Information Per 15g Serving
Micro-Pure BCAA Matrix 9000mg
- Leucine - essential growth-triggering and anti-catabolic amino acid 4500mg
- Valine - muscle protein synthesis amplifier 2250mg
- Isoleucine - synergistic anabolic amino acid support 2250mg
Glycodrive-GH Amino Acid Complex 3600mg
- L-Glycine - ultimate GH boosting amino acid 2000mg
- L-Glutamine - optimised muscle recovery and growth catalyst 1600mg

Ingredients: Micro-Pure™ ultra-refined and pure BCAA blend (L-leucine, L-valine, L-isoleucine), L-Glycine, pure pharmaceutical grade L-glutamine, citric acid (acidifier), flavour, red beet powder (mixed berry flavour only) beta carotene (orange flavour only), sucralose (sweetener).

RECOMMENDED USE
• Mix 1 level scoop (15g) with 250 – 300ml of water. Start sipping once you have warmed up and are about to begin your workout. Continue sipping throughout your workout, and have 1 serving per 30 minutes of training.
• During heavy lifting such as squats, deadlifts, cleans and bench press, have at least 2, and up to 4 servings per session.

Νέο προϊόν bcaa από την sci-mx. Τίμιο συμπλήρωμα από αξιόπιστη εταιρία.

ελμερ
10-02-13, 15:39
Μολις τωρα ειδα αυτο το συμπληρωμα....οπως τα πες sobral...απλο κι ωραιο......θα το τιμησω συντομα......:thumbup::welcome:

TEFAAtzis
24-02-13, 03:43
Το δουλευω εδω και 1,5 βδομαδα.Πολυ καλη γευση και διαλυτοτητα

spartan77
15-11-13, 17:34
πράγματι ωραίο Intra, καλές αναλογίες bcaa καλή διαλυτότητα και γεύση ...τελειώνω ένα κουτί και θα το ξαναχρησιμοποιήσω :thumbup:

crab
16-11-13, 12:18
πολύ καλό,καλες αναλογίες ,καλή διαλυτότητα.!mixed berry τέλεια γέυση!προτίνω 9/10

Source Of Energy
03-12-13, 01:36
Δεν το έχω δοκιμάσει όμως βάση συστατικών θεωρώ πως είναι αρκετά ολοκληρωμένο.

sobral
03-12-13, 01:57
Απ τα πιο πλήρες τις αγοράς, πολύ βαρβάτες ποσότητες στα συστατικά.;)

Geotas
03-12-13, 02:02
Την εταιρία την δουλεύω εδω και λιγο καιρό. Έχω ακούσει τα καλύτερα και ειμαι γενικά πολυ ικανοποιημένος απο όσα προϊόντα της έχω δοκιμάσει. Τα bcaa της οχι. Βλέπω να ειναι η επόμενη επιλογή μου...

sobral
28-02-15, 16:37
Αυτά ειδικά έχουν μπει ήδη στο καλάθι με τέτοιες ποσότητες.:green: Μόλις τα δοκιμάσω θα αφήσω review.

SOLID
28-02-15, 17:47
Πολυ καλο χωρις πολλα πολλα και περιττα.Γενικα η sci mx βγαζει πολυ καλα προιοντα βαση συστατικων. :thumbup:

kostas_ntoum
18-10-15, 12:01
Χθες που κατέβηκα στον ΑΘΛΗΤΉ,πήρα και αυτό που το βρήκα σε καλή τιμή.Η SCI-MX είναι γνωστή μάρκα και νομίζω θα μου βγει καλό.

Noel
26-10-15, 14:33
Κορυφή παιδιά, ξεκάθαρα τα συστατικά και σε αναλογίες πολύ καλές!

ΑΘΛΗΤΗΣ
22-12-16, 10:30
Τώρα είναι η κατάλληλη ώρα να το δοκιμάσει κάποιος λόγω μιας μοναδικής προσφοράς που ισχύει αυτές τις μέρες στο e-shop.
Δείτε το εδώ. (http://athlitis.gr/simpliromata/aminoksea/bcaa-intra-hardcore-480-gr-sci-mx/)

beefmeup
24-12-16, 19:25
πολυ καλη προσφορα κ το τσιμπησα σε γευση πορτοκαλι μιας κ ειμαι φαν της γευσης..ειχα δοκιμασει κ το pre της εταιριας στην ιδια γευση κ μου αρεσε πολυ..
ωστοσο η καινουρια ετικετα δινει την δοση στα 2 σκουπ, αλλα 1 μονο ειναι υπεραρκετο μιας κ περιεχει 9γρ bcaa συν τα υπολοιπα..

