PDA

Επιστροφή στο Forum : Λιποτρoπικά



Mountain
12-08-05, 08:49
Καλημερα και συγχαρητηρια για το forum.
Ειναι ενας χρησιμος τοπος για να ανταλασουμε αποψεις πανω στη γυμναστικη.

Θα ηθελα την βοηθεια οποιου γνωριζει.

Ειμαι 1,87-102 κιλά με το λίπος δυστηχως συσωρευμένο στους κάτω κοιλιακόυς και γύρω απο την μέση.
Κάνω σχεδόν καθημέρινα γυμναστική απο τον Ιανουάριο και εχω δει αρκετή διαφορά στο σώμα μου.

Είχα ξεκινήσει απο τα 112κιλά και τώρα βρίσκομαι στα 102 πέρα απο το οτι εχω δει τους μύς μου να αναπτύσονται ειδίκά στα χέρια.

Το τελευταίο μήνα έκανα την δίαιτα Atkins η οποία με βοήθησε αρκετά αλλα την χάλασα την τελευταία εβδομάδα μιας και ένιωθα τον οργανισμό μου αρκετά κουρασμένο.

Αυτό που θα ήθελα τώρα απο εσάς ειναι να μου πείτε ένα καλό λιποτροπικό για να μου δώσει ώθηση για να συνεχίσω μίας και πλεόν εχω κολλήσει σε αυτά τα κιλά εκτός και αν έχετε καποια άλλη ιδεά.

Muscleboss
12-08-05, 22:08
file Mountain,

de tha mpo sti diadikasia na sou proteino sygkekrimeni etairia sympliromaton ayti ti stigmi... isos meta apo ligo kairo na exoume kai kapious antiposopoue etairion na ypostirizoun ta proionta tous.

an kapoios allos filos thelei na anaferei tin empeiira tou einai eleytheros na to kanei.

ekeino pou tha sou po einai oti an den exeis xrisimopoiosei lipodialiti tha mporouses na xekiniseis me mia apli karnitini, i opoia se syndiasmo me sosti diatrofi kai propantos AEROVIOSI tha se voithouse na pas ena vima parapera.

gia ta pio proxorimena thermogenic fat-burners, mporeis na enimerotheis apo to katastima sympliromaton tis perioxis sou.

gia alli mia fora tha po ti lexi AEROVIOSI! stin periptosi sou (102 kila me sysoreymeno stin koilia lipos) ayti einai pou tha sou kanei ti diafora kai OXI o lipodialitis....


Muscleboss

gorilakos
24-08-05, 23:13
poli kallo einai to ANIMAL CUTS tis UNIVERSAL ta exei ola kai simferei. :wink:

Bane
24-08-05, 23:24
Vlepe apantisi mu edo:
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=39

Oson afora ta animal cuts, simfono apolita me afto:
http://forum.bodybuilding.com/showpost.php?p=1999035&postcount=6

O arithmos ton sistatikon apo monos tu de lei tpt...

Theristis
22-10-06, 23:42
Μίπως μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι η L-carnitine και άμα μπορώ να την βρω μόνη της σε μαγαζί με συμπληρώματα διατροφής,γιατί και εγώ ενώ έχω χάσει 30 κιλά έχω αυτό το σωσίβιο γύρω απο την μέση αν και έχει πέσει λίγο αλλά παρ'όλα αυτά είναι πολύ αντιαισθητικό και επειδή είμαι μόνο 18 χρονόν θα ήθελα να αποφύγω την λιποαναρόφηση που φαίνετε να είναι ο μόνος αποτελεσματικός τρόπος.Άμα έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο σχετικό με αυτό θα με βοηθούσατε απλώς να μην έχει ρίσκο για την υγεία μου.

ajax
24-10-06, 11:09
Φιλε θεριστη σε πολλα λιποτροπικα θα βρεις l-carnitine απλα πηγαινε σε μαγαζι με συμπληροματα και ζητα.οσο για το ονομα universal που αναφερθηκε σας λεω ΜΑΚΡΙΑ :wink: ξερω περιστατικο με νοθευμενο συμπληρομα :evilno:

billys15
24-10-06, 14:54
ajax λες να εχουν καμια απαγορευμενη ουσια μεσα τα cuts,γι'αυτο να ειναι τοσο καλα οσο λενε; :? κριμα γιατι αν οντως ειναι ετσι μαλλον θα χασουν μεγαλη περιουσια αν τους πιασουν...

Duke-Nukem
24-10-06, 15:11
Οποιοδήποτε σκέυασμα μπορεί να νοθευτεί. Η Universal Nutrition αποτελεί μια πολύ μεγάλη εταιρία για να για να έχει τόσο "φτηνή" πολιτική και να βγάζει "νοθευμένα" συμπληρώματα. Εξάλου ο FDA έχει πολύ σκληρή πολιτική για τα σκευάσματα και δεν θα επιτρεπόταν να κυκλοφορήσει με απαγορευμένη ουσία. Τώρα αναφορικά σε αγωνιστικό επίπεδο οποιοδήποτε αθλήματος ο προπονήτης/προμηθευτής μπορεί άνετα να "νοθεύσει", αν και στις περισσότερες περιπτώσεις χορηχούνται άνετα σκευάσματα στον αθλητή εν αγνοία του.

ice-man
24-10-06, 16:47
το να αναφερεσαι σε νοθευμενο συπληρωμα ειναι κατι σοβαρο και επειδη διαβαζουν αρκετοι το φορουμ καλυτερα πραγματα σαν και αυτα να εχουμε και καποιες αποδειξης και οχι απλος να αναφερουμε μια κουβεντα που ακουσαμε. αν λεγαμε κουβεντες που ακουμε ειδικα στο γυμναστηριο το φορυμ θα ειχεν την ιδια αξιοπιστια με τα γυναικια περιοδικα που λεν για διαιτες για να χασεις 10 κιλα σε ενα μηνα.
τωρα αν η περιπτωση που ξερεις αγορασε καποιος συμπληρωμα που δεν ηταν σφραγιστο τοτε η ευθυνη ειναι αυτου που το αγορασε αλλα να νοθευει η εταιρια τα συπμληρωματα της νομιζω μου φενεται λιγο απιστευτο

Nick3
24-10-06, 18:26
Νοθευμένο,δηλαδή να έχει μέσα το συμπλήρωμα πρωτείνης αλεύρι ας πούμε?

Theristis
24-10-06, 22:31
Πολλά άτομα νοθεύουν την πρωτεϊνη με αλεύρι γιατί το αλεύρι πρίζει και νομίζουν τα θύματα οτι κάνουν δουλειά και οτι αρχίζει να δουλεύει η πρωτεϊνη

Gasturb
24-10-06, 22:46
To topic έχει ξεφύγει αρκετά, κλειδώνει.