NASSER
24-12-16, 21:41
Βασικά συστήνεται 2 scoop ανα προπόνηση. Μια δόση πριν την προπόνηση και μια κατά την διάρκεια ή στο τέλος της προπόνησης. Φυσικά ο καθένας μπορεί να κάνει τις επιλογές του. Αλλά είναι άσκοπο να πάρει κάποιος και τις δυο δόσεις- 2 scoop μαζί.

FitPal
21-01-17, 13:58
Και με μια δοση υπερκαλημενοι δεν ειμαστε?

beefmeup
21-01-17, 15:09
Ναι

beefmeup
04-03-17, 19:22
το ξεκινησα σημερα, γιατι περιμενα να τελειωσει ενα αλλο που χρησιμοποιουσα..
φοβερη γευση προρτοκαλι, πολυ πετυχημενη τους βγηκε..διαλυτοτητα, αψογη κ σε κρυο νερο ειναι τοσο καλο που σχεδον θες να το πιεις ολο με τη μια σαν πορτοκαλαδα..
πολυ καλη επιλογη:thumbup:

bbvangelisathens
26-04-17, 22:10
Αξιζει το εν λογω προιον για preworkout?
Σκεφτομαι να παιρνω ενα σκουπ πριν την προπονηση κ μετα να παιρνω whey gomdstandard της on.
Ειναι η πρωτη φορα που θα δοκιμασω αμινοξεα και πιο πολυ τα θελω γτ αρχισα εντατικη αεροβια μετα τα βαρη γυρω στα 45 λεπτα και δν θελω να καταβολιζω οσο ειναι αυτο δυνατον. Επισης εχω ακουσει για ενεργεια στην προπονηση αλλα δν ξερω κατα ποσο ισχυει.

beefmeup
26-04-17, 22:16
για ποιο λογο να το παρεις prewo?
βαλτο σε ενα μπουκαλι νερο κ πιες το μεσα στην προπονηση.

bbvangelisathens
26-04-17, 22:27
Δεν γνωριζω ποτε ειναι καλυτερη στιγμη , εχει διαφορα το ακριβως πριν με το κατα την διαρκεια της προπο;
Αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν αξιζει σαν προϊον και το αν θα μου δωσει και ενεργεια στην προπονηση γτ δεν θελω να ξαναπαρω νιτρικο.

beefmeup
26-04-17, 22:34
αν εννοεις ενεργεια οπως αυτη που σου δινει ενα προεξασκητικο οχι δεν θα σου δωσει..ζητας κατι διαφορετικο απο αυτο που σου δινουν τα αμινοξεα, καλυτερα κοιτα κατι αλλο η αστο τελειως.
η καλυτερη στιγμη, εξαρταται απο πολλα πραγματα που εσυ θα εχεις κανει μεχρι την ωρα που θα φτασεις γυμναστηριο, κ φυσικα απο το ειδος της προπονησης που κανεις, κ το επιπεδο που βρισκεσαι..
αν ρωτας τωρα για το προιον συγκεκριμενα ειναι πολυ καλο, κ γω αυτη την περιοδο αυτο χρησιμοποιω με γευση πορτοκαλι, εχω κολλησει...το θεμα ειναι αν σου κανει γιαυτο που εχεις στο μυαλο σου..

bbvangelisathens
26-04-17, 22:43
Οπως προανεφερα αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι να μειωσω τον καταβολισμο επειδη τρεχω αρκετα, για την ενεργεια καπου το διαβασα γιαυτο κ ρωτησα. Ειναι η πρωτη φορα που θα παρω και ετσι ειναι περιεργος να δω και μονος μου τις αλλαγες στ σωμα,ενεργεια κ.ο.κ.
Δηλαδη εγω που θα παιρνω ενα σκουπακι προτεινεις να το παιρνω μεσα στην προπονηση καλυτερα απο πριν;

beefmeup
26-04-17, 22:45
απο τη μια λες για τον καταβολισμο, απο την αλλη λες για ενεργεια μεσα στην προπονηση κ το συγκρινεις με νιτρικα που χρησιμοποιυσες μεχρι τωρα.
στο πρωτο σου απαντησα οτι γιαυτο τον λογο τα χρησιμοποιουμε τα αμινοξεα, αλλα καλυτερα μεσα στην προπονηση, κ στο δευτερο σου απαντησα οτι καμια σχεση.
ελπιζω να σε καλυψα.

bbvangelisathens
26-04-17, 22:47
Thanks bro , ναι με καλυψες ισως γραψω και εγω μια αξιολογηση μολις τελειωσω το εν λογω προιον..

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-04-17, 23:54
115041

Μεσα στη προπονηση:weights: κ αισθανεσαι πιο ''γεματος''.

bbvangelisathens
27-04-17, 01:43
:thumbup::thumbup